Új privát üzeneted érkezett!

Beácska!

En Varsányi doktornoben maximálisan megbízom, csak hát elég messze van...anno az elso trimeszterben olyan rosszul voltam, hogy menni sem tudtam, nemhogy órákat utazni...meg kórházba is kerultem, s most ezt el sem tudnám képzelni hosszabb idore,mert itt a kisfiam és egy gondozásra szoruló,idos családtagom...oket nagyon megviselné...
Szóval nálam kicsit bonyolult a baba-ugy, de biztosan nem reménytelen... :wink:
Fiatal ábrándozásaim idején mindig egy hangos, olaszos családra vágytam, min. 3 gyerekkel,nagyszulokkel,nagynénikkel, nagybácsikkal spékelve, szeretetben...ma ebbol csak a szeretet van meg, de ez fontosabb mindennél...
Ha nem szulok tobbet, akkor is minden okom meg van az elégedettségre, csak épp itt mocorog bennem a huncut gondolat, hogy ez még "turbózható" lenne... :)
Egy kicsi lánnyal mindenképp :D

A munkálatok befejezéséhez gratula! Mi most fogunk belevágni, nem lesz piskóta a dolog, szinte az egész házat fel kell újítani...s ha belegondolok, hogy az ablakcsere után micsoda felfordulás volt, egyenes vonalon tudom elorevetíteni a további "finomságokat"... :roll:

Lorna!
Tényleg nagyon fontosak ezek a szulésfelkészíto tanfolyamok...A barátnom most szult, s azt mondja, o nem vette eléggé komolyan oket, s nagyon megsínylette...de Te a pároddal már nagyon képben vagy, úgy tunik :D

Peni!
En orokké nagy kislány-párti voltam, Anyukám viszon élt-halt a fiúkért,s most, hogy a fiamat nevelhetem, rájottem,miért.... :wink:
Kimondhatatlan gyonyoruség vele minden perc....
Gratulálok a másodikhoz! Vigyázz Magatokra!

Leda!... Merre vagy?.... Ennyire kiutott a buli? :lol:
betti444
 
 


Itt vagyok :). Buli: eszméletlen jó volt, képzeljetek el 15 nőt, 15 féle kaját (mindenki kellett vigyen egy tál éltelt) és 15 ajándék becsomagolva (azt is kellett vinnünk). Aztán bingóztunk, a tét az ajándékok volttak, én haza jöttem egy asztali grillel :). Közben boroztunk, ettünk, hülyültünk.. olyan régen voltam buliba.. DE nem buli ütött ki Betti, hanem Barak. Ugyanis nem akart elaludni az apjával és éccaka felébredt 3kor, reggel 7ig nem aludt el, játszani akart velem :(.. a vasárnapom teljesen kiütve..
Betti: nagyon remélem összejön az álmod, párod, hogy áll a projekthez?
Bea: nagyon fogod élvezni a tiszta lakást, gratula, hogy kibírtad 2 gyerekkel.
Lorna: én nem voltam ilyen "trainingen", de a férjem megnézett egy pár filemet erről és nagyon alkalmazta :wink: .. Hű, de közeledsz a nagy naphozz. Ne haragudj, de a tervet nem találtam meg a gépemen, a férjem gégpén van biztos, holnapra megszerezem..
Peni, hosszúra sikeredett a mosás :shock: :)?

Kép
leda2002
 
 


akartam feltenni egy képet, de túl nagy és nem sikerül picire zsúgorítanom :evil:

Kép
leda2002
 
 

 
 

akartam feltenni egy képet, de túl nagy és nem sikerül picire zsugorítanom :evil:

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!
ezer éve nem jártam erre, de Borsó lefoglal nagyon, na már sírás is van.

nagyon gyakran sír álmában mostanában :( kukacol nagyon. kutyázik, rodeózik a lakásban. edzésben tart minket :) elkeztük a hozzátáplálást, mert apad a tej, hiába keltem fel éjjel fejni, nulla eredmény volt, max annyi, hogy fáradt voltam reggel. de nagyon tátog, nagyon ügyesen eszik. /érdemes volt korán szoktatni a kanálhoz, most van meg a gyümölcse, mindig kiskanállal adtam neki a gripewatert, vagy a homeós izéket/

megpróbálok visszaolvasni, hogy kivel mi történt :) /hű, de pici képet lehet csak feltenni/

Kép Borsó

Kép
panda_maci
 
 


hatvanilány: üdvözöllek én is :)
peni: macifagyasztás az atkák miatt kell :) én is szoktam. /pl. a lisztet is a fagyasztóban "üdültetem" egy hétig/

leda: hűha medvék :O én tuti betojtam volna

Lorna: üdv! Viola nagyon szép név lesz a kiscsajnak. milyen volt az első ctg? /nekem végigszunyálta a gyerkőc anno :)/ kontroll neked 6 hét után, nekem anno a sérülések miatt előbb volt. volt rákszűrés is újra. a babacsomagot is megcsináltattuk, főleg mert van a családban csípőficamos, már azóta kontrollon is voltunk, majd a következő akkor lesz, ha önállóan jár Máté. beszélgetés: én végig a férjemmel voltam bent, hármasban léteztünk. más anyukával én nem nagyon beszélgettem. nem volt rá igényem, inkább csak a csecsemősökkel. /mind nagyon rendes, volt két kedvencünk is :)/ az újszülött szűrés benne van a szülés árában, és a BCG oltás is. /mi annyira jöttünk haza, hogy majdnem ottmaradt a kiskönyve :)/ szülésterv: nekünk volt, és persze a szituáció mindent átír :)

jud: jég: nekem már előregyártott zacskós volt :)

Mona: bőgés, hüppögés, nálam dettó, és én is mindig ezt kérdezem a férjemtől, a válasza az szokott lenni, hogy valszeg soha :)

bigike: zsacskó? :O nekem nem is mondták, hogy ilyen van :) bár nem is kértem volna. fájdalomcsillapítót én is kaptam eg ylónak való adagokat, de nem hatott :(

Betti: neked is üdv :)

petramama, Sheila, Hablaty remélem mindenki jól van :)

edied szült már?

na most sem jutottam el a végére, lejárt a mosógép, és hazaért zuram egy sütivel :) :)

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok lányok, itt aztán zajlanak az események! :)

Léda, buli miatt nagyon irigy vagyok! ;) Ne add fel, nagyon várjuk a képet kicsi Barakról...

Pandamaci, köszi szépen az információt! Borsó gyönyörű!!! :) :) Ha időd engedi, kíváncsi lennék mi jött össze a tervből és mi nem sikerült, mit változtatnál rajta, ha újra írhatnád. Előre is köszönöm!!! Az első CTG 2 hét múlva lesz, majd mesélek, milyen volt.

Ma megyek fodrászhoz, könnyen lehet, hogy ez lesz az utolsó alkalom a nagy nap előtt, szóval kiélvezem... ki tudja mikor lesz időm legközelebb menni... karácsonykor talán??? ;) :lol:

Szép napot mindenkinek! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


A férjem hozzáállását kérdezted, Leda....hát ,azzal minden ok....bár kb. 2-3 évig hallani sem akart a kov. babáról, mint ahogy én sem ...ot is megviselték a torténtek...de egy kicsi lányt most már nagyon bevállalna, azt mondja...szntem érettebb is lett hozzá, meg a kapcsolatunk is beolajozódott,szóval már kevesebb lenne a "kommunkációs probléma"... :lol:
Neked Barak jól alszik?

Épp ahogy viszaolvasom, Penivel hasonló élményeink voltak...nekem is császár lett a vége, nekem is kevés volt a tejem, az alvás meg ...jobb nem beszélni róla...két és fél évig nem aludtam három órát egyfolytában, az biztos....
De most már nincs ilyen gond, hál Istennek...
Peni , s nekem csak most vágott egybe a kép (mivel még mindig nem rágtam át magam a teljes topicon), hogy sikerult a baba-projekt :D ..és már tuti, hogy fiú?...
Megkérdezhetlek, hogy a természetre bíztátok-e vagy volt vmi lánygyártó-otlet? :)
Sok mindent olvastam már a témában,volt akinek egyik sem jott be...
De ha fiú is a kicsi, gyonyoru lesz, az biztos, és sem a nagyfiú ruhatárát, sem a játékait nem kell lecserélned, ez sem elhanyagolható szempont...
Ha belegondolok, az enyémnek mennyi minden kifejezetten fiús dolgát (ruha, játék) orizgetek,szinte venni sem kellene semmit... :wink:
Boldog, problémamentes babváró hónapokat kívánok!

Panda, csoda édes a kisfiad! Szóval akkor Te is fiús mama :D ?

Udv Mkinek!

Betti[/b]
betti444
 
 


Méghogy "babváró" hónapok,szamárságokat írok ! Bocsi!
Szóval boldog babavárást, Peni!
betti444
 
 


Sziasztok!
Betti: mi szerettünk volna második babát majd egyszer:-). Jövőre....nem most. Ezt a picúrt nem terveztük, így semmi praktika sem volt természetesen hogy fiú vagy lány legyen-e. Már másodszor állította a doki, hogy fiúcska lesz, az uh alapján. Én is mintha láttam volna valami kis csomagot a lába között.
Őszinte leszek nem bántam volna ha leányzó tekintve, hogy már van egy gyönyörű és őrült rossz kisfiam, dehát máshogy alakult. Persze nem bánom, egészséges legyen és könnyen szülessen :wink: .
Bigike: állati ügyesek vagytok! 2 picivel végignyomni egy ilyen házfelújítást azért nem semmi!! Nálunk a jövő héten fejeződik be a kertépítés de ez is éppen elég volt. A házban is olyan kosz van hogy tragikus ettől a kinti "homokozástól".
Panda: Máté gyönyörű a képen!!! Csoda édes!!
Lányok nekem tegnap úgy görcsölt a hasam hogy komolyan kezdtem megijedni, hogy valami baj van. 2 órán át majd szétszakadtam...kapkodtam a magnéziumot...aztán ahogy jött a görcs úgy el is múlt jó 2 óra után. Volt nektek ilyenetek? Mitől lehet ez??

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Betti: mi szerettünk volna második babát majd egyszer:-). Jövőre....nem most. Ezt a picúrt nem terveztük, így semmi praktika sem volt természetesen hogy fiú vagy lány legyen-e. Már másodszor állította a doki, hogy fiúcska lesz, az uh alapján. Én is mintha láttam volna valami kis csomagot a lába között.
Őszinte leszek nem bántam volna ha leányzó tekintve, hogy már van egy gyönyörű és őrült rossz kisfiam, dehát máshogy alakult. Persze nem bánom, egészséges legyen és könnyen szülessen :wink: .
Bigike: állati ügyesek vagytok! 2 picivel végignyomni egy ilyen házfelújítást azért nem semmi!! Nálunk a jövő héten fejeződik be a kertépítés de ez is éppen elég volt. A házban is olyan kosz van hogy tragikus ettől a kinti "homokozástól".
Panda: Máté gyönyörű a képen!!! Csoda édes!!
Lányok nekem tegnap úgy görcsölt a hasam hogy komolyan kezdtem megijedni, hogy valami baj van. 2 órán át majd szétszakadtam...kapkodtam a magnéziumot...aztán ahogy jött a görcs úgy el is múlt jó 2 óra után. Volt nektek ilyenetek? Mitől lehet ez??

KépKép
peni
 
 


Peni, majd a harmadik lány lesz :lol:
En mindesetre gyujtom az infokat, lehet-e ezt vmiképp befolyásolni...nekem ui. nincs tobb lehetoségem, még ez az egy is sok mindenen múlik...
Udv
betti444
 
 


Betti: jelen állapotomban nem hinném, hogy lesz harmadik. Ha készen kapnék babákat lehetne akár 10 is....de ez a terhesség. Tudom nem kéne aggodalmaskodni...dehát én már nem változom. Jó lenne előre tudni, hogy minden rendben lesz....nem paráznék mindenen. Aztán ki tudja mit hoz az élet. Ha lesz harmadik tuti én is kiderítek valami módszert hogy csaj legyen.... :)

KépKép
peni
 
 


Betti a kommunikációs problémákról ne is beszéljünk :wink: férfi és nő között, főleg nem is ugyanaz az anyanyelvünk, de mi is olajozodunk:) Nekem a terhességem egy álom volt, nem volt hányinger, nem volt rosszullét, hihetetlen energiám volt, dolgoztam végig, nagyokat sétáltam, nem lehetett lelőlni. Barak 7 hetes kora óta végig alussza az éjszakát 7től reggel 7ig, fel sem ébred. Ezzel is nagy szerencsénk volt. Viszont ami engem megviselt egy Barak előtti terhesség, ahol 5 hónaposan be kellett indítani a szülést, úgy, hogy addig semmmi baj nem volt és hirtelen jött a rossz hír. Ez megviselt és hát végig paráztam a Barakkal való terhessget és félek egy következőtől..
Peni ha ilyen görcsöket észlelsz, akkor feküdj is le rögtön és maradj ágyban a magnéziumokkal együtt. Lehet túl terhelted magad, lehet a nyaralás vagy az utazás utóhatása és pihenned kellene.
Lorna: te már összeírtál bármit is, hogy mit szeretnél a szülés alatt? Buli tényleg jó volt, már várom a követlkező bingot.

Kép
leda2002
 
 


Sziasztok!
Léda: tudom,hogy nagyon nehéz neked az elvesztett babáról beszélni......de ha nem haragszol meg érte úgy nagyjából elárulnád mi volt a gond? Miért kellett megindítani a szülést 5 hónaposan? Priviben is írhatod......ha nagyon indiszkrét vagy rosszul érint a dolog akkor bocsánatot kérek és persze ne válaszolj. -csak tudod az aggaszt, hogy én azt hittem hogy ha a 12. héten túl van az ember akkor olyan nagy gáz már nem lehet. De amit te írsz az.......ijesztő :roll: .
Mindenesetre az boldogság hogy Barak ilyen klassz kis pasi lett :) !

KépKép
peni
 
 


Peni ment neked privi!. szólj ha nem kaptad meg és valamit elbénéztam, akkor újra írom :x
:)

Kép
leda2002
 
 


Puszedli neked is írtam választ! (puszedli nem tudom kicsoda, de írt nekem privit :)) remélem te is megkapod, jelezz vissza, ha mégsem..

Kép
leda2002
 
 


Léda,végtelenul sajnálom, ami tortént,de biztosan volt vmi "kozmikus" oka...talán az a kicsi lény mégsem akart "még" leszuletni...biztosan másképp nézel az élet csodájára azóta, s ezzel egyutt Barakra is...
Nekem is volt egy vesztésem, igaz csak pár hetes terhesség, de akkor nagyon megviselt...
Próbálj viszont a jóra koncentrálni: Barak tök egészségesen szuletett, és a tobbi ( :lol: ) is így fog....Ha rendben van a hullámzásod, bevonzod a jót, de ez fordítva is igaz....Szóval boldogan, pozitív életenergiákkal készulj az új anyaságra.... :)

Peni, szntem a legtobb kismama egyfolytában parázik...én annyira hánytam és folyt a nyálam(!),hogy nem jutott idom sok egyéb "finomságot" átgondolni...Mostanában dobbenek rá, hogy jé, eszembe se jutott a tekeredo koldokzsinór, meg egyebek...(bár a sógornom azért pár rémséget meglengetett,ha néha meglátogatott :roll: )...
szóval a természet néha bolcsebb, mint mi....egy "kisebb" rosszal ment meg egy nagyobb bajtól...legalábbis utólag ossze szokott állni a kép...
Egyébként az egyik kozeli ismerosomnek is gorcsolgetett a hasa, s az orvos megnyugatta,hogy ez eléggé gyakori...a Te orvosod mit mond?
Pihenj sokat,s beszélgess gondolatban a babával! Lehet épp erre van szuksége,hogy megnyugodjon...
Minden rendben lesz :) !

Szereto udv Mkinek!
betti
betti444
 
 


Sziasztok!

Betti: valószínüleg igazad van. Tegnap voltam a védőnőnél itt a helyi sztk-ban...hát lányok láttam ezt-azt.........
Tétova 18 éves kislányt aki nem csak azt nem tudja hogy kitől van a baba hanem azt sem hogy hol fog szülni, milyen vizsgálatra kéne menni......30 hetes terhesen. Ilyenkor rájövök hogy milyen szerencsés vagyok...sokszempontból. Látjátok ő nem parázott :wink: én meg igen....pedig talán nem nekem kéne.
Pihenek sokat, nem parázok:-)
TI hogy vagytok??

KépKép
peni
 
 


Ennek orulok! Szívbol! :D
Vonalzód mikor lesz? Úgy lesném már, hol tartasz épp....:-)

Léda! Arra a képre azért nagyon kíváncsi lennék! Szntem a tobbiek is...Hozd ossze vhogy, léééééééccciiiiiiiiii.... :wink:
betti444
 
 


tudja valak, hogy képet lekicsinyíteni?? hiába probálkozom, a kép mégis túl nagy :x

Kép
leda2002
 
 


Léda: én nem tudom, én tök béna vagyok...........vonalzóm azért nicsen mert nem tudok csinálni :oops: . AZ előző is úgy csináltam hogy valaki nagyon szájbarágósan elmagyarázta hogyan kell de már nem emlékszem...........hát na, no comment :lol: .

KépKép
peni
 
 


Peni!
Kattanj rá valamelyikünk vonalzójára és bejön a babafalva honlapja. Fent találsz olyan címszót, hogy vonalzók, erre katt, és készítsd el a vonalzót, majd katt a vonalzó létrehozására. Ezután nincs más hátra, mint az oldalon megjelenő címet, ami így kezdődik, hogy url=http:// átmásolni az itteni babanetes profilodba az aláírás rovatba, Somáé mellé. Sok sikert!!!

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Léda!
Képkicsinyítést melyik programmal szeretnéd? Photoshoppal tudom hogyan kell, ha segít...

Kép

Kép
bigike
 
 


Szia Bea!
Hú de profi vagy (bár hozzám képest lassan Soma is az számítástechnika terén :wink: ). Köszönöm hogy leírtad így be is ugrott hogy tényleg valami ilyesmit csináltam anno.....
Megcsinálom ma, köszönöm szépen!
HOgy vagytok? Sikerült belakni a kibővült házikót? Sok meló van még vele gondolom, takarítás, pakolás............
Írd meg hogy álltok ha van egy perced!

KépKép
peni
 
 


Szia Peni!
Nincs mit, ne köszönd! :D A pakolászás, takarítás még tart, mert így a 2 picivel, segítség nélkül nagyon lassan haladok... :x :cry: Ez van, előbb utóbb sikerül... Lili már 2 napja fent alszik, Titi majd talán ma, ha a férjem felszereli a kaput a lépcső tetejére, mert addig nem engedem, nehogy félálomban leinduljon és leessen...

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Na, megcsináltam a vonalzót. Köszi Bea. SOmánál van valami fehér rész a vonalzó elejében....ezt most sikerült összehoznom. De a lényeg, hogy a másik is megvan:-)
Jó éjt Nektek!

KépKép
peni
 
 


Peni! A picurnak is nagyon szép nevet választottatok! Nagyon tetszik!!!
Ja, és gratula a vonalzóhoz! :lol:

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

folytatom :) átestünk egy kisebb tatárjáráshoz hasonló rokonlátogatás rohamon is. kötelező pofavizitek megvoltak. remélem egy darabig nem lesznek. :)

Lorna: minden szülés más, és minden ember más, ezt így előljáróban :) huh, hát pl. annó szentül megvoltam győződve róla, hogy nekem nem kell majd eda /nagyon félek a tűtől/ na beadtam a derekam, és kértem, aztán nem kaphattam allergia gyanu miatt. és sajna úgy néz ki, hogy tényleg nem reagál a testem a lidokainra, csak brutál adagokban :( /volt megint pár kisebb szeletelésem, anyajegy stb. és nem hatott már megint :(/ aztán, majd én tuti az alternatív szülőszobán szülök, aha. csak a labda kellett, azzal én rém boldog voltam, plusz ha tényleg a francia ágyon szülök, én nem tudom kinyomni a gyerkőcöt, mert nem tudtam volna támaszkodni. /egyik láb szülésznő, másik csecsemős, az ágy kvázi ülő pózba volt állítva/ nálam az volt még a bibi, hogy a gyerkőc nyakán volt a zsinór alászorulva a keze az arcánál, nyitott ujjak, szóval kicsit nagyobb keresztmetszettel akart kibújni, mint az ideális. ez a kettő nagy amire így hirtelen emlékszem. homeót szopogattam, olajat nem használtuk /eszünkbe sem jutott/ masszírozás sem kellett, pedig vittünk minden kis vacakot hozzá :) a legrosszabb, így utólag már tudom,hogy nem kívántam az ételt. reggeliztem 6kor aztán másnap kb. hajnal 3 körül ettem újra. kimerültem. "feltöltést" kaptam infúzióban a vajúdás alatt, de második szülésnél erre tuti külön fogunk figyelni, hogy inkább akkor is egy kicsit eszem majd, ha megint nem kívánom. totál kipurcantam a végére, a fejemet nem tudtam felemelni, hogy megnézzem a fiamat, pedig nagyon akartam. ez eléggé ijesztő érzés volt, hogy a test nem engedelmeskedik az agynak. ennyire még én sosem vesztettem kontrollt. hümm, most így hirtelen más nem jut eszembe. gátmetszés és társait megbeszéltük előre a szülésznővel, és a dokival, bár hála égnek a kórház nem arról híres, hogy egyből nyissz. azt én is megúsztam, legalább pár alkatrészem ép maradt :) a terven nem változtatnék most sem.úgy indultam neki anno, hogy ezeket szeretném /nem gátmetszés, nem eda, alter szoba stb./ de majd ami jól esik. egyébként magára a szülésre jó visszaemlékezni, hiába volt nehéz, a varrást na azt kihagynám /3 lónak való fájdalomcsillapítót kaptam, és mindent éreztem, ezt most nem elrettentésnek írtam, csak, hogy érthető legyen a nyafogásom :)/. na de vidámabb témák felé :) hogy sikerült a fodrászolás? :) szülés előtt voltam én is, aztán most nemrégen :) totál rövidre vágattam most a hajam /hátközépig ért, most vállig se/ óh, haj, készülj fel rá, hogy hullani fog, de nagyon :S ctg mikor is lesz? jaj, ami még nekem nagyon bevált, az a dm saját márkás szőlőcukra és szőlőcukor nyalókája, brutálisan citromos a nyalóka, nyami volt :)

betti: igen fiús mutter :) és nekem van egy olyan gyanum, hogy a ketteske is kisfiú lesz. :) zuram szerint nem, bizzam csak rá :) húh, ez a kisebb rosszal ment meg egy nagyobtól, de igaz!én végig ezen pánikoltam, hogy csak anyakán ne legyen a zsinór, hát nem ott volt! de, a kis okosom aládugta a kezét, nehogy fulladjon. szóval rendesen "rámentem" a szülésre, de legalább a gyerkőc nem volt oxigénhiányos állapotban. /van ismerős,akinek születéskor lett fogyatéskos a gyereke, a nagyon közeli "élmény" miatt rettegtem./

peni: pihenj egy kicsit ilyenkor! és magnézium phosforicumot is szedhetsz szerintem. Schüßler só. /lehet elírtam a foszforikumot latinul./ ezt vizben is lehet oldani /forró víz/ és lassan elkortyolgatni. nekem anno nem volt görcsöm, sem keményedésem, de biztosan rossz lehetett nagyon :( szuper! van vonalzód :) nagyon szép nevet választottatok! :)

leda: wow, de jó lehetett a buli :)

bigike: huh, hát nem irigyellek a sok pakolás miatt, de majd kutyeráhatunk pár képet? :) milyen lépcsőzárót vettetek? /nekünk is kell, csak speckó, ferdén jön fel a fal a lépcsőnél, nem lehet csk simán odacupantani :( / Lili mozgásfejlődésben hol tart? kukacol? :)

rólunk: a gyerkőc iszonyat gyors, nagyon élvezi, hogy ő most kutyázik, és ugrál, mint a fókák /erre nem tudok jobb megfogalmazást :) / visong a boldogságtól :) már egy hónapja nem is gyarapszik a súlya, mert lemozog mindent. varrtam a függönyt és odakúszott segíteni. megrágta a behúzót, ellopta a centit, meg kellett zabálni :) az a mókája mostanában, hogy eldob egy játékot, utána kukacol, és megint eldobja :) és már egy ideje csikis :) imádja, ha gyömöszöli valaki :)

kérdés: intimtorna trénernél volt már valaki? csak mert vajúdom, hogy érdemes-e, szóval mit tud "mutatni"? a könyvek alapján meg nem tudom eldönteni, hogy jól csinálom-e.

Kép
panda_maci
 
 


Sziasztok!

TEtszik nektek is a név? Nekem is nagyon....Sománál is ez volt esélyes a Somán kívül, akkor 5 éve a Soma nyert....:-).

Panda: igazából nem olyan rossz ez a keményedés meg szúrkálás, inkább csak nagyon ijesztő. FÁjni nem fáj hanem nyugtalanít.-viszont azt nagyon. Bár a doki mindig megnyugtat, hogy minden rendben. Somával én sem éreztem ilyesmit soha. Hát ez a terhesség most egészen más:-).

Bea: Nem irigyellek a takarítás miatt. El tudom képzelni hogy 2 picikével ez milyen húzós lehet. Nem lehet haladni. Én is hétvégén amikor takarítani próbálok és itthon van velem Soma...az maga a rémálom. Segíteni akar a kis drága de több kárt mint hasznot hoz az ő munkája, de a kedvét nem akarom elvenni.........szóval nem egyszerű. GOndolom még cifrább lesz a dolog ha megszületik a pici. Most ,hogy kezd látszani a pocakom SOmában kezd tudatosulni hogy valóban lesz kistestvére, olyan aranyos, úgy örül neki. SOkszor bezsél róla...izgatja a téma. Jó érzés. Nálatok Titi hogy viseli a kis konkurenciát?:-)

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Vagyunk. Olvaslak benneteket, de bocsi hogy nem reagálok :oops: .
Peni, én nagyon örülök a vonalzódnak, mindig azon vaciláltam, hol tarthatsz :oops:

Hajhúllás: Nekem még mindig kegyetlenül húllik :roll:

Intimtorna: Én sajnos elhanyagoltam, mindig biztam benne, hogy majd jobb lesz, de sajna nem :? trüsszentésnél bizony van vízelet csöpögés, és úgy igazán visszatartani sem tudom, ha kell, bizony gyorsan menni kell :oops:

Daninak jók lettek a leletei, és már ismét nagyon jó evő :D
Még mindig fogni kell az egyik kezét, és igy sétálna egész nap. Az alvás igénye nagyon lerövidült :roll: , reggel 7-kor ébred, és már nem alszik délelőtt, csak délután 1-1,5 órát.
Voltunk a Balcsin 3 napot, rendkívül jól érezte magát, akkor volt nyüszi mikor a vízből ki kellett menni.

Van itt 2 rokon gyerkőc nyaralni, a kiscsaj 11 éves, aranyos, meg sokat játszik a Danival, egésznap húzza-vonja. De a srác 15 éves /szülei erőltették hogy jöjjön/, marhára nemtudok vele mit kezdeni :roll: . Semmi programhoz nincs kedve, egésznap netezik, és tv-zik :roll: .

Jud, köszi a vízeletzacsi tippet, sikerrel jártunk :D . Elmentetek nyaralni?

Bigike, jól értettem, hogy Lili egyedül fent alszik? Húú de irigyellek, Dani még velünk, mert legalább 1* ébred éjjel.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Pandamaci! A lépcsőzárót a Brendonban vettük, és mivel nekünk is ferdén jön fel a korlát a falhoz képest. ráadásul fém, ezért 3.szorra sikerült olyat kapni, ami jü is, potom 24ezer ftért. :evil: Csak jó legyen, a másik ugyanis amit ajánlottak, körülbelül annyira volt erős, mint egy szúnyogháló... :shock: :D Ez speciálisan korláthoz való rögzítésre készült kapu, lépcsőhöz. Lili négykézlábra áll és huzi-huzizik, de haladni ő is úgy halad, hogy egy-egy nagyobbat lök magán és fókára emlékeztető módon, kezeit hátracsapva vetődik előre... Elég mókás...

Peni!
Nálunk hála az égnek testvérféltékenységnek továbbra sincs semmi jele, hacsak nem az, hogy Titi még jobban ragaszkodik hozzánk, mint eddig. Lilit imádja, játszik vele, beszélget vele, mesél neki, visszaadja a cumit, vigyáz rá, játékot ad neki, szóval imádja...ja és bámulattal nézi a mozgásfejlődését, mert szerintem nem hitte, hogy valóban mást is fog csinálni valaha, mint a fekvés. :D :D :D Lili is imádja őt... :D Szerintem nálatok sem lesz gond, főleg, hogy Soma már nagyobbacska, biztosan élvezni fogja. Bár hozzáteszem, hogy nálunk a férjem is itthon van velünk minden nap, egész nap, így lényegesen könnyebb a helyzet, mintha csak egyedül lennék velük. Nagymamámék is itt laknak szemben, így ők is segítenek, sőt mostanában Anyu is jobban kiveszi a részét a gyerekezésből... :roll: :D

Mona!
Hajhullás nálam is még mindig... :? Intimtornához nem tudok hozzászólni, mert sosem csináltam, igaz én császáros voltam mind a 2x. Örülök, hogy Dani rendbejött!!! 8) Az alvással szerencsés voltál, mert nekem Titi már 7 hónaposan nem aludt délelőtt, Lili pedig már most kezdi elhagyni a délelőtti alvást... :roll: Lili egyedül alszik fent valóban, de Titi velünk. 1 éves koráig külön aludt a szovájában, aztán valamit elszúrtunk és elkezdett költözni éjszakánként. Mostanra sajnos egész éjjel velünk alszik, de nem akarom erőltetni, hogy felmenjen, mert előbb-utóbb úgyis igényelni fogja, ráadásul olyan jó hozzábújni... :oops: Ez az idő csak az övé, ilyenkor Lili nincs velünk, gondolom ezért is igényli most fokozottabban. Persze Lili is kel éjjelente, illetve általában hajnalban, de akkor megetetem gyorsan és már vissza is alszik. Ez szerencse szerintem, bár ha 5 hónapja azt mondja valaki, hogy ennyi idősen sem alussza majd át az éjszakát, hát... Ráadásul ő átaludta alapban, csak a meleg miatt kel éjjelente, emiatt remélem, hogy ősszel javulni fog a helyzet. :lol:

Mindenkinek puszi!
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok,

Bocsánat, hogy így eltüntem egy időre... nagyon belehúztunk az elmúlt héten a gyerekszoba projektbe. Ablak & ajtó kész, festés kész, szekrény áll, a héten lent lesz a szőnyeg és remélem a hétvégén még a kiságyat is lesz idő összerakni, azt már nagyon várom! :)

Sajnos nem volt időm sokat foglalkozni a szülési tervvel sem, bár múlt héten elég sok anyagot gyűjtöttem a neten, szóval van már bőven miből kiindulni. Első CTG jövő héten kedden Telkiben, találkozom Varsányi doktornővel is, úgyhogy szeretném már vinni neki a tervet, muszáj lesz a hétvégén azt is befejezni.

Léda, én is megpróbálok segíteni neked a képkicsinyítésben, csak írd meg milyen programod van hozzá, Photoshop vagy MS Photo Editor? Nagggyon kíváncsi vagyok a képekre... ;)

Pandamaci, köszönöm szépen a tapasztalatokat! Azt már próbálom egy ideje súlykolni magamnak, hogy kell a terv, de majd tudnom kell rugalmasan alkalmazkodni a körülményekhez. Én is az alternatív szülőszobába szeretnék "beköltözni", annak sokkal kellemesebb a hangulata, otthonosabban érezném magam, ami talán segít majd. Nekem a tű-iszonyom már kóros (az egész terhesség alatt a 3 vérvételtől féltem legjobban! :oops:), nem tudom elképzelni, hogy milyen állapotban kell legyek ahhoz, hogy hagyjam, hogy a gerincem közelébe menjenek egy tűvel... szóval szerintem az eda nálam nem fog játszani. Egy dolog viszont homályos... ha megúsztad a gátmetszést, akkor miért kellett varrni? Nekem azt mondta a szülésznő, hogy alapból nem vágnak, de ha látják, hogy különben várhatóan repedni fog, akkor inkább legyen az a kicsi vágás...

Intimtorna... én áprilisban voltam Kriston Andrea féle tréningen, ami nekem nagyon tetszett. Az utóbbi hónappokban csinálom is lelkiismeretesen a tornát, de igazából nem tudom, hogy fog-e segíteni... majd szülés után okosabb leszek! :) Illetve jövő héttől el kéne kezdeni a gátmasszázst is, amitől tartok egy kicsit, hogy fog menni... de próbálok mindent megtenni, hogy ép maradjak, már amennyire lehet! ;)

Szép napot mindenkinek! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Még valami... emlékszem, hogy volt már szó a topikban homepátiás szerekről szülés körül, de nem találom. Nem emlékszik véletlenül valaki, hogy kinek a hozzászólása volt és kábé mikor, hogy könnyebben megtaláljam? Előre is köszönöm! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Sziasztok!

Bigike: de jó lehet nézni, hogy a gyerekek így szeretik egymást!! Én is nagyon bízom benne, hogy a fiaim jóban lesznek. SOma most nagyon várja, hogy meglegyen a kicsi, már mindenhol dicsekszik vele,hogy kistesója lesz de, hogy ez igazából mit jelent, azt sejtem, hogy nem is tudja. Majd megtudja télen :wink: . Mindenesetre remélem,hogy nálunk is hasonló lesz a helyzet mint nálatok és nem ismerjük meg a testvérféltékenységet. Nagyon jó, hogy a mama a közelben lakik, legalább számíthatsz egy kis segítségre ha adódik valami. Nálunk a nagyik nem aktívak...az én szüleim aktívan dolgoznak még és a szabadidejükben szívesebben járnak uszodába, szaunába mint unokázni (teszem hozzá valahol meg is értem őket). Az anyósomék meg hát.......no comment :roll: . Bár azért nekem annyival egyszerűbb lesz,hogy Somám ovis....így napközben kettesben leszek a kicsivel, Soma csak délután jön haza......4-5 között, akkor együtt töltünk lefekvésig 3-4 órát, gondolom az lesz talán húzósabb. Majd kiderül :) . Bea, nagyon jó, hogy Lili csak egyszer ébred éjjel.....nekem Soma elmúlt 2 éves mire végigaludta az éjszakát....nagoyn rossz alvó volt, én 2 évig olyan voltam mint egy zombi!! Nem aludtam összefüggően 3 óránál többet 2 éven át. Szörnyű nehéz időszak volt. Nagyon bizakodom, hogy most máshogy lesz :wink: .

Lorna: de klassz, hogy készül a gyerekszoba!! Nagy öröm a készülődés. Már nem sok van hátra a szülésig. Gondolom nagyon várjátok, hogy megérkezzen a bébikétek.
Nekem nem volt szülés tervem...bár tekintve hogy a fiamat 5 éve a János kórházban szültem tök mindegy is lett volna,hogy van-e vagy nincsen mert ott nemhogy a szüléstervvel nem foglalkoztak de még azzal sem ami azért nagyon alapvető lett volna........ :roll: .
Én vajúdtam Somával 10 órát...de sajnos semmit nem tágultam (a rengetek oxitocon dacára sem). 10 óra alatt fél ujjnyit...így megcsászároztak. Gerincérzéstelenítést kaptam...én is utálom a tűt de bevallom neked ott abban a helyzetben azt sem bántam volna ha egy géppisztollyal agyonlőnek.......örültem a tűnek meg mindennek amiről úgy hittem segít. Hát az ott egy módosult tudatállapot...legalábbis én abszolút úgy éltem meg. Most másodikra azért már egészen máshogy állok persze a szüléshez...némi tapasztalattal és felemás élményekkel. Azért a Telki korház garancia arra, hogy az anya nem csak "elszenvedi" a szülést hanem irányítója és főszereplője, és ez nagyon megnyugtató, gondolom ti is így érzitek :) . Kívánom,hogy minden a terveitek szerint alakuljon!!

Lányok, tudtok ti valamit arra vonatkozóan hogy hányszor kell megjelenni a védőnőnél a terhesség alatt?? ÉN annyira nem bírom ha oda kell mennem......Nem vinném túlzásba ha nem nagyon kell....

Képzeljétek kész a down kor szűrésem, megjött az eredményem. Nagyon jó lett hál'istennek! Minden negatív :) . Az ultrahangok is jók...nagy megkönnyebbülés.

Szép estét nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia Peni,

Hát igen, pont erről beszéltem... tuti, hogy van olyan helyzet, amikor már minden mindegy és jöhet akár a tű, akár a szike vagy akár a géppisztoly! :( Nagyon sajnálom, ami veled történt. A barátnőm hasonlót élt át alig egy hónapja, nála a köldökzsinór volt túl rövid és így nem tudta a baba rendesen nyomni a méhszájat, hogy táguljon. Neki is császár lett a vége... Nálad kiderült végül, hogy miért nem ment a tágulás?

Engem mindenki azzal biztat, hogy egy problémamentes terhesség után elég valószínű, hogy nem lesz gond a szüléssel sem, de azért bennem van egy kis félsz... igyekszem elhessegetni ezeket a gondolatokat és boldogan várni Violát. Tényleg nincs sok már hátra!!! :D

Nekem azt hiszem szerencsém van a védőnővel, kedves / aranyos és eléggé lazán vette a terhesgondozást. Kicsit aggódtam az elején, hogy fog reagálni, hogy Telkiben fogunk szülni, de ismeri Varsányi doktornőt még az Istvános időkből szóval minden rendben. Meg is jegyezte, hogy szinte semmi dolga nincsen, hiszen mindig viszem a telkis leleteket, neki meg csak adminisztrálni kell. :) Én úgy tudom, hogy minimum négyszer kell megjelenni nála, hogy kapjad a mindenféle juttatásokat... és talán a négyből egyszer nem hozzá kell menni, hanem ő jön ki terepszemlét tartani hozzátok. Ezen mindig nevettünk, hogy és akkor mi történik, ha nem találja megfelelőnek a környezetet... fest egy nagy piros X-et az ajtóra, hogy ide aztán nem jöhet baba?! :lol:

Ja, és nagy gratula a szűrés eredményéhez, ez biztos nagy megnyugvás jelent nektek!

Szép napot mindenkinek! - Lorna

KépKép
lorna
 
 


Sziasztok!

Lorna: sajnálom hogy a barátnődnek sem maradt meg a szülés szép élményként, sajnos nekem sem. Majd most máshogy lesz :) .
Nem derült ki hogy miért nem tágultam...nagyon nagy baba volt Soma az igaz de hogy ez volt-e az ok nem tudom, nem törődött ám ott ezzel senki sem.... :roll: .
Valóban nagy megnyugvás hogy jó lett a vizsgálati eredmény, nagyon örülök neki :) . Pocak is szépen növöget ...kezdem magam nagyon beleélni hogy újra babázok hamarosan.

Nagyon szép nevet választottatok a kicsinek. Szerintem is minden rendben lesz, jó kezekben leszel, nem is hinné az ember ,hgoy mennyit számít!! Pedig..de. Biztosan szép élmény lesz.

Szóval 4-szer kell menni a védőnőhöz. Már kétszer voltam. A védőnő kedves bár nem látom semmi értelmét hogy odajárok. Beírja az eredményemet a kiskönyvbe...aztán ennyi. MOndta ő is, hogy majd eljön körülnéz nálunk. Amikor a fiamat szültem 5 éve akkor is jött a védőnő "terepszemlére" :) . SZerintem muszáj nekik. Jöjjön csak legalább nem kell nekem menni úgyis rossz hatással van rám az a hipószagú kopott rendelő , a folyosón ezer várandós nő...a fele azt sem tudja hol van, milyen vizsgálatra kéne menni....döbbenet.

Mikor mész legközelebb TElkibe?
Én csak szeptember elején.....
Szép napot!!!

KépKép
peni
 
 


Peni, nálunk a dokitól kell 4 pecsét, hogy jártál terhesgondozásra, és igy kapod meg a juttatásokat /már nem is tudom mennyi/
A védőnőhöz pedig havonta kell járni. Húú, én nagyon útáltam, de azt még jobban mikor már megszületett Danus, úgye csináltuk a lakást, mert csak decemberben költöztünk fel, a ház alatt van egy szuterin, ott laktunk. Mindenhol dobozok, rendetlenség, szaladt a helyiség, ő meg telefonált, hogy "szia itt vagyok a kapuban beengedsz" :x :x . Na ezt 2*játszotta el, és következőleg az ilyen alkalmakkor nem voltunk "otthon" :lol: . Sajnos semmiben nemtudott segíteni, megnézte Danit, kávézott, üdítőzött, sütizett, és elment. Ha kérdeztem valamit mindig azt mondta hát nem is tudom :x . Nagyon kezdő volt, szerintem sokkal jobb a tapasztalt védőnő.

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

MOna: neked a dokitól kellett a pecsét? Telkiben pecsételgettek neked? LEhet, hogy mindegy ki pecsétel a kiskönyvbe csak legyen benne legalább 4 pecsét?? MEgkérdezem erről a védőnőt!
Én sem szeretek a védőnőhöz menni nem a védőnő miatt hanem a körülmények miatt. Az a sok tétova nő ott a rendelőben.....osztják egymásnak az észt, tele tudatlanságból eredő parával...mire hazajövök totál le vagyok zsibbadva.
Csak akkor megyek ha nagyon kell..................
HOgy vagytok Mona?? Dani fiú jól van?

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Lányok! A juttatáshoz (anyasági támogatás) nem a kiskönyvet kell elküldeni a MÁK-nak, hanem a terhesgondozást végző orvos igazolását arról, hogy 4x megjelentél nála. Nekem Fenyőházi doki adta, pedig mindössze 2x találkoztunk, sőt kiküldték postán. Erről Telki gondoskodik. A védőnő kérdésben egyetértek, ha nem muszáj, inkább ne! :wink: Nekünk sem segítettek semmiben, csak zavarogtak bejelentés nélkül, és próbáltak meggyőzni olyan dolgokról, amiket tapasztalatból én másként látok (hozzátáplálás). A legutóbbi alkalommal, mikor bejelentés nélkül ideállított, közöltem vele, hogy Lili alszik és ha akarja látni milyen időpontban jöjjön... :D Szegény csak nézett, hogy a kisasszonynak már fogadóórája van :D :D :D Márpedig én fel nem keltem emiatt!!! Ráadásul hozzánk 2hetente jön a doki a gyerekekhez, így ha bárni felmerülne, úgyis őt kérdezném. Lehet, hogy ez szemét hozzáállás, de nincs túl sok pozitív tapasztalatom védőnő ügyben... :oops: :roll:

Peni!
Soma miatt ne aggódj! Biztosan imádni fogja a kicsit!!!

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Szia Bea!
TÉnyleg nem a kiskönyv kell?? Tisztára úgy emlékeztem hogy nekem le kellett fénymásolni akkor...5 éve és azt kellett odavinnem.....de lehet hogy már keverem valamivel. És mikor adják ezt az igazolást? Szülés után?
Szóval nem kell a pecsétet gyűjteni....hál'istennek, akkor most nem megyek a védőnőhöz egy darabig. :lol: mondjuk fél évig :wink: .
Én sem keltettem volna fel Lilit a védőnő miatt.....jöjjön máskor de egyetértek veled hogy felesleges főleg úgy, hogy Lili a második babátok. Még első gyereknél esetleg tud segíteni de neked miben tudna? Rutinos anyuka lévén lehet hogy te tudnál jó ötleteket adni neki.......

A próféta szólna belőled Bea....remélem Soma tényleg csípni fogja a kistesót. :)

KépKép
peni
 
 


Peni!
Annak idején Titinél nekem is a kiskönyv kellett, de ez változott... Lilinél csak a papír kellett a kórháztól. Igen, szülés után adták ki, de lehet, hogy hamarabb is elkérheted, bár mivel kell a kicsi születési anyakönyvi kivonata is, úgyis csak szülés után tudod beadni az igénylést...Azért a rutinos az kicsit túézás... :oops: Az elején szinte ugyanolyan bizonytalannak éreztem magam kb 1-2 hétig. :shock: :? :oops: Szerintem nyugodtan bízhatsz a kisfiadban, biztosan jó testvére lesz a kis Zéténynek. Ő sokkal nagyobb, mint Titi, ne aggódj!

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok!

egy villámkukk

Peni: csak egy igazolás kell arról, hogy voltál 4x gondozáson. szülés után adja a kórház, nekem asszem Varsányi doktornő csinálta meg. a védőnővel kapcsolatban szerintem írtam, hogy a miénk egy támadónő, én anno aláírtam a papírt, hogy nem kérem a gondozását. ezzel a banyával már a legelején összeraktam a bajuszt, amikor elküldött a vérbe, hogy ő nem ad kiskönyvet, majd mikor meglátta, hogy a papírom Telkis, na egyből lakásra jött...csak én ezt nem szeretem...

Lorna: hát varrni azért kellett, mert a csemetém a kezével szarrá tépett belül. ezért örültem, hogy legalább a gát ép maradt /és a csikló :oops: /a kisajkat azt éreztem, hogy szakad, na azt amikor varrta a doki, húúúúú. egy órán át stoppolt a doki, telenyomtak fájdalomcsillapítóval, és még így is elájultam. na nem rémítelek :) homeóról van egy kis gyűjteményem, ha priviben dobsz egy mail címet elküldöm :) pl. én az arnica-tól rosszul voltam. mintha követ tettek volna a mellkasomra, fulladtam.
bigike: melyik lépcsőzárót vettétek? tényleg némelyik olyan, mint a háló, sőt van olyan is, ami puha, nyeklik nyaklik. de nagyon gyorsan kell találni valami megoldást, mert nemsokára mászás lesz ebből :) reggelinél sokszor nézünk a gyerkőcre, és banyek hol van? :)

Kép
panda_maci
 
 


Panda: ez amit a varrásról írtál........nahát :roll: . Én vajúdtam Somával 10 órát de mivel nem tágultam semennyit megcsászároztak. Ott örültem neki akkor.....mert nagyon kipurcantam már de szerettem volna "rendesen" szülni. De most ahogy írod ezt a szakadást meg varrogatást.....elájultam közben. Nem is hittem, hogy a kisajkak meg a csikló veszélyben lehet....azt hittem kicsit vágnak a gátnál aztán annyi.... :roll: .

Nekem nem az első lesz de betojtam :lol: . Persze tudom hogy ahogyan repülő sem marad fent gyerek sem bent. Majd csak lesz valahogy :wink: .
Szép napot nektek!
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!

Pandamaci! A kapu Geuther márkájú, kifejezetten a lépcsőzárója nem a sima biztonsági rács. Ez korláthoz rögzíthető, nekünk mindenképp ilyen kellett:) de szuper, meg vagyok elégedve vele, tényleg bombabiztos... :wink: :D egyenlőre legalábbis ... koppkoppkopp... :D

Ezek a szüléses infók...húúúú...nem lennék most ott szívesen, bár ezek az "élmények" nálunk kimaradtak... Szegénykém... :(

Puszi
Bea

Kép

Kép
bigike
 
 


Sziasztok Kismamák, Anyucik!

Ha szeretnétek hogy születendő Kisbabátok szobája falán egy aranyos mesefigura várja a Csöppséget, vagy ha Gyerkőcöd kedvenc mesehősét szeretnéd szobatársnak a falon, keressetek meg.
Csodaszép dekorációs falfestés rövid határidővel, kismamákra szabott árakon:-)
Köszönöm figyelmeteket,
Szilvia
szilvia1981@freemail.hu[/quote]
szilvia1981
 
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntünk...volt egy pár napos Telkis kiruccanásunk....Somának vírusos tüdőgyulladása van ugyanis. Közösségben szedte össze...hozzá hörgőgörcs és asztmatikus fulladás........úgyhogy mámor a köbön.
Most már itthon vagyunk, itthon folytatódik a gyógykezelés.

Remélem nálatok semmi hasonló esemény nem történt.
Meséljetek hogy vagytok? Mi újság?

KépKép
peni
 
 


peni, szegény Soma, gyors gyógyúlást kívánok!
Bent is kellett maradnotok?

Kép
mona76
 
 


Sziasztok!

Mona: Igen, igaz csak éjszakát töltöttünk bent. VIttem reggel és másnap délután jöhettünk haza, addig kapott 3 flakon infúziót, egy csomó gyógyszert az infúzióban és megfigyelték mire hogy reagál.
Most már összehasonlíthatatlanul jobban van...de még a héten nem megy oviba. Itthon maradunk, hogy teljesen felépüljön, nem akarnám hogy visszaessen.
TI hogy vagytok?? Dani?

KépKép
peni
 
 


Örülök, hogy jobban van Soma :wink: Már a 21.héten tartasz :shock: , aztaaa :D

Képzeljétek Dani elindúlt :D . Szerdán lazán felállt, mint aki mindig ezt csinálta, lépett 4-et és lehúppant, és ezt gyakorolta párszor :D . Hát persze, hogy elpityeregtem magam :oops:
Csütörtökön 6-ot lépett, ma pedig már jön-megy :lol: , persze sokszor lehúppan, de annyira édes ahogy billeg és kitartja oldalra a kezét, amibe mindig van valami kedvenc plüss :D

Kép
mona76
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: