Új privát üzeneted érkezett!

Sajtine,
Viszont ha ilyet veszel, vigyázz, hogy ne haskötőt adjanak, mert az szélesebb, és rém kényelmetlen, nekem van olyan is, és fél órát bírtam ki benne egyszer, azóta se volt rajtam. Merev is, meg túl meleg is volt, pláne nyáron.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,

Sajtine,
nekem is szimpi volt a Bea, bár jól le van terhelve, láttam a naptárját.
Az, hogy a babának is kell mindent vinni a kórházba, sőt már a szülőszobára is, engem is meglepett. Már 3x pakoltam át a táskát (ld. elég lesz kevesebb textilpelus is, viszont fürdőlepedő több kell, teszek be 62-es rugikat is, hátha az 56-osok kicsik lesznek és mégis inkább pamutot, mint plüssöt, azt mondják, elég meleg van...stb.) Kész őrület!

Az első babánál én is így voltam. Letenni letettem ugyan, de órákig ott ültem a szobában és csak néztem, hogy alszik. Nem tudtam betelni vele. Jöttek a látogatók, körbeálltuk a kiságyat, jaj de szép, de aranyos, cukorfalat, aztán elfogytak a dicséretek, a látogatok zavartan köhécseltek, vizsgálgatták a plafont, egyik lábukról a másikra álltak, miközben mi még mindig aléltan a gyönyörködtünk. A második manónál azért már nem öltött ilyen kóros méreteket a dolog.
De azóta eltelt több mint 10 év, úgyhogy megint valami hasonlóra számítunk...

Eper,
Szoptatós melltartóból szerintem sem kell nagyobb méret, mint amilyen most, az a fontos, hogy kényelmes legyen és jó anyag. Amiket a Brendonban mutogattak 5 és 8 ezer forintért, borzalmasak voltak. Rugalmatlanok, merevek. Én a Tescoban vettem 3000-ért, puha, kényelmes és a formája is jó. DORINA a márkája.
Jucus

Jucus
jucus73
 
 


Sajtin!
Én is tapasztaltam, hogy 100% szuper, azért is megyek hozzá. Bár az utolsó pillanatban találkoztunk, amíg benn voltam többször jött, érdeklődött minden rendben van-e. Egyet nem tudok csak, megfizethető maszekban?

Minden szülni készülő mama!
Túl sok cuccost ne vigyetek a babának. Pelust pl. tavaly még adtak minden nap, annyit hogy haza is került belőle. 2 bady, 2 rugi, 1 sapika (szülőszobára kell) takaró, fürdőlepedő, 2-3 textilpelus. Ha kell váltás, apa majd beviszi, csak készítsétek ki neki előre. Bent nem tudod hova elpakolni.
Kitartást mindenkinek!
anyuszi3
 
 

 
 

Nálunk is úgy volt, hogy apa vitte haza mindennap a mosnivalót, és hozta a tiszta cuccokat, babának is, nekem is. Először én is úgy álltam neki pakolni, mintha egy hétre mennék kempingezni, de aztán rájöttem, hogy apa mindennap jön haza, hozhatja az utánpótlást.Kép Pl. szendvicsből is.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,
köszönöm az infókat a haskötőkről.
Szoptatós melltartóval kapcsolatban, én a volt újpesti áruházban vettem. Nincs márkája, de 100% pamut és nagyon kényelmes, 790 Ft.
Majd akkor fektetek be drágább melltartóra ha már nem szopizik a bébi.

Anyuszi3
én is láttam a Bea naptárjátKép
Fürdőlepedőből miért kell több?
Sapkából elég egy is?
Cumisüveg vagy mellszívó nem kell?
Én is már többször átpakoltam a bébi cuccot.
Persze, hogy az apuka behozza majd mindennap ami kell csak nehogy pont akkor kelljen valami mikor nincs ott.
De nem szeretnék úgy kinézni mint aki több hónapos szanatóriumba megyKép
A magánrendelő: 6 E egy vizit, 1 E CTG, UH 1 E.
ennyit tudok.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Jucus73
lehet, hogy én 2-a körül szülök.
Azt mondta a dokim, hogy inkább 1-2 nappal későbbre számítsak mint a kiírt dátum (27).

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok!

Én is az Istvánban szültem március végén. Jó tapasztalataim voltak a kórházról, bár itt is igaz, hogy kérdezni kell! Mi minden nap gyűjtöttük a lányokkal a kérdéseket (háromágyasban voltam), és amikor jött egy doki vagy egy csecsemős, akkor rájuk zúdítottuk. Úgy maguktól nem mondtak volna sokat.
Sajtine: én mellszívót vittem be, mert bár van egy elektromos, de azon mindig "lóg" valaki. A cumisüveget csak lefejt tej tárolásra esetleg, mert amúgy ha meglátja a Sarlai doktornő, akkor leszed a tíz körmödről (tudod, ez egy nagyon szoptatáspárti kórház, én azért is mentem oda).

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sajtine,
Szerintem sapkából sem árt, ha van kettő bent. Fürdőlepedő azért kell több (otthonra is), mert egyrészt száradnia kell, másrészt pisi, kaki landolhat rajta, harmadrészt, be lehet vele takarni is a babát. Nálunk amúgy 3 van forgalomban, első hónapokban szinte naponta váltottuk.

Nebula,
Itt is összefutunk.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok,

Nebula, Connie köszi az infótKép

Megint olvastam az István kórházas történetekből és egy anyuka írt, hogy Õ az alternatív szobában vajúdott a kádban. Olyan jó volt az irománya, hogy egész kedvet kaptam hozzá.
Van esetleg ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata.
Kizárólag a kád érdekelne.

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Gabuska!

Hogy vagytok?
Találtam egy cikket a refluxról a Patika Magazin szeptemberi számában. A gyógyszertárban lehet hozzájutni ingyen. Hátha segít valamiben.
Vigyázz magatokra!
Szia: Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Sajtine,
Én is vajúdtam kádban és tényleg jó.Kép Mire vagy kíváncsi?
Nekem gondot jelentett, hogy hűlt ki a víz, és nem tudtuk utána pótolni, mert hűvös jött a csapból is először. De valaki itt írta, hogy ők úgy csinálták, hogy a mosdókagylóban kiengedték a vizet, amíg már a meleg jött, és akkor nyitották meg a kádcsapot. Kár, hogy ezt szülés előtt nem tudtam.Kép

KépKép
connie
 
 


Szia Connie,
pl. ilyen dolgok érdekelnének, hogy olajat nekem kell vinni? és milyet?
Meddig kell a kádban lenni vagy meddig lehet?
És ha tényleg eljött a szülés pillanata akkor az ágyra fel kell feküdni és ott befejezni vagy hogy megy ez?

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Ilba!

Köszi az érdeklődést, vannak jobb és rosszabb napok, hol így, hol úgy. Amennyire tőlem telik, próbálok segíteni a törpinek, már kezdem kitapasztalni, hogy a sok praktika közül miválik be nála, de azért még mindig nehéz. Végülis sokat nem tehetek, vigasztalom, szeretgetem, remélem érzékeli már, hogy anyuci mellette van és vele érez. Amikor a kaja gondolkozik, hogy visszajöjjön-e vagy sem és fel-le szaladgál a nyelőcsövében, szegény pindurka visítva sír. Aztán egy emberes hörgés kíséretében általában kibukik egy jó nay mennyiséget, aztán megnyugszik. Csak mire ez végetér, majdhogynem eljön a következő szopi ideje, úgyhogy sokat nem tudunk pihenni a kettő közt. De elhatároztam, hogy bármilyen nehéz meg fárasztó, nyugalomban kihúzzuk ezt a pár hónapot, mire kinövi, mert eddig azért sokat idegeskedtem, meg aggodalmaskodtam, de az a babának is rossz. Most ráadásul Apukája beteg és már neki is szürcsög a nózija és rekedt a sírása, de láza szerencsére nincs, reméljük nem is lesz. Az orrszívóval megkínzom néha, meg adok neki bébi orrcseppet. A férjem meg bezárkózott az egyik szobába a bacilusaival és nem nagyon jön a közelünkbe, csak nehezen viseljük egymás nélkülözését.

Valaki nem volt véletlenül a babájával alvásvizsgálaton a Heim Pálban? Milyen az? Amit hallottam róla az nem túl bíztató, okt. 5-én kell mennünk.

Sajtine, én aug.-ban voltam szülni, akkor három mellszívó volt, két elektromos meg egy pedálos, de a köztudatban csak egy volt, ha kéri valaki, akkor nagy kegyesen előveszik a többit is.

Kép

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Sajtine!
Csak bekukkantottam és olvasom,hogy még egyben vagy.KépHajrá,már nincs sok hátra!KépHa a mandula olajra gondolsz a gátvédelemhez,azt én vittem a szülőszobára.Ha a gyerkőcnek gondolod az olajat azt adnak nem kell vinni.Minden jót,jó egészséget kivánok nektek!Hali.Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sajtine,
A gátvédelemhez én is vittem az olajat (csak nem használtukKép). A kádban én másfél órát voltam, kb. a vajúdás közepén, de te kérheted, amikor akarsz beleülni, már ha éppen szabad az alternatív szoba. Annyit vagy benne, amennyit szeretnél, én mint írtam csak a víz kihülése miatt másztam ki.
Nekem utána még volt jó pár órám hátra, és nem is az alternatívban szültem, hanem a szülésznőm javaslatára átmentünk egy másik szobába, ahol állítható szülőágy volt. Ezért (is) nagyon hálás vagyok neki, mert az alternatívban nagyon kemény az a szülőágy, és elég rosszakat hallottam róla, ha valaki fekve szült, márpedig én nagyon fekve szültem, pedig nem úgy terveztem, de végül az jött be.Kép

KépKép
connie
 
 


Ja, egyébként be lehet a kádban is fejezni, bár ezt az orvosoddal kell megbeszélni, hogy neki erről mi a véleménye.
Szülés "pillanata" - ezt tetszikKép ez nekem több, mint fél óra volt.Kép

KépKép
connie
 
 


Connie, Kép

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Sokáig nem néztem felétek, bocs Kép
A 14. hétben járunk, a rosszulléteim elmúltak, csak néhány kajától való undorodás maradt meg...
Holnap megyünk 10-re vizsgálatra, meg UH-ra. Picit izgulok, hogy mennyit nőtt a Pinduri, és hogy érzi magát ott benn. Kíváncsi vagyok, hogy hogy néz ki, elvére 1 hónapja nem láttam! Kép
Szorítsatok! Kép Kép

Sajtine,
mennyi van még hátra?

Szép napot mindenkinek! Kép
Mancs Kép

Kép
mancs
 
 


Sajtine!

Semmi sem kötelező. Ha akarsz, akkor maradhatsz a kádban és bújhat ki ott is a kicsi. De tényleg figyeljetek arra, hogy ne hűljön ki a víz! Ahogy Connie is írta, úgy lehet meleg vízet varázsolni.
De ha mégis kikívánkozol, akkor sem kötelező feküdni azon az ágyon. Sőt! Jobb, ha nem fekszel. Gátvédelem szempontjából is a térdelő vagy a négykézláb helyzet a legoptimálisabb. De hidd el, hogy érezni fogod, hogy mi esne jól, csak figyelj magadra és ne engedd, hogy mások befolyásoljanak.

Szerintem olyan fantasztikus vízben szülni, hogy kicsit tartok tőle, hogy nekem másodjára nem sikerül ott. Tudom, hogy szépen menne a szárazon is, de tudod, ha már egyszer megtapasztaltad a lehető legjobbat, főleg ha másszor meg a kevésbé jobbat, akkor nagyon lehet izgulni azon, hogy jaj, csak szülhessek ismét vízben! Kép

Menta +++
menta
 
 


Menta,
Én a kitolást azt nem tudom abban a kádban elképzelni, te hogy csináltad, milyen pózban? Már ha nem vagyok indiszkrét.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Tudna nekem segíteni valaki, aki a Gajdos Edit doktornőhöz jár? Aki a dokinéni mellett asszisztens (Barbara), ugye nem ő a szülésznője, akivel dolgozni szokott? Előre is köszi!

Évi
17+1

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok,

még mindíg egyben vagyunk( 27-re vagyunk kiírva).
Teljesen zárt a méhszáj.Azt "jósolta" a dokim, hogy inkább a hétvége felé vagy jövőhét közepén lesz valami.

Menta ,
engem is az érdekelne, hogy a kitolást hogy csináltad a vízben?

jó lenne már túl lenni rajta és babázniKép

és persze küldeném a képetKép

sziasztok

Kép

Kép
sajtine
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.09.25 10:47-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szia Évi!

A doktornő két szülésznővel dolgozik szívesen, az egyik a Barbara a másik Schlenker Éva.

Szia: Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Ilba!

Köszönöm szépen a választ!

Szia: Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Sziasztok,
az Istvanban szeretnek szulni, orvost keresek, ha lehet not. Kit tudtok javasolni? Mik az elerhetosegek (akar maganrendelesben is)? Es a tarifak?
koszi!
Rachelle
rachelle
 
 


Szia Rachelle!

Bár én még nem szültem (34. héten vagyok), de Gajdos Editet tudom ajánlani. Magánrendelés 5000Ft, UH 1000Ft. Magánrendelés a József körúton van.

Ilba

Kép
Kép
Kép
ilba
 
 


Rachelle!

Gajdos Editet én is nagyon tudom ajánlani. Én is nála fogok szülni, de majd csak márciusban. Nagyon kedves és segítőkész fiatal dokinéni! Tuti szimpatikus lesz első látásra.

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Rachelle!

Én is Gajdos párti vagyok! (Augusztusban szültem nála.)

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Gabi!

Te melyik szülésznőnél szültél? Választottál valakit, vagy aki épp ott volt?
Gratulálok az aprósághoz!

Évi

Kép

Kép
Évi77
Szigetszentmiklós
 
 


Schenkler Éva volt a szülésznő, de nem választott, hanem ügyeletes volt. Rendes, aranyos ő is.
Szép szülést kívánok, drukkolok!

Gabi

Kép

Kép
gabuska
Budapest
 
 


Szia Szorsi,
Én is szorítok Neked, de lehet, hogy Te előbb megszülsz mint én.
Most 2 naponta járok a kórházba, lehet, hogy hétfőn megindítják a szülést.
Izgulok már nagyon.

Mindenkinek minden jótKép
Jó egészséget!

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Sajtine!Kép
Lehet,hogy holnap szülsz?KépHú,nagyon izgi!Minden jót kivánok és majd kérünk képeket!KépDia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szorsi 2012.09.25 10:47-kor.

Kép

Kép
szorsi
 
 


Szia Szorsi,
Hétfőn már két ujjnyira nyitva volt a méhszáj.
Szerdán megyek reggel CTG-re ha addig nem történik valami.Meg természetesen várunk türelemmelKép

Köszi DiaKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Szia Szorsi,
Hétfőn már két ujjnyira nyitva volt a méhszáj.
Szerdán megyek reggel CTG-re ha addig nem történik valami.Meg természetesen várunk türelemmelKép

Köszi DiaKép

Kép

Kép
sajtine
 
 


Sziasztok!

A hatodik hónapban járok és szeretnék kérdezni egy-két dolgot. Van-e az Istvánba valamiféle terhestorna és ha igen, akkor az milyen, érdemes-e oda járni. Esetleg tudtok ajánlani valami egyebet (jóga, úszás - ezeket hol)?
Mikor kezdődik a következő előadás sorozat?
Örömmel olvastam, hogy ennyi "Gajdos kismama" van még rajtam kívül, én is az ő táborát szaporítom. Gabuskától szeretnék megtudni róla több infót, milyen volt a szülési tapasztalata nála, tarifák stb...? (vuka@freemail.hu)

Köszi
Vuka

É&P&G
Kép
Kép
vuka
 
 


vuka
Okt. 12. Babaápolás, szoptatás
Aztán indul elölről a sorozat, azaz:
Okt. 19.: A kórház szemlélete, a terhesség és a méhen belüli élet
Okt. 26.: Filmvetítés
Nov. 2.: A szülés történései
Nov.9.:Szülőszoba-látogatás, relaxáció
Nov.16.:Fájdalomcsillapítás
Nov.23.:Szülőszoba-látogatás, relaxáció
Aztán ismétlés....


Az előadások 15 órakor kezdődnek, utánna kezdődik a torna.

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hiába próbálok rákeresni Koiss doktorra, nem talál semmit!
Ha esetleg valaki nála szült-szül kérem írjon információkat! Előre is köszönöm
drescher_marcsi@freemail.hu

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Vuka,
Van terhestorna, tudtommal heti kétszer. Egy gyógytornász néni tartja, aranyos amúgy, de kb. olyan, mintha videóra tornáznál, hajszálra ugyanazokat a mondatokat és ugyanakkor mondja mindig. Egyébként a torna maga sztem jó, bár én olyan nagyon sokszor nem voltam. Tavasszal szerdán 5-től és pénteken 3-tól volt.
De biztos meg tudják mondani a mostaniak, hogy mikor van. Pl. azon a papíron amiről Mamacka a tematikát puskázta, valszeg ez is rajta van.
És ha igen, akkor a baba-mama torna időpontja is ott van, és azt meg nézze meg nekem valaki, lécicléciléci.Kép Nem szeretném potyára elcipelni Ákosom 9 kilós sejhaját a kórházig.

KépKép
connie
 
 


Hajni én nem papírról puskáztam hanem egy régi beírásból, ezért ebben nem tudok segíteni... Kép
Szerdán öttöl??? az nem szerencsés... egy előadás biztos nem tart egy óránál tovább!!... akkor mit csinál az ember lánya még egy óráig...

Valaki elmondaná, hogy min kell valamit átállítani ahhoz, hogy ne kelljen minden üzenetnél bepötyögni a nevem és a jelszavam?



SOS
István szülészete nem veszi fel a telefont! Nem tudja valaki véletlenül megmondani, hogy Ujvári doki mikor rendel? Én szeretnék a kórházba hozzá járni, nem magánba de félek ha felhívom, bejelentkezek, akkor automatikusan a magánba hív be! Azt mi nem bírnánk anyagilag!

Mi ennek a módja???

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Én nem tudok rákeresni sem a nevekre! Nem jelenít meg semmit! Mit csinálok rosszul?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka, kedves Sógorném!!
a kérdéseidre én ugyan nem tudom a választ, csak úgy beköszöntem Neked, puszillak Ropistul!
Remélem jól vagytok!!
Voltál már védőnéninél??
(én is irogatok itten, már egy kicsit odébb, de még no reaksönKép

mi van, ha kerekperec megmondod a dokinak, hogy hogyan képzeled el? vagy akkor nem vállalja?

Zsuzsanya
zsanya
 
 


Szia sógorné!!!
No hát te is ide találtál??? Roppant találó a neved!!!
Én ma sajnos mégsem jutottam el a védőnőhöz, ugyanis kiderült, hogy csak hétfőn rendel... ezzel csak az a baj, hogy addigra túl leszünk a 13. héten is. Kiskönyv nélkül meg nem mehetek UH-ra ! vagy igen? Másik kismamik azt írták igen tehát, most dokit vadászok... A telefonszámát Ádám tette el és nem tudni hova!!! Másik topikban azt mondták, hogy az nem számít! Tehát megpróbálom.
Felhívtam a kórházat, hogy mikor rendel Ujvári doki, de nem veszik fel...
Pedig már úgy vártam, hogy a héten meg lehet lesni ropit...

...remélem még itt vagy!!!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka, kedves Sógorném!!!
Puszillak Ropistul! Remélem jól vagy! voltál már védőnőnél?
képzeld, én is irogatok itten, egy kicsit odébb, de még no reaksönKép

mi van, ha kerekperec megmondod a kiszemelt dokinak, hogy te nem magánba képzeled el? úgy nem vállalja el?
sok sikert!

csoki, Zsuzsanya
zsanya
 
 


Zsu
Érdemes visszaolvasnod... rengeteg hasznos témát már ezerszer átrágtak... bár tudom ez nektek drágább... Connie(Hajni)-tól is érdemes kérdezgetni... nagyon aranyos és szívesen segít! Az ő gyerkőce is már kívülről nézi az anyját!

Hova írogatsz? 2005 téli babák?

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Nem valami változatos a mondandód!!!

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Hékás! Itt vagy még???Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Körbejártam a télieket is de ott sem találtalak!...
Megjött Ádám megetetem! Kép
Szegényt megbüntették parkolásért 6000 Ft!!! már csak ez hiányzott meg egy púp a hátunkra!
...bár nekem a hasamon már alakul egy... de azt szeretjük!Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: