Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is Sárközi Anikónál szültem és nagyon profi módon tette a dolgát.
Egyáltalán nem éreztem úgy, mintha egy rideg kórházban lennék. Sem a vajúdás, sem a szülés, sem pedig a gyermekágy időszakában. A szülésznőm precízen felkészített a leglényegesebb momentumokra és nem titkolta, hogy bizony fájni. Ahhoz képest, amikre felkészültem lelkileg, azt tudom mondani - így utólag -, hogy nem is volt olyan vészes. Az Anikó gátvédelme is tökéletesre sikerült, a dokinak nem volt velem semmi teendője.
Úgyhogy, én csak ajánlani tudom Őt, valószínűleg a következő babánál is meg fogjuk keresni! :P :P :P
kriszta101
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy csak így betolakodok ide,de segítséget szeretnék kérni. Kistarcsán kellene nekem egy jó nőgyógyász,aki méhtükrözést és átjárhatóságit csinálna nekem.Sajnos egy dokit sem ismerek és nem szeretnék rosszul dönteni. Kit ajánlanátok??? Sürgős lenne!! Előre is köszönöm!!!!!
Szandra

Kép
Kép
vszandra
 
 


Szia Szandra
én nem tudom, hogy mit csinál Szentágothai és mit nem, de én hozzá jártam és őt javasolni tudom. Esetleg próbáld meg őt, ha nincs más tipped. Szerintem jó doki.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 

 
 

Sziasztok!

2011.06.01. 9.32-kor megérkezett Ákos :) 3830 gr és 53 cm. Már itthon vagyunk és küzdünk a szoptatás nehézségeivel:)
https://picasaweb.google.com/116532707698702171556/Akos?authkey=Gv1sRgCOeh6pjtkOjVrAE&feat=directlink

Kép
booo
Őrbottyán
 
 


Nagy-nagy gratuláció!!! :) Ééédes cukorbogyó! Az a mosolygós kép, elkaptátok a pillanatot! :))))

Kép

Kép
csibic
 
 


És booo, végül akkor császáros voltál ugye? Programozott? Majd ha lesz egy kis időd, megírod hogy zajlott? Látom, hogy családi szobába mentetek, jó neked! Nekem anno nem jött össze a látogatási tilalom miatt, senki se jöhetett be.

Teszek fel én is képet, már tudunk hátról hasra forogni, és ettől nagyon boldogok vagyunk :)

Kép [/img]
csibic
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek. AFP-re kell mennem a kistarcsai kórházba, de nem tudom, hogy ezt az első emeleti vérvételen vagy az 5.-en veszik le??
Nagyon köszönöm!!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia flowergarden! Az 5.-re menj.

Kép

Kép
nancsika
 
 


nancsika, köszönöm!!!
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem nem baj ha én is csatlakoznék ehhez az összeszokott kis csapathoz. Én most a 38. héten vagyok.
Azt szeretném megkérdezni azoktól akik már szültek, hogy visszagondolva milyen jelek voltak amiből tudtátok, hogy néhány nap múlva meglesz a baba? Természetesen a jósló fájásokon kívül.
Engem ugyanis mindenki azzal ijesztget, hogy már csak egy-két nap van hátra, mert megváltozott az arcom, és mert a doki azt mondta, hogy egy ujjnyira nyitva van a méhszájam. Jóslófájás eddig csak kétszer volt, az utólsó majdnem két hete, azóta semmi, az Nst-n sem látszik összehúzódás, pedig tombol a baba ha ránk teszik a két szalagot.
Igaz ugyan, hogy ez a nagy meleg megvisel, de szerintem a legtöbb emberrel ezt teszi, akkor is ha nem várandós. Ettől eltekintve még nagyon jól bírom magunkat, biciglizem, barátnőimmel találkozgatok, lakást újítunk, szóval nem unatkozom, és csak este érzem, hogy egyszer-egyszer feszül a hasam (bár ez már a negyedik hónaptól így van).

Szóval ha a szervezetem figyelem azt mondom, hogy nem lesz meg előbb a baba, mint ahogyan ki vagyuk írva, viszont anyukám már napjában kétszer hív, hogy egyben vagyunk-e még, és a férjem is minden sóhajomra a kórházi cuccom felé indul.

Ti hogy voltatok néhány nappal a szülés előtt? Szívesen veszek minden választ.

Loredana
loredana
Kerepes
 
 


Szia Loredana!

Én nem éreztem semmit, nem feszült a hasam, nem vettem észre, hogx elment volna nyákdugó, szerintem az arcom sem változott meg, egyszerűen csak sokat aludtam a szülés előtti 3-4 napban, de ebből még nem gondoltam arra, hogy szülni fogok.....

Hát, nekem ennyi...
anidani
Isaszeg
 
 


Anidani, köszi.
Valaki említette nekem is az alvásigény emelkedését, de nálam ez nem vehető figyelembe, mert alapból tudok aludni 12-14 órát egyszerre. :D :oops:

Loredana
loredana
Kerepes
 
 


Szia loredana!
Egyben vagytok még? ;-) Csak viccelek..
Én sajnos nem tudok érdemben hozzászólni, mert nekem indították a szülést. Szerintem ahány terhesség, annyiféle változat van erre is. A lényeg, hogy lélekben már legyél felkészülve a bármikorra. :) Pláne, ha ilyen aktív életet élsz még most is (megjegyzem irigyellek, hogy ilyen jól bírod). Hol fogsz szülni? Te is Kistarcsán?
És kisfiú/kislány? Nincs kedved vonalzót tenni az aláírásodba? :) Csak hogy nyomon követhessük, hol tartotok.
Most elég nagy a pangás itt, de szerintem ősszel megint be fog indulni a fórum.

Kép

Kép
csibic
 
 


Szia csibic!
Még egyben vagyunk, igen. :)
Kistarcsán fogok, igen. Egyrészt közelben lakom, másrészt pedig olyan sok szépet hallottam a szülőszobákról, hogy úgy gondolom nem érdemes máshol szülnöm. Fiam lesz, Vince.Nagyon jó baba, minden úgy történt már akezdetek óta, mint ahogy a nagykönyvben le van írva.

A vonalzót nem tudom hol kell beállítani, de lehet, hogy ha sopánkodom egy kicsit rájövök. :)
loredana
Kerepes
 
 


Booo
gratulálok! :) Van tejecskéd?

Loredana
kattints rá valakinek a vonalzójára és rákerülsz arra honlapra, ahol készíthetsz vonalzót.
38 héten szülni nem gáz, tehát ha most születik a legényke, azzal nem lesz semmi gond.
Biciklizni szabad babavárás alatt? Nem tudom, azért kérdezem. Mintha rémlene, hogy hallottam, hogy nem lehet...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!


Én is újként szeretnék csatlakozni hozzátok! Második csemeténket várjuk, az elsőt Kistarcsán szültem és miután nem volt teljesen felhőtlen az első szülés, a végén császár lett és a babónk is intenzív ellátást igényelt, így most a következő szüléstől jobban tartok mint az elsőtől.... :( Szerencsére, kis manókánt gyorsan összekapta magát! :D Viszont a mostani pletykák, illetve nem tudom mennyire pletyka, de azt hallottam, hogy bezárják egy hónapon belül a koraszülött osztályt (nem visszalépés ez?) így most úgy érzem nem szívesen szülném itt a következő babánkat, ki tudja mi történik és nem kap megfelelő ellátást, vagy csak későn.....és átkerül másik kórházba, szállítás közben bármi történhet vele......hogy lehet feleslegesen kitenni ilyen veszélynek a babáinkat, ha eddig el tudták látni őket ott! Ráadásul nem is akárhogyan, én nagyon sokat köszönhetek az ott dolgozóknak, hogy a férjem bemehetett a picihez és a szopizást is támogatták, hamar kikerülhetett hozzám. Tud valaki valamit erről, hogy még időben kereshessek másik szülészt és szülésznőt, bár sajnálnám az ittenieket, de akkor már nem csak az én állapotom és ellátásom fontos!
Köszönöm!
Ja, legutóbb az összes kétágyas szoba foglalt volt, előre jelezni kellett az igényt rá, nem tudjátok változott ez valamit azóta, vagy továbbra is nehéz bekerülni?
hannamami
Pécel
 
 


Hannamami
Nem tudok erről semmit, ha hallok valamit, szólok. De ha te hallasz, te is írd ide, hogy tudjunk róla.
Sajnálom, hogy a kislányoddal nem volt sima a szülésed, de lehet, hogy most nem lesz semmi gond. Ki a dokid? Mennyi idős a kislányod?
Nekem felajánlották a kétágyast a második szülésemnél, az elsőnél esélyem nem volt. Nem tudom, mitől függ ez... Talán attól, hogy hányan szülnek akkor és ki kér olyat.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!
Kivel mi újság, nagyon el van tűnve mindenki..?
Piroska, Mendel annyira édi ezen a kis képen...nem raksz fel róla néhány nagyobbacskát is?

Loredana, gyere majd mesélj, remélem minden oké veletek! :)


És még egy kis hirdetés...
.. van megmaradt két és fél doboz Femibion 400 Metafolin+DHA terhesvitaminom (szavatosság: 2012/08)
5000 Ft-ot kérnék a 72 napi adagért.

http://www.zsibvasar.hu/?op=art&aid=4710543

Gondoltam hátha valaki pont ezt szedi a szoptatás alatt és kapóra jön.

Kép

Kép
csibic
 
 


Csibic
Licitáltam rá, végre sikerült. Nem akart beengedni a zsibvásár. Hol tudnám átvenni? Írtam mailt.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Csibic
Kicsit nosztalgiáztam, visszaolvasgattam. :) Milyen aranyos gyerkőcöket bírtunk mi összehozni! :) Egyik szebb, mint a másik! :)

Mi sajnos még nem nagyon fordulunk hátról hasra, mert Mendike nagyon kötött. Voltunk fejlődésneurológusnál és gyógytornásznál és azt mondták, hogy kell neki a dévény. Úgyhogy most járunk dévény tornára, nagyon jól haladunk, most már felfelé nyúl, kinyújtja a karját, lábát, de még a lába nem tökéletes, a háta is kötött, a nyaka nagyon, a lapockájánál is szokott sírni, de már nem sokat sír, csak látom, hogy ha hason van, akkor nagyon hamar elfárad. Most már le is lehet kötni hason egy kis ideig, de egy idő után a kis karocskája előrecsúszik, mert nem bírja tartani, fáj neki. Nagyon édes, sokat mosolyog, nagyon pozitív baba. Nem sír, csak akkor, ha baja van. Enni nagyon szeret. :) Szerintem szegénykém már nagyon menne, mert amikor lent van a földön, akkor folyton forgolódik egyik oldalról a másikra, de szerintem fáj neki hason, azért nem is fordul hasra. Hasról hátra viszont igen, de azt már régóta csinálja, azért tűnt fel, hogy valami nem stimmel.
Csibic, olyan jó az a kép! Annyira cukor ez a szép leányzó! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Piroska

15 hónapos a manóm! Szabó volt a dokim, nagyon szeretem, nem bántam meg, szerintem az ő határozottsága miatt nem történt nagy baj! :-) De császár lett az első, így gondolom számíthatok a következőnél is erre! Végülis most jobban félek, mint az elsőnél! Van valami tapasztalat, ha az első szülés császár volt, esetleg a köv. össze jöhet még simán??
hannamami
Pécel
 
 


Piroska, írtam mail-t.
Szegény Mendel, akkor nem lehet könnyű neki (de neked sem..). Dévény tornát mennyire bírja? Sokat sír? :-( Mindenesetre örülök, hogy javulgat a helyzet. Remélem hamar fellazul és minden oké lesz.

Hannamami, egy ebben jártas szülész-nőgyógyásztól olvastam egy riportot, sajnos a nevére nem emlékszem, de ő azt mondta, hogy 60-70%-ban meg lehet szülni hüvelyi úton a második babát egy császár után, de mindenképpen olyan helyen, ahol ezt támogatják (ugyanis a heg miatt sok minden történhet, amire nagyon gyorsan kell reagálni adott esetben és emiatt nem vállalják a legtöbb helyen).
Mondjuk én is első babás császáros vagyok, de nekem ez a 60-70% édes kevésnek tűnik a kockázatokkal szemben... :-(
Sajnos azt is mondják, hogy a második császár legtöbbször rosszabb (utána fájdalmasabb, lassabb a felépülés), de hát ez érthető, elvégre nem kis műtétről van szó. De szerintem ne félj, pláne, ha jó orvosod van. Itthon értenek ehhez, jobban is mint kellene, nem lesz semmi baj! :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Hannamami
nem tudom, hallottam ilyet is meg olyat is. Ha te szeretnéd, akkor beszélj a dokiddal, ha ő benne van és esetleg a szülésznőd is, akkor szerintem nincs kizárva. De ebben nem tudok biztosat mondani.

Csibic
hát igen, sír egy kicsit, de végül is nem vészes, mert látom a fejlődést. Haladunk szép lassan. Bár eddig még csak véletlenül fordult hasra, de már az is előfordult. Mostanában már elkezdett mozgékonyabb lenni, úgyhogy alakul, de lassan. Kell a torna, ahogy haladunk előre, úgy tud ő is egyre többet. Hála Istennek, nagyon jól látszik, hogy halad. :) Persze, hogy minden rendben lesz, egy év múlva ez már csak egy emlék lesz. :)
Most jut eszembe, ti már nem szopiztok? Remélem, nem gond, hogy kérdezem, de ha gond, ne válaszolj...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hát sajnos a tejcim elfogyott...még a harmadik hónap tájékán beadtam a derekam, mert mindenki rágta a fülem (dokinéni, anyós, stb.), hogy nem elég duci a lánykánk, és biztos nincs elég tejem, úgyhogy azóta tápszeres kiegészítést is kap, és ennek az lett a vége, hogy szép lassan leapadtam. :-/ Persze tudom én jól, hogy menthető lenne ez, de annyira rossz emlékeim vannak a nagy szoptatós időszakból (az elején nekem nagyon fájt), hogy nem erőltetem. Lehet túl gyenge és önző vagyok, és meg fogom bánni.. de ez a helyzet.
csibic
 
 


Csibic
jaj, nem, dehogy! Nézd, én azt mondom, hogy a gyereknek egy nyugodt anyukára van szüksége. Te szoptattad, amíg tudtad, már az is jó, ha addig is tudtad szoptatni. Az meg, hogy nem elég duci, hát nekem ne mondd! Engem a kislányommal már mindenhová elküldtek, mert vékonyka volt. A végén az volt a szakvélemény a gasztroenterológustól, hogy semmi baja, ne nassoljon. Egy falat édességet nem adtam neki. De ez jó volt arra, hogy a család megértse (anyós is), hogy nem kaphat édességet. :) Aztán a végén kiderült, hogy azért nem hízott, mert nem mozgott eleget (hypotóniás) és emiatt nem is evett annyit. Mióta tornára járunk, eszik, kezd hízni, de azért még ez is elég kevés, most 100 cm és 14 kg fölött van valamivel.
És ha valaki azt mondja, hogy gyenge vagy, az nézzen magába. Mindenki gyenge valamilyen szinten, de itt nem az a lényeg. Jó lett volna tovább, de ha nem ment, hát nem ment. Egyébként meg annyit tudják stresszelni az anyukákat ezzel a szoptatással, hogy a végén a stressz miatt nem tudnak szoptatni szegények. Nem egyszerű dolog ez. Viszont a kislányod gyönyörű és édes pofa, ha valami, hát ez nyugtasson meg: minden a legnagyobb rendben van. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Hello mindenki!

Július 21-én megszületett Vince.
Már előtte két nappal annyira feszült voltam, hogy csak annyitól fel tudtam volna robbanni, hogy jobbról fúj a szél, nem pedig balról. Persze ezt csak később tulajdonítottam előjelnek, akkor egyáltalán nem.
Aznap délelőtt átmentem a barátnőmhöz, kettő körül voltak az első fájások, de nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Ötórára 10 percesek, hétre 5 percesek lettek. Fél tízkor mentünk be a kórházba, papírok, beöntés, stb. 11-kor burkot repesztettek, 11:48-kor már kint is volt Vince. :D Olyan gyorsan zajlott az egész, hogy mire észheztértem, már varrt is össze a doktornő. Szabó doktorúr eléggé határozott volt velem is, de nagyon jól végezte a dolgát, hálás vagyok neki, és Krasznai doktornőnek, ő is fantasztikus volt.
Vince nagyon jó baba, mostanság kezd kihagyni egy-egy alvást, amúgy húzza a lóbőrt egész nap. :) Nagyon aranyos, imádom őt. Mellékelek egy képet, ha sikerül.
Kép

Csibic:
Nekem a doki azt mondta, hogy ameddig nem nyílik meg a méhszáj és ameddig jól esik, azt csinálok amit akarok. A szülés előtt két nappal még bicigliztem, szülés után egy héttel ismét. Szeretem nagyon, nem akartam róla lemondani, szerencsére nem is kellett. :)

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Loredana
GRATULÁLOK!!!!!!!!! :D :D :D :D
Te hogy vagy? Van tejecskéd? Milyen a babával? Mesélj már! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Jajj de jó, egészséget, boldogságot Nektek! :) Örülök, hogy ilyen szépen, gyorsan zajlott a szülésed! Aztán majd tényleg gyere és mesélj, hogy vagytok. Nagyon édi Vince! :)
csibic
 
 


Sziasztok!

Vince haláli pofa, nincs olyan óra, hogy valamivel ne tudjon megnevettetni, még akkor is ha alszik. Sokat tartja már a fejét, rengeteget magyaráz a saját nyelvén, és töménytelen mennyiségű kaját tud magába tömni. :) Sajnos tejecske csak éppenhogy van, úgyhogy javarészt tápival lakik jól. Sajnos..., de nem bánokódom nagyon, szépen fejlődik, a többi meg nem számít.
Sokan azt mondják, hogy nagyon ölbe kapattam, ami részben igaz is. Amikor alszik akkor van csak a kiságyában, vagy még ott sem, mert olyankor is gyönyörködöm benne, úgyhogy nappal magam mellé veszem a nagyágyra. Később nagyon meg fogom bánni, tudom, de egyszerűen nem tudok betelni vele. Szerintem a legtöbb első gyermek el van kényeztetve. Amelyik nem, azt nagyon tudatosan nevelik, amire én nem vagyok képes. Inkább szenvedek és szidom magam később, minthogy most letegyem csak azért, hogy hónapokkal később könnyebb legyen. Így sem jut nekem elég belőle, főleg ha jön anyukám vagy a keresztszülei, egy fél napig csak akkor van nálam agyerek ha etetem, vagy még akkor sem. :)
A szülésre visszatérve, olyan fanasztikus élményben volt részem, hogy szívem szerint minden héten szülnék egy gyereket. :D

Nálato mizu? Nem sokat tudok még a gyerkőceitekről a nevükön kívül.

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Loredana
hát hallod, nem sokan nyilatkoznak így a szülésről! :)
Nagyon örülök, hogy ilyen jól elvagytok, szuper! :) Nézd, szerintem is a legtöbb első gyermek el van kényeztetve, de én azt gondolom, hogy ez így van rendben. Hadd élvezzük már végre, hogy van egy szépségünk, a mi vérünk, hát ez akkora csoda! :) Egyébként nem biztos, hogy meg fogod bánni, az én kislányom folyton abajgatva volt, folyton foglalkoztattuk és egész nap ott voltam mellette, egész nap vele foglalkoztam. DE az is igaz, hogy annyira nagy volt mindig a szerelem, hogy mi mindent meg tudtunk beszélni, első perctől úgy beszélgettünk vele, mint egy felnőttel, erre neki iszonyatosan nagy igénye van, ő olyan, hogy szeret mindent megérteni, ha valamit észérvekkel indokolsz, azt elfogadja és meg is érti. Úgyhogy nálunk a tiltás, az, hogy NE, soha nem volt akkora probléma. Nem voltak oltári nagy hisztik, amikor a testvérke megszületett, akkor sem, a testvérféltékenység ott volt mindig, de ő mindig tudta, hogy ő az én szemem fénye, imádom és ez soha nem fog változni. Megértette, hogy a testvérét is megvédem, akár tőle is, de mellette ugyanúgy kiállok akkor is, ha a testvérével kell szembeállni. Tudja, hogy ő az első az életemben a tesóval együtt és nem zavarja, együtt tud vele gondolkodni, tud családban gondolkodni, tudja, mit jelent az, hogy MI vagyunk, és nem ÉN vagyok, úgyhogy én azt mondom neked, hogy szeresd, szeresd, szeresd, annyira amennyire csak bírod, mert soha, de soha nem jön vissza többé ez az időszak. Semmi nem számít, csak az, hogy a gyereked boldog és kiegyensúlyozott baba legyen, ez a lényeg. Úgyhogy ette meg a penész, ne törődj te semmivel. Egyébként meg nekem az a véleményem, hogy egy gyereket nem lehet elkapatni ebben a korban, ebben a korban három dologra van a legjobban szüksége: anyára, ennivalóra és alvásra. Úgyhogy a legeslegfontosabb te vagy most neki, vedd ki a kiságyból, ölelgesd, szeretgesd, mert meglátod, hogy annyira megtérül, hogy az hihetetlen. Én szentül hiszem, hogy a gyereknek az első időszakban kapott szeretet egy életre kihat. Egyébként meg ne feledd: ha valami belülről jön, akkor az úgy van rendben. Ha neked igényed és szükséged van rá, hogy szeresd, akkor az rendben van. Már csak azért is, mert ha te olyan ember vagy, aki szeretetteljes, akkor a gyereked is örökölte a te génjeidet valószínűleg, neki is nagyon nagy szüksége lesz a szeretetre, ahogy neked. Na, ezt túlbeszéltem. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Tökéletesen igazad van. Csak hát azok akiknek még azt mondták első gyermekes korukban (keresztanyám, anyám, nagyanyám), hogy nem baj ha a gyermek sír, nem szabad sűrűn felvenni, ők nem értenek egyet velem (persze ha ők veszik fel az nem számít, mert úgy sem jönnek minden nap). De megmondtam kerekperec: az én gyermekem, azt csinálok vele amit akarok, ha kiveszem, ki lesz véve.
Általában csöndes vagyok, mindenkire ráhagyok mindent, úgyhogy anyu kissé ledöbbent amikor így kirohantam. De legalább megértette.
Ma voltunk a védőnéninél 4260 g-os és 55 cm-es nagyfiam van nekem. :) Érzem is hogy nagyon sokat nőtt.

Visszatérve arra amit írtál, az, hogy ilyen könnyen szót lehet érteni a lánykáddal, az egyrészt komolyságra vall az ő részéről, a tiedről pedig következetességre. Sok gyereknél előfordul a testvérféltékenység, még akkor is ha nincs testvére. Egy ismerősünk kislánya mondta - akkor három évesen - : "anya, nekem nem kell testvérke, mert akkor velem nem játszol, és én világgá megyek." Szóba sem került náluk a második gyermek, csak született egy unokatesó.

Amúgy melyik névnek a becézése a Didri?

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Nézd, nekem is mondja néha, hogy Anya, gyere hagyd itt tesót és bújjunk össze. Olyankor mondom, hogy ha elvan, akkor lehet és bemegyünk a kisszobába bújni. Mert ha épp magában eljátszik, akkor természetesen lehet ilyet is, de ha sír, akkor visszamegyek hozzá és ezt a kislányom teljesen jól fogadja, hála Istennek. Nem mondom, hogy nem mondta soha, hogy anya keveset foglalkozol velem meg ilyenek, de ez elkerülhetetlen. Amúgy én nagyon sok energiát fektettem abba, hogy jól érezze magát: nem vittem oviba majdnem egy évig, minden nap kétszer kimegyünk a játszótérre, ha nem, akkor a barátnőit hívom meg (tegnap volt nálunk egy kisfiú és három kislány, az egyik ovistársa, a másik játszótéri barátnő, a harmadik Mendel korú), pancsiztak a medencében, én meg végig kiszolgáltam őket, főztem az ebédet, itattam, etettem őket, játékokat adtam neki, szóval nagyon jól érezték magukat. Ma is jönnek, ha minden jól megy. :) Szóval én mindent azért teszek, hogy ők jól érezzék magukat. Azért vettem az elektromos hintát is, hogy amikor nem tud a kicsi aludni, mert a nagy nem hagyja békén, akkor beleteszem és ő ott biztonságban jót alszik, elringatja a hinta. Én mindkettőnek az érdekét nézem, magammal nem sokat foglalkozom, de a lényeg az ő boldogságuk, mert olyan hamar elrepül ez a kis idő. Főleg most, hogy nemsokára kezdődik az iskola és én fogok járni nappalira, szóval nem lesz könnyű...

Ez a világgá megyek, ez szokott lenni, de ránézek, elkezdek nevetni és akkor ő is nevet. :)

A legnagyobb hiba, amit elkövethetsz egy gyermek ellen, hogy nem szülsz neki testvérkét. Egy időben én is azt mondtam, hogy köszi, nem kell még egy. Aztán az egyik anyuka kicsit morbid volt és azt mondta: nem baj, a sírodnál egyedül fog állni. Akkor jöttem rá, hogy a gyerekem nem lehet egyedül a nagyvilágban. Akármi van, ha összeveszik is a testvérével, az élet hosszú, valahogy újra és újra visszakeverednek egymáshoz és én azért remélem, hogy sikerül úgy nevelnem őket, hogy szeressék egymást. Nekem csak az ő boldogságuk a fontos, ezért mindent ezért teszek, mindent. Az iskolát is nagyrészt emiatt vállaltam fel újra, mert a kislányom mellett már elvégeztem egy főiskolát, de most újra elkezdem.

Didri Diána beceneve. Nem ismert, az egyik barátnőmet hívják így és megtetszett. :)

Nagyon jól tetted, hogy kiálltál magadért, sajnos lesz még konfrontáció, ez ezzel jár, de lassan azért kialakul. Nálunk most értették meg, hogy én hogy képzelem a gyereknevelést, most már végre eljutottunk odáig. De voltak boxmeccsek. :)

Ez a nem baj, hogy a gyerek sír, jajajaj, ez nekem nagyon nem tetszik! Nem mondom, hogy a második már nem többet nyöszörög, de sírni nem hagyom őt sem. Sőt, továbbmegyek, amikor tanultam egészségügyi alapismereteket, ott is azt írta, hogy figyeljük meg, hogy miért sír a gyerek, mert annak általában oka van. Ha minden rendben van, akkor nem sír. Ez nekem annyira távoli, hogy hagyjuk sírni a gyereket! És ha bekakilt, vagy fáj a pocija, a foga vagy melege van vagy fázik? Azon én tudok segíteni, nem? De ha fel sem veszem, meg sem nézem, mi baja, akkor mi van? Legközelebb mondd meg, amikor mondják, hogy hagyd sírni, hogy majd ha neki kell menni wc-re, vagy ha ő szomjas, akkor feküdjön le, hátha attól jobb lesz! Brrrr.... Jajj, utálom, az ilyen hozzáállást!
Egyébként nekem a védőnőnk mondta, hogy ő folyton ott volt mind a három gyereke mellett, de jó is, mert volt olyan, hogy a kicsi lázas volt és onnan vette észre, hogy sűrűn vette a levegőt. Látod, ez is egy jel, ha a gyerek sűrűn veszi a levegőt, akkor mérj lázat. De messziről ezt hogy veszed észre? Na, jó, nem hőbörgök tovább. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Szép Napot Mindenkinek!

A segítségeteket szeretném kérni!
Tudna valaki nekem SOS információt nyújtani Dr Kovács Rékáról?
A Tesóm Őt szeretné fogadott orvosának és nem tudunk róla semmit azon kívül, hogy a kórházban magánrendel és hogy ránézésre nagyon kis szimpatikus!

Előre is köszönök szépen minden hozzászólást!

Minden jót kívánok! :)

Gumama
gumama
Ecséd
 
 


Abszolúte igazad van. De amúgy is olyan jól esik egy kicsit -állandóan-, megölelgetni. Egy év múlva már nem fogja igényelni, én meg kihasználom amíg nem tud tiltakozni. :D
Testvérkéje mindenképp lesz. Vincét is ikreknek akartam, egyke lett belőle, de arról még nem tettem le, hogy a következők ikrek legyenek. :)
Már ezen a héten megtanult mosolyogni. :D
Kép
Egyszer megeszem!!!

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Szia gumana!

Én Kovács Rékához jártam terhesgondozásra Pesten a Mátyásföld klinikára, de nem szültem nála egyrészt mert nem tudtam volna kifizetni, másrészt mert ő is akkoriban szült mint én, azaz kb 1 éve. Nézzétek meg a www.matyasfoldklinika.hu oldalt, ott van telefonszám és tudtok időpontot kérni. Az asszisztensnő veszi a telefonokat, nem a doki. Egyébként én meg voltam vele elégedve, nem tudom milyen lett volna a szülésnél.

Üdv:
Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Na nézd csak, Anidani! Csak nem zugolvasunk? :) Írhatnál egy kicsit magatokról. :)

Loredana
Na nehogy azt hidd, hogy nem fogja igényelni egy év múlva, ááá. :) Még a négy évesem is igényli. Talán nem annyit, de azért nagyon sokszor odajön: Anya, szeretlek! és megölel. :)

Gumama
nincs gyeden a doki néni?

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


"Na nehogy azt hidd, hogy nem fogja igényelni egy év múlva, ááá. Még a négy évesem is igényli. Talán nem annyit, de azért nagyon sokszor odajön: Anya, szeretlek! és megölel."

Igaz, persze, de azt az igazi dajkálást ami most nekem olyan jól esik, már nem annyira. Helyette ott van a világban ezernyi felfedezni való, nincs arra sem ideje, sem türelme már, hogy egy fél napig ringassam. :) Sebaj, azért lesz még legalább kettő, akkor jó sokáig babázhatok. :) Adná a jóég, hogy megnyerjem az ötös lottót, akkor nyolc gyermekem lenne, vagy kilenc. :) (De szép is lenne... )

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Sziasztok!
Loredana, olyan jó olvasni a soraidat! :) Komolyan feltöltődtem belőlük. :) Vince nagyon jó helyre született.
Klassz lenne, ha még a kistesók érkezését is megoszthatnánk így egymás közt itt, kíváncsi lennék, kinek milyen élmény lesz. :)

Többiek merre vagytok? Mostmár beköszöntött az ősz, ideje visszatérni és mesélni! :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Csibic
egyetértek! :) Jöhetnének már mesélni! :) Veletek mi a helyzet?

Loredana
Persze, igen, ez az idő már nem jön vissza. De azért sokáig még nagyon bújós lesz. Inkább olyan három éves kora körül kezd jobban leválni, ahogy én vettem észre. Mert felfedez-felfedez, de azért hamar elfárad, aztán persze anya ölében landolás van. :) És ez olyan jó. :) Egyébként tényleg jó lenne jóóó sok gyereket szülni. :) De ezt ugye nem engedhetjük meg magunknak.

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Nem sajnos, de azért álmodozni róla jól esik. :)

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Hát igen. :) Álmodni mindig jó. :) Azért ha becsúszna még egy gyerek, nem mondanék nemet. :) De nem lenne könnyű...

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Azt tudjuk megbecsülni és szeretni igazán, ami nem jött, nem ment könnyen. Persze akkor rossz, de később semmihez sem hasonlítható. A könnyű dolgokat természetesnek vesszük, így később már nincs varázsa.
Én a várandósságom viseltem egy kicsit nehezebben lelkileg, mégis most azt mondom életem egyik legszebb 8 és fél hónapja volt.

Kép
loredana
Kerepes
 
 


Igen. :) Érdekes, nekem is Mendivel volt egy nagyon nehéz időszakom, de ettől függetlenül imádok babát várni. :) Olyan jó dolog ez. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


:) Hiába, nem jön senki mesélni... talán mert még túl szép az idő. De majd ha beüt az a csúf esős, hűvös ősz... :)

Jaj, ez a bújós téma.. Aliz kb. másfél hónapja úgy alszik el esténként velem, hogy markolássza a fülem, vagy a hajam, vagy valamit, amit ér (néha a szememet is majd kiszedi :) :) ).. annyira imádom! Legutóbb meg a dokinéninél nem akart lefeküdni a vizsgálóra,úgy kapaszkodott belém, mintha az élete függne tőle. :) Szerintem sokak közt engem is ezek a momentumok erősítenek meg az anyaságban...

Mi most kicsit bajban vagyunk, ugyanis kicsi lányunk mindenhol feláll. Eleinte mindig próbáltuk visszacsüccsenteni őt, de kész küzdelem volt, sírva fakadt stb., úgyhogy egyre többet hagyjuk. Nem tudom, lehet ebből baja? Meggörbül a lába vagy ilyesmi? Mert úgy elég erősen tartja magát, már születése óta folyamatosan biciklizik a lábaival, szóval jó izmosak neki. :)
Kezd már mászni is, most olyan vegyes kúszó-mászó mozdulatokkal halad a cél felé...
Ja és a legújabb, hogy örömében visítozik, de valami földöntúli oktávban, és a dobhártyám majd elpattan tőle. :D

Mendivel mi újság? :)

Kép

Kép
csibic
 
 


Csibic
gyors leszek, mert anatómia házit írok. Mendi alakul. Nem tudom, ha nem áll egész nap, vagy nem vezeted kézen fogva, akkor lehet, hogy nem baj, de nem tudom, bevallom. Nekem a gyógytornász azt mondta, hogy 10 hónapos kora előtt ne nagyon álljon, főleg ne menjen, mert akkor még reflexből megy, akkor életben tartom a reflexeket, meg mittudomén, de én ehhez nem értek úgy, mint ő. Nézd, ha kúszott és utána mászott, minden rendben volt, akkor szerintem nem baj, hogy feláll, mert úgysem áll egész nap, de nem tudom, ezt inkább gyógytornász tudná megválaszolni. Én mindig őt kérdezem, mert ez egy szakma, nagyon komoly szakma, szemben azzal, hogy mennyire nem veszik az emberek komolyan...
Kérdezz meg egy profi gyógytornászt. Én a fürge lábak alapítványhoz járok, nagyon elégedett vagyok velük, ha gondolod, felhívhatod őket, ha nem, akkor kérdezz meg egy ismerőst. Ebben tanácsot én nem adhatok, sajnos nem értek hozzá. De tudod, ha értenék, akkor sem tehetném sokszor, mert leharapják a fejem érte. A gyógytornászunk is mondta, hogy neki is nekiestek néhányszor azok az anyukák, akik jobban tudják a gyógytornásznál, hogy egy gyermek hogy kell fejlődjön... No comment...
Nehéz ez, mert mi nem tudjuk, hogy kellene kinéznie, a szakemberek már annyit kaptak, hogy inkább nem mondanak semmit. ha kételyeid vannak, akkor kérdezz szakembert szerintem. Én nagyon komolyan gondolom, második gyerek mellett, hogy ez nagyon fontos. A gyógytornász azt mondta, hogy most fél év alatt annyit fejlődik nagymozgásban, amennyit utána 10 év alatt nem, ez az időszak nagyon fontos. A korai fejlesztő központban ugyanezt mondták (fejlődésneurológus, gyógypedagógus és gyógytornász volt ott). Ezek után én ezt nagyon komolyan veszem, bár már majdnem leharapták érte a fejem, de mindenki tegye a saját belátása szerint. :) Én így fogom és kész. :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Majd még írok, bocsánat, csak káosz van... :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!

Szia Piroska!

Bevallom időnként idetévedek, és bele-bele olvasok, de olyan ritkán jutok a gép elé, hogy ha nehezen bejutok ide, is csak átfutom, hátha tudok valakinek valamit segíteni.
Ábel elmúlt 1 éves. El sem hiszem, de rettentő gyorsan elszaladt ez az egy év. 3 fogacskája van, és még szopizik. Amiről most próbálunk leszokni. Napközben ha álmos, és aludna, előtte általában szopizik, illetve éjszaka is ébredünk 1-szer, 2-szer, 3-szor. Érdekes, hogy amennyire drukkoltam az elején, hogy minden rendbe menjen a szoptatással, most ugyanúgy drukkolok, hogy simán tudjunk leállni.
Na és miért szeretném, hogy elszakadjunk? Mert -bár még csak a férjem és 2-3 ember tudja, de most veletek is megosztom - 8 hetes kismama vagyok.
Ha minden rendben megy és Isten is úgy akarja, jön a kistesó jövő április végén. Azért írom ezt, mert az első terhességem 10 hetesen vetéltem el, és elég mély barázdákat hagyott bennem, bármilyen ici pici is volt még a mi első kis magzatunk.
Erről a koraszülött bezárásról én is szeretnék tudni, mert bár Ábel időre született, de mi "patológiás" eset voltunk, és mi is ezen az osztályon voltunk 1 hétig. Ott a csecsemősök a világ legsegítőkészebb emberei, nagyon sokat köszönhetek nekik, kár lenne, ha tényleg be kellene zárni az osztályt.

Míg ezt a pár sort megírtam, Ábel 2-szer ébredt....nem tudom mi baja lehet, talán jön a negyedik foga?
Üdv mindenkinek!

Ani
anidani
Isaszeg
 
 


Sziasztok!

Néha szoktalak olvasgatni titeket, de írni sajna nem tudok rendszeresen. Viszont most van pár dolog amihez hozzászólnék, hátha tudok segíteni.

(bocsánat, nem név szerint válaszolok, csak témánként)

Császár után természetes szülés!

Ezt támogatják Kistarcsán, legalábbis én úgy tapasztaltam. Fiam farfekvéses volt, ezért kellett a császár, a kislányomat viszont sikerült hüvelyi úton megszülnöm, pedig 15 hónap közöttük a korkülönbség. Nálam a Szentágotai doktor úr volt kezdetben (ő a végén meg is köszönte a kitartásom, hogy nem kellett műtenie), de mivel elég sokat vajúdtam még 2 dokit "elfogyasztottam". Szabó doktornő volt ott végül a kitolásnál, de aki a legjobban támogatott a természetes szülésben az a Várkonyi doktor volt. Őt ugyan sokan nem szeretik, mert elég hangulatember, ezt sokszor én is tapasztaltam, de mégis nagyon jó szakembernek tartom és ha választanom kell bármikor dokit csak őt kérném fel. (amúgy nem volt választott orvosom, ez a leírásból kiderül)

Azóta egy ismerősöm is szeretett volna császár után természetesen szülni a kórházban, és őt is mindenben támogatták, de sajnos neki nem sikerült, ám nem az orvosokon múlott.

Mozgásfejlődés!

Az én fiam is 7 hónaposan állt fel és egy gyógytornász mondta, hogy ne engedjük. Elkezdtem visszaültetgetni megtiltottam neki és persze hiszti volt. Aztán inkább az "öregekre" hallgattam, hogy ha ő akar felállni, akkor menni fog neki, van erő a lábában, nem lesz tőle baja. Hozzáteszem, hogy előtte ő már 1 hónapot mászott, mert azt is korán kezdte. Azóta sincs semmi baja, annyira nincs, hogy sajnos a kislányommal meg gondok voltak, Dévényeshez jártunk, aki megnézte a fiamat is és mindent rendben talált.

Kislányommal azért kellett Dévényeshez menni, mert nem mászott még 9 hónaposan sem. Itt is mondták az nagyszülők, hogy csak lusta, ne vigyem el, de én mégis úgy éreztem, hogy el kell vigyem. Diagnózis: a lábában gyengék az izmok. 11 hónaposan kezdett el mászni a sok kezelés hatására. Már fel szeretne állni, de ahhoz még nem elég erős. Erre meg azt mondta a Dévényes, hogy az mindegy mikor áll fel, felállni mindenki feláll és járni is mindenki megtanul, de a mászás kimaradhat, ami nem jó, mert később tanulási nehézségei lehetnek. Nem feltétlen, de lehetnek. No, ebből azt szerettem volna kihozni, hogy a gyógytornász is mondhat okosságokat meg a nagyszülők is, de szerintem az anyai megérzésekre kell hallgatni, mert neked kell úgyis dönteni, és magadat fogod később okolni, ha nem jól döntöttél. Mert szakemberek is mondanak ellent egymásnak és akkor meg vagy lőve.

Elválasztás!

Én úgy szoktattam le a kislányomat az éjszakai szopiról, hogy vizet adtam neki ha felkelt. Először elfogadta, de sírdogált kicsit, majd már el sem fogadta, csak sírdogált, végül fel sem ébredt már éjjel. Ez kb. 3 éjszakánkba került. Muszáj volt, mert egyrészt már zombi voltam, másrészt szülés óta még mindig nem jött meg és szeretnénk már 3. babát. Azóta már megjött és remélem hamarosan sikerül hármaska is. :)

No, leírtam, hátha tudtam ezekkel valakinek segíteni!

Szép napot nektek! :)

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Én a suli miatt tévedek ide ritkán...

Anidani
jaj, akkor nagyon szurkolok nektek! :) Mi még szopizunk, közben nappalira járok suliba, nem egyszerű... De jó. :) A kislányom elkezdte az ovit, nem nagyon akar menni, de azért elmegyünk, mert jövőre már óvodaköteles lesz, nincs mese.
Szerintem Ábi a hidegfront miatt volt nyűgös, de simán jöhetett még foga, jött?

Na, megyek, mert mennem kell suliba nemsokára. Szép napot mindenkinek! :)

Piroska

picibaba.hu vonalzó

picibaba.hu vonalzó
piroska.103
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit bajban vagyok, mert hamarosan el kell döntenem, hogy beadatom-e Vincénak a rota vírus elleni oltást, vagy sem. Annyi ellentmondó véleményt hallottam az utóbbi napokban, hogy már azt sem tudom, hogy ki vagyok.
Van aki a gyerekeinek három hónapig ment a hasa utána, más gyermek attól lett rosszul, megint másnak meg pont az oltás "mentette" meg a gyermekét a betegségtől.
Én úgy gondoltam, hogy ha meg tudom védeni jónéhány nap szenvedéstől és kórháztól, nem kérdés, hogy beadatom-e. Annyi minden lesz amit sehogy sem tudunk elkerülni, ha viszont ez lehet, akkor a vakcina mellett teszem a voksom.
A védőnő szerint csak jót teszek vele, a háziorvos viszont azt mondja, hogy szerinte ha nem muszály, ne adjuk be. És akkor kérdem én, hogy most mi a farnc van? Esküszöm olyan heves vitákat vált ki, mint annak idedjén a H1N1.

Ti beadattátok? Mik a tapasztalatok? Aki nem adatta, miért?

Előre is köszi a válaszokat.

Loredana

Kép
loredana
Kerepes
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: