Új privát üzeneted érkezett!

Hajaj,de nem jött senki!!!

remélem mindenhol okés minden.....

Ágostonbaba hogy van???,rég hallottunk felőle!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!
en neha benezegettem de mivel lattam hogy senki sincs...minden okes mindenhol?
Suti Berni hogy van a mozgassal.ha hasra fekteted felemeli a posijat,vagy ul mar segitseggel?pusz

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!
En is beneztem neha, de lattam hogy semmi nincs, igy en sem irtam.
Tegnap bekaptuk a negy honapos oltast. Eleg jol viselte a szurit, bar utanna sirdogalt szegeny.
Vivi mar reg atfordul a hasarol a hatara, de forditva nem hajlando megcsinalni. Oldalara fordul teljesen,epp csak meg egy pici kellene es a hasan lenne,de mindig meggondolja magat es inkabb marad a hatan :roll:
Viszont ha egyedul hagyom kicsit a foldon a jatekaival, mire eszreveszem mar szinte tesz egy kort, megfesziti a kis labait es arrebb teszi magat egy kicsit, es igy korbe korbe. Mi meg ennyit tudunk, de mar ennek is nagyon orulok.

ole85
 
 

 
 

Sziasztok!

Én is benézegettem...

Nálunk most már minden okés, Csenge kicsit náthás volt, szerencsére láza nem volt, a közérzete tökéletes, csak az orra volt szegényemnek örökké tele, alig tudott enni, éjjel is nehezen vette a levegőt. Győztük porszívózni:( A doki azt mondta, hogy 2-3 héten belül, előbújik a foga, valószínűleg ezért is érzékenyebb és eshetett bele a betegségbe. Már jól van.
Amúgy én úgy érzem, segít valamennyit a borostyánkő nyaklánc, mert egész jól viseli a fogzást. A keze mondjuk mindig a szájában és ömlik a nyála, de a hangulata nem rossz.

Megint visszamentünk megnézetni a köldökét és a sérvét, rendben találták, de a doki szerint hajlamos a sérvre. Különösebb teendő nincs vele, csak ha látunk dudort rajta vagy vigasztalhatatlanul sír, akkor kell azonnaL dokihoz menni.

A 4 hónapos oltás nálunk is megvolt, jól viselte szerencsére.

Próbálkozunk hozzátápival, a BIO alma, őszibarack, rizs (Nestlé) kajcsi ma ette először és imádja. Kért belőle repetát. Egyébként még van valamicske tejem is, de tápszerhez is kell nyúlni.

Háát, mi így volnánk.

Remélem Ti is jól vagytok. Mindenkinek minden szépet és jót!

Kép
symont
 
 


Symont!
Vivinek is tele volt az orra egy hetig, mi is porszivoztuk jo sokat, meg naponta haromszor fujtunk neki Fluimare-t az orraba. A doktorno nekunk is azt mondta, hogy keszulodnek a fogak is, meg az anyatejes babaknak tobb valadekot termel a orrnyalkahartyajuk is, de aggodalomra semmi ok,mert ez nem megfazas. Mostmar szerencsere elmult, mar minden rendben van ujra vele.
En meg nem probalkoztam semmit adni neki, szerencsere tejcsi van boven,nem is kell potolnom semmivel,igy is szepen no. De mar nekem is meg-megfordul a fejemben a kisertes,hogy adjak neki valamit, ha nem is egesz kajat,de legalabb kostolgassa es szokja az izeket. :?:
Hat majd meglatjuk!!!
Kepzeljetek a vedononk tart babamasszazs orakat heti egyszer, ahol megtanulhatjuk hogy hogyan is kell oket masszirozni! Mar nagyon varom! Raadasul ingyen csinalja, nagyon rendes :D Es igy alkalmunk nyilik a hasonlo koru babakkal is megismerkedni,tok jo! :D

ole85
 
 


nemecsek
 
 


Nemecsek ezt minek tetted ide?????

Sziasztok bocsi az eltűnésért,de mivel a topikommal átmentünk máshova így ide ritkábban jövök,főleg hogy Berni egyre többet igényel...

forgunk hátról hasra,visszafelé is de hogy anya se unatkozzon,inkább pityergek és akkor ő segít,de persze épp hogy átfordulok,már hasra is fordultam ismét.fekvőtámaszt nyomok,illetve a popsit emelem és be alá a lábakat,de ilyenkor a fejemet leteszem.8 kg és 67 cm vagyok,anya most kezdte a hozzátápimat,de annyira nem vagyok elájulva,így hogy ne bátsam meg lenyelek olyan 20-30 ml sütőtököt vagy répát vagy tejpépet,de azért hagyok helyet a fincsi tejcinek is! Berni
Kép
Kép

sutimano76
 
 


sziasztok!!!

Én is sokszor benéztem, de tényleg szinte senki sem írt, így én sem. Nálunk minden oké, megúsztunk eddig minden betegséget:) 66cm és 7,1 kilós Lilo, napi egyszer főzit eszik husival, délben, majd 3kor valami gyümit. A többi tápi. Hasról hátra már simán forog, vissza egyáltalán nem akar:) Forog a tengelye körül hason, de mászási szándékot se látok:) Ülni viszont ül, ha ültetem:) Igaz kicsit imbojog szegénykém, de küzd:) Mutizok is képet!!!
Jahh fogunk sincs még, bár már 4 hónapos kora óta mondják, h mindjárt kint lesz...Észrevettem, h egyre kevesebbet akar aludni napközben. Este 9től reggel 8ig alszik, de nappal max ilyen 1-1 órát már csak.. Hát ez van:(

Jahh, és ha tudnátok segíteni, esetleg cikkekkel vagy saját tapasztalattal megköszönném. Májusban kimegyünk 3-asban Olaszországba egy üdülővárosba, és csak szeptemberben jövünk haza. Apa kint fog dolgozni, a kis család meg követi. Csak hát sok mindent kell elintézni gondolom, és átgondolni is, ugyh ha találtok valamit neten, mutassátok meg lécci! Ti mennétek? Kicsit meg vagyok ijedve azért:(

Pusssz

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Kép Jahh és a képek:) Kép huncut

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Kép Kép

Kép

Kép
nyuszimuszi
 
 


Jajj de szép nagylány lett Lili,amíg nem ül magától,addig ne ültesd azért mert nem tesz jót a gerincnek...
Berni befejezte a hozzátpit,nem igazán megy le semmiből 2-3 kanálkával több....fog nincs.....

sutimano76
 
 


Sziasztok!milyen ugyesek mar a babok...!!!es milyen gyorsan novogetnek!!!na es persze gyonyoruek!!
Nyuszi,ez ertheto hogy kicsit parazol de nem veszes..persze ha nem beszelsz olaszul...ha gondolod en adhatok egy ket tanacsot otletet.ha gondolod irok az iwiw-rw vagy e-mailban.szolj nyugodtan szivesen segitek.
Danim is mar kis ugyes,igyekszik kuszni elore de vmikor csak hatra fele sikerul neki.de nagyon harcias es addig nem nyugszik amig el nem eri a jatekokat.nagyon szeret ugralni,harabdalni a laba ujjait..dunnyog maganak...olyan edes.Dani nagyon szereti a gyumolcsot foleg a kortet barackal,es a mandarint...napkozbe keveset alszik fel orakat max.1 orat.Danim sokat rag.folyik sokat a nyala...de meg fogat nem latok.Dani kozel jar a 7kg-hoz,es 65,5 cm.hat orulok hogy minden babo jol van legyetek jok...

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziazstok!

Mindenki babája nagyon szép, mindenki büszke lehet a picijére.

A mi kis Csengénk is nagyon szépen fejlődik, és úr Isten! jövő héten már 5 hónapos. Mennyire telik az idő. Nem rég még tanácsot kértünk egymástól, mit vigyünk a kórházba, most meg már ekkorák a csöppségek.
Csenge is meg-meg fordul, hason imád lenni. Ma már megtalálta a lábát is, bekapta a lábujját. Gyorsan kipróbáltam én is, még sikerült:)
Már alig lehet megtartani annyira figyel, forgolódik, egy percre nem áll meg, jár keze lába, mint a kis bogárnak, amelyik a hátára fordul. A járókában nem mindig szeret megmaradni, mert még nem tudja elfoglalni magát, csak ideig-óráig. A pihenőszéket továbbra is csípné, onnan látja az egész nappalit és a konyhát, de nem akarom, hogy ott tunyuljon. Ott viszont állandóan emelgeti a kicsi fejét, ülne fel, de még korai.
Végre itt a jó idő, lehet nagyokat sétálni, most már séta közben sem nagyon alszik, mert minden érdekli.

Hát, így vagyunk. Apával nagy a szerelem. Tavaly december óta itthon dolgozik, így eléggé összenőttek és ha nem is zavarjuk őt munka közben, de itt van a közelünkben és bármilyen újdonság történik, láthatja.

Ja, nem tudom merészség-e bevállalni, de áprilistól tanulni fogok. Másfél éves mérlegképes könyvelői tanfolyamra jelentkeztem. Meglátjuk Csenge mennyi időt hagy majd tanulni és főleg mennyi erőm lesz mellette.

Most kicsit pókerezem majd, pihenés gyanánt...

Puszi Nektek, legyetek jók!

Kép
symont
 
 


Symont! Sok erot es akaratot a tanulashoz, nem lesz konnyu, de meglehet csinalni. Nekem is majustol kezdodnek az utolso felevi vizsgaim, aztan juniusba allamvizsga!!! :D Mar nagyon varom, hogy vegre tul legyek rajta! Igazabol mar kicsit bele is untam, nagyon varom mar a veget.
Nalunk mar par napja nyugi van, nem tudom mi lehet az oka, de valoszinuleg kezd keves lenni a tejcsi, szombaton peldaul tizszer kerezkedett vissza a cicire! :roll: Eleg szokatlan volt a napi 5-6 eves utan! De ma megyek es atbeszeljuk a dolgot a vedonovel es meglatjuk, hogy mit javasol!
Nyuszi! Nem mondom meresz dologba vagtok bele! Mi is elutazunk majusba szinte ket honapra haza, kettesbe Vivivel,mivel apanak dolgozni kell, nekem meg vizsgazni. Nem nagyon varom, de sajnos muszaj :cry: Majd csak lesz valahogy.
Jaj! A babaitok pedig nagyon aranyosak es nagyon- nagyon ugyesek! Gratula

ole85
 
 


mindenkinek erőt és kitartást kívánok a tanuláshoz,nekem is kéne valamit,de én úúúgy utálok!!!

elkezdtünk rendesen enni,mostmár sokszor tátott szájjal várjuk a kanalat!!!olyan édi...

néhány kép:
Kép Kép Kép Kép Kép

sutimano76
 
 


Suti!
Berni nagyon aranyos kiscsaj!!! Es milyen ugyes! Szinte fejreall a kis draga! Edes!

ole85
 
 


Sziasztok!
Milyen ugyes kis csajszi Berni!!es milyen tunderi amikor alszik...
vissza terve a tanulashoz..en is ebben az evben probalok beiratkozni a fosulira...egeszsegugyibe..azt majd meglatjuk hogy Dani hogy enged es mennyire lesz idom.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


sziasztok!

Vivi, Lili, Dani, Csenge, Berni mind gyönyörűek!!!!!!
gratulálok hozzájuk!

régen jártam erre... sokat dolgozom - sajnos.

nálunk Ágoston nem forog, bár 19 hetes. nagyon figyelmes,
ügyesen fog, beszélget. nem nagyon alszik, éjjel 4-5 alkalommal megyek át hozzá. sajnos egyre többet beragad a kaki, most már 5. napja nem sikerül neki.
nem tudom mit csináljak? kapott fél glicerin kúpot a 4. napon, de semmi. csak anytejet kap és egy kevés őszi levet.
van ötletetek?

előre is köszönöm!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Siasztok Csajszik!
Rozi!Dani is ilyen korban mint Agoston,mindig baj volt a kakival.amig uj dokinenit kaptunk.azt tanacsolta(teljesesn bevalt)3 -4 alkalommal 30-40 ml vizet itass meg vele(vmi jo markat amit gyerekernek is ajanlanak)napi 3-4 alkalommal az oranak megfelelo iranyba kisebb korokbe masziroz a hasat maj a nagy korok kovetik a z oraval megegyezo iranyba. utana 3-4 alkalommal kor koros mozgassal es persze sok kremmel tologsd es huzogasd a lazmerot vagy ha vekony a kisujjad, a kisujjad a popsiaba.majd erzni fogod hogy mennyire ellazula posi lyuk.ezt lassan lassan kor koroz mozgassal haladsz a popsilyukaba be.de utana vigyazz mert amikor kihuztam a kisujjam Danibol zudult ram a kaki!!hat en ez tudnam javasolni ami nekunk nagyon jol bevalt.ha gondolod probald ki.puszi mindenkinek

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok nagyon szépek a babáitok és nagyon szépen fejlödnek!
Rozi én nem ajánlom a kisujadat de te tudod szerintem probáld meg csinálj kamilla teát és egy pici cukrot tegyél bele és jó langyosan itasd meg!Nálunk ez bevált nagyon a védönő ajánlotta!
[/img]

Kép
emoncsi
 
 


Sziasztok!

Mindenki babója nagyon szép.

Rozi, nálunk is az egész sűrűre főzött kamilla tea sok-sok cukorral jött be. Olyan édes volt, hogy nagyon, de segített.

Amúgy, mi jól vagyunk, Csenge 7,2 kg és 67 cm, vidám és iszonyatosan mozgékony gyerkőc. Néha alig lehet követgni. És a legújabb dili, hogy nem szeret sétálni, ordít, mint a kis malac, gondolom mert fekszik és nem lát eleget a világból. Másik babakocsi kell majd. Ezért párszor úgy jöttünk haza, hogy egyik kezemben Csenge, másikkal toltam a babakocsit. Szép meló:) Mostanság kengurut is viszünk, hátha szükség lesz rá. Azóta persze nem sír.

Lányok! Nem jár valaki a BBGO-ba tornászni? Jókat hallottam róla, baba- és mamabarát.

Na, futok, mert a csajom mindjárt kiesik a pihenőszékéből.

pussz mindenki

Kép
symont
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat! Vizet próbáltam adni neki, de nem issza.
Az édesebb őszilevet igen. De ma már 6. napja nem kakilt.
Torna, hasmasszírozás sem. Megpróbálom a kamilla teát, hátha
megissza. Fura, hogy cukorral kell... Azt gondolnám, hogy attól
csak jobban beragad... De megyek és csinálok neki.

Jó egészséget Mindenkinek!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Szia Rozi!

Sikerült a kaksi? Még ezsembe jutott, hogy Laevolac szirupot is ajánlottak, egyszer at is kipróbáltam és bejött. Szurkolok Nektek.

Kép
symont
 
 


Rozi,Levolac,ahogy Symont írta!A cukortól ne félj,az lazítja a vastagbélben a kakit,euzt én is hallottam!

Jajj,mióta Berni pörög-forog,és eljut bárhova alig van időm,így bocs ha most csak ennyi tellett tőlem!!!

sutimano76
 
 


Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!

1-2 kép rólunk.

Kép

Kép

Kép

Kép

puszi!
symont
 
 


Lányok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a tippeket!
A vízivást, hasmasszírozást próbáltam, de nem akar inni sehogysem!
A kamilla teát nagy nehezen megitta, másnap kakilt is. A popsijába ha nem nagyon muszáj nem dugnék semmit...
A majdnem egy hetes kimaradás és a tea után megint kiamaradt 2 nap, de akkor magától helyreállt minden. Most viszont már megint 3. napja nincsen semmi.
Két napja a gyümilét sem akarja meginni. Tulajdonképpen a tejen kívül semmit nem iszik meg. Nem tudom mit csináljak vele... Remélem nem lesz semmi baja.
A Levolacot beszerzem, hátha az segít.

Symont, nagyon szép Csenge!! :) Gratulálok hozzá!

Egyébként mi most leszünk 5 hónaposak, és 7,8 kg, de szinte semmi kis háj nincs rajta. Havi egy kilót hízik, remélem ez így is marad. Kíváncsi vagyok, mi lesz ha elkzedünk kóstolgatni új ízeket...

Mindenkinek a legjobbakat!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Lányok!
Mindenkinek nagyon köszönöm a tippeket!
A vízivást, hasmasszírozást próbáltam, de nem akar inni sehogysem!
A kamilla teát nagy nehezen megitta, másnap kakilt is. A popsijába ha nem nagyon muszáj nem dugnék semmit...
A majdnem egy hetes kimaradás és a tea után megint kiamaradt 2 nap, de akkor magától helyreállt minden. Most viszont már megint 3. napja nincsen semmi.
Két napja a gyümilét sem akarja meginni. Tulajdonképpen a tejen kívül semmit nem iszik meg. Nem tudom mit csináljak vele... Remélem nem lesz semmi baja.
A Levolacot beszerzem, hátha az segít.

Symont, nagyon szép Csenge!! :) Gratulálok hozzá!

Egyébként mi most leszünk 5 hónaposak, és 7,8 kg, de szinte semmi kis háj nincs rajta. Havi egy kilót hízik, remélem ez így is marad. Kíváncsi vagyok, mi lesz ha elkzedünk kóstolgatni új ízeket...

Mindenkinek a legjobbakat!

Kép
Kép
rozinante
 
 


Sziasztok!
Symont! Csenge nagyon szep kislany!
Rozi! Mi par napja elkezdtunk enni, egyelore rizspepet eszik almaval (napi egyszer es utanna meg eszik tejcsit is) es elegge izlik neki. Inni meg nem kap semmit,mert amikor szomjas, akkor szopizik. Nalunk sem volt kaki szombat reggel ota ,mar gondoltam, hogyha holnap reggelig nem tortenik semmi,akkor en is bevetek egy ket cselt,de szerencsere ma harom orakkor volt kaki. Nagyon orultem neki.

ole85
 
 


Symont ,nagyon édes a kiscsajod!!!!!!

Rozi,6-7 hó után már nem feltétlenül híznak 1 kg-t havonta,mert lemozogják!

Nálunk megvolt a keresztelő húsvét hétfőn!ime néhány kép:
Kép Kép Kép

sutimano76
 
 


Köszi Lányok, megtartjuk a kiscsajt :lol:

Rozi! Ami nálunk tuti nyerő kakira, az az őszibarack. Kb. negyed óra múlva kakil, de van hogy már közben is koncentrál és készíti a csomagot. Csenge Kecskeméti őszibarack bébidesszertet eszik.

Suti! Nagyon szépek vagytok.
Mi nyárra hagytuk a keresztelőt,mert nagy a család és baráti kör, és kerti party formájában szeretnénk megoldani a ceremónia utáni mulatozást.

Babaúszásra nem viszitek a csöppségeket? Mi májustól szeretnénk, még nincs eldöntve hová.

Mostanában nem túl aktív a társaság, de biztos mindenkinél van egy csomó történés.

Pusszantás!

Kép
symont
 
 


Suti! Milyen nagy mar Berni!
Vivi csak az elso honapban hizott egy kilot, azota 500 es 800 gramm kozottieket hizik havonta, de a doktorno is megvan elegedve vele, jo a kedve, kis izgo-mozgo, es a doktorno is mondta hogy o egy kislany,neki ennyi is eleg. Maskulonben mar negy honapos korara duplazta a sulyat, bar meg most is csak 6400 gramm, neki sincsenek nagy hurkai, de nagyon kis formas es tomor husu.
Nalunk mar januar vegen megvolt a keresztelo, mert akkor voltunk otthon hosszabb ideig. Kép Kép jatek kozben apaval Kép ez az apa allandoan zaklat...de most megkapja a magaet... Kép kicsit pihenek...

ole85
 
 


Sziasztok Lanyok!
Mindenki baboja nagyon szep es hihetetlenul nagyok...alig hiszem el hogy mar a 6.honal jarunk!!utolso 1 hetben semmi idom sincs,mert Dani teljesen lekot,es raadasul most hogy 3 napja 39.9C lazzal szenvedunk,es meg vmire alergias is lett...ugyhogy most rajtam log 24 oraban.de ez logikus...szegenykem.
hala az egen,le is kopogom,amiota Dani eszik mas dolgokat is..zoldsegeket,gyumolcsoket es nehany husit.be allt majdhogynem minden naposra a kakilas.
Latom hogy Vivinek is tetszik a tukor tema!!
pusszzz mindenkinek ...Dani nem hagy tovabb irni..

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca! Daninak mitol ilyen magas a laza??? Szegeny kis csoppseg! Remelem hamar meggyogyul.

ole85
 
 


Sziasztok!
Hat ma voltunk orvosnal es a vizelet proba negativ lett.ugyanis a doki arra gyanakodott hogy lehet hogy vmi a pisivel,mert mindig csak aludni akar es piros foltok jottek ki rajta...de nem.egyenlore senki sem tudja mi a baja a kicsi szivemnek.adnom kell a lazcsillapitot es ha ennek ellenere meg mindig lazas hetfon vigyem vissza az ugyeletre.de ma mar csak 37,8C volt remelem mar holnapra nem lesz semmi laza!
Koszike Ole en is remenykedem,hogy minnel hamarabb rendbejon.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Ole nagyon édes a képeken Vivi....apás nagyon ott van...hihihihi

Daninak soksok gyógypuszi,remélem hétfőre kutyabaja lesz!!!

sutimano76
 
 


Csajszik en mar nem tudom mi tevo legyek!!Dani mar egesz jol van,le is kopogom....laza mar lement,alergia foltok egyenlore nem jottek elo megint.De most a baj,hogy nem tudom mi a baja..egesz nap csak sir,alig akar enni,estenkent nem alszik,tegnap hajnali 4:30-ig probaltamm elaltatni,a vegen feladtam es beraktam magam melle az agyba,es keservesen hozzam bujva aludt 2 orat.lanyok az lehetseges hogy a foga jon es azert ilyen nyugis?
Suti nalatok meg nem jon a fog?annyira tehetetlennek erzem magam,hogy nem tudok mit csinalni,hogy nem tudom mi a baja a kicsi dragamnak..

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Katyca!
Vivi is hasonlo tuneteket produkal pentek ota,lassan mar en is kezdek lefaradni. Nappal egyedul egy percre sem tudom hagyni,mert akkor tuti a siras(eddig meg akar fel orat is eljatszadozott egyedul es en vegezhettem a dolgaimat,csak neha szoltam hozza es o vigyorogva jelezte,hogy jol erzi magat).Most allandoan a szajaba nyom mindent,ha elveszem tole azonnal sir,ha nala hagyom akkor egyre eroszakosabban dorzsoli vele az inyet,amig abbol is siras nem lesz. Hiaba mutogatok neki barmit, nem tudom lekotni a figyelmet,csak nyoszorog szegeny. Nappal alig alszik,csak felorakat es ebred fel. Szombaton reggel ot oratol este tiz oraig alig aludt ossz-vissz 3 orat!!! :cry: Ejszaka szinte orankent felsir,mintha rosszat almodna szegeny.
Az eves sem egyszeru: nem eszik egyszerre tul sokat,eszik egy kicsit aztan hasra fordul hirtelen es amit kap mar a szajaba is vette. Laza szerencsere nincs,csak egy icipici hoemelkedese.
Vedono fogra gyanakszik, ezert vettem neki Gengigelt es azzal kenegtem neki,de nem sokaig tart a nyugalom,meg lehutheto ragokat adok neki,ami kicsit csillapitja a fajdalmat. Valami kis feheres szurkes csik szombat reggel ota latszik is az iny tetejen,de azota sem valtozott.
Nem tudjatok,hogy egy fog kinovese hany napig tarthat? Vagy ez mar valami mas lehet? :roll:
Akinek van mar tapasztalata kerlek irjatok meg!

ole85
 
 


Suti!
Vivi tenyleg nagyon apas! Ma reggel is felebredt 4 orakkor :( ,hat le sem vette a szemet az apukajarol,ugyhogy felebresztettem, hogy mosolyogjon ra mar a lanyara,hatha vissza tud aludni tole!
Na megyek is,mert letelt a husz perc es Vivi mar ebren felem pislakol! Ennyi volt a delelotti alvas! :D

ole85
 
 


Mi még sztem nem fogzunk,bár vannak jelei a készülődésnek!a védőnőnk szerint még kb 1 hónap!sztem nincs annyi...

KAtyca,hú ez így nehéz,a dokinéni mit mondott????nem tudom hogy nálatok lehet-e kapni,de itt nem,úgyhogy mi topikban rendeltünk ausztriából közösen OSANIT-ot,ez egy homeos bogyó....nyűgi babának is lehet adni,kicsit lenyugtatta Bernit is mikor nyügi volt és azt hittem a foga,ha fájdalmasan sír,akkor esetenként,de a pontos adagolást nemtudom,de lehet nurofen meg asszem panadol kúpot adni....széklet milyn csajok,mert általában vagy zöld lesz vagy hígabb?????ez még egy árulkodó jel!!!

Katyca talán nálad még az is lehet hogy a spanyol hozzáttápi szerint adsz mandarint,lehet ezeket ki kéne hagyni,mert valahol lehet a génekben hordozza a "magyar gyomrot",és mi még nem adhatunk ilyenenket!!!alma-banán(csak heti 2×)-meggy,bébikajába:őszibari,s.bari(mi erre allergiások lettünk),szilva,szőlő,körte.Sütőtök,rendes tök,répa,krumpli(ez csak sűrítésnek)brokkoli,sóska,spenót,cékla,és kb 2-3 hét után jöhet a cs.mell,illetve a p.mell!!persze ez csak egy tipp!!!

sutimano76
 
 


Sziasztok!

Újra itt, visszajöttünk Nagyatádról, megint mamáztunk kicsit.

Sajnálom, hogy nyűgösek a babók. Szerencsére nálunk ez nem nagyon jellemző. Kicsit kevesebbet eszik. Ami az alvást illeti, délelőtt mindig alszik egy másfél órát, 3 körül még egy felet, aztán 4, fél 5 után már nem nagyon, 6 után meg már én nem engedem. Mert így igaz, hogy van egy elég intenzív órám 7-től 8-ig, torna, tánc, bohóckodás, játék, de fürdés után éppen csak eszik és fél 9-re már szunya van.

Nem tudom, a kedélyállapota egész jó és én hiszek a borostyánkő nyakláncában, kicsit ennek tulajdonítom. Nem bánom, hogy megvettük.

Lányok! Ti honnan szereztek ötleteket arra, hogy mit adjatok a gyerkőcöknek enni? Még van kicsi tejcim, kap tápszert, meg próbálom megkóstoltatni vele az új ízeket, lassan.
Egyébként nekem a mamával vannak harcaim, ha atádon vagyunk, mert ők már etetgetnék Csengét, de én nem akarok semmit elsietni. Most fokhagymamártást adtak neki, mikor nem figyeltem egy percre oda (tejföl van benne, basszus!!!). Nem értem hova a sietség. Persze, "bezzeg az ő idejükben ilyenkor már ettek a gyerekek". Csak most kicsit más a világ...Jó, hogy hazajöttünk már.

Így vagyunk mi.

Remélem mindenkinél rendeződik a helyzet, pusszantás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára symont 2010.04.13 21:57-kor.
symont
 
 


Amúgy, nem írt senki semmit a babaúszásra. Nem fogtok járni?

Kép
symont
 
 


Sziasztok lanyok!
Symont:szerintem mar itt az ideje hogy Csenge elkezdje az uj izek ismerkedeset. Dani 4 honapos kora ota eszik gyumit,de persze mellette ugyanugy adom neki a cicit.persze eszi a husikakat,zoldsegeket.azt hogy mit ehet,megtalalhatod az interneten,vagy ha mesz vasarolni lesegesd meg a babahamikat mit tartalmaz es csinald meg otthon.en a zoldsegeket mindig otthon csinalom Daninak.keverve csikevel,majjal..
hat en uszasra vinnem,csak nehez megoldani,mivel messze van tolem,busz meg arra nem visz..
Suti:koszike a tanacsokat.a szeklete Daninak olyan mint ragogumi,ugy ragad.a szine..minden szinu,mert eszik mindent.igyekszem kerulni a mandarint,inkabb adom neki az almat,barackot,kortet,banant...nalunk tiltaltjak 2 eves korig a piros szinu gyumolcsoket.meglatjuk mi lesz.koszi mindenkinek a segitseget.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok Lanyok!
Latom senkinek nincs ideje forumozni!
Remelem azert minden anyuka es baba jol van! :D Vegre itt a jo ido,ugyhogy mi is egyre tobbet vagyunk kint a szabadban.

ole85
 
 


Bocsi csajok,hogy eltűntem,de apika 2 hete vidéken dolgozik és hát kipurcanok estére egyedül!!!

Symont,nekem dokinő írta fel mit adhatok,leírom neked!!!
kezdésre,alma,banán,meggy---üvegesbe öszibarack,s.barack,körte,szilva,szőlő,s.répa,tök,sütőtök,sóska,spenót,cékla,brokkoli...illetve a HA-s tejpép(nálunk a reggeli és vacsi),ha ezeket sikerült bevezetni akkor jöhet a csirke majd a pulykahusi!én a husisakat üvegest veszek,mert Berni még csak 50-60 ml között eszik,és ezért felesleges trutyizni vele!!!De a bébikajákra rá van írva hogy hány hónapostól!

Bébiúszás,én lenni kicsit lusta,meghát kicsit riasztó volt számomra amikor a fókusz vagy melyik,megvizsgáltatta a vizet és kiderült hogy tele van bacival!

sutimano76
 
 


Sziasztok lanyok!
latom nem sok mindenrol maradtam le.ugyanis most nem Dani volt beteg hanem en.de meg mennyire..es meg vagyok labadozok.van egy tudofertozesem,es egy arteria zarva,vmi szennyezodes a pisimben, vesegyulladas,kohogok hogy mar alig szuszogok,es 40 fokos lazzal nyomulok itthon.szendem az antibiotikumot..mar azon a ponton vagyok hogy nem birom tovabb.nagyon rossz hogy meg Danit sem tudom felemelni.
En is vennem a kajcsit Daninak,de itt csak nagy adagokban adjak,es es sok Daninak.De a gyumit azt veszem..milyen erdekes itt a vedono a fejemet veszi hogy ne adjak piros gyumit Daninak..persze en nem hallgatok ra :roll: nem mindent kell tudnia.na megyek mert kezdek faradni legyetek jok es vigyazzatok magatokra.

[url=http://www.csaladinet.hu/vonalzo]Kép
katyca
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat, már egyre több dologgal próbálkozunk, nagyjából azokkal, amit leírtatok és szerencsére elég jó étvággyal eszegeti őket. Még kap tápszert is 3-4-szer naponta, mert azt is igényli.

Katyca! Sajnálom, hogy ilyen rosszul vagy. Nem valami fényes a helyzet, ahogy írod, jobbulást Neked.

Elkezdtem a sulit, szombatonként járok 9-től 3-ig, apa van a lányával, jól egymáshoz szoknak. Én kicsit sajnálom az elvesztett időt, amit nem Csengével töltök, de ez van, jövő októberig ki kell bírnunk. Hátha lesz eredménye :lol:

Na, megyek, vár a csajom. Pussz Nektek!

Kép
symont
 
 


Juuujjj!

A lányom ma 6 hónapos, hogy repül az idő!

Kép
symont
 
 


Symont! Isten eltesse sokaig Csenget!!! Sok oromet es boldogsagot kivanok nektek!
Katyca! Nagyon sajnalom,hogy elobb Dani most pedig te vagy beteg.Remelem hamar rendbe jon nalatok is minden!
Mar nekunk is csak 10 napunk van es Vivi is mar 6 honapos lesz! El sem hiszem! :D MI is eszunk mar egy par dolgot valtozo kedvvel es etvaggyal.Van olyan nap hogy az ennivalokat reszesiti elonyben,maskor pedig alig eszik es inkabb tejcsit szoppizik,amennyi csak belefer. Ki erti ezt??? :) De biztos tudja, hogy mi a jo neki!

ole85
 
 


Hu....de eltuntetek!!! :shock:

Remelem, hogy mindenki jol van azert!!!

Tegnap volt Vivi is hat honapos!!! :D Hogy repul az ido!

Azert ha van idotok jeletkezzetek!
:)

ole85
 
 


Sziasztok!

Én minden nap benéztem, de mivel nem írt senki, így én sem kezdeményeztem.

Ole, Isten éltesse Vivit is, nődögélnek a csöppök.

Mi jól vagyunk. Képzeljétek, jól megjártuk az új üvegre való cumival, amit 6 hónap után ajánlanak. Amióta megvan, kevesebbet evett Csenge, és mindig sokáig elhúzódott az evése, úgy éreztem, mintha nem szívna rendesen. Erre ma meguntam és csináltam rá még 1 lyukat, és láss csodát, megette.amit elkészítettem, sőt még evett is volna többet. Hááát, így jártunk. Még jó, hogy eszembe jutott, hogy talán ez lehet a gond.

Egyébként édes kis csajszi, fog még nincs, de alakul, egyre fehérebb az ínye. Forgolódik hátról hasra és vissza, sokszor nem elég neki a francia ágy. Kúszásnak még nincs jele, de talán annak is nemsoká eljön az ideje.

Az új ízekkel is barátkozik, de vannak napok, amikor inkább a cumisüveget részesíti előnyben. A hús egyelőre nem barátja :(
A nagyszülőkkel néha meg kell küzdeni, mert "bezzeg régen nem volt ennyi variáció és ettek a gyerekek mindent ilyen korban", de próbálok nem foglalkozni velük. Eheti még 70-80 évig a nagy husokat és mindeféle kajcsikat, egyelőre egy 6 hónapos gyerek, most még ez a megfelelő neki.

Holnap megyek suliba, megint apás nap lesz, szerencsére Apa elég jól bírja a strapát.

Na, jó kis regényt írtam, most be is fejezem.

Remélem Ti is jól vagytok.

Katyca, remélem meggyógyultál és Danival is minden okés.

Pusszantalak Benneteket!

Kép
symont
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: