Új privát üzeneted érkezett!

Szia Annamari!
Egyszer már szültem egy 4070g-os fiúcskát, a II-esen, gátmetszéssel mert nagyon "gyorsan jött" /8 perces kitolás/ és nagy volt a feje. Elsõ a gyerek a második meg én ilyen fontossági sorrenddel azért én a következõnél szeretném megpróbálni a gátvédelmet. Egyébként köszi amit írtál, én is úgy tudom hogy a II. nõin nem annyira jellemzõ.
vRa
dvera
 
 


Sziasztok!
Annamari, te kirõl tudsz, melyik orvos/illetve szülésznõ /szokott foglalkozni gátvédelmmel egyáltalán?
vRa
dvera
 
 


Szia vRa!
Sajnos nem tudok segiteni, csak a sajat orvosomat ismerem, akivel errol nem is beszeltunk, mert nekem nem volt kifogasom a gatmetszes ellen es nem is volt kerdeses, mivel elso baba volt, szep nagy fejjel, igy meg a 2 vagas is kevesnek bizonyult :-)
Annamari
muter
 
 

 
 

Annamari az igen!
Nekem azt mondta a szülésznõ hogy kishíján megúsztam 1 cm-mel, de aztán végül egy "rendes" gátmetszés lett belõle amúgy az én fiamnak is jó nagy feje volt szerintem.DE azért azt furcsállanám ha 2. 3. nál is automatikusan vágnak , szerintem azért ott már sokszor nincs rá szükség. Ha két vágás is kellett akkor mekkora feje volt?
vRa
dvera
 
 


vRa!
36 cm volt a fejkorfogata es eleg gyorsan kibujt, szerintem ezert repesztett meg O is. Egyebkent a profilomban van Rola par kep :-)
Annamari
muter
 
 


Annamari!
Már megnéztem és látszik, hogy jó fej!!KépMegértelek, mondom az enyém is gyorsan jött, de õ csak 35-ös fejkörfogattal.Az volt a mázli hogy 38+3 volt amikor meg született. De volt egy baba velünk egy szobában/azthiszem nem sokkal utánad szültem/ akinek jóval nagyobb feje volt még ennél is.
vRa
dvera
 


vRa!
Igen, Balazs is 39 hetesen szuletett, nem is tudom, mi lett volna, ha vegig bent marad.
Te mikor szultel? En marcius 20-an.
Annamari
muter
 
 


Annamari! Bocs valamit elnéztem, most újra megnéztem a profilodat és látom, hogy 2002-ben szültél csak a márciusra emlékeztem pontosan.Én 2000. júni 30-án szültem. Nekem azt mondta a dokinõm, hogy ilyen genetikai adottságokkal ha túlhordom elég rendesen megközelítettem volna az 5 kg-ot. Egyébként azt is mondta hogy szerencsém hogy én is magas meg szóval "nagy" vagyok, mert ha ez ugye egy kistermetû nõvel fordul elõ=császár. De én nagyon büszke voltam rá hogy nagy. Második baba ha lesz szintén a klinikán fog születni? Szerintem nagyon sokat javult a klinika azokon a területeken ahog nem volt jó. Pl nagyon klassz lehet az új szülõszoba. Ha valaki már látta feltétlenül írja meg, hogy milyen. Fõleg ha szült is benne.
Pá:vRa
dvera
 


Sziasztok!
Pucúr, megkaptad az emileket?
vRa
dvera
 


Dvera!
Hat az uj szuloszoba meg mindig nem keszult el :-) Januarban azt mondtak, febr. 15-ig atadjak, aztan marcius vege lett a hatarido, utana pedig aprilis vege. Most azt mondjak, augusztusig at lesz adva. Humm :-))
Tovabbi babakat is mindenkeppen a Klinikan szeretnem szulni, nagyon meg voltam elegedve mindennel es mindenkivel.
Sokan hianyoljak az alternativ szules kellekeit, de en ugy vagyok vele, hogy tok mindegy, hogy hol es hogyan nyomom ki a babat, ugyanannyi ido alatt epulok fel utana es ugyanugy fogom szeretni. Es a szules egy nagyon szep elmenykent maradt meg bennem, pedig volt ijedtseg boven, fajdalmakrol nem is beszelve es "szegyenszemre" hanyattfekve kellett szulnom.
Annamari
muter
 
 


Annamari!
Örülök hogy ilyen pozitív élmény volt a szülésed. Szerencsére én is könnyen szültem, de nekem muszály volt fekve. Én azért szívesen kipróbálék mást is. Végül is nem vagyunk egyformák, lehet hogy valakinek így tökjó a másiknak meg csak másképp. Én senkit nem ítélek el, ha másképp gondolkodik mint én.Remélem ez fordítva is így van.
Vera
dvera
 


Termeszetesen en sem itelek el senkit. Nekem egy jo orvos minden kenyelmetlenseget meger. Nem vagyunk egyformak :-)
Annamari
muter
 
 


Neked jó orvosod volt?Szerencséd van,én eddig nem találtam meg az igazit,pedig lassan szükségem lenne rá.Most még csak tervezgetünk...
Zsebi
zsebibaba
 


Zsebi!
Keresd meg Dr. Vermes Gabort! Tenyleg jo orvos!
Annamari
muter
 
 


Pucúr,

Köszi az infót! Sajnos nem tudom, hogyan fogok tudni járni, amikor 1/2 5-ig dolgozom Budán Kép Amúgy milyen témák vannak? Hol tartotok? Kispapát érdemes vinni? (Vagy majd késöbb?)

Zita
ParaZita
 


Sziasztok!

Szóval a szülõszobai átadás már szeptemberig húzódik.
A tanfolyamnak mindjárt vége, de megadom a védõnõ nevét és számát, ahol a következõ indulásról érdeklõdhettek:
Németh Éva 06-30-850-9965

Vera!

Megkaptam az összeset, csak még írni nem volt idõm. Kb 2-3 hetem van hátra, hacsak a toxémia miatt nem kell idõ elõtt császározni. Megismerkedtem a szülésznõmmel akit a drnõ ajánlott és nagyon pozitív benyomásaim voltak. Mindent megbeszéltünk még a kényes részeket is.
Már állítólag alapból van gátvédelem, de ha kell akkor vágnak, de mindig csak annyit, amennyi szükséges. Nálam biztos lesz vágás, mert nagyon vizes vagyok és lehet, hogy nem fognak úgy tágulni a szövetek, ahogy kellenének.
Már a CTG-t is õ csinálja a szülõszobán. Szombaton este megyek újból CTG-re és jön a férjem is. Õ is megnézi a szülõszobát.
Sajnos fekve kell szülni, mert az alternatívok az új szülõszobában vannak, de azt mondta a szülésznõ, hogy õ mindent megtesz értem, labdát rak a hátam mögé vagy párnákat ha kell, attól függ, hogy éppen mi a legkényelmesebb a számomra.

Kispapát a filmvetítésre és a szülõszobai látogatásra érdemes vinni.

Ígérem többször benézek hozzátok!

Pucúr
Pucúr
 


Szia Pucúr!
Biztos nagyon jó lesz a szülésed. KépKépKép
Szorítok nagyon.
Egy vágás szerintem nem olyan nagy gond, én csak azt szerettem volna hogy másodiktól ne vágjanak, persze ha el lehet kerülni.Kép
Ki az a nagyon szimpatikus szülésznõ?
Vera
dvera
 


Szia Pucúr,

Könnyű és jó szülést!
Ez a szülöszoba ugy készül, mint a Luca széke, de remélem, szeptemberre tényleg meglesz, és én már látni fogom.
Jó, hogy irtad ezt a szülöszék-dolgot, mert nekem pillanatnyilag ez az egyik fö szempontom: lehetöleg nem szeretnék fekve szülni. A másik persze a gátvédelem....

Mindent köszi,
Zita
ParaZita
 


Zita,
lehet, hogy kiábrándítalak, de ha semmiképp nem akarsz háton fekve szülni, meg gátvédelmet akarsz, akkor nem a klinika a legjobb hely a számodra. Az új szülõszobában lehet, hogy lesz állítható szülõágy, de az orvosokat ismerve maximum a hátadat fogják vele megtámasztani, de igazán függõlegesbe nem fogsz kerülni. Mondjuk túl egy szülésen, nem is hiszem, hogy ez fontos lenne. A vajúdás alatt tényleg jó, ha nem kell feküdni, de ez eddig is lehetséges volt, kivéve, ha CTG vizsgálat folyt, viszont szerintem ez az új szülõszobán is így lesz. Sõt a szülésznõ kifejezetten erõltette a járkálást, akkor is, amikor én már csak ülni akartam.
Gátmetszés: a szülésfelkészítésen elhangzottak szerint mindig megpróbálkoznak a gátvédelemmel, de elsõ szülésnél mindig kell. Tapasztalom: rutinból vágnak. Talán többedik szülésnél nem.
A klinika konzervatív hely, olyannyira, hogy az új szülõszobán még bordásfal sem lesz. Õk az orvosi értelemben vett biztonságot tartják a legfontosabbnak, és szerintem ez így van jól. Én teljesen biztonságban éreztem magam a szülés közben, illetve utána is, egyáltalán nem hiányzott semmilyen alternatív lehetõség sem, sõt az epidurális érzéstelenítés is csak a kitolási szak elején jutott eszembe. Az egész szülés és gyermekágyi szak nagyon jó élmény volt a számomra. Remélem neked is az lesz, de szerintem ne menj ilyen elvárásokkal szülni, mert csalódni fogsz, és szerintem az ilyen csalódások megkeseríthetik az amúgy jó szülésélményt.

Lola
Lola
 


Sziasztok!

A szülésznõrõl továbbra is csak pozitív benyomásaim vannak, jól kijövünk egymással és most már elég sûrûn fogunk találkozni a CTG miatt. Mindíg õ csinálja, ami igen megnyugtató a számomra. Elsõre ilyesztõ a szülõszoba a sokféle javított zöld csempe miatt, de minél többször látom, annál többször érzem úgy, hogy inkább a jó orvos és a szülésznõ a fontos, minthogy bordásfal vagy IKEA szoba legyen. Persze nem hátrány, ha van, de a gyerkõcöt és téged, ha gond van akkor az orvos és a szülésznõ lát el.

A klinikát nem mondanám konzervatívnak orvosi szempontból, mert tényleg a legnagyobb biztonságra törekszenek, és hát nekem személy szerint többet ér a teljes körû biztonság, mint a bordásfal. Ezért is választottam õket. Itt minden egy helyen van, még ha a babáddal van gond, akkor is.

Szerintem szüni nem elvárásokkal kell menni, mert akkor biztos, ogy csalódik az ember. Legjobb, ha választasz szülésznõt, lehetõleg olyat akivel az orvosod jól tud együttmûködni és vele elbeszélgetsz minderrõl, megmutatják a szülõszobát, vajúdót, õrzõt és akkor biztosan reálisan fogod látni a dolgokat. Kérdezhetsz és szerintem mindenre kielégítõ választ kapsz.

A toxémia miatt jövõ hétfõn kell befeküdnöm. Hát jó lenne hüvelyi úton szülni és nem császárral, de majd meglátjuk mi lesz belõle.

VeraKép Éberling Katalin

Pucúr
Pucúr
 


Sziasztok!
Pucúr,
én csakis az orvosom/unk KépKép miatt mentem erre a klinikára. Akkor is oda mentem volna szülni, ha sokkal rosszabb lett volna.Ráadásul nekem még közel is van.
Azt hiszem mire legközelebb odakerülök bordásfal is meg minden meglesz. Mert csak ez alatt a két év alatt is rengeteg pozitív változás történt.Kép
Remélem hüvelyi szülésed lesz!!De a fõ úgyis a gyerek, akár így akát úgy lesz meg.
Pá Vera
dvera
 


Sziasztok!

Én a Vermes dokit csak ajánlani tudom.
Évek óta Õ az orvosom és mindent meg lehet vele beszélni és szerintem nagyon segítõkész és persze a humoráról sem szabad elfelejtkezni. Gondolom jól jön majd októberben, amikor (remélem már én is az új) szülõszobán leszek...
:-)

Annamari!
Olvastam, hogy Õ az orvosod. Mivel nekem ez az elsõ születendõ bébim, így érdekelne, hogy milyen a doki szülésvezetés közben. Bent van végig, vagy,....????

Üdv: Krizsi
krizsi
 
 


Sziasztok!

Krizsi!
Nincs bent vegig, de nalam sokszor bejott, nezegette a CTG-t, kerdezgette, hogy vagyok, amikor megvizsgalt, mondta, hogy hany ujjnyira vagyok kitagulva es kb. mikor szulunk. Kitolasnal segitett, mondjuk nekunk sietni kellett, mert nem volt jol a baba, mondta, hogy mikor mit csinaljak.
Remelem, Neked is jo elmeny lesz a szules!

Annamari
muter
 
 


Kedves Lola,

Köszi az észrevételeidet. Tulajdonképpen én is a jó felszereltség és a szakértelem miatt választottam a Klinikát, tehát nem esek kétségbe, ha egyéb elvárásaim esetleg nem teljesülnek. Inkább Pucúr irásán bátorodtam fel egy kicsit, hogy talán mégis lehet félig ülve, meg ilyesmi... Persze szerintem is elsö a biztonság, és azt hiszem, ebben nem is fogok csalódni.
Ha a szemem miatt császár lesz, akkor ezek a problémák ugyis maguktol megoldódnak.

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Sziasztok !

Én 2001.10.17.-én "szültem" a kisfiamat a 2-es klinikán. Azért idézõjel, mert császármetszés lett. Ha segítek vele valakinek, szívesen leírom a tapasztalataimat.

Az orvosom Dr. Bánhidy Ferenc volt, a szülésznõm, akit itt a chaten ismertem meg Tóth Anna (Femmike itt a chaten).

A Doktor Úr egy nagyon megbízható, nyugodt, korrekt pasi, és mellesleg sebész, onkológus is, az elõbbi a császár miatt, az utóbbi a jövõ miatt nem elhanyagolható.

Szóval. A doki nem zaklatott felesleges vizsgálatokkal, minden hülye kérdésemre nyugodtan, tárgyilagosan válaszolt, nagyon biztonságban éreztem magam.

Annát bármikor fel lehetett hívni, volt, hogy csak dumáltunk, szó se volt a szülésrõl. Nagyon jó volt, hogy velem volt.

Mivel császár volt, rögtön az elsõ gyanús jelnél megcsászároztak, mert a Pici szívhangja leesett.

Annyira ügyesen csinálta a doki, hogy most, 8 hónap után semmi nem látszik a hasamon. De tényleg semmi!! De nem mostanra tûnt el, már vagy 3 hónapja !

Ja, hozzá kell tennem, hogy szerdán este 17.06.-kor császároztak, én már másnap délben elmentem újságot venni a férjemmelKép Úgy rúgtak ki az intenzívrõl, mert röhögtettem a többi friss hasmûtétest. Na, ilyen ügyes a doki.

A nõvérkékkel nagyon meg voltam elégedve, mint az intenzíven, mint a gyermekágyon. Nagyon jól éreztem magam.

A szülõszoba már akkor is úgy volt, hogy októberre késsz leszKép mondtam is akkor, hogy na, majd amikor a következõt szülöm....Kép De már nem vagyok biztos benneKép))

Szóval úgy éreztem magam, mint egy üttörõ-táborban. Egy nappal hamarabb hazaengedtek, a nyakunkon volt egy csomó süti, ezért este 11-kor végigrohangáltuk az épületet a portás bácsitól a szülõszobán lévõ ügyeletes dokiig, és mindenkit végigkínáltunk, de közben úgy röhögtünk, maj be......tunk.Kép Szerintem, allig várták, hogy hazajöjjünk.

Na "röviden" ennyi. Ugye, még így is milyen fárasztó vagyok?

Puszi: Kata
ladanyikata
 


Kata!

Nagyon orulok, hogy Neked is ilyen jo emlekeid vannak a szulesrol es hogy ilyen jol viselted a csaszart!
Toth Anna bent volt a szuloszoban, amikor szultem, de nem o volt a szulesznom. Talan eppen ezert, vagy mert rossz napja volt, velem nem bant ilyen jol, de akkor nem is ez szamitott :-)
Azert a friss motetes anyukakat rohogtetni eleg szadista dolog, nem? ;-)))

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Itt a neten még nem olvastam róla, tudna nekem valaki információt adni a II-es klinikán dr Ács Nándorról.

Köszönettel

Hope
hope
 
 


Sziasztok!
Én mind a 2 gyermekemet a klinikán szültem Bánhidy doktornál és Dömötör Margitnál, és mind a kettejükrõl csak felsõfokban tudok beszélni!
Én ott dolgoztam, és akiket írtatok orvosokat és bábákat, mindenkit nyugodt szívvel ajánlok! :-)(azért az én kedvenceim az "enyémek"!)
Szerencsére megúsztuk a császárt mind a két manónál, mert a dokim, és Margit bíztak bennem, én meg meg akartam szülni-sikerült is!
Jól van, nem ajnározom a házat tovább...
Sziasztok, Szonja
szonja
 
 


Hope,

Az én barátnöm nála szült, úgy, hogy csak ügyeletben volt (a saját orvosa éppen nem volt bent), és annyira elégedett volt vele, hogy azóta hozzá jár... Szóval én jókat hallottam róla.

Üdv:
Zita
ParaZita
 


Hope,
nekem nem Ács doktor volt az orvosom, de mivel expressz szülés lett végül, õ segítette ki belõlem a kisfiamat ügyeletes orvosként. Nagyon jól végezte a dolgát, bár csak arról tudok nyilatkozni, hogy a kitolási szakban mit csinált. Az orvosom véleménye róla :"ügyes gyerek". És tényleg: a gátmetszéssel már aznap tudtam ülni (bár ezen még õ is meglépõdött), nem voltak nagy fájdalmaim, varratszedés is elviselhetõ volt.

Lola
Lola
 


Sziasztok,

Én is Bánhidy doktornál szültem,nagyon jó orvos.
Amióta õ az orvosom,úgy járok nõgyógyászhoz mintha moziba mennék,a terhességemre és a szülésre is csak jókat tudok mesélni,ami szerintem neki köszönhetõ nagy mértékben.

Hédi
Hédi
 


Szia Hope!

Én Ács dr-nál szültem most 7 hete, ha érdekelnek a részletek írj a címemre!
szj13@freemail. hu

Szia

Szilvi
bszilvi
 
 


Szia Szilvi, írtam a megadott e-mail címre, mert engem is érdekelne a véleményed Ács doktorról, de a levél visszajött azzal, hogy rossz címzés. Légyszi ellenõrizd, hogy jól írtad-e ide.
Köszi
Kati
Kati
 


Lányok!
Én is itt szültem 2000. augusztus 29-én, és a dokim már akkor is azt mondogatta, hogy felújítják a szülõszobát, és valószínû, hogy mire szülni fogok, addigra tiszta Amerika lesz...
Tudom, csõdbe ment a kivitelezõ cég..
Nem akarok rosszmájú lenni, de szerintetek nem lehetséges, hogy ez csak szöveg? Nem ezzel próbálják megtartani a kismamákat? Mert a szülõszoba láttán nekem megfordult a fejemben, hogy inkább máshová kéne menni. Persze azért maradtam a választott orvosomnál.
Szóval nekem ez az új szülõszoba-átadás história egy kissé bûzlik. Vélemények???

Feksi
Feksi
 


Szia Kati!

Jó a cím, kérlek próbáld újraküldeni!

Szia

Szilvi
bszilvi
 
 


Hope! Az lehet a gond, hogy a . után van 1 kis szünet, írd 1be! Tehát: freemail.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Feksi!
Szerintem ok is szegyellik magukat miatta, mondjuk tenyleg nem tul pozitiv, hogy van akit mar az elso babanal etettek az uj szuloszobaval es a masodik babat meg mindig a regiben szulte meg...
En azert maradok, nem a szuloszoba miatt :-)

Annamari
muter
 
 


Feksi,

Nekünk legutobb azt mondták, hogy az ÁNTSZ engedélyek mennek lassan. Ki tudja?
Viszont még érdekesebb volt a szülésznö véleménye, aki oda nyilatkozott, hogy az uj szülöszobák bizonyos szempontbol rosszabbak is lesznek, mert a szeparáltság miatt nehezebb lesz mindenkit úgy figyelemmel kisérni, mint most...
A mostani szülöszoba amugy kb. olyan, amilyenre számitottam - azt hiszem, lényegesebb az emberi tényezö.

Zita
ParaZita
 


Sziasztok!

Jó magam 20 hetes kismama vagyok s Dr. Vermeshez járok úgy néz ki császáros leszek - szem miatt- ki tud nekem infot adni, pl ilyenkor kell e szülésznõt fogadni, milyen varratra számíthatok, milyenek a nõvérek, pl csak akkor néznek rád, ha van nálad boríték vagy azért nem ilyen durva a helyzet?

Köszönet Picurka
Névtelen
 


Szia Picurka!

En is Vermes Dr-nal szultem es a novereknek csak utolag adtam egy nagy ajandekkosarat, de vegig nagyon rendesek voltak!
Szvsz ne fogadj szulesznot, ha biztos, hogy csaszaros leszel.

Annamari
muter
 
 


Én 06.12-én szültem itt császárral. Választott szülésznõm nem volt, mivel majdnem biztos volt a császár. Ha simán szülök, választottam volna, mert ha "nagyüzem+ van, nem tudnak rendesen az emberrel foglalkozni.
Bikinimetszést csinálnak, tovafutó öltéssel varrnak, tehát csak a vonal látszik, nem pedig a "cippzár". Választhatsz, hogy altatásban szeretnéd a mûtétet, vagy EDÁ-ban.(Én az EDÁ-t választottam, de altatás lett belõle- igaz, ez, egy másik történet.) De a részleteket úgyis megbeszéled a dokiddal.
Az õrzõben nagyon rendesek a nõvérek. Én nem adtam pénzt, szerintem alapból normálisak, foglalkoznak az emberrel, ha kérsz valamit, segítenek.
Ha van még valami kérdésed, írj!
Panda
Névtelen
 


Köszönöm a segítségeteket!
Császár után mennyi idõre rá láthatom a pinduromat aki valószínüleg lány lesz tegnap megnézték!
Vagy nekem kell felkelnem minnél hamarabb, hogy lássam Õt!
A szoptatást mennyire hamar tudom elkezdeni vagy elõször megetetik a picit?
Szóval ilyen aprób dolgokra vagyok kíváncsi mert lehet, hogy ezeken sok múlik s az embernek fogalma sincs az ottani elvárásokról!

Köszönettel Picurka
Névtelen
 


Szia Picurka!
Én csak a saját tapasztalatomról tudok beszámolni.
13.50kor született meg a babám császárral,és csak másnap délben hozták megmutatni.Akkor azonnal megszoptathattam,és azelött is csak cukrosvizet adtak neki.
Viszont másnap már szigorúan fel kellett kelni,ami igen kellemetlen volt,de hidd el ahogy feláltál,már semmi az egész.Én onnantól sétálgattamKép
Amúgy engem altattak,mert csak az én orvosom csinálja az EDÁ-t,és egyszerre 2felé nem szakadhatottKép
zmariann
 


Picurka!

Akikkel egy babas szobaban voltam, azt mondtak, hogy csaszar utan amint felebredtek, bevittek nekik megmutatni a babat. Hogy akkor megszoptathattak-e, nem tudom.

Annamari
muter
 
 


Szia Picurka!
Minden nap 2x (de.11-kor és du.14-kor) hozzák a babákat szoptatni. Ált. 20-30 percig maradnak, de nekem 2x is olyan szerencsém volt, hogy 1 teljes óráig maradt. Persze van, hogy elfelejtik felhozni õket, ilyenkor szólni kell a nõvérnek, õ telefonál a csecsemõsökek és már ott is a babád. A második napon, mikor felkelsz, ha nagyon jól vagy, akár le is mehetsz megnézni. Persze jó, ha van segítséged (férj, anyuka stb.)
Ha EDÁ-ban szülsz, rögtön megkapod a babát, meg is szoptathatod. Az én dokim ( Dr. Takács ) nagyon ajánlotta, mert õ altatóorvos is. Régebben csak õ csinálta, de már van egy új anesztes dokinõ, aki szintén csinálja, ezért próbált rábeszélni. Sikerült, de végül -mint fentebb írtam- mégis altattak, így nem babázhattam, csak a születés utáni polaroid képben gyönyörködtem du. 2-ig. Panda
Névtelen
 


Sziasztok!

Hát én biztos, hogy altatást kéredk mert én már voltam kicsiként 4,5 és 9 évesen mûvetve de azok a szörnyû élmények én rosszul vagyok a zöld színtõl meg a mûszerektõl.
Nekem csak a férjem lesz a segítség se az anyám, se az anyósom nem egy segítõkész alkat vagy ha mégis annak hosszú árai vannak. Hála Istennek a Párom viszont mindezt feledteti!!
Képzeljétek voltunk 4 D uh s állítólag kislányom lesz!
Szeritetek így félidõsen mennyire biztos a baba neme? Nem szeretném magam beleélni aztán meg esetleg csalódni - bár én fiút képzeltemKép - de a lényeg, hogy egészséges!!

Köszönöm a segítségeteket!!

Picurka & Andrea- a lányom neve-.
Névtelen
 


Szia Panda!
Én úgy megörültem hogy írtad ki a dokid,ugyanis nekem is ÕKép
Sajna én mikor szültem,még nem volt az az új anesztes nõKép
Mióta jársz hozzá?
Én még nála születtemKép
Nemsokára ismét sürûbben kell járnom hozzáKép
zmariann
 


Picurka!

Ha felidoben azt mondtak, hogy valszeg lany, akkor valszeg telleg lany, mert ha fiu lenne, az nagyon latszana. Gondolom, mutatta magat, ebbol kovetkeztettek a lanyra. Mert ha egy fiu mutatja magat, akkor azt senki nem nezi lanynak :-))

Annamari
muter
 
 


Sziasztok !

Lenne két hozzászólásom a fentiekhez:

A szülõszoba dolog tényleg érdekes, mert nálam is ez volt, hogy valószínû már ott fogok szülni, aztán mégsem. Akkor jót viccelõdtünk, hogy na, majd a következõ gyerkõcre talán talán elkészül... Háát már nem vagyok biztos benne. Amikor CTG-re jártam (azon a folyosón van), be-belestem, készülõfélben volt, már a telefonvonalat kötötték. Ez októberben volt. Hát, lehet (ha lesz egy lányom) õ már talán ott szül. De nem hinném, hogy etetés, mert tényleg készül valami... A vajúdó tényleg riasztó.. amikor bementünk 17.-én délben, azt mondták, másnap du. 2-ig nem lesz baba. Akkor egy kicsit kiakadtam....

A császár utánni babázásról...
Nekem felhozták a mûtét után 1-2 órával, de sajnos senki nem mondta, hogy megszoptathatom... nézem a videót és megstzakad a szívem... úgy sírt, látszik, hogy éhes... (ma már tudom, az a sírás azt jelentette), másnap 1x hozták, azt mondta a csecsemõs, csak barátkozzunk, szó se volt szoptatásról. a 3. napon szopizott elõször. Nagyon sajnálom, hogy ez kimaradt....

Sziasztok ! Kata
Kata26
 


Kata!

Lehet, hogy azert nem mondtak, hogy szoptathatsz, mert Teged altattak es az altato atmegy a tejbe es egy ujszulottnel nem szerencses, ha nagyon aluszekony!

Annamari
muter
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: