Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.
Mi most várjuk a második babánkat. uh szerint jan. 06-án várható az érkezése. KépKép
babi79
 
 


Sziasztok,

A magas vérnyomás általában akkor baj, ha tartós, vagy ha fehérje van a vizeletben mellette, esetleg látás problémák társulnak hozzá (gondolom ezt a védőnőnél kizártátok). Egyébként előfordul a 3. harmadban emelkedés, sőt elég általános - mivel a szervezetnek egyre intezívebben kell dolgoznia, rengeteg orvosi cikk van erről a neten.
Nekem is a másik véglet van, de ez sem jobb, mert gyakran szédülök (a minimum nekem eddig a 77/53 volt), viszont a pulzusom nagyon gyors, úgyhogy király érzés, az elején még Betalocot is kellett szednem, de nem nagyon használt, most ha nagyon rosszul vagyok megiszok egy kávét, és az leszabályozza egy kicsit, de sajna azt meg nem lehet inni mindig, mert nem akarom koffein függővé tenni a babát - az előző gyereknél bezzeg nem voltak ilyen problémáim, hát hiába a hapsik bekavarnak rendesen a nők életébe :)

Adri
xadri
 
 


Sziasztok! Túl vagyok a cukros vérvételen. Reggel már 8 után pár perccel fent voltam(elötte vettem meg lent a cukrot hozzá) 9 körül meg is szúrt a nővér,csak ezután ittam meg a finomságot(még jó hogy vittem citromlét,borzasztó édes volt,kaparta a torkom.Aztán két óra múlva vettek vért na utána szarul voltam kicsit,ott ültem vagy negyed órát.Amúgy meg nem tudom mi volt a fiammal éjszaka vagy ötször átjött aztán 6 órakor meg felkelt úgyhogy nemsokat aludtam.

Kép
Kép
ilda82
 
 

 
 

Majd elfelejtettem,mindig hall az ember rémtörténetet.Egy csajszival beszélgettem a 3. baájukat várják.Mindkettőt itt szülte.Az elsőnél Várkonyi volt a fogadott orvosa aki szülésnél be volt rúgva ,aférje szedte le róla,nem vette észre azt se hogy mérgezéses,szülésnél az Erdélyi volt ügyeletben az mentette meg.Úgy hivta a szüláésznő.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Hát igen.. ez a pasis dolog tényleg igaz! :D Én is ezt mondtam mikor először kicsit beszédültem meg elhomályosult előttem minden.... Ráadásul akkor, mint kiderült a cukrom is alacsony volt.

Ilda! Én is hallottam a Várkonyiról, hogy szokott piálni... nem akartam neki csinálni én itt a reklámot , mert nem ismertem eddig, meg hát mondanak az emberek mindenfélét, de a jelek tényleg láthatóak rajta... Sajnos megismerem őket.... Nem véletlenül mondják rá azt is valszeg, hogy hangulatember. De ez a történet tényleg durva... :( no meg ilyet nem hiszem hogy kitalál bárki is...

Kép
angie81
 
 


Szóval Adri, azt mondod, a fiúk kavarnak be? Akkor ez már a sokadik jele, hogy mégsem lány lesz a csemete:) 18 hetesen látták lánynak, dehát akkor még elég kicsi volt...Hát, majd lesz meglepetés!

Különben nekem is alacsony a vérnyomásom általában, sosem volt 110-nél magasabb. Ma voltam laborban, holnap reggel kiderül mi az igazság. Hogy csak átmeneti volt e, vagy mehetek további vizsgálatokra. Természetesen tegnap a védőnéni újfent csak 90-et mért, szerintem azt hitte szórakozom vele:)
Adri, magas pulzusra jó a kávé? Ez újdonság nekem :o

Na, asszem a Várkonyit messze elkerüljük!!!

Andi
andreat
 
 


Sziasztok!

megszületett Babzsák, aki Adél lett :D Tegnap este jöttünk haza, igyekszem bôvebben mindenrôl beszámolni, de addig is annyi, hogy a kórház doktronô, szülésznô is nagyon jó választs volt!

üdv, verka
Kép
Kép Kép
nverka
 
 


Gratula Verka, és jó egészséget nektek!!
andreat
 
 


nverka Gratulálok nektek én is és jó egészséget kivánok! Várjuk a részleteket!!!! Tegnap megkérdezem ezt a 2ágyas szobát ott ahol időpontot lehet kérni uh-ra és azt mondta a nő hogy már nincs feliratkozás mert túl sok a jelentkező.Szülés után meg szól az ember aztán ha szerencsnk van mehetünk oda vagy ha megüresedik.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!

Verka óriási gratula. Vigyázzatok magatokra, és jó egészséget nektek!
Érdeklődve várjuk a beszámolót.
Hát igen, a nevek jönnek-mennek, de jó választás az Adél is. Mégegyszer minden jót!
Vendég
 


Sziasztok!

Verka óriási gratula. Vigyázzatok magatokra, és jó egészséget nektek!
Érdeklődve várjuk a beszámolót.
Hát igen, a nevek jönnek-mennek, de jó választás az Adél is. Mégegyszer minden jót!
Vendég
 


Bocsika kétszer sikerült elküldenem ugyanazt.
Vendég
 


Sziasztok!

Verka: gratulálok Adélhoz és sok boldogságot és tejet kívánok! Majd kérünk fotót is!

Babi:
üdv. itt. Még nem tudni hogy fiú vagy lány a pocaklakód?

Dia: na mi volt a hétfői nst-n?

Én nem rég jöttem haza szintén nst-ről. Minden rendben is van. Most (míg szabin van a dokim) a kórházba kell járnom, átadott a Turi dokinak. Most találkoztam vele előszőr, de nagyon kedves szimpatikus doki. Az nst-t végző csajszi viszont irtó mufurc volt, bizonyára ez nem az ő napja volt. Na mindegy.
Kérdeztem a dokit, hogy mennyi időm lehet még hátra, ha 5 napja minden éjjel jóslófájásokra ébredek. Azt mondta, hogy ebből még nem tud sokat mondani, de a méhszáj állapotából többet tudna kikövetkeztetni. Erre kértem, hogy akkor nézzük meg ha lehet, mert páromnak el kellene utaznia munkaügyben 4 napra, de ha közeleg az idő, akkor inkább nem engedem sehová!
Erre megvizsgált és hát a külső méhszáj 2 ujjnyira, a belső 1 ujjnyira nyitva :o . Ergo ne nagyon menjen sehová. Persze azért hozzátette, hogy ezzel azért akár még 2 hétig is húzhatom, de akár már holnap is szülhetek.

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
blenda
 
 


Sziasztok!

Blenda: a hétfői nst-n volt egy kis gond a picúr szivhangjának alapfrekvenciája magas volt, igy visszarendeltek csütörtökre, vizsgálatot senki nem csinált. Várkonyi nézte meg a papirt, ezen kivül minden stimmelt, tehát reaktiv, vérnyomásom normális, vizeletem negativ, panaszaim nem voltak, csak nagyon melegem volt, igy azt mondta, hogy valszeg az izgalom miatt van. Véleményem szerint is ez lehetett a gond, mert sokat kellett várnom, és ez engem mindig kihoz a sodromból.
Itthon a védőnő is megnézte kis picúrom szivhangját számolva a frekvenciát és mindent normálisnak talált. Azóta is jól vagyunk, szépen mocizik, csak nekem szurkágat a pocakom amint elkezdek mozgolódni (takaritás, főzés stb), ilyenkor gyorsan lefekszem, mert hétvége előtt nem szeretnék szülni, dokinéni akkor jön vissza szabiról, péntektől már lesz úgyhogy, ha holnap nem vizsgál meg senki valószinű elmegyek hozzá pénteken délután, csak szeretném tudni mi van az én kis drágámmal, na és velem.
Amint olvastam neked sincs már sok hátra, hajrá...

Babi üdv az oldalon sok sikert a második babához

Minden jót vigyázzatok magatokra!
Vendég
 


Sziasztok!

Dia: a múlt héten nekem is ez volt, magas volt az alapfrekvenciája, de nekem is melegem volt és mondta az asszisztens aki csinálta, hogy e miatt lehet.
Mi volt ma? Újra nst volt? Meg is vizsgáltak?

Ilda: az a Várkonyis rémsztori :shock: ezek után csak imádkozok, hogy amikor én szülök ne ő legyen ügyeletben.
Mikor lesz meg a cukorterhelés eredményed?

Most volt nálam a védőnő, csak beugrott. Rámnézett és megállapította, hogy szerinte már nincs sok hátra.
Igazság szerint én a holnapi napot néztem ki magamnak. Olyan jó dátum az a 08.08.08. arról nem is beszélve, hogy Ana lányom 04.04.-én született ezek után poén lenne ha a tesó 08.08.-án érkezne. Úgyhogy vuduzzatok meg légyszi. :D

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
blenda
 
 


Sziasztok!

Most jöttem haza nst-ről, minden ok, nem vizsgáltak meg, van egy-két összehúzódás, de nem vészes.
találkoztam egy rémes dokival, nagyon elvont volt, igazság szerint örültem is hogy nem vizsgált meg, amúgy doki téren elég finnyás vagyok...

na jó csak ennyit akartam.

Csaóztok!
Vendég
 


Sziasztok.
Blenda: Sajnos még nem sikerült meglesnünk, nagyon rejteget. Remélem a következő uh-án megmutatja.

Üdv babi.[/b]

Kép
Kép
babi79
 
 


Kedves Fórumozók!

Szeretném figyelmetekbe ajánlani új szolgáltatásunkat: Gödöllőn és környékén pelenka és popsitörlő házhozszállításával foglalkozunk. Ízelítő az árainkból: newborn 23 ft/db-tól, mini: 24 ft/db-tól, midi: 28 ft/db-tól, maxi: 34 ft/db-tól, junior: 36 ft/db-tól, popsitörlő: 350 Ft. Gödöllőn a házhozszállítás ingyenes, más településen távolságtól és rendeléstől függ. Kérésre szívesen küldök árlistát. Üdv. joag
joag
 
 


nverka! Adél babához én is gratulálok! És nagyon jó egészséget kívánok nektek!! :) Majd ha lesz időd akkor mellékelj nekünk egy fotót is azért :wink:
Most hétfőn a terhesgondozóba be kellett mennem a táppénzhez a papírért és megvizsgált a doki... A külső méhszájam egy ujjnyira nyitva van, de nem mondott rá a doki semmit, azt mondta minden tök jó... Nem mondtha ,hogy feküdnöm kéne vagy ilyesmi, de én hülye utánaolvastam a neten és persze mindenfélét olvastam feleslegesen , mert csak jól beparáztatttam magam. Meg most magzatvíz szivárgás fóbiám van újabban, hogy mi van ha nem fogom észre venni, mert összetévesztem holmi folyással... No mindegy próbálom elhessegetni a gondolatokat... :?
Ja és kedden voltunk 4D-s ultrahangon! Nagyon szép felvételeket tudtak csinálni! Csatolok is egy képet!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie81 2008.08.09 07:32-kor.

Kép
angie81
 
 


Kép

Íme! :-D

Kép
angie81
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie81 2008.08.09 07:39-kor.

Kép
angie81
 
 


Nos hát ez nem jött össze .. valamit nem jól csinálok már megint..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára angie81 2008.08.09 07:37-kor.

Kép
angie81
 
 


Szia Angie!

Nekem kb a 25. héten volt olyan érzésem, hogy szivárog a magzatvíz...Persze nem volt semmi...
És mintha magamat olvasnám, én is mindennek utánanézek, és jól megijedek!
Bár nekem ilyen méhszáj nyitódás nem volt, de ha a doki sem javasolt pihenést, akkor biztos nincs nagy gáz. Azért néha nem árt megemelt lábbal csak ücsörögni:)
Neked mondták esetleg az uh-on hogy mennyi deka most a baba? Csak mert egyidősek vagyunk kb, és nekem nem kötötték az orromra...Amennyire utánanéztem, max másfél kiló lehet. Én eddig 10 kilót híztam, de a hasamra nézve mindenki azt hiszi, hogy a., két héten belül szülök, b., ikrek lesznek és c., nagy baba lesz. Egyik sem igaz, épp csak a hasizmom ment tönkre annyira, hogy nem bírja a súlyokat:) Hát, ez van...

Andi
andreat
 
 


Sziasztok,

Angie, Andrea,: igen, igen, én is mindig mindennek utána nézek ill a barátnőmet (nőgyógyász) zaklatom a kérdéseimmel. Az egy ujjnyira kinyilt külső méhszáj az még nem gáz egyáltalán, második, x-edik gyereknél gyakran előfordul. Viszont ha keményedik sokat a hasad ill jóslóid vannak, akkor pihenj magasra rakott lábbal és szedj magnéziumot, naponta 2x1, ill 3x1-et (persze előtte konzultálj orvossal), tegnap én is azt tettem, mert 2 napja este jóslóim voltak, másnap lemenet a hasam és kő kemény volt egész nap, ez tegnap előtt volt, azóta feltett lábbal pihenek és csak sétálgatok néha egy kicsit, meg pakolgatok... Nehéz egy helyben maradni ha az ember alapból izgága és van egy 2,5 éves lánya. Egyébként én is majdnem 10 kg-ot hiztam, ami teljesen rendben van, szerencsére nekem a hasam most nem tűnik túl nagynak, viszont nagyon lent van a a baba ezért cipő felhúzási és lábmosási nehézségeim vannak már most, mi lesz később?

Minden jót mindenkinek és pihizzetek.
Adri
xadri
 
 


Sziasztok! Nálam eddig pont máskép van a terhességem mint mikor a fiammal voltam,nála szinte semmi bajom nem volt.Kivéve a10.-12hét környékén kétoldalt alul ahasam néha belenyilalt,persze rögtön orvoshoz mentünk aki azt mondta hogy a tartószallagok nyúlása,szedjek magneB6-ot,most is ugyanez volt.De pl most sokat émelyegtem,hányingerem volt + kiragyásodtam(soha nem volt rajtam ennyi pattanás még serdülőként is elkerültek szinte) És olyan érzésem is volt-van hogy most kislány lesz,a fiamnál is megéreztem,bár most mégegyszer majd a 30.hét körül elmegyünk 4d-re(20hetesen voltunk ott mondták hogy lány) Szóval csak azt akartam mondani hogy tényleg nincs két egyforma terhesség,pedig azt hittem majd megint megúszom a hányingert de hogy még ragyáim is lettek :roll: na mindegy már elmúlt de azért bosszantott.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Andreat! Nekem azt mondta a doki, hogy kb. egy kiló, de egy héttel később a 4D-s uh-n azt mondták, hogy 1400 gramm.. Ezt ugy reálisnak is találom... Mondjuk az egy hét alatt azért nőtt is a picur. Nekem is mindenki azt mondja, hogy úristen mekkora hasam van, meg hogy biztos csak egy gyerek? - merthogy mások ekkora hassal mennek szülni... :roll: Én kb. 7 kg-t híztam eddig...
Lányok én ezt most nem értem... Mikor csatolni akartam a 4D-s képeket akkor nem jelent meg, most meg beléptem és ott vannak :roll: Ti is látjátok ??

Kép
angie81
 
 


Adri! A nőgyógyász barátnő az tök jó lehet ! :D Van kit nyaggatni állandóan az embernek a kérdéseivel... Meg ugye megkérdez az ember olyat is amit egyébként nem vagy csak hosszas vacilálás után, merthogy nehogy hülyének nézzék... :)
Én is azt olvastam a neten, hogy második vagy többedik gyereknél előfordul , hogy a külső méhszáj kinyílik kicsit korábban, de nekem ez az első :? , ezért aggódom kicsit... Meg most tényleg nem tudom mit csináljak, mert a doki nem mondott semmi különöset, hogy ezt vagy azt ne csináljak, no meg a házimunkát azért csak meg kell csinálni valakinek , apa dolgozik, szóval rá meg nem szeretek várni , hogy majd ő megcsinálja... :?

Kép
angie81
 
 


Akartam már korábban is kérdezni csak mindig elfelejtettem.. A laboreredményeitek nektek milyenek? Nekem a második laboron a neutrofil értékem magas lett a lympocita meg alacsony (14,1) és 19 az alsó határérték. :? No meg a WBC (fehérvérsejtszám) is magasabb lett , de nem mond rá a házidoki se meg a védőnő se semmit , azt mondják, hogy jó és kész... Csak én parázok ezeken a dolgokon már megint? :shock:

Kép
angie81
 
 


angie én már tegnap is láttam a képet a picidről,már most is milyen kis gömbölyű pofija van :) Én hétfőn voltam a terheléses cukron + teljes vérkép+ hepatitisre irt beutalót a doki,szerdán mentem az eredményért éhgyomorra 4.1 volt a cukrom miután megittam a lőrét 2 óra múlva levették és 3.6 lett.Aztán még volt pár csillag a lapon hct-mondom a védőnőnek telefonon -vasat kell szedjek megnéztem a 16.heti vérképemet ott is csillagos (0.35 lett és 0.36 tól normál)szóval most mondja,eddig heti 2 szem elevitet szedtem (a 12.hét után) most majd szedem mindennap,gondolom az elég lesz.Majd hétfőn megyek le a védőnőhöz majd megmondja. A vérvételhez még annyit hogy a nővér aki vette a vért összetépte elöttem a hepatitises beutalót mert szerinte igy nem jó,a fóti nőgyógyász adta,kérdezem szerdán hogy akkor azt az eredményt majd hogy kapom meg mire kiderül üres beirták a gépbe a Szabóhoz,tök jó mert nem is ismerem nem is járok be csak a főbb uh-okra,szóval nem tudom hogy kerül majd hozzám az eredmény.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ilda! És neked mik voltak még csillagosak?

Kép
angie81
 
 


De hát ezt nem is értem? Milyen alapon tépte össze? Azért akárhogy is ez bunkóság, még ha nem is jó... Adja vissza aztán kész, majd Te csinálsz vele amit akarsz. Egyébként én nem beutalóval mentem, hanem csak beírta a kiskönyvembe a védőnő, hogy AFP, meg hepB aztán azt lobogtattam. Nem reklamált senki! A hepatitis B eredményét meg a védőnődnek fogják kiküldeni. Legalábbis nekem ezt mondták és így is lett! A védőnő adta a kezembe a papírt.

Kép
angie81
 
 


Ja és a cukrom az nekem is tök jó lett!

Kép
angie81
 
 


Na megnéztem hogy mik a csillagosok a vérvételes papiromom.Az RBC(3.6) ez a vörösvértestszám a HCT 0.36.ez pedig ha alacsny a vörösvértestek csökkent termelése,ill.vashiány a többi ami csillagos NEUT NEUT absz. LYMPH ezekből az első kettő magasabb a lymph alacsonyabb ,ezek fehérvérsejtek-ennyit találtam a neten róluk.a Wbc nekem ismagas 10.6 Én majd hétffő viszem a védőnőhöz,sajnos a doki csak szeptemberben rendel ,de ha kell akkor megyek a másikhoz aki ép van.Én is aggodom az eredmények miatt,megkeresem hogy Milánnal is ilyesmi volt-e a vérképem ,kiváncsi vagyok rá. Amúgy akkor is meg most is néha vérzik az orrom,nem nagyon meg nem folyik csak mikor kifújom akkor látom hogy az.Már nem emlékszem mit mondtak akkor mitől van csak hogy nem baj. Különben mostmár érem miért vagyok olyan fáradékony régen vigan fenn voltam 1ig is mostmeg lefekszem és már alszom is,egy filmet nemtudok végignézni.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Megnéztem a régi vérvételeimet mikor Milánnal voltam terhes,hasonlók voltak az értékek,csak akkor még rá volt irva rendesen hogy vas és 9-től volt normál nekem meg akkor is 9.5 volt szóval alacsony,de akkor se szedettek velem semmit,nem is mondtak semmit.Úgyhogy megnyugodtam.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Hol vagytok?

Kép
Kép
ilda82
 
 


Sziasztok!

Nekem tök mások az elnevezések a vérképen, így nem tom, mi micsoda. De sejtem, hogy nekem is kell majd vasat szednem, ha jól gondolom, ennek hiányában vagyok én is mindig álmos...Legszívesebben már 11-kor visszafeküdnék:)
Ja, és éjjel vagy kétszer begörcsölt a hasam, erre meg majd magnéziumot szedek. De egyiket sem merem elkezdeni, majd csak ha a védőnő rábólint.
Különben nekem egy kedves doki a 4 d UH-on azt mondta, eszembe ne jusson a 24. hétnél tovább szedni az elevitet, inkább sok-sok gyümölcsöt egyek. Gondolom, az egészségesebb, de én is akkor hallottam ezt először. Szerencsére most van választék a gyümölcsökből, így aztán össze-vissza eszek mindenfélét:)

Andi
andreat
 
 


Mondjuk anno Milánnal se ajánlott a doki semmit hogy szedjek,mikor kérdeztem hogy mit gondol inkább a gyümölcsöket ajánlotta.Úgyhogy akkor is het 2 szemet ha bevettem az elevitből ,de amúgy is olyen téren feledékeny vagyok ,ha eszembe jut bekapok egyet.Aztán hogy tényleg attól születik-e nagy baba ha sok bigyót szed az ember,lehet van benne valami.Nekem egy barátnőm aki lombikos,végig szedte 4 kiló fölötti lett a lánya és felszedett 30kilót (de a b.nőm kb.190 magas) Mondjuk könnyű azt mondani egyél sok gyümölcsöt ha nem kivánja az ember(én legalábbis) sokszor itt rohad meg amit veszek.

Kép
Kép
ilda82
 
 


andreat Látom nem sok van a gyerkőcök közt,milyen volt az eleinte mikor ketten lettek?Én mikor megcsináltam a tesztet tiszta gyogyi lettem ,állandóan agyaltam mi lesz hogy lesz,pedig nem becsúszott babát várunk.Mégis mikor tényleg összejött megijedtem.Mostmár azért nyugodtabb vagyok de félek is picit.Úgy gondoltam Milán novemberben lesz 3 és majd januárban viszem oviba erre kiderül nincs hely,talán majd jővő szeptemberben vihetem.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Én is elég feledékeny vagyok az ilyen gyógyszerszedős/vitaminszedős dolgokat illetően... Igazság szerint a vasat is el szoktam felejteni néha, mert ráadásul az éhgyomorra kell, kávé, tea előtt kb. két órával, ugyhoyg úgy szoktam , hogy amikor elmegy a párom beveszem, ha nem felejtem el! :-) Ha elfelejtem egy két napig akkor reggelinél bekapok egy elevitet aztán kész.
Andreat ! És mit mondott a doki egyébként miért ne szedd ? Meg igazából miért pont a 24. hét után ne? Nagy lesz tőle a baba, vagy miért?
Ja és még egy kérdés! Mennyi pénzt szokás adni fogadott szülésznőnek?? Ezt mindig olyan kínos megkérdezi az érintettől meg hát nyilván szerintem nem is mondana fix összeget... De mégis ?

Kép
angie81
 
 


Sziasztok!
Új vagyok még itt, egy 22 hetes pocaklakó kisfiú leendő anyukája, de örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot, és kíváncsian olvasom a kistarcsai kórházzal és minden egyébbel kapcsolatos tapasztalatokat is :) . Így első babánál még minden új, és minden érdekel :oops:
gabilany79
 
 


Sziasztok,

Az Elevit nem feltétlenül okoz nagy gyereket, csak sok olyan anyag van benne, amit tök felesleges beszedni, mert a normál kajával is hozzájut az ember, pluszban meg csak az kell amiből hiány van, pl ha rossz a a vas, ami elég gyakran előfordul, akkor valami vas kiegészítésre van szükség, én pl Ferrograd- Folic-ot szedek (alkalom szerűen), ezt szedtem az első gyerekkel is és végig jók voltak az értékeim, a fehérvérsejt enyhe többlete nem gond, simán a terhesség velejárójaként könyvelik el. Ja az Elevitről csak annyit még, hogy nekem sem javasolták -egyébként is elég gyógyszer ellenes vagyok - viszont szedték körülöttem többen is és a gyerkők 3,10 és 3,20 körüli értékkel születtek.

A gyerekek közötti korkülönbség egy jó téma, mindenkinek más az ideális, szerintem az ő szempontjukból a 1,5 - 2,5 a legjobb, és ugye nem mindig a szülők döntenek, sokszor a természet máshogy határoz.... Nálunk pont 3 év lesz köztük, majd meglátjuk, hogy mennyire ideális. Csodák-csodájára Tündét felvették az oviba, mert határnak dec 31-et szabtak és ő október végi, de én is csak egy kicsit később viszem majd, miután kistesóval rendeződik a helyzet. Bár ő naponta mondogatja, hogy "megszületik kistesó, elfújom a 3 gyertyát a tortámon és utána megyek oviba".

Gabilány, üdv itt a fórumon.
xadri
 
 


Angie, a szülésznőnek fizetendőről csak a pár évvel ezelőtti "tarifát" tudom az 10-20 ezer volt belátástól hozzáállástól függően.
xadri
 
 


Nekem annyira határozottan mondta a doki, hogy ne szedjem végig az elevitet, hogy vissza sem kérdeztem, miért:) Gyanítom, igen, abban lehet valami, amit Adri írt, hogy felesleges, és max túl nagy lesz a gyerek tőle. Bár ez elég relatív:)

Nálunk az első két gyerek közt 2 év van, most meg majd 3 lesz. Nekem szerencsém volt ebből a szempontból, az első lány egy angyal:) Nem azért mondom, mert az enyém :D Sosem volt féltékeny, sosem bántotta a kicsit, nem próbálta megetetni, és hasonlók...Én azt csináltam, hogy amíg a kicsi nem igényelte a vele való foglalkozást, kb 3 hónapig, gyakorlatilag csak megetettem, megfürdettem, és letettem az ágyába. Ilyenkor persze mindig a nagyobbal foglalkoztam. De mondom, nem csak ezen múlik, hanem a nagyobb természetén is!
Szerintem különben tudatosan oda kell figyelni a nagyobbra is, éreztetni vele, hogy ő is fontos, ő is számít, ez a lényeg!
andreat
 
 


Sziasztok! Üdv neked is gabilány! Voltam ma a védőnőnél aki ,mivel alacsony volta vasam,a Krauterblut szirupot javasolta,de kérdezzem meg a dokit,aki persze majd csak szeptemberben rendel.Utánanéztem a neten ez nem vényköteles és sok növényi kivonatból van.Holnap megyek a háziorvoshoz táppénzespapírért majd tőle megkérdezem,de ez is elég sötét,mindig csak a "szponzorált" cucokat ajánlgatja meg mindenre algo fléxet szedetett(mikor nem voltam terhes)Na majd meglátom,legfeljebb nem szedegetem tovább az elevitet hanem csak ezt a szirupot.Végül is ártani nem árthat ha vény nélküli.

Kép
Kép
ilda82
 
 


Ezen a szülésznő dolgon nekem is jár az agyam.Lesz majd szept-2-án baba-mama felkészítő a kórházban,gondoltam majd elmegyek jobban körbenézni,felmérni a terepet :) ,meg aztán az nstéken hátha találkozom személyesen pár szül-nővel aztán aki szimpi beszélek vele.Én úgy gondolom 15-20e elég (keresetkiegészítésnek)

Kép
Kép
ilda82
 
 


Érdekes dolog ez a vitamin, mert van olyan barátnőm, aki 5 hónapos terhes volt, mikor a nőgyógyásza abbahagyatta vele az elevitet, egy másik barátnőmnél pedig egy másik nőgyógyász kerek-perec kijelentette, hogy ha bármi is beszed, nem vállalja el. Én úgy vagyok ezzel, mint itt többen is, hogy ha eszembe jut, beveszem...

Én most a háziorvosomon lepődtem meg egy kicsit, mert benáthásodtam, és nálam ez mindig szövődményes szokott lenni, ezért még korán elmentem hozzá. Meg se nézett meg semmi, megkérdezte, hány hetes vagyok, és simán felírta a penicillint, merthogy a baba már bírja. Nem mertem kiváltani, most homeopátiás szert szedek és mézes citromos tea és calcium sandoz C vitaminnal. Úgy néz ki, javulgatok. Csak én vagyok ennyire parás, vagy tényleg nem kéne már most antibiotikummal tömni szegény babát?

Ilda: egy ilyen foglalkozáson már én is voltam, a szept. 2-re is szeretnék menni, hátha végre a szülőszobát is megmutatják (elméletileg mindig van rá lehetőség, ha épp üres) meg ezek amúgy is hasznosak. azt hallottam, hogy itt minden szülésznő jó :? , esetleg ha van választott orvosod, akkor azt érdemes megtudni, ő kivel dolgozik szívesen (de azt hiszem, ezt is említette itt már valaki).

Kép

Kép
gabilany79
 
 


Sziasztok! Köszi a tippeket szülésznőtarifa ügyben! Nagyjából én is ennyire gondoltam! Én már voltam olyan szülésfelkészítőn ahol megmutatták a szülőszobákat... Nagyon jól néznek ki! Csak legyen helyünk! Én ott találkoztam egy nagyon szimpi szülésznővel, aki engem egyből megnyert.... Bejött a stílusa...Nem az a mézes mázos, hanem tényleg alapból kedves meg jófej... Ha túl nyájas valaki az nekem nem nagyon jön be... Meg az általában egy kicsit nem "igazi"... Na szóval elhatároztam , hogy ma fel is hívom , hogy tud-e vállalni, megszereztem a mobilszámát ;-) aztán majd összetalálkozunk vagy a jövőhéten, vagy az nst-re hozzá megyek majd megbeszéljük, vagy elmondja ő, hogy hogy megy ez, vagy neki mikor jó, mert nekem fogalmam sincs.
Üdv gabilány!
A penicillinről nem nagyon tudok nyilatkozni, mert hál' istennek nem voltam beteg a terhesség alatt , de szerintem utoljára is gyerekkoromban szedtem ilyet, viszont van egy kismami ismerősöm akivel mindenfélét szedettek már, mert elég könnyen elkap mindenfélét, és neki azt mondta a dokija, hogy többet árt a babának, ha nem szedi be, mintha beszedi a gyógyszereket... Szóval ezt is orvosa válogatja! Viszont a terhesvitaminokat az én védőnőm állandóan nyomatná, pedig én sem szedem, csak ha ugye véletlenül kimarad reggel a vasam és minden alkalommal mikor megyek hozzá megkérdi, hogy miért nem szedem, én meg mindig elmagyarázom neki, hogy eszem gyümölcsöt... Az orvosokat meg baromira nem érdekli , hogy szedek -e valamit vagy sem.
Ja és Ilda! Szerintem a háziorvos ha ír fel vasat azt nyugodtan beszedheted, mert ha alacsony a vasad akkor az ártani tuti nem fog... Nekem neo-ferrofolgamma-t írt fel, napi egyet... Nem olyan irdatlan nagy mennyiség... Megnéztem és az elevitben kétszer annyi vas van! Mondjuk ezt furcsálltam is, mert azt meg némelyek ész nélkül szedik.

Kép
angie81
 
 


Sziasztok!

Nverka! Gratulálok a kislányodhoz! Remélem, minden jól megy, jól vagytok.
Nem titkolom: beszámolódat a szülésről is kívácsian várom (orvos-érintettségem okán :wink: )

A szülésfelkészítőhöz: a kórház honlapján szerepel a program, aug. 19-ére is van egy tervbe vett szülőszoba-osztálylátogatás, ha vkinek a szept. 2 nem jó.

A vitaminokhoz érdekesség: én 3 éve az első babaváráskor elevitet szedtem, szinte végig, most viszont csak folsavat, az első félidőben. Nos, egyelőre úgy néz ki, a második baba is kb. akkora súllyal fog születni, mint a tesója (szeptemberben). Mondjuk, most én kicsit pufibb vagyok, de nagyobb súllyal is kezdtem ezt a várandósságot. :oops:

holdbéli
holdbéli
 
 


Na felhívtam a szülésznőt! Az Ignáthné Évára esett a választás, mert a másik esélyes, aki a Tasnádi Mihályné lett volna, csak úgy tud vállalni, ha szülés előtt beugrunk érte, ha nincs bent a kórházban, és mivel Hévízgyörkön lakik az nekünk plusz kerülő lenne, szóval kilőve. Viszont mindkettő nagyon kedves volt... Az Ignáthnét csak látásból ismertem, de egy aranyos nő , legalábbis telefonon keresztül ez jött le nekem... És állítólag gödöllői, szóval relatíve gyorsan be tud érni ő is.. És mindkettőnek az volt a második kérdése, hogy ki a fogadott orvosom, és úgy tűnt , hogy még örültek is , hogy nincs...

Kép
angie81
 
 


Angie: nekem is az a bajom, hogy kb. 10 éves koromban szedtem utoljára azt a gyógyszert, amit felírt a doki. Mindegy, úgy tűnik, kifelé lábalok belőle (le is kopogom), talán nem lesz rá szükség...

Szülésznő ügyben kíváncsi leszek a tapasztalatokra (elméletileg Surányinál fogok szülni, nem tudom, hogy hozzá kit érdemes választani... :? ), még abban reménykedem, hogy még sikerül feliratkozni kétágyas szobába. Állítólag az sem egyszerű, de decemberre hátha sikerül...

Kép

Kép
gabilany79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: