Új privát üzeneted érkezett!

@kitke1982:


Szia Kitti!
Örömmel olvasom,h a ciszta eltűnt!!!Juhéjj!!A negatív védőnőddel ne foglalkozz!Élvezd a várandóságot és leld kedved a kismamás szerepben!Érezd jól magad a bőrödben és ne hallgass senkire aki negatyv megnyilvánulásokkal bombáz!Most vagy várandós és most TE vagyos Ti vagytok a fontosak nem az,h egy védőnő mit gondol!A cukorra ne parázz rá!A lényeg az,h este 6 után nem kívánatos már enni.Én ettem még 19.30-kor MC Donaldsos kaját és ez lett az eredmény!Amióta 6 után nem eszem vagyis talán egy almát az nem sok szénhidrát!Nálam ugye más az elosztás.
Remélem jól vagytok!Érezd jól magad!Szép hétvégét!
nono36
 
 
 
 


@kiki79:


Szia Kiki!
Neked is ugyanazt tudom mondani,amit a Kittinek!Este 6 után már ne nagyom egyél!Ne félj a cukorterheléstől!Nekem 8-lett és 180-as diétán vagyok ami tartható!Nem kell megijedni,oké?
nono36
 
 
 
 


@linda88:


Szia Linda!
Ez eléggé ijesztő!A helyedben én nem várnék július 13-ig!A területi nőgyógyászt biztos meglátogatnám a problémámmal.Nem tudom melyik kórházhoz tartozol,de ne várj sokáig!Bármi lehet...jó is és rossz is!Inkább legyen jó!!!
Írj,hogy mi lett veled!Tudtál intézni valamit Tarcsán?Szorítok!!!
nono36
 
 
 
 

 
 

@kiki79:


Szia Kiki!
Ha jössz felkészítőre,ne aggódj a kérdéseid miatt!Én úgy gondolom,h nincs hülye kérdés!Csak Kismamák vannak!Szemrebbenés nélkül tedd fel minden kérdésedet és ne légy szégyenlős,hiszen ez erről szól!Még így 3. babásként nekem is volt kérdésem,mert 12 éve szültem a kisebbik fiamat és azóta nagyon sok minden változott.Csak bátorítani tudlak!
A Várkonyinál szültem a két fiút,de a kislányomat a Szentágotainál szeretném.Amúgy mint orvos mindkettőt elismerem,mindkettő doki tudja mit és miért csinál!Én 1996-ban szültem az első fiút.Már akkor mindkettő doki profi volt!Inkább az a baj velük,h túlvállalják magukat!
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!
Nahh azt hiszem mindenkinek válaszoltam.
Voltam pénteken genetikai uh-on Tarcsán.A kicsi babó BPD:80mm,FL:61mm,AC:281mm és 1900gramm.32 heti uh volt.Minden rendben van a kicsivel.
Délelőtt vérvételen votlam du-n uh-on,az a nap kórházi járatt volt!Csupa jó híreket közöltek velem!
Már a babaqszoba is alakulgat.A kiságys a helyén a pelenkázó is a helyén van,Most fogom kiteregetni a kisruhákat.Azt hiszem ma is elfáradtam!

Mindenki jól van?
Mégegyszer a Babák gyönyörűek!
Vigyázzatok magatokra,sziasztok!
nono36
 
 
 
 


@nono36:
Sajnos nem tudok hamarabb menni mert mi tarcsához tartozunk és oda szeptemberre kaptam időpontot.
Remélem semmi rossz. Nem vagyok rosszul nem fáj semmim.
linda88
Dány
 
 


@linda88:
Szia!Szeptember?Eddig júli 13 volt az már nem?Háziorvos?-Belgyógyászat?Mindenki csak vár?!-hihetetlen milyen világot élünk!-felháborító!
nono36
 
 
 
 


Gödöllőre megyek július 13-át.Háziorvos azt mondta várjam meg a nőgyógyászt nehogy olyan gyógyszert kapjak ami árthat.
linda88
Dány
 
 


@linda88:
Szia!Terhes tesztet csináltál?
nono36
 
 
 
 


@nono36
Köszi a biztatást :) remélem, hogy nem lesz tényleg semmi baj. Az este hat utáni nem evést próbálom betartani, vagy ha nagyon éhes vagyok, akkor paradicsom, túró...ilyeneket szoktam majszolni. Nagyon kíváncsi vagyok majd az eredményre, hogy milyen lesz. 

A kérdéseket majd felteszem, persze :) de azért remélem, hogy majd mástól is hallok hasonlókat és akkor talán nem kell mindent megkérdezni :D

Hát igen, a túlvállalást én is hallottam már... mikor legutóbb voltam a Szabónál, akkor látni lehetett rajta eléggé, hogy fáradt... Nagyon sok a kismama most a kórházban, (meg a környezetemben... Lehet, eddig nem tűnt csak fel, vagy mert most babát várok, ezért veszem észre ennyire, de mintha most jelentősen megnőtt volna a kismamák száma... :) ), orvosok viszont kevesen... 

Én nem lepődök meg, hogy szeptemberre kapott Linda csak időpontot a kórházba, mert a múltkor az egyik ismerősöm is júliusra kapott volna, május közepén... O.o 
És ilyen esetben meg sokszor magánhoz is nehéz bejutni, a szabadságolások miatt.... Nekem a múltkor a Szabónál annyi szerencsém volt (dokiváltáskor), hogy épp lemondta valaki az időpontját.... Mikor ott vagyok, akkor meg ugye, már automatikusan kapom az új időpontot. 

@linda88: És ha sürgősségire mennél be a kórházba? ... Ott is ki kell, hogy vizsgáljanak ugyan úgy... Nekem a terhesség elején voltak gondok, és be kellett mennem. Szerencsémre a Gonda Zoltánt fogtam ki, aki nagyon rendes nődoki. Szerintem ha nem akarsz várni még két hetet, (én nem várnék), inkább menj be sürgősségire.... 


kiki79
 
 


Sziasztok!

@linda88: én is azt javaslom amit Nono, szerintem próbálj időpontot kérni akár egy SZTK-ba, ha más nincs. De nekem olyan furák ezek a képek, főleg amelyiket állva készítetted ott látszik nagyon a puffadás. Én is azt javaslom ne várj július 13-ig, jobb ezt minél hamarabb megnézetni.

Nono: olyan ügyesen csinálod ezt a 180-as diétát, le a kalappal előtted  Igy tovább, csak ügyesen. Mi is elkezdtük hétvégén a felújítást, egyelőre még csak a festésnél tartunk, abban is elég komótosan haladunk. Ahogy van munka mellett időnk, úgy pakolunk össze egy-egy szobát, a párom meg kifesti. Most hétvégén nem is bírtam volna többet, csak amennyit beütemeztünk, mert a köldökömnél annyira fájt a pocim. Nem tudom mitől lehetett ez, ha elnyúltam a kanapén akkor semmi, de ha felkeltem és picit hajlongtam, akkor kiegyenesedni már nem volt olyan jó. Nem is mertem tegnap sok mindent csinálni, inkább csak pihentem.
Ma megyek vissza a régi dokimhoz terhesgondozásra (tudjátok, még mindig ebben az orvos "mizériában" szenvedek). De most már megmakacsolom magam és döntést fogok hozni hogy ki legyen, hol, mennyiért. 
Szóval majd ma megemlítem neki, hogy mi lehet ez a köldök fájdalom. 

Ha nálunk is vége lesz a festésnek, utána kezdőik a berendezés beszerzése kiságy, pelenkázó..stb.
Nono ha lesz időd, tölts fel képet, kíváncsi vagyok a kisbabó csodaszép szobájára 

Jók legyetek, vigyázzatok magatokra
Kitti

kitke1982
Maglód
 
 


Köszönöm a válaszokat!! Beszéltem a háziorvos aszisztensével a szomszédom.
Azt mondta hogy lehet hogy epekő de előbb várjam meg a nőgyógyászt.
Nem fáj. Semmim van étvágyam kicsit nehezen de WC-re is tudok menni. Nálam ez nem fura mindig is lassú volt az emésztésem.
Két hónapja voltam rákszürésen onnan sem küldtek értesítés hogy baj lenne.

Csináltam tesztet két nappal a másfél napos mensim után az negatív lett de nagyon hajlok az ismétlés felé.
linda88
Dány
 
 


Lányok! Lenne egy kérdésem. :)

Jövőhét keddre kaptam időpontot terhelésesre, és most hívtam a házidoki asszisztensét beutaló miatt... aki azt mondta, hogy a terhelésesre nem kell beutaló.
Tényleg nem kell, csak elég a kiskönyv? (Mert nem akarok úgy járni, hogy odamegyek, és kiderül, hogy kell)...

Előre is köszi a válaszokat. 
kiki79
 
 


@kiki79:
Szia!
Nem tudom hova tartozol,de nekem kellett!A következők:teljes vérkép,vizelet,plusz rá volt írva,h 2 órás cukorterhelés!-és külön receptre felírták a 75gr cukrot,amit ki kellett váltani,amit ott kell meginni a helyszinen.Hát ennyi!Remélem segítettem!:))
nono36
 
 
 
 


@kiki79:
Szia!
Nem tudom hova tartozol,de nekem kellett!A következők:teljes vérkép,vizelet,plusz rá volt írva,h 2 órás cukorterhelés!-és külön receptre felírták a 75gr cukrot,amit ki kellett váltani,amit ott kell meginni a helyszinen.Hát ennyi!Remélem segítettem!:))
nono36
 
 
 
 


@kiki79:
Szia!
Nem tudom hova tartozol,de nekem kellett!A következők:teljes vérkép,vizelet,plusz rá volt írva,h 2 órás cukorterhelés!-és külön receptre felírták a 75gr cukrot,amit ki kellett váltani,amit ott kell meginni a helyszinen.Hát ennyi!Remélem segítettem!:))
nono36
 
 
 
 


Bocsi a telom nem jelezte,h elküldte.
nono36
 
 
 
 


Köszi a választ nono36 :) 
Én mogyoródi vagyok.... Felhívtam az asszisztenst, és azt mondta, hogy nem kell.... meg most írt egyik ismerősöm, hogy ő volt két hete, és neki sem kellett, csak bejelentkezett lent a recepción, és utána felment az ötödikre.... :) 
Pont ezért kérdeztem rá, mert totál káosz van e téren... annyi mindent hallottam már... :D 
kiki79
 
 


@kiki79:
Nekem 17.kerületben volt a cukorterhelés oda kellett.
Szivesen amugy!:))Tarcsán másképp működik ezek szerint.Jó éjszakát!
nono36
 
 
 
 


@nono36: Hát elég zavaros a kistarcsai kórház... mert akikkel beszéltem, azok kb annyi félét mondtak.... :) De bemegyek kedden, aztán lesz, ami lesz :)
Jó éjszakát neked is!

kiki79
 
 


Sziasztok!
Nekem még lenne egy kérdésem ehhez a cukros témához kapcsolódóan. Ti hanyadik hétben jártatok mikor megcsináltattátok a terhelés? Mi pont ma töltjük be a 24. hetet, a dokim azt mondta hogy a 26.hétig kell megcsináltatni, de az egyik kolléganőm, aki egyidős terhes velem, már most megy a 24. héten. Melyik a jobb, már a 24. héten elmenni, vagy elég ha a jövő héten megyek, csak megcsináltassam a 26.hétig?
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982: Szia Kitti!
Elvileg a 24. héttől a 28. hétig csinálják, nincs meghatározva, hogy mikor kötelező konkrétan, ebben az időszakban... Én azért kértem már így az elejére időpontot, mert hallottam mende-mondákat, hogy nyáron sok a szabadságolás, kevesebb időpontot adnak ki, és inkább kikértem. 
Mi is szombaton töltjük a 24. hetet, tehát én is az elején megyek. :)


Az az ismerősöm, aki két hete volt,  ő a 26. héten ment... Tehát bőven beleférsz még, hogy menj. :) De azt mondom, ismerve a kórházi körülményeket, azért időpontot mindenképp kérj ki előre. Biztos, ami biztos.
kiki79
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Én most vagyok a 33.héten.A cukorterhelést én a 26.héten csináltattam!Valóban a 24-28 hét között kell!:))Nem vagy lemaradva!
nono36
 
 
 
 


@kitke1982:


Sziasztok!
Olvasgattam a fórumot, mert ismét aktuálissá vált a babázás-kórházba járás.
Előző babánkkal jártam én is a Flórba terhesgondozásra, meg szülésfelkészítőre. A beutaló attól függően kell vagy nem a vérvételekre, hogy a nőgyógyászaton vagy a laborban akarod-e csináltatni. Terhelést csak a nőgyógyászaton csinálnak, viszont anno nekem az AFP-t nem vették le ott, csak az első emeleti laborban, mert SZTK-s beutalóm volt, azt meg fent nem fogadják el, csak a házon belülieket.
A terheléses cukorról meg anno az egyik szülésfelkészítőn azt mondták, hogy nem érdemes lekapkodni, mert kb. a 24-25. hét az, ahol az anya szervezete eléri a határait, így ha valami kialakul, akkor azt jobban ki lehet mutatnia a 26. héttől, így azt azért célszerű megvárni.
nyanya83
 
 


@nyanya83: Szia! Igen, nekem ezért nem volt tiszta, hogy most kell-e beutaló, meg hogy a diabetológián vagy a nőgyógyászaton csinálják... De most fent csinálják az ötödiken, és nem kell beutaló, ahogy megtudtam, miután utánakérdeztem. 


Azt mondta a házidoki asszisztense, hogy elvileg eddig kellett beutaló, de most már nem,- csak a teljes vérkép/vizeletre, amit ugye, az elsőn vesznek le. 
Hogy melyik héten csináltassam, abban is utána kérdeztem,- azt mondta a nődokim, hogy a 24. héttől már mehetek,- és mivel 13-án megyek hozzá ismét, addigra kérte, legyenek meg az eredmények.

Úgy vagyok vele, ha magas a cukrom, szerintem az így is- úgy is kiugrik majd a vérvételen  Bár reménykedem, hogy nem lesz semmi baj.

Neked ki az orvosod (ha van fogadott) ?
kiki79
 
 


@kiki79: Krasznai doktornőhöz járok. Az előző gyerekkel párszor véletlenül hozzá kerültem, most az ő rendelésére jelentkeztem be a 16 kerületbe.

nyanya83
 
 


@nyanya83:


 Őt nem ismerem,- nem hallottam még róla (de biztos jó orvos) :)

Nekem az első orvosom a Jurkó volt, ő is a 16. kerben rendelt magán - most már a Szabóhoz járok, Gödöllőre.
kiki79
 
 


Sziasztok!
Nyanya83 üdv a csapatban 

Hogy vagytok? Mindenkinél minden rendben? Hogy bírjátok ezt a fokozódó meleget? 
Mi megvagyunk, várjuk a cukorterhelés eredményét. Jól viseltük, nem lettem rosszul, az jobban zavart, hogy nem reggelizhettem 
Hétfőn voltam a Hepinetnél kontrollra visszahívva, megerősítette a dokinő, hogy felszívódott a ciszta, még a helye látszik egy picit, de azt mondta, hogy ekkora babánál (már betöltöttük a 25.hetet ) ez már nem okoz gondod.
De most előállt egy másik dologgal, ezt még rajta kívül más nem említette, hogy ennek a gyereknek hosszúkás a feje. Azt mondta, hogy neki a praxisában már volt olyan kisbaba, akinek ilyen hosszúkás volt a feje és porcosodási probléma fordult elő, konkrétan, hogy a kutacs össze volt nőve.
De ez nem jelenti, hogy beteg, nincs az agyával semmi baj, csak ahogy fejlődik a kis feje-agya azért kell hogy a kutacs is alakuljon. Visszahívott két hét múlvára, hogy akkor egy másik doktor nézze meg.  Mit gondoltok? 
Őszintén megmondom, kicsit kezd már elegem lenne ebből sok a sok riogatásból, én ezeket a dolgokat elég rosszul élem meg, azt hittem hogy a cisztás dolog után lezárt az ijesztegés időszaka, erre most jön ezzel. 
Azt is furcsállom, hogy erről se Kistarcsán nem szóltak, se a szülész dokim nem szólt semmit.
Kistarcsán a "mindenki kedvence" azt mondta, hogy legközelebb a 32. héten menjek a kötelező vizsgálatra. A szülész dokimat felhívtam telefonon, hogy akkor most mi ez a hosszúkás fejűség? Azt mondta, hogy nincs ennek a babának semmi baja, de ha gondolom, menjek el egy genetikushoz hogy vizsgáljon meg, de biztos benne, hogy nem fog találni semmit, de akkor legalább ő majd megnyugtat, hogy minden rendben.
Mit gondoltok lányok erről? 
Ezt leszámítva, fejlődünk növekszünk, lassan elérjük az 1 kilót. Tegnap este akkora buli volt odabent, hogy majdnem hullámzott a hasam, hol jobb oldalt hol bal oldalt rugott. Apája odatette a fejét és kezét, Csenge nyomta neki a ritmust. Úgy imádom őket 
Még azt akartam megkérdezni, hogy ti hallgattattatok zenét a babával? Ha igen, hogy és mit? 
Nono hogy vagy hogy birod? Brigi és ti? Megy a szopizás, van tejcsi? Monap és ti a kicsivel? Ha van új képetek töltsétek fel, szívesen látnám a piciket. 
Linda88 veled mi a helyzet? Mi van a pocakoddal, kiderült már?
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Szia Kitti! :)

Örülök, hogy a ciszta végleg eltűnt, viszont ez a hosszúkás fej dolog...  Nem is értem... De ha lett volna baja, akkor  a dokid is észrevette volna szerintem, főleg a 19-20 heti uh-n... nem? Meg az utána következő uh-kon is.... Fura, de szerintem biztos nincsen baj, hogy ha az orvosod is ezt mondta.  Ő azért csak látta volna már korábban is.

Én is túl vagyok a terhelésesen, kedden voltam. Nekem az éhgyomri 5.9 lett...  De azt mondta a nővér (aki nagyon normális volt), hogy ez nem jelenti azt, hogy a terheléses után magas lenne majd az érték... Nagyon kíváncsi vagyok, ugyanis tegnap nem tudtam hívni őket, ma pedig reggel leteremtettek telefonon, hogy majd 12 után hívjam őket az eredményért... Na utána elérhetetlenek voltak, úgyhogy majd hétfőn újra próbálkozom.
A nővérke azt mondta, a Szabó elviszi magával a hozzá tartozó kismamák leleteit, na de hozzá csak 13-án megyek, addig meg nem bírom ki...  Úgyhogy azért izgulok nagyon, mit mondanak hétfőn.

Nekem is nagyon aktív a baba :) tegnap is egész nap buli volt bent, és ma is szépen rugdalózik.  Gondolom, a meleg miatt is van, hogy ennyire aktívak. - Tegnap voltam védőnőnél, ő is azt mondta, hogy sok mindenkitől hallja, mennyire aktívak a babák. :)

Én szoktam zenét hallgatni,- de nem a füllhallgatós-pocakrarakós módszerrel, hanem csak úgy simán.... :) Azt nem tudom, hogy értékeli-érzékeli-e? :D

Ki amúgy a "mindenki kedvence"? :) Én lemaradtam.... :D

Kedden megyek szülésfelkészítőre,- már várom, kíváncsi vagyok. :)
kiki79
 
 


@kitke1982:
Szia Kitti!
Hát szívből örülök,h végleg eltünt a ciszta!Mi dz már megint ez a fej dolog?Bevallom még ilyenről nem hallottam!Ez a riogatás elég idegesítő!Szerintem a saját orvosodnak higgy!Megnyugtatásképpen a 4D-t jabasolnám
nono36
 
 
 
 


Kitti
....bocsi véletlen elküldte.Mobilról vk.Tehát én 4D-re mennék!Bár furcsállom,h senki nem vett èszre ebből semmit,úgy h pont a koponyát figyelték!!!!Hhh...kiakasztó!Biztatni tudlak és próbálj ne a rossz dolgokra koncentrálni!-tudom könnyű mondani.A kicsiért!-ha Te zaklatott vagy ő is az lesz!Hogy döntöttél végül?-ki lesz a dokid?Fel a fejjel Csengéért!!!
nono36
 
 
 
 


@nyanya83:
Szia!
Üdv a topikban!;))
nono36
 
 
 
 


@kiki79:
Szia!
Csatlakozom hozzád!-nekem is aktív a babám,már a bordáimat nem kíméli!:))
Zenét én is csak simán hallgatok,mint ahogyan Te is.Hát az éhgyomi cukrod az még a normál értékre esik!Független a terhelésestől.Attól is függ mit etrél előző nap,mennyi folyadékot ittál,mikor ettél utoljára!Szorítok,h minden okés legyen!A mindenki
nono36
 
 
 
 


kiki79!
....na folytatnám!Ide kellet jönnöm a géphez,mert folyton rányomok az elküldés gombra!Bocsikaaa!A "mindenki kedvence"az a mi kedvencünk cinikusan értve a Tarcsai szonográfus néni!Én is ugyanolyan viselkedést kaptam mint a Kitti!Kérdeztem,nem válaszolt,felemeltem a fejem,h lássak valamit a piciből,rám szólt,Még nem töröltem meg magam a géltől,de ő már kiment a vizsgálóból,Megdöbbentem.Ez van,ha nem fizetsz ez van!A 32.genetikai uh államilag támogatott és kötelező vizsgálat.Bár vannak akik ezt is magánuton oldják meg.Fizetősen.Na ennyit a kedvencünkről!
nono36
 
 
 
 


@linda88:


Szia Linda!
Mi a helyzet veled?Hogy vagy?Tesztet csináltál azóta?Pocoddal valami változás?
nono36
 
 
 
 


Sziasztok! Mindenkinek kitartást a melegben!
Köszönöm kérdéseiteket jól vagyok. Szerdán egész éjjel ment a hasam, csütörtök reggel megjött. A pocim megmaradt annak ellenére hogy ami csak tudott kijött belöllem. A mensim megint gyengébb és egyáltalán nem fáj a.pocim pedig eddig a falat le.tudtam volna kaparni a fájdalomtól. Holnap veszek tesztet furdal a kíváncsiság a kolléganőim is belém beszélték.13-án megyek dokihoz majd ott minden kiderül :) Remélem csak jó :)

Mindenkinek kitartást erre e jó időre. :)
Nyugalmas babavárást :)
linda88
Dány
 
 


@nono36:


Szia! :) Semmi baj, értettem így is, mit írtál. :)

Hát, próbáltam sokat inni előző nap, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok, hogy majd mi lesz az eredmény. Remélem, hétfőn megmondják végre.... 

Na igen... azért van egy-két orvos, nővér a kórházban, akinek a stílusa enyhénszólva bunkó... sajnos találkoztam már ilyenekkel, de hála égnek a döntő többség normális volt.
Én ahol voltam a kötelező down-szűrésen, illetve az 5d uh-n, ott nagyon normális volt mind a két szonográfus. Persze, fizetős volt mindkét szolgáltatás, de szerintem olyan típusok voltak, akik amúgy is kedvesek lehetnek... De amúgy sajnos jellemző, hogy ha nem fizetős, akkor elég bunkók az emberrel...

Kitartás neked is a kis aktívkához :)

Linda: hát kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a teszt eredménye, mert nekem volt olyan ismerősöm, akinek  megvolt ugyan úgy a menzesze, és baba lett... :)

Kitartást mindenkinek a hőségben!!! :)
kiki79
 
 


Sziasztok Csajok!
M
nono36
 
 
 
 


Újraaa....
Mindenki jól van,ebben a hőségben?
nono36
 
 
 
 


Sziasztok!

Ne kapok üzit egy ideje, és azt hittem, teljesen behalt az oldal.. Godoltam, csak ránézek, erre látom, hog irogattok azért  
Kitke, örülök, hogy elmúlt a ciszta!! Sajnos a fizetős heleken általában normálisak, de azt is gondolom, hogy ijesztgethetnek amiatt is, hogy fizess megint egyet náluk.. Az is lehet, hogy látják, hogy a para miatt voltál már 3x, miért is nem mondanának valami nem túl veszélyeset, bizonytalanra, hogy megint menjél.. Nekem miomát mondtak, aztán nem volt sehol... A dokim azt is mondta, h néha a túl jó gép miatt is benéznek ezt-azt.. Szóval jó is, rossz is a fizetős... 

Mi nagyon jól vagyunk, melegben kap vizet is Réka, el is fogadja, amúgy nem szokta.. 2 óránként szopizik napközben, este van 1 7 órás, utána 2x 3 órás kihagás, ezen kivül 2 óránként. Mostmár nagyokat vigyorog ránk :) 5 hetes. Megküzdöttünk a koszmóval, ráadásul nem a hajas fejbőrön volt, hanem az arcán  az arca már szép, de egy kicsit mintha az kezdene kijönni a nyakán, mellkasán is, meg a karja-lába is rücskös.. Ami lehet más is, de az arcán is igy kezdődött, mondták is, h csak az anyatejtől pattanás.. aztá eldurvult a helyzet, és kiderült,h nem az.. Tejcsim van szerencsére. Majd telótól tszek fel képeket is :D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Monap, mit intéztél ügyfélkapun? Én csak a GYES-t találom, a többit nem ..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


4 hetes a Gödöllő i kastélyban



Egy kis.mosoly tegnap



Első hátulra kötés :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Wow, 1 fejjel lefelé, egy elfordulva :lol:
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Hát, én az utóbbi két napot bírom elég rosszul,- remélem, hogy ma tényleg végeszakad ennek a pokoli melegnek...  Grétikém is kevesebbet mozog, gondolom, a nagy meleg miatt (ez aggaszt is amúgy, de bízom benne, ez az oka...).

Tegnap voltam a szülésfelkészítőn, nagyon jó volt. :) Volt előadás a szülés menetéről, babamasszászról és a végén megnézhettük a szülő,-vajúdószobákat. Aki tartotta a vezetést, nagyon kedves szülésznő volt, úgyhogy valószínű őt fogom megkérdezni, hogy felfogadhatom-e. 

A terheléses eredményemet azóta sem tudom, uis nem lehet elérni őket... Vagy elhajtanak délelőtt, hogy 12 után telefonáljanak, vagy 12 után nem veszik fel... 

Brigi: nagyon cukker a kisbabó!!!!! 
kiki79
 
 


Sziasztok!
Brigi: de édesek vagytok! Micsoda nagylány! Nagyon szépek vagytok, te is Brigi jól nézel ki, majd kicsattansz a büszkeségtől és a boldogságtól! Az a séró! Nagyon cuki!

Mi is megvagyunk, szenvedünk a hőségben. A héten itthonról dolgozok, szerencsére megengedték, így nem kell bevonatoznom minden nap, azt tuti nem vállaltam volna.
Mondjuk itt a lakásban is elég meleg van, de megy a ventillátor vagy letusolok, ha úgy érzem már nem bírom tovább. 
jövő héten mennem kell dolgozni, már csak azért is, mert hétfőn kell visszamennem a kontrollra. Kiváncsi vagyok mit fognak mondani, ha rá gondolok, elszorul a torkom megint. Utálom ezt az érzést.
Remélem minden rendben lesz, ha most azt mondják nincs baj, akkor én nem megyek már magán úton sehova, csak a kötelezőkre. Ezt mondta a párom is, elég volt az ijedezésből. Szeretnénk most már élvezni a babavárást, nem pedig a következő vizsgálattól tartani.
Megjött a cukorterhelésem eredménye, jó lett. Az éhgyomros lehetne kicsit kevesebb, 5,3 lett, a 120 perces pedig 4,8. Orvosomnak még nem mutattam, de szerintem ez jó, nem?
Csenge tegnap nem annyira mocorgott, szegény majdnem "sült Csenge" lett mert pont 11-től lehetett az eredményért menni. Mire hazaértem, kivörösödtem, izzadtam, csapzott voltam.De tegnap előtt, akkora bulit rendezett délután. Még én is meglepődtem, szinte már hullámzott a hasam. Valami nagyon tetszett neki, vagy a hőségre reagált így, vagy vmi olyasmit ettem, ami kicsit felélénkítette.
Amit mostanság észrevettem magamon, hogy kicsit dagad a lábam, ez eddig nem volt illetve ég a gyomrom. Mondjuk mióta itthonról dolgozok, hajlamosabb vagyok össze-vissza enni és minden hülyeséget magamba tömök. Ti mivel enyhítettétek a gyomorégést?
Vigyázzatok magatokra, ha minden igaz már csak a mai napot kell kibírni holnap már "csak" 30 fok lesz 
Kitti





kitke1982
Maglód
 
 


Most tudtam meg az eredményt, 7.5. Azt mondta a nővérke, hogy ez jó, mert belefér az intervallumba.... Viszont a hematokrit a vérképemben nem jó, meg még egy-két dolog...  A doktor úr már elvitte magával az eredményeket, úgyhogy elvileg hétfőn ott lesz nála, ha megyek.... Megpróbálok nem idegeskedni addig is.... 

Kitti: a lábdagadás nagy melegben nekem is előjött már. Én fel szoktam polcolni, illetve ha nagyon gáz, hideg vizes ruhát teszek rá... az segít.
Gyomorégésem nekem is van, hát nekem nem igazán mulasztja el semmi,- de sok ismerősöm a sós dolgokra esküszik. :)
kiki79
 
 


Sziasztok Lányok!

Végigolvastam az egész topikot és mindannyian nagyon szimpatikusak vagytok. Első babámat várom, 22. hetesek vagyunk,  én is a Flórban fogok szülni, és rengeteg hasznos tapasztalatot olvastam itt nálatok. Szívesen csatlakoznék a kis csapathoz, ha szabad 
cinkepongo
 
 


Szia cinke! Üdv itt :)
Én hallgattam zenét, csak simán telón, you tube-on, most is néha azt teszem be este Rékának, és ott hagyom a telót az ablak párkányon..
Nekem a végén égett a gyomrom, mint a veszedelem, szódabikarbónával jöttem-mentem mindenhova, mint gyerek a plüss álattal.. Kis dobozban volt, megnyaltam az ujjam, belenyomtam, és ami rátapadt, annyi elég volt (egy darabig..). Mondtam is, h remélem, jó nagy haja lesz :-D és bizony az lett :lol: :-P
Ma voltam a 6 hetes kontrollon Szabónál. Minden rendben :)
Én a végén úgy dagadtam, hogy nem is álltam mérlegre..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi: "Monap, mit intéztél ügyfélkapun? Én csak a GYES-t találom, a többit nem .."


Sziasztok!

Nincs sajna időm ,de Brigi itt találod a többit!
monap79
 
 


@spurigambrigi: "Monap, mit intéztél ügyfélkapun? Én csak a GYES-t találom, a többit nem .." https://eugyfel.allamkincstar.gov.hu/in ... ient/admin

Itt beléptem az ügyfélkapus regisztrációval, kitöltöttem az űrlapokat és beküldtem :) Nagyon szépek vagytok Brigi :) Babé terméket nem próbáltál még? 


monap79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: