Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
nem tudja valaki, hogy hogy hívták az orvost a Szülőszoba c. műsorban? Pont nem láttam, amikor kiírták a nevét. És ismeri őt valaki?
Köszi!
Bukta
bukta
 
 


nezd meg a neten!
www.korridortv.hu

Kép
babarozsa
 
 


en rosszul voltam attol ahogy furdettek szegeny babat, jol megdorzsoltek a fejet a folyo viz alatt, kell ez??? (a Szuloszoba c. musorban volt)

Kép
babarozsa
 
 

 
 

Az előbb rosszul küldtem el-
Szóval:
köszi, megpróbálom megnézni.
Az egy másik baba volt, nem? Aki épp megszületett a másik szobában, és pont a vezető szülésznő mosta. A "tévés" babát meg kiskádban fürdette a nagymamája. Ez azért elgondolkodtató volt.
Bukta
bukta
 
 


Bukta!
Horváth Mihálynak hívják a dokit aki volt a szülőszoba műsorban.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szegény babáknak a születés után szerintem a fürdés csap alatt már semmiség.
Szerintem az a baba, akit a nagymama fürdetett előtte szintén le lett mosva, legalábbis gyanúsan tiszta volt a fürdővíz.
zsana75
 
 


Bukta, igen, de akkor is
nem is volt koszos az sem
es utana ledobta oda arra pultra, pfujj

Kép
babarozsa
 
 


Zsana, hat igen, de pont azert nem kene, nem er ra, ha kipihente magat egy kicst, es majd az anyuka megfurdeti kesobb

ugy latom utalni fognak a korhazba, ha ilyenekkel jovokKép
bar nem az Istvanban szulok, de gondolkoztam rajta

Kép
babarozsa
 
 


Szerintem nagyon is számít, hogy hogy fürdetnek meg egy babát, nekem épp ezért volt elgondolkodtató a két fürdés közötti különbség. A fejét sikálni egy kefével, nem túl szelíden, senkinek sem esne jól, nemhogy egy újszülöttnek. Pont az a rossz az egészben, hogy lehet szépen is csinálni, ha ott a család (na meg a tévé), de automatikusan nem ez jön nekik, ha mondjuk egy babával csak az anyukája van ott, és ő az adott helyzetben nem tudja fürdetni, akkor jön a kefés sikálás, mert az a rutin, gyorsan megvan.
bukta
 
 


tudom, hogy szules utan nem tudja...
de raer masnap nem? smemi baja nem lesz annak a gyereknek, ha csak az arcat torlik meg egy puha kendovel
vagy az apja is csinalhatja
de a TV elott sem volt valami gyonged az az elso furdetes...

Kép
babarozsa
 
 


Hello Mindenkinek!

Csak egyet szeretnék mondani nektek, amit én is egy nagyon jó barátnőmtől hallottam, mielőtt Baba megszületett. Megjegyeztem neki, hogy mennyire rettegek a kórházi tartózkodástól, mennyire utálom a kórházakat, mert volt egy-két negatív tapasztalatom gyermekként és már felnőtten is. Igazándiból eddig csak az volt. Ezért féltem ennyire ettől a pár naptól. Erre ő azt mondta nekem, hogy mire oda kerülök semmi más nem fog számítani csak a baba, és el fog szaladni az a pár nap. Nem is lesz olyan kellemetlen. Így is volt. Szerintem mi még örülhetünk, hogy az Istvánban igazi, valódi rooming-in rendszer van, némelyik más kórházzal ellnetétben.
Én úgy voltam vele, amikor a többiekhez jöttek látogatók, mindig arra gondoltam, hogy hozzám is jönnek majd, akkor miért gondoljak rosszat a másik anyuka rokonairól, barátairól. Igen, néha tele volt a szoba, meg nem is volt csend, de engem ez nem zavart. 3 nap az egész, ritkán kicsit több. Igazán ki lehet bírni. Csak ne induljatok neki ilyen hű de nagy elvárásokkal.
Én is 5 ágyasban voltam. Szerettem volna alapítványiba menni, de várólista volt rá. 3 ágyasba mentem volna, de "elhappolták" előlem kb 1 perccel. Kép Utólag nem bántam meg, hogy ilyen "sok" nővel voltam együtt. Volt kivel beszélgetni az éjszaka közepén, amikor nem tudtam elaludni. Volt kitől jótanácsot kérni, mikor nem tudtam, mi a teendő stb. Nem olyan rossz dolog ez. Persze mindenkinek magának kell eldöntenie.
Szerintem ez pont olyan, mint a szülés-terv, vagy mi a szösz. Kép Ha 100%-ig elhatározza, hogyan akar szülni, és valami oknál fogva nem úgy történik, akkor csalódik az ember. Persze, ha az alapítványi szobába akar valaki menni mindenképp, akkor csalódás lesz az 5 ágyas, az biztos!
Szóval, szerintem próbáljatok meg hozzáálni egy kicsit pozitívabban, az segít.
A "kefélés, síkálás"-ról csak annyit, hogy nálunk a "tetovált apuka" Kép fürdette a kisdedet, amikor megszületett. Úgyhogy a jótékony magzatmáz még ott virított a kis fején 2 napig. Itt nem volt "kefélés". Utána pedig a csecsemő osztályon, a 2. napon, neki is megsíkálták a fejét. Én is csak néztem, rémüldözve. Aztán hazajöttünk, én nem síkáltam csak simogattam minden este, kézzel. Persze koszmós is lett a feje rendesen egy pár nap múlva. Ami a síkálás után ismét eltünt.
Ennek is megvan a maga értelme.
Na megyek, mert gyermekem szólítja a mamarabszolgáját! Kép
Szorítok mindenkinek!
Valterika! Már nem sok van hátra! Nagyon várom majd a beszámolód, és a képeket!!! Kép Drukkolok!
Üdv mindenkinek!

Éjmanó
Éjmanó
 
 


Sziasztok!
Én bár még nem szültem, de osztom Éjmanó nézeteit gyakorlatilag mindenben. Én is berzenkedtem a sokágyas szobától, de mára már úgy érzem, hogy mindegy csak ne legyek egyedül az elsô 3 napban.
Biztos vagyok benne. hogy nem okoz gondot a babának, ha megsíkálják a buksiját hozzáértô kezek, gondolom nem arról van szó hogy lókefével véresre......
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Sziasztok!

Bukta! Nekem is dr. Horváth Mihály az orvosom, két éve szültem nála a kisfiamat és hamarosan, december elején fogom a kislányomat szülni. Szerintem nagyon jó orvos és szülész, de gondolom a műsor magáért beszélt.
A fürdetés nálunk is kiskádban történt, sőt a férjem is füröszthette volna a babát csak nem merte, úgyhogy Krisztina (a csütörtöki adásban is ő volt a szülésznő) fürdette meg. Férjem most modja, hogy nem tartották előtte csap alá.

Sokágyas szoba: Éjmanó jól beszélt, még hozzátenném, hogy annyira el lesztek foglalva a Babócával, hogy észre sem fogjátok venni, hogy másokat is látogatnak. És a látogatók sem fognak titeket bámulni amikor szoptattok, hiszen nem azért mennek. Mikor én bent voltam max. 2 látogató jött az anyukákhoz, az sem mind egyszerre és mindenki vigyázott, hogy a másikat ne zavarja. Anyósom mondjuk ötödmagával robogott be, akkor meg kimentem velük a folyosóra.

Hintaló
hintaló
 
 


Üdv!
Mi is dr. H. Mihály dokinál fogunk szülni (kb.2 hét) és Kriszta lesz a szülésznô, már említették, hogy apuka megfürdetheti a babát, de ô még nem tudja, hogy lesz e merszeKép, remélem lesz. Szombaton voltunk ctg-n és a szülôszobán csinálták, annyira tetszett a hangulata.....
Hintaló!
Milyen volt az elsô szülésed?
Nincs valami tipped, hogyan lehet spontán megindítani a szülést?Kép
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Éjmanónak teljesen igaza van. nem szabad nagyon határozott tervekkel menni, mert óriási csalódás érhet!a lényag, hgy a baba egészségesen és biztonságosan megszülessen! semmihez sem szabad görcsösen ragaszkodni!
most szült a margitban egy ismerős, 3 napig (az apuka mondta most telefonon-én is alig hiszem!) csak üvegfalon át láthatja a kislányát!elég furi. már írtam, hogy ezért választjuk az Istvánt, mert első perctől megkapod a gyarkőcöt, csak megfigyelési idő van, és tényleg az fürdeti, aki akarja, nem csak a forgatás miatt volt!
holnap megyünk ctg-re meg dokihoz, remélem még nem fognak bentKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Ejmano, persze, csak nem amikor eppen megszuletett...

Kép
babarozsa
 
 


Sziasztok,

Csak annyit szeretnék nektek írni, hogy 3 babát szültem az Istvánban és dúláskodom is. Ha bárkinek bármi kérdése van, szivesen válaszolok akár E-mailben is. Talán hogy minél több kimamának legyen szép szülése, és erre az Istvánban abszolút megvan a lehetőség.
Rita
boksay_rita
 
 


Bendegúz30!

Jótól kérded Kép! Két héttel hordtam túl a kisfiam. Teljesen jól érezte magát odabent ezért a doki azt mondta nincs értelme feleslegesen fájdalmat okoznia az indítással és én is egyetértettem. A végén spontán beindult a szülés - reggel 7-kor a konzílium úgy döntött, hogy aznap indítani kell, család haza aludni, én maradtam és szinte egész nap sétáltam. Vártam, hogy kezdődjön. Aztán Horváth dr. bejött este 21:30-kor és amint megláttam elkezdett fájni a derekam Kép Szép, könnyű szülésem volt, amikor jöttek a fájások legugoltam és a férjem dörzsölgette a derekam a cseresznyemagos párnával amit a mikróban melegített folyton. Amikor kicsit durvább lett, Krisztina adott combba egy szurit. Idővel aztán teljesen elmúltak a fájások, Krisztina benézett én pedig kérdőre vontam, hogy miért nem kaptam epidurált (ne kérdezd miért Kép, szerintem féltem attól ami hátra van), mire ő nagy nyugodtan annyit mondott, hogy hallja a hangomon, hogy semmi bajom. Megnézte, hogy állunk és javasolta az oxitocynt, hogy ki tudjam nyomni a babát. Ettől kicsit ódzkodtam, ő meg nyugtatgatott, hogy teljesen más fájdalmat fogok érezni és nem lesz vészes. Ez hajnal 2:45 körül lehetett. És tényleg, nagyon finoman adagolta, pont amennyire szükség volt, menstruációs fájdalomhoz hasonlított és ki lehetett bírni, főleg mert arra kellett koncentrálni, hogy a csúcsponton nyomjak. Hajnali 3:10-kor megszületett Nándi. Dióhéjban ennyi.
Miután túl voltunk a kiírt időponton Krisztina javasolta, hogy sétáljak sokat, a szülés napján is szinte végig sétáltam, lehet, hogy neked is jót tesz.

Könnyű szülést kívánok!

Hintaló
hintaló
 
 


Hintaló!
Köszi az infokat gondoltam, hogy nem olyan egyszeru˝ ez a dolog és inkább induljon meg magától, minthogy meginditssák.
Megmondom öszintén, hogy irigyellek a szülésedért Kép és kívánom, hogy december elején megint hasonló élményben legyen részed.
Bendegúz

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


nov 2-án megszületett Lili!!! rövidenKép
kedd reggel 1.39től mértem a fájdogálásokat és 5-7 percesek voltak, vártunk 3 órát, addigra olyan 5 percesek lettek, akkor elindultunk be a korházba, de nem gondoltam, hogy ez már az, mert nem volt szinte semmi, kicsit görcsölgetett. amikor beértünk fél6ra 3 cm volt a méhszáj és vizsgálat után már véreztem. ctg ok volt. a köv vizsgálat már 6 cm méhszáj volt, ekkor burkot repesztettek fél10 körül. ez után azért már éreztem a fájásokat és bár eddig sétálgattam és csak a fájások közben hajoltam le vagy támaszkodtam meg most már inkább fekve maradtam az oldalamon, és így jó volt. burokrepesztés után 8-10 erősebb fájás volt, aztán már 2 egybe ért, akkor szóltunk, hogy nem tudom már a tolást visszatartaniKép már ott volt a feje:o
szólt a szülésznő, hogy no, anyuka akkor szülünkKép lábat megfogni, fejet előre és fájásnál tolniKép
egyátalán nem fájt a kitolás még a fájásaim is elmúltak csak toltam rendületlenül, hogy kijöjjön végre a kislányunkKép
így lett meg 10.27reKép)))))
persze 5 cm vágtakKép a varrás rossz volt, de Lili rajtam volt végig. aztán apa vitte fürdetni, öltöztetni és 2 körül megkaptuk egy kis melegítés után és onnantól együtt vagyunkKép)))))egyágyas szobában csak mi hárman, első este apa is bent aludt, másnap ünnepeltKép
nagyon klassz, mindenkinek ilyet kívánok!!!!!!!!!
a csecsemősök kedvesek és segítőkészek voltak:D tényleg!!!senkire egy rossz szót nem szólhatokKép
a korház így összességében szuper, mindenkinek szívből ajánlom, főleg az egyágyastKépKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Bendegúz30!

Amit öregektől, fiataloktól, egészségügyisektől is hallottam, illetve olvastam is a szülés beindit
sához az: A SEX!
Ez most komoly! Kép
Orsi
orsi17
 
 


Valterka!
Nagyon-nagyon sok boldogságot a babával és gratula a szüléshez. Kép Kép Kép
Orsi17!
Én is hallottam már, ki fogjuk próbálni mindenképpenKép
Üdv

Kép
Kép
bendegúz30
 
 


Bendegúz!
A szex tényleg hatásos, bár nálunk nem jött be, de semmi más sem.
Esetleg egyél puffasztós ételt, az is segíthet. Jó kis bablevest, azt úgyis mellőzni kell szopi alatt.

Ines
ini
 
 


Valterika!
Gratulálok a gyönyörű kislányhoz és a könnyű szüléshez.
zsana75
 
 


Valterika!
Gratulálok! Ki volt a szülésznőd?

Ines
ini
 
 


Valterika!
Hatalmas gratula!!!
Gyanús voltál, hogy nem jelentkeztél egy jó darabig!
Szóval lemondtál a kádas szülésről? Kép
Nagyon szép a babó! Olyan nyugisa feje van... és látom a frizut is belőttétek a képhez!!! Kép
Még1x gratulálok! Leljétek örömötöket a babában, és hozzon nektek sok-sok csodás percet! Kép
Várom a többi fotót! Ugye Te is nyitsz majd albumot?
Üdv:

É
Éjmanó
 
 


Kedves Rita!

Én nagyon szívesen felvenném a kapcsolatot veled. Sajnos egyelőre nincs időm visszább olvasgatni, pedig - gondolom - már néhányszor megírtad a címedet. Ha van egy kis időd, írj röviden a munkádról, főállásban dolgozol a kórházban?
Mi február elejére várjuk a második kisfiúnkat, Gajdos doktornő a választott orvosom.
Címem: gyarmatik@freemail.hu

Köszönöm a jelentkezésedet előre is! Szia
dolhi
 
 


Bendegúz! A koplalás, illetve böjt is beindítja állítólag. Bár azért kell a szüléshez az energia.
linato
 
 


Valterika! Gratulálok Lili babához. Nagyon szép kislány.Kép
linato
 
 


Valterika!Kép
Én is sok szeretettel gratulálok a picurhoz,jó egészséget és sok tejcsit kivánok!Kép

Csecsemősök:
Lehet,hogy panaszkodni kellett a neten ahoz,hogy rendesek legyenek???
Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Valterika!

Én is gratulálok és jó egészséget kívánok! KépNagyon szép a babócád!Kép

Hajni
tigribigri
 
 


mindenkinek nagyon köszönjük a bókokat és a jó kívánságokatKép
Kári (Schmidt) Magdi volt a szülésznőnk
majd csinálok albumot is, a képek már gyűlnekKép
sziasztok
valterika
Dunakeszi
 
 


Valterika!
Hát olyan álom szülést írtál le, hogy ez aztán irigyésre méltó! Gratulálok és ügyes szopiztatást! Ezek szerint nem sok időt töltöttél a kórházban, ez is nagyon jól hangzik.
Lili nagyon édes, és jó nagynak tűnik. Nem írtad a hosszát és a súlyát, mekkora baba? És milyen volt a mi kedves dokink? Jött, mikor hívtad, rendes volt, segített?
Nem kértél érzéstelenítést?
Bocs a sok kérdésért, de ha van időd, írjál.
Gondolom, nem egyedül vagyok a kiváncsiságommal...
toy
toy
 
 


Sziasztok Lányok,

először is gratulálok Valterika a babához és a csodás szüléshez. Sok sok finom tejcsit kívánok!

Bendegúz 30. A bába válaszol című könyv ír egy tuti tippet és már egy bábakonferencián is hallottam bábáktól: Ricinus olaj egy kis őszilével (az olajat lehet kapni gyógyszertárban) annyit kell tudni róla csak akkor índít, ha valóban itt az ideje. Egy ismerősöm kapott már kórházban is ricinust pár óra múlva szépen elindult.
Dolhi, küldöm az E-mailt.
Rita
boksay_rita
 
 


Szia Valterika!
Veronika vagyok. Az egész Borbély család gratulál nektek. Gyönyörű lett Lili. Végre megtaláltalak. Most vagyok itt elöszőr, ezért még nem megy olyan jól az írogatás. A csőtöréses hétvégén melletted levő ágyat béreltem ki. Sajnáltam, hogy olyan gyorsan kellett elmennem, de pont csecsemős vizit volt. Szerencsére azóta nem volt semmilyen vérzésem. Itthon pihengetek, mert a dokinő nem engedett dolgozni menni. Ha meg is engedte volna, akkor a férjem biztos nem. Tudsz valamit Dóriról? És Eszterről? Vigyázzatok magatokra, és cseperedjetek szépen.
kismano
 
 


Szia!!!!!!!!!!
köszi a gratulációtKép Dóri is hazament gyorsan, mert belőtték a vérnyomását. Eszternek megszületett a kisfia ő pont akkor ment haza, amikor szültem, még feljött hozzánk, csak sajnos nem mert bejönni a szülőszobára, azt hitte zavar, pedig már kettőben voltunkKép
örülök, hogy veled is minden OK, nagyon vigyázz magadra, húzzátok ki a 37. hétig, uána látod ilyen nagy és gyönyörű babót lehet világra hozniKép
emilen asszem jobb lenne folytatniKép a nicknevem +yahoo.com
szió és te is vigyázz magadra, üdv a cukrosbácsiKép férjednekKép
valterika
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Van valaki köztetek aki Dr. Boiskó Klárához jár? Információt szeretnék kérni.
Előre is köszönöm.
Orsó
orsó
 
 


Valterika!
Kérdezhetek valamit? Az Eszter nevű szobatársad kisfia nem Gergely lett vagy Gergő? Csak azért kérdem, mert egy kolléganőnk szült kb. akkor.

Ines
ini
 
 


Nem, Imi lettKép
csináltam fotóalbumot!!!!-béna voltam, mert nem volt megadva az emilcímem és addig nem engedte
Polányi Lili a kisasszony neveKép
valterika
Dunakeszi
 
 


A szülőszobában az orvos neve Dr. Horváth Mihály
redorka
 
 


Sziasztok!
Valaki kérdezte a szülés megindítását: nekünk a csípôs, f?szeres kaja jött be. Elôzô este megettem egy haalmas tányér kínai csípôs levest, másnap délutn elfolyt a magzatvizem. Bár lehet, hogy amúgy is megtörtént volna .... Kép
lakibori
 
 


Sziasztok!
Megnyugtató érzés ennyi jót olvasni az IStván kórházról és látni ezeket a képeket, mindenkinek gratulálok a gyönyörű babákhoz! Hosszas kutatás után jutottunk el ide és Újvári Dr-nál fog születni az első babánk. Márciusban. Spiesz Anna szülésznőnél szült már valaki? Elképzelhető, hogy szükségem lesz a továbbiakban is megerősítésre, mert nagyon aggódom. Alacsony termetű vagyok, amikor kiderült hogy babát várok alig voltam 40 kg és mindenki a császárral riogat. Pedig ha a baba rendben van, akkor szeretnék hüvelyi úton szülni. Tudtok valamit a Doktor Úrról? Szinpatikus nagyon, de ki tudja manapság.

Előre is köszönöm az infókat!
Üdv: Rikababa
rikababa
 
 


Szia Rikababa!
Gratulálok a babához!

Én is alacsony vagyok, 43kg-mal indultam a terhesség elején 56,5 voltam a végére. Hüvelyi úton simán megszültem a lányomat (2730g és 54cm és 35ös buksi). Nekem is sokan mondták, amikor látták a méretemet és a hatalmas pocakot, hogy lehet, hogy majd császár lesz. Persze nem az orvosom. A császártól rettegtem, meg nekem már van egy vágás a pocakomon. Nagyon szerettem volna simán szülni és sikerült is. Szóval szerintem leginkább majd a baba méreteitől fog függeni a dolog.
A szülésznődet és a dokidat sajna nem ismerem, de majd biztos jelentkezik valaki Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Szia Rikababa,

Ne aggódj!!!! bízz magadban és a babádban, próbálj úgy nekifutni a dolognak, hogy minden szépen alakul és úgy is fog!!!! Írhatsz e-mailt is a címem a profilomban. Mikorra vagy kiírva?

Ritadula
boksay_rita
 
 


Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy lesz-e még most decemberben szülésre felkészítés, vagy már csak januárban indul újra? És ugye jól tudom, hogy szerda délutánonként van?
Előre is köszi.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Szia Kriszta!

Én úgy tudom, folyamatosan van szerda délutánonként háromtól.
Persze lehet, hogy most az ünnepek miatt kisebb az érdeklődés, én is januárra tervezem.

Zsana
zsana75
 
 


Sziasztok!
Egy kis tisztába rakásra lenne szükségem: a szerda délutánonkénti "foglalkozás" inkább terhestorna vagy szülés-felkészítő? A másik topicban ugyanebben az időpontban terhes tornáról beszélnek (ebédlő szintén)... A kettő ugyanaz vagy nem ugyanaz?
ui. régebbi számításaim szerint - amikor még szülés-felkészítőnek hittem ezt a foglalkozást - januártól indul előlről a 6 hetes felkészítő, de addig is van folyamatosan.
toy
toy
 
 


Toy

Ez is az is van, folyamatosan meg a szülésfelkészítő szerdánkét, ha vége újrakezdődik, és van terhestorna is, a pontos kezdési időpontokat nem tudom de utánanézek. (talán 3 és 5 óra?...)

Rita
boksay_rita
 
 


Rita
Ha tudod az időpontokat, az nagyon jó, köszönöm.

Arról nem tud valaki valamit, hogy mit jelenthet, ha a méhlepény vizenyős, ödémás? Mi lehet az oka illetve járhat-e valamilyen következményekkel?
Eléggé beijesztettek ezzel egy UH vizsgálat alkalmával, amit ráadásul nem is az Istvánban csináltattam a dokimnál. Védőnői rábeszélésre megejtettem egy potya ultrahangot, kicsit magas AFP miatt, aztán ez jött ki belőle.
A magzat hála Istennek rendben van, de állítólag ez a méhlepény vizenyősség nem "normális".
Találkoztatok már ilyesmivel?

toy (20+3)
toy
 
 


Köszi a választ!
Akkor januártól én is megyek. Most az ünnepek előtt már úgyis elég zsúfolt a program.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: