Új privát üzeneted érkezett!

Jaj, Kubi nagyon-nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:
Itt ülök a gép előtt és sírok...nem hiszem el...úgy hittem benne....
vigasztalót kéne írnom, de nem megy...tudom mit érzel...túl lehet élni, de még sem lesz ugyanaz mint az előtt...4 baba...én is csak azt mondom, számolni a napokat és újra és újra megpróbálni.... amíg van rá egy kis halvány remény, hogy sikerül...nem tudom meddig lehet ezt csinálni, meddig van az emberben erő, hogy újra és újra feláljon... (((((( ))))))

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Jó reggelt!

Grácus nagyon vigyázz magadra! Tényleg feküdj amennyit csak bírsz!

Kriszta, köszi, hogy leírtad, ez megcsillantott némi reményt.

Úgy tűnik nem fog magától beindulni a dolog. Nincs semmi jele.
A műtéttől nagyon félek, egyenesen rettegek....
Kész vagyok teljesen.
Érdekes, pénteken teljesen jól tudtam aludni, ma meg fél óránként felriadtam.
Várakozásban nagyon rossz vagyok. Nincs kedvem közben csinálni semmit, merthogy várunk. Nagyon nem vagyok kibékülve a sorssal.
kubi
 
 


Kubi, annyira sajnálom :cry: :cry:

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 

 
 

Hátha mégsem, hátha úgy van, ahogy Tünci mondta.
Bárcsak az lenne, hogy tévedtek.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Grácus, Neked gratulálok és vigyázz magadra.

Lyly, Neked is! Csanád szép nagyfiú, hallod-e, megdolgoztál vele, vagyis érte. Amit utoljára írtál, igen, hát ez így van, én is abban bízom, hogy majd egyszer együtt leszünk, addig meg itt élnek bennem. Az álmaimban, itt bent nőnek, és léteznek, és elképzelem őket, milyenek, és beszélek hozzájuk. A bánat meg az útitársunk marad, de már elviselem, hogy mindig kísérget.

Leda, Veletek mi újság?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Jázi, még a múltkorihoz: olyan jó volna, ha tudnák valami okosat mondani, de sajna nem tudok. Így csak annyi, hogy nagyon bízom benne, hogy sikerül és nem húzzák már az időt, ez őrület, ami itthon van, tényleg.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Jesszus, tudnák helyett tudnék :oops: :oops: :oops:

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Grácus gratulálok! Vigyázz magadra, feküdj sokat, csak akkor kelj fel, ha tényleg muszáj! Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Kubi nagyon jó lenne, ha megtörténne amit Tünci írt...csodák igen is vannak. Nem is kell semmit csinálnod, pihenj sokat. A várakozás nagyon nehéz...sajnos mégsem tehetsz mást mint hogy vársz...
Amíg nem vagy ott ne is rágódj a műtéten. Sokat gondolok rád, nagyon szeretnék segíteni...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Tegnap néztem egy dokumentumfilmet.Nem az elejéről láttam,csak bekapcsolódtam.
Egy szülést muttak,mikor meglett a baba, becsomagolták odaadták az anyukának és aztán elfüggönyözték a lábát.Majd egy perc múlva mondták neki ,h megszületett a másik kislány.az anyuka mondta ,h igen, tudja.
Kérdezték akarja -e látni ,s az anyuka visszakérdezett ,h mit javasolnak.Azt javasolták, h nézze meg ,mert könnyebb lesz a gyász..a szülésznő becsomagolta a halott babát is, mnit az élőt,pólyába.Aztán segített megtartani mindkét babát az anyukának karban, s kérte hogy először nézze meg így, s ha felkészült, akkor takarja ki nyugodtan, nem kell sietni, búcsúzzana k el.mellette állt a férje, s akkor ,mikor karjában voltak, kezdtek el sírni ,mindkét szülő...felzokogtam én is,mert magunkra gondoltam, meg a babákra, akiktől nem búcsúzhattunk méltóan..

Mikor jutunk el ide, ez csak emberség kérdése..

Nemrég Betti írt erről, h mit érez most.
Ha ránézek a fiamra, sokszor sírom el magam, h nem volt lehetőségem úgy köszönni el Violától, ahogy szerettem volna.hogy nem simogathattam úgy, mnit most a fiam..pedig neki is szüksége lett volna rám.Hogy sürgettek.S ez már sosem hozható helyre, sosem lehet megtenni mégegyszer és ez nem múlik el bennem, h újra, meg újra feltör..és nagyon fáj, még most is, mindig.
tünci28
 
 
 


Mindezt azért, mert nincs gyászmunka a kórházakban, nincs lehetőség, akarat megállni egy pillanatra, és méltó módon búcsúzni az élettől, még akkor is, ha az az orvostársadalomnak egy darab test, nem jelent semmit. Mert ők tudják, hogy nekünk hogy jó.
Te is elhiszed, hogy neked az jó, megnyugszol, hogy igen, ez így jó volt, de akkor miért is vannak ott azok a gondolatok a háttérben, néhanap, miért nem hallgat el a lélek, hogy kellett volna.....búcsúzni kellett volna....megérinteni....megsimogatni....hogy itt vagyok, anya szeret, de most menned kell.....hogy a látvány......milyen látvány, hisz a saját gyermekről beszélünk, aki nézzen bárhogy is ki, a leggyönyörűbb minden anyának.
Azt gondolom sokkal könnyebb lett volna és most is könnyebb lenne, ha méltó módon köszönhettem volna el.

az a hang legbelül most nem lenne.......
betti0412
 
 


Én már túlléptem, felépültem, összeraktam magam, kemény munka volt, de örökre viszem magammal azt, hogy nem néztem meg. Örökre.

Betti
Kép
betti0412
 
 


Nekem mindkettőjüket a kezembe adták, foghattam, dajkálhattam őket, amíg csak akartam. Megkérdezték még azt is, megkereszteljék-e őket. Elkértem a Hajna sapkáját, kétségbeesetten akartam valamit a kislánykámból, és szó nélkül ideadták. De az én esetem más, nem tudom, akkor mi lett volna, ha nem élnek egyetlen percet sem.

Tünci, Te azért megsimogathattad Violát, ha jól emlékszem, igaz? Sürgettek? Miért??

Betti, tudom, már ezerszer elcsépeltük, de nem tudtál akkor dönteni, abban az állapotban. Meg kell bocsátanod magadnak.

Kubi, itt vagy?

Grácus, majd Te is írj már, mi a helyzet, jó?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Igen Zaha, engedték, simogattam, a kis fülét ,arcát, végig a testét, a kis lábát..emlékszem az érintésre..de csak egy perc volt ,aztán azt mondták menni kell, mert őneki még maradni kell két órát ott, ahol volt..és én zavarom az élőket..jönnek szoptatni az anyák..
ahogy most leírom is felzokogok..

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Micsoda??? Hihetetlen. Sajnálom... :(

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!

Hát meg ríkattatok így reggel. :cry: Annyira igaz, hogy nálunk ezzel nem igazán tudnak mit kezdeni. Ezt miért nem tanítják az egyetemen? Vagy miért nem tudnak pszichológusokat, szociális munkásokat tartani emiatt?
Nálunk is egyből elvitték a fiúkat, pedig tudom, hogy élt mindkettő. Bár én azóta sem tudom eldönteni, hogy jó-e az, hogy nem tudtam rendesen elbúcsúzni tőlük.

Én ilyen filmeket még mindig nem tudok megnézni.

Lányok nálam nem tudom mi van, remélem nem akadtok ki, ha leírom, de úgy gondoltuk a férjemmel, hogy hátha egy kis összebújás beindítja a dolgot. Vérezni is kezdtem, de azóta semmi. Ilyenkor mi van???? Vannak mensis érzéseim néha, de semmi több.
kubi
 
 


Kubi.Egyszer beszéltem ilyenről a dokimmal és ő azt mondta, ha elindul a folyamat, lehet várni egy-két napot, de azért nagyon oda kell figyelni, nehogy baj legyen.(erős vérzés okozta shock, láz egy fertőzés miatt, mert ilyenkor kinyílik a méhszáj).Viszont azt mondta h sokan úgy tudják ,h egy perc alatt eldől zúdulásos vérzéssel,pedig ha nem operáció van, akkor eltarthat napokig is pecsételő vérzéssel, egyre fokozódó görccsel.
Az unokatesvéremnek 13 hetesen volt elhalt babájaé s ott már nem csinálják meg a műtétet, kapott oxitocint reggel és aznap éjjelre vetélt el a mosdóban egyedül..azt mondta elképesztő görcsök voltak, ömlött belőle minden és majdnem 24 óráig tartott oxy mellett.:(

Szerintem kérd ki a dokid véleményét, nehogy aztán vmi olyan baj legyen ,ami miatt aztán később lehet csak újra inszem v lombik

KépKépKép
tünci28
 
 
 


Mindenképpen hívom este a dokimat, hogy megbeszéljük, biztos vagyok benne, hogy azt fogja mondani, holnap műtét.... Nem vagyok boldog, de lehet, hogy jobb lesz egy nap alatt túl lenni rajta, mint itt napokig küszködni.
Van egy sorstársam az inszemes topikon, úgy volt, hogy őt is holnap műtik, de neki annyira beindult tegnapelőtt, hogy alig értek be a kórházba. Ő is szabályosan vajúdott.

De ettől azért még félek az egésztől.
kubi
 
 


Sziasztok!

-csak par mondat erejeig...

Kubi nallunk tavaly elott december 29.-tol januar 7 ig ott volt bent a baba ,itt kotelezo 1 hetet varni. Orulet volt ,mert a nap minden orajaban azert imadkoztam,hogy valami csoda altal megiscsak legyen szivhang,de nem lett. A mutet megvaltas volt joforman...-szerintem ne kinozd magad igy,ugysem talalsz benne oromot,csak duhosebb leszel,mert nem sikerul es megjobban kikeszulsz!-ha lehet ezt egyaltalan meg fokozni!
Kitartas es sok sok erot kivanok neked!

Basszus itt meg szules elott neztek a kortortenetemet es rogton kerdeztek ,hogy akarok e trauma feldolgozo orakra jarni es kell e kulon tamogatas lelkileg a multra visszatekintve!
Oke ,hogy az ember "csak husaru",de hogy ennyire szivtelenek legyenek az mar mindennek a teteje!
Emlekszem anno mikor az ikrek utan sirtam ram is ram szolt az orvos ,hogy mar hiaba sirok nem hozza vissza oket. Megtudtam volna folytani 1 kanal vizben!

Kriszta
schat
 
 


Sziasztok!

Kubi, tényleg ne kínozd magad. Ha már így történt jobb rajta túllenni minél hamarabb. Az én dokim ilyen esetben nem hagy várni, mert a tapasztalata szerint mindig a legrosszabb időben (éjjel, hétvégén,egyedü) indul be a dolog és ahogy Tünci is írja baj is történhet. Én biztos a műtét mellett döntenék annak ellenére, hogy azt mondtam soha többé... Az első ilyen esetben 8 hetes voltam és csak egy picit barnáztam. Gyorsan túl voltam a beavatkozáson és utána is csak 2-3 nap gyönge vérzésem volt. Most a 13 hétnél mire kórházba értem már nem is véreztem (előtte is csak egy piros folt..). Nem a műtét volt a szörnyű, hanem a várakozás előtte, a tudat, hogy hiába beszélek a babámhoz már nem hallja amit mondok...amikor elaltattak azt akartam soha többé ne is ébredjek fel...bocs ez nem túl biztató..
Már hallottam mástól is, hogy az összebújás segíthet...valószínű nálatok nem indított be semmit...
Az hogy félsz normális, emberek vagyunk és félünk...van egy szerető férjed, gondolj rá és ne félj nem történik semmi baj...

Tünci ez szörnyű...ilyenkor gondolok bele, hogy mi minden történhetett volna a fiammal...én sem láttam mikor megszületett, vitték mindjárt...csak mi szerencsések voltunk...
Értem én azt, hogy az orvosoknak mindenki csak egy a sok közül, de ők miért nem értik, hogy nekünk nem az....

Pszichológus, szociális munkás jó lenne, de persze erre nincs "keret"...örüljünk ha akad egy nővér aki megértő és megpróbál emberien viselkedni, vigasztalni...nekem másodszorra szerencsém volt, volt ilyen aki odaült beszélgetni...de először alig vártam, hogy eljöjjek onnan...

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek a drukkokat!
Pihenek sokat és a barnázás is alig van már Kopp-kopp!!! Próbálok + maradni tegnap reggel csináltam még egy tesztett ami + lett :lol:

Kubi
Annyira sajnálom :cry: :cry:

Remélem mindenki jól van!
Puszi!

Kép
grácus
 
 


Kubi, nekem sem várt a dokim egy percet sem, hogy majd elmegy magától. Rögtön másnap mennem kellett a kórházba. Nem is bírtam volna azzal a tudattal lenni, hogy bent van, de már nem él.
betti0412
 
 


Beszéltem a dokimmal, megműt holnap.

Nekem talán könnyebb, (illetve magamat nyugtatom vele), hogy egyáltalán nem is volt szívhang, és kb pénteken egy öthetes terhességnek felelt meg a petezsák. Könnyebb ezzel a tudattal. TAlán ezért is nem sürgette annyira a doki a műtétet, mert még nagyon pici, és végül is megadta a lehetőséget, hogy elkerüljük a beavatkozást.

De nagyon félek. Sosem altattak, fogalmam sincs, hogy mire számítsak, félek a pálcikáktól..... , dühös vagyok, és egyelőre kiábrándult, ja és nem tudom még mennyit bírok
kubi
 
 


Kubi, engem eddig 4szer altattak, egyik alkalommal sem volt rossz az ébredés, kis fejfájásom volt, itt nem altatnak sokáig, gyakorlatilag negyed óra, max fél.
A pálcika kérdés az már rosszabb, természetesen ezt is csak nálunk használják már, vannak korszerűbb dolgok is ennél, de mi még ezt nem használjuk, azok felhelyezése nekem nem volt jó, szúró érzés, ha ügyes a doki az szerencse. Nagy levegő, mélyeket és lazítsd el magad, nem olyan vészes, ilyenkor kettőt tesznek fel csak. A szüléskor nekem nyolc volt, az nagyon nem volt kellemes.

Ne félj a beavatkozástól, senki nem szereti ezt tudom, főleg hogy a nővérek nem tudják, abortuszos vagy-e vagy másmiatt vagy ott, én néha éreztem a stílusukba, merthogy itt külön szoba is van az ilyenekre......néha beraknak egy mindenórás kismamát is a szomszéd ágyra.....hátha van közös témátok este, dumcsizzatok......
betti0412
 
 


Betti köszi, hogy leírtad. Ez egy kicsit így megnyugtató. Remélem hamar túl leszek rajta.
Elvileg a külsős dokik betegeit külön kórterembe teszik. Hát most majd meglátjuk. Este ha minden igaz haza is jöhetek.
kubi
 
 


Kubi, gondolok Rád holnap. Ha olyan állapotban leszel, írj este majd.
Küldök sok-sok-sok erőt, hogy elviseld, ez most a legkézenfekvőbb, aminek történnie kell, még ha olyan nagyon szomorú is.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Kubi lélekben veled vagyok. Engem is 4x altattak már. Nálunk sem mély altatásban csinálják ezeket a műtéteket. Egy szuri a karodba és már alszol is. Kicsit olyan mintha mennél vmi sötét alagútba. Ébredés után nem éreztem semmit, csakazt,hogy fáradt vagyok. A gázos altatás sokkal rosszabb, már olyanom is volt. Akkor az ébredés is rossz.
Ezt a "pálcikás" módszert csak hallgatom...szent ég...a régi topikban ahová jártam már írták a csajok, de akkor sem értettem. Nálunk ilyen nincs, legalább is amíg nem altatnak el biztosan nincs. Nálunk felfekszel, jön a szuri és alszol. Hogy utánna mit csinálnak nem tudom...
Tudom, könnyű mondani, hogy ne félj, de én sem tudok mást írni. Holnap túl leszel rajta...este pedig már itthon leszel. Gondolatban veled leszek. Azt biztos mondta a doki, hogy sem enni, sem inni nem szabad már 8 órával előtte.
biztos minden renben lesz. Gondolok rád...

Betti amit ír, valahogy nálunk is úgy van. Talán a helyhiány miatt. Igaz igyekeznek a missed ab-osokat nem betenni az önszántukból érkezőkhöz, de azért néha előfordul.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Kubi, engem is aznap haza engedtek, nem kell bent feküdni, bár nekem előtte éjjel bent kellett maradni a pálcikák miatt egy éjszakás tágítás volt.

Gondolok Rád holnap.
betti0412
 
 


Palcikazas itt sincs,nem is ertem otthon miert kell meg mindig ezt a modszert alkalmazni....

Kubi kitartas es sok sok ero! Gondolok rad holnap en is!
Remelem utoljara leszel holnap korhazban ilyen ok miatt es ezutan tortenik valami csoda!

Kriszta
schat
 
 


Gracus kitartas!-es bizz magatokban nagyon!
En is voltam korhazban eros verzessel meg annyi haematomam volt ,hogy a petezsak alig latszott,aztan meg elofajasokkal...-es sikerult vegul! Bizz a bababan is es magadban is!

Kriszta
schat
 
 


Kubi drága(((((((((((((((((()))))))))))))))))).....

Kívánom ,h a lehető legjobban bánjanak veled a kórházban..ha tudsz majd írj...sok puszi, gondolunk rátok!!!!!!!!!!!!
tünci28
 
 
 


Kubi
Gondoltatban veled vagyok! Kitartás! :cry: :cry:

Kép
grácus
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy gondoltatok rám!

Minden rendben van/volt. A tágítást megúsztam az előzmények miatt. (mint kiderült, mivel pici terhesség volt, illetve mivel már szültem -ez volt a fő indok, így nem kellett)

Az altatást jól bírtam, fél óra múlva már teljesen magamnál voltam.

A kórházban itt is összevissza raktak a szobákba, császárra váró kismama, abortuszosok és én. Boldog voltam. De mondjuk a főnővér aki felvett bocsánatot kért a helyzet miatt, és hogy ezt már évek óta nem tudják megoldani.

Most még egy picit görcsölgetek, de nem olyan vészes. Jövő szerdán kell kontrollra mennem.

Még egyszer köszönöm a törődést!
kubi
 
 


Drága Kubi!

Jó, hogy minden rendben ment. A görcsölés remélem hamar elmúlik.
Biztos nem volt könnyű. Azért rendes volt a főnővértől, hogy elnézést kért.
Pihenj sokat, kényeztesd magad.

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Kubi, örülök, hogy egészségileg jól vagy. Az örülök szó nem is a legjobb ide, sőt, talán a legrosszabb, csak annak örülök, hogy te jól vagy és viszonylag gyorsan túlestél rajta.
Közös szoba...... :roll:
betti0412
 
 


Na jól van, túl vagy ezen a napon Kubi.
Épülgessél, pihenj, kapcsolódj ki egy kicsit.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek mégegyszer!

Egész tűrhetően vagyok. Kicsit érzékeny a hasam, de nem fáj igazából. Az antibiotikum viszont kiütött egy kicsit, a normaflore és protexin szedés ellenére.
kubi
 
 


Sziasztok!

Három kicsi Angyalka fentről vigyázza lépteimet :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
A mai vérvétel eredménye: Béta-hcg 6,6 :cry:
Mindenek vége............................ A spontán vetélés beindult már vérzek!! :cry:

Kép
grácus
 
 


Grácus :cry: :cry: :cry: nagyon sajnálom(((())))
szintus
 
 


Grácus, sajnálom nagyon :( :(

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Grácus annyira sajnálom! . :cry:
kubi
 
 


Jaj, Grácus. Sajnálom, nagyon.
betti0412
 
 


Grácus nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry:
((((((( )))))))

Kép

Kép

Silvi
hsilvia
 
 


Köszönöm szépen mindenkinek!
Ma voltam dokinál nem kell műteni elment spontán. 1 hónap múlva kell mennem kontrollra!
Puszi!

Kép
grácus
 
 


Sziasztok!

Régebben olvasgattam a topicot, írtam is párszor. Most csak bekukkantottam, de látom felmerült a nevem....

Mi jól vagyunk.

Zaha még van vissza 7 hét....
Próbálom a sorsotokat nyomon követni, főleg Tüncit, Zahát, Bettit, a régieket...látom Lyly és Hasli is jelentkezett...

Kubi nagyon sajnálom. Nem tudom mi más vigasztalót mondhatnék...

Kívánom, hogy mindannyiótoknak rendeződjön az élete és kezetekben tarthassatok egy új életet, egy kis csodát. Most mennem kell, majd megpróbálok lépést tartani...

Puszi,

királylány
 
 


Sziasztok

Ne haragudjatok, hogy így ismeretlenül....Csak nyomon követlek Titeket egy ideje.

Bocsi, ha hülyeséget mondok, de nektek (főleg, akik sorozatosan elvetélnek egymás után pici korban) nézik a hormonszinteteket? Több ismerősöm is volt így, és egy egyszerű sárgatesthormon elégtelenség volt az oka. Emiatt vesztettek el több babát is. Amikor elkezdték nézni nekik, (Chlosty-val teherbe estek) utána pedig valami más gyógyival segítettek megtartani a terhességet. Igaz, sokat kellett feküdniük, és vigyázniuk az első időszakban, addig, amíg a méhlepény át nem vette a nemtudomminek a szerepét, ami a sárgatesthormont termelte. Illetve nem termelte. Az egyik ismerősömnek 3 babája ment el emiatt egymás után, (az egyik ikerpár) utána pedig 1 év alatt szült két gyereket! Akik már 10 és 11 évesek. A második véletlenül és spontán jött össze. Van, hogy csak ilyen egyszerű oka van a dolognak.
Bocsi, ha mindezen már túl vagytok.

Sok sikert mindenkinek!!

Ildi
Kép
Kép
Kép
true
 
 


Sziasztok!

Gracus,pedig annyira szurkoltam neked is!!! :(

Aszomszedom noverenek twgnap volt a mutet x ev probalkozas utan osszejott es tessek....
A munkatarsa 3 nappal szules elott tudta meg ,hogy nincs szivhang.
Intezem a keresztelot es arrol beszel mindenki ,hogy az ugyintezo szinten ,mat 37 het korul volt...-annyira rossz ,mondanam ,hogy beszelgessunk ,ha gondolja,de az a fajdalman nem oszt szoroz... :(

Mi a fene van nem ertem.....

Kriszta
schat
 
 


Dia!

En meg teged proballak nyomon kovetni! :D
Udv nektek!

Kriszta
schat
 
 


Szia Királylány, Neked is gratulálok a terhességhez, aztán majd írj ám, ha megszületett!

Kriszta, ez borzalom, ennyi mindenkinek körülötted...

True, jó, hogy írtad. Erről én is hallottam már, hátha valakinek segítene ez a vizsgálat.

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 


Kubi, Grácus, hogy vagytok?

Zaha



Kép
Kép
zaha
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: