Új privát üzeneted érkezett!


Dolli!

Azt eddig sem csináltam, hogy ha nem ette meg, akkor kapott utána valamit, amit megevett. Mindig az van, ha az nem kell neki, amit adok, akkor nem kap mást, a következő étkezésnél az adott étkezésnek megfelelő kaját kapja.
A doki mondta, hogy jól csinálom. Próbálgatni kell a kajákat, mert az sem jó, ha csak egy félét kap, és nem a vitaminok miatt, mert pl. a brokkoliban az jó sok van, hanem akkor soha nem fog mást megenni. Úgyhogy most próbálkozom.
Az a baj, hogy gyakorlatilag semmi ilyet nem iszik meg Marci, mint a babatej vagy ilyenek, ennek nem tudom mi az oka. Már rengeteg félét próbáltunk, ezért konzultáltam a dokival a tej végett. De képzeljétek, ezt sem issza. Beveszi a szájába és le sem nyeli. Ma este már másodszor próbálkoztunk vele (feles tejjel), de gyakorlatilag egy kortyot vesz be a szájába, azt is kiköpi... :( Próbáltam cumiból, csőrös pohárból, bögréből. Sehogy sem jó neki.

Brinza! Nekünk azt mondta a doki, hogy reggel és este 10-10 csepp, kicsi folyadékban és hozzá cebion cseppeket, tudod a C vitamint. (ebből azt irja az útmutató, hogy max. 10 cseppet ihat egy baba, igy azt 5-5 cseppre elosztva adom a Béressel együtt)

Kép
makkmarci
 
 


Makkmarci, ha tejet szeretnél adni neki, akkor a felestejet ne nagyon eröltesd, inkább a rendes tejet. Kostoltad már? Szerintem iszonyú íze van. Tejcukor van benne ugyanúgy, csak rossz az íze. Én magamból indulok ki, mikor kicsi voltam, fél évig éltem mustáros kenyéren. Felnőttem. Marci egészséges dolgot kíván, lehet abban van meg az a vitamin, amire most szüksége van. Elvileg az ilyen kicsi gyerekeknek elég lenne kb 4 féle kaja, csak mi elkényeztetjük, hogy ne egye már ugyanazt, mert az gáz, meg milyen már és pont emiatt lesz majd válogatós. Marci szereti a joghurtot, sajtot, krémtúrót? Ha ezeket se szereti, ne várj csodát a tejtől. Megértem, hogy aggódsz, hogy kevés a tejtermék, de ha elolvasod a régebbi hsz-im, látható, hogy Gigi meg szinte csak tápon élt, néha egy kis joghurttal. Ez a szokása ma sem változott nagyon.
Na akkor rólunk. Gigi elkapott valami torokfertőzést, kapott rá c vitamint, meg antibiot. Felment tegnap a láza 39.4re, de a hűtőfürdő meg a germicid lehozta. Ma már csak hőemelkedés van.

Kép
nyafi
 
 

 
 

Nyafi!

Marci szereti a joghurtokat, túrókrémeket, a túróruditól egyenesen beindul.:) De igazad van, lehet, hogy megpróbálom majd csak a tejet és nem felezem. Most egyenlőre reggelire megevett ma is és tegnap is 2 dl tápszert, ez már nagy szám!!!
Viszont ma délutánra ő is belázasodott, egyenlőre más tünet nincs (lekopogom), azt leszámitva, hogy 2 foga is éppen kibújás előtt van, de az előző 4 fog nem viselte meg, nem hiszem, hogy ez a kettő lázat csinálna neki, bár ki tudja.

Szegény Gigi! Jobbulást Neki!

Kép
makkmarci
 
 


na kijött két örlőfog. az csinált nálatok lányok 39.4 lázat, meg piros torkot? érdekes, hogy ez a kettő a 8. fog.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Nyafi! Gratula fogacskákhoz! Azt hallottam, hogy nem a fog okozza a lázat, hanem lázas állapotban jobban jönnek a fogak. Nem tudom, mi igaz belőle, nekünk 2 őrlő van kint, és azok most jöttek. Illetve az egyik már korábbi, akkor csak pici nátha volt, a másik viszont most a betegség (láz, torokgyuszi) alatt jelent meg.
Remélem, hogy nincs nagyobb gond! Jobbulást!

Makkmarci! Az első 8 foggal nekünk sem volt problémánk, szóval abból nem szabad végkövetkeztetést levonni! :wink:
Jobbulást Marcinak is!
És türelem, előbb-utóbb el fogja fogadni a tejet is. Mi is pár kiskanállal kezdtük.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Sziasztok!

Marcinak is kijött a tegnap emlitett két fog, igy már 6 fogacskája van, de nem ez a láz oka. :( Szegény, ma is nagyon lázas volt, leginkább délután és csak feküdt rajtam egész délután. Annyira keservesen sir néha és annyira rossz, hogy nem tudok rajta segiteni... :( Ilyen beteg még nem volt sosem.
Fel is hivtam a gyerekorvost, mondta, hogy csillapitsuk a lázát és szivjuk az orrát és holnap is beszéljünk. Szegénynek olyan, mintha a pocakja sem lenne rendben.

Dolli! A kiskanalas módszert majd megpróbálom. Most amig beteg, addig hanyagolom egy kicsit. Viszont a sok folyadék miatt most este is tápszert adtam neki. Eleinte nem akarta elfogadni, de végül sikerült és sokadik nekifutásra és megivott 140 ml-t.
Remélem, alszik éjszaka! Most egyenlőre annyira alszik, hogy el sem mozdult abból a pozicióból, ahogy leraktam, pedig ilyen nem szokott előfordulni.

Kép
makkmarci
 
 


Marci hogy csillapítjátok a lázát? Én az elején kicsit elcseszerintettem a hűtőfürdőt, de másodszorra már profik voltunk, az nagyon jól levitte, meg a germicid is. a nurofen meg nem nagyon csinált a lázzal semmit, de az jó, mert megnyugtatta, meg a torkára is jó...

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

Nekünk úgy tűnik hat a nurofen, úgyhogy egyenlőre mást nem alkalmazunk, bár tegnap adtam neki viburcolt is. A kettő együtt nagyon jó volt.
Ma voltunk a dokinál. Marcinak a látszat szerint semmi baja!!!! Viszont mire hazaértünk megint lázas volt. Azt mondta a doki, hogy maradjon a lázcsillapitás és ha nem múlik a láz, és nem lesz semmi más tünet, akkor elgondolkozunk, hogyan tovább. Viszont annyi beteg gyerek volt ott, hogy csoda, ha nem kapott el valamit most...:(
Szóval nem tudom, hogy mi lesz a megoldás! :(

Kép
makkmarci
 
 


Amúgy hogy csináljátok a hűtőfürdőt?? Én még sosem csináltam!

Kép
makkmarci
 
 


olyan meleg víz, amiben fürödni szokott!
ahhoz engedsz a lábához fokozatosan hideg vizet, amíg 30 fokossá hül, ebbe hagyod a gyereket 10 percig.

Kép
nyafi
 
 


én úgy csináltam, hogy apósommal mentem, én maszkban voltam és mikor jöttünk behívtam apósom a gyerekkel.

Kép
nyafi
 
 


Ma jön haza anyum a korházból :lol:

Kép
trimi2003
 
 


Trimi! Hurrá! :D Hogy érzi magát?

Nyafi! Nagyon okosan csináltad ezt a maszkos dolgot! Javulgattok?

Mi is voltunk lent tegnap, és én is csak reménykedem, hogy nem nyaltunk be valamit. Gézának a füle gyulladt be, úgyhogy antibigyó, melegítés, szívás, csöpögtetés a napi program.

Makkmarci! Kitartás, és jobbulást nektek is!

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Már jobban van egész jól közlekedik persze még csak járókerettel de az a fő hogy tud járni, javulgat.... Most 3 hét pihi se kemo se sugár csak felépűlés. Szóval még az is lehet hogy tudunk szülinapi bulit csapni picurnak, sőt én azt szeretném persze csak ha a pénztárcám is egyetért hogy egyben tartsuk meg a keresztelőt is, ha már egyszer ugyis össze ül a nép.

Kép
trimi2003
 
 


Nyafi!
Ez a maszkos dolog nem rossz ötlet, majd legközelebb lehet, hogy be is vetjük. De azt megfogadtam tegnap, hogy csak időpontra megyek oda legközelebb. Most is akartam kérni, de már nem kaptam.

Trimi!
Örülök én is a jó hireknek!! Jobbulást Anyudnak és kitartást!
Meglátjátok, jó lesz az a szülinap! Mi már nagyon várjuk! :)

Marci ma már nem volt lázas, reméljük ez holnap is igy lesz! Nyűgösnek nyűgös volt a délelőtti alvás után, de legalább láza nem volt egész nap.
Ennek örömére este megint kezdte a szórakozást a kajálással és csak 50 ml tápit evett meg... Bezzeg mostanában evett rendesen, amikor lázas volt. Én ezt már nem értem...

Kép
makkmarci
 
 


azért evett szerintem több tápot mikor lázas volt, mert kellett neki a folyadék. Vizet teát mennyit iszik? Gigi kb fél decit egy nap. ritka, ha egy deci. Ő a tápot szereti. Jól van, 3 napos láza volt, már tegnap is jól volt. Csak egy kissé felszokott az ölembe. Meg borzasztóan hisztérika, ha nem sikerül valami. Visít, csapkod. Hogy lehet erről leszoktatni?
Trimi örülök, hogy édesanyád kijöhet! És tartsatok csak nagy ünnepséget. Betegség idején derül ki, hogy mennyire fontos az ünnepség. Gyógyít!!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok! Most jöttünk mérésről , már 10330 grammosak vagyunk :D .

Kép
trimi2003
 
 


Nyafi!

Marci alapvetően nagyon sok folyadékot iszok, általában kb. egy fél litert. Vizet, teát, gyümölcslevet vegyesen. De arra mindig nagyon vigyázok, hogy ne igyon már a kaja környékén, igy az nem tömiti el olyankor.

Sztem Marcinak is 3 napos láza volt, mert tegnap sem és ma sem volt már lázas, viszont előtte 3 napig igen. Olyan jó lenne tudni, hogy ez miért van nekik, nem?

Húúúúúúúú Trimi, Marci 9 kg fölött van picivel sztem. )2 hete volt 8900 gramm, igyaz ő nem egy nagy evő és nagyon hosszú)

Kép
makkmarci
 
 


Enikő sem eszik sokat, szerintem inább a szopi miatt hizunk igy. Mi is kevés folyadékot iszunk inkább tejcsit.

Kép
trimi2003
 
 


De Ő legalább szopizik és abban azért van tápérték bőven! Viszont Marci ugye nem igazán eszi a tápit sem. Ma este is csak 150 ml-t ivott meg.
Enikő reggel és este szopizik még? Meddig akarod szoptatni?

Kép
makkmarci
 
 


Igen reggel este sőt néha délben is, de már csak folyadékként eszi szerintem. Már próbáltam csökkenteni, de ha inni akar oda jön hozzám és elkezd vetköztetni, 2 orty és megy tovább. hogy meddig azt nem tudom de most már szeretném lassan mert ugye bölcsibe kéne adnom és hát ott nem lesz a mami. :(

Kép
trimi2003
 
 


Mikortól akarod bölcsibe adni??
Mi elvileg jelentkeztünk szeptembertől, mert elég necces a februári felvétel, de nem hiszem, hogy felveszik, mert 76. a sorban. Bár szeptembertől nem is adnám még, kihúznám az időt legalább novemberig.

Kép
makkmarci
 
 


Jó lenne ha együtt lennének, tk. azt sem tudom hova tartozunk, le tudnád írni privibe hogy hova mentél? Sőt ha majd össze tudjuk hozni talákozhatnánk hogy beszélgessünk kicsit ha neked is van kedved.

Kép
trimi2003
 
 


Irtam privit Trimi!

Kép
makkmarci
 
 


Sziasztok!

Trimi! Egy összevont szülinapos-keresztelős ünnepség biztosan nagyon szép lenne, és anyudnak is jót tenne! :)

De jó, hogy Abigél és Marci is már jól vannak! :) Nálunk egyszer volt valami hasonló, de soha senki (értsd: dokik) nem nevezte így nevén, és így csak találgatni tud az ember lánya, hogy mi okozhatta.

Nyafi! Visítás/csapkodásnál nálam az vált be, hogy amíg hiszti volt, addig nem reagáltam, nem segítettem, csak nyugodt hangnemben közöltem vele, hogy erre nem vagyok vevő, mesélje el, mit szeretne. Nem mondom, hogy egyszerű volt, de nagyon hamar megértette, miről van szó. Volt, hogy elkezdte a műsort, ránéztem értetlenül és már tudta is a varázs-szavakat: anya, légyszi, nézni, illetve gesztusokkal kifejezte, mit szeretne.

Trimi! Tyű, micsoda méretek Enikőnél... Mi is akörül voltunk egyéves státuszon... Cm-t mértek?
Érdekes, engem sosem vetkőztetett Gézu... pedig sok helyről hallom, hogy ez megy náluk. :) Most kezdte el viszont megtanulni kérni, hogy "opi" (szopi)... pedig épp most kezdünk leállni vele, úgyhogy állandóan terelem, nem hagyom szóhoz jutni éjjel meg reggel, hogy ne jusson eszébe és ne kérjen. Az estiről lesz a legnehezebb leállni szerintem. Még nincs is meg a forgatókönyv, hogy hogyan... :roll:

Nekünk jövő héten kellene menni prevenarra, nem tudom még mi lesz, mert nem úgy nézem, mint aki ki akarna mászni a betegségből. Pedig kíváncsi lennék a súlyára a sok betegség miatt.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Makkmarci, írtam választ.

Kép
trimi2003
 
 


mi is voltunk tegnap dokinál, 9780gr és 78cm. Ahhoz képest, hogy fénnyel táplálkozik, egész szép kis súly!
Megyünk wellneselni. Április 3-5-ig. Hotel Lővér, aki kapott bababónuszost, az tudja, hogy ahhoz is van kupon, meg még Tempo egészségpénztárra megyünk, úgyhogy 34000 lesz…Nagyon gyönyörű, bekészítenek a szobánkba rácsos kiságyat, lesz etetőszék, van játszószoba, meg nagy medence…

Kép
nyafi
 
 


Nyafi!

Azt én is néztem a babakuponon. Nekünk ugyan nincs egészségpénztárunk, de sztem a 17000Ft/két fő/ éj sztem sem sok. Én is gondolkozom rajta, hogy menjünk. Le is foglaltad?

Tényleg szép kis súly! Én is szoktam mindig mondani, hogy Marci fénnyel és levegővel táplálkozik! :)

Kép
makkmarci
 
 


De le ám!!!Marci mennyit eszik kb egy nap grammban? Gigi táppal vízzel és szilárddal együtt kb...700-750ml-t.

Kép
nyafi
 
 


Telefonon? Vagy hogy intézted? Mondtad külön, hogy aDM-es kuponnal?

Hát, Marcinál a viz, tea, egyéb folyadék az elég nagy mennyiség, kb. fél liter, van hogy több is egy nap. Amúgy a tápi, főzi, tizórai, uzsonna az kb. nálunk is 700 ml körül van, de ez nagyon attól függ milyen kedve van. Ezt úgy számoltam, hogy reggel este megeszik kb. 150-150 ml tápit, de ez van, hogy csak 50 ml. Szóval ez nálunk nagyon változó.

Kép
makkmarci
 
 


na akkor a túléléshez való adag megvan!!! én is egy normális napot számoltam, mikor aránylag eszik.

Kép
nyafi
 
 


Abigél nem aludt csütörtök éjjel vagy két órát, meg elötte két nappal másfelet éjjel. Már mindent kipróbáltam. Az a baj, hogy tudom, hogy a foga miatt ébred meg, aztán nem tud visszaaludni. Már kinn van 3-nak a hegye, úgyhogy egyik napról a másikra 9 fogu lett. De az a problémám, hogy mikor felkelünk jaj biztos ez fáj, az fáj, bekakilt, foga jön, éhes, szomjas…szereti a felpörgetett szüleit és attól félek, hogy hozzászokik az éjjeli bulihoz, tehát sírni kéne hagynom, de közben meg sajnálom is, mert bizti a fogával indul a dolog…Szerintetek mit kéne csinálnom? Most estére adtunk neki panadolt, végigaludta az éjjelt. Adjak neki minden este, míg ki nem jön a szemben levő másik 3 fog is? Ja, mert hogy egyszerre 6 jön…

Kép
nyafi
 
 


Jaj, Ti szegények!! :(

Én mondjuk Nurofen párti vagyok, de én sosem az erőssel kezdem, és a helyedben is úgy próbálnám, hogy este egy viburcol kúp és ha felébred a fogacskák miatt, akkor jöhet az erősebb. Meg persze kenegesd akár már lefekvéskor is a fogacskákat. Én abból is a gyógyszertári olcsóbb verzióra esküszöm.
De mehet egyből az erősebb is, de sztem ne Panadolt, mert az paracetamol tartalmú, mig a Nurofen ibuprofén tartalmú, ami hosszú távon jobban ürül ki a szervezetből. De persze pl.a tesóm is a Panadolra esküszik, mert nekik is az jön be, a Nurofen nem jó. (Mi is próbáltuk a panadolt, de nekünk meg a másik jobb)

Nálunk ma megint a nem evés volt műsoron. Ebédre semmit nem tudtam beleverni. Először próbáltuk neki a zöldséglevest, nem pürésitve, csak feldarabolva a zöldséget. 4 kanállal megevett, többet nem volt hajlandó. Aztán próbáltam pürésen a tökfőzeléket, de abból egy kanállal sem volt hajlandó megenni. Próbálkoztunk mindkettővel később is, de akkor sem kellett. Már nem tudom milyen taktikát folytassak...

Kép
makkmarci
 
 


mi is Nurofent használunk . Hát nálunk is megy a nem alvás, egész nap szinte nem alszik semmit, majd pancsinál bealszik, tegnap is már a kádban elaludt utána az öltöztetésnél sem kelt felt. Most meg fél 4 körül felkelt és csak fél 6 körül aludt el, én meg persze már nem tudok visszaaludni. remélem ez nem marad igy. Ezek a fogak ....

Kép
trimi2003
 
 


Én lekopogom, de nálunk az alvással éjszaka nincs gond! Napközben megy a küzdés, de egy idő után győznek az álommanók. :)

Nyafi!
BOLDOG NÉVNAPOT GIGINEK!!!!

Kép
makkmarci
 
 


Köszönöm Marci! Eddig Gigi is gyönyörűen aludt...6 hetes kora óta.

Kép
nyafi
 
 


Nyafi! Kicsit megcsúszva, mert nem engedett be a rendszer, de annál nagyobb szeretettel kívánunk nagyon boldog névnapot Abigélnek! :)

Szerintem nem rontod el Gigit... Én is ezen paráztam, mert volt, hogy éjjeli meséztünk betegség/fogzás alatt kínomban, de nem. Mikor helyreáll az egészsége, akkor az alvás is normalizálódik... Legalábbis magához képest. Merthogy ő még mindig sokat ébred éjjel, csak jó időszakokban vissza lehet altatni.

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Jah, és panadol: 3-4 napig adtam csak éjjelre, aztán elhagytuk. Hosszabb ideig nem merném alkalmazni a saját fejem után menve. Mi használunk még homeos dolgokat, szerintem azok is segítenek, meg a dentinox

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Hasolóan a rendszer miatt késve de: NAGYON boldog névnapot Abigél!!!

Kép
trimi2003
 
 


köszönjük a köszöntéseket!

Kép
nyafi
 
 


Lányok! Halász doki magánrendeléséről van valami infótok? Illetve egyéb rendeléséről? Változott-e valami az elmúlt egy évben?

Kép
Kép
tekiroll
 
 


Megvan az álmatlanságunk oka: egy 7. fog :D

Kép
trimi2003
 
 


Trimi!

Gratula a kis 7-hez! :) Most milyen eloszlásban vannak a fogacskái Enikőnek?
Marcinak abszolút nem könyv szerinti módon jönnek. :)

Dolli!
Én mostanában megint voltam kedvenc doki bácsinknál az SZTK-ban és mennem is kell a jövő vagy azutáni héten. Az SZTK-s rendelése nem változott, magánban csak pénteken rendel, de nem tudom ott mennyit kér. Ha gondolod, elküldöm a magánrendelő számát, mert van névjegykártyám.

Nyafi! Mi a helyzet az alvással?

Kép
makkmarci
 
 


Dolli miért kell? Csak nem jön a tesó?
Marci nálunk jó volt az éjjel, végig aludta, remélem ma is így lesz!

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Marci! Megköszönném, ha küldenél számot! :) Ez a baj, én is péntekről tudok, de nekem a csüt lenne jó délután, akkor meg gondolom kórházazik. :( Na majd kitalálom, meg megszervezem. Nem tudom, nálatok lányok hogy alakulnak az ilyen dolgok, de ahhoz, hogy hétközben eljussak dokihoz, komoly szervezés munkájaként jöhet csak létre.

Nyafi! Hurrá az alvásnak, kap panadolt vagy nurofent? Vagy nem adtál neki?
Még nem jön a tesó, csak rákszűrés... Direkt akarnám úgy szervezni a napot, hogy egyúttal a pajzsmirigyes dokimhoz is eljussak, mert ő adhat zöldutat a kistesónak! :)
Lővérekről akartam írni, hogy az nagyon szuper lesz, én visszajáró vagyok, Gézuval is voltunk már, bár még nagyon pincur volt, úgyhogy nálunk a pancsi még nem játszott!

Trimi! Gratula a 7. fogacskához!

Ma voltunk oltáson, prevenar meg 18 hós, fogytunk 10 dekát az utóbbi hónapban, de kb erre is számítottam a sok betegség miatt. Most 10,58.

Dolli

Kép
Kép
tekiroll
 
 


nem adtam végül, de ma éjjel felzokogott és akkor kapott nurofent, meg dentinoxot, apja simizte álomba, majdnem fél órát fenn volt és szenvedett. Nálam anyós szokott vigyázni Gigire, de miután elfoglalt nyugdíjas, meg nekem minden ideje amit ráér a tanulásra megy el, ezért nálunk is elég összetett a szervezés...

Kép
nyafi
 
 


Dolli!

Elküldtem priviben a telszámokat! :) Egyébként nálunk is komoly szervezést igényel a bárhova való eljutás. Nálunk általában anyukám vigyáz ilyenkor Marcira, vagy Ő jön, vagy én viszem hozzájuk Marcit. Szerencsére közel laknak és anyukám, apukám is nyugdijas már.

És el is kezdtek dolgozni a kistesón??? Tök izgi! :)
Én is bennelennék, csak sajnos a 35 nm-en többen már nem férünk el, meg anyagiakban sem állunk a legfényesebben.

Nyafi!
Akkor azért csak alakul Gigi alvása! Az egyszeri felsirás már nem olyan vészes!

Kép
makkmarci
 
 


Jujj, most nézem, hogy elírtam Géza súlyát... nem 10, hanem 11,58! :)
Nyafi! Mennyi van még a sulidból? Nem lehet egyszerű gyerkőc mellett tanulni még úgy sem, hogy azért van, aki néha vigyázzon Gigire.

Makkmarci! Számokat itt is köszi. Csütörtökön hívtam a rendelőt, de mondták, hogy inkább hívjam fel a Halászt a mobilon. Most péntekre egy kuncsaftja volt. Aztán Csibe mellett elmaradt a telefon, hétfőn rácsörrenek, mit ajánl.
Hát elméletileg rajta lennénk a kistesón, csak kicsit elcsúszott az elválasztás, mondjuk még durván másfél hét, míg az eredményekkel együtt megkapjuk a dokim véleményét, lehet, hogy addig bepróbálkozom az esti szopi elhagyásával is. Csak még hiányzik a forgatókönyv...

Kép
Kép
tekiroll
 
 


még fél év van a fősuliból. A tavalyi azért egyszerübb volt, akkor még sokat aludt Gigi. Most meg már nagyon él!!!!Hála az égnek. Dolli hogy próbálod elhagyni a szopit? henire emlékeztek? most taliztam meg egy másik topicban, mindjárt szüli a második tücsköt...

Kép
nyafi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: