Új privát üzeneted érkezett!

Lamme - de jó ez a kép, nagyon édes Vivi :D
Én is szőke, kopasz gyerekekre számítok.

Most megyek megnézem Pannáról is a képeket... :)

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Ági! Olvadoztam a képek láttán!!! Azok a hatalamas szemek és a mosolygós képek :D Nagyon klassz az oldal, ahogy megcsináltad!!!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Pannaanya: Nagyon jó ez az oldal :wink: Gyönyörű a kislányod!!! Nekünk is van fotó mindkét lány idejéből a szülőszoba ajtajáról :lol: Először meglepődtem, hogy jé, te is a Szabolcsban szültél? :D :D Mire leesett, hogy még jó, hiszen ugyanaz a dokink :D :D

Cosmo: Kiváncsi leszek, hogy neked vajon szőke, kopasz lesz-e valamelyik bébike :lol:

Köszi a Vivi dicsiket lányok :)
lamme
 
 

 
 

Sziasztok,

Köszike mindenkinek. :) A webalbum egyébként nem nagy ördöngősség, az ingyenes szoftver kiteszi a nevét a lapok aljára, és kábé 1 perc alatt megtanulható, utána már csak hely kell valahova feltölteni... :)

A nagyszemű egyébként lassan nagyfogú lesz, ha végre már kijön... Tegnap este lázas volt, reggel hőemelkedés, különben teljesen jókedélyű, és mintha látnék fehéres csíkokat is... Reménykedek. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Lamme, Pannaanya - nagyon jók a képek, milyen édesek a csajok, nagyon szépek. Gratulálok mégegyszer hozzájuk.

Pannaanya - Pannának jobbulást kívánok.

Lamme - mi újság a kakival, rendbe jött már Vivien, vagy még szegényke mindig szenved vele?

Cosmopolita - én is kis kopasz, kerekfejü babát, úgy eltudnék képzelni, mondtam is férjemnek, hogy tuti hajas baba lesz amikor megszületik. Bár nekem sokáig nem volt hajam, mindenki fiúnak nézett állitólag, szegény anyukám meg teljesen ki volt, hogy lefiúznak. De aztán amennyire nem volt hajam, most nem panaszkodok, már többen szóltak hogy esetleg adhatnék kölcsön a hajamból.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Ági - nagyon kedvet kaptam a honlap készítéshez a Tiédtől, lehet, hogy megpróbálkozom vele én is :)

Érdekes éjszakám volt, részletekben aludtam, mert hülyeségeket álmodtam és erre mindig felébredtem... a babák szintén. Aztán amikor a bal oldalra feküdtem, a bal ficergett, mikor a jobb oldalra, akkor a jobb, ha pedig a hátamra, akkor én :D Azt hiszem tudtam volna aludni Tőlük, csak sajnáltam, hogy biztosan nem jó nekik, így megpróbáltam valami jó megoldást találni, de nem nagyon sikerült. 3-kor kicsit kimentem a nappaliba sétálni, meg itt egy kis tejet, mert égett a gyomrom, aztán mentem vissza forogni. Azt hittem, hogy nappal majd alszanak, de most is mozgolódnak időnként.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Kriszta!
Jó, hogy írtad a bababörzét, mindenképpen szeretnék majd kimenni. Szerintem akkor már vásárolni is fogunk.
Volt már aki volt ilyenen? Mindent lehet kapni (ruha, bútor, babakocsi stb.)? A nagyobb céges is kint vannak?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


cosmopolita, szivesen segítek, ha gondolod. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Köszönöm szépen :D Most egyelőre azon agyalok, hogy hova lehetne feltölteni, ha megcsinálom, illetve ajánlottak még egy programot, de még nem néztem meg.
Ma alig ettem, mégis úgy érzem magam, mint aki egy egész hűtőnyi kaját belapátolt. :?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, ma elég kimerítő napom volt :? Mindkét lány nyűgös volt, kivéve, amikor lementünk a játszóra :D

Kriszta: Köszi az érdeklődést, hát úgy fogalmaznék, hogy javulgat Vivi állapota. Kb. 2-3 naponta van neki nagydolog, ami már közelít a normálishoz.

Cosmopolia: Érdekes lehet így aludni :shock: :D Tök fantasztikus lehet két bébivel a pocakban :wink: Aztán kérjük majd a linket, ha elkészült a weblap :wink: Én még nem voltam ilyen börzén, de állítólag jó áron lehet kifogni dolgokat, és igen, ott szoktak lenni a nagy cégek is, és a legkisebb dologtól a legnagyobbig mindent be lehet szerezni. Amit hallottam még, hogy általában borzasztó sokan vannak, viszont ha későn mész, akkor már a javát elkapkodták :?

Pannaanya: Kibújt a fogacska? Hogy állsz az émelygéssel, hogy nem szeded a vitamint?

Pepitanna: Veled mi újság? :)
lamme
 
 


Sziasztok Kismamák és Anyukák!
Köszönöm a tőletek jövő segítséget és bíztatást! Ma reggel megtörtént az első "randi" a közös dokinkkal! Tényleg nagyon helyes és közvetlen! :D De ahogy kezdődött a nap a betegfelvételen...az valami őrület! :evil: Pedig már 7kor ott voltam! Aztán a másodikon minden simán, gyorsan ment. Mivel felkészítettetek Hajdú dr-nőre, így csalódás sem ért! Az alacsony afp értéket összefüggésbe hozta a túlsúllyal... :oops: Az utolsó menstruáció szerint 19 hetes, a méretei alapján csak 18... És nagy valószínűséggel puncit rejteget!!! Ez nagy öröm! :lol: :lol: :lol: Dokink nehezen került elő a reggeli megbeszélésből... Hát itt a különbség a magánorvos időpontja és egy korházban rendelő doki közt. De nem panaszként említem. Mert az emberségnek nincs ára!
Említette a szülésre felkészítő szerdai "foglalkozásokat". Van már tapasztalatotok ez ügyben? Szülőszoba felderítése, epidurális érzéstelenítés, gyerekorvosi tanácsok...? Jó? Apukákat is leköti? :lol: Elfelejtettem megkérdezni, hogy ő melyik vitamint a ajánlja. Ez ügyben szerintetek zavarhatom telefonon?
Még egyszer: örülök, hogy rátok találtam! 8)
pepitanna
 
 


Sziasztok!

Pepitanna: Örülök, hogy írsz, épp hiányoltalak tegnap :wink: Én mentem már magánorvoshoz időre, mégis várnom kellett másfél órát :? Viszont a Spánik dokira csak egyszer vártunk egy órát, de akkor valami fontos műtéten volt, az meg érthető :wink: Jól írod: az emberségnek nincs ára! :wink: Gratulálok a kislányhoz :D Neveken gondolkoztatok már? Az egy hét eltérés az semmi!!! Ezen ne agyalj!!! Ez simán belefér!! Vivinél is volt eltérés, majdnem két hét (mondjuk az a 30. héten volt), mégis egészséges kiscsajszi szerencsére :wink: :D Szülésfelkészítőről nem tudok írni, én nem voltam. Hogy melyik terhesvitamint ajánlja, azt konkrétan nem tudom, én konkrétan az Elevitre kérdeztem rá, hogy ajánlja-e szedni, és arra azt mondta, hogy igen. Kb. az első négy hónapban napi egyet, utána két-három naponta egyet. Aztán meg kb. középidő fele ajánlotta a vasat is. Szerencsére nekem végig jó volt a vérképem. Szülőszoba felderítéshez neked kell tudni, hogy mennyire vagy kiváncsi rá, ill. nem fog-e "lesokkolni" :D Epidurális érzéstelenítésben "penge" vagyok :D , mindkét lányt azzal szültem, és van két nagyon jó linkem róla, ha gondolod, akkor bemásolom. A dokink nincs ellene. Kérdezz róla, hátha tudok válaszolni :wink:
lamme
 
 


Sziasztok Lányok!
Mennyit írtatok!? Mindenre szeretnék reagálni én is, de mindjárt jön a barátnőm, így lehet, hogy csak részletekben sikerül.

Először is, feltünt, hogy ez kezd "lányos" topik lenni, nem? :D

Börze: ha tudok mindenképpen kimegyek, a sógornőm ma azt javasolta, hogy jó korán menjünk ki, mert akkor még lehet haladni és közeli parkolóhelyet kifogni. Illetve itt ott vannak ülőhelyek, ha valaki pihenni szeretne.

Lamme: igen, én is különcnek érzem magam a 2 baba miatt :D Nagyon jó érzés, nekem már az a fura ha valakinek csak 1 van :lol: Mintha mindig is ez lett volna a természetes. Tegnap az egyik orrbarúgta Apát , aki éppen beszélgetett Velük. :lol:

Linket majd mindenképpen csatolok, ha lesz weblap....nem sietem el :oops: :)
Reggel azon gondolkodtam, hogy majd csinálok a babáknak egy pocakosnaplót a DM-nél és egyéb helyeken rendelhető fotókönyvbe. Gyűjtöm az UH képeket, a pocakos fotókat, adatokat és a terhességi teszt óta írok naplót.. szóval csak el kell kezdeni összeállítani. Nyaralás fotókat már csináltam fotókönyvbe. Napokig elbíbelődöm vele.

Babakocsi témából tegnap kicsit elegem lett, mondtam is a Páromnak, hogy a gyerekeknek nem lesz babakocsijuk, mert nincs megfelelő :(

Még majd folytatom...

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Petitanna! a múltkor elfelejtettem írni,hogy örülök, hogy csatlakoztál. Jó, hogy egyre többen vagyunk. Gyere gyakrabban.
Klassz, hogy egészséges és jól van a baba! :)

Szerintem mindegy melyik vitamint szeded, mindenkitől hallottam már, hogy egyik vagy másik miatt voltak gondjai (hasmenés, szorulás, hányás), próbáld ki Neked melyik jobb. Én az ikrek miatt szedek heti kétszer kálciumot is.

Szülésre felkészítő tanfolyam: én is szeretnék menni, vagyis azt hiszem :) Tapasztalatom sajnos nincs.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok,

Lamme, a fogacskák szerintem jönnek, de csapatosan, fehér csíkocskákat látok az ínyén, meg két pici fehér foltot, is, szerintem azok meg a szemfogak lesznek. Kaja közben meg a nyelvével védi, úgyhogy kicsit nehézked az evés, viszont ebből gondolom, hogy már csak napok kérdése.
Én is kíváncsi vagyok a sokbébis felvételekre, ne hagyj ki mindet belőle! :D
Az egy-két hét eltérések semmit sem számítanak. Minden baba kicsit máshogy fejlődik. Ráadásul vannak mérési "hibák" is, Pannára az utolsó héten is azt mondták, hogy kicsi a buksija, mert nem éri el a 30 cm-t. Két nap múlva megszületett 33 cm-s fejecskével. Hehe, valószínűleg az utolsó két nap alatt nőtt vagy 4 cm-t, mi? :D:D

Képzeljétek, rosszullétek továbbra sincsenek, illetve csak enyhék, de semmi rókanyom, vagy ilyesmi, csak fáradtság. Úgyhogy továbbra sem szedem, inkább zabálom a zöldséget-gyümölcsöt. Sokkal finomabb. :D
És bár a 10. héten minden rendben volt, azért drukkoljatok, hogy a 12-n is ilyen legyen. Sajnos nekem továbbra is benne van, hogy már nem fog élni... Sajnos erre is készülni kell kicsit lélekben, különben nagyon nagy a pofáraesés. Ezügyben szerintem a racionáliks gondolkodás a célravezető. Szivem vágya, hogy rendben legyen. Meg a tietek is mind. :D:D:D

Petitanna! Bíztasson, hogy bejelentkezni csak egyszer kell. :D Hajdu drnő tényleg nem egy élmény, de ki lehet bírni. Viszont ért hozzá, és ez a fontosabb. Egyébként egy nőgyógyásznál mindig becsúszhat egy kis várakozás műtét miatt. Volt már, hogy miattam csúszott egy rendelés (még a régi dokimnál). :D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


cosmo, nagyon jóóó a képed!!! :D:D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya! Köszi :D Vasárnap végre rájöttem, hogy a DVDről is tudok képeket kimenteni. Jobb későn, mint soha :D Ezek még a 10.héten készültek, amikor megtudtam, hogy ketten vannak.

Én nagyon drukkolok Neked, bár én érzem, hogy minden rendben lesz! :wink: Azért írod, hogy bármi lehet, mert egyszer megtörtént vagy mert valóban van valami fizikai ok? (Ne haragudj, ha nagyon személyes a kérdés, nem kell válaszolni).

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


cosmo: semm gond, nyugodtan kérdezz. :)

Azért mondom, mert Panka előtt már volt két vetélésem, és az elsőnél egyáltalán nem számítottam rá, és nagyon megzuhantam. A másodiknál már voltak sejtéseim, sokkal jobban bírtam. Mindkettő a 12. héten derült ki. Nem kiszakadtak, hanem elhaltak. Mindkét alkalommal egészségügyi küret, ami gyakorlatilag ugyanaz a műtét, mint az abortusz, csak kevésbé fáj, mert már nem kapaszkodnak szegények. :( De azért megterhelő, hogy egy szobába raknak az ab.-osokkal (nem volt más lehetőség).
Aztán mikor Pannánál kiderült a 12. héten, hogy minden rendben, zokogtam a vizsgálóasztalon - a boldogságtól. Mindenki szánakozva nézett, én meg vigyorogtam a könnyeim alatt. Aztán rájöttek, hogy most örülök. :D
Szóval sajnos gyakorlatból mondom.
Egyébként ha van egy kis eszem, az elsőnél is számíthattam volna rá, mert anyai ágon sajnos voltak vetésélek bőven a családban.

Mindezektől persze nem szeretném kevésbé Maszatkát, de ha nem sikerül, már nem zuhanhatok meg Panna mellett. Azaz készülni kell rá. Akkor kicsit könnyebb.
És azt is elárulom, hogy ha egyáltalán nem lesz már második gyermekünk, akkor is ugyanolyan boldog és teljes életünk lesz Pannával, bár mindketten nagyon szeretnénk neki kistesót. De nekem alapfilozófiám, hogy annak kell örülni, ami van. És Panna ad rá lehetőséget bőven. :D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya! Köszönöm, hogy ezt leírtad, így még inkább értem az aggodalmad! Vizsgálták, hogy mi volt a gond? Mikor mész a következő UH-ra? Nagyon jól fogod fel a dolgot! Mi pedig nagyon drukkolunk Nektek :!:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sajnos nem tudni még. Azt mondta akkor a doki, hogy erre majd 10 év múlva fog tudni valamit mondani a tudomány. Úgyhogy addigra nekem már nem lesz aktuális. :)

Következő UH márc. 11-e reggel. Szurkoljatok. :D:D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Szurkolásban nem lesz hiány :lol: :P :!:

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Cosmo: Fantasztikus ez a kép!!! Nem teszed fel ide nagy méretben is? :)

Pannaanya: Megértem, hogy aggódsz, de ennyi szomorú "élmény" vagy hogyis mondjam után tuti, hogy minden rendben lesz!!! :wink: Én is nagyon szorítok nektek!!! Minket a védőnő akart idegesíteni, hogy kicsi a Niki feje, aztán ő is 33 cm-es buksival született, mint a te Pannád (Vivi meg 32 cm). De én nem hagytam magam idegesíteni, elég volt, hogy Vivinél paráztatott.....
lamme
 
 


De, szívesen felteszem... mindjárt meglátjuk sikerül e :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cosmopolita 2008.11.27 18:15-kor.
cosmopolita
 
 


Van egy 4D-s képem is, ezen 12.hetesek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cosmopolita 2008.11.27 18:16-kor.
cosmopolita
 
 


Cosmo: Köszi, hogy feltetted, meg a plusz képet is köszi!! :D Nagyon király mindkettő!!! :D Csak ismételni tudom magam, hogy tök szép és érdekes, hogy ketten vannak!! :wink: :D
lamme
 
 


:oops: Én köszönöm, hogy érdeklődtök :P

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni? Jövőhét pénteken megyek uh-ra (hogy a spirál jó helyen van-e), utána meg a dokihoz az eredménnyel. Azt mondta, hogy az U szinten be kell jelentkezni. Ez mit jelent? Meg kell mondani, hogy a Nőgyógy. ambulanciára jöttem uh-ra? És aztán, ha felmentem oda, akkor meg kell kérdezni, hogy ki az utolsó, vagy hogy megy? Köszi a válaszokat!
lamme
 
 


Ja, és még egy kérdés.

Tudom, hogy ti nem fizettek vizitdíjat, de talán tudjátok, hogy azt is itt a bejelentkezéskor kell fizetni?

Köszi.
lamme
 
 


Lamme - nekem nincs tapasztalatom, de a vizitdíjat szerintem a földszinten a betegfelvételen kell fizetni. Csak tipp!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


lamme:
Végre valami, amihez hozzá tudok szólni :) Én a Rippl-Rónai utca felöl hatoltam be, ott tegnap reggel elég nagy volt a felfordulás - székek, asztalok rendezetlen kupacban - azon átverekedve magam, szemben a bejárattal indul egy hosszú folyosó az "U" szintre. (más útvonal is létezik, de az álltalam még nem felfedezett) Ott rögtön balra meglátod a tömött sorokat, amelyek eleje a betegfelvevő ablakokhoz kanyarog. Én negyed 8ra értem oda, akkor már sokan voltak, de mire kikerültem onnan, csak fokozódott a helyzet... :x Ott kell befizetni a vizitdijat, miután elmondtad hogy kihez, miért jöttél. Aztán a megszerzett papirral a kezedben, vissza a folyosón, majd hirtelen balra fel a lépcsőn egy fél emeletet. Szemben meglátod a nőgyogyó ambulancia feliratot. Belépve, rengeteg pocakos nő láttán már tudod, hogy jó helyen vagy :lol: Rögtön jobbra az első ajtó, ott folyik az uh-vizsgálat. Ott kell megkeresni az utolsó embert és a sarkába állni - ha van hely. Sok sikert!
És még valami, ami a tegnapi MÁV kórház felfedezésével kapcsolatos kalandomat illeti. Nem tudom, hogy csak a magándokihoz viszonyitva érzem, hogy itt mintha keveset "rögzitett" volna rólam a dokink. Mondhatni semmit. Csak az én előző leleteimből tájékozódott (persze hogy másképp) és nem vizsgált meg. Ennyire megnyugtatóan jól nézek ki...? 8)
Nálatok hogy működik? Nincs karton? Vagy az már elavult? Vagy tényleg úgy is minden vizsgálat eredményét magunknál hordjuk... Nyugtasatok meg, lécci :) hogy jó helyen vagyok!
Üdv: Anna
pepitanna
 
 


Pepitanna: Köszi a részletes leírást :) Konkrétan az ambulancián már voltam, csak eddig még nem kellett bejelentkeznem :o Lehet, hogy nem jól értem, amit írtál :oops: Láttam azt az első ajtót, amire ki van írva, hogy uh. De azon belül már a vizsgáló van, ugye? Vagy oda még be kell menni és ott várnak a pocakos mamák?
:o Jaj, olyan rossz, hogy én nem bébit nézni megyek most oda :(
Hogy megnyugtassalak: amikor én Vivivel 37+1 napos terhesen felkerestem őt, akkor szintén átnézte a leleteimet (a fontosabbakat), feltett egy-két kérdést és kész. Ennek ellenére képben volt, amikor 4 nap múlva éjszaka megindult a szülés. Most Nikinél már ugye ő végezte a terhesgondozást végig, és szintén nem volt "karton" vagy ilyesmi, de mégis képben volt (volt is egy-két dolog, amire szülésnél kimondottan oda kellett figyelni). Az adatainkat, leleteinket a gépből meg tudja keresni, ha abszolút pontos adatra van szükség. :wink: Nekem volt olyan, hogy hívtam egy laboreredmény miatt, és pont akkor nézte a gépben. Szóval utánanéz a dolgoknak :wink: Ne aggódj, jó kezekben vagy :wink: Nem szeretnél vonalzót csinálni, hogy tudjuk hol tartasz a bébivel? :lol:
lamme
 
 


Sziasztok!

Cosmo: fergetegesek a képek! Annyira édesek, hogy hihetetlen.
Egyébként én sem parázok, csak racionális vagyok. :D De ahogy a szmájlikból látszik, valóban is folyamatosan vigyorgok! :D:D

Lamme: Bejelentkezni csak először kell és ott kérik a vizitdíjat. Reggel 7-kor kezdenek, akkor még nem olyan nagyon vészes a sor. A Dózsa Gy. úti főbejárat felől rövidebb bejutni oda, de utána a kórházban kell átvergődni a NőgyAmb-ra. Viszont mi mikor először mentünk, a bizt. őrök segítettek, nagyon kedvesek voltak.

Pepitanna: Van "karton", csak számítógépesen. Elvileg azért nem a doki rögzít, mert a kp-ban rendezik az adatokat (bejelentkezéskor), és utána automatikusan felkerülnek a vizsgálati adatok a rendszerbe, onnan nyomtatja ki pl. a vérkléperedményt is meg mindent. Úgyhogy így van kartonvezetés. De van és elég korrekt is.
A vizsgálatról meg annyi, hogy (főleg kis-)terheseket akkor vizsgál, ha van miért, csak úgy brahiból nem, mert minek bolygatni. Először engem sem vizsgált meg, csak UH-ra küldött, aztán a következő alkallommal mikor kenetet vett, akkor vizsgált meg egyben. (Plusz elmondta, hogy a 40 orvosra van 2 vizsgáló, szóval napközben sorbanállnak az orvosok és a betegek a vizsgálókhoz, úgyhogy lehet, hogy ez is benne van, hogy feleslegesen nem. Ha gond van, vagy bármi, sztem mindenképpen vizsgál.)
Egyébként én Pannával a 36. héten kerültem a Szabolcsba meg hozzá (akkor nyírták ki a Margitot), és akkor is nézegette a leleteket, de inkább engem kérdezgetett.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pepitanna, bocsi, nálad lemaradt a kiemelés. :(

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya: köszi :)

Pepitanna: engem sem vizsgált még meg a doki, köv. alkalomra ígérte, akkor vesz nálam is kenetet (én sem a terhesség elejétől járok ide és az előző doki is csak akkor vizsgált, ha valamiért szükséges volt). Második találkánál nagyon szimpi volt, hogy mindenre emlékezett a "dokink" , amit előtte 3 héttel mondtam neki. :shock: Jól esett!

Lányok: Nektek a Spánik csinál UH-t? vagy azt mindig más csinálja?
Én holnap megyek vérvételre. Nem a Mávba, de ugyanúgy benne leszek a gépben, mert a Honvéd kórház is oda tartozik.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Lamme:
"Láttam azt az első ajtót, amire ki van írva, hogy uh. De azon belül már a vizsgáló van, ugye? "
Igen, ott már a vizsgáló van.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmo: Az UH-t egy szonográfus doktornő csinálja az ambulancián, és általában Hajdu Drnő a II. emeleten (genetikai UH-k).
Nem mindegyik nőgyógyi ultrahangozik, sőt, szerintem a többség nem.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya! Köszi a választ, akkor nem is olyan különös, hogy UH-ra máshova járok. Ez jó hír :)

Voltam reggel Anyumnál a munkahelyen, mindenki jól megtaperolta a hasam és érdeklődött :D Aranyosak voltak. Lehet, hogy elintézik nekem, hogy ott mehessek vércukor vizsgálatra is! Szuper lenne.

Kriszta! Mi újság Veled? Te hogy van?

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Készítettem vonalzót!
Csak tesztelem, hogy megjelenik-e...

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pepitanna, nagyon szép lett! :D:D

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


És köszi az infókat, szokom az új "terepet" :)

Kép
Kép
pepitanna
 
 


Pepitanna! Cuki a vonalzód :D

Tegnap megvettük az első dolgokat a Babáknak, egy matracot és egy kis játékot az ágy fölé (akciós volt a Brendonban). Utóbbinak nem tudtam ellenállni :P Matracból csak egyet kellett venni, mert a másikat kapjuk. Kitaláltuk azt is, hogy az "új" hálót hogyan rendezzük be, valószínüleg asztalossal csináltatunk egy szekrényt az ágy köré.

Vásárlás után jutott az eszembe, hogy azt a pörgő, zenélő játékot az ágy fölött nem is tudom egyszerre bekapcsolni majd a gyerekeknek a zenélés miatt.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Sziasztok Csajok!

Először is gyorsan végig olvastam az elmúlt hetek írásait, és örülök hogy minden várandós anyuka, és már anyuka jól van.

Cosmopolita - Nagyon jók a képek amiket felraktál az ultrahangról. Nem semmi amikor mind a ketten rákezdenek a hancurra a hasadba, klassz lehet.

Pannaanya nagyon jó a honlapotok, édes Panna nagyon. Ne gondolj a rosszra, hanem mindig a jóra. Én is mikor az utolsó lombikra mentünk, teljesen pozítivan álltam hozzá, és végig mig ki nem derült hogy sikerült, és azóta is. Pedig nekünk is volt keserüség rendesen 13 évi sikertelen próbálkozás miatt, a rengeteg sikertelen beavatkozás. Próbálj meg csak a jóra gondolni és akkor nem lesz baj, tudom ezt könnyü mondani, szurkolunk mi is Neked.

Pepitanna - nagyon jó a vonalzód, üdvözzölek én is köztünk.

Mi jól vagyunk szerencsére "Bélával". Mostanában ha hancurozik, rendesen hullámzik a hasam is, nagyon jó. :D Szerdán megyek védőnénihez, aztán a héten hívom a dokibácsit is, hogy jövőhéten mikor menjek cukorterhelésre. Jó lenne rajta túl lenni, az egyik ismerősöm kitaccsolt a lötyi megivása után 1 órával, meg már mindenki elrémisztett, így kiváncsi leszek milyen lesz. Múlthéten itthon volt a nagyobbik unokaöcsém mert beteg volt, így rendesen foglalkoztatott, ráadásul apukám nagyon rosszul van, így anyukám átment ápolónőbe, szinte teljes ügyeletet kiván, így rám maradt a kisrác teljesen.
Készül a baba szoba, ma ha hazajön Barna, akkor megyünk festéket venni, és délután már neki is kezdenek. De a lakásban a nagyobb munka még hátra van, kb. 1 hónap múlva kezdik, hát nem lesz egy leányálom, ráadásul szegény Barnát sajnálom, mert már most hulla fáradt, mi lesz mire kész leszünk.
Ja és ráadásul nem tudom mi van velem, ilyen még nem volt, mióta felkteltem egyfolytában ennék, állandóan éhes vagyok.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta! - jó, hogy írtál, már hiányoltalak :) Aznap reggel ad majd "papírt" a doki, amelyik nap mész a cukorterhelésre? Csak azért kérdezem, mert ha igen, akkor lehet, hogy én most elkérem majd... hátha összejön Anyumnál a vizsgálat. Régebben olvastam, hogy esetleg citrommal lehet kicsit javítani a löttyön..., majd rákeresek.
Én holnap telefonálok a dokinak, most kell majd mennem a 22.heti kenetvételre.

Milyen színű lesz a szoba?

Tegnap én is csináltam egy web albumot, de egyelőre nincs sok kép fent. Remélem szerdán tudom majd gyarapítani :lol:
Nem szeretném ide feltenni, de aki kíváncsi rá, annak szívesen küldön priviben a linket.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita - aranyos vagy hogy hiányoltál. Szerintem aznap fogja a papírt csak odaadni a vizsgálatra. Mondjuk jó lett volna előre, mert mire odaadja a papírt, meg a vérvételen sorra kerülök, + a 2 óra, lehet hogy nehezen fogom kibírni éhen, szomjan.
Én is hallottam, hogy egy kis citromlével lehet javítani az ízén.
Én is ma fogom hívni a dokit, mert nekem jövőhéten kell mennem erre a vizsgálatra.
Végül is két szinből lesz a szoba, felül sárga, alúl narancssárga, és középen pedig kékes bordürt vettünk, amin elefánt, zsiráf, zebra van. Nem volt egyszerű a szín választás, én teljesen mást szerettem volna, de ami nekem tetszett az Barnának nem, végül hagytam hagy legyen olyan amit az apuka szeretne. Így is elment egy csomó idő, mire eldöntöttük.
Tegnap le lett kenve a szoba alapozóval, ma már a szinnel lesz lefestve, alig várom hogy milyen lesz.

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Krisztina - én most hívtam a dokit, hétfő reggel kell mennem. Ahogy elképzeltem, szép lesz a szoba :) Majd teszel fel képet, ha elkészült? Én egyik éjjel, amikor nem tudtam aludni lementettem pár babaszoba fotót, azóta már nem vagyok benne biztos, hogy zöld lesz. Mondjuk egy csomó tetszett: naracs-zöld vagy rózsaszín-fehér. Nagyon aranyosakat találtam.

Hülye kérdésem van: szerintetek a lakkozott fenyő komód lefesthető fehérre? A babaszobában már adott egy komód és egy polc, mindkettő fenyő (nem sajnálom őket, régi darabok). Előbbire csináltatnék az asztalossal pelenkázót. Viszont most nagyon megtetszettek a fehér bútorok, de nem akarok keverni a színeket.

Remélem, mindenki jól van!

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


cosmo: pumatex kukac chello pont hu. :D Nagyon kíváncsi vagyok.
A lakkozott bútor átfestése a lakkozás miatt necces, de ha nem sajnálod, le lehet csiszolni a lakkozást és akkor lehet még fehér. De szerintem az asztalos vagy megcscinálja, de minimum segít, hogy hogyan. :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Pannaanya: elküldtem :)

Köszi a választ a bútorral kapcsolatban, úgyis hívnom kell majd az asztalost, kifaggatom őt is.

Kép
Kép
cosmopolita
 
 


Cosmopolita - beszéltem a dokival, jövőhét kedden megyek reggel 7-re, lesz cukorszint mérés, és ultrahang is. Nekem kell vinnem a glukozt és mondta, hogy vigyek citromot is, hogy megtudjam majd inni a lötyit.
Ha kész lesz a szoba igérem csinálok fényképet, és akkor felrakom.

Csajok,ha valamim fáj eléggé azt a baba érzékeli?

Kép
[url=http://www.noivonal.hu/][img]
toldikrisztina
 
 


Kriszta, szerintem nem.
A jövő hét kedd az 11-ét jelenti? Aznap megyek UH-ra, a II. emeletre... Ha ott vagy amúgy is, összefuthatnánk személyesen is.

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 


Ja, és Kriszta, ha vihetsz citromot, már fél siker... :D Úgy egészen iható, csak bele kell facsarni az egész citromot. Az UH-d az Amb.-n vagy a II emeleten lesz? :)

KépKép
KépKép
pannaanya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: