Új privát üzeneted érkezett!

Csatlakozom hozzátok. Mióta babát várok sokkal érzékenyebb vagyok. Férjem eltörte az ujját és nekem sikerült úgy mozdulnom, hogy véletlen megütöttem és mivel neki sínbe tették, mivel nem csúszott el az eltört csontdarab, így nincs gipsz rajta, ami védte volna. Csórikámnak nagyon fájt. Én meg annyira megsajnáltam, hogy elbőgtem magam. Én sírtam miközben neki fájt.
Na meg láttam egy újszülöttet a tv-ben, pár perces volt és könnyes lett a szemem. Annyira várom már, hogy megszülessen a kislányom és magamhoz öleljem.
hodo:
A dokim mindig a kórházba küldött vérvételre. Csak a felújítás miatt mindig másik szinten vettek vért tőlem.

A táblázatot ki lehet egészíteni még a kislányom nevével? Dorina lesz. Ja és ő lesz az első babánk.
buba*
 
 


Csináltam egy babaneves oszlopot is és sorba raktam magunkat szülés szerint...
Kép uzsoki 2010 forum

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Nagyon jó lett a táblázat!
buba*
 
 

 
 

fúú, most nézem a táblázatot! de aranyos! :)
én Kriszta vagyok és Zuglóban lakunk. első baba


bőgősség: na az nálam is volt (korábban jobban), de most is el tud törni a mécses, pedig én sem vagyok az a pityergős. volt, hogy azért bőgtem el magam, mert a hírekben hallottam valami kisgyerekes hírt. (az a tipikus gyerekbabusgatós sem vagyok) meg amikor fórumban az apás szülésről olvastam. meg amikor egy mentő elment előttem.....

próbálok feltenni egy képet Ábelről, remélem sikerül. itt 27 hetes volt
az arca előtt van a lába, a homlokába lóg a tappancsa.

Kép
plömi
 
 


plömi
nagyon édes a pocaklakód és milyen hajlékony:):)
Te kinél fogsz szülni?
buba*
 
 


Sziasztok!
Jó sokat írtatok az elmúlt pár napban. :P
A táblázat szuper! Köszönjük! Én is Zuglóban lakom.

Kriszta, nagyon édes a Bébid!

A hormonok felettébb érdekesek. Az első időszakban volt jellemző nálam, hogy csak úgy, minden magyarázat nélkül elkezdtem sírni.

A múlt héten voltam vérvételen az Uzsokiban, és az egyik kismama nagyon el volt keseredve a kórházi körülmények miatt, és állította, hogy az új rész januárra nem lesz kész. Ezen felbuzdulva megkérdeztem a doktornőmet, hogy mit tud az átadásról. Szerinte januárra át fogják adni, hisz már a víz, fűtésszerelés megtörtént és a belső burkolat van hátra. Reméljük, mi már az új részt élvezhetjük. :shock:

Véleményem szerint egy helyen nem kell adni pénzt a dokinak az az Sztk. Azért van, aki itt is ad egy kis hála pénzt. A magán rendelőben megmondják a tarifát, a kórházban nem, hisz nem a saját rendelőjében végzi a vizsgálatot, de mégis én kértem meg a dokit, hogy időt szánjon rám, nem pedig az orvosi rendelőben várom ki a soromat. Szerintem, ha nem is mond összeget az orvos, illik valamit adni.
Rögtön az első alkalommal rákérdeztem Lajis doktornőnél az anyagiakra. Terhesgondozásért nem kér pénzt, szülésre nem mond összeget. Ajándéknak viszont nagyon örül, amibe akár borítékot is lehet csempészni, ahogy Erika írta. Beszélgetésünk során kiderült, hogy nagyon szereti a könyveket (mesés, történelmi). Már vittem neki, és tényleg nagyon örült.

Ha valakit érdekel olvassa el az alábbi interjút. Nem akarok vitát indítani a dologból, úgyhogy csak saját megfontolásra ajánlom.
http://www.lakatospal.hu/index.php?page ... es-kitalal

Üdv!

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


hodo írta:Van köztetek valaki, akinek a kórházba kellett menni vérvételre?
Be kellene jelentkeznem de egyszerűen nem érem el őket..


Sziasztok!

Most csak gyorsan felszaladtam válaszolni, aztán megszerzem a gépet az uramtól és mesélek valamit a h1n1-ről!

Uzsokiba 10 után tudsz bejelentkezni a 1299-es melléken! Kb 12-ig veszik fel a telefont, nekem ez a tapasztalatom!
Remélem sikerül!

Na majd este jövök!

Sziasztok

Anita

„Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog!"

KépKép
fuoco
 
 


A táblázat tényleg szuper, hozzám egy kis kiegészítés: első baba, a név Dórira módosult és Dunakeszin lakunk!

Köszi :wink:

Anita

„Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog!"

KépKép
fuoco
 
 


Sziasztok!
Ma nagyon sűrű napom volt, délelőtt Örs Sztk, Mecsérnél voltam terhesrendelésen. Baba fejjel lefelé, hallgattunk szívhangot is, azt mondta minden oké. Ez tök jó, viszont a múlt hónap óta 4 kilót híztam, mikor előtte csak 1-1 kilók voltak! Ez elég soknak tűnik, rádásul nem is tudom, hogy hol van, mert nem érzem magamon, a ruhák nem lettek szűkebbek, csak a hasam egyre nagyobb. Az egyik nővér azt monta, diétázni kell, és ne egyek sok szénhidrátot, meg sót, csak az a gond, hogy eddig sem ettem sokat. Mit csináljak? :?:

Este meglett a babakocsi is, használtan vettük a teszveszen 13000-ért. Toma márkájú, két funkciós, mózesksaras, lábzsákos, nagy kerekű, átfordíthatós, lehajtható támlájú, és esővédős, sajnos pelenkázótáska nem volt hozzá, de nagyon szép állapotban van, és szerintem tök jó a színe is (bordó és kockás). :D A belvárosból cipeltük haza, úgyhogy apa kicsit megszenvedett vele. :oops:

Szerdán jön valaki az utolsó uzsokis felkészítőre?

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Ábel nagyon cuki! :D Nekem még mindig olyan furcsa, hogy beláthatunk a pocakunkba... :lol:

Na, akkor a lányok közül eddig van két Dóri, meg egy Dorina babánk... változatos... :wink: :lol:
Mi még mindig nem döntöttünk név ügyben, még van 4 hónapom rá... :D

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Tudja valaki, hogy pontosan mit kell bevinni a babó születésekor a kórházba?
Legutóbb mikor vért vettek, az ajtóra ki volt függesztve, hogy nekem mire lesz szükségem illetve, hogy a babónak mit kell vinni. Csak nem tudtam felírni, mert rohanásba voltunk.
Mondjuk én lehet több mindent viszek be, mint amit írnak, de kihagyni sem akarok semmit. Ki tudja lesz-e látogatási tilalom akkor.
buba*
 
 


A babónak elvileg csak popsitörlő kendőt, kis kesztyűt a karmolás ellen és esetleg egy sapit a folyosóra, de ha kész lesz az új hely, a sapka lehet, hogy nem is kell. Minden egyebet adnak.

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék tőletek,hogy Nega doktornő nincs már az Uzsokiban?Úgy tudtam régebben hogy talán heti 1 napot volt,de már egy ideje nem hallottam róla.Tudnátok segíteni ebben?
Köszi szépen!
Kriszta
pöttömke
 
 


Sziasztok lányok!

Hú, de sokat írtatok az utobbi napokban! :)
Nagyon klassz lett a táblázat, és mennyien vagyunk már!
A sírósság annyira jellemző rám, hogy ahogy olvastalak benneteket, többször is majdem elsírtam magam. Ilyenkor az jut eszembe, hogy milyen röhejesen néznék ki a munkahelyen pityeregve, ezen elröhögöm magam, és elmúlik a bőghetnékem. Nagyon utálom, hogy szinte minden babás dolgon (majdnem) elbőgöm magam.
Ha lányom lett volna, ő is Dóri lett volna... :D Fiúnév még mindig nincs.

Dokinál sem voltam mostanában, de már nagyon itt lenne az ideje. fel is hívom mindjárt időpontért.

Melinda

Kép
urbanmelinda
 
 


ahsoka
köszi az infót! Remélem az új hely készen lesz és mi már ott szülünk.
Holnap megyek a dokimhoz ultrahangra, majd jól meinterjúvolom, hátha tud valamit, úgy is ő közel van a tűzhöz.
buba*
 
 


Sziasztok,

Megjött az AFP-m, holnap megyek érte, annyit tudok, hogy a Mom 0. 8 lett! Ez jó?

Holnap elhozom a papírt, és akkor be tudok már jelentkezni, mert úgy tudom az uh-n enélkül nem állnak szóba az emberrel!

Képzeljétek, tegnap lementem a körzetihez, hogy beadassam magamnak az oltást, úgy nekem esett az asszisztens meg a doki, hogy inkább eljöttem! Egy hajszálon múlott hogy nem hülyéztek le, amiért be akarom adatni.
Jó, mi?

Anita

„Grammban és centiben mérik, mégis az életben Ő a legnagyobb dolog!"

KépKép
fuoco
 
 


Eddig ott voltam minden alkalommal a szülésfelkészítő tanfolyamon, így a holnapit sem szeretném kihagyni.
Orsi, ugye te is jössz? Eddig még más nem jelezte.
Esetleg szervezhetnénk egy fórum találkozót. Mondjuk 16:45-kor a porta után levő 2. aulában találkozhatnánk, ha jónak látjátok. :idea: Más ötlet? :?:

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


Sziasztok!

Jól el vagyok tünedezve, fekszem ezerrel, amit a fiam nagyon élvez, rengeteget tudunk így játszani, mesélni, mert ugyi házimunka most kilőve.

Ági! De szupi táblázat, köszönjük! :D A lányom Réka lesz, és a Halász február 28-at mondott dátumnak. Látom, lesznek nagy találkozások a szülészeten! :D

Kriszta! Édes babód van! :D Miénknek is keze-lába a feje előtt. :)

Pénteken megyek a dokihoz, kíváncsi vagyok mit mond, de még mindig sokat fáj/görcsölget a hasam. :(

Anita! Nem akarok hülyeséget mondani, de úgy tudom, hogy az jóóóóó eredmény! :D

Nálam is nagy favorit a Dorina név, majd a harmadik! :D

Mentem vízszintbe!

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


fuoco írta:Sziasztok,

Megjött az AFP-m, holnap megyek érte, annyit tudok, hogy a Mom 0. 8 lett! Ez jó?

Holnap elhozom a papírt, és akkor be tudok már jelentkezni, mert úgy tudom az uh-n enélkül nem állnak szóba az emberrel!


Ha a leleten a határértékek között van, akkor jó. De szerintem jó, az alsó határon lehet. Pontosabbat úgyis a genetikai uh-n mondanak, az sokkal jobban számít, mint az afp eredménye. Ja, a leletet tényleg vidd magaddal!
Nekem 0,76 mom lett, a korrigált afp mom: 0,93. Erre azt mondta a doki a genetikai uh-n, hogy tökéletes.

Nem értem, miért nem adták be az oltást. :? Ha a kismama kéri, ráadásul már elmúltál 3 hónapos, be kéne adniuk...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ági_zsófi 2009.11.24 15:41-kor.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Szia Dolli!
Már épp írni akartam, hogy mi van veled... Kíváncsi vagyok, mit mond a doki, változtat-e valamit a gyógyszereken. Pihenj csak!
Ja, esetleg megkérdeznéd, változott-e valamit a véleménye (most épp mit gondol) a h1n1 oltásról? Köszike. :)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Ildikó: Én megyek, eddig csak kettőt hagytam ki, és általában anyummal szoktam menni. Ő az egyetlen nagyi, és mindenhez van valami megjegyzése. Biztos emlékszel rá. :)

Oltás: nekem szerdán lesz 3 hete, hogy megkaptam, és nem volt semmi negatív hatása. Se láz, se levertség, se enyhe lefolyású tünetek. Azóta megkapta az egész család is.

Ti milyen vitaminokat szedtek?
Én most felváltva szedem az elevitet és a cetebét, mert egy ismerős, akinek nyáron született a baba, azt mondta, hogy a sok vitamintól óriásbébi lesz. Azóta nem merem naponta enni. :?
Magne B6-ot napi egyszer eszem és van még a folgamma, amiből napi 3-at írt a doki.

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Orsi, igen emlékszem. Anyukádra talán jobban, mint Rád. Ha mások nem jelzik, hogy jönnek az előadás után integetek Neked.

Egyik kolléganőm nagyon dicsérte az elevitet, ő végig szedte, és nem lett nagy a babája. Szakembereket is kérdezdtem, de senki nem mondott negatívat. Valami más vitaminról állítják, hogy nagy lesz a baba. Ennek ellenére az én doktornőm csak a 30 hétig javasolta a szedését. Ezen kívül Magne B6-ot napi 3-at, és 1000-es C-vitamint szedek.
Sajnos az ínem szinte minden fogmosásnál vérzik annak ellenére, hogy paradontax fogkrémet és szájvizet használok, és eszem a c-vitamint. A fogorvosom nem sok jóval biztatott. Azt mondta, hogy a szoptatásnál még erősebbek lehetnek a tünetek, és akár a fogaimat is elveszthetem... Hát, remélem ez csak rémítgetés volt részéről.

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


Én Elevitet és vasat szedek amikor eszembe jut. Nem viszem túlzásba, mert a multivitamintól (vagy csak a B-vitamintól?) elvileg nőhet az étvágy, az pedig hízáshoz vezethet. (Zsófit 4250g-mal szültem és sokáig szedtem minden nap az Elevitet). Még C-vitamint is szedek pluszba.
Most viszont idáig csak 3 kg-t szedtem fel. Hála égnek még tartom magam. :D

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


sziasztok

köszi mindenkinek Ábel nevében. eléggé össze volt hajtogatva azon az uh-os napon, nem tudom hogy csinálta. :) de most éjjel úgy beakasztott a bordáim közé a tappancsával, hogy majd' megfulladtam.
éjjeli ált. 1 wc-kimenetel van, kicsit frusztráló úgy lefeküdni, hogy tudja az ember lánya, hogy na most éjjel tuti lesz egy pössentés. :-/
na sebaj.

jaigen. a Fábián a dokim, a múltkori vizsgálaton se ő, sem én nem nagyon voltunk képben, érdekes párbeszédek alakultak ki. : ))
ideírok párat:

terpesztés a székben.
doki: - van folyás?
én persze nem értettem: - milyen tojás? vagy mit kérdezett?
doki: - hogy van-e folyás? miért, mit értett?
én: - jaaaa. tojást értettem.
(röhögés)
doki: - akkor lehet, hogy inkább a fülészet, nőgyógyászatra kéne mennie.

vizsgálat után:
doki: - vannak már jóslófájásai?
én: - öööö, nem tudom. lehetnének már ilyenkor? (34. hét volt múlt héten)
doki: - áh, ha így kérdezi, akkor még biztos nem volt.
én: - és azt hogy fogom érezni? najó, ezt nem kérdeztem most. tuti észre fogom venni.

uh után:
doki: - jó, Krisztina, akkor felhívja a terhesgondozást és kér egy időpontot két hét múlvára.
én: - mikor hívjam fel? két hét múlva? ja neeem, tudom ám!
fél mp múlva:
- de hisz holnap megyek terhesgondozásra!
doki: (röhög) - azért a szülésre ne felejtsen el majd bejönni!


elvileg a mai szüléselőkészítésre én is szándékozom eljönni, de ha véletlen nem mennék, akkor szerintem elfelejtettem.
ha minden jól megy, akkor a farmer kertészgatyámban menek majd, mert az még tuti rám jön, és kényelmes is ülés közben. amúgy alacsony, vékony, sötét hajú, hemüveges viszonylag nagy pockóval. - ez vagyok most én. :]
plömi
 
 


Sziasztok!

Tényleg sokat írtatok! :)

Plömi: jó a sztorid! :lol: Azért a szülést tényleg ne felejtsd el!!!

Táblázat tényleg szuper, én majd szólok, ha egyszer össuzejön h nevet találjunk. :oops:

Vitaminok: én most még az utolsó Elevit adagomat szedem, plusz vasat és c-vitamint, de ha az E. elfogy, kipróbálom az egyik barátnőm által ajánlott Hipp gyümölcskoncentrátumos cuccot, ami tartalmaz folsavat meg egyebeket, amik kellenek. Mecsér amúgy nem javasolta túlzottan az Elevitet, de én azért úgy vagyok vele, csak jobb ebben az influenzás időszakban, plusz a baba miatt is, ha szed az ember vmi vitamint, úgyis szinte lehetetlen elég gyümit és zöldséget fogyasztani... Mátéval amúgy szinte végig szedtem az Elevitet, de nem lett óriásbaba...

Ági: szuper ez a 3 kg, nagyon ügyi vagy! Én már most kb. annyinál tartok így a 18. héten, de ez még mindig jobb, mint anno, akkor sokat híztam sajnos... :oops:

Ildikó: ez nem hangzik túl jól a fogaiddal, reméljük, hogy nem történik meg, és csak a legeslegrosszabb eshetőséget vázolták neked...

Anita: nem semmi, h elhajtottak az oltással..ilyet tényleg nem lehetne, ha te be akarod adatni.. mondtak vmi értelmes indoklást?
Holnap én is rákérdezek azért Mecsér véleményére ezzel kapcs, de én továbbra is tartom, h inkább félek az esetleges következményeitől a babára nézve, mintsem h nyugodt szívvel beadassam... Több ismerős ismerőse eleve lázas lett már magától az oltástól, szóval nem lehetsz biztos semmiben. Azt meg pláne nem látni előre, h a babára gyakorol -e vmi hatást. Szóval én továbbra is tartózkodó vagyok.

Dolli: a Réka nagyon szép név, nekem az lenne a favorit, ha lány lenne (ami nem valószínű...).

Szép napot mindenkinek! Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


Sziasztok!

Plömi:tényleg édes a bébi!

Köszönöm a megnyugtató érzékenységről és sírásról kapott válaszokat,így már nem érzem magam annyira csodabogárnak...:).

Nekem a doki azt javasolta,hogy Gravidát,Elevitet senki ne szedjen a 20.hét után mert nagy lesz a baba,és ezt nem is a súlyra értette,hanem inkább a fejkörfogat méretére!!!
Múlt héten pénteken, amikor vártam a szülőszoba előtt,a doki pont emiatt császározta meg a kismamit,mert a fejkörfogata 39 cm volt a babának,(a súlya miatt nem lett volna gond mert 3480gr),így nem tudott volna állítólag megszületni az anya maradandó sérülései nélkül.:(

Nyilván ha valakinek a véreredményei miatt szedni kell külön vasat vagy mást az külön téma.
Én is gondoltam,hogy elmegyek a tanfolyamra,de aztán belegondoltam,hogy lehet nevetségesnek tűnne,ha 10.hetes terhesen szüléselőkészítőre megyek...talán lesz majd tavasszal is és akkor inkább megvárom,de szívesen elolvasnám,ha valaki beszámolna róla!!Előre is köszönöm.

Fouco:Köszi a telcsi számot,őket hívtam.Még mindig nem bírtam bejelentkezni vérvélelre,ha a héten nem sikerül elmegyek jövő héten és személyesen bejelentkezek!


Kép
hodo
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne: az Örsnél voltam AFP-n 1 hete és azt mondták az eredményt kiküldik a dokimnak. Nos, hozzá csak a jövő héten fogok menni. Addig viszont megőrülök, hogy mi az eredmény. Vajon felhív a doki, ha rossz? Telefonon nem lehet őt elérni, hogy megy ez? Valaki vérvételre jár az Örsre?
Előre is köszi csajok!

Plömi jó a sztorid! :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Sziasztok!

bőgés nálam is megvan :), a Férjem meg néz, hogy most mi van?, hiába mondom, hogy semmi, csak a hormonok 8)

Plömi: Ábel gyönyörű! :) és jók ezek a párbeszédek :D

Orsi: rákerestem a babakocsira, jól néz ki, ezt a márkát nem is ismertem, de én csak fix kerekűeket láttam, a Tiétek is az, meg azt kérdezném még, hogy a tolókar magassága állítható?

Anita: ez elég furcsa, viszont nekem azt mondta a házidokim, hogy ha be akarom magam oltatni, menjek máshoz, mert ő nem olt be (de én nem is akarom)

Dolli: mi újság, hogy vagy?

én csak magne b6-ot, folsavat és C vitamint szedek, nem merek semmi kombináltat, mert mind tele van B vitaminnal, ami étvágyat csinál, nekem meg van bőven tartalékom, sajnos :oops:

szép napot mindenkinek!

Kép

Kép

Erika

Kép

Kép
lilijudit
 
 


Plömi, nem vagy semmi! Jót röhögtem! :D :D
Komolyan mondom, néha én is úgy viselkedem a dokinál, mintha valami "szellemi fogyatékom" lenne. Elmélázom, bámulok, mint akit begyógyszereztek és kell egy kis idő, amíg felfogom, mit is mondanak nekem... :D :lol: Aztán mindent megismétlek, hogy tutira jól értettem-e a dolgokat. Szerintem a doki néha már hülyének néz... :D

Én úgy vagyok az Elevittel, hogy már nem akarom minden nap szedni, viszont marad, mert nem eszem olyan minőségű és mennyiségű kajákat, hogy az elég legyen a bébinek is.
Talán ettől nem lesz nagyfejű. Mint már említettem, Zsófi óriásbébi lett, 36 cm-es fejkörfogattal. Hogy a vitamintól nőtt-e ekkorára, vagy nem, fogalmam sincs. Mindenesetre nem volt egyszerű megszülni és a doki 1 órán át varrogatott utána. :? Na, ezt most nem szeretném újra... 8)

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Plömi ez nagyon jó volt, jót mosolyogtam:)
Nem vagy ezzel egyedül. Nincs olyan kismama, aki ne esne ilyenen keresztül.
Én ma voltam ultrahangon. Nagyon édes volt a babó.
Képzeljétek elkezdte a doki méregetni a kicsi fejét, a pocóját és mikor a lábához ért az uétrahangos eszközzel egy hatalmasat rúgott az én kicsim:)
Mondta is a doki, hogy na mindent azért ne....az ő albérletébe ne tolakodjon be senki. Ő ott az egyedüli albérlő.
Láttuk a kis nuniját is :) és a korának megfelelő méretű. Most vagyun 29 hetesek. Rohan az idő.

Más:
Van közületek valakinek cicája? (szobában tartott cica)
buba*
 
 


buba: nekünk van cicc
benti, de ki szoktuk engedni a kertbe (kevés lakásos házban lakunk és van egy közös kert)

azért örülök, hogy nem én vagyok az egyetlen "bénázós" dokilátogató. :)
nekem is volt, hogy rugdosott uh-n. cuki :)
plömi
 
 


nekem már többször vettek vért a terhesség alatt és minden alkalommal negatív lett a toxoplazma eredmény. Se korábban, sem az adott vérvétel alkalmával nem volt fertőzés. Szóval nem vagyok védett. Annak ellenére, hogy 3 éves koromtól 20 éves koromig cicák vettek körül.
A mi cicánk 1 éves, 2-3 hónapos kora óta velünk van. Más állatokkal nem érintkezik és még házikosztot sem kap.
Minden nap fel van porszívózva a lakás, na meg ő is ki van porszívózva:) jól bírja csórikám.
Gőztisztítóval van a parketta és a járólap felmosva hetente kétszer.
A következő vérvétel majd csak 7 hét múlva lesz, remélem akkor is negatív lesz az eredmény.
Én azért félek, nehogy pont most kapjam el. Bár a doki szerint, ha eddig nem kaptam el, akkor ezután sem fogom.
Neked csináltak ilyen toxoplazmás vizsgálatot?
Ti hogyan oldjátok majd meg, ha megszületik a kisbabád?
buba*
 
 


nekem már többször vettek vért a terhesség alatt és minden alkalommal negatív lett a toxoplazma eredmény. Se korábban, sem az adott vérvétel alkalmával nem volt fertőzés. Szóval nem vagyok védett. Annak ellenére, hogy 3 éves koromtól 20 éves koromig cicák vettek körül.
A mi cicánk 1 éves, 2-3 hónapos kora óta velünk van. Más állatokkal nem érintkezik és még házikosztot sem kap.
Minden nap fel van porszívózva a lakás, na meg ő is ki van porszívózva:) jól bírja csórikám.
Gőztisztítóval van a parketta és a járólap felmosva hetente kétszer.
A következő vérvétel majd csak 7 hét múlva lesz, remélem akkor is negatív lesz az eredmény.
Én azért félek, nehogy pont most kapjam el. Bár a doki szerint, ha eddig nem kaptam el, akkor ezután sem fogom.
Neked csináltak ilyen toxoplazmás vizsgálatot?
Ti hogyan oldjátok majd meg, ha megszületik a kisbabád?
buba*
 
 


Sziasztok!
Lilijudit: Hát igen, a kocsinak ez a két hiányossága van, vagyis hogy fixek a kerekek és nem állítható a tolókar magassága, de azért annyira nem gáz. Ja, és nem volt hozzá sajna pelankázótáska, amit pedig szerettem volna, de azért így is jó, és főleg az ára volt jó. Még azt kell majd kitalálni, hogy hogyan tisztítsam ki, mert hát mégiscsak használt volt, ráadásul egy ideje csak állt az előző tulajnál, mert már nem használták. Úgyhogy mindenképpen ki kell valahogy tisztítani.

Ma tök izgi volt a felkészítő, Ildikóval találkoztunk is. A védőnő nagyon szimpi volt, nem is kellett nagyon kérdezni, mert volt egy listája és nagyjából mindenre kitért. Volt szó a fogásoktól kezdve öltöztetésen, babaszoba elrendezésén keresztül a fürdetésig. Még esett néhány szó a kutyákról-macskákról is. Azt tanácsolta, hogy az első időben mindenképpen jobb, ha az állatok ki vannak tiltva abból a szobából, ahol a baba van, és fel kell készülni esetleges féltékenységi agresszióra is. De ezt állata válogatja, végülis ők sem egyformák. Megint szóbakerült a köldöktisztogatás, hajlatok tisztán tartása, ami elég fontosnak tűnt, szoptatás, levegőztetés és a baba első okmányai is, mint a születési anyakönyvi kivonat, lakcímkártya (ezeket a születés után pár nap múlva lehet megcsináltatni akár a XIV. kerületi önkormányztnál is), + a taj kártya, amit kiküld a hivatal. Mindenféle segélyeket csak az anya tud személyesen intézni, úgyhogy ha más megy mindenképpen kell két tanús meghatalmazás. Hirtelen ennyi. :shock:

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


tud nekem segíteni valaki abban, hogy hogyan tudok beilleszteni én is olyan kis képet és a szülés várható időpontját?
a kép már kiválasztva, a szülés várható időpontja is megadva, csak nem tudom hová kell beilleszteni a azt a kódot.
buba*
 
 


Fönt a társalgó címsorban nyisd le a segédleteket, majd profil, és a profil információnál az aláíráshoz tudod a BBCode-ot beilleszteni.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


Köszi szépen a segítséget!

Kép

Kép
buba*
 
 


viszont lehet valamit nem jól csináltam, mert nem látszik :(

Kép

Kép
buba*
 
 


Azért, mert a BBCode-ot -a nagyonbabán a PHPBB kód- (url -lel kezdődik) kell beilleszteni, nem ezt. Próbáld a másikkal.

Ági

Kép
Kép
ági_zsófi
 
 


buba: én 14 évesen átestem már a toxoplazma-fertőzésen (hozzáteszem akkor sem macsektól, hanem tengerimalactól. na azóta nincs állatpuszilgatás), de pl a nővéremnél is negatív lett a teszt, pedig mi is világéletünkben körbe voltunk véve kutya-cica-egyéb állatfajokkal. :)
én az elején szóltam mindig mindenhol, hogy volt ilyen fertőzésem, így nekem azt hiszem nem is nézték.
nekem akkor az nagyon durva volt, olyan volt a vérképem, mint egy leokémiásnak.
huhh, na mi ilyen nagy-nagy takarításokat nem szoktunk, de oda most sem jöhet be a macsek, ahol mi alszunk és ahol lesz majd a baba is.

a vonalzód meg királyul látszódik. ;)


a tegnapi hölgy nekem is szimpi volt nagyon, bár én olyan kóma voltam, hogy majd elaludtam néha.
plömi
 
 


pölmi:
A jó oldala, hogy átestél ezen, hogy nem kell izgulnod azon nehogy most kapd el.
Én meg tiszta para vagyok a terhességem alatt, nehogy most kapjam el, mert akkor ártok a babának. Azt meg nem bocsájtanám meg magamnak.
Érthetetlen egyébként. 20 éves koromig volt, hogy 3 macsek is körülvett amíg szüleimmel éltem. Aztán jött pár év állatmentes időszak és most egy éve itt ez a kis tündér cicó...a doki mondta is az első vérvétel alkalmával, hogy persze csináljunk ilyen vizygálatot is, de szerinte átestem már rajta. Ő is meglepődött, hogy nem. Aztán a második vérvétel alkalmával is negatívan jött az eredmény, harmadjára már nem is akarta megcsinálni, mondván ha eddig nem kaptam tőle el, és ezután sem viselkedek vele másképp már nem hiszi, hogy elkapnám. Főleg meg azért, mert szobacicó, senkivel nem találkozik. (se más cicóval, se egérrel...)
De ettől még aggódom. 36-37 hetesen lesz a következő vérvétel és az olyan sokára lesz. Ha addig elkapom félek késő lesz majd, hogy elkezdjem a gyógyszert szedni, amit ilyenkor felírnak.
A babó szobájába ő sem mehet be. Szerencsére ő inkább az az érdeklődő típus és nem harcias. A nap nagyrészét átalussza. Remélem nem lesz majd gond. A védőnő sem akadékoskodott, pedig ők aztán szoktak a háziállaz miatt. Inkább mondta, hogy túlzásba viszem a sterilizálást a lakásban, az sem jó.
Szóval még jön jópár hét para:(:(:(

Kép

Kép
buba*
 
 


figyu, szerintem sem lesz gond mostmár, max annyi, hogy az almot ne te takarítsd. azt mondjuk azóta nálunk is csak a párom csinálja.

én van, hogy ráteszem a pocakra a cicát, ő meg dorombol az Ábel meg ilyenkor nyomul ezerrel. szerintem tetszik neki. :]

nálunk tavasszal volt egy olyan eset, hogy a maccs meggyüggyent, és úgy megkarmolt, hogy úgy nézett ki a kezem, mintha felvágtam volna az erem. kaptam tetanuszt. aznap hoztuk össze a gyerkőcöt.(ezt viszont pontosan tudom) : ))
plömi
 
 


Helló mindenkinek!

Most csak röviden: a mai uh-n megerősítették h kisfiú lakik odabenn ismételten. Nem változott lánnyá múltkor óta, pedig a család egy része reménykedett benne... :lol: Most már csak nevet kéne találni, de olyan nehéz...
A dokim azt mondta, h nem javasolja az oltást, úgyhogy most már 100 %-ig meg vagyok erősítve és nem is filózom ezen, legalábbis igyekszem...

Jó pihit mindenkinek, Kriszta

Kép

Kép
tkrisz
 
 


plömi: remélem igazad lesz. Az almot mióta babót várok férjem takarítja és kitettük az erkélyre. Olyan ügyesen megszokta már, hogy szól, ha mennie kell.
Karmolás: ő inkább az az érdeklődős, sértődős, de hamar megbocsájtó típus, bár, ha férjem belelendül a játékba vele, akkor ő is tud karmolni, de egyébként nem szokása.
Hallottam olyanról is, hogy klinikán véglegesen el tudják távolítani a karmokat, de az olyan drasztikusnak hangzik számomra.

Kép

Kép
buba*
 
 


tkrisz
oltással kapcsolatban én is érdeklődtem, mert félek ettől a járványtól, de én is meggyőzhető voltam és nem oltatok.
Szerencsére már nem dolgozom, beszereztünk mindent a babó érkezéséhez így nem kell bevásárlóközpontba menni a tömegbe, férjem beoltatta magát, nehogy hazahozzon valamit. Én így védekezek a járvány ellen. Remélem nem kapom el.
Csak azt nem tudom a kórházba lesz-e még szülésfelkészítő, mert sok helyen a járványra hivatkozva törölték őket, pedig szerettem volna elmenni.

Kép

Kép
buba*
 
 


Hali!

Nem tudom, hogy ki volt közületek azon a felkészítőn, amikor az újszülöttes nővér volt a vendég. Na, ő azt mondta, hogy bár a terhesség alatti oltásról nem tud érdemben nyilatkozni, azt döntsük el mi, de a szülés után az osztályon megkapja minden anyuka, és elvileg látogatni is csak olyanokat engednek be, akik be vannak oltva. Nyílván egy újszülött osztályon nem lenne túl szerencsés, ha valaki bevinné a bacit. Az összes ott dolgozó nővér is megkapta.

Nekem a védőnőm azt mondta, hogy ezt a toxoplazmát kutyáktól nem lehet elkapni. Ez igaz? És azt észreveszi az ember, ha megfertőződött? Most csak érdeklődök, mert nekünk kutya volt, de szegénykém tavaly meghalt, azóta csak a hugomnak van kígyó, amihez nem szoktam nyúlkálni, viszont mindig élő egeret eszik. Mondjuk azokat sem fogdosom, pedig olyan aranyosak.

Limi: szerdán elfelejtettem mondani, pedig akartam: a fogakkal kapcsolatban, iszol elég tejet? Nem lehet, hogy túl sok kálciumot von el a baba, és amiatt ilyen drasztikus a fogínyvérzés? Én kb hetente 1-2szer calcium-sandoz pezsgőtablettát is szoktam inni, + esetleg kipróbálhatnád az FLP-s Aloe verás fogkrémet is. Nem tudom, hogy mennyire válhat be, de nagyon dícsérik.

May the Force be with you!

Kép
ahsoka
 
 


Sziasztok!

Én voltam minden felkészítőn, de Orsi arra én nem emlékszem, hogy olyant mondtak volna, hogy szülés után mindenkit beoltanának. A szülészet gyerekorvosa mondta, hogy bár nem lehet kötelezővé tenni az oltást a dolgozoknak, de ő kijelentette, hogy aki nem oltatja be magát nem jöhet dolgozni. Ez ránk nem vonatkozik. Én lettem volna az első, aki felháborodik, mert alap esetben is elutasítom az oltást. Azt mondta, ha járvány lesz előfordulhat, hogy nem jöhetnek be látogatók. De ilyen majdnem minden évben előfordul.

Köszi, a tanácsot a fogakkal kapcsoltaban. A héten beszereztem én is calcium-sandozt és iszogatom. A gond az, hogy nem a kalciumhiány okozza az ínvérzést. A fogorvos szerint csak c-vitaminnal és ezzekkel a speciális fogkrémmekkel, és szájvízzel segíthetek a helyzen valamit.

Buba, a kórházban ősszel és tavasszal van szülésfelkészítő tanfolyam. Az őszinek most lett vége szerdán, ez volt az utolsó előadás. Januárban érdemes nézni az Uzsoki honlapját, hátha a tavaszi hamar indul és még el tudsz menni néhányra.

Szép napot és pihenős hétvégét kívánok mindenkinek!

Ildikó
[url=http://picibaba.hu]Kép
limi
 
 


ahsoka
a toxoplazmat nem csak a macsekoktól lehet elkapni, ritkán a tengerimalactól is és kutyától is el lehet kapni.
Vérvételen két értéket néznek, Igg és Img.
Egyik azt mutatja átestél-e már korábban ezen a fertőzésen a másik pedig azt, ha nem estél még át, van-e aktív fertőzésed.
Nekem mindkettő negatív lett, vagyis sem korábban sem most nem fertőződtem meg.
Kígyótól nem hiszem, hogy el lehetne kapni, de ebben nem vagyok biztos.
Oltás: én is oltásellenes vagyok, pláne kismamáknál, de férjem rászánta magát, pedig nem híve az ilyesminek, de nem szeretne semmit hazahozni, meg is van róla a papírja, így szerencsére bent lehet velem a szülésnél.
Limi:
az a gond, hogy én akkor lecsúsztam erről a szülésfelkészítőről, mert február 12-re vagyok kiírva.
ÉS ahogy olvasgatom más fórumokon is, egyre több kórházban nincs már szülésfelkészítő a járványra hivatkozva.
Pedig hasznosnak tartom, de lecsúsztam róla:(

Kép

Kép
buba*
 
 


Sziasztok!

Számomra rossz hír, hogy legközelebb tavasszal lesz szülésfelkészítő az Uzsokiban, nagyon bíztam benne, hogy még sort keríthetek rá. És ahogy elmondtátok, hogy miről volt szó, érdekelt volna.

Ma 7-re megyek dokihoz, már rég kellett volna, de szerintem még most is időben vagyunk, mivel a mostani esedékes vizsgálat a 28-30 heti UH, arról még nem csúsztam le. A bébi nagyon aktív, és olyan érzésem van, mintha az utóbbi egy-két hétben nagyon nagyot nőtt volna. Folyton kinyomja magát, és tök jól ki lehet tapintani a fejét, vagy a hátát. Olyan aranyos. :) (Erről jut eszembe, ma reggel megnéztem a 4D-n készült videót, hát nem elsírtam magam? :D )
Viszont pár napja elég kellemetlenül be tud feszülni a hasam, tegnap meg már azokat a klasszikus keményedéseket is éreztem, amikor gombócba ugrik össze. Ti tudjátok, hogy pontosan mi a különbség a között, amikor keményedik (nekem feszül, olyan érzés, mintha szét akarnék szakadni), meg amikor összehúzódik?
Minden esetre, úgy érzem, itt az ideje kicsit lassítani, ez a hét nagyon fárasztó volt.
Aki dolgozik még, az hogy oldja meg, hogy azért ne kelljen teljesen széthajtania magát? A héten lebetegedett egy kollégám, őt kell helyettesítenem, és kértem a főnököt, hogy adjon valakit, aki besegít, mert az ő munkája egy egész embert kíván, semmire sem marad időm. Hát, nagyon hatékony segítséget kaptam: mondta, hogy majd x kolléganő segít, ezután pedig x kolléganőt elengedte szabadságra... Előtte azért segített kicsit. Ez egy nagyon vacak helyzet, nem tudom kezelni. A saját munkámat el bírnám végezni, így nem is szeretnék táppénzre menni, szívesen dolgozom, viszont ilyen fokú terhelést nem bírok. Ti mit tennétek? :(

A cicás gondotok miatt kicsit irigy vagyok. Persze nem a toxoplazma para miatt, nehogy félreértsetek. Macskabolond vagyok, imádom a kis dögöket, de nem akarok cicát, mióta a világ legédesebb, Sziszi nevű cicáját elvesztettük. :( Remélem, senkinek nem fognak a macsok gondot okozni, és még sok ilyen hasondorombolós élményben lesz részetek.

Sziszi:
Kép

Melinda

Kép
urbanmelinda
 
 


melinda
szerintem is itt az ideje, hogy kicsit lassíts. A babó és magad miatt is. Én a terhességem szinte az elejétől itthon vagyok táppénzen, ennek ellenére szinte mostanáig folyamatosan hajtottam. Lakást bombáztunk és újítottunk fel, gyerekszobát csináltunk, na meg a mindennapi teendőkkel mire végzek már délután 1 is elmúlik. Szóval annak ellenére, hogy itthon vagyok én is leterhelem magam, pedig nem szabad.
Azért főnöködtől nem volt túl nyerő húzás, amit csinált.
Próbálj meg ha hazaérsz minál többet pihenni.
Én úgy vagyok vele, hogy ki kell használni minden percét a terhességnek, pláne ezen részét, mikor ennyire aktív a babó, mert ilyen közel egymáshoz soha nem fogunk kerülni azután, hogy megszületik. És pihenni sem fogunk tudni, ha már nem a pocakunk lesz az otthona a babónak. Akkor jön majd csak az igazi hajtás. Szóval próbáld meg élvezni, hogy pocakos vagy és visszábbvenni a hajtásból, mert a haskeményedés nem túl jó dolog.
-haskeményedés:
nekem ha keményedik a hasam, akkor az egész feszül függetlenül attól, hogy állok, ülök vagy fekszek.
ha csak összehúzódik és gombóc formát vesz fel, akkor is feszül a hasam, pláne, ha a kicsi sarkát nyomja ki, de az ha simizem azonnal odébb húzódik.
cicus:
édes a cicó a képen. Sajnálom, hogy elveszítetted:(ű
Én is cicabolond vagyok. Nekünk még csak 1 éves a cicó, remélem sokáig velünk lesz.

Kép

Kép
buba*
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: