Új privát üzeneted érkezett!

Tisztelt Babanetesek!
A média hatalma nagy, ahogy ebben az esetben is láthatjuk. Mikor történt az eset? Szeptemberben? Pontosan nem tudom. Miért csak most "szellőződött" meg a médiában? Ja, csak nem az irigyek azok, akik nem nézhették tétlenül, hogy minden pert megnyer velük szemben az általuk és önök által (tisztelet a kivételnek) vérszomjas gyilkosnak, vérengző fenevadnak titulált szülész-sebész-nőgyógyász. Persze itt is csak a pénz van a háttérben. Mert mi történik most? "A főnök mindent megtehet, ha akar" című műsort láthatjuk, melyben a beosztott főorvos pácienseinek újrafelosztása történik. (Vajon ki nyert a legtöbbet az üggyel? csak nem a második legjobb a MÁV-kórházban?)
Mellesleg egyetértek abban, hogy itt a lényeg az, hogy egy kismama meghalt, egy meg soha többet nem szülhet és ez sajnálatos. De sajnos ez statisztika is...
Ja, és mindenki ártatlan, amíg a bűnössége be nem bizonyosodik.
A feleségem nála szült. És a májusban születendő gyermekünk is nála fog.
ernõ
 
 


Kedves K.Ernő!
Jobban nem is fogalmazhatál volna.
I.R.
Névtelen
 


Azt hiszem mostantól ő lesz a legbiztonságosabb doki a városban.
Névtelen
 

 
 

Kedves K.Ernő!
Azt eddig senki se állította, hogy a többi MÁV-os doki ártatlan. Csak Herczegh az, aki most annyira túllőtt a célon, hogy ügy lett a dologból. De ettől még nem hisszük azt, hogy a többiek sose provokálnak szülést. Ha az a zselé ott volt Herczegh keze ügyében, nyilván ott lehetett más dokiknál is. Az ilyesmi általában nem titok a kollegák között, legfeljebb "nyílt titok". Szóval nem az itt a lényeg, hogy konkrétan Herczegh Szabolcsot tönkretegye a pletykálás, hanem az, hogy egyrészt senkinek ne legyen kedve többé átverni a kismamákat, másrészt hogy maguk a kismamák ráébredjenek, mennyire kell vigyázni, legyenek résen, buktassák le a többi csalót is, stb. Ez lehetne a mostani botrány értelme.
Az a borzasztó, hogy Herczeg sokaknak ártott, de még ma is vígan folytatná a dolgait, veszélyeztetné az anyukákat, ha véletlen egy haláleset rá nem irányítja a reflektorfényt. Hányan lehetnek még ilyen dokik! Az a baj, hogy ezt az egészet senki nem felügyeli, senki nem dokumentálja, stb. A nép meg errefelé nem olyan tudatos és nem olyan gyakorlott a "fogyasztói érdekérvényesítésben", hogy "fentről" jövő segítség nélkül képes legyen magát az ilyen mészárosoktól megvédeni. Persze az agyon-dokumentálás se jó, tudjuk, hogy az is hova vezet, ld. Amerika. De valami középutat lehetne találni. Kellene találni.
Névtelen
 


Kicsit még pontosítom az előzőt: H. nyilván sok anyukát veszélybe sodort már. De nem akadt egy sem, aki tett volna valamit azért, hogy másokat ne sodorhasson veszélybe. Senki sem szólt sehol senkinek. Az az anyuka, aki meghalt, ő is csak a halálával figyelmezetetett. Lehet, ha életben marad, ő is hallgatott volna. Ez a nagy magyar hallgatás az, amit nem tudok megérteni. Ennyire birka mindenki, vagy ilyen sokat ér, hogy H.-nak "jó a stílusa"? Úgy értem, ilyen kedves embert a szakmai hiba ellenére sincs szívük számonkérés elé citálni a póruljárt nőknek? Vagy csak simán a belénk nevelt "ne szólj szám - nem fáj fejem" gyakorlat teszi, hogy aki megúszta, az az utána jövőkre már nem gondol, hanem csöndben lapít?
Névtelen
 


Sziasztok!
Az én kisfiam 1999-ben H.Sz.dokinál született úgy,hogy már egy héttel túl voltam a szülési idöponton és aznap éjjel nem ö volt az ügyeletes orvos,mikor a kórházba kellett mennem.Akkor egy kollegája vizsgált meg,de mire a szülöszobába kerültem,H.Sz. is megérkezett.
Nem vettem észre semmi rendellenességet a szülés napjának délelöttjére esö vizsgálaton sem,semmiféle gyógyszert nem kaptam és nem hiszem,hogy a kontroll során bármit is tett volna annak érdekében ,hogy a baba hamarabb világra jöjjön.Az igaz,hogy nekem akkor délelött azt jósolta,hogy délután 5 felé látjuk egymást a kórházban,de az én esetemben nem lett igaza.Mi este 11-kor mentünk végül be,akkor már 2 perces fájásokkal.
Engem nem hívott fel a szülés napján,hogy érdeklödjön,hol tartok.Én telefonáltam neki 5 körül délután-mikor a fájások enyhültek-,hogy mi lesz már,nem úgy van,ahogy megjósolta.
Akkor ö engem megnyugatott,hogy ne aggódjak, minden rendben lesz.
Az én véleményem eddig róla csak jó volt. Kedves,szimpatikus,megbízható orvosnak tünt.Nekem öt egyébként a terhességem idején anno egy szintén Máv kórházbeli nyugdíjas nögyógyász ajánlotta a következöt mondva:"Hozzá menjen!Ö a legmegbízhatóbb!"
Én öt nem védeni akarom a támadásokkal szemben,az én véleményem ahhoz kevés, hiszen én csak a saját tapasztalataimat mesélhetem el.
De az én esetemben -4 évvel ezelött-minden jól és simán ment.
Valószínüleg azóta ö is megváltozott...
csg
 
 


4 évvvel ezelőtt még vasárnap is lehetett nála szülni, sőt 18 órát vajúdni!Ohne oxitocin!!
Imola
 


4 éve még sokminden más volt. Nem volt meg a magánrendelő! Nem indult még be a futószalag.
Imola
 


Először is nagyon sajnálom ami történt, de úgy gondolom bárkivel előfordulhatott volna, és nem hiszem, hogy feltétlenül a rossz időpont megválasztása lett volna a döntő.csak sajnos ilyen esetekben mindig kell egy felelős és ez nem más mint az orvos, és ha nem elég nagy hozzá akkor a az orvostársadalom kirekeszti meghurcolja, de ha magas pozíciót tölt be akkor biztos másképp történik minden.
Névtelen
 


Hölgyek-Urak, mivel első két gyermekünk a szóbanforgó orvos szakmai felügyelete alatt született, talán érdekelheti a közönséget a mi tapasztalatunk is.
1997-ben a feleségem az ügyeleten szült, mivel az utolsó pillanatig vacillált, hogy ne próbálkozzon-e otthonszüléssel. Nem bántuk meg, mert H.Sz., az akkori ügyeletes, pontosan azt nyújtotta, ami a jelek szerint sztárrá tette: sárm, mosoly, nyugi, semmi sietség. 2000-ben, második gyermekünk születése előtt néhány héttel nyitotta meg a magánrendelését, de még a kórházban is fogadott. A feleségem erre a „rendelésre” járt/járhatott, talán mint „régi ismerős”. Megfigyelése szerint bizony előfordult, hogy itt fontos információkkal (leletekkel, vizsgálatokkal kapcsolatban) meglehetősen könnyedén bántak. A szüléshez – napközben – az orvos gyorsan megérkezett. A szülésnél nem ment minden flottul, de végülis nagyobb baj nem lett. A papírmunka itt is elég érdekesen alakult: a jegyzőkönyv például már előre elkészült, még a vajúdás során. Ezek apróságok, de jogi szempontból lényegesek. Mivel nem volt kedvünk jelentős zsebpénzekkel támogatni a szülész-szakmát (csak jelzem, valamilyen oknál fogva az orvosokra soha nem száll rá az APEH, pedig számlaadó orvossal én még nem találkoztam), s a magánrendelő is messze volt, úgy döntöttünk, hogy a harmadik gyereknél ismét az ügyeletet „választjuk”, valamint egy MÁV-os szülésznőt. Természetesen a terhességi vizsgálatokra is sor került, a normál „rendelésen”, ahol ugyanazt, ugyanolyan jól és „ingyen” elvégzik, mint a magánrendelőkben. Persze itt SEM árt, ha az ember orvosi kérdésekben is valamelyest tájékozódik. A szülésznő tökéletes volt, az ügyeletes (Szabó Gergely) szintén elég kooperatív, asszisztált a feleségem választotta testhelyzethez; sőt, a gyerek világrajötte után ő ajánlotta föl, hogy készít fényképeket is.
Röviden: tapasztalatunk szerint érdemes minél jobban fölkészülni a szülésre, férjnek-feleségnek egyaránt, s megkövetelni az orvostól-szülésznőtől, hogy partnernek tekintsen. Ha az orvos erre nem hajlandó vagy nem képes (időhiány miatt, pl.), azonnal ott kell hagyni, mert ez KÖZVETETT életveszélyt jelent. És szerintünk nem kell a pénz hatalmában annyira bízni. Lehet szülni bátran az ügyeleten is, legalább nem kell idegeskedni amiatt, hogy beér-e, ráér-e akkor az orvos, amikor kell, vagy amiatt, hogy esetleg valamilyen módon saját magának garantálja, hogy biztosan ráérjen. Márpedig az idegeskedés vajúdáskor szinte biztos, hogy szülési komplikációhoz vezet.
balazszoltan
 


A háromgyermekes anyuka is csak jót mondott volna róla a harmadik szülése előtt. Fontos a kismamáknak, hogy higgyenek ebben az igen nehéz korszakban. De tudjuk mindannyian, az igazán nagy szélhámosok azok közül kerülnek ki, akiknek megvan a képességük, hogy magukkal ragadjanak, hogy a hitelesség képzetét keltsék. A pórul járt anyuka is védelmébe vette volna szülése előtt, hisz csak a jót látta. Ki gondolta volna, hogy így visszaél a bizalommal?

Vanda
Névtelen
 


Sziasztok!
dicsi
 
 


Sziasztok!

Nem értem 2 órával ezelőtt írtam, és most nincs itt!
Szóval újra!

Október elején (talán 3-án) leírtam itt a társalgóban részletesen szülésem történetét H.Sz.-nél, úgyhogy ettől most eltekintenék, akit érdekel nézzen utána, nemcsak a szerdai napon történt szülés az egyetlen párhuzam a mostani esettel.

A "védőknek" azt szeretném mondani, hogy persze, hogy szimpatikus, segítőkész (legalább is annak tűnik) és megnyerő a stílusa, különben én sem, és nyilván mások sem jártak volna hozzá. El is érhető mindig, készségesen áll rendelkezésre, amíg nincs baj.
Komolyan, azt gondoljátok, hogy mi akik igencsak pórul jártunk vele, szórakozásból beszélünk/írunk életünk legborzalmasabb óráiról, napjairól országvilág előtt. Higgyétek el szívesebben figyelném csöndben a gyermekem teljesen normális fejlődését.
És sokkal jobban szerettem volna, ha ugyanúgy mint mások én is hazahozhattam volna néhány nap múlva és ő is biztos jobban szerette volna, mint az intenzív osztályon az életéért küzdeni és lélegeztető gépen lenni.
Először akkor láttam (1 percre), amikor a mentősök kitolták a csecsemőosztályról, hogy elvigyék a gyermekklinikára, és a kezembe nyomtak egy polaroid képet, ahogy ott fekszik és millió cső lóg ki belőle.
10 naposan vehettem először a kezembe. Higgyétek el még most sem könnyű ezekről a dolgokról beszélni, de azóta AZT VÁROM, HOGY VÉGRE TÖRTÉNJEN valami, illetve NEMCSAK VÁROM (feljebb olvastam egy hozzászólást, amely arra irányult, hogy az érintett anyukák, miért nem tettek valamit). Mi elmentünk ügyvédhez, ő azt mondta, hogy ha nincs rengeteg pénzünk és nem "nagyon" sérült a gyerek, akkor semmi értelme. Ezután az Etikai Bizottság vizsgálatát kértük, ők állítólag vizsgálódtak is (ennek keretében egyébként H.Sz. akkori ügyvédjétől olyan levelet kaptunk, hogy a MÁV kórházban nem lelhető fel a rólunk szóló dokumentáció), de természetesen "etikátlan magatartásra utaló jelet nem találtak".

Nagyon kicsik és kevesek vagyunk mi ellenük (akkor a kórház még mögötte állt) egyedül, talán most.
A szülészeten mindenki tudta, mi folyik szerdánként, de akik szerettek volna ellene tenni, nem tudtak, akik meg tudtak volna, azok nem akartak.

Nem akarom senkitől elvenni/elvitatni H.Sz.-hez fűződő kellemes élményeit, de kérlek Benneteket ti se kezeljétek le az én/mi tragédiáinkat.
Persze, hogy nem mindig indítja be (az talán még neki is sok lenne, ha minden páciense szerdán szülne), és ha beindítja hála Istennek, akkor sincs mindig komplikáció, de az indítás plussz rizikó, nagyobb az esély, hogy baj történhet ezért alkalmazható/alkalmazandó csak indokolt esetben. És akkor is az a minimum, hogy a kismama tudjon róla, legalább is szerintem.

A helyzet az, hogy órákig tudnék írni,de hagyom, mert túlságosan felkavar, ráadásul ahogy fent írtam, 2 órával ezelőtt az egészet megírtam már egyszer, de valahogy elveszett.

Én örültem volna, ha a szülésem előtt robban ki ez a botrány, akkor lett volna választási lehetőségem, így sajnos nem volt.

Mindenkinek egészséges babákat kívánok!
dicsi
 
 


Kedves Dicsi!
Nagyon jó, hogy a póruljártak közül végre valaki beszél, végre valaki elment a megfelelő helyre, végre valaki tesz valamit azért, hogy a dolognak híre menjen, és mások nem járják meg. Kár, hogy nagyon egyedül vagy ezzel a beszédességgel.
Névtelen
 


Az elözö névtelen én voltam: Kola
Névtelen
 


1998-ban szültem kisfiamat Herczegh doktornál. Nehezen tágultam, sokat szenvedtem. Volt kézzel való tágítás, volt "hasbakönyöklés", de tudom, ha ezek nem lettek volna, még ráhúzhattam volna vagy 4-5 órát. Egészséges vagyok, kisfiam is az. Ma is jóemlékkel őrzöm mind a napot, mind az orvost, aki a terhesgondozás alatt is és a szülés idején is maximálisan mellettem volt. Idén szültem nyáron kislányomat, de Herczegh doktor magas tarifája miatt másik orvoshoz mentem, akivel ugyancsak meg voltam/vagyok elégedve. DE NEM Herczegh személyével volt a gondom, nem is a szaktudásával, csak a pénztárcámmal! És egyébként Tidrenczel doktor is indította a szülést, mert a meconiumos magzatvízben nem túl jó sokáig benn lenni a babának, fájások meg sehol nem voltak. Az infúzió bekötésétől számítva 2 óra múlva baba volt - és semmi bajunk nem lett az indított szüléstől. Szerintem, minden orvos szokott indítani, s hiszem, hogy sok esetben a kismama kérésére, akinek fontos, hogy a csillagok állása vagy éppen más okokból kifolyólag x napra essen a csöppség megszületése. Herczegh doktort szerintem a kismamái nagy része nagy szeretettel és tisztelettel veszi körül és jóérzéssel gondol rá, mert tapasztalatból tudják, hogy JÓ ORVOS! Derüljön ki, ki az aki keveri a lapokat és miért? Nem kéne poénból vagy éppen bűnbak keresés miatt egy ilyen tehetséges orvos karrierjét, életét kettétörni.

Dévai Sarolta
Névtelen
 


Még valami. Minden beavatkozásnál felléphetnek nem várt kellemetlenségek, nem mindenkinek egyformán reagál a szervezete a kemikáliákra, az alkalmazásokra, stb. Egy élet elvesztése szörnyű dolog, de másik orvos keze alatt is valószínűleg megtörtént volna. Nem hiszem, hogy az adott orvos az adott helyzetben nem tesz meg minden tőle telhetőt a páciensek életéért. Nem hiszem, hogy szó és tett nélkül áll felette és hagyja meghalni.

DS
Névtelen
 


A MÁV-ban szültem második gyermekem 2000-ben dr. H-nél. Mivel az első gyermekem 2 hetes túlhordás után könnyen és egészségesen született, a másodiknál sem akartam semmilyen fölösleges beavatkozást, ráadásul hiszem azt, hogy Isten indítja meg a szüléseket és Ő is végzi be. Persze ezt nem mondtam el H-nak, így is gond volt, mert dagadtam és magas volt a vérnyomásom, legszívesebben befektetett volna a kórházba, de én nem egyeztem bele, mert biztos voltam, hogy akkor be is indítja a szülést vagy császároz. A kiírt időpont elmúlt, kétnaponta jártam be vérnyomásmérésre és szívhangra. A tizedik napon indult be a szülés, vagy magától, mert már ideje volt, vagy engem is bekent zselével, nem tudom. Persze mai divat szerint más orvos is megpróbált volna beavatkozni.

Az első szülésnél a hasam egyáltalán nem fájt, csak a derekam és a hátam. Ezt vártam most is, erre rettenetes görcseim lettek és tolófájások nagyon hamar, nem tudom, a szertől volt-e ez. Mivel hasmenésem volt, és a terhességem idején epegörcseim is voltak, nem tudtam, szülök-e vagy egyéb baj van. A férjemmel bementünk a kórházba. Egy doki megvizsgált, volt ott vagy két szülésznő is, azt mondták, á ez még nem szülés, majd pár nap múlva. Erre hazamentünk. Vagy 2,5 óra múlva megint elindultunk, mert nagyon fájt. A kocsiban nem bírtam ülni, ki kellett szálljak. Megálltunk egy parknál és télvíz idején ott járkáltam le- és fel 10 percig. Ezután mentőt hívtunk, az vitt be a kórházba. Ott kiderült, hogy teljesen ki vagyok tágulva, mindjárt szülök. A szülésznők kapkodva vezettek be a szülőszobába. De milyen érdekes, az engem felvállaló szülésznő mégis azt mondta, hogy tartsam vissza a fájásokat, még ne nyomjak, a méhszáj miatt. Tartsd vissza a tolófájásokat, amik már 1-2 órája folynak! Vajon ő próbálta? Fél óra múlva megérkezett H. doki (őt kellett megvárni?). Olyan rettenetesen éreztem magam azon az ágyon, hogy arra gondoltam, ilyen lehet a pokol.

Jött H. elég hamar, de akkor már semmi erőm sem volt, erre ő elég idegesen, hogy rosszak a magzat szívhangjai, megyünk császározni (mintha még én lennék a hibás)! Erre próbáltam erőt venni, ő meg nyomta a hasam, így született meg a gyermekem. Az Apgarja 10-es volt, az is csak Istennek köszönhető. A szülésznő megvizsgálta a méhlepényt és azt montda, egészében kijött, erre egy kis darabja ott landolt másnap a wc-ben. Jó, hogy nem fertőződtem meg és nem kellett megműtsenek.

Szülés után egyszer láttam még H.-t, két nappal később. Akkor épp csak megnyomkodta a hasam. De úgy láttam, a többi orvos is csak egyszer-kétszer nézi meg az anyukákat szülés után. Régebb szokás volt a sebet mindennap megnézni, nincs-e baj. Most úgy látszik, ez nem fér bele a hálapénzbe.

Ez az én történetem. Az első szülésem a régi rendszerben egy fehér csempés szülőszobában az épp ügyeletes orvossal és szülésznővel sokkal kellemesebb élmény volt.
Névtelen
 


Sziasztok!
Én félig Szakmabeliként, félig utolsó hónapos kismamaként szeretnék a témához hozzászólni.
Látom, nagyon sok itt a szakvizsgázott nőgyógyász, sokan tudják, hogy mikor mit kell csinálni. Én az előttem szólótól csak azt kérdeznám, hogy a terhességi magas vérnyomása és a jóisten hogyan fér össze? Ugyanis ép azért fontos ilyen esetben a kórházi bentfelvés, mert egy hírtelen vérnyomáskiugrás lepényleválást okozhat, ami mind a magzat, mind az anya életét rövid időn belül megpecsételheti.
És tudja egyáltalán valaki, hogy milyen ez a zselé, amit azerintetek csak úgy fel tudnak csempészni, hogy észre sem veszi az ember vizsgálat közben? Én nem mondom, hogy ez a doktor ártatlan, de szerintetek ki kényeztette így el, hogy annyi pénzt kérhetett egy vizitért, és ezek szerint, abban a kórházban, sőt az egész fővárosban nincs egy másik orvos, aki olyan jó lenne? Gondolom, ez a doki sem lasszóval fogta a betegeket. De ha valakit elutasítanak, akkor azért is lehet szidni az egészségügyi dolgozókat.
És csak a pontosítás kedvéért: ha én ingyenes ellátást akarok, abban az van benne, hogy járok a rendelésre, ott az ambiláló orvos gondoz, aztán, ha szülök elmegyek a kórházba, az ügyeletes orvos és szülésznő felügyelete alatt megszülök, majd a gyermekágyas osztályon az ott dolgozó orvos minden nap vizitel, kiszedi a varrataimat.
Mert az, hogy ha nekem este tízkor jut eszembe, hogy bármi miatt felhívjam azt az orvost, akit én megkértem, hogy a terhesség idején gondoskodjon rólam, és elvárom, hogy a nap 24 órájában elérhető legyen, és a szülésemnél is ott legyen,ja és minden nap utána meglátogasson az már nem tartozik az ingyenes szolgáltatásokba. És, ha tudnátok, hogy hány szülés nem magától indul!!!
Ti csináltok belőlük isteneket!!!!! Mert csak egy a lényeg, hogy minél divatosabb orvost említhessek a környezetemben, és minél több paraszolvenciát.
Egyébként, minden szülés egy időzített bomba, itt nem csak egy, hanem két életre kell odafigyelni, és soha nem tudhatjuk ekőre, hogy mi fog történni. és mind a tüdőembólia, mind a méheltávolítás benne van a pakliba, tehát még otthonszülésnél is előfordulhat.
Ja, és kedces névtelen, még csak annyit, ha a szülésznő nem vette észre, hogy a lepényed nem ép, az egy igen súlyos szakmai hiba, de ha valóban így lett volna, akkor másnap te már azt nem láthatod, mert akkorra már elvéreztél volna ennek követketzében. De hála a jóistennek, ez nem történt meg.

manóka
manóka
 
 


Manóka!
Te mint félig szakmabeli, mit szólsz az évi 400 szüléshez? Komolyan érdekel, mert én mint tapasztalt ( két gyereket szültem és most a 8. hónapban vagyok )ki tudom számolni, hogy egy kismamával mennyi a teendő. Ezt szerintem lelkiismeretesen nem lehet elvégezni. Az "istencsinálásban" kicsit igazad van - bár én egy abszolút nem felkapot, ill. divatos orvoshoz járok - , mert tudom, hogy van akinek a név a fontos és hogy elmondhassa, hogy bizony ő ennyit meg annyit fizetett az orvosnak.
Vitathatatlanul igazad van az ingyenes ellátás mibenvoltában is, akinek ennél több kell az fizessen. Mint ahogy lehet ma már szülésznőt választani ( szerintem szuper dolog ).
És szintén mint hozzáértőt kérdezlek, hogyan hívhat be egy orvos magánbetegeket ( egyszere elég sokat ) az ügyeleti idejében vizsgálatra? Akkor neki a kórházban fekvő betegekkel kéne foglalkoznia, nem?

A véleményed komolyan érdekel, nem vitatkozni szeretnék, csak ezek a kérdések felmerültek bennem.

Köszi:
egy kiváncsi kismami
kismami
 


Kedves DS,
Ugye nem gondolod komolyan, amit írtál??? Hogy az az anyuka más orvosnál is meghalt volna??? Tán nem kellett volna "kemikáliát" adni neki, így nem lett volna mire rosszul reagálnia!
A szülésbe nem szokás belehalni, főleg, ha a terhesség is zavartalan volt!
Am
Névtelen
 


DS!

Talán nem aggódnál HSZ derékba tört karrierjén, ha a Te, vagy a Te gyermeked egészsége az ő mulasztása miatt lenne csonka.
Védők! Nem értitek meg végre, hogy senki nem vitatkozik azon, hogy sok száz kismamának adott felejthetetlen élményt? A vita tárgya most az, hogy az átlagnál több kopmlikációja volt, melyet a szülések programozásának köszönhetett. A mellékhatásokat vállalta fel pénzért!!! Az egyik mellékhatás a hűvös lesz neki.

Vanda
Névtelen
 


Pontosan arról van szó, amit Vanda írt és én is említettem, senki nem akarja elvitatni a felejthetetlen szüléseket.

Kedves DS!
Senki nem keveri a lapokat, sajnos ő keverte és nem is akárhogy, és csakis magának köszönheti, ha derékba törik a karrierje. Egy "kicsit" türelmetlen volt, amit más 20-30 év alatt ér el, keres meg, azt ő negyed annyi idő alatt szerette volna, kerül amibe kerül. Hidd el szívből örülök, hogy rendben mentek a szüléseid (egyébként azt is leírtam már, hogy persze, hogy minden orvos indít be szüléseket, hiszen sok esetben, ahogy nálad is szükséges, és életmentő lehet), csakhogy azokban az esetekben, amelyekről én/mi beszélünk nem volt indokolt, és ismételten hangsúlyozom a kismamák nem tudtak róla.

Kedves Manóka!

Be lehet csempészni, hidd el, ha éppen azzal vagy elfoglalva, hogy mennyire fáj a vizsgálat, azt a kis zselét nem veszed észre.

Minden jót!
dicsi
 
 


Kedes Dicsi!
Láttál már ilyen zselét, a kibontását, összeszerelését?
Neked nem lenne feltűnő, hogy a doki már kb 5 perce matat a lábad között? Vagy szerinted ez a doki már jó előre összerakta, és óriási köpenyzsebben hordozta?
Most ezzel nem a beindításokat szeretném cáfolni, hanem szeretnék rámutatni, hogy a sajtó milyen hülyeségekkel befolyásolja, és teszi " szakértőkké" a laikusokat. Mert persze, az RTL KLUB sem talált a nagy fővárosban egyetlen szülészt sem, aki elmagyerázná, esetleg meg is mutatná ezeket a dolgokat. Vajon miért nem?

manóka
manóka
 
 


Meg a másik hülyeség, a tiltott szer. Szerintetek mi az, mert tiltott azer pl a marihuána, a heroin. De itt a klinikumban az mit jelenthet? Kédezzétek a mindentudó sajtót!

manóka
manóka
 
 


manóka!
Én úgy veszem észre, hogy akkora szakértő te sem lehetsz a témában. Amikor én szültem, az egyik szobatársamban igenis maradt benne méhlepény darab, amit a szülésnél nem vettek észre. 4 nappal később műtéti úton vették ki belőle. Szó sem volt elvérzésről. Légy szíves ne akard úgy beállítani, hogy itt mindenki hozzá nem értő laikus rajtad kívül.
Névtelen
 


Kedves Manóka!

Én nem láttam ilyen zselét, nem is állítom, hogy ezzel csinálta, de hogy csinálta, az biztos.
Őszintén szólva nem is érdekel mivel csinálta, és az sem igazán, hogy tiltott-e a szer, ezek részlet kérdések. Maga a szándék borzasztó.
Hidd már el, én ott voltam, átéltem, ha nem csinált semmit, akkor varázsló, vagy sámán vagy egyéb rendkívüli képességekkel rendelkező személy ő. Lehet, hogy elég volt rágondolnia és megindultak a szülések, amikor neki passzolt, vagy ennyire "szerencsés" lenne, hogy pont az ügyeleti napjára esik a szüléseinek nagy része.
Engem nem a sajtó befolyásolt, én több mint két éve szültem, azóta tudom, hogy csinált valamit. Igen,amikor nem kellett volna, és nem csinált semmit (őt sem volt), amikor kellett volna. Lásd. MÁV kórházban szültem topic 2003. október 3. (dicsu).
dicsi
 
 


Sziasztok! Én is nála szültem, de nem ezért irok. Szerintem a szülések bizonyos százalékánál biztosan előfordulnak komplikációk orvostól függetlenül. Tegyük fel, hogy ez az arány 10 százalék. Akinek évi száz szülése van ott ez 10 esetet jelent évente, akinek évi 400,ott 40et! Azt gondolom, hogy nem egy emberen kellene elverni a port, hanem az egész ügyet kéne komolyabban szabályozni. Egyébként nekem is csak jó tapasztalataim voltak és vannak H.Sz. doktorral ami nem vigasztalja azokat akiknek nem. Legtöbben nem vagyunk szakemberek. Ha bajunk van utáljuk, ha minden ok szeretjük. Igy megy ez az élet minden területén. De itt nagyon nagy a tét.
Kendra
 


Én nem értem ezt az "ügyeleti időben" kifejezést. Mikor két éve szültem, a doki szinte minden nap bent volt, sokszor egész nap...
Névtelen
 


Szombat-vasárnap is? Délután 6-kor is?
Névtelen
 


Nagyon erkölcstelennek érzem azt, hogy mindazok, akiknek sikerült a szülésük, most a sajtóra meg egyebekre akarják rákenni ennek az orvosnak a pénzéhségét!
Nem ő az egyetlen, aki ügyeleti időre hívja be azokat a kismamákat, akiknek nagyjából akkorra kell szülni, és ilyen vagy olyan módon sietteti a szülés megindítását. Éppen azért lenne fontos, hogy mindazok jelentkezzenek, akiknél ilyesmi volt, hogy A KIÍRT IDŐ ELŐTT az ügyeleti napon szültek, méghozzá úgy, hogy reggel bementek vizsgálatra oszt estére megindult a szülés.
Dicsi - aki igazán megszenvedte ezt a gyakorlatot - nem kiabál kígyót békát, szerintem nagyon is reálisan itéli meg a helyzetet.
Annak idején az én szülésemet is inditották - igaz a kiírt idő után - de ahhoz képest, hogy az első mennyire könnyen és fájdalommentesen született spontán megindulással - ez a második sokkal fájdalmasabb volt. És bizony így utólag én is sokat gondolkodom azon, hogy azok a későbbi problémák, amikkel azután a mozgása miatt állandó gyógytornásthoz jártunk, nincsenek-e ezzel összefüggésben????
Én nem vagyok orvos, csak egy laikus, no meg egy kétszer szült nő, de azért annyit tudok, hogy egy terhesség átlagideje (néhány nap ide vagy oda) 40 hét, és nem 37, nem 38. A túlhordásnak is megvannak a veszélyei, tehát ilyenkor és még néhány más szempontból indokolt a programozott szülés.
De nagyon felháborodok azon, ha valaki állandóan arra hivatkozik, hogy bezzeg nála nem volt semmi probléma, meg hogy milyen aranyos is a doktor úr!
Döntsétek el már végre, hogy felnőtt felelősségteljes, döntésképes nők vagytok-e avagy kismamik, akiknek gügyögni kell és szépelegni!
Etelka
 


Ezen a felhelyezett zselén már én is gondolkoztam. Sajnos egy missed ab során volt szerencsém találkozni ilyennel, egy hatalmas fecskendővel felszerelkezve jelent meg az orvos. Elmondta, hogy kellemetlen lesz. És tényleg az volt, utána a folyosón majdnem el is ájultam. Vajon a mostanában oly híres orvos hogy csinálta észrevétlenül szülésindítás céljából? Csak a kezére kente és úgy helyezte fel? Akkor is hatásos ha a szer 'csak' a hüvelybe kerül?
A másik variáció is elgondolkoztatott: a gyomorfekélyre adott szer tiltott alkalmazása. Ezt hogyan adta be a pácienseinek? Mikor? Mit mondott? Honnan szerezte be ha már nem használatos szer? Ezekre még sehol nem kaptam választ.
Ne értsetek félre, nem védeni szeretném a mostanság sokat emlegetett orvost, nem az én tisztem ez. Csak ezek a kérdések felmerültek bennem. Jómagam is nála szültem, egy ügyeleti nap reggelén voltunk a szülőszobában vizsgálaton és este Ő hívott, hogy menjünk vissza, mert fájt a derekam. A reggeli vizsgálatra emlékszem, nem küldött ki senkit a helyiségből (a hírekben az is elhangzott, hogy kiküldte a szülésznőt a szobából), amit tulajdonképpen csak egy függöny választott el a CTG résztől, a férjem pedig a nyitott ajtónál az öltözőben toporgott idegesen. Hüvelyi vizsgálat volt, nem fájt és én nem láttam, nem éreztem hogy bármit felhelyezett volna.
Mások, másik orvosnál is voltak vizsgálaton azon a napon és érdekes módon velük is találkoztam később a gyerekágyas osztályon. Ahogy olvasgattam a szüléssel kapcsolatos fórumokat karácsony, húsvét ill. hosszú hétvége előtt elég sok baba megszületik, az ünnepek alatt kevesebb. Persze lehet, hogy ezeket a frontok, vagy a hold állása okozza.
Tegnap azt hallottam a hírekben, hogy a szülések 36 %-ánál alkalmaznak tiltott módszereket: azaz a méhszáj kézzel tágítása, hasra gyakorolt nyomás. Érdekes, ezzel kapcsolatban egy szülész-nőgyógyász sem akart nyilatkozni a tegnapi nap során. Vajon miért?
Üdv, Virág
virga
 
 


Persze, este hatkor nem volt bent, de szombat-vasárnap igen. Eszemben sincs védeni, nem is azért mondom, de komolyan nagyon sokat volt bent. Gondolom, hogy ennyi szülésnél ez nem meglepő.
A másik, ami felmerült bennem, az az, hogy a kismamák sem nála, sem a többi "ex-félemeletes" dokinál nem tudhatták, hogy most kórházon belüli magánrendelésen, vagy TB-ellátás keretében járnak a gondozásra. Mert sokuknak a másodállása a MÁV mellett is a MÁV volt. Nem szerencsés összemosni ennyire a dolgokat, szerintem.
A konkrét esettől függetlenül.
Névtelen
 


Attól tartok, azok akik ennyire hitetlenek a dokival szemben, és ennyire elképzelhetetlennek tartják azt, hogy bármiben is vétkes lehet a doktor, és ezzel mondjuk símán negligálják azoknak a szülő nőknek a fájdalmas tapasztalatait, akiknek a mai napig tart a következmény, egyszerűen képtelenek felfogni, hogy ők szerencsések voltak! És a saját szerencséjüket törvényszerűnek fogják fel!
Kapjatok már a fejetekhez asszonyok, az ami a mostani szülészeti gyakorlatban dívik, a jövendő gyerekeitek kárára lehet, ez nem számít??? Csak a doktor úr sármos modora?
Etelka
 


Etelka,
én például egyátalán nem találom sármosnak a dokit. De nem véletlen szerencsének tartom, hogy egészségesek a gyerekeim!
Miért titulálsz engem felelőtlennek? Hogy én nem gondolok a jövendő gyermekeimre, amikor dr. H-t választom? Hogy gondolod, hogy ilyeneket írhatsz, hogy ítélkezhetsz?
Mi közöd van egyátalán az egészhez?!!!
tamara
Névtelen
 


Kedves Tamara!

Szerintem Etelkának és bárki másnak ugyanúgy köze van ehhez a dologhoz, mint pl. Neked. Egy ilyen fórum azért van, hogy elmondjuk egymásnak a véleményünket bizonyos dolgokról, pláne, ha a dolognak még szorosan köze is van a fórum témájához.
Én biztosan nem kardoznék a nőgyógyászom mellett ilyen vehemenciával, ha Róla hasonló dolgok jelennének meg az újságokban, híradóban. Te ettől még nyugodtan járhatsz HSZ-hez, ez, látod, a te dolgod, ha te bízol benne. Szerintem ezzel még nem győztél meg sok mindenkit a dokid ártatlanságáról.
Nézd, nem értem mit háborogsz. Te nem tudod elfogadni, hogy bizonyíték, per nélkül ítélkezünk, véleményt formálunk magunkban, vagy nyilvánosan. De te ugyanezt teszed a másik oldalról, úgy állítod be HSZ-t, mint egy áldozatot, holott még te sem tudhatod az ügy kimenetelét, hasonlóan a fenti okokból.

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak egy kérdés!

Jobban érzi valaki is magát, hogy ócsárolhatja a másikat?

Példám nekem is van. István kórház: Szuper szülésem volt ügyeletesnél, a 4 nap meg zavartalanul tökéletesen zajlott, a csecsemőstől a takarítóig mindenki segítőkész volt.
Mellettem fekvő anyukának a hócipője tele volt a fogadott orvosával, a kórházzal és a személyzettel. Nemtörődömnek tartotta őket... igen, azokat akikkel én tökéletesen meg voltam elégedve. Nos, én ezek tudatában nem ítélkeznék senki felett, mint ahogy nem is teszem, de itt, ebben a topikban sokan észbe kaphatnának.

Az igazság meg odaát van sajnos és történjen bármi, ha nincs jogerős bírói ítélet addig ártatlan.Kép Nekem meg nincs jogom (és senkinek sincs) cáfolni az anyukákat, akiket sérelem ért, és a dokit se. Ez van.

sasha

Kép
sasha
 
 


Pirus,
Etelkának nem a témához nincs semmi köze, hanem ahhoz, hogy én kinél, kinél vagy kinél nem szülök.
Névtelen
 


Ugye a sajtó szerint kedves dokink nem vezet sehol szüléseket, hát az unokatestvérem most szült nála az Istvánba.
Az adminisztrációben egy teljesen más doki neve szerepel.
Szóval úgy látom mi mondhatunk, írhatunk itt akármit az orvos az nagy úr.
domika
 


Domika!
Ez rettenetes, amit írsz! Felháborító! Undorító!
Tudod, bármennyire is meg van elégedve az unokatesód vele:
I. elképzelhetetetlennek tartom, hogy én a helyében ilyen esetben nála szülnék. És mi van, ha komplikáció adódik? A beírt orvoson verik el a port????
II. Na látod, neki kéne tanúskodnia, bemennie a rendőrségre!
Tamara!
Erre mit lépsz? Mert ugye ha nem lenne a kedves doktorodnak vaj a fején, miért ne vezethetne szülést a saját nevén? Vagy már azt is lefelejtette?
Névtelen
 


Kedves hozzászólók!
Biztos nem vagyok egyedül ezzel a gondolattal, de úgy érzem nincs szerencsém a dokikkal. Az első, Még tizenéves koromban SZTK-s doki volt. Nem komoly, de idegesítő problémám volt, kivizsgált, de semmit nem talált, a leletek sem mutattak semmit, majd közölte, hogy a "semmire ő nem tud adni semmit".Rögtön otthagytam. A második dokim karjai között kishíjján meghalt a barátnőm és a kislány, nem ő mentette meg őket . Őt is ott hagytam. Ekkor kerültem H. doktorhoz, aki ég és föld volt. Ő derítette ki, hogy az első problémám abból fakadt, hogy allergiás vagyok az óvszer anyagára. Idén szültem nála,egy vasárnap éjjel, aznap nem vizsgált, mi a férjemmel maximálisan meg voltunk elégedve vele, akkor is bejött meglátogatni, amikor nem volt ügyeleti napja. Nagyon örültünk a férjemmel, hogy ilyen lelkiismeretes orvost találtunk. Épp ezért alig hittünk a fülünknek mikor meghallottuk, hogy róla van szó. De elgondolkoztatott a dolog és tanácstalan vagyok. Tudjuk, hogy sok orvos alkalmaz szülést megindító dolgokat, és azt is, hogy az orvosok nagyon lojálisak egymáshoz minden műhiba esetében csak a legritkább esetben adnak ki valakit, azt is csak kivételes indokból, pont azért, mert az ő bőrük is veszélybe kerülhet. Egyetértek azzal, hogy ki kell deríteni mi történt és, ha vétkes akkor meg kell büntetni.De félek,hogy esetleg egy másik orvosnál, akiröl úgy gondolom, hogy megbízhatok benne, esetleg én járok pórul. Nem tudom, hogyan válasszak, már nem ismerek senkit, és nem érzem magam biztonságban. Ha valaki tud számomra jó tanáccsal szolgálni szivesen fogadom.

Ági
Névtelen
 


Sziasztok! Csak pár szót szeretnék mondani, Manókának, meg akik arról a bizonyos zseléről gondolkodtak. Hát nekem ilyennel indították az első szülésemet, nem a MÁVban, tudtam is róla. Semmiféle nagy eszköz nem volt, a felhelyezés enyhén kellemetlen vizsgálattal ért fel. A szülés pár óra múlva megindult, rögtön olyan rossz szívhanggal, hogy majdnem csaszi lett. De ez nem tartozik a tárgyhoz. Lényeg: ilyen zselés indítás után rögtön és folyamatosan CTG-n kell figyelni a szívhangokat, különben nagyon veszélyes lehet a hirtelen, erős elindulása a szülésnek. Mindenki máshogy reagál a zselére, van, akinek meg sem indul tőle egyébként. Ha H. doktor tényleg ilyet alkalmazott és hazaküldte a kismamákat, az brutális lenne.
Másik a lepénydarabka: anyámnak is csak napok múlva lökődött ki, addig nagyon rosszul volt, de el nem vérzett. Ilyen előfordul, akár 1 hétig benn lehet még. Persze inkább ne legyen.
Magam több, mint egy tucat gyereket ismerek, aki H-nál született (csak kapásból), ebből egynél volt komplikáció, az az anyuka meg is szívta, szerencsére komoly baj nem lett, de ez nem H-nek köszönhető. Akinek teljesen könnyű szülése volt, az ódákat zeng róla, azt hiszem, a stílusa meg a kiállása tette őt naggyá. Az is biztos, hogy 400-ból a nagy számok törvénye alapján is több komplikált eset lehet, mint mondjuk 40-ből. Na de nem is az én tisztem ebben állást foglalni, reméljük, hogy akié viszont igen, az jól fog dönteni. Klára
Klára
 


Kérek mindenkit, hogy teljes nevet - különösen negatív kontextusban - ne használjon, mert személyiségi jogokat sért. Ez természetesen nem azt jelenti, hogy a rossz tapasztalatokat vagy negatív véleményeket ne lehetne megosztani a többiekkel.
Incze Gabriella
szerkesztő
Gabi
 


Sziasztok!

A véleményem Manóka hozzászólásához nagyon hasonlít. Mi kismamák pumpáljuk felfelé az orvosok "hálapénzét", úgy gondoljuk egyre többet adva jobb ellátást, kedvesebb hozzáállást fogunk kapni, pedig egy ember a pénz miatt kedves vagy érdeklődő velem szemben akkor menjen a csudába. Legyen azért, mert szereti a hivatását, az embereket, és ha én úgy látom akkor utólag adok neki, ha megengedhetem és akarok.
Szerintem minden szülész indított már szülést okkal vagy ok nélkül ezt csak ők tudnák megmondani, de én azt tudom, hogy amikor már 6 hete bent feküdtem a kórházban látszólag gond nélkül én sem bántam volna, de a körülmények ezt nem tették lehetővé.
Összegezve én nem védem sem a szóban forgó orvost, sem a többit, de el kellene gondolkodnunk azon mi miért történik, miért engedi egy kórház, hogy egy orvos túl vállalja magát, miért csak akkor lép, ha baj van, mi miért nem gondolkodunk el azon, hogy érdemes-e olyan orvoshoz menni, akinek rengeteg kismamája van, és végül egy embernek fel kell tudni mérni teljesítőképességét (meddig képes, milyen határok között maximálisan a kismamái érdekeit szolgálni).
Üdv mindenkinek!
ÉS békés, boldog karácsonyt kívánok!
N. Erika
n_erika
 
 


Sziasztok!

Nem annyira az orvos körüli balhéhoz szeretnék hozzászólni, na nem mintha nem volna véleményem az ügyről...

Ági! Én is nála szültem az első gyermekem és most is hozzá járok, 32 hetes terhes vagyok. Azt tudom neked tanácsolni, mivel tanácsot kértél, hogy először válassz magadnak egy igényeidnek megfelelő kórházat. Itt is találsz kórházakról rengeteg infot, meg persze máshol is lehet érdeklődni. Ha ez megvan, akkor keress egy szülésznőt, akivel jól megtalálod a hangot, passzol a stílusotok stb... és kérd meg őt, hogy ajánljon neked egy orvost, akivel ő jól tud együtt dolgozni és aki szintén támogat téged az elképzeléseidben.
Én most pontosan ezt teszem. Nem volt könnyű ebben a nagy hírverésben reálisan gondolkozni, de végülis eldöntöttem, hogy maradok a MÁV-kórháznál, most nem részletezem miért és éppen ma megyek el a választott szülésznőmhöz, hogy megbeszéljük az orvos kérdést.
Remélem tudtam valamit segíteni és ne aggódj, ez a téma is, mint minden más balhé, le fog csendesedni és minden megy szépen a maga útján, mint azelőtt.

Zafi
zafi
 
 


Kedves Zafi!
Köszönöm a tanácsodat, jó ötletnek tűnik, én is szeretnék a MÁV korházban maradni. Ha már egyszer ott szültem és a szülésznőm is szimpatikus volt. Még egy kérdés! Telefonon beszéltél meg előre találkozót vagy csak úgy bementél? Az a baj, hogy csak a keresztnevére emlékszem a szülésznőnek.

Köszi Ági
Névtelen
 


Nem vagyok rasszista, de mióta nézem az RTL KLUB híradásait arra jöttem rá - és remélem más is, hogy a média tud segíteni a kissebbségen, a terhes anyákon, a beteg gyerekeken, a Való Világ sztárjain, csak ezeken a szerencsétlen orvosokon nem. Mert itt ma már mindenkiből lehet sztár, csak az egészségügyi dolgozókból nem.
Feleségemmel most várjuk első gyermekünket. Ezúton most szeretnék meghívni minden Névtelen hozzáértő szakembert, és az RTL KLUBbot, hogy a szülésnél jelen legyenek, segédkezzenek, mert én már nem bízok egyetlen orvosban sem. Ha beindulna a szülés, azonnal értesítek mindenkit, és számítok a segítségükre. Amit az orvoson megspórolok, azt jótékonysági célokra ajánlom fel, vagy a kedves Névtelenek tobábbképzésére.
Gagyi
 


Kedves Kismami!
Abban igazad van, hogy az a 400 kismama évente gondozással, és szüléssel együtt elég sok, mert sok velük a munka, és ha minden szülés magától indulna be, akkor a dokiknak haza sem kellene menni, bent élhetnének.
Én szülésznő vagyok, tehát azt is tudom, hogy mennyi az indított szülés, azt is, hogyan lehet segíteni, hogyan lehet indítgatni a dolgokat. Ezért is nevetek egy- két hozzászóláson.
Kedves Névtelen!
Lehet, hogy nem vagyok valami nagy szakértő, igaz, nap mint nap ezt csinálom, ugyanis szülőszobán dolgozom, és szerinem már több méhlepényt láttam életemben, mint te, de cáfolj meg, ha nem így van.
Virga, Jó, hogy van itt még egy ember rajtam kívül, aki már látott ilyen " tiltott szert", vagyis ilyen zselét, amit manapság igen nagy misztikum vesz körül.
Egy igazán jó doki, pedig úgy indít meg egy szülést, hogy azt az anyuka ne is vegye észre.
Azonkívül, ha szerintetek ez az orvos nem is dolgozhatna többet, akkor szerintem holnap mindenki mondjon fel, aki valaha hibázott a munkája során. Mert, az nem hibázik, aki nem is dolgozik. Inkább a mellett kellene ilyen kardoskodva kiállni, hogy az orvosoknak ne hetente 2-3 ügyeletet kelljen vinniük, nekem meg ne 400 órát kelljen túlóráznom évente. Mert a 24. órában sem olyan fitt már az ember, mint a negyedikben. De ez biztos az eü-ben dolgozók hibája.

manóka
manóka
 
 


Kedves dicsi,
megkerestem, és elolvastam a szülést. Igazad van, felháborító és szörnyű. Kiszolgáltatott helyzetben voltál, és elég csúnyán ki is használtak. Erre a dologra bocsánat nincs. De én itt az egész kórház felelősségét felvetném az újszülött osztályon dolgozó újszülöttgyógyásszal egyetemben. Mert az számomra érthetetlen, hogy azon az egy orvoson kívül más ott sem volt, nem volt egy osztály vagy ügyeletvezető, aki mindenkiért felelős.
És szerintem ez egy egyértelműen perelhető szülés, és mindenkép jogos is lenne. Úgyhogy, lehet az én intézetem nem olyan szuper IKEA szobás, de ilyen nálunk nem történhet meg, és elég szomorú, hogy az ország egyik legfelkapottabb intézetét olyanok felügyelik, akik ilyen hibákat elnéznek.
És szerintem a szülésedet nem szerekkel indította, hanem egyszerűen jól megtúrkálta a méhszéjat, az okozhatta azokat a fájdalmakat, és azért volt a vizsgálat is olyan rossz.

manóka
manóka
 
 


Légy szives írd, meg hogy hogy lehet szülést beindítani, mert kívácsi vagyok rá. Látom a zselés dolgot elveted, ezenkívül milyen trükkök vannak, amit észre sem vesz a kismama. De nem vizsgálatra gondolok.
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: