Új privát üzeneted érkezett!

Julcsi, sajnálom, hogy barnáztál, de szépen feljebb fog menni a lepény és minden rendben lesz.

Moncsiga, én is így szeretem a töltött kápit, csurog a nyálam.


Bodzimuci, puszi nektek. :D

Kép
gmelcsi1
 
 


sziasztok,

na csajok ne csináljátok már....én is AKAROK egy kis töltött kápit enni!!!! :cry: :cry: :cry:

Bodzikám,
mármelyik C&A vagy H&M-ben lehet kapni kismami cuccokat?

Kép
rencsi79
 
 


Rencsi, én úgy tudom, hogy csak abba a H&M-be, amelyik a Ferenciek terénél van, Váci utca körül. Legalábbis én ott vettem a ruhákat, máshol nagyon nem volt.

Kép
gmelcsi1
 
 

 
 

Köszi Melcsikém, és a CA-val mi van?Arról tudsz valamit? Hol vannak jobb cuccok?

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Végre tudok egy picit jönni, az utóbbi pár napban kicsit felborultak Fanni alvási szokásai.
Moncsiga
Most én úgy gondolom, hogy kell még egy kis idő, amíg jöhet a következő baba, kb. 2 1/2 év lesz köztük, ha minden úgy alakul, ahogy mi szeretnénk.
Julcsi
Gratulálok a szuper eredményhez!
Andi
Abszolút lehet, hogy mocorognak Peti fogai, nekünk is volt egy olyan hónapunk, amikor többször felkelt Fanni.
Úgy emlékszem, hogy ez 5 hónapos kora körül volt, de egyébként több ismerősöm babájának már 5 hónaposan kijöttek az első fogai.
Nálunk régebben magától elaludt Fannus, illetve evés közben elaludt, de mostanában állandóan feláll az ágyban, és addig rakosgatom vissza az ágyába, amíg el nem fárad. Amúgy nem hiszem, hogy nem fog magától elaludni egyszer.
Jobb kedved van már? Mi volt a baj?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


Teljesen jól leírták a János kórházat abban a cikkben, amit belinkelt Julcsi.
Annyi módosítással, hogy a csecsemősök nem voltak segítőkészek.
Kismama ruhát én a Váci úti C&A-ban és a Váci úti Brendonban vettem. Volt egy pár olcsóbb ott is. Ja és a Pólusban van egy kismama és baba bolt, ott vettem hálóinget és szabadidő nadrágot.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


Julcsi
Sajnálom én is a barnázást, de ne aggódj nem lesz semmi baj.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


Bocsi Csajszikák! Nem akartam senkit felzaklatni a kaja témával, csak össze-vissza beszéltem. Egyébként nagyon jó volt, mindenki a pocakomat simizte, meg dicsérgette. Annyira örültek nekem, hogy a puszikat meg az öleléseket nem tudtam megúszni. De senki sem volt beteg, így remélem semmi kórságot nem szedtem össze.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Ikky, a keresztlányom is 2,5 éves és most született kistesója. A nagylány ügyesen vette eddig az akadályt, de a szülőknek nem egyszerű a dolguk.:)

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Hú, Csigusz, azt én is szeretem!!!!
Szuper, hogy vettél, ugye, nagyon jó kis cucc.
A DM-ben csak citromos van, a Duglasban tengerillat és még más illatúak is vannak. Pocicuppppppppp!

Melcsimuci! Küldjek pakoláshoz listát? :lol: Marcika még ráér ugyan, de legyél összepakolva lassacskán. ;-)

Rencsim! Az Árkádban, MOM-ban és az Arénában, a Vörösmarty téren is, ha jól emlékszem. Dunakeszin van egy nagy C&A, ott a legszélesebb a kismamarucis választék és ott van egy Kenguru Gold, ahol eszméletlenül sok jó dolog található.

Kép
bodza2005
 
 


Ikky! Most nézem, hogy pont egy hónap van Eszti és Fannika között! :-)
Mi jan.22.
Ez kész, elképzelem, ahogy rakosgatod Fannikát. :lol:
Megyek enni, mert felcsigázott a Csigusz.

Kép
bodza2005
 
 


Bodzim, küldj lészgyi , mert pont azon gondolkodtam, hol tudnám megnézni. Ez kifejezetten Jánosos lista?

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!

3 napig nem volt netem, teljesen halott volt a rendszer. Tegnap estére állt helyre, elvileg mostantól már nem lesz gond...

Sajnos visszaolvasni most még nem tudok, de feltétlenül fel akartam tenni Melcsi Marcika fotóját.

Ezt nézzétek meg. Annyira, de annyira édes kis pofija van!!!

Kép

Kép
s.mónika
 
 


Szia Móni,

Jaj, de édes vagy, hogy feltetted. Köszönöm szépen.

Na csajok milyen a kincsem?

Kép
gmelcsi1
 
 


Már most látszik, hogy mennyire szép gyerek lesz!!! Mindig elcsodálkozom, hogy milyen fantasztikus az uh!!!

Köszi csajszikák a kismamiboltokat, vennem kell most már néhány cuccot, mert a nyári bő ruhákban már megfagyok.

Itt van az asztalos, készülnek a bútorok, így most mennem kell.

puszika

Kép
rencsi79
 
 


Sziasztok!

Andi,
nagyon jók a Petikés képek! Tényleg tiszta apukája, biztos büszke is rá.

Tudom, nálatok még csak kistörpik a gyerekek, de kiváncsi lennék, hogy Ti mit csináltok majd hasonló szituban:

Szóval a férjem lányának holnap tartjuk a szülinapját. Ő mondta ,hogy mit látott, aminak örülne. Ezek mind a tv-ben látott reklámozozz cuccok. Megnéztük a játéknagykerben: azért mert rá van írva, hogy Hello Kitty, Hanna Montana ettől a nagy semmit is 5 számjegyűvé árazzák fel. Egy iskolás gyereknél még ha nem is nézne tv-t akkor is az osztálytársak elől már nem lehet eltiltani, tehát mindenképpen ezek a cuccok lesznek nála is nyerők.
Mi persze nem vettük meg. Nem tudom csalódott lesz-e.
miciona
 
 


miciona, julcsi
irtam a másik fórumra nektek, bocsi, de én még nehezen tudok ide-oda irni, ott olvasok valamit előszőr, oda válaszolok... :roll:

melcsi
teljesen pasis a bébikéd, nagyon cukika :lol:

moncsika
Na örülők, hogy kibuliztad magad :lol: :lol:
Én a másik fajta "hagyományos" töltött káposztát jobban szeretem , de azért ez is jól hangzott :lol:
Hogy vagy egyébként? Mostanában nem részletezed a témákat magadról? Puszika
chilike1
 
 


Melcsi! Nagyon szép a Marci és tényleg igazi fiús arcocskája van.

Chili szívem, nem nagyon van mit írnom, nem történik semmi. Érdekes, nekem ez a változat a hagyományos... :lol: 20 éves koromig nem is ettem a savanyúkápis, nem is göngyölt, hanem inkább csak gombócos változatot, ami az ország Dunán túli felén dívik. Mindig ki is akadok rajta, hogy mitől töltött, ha nincs is töltve? :shock: Tehát nekem ezért megy élményszámba, ha ilyen változatot eszem. Egyik kolléganőm is Szabolcsból szakadt, mint én és nagy boldogság, mikor egy-egy szóhasználatban, kajában egymásra , a gyökereinkre találunk. Ő szokta még ebben a paradicsomos változatban főzni a kápit ilyenkor, ha az ő negyedévének a névnapjait üljük. (meg anyukámtól szoktam hozni félkész betöltött készleteket lefagyasztva, és megfőzöm magamnak, ha honvágyam támad. :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Miciona, nem nagyon tudom, hogyan lehet ezt okosan csinálni. Az tény, hogy a gyerekek nagyon tudnak rajongani egy-egy mesefiguráért és ezt kihasználva fejik az üzletek, a gyártók a szülőket. Sokáig azt hittem, hogy a család alakítja ezt a márkafüggőséget, de már látom, hogy a kerilányom a maga 2,5 évével is választ kedvenc mesét, amit naponta százszor is megnézne,és mellette semmi másra nem kíváncsi a tévéből. Az viszont a mi "felelősségünk", hogy úgy akarunk örömet szerezni neki, hogy a kedvenc mesefigurájával ellátott ruhát, füzetet stb. vesszük meg neki. De Istenem, bűn az, hogy imádjuk látni ahogy puszilgatja, ölelgeti, becézgeti azt a nyomorult Eperkés pólót??? Nem tudom, mit kellene tenni...

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Ja, Bodzikám! Igen én is csak citromosat kaptam a DM-ben. Jójaz!
Itthonra meg akarok még Inno-sept című kézfertőtlenítőt. Az oviban is ezt használjuk, amikor járványosodás van. Erre meg rászoktatom a Petikémet, hogy melóból, boltból hazajövet ezzel mosson kezet.

Teáznom mennyire szabad? Már unom a víz ízét (tudom, szégyen, mert vannak akik szomjan halnak a világban) és néha iszom 2-3 bögre teát. Gyógyteát nem merek, hanem a Pickwick-nem van egy vadcseresznyés-joghurtos ízű teája, ami emlékeztet gyermekkorom meggyfuré cukorkájának az ízére (emlékszik rá valaki?). No, most ezt iszogatom. Meg van raktáron fehér teám,ami nem túl fincsi, viszont nincs benne koffein. Az lesz a következő...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára moncsiga 2009.09.12 13:28-kor.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Miciona:
Jól tettétek, hogy nem vettétek meg!
Úgyan ebben a cipőben járunk, férjem kislánya is oda van ezekért a dolgokért, otthon az anyukájánál egész nap csak tévét néz. Ha nálunk van, nincs tévé nézés.
De teljesen nem lehet kizárni a külvilágot. Főleg, hogy két "élete" van. Nagyon sokat gondolkozom ezen milyen nehéz lehet két teljesen különböző éltformában alkalmazkodnia. De nem akarom, hogy a közös gyermekünk tévén nöljön fel.
Lehet, hogy kellene ennek a témának is külön topic? :wink:
emerenc
 
 


Hali!

Bodza
Tényleg elég vicces, ahogy rakosgatom vissza Fannit az ágyába, főleg, hogy állandóan kinevet, mert 3 másodperc múlva újra áll.
Ha kimegyek a szobából, akkor meg mindent kidobál az ágyából, és kiabál, hogy menjek vissza.
Ma délelőtt is több mint 1 órás kűzdelem volt az elalvás, pedig már majdnem összeesett a fáradtságtól.
Egy örökmozgó a lányom, 3 másodperc alatt a nappali lépcsőjénél van és már kezd felmászni. Nem lehet egy pillanatra sem egyedül hagyni. Ma is megpróbált szegénykém felállni az etetőszéknél, de elcsúszott a szék, és akkorát esett, hogy majdnem kórházba rohantunk vele. Szerencsére az ijedtségen kívül nem lett semmi komoly. Az a gond, hogy a járókát nem szereti, meg én sem, mert ott nem ügyesedik olyan jól, meg úgy gondolom, hogy nem lehet egy gyereket ketrecbe zárni.
Tényleg csak egy hónap van a kettőnk kislánya között, akkor te is hamarosan megtapasztalod ezt a felállós időszakot, hacsak már nem állt fel Esztid.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


Hali Emerenc!
Igen, érdekes kérdés ez... Persze, nem nőhet fel a gyerek a TV-n, de ha nem ismeri azokat a meséket, amiket a korosztálya néz, akkor meg sok beszélgetésből, játékból kimarad, mert nincs velük közös élményanyaga. Szerintem annyit tehetünk, hogy erősen szelektálunk, és a mesefilmnek álcázott akció és horror rajzfilmek közelébe sem engedjük a gyereket.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Melcsi
Marcika gyönyörű. Nagyon szuper lett a kép.
Hamarosan már élőben láthatod őt.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


ikky, nagyon jó játékot talált ki a Fannid...ez a kidobálós továbbfejlesztett változata. Kérdés, hogy te meddig élvezed annyira, mint ő?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsi, Úgy látom, hogy ő tovább bírja cérnával.
Van amikor 2 óráig képes ezt játszani.
Az anyasághoz jó nagy adag türelem kell, de gondolom te óvónéniként elég sok türelemmel rendelkezel.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


moncsika

Na én pont forditva voltam vele, én a Szabolcsi változatot nem ismertem, csak nemrég kostoltam meg előszőr. Fincsi volt, habár nekem meggyőződésem, hogy az embernek felnőtt korában azok az izek izlenek jobban amelyeket gyerekként megszokott.Szóval nekem már megmarad a másik fajta a kedvencemnek... :lol:
Egyébként sajnos nem nagyon birja a gyomrom a káposztát(csak szeretném enni, de nagyon "beteg" vagyok tőle) A párolt káposztától rögtön az ügyeletre kell mennem,elhagy minden erőm, kiver a viz, stb., a töltött káposztával még valahogy elboldogulok, de délután-este már azt sem tudom megenni, mert garantált az éjszakázás :lol: (sajnos nem birom jól emészteni magát a káposztát és előbb jön ki fennt, mint lennt, szóval nem szoktam kockáztatni, csak nagyon ritkán esek kisértésebe :lol: )
Inkább csak álmodozom, hmmm milyen fincsi :D

Egyébként nem kifejezetten a kajákról akartalak kérdezni, hanem magadról(magatokról), de úgy tűnik te is úgy vagy, mint én eseménytelen napok tellnek(mármint bennt biztos zajlanak az események, csak mi nem érzékeljük). Nagyon várom már az uh-t, megint, ilyenkor olyan nehéz kibirni, sok ez a 3 hét.
Ha majd mozognak a babák , biztos jobb lesz, hogy minden nap lesz valami kis jel.
chilike1
 
 


Meli,
nagyon jó dolog, hogy van 3D, 4D . Milyen jó, hogy látod is kivel vagy együtt napi 24 órában. Supi kép!

Volt már vki aki az Uh után döntött a kiválasztott 2-3 név közül???

Emerenc,
nem is tudtam, hogy Te is stepmother vagy! Így angolul szebb, pedig a magyar a legokosabb , leglogikusabb nyelv, na de ez a mostoha szó, ez aztán jó ronda.
Hát igaza van Moncsinak nem lehet elszakítani attól ami amúgy is körülveszi ,mert akkor a társai között lesz hátrányban. A nevelés sem az én dolgom, örülök, hogy szeret velünk lenni csak vannak dolgok amiben nem értünk egyet az anyukájával, de mivel ő van vele mindig ezért megengedjük, de amit már túlzásnak tartunk azt nem.
Hát nem irigylem azokat akik innen is ,onnan is hoznak egy gyereket és aztán bevállalnak egy közöset is, ott legyél igazságos!!
miciona
 
 


Köszi csajok dicsiket. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


szia melcsi, pont rád gondoltam, jó, hogy itt vagy. :wink:
Figyuszka, csak azt szeretném megkérdezni, hogy neked hogy telt el a terhességed? Gyorsan vagy lassan, vagy volt olyan amikor gyorsabban ment az idő, szóval úgy összegségében milyen volt?
Én igazán nem panaszkodhatom, tényleg nincs és nem is volt semmi tünetem, kellemetlenség vagy valami, de valahogy néha olyan érzésem van, hogy olyan jó lenne már ott tartani, hogy szülök. Persze, ha belegondolok, hogy még "nem rég" lettem terhes és máris 4 hónapos vagyok, akkor azt látom, hogy húú, de gyorsan eltelt az idő,de közben meg úgy vagyok vele, hogy már úgy várom, hogy megszülessenek a babák , igy meg olyan hosszúnak tűnik még ami hátravan. Persze nem baj, kivárom :lol: , csak kiváncsi vagyok te hogy látod :D ?
chilike1
 
 


Chilike, pont tegnap beszélgettem a barátnőmmel, hogy nagyon gyorsan elment és nemsoká szülök. Most, hogy már itthon vagyok néha úgy érzem, hogy lassan telik az idő, de már 2 és fél hónapja nem dolgozom, tehát ez is gyorsan telik. Az tuti, hogy azért kicsit hiányozni fog a terhesség, ahogy Marci mocorog odabent, de már nagyon várom én is, hogy kint legyen.
Szerintem pikk-pakk azon veszed észre majd magad, hogy 30 hetes vagy. :wink:

Kép
gmelcsi1
 
 


Hali!
Ma ilyen vérnyomim volt: 99/70 és ehhez 101 a pulzus... :shock: csoda ha néha szédülök mint a liba?
Van még egy produkcióm: estére egy egész kilóval is több tudok lenni, mint reggel. :lol: :lol:

Más: rájöttem, mi az (eddigi) egyetlen hátránya a terhességnek. Hallgatom a jobbnál jobb kis Deák Bill, meg P. Mobil számokat és úgy tombolnék egy nagyot (ahogy szoktam, ha egyedül vagyok otthon) és nem tehetem gyermekvédelmi okokból. Sebaj, rázom a fejem, csak ettől még jobban elszédülök. :lol: :lol: :lol:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Miciona:
Ez tetszik stepmother, bár szerintem a mostoha sem rossz, csak
azonal a Hófehérkének a mostohája jut eszünkbe. Hát persze, hogy igaza van Moncsikánknak, és Neked is hogy az anyukája neveli stb., de eszembe jut, milyen példa lesz a gyerekeink elött...na de majd amikor aktuális lesz vissza térünk a témára. Ha nekem is lenne gyerekem, biztos nem lennék itt. :) Eszembe jut Kazinczi mondása:" A te gyereked meg az én gyerekem veri a mi gyerekünket." Nem vállalnám be az biztos. :)
Na de erről a témáről lehetne jó sokat beszélni...de én elég nehezen tanulok bele a mostoha szerepbe, sosem tudom, mit reagáljak, hisz nem én nevelem. Talán ha édesanya leszek, már magától fog menni, természetesebb lesz.

Puszi mindenkinek!
emerenc
 
 


Rencsikém:Olyan jót nevettem!!! :lol: :lol: :lol: Elképzeltelek "tombolás" közben.

Kép
Kép
melánia
 
 


Szia Meli!
Hogy vagy?

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


bocs: Karinthytól van a mondás

Moncsiga, mit lehet tenni az alacsony vérnyomi ellen? Vagy arra jó a fejrázás? :lol: Moncsi a rokker. :lol:

A lényeget elfelejtettem, pedig ezért jöttem az elöbb:
Móni, lélegzetelállítóan gyönyörű ! Milyen jó a technika fejlödése, hogy akár már videón is megnézhetjük pocaklakónkat!
emerenc
 
 


moncsika
Hát múltkor én sem tudtam megállni, hogy ne rázzak itthon egy kicsit. Igaz én más stilust kedvelek , inkább R&B-t meg Soul zenéket hallgatok, és pont ment a Tv-be valami aminél túl nagy volt a kisértés, úgyhogy belefogtam a s..gg rázásba. Párom ilyenkor mindig szakad a röhögéstől(most még a fenék méretem is meg van hozzá, úgy, mint a feka nőknek)aztán jöttem rá, hogy húú vissza kell venni a tempóból, mert szegény picikéim biztos nem értik mi van a mamival :lol: .
Igy marad az éneklés, hangom az semmi, sőt ami még rosszabb(mások szerint), hoy nem is érdekel, ha hamisan énekelek, a szöveget tudom nekem az is elég :lol: .

Vérnyomásom nekem szinte minden nap ennyi, kb max. 106/66 amit produkálni szoktam a pulzusom 99-108 közöt van. Alapesetben egyébként 70. Múltkor megkérdeztem a dokit és azt mondta, hogy nem baj, esetleg igyak több vizet-mondjuk azt iszom eleget. Koffeinmentes kávét iszom amióta terhes vagyok, szóval az se nagyon tudja feljebb nyomni, de mindegy, inkább alacsony legyen, mint magas. Nekem egyébként is ennyi szokott lenni, csak pulzusom kevesebb.
chilike1
 
 


moncsim:kétségek között.Éjjel megint fájt a hasam+puffad vagy kemény.Cici hol fáj hol nem.
Már nagyon szeretném tudni,hogy mi van. :roll:
Jó éjt mindenkinek.

Kép
Kép
melánia
 
 


Most nincs időm többre, bocsika: Muci! Ment a lista mééélben.
Moncsi és Chili! A Babikáknak kifejezetten jót tesz az éneklés + táncika!!!!!!! Csak bátran!!! ;-)
TV: Amióta Babcika megszületett, a jelenlétében 1x sem néztünk, azóta mi sem igényeljük fura mód, csak filmet nézünk időnként. Egyáltalán nem hiányzik, inkább jókat beszélgetünk. :-)
Divat, reklámok: jó bonyolult az arany középút...
Puszikák Mindenkinek!!!!!!


Egy jó kis írás hasonló témában:

DR. VEKERDY TAMÁS : MESÉTŐL AZ OLVASÁSIG
Nagy József és kollégái a 70-es évek elején végeztek egy felmérést, mely azt állapította meg: az a gyerek, aki minden nap hall mesét az iskolába lépés idején, 1,5 évvel előzheti meg anyanyelvi szinten azt a kortársát, aki nem rendszeres mesehallgató. Ez egy irdatlanul nagy szám. Ebben a korban 3 hónap még jól mérhető fejlődéskülönbség. Másfél év 6x3 hónap fejlettségkülönbséget jelent. Ne felejtsük el azt sem, hogy az anyanyelv fejlettsége a gondolkodás fejlettségének előfeltétele.
Mesét hallani a gyerek számára minden nap, nélkülözhetetlen a belső kép készítés szempontjából. Az elaboráció (feldolgozás) legfontosabb eszköze: "a világról való tudást a saját belső képeimbe öltöztetem". A gyerek saját belső képet vetít ki játékaiban ("Ne lépj a fűre, az a tenger!" szól rá a felnőttre játék közben.) A mesét hallgató gyereknek kettős tekintete van. Rászögezi tekintetét a mesemondóra, látni, hogy már alig lát, elindult a "belső mozi", a belső képek sorozata.
A gyermeknek rengeteg feldolgozni valója van, ezért rengeteg a belső kép éhsége. Az alaklélektan kimutatta: az egyik alak könnyen változik át a másikká, a mese ritmusa és melódiája könnyen alakul át képpé, figurává a gyermek számára.
A redundáns előadás, mely ritmushoz és melódiához kötött, a legalkalmasabb a belső kép felidézéséhez.
A belső kép fiziológiai változásokat idéz elő a gyerekben. Az tud jól olvasni, aki spontán tud belső képeket létrehozni. A változások, melyek a szervezetünkben zajlanak olvasás közben elmélyítik az érzelmi azonosulást. Belső kép nélkül az olvasás unalmas, érdektelen.
A hallott mesével indul az olvasóvá nevelés. Nem lesz jó olvasó az, aki nem hallgatott elég mesét.
A gyerek nem tud különbséget tenni a külső és belső kép között. Ül a televízió előtt, és nem tud elszakadni tőle. A külső kép nemcsak testilegbénítja le a gyerek mozgását- a kisgyermek csak akkor dolgoz fel, ha mozog -, hanem lelkileg is, mert a külső kép megjelenése blokkolja a belső kép készítését. A tévénézés miatt agresszívabbak lesznek a gyerekek, mert nincs feldolgozás, nincs belső képkészítés. A belső képben az én-azonosságok dolgozódnak fel, míg a külső kép nem én-azonos, átmossa az agyat. Tévézés mindig csak szülővel együtt ajánlott.
A hallott mese semmivel sem helyettesíthető. Ha a gyereknek megfelelő gyakorlata van a belső kép készítésében, akkor válhat olvasóvá.
Bizonyos életkorban az olvasás segítőként, terápiaként is jelen lehet a gyermek életében. Például a kamaszkori kíváncsiság idején. Olvasással bepillantást nyerhet, a számára ismeretlen világba, ezzel is feldolgozási lehetőséget kínálva fel neki. Belső kép készítés útján segít a problémák feloldásában. Ez felnőtt korban is így van.
Élvezettel olvasni mindenki számára nagyon fontos volna. A mai gyerek nem tud mesét hallgatni, nem tud elmélyülten játszani. Ilyenkor az óvónő, szülő vegye ölébe és mesélje vissza neki az aznap történteket- legyen a mese számára ismerős -, erre figyelni fog, érdekelni fogja. Igen, mindig meséljen, kortól függetlenül. Érdemes számukra kitalálni történeteket, ezeket nagyon szeretik, főleg, ha esetleg róluk is szól egy kicsit.

Ez az út vezet a mesétől az olvasásig, az értő, élvező olvasásig.

Kép
bodza2005
 
 


Sziaztok!
Bocsánat, hogy idepofátlankodom, de nem bírom megállni.....

Melcsi!
Teljesen elolvadtam! Egy komoly férfi portrét láthattunk!!

Andi!

Azért van ma annyi alergiás gyerek, mert az anyukáik túlzottan óvták őket mindentől. A gyerekeknek külön szervük van a környezet káros hatásainak kivédésére, a neve csecsemőmirigy. Ez a szerv megfelelő ellenanyagokat termel. A gyerekek számára a világ megismerésének legtermészetesebb módja, hogy mindent a szájukba gyömöszölnek, így szereznek benyomásokat ízekről, illatokról, formákról, mert ebben az életkorban a nyelv a formaérzékelés fő területe is. Nincs tehát mitől félni, engedni kell, hogy a gyerekek felfedezzék a világot és kellő menyiségü ellenanyaggal készüljenek fel a felnőtt korra, amikor a csecsemőmirigy visszafejlődik és már nem nyújt védelmet.

Emerenc!

Nektek is azt mondanám, engedni kell a gyereket, hogy felfedezze a világot! A gyerekek tudomásul veszik a dolgokat, azt is, hogy egyik helyen lehet tv-t nézni, a másikon nem. A lehető legjobb dolog ami egy gyerekkel történhet, hogy minél több inger és benyomás éri. Ezért káros a tv, mert sztereotípiákat juttat el a gyerekekhez, gyengíti képalkotó fantáziájukat, fogyasztóvá formálja őket.

Bocsánat mégegyszer, de muszáj volt!

Sajo
sajo
 
 


Köszi Bodzi! Én is erről dumáltam, úgy látszik egyidőben írtuk, pedig nem beszéltünk össze! :lol:
sajo
 
 


Kép

Bár azóta már eltelt egy hónap és rengeteget nőttünk, egy ismerős csinálta rólunk ezt a képet és meg akartam veletek osztani ez volt Domibébi első koncertje.... :D

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikém! Annyira szép Pár vagytok és a Domipoci, hát, az nagyon kis formáska!!! Milyen büszke a Párod, annyira látszik a pofiján.
Mi is voltunk pociEsztivel (8,5 hónaposan) koncerten (Horgas Eszter és Al di Meola/ Ő és Carmen). Babcika (is) élvezte. :D

Kép
bodza2005
 
 


Köszi Bodzikám, aranyos vagy! :D
Domika végig bulizott odabent.... :D Hát igen, Domiapu nagyon büszke kispapi! :wink:
Nem mesélsz nekünk a Balcsiról? Volt bébiuszi?Esztike már tud állni?

Kép
rencsi79
 
 


rencsi:akkor nem csak te tomboltál hanem Domi is rázhatta a buksiját a pocidban. :lol:
Helyesek vagytok,és ez a pocak......dönörúúúúúú.

Kép
Kép
melánia
 
 


Rencsi!
Gyönyörű pár vagytok így hármasban! :D
sajo
 
 


Én a helyedben nem izgulnék a súlygyarapodás miatt, olyan klassz alakod van!
sajo
 
 


Sziasztok!

Én sem vagyok híve a TV nézésnek, mese olvasásnak annál inkább.
Sajo, Bodza köszi! Vekerdyt imádom! puszi!

Rencsi, hogy Ti milyen helyesek vagytok! :lol: Nagyon gratulálok, szerintem szuper hármast fogtok alkotni! :lol:

Sajo szerintem jó, hogy itt is vagy! Majd jön szerintem Szimba is! :wink:
emerenc
 
 


Hali!
Chilike, mizu??? Te ma voltál Apánknál! Tudsz róla? :lol: :lol: Nagyon várom a beszámolót!

Édeseim, tévedés ne essék, én sem vagyok TV-párti. Igencsak ismerem a mesehallgatás-mondás varázsát. Csodálatos élmény 20-25 gyerek szemét, arcát látni miközben mesélsz nekik. Látni, ahogy megy a "mozi" odabenn. Nálunk az oviban naponta minimum kétszer kapnak mesét a gyerkőcök. Ismerek családot, ahol a szülők szigorúan szelektálnak a mesefilmek között, fölveszik a tévéből, először ők nézik meg és aztán eldöntik, hogy a kislányuk megnézheti-e vagy sem. Teljesen egészséges volt gyerek könyvekhez, a hallgatott meséhez való viszonya. Bogikánk is talált magának egy mesét, (eddig a Barney volt a kedvenc) amit nagy érdeklődéssel nézett. A történéseket másfél, két éves korában is értette, minden dalt megtanult belőle és beemelte a napi tevékenységeibe (öltözés, játék...). Emellett imádja a könyveket. Apró korától kedvenc időtöltése a "könyvolvasás". Másfél évesen elkobozta anyukájának a képes szakácskönyvét, az apja Fradi évkönyvét és abból mesélt a zöldségekről, bácsikról. Ha igazán örömet akarunk neki szerezni, könyvet veszünk neki ajándékba...nincs ennek a gyereknek semmi baja!
Sajnos olyan a világ, hogy vannak dolgok, amit nem kerülhetünk el. Bármennyire is szeretnénk, nem tudjuk örökre elszigetelni tőlük a gyerekünket. Ilyen a TV is. Ezért, ha védeni akarjuk a gyerekünket, meg kell tanítanunk a helyes "használatára". Tudnia kell, mi az érték, mi nem. Sajnos nem mindenki láthat élő elefántot, tengert, óceánjáró hajót és erre bizony nagyon jó szolgálatot tesznek a kül. természetcsatornák filmjei. Azt is megértik már az ovisok is, hogy a reklámok nem mondanak igazat. Elég kipróbálni egy-egy pédát: a rágótól nem fagy meg a leheletünktől senki (nem hogy a rendőr!), pedig a reklám ezt mutatja. Stb...
Szóval az én elvem az, hogy nem kell elszeparálni a gyereket, hanem meg kell ismernie az "ellenséget".

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Bocs, kérlek nézzétek el nekem hogy ide írok – kezdő lévén nem boldogulok egyik aukciós oldallal sem egyenlőre.

Egy többfunkciós újdonságot, az 5 az 1-ben formapárnát szeretném a figyelmetekbe ajánlani!
1. a párna pocak alá- és derék megtámasztására
2. szülés után ezen ülve a seb nem nyomódik
3. szopiztatni a Babucit
4. hasaltatni a Babucit, amikor még nem tudja tartani rendesen a fejét (utána is-amikor már tudja)
5. amikor már majdnem ül a baba, a közepébe ültetve megtámasztja őt.

A párna levehető, húzózáras huzattal készül. A szivaccsal töltött párna „baleset” esetén forgódobos mosógépben mosható. Tartalékhuzat választott anyagból rendelhető.

A képen látható párna „M” méretű, „XL” változatban is készül.

Készülőben a „csúcs” párna, amelyet ikrek szopiztatásához ajánlok.

További termékek:
- kiságy-garnitúra: lepedő körben gumis, hogy ráfeszüljön a matracra, takaró – 3 réteg téli vagy/és nyári, 2 db fej alá való „párnácska”, 2 db zsebes(!) fejvédő a rácsra, amely körbe éri a (120x60) kiságyat.
- nyálfogó kendő nyakba „szerelhető”– kialakítása folytán tovább bírja, mint egy partedli. Ez is újdonság!
- pelenkatartó – felakasztható - újdonság
- egyéb párnák – méret, szín, forma megrendelés szerint
- zsebes falvédő rendelésre – választott anyagból
- alul (is) nyitható meleg hálózsák

Ha van valami varrható „cucc”, amit kerestek és nem leltek, hiányzik a palettáról kérlek, jelezzétek felém. Én igyekszem pótolni a hiányt.

E-mail: marikogold@citromail.hu

Kép

Kép

MarikoGold
marikogold
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: