Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Kismamák és Anyukák!

Sikerült átvennem a leleteket a cukros éhgyomri:5.1 A 120perc:5.7 az jó nem?
Kinthagytam a kocsiba a kismama könyvemet,és mikor mondtam,hogy a leleteimért jöttem,kérte a nő a könyvet és a következőt mondta szép stílusban:-"Miért nincs magánál,KISMAMA nem? Erre én:-Bocsánat,de kimegyek érte! Nőci szájhúzogatva:-Nem kell most már,jó lesz a Tajkártya!
Annyira rossz,hogy ilyen az emberek hozzáállása,igaza volt,de miért kell ilyen stílusban tálalni nem?
Férjemnek mesélem telefonon,erre ő:De tényleg miért nem vitted be?Mindenhova vinni kell! Erre Én:Na jó van helló,szia! És letettem a telefont!
Jaj nem egyszerű néha egy ilyen leletátvétel sem,mi lesz a szülésnél????Jajjj de félek!!!

Aztán mentem tovább a háziorvoshoz,hogy adjon beutalót ahol megtudják nézni a vísszereimet,mert nagyon kiújultak,amúgy is voltak,mert pultos-felszolgáló vagyok(voltam)és nagyon fájnak! Minden éjszaka begörcsöl a lábam ott ahol az ér van,szedem a magnerotot reggel este,kaptam is Angiológiára,úgyhogy majd megyek oda is :shock:
Van vagy volt valakinek ilyen problémája?

Szilvi:Ez a beteghordós sztori nem semmi,úristen de kiszolgáltatott helyzet ez! :oops: Meg a bugyi nélküli betét hordása te atyaúristen!!!!!
Remélem,hogy sikerül a rendes szülés most neked,de ha mégse akkor sincs semmi szerintem,a lényeg,hogy minden rendben legyen veletek!Ez a fontos!
Miért lett végül császár az első angyalkád?


Florr,Takitimi:Nálunk is bejön a férjem,be is akar!Szerintem is jó dolog ha bent vannak velünk szülésnél,ők is ugyanúgy legyenek jelen Életünk Értelme első pillanatánál!De nagyon kiváncsi leszek,hogy fogja viselni!
Florr szorítok neked nagyon,hogy simán menjen minden,meg tudom érteni én se szívesen feküdnék be!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Hát tényleg elég érdekes volt ez a beteghordós történet.. Tök meztelen egy cigiszagú kb 50-es pasi nyakában.. Hát volt már jobb álmom is :D :lol: :lol:

Azért lett császár, mert elfolyt a magzatvíz hajnalban, fájások meg sehol. Délelőtt kaptam oxitocint, attól sem lett jobb, de Ákos szívhangja mindig leesett, így kétszer próbálták újra az infúziót, és végül mentünk a műtőbe. Nem tágultam semmit, nem történt semmi, csak folyt a magzatvíz, így kaptam antibiotikumot is még a szülőszobában. Nekem utána az örző rémes volt.. Oda csak egy ember jöhet be 10 percre, a gyerekeket meg 3 percre hozták fel este 6 körül, én meg 12.30-kor szültem, így addig nem is láttam. Akkor sem segítettek mellre tenni, semmit sem segítettek. Másnap hajnalban, na akkor keljek fel (köszi, mégis hogyan, adhatnál jó tippet, soha nem volt hasi műtétem), és irány mosakodni.. Aztán kértem, h a katétert vegye ki, és én már le sem feküdtem vissza az ágyba, járkáltam, csak mehessek le a gyerekágyra. Így délelőtt lemehettem már. Ott normálisak voltak, nekem nem volt negatív élményem. De mázlim is volt, mellettem lévő ágyon egy tündéri védőnéni volt a második babájával, szóval segítségből nem volt hiány!!!!

Jaj, milyen kedvesek voltak az ambulancián.. Nem tudom, miért kell ezt csinálni. Nekem pl a TAJ kártya valahogy hivatalosabb, mint a kiskönyv.. De hát ez én vagyok:-))) Még nem lettem szigorú ambulanciás Brünhilda:-))))

Nem fogunk befeküdni, mindenkinek küldöm a pozitív energiákat, hogy ne kelljen bent tölteni egy napot sem a pathológián, minden simán menjen!

Jó pihenést!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


takitimi: igazán köszönöm a részletes beszámolót! Remélem, hogy pár nyomásra kint lesz a baba. Nem lehetett egyszerű Neked, 18 nyomás! De jó, hogy minden oké már! :) Azért azt hiszem még egyszer átbeszélem a férjemmel a dolgokat, mert mindig azt mondja, hogy miattam jön be, hogy segítsen, meg tudja, hogy szükségem van rá, de én azt szeretném ha maga miatt akarna bejönni, nem miattam. Áááá, de bonyolult ez is! :( Meg, hogy nem akar látni semmit. Ezek szerint ez megoldhatatlan! :( Vagy bekötöm a szemét! :D Még egy kérdés, ne hari! A férjednek előírták, hogy mit vegyen fel a szüléshez? Fehér póló, papucs, vagy cipő, vagy ilyenek?

sildu: bunkó, bunkó, bunkó nő!!! Szegényeknek szar lehet így élni, hogy ennyire parasztok! És mennyi ilyen van! (hányós szmájli) A férjednek meg mond meg, hogy kicsit együtt érzőbb legyen már, mivel kismami vagy! Most ki lehet osztani a férjeket! Az enyém is jobban tűri most, régen nem volt ilyen megértő!! :D

Szilvi: szívom az energiát!! :D Holnap iszom tonicot, olvastam, hogy az beindíthatja a szülést! :D Azt hiszem a férjem rosszul lesz, ha meghallja a tervemet! ;)

Ééééés, tejbegrízt zabálok (muszáj így írnom, mert tényleg...
:oops: ), és rengeteg kakaóporral! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 

 
 

Papírmasni: elküldöm pü-be!
Florr: Nem kell, bár lehet kapni apás szüléshez rucit! :) De nem kell, mert adnak a lábára olyan kis csini zacit, meg kórházi zöld köpenyt.. igazán szépet.. :?

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi: köszi! szuper csini lesz! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


sziasztok,

bocs, hogy csak így betörök, de bevallom egy ideje olvasgatlak titeket - jó újra átélni a dolgokat, meg aztán reménykedem, hogy előbb utóbb ismét átélhetem a II-es szülészet minden szépségét :D

Most is csak egy dologhoz akarok gyorsan hozzászólni:
Florr, az én férjem se akart látni semmit igazán, de be akart jönni. Úgyhogy végig a fejemnél tartózkodott (a doki ki is használta és a végén mikor már fáradtam a kezébe nyomta az oxigénes csövet, hogy tartsa az orrom alá :) ), úgyhogy nem is látott semmit, viszont ő látta meg először a gyereket, mikor felemelte a doki és felsírt :D Azt mondta nagy élmény volt neki. Úgyhogy ne izgulj, ha a férjed nem akarja látni, akkor nem muszáj neki, de mégis ott lehet veled. :wink:

Vigyázzatok magatokra :D ha nem bánjátok még olvasgatlak titeket... :oops: Szép napot!!

Judy
KépKép
KépKép
szjudy77
 
 


Szia Judy!

Köszi a hozzászólásodat! :) Megnéztem egy pár képedet a lányotokról, nagyon édes! Gratulálok! Aztán csak szóljál hozzá a dolgokhoz, mert minden infóra szükségünk van ám!! :)

Pont ma mondtam a férjemnek, hogy lehet, hogy sajnos mindent fog látni. Azt mondta, hogy nem érdekli, akkor is bejön! Legfeljebb majd nem néz oda! Egy kicsit megnyugodtam! :)

Megjöttem CTG-ről! Azt mondta Anna, hogy minden a legnagyobb rendben van! Még semmi jele, hogy ki akarna bújni, úgyhogy még szerinte talizunk, csak ma megyek dokihoz, 16:15-re, és akkor majd holnap felhívom, hogy kérjek új időpontot. Azt is mondta, hogy nem mindenkit fektetnek be, aki jó állapotban van, azt nem szokták, csak akkor minden nap kell járni CTG-re. Mármint ha túlhordom. Hááááát, úgy néz ki, hogy túl fogom, mert mindjárt itt van 4-e. Azért megpróbálok mindent, hogy ne hordjam túl.

Egy kérdés, ami felmerült bennem: Megkapom a babát a kórházban. Mikor kell tisztába tennem? Mert ugye nekem kell! Van valami idő, mit tudom én, hogy hány óránként kell megnézni, hogy van-e valami a pelusban? És a szoptatással, hogy van? Ha nincs tejem? Vagy ha van? Ha van, akkor amikor megkapom a babát, rögtön kell próbálkoznom szoptatni? És mennyi időközönként kell próbálni? És honnan tudom, hogy egyáltalán evett-e, és nem fog kiszáradni?
:shock: :oops:
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Üdv szjudy,szerintem nyugodtan kapcsolódj be te is,hisz te is hozzá tudsz szólni a mi "aggodó nem szült még kismamák" sok kérdéseihez! :lol:

Szilvi:Nem semmi ez a bánásmód se amit leírtál a császáros szobáról,oda még apuka se mehet be utána csak 10 percre?Mennyi időt kell pontosan ott lenni?Az igaz,hogy ha császáros valaki,utána nem szabad a fejét emelgetnie?
Lehet,hogy félreértettem,de te is az egézségügyben dolgozol,vagy dolgoztál,hogy írtad,hogy belőled még nem lett "mérges"ambulanciás brünhilda!? :shock:

Florr:Még nem jelentkeztél ma!Remélem minden okés :D Lehet,hogy hatott a tonic????

Szerintetek érdemes szülésfelkészítőre elmenni?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Látom már Florr itt voltál! :oops:Pedig már szorítottam neked :D

Néha olyan hülyeségeket csinál ez a gép,mikor megírom a levelet,elküldöm,és visszaolvasom és utána jelenik meg még egy hozzászólás!Miért van ez?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sztem azért van, mert majdnem egy időben írtunk, és mikor még elkezdted a tiéd, akkor én még nem küldtem rá az enyémet! Na, remélem azért érted! :lol:

Áááá, tonikot még nem ittam, most hozatok a férjemmel! Mindjárt megyek dokihoz!

Szülésfelkészítőre érdemes menni. Habár én a SOTE II. csak 1x voltam, mert előtte a Péterfybe jártam, és itt már elnézést, de olyan lehetetlen időpontban van. A Péterfybe 17 órakor volt. Itt meg olyan korán.., mégis aki dolgozik, hogy ér oda? Az apáknak meg semmi esélyük szinte.. :( Ezt azért átgondolhatnák, nem?

[/url]
florr
Budapest X. kerület
 
 


http://www.babanet.hu/hetrol-hetre.php?content=articles-3083

láttátok ezt? :D szülésindító praktikák! persze csakis túlhordóknak! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: a babát normál esetben azonnal megkapod, majd felvisznek a gyerekágyra, míg elfoglalod a helyed, addig a babán is elvégeznek ezt-azt, BCG, vérvétel, stb... majd adnak rá ruhát kiviszik hozzád.
Én szülés után nem kaptam a meg :( hajnal 5kor született 11kor áthozták nekem és csak nézegettem csodáltam :) Sokat alszik 2-3napig, mert a születés neki is nagy fizikai munka! Addig azt hittem nekem van a legjobb fiam :) Amúgy tényleg, de rákellet jönnöm, hogy kialudta magát a klinikán :)
Van egy füzet a szobába, amiben vezetni kell a gyerek súlyát (4x) egy nap, a kakit bex-elni, pisi, azt minden este elviszik megnézik, reggel vissza!
Én szinte óránként rátettem cicire, pelust cseréltem napi 5-6x min.
Én adtam neki cukros vizet, persze nem mindenki ad, nem volt mérhető tejem az első 3napba ezért én itattam, nem is kellett maradni szolizni :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

florr: császár után 12 órán át nem lehet emelni a fejet, mert spinális érzéstelenítésben csinálták. Én 12.30kor szültem Ákit, aztán felvittek az örzőben, és csak másnap délelőtt jöhettem le e gyerekágyra, mert a 12 óra sajnos éjjel telt le. Addig a karodon egy vérnyomásmérővel próbálsz aludni (hát én nem bírtam, az élmény, a gondolatok, nagyon sok minden kavargott a fejemben), meg egy takaró volt rajtam, amúgy ruha semmi. Egy betét volt a kötéshez rögzítve, azt néha megnézte a nem túl kedves nővér, és kész.
Amikor lekerültem, akkor kihozták a babákat megmutatni, de első nap inkább csak három óránként, hogy tegyük cicire, de pihenjünk még. Hárman voltunk császárosok, ketten normál úton szültek, de első nap ez így volt mindenkinél. Füzet volt már akkor is, kissé béna zöldséges mérleggel, amin nekem sem sikerült túl sok mérheteő tejet produkálni az első napokban, de a harmadik nap már beindult a tejcsi. Én próbáltam sűrűn cicire tenni, de én is adtam cukros vizet neki, így nem lett Áki sem sárga. Nem lesz semmi baja attól a pár korty víztől sem, amíg be nem indul a tejcsi. Tonikoztál végül?

Sildu: nem vagyok eü-s:-)) Csak valahogy sokszor nem értem a goromba hozzáállásukat. Teljesen más területen vagyok, nem foglalkozom emberekkel, de vannak kollégáim, és én valahogy soha nem tudnék nem segítőkész lenni.. Most is itthon vagyok, és így is segítek, ha elakadnak bármiben. Én nem tudnék ilyen lenni, mint néhány alkalmazott.. És nem csak az eü-ben vannak ilyenek, de valahogy kismamaként és frissen szült anyaként az embernek sokszor több megértésre, kedvesebb hozzáállásra lenne szüksége.

Szép délutánt!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!:)

Na, megvolt a doki is! Minden okés, semmi jele a babának, így szombaton (a kiírt időpontunk!!), megyünk be a kórházba CTG-re, és mivel ő lesz az ügyeletes, megvizsgál, ami nem lesz kellemes, mert előre mondta, hogy a finomkodás ideje lejárt! :oops:
Ha semmi jele még mindig, hogy ki szeretne jönni, akkor szex ezerrel. Na, ez nem lesz semmi! Ha ez sem mükszik, akkor jövőhéten valamelyik nap beindítja. Jajj, ez már olyan közel van! Hihetetlen, hogy ilyen hamar elment az idő! Még nemrég az nézegettük a könyvben, hogy jé, már 2 centis...

Tonik:[/b] rákérdeztem! Persze itthon előtte megittam 3 decit! Azt mondta a doki, hogy ha kívánom akkor igyak kicsit, de felejtsem el, mert a kinin miatt nagyon felfúj, és gáz keletkezik, és csak szenvedést okoz, ne csináljam! Mire hazaértem, ne tudjátok meg! Annyira szarul voltam! Úgy fájt a gyomrom, teljesen legyengültem. Egy óra volt, mire magamhoz tértem! Úgyhogy nem ajánlom! Baba viszont mozgott rendesen! Gondolom, beindítja a beleket, és mozgolódik a baba! De ki bírja ki ezt hosszú távon??

takitimi, Szilvi: normál esetben, ha nincs baja a babának, akkor szülés után odaadják, és hagynak kicsit hármasban, apával? Mert utána 2 órás megfigyelés van, nem?

Jó éjt!

[/b]
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Florr, nekem odaadták. Sőt, el sem vitték. Ahogy megszületett, apa elvágta a zsinórt és azonnal rámtették. Utána ott bent a szülőszobában lemérték és beletették pólyába, addig engem rendbetettek. Ahogy ez megvolt, azonnal adták is a kezembe és így együtt lehettünk hárman 2 órát. Utána a szülésznő felkísért az osztályra, ott pihenhettem és mondták, ha úgy érzem, hogy eleget pihentem, menjek el a babámért. Szerintem nagyon jól, rugalmasan kezelik ezt a dolgot. Én az első babámat a Dél-pestiben este szültem, ott azonnal elvitték, nem is hozták ki már csak az osztályon és akkor is csak 10 percre, mert ott éjszakára beviszik őket. Nekem itt a Klinikán nagyon szimpatikus volt ez a hozzáállás.

Vizsgálat: A szülésem napján én is bent voltam CTG-n és meg is vizsgált a doktornőm, ÚGY. Na akkor kezdődött minden. Már hazafele éreztem, hogy fájdogál. Még elmentem vásárolni, utána már az órát is néztem és rá 3 órára már indultunk is a kórházba. Ha egy orvos meg akar vizsgálni ÚGY, akkor meg tud. :) Nagyon drukkolok!!! :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!
Hát Florr kiváncsi leszek,hogy mi lesz szombaton :)
Azt hallottam,hogy a sex hatásos már több embertől,anyósom is azt mesélte,hogy mikor született a férjem,előtte apóssal egy jót sexeltek,és utána be is indult a szülés :lol:
Ha már ennél a témánál vagyunk,az tényleg igaz,hogy a 3-ik trimeszterben annyira már nem ajánlatos a sex,pont ezért mert beindíthatja a szülést?

Hát kiváncsi leszek,hogy mi is,hogy fogunk megbírkózni az első napokkal,én nagyon félek tőle,hogy jól fogom-e csinálni,meg én sajnos olyan vagyok,hogy nem elég 1x elmondani vagy megmutatni valamit,hanem inkább többször,hogy biztosabban csináljak bármit is!Úristen nemhogy egy babánál!!! :oops:

A babarucikkal kapcsolatban szerintetek vegyek azért 56-os méretű bodyt, vagy az utána való méretűt az melyik is? :roll:
Idáig még csak 67-es bodyt vettünk neki!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sildu: mi 52-es rucikat hordtunk 1 hónapig! Mára a 62-es jó, szerintem vegyél kisebbet is :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Sildu vegyél pár 56-os bodyt, aztán jöhetnek a 62-ek. Nekünk kellett 56-os is mind a kettőnél. Amit tapasztaltam, hogy a tescos és c and a-s bodyk nagyobbak kicsit mint ami rá van írva, de így legalább tovább hordták a gyerekek őket.

Ma voltam 38 hetes ultrahangon a klinikán, mindent rendben találtak jelenleg olyan 3200grammosnak hozta a gép Lillát, majd megmérjük, ha kint lesz :)

A szexet nekem is többen javasolták, még a dokim is mondta, hogy jót tehet. Az orgazmus okozta összehúzódás a méhre van jó hatással, a spermiumok pedig puhítják a méhszájat.
Rám egy szülés lenne jó hatással, mert már nehezen vonszolom magam, és idegesít, hogy vannak mozdulatok, amiket már nem tudok kivitelezni.

Remélem a jövő héten kibújik a kisasszony :)

 
 


BOCSI AZ 52-est elírtam az 56-os!!!! :oops:

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Okés köszönöm Dé és Takitimi!

Akkor veszek egy párat,hogy legyen,annál kisebbet csak akkor ha nagyon picike lenne nem?
Sajna csak egy ismerősünk van aki ad egy pár babacuccot(ruhákat,annak is örülök)de mindent meg kell,hogy vegyünk!
Eddig még csak Auchan-ben vettünk bodykat,tök jól leárazva!

Szép súlyban van a leányzó,lehet egyszerre szültök Florral a jövőhéten :D
A 38 hetes Uh az utolsó,vagyaz dokifüggő ki mikor nézi?
sildu
Dunaharaszti
 
 


papirmasni: de jó, örülök, hogy otthagynak bennünket, főleg, mert utána apának mennie kell! :( Na, ez izgi, akkor lehet, hogy engem is úgy megvizsgál, hogy még szombaton meglesz a baba? Jájjj! Azért durva. Két nap.

sildu: én csak azt hallottam, hogy azért nem ajánlott a szex, mert fertőzésveszélyes, ha már kicsit nyitva vagy. Amikor kicsit kinyíltam, akkor letiltott a doki a szexről, még az orgazmusról is. Pont az miatt, amit dé írt. Nekünk is 56-os van, de az már milyen gáz, hogy vannak babák, akik hosszabbak már, mikor megszületnek! :) Én úgy vagyok vele, hogy majd apát küldöm vásárolni, ha annyira más méretűek leszünk. :D No para. :)

dé: micsoda pozitív hozzáállás! Drukkolok, hogy összejöjjön jövő hétre a babó!

Képzeljétek, ma voltam ékszerboltba, mert a keresztlányom ballagni fog, és néztem neki karkötőt! Nem bírtam ki, és mondtam a csajszinak, hogy mutasson már bébi fülbevalót! Annyira cukit láttam! Mondtam a férjemnek, hogy ha meglesz a kislány (és tényleg kislány), akkor jöjjön el, és vegye meg, és megkérem a csecsemősöket, hogy rakják be a fülébe! :)

Mindenkinek a legeslegjobbakat! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr, könnyen meglehet. Nem nagyon más ez a vizsgálat, talán egy kicsit többet nézelődik odabent a doki, de ha 2-3 órával a vizsgálat után barnás folyás jelentkezik, akkor bizony elindult valami. :) Nagyon drukkolok!

Kép

Kép
papirmasni
 
 


papirmasni: köszi az infót, ez jól fog jönni! :) meg így azért nem félek annyira a vizsgálattól sem. azért volt, hogy alaposabban megnézett 2 hete, nem volt kellemes, de egyáltalán nem fájt! :)

Na, majd szorítsatok holnap! Ma megpróbálok annyit pihenni, amennyit csak tudok, hogy legyen erőm!

Szép napot! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Szorítok holnap Florr,gondolok majd rád :)

Képzeljétek találtam itt a környéken egy turit,és tök jó babacuccokat vettem,annyira örültem neki!
Van közötte olyan ami majd később lesz jó,de nem bírtam otthagyni,meg csupa csajszis dolgokat vettem,úgyhogy most már muszály,hogy kislány legyen! :lol:

Beszéltem a dokimmal is szerdán talizok vele,akkor átbeszélem a szülésznő dolgot vele,nehogy kiszaladjunk az időből!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Túléltem a vizsgálatot, meg volt ctg, uh. Minden oké. Sajnos továbbra sem nyíltam tovább, így hétfőn mehetek vissza. A magzatvízvizsgálatot megúsztam még..., azt mondta a doki, hogy nem kínoz! Aki utánam volt csaj, őt viszont megnézte azzal a borzalmasan kinéző valamivel, azt mondta a csaj, hogy ő nem is bírta hang nélkül! Gondolom protokollból meg kell nézze a magzatvizet, főleg más betegét, meg a lány már szerdára volt kiírva, és ugye már szombat van! Úgyhogy kérem szépen az energiákat küldeni, hogy hátha megindul a babó hétfőig, még vizsgálat előtt! Valahogy nem vágyom a magzatvízvizsgálatra! :(

Vajúdó: ott voltam, ott csinálták a ctg-t. Annyira meleg volt, azt hittem ott halok meg! Találkoztam egy kismamival akinek 2 napja született ott a babója, jajj, nagyon cuki!!! :D Mondta, hogy annnyira meleg van a szobákban is, hogy kétszer fürdenek egy nap, kevés a 4 db hálóing, és nem lehet ablakot nyitni a babák miatt! :(

Pusszancs!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Már izgultam érted Florr,azt hittem már történt valami,de nem baj egyszer csak megszülsz? :lol:
Ha hétfőig nem indul be,akkor megcsinálják a magzatvízvételt?

Pont erről akartam ma írni,nekem ma olyan melegem volt,hogy szakadt rólam a víz,alíg bírtam valamit csinálni,de muszály volt!
Apától kértem a múltkor,hogy ha úgy jön össze vegyünk már ilyen kerti zuhanyt,mert úgysem fogunk eljárni strandolni,nekem meg itthon tök jó lenne!És megvette hurrá,átmenetileg be is üzemelte,és tök jó volt,úgyhogy zuhiztunk a kertben Zoéval,meg Apával!Felvettem egy fehér pólót,meg bugyit,abba napoztam egy kicsit utána,meg teregettem mert másképp nem bírtam volna,úgyhogy nagyon sexin nézhettem ki :oops:
Ha most ennyire nem bírom a meleget mi lesz később????
Szüléskor már a meleg miatt el fogok ájulni az tutti,gondolom bent meg nincs légkondi ? :cry:

A múltkor találtam a neten egy képsorozatot a Sote II szülészetéről,és olvastam,hogy van 6 személyes vajúdó is,ha gondolom,minden 1 személyes foglalt akkor ide raknak be minket?Apa oda hogy fog velem bejönni????????

Remélem tudtok segíteni,az igaz,hogy 1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat kell a baba születésekor a papírokhoz?Ezt olvastam a múltkor,apaságinál megértem de házasságinál minek?
Ott a kórházban mindent elintéznek ezzel kapcsolatban?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Sildu, az anyakönyvezéshez 300 napnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat, vagy annak másolata kell, és mindkettőtök személyije, illetve lakcímkártyája, jó fénymásolva is.

Én a második gyermekkel a vajúdóban kezdtem, oda is bemehet veled a párod, ha viszont valakit ott vizsgálnak, akkor a kísérőket kiküldik, még akkor is ha nő az illető.
Nem minden eseteben kezdesz a szülőszobában, az a szülésre van fenntartva, lehetsz ott is, de ha jön valaki aki előrébb van mint te, mármint a szülés folyamatában, akkor átrakhatnak a vajúdóba, amikor én szültem a fent említett másodikat, akkor is volt egy csaj, aki a szülőszobáról jött vissza.

Florr hajrá, szurkolok, hogy felmondjon az albérlőd :)

 
 


Szerintem hétfőn igen, megcsinálja. Pffff... De ha nem, akkor örülnék, de nagyon! :)
Én úgy tudom, hogy 4 szülőszoba van. Ha van szabad, akkor abba kerülsz vajúdni, ha nincs, akkor a közösbe. Valahol olvastam, hogy kispapa is veled lehet a 6 ágyasba, de ha vizsgálnak valakit, akkor kiküldik. Egyébként olyan meleg van ott, hogy az én férjem sikítva menekülne ki onnan, az tuti. De vannak itt nálam illetékesebbek a témával kapcsolatosan! :D

Az egyik fórumon azt írta egy lány, hogy jó a régi házassági anyakönyvi kivonat is, elfogadják. Én beraktam a papírok közé az eredetit, oszt csókolom! Amúgy nem is értem, hogy 2011-ben ezt mi a tökömért nem lehet megoldani egyszerűbben, neten lekérni a kórháznak, vagy tudom is én! De ha lesz szülésznőd, akkor úgyis elmondják ezeket! Viszont van akiknek nincs, ilyenkor mi a helyzet, ugye? Mert ugye nem mindenki engedheti meg magának, hogy fogadott dokija meg szülésznője is legyen. Sőt, egyre többen vannak, akik az ügyeleteseknél szülnek. Legalább a honlapon lehetnének erről infók.

Amúgy mi a véleményetek a honlapról? Elég satnya, nem? Habár így is babagyár, minek fejleszteni, ha így is megy mint a fene! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr, jó hír: a szülőszobán van klíma. :) De csak ott. :( Én nyáron szültem, dög meleg volt. Úgy oldottuk meg, hogy a gyermekágyas osztályon a folyosón mindenhol nyitva volt az ablak és a kórtermek ajtaja is. A szobákban tényleg csak módjával lehet ablakot nyitni a huzat miatt, de így szerintem nem volt annyira elviselhetetlen. Zuhanyozni valóban többször zuhanyoztunk és bizony a 4 hálóruha nekem is kevés volt, én mindig küldtem haza mosni, másnap hozta vissza a férjem, hisz ilyen melegben órák alatt megszárad. :)

A vajúdó az tényleg rettenetesen meleg volt, mert hát nincs neki ablaka és ctg alatt engem valami vastag lepedővel még le is takartak ugye, bugyi nem lévén akkor már senkin... A párom ott is végig velem lehetett, de ahogy dé is írta, amikor valakit vizsgáltak, mindig szóltak, hogy az apukák fáradjanak ki.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


papirmasni: ez tényleg jó hír, a klíma! :D

dé: ez az albérlős duma nagyon tecc! :D

ma megvolt a fantasztikus magzatvíz vizsgálat! hát fujjjjjj! de a vizsgálat is fujjjj! mert nagyon fent van még a baba, utálom, ha ennyit macerálnak! :( na, pikk-pakk úgy leizzadtam, mint a fene! a dokim nagyon örült, azt mondta, hogy már a belső méhszájam kitágult egy egész ujjnyit, de ha nem indul be a baba, akkor szerdán mennem kell megint ezekre a macerákra! :(
Kedd éjjelre jósolta a babát! Mondtam, hogy nem hiszem én azt! :D Amúgy meg egy tünemény a dokim, mondtam neki meg a nővérnek a vizsgálat előtt, hogy be vagyok szarva, de nagyon! :D

Megyek, alszom egyet a nagy macera után! És annak örömére, hogy holnap nem kínoz senki, hacsak a baba nem akar jönni! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Florr fájt nagyon ez a vizsgálat?
Pihenjél amennyit tudsz mert lehet,hogy kell a sok erő!
Ahogy időd engedi,és hazajötettek,mindenképp jelentkezz,(tudom nem ez lesz a legfontosabb)legalább csak annyira,hogy hogy vagytok,mennyik vagytok oké??????????? :)


Én ma nagyon nem voltam aktív,gyenge voltam,rosszkedvű,nem volt kedvem semmihez,biztos,hogy az idő is közrejátszott!De már kezd jobb kedvem lenni,mert már úton van Apa hazafelé! :)

Lányok ha megyek uh-ra a kórházba,név szerint szólitanak,úgy kell bemenni?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Florr: jaj, nem irigyellek, el sem tudom képzelni, hogy milyen ez a vizsgálat.. nekem erre nem volt szükségem.. Nagyon gáz? CSak hogy tudjam, ha most majd esetleg kellene..

Sildu: igen, bejelentkezel a betegfelvételin, aztán leülsz az uh előtt, és majd név szerint szólítanak. Ma elég sokan voltak, több, mint egy órát vártam az időpontomhoz képest.. De hamar eltelt, nem volt gáz. Aranyos a nő is, aki van ott, meg általában szokott lenni még egy doki, mert ugye két uh-s helység van lent, és igyekeznek mindkettőt kihasználni. Mikor mész?

Nekem ma nagyon nem volt ok a Klinika, mármint amit mondtak.. Nem túl sokat nőtt a baba, és bár az orvos szerint semmi para, azért én eléggé aggódom... Drukkoljatok, hogy két hét múlva jobbak legyenek az értékek!

Szép estét,
Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


magzatvízvizsgálat: Nem olyan gáz ám! Csak az volt a baj, hogy nagyon beparáztattak, két lány is, és ezért nagyon féltem!
Annyira "fáj" csak, mint a manuális vizsgálat, mikor megnézi a doki, hogy mennyire van nyitva a belső méhszáj! De én azt is nehezen viselem, nem tudom, hogy Ti, hogy vagytok vele! Nem egy kellemes. Meg főleg, hogy ott matat fent, de lehet, hogy Nektek lejjebb van a babó, és akkor nem kell annyira felnyúlni!
Meg ugye hülye a szék is! Az a magasba feltevős, vádlitartós! Nem tudom, hogy hogy vagytok vele, de én azt jobban szeretem, ami olyan, hogy a lábfejem kell beletenni, nem az égbe kell emelni a lábam. De amúgy nagyon modern egy szék, állítható, dönthető tök szuper!
Az a lényeg, hogy le kell nyomni vizsgálat közben a feneket, amit ugye a rossz érzések miatt állandóan emelne az ember a plafonig, de tudatosan megpróbáltam lefelé erőltetni! Így jobb is volt! :) Nem fájdalmas, ne féljetek, inkább nagyon kellemetlen!
És szorítok, hogy senki ne hordja túl a babóját! :D
Valami vékony izét vezethetnek fel, mert tényleg az nem kellemetlen, csak mikor megint odaér a belső méhszájhoz az a szar. De gondolom, hogy ez a szüléshez képest lószar!!!

UH: én bejelentkeztem az ablaknál, és mikor kijött a csajszi, akkor kérdezte, hogy jött-e valaki áramlásvizsgálatra? és elkérte a kiskönyvet. utána név szerint szólított.

Szép estét Nektek! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Jézus 1 órát kell várni?Szerdán megyek és pont olyan napom lesz,hogy rohannom kell mindenhova :(
Remélem azért nem lesz olyan nagy csúszás!

Mitől van a lemaradás a babánál,mit mondtak erre?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Múlt héten kedden megszületett Szonja lányunk, ma vagyunk egy hetesek. 2930 g és 55 cm.
Kedden fél 9-kor burkot repesztett a doki, és 11.37-re lett meg a baba. Nagyon gyors és fájdalmas szülés volt.

Még friss az élmény, ha bármi kérdésetek lenne még.

Egyébként én teljesen meg voltam elégedve a kórházzal, nem egy Hilton, de arra a pár napra tökéletesen megteszi.

Kitartás lányok, nagyon megéri! :D
kubi
 
 


Sziasztok!

Kubi: szívből gratulálok Kislányotok születéséhez! Jó egészséget kívánok! Tényleg jó gyorsan született meg Szonja:-)

Sildu: számtalan oka lehet, nem mondanak semmi konkrétat. A védőnő szerint a pihenés jót tesz, meg hogy nem járok be a munkába, kevesebb stressz, bár az elmúlt két hétben én nem láttam ennek a fekvésnek a nagy jótékony hatását.. El vagyok kissé keseredve, és bízok benne, hogy azon kívül nem lesz más gond, hogy esetleg nem 4kg-val fog születni. Annyira más ez a terhesség, a fiammal semmi gondom nem volt, és napra pontosan megszületett 3960 grammal és 62cm-rel, szóval nem volt egy kis Pálcika:-))) Most is jó kis masszív, Imádom:-))) De próbálok nagyon pozitív lenni, és csak a jóra gondolni a mostani babánál is.

Florr: juj, olyan izgi, már bármikor a kezedben tarthatod a babácskádat. Drukkolok, és majd ha tudsz, jelentkezz mindenképpen!!!!

Szép napot, folytatom a szigorú fekvésemet

:cry:

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Gratulálok Kubi,nagyon ügyesek vagytok! :D
Nagyon-nagyon fájt????????? :shock:
Majd rakjál fe képet ha van időd,és engedi Szonja baba!
Van tejcsi is,szopizik?
Neked volt szülésznőd?
Milyenek voltak a csecsemősök,segítettek?(csak a friss élmény miatt kérdezem,hogy most milyenek)
Közösbe voltál,vagy egyágyasba?

Szilvi:Biztos minden rendben lesz,és tényleg sokat pihenjél,gondolom a kisfiad mellett nem olyan egyszerű!
Van segítséged?

Florr:Mizu,hogy vagy ma?
Mennyit mozog ilyenkor a baba a pociban?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Köszönjük szépen!

Nagyon fájt, igen, főleg azért mert nagyon gyors volt és valahogy nem volt idő ráhangolódni a dologra, egyből 3-4 perces fájások lettek a burokrepesztés után.

Szerencsére van tejcsi, már fagyasztok is. Igaz kis adagokat, de biztos, amit biztos. Már a szülőszobában is ügyesen szopizott.

Volt szülésznőm, nagyon kedves volt. Sokat segített.

Csecsemősök... hát... Személyiségfüggő nagyon. Az rossz volt, hogy csak másnap 11-12 körül jöttek megmutatni a pelusozást és a köldökcsonk ápolást. Nekünk mondjuk sokat segített, hogy volt több gyerekes anyuka a szobában. És éppen ezért szerintem első babával nem jó egy ágyasba menni, mert nincs kihez szólni, meg aztán nincs kitől kérdezni és a nővérkék sem nagyon járnak fel.

De naponta azért többen is betévednek a csecsemősöktől, és ha átmész hozzájuk akkor természetesen segítenek. De menni kell utánuk.

Anyukám ma jött, vártuk már mint a messiást. Éppen főz ezerrel szegénykém.
kubi
 
 


Sziasztok!

Sildu: én is bízok, hogy minden rendben lesz. Napközben a fiam oviban van, a Párom megy érte, és du leköti itthon, vagy sétálni mennek sokat. Csak az bánt, mikor mondja, h én miért nem megyek velük sétálni, Ő azt szereti, ha én is megyek, vagy mikor megyek már érte az oviba, mert eddig mindig én mentem.. Tudom, hogy valahol a szíve mélyén érti, hogy most nem tudok, mert mindig jön és puszilja Réka tesót (szerinte csak Réka lehet -> azaz lány), de azért rossz ezt nekem látni. Apával is remekül elvannak, sőt egy szavam sem lehet, de hiányzik nekem is a sok közös dolgunk. A buszozás haza, a fagyizás kettesben olyankor, meg ilyen apróságok. De majd ha meglesz a tesó, akkor ismét tudok néha én is érte menni az oviba, és akkor talán helyre fog állni a kis lelke is.

Florr: nagy a csend:-)))))

Kubi: a babóca végig veled volt szülés utántól? Vagy első nap inkább a csecsemősöknél, és másnap volt már intenzívebben veled? Szobatársak? Bár tényleg ki lehet bírni 3 napot bárhol végül is:-)))

Jó pihenést mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


A szülés után elviszik a babát, akkor adják oda, ha érte tudsz menni. Utána a te döntésed, hogy nálad marad vagy visszaviszed.

Én első este kb 8 körül mentem érte, és este 10 körül visszavittem. Szerintem le kell adni első éjszakára mindenképpen, bár sok alvásra ne számíts. Sőt a kórházban javasolják is, hogy add le. Aztán másnap reggel 6 kor elhoztam és utána végig velem volt. Este 8 körül viszik csak el fürdeni, de az jó is, mert addig te is tudsz fürdeni, enni, stb. Utána megőrzésre bármikor leadhatod. (nem mindegyik csecsemős szereti, de kit érdekel)

A szobatársakkal szerencsém volt, sőt az utolsó két napban csak hárman voltunk.
kubi
 
 


Hát igen,Florr már jelentkezett volna már,akkor lehet,hogy MA van a nagy nap :D
Kiváncsi vagyok!

Kubi:Este 8-ig tudtál pihenni azért,akkor nem várják el azonnal,hogy menjél a gyerekért ahogy megszülsz?
Akkor nem gáz ha első éjszaka nincs veled,habár nem tom még mi lesz! :roll:
Ha jönnek a látógatók beadod a gyereket,kimész a folyosóra,utána visszamész és megmutatod ablakon keresztül ez igy van?
Az szuper,hogy van tejcsi,és még rakni is tudsz el!
Gondolom nagymami most nagy örömmel főz,süt!

Szilvi:Gondolom,hogy most nagyon nehéz nektek,hogy kimarad a közös óvibajárás,séták,de most muszály egy kicsit kibírni!
De utána ha meglesz Réka baba,milyen szuper lesz 4-esben sétálni :) De drága lehet ahogy puszilja a hasad!

Ma voltam egy gyerekkori barátnőmnél,2éves a kislányuk,hát nem volt egyszerű,hiszti,no alvás,amig ott voltam 3x öltöztette át közben fürdés,mert annyira kajamaradékos volt mindenhol! :shock:
De egy tünemény,gyönyörű,bújós kislány!
Ja és 8hetes terhes a kistesóval!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Kubi: Hatalmas gratula nektek!!!!

Sildu: Én nem adtam le mikor jöttek a látogatók, úgy is rá lesznek kíváncsiak :lol: Odatolod az üveghez, Te meg kimehetsz adni puszit a látogatóknak, és közben szemmel tartod a picit!

B.szilva: Akkor tényleg nem egy kis manó volt Áki :) Remélem minden rendbe lesz a kicsivel!! Szorítok!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Amúgy én is leadtam első 2nap, mert az első napon tényleg mondják, a másodikon meg azért mert mindenki leadta és pihenni akart, a 3.nap már nem mert annyira hiányzott előző este kb semmit sem aludtam és szidtam magam, hogy miért adtam le..:(

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Timi köszi!


Sildu egyáltalán nem várják el, hogy azonnal menj a babáért. Az a cél, hogy csak úgy hozd el, ha biztonságosan el tudod látni. Ezt meg te érzed, hogy mikor leszel jobban. Első éjszaka én azért nem aludtam, mert fel voltam még pörögve. De közben a babát azért még nem tudtam volna ellátni.
Úgyhogy majd ne legyen lelkiismeretfurdalásod ha leadod. Annyit azonban tudni kell, hogy adnak neki cukros vizet, ha beadod éjszakára.

A látogatók érkezésekor nem kell bevinni, oda tolod az üvegfalhoz, aztán kintről nézegetitek.
kubi
 
 


Kubi: Nekem azt mondták, hogy 11kor mehetek érte, mert inkubátorba kellett lennie, és 10kor kitolták nekem! ja és hajnal 5re lett meg.. nem bántam hogy hozták úgyse tudtam aludni nagyon látni szerettem volna már, csak hát na 7kor felkerültem a gyerekágyra 10kor nálam volt a bébi! A nehezebb csak a felállás volt..

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Elöntöttek a 4 évvel ezelőtti emlékek. Én bár az örzőben voltam szülés után, én sem tudtam aludni, mert annyira fel voltam pörögve, és az események hatása alatt voltam, hogy nem bírtam lehunyni a szememet. Éjjel sem nagyon, bár akkor a nővérek gondoskodtak arról, hogy sokat ne aludjunk, mert olyan hangosan beszélgettek.. De mindegy, az ember ezeket a dolgokat nem "szívja fel". Én azt vártam, h magamhoz ölelhessem a babámat. Meg akartam számolni az ujjait, megérinteni, megpuszilni, mert szülés után alig láttam, és az örzőben is csak 3 percre. És nekem ez nagyon hiányzott.
Így most bízok benne, hogy nem lesz komplikáció még így sem, hogy most nincs minden rendben. De bízok benne, hogy addigra minden ok lesz, és lesz egy egészséges gyönyörű kisbabánk ismét. A fiam már annyira várja, nagyon édes:-)))

Ez az időjárás sem a legjobb, most délelőtt annyit szenvedtem, mint a terhességem elején.. Pedig már nem ott tartok:-)))

Mindenkinek szép estét kívánok!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok Lányok! :)

Nem, még nem szülök! :) vagy inkább :(
Tegnap 17:30-kor elment a nyákdugó, de semmi. Pedig este mindennel elkészültem, hogy ha menni kell..., de nem. Semmi fájás, vagy ilyenek.
Ma megint voltam a szokásos körön a kórházba, minden oké még mindig, úgyhogy megyek még pénteken meg vasárnap, és ha nem indul be addig a lány, akkor kedden beindítják!
A CTG állítólag kimutatott fájást is, de én nem éreztem semmit. Azt mondta a doki, hogy az nem gond. Rövidült a méhnyak elég szépen, de nem tágultam semmit.


kubi: Gratulálok a kis Szonjához! :) Hú, de gyorsan jött! EDA-t nem akartál kérni, vagy már nem lehetett? Fájásokkal indultatok a kórházba? Vagy magzatvízfolyás volt?

Most megyek pihenni, ki tudja mit hoz az éjszaka, ráadásul alig aludtunk a vihar miatt!

Szép estét!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Florr:Pedig nagyon sokat gondoltam rád,ma voltam a kórházban Uh-n,és mondtam magamban,na lehet már Florr itt babázik az osztályon! :D
Na nem baj,biztos nagyon jól érzi magát anya pocijában!
Mennyit mozog ilyenkor egyébként?

Voltunk uh-n meg dokibácsinál,minden méret ok,1300gramm a drága,de be volt punnyadva(az normális,hogy délelött nem mozog annyit?)De még medencevégű fekvés!
Dokibácsi ajánlott szülésznőt,Tigyi vagy Tiggi Zsuzsanna,ismeri valamelyikőtök?
Holnap hívom!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Én is tegnap voltam a klinikán. A méhszáj teljesen zárt, még egy hangyabokányit sem nyílt ki. A kisasszony fejvégű fekvésben, de még nem szállt le a feje.
Legközelebb kedden megyek, remélem addigra történik változás.

Florr, kitartás, magamat is azzal biztatom, hogy bent még nem maradt senki.

Sildu, én személyesen nem ismerem Tigyi Zsuzsa szülésznőt, de csak jókat hallottam róla.

A jövő heti "jó" híreim, hogy ha kedden nem történik semmi, akkor érdekes lesz a helyzet, mert a doktor bácsim államvizsgáztatni fog és a hétvégén pedig kongresszusra megy.

Nagyon nehezen viselem ezeket a napokat, és a gyerekek is már nagyon várják a tesót. Tegnap a lányom nem akart hazajönni az oviból, mert nem hoztam haza Lillát külön.

Kitartás mindenkinek.

 
 


De jó! Tegnap voltatok a kórházba? Mikor? Én olyan 11-13-ig. Megint szerintem így megyek holnap is. Attól függ, hogy doki mikor ér be.

Borzalmas éjszakám volt!!! Nektek? Lehet a front is közrejátszott!

sildu és mindenki más :) : teljesen normális, hogy nappal kevesebbet mozog, az enyém is ezt nyomja, este meg nem hagyja aludni az anyukáját! :) Én is hallottam már a szülésznődről, sokan választják. Konkrétumot nem tudok. Én már ott hárommal taliztam, mindegyik nagyon kedves volt. :)
Hogy mennyit mozog? Este, olyan éjfélig sokat. Olyan 8-9 felé kezdi. Napközben keveset, viszont így kinyomja mindig valamiét, ami nem olyan kellemes, mikor még kicsi, és mindig mosolyog az ember, hogy de aranyos! :) Habár most hallottam olyat, hogy az anyuka azt hitte, hogy a gyerek kidugja a fenekét a pociján, és kiderült, hogy az fájás, nem is a feneke.

Szóval az éjszaka: manócska úgy mozgott a hasamba, hogy az iszonyat volt! Az néztük a férjemmel, hogy tutira ki akar jönni! De nem akart. Aztán néha ha ültem, akkor éreztem ilyen szúrás szerűt a hasam aljában, meg ha álltam néha akkor is, de ha lefeküdtem elmúlt. Aztán olyan fél 1 körül abbahagyta a mocorgást. A csípőm már leszakad alvás közben, hiába fordulok egyik oldalról a másikra. Minden átfordulásnál majd leszakadt a szeméremcsontom, pfff... Aztán reggel meg megint ez a menstruációs szerű majd leszakad a méhem érzés, ami kisugárzott a combomba is, teljesen kész voltam tőle, aztán ment el megint egy kis nyákdugó. Utána teljesen szuperul lettem! :) Visszafeküdtem alukálni. Most jól vagyok!

Nyákdugó: Nektek ment el ilyen? Mekkora a mennyisége? Szeretném már tudni, hogy az egész ment-e már el, vagy így darabokban fog csak??

dé: aranyosak a gyerekek! :D Ne izgulj, lehet, hogy mindjárt jön a babó, azt mondják, hogy a többedik gyerek, már jön mint a meszes! ;)

Pusszancs!
florr
Budapest X. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: