Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem rég jöttem haza a Klinikáról. Gyereknek eszébe sincs megszületni. Ahhoz képest, hogy harmadik a méhszáj még mindig zárt és a feje még mindig nem szállt le. Szóval eléggé nehezen bírom a dolgot, és két nap múlva betöltöm a 40 hetet.
Mindig megszervezni, hogy ki vigyáz a másik kettőre, és mivel a másik kettő már ilyenkor másfél hete kint volt, hát eléggé türelmetlen vagyok.

A barátnőm a múlt héten szült a klinikán, tőle az alábbi infókat szereztem:
köldök ápolós cuccot adnak
pelenkát adnak napi 5 darabot
popsi krém, popsi törlő kell

Sok folyadékot halmozzatok fel magatok számára, napi 3 litert kellene meginni. A meleg elviselhető. Többszöri zuhany és hideg borogatás segít.

Ennyi, ami eszembe jut most.

Pénteken megyek legközelebb, akkor lesz ctg, uh és flowmetria is.
Addig meg élvezem az időt a két naggyal. Már Zsófi sem jár oviba, úgyhogy kreatívan kell tervezni, mit is csinálunk.

kitartás mindenkinek.

Remélem Florr már túl van a nehezén :)

 
 


Kiegészítésnek csak annyit pelus ügyben, hogy a hazajövős napra már egyáltalán nem adnak pelust.
kubi
 
 


Lányok!

Florr már biztos túl van rajta,szerintem már biztos babázik :D
Kiváncsi vagyok mi volt vele?

Dé:Már lehet,hogy írtad,de van szülésznőd?
Te már gondolom nem félsz annyira a szüléstől,ha van már 2 gyerköcöd?
sildu
Dunaharaszti
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem is pont az jutott eszembe, hogy Florr már biztosan babázik! Juj, drukkolok nagyon, és majd persze várjuk a beszámolót, ha már ismét itthon leszel :D :D :D

Nem semmi ez az idő mostanában, tegnap itt délelőtt még száz ágra sütött, du meg jött a nagy vihar... Ha ez így megy tovább, ki tudja, hogy meddig lehet a babákkal bírni a sok front közepette..

Szép estét Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Megszületett Lilla. A dolog szerdán történt. Bővebben majd otthonról jelentkezem.
Kitartás mindenkinek!

Üdv

 
 


dé, hatalmas gratula a kislányodhoz! :) Mesélj majd ha hazamentetek és van időd.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Dé gratula nektek,várunk ha majd ráérsz és mesélj! :D
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok Lányok!

Még nem olvastam vissza, bocsi! :)
Most van egy kis időm!

2011.06.13-án megszületett Regina, 3265 g, és 52 cm 8:51-kor.
Magától jött, nem kellett végül indítani. Csak mellékesen írom, hogy Pünkösd hétfőn jött a drága. Nagyon gyorsan jött, nem tudtam az elején, hogy miért nem tudok aludni. A férjem pont dolgozott, reggel jött haza. Hirtelen lettek erős fájásaim, 8-kor indultunk a kórházba, kb. 7 perc alatt beértünk. Kocsiba magzatvíz el, és tolófájás. Rögtön szülőágyra fel, és tolás. Pfff... Iszonyat volt, dokim nem ért be, (fájdalomcsillapítást nem kaptam, mert mondták, hogy mit akarok, már jön a baba, itt a feje), még értesíteni se tudtuk, csak a végén hívtál fel. Ügyeletesnél szültem. Édes a kislány, bővebben jövök majd még, ha a férjem előkeresi a kábeleimet, hogy képet is tudjak feltölteni ide. A gyerekágyas része jó volt, szuperek voltak a szobatársaim.
Puszika Mindenkinek, és köszi, hogy gondoltatok ránk! :)
Jövök majd, ha a baba engedi, na meg a gátsebem, holnap lesz csak varratszedésem. Be vagyok kicsit tojva.
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!
Florr nagyon nagyon gratula nektek :D :D :D :D
Ez igen,nagyon gyorsan lerendeztétek,ügyesek vagytok!
Apa,hogy bírta?
Szülésznő,ügyeletes doki normális volt?
Gyere majd a részletekkel ahogy van időd!
Puszi nektek!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Florr gratulálok a babához! Gyorsak voltatok ti is! Ki volt az ügyeletes doki? Milyen volt?

A varratszedés nekem fájt egy kicsit, de utána napról napra jobb lett, nem húzódott annyira. Bár a férjem tegnap még szedett ki varratot belőlem...
kubi
 
 


Sziasztok!

Gratulálok sokszor Florrnak és Dének a kis Drágákhoz!
Jó egészséget kívánok! Florr: jó gyors voltál, látod, kérette magát, aztán meg jött, mint a villám:-)))

Holnap megint megyek uh kontrollra.. Remélem, hogy jó híreket mondanak, és nem lesz semmi gond.

Szép estét Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Végre van egy kis időm, így tudok írni.
Köszönöm a jó kívánságokat :) és gratula Florrnak!

Sildu, volt szülésznőm, mind a három gyerkőcöt nála szültem. A szülésektől nem féltem, az elsőnél persze volt némi izgalom bennem, mert nem tudtam milyen, de miután már tudod mi vár rád nem félelmetes, csak el kell fogadnod, hogy a végeredmény gyönyörű, de az addig vezető út eléggé fájdalmas.

Lilla 15-én délelőtt 11 kor született. Reggel hét felé indultak a fájások, a nagyoknak adtam reggelit, majd hívtam a szülésznőt. Ő elküldött egy kád forró vízbe, itt az addig öt perces fájásaimból lettek három percesek. Ezután hívtam a dédit, ő vigyázott a gyerekekre engem pedig anyukám elvitt a mentőállomásra. Szerencsére nálunk van helyben ilyen, örülök, hogy a nagyok nem nézték végig amint elszáguld velem a szirénázó mentőautó.
10-re értünk a klinikára, ott megvizsgáltak és közölték, hogy eltűnt a méhszáj. Ez a dolog azért érdekes, mert valamivel feljebb még 14-én azon siránkoztam, hogy teljesen zárt volt.
A doktor bácsimnak halaszthatatlan dolga volt, így küldött maga helyett valakit. A helyettes doktor bácsi is nagyon szimpatikus volt.
Végül 11-re lett meg Lilla.

A gyerekágyas időszak jó volt, a nővérek rendesek, a kaja egyhangú, úgyhogy azzal készüljön a család. A csecsemősök is kifejezetten rendesek voltak. Második éjszaka csak segítségért mentem , ők pedig elküldtek aludni, és mondták, hogy hagyjam náluk a gyereket.

Tömören ennyit, most mennem kell, mert hát a háromból egy mindig akar valamit :)

Szép napot nektek

 
 


Florr, Dé hatalmas gratu!!!!! Várjuk majd a képeket!!! Nagyon gyorsak voltatok!!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Dé gratulálok nektek is!

A laptetőn még tényleg pont arról írsz, hogy nincs még semmi, aztán tessék..... :D
kubi
 
 


Sziasztok!

Dé ez aztán nem semmi milyen gyorsak voltatok! :)
Jó lenne ha a miénk is ilyen lenne,bízom benne!
Nem nehezteltél a dokidra,hogy nem ő volt ott? :roll:

Szilvi: Mi újság mi volt az uh-n?
Te,hogy bírod ezeket a frontokat?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Dé ez aztán nem semmi milyen gyorsak voltatok! :)
Jó lenne ha a miénk is ilyen lenne,bízom benne!
Nem nehezteltél a dokidra,hogy nem ő volt ott? :roll:

Szilvi: Mi újság mi volt az uh-n?
Te,hogy bírod ezeket a frontokat?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Boldog voltam hétfőn, most a múltkorihoz képest elég nagyot nőtt a babika. Még mindig megvan az 1-2 hét közötti lemaradása, de aki most ultrahangozott orvos (dr. Mészáros), az mondta, hogy nem gond, ne aggódjak, kell a kontroll két hetente, de nem lesz semmi. Szóval tényleg kezdem elhinni, hogy minden rendben lesz. :D :D :D :D :D

Én megint vártam majd egy órát, volt olyan, hogy fél óráig senki nem volt bent, és nem is történt semmi...
Két hét múlva már ctg-re is megyek, oda is kértem időpontot, aztán megint ülhetek lent az alagsorban az uh-nál is.-))) Nem baj, olyan szép időszak ez, és már erőteljesen közeledik a vége. Pedig én még ellennék így :D :D Na nem fekve, hanem ebben az állapotban :lol: :lol: :lol:

Az időjárás az borzalom.. Mikor lehűlt a levegő vasárnap, és egész délelőtt rosszul voltam.. A gyerek ezerrel rugdosott, én meg minden pillanatban úgy éreztem, hogy nincs erőm, elájulok, és hányingerem is volt.
Ti hogy viselitek ezt?? És láttam, hétvégén már megint ez vár rám.. :x :x

Holnap doki, szokásos havi vizsgálat. Persze a legnagyobb melegbe mehetek :lol: :lol: :lol: :lol:

Kicsi Babócák hogy viselik az időt?

Szép napot Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Szilvi: Örülök, hogy szépen növöget a babóca!! :)))
Ezt a időjárást Boti se szereti, front idején összeolmik a napirendünk.. nem alszik, nyűgős.. ahhoz képest, hogy nappal nem alszik, de tényleg semmit!! Éjjel is legény..:( Ettől én is teljesen kikészülök!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Takitimi: nem csodálom szegény Botit. Én sem bírom ezt elviselni, és szabályosan rosszul vagyok.. Hát még egy ilyen kicsi legényke, mint Boti! Kitartás, reméljük, hogy nem lesz ez minden héten így! Addig pihenj, amikor csak egy perced is van!!!!!

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Sziasztok!

Én is kezdek igy lenni a fronttal,semmihez nincs kedvem nyüglödök!
Nem csoda,hogy a babák is ilyenek :(

Szilvi:Nagyon örülök,hogy minden okés,akkor használ a sok pihenés :) Csak igy tovább!
A ctg-re hova kell majd járni,oda is be kell majd jelentkezni?
Kérdeztem a szülésznőt a múltkor,hogy azt majd ő fogja-e csinálni,mert én azt hittem igen,de aztán mondta,hogy nem!
De jó lesz akkor is mindig máshoz járni?

Takitimi:Nálatok a Boti külön alszik,vagy veletek egy szobában?
Csak azért kérdezem mert van külön gyerekszoba,amit most csinálgat Apa,és lehet,hogy első hónapokban inkább beraknám a kiságyat a mi szobánkba,azért csak nyugodtabb lennék!
De a kis szobája 2 lépésnyire van a miénktől?
Várom a többiek véleményét is!

Vettünk ma bébicuccokat Zoénak annyira édesek,tudtam volna még vásárolni! :lol:
sildu
Dunaharaszti
 
 


Szilvia örülök, hogy alakultok. Remélem most talán egy kicsit nyugodtabban telnek a napjaid.
Ez a meleg nagyon borzasztó, nálunk a lakásban is 30 fok van. Ma reggel 9 kor már sétálni mentünk, hogy legyen levegőn is a gyerek:)
Amúgy nálunk is rosszul viseli, többször kel, kér enni, bár ezt mondjuk értem, hogy szomjas szegényke.

Ctg-re be kell jelentkezni, ha gondolod majd megkeresem a telszámot. Mindenki oda jár, fél óránként adnak időpontot, egyszerre három kismama tud menni. Kedves a nőci (Anna), aki csinálja a ctg-ket.

Nálunk külön van a baba. Mi így is terveztük és szépen tartjuk is. Úgyis fel kell hozzá kelni akkor pedig szokja meg a kis szobáját, és hát nálunk apa nagyon korán kel, pihenni kell neki is.
kubi
 
 


Szilvi: Igen próbálok akkor pihenni, csak azért sok dolog van (háztartás), de gondolom Te is így vagy vele. Ilyen az anyák sorsa :) Ami persze gyönyörű!!

Sildu: Velünk van egy szobába, sőt csak egy hete altatom az ő ágyikójába, aztán éjjel csak nálunk köt ki :) Eddig azért is volt köztünk, mert a férjem sokat dolgozik, és mondta, hogy legalább este nézegethesse :) Amúgy simán elalszik a saját ágyába is! Napközben meg nagyon sokszor a babakocsiba!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Bejelentkezem 8) jún 16-án 22:55-kor megszületett Tamara.

Aznap elég rohangálós napunk volt, ctg, uh, flow, hazaértünk, megebédeltünk, majd bealudtam a kanapén, de vagy 3 órát.

3/4 6-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz, Andival skype-on találgattuk, ez vajon az-e Egy óra elteltével már eléggé nyilvánvaló volt, az összmennyiség alapján. Fájásom semmi. Felhívtam a szülésznőt, aki azt mondta, menjünk be, nem kell rohanni, ha nem is indul be ma, holnap reggel rákötnek oxira (na pont erre nem vágytam...)

Fél 9-re értünk be, engem megvizsgáltak, 2 ujjnyi, de papírvékony a méhszáj. Telefon a szülésznőnek, ő elindult, 9-re ért be, közben a ctg mutatta, hogy a babával minden oké, de a méhtevékenység 30%, fájás még mindig semmi. Szülésznő is megvizsgált, kiderült, hogy a burok egy része rátapadt a baba fejére (ezért is volt magzatvíz-szivárgás és nem zutty), azt elsimította, és addigra már majdnem 4 ujjnyira voltam nyitva! Átcuccoltunk a szülőszobára, ekkor elkezdtem érezni, hogy még aznap baba lesz... Bár semmi fájás, járkáljak... Megérkezett a dokim, azt mondta, elmegy vacsorázni. 10-kor mondta a szülésznő, hogy jobb lenne, ha egy kis oxit kapnék, csak egy szurit. Oké. Na, lett is haddelhadd, 2 perces fájások, járkáltam, vártuk a tolókat. Lezuhanyoztam, és ott a zuhany alatt éreztem, hogy nyomni kell.

Szülőágyra fel, doki jön, és nyomtam. Elég béna voltam az elején, vagy 8-szor nekifutottunk, de egyre jobban ment. Megbeszéltem magammal, hogy na most, beleadok mindent, a doki is nyomta kicsit, és 22:55-kor megérkezett a kiscsaj

Kedvenc kórházi képem:

Kép

(Elloptam a takaróját :oops: :lol: :lol: - otthagytam cserébe egy vadiújat 8) )
kriszti0921
 
 


Gratula Kriszti!
A kislány neve és a takaró alapján, azt hiszem mi egy szobában voltunk, egymás melletti ágyon.
Remélem minden oké veletek, van tej és Tamara eszik, alszik :)

Üdv

Lilla anyukája

 
 


:)
xtina75
 
 


Hihi,, tényleg!!! 8) 8) 8)

Hogy fogadták a tesók Lillát? :)

Szopival istenesen megküzdöttünk, meg hipersárga is volt a gyerek, hétfő helyett szerdán mentünk haza, de most már minden oké, dől a tejcsi, és eszik, eszik, eszik.. 8)
kriszti0921
 
 


Lilla jó fogadtatásban részesült.
Gergő nagyon természetes vele, Zsófi pedig felvette a nagy testvér szerepet. Ebből igyekszünk kizökkenteni, de nem könnyű.
Engem valamiért büntet, de majd elmúlik.

Úgy látszik a 121-es szobából valaki mindig szeret a kék fény alatt lenni. De jó, hogy minden rendbe jött.

Szép hétvégét
D.

 
 


Ó, ne tudd meg, utánatok még volt 4 garnitúra baba-mama, mivel 6 napig voltam, állandóan cserélődtek, egy csomóan voltak kék fény alatt.... nagy divat most a szolibérlet 8) 8) Szörnyű volt ott látni, de aztán mindenki mondta, hogy csak jót tesz, kikúrálják... túl vagyunk rajta

Nektek is szép hétvégét!
kriszti0921
 
 


Sziasztok!

Sildu: ctg-re be kell jelentkezni, a szülőszoba mellett van amúgy. Ahogy írta Kubi, mindig Anna van ott, aki amúgy normális, elég segítőkész szerintem. Én személyesen voltam nála bejelentkezni, mert ugye voltam uh kontrollon, és ami számomra félelmetes volt (pozitív értelemben), hogy megkérdezte, hogy ugye én már jártam nála néhány éve, mert annyira ismerős vagyok.. Mondtam igen, 4 és fél éve lassan.. Nem semmi, hogy emlékszik arcokra, mert tényleg mindenki oda jár, szóval nincsenek kevesen. Ott is szokott csúszás lenni, de hát hol nem.. Ha kéred a számot, én is szívesen megadom, mert beírta a kiskönyvem hátuljába Anna.

Takitimi: tudom, a pihenés nagyon nehéz dolog.. Mert az embert a lelkiismerete is hajtja, a háztartás meg a "legyünk jó feleségek" és minden egyéb miatt, de néha nagyon sokat ér még egy fél óra lecsukott szemmel üldögélés is. Nekem most már elég ez a sok fekvés, én totál készen vagyok attól, hogy itt a másik gyerekem, és nem tudok vele sehová elmenni, és a Párom viszi mindenhová, tele van élményekkel, én meg kimaradok mindenből. De az eszemmel tudom, hogy jó idő lesz még akkor is, mikor megszületik a Tesó, biztosan tudunk együtt is menni már négyesben néhány helyre, és tudom, hogy azért kell feküdjek, hogy egészséges legyen, és tudjon fejlődni. De mikor indulnak és integetnek, sokszor sírva fakadok... Bocsánat, ne nézzetek zizinek, de valahogy nagyon nehezen tudom ezt most kontrollálni...

Kriszti, Dé: gratulálok a Babátokhoz! Nem semmi, hogy egy szobában voltatok, kicsi a világ:-))))
Szobatársak milyenek voltak? Kaja? 4 éve borzalom volt, arra emlékszem:-))))

Szép estét, jó éjt Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


b.szilva írta:Szobatársak milyenek voltak? Kaja? 4 éve borzalom volt, arra emlékszem:-))))


Szobatársak: voltak nagggyon jó fejek is... (dé-nek pl sosem felejtem el az arcát, mikor rábeszélt, hogy vigyem vissza a gyereket a csecsemőre, mert össze fogok omlani)

Kaja: ÓBORZALOM!!! Mondom úgy, hogy 8 évig voltam napközis és 8 évig voltam kollégista!! És nem azért, mert tipikus kórházi kaja, hanem mert a szoptatáshoz 3x ennyi és 3x jobb minőségű kaja kell. A család készüljön, és frankón MELEG kajával, én elaléltam, mikor a barátnőm berongyolt a Corvin plázába, fent a kajáldáknál vett nekem egy adag rántott sajtot és behozta.. örök hála neki (és minden nap hozott valamit később is)

A csecsemősökről mindenki rossz véleménnyel van, igazából nagyon szélsőségesek, olyan 25-ből 10 totál bunkó, 5 akkor bunkó, ha roham van (front, sok baba), és 10 nagyon rendes!!!! Én felkészültem rájuk, de még így is kiakadtam iszonyatosan, mikor pl ilyenek voltak, hogy fény alatt a gyerekem, hozzam a lefejt tejet 3 óránként (rámparancsoltak, nem mintha nem vittem volna, de amilyen hangnemben közölték...) DE amikor úgy jött ki a 3 óra, hogy vizit, fürdetés, akkor ELZAVARTAK (megintcsak minősíthetetlen hangnemben) Vagy amikor látod, hogy oké, el vannak havazva, de megkérdezed, mikor menj vissza, ők pikírten: később, anyuka, kéééésőőőbb. De mikor vazze? nem akarok 5 percenként se zavarni, de a gyerekemnek is kéne a kaja....

Mindegy, nyeltem, és vártam, mikor mehetünk haza. De emellett, ha legközelebb szülök, akkor is ott... mert másutt sem jobb sztem.
kriszti0921
 
 


Kriszti, azért remélem nem lesznek miattam rémálmaid! :)
De ott akkor, nagyon aggódtam érted. Utána meg jó volt nézni milyen mélyen durmolsz :)

A csecsemősökről osztom a véleményt, bár velem most mindegyik rendes volt.
A kajáról szint úgy. A család és barátok készüljenek, de kérjetek friss gyümölcsöt és zöldséget is a meleg kaja mellé (már amit megehet egy szoptatós anya).

Üdv
D.

 
 


Dehogy is, dé...! Tök hálás voltam másnap.... :wink:

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Kriszti gratulálok Neked is!

Egy kicsit off:

Pont ugyanilyen vonalzót akartam csinálni, de valamiért ha bemásoltam az aláíráshoz a linket tette be. Hogy csináltad? :D
kubi
 
 


kubi

Köszi 8)

vonalzó: az url-lel kezdődőt tettem be, nem a HREF-fel kezdődőt...

Kép Kép
kriszti0921
 
 


B.Szilva: Nem nézünk zizinek!!! Nálam a sírás a szülés után is megmaradt 1hónapig, na akkor mindenen :) De ezek szép emlékek :))
Hamarosan megszületik a kistesó és akkor még több lehetőségetek lesz jönni- menni, fényképezni :) Irigyellek, hogy már itt tartasz! Én is szeretnék majd még egy babót!!

Kriszti: Nagyon aranyos Tamara!! Ezt a takarót loptad? Mert tényleg jól néz ki!! Nekem is tetszett amit Botihoz adtak, csak nagyon vastag volt! Nyáron lecserélik vékonyra?

Dé: Várjuk a képeket!! Tök jó, hogy így egymásra találtatok!
Mi facebookon vettük fel egymást!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Azt kell mondjam a három gyerek türelmet és kitartást követel. Hozzáteszem a legnagyobbal van a legtöbb gondom. Bocsánat, nem akarok panaszkodni, de néha fonom a hajam.

Lilla egyébként egyre édesebb, ahogy kerekedik :)

Csak kórházas fotó van fent a gépen, a többi még a fényképezőgépben van, de íme Lilla:
[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1309254300.97.jpg[/img]

üdv
D.[/img]

 
 


Dé: Nagyon aranyos Lilla baba!!!!!!!!! :)) kis pirospozsgás arc :oops: Megmaradt neki? úgy irigyelem akiknek van!! Nagyon szép!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Néhány kép:

Kép

Kép

Kép

Majd jövök, csak visszaolvasok, már ha Regus hagy. Most alszik! Amúgy iszonyat hasfájós! Brr... Az idegeim már kész vannak! Annyira sajnáljuk, hogy szenved! :([/img]
florr
Budapest X. kerület
 
 


dé, kriszti: gratulálok!!! :D

sildu: nem volt normális sem a szülésznő, sem az ügyeletes dokik. Ketten is voltak, fiatalok nagyon. Sajnos nem szépen beszéltek velem, annak ellenére, hogy ott volt a férjem. Valakinek ez a stílus jön be, ha velem bunkók, akkor leblokkolok sajnos. Na mindegy.
Apa hogy bírta? Nem bírta! De derekasan helyt állt! :) Ha nem lett volna ott, hát nem is tudom, hogy élem túl! Amikor kibújt a kislányunk, akkor rám borult, és bőgött! Úgy leizzadt, hogy csavarni lehetett volna a pólójából a vizet! Nagyon aggódott értünk! :)

kubi: majd priviben megírom a dokit, hogy ki volt. de nem most, mert elő kell keresnem a papírokat! :)

jajj, nagyon édik a bébik!! :)

és még valami! én nem számítottam ám rá, hogy a szülés ilyen fájdalmas dolog, lehet hülyén hangzik, de éltem már át fájdalmakat, és úgy voltam vele, ez se lehet nagyobb dolog! de be kell látnom, hogy az! és minden nő előtt le a kalappal!!!

azért sok férfit beültetnék "csak" a kórtermekbe, nem is kell, hogy bemenjenek a szülésre, és nézzék meg milyen állapotban vannak a nők, mikor behozzák őket a szülésről! és milyen jó volt olyanokkal együtt lenni egy szobában utána, akik szintén így gondolkodtak! :) és röhögni kínunkban a fájdalmainkon! ;)

szobatársak: én bírtam mindenkit! nagyon örülök, hogy nem egy ágyasban voltam. :)

aki még szülés előtt áll: vettünk a gyógyszertárba hideg-meleg borogatást, a gátra. Nagyon szuper volt, olyan mint egy zacskó, benne kék folyadék, mindenképp vigyetek magatokkal, nekem már csak itthon volt, pedig de jól jött volna a gátamra, meg az aranyérre! mélyhűtőbe be, és egy pelenkába kell bebugyolálni, és rá a fájó pontra! isteni!!!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: Regus szuper cuki! mekkora haja van :shock: Fájdalmasnak fájdalmas de gondolom Te is újra és újra megtennéd érte! :)
Engem is érdekelne ki volt bent majd elküldöd nekem is? :)
Hasfájás: mi is szenvedtünk, keményen még a köldöke is vérzett a sok erőlködéstől, figyi amit tudsz már most neki adni: infacol! mi használtuk 2 hétig addig jó volt aztán espumisan, majd sab simplex, most érkezett meg Londonból a Colief, majd megírom, hogy használ-e!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Lilla is, Regina is csodaszép! Gratulálok, anyukák!

Florr, sajnálom a szüléssel kapcsolatos negatív élményeket, nekem ott semmi, de semmi rossz nem volt (na jó, a varratok). Szülnék minden évben 8) (csak a sebem gyógyuljon be, mert máskülönben csak a szentlélek ejthet teherbe :lol: :lol: )

Kép Kép
kriszti0921
 
 


Florr Regina is csodaszép baba, nekünk is ilyen szép hajas babánk van.
Szonja is hasfájós, két napja adjuk mi is az infacolt, de esküszöm olyan mintha rosszabb lenne... arról nem is beszélve, hogy szegénykém szorítja össze a száját alig tudom neki beadni, a fele így is mellé megy
kubi
 
 


Sziasztok!

Florr, sajnálom, hogy a ügyeletesek markába kerültél és főleg, hogy kifogtál egy gázos párost. A névre én is kíváncsi lennék, bár van egy tippem. Én is találkoztam egy fiatal nem túl kedves dokival, amikor felvettek a szülőszobára. Egy gyors és fájdalmas mozdulattal vizsgált meg és tüntette el a méhszáj maradékát.

Sildu, te kérdezted még valamivel előrébb, hogy nem haragudtam-e a dokimra, amiért nem tudott jönni. Én tudtam, hogy aznap olyan programja van, amiről nem tud felállni, államvizsgán elnökölt, tehát biztos voltam benne, hogy nem jön. Akit küldött maga helyett egy tünemény volt, kedves és segítőkész. Ha lenne negyedik, lehet nála szülném.

Most végre itthon csend van. Kicsi alszik, a nagyobbak pedig Kockásfülű nyulat néznek.
Nagyon durva napjaink voltak. A nagy lány úgy próbálgatja a határokat mint még soha. Én pedig ugye bár nem most vagyok a türelem minta képe. De mindig bízom abban, hogy napról napra jobb lesz, vagy legalábbis nem romlik a helyzet. Amikor neki áll hisztizni örülök, hogy nincs itt senki segíteni,, mert nehezen bírnám, ha ezt más is át élné.

És a végére, ha lesz szabadidőtök ezt nézzétek meg:
http://56pizsama.postr.hu/
nagyon jó videók, lehet belőlük tanulni és okulni, illetve kedvet kapni :)

Ja és már két hetes Lilla:) teljesen olyan érzésem van, mintha már tök régóta itt lenne velünk.

Üdv mindenkinek
D.

 
 


Na, képzeljétek, nálunk kiderült, h mi a bibi! Tegnap 5 óra körül már nagyon kevés tejet tudtam lefejni! Gondolom az idegeskedéstől már elapadt! Felhívtam a szoptatási ambulanciát, mondták, h pótoljak tápszerrel, még 20-30 milit. Így is lett. Utána megnyugodott a pici. Valószínű, h napról napra kevesebb volt a tejem. Vettem homeopátiás tejszaporítót, reggelre tele lett tejjel a cicim. Mentünk a védőnőhöz próbaszopizásra, 18 perc alatt szívott 50 milit. Pedig esküszöm, h tiszta olyan volt, mintha a hasa fájna! A tünetek, meg minden!
Úgyhogy kubi, nem lehet, h nálatok is ez a baj, h még éhes Szonja? Egy barátnőmnél is ez volt, ma írta nekem, h ők is azt hitték, h a hasa! Úgy látszik, ez gyakori!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok és kislányok!

Hát valami tüneményesek a kiscsajok,csodaszépek,gyönyörűek!
Gratulálok mégegyszer mindannyiotoknak! :)
Már jó lenne ha én is rakhatnám fel Zoéról a képeket,de hamar el fog telni ez a 2 hónap,ő még hadd növögessen a pociban nem igy van?

Florr:én teljesen biztos vagyok benne,hogy fájdalmas lesz a szülés,én szerintem ennél jobban nem is féltem még semmitől mint ettől :cry: Komolyan!
A beöntésről nem meséltél,hogy végülis mi volt? :oops:
Leírod nekem is a doki meg a szülésznő nevét?
Van olyan,hogy szoptatási ambulancia?Nem is tudtam,annak megadnád a számát,csak ha odakerülne a sor,tudjam én is!Köszönöm!

Tápszert azt milyet kell venni,hogy legyen itthon ilyen esetekre,vagy majd azt a védőnő majd mondja?
Vittetek be lányok mellszívót a kórházba is,vagy csak utána vettetek?
Bocsi a sok kérdésért :roll:

Készen lett a babaszoba,nagyon jó lett a lila szín :)
Zoé baba kevesebbet mozog,mint azelőtt,még este is ritkábban!Remélem ez nem gond,és csak azért mert kevesebb a helye!
Holnap leszünk 31 hetesek :D

Jó éjt nektek,irigyellek titeket,hogy ti már babáztok :)
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Sildu, én úgy tudom, hogy ilyen kicsinek csak gyerekorvos írhat fel tápszert, legalábbis itt nálunk ez a helyzet.

Mellszívót vihetsz be a kórházba, a sterilizálásról neked kell gondoskodni, akiknél volt bent, azok hozták hozzá, azt amiben sterilizálni tudnak, mert mikró van az osztályon.

A szüléstől pedig ne félj, mert akkor rossz helyre megy az energia.
Az nagy lányomat egy női dokinál szültem, a szülőszobán mindenért bocsánatot kértem, erre ő ezt mondta:
"Ne kérjen bocsánatot, fáj mit még soha, majd szét szakad, hülyeség, hogy ez élete legszebb napja, a vége az lesz, élete egyik legszebb perce, de addig fájni fog és addig ez élete egyik legfájdalmasabb napja lesz", hozzátette, ezt neki is egy professzora mondta.

Szóval ne félj főleg ne előre, rá érsz majd ott és akkor ,a problémával foglalkozni.

És a másik amit megtanultam így harmadszorra, hogy rugalmasnak kell lenni és tudni kell feladni az elképzeléseket, ha természet úgy akarja.

Bocsánat nem akartam észt osztani.
:oops:

Szép napot nektek!
D.

 
 


Sziasztok,

Csatlakoznék: Már egy ideje olvasgatlak Titeket. Én is itt szültem császárral 2011. június 02-án a kisbabámat. Császár ellenére hatalmas élmény volt, újra és újra átélném. (Na majd a következő babával). Ezért is szeretek ide beleolvasni, hogy nosztalgiázzak a kórházi napokról. Mi is a 121-es szobában voltunk.
Kép
yoella
 
 


Sziasztok!

Yoella, akkor mi egyidőben voltunk bent. Csak mi 3-án már mentünk haza :D

Florr nálunk egyértelmű, hogy a pocakja fáj, mert ha kijön, aminek ki kell, akkor teljesen kisimul szegénykém és elalszik.
Tegnap voltunk védőnőnél 1 kg-t hízott az egy hónap alatt, sőt tegnap majdnem 7 órát végig aludt éjjel, így pláne nem lehet szó arról, hogy éhes.

Florr iszol eszel eleget? Esetleg próbáld még meg az alkoholmentes sört, az is szokott segíteni. Vagy szopi után fejni még, abból a ciciből amiből evett. Talán lehetne egy kicsit még szaporítani.

Nekünk ma nagyon rossz napunk van, vagy sír Szonja vagy eszik. Nehezen alszik el egész nap... Bár biztos az időjárás teszi
kubi
 
 


sildu: beöntés nem volt. Úgy tudom, hogy nem adnak. De ugye nálunk nem volt idő rá. Még itthon glicerines kúpoztam, aminek lett eredménye, de valami tuti jött, mert éreztem, hogy néha törlik a fenekemet. De ne aggódj, lesz egyéb dolgod, észre se fogod venni!! Komolyan!

szoptatási ambulancia:

http://www.biababa.hu/anyukaknak/szoptatasi-ambulancia

nekem itt mondták, hogy mit vegyek a babának! Ezentúl a doki fogja kiírni, így olcsóbb lesz.

Mellszívó: vigyél, jól fog jönni! Nálunk a szobában senki nem sterilizált, csak átöblítettük forró vízzel a cuccost!

kubi, köszi, kipróbálom az alkoholmentes sört. De nem sok reményt fűzök már az egészhez. A kislányom olyan lusti, hogy csak na! 10 perc alatt bealszik cicin, bármit csinálok. Délután nekünk is fájt a pocink, nem is tudott elaludni két szoptatás között szegénykém! :(

yoella: üdv, itt is!! :D (Flor NLC) Most nézem, hogy nekünk is ugyanez a takarónk volt, mint nektek a kórházban! :) Irigyelték is tőlünk! :)

Na, ébredezik a drágám!
Jó éjt!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudom a ti csemetéitek hogy vannak vele, de Lilla hiperül utálja a szelet. Nagyon nyűgös, alig tudom elaltatni. Ez megy tegnap délután óta, mióta ideért e remek front.

Kitartást mindenkinek
D.

 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: