Új privát üzeneted érkezett!

Snoopy,
valaki ilyennel foglalkozó pszichológusra. Már volt, hogy előzetes küldtem kismamát ilyen átbeszélésre és jók voltak a visszajelzések.
Annyi dolgot eltüntetünk szem elől, mert nincs erőnk vagy időnk vele foglalkozni, de azért ezek a problémák azért bírnak dúlni a mélybeen vagy "csak" állandóan krédéseket feltenni nekünk. Jaj, nem nekem, hanem magunknak.
Persze az csak ötlet, nem ismerlek, de ötletként felvetem.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Sziasztok!

Orsi, konkrétan nem emlékszem mennyi oxyt kaptam, de biztosan rengeteget, mert reggel 6-7 között kezdtük és olyan dél tájékán vettek le róla, aztán még a műtét közben is ment.
De ugye én is egy napig voltam benn, szóval semmi sem maradt meg tisztán. (De sajnos egy dolog mégis, a kézzel tágítás, ezt soha többé, ha lehet, mert kegyetlen volt.)

Tény, hogy van amikor kell és kész. Ilyenkor nem szabad megkérdőjelezni a döntést. Én elsőre ugyan visszautasítottam, de meg is bántam, mert így két órával hosszabbítottam meg az egész szülést.
Szóval vágyálmok létezhetnek meg szülési terv is, de ritka és nagy áldás ha minden klappol! Szorítok, hogy nálatok most úgy legyen!!! És én is nagyban reménykedem a jobb élményekben!

Igen, az oxy felerősíti és gyorsítja a dolgokat, így egyértelmű, hogy jobban is fáj, de sokszor elkerülhetetlen.

Én is sokáig eda párti voltam, most meg nem tudom már mit szeretnék, mi a legjobb. Majd gondolkozunk, ha aktuális lesz a dolog. :wink:

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Pénteken az oktogonnál kismama-hastánc tanfolyam indul. Ha érdekel, kérdezz priviben.
Szeretettel
nováky_rita
 
 

 
 

Sziasztok!

Nem lesz megtartva a mai szülőszoba látogatás az elrendelt zárlat miatt!!!!
Csak szólok, ha valaki szeretett volna ma menni. Ma érdeklődtem meg!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Várnai Gabival van valakinek tapasztalata?

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Valaki mesélne nekem Keszegh Éviről? Tudom, emékszem, hogy csupa jót írtatok róla, valószínű a dokim ajánlására Ő lesz a szülésznőm! Szóval várok róla minden infót, akár priviben is! A telefonszáma már megvan, de most azt sem tudom pl., hol fogok vele találkozni, mivel a kórház teljes területén látogatási tilalom van!

Márti
borossné becz márta
 
 


Csak egy gyors kérdés. Ügyesen kiharcoltam magamnak holnapra egy terheléses cukor vizsgálatot (mert hogy úúúúúúúgy imádom a vérvételt ;) ). A Vida doktort helyettesítő Demeter doktor azt mondta, hogy most már nem zsemlés tejes a terheléses cukor, hanem telített cukros. Mit tudtok erről? Nekem kell vinni a cukrot? Mennyit? és gondolom patikából kell vinnem... jaj, tanácstalan vagyok...
linocs
 
 


Linocs!
Sajnos én ebben nem tudok segíteni, de hátha jön valaki, aki tudja a friss dolgokat. Én még a zsömis megoldással voltam.
Talán kérdezd meg a Demeter doktort, vagy hívd fel a kórházban a szülészeten a nővérpultot, ők biztos tudnak segíteni.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Zsó,
gratulálok a pocaklakóhoz!!!! :D

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


A tzerheléses cukorvizsgálatnál mi adunk 75 gramm cukrot, meg kell inni, jó édes /esetleg egy citromot hozhtsz, hogy beeletedd, hogy ihatóbb legyen, majd az elfogyazstása után egy órával - van, ahol két óra múlva is - még egy vércukorvizsgálat történik. Az egy órában minél kevesebbet kell mozogni, hogy a szervezet ne használja el a mozgásra a cukrot.
Remélem, válaszoltam a kérdésdre. Ha valami nnem világos, kérdezz nyugodtan.
szeretettel
nováky_rita
 
 


Judy, nagyon köszönöm! :)

Rita, Neked is az infokat. Akkor a zsömi+tej kombi már nem lehetséges, csak ez a variáció? Pedig úgy örültem, amikor Levivel megúsztam a dolgot.
Egyszer ittam hasonlót egy laktóz érzékenységi vizsgálaton de nem bírtam haza se menni utána... :oops: :oops: :oops: kissé meghajtott. Vagy ez nem ugyanaz a lötyi?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Sziasztok!
Én október végén voltam terhelésesen, de akkor még zsemle+tej volt, sőt én natúr joghurtot ettem, mert nem szeretem a tejet :shock:
üdv:
szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Szervusztok!

Először is elnézést, hogy ilyen sokáig nem írtam!
Két nagy kérdésem lenne:
Mit kell vinni a szülőszobára a kútvölgyiben?
Mit kapunk a kórházban a szülés után?

Előre is köszönöm a segítséget

Gabi
fehérgabi
 
 


A szülőszobára egy/két másfél literes szénsavmentes vizet, egy fél literest, hogy abból ihass.
Szőlőcukrot. Papáknak papucsot, mamáknak is.
Betétet adunk utánára, a szülés utánra adunk törülközőt, hálóinget is.
Papának valami ennivaló. Érdemes valami meleg kis takarót hozni, amit nem sajn álsz, ha mekóniumos lesz vagy véres. Ha jó melegen be van takarva a baba születés után, és persze jó állapotban van, akkor ottmaradhat az édesanyjával az első két órában.
Mondjuk ez az idő visszahozhatatlan és nehezen pótolható. A fürdetés, szondázás helyett a legjobb helen az édesanyja pocakján van a baba és a papája keze alatt.
Hát ennyi minden, és senki ne felejtse otthon a vércsoport leletét.
Jó készülődést kívánok: Rita
nováky_rita
 
 


Ööööö, Rita, nagyon köszönöm a gyors választ, csak azt felejtettem ki, hogy császár esetén mi a helyzet...
Szóval, császár esetén mit kell vinni a szülőszobára és mit kapunk a gyerekágyas osztályon?

Gabi
fehérgabi
 
 


Császárnál semmire nincsen szükséged, mert csak néhány órát töltesz a szülőszobán.
És a gyermekágyas időszakban csak minimális az eltérés. Érdemes valami nagyobb betétet hozni, mert nem mindig tuddunk adni. Ez lehet tena vagy bármi. Érdemes tenfix hálós bugyit hozni. Ez egy csomagban két darabot jelent és ennyi elég is. Én nem szoktam javasolni az egyszer haszunálatos papírbugyit, mert nagyon nem praktikus.
Hálóinget is hozz, elől gombolósat. A babának néhány pelust, popsitörlőt. Neki ruhát és a köldökápoláshoz kellő dolgokat adunk. Amúgy általában pelus is van, de nem folyamatos az ellátás...
és hát nem tudom, hogy a jövő évtől mi lesz, mert változások vannak az osztályon.
Ha nem kaptál választ valamire, nyugodtan írj, idővel válaszolok :-)
Szeretettel
nováky_rita
 
 


ZSÓFI-nagy gratula tőlünk is!!!minden jót kívánunk!!! :D

és maradtok itt a Kútban??-Tóth doki??? :roll: :roll:

Kép
Kép
etenci
Ercsi
 
 


Gabi,
és mindenki

KAJÁRÓL GONDOSKODJ MAJD A SZÜLÉS UTÁNRA. Meg innivalóról.
Lehet, hogy épp annyira nem leszel éhes (olvashattunk talán épp itt olyat is, akinek elég volt az ottani koszt), de nem árt. Ne puffasztót (hüvelyesek, káposztafélék) és ne sok tejterméket.
Néhány Laktoherb vagy másféle tejszaporító tea is jól jön. (Ebből se egyformán mindenkinek válik be ugyanaz). Inni ilyenkor akkor is kell, ha nem vagyunk szomjasak.

(Bocsánat, ha triviális dolgokat mondtam, de az ember néha elfelejti a legegyszerűbbet még többedszer szülés után is. :oops: )

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Tenci, Neked is köszike!

Kútvölgyi, kicsi eséllyel, majd meglátjuk, de sztem nem.
Dokim sincs még....szóval egyenlőre behavazva ülök anyóséknál(szó szerin), haza sem jutottam, nem hogy laborokra.
Most elsődlegesen az éjjelt vészeljük át, mert se ruhánk, se Levikaja, fenn vagyunk a hegyen és kizárt a hazajutás. Aztán jön a karácsony és utána, ha túléltük, akkor jöhetnek a kötelező laborok, kórházon-dokin gondolkozás....

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Az oktogonnál nyolc alkalomból álló szülésfelkészítő tanfolyam indul, januártól. a 16-28. hétig lahet rá jönni.
pénteken lesznek az előadások, beszélgetések. A csoport zárt csoport lesz, hogy egymást jól megismerve legyen merszük a védő csoportban a pároknak a gonddjaikat-örömeiket megosztani egymással.
Szászné Bán Judit pszichológus a team egyik tagja, a másik dr. Rákócziné Krämer Ágnes bába, szoptatási szaktanácsadó és én is "bedolgozom" majd a team-be.
Mindenkit sszeretettel várunk.
Ha kérdésed van, tedd fel privibeen.
Boldog karácsonyt
nováky_rita
 
 


BOLDOG KARÁCSONYT KÍVÁNUNK A KÚTVÖLGYI SZÜLÉSZET EGÉSZ LEGÉNYSÉGÉNEK ÉS LEÁNYSÁGÁNAK! :)

Kútvölgyis családok

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme, azért ugye alszol is picit így Karácsony előtt??? :roll: :wink:

Mi is Áldott, Boldog Karácsonyt Kívánunk Mindenkinek!!!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Áldott Ünnepeket Kívánok én is minden "Kútvölgyis"-nek!

Tünde

mtunde
 
 


BÉKÉS BOLDOG KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Boldog Karácsonyi Ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Karácsony készül, emberek !
Szépek és tiszták legyetek !
Súroljátok fel lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermekek,
hogy emberek lehessetek !


Áldott , Békés Karácsonyt a Kútvölgyi Szülészet dolgozói nevében, mindenkinek, aki gondol ránk.

Szeretettel:Zachár Erika
Vendég
 


Minden kútvölgyis dolgozónak és anyukának áldott, boldog karácsonyi ünnepeket kívánok!
fehérgabi
 
 


Nagyon boldog, békés karácsonyi ünnepket kívánok minden kútvölgyis anyukának és dolgozónak egyaránt!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Dec 1-én szültem a Kútvölgyiben, majdnem mindennel meg voltam elégedve, annaak tudatában, hogy bp. egyik legjobb kórháza.

Császárom volt, az ágyak marha magasak, kényelmetlenek, föl-le mászni. Kaja jó volt, mindenki kedves és segítőkész volt, kivéve 1-2 csecsemőst, akiknél számított, milyen lábbal keltek, mert 1x kedvesek voltak, 1x meg annyira nem , hogy majdnem elsírtam magam.
De összességében jó volt. Akkor nem tetszett, hogy egyből odaadták babót, mikor még mozdulni sem tudtam, de utólag nézve, így volt jó. Hamarabb ismerkedtünk:-)))

Szülés utánra tényleg érdemes vinni kaját, de utána nekem jó és elég volt az ottani, pláne, hogy látogatási tilalaom volt.

Mellszívót is érdemes bevinni, mert nem szívesen adják az ottanit.

Mindenkinek könnyű szülést, és Boldog ünnepet!!
Vendég
 


Gratulálunk Judyka!
Sok tejcit és jó babázást nektek!
M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme, köszi, nektek is minden jót!
Vendég
 


Sziasztok!

Abban a nagy szerencsében van részem, hogy én is a Kútvölgyiben fogok szülni!!!

Tudna valaki segíteni a szülésfelkészítőkkel kapcsolatban? Már lehet látogatni a kórházat, meg lesznek tartva? Hol lehet ezzel kapcsolatban érdeklődni?

Előre is köszi!

KépKépKép
bogme
 
 


Szia!

Nem tudom, van-e még zárlat, én 15-e körül beszélek újra a választott szülésznőmmel, Ő karácsony előtt azt mondta, hogy reméli, január közepén már tudunk találkozni a kórházban. Szerintem hívd fel őket, kérdezz rá! Én szerencsére még novemberben megnéztem a szülőszobát, de állítólag még azokat is felújítják márciusig!
Ha tudsz valamit, írd meg ide is légyszi!

Márti
borossné becz márta
 
 


Szia Bogme!

Menj vissza egy oldalt, s ott beírta a 2010-es tanfolyamokat az egyik kedves szülésznő.
Hogy a szülőszoba látogatást megtartják-e januárban, azt nem tudom, majd előtte pár nappal érdemes érdeklődni az 5.-en, a szülészeten, telefonon.
Szerintem a többit megtartják.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok,
úgy tudom, hogy már nincsen megkötve az, hogy a 32. hétig lehet csak felkérni a szülésznőket.
Csak mondom, hogy ne izguljatok és legyen lehetőségetek választani, ha akartok.
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Nocsak. Ez jó.
Morfondírozok, hogy bemennék egy szülőszoba látogatásra... Nincs az megírva sehol, hogy csak várandósok mehetnek. Ráadásul senki nem mondja meg, ha rám néz, hogy nem vagyok az :oops: , ugyanígy néztem ki Ágival három hónaposan, Eszterrel négy hónaposan, Melindával öt hónaposan... :oops: :D (Esetleg feltűnne valakinek, hogy nem olyan rég látott ott, de nem lepné meg különösebben... :)
De komolyan mondom, hogy bemennék.
M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


sziasztok!

Ma voltam ctg-n, 2 hírrel tudok szolgálni:

1, feloldották a látogatási tilalmat

2, a szülőszobákat január 18-án kezdik felújítani.

Én még a régieket látogattam, így ha a kiírt időpontban szülök, akkor jó eséllyel már valamelyik új szobában. Remélem, hogy azért azok a funkciók megmaradnak, amik eddig elérhetőek (anno azt ígérték, hogy a feltételek ugyanazok lesznek)

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Szerencsemák!

Köszi a hírt!!!
Azt lehet tudni, hogy mi lesz a szülőszobákkal? Úgy értem, mit takar a felújítás?
Novemberben azt mondták, ha a felújítás alatt máshol is lesznek a szülőszobák, azért az eddigihez hasonló feltételeket ott is megteremtik!
Hú, már 3 heted sincs hátra? Kezd izgalmas lenni!!!

Márti
borossné becz márta
 
 


Márti: igen, azt ígérik, hogy minden ugyanolyan lesz....Remélem valóban. Arra külön rákérdeztem, hogy zuhanyzó lesz-e, azt mondták, hogy igen. Mondjuk ez még novemberben volt, amikor szülőszoba látogatáson voltunk...Pénteken megyek megint CTG-re, akkor majd rákérdezek, és megírom, ha bármi újat megtudtam.
Igen, még 2.5 hét...figyelem a jeleket. És lassan össze kellene pakolni a kórházi csomagot is :roll: Én egyébként úgy készülök, hogy 25-én szülök :lol:

Kép
szerencsemák
 
 


Hűű, jól van akkor nem vagyok nagyon elmaradva a kórházi csomag összepakolásával, mert látom Szerencsemák még te sem pakoltad össze.
Mondtam is a Szuszikának, hogy még nyugodtan maradjon bent, mi majd februárban szülünk!!!! Remélem hallgat az anyukájára.
Neked ki az orvosod? Szülésznőd lesz?

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Szerencsemák!

Kitartást a végéhez! Nekem még van legalább 7 hetem! Ma megyek vásárolni pizsamákat meg piperecuccokat a kórházi csomaghoz, meg pár dolog kell még a babának is!

Sissy!

Engem már most idegesít, hogy még nincs összekészítve, pedig eddig még sosem szültem a 39. hét előtt!
Persze tudom, van még időm, csak ritkán jutok hozzá, hogy ezzel foglalkozzam, heti 1x vannak a fyerekek anyósoméknál, a többi napomat meg nagyon kitölti a velük való foglalkozás!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sissy: akkor üdv a későn pakolók klubjában :P Küldök privit

Márti: remélem, sikeres lesz a vásárlásod, és el tudsz kezdeni pakolni, hogy megnyugodj! Én asszem a hétvégére hagyom a pakolást, mert ma és holnap du még dolgozom.

Holnap akkor szállítom a friss híreket, ha lesznek!

üdv:

szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Sziasztok!

Van tapasztalata valakinek dr. Németh Péterrel kapcsolatban? Úgy tudom, bejáró orvos a Kútvölgyibe. A II. Kapás u-i rendelőben rendel. Semmit nem találtam róla a neten kismamáktól.
menorca
 
 


Sziasztok!
Mai hírek: lehet, hogy mégsem verik szét a mostani szülőszobákat. :wink: A lényeg, hogy minden bizonytalan, amit garantálnak, hogy lesz egyfajta fejetlenség (már ma is volt, új UH gépet hoztak. Én az elmúlt 6 hétben 2x voltam akkor, amikor új gépet hoztak :lol: De fél füllel úgy hallottam, lehet hogy ez a mostani marad 6 hónapig. Bár a szerelő bácsi erre nem esküdött meg...Ami viszont jó hír, hogy ez a gép a mostani csúcsmodell. Hajrá, kedden ki is próbálom :lol: )
üdv:
szcsm

Kép
szerencsemák
 
 


Sziasztok!

15.-én megyek uh-ra és ez most nagyon nagyon jó hír volt Szcsm! Úgyhogy ezer köszönetem érte. (új gép)
Érdekes Levivel is izgultam, de ez a mostani 12.heti uh valahogy az agyamra megy. Már jó lenne ha túl lennénk rajta és mindent rendben találnának odabenn!
Akkor ezek szerint a zárlat is feloldva? Ez is szuper, mert apája ügyel pont csütörtökön a volt MÁV-ban és feleslegesen nem utazná végig a fél város, ha be sem engedik. Azt hiszem majd megeresztek egy telefont bizti kedvéért aznap reggel is.

Memme és mikor mennél nézelődni?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Aprooka: nincs már látogatási tilalom. Vissza is került az UH az 5.-re (1-2 hétig a rendelőintézetben volt) és apukák is ott szoktak ücsörögni. Én meg ennek örülök nagyon! Remélem még 3 hétig így marad :wink:

Kép
szerencsemák
 
 


NA, azt nem is tudtam, hogy nem az 5.en volt az uh. Ez is hasznos info, hogy nem kell fel-le lépcsőznöm majd.
Ez az egyetlen nehéz ügy a Kútvölgyiben, hogy az 5.en van minden. Én meg nem liftezek. Vicces volt úgy szülni menni, hogy gyalog föl a szülőszobára.... :roll: :lol: De sajna nem használt egy fikarcnyit sem.
köszi, köszi.
És ezen a gépen van 4d is?

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Az nem semmi, hogy nagy pocakkal is lépcsőzöl!!! Én kb a 6. hónapig bírtam, de most már csak lefele megy :lol:

A szerelőbácsik azt mondták, hogy tud az UH 4D-t, kérdés, hogy a kórház kért-e hozzá 4D fejet, mert csak akkor működik...Én kedden megyek UH-ra, ha nem felejtem el, megkérdezem Neked!

Kép
szerencsemák
 
 


Zsó,

Néztem, hogy minden hónap utolsó szerdáján van szülőszoba-látogatás, hát olyasmi. Igen, összefuthatnánk. :)
Hogy pontosan melyik ilyen szerdán mennék, az nekem sokmindentől függ, majd meglátom.

Elképesztő azért, hogy mi megy. Ez az állandó bizonytalanság, már mióta. Először korlátozni akarják a 32. hétig-re a szülésznő választást, aztán mégse...Be van ígérve a szülőszobák átalakítása, aztán megint bizonytalanná válik... Nincs normális UH, kérdés, mikor lesz végre...
Egyszercsak majd lesz ott valami kiszámítható rendszer. (?) Mert az például nem lenne rossz sokaknak, ha a járóbeteg ellátás (azaz a terhesgondozás) és a szülés helyileg jól el lenne szeparálva. Nekem ugyan nagyon jól megfelelt így is, sose kellett várakoznom sokat és volt egy hangulata. Szülés közben és után se zavart. De tudom, hogy sokaknak azért nem mindegy, hogy szülés után esetleg az UH-ra, ctg-re, erre-arra várakozó párok előtt kell átszambázni a gyermekágyas folyosókra. Nem szerencsés az se, amikor nappal egy császárost tolnak át így az emeleten. (Engem eléggé zavart a látvány mindig, hát még azt esetleg, akit vittek épp.) Az se mindig szerencsés, amikor egy leendő először szülő a ctg-n hallja, ahogy vajúdik valaki a mellette levő helyiségben...(De többedszer szülő ctg-s se biztos, hogy élvezi). És hát az ott dolgozóknak sem mindegy, nagyon nem.
Egy magánszülészettől x tarifa mellett az emberek el fogják majd várni, hogy ezek a dolgok ne legyenek majd problémák. Persze mindenhez idő kell.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok !

27 hetes kismama vagyok, és Dr. Demeter Attilához járok. Bármilyen infónak örülnék a doktor úrról, főleg akinek van személyes tapasztalata.

Előre is köszönöm a segítséget.
nit78
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: