Új privát üzeneted érkezett!

Manóka, irod: "és ha minden szülés magától indulna be, akkor a dokiknak haza sem kellene menni, bent élhetnének."

Márpedig én csak egyszerű, földhözragadt anyaként csak azt akarom, hogy komoly indok hiányában ne inditsák el a szülésemet, pláne csak azért, hogy le legyek tudva.

Magam sem értem az ügyeleti idők beosztását, de úgy érzem, nem is az én tisztem ezt megszervezni. Én nem szeretnék mást, mint normális menetrendben elkezdeni vajúdni, majd szülni, egészséges babát hozni a világra, és ehhez legyen meg a szükséges szülésznői, orvosi háttér. Ha egy orvos úgy érzi, nem tud vállalni, akkor ne vállaljon, de adja meg nekem a lehetőséget arra, hogy akkor akár az ügyeletesnél szülhessek, akár kereshessek olyan dokit, aki nyugodt lelkiismerettel tud vállalni. Nincs ebben semmi lehetetlen, nem igaz? Egyszerűen tudnia kéne nemet mondani.
bogyeszka
 


Kedves Ági!

A profilomban lévő címre küldj egy emilt és minden kérdésedre válaszolok! Asszem ez már nem ide tartozik!

Zafi
zafi
 
 


Kedves Manóka!

Egyet értek azzal, hogy a továbbiakért a csecsemőosztály is felelős. Egyértelműen abban reménykedtek, hogy majd csak összeszedi magát, és nem kell elvitetni, így utólag (akármilyen morbidan is hangzik) az rosszabb lett volna, ugyanis akkor egy szóval sem említették volna, hogy bármi gond is volt. Mintahogy szept. 12, 20.15-től (ekkor született) másnap reggel 9.30-ig (ekkor vitték el) azt állították (H.Sz.-el) az élen, hogy minden rendben.
Amikor később megkérdeztem tőle, hogy ugyan már, hogy mondhatta, hogy minden rendben, nem vette talán észre, hogy nem lélegzik a gyerek, vagy ez nem számiít bajnak? Erre ő azt mondta, hogy ő rögtön átadta a csecsemőorvosnak. Még csak annyit, hogy 5 percig intubálták, azt azért gondolom elég nehéz nem észrevenni.
Szóval tuti nem szóltak volna, hogy baj volt, mi nyugodtan hazavittük volna a gyereket és csak jóval később derültek volna ki a gondok (mert azok ugyanúgy lettek volna, hiszen az oxigénhiány megtörtént), és jóval később kezdtünk volna el járni a megfelelő helyekre.

Azzal kapcsolatban pedig, hogy volt-e ott más orvos is. Volt, de egyrészt annál méhkivételnél többen is ott voltak, másrészt körülöttem arra vártak, hogy a H.Sz. átadjon valakinek műtétre,(azt csak mellékesen említem meg, hogy az altatóorvost is el akarták hívni mellőlem, de ő azt mondta, ha két műtét van, két orvos kell, ő nem megy), aztán persze már ők is kezdtek kétségbe esni, és éppen kimondta valaki, hogy most már ne várjanak csinálja X.Y., amikor H.Sz. megérkezett.

Az pedig, hogy határozott céllal "jól megturkál" vagy egyéb módszert/szert használ a szülés megindítására, szerintem mindegy.
Különben fent írta valaki, hogy nála egyáltalán nem kellett valami óriási eszköz a zselé felhelyezéséhez, és hogy a zselé következtében lehet rendszertelen/rossz szívhangja a babának. Nálam pontosan ez volt, és a fájások is furcsák voltak (nem állítom, hogy az indítás következtében, nem tudom biztosan), szóval kezdettől fogva nem volt köztük szünet, hanem elkezdett fájni, a fájás erősödött és gyengült, de soha nem hagyott fel teljesen, tehát nem tudtam olyat mondani 20-10-5 perces fájások.

Nem akarok vitatkozni senkivel, aki továbbra is hozzá szeretne járni, járjon. Én azért írtam, hogy ha annak idején fény derült volna már ezekre a dolgokra, akkor lett volna választási lehetőségem, hogy elhiszem vagy nem, mintahogy a mostaniaknak van, nekem nem volt.

Nekem mindenesetre meg van már az időpontom a rendőrségen tanúvallomásra.

UI: És, mit szólsz Manóka ahhoz, hogy úgy 16-17 órával a császár után, gyakorlatilag hazaküldött (igaz diszkréten).
És, ahhoz, hogy amikor az Etikai Bizottság vizsgálódott ez ügyben, H.Sz. akkori ügyvéde írt nekem egy levelet, hogy küldjem el neki a szülésemről szóló dokumentumok másolatát, mert a kórházban nem lelhetők fel az eredetiek. Azért egy kicsit érdekes, nem? Ez úgy 7 hónappal a szülés után volt.

Nem gondolod, hogy nagyon sok, túl sok (lenne) a véletlen ebben az ügyben?
dicsi
 
 

 
 

Kedves Manóka!

Muszáj még valamit írnom Neked ezzel a "aki nem dolgozik, nem is hibázik" és hasonlókkal kapcsolatban.

Egyrészt ez igaz, de értsd meg itt nem erről van szó, nem véletlenül becsúszott hibákról, hanem arról, hogy a komplikáiciók valószínűségét tudatosan megszoksorozta. És arról, hogy már a bevállalt szülések irreálisan magas száma önmagában is egy plussz rizikó, mert képtelenség mindenhol (főleg egy időben több helyen) helyt állni.
(Én fordító vagyok, sokkal veszélytelenebb szakma. De ha én elvállalom egy 100 oldalas könyv fordítását egy hét alatt, és még mellette néhány kisebbet is, akkor előre tudom, hogy képtelenség megcsinálni, és ha valahogy sikerül is, az minden más, de nem szakszerű, lelkiismeretes munka.)

Én nem állítom, hogy ő az egyetlen, aki ilyesmit csinált, de róla biztosan tudom.

Az ügyeleti időről is írtam már, persze, hogy nem minden szülést időzített arra a napra, hiszen az azért még talán isteni H.Sz.-nek is sok lett volna. De azért, ha már úgyis ott kellett lennie, legyen minél több.

Különben már csak azért sem stimmelhet az, amit valaki itt írt, hogy mindennap és szinte állandóan a MÁV-ban volt, mert eleve heti 2 napon magánrendelése van ugyebár. Én odajártam kezdettől fogva, de soha nem volt olyan, hogy éppen el kellett rohannia egy szüléshez.

Értsétek már meg, az hogy sok, nagyon sok szülés jól, remekül, nagyszerűen vezetett le (könyörgöm ez a dolga, nem szívességből tette, ezért fizetettek neki), nem kisebbíti, enyhíti azt amit elkövetett ellenem/ellenünk.

Jó éjszakát!

UI: Jó lenne, ha azok, akik itt leírták vele kapcsolatos negatív tapasztalataikat, jelentkeznének a megfelelő helyen. Aki érintett, írjon az email-címemre, megírom a menetét.
dicsi
 
 


Névtelen
 


Sziasztok!

Szerintem, ha leegyszerűsítjük a dolgokat, akkor a következő riasztó kép alakul ki:

- Egyes emberek, teljesen mindegy, mi a végzettségük, a saját érdekükben/saját ideológiájuk/egyéb miatt, olyasmit okoznak más embereknek, ami veszélyezteti azok- és gyermekeik egészségét és fájdalmas. (Itt az indok nélkül megindított szülésekre gondolok.)

- Kérdem én az ilyen orvosok mellett kardoskodókat, mit szólnának hozzá, ha valaki az utcán lerohanná és megkínozná őket, mondjuk olyan fájdalmat okozva, ami egy ilyen provokált szülés fájdalma és egy spontán szülés fájdalma közötti különbség. Netán nem rohannátok a rendőrségre? Milyen büntetést kívánnátok az illetőnek? És jól esne, ha azt felmentenék csak azért, mert csupán egy pár embernek okozott bajt, mások jól megvoltak vele?

- Aki ellop egy disznót, azt börtönbe teszik. Hol itt az igazság?

- Születik-e még vajon olyan úttörő orvos, mint Semmelweis Ignác vagy Batthyány László e hazában? Mert szükség lenne rájuk.
Névtelen
 


Pár napja kényszerből egy bevásárló központ padján üldögéltem és a mellettem ülők felháborodott beszélgetését akaratomom kívül hallgattam. A téma MÁV Kórház,orvosok és ez a fórum. Így hát beleolvastam én is.Igaz én mem itt szültem,nem is választanám ezt a kórházat mindezektől függetlenül.Az ilyen fórumoknak nem voltam és ezután sem leszek többet a látogatója.Szabadidőmben inkább a gyermekeimnek olvasok mesét.
Amit hallottam azzal érdekes módon itt nem találkoztam.Ezért leírom a "padtársaimban" felvetődött kérdéseket hátha tudja rá valaki a választ:
-miért nincs szó arról az orvosról,aki a szülést ténylegesen levezette?
-lehet,hogy ő hibázott és most a felelősségét akarja átruházni valakire?
-vele azt nem merik megtenni,amit a másik orvossal,mert az ő férje jogi területen dolgozik és esetleg még a kapcsolatai is jobbak?

Különleges dolog ez az egész, tanulmányt érdemelne az emberek hozzáállása bizonyos dolgokhoz.Pl.,mint ez.
Nem értem,hogy gondolják egyesek, hogy befolyásolhatják mások döntését? Milyen alapon? Honnan van bátorságuk hozzá?
Egyesek itt úgy nyilatkoznak és érvelnek, mintha bizonyítékok tömkelege lenne a kezükben.Attól, hogy valaki szült vagy hallott valamit még nem szakember,ha úgy gondolja jelentkezzen az illetékes kamaránál. Biztos felveszik a névsorba és állást is ajánlanak neki.Kinek a tisztje ítélkezni? Nem lenne szabad elfelejteni, hogy ti sem vagytok "istenek"! De meg csak mindenttudóak sem!Mindennek megvan a helye és az ideje!
Mit szólnátok hozzá, ha az orvos kibeszélne titeket? Ugye ő nem mondhat semmit mert, az etikátlan és jogsértő!Pedig az ő kezében tények vannak és nem feltételezések. Hogy is van ez az egyoldalúság?
Más:
Ti tényleg azt hiszitek,érdekli e hírvadászokat(média), hogy mi történik veletek? Hát elárulom nektek, ott csak a nézettség, a példányszám stb számít. Ti csak az eszközök vagytok,és teljes mellszélességgel támogatjátok őket céljaik elérésében és a fizetésük emelésében.

Talán az lenne a legjobb, ha mindenki a saját tettei következményeivel és lelkiismeretével foglalkozna. Most,amikor ezt olvassátok sem kellene másra mutogatni, mert más hibája nem ment fel senkit a sajátja alól.A lelkiismeret vizsgálat hasznos dolog, sőt kívánatos is. Erre Advent ideje nagyon jó alkalom lett volna,legfőképpen azoknak akiket a gyűlölet és a rosszindulat éltet. Akinek nem inge ne vegye magára! Csak attól félek vannak olyanok,akik nem is értik miről van szó. Szegény gyermekeink, akiknek ilyen világban kell felnőni!
Tóthné
 


Kedves Tóthné!

Véleményem szerint igazad van a médiával és a lelkiismeretvizsgálattal kapcsolatban, de azzal nem, hogy hallgassunk, ha az orvosok a mi egészségünkkel szórakoznak. Itt élet-halál dolgokról van szó, hadd ne fogjuk be a szánkat.

Tudod te, mit beszélnek az orvosok a páciensekről a hátuk mögött? Hogy figyelmeztetik egymást esetleg, ha valaki "problémás" beteg?

Ezenkívül a mi életünk van az ő kezfeikben, és nem fordítva. Ebben a botrányban haszon is van: lássák a fiatal kismamák is, nem az a legfontosabb dolog, van-e bordásfal a szülőszobában és adnak-e beöntést.
Névtelen
 


Sziasztok!

Én már elég régen olvasom ezt a topicot de még soha nem írtam le a véleményem. Hát most megteszem, mert már nem bírom tovább.
. Én úgy gondolom, hogy a legjobb megoldás az lenne ha azt tiltanák meg hgoy egyáltalán lehessen fogadott orvosunk. Szerintem ez senkinek sem jó, pláne nem a éppen szülőnőnek és a babának. Az orvosoknak hála pénz hiányában is kötelességük lenne a teljes ellátás és ha nem lenne magánpraxis talán nem lenne olyan fáradt az ügyeletben is. Teljesen igaz, hogy mi kényesztettük el a dokikat, akik szerintem nagyivben kakilnak a fejünkre, csak db számba vesznek. Az orvostudomány minden területén van a paraszolvencia, de a szüléseknél teljesen kiemelkedett szerepe van. Nem szabadna ezt hagyni.
Ezenkivül sajnos nagyon sokszor hallom, hogy inditott, programozott szülések vannak, de ha nem lenne fogadott orvos senkinek nem lenne érdeke, hogy hamarabb szüljön csak ha tényleg a mama-baba érdeke megkívánja.
Addig még a szülészeten a paraszolvencia nem szünik meg teljesen addig ilyen esetek sajnos elő fognak fordulni, a fáradság, nem törödömség stb. miatt.

Krisztaa
krisztaa
 
 


Dicsu történetét elolvastam, és valami az eszembe jutott, azaz nekem, csak most jutott az eszembe. Ha egy kórház megállapítja, hogy egy ügyelet ellátásához hány orvosra van szükség a megfelelő, és elégséges ellátáshoz, akkor azt az alapján teszi, hogy mennyi szokott lenni az általánosan előforduló szülések száma, és-talán- azt is figyelembe veszi, hogy hány nő választja az ügyeletben lévő orvost a szülésekor, mert nincsen fogadott orvosa. Ebbe az ügyelet/orvos arányba nem számolják bele az éppen ügyelő orvos plusszban beindított eseteit. Ez nagy baj. Így fordulhat elő, hogy nincsen ember az azonnali császár elvégzéséhez, hiszen az ügyeletes dolga az lenne, hogy az aktuálisan felmerülő problémákat megoldja, de ha az ügyeletes többet vállal, akkor kevesebb esély lesz a problémák megoldására.
Dicsu babájának a köldökzsinórja lehet, hogy mindenképpen körbetekeredik a nyakán. De optimális esetben van azonnali segítség, és nem kell az orvosra várni.
Valahol olvastam, hogy tavaly nyár óta itt is beszélik a szülések megindítását.
Hol volt azóta a kórház?
Hogyan lehet úgy négyszáz babát a világra segíteni, hogy nem veszi észre senki, hogy valami nincs rendben?
Hogyan engedhette a kórház, hogy ez így menjen?
Bárkit kérdezek a szülésekkel kapcsolatban, mindenki mesél arról, hogy a szülést beindították, vagy beavatkoztak a menetébe. Én is kaptam oxit. infúziót, de akkor volt bent elég orvos ahhoz, hogy közbelépjenek, ha gond támad.

A lényeg számomra nem az lenne, hogy drH.-t a vérpadra küldjék, hanem az, hogy olyan kórházban szülhessek, ahol nem hunyják be a szemüket, ha XY orvos etikátlanul viselkedik. És ez akkor fog eljönni, ha a finanszírozás normálisan fog működni, és a szülő nő nem egy összegben is kifejezhető "valami" lesz. Tudom, ez utópiaKép

eL
Névtelen
 


Sziasztok!

Ha ilyen sok a szülés beindítás és orvosi beavatkozás, és ha egy orvosnak magánpraxisban annyi pénzt kell adni egy 10 perces vizsgálatért, mint egy munkás havi bérének a tizede, még megérjük, hogy a nők inkább otthon fognak szülni családi körben. Talán úgy sem lesz több komplikáció.

Én nem értem azokat a kismamákat, akik különféle fórumokon gügyögnek, hogy dokika, meg doki bácsi, stb. Talán azt gondolják, hogy ezek az orvosok nem főleg a pénzért választották ezt a szakmát? Ezek kívülről, belülről ismerik a nőket, mindenféle kínos helyzetben, nem hiszem, hogy nagyon tisztelnék őket. Szerintem maximum azt várhatjuk el tőlük, hogy nagyjából becsületesen végezzék a jól megfizetett munkájukat.
kati
 


Tóthné!

nem először írjuk le, de gondolom nem is utoljára!
Most nem az a téma, hogy ki vezette le a szülést, vagy ki "csak asszisztált a műtéthez", hanem az, hogy ki hozta előre a szülést, s ezzel megsokszorozta a komplikáció valószínűségét. A mi lett volna, ha... cíművel nem megyünk sokra, lehet, hogy a komplikációk egyébként is felléptek volna (nem hiszem). Tény, hogy megkérdezés és ok nélkül indított szülést.

Kit érdekel, hogy a médiát mi érdekli? Bennünket az érdekel, hogy kerüljön nyilvánosságra (és ez megtörtént) az eset, és vonják felelősségre őt.

Vanda
Névtelen
 


Statisztikus !

ANYÁNAK MEGMUTATJUK JÓ!!!!

Tudod milyen csodálatos ez a mondat???
Névtelen
 


Egy kórház ügyeleti szóbájában, mint az éppen szolgálatban levő szülész-nőgyógyász ügyeletvezető olvasom az éppen aktuális orvosi botrányról szóló cikkeket. Tekintettel arra, hogy az ügyelet jelen pillanatban csendes, az üggyel kapcsolatos gondolataimat bepötyögöm a az ügyeletes szoba számítógépébe. Annál is inkább mert a megjelent cikkekben számos megállapítás korrekt, számos állítással azonban vitatkoznék.
Mi is történt? Nézzük a tényeket. X kollága sztárszülész. Évi 400-450 szülést vezet. Ennyi szülőnő szakmailag korrekt gondozása, a szülések korrekt észlelése fizikai képtelenség. Ennyrie sztár sem lehet vaklaki „csak úgy”. Precíz csapat, érdekeltté tett védőnők, háziorvosok „hajtják fel” a kolléga számára a fizetőképes szülőnőket. Persze a folyamat egy idő után öngerjesztővé válik, a „győzteshez húzás” nem csak a politikában ismert fogalom, a sok megszült kismama természetesen ajánlgatja egymásak X kollégát.
A cikkben említett bűvészmutatványok az oxytocinról, kézi tágításról burokrepesztésről stb, hogy úgymondjam elavult trükkök, legfőképpen azért mert a szülőnő is tudja, látja, mi történik vele, s így meg lehet „bukni”, a többi kolléga, az osztályvezető egy pillanat alatt rájön, arról nem is beszélve, hogy kórlapot kell hamisítani, amire ugrásra készen várnak az ügyvédek….
Hogy is csinálta tehát X kolléga? Van egy gyógyszer, nevezzük C-nek. Nyugodtan mondhatom, hogy az utóbbi 100 év leforradalmibb vegyülete amit gyógyszervegyészek kitaláltak. Egyébkét a Franciaországban 20 évvel ezelőtt kikisérletzezett, sok vihart kavart abortusztabletta továbbfejlesztése. Tekintettel arra, hogy az eredeti szer piacradobása szinte lehetetlen volt, a kifejlesztő gyógyszergyár majdnem tönkre is ment bele, valamit ki kellett találni. Módosították a molekulát, és rájöttek, hogy az eredeti hatás erősödése mellet még egy váratlan tulajdonsággal rendelkezik. Bizonyos gyomorfekélyekben nagyon előnyös hatású!! Nosza rajta, pilanatok alatt az egész világon törzskönyvezték, többek között kb. 10 évvel ezelött Magyarországon is mint ragyogó gyomorfekély-ellenes gyógyszert. Az egyéb hatásokról mélyen hallgattak. Természetesen hamarosan elterjedt, hogy a szer mire is jó valójában. A nőgyógyászati osztályokon a legális terhesség megszakításoknál, ha első terhességről van szó valamilyen méhnyakelőtágítást alkalmaznak. Többek között C tablettát is. Behelyezik a méhnyak mögé, és a műtétet 12 – 24 óra múlva végzik el. Hangsúlyozom, ez eddig teljesen legális. Igen ám, de gyorsan kiderült, hogy C tabletta olyan erőteljes hatású, hogy egyes esetekben minden más orvosi tevékenység, vagy műtét helyett önmagában előidézi a vetélést úgy, hogy semmilyen beavatkozásra nincs szükség. Természetesen a látszat kedvéért ilyenkor is elvégzik a műtétet lényegében feleslegesen.
Mielőtt a tabletta további „előnyiről” szólnék hadd fejtsek meg egy „rejtéjt” Kis hazánkban az utóbbi években évről évre csökken az abortuszok száma. Legalábbis a statisztika szerint. Szociológiai, védőnői stb. tanulmányok születtek az örvendetes jelenségről, talán még a parlamentben is elhanzott, hogy milyen örvendetes, hogy terjednek a korszerű fogamzásgátló módszerek…….Az előbbiekből már Önök is sejthetik az igazságot. Ha egy hölgynek mondjuk 2 napot késik a menstruációja, pozitív a patikában vásárolt vizelet-tesztje, tehát terhes és nem akarja megtartani akkor nem kell mást csinálnia mint egy benedvesített tamponnal egy C tablettát felhelyezni saját magának!! Egy bővebb menses képében minden el van felejtve! A trükköt már beavatottabb háziorvosok is ismerik, és ajánlják betegeiknek. Ha már előzőleg 2 x szült az asszony a mószer 5 esetből 4-szer sikeres!! Úgy, hogy senki nem tud róla! Úgye milyen szépen csökken az abortuszok száma??
C tabletta azonban egy igen „előnyös” további hatással is rendelkezik. Ha egy terminusban levő kismamának a hüvelyébe felhelyezik, akkor a szülés 24 órán belül lezajlik. Nincs „gyorsító” injelció, nincs „jaj drágám bő folyása van, biztosan folyik a magzatvize”, nincs „tudom, hogy amit most csinálok kicsit fáj, de órákkal lerövídítjük a szülést”. A tabletta felhelyezéséről senki nem tud, utólag semmilyen módszerrel nem bizonyítható!! A szülés ideje szabadon választható bizonyos határokon beül!! Fel lehet tenni az ügyelet reggelén és akkor az ügyeletben biztosan visszajön a kismama. De lehet alkalmazkodni kongresszusokhoz, síeléshez, egyéb családi eseményekhez (vagy azok elkerüléséhez!), sőt a kismama horoszkópjához is…(Nahát milyen szerencse, hogy még abban a csillagjegyben született a baba amit ön is szeretett volna)
X kolléga azért hihetetlenül aljas, mert felhelyezte a tablettát, utána ki tudja miért, másnál szült meg a kismama, aki meghalt (nem ellenőrizhető információk szerint egy másik betegét operálta, íme egy adalék, hogy évi 400 beteget nem lehet korrektül ellátni). Így X kolléga mossa a kezeit. A rendőrség az aktuálisan a szülést levezető szerencsétlen kollégát molesztálja, az anyagi oldalért pedig M kórház biztosítója viszi el a balhét. M kórház szakmai hírneve pedig romokban.. Z ügyvéd meg teljes mellszélességgel nyilatkozik a TV-ben, hogy ezután reszkessen mindenki aki szegény védence nevét a szájára merészeli venni, és már megint az aljas média stb stb…
Azt hogy mindenki tudta miról vot szó, de semmi nem volt bizonyítható az mutatja, hogy X kollégát valamilyen ürüggyel azonnal kirúgták, a szülést konkrétan levezető kolléga felelőssége szakmai körökben fel sem merül…
Természetesen további gondolatokat ébreszt, hogy X kolléga az eset óta „S” kórházban az osztályvezetó tudtával és beleegyezésével zavartalanul vezeti le továbbra is a szüléseit. „S” kórház igazgatója természetesen tiltakozik, még a kórház területére sem engedné be X-et. Hogyan történik mégis?? X doktor barátja, Y doktor, aki az S kórház alkalmazottja leírja a kórlapot, mintha ő vezette volna a szülést.
Mindezek már súlyosan felvetik az orvosvezetők, professzorok felelősségét is. Miért tűrik a manipulált szüléseket?…….Mert ők is ezt csinálják. Csak nekik lényegesen könnyebb. A legális manipulált szülést úgy hívják, hogy programozott szülés. Egy vidéki egyetemről 20 évvel ezelőtt nagydoktori disszertáció is született az ügyben, a tv-ben a Delta c. műsor foglalkozott a módszer tudományos előnyeivel. Hogy a programozott szülés teljesen legális, mutatja, hogy a statisztikai lapokon ami az Országos Statisztikai Hivatalnak és az Országos Szülészeti és Nőgyógyászati Intézetnek megy, külön rubrika az, hogy a szülés programozott volt-e. Néhány évvel ezelőtti kongresszusokon egyes intézetek, még büszkén sorolták tudományos eredményeiket a programozott szülésekkel kapcsolatban...Azt természetesen hogy melyik kismama „alkalmas” a programozott szülésre azt az osztályvezető főorvos, vagy a klinika professzora dönti el….. a saját betegeinél is…..és itt a kör bezárult.
A cikkben említett következő probléma lényegében az, hogy kell-e orvos a szüléshez? Nos az én véleményem az, hogy ezt mindenkinek saját szíve joga eldönteni. Azonban a méhen belüli magzat is „jogképes személy” joga lenne véleményt nyilvánítani, de hát őt kissé bajos lenne megkérdezni, legfeljebb majd felnőtt korában utólag mondhat véleményt az ügyről. Így a döntés a szülők felelőssége. Minden esetre nézzük a tényeket A XX. század elejei adatok szerint az orvos nélküli szülések esetében minden kb. minden 10. magzat és minden 50. anya meghalt (ez utóbbi lehet, hogy csak minden 100., nincsenek kontrollálható adatok). Ha a szülők ezt az esélyt felvállalják, ám legyen. A korszerű szülés előtti vizsgáló eljárások e kockázatot mondjuk a felére csökkenthetik. De, hogy a maradék kockázati eseményekből mi fog bekövetkezni ez csak a szülés alatt dől el. XY kolléganő tevékenysége, aki a hazai otthoni szülés „pápája” (tudom, hogy ez képzavar) minősíthetetlen. Nyilvánvaló téraránytalanságok fel nem ismerése, szülés utáni életveszélyes vérzések kísérik pályáját. Valamit azért ő maga is felismerhetett saját tevékenységét illetően, hisz, un. szülésházat alkotott. Ide korszerű szülésészlelő berendezéseket szerzett be. Később talán a szoba mellé, ahol a családi szülések zajlanak, berendez egy műtőt is……
A gátmetszésről egyszerűen csak annyit: A szülés utáni sexuális élet minőségét nagyban befolyásolja az, hogy a gyermek feje természetes úton kitágította a hüvelyt, vagy a fej kigördülésekor egy éles szélű sebet ejtenek, s a szülés után a hüvelyt többé-kevésbé eredeti tágasságúra varrják össze. Egy percig sem vitatom, hogy ezzel együtt a kismamának szuverén joga választani a vágás nélküli szülést.
A császármetszésről: Valóban elképesztő az, hogy néhány helyen a császármetszést még mindig a konzervatív módszerrel végzik. Az új módszer, az un. Misgav-Ladach féle császármetszés alapesetben kb. 25 percig tartó műtét. És még egy elképesztő tény: Az ezzel a módszerrel végzett császármetszésnél a műtét utáni szövődmények aránya kisebb mint a spontán szüléseket követően. Ez logikailag azt kellene hogy jelentse, hogy minden vajúdó kismamát ezzel a módszerrrel meg kellene operálni (a kórházi szülések esetében ez 100 %-os császármetszés-frekveciát jelentene), hiszen az orvos alapvető kötelessége, hogy a rendelkezésre álló gyógyító eljárások közül azt válassza amelyiknek kisebb a kockázata…….Tessék szíves lenni ebbe belegondolni. S, hogy miért nem operálják a császármetszést Magyarország összes szülészeti intézetében az „uj” módszer szerint? Nos ez egyetlen embernek, nevezzük Z professzornak. köszönhető. Ő az egyik egyetem professzora, s magát Magyarország első számú szülész-nőgyógyászának tartja. Ó nem tartja helyesnek ezt a módszert, ő és követői (hál’istennek egyre kevesebben) nem is alkalmazzák, s miután nagy szaktekintély rá lehet is hivatkozni. Néhány éven belül nyugdíjba megy……
Aki eddig elolvasta, annak köszönöm a türelmét, bár még oldalakon kersztül tudnék mesélni.. Hívnak a szülőszobára. Kismama érkezett fájásokkal…….
kati4343
 


Köszönöm a fenti nőgyógyásznak a tájékoztatást.

Én is a "sármos" H.Sz-nél szültem, rendkívüli görcsök után. Ma már úgy gondolom, nekem is beindította a szülést. A fentiek alapján ki tudtam keresni a gyóygszer nevét az interneten (nem tudom, ez miért titkos), és azt hiszem misoprostol-ról van szó, amit Cytotec néven is forgalmaznak. A gyerekemmel bizonyos gondok vannak. Megnézem ennek a gyógyszernek a káros mellékhatásait, és ha kivizsgálások után kiderül, hogy a kettő között összefüggés van, akkor valószínűleg én is a rendőrség fele irányulok.
Névtelen
 


A Cytotec káros hatásairól több helyen is írnak, pl. egy amerikai ügyvédi honlapon
egy 30 éve praktizáló amerikai szülésznő, akinek saját szülészeti klinikája van, írt egy cikket, címe: Cytotec: Dangerous experiment or panacea?, azaz Cytotec: veszélyes kísérlet vagy csodaszer?
http://www.yourlawyer.com/practice/news.htm?story_id=70&topic=Birth%20Injuries

Ebben leír egy esetet: egy 5-gyerekes terhes nőnek az ő beleegyezésével a szülésznő Cytotec-et adott. A nő 30 óra múlva szült. A gyerek nem lélegzett magától, inkubátorba került. Az anya elkezdett erősen vérezni. Megműtötték, közben 2-szer leállt a szíve. Kiderült, a méhe teljes hosszában kettészakadt. Az orvosok szerint ez jellemző a Cytotec-kel kacsolatos szakadásokra. A kismama méhét kivették, és valahogy nagy nehezen végülis megmentették.

A szülésznő ezt írja, fordítom:
"Egyik tanulmány a másik után mutatja ki, hogy ez a szer öszefüggésbe hozható számos méhrepedéssel, több anyai elhalálozással, csecsemőhalállal és halvaszületéssel... A Cytotec elterjedt használata tulajdonképpen egy óriási orvosi kísérlet, nők ezrein elvégezve - egy olyan helyzet, ami sajnos nagyon is gyakori a mai szülészeteken."

A szer egyes nőknél nagyon is jól működik, és nagyon olcsó (legalábbis ott egy pár centbe kerül), ezért ott is sok orvos használja(ta). 20, Cytotec által beindított szüléseket elemző orvosi tanulmány alapján, 1958 ilyen szülés eredménye:
- 2 ksimama meghalt
- 16 újszülött meghalt
- 19 méhrepedés
- két életveszélyes méheltávolítás
Ezzel szemben, azt írja, spontán szüléseknél, olyan nők esetén, akiknek nem volt előzetesen méhműtétjük, méhrepedés gyakorlatilag sohasem fordul elő.

Főleg azoknál a nőknél veszélyes a Cytotec, akiknek volt császármetszésük azelőtt, ezeknél még gyakoribb a méhrepedés.

"Az magzatvíz-embólia az egyik legijesztőbb szövődménye az erős szülésmegindító szereknek, mint a Pitocin és a Cytotec. Ez az embólia akkor lép fel, amikor a magzatvíz az anya vérkeringésébe kerül, és ez az egyik legveszélyesebb szövődmény szüléskor. Ha bekövetkezik, az anyák és a babák több mint 60 szézaléka meghal, a túlélők pedig általában idegkárosodást szenvednek."

Azt írja, egykori statisztikák szerint 80000 szülésből 1-nél fordult elő embólia, de most egyik kórházban pl. 1 a 6500-hoz az arány. Sőt, ez az egyik vezető halálozási ok az anyáknál az USA-ban.

--------------------------------------------------------

Nem ez történt H.Sz-nél is? Egy embólia és egy méheltávolítás, ráadásul ugyanazon a napon. Ha nem történik halál, ma is folytatja praktikáját és pénzszerzését.
kati1
 


Végül is az a helyzet, hogy a világon sehol sem tökéletes az egészségügyi rendszer. Vagy a betegek utálják, vagy az orvosok, vagy mindketten A magyar paraszolvencia rendszer senkinek sem jó.....higgyék el az orvosok döntő többségének sem. Így e rendszert mindenki utálja. Angliában minden orvos a felső középosztály nívóján él. De kérdezzenek meg egy átlag angol beteget mi a véleménye az ottani szülészeti ellátásról... Tapasztalatból mondom, lesújtó. Végül, de nem utolsó sorban az istenített USA..Állítólag itt a betegek elégedettek...Egy átlagos orvos viszont évi teljes jövedelmének 30 % -át műhiba biztosításra költi. Egy szülésznek, ha egy hónapban 10 szülése van, még csak a biztosítás díját kereste meg...Az orvosog nyugdíjba vonulásuk után még öt(!) évig fizetik a biztosítást, mert egy esetleges elvesztett műhibaper következményeit még az unokáik is nyögnék. Hát ennyit erről. Mindenesetre 60-80 ezer forintos (tényleg ennyi!!) hivatalos havi fizetés mellett ne várják el a magyar szülészektől, hogy ne legyenek anyagiasak...
kati4343
 


Kedves Kati!

Nagyon-nagyon megdöbbentem azon, amit leírtál! Nem igazán tudom, hogyan bízzak meg ezután akár egy orvosban is! Vagy a 36. hét után ne jelenjek meg terhesgondozáson?

Én nem várom egy orvostól sem, hogy ne legyen anyagias, de könyörgök, a pénzemért, amit adómentesen szerez meg, ne ő döntse el, hogy mikor, milyen módon, milyen veszélyeknek kitéve szülessen meg a gyerekem! Az pedig, hogy az abortuszok egy részét effektíve el sem végzik, tényleg nagyon szomorú. Kiteszik a nőket a megaláztatásnak, az altatás (ugyan igen csekély) kockázatának, feleslegesen, csak azért, hogy utána menjen a boríték? Hihetetlen. Ezek tényleg orvosok?

Annamari
muter
 
 


Kati (4343),remélem,mindezt a bíróságon is előadod,élőszóban (névvel,címmel,orvosi eng.számmal),mert ez így ám nem sokat ér!!

Ezzel nem azt akarom mondani,hogy nincs ill.nem lehet igazad!!
Névtelen
 


Sziasztok!

Eddig a Babanet egy másik topic-jának voltam lelkes olvasója-írója.
Mióta kipattant a botrány, olvasom ezt a fórumot is, mert természetesen engem is érdekel a téma. Eddig nem akartam hozzászólni, hiszen nem a MÁV-ban szültem és a jövőben sem szándékozom ott szülni. Viszont Tóthné hozzászólása arra késztet, hogy billentyűzetet ragadjak és én is megírjam a véleményemet. Remélem, nem utasítotok el „illetéktelenségem” miatt! Úgy érzem, annyiban én is érintett vagyok a témában, hogy nem rég szültem és szeretnék még gyereket, így aztán én is érdekelt vagyok abban, hogy a kismamák, ha csak egy hajszálnyival is, de nagyobb biztonságban szülhessenek a magyar kórházakban. Tehát:

Kedves Tóthné!

1.
medvike
 
 


Kedves Kati!
Nagyon erdekes dolgokat irtal le, koszonjuk, hogy beavattal bennunket a kulisszatitkokba.
Annyit fuznek csak hozza, hogy en Angliaban szultem es egyaltalan NEM volt lesujto velemenyem, inkabb ugy jellemeznem, hogy egy A`LOM volt, orvost egyalatalan nem lattam, szuleszno vezette le, semmilyen fajdalomcsillapitast nem kertem, minden nagyon klasszul es jol ment. Magyarorszagon is szultem, az nem volt annyira jo, de nem is panaszkodok.
Jelenleg az USA-ban elek, es hidd el, hogy nagyon szuper itt az egeszsegugyi ellatas. En elhiszem amit irsz, amit bemasoltal, de az en szemelyes tapasztalatom az, hogy nagyon jo. Csak azt szeretnem kivanni, hogy Magyarorszagon is hamarosan eljusson az egeszsegugy olyan szinvonalra (minden tekintetben: korszeru korhazak, felszereltseg, udvarias EMBERSEGES banasmod,stb)mint az amerikai.Remelem ez nemcsak (nem marad!) alom! Kép
Magdi
 


Hm.........Angliával kapcsolatban pontosan arra gondoltam amit mondtál. Akikkel én beszéltem (betegek) meglehetősen utálják azt a szisztámát hogy egy nő a terhességét "tokkal vonóval" végig tudja csinálni ugy hogy orvos nem is látta.Angliában az egyik legalacsonyabb a császárnetszés frekvencia Európában. Egy NAGYON megfontolandó tény ennek az egyenes következménye: A magyar Pető Intézet (ahol a szülési sérült gyermekekkel foglalkoznak) legfőbb szponzora az angol állam!!! A betegek tekintélyes része szintén angol..No comment??
kati4343
 


Kati, nem akarok Veled vitatkozni! Kép
Hosszu-hosszu evekig eltem Angliaban, 3 gyerekem van, hidd el, sok (nagyon jo!) tapasztalatot szereztem.
A szulesnel azert nincs jelen orvos a korhazban (csak ha valami komplikacio akad, akkor ott van a szomszed helysegben a jol felszerelt, minden eshetosegre felkeszult muto!), mert a szulesznok olyan magasfoku kepzesben reszesulnek, hogy le tudjak vezetni a sima szuleseket! Ugyanugy, ahogy Magyarorszagon is a szulesznok vegzik a munka "javat". Nem?
Meg annyit, hogy nekem egyaltalan nem volt problemamentes terhessegem, illetve olyan szempontbol volt csak gond, hogy terhessegi cukrom volt, viszont azt maximalisan kontrolaltak, vigyaztak/vigyaztunk ra. Ebbol a szempontbol is nagyon meg vagyok elegedve.Kép
Magdi
 


Kép
kati4343
 


Kedves Tóthné!
"Szabadidőmben inkább a gyermekeimnek olvasok mesét"
És te sohasem kapcsolódsz ki? A gyerekeid sosem alszanak? Elég nevetséges, nem gondold?
De menj gyorsan, nehogy a gyerekeid hiányoljanak!
Névtelen
 


Kedves kati4343, az hogy Mao-n a kismamak szeretik betegnek kepzelni magukat es havonta meggyozodni arrol, hogy "semmi baj", meg nem jelenti, hogy az angol szuleszeti ellatas csapnivalo. Az angol egeszsegugynek vannak nehezsegei, leginkabb a szakemberhiany miatt, ami azt is jelenti, hogy megsem el "minden" orvos a felso kozeposztaly szintjen. Az en ismeroseim velemenye nem ennyire lesujto, mint a tied. Egyebkent, ha a szuleszeti ellatas minoseget a vizsgalatok gyakorisagaval akarjuk meghatarozni, akkor az olasz rendszert is leirhatod, mert ott sincs felannyi vizsgalat sem mint itthon. Szvsz sehol sincs feleannyi vizsgalat sem, ahol nem a paraszolvencian alapul a szuleszek megelhetese.

A C tablettas leirasod remiszto Kép
idike
 


Ja meg valami. A szulesemnel (Olaszo) nem volt jelen orvos, csak a legvegen, de akkor is a szuleszno dirigalta neki: ide tegye a kezet doktorno, oda guggoljon doktorno. Ui. OK guggoltak korem, en ugy helyezkedtem, ahogy nekem tetszett. Ok voltak kenyelmetlen poziciokban, hasaltak a foldon, ultek a samlin stb. Nem az orvos kenyelme volt fontos, ui a szules NEM eletmento mutet.
Es bar nem volt a gatmetszesem, a hazaseletem, koszonom szepen jobb mint elotte, az 1db feluleti repedest 2 oltessel stoppoltak meg 4 perc alatt. (azt az orvos vegezte)

Senkit nem ismerek, aki a gatmetszes hianya miatt hatranyt szenvedett volna (ez kb 15 no, tudom, nem alap statisztikai mintanak) es legalabb 3-at akinek az en koromban mar volt korrekcios mutete mert valahogy nem sikerult a gatmetszest jol megcsinalni. Ismetlem, ez nem statisztika, de valahol hiszek abban hogy az Anyatermeszet kitalalta ezt es nem szivatta meg a noket azzal, hogy az elso szulesukkel elszurta a tovabbi hazaseletuket a gatmetszes kitalalasat megelozo parmillio evben. Mert ugye volt nekik nem egy szulesuk atlagban.

Amit a megoly szuper csaszarmetszes elonyeirol irsz a huvelyi szuleshez kepest, azt egeszen egyszeruen nem hiszem el. En a sajat karomban vittem a gyermekemet 2 oraval a szules utan a szobamba (30 meter seta) es masnap egy nover ramszolt, hogy miert setalok latogatasi idon kivul az osztalyon, ui. nem hitte el, hogy odatartozom. Ezt meg egy csodacsaszar utan sem hiszem, hogy megcsinalja egy kismama.
idike
 


kati4343 meg valami. Kép Magyar ismeroseim utaljak az angol iskolarendszert, mert a 6-7 eves gyerekeknek nincs hazifeladata, nincs napi 8 oraja, es a szunetre sem kapnak feladatot. Meg iskolataskajuk sincs, egy kis lapos irattartoban viszik a 2 fuzetkejuket. Ergo, nincs terheles, nincs haladas. Viszont nincsenek bizonyitvany miatt ongyilkos gyerekek sem Kép, a vegeredmenyt tekintve meg hat ugye mi haladunk ofelejuk es nem viszont.
Az angol iskolarendszer nem rosszabb mint a magyar, mint ahogy az egeszsegugyi ellatas sem az, csak mi ezt szoktuk meg, ezt szeretjuk. Meg akkor is ha ez a vacak...
idike
 


Az angol betegek azert jonnek a Peto intezetbe, mert otthon ezt nem tudnak megfizetni. Egy angol orvos konzultacioja! 100-150 font, egy ora kezeles ennek tobbszorose lehet. Az angol minimalber 4,5 font/ora (1500 ft+), en a duplajat keresem hasonlo munkakorben mint otthon kerestem (maganszferaban nagyon jo fizetesert), negyedannyi stressz mellett, kotelezo es ki nem fizetett tulora nelkul. Feketen lehet keresni barban csaposi munkaval 5 fontot orankent. A peto konduktorok magasan szakkepzett szakemberek. Egy baratnom 40 fontot ker 1 ora masszazsert szamla nelkul, aerobikoktatokent 20 fontot kap egy oraert a konditeremben es 7,3 fontot kap a korhazban, mint kisegito gyogytornasz, akinek az a feladata, hogy az izuletes betegeket besegitse a vizbe a terapiara. Viszont az nyugdijas es szabadsagos allas, a tobbi meg csak tisztan penz. Szerinted mennyit kerhet, egy a gyerekeert mindent megado csaladtol egy kvalifikalt peto konduktor Angliaban? Na annak toredekeert johetnek ide. Szvsz statisztikak nelkul ilyen inszinuaciokat megengedni eleg etikatlan. Angliaban nem tiltott, sot eleg szeles korben gyakorlott az otthonszules is, ugye ebbol nem vonsz le messzemeno kovetkezteteseket?
idike
 


Angliaban egy lombikkezeles 2500 font alaparon, + extrak, + gyogyszerek. Ha a punkciot altatasban kerem, az plusz majdnem 600 font, a 20 perces altatoorvosi munkaert. Nem tudom mennyi ez otthon privat, de nem hiszem, hogy majdnem 1 millio ft.

Egy kozeprossz kornyeken levo nagylondoni 2 haloszobas sorhaz kis kerttel 70millio ft.

A Peto-kerdeshez meg annyit, hogy ha bizonyitani tudja valaki, hogy a kezeleset Angliaban nem tudja megoldani, kulfoldon viszont igen, akkor fizeti a TB a szamlakat.
idike
 


Kedves Kati4343!

Megdöbbenve olvastam írásodat, nem is tudom mit higgyek sokminden tényszerűen hangzik, bár szerintem ember nem lenne Magyarországon aki ezt meg merné tenni. Te miért hallgattál eddig? Ha pedig az ügy érdekében tájékoztatni szeretted volna a leendő, vagy a pórul járt kismamákat, akkor miért nem mész tanúskodni ellene az illetékes helyen. Végre egy ember, aki "konkrétumot" tud mondani. Bár annak örülnék a legjobban, ha ez is mende monda lenne mint a többi zselés történet.
Névtelen
 


http://web.b-m.hu/belugy/belsajt.nsf/0/8612a052db570138c1256b97002b1148?OpenDocu ment
Megfogant a gyanú * Vizsgálat egy nőgyógyász ellen

ÁLDATLAN ÁLLAPOTBAN

Súlyos műhibák miatt több páciense feljelentette Z. S. (49) szegedi nőgyógyászt. A doktor szerint a vádak alaptalanok, ő megfelelően kezelte betegeit.
Csupa vér lett a WC-kagyló. A 30 éves asszony borzadva kapta el tekintetét, amikor megpillantotta az élettelen embriót. Úgy érezte, valamelyest enyhülnek alhasi fájdalmai, az idegei azonban felmondták a szolgálatot, sírógörcsöt kapott.
Több hónap telt el a vetélés óta, de még mindig pszichiáter kezeli a szegedi hölgyet. Feljelentést tett a nőgyógyász ellen, aki pár nappal korábban állítólag félrekezelte.

Komplikációk

Az orosházi kórházban sürgős műtéthez öltöztek be az orvosok. Egy 38 éves szegedi asszony, K. Mihályné állapota válságosra fordult. Szerencsére a műtét sikerült, a beteg életben maradt. A kezelő főorvos megállapította, hogy indukált vetélés következtében az asszony méhe begyulladt. Ezt a hölgyet is Z. S. kezelte korábban. Az orosházi főorvos indítványozta, hogy K. Mihályné tegyen feljelentést az ügyben, hiszen az élete forgott kockán az orvosi műhiba miatt.
– Hárman tettek feljelentést a szülész-nőgyógyász ellen – tájékoztat Köles Attila főhadnagy, a Szegedi Rendőrkapitányság vizsgálati osztálya életvédelmi alosztályának vezetője. – Többrendbeli, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetéssel és tiltott magzatelhajtással gyanúsítjuk Z. S.-t. A házkutatás alkalmával a magánrendelőjében lefoglaltunk orvosi műszereket, eszközöket, gyógyszereket és egy számítógépet.
– A lefoglalt orvosi eszközök között olyanok is voltak, amelyeket csak kórházi műtőben, steril körülmények között lehet használni – veszi át a szót Fülöp Orsolya zászlós, vizsgáló. – Az orvos a társasház földszintjén egy tárolóhelyiségben alakította ki rendelőjét, a szükséges hatósági engedélyeket azonban nem tudta bemutatni. Orvos szakértői vizsgálat is folyik az ügyben, ugyanis a gyanúsított a Cytotec gyógyszert magzatelhajtáshoz is használta, ami a gyártó szerint szabálytalan. Ebből aztán számos komplikáció származott. A gyógyszerismertető szerint terhes és szoptató nőknél szigorúan tilos ezt a szert alkalmazni.

„Cáfolom!”

Felkeressük Z. S. szegedi magánrendelőjét. A földszinten, a kapubejáró mellől egy csöppnyi irodán át jutunk a körülbelül háromszor három méteres rendelőbe. Polcok, mosogató és egy nőgyógyászati vizsgálószék alkotja a berendezést.
– Elutasítom a vádat, hogy magzatelhajtást végeztem volna a rendelőmben, illetve veszélyeztettem volna bármelyik páciensem egészségét – mondja kérdésünkre az orvos. Mióta elindult az eljárás, nem praktizálhat, betegállományba vonult.
– Régebben elhalt embriókról van szó, ezt nem nevezhetjük művi terhesség-megszakításnak – folytatja Z. S. – A rendőrség által lefoglalt orvosi eszközöket, többek között a vákuumszívó csöveket csupán a rendelőmben tartottam, de nem használtam. Bizonyítja ezt, hogy még a steril csomagolás is sértetlen volt némelyiken. Annak idején Budapesten, az orvosiműszer-boltban vásároltam őket, mert egy korábbi munkahelyemen a kórház nem biztosított ilyen eszközöket. A lefoglalt gyógyszerek nagy része is évek óta érintetlenül állt a dobozokban, bizonyítja ezt a rájuk rakódott vastag porréteg is. Tulajdonképpen megfeledkeztem róluk, azért nem dobtam ki őket. A szavatossági idejük is rég lejárt. Egyébként kizárólag a Magyarországon is elfogadott, törzskönyvezett gyógyszereket használtam. A Cytotec tablettát eredetileg gyomorfekélyes betegeknél gyomorvérzés megelőzésére fejlesztették ki. A klinikai gyakorlatban azonban nőgyógyászati beavatkozásoknál is használják az ország számos kórházában. Ezt semmi esetre sem lehet orvosi műhibaként értékelni.

Mégis teherbe esett

A csengelei Virág Sándorné is feljelentést tett Z. S. ellen. Huszonkét éve páciense a nőgyógyásznak, őt is kezelte Cytotec tablettával.
– Erős vérzéseim voltak – magyarázza az asszony. – A legszörnyűbb az volt, hogy semmit nem mondott a doktor úr, hogy mi okozhatja. Öt gyermekünk van, 23, 20, 16, 13 és 10 évesek. Gondoltuk, nem kell már nekünk több gyermek. A nőgyógyász megígérte, hogy valamit befecskendez a petevezetékembe, az majd elzáródik, így nem eshetek teherbe. Mit ad Isten, pár hónap múlva érzem, hogy megint áldott állapotban vagyok. Mi több, egy ikerpárral gyarapodtunk. Most nyolc hónapos Katalin és Miklós. Ennivaló babák. Tulajdonképpen örülünk nekik, de hát hét gyerek a mai világban!? A faluban is megszólják érte az embert.
Névtelen
 


Kati 4343
Megdöbbentő, amit írt. Köszönöm a tájékoztatást és örülök, hogy végre korrekt szakmai hozzászólás is olvasható itt.
Ezennel az én dilemmám eldőlt orvosváltás kérdésben. Csak sajnos úgy vagyok vele, mint Annamari írta, ezek után nem tudok 100 %-ig megbízni egy orvosban sem.
drazsé
 


Névtelen
 


Egy hete, baráti társaságban beszélték a hölgyek, hogy egy ismerősük a szülészeti magánrendelő asszisztensétől tudta meg, hogy Mr. Doktor már nem vihet szülőnőt a MÁV-Kórházba. Mr. Doktor tehát még "gondoz". Előítélet gyanúja nélkül nem lehet megbecsülni, hogy mennyire lehet tevékenységét terhesgondozásnak tekinteni és mennyire "öngondozkodás"-nak, mindenesetre a hozzá járó kismamák hamarosan bizalmuk és pénzük vesztését fogják gyászolni.

Mit gondoljon erről az egészségügyben dolgozó?
folyt:
http://www.aks.sote.hu/article.php?sid=230
Névtelen
 


Sziasztok!
Régi olvasója vagyok a babanet társalgónak, de még ennyi férfit semmilyen témához nem láttam hozzászólni. Ennek a magyarázatát pedig abban lelem, hogy ezek egytől egyig a Herczeg doki álnéveken, esetleg rokonai és üzletfelei is be vannak vonva a mentegetésbe. Sajnos babanetes tapasztalat híján kifelejtette (kifelejtették) a számításból, hogy férfi itt rendkívül ritkán fordul elő, és ez gyanúsan feltünő…
Névtelen
 


Kati4343!
Én a "C" tablettával kapcsolatos tapasztalataimat osztanám meg veled, és ha szánnál rám egy kis időt kérném véleményedet!
Három terhességem szakadt meg, kettő már nem végződhetett "műszeres befejezéssel" a babák nagysága miatt.
Az elsőnél - 18 hetesen megrepedt a magzatburok - a kórházba érkezés után rögtön felhelyezték a tablettát - csak annyi tájékoztatást kaptam, hogy kb. 12 óra múlva fogok szülni. A hatás gyorsabb volt, egy óra múlva visszakellett hívni az orvosomat, mert elvetéltem.
A második esetben fejlődési rendellenesség miatt
veszítettem el egy 16 hetes babát.
Este a kórházban felhelyeztek egy katétert a méhembe, hogy reggelre kitágítsa a méhszájat és ezzel elindítsa a vetélést. Ez nem történt meg, így rákötöttek egy vízzel telt katéteres zsákot, azzal húzatták másfél napon át. Iszonyatos fájdalmam volt, mintha csipeszen lógtam volna a fülemnél fogva.
A kívánt hatás elmaradt, jött az oxitocyn infúzió - normál érték többszörösét ömlesztették belém két napon keresztül, de nekem egyetlen görcsöt sem okozott.
Többször kértük orvosommal az osztályvezetőt, hogy használhassuk a cytotec-et, mert az már egyszer bevált, de egyértelműen elutasított arra hivatkozva, hogy súlyosabb esetekre tartalékolják azt a néhány szem gyógyszert, ami a kórház rendelkezésére áll.
Én már felajánlottam azt is, hogy megveszem a gyógyszertárból, de a válasz az volt, hogy csak külföldről hozható be.
Végül sikerült hosszas alkudozás után egyetlen tablettát kicsikarni tőle s a "jótékony" hatás nem is maradt el, két óra múlva elvetéltem.
Más-más kórházaknál ekkora különbség lenne gyógyszerhasználati lehetőségek és módszerek között?
Azóta született egy koraszülött, de egészséges kislányom méhlepény leválás miatti császármetszéssel.
Ha mégegyszer előfordulna, hogy szülésmegindításra volna szükségem engedjem, hogy a cytotec-et használják, vagy nagyon veszélyes?
Névtelen
 


Köszönöm az észrevételeket, az ellenvéleményeket is maximálisan tiszteletben tartom. De azt hiszem, hogy itt abba kell hagynom. Talán nem kell különösebb képzelőerő ahhoz, mi történne velem, ha rájönnének ki is vagyok valójában. Esetleg a Groznij-i városi kórház szülészetén még talán kapnék állást....Közelebb valószínütlen. Egy biztos: minden amit leírtam valóság, ill tény. Ez nem mond ellent annak, hogy, teljesen jogosan másnak más véleménye lehet. Mindenkinek szövődménymentes terhességet, szülést és egészséges kisbabát kívánok
kati4343
 


Kati4343,
vagyis doktorúr/nő(???)! Erősen kétlem, hogy ön valójában ügyeletes volt ma éjjel. Az eléggé valószínű, hogy orvos vagy szülésznő (stb), vagyis egészségügyben dolgozó, azonban feltételezem, hogy nem olyan naiv, hogy elhiggye, nem tudhatjuk meg, ki volt ma éjjel ügyeletben. Simán megtudhatjuk. Kép Én már csak a válaszsms-t várom. Természetesen nem fogom közzétenni a választ. KépKépKép Szóval ha ön valóban a mávos szülészeten volt ügyeletes ma éjjel, akkor javaslom, hogy legközelebb ne szolgálhasson ki infokat, amikkel azonosítani lehet magát. (Vagy ez esetleg célja volt? Nem érteném, miért.) Ha pedig ön nem az, akinek mondja magát, akkor... valójában kicsoda? És miért volt ez jó? Kinek akar rosszat?
Névtelen
 


Névtelen, mielőtt ócsárolsz, nézz utána pontosan a részleteknek! Kati sehol nem írta, hogy a MÁV-ban ügyelt volna.
Mi fáj Neked?
Névtelen
 


Hol szerepel, hogy a MÁV-ban ügyeletes?
Névtelen
 


Névtelen 8:59!
Hol szerepel olyan infó amiből azonosítani lehet, hogy Kata4343 hol ügyeletes??? Mert én nem találtam. Miből gondolod, hogy valaki a MÁV ügyeletéről írogat?
Végre valakitől 'szakmai' leírást kaptunk, ami számomra elég hihetőnek tűnik.
De én is csak azt tudom kérdezni, amit a tegnapi 23:27-es névtelen: vajon a kollégák miért hallgattak eddig? Meg kellett várni, hogy egy ilyen tragédia történjen? aks.sote.hu: 'Lehet sorozatosan provokált szüléseket levezetni az asszisztencia és az ügyeleti kollégák tudta nélkül?' 'Van-e érdeke a kórháznak abban, hogy nagy betegszámot teljesítő kolléga szabálysértései felett szemet hunyjon?'
Számomra már nem csak az a kérdés dőlt el, hogy váltsak-e nőgyógyászt, hanem az is, hogy váltsak-e kórházat. Többet nem kívánom a saját és születendő gyermekem életét erre a kórházra bízni. Talán a többi sem sokkal jobb, de azért még reménykedem...
virga
 
 


Sziasztok!

Nem tartozom a MÁV-os mamákhoz, de olvasom a hozzászólásokat.

Kati4343!
Ne hagyd abba!


Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


"vajon a kollégák miért hallgattak eddig"

Mert a bilivel ők is borulnak....
Névtelen
 


Eleg szomoru a tablettas dolog vagyis inkabb hororrisztikus.En is erintve vagyok mar ami a meginditott szuleseket jelenti es egyszeruen nem tudom elhinni hogy ez velem is megtortenhetett. Nincs nap hogy ne gondolnek erre ebbe igy bele lehet kattani.Nem tudom magam ezen tul tenni.Mas is van igy hasonlo cipoben mint en?

Üdv: Anita
Névtelen
 


Anita!

Igen... Kép

Annamari
muter
 
 


Különbséget kell tenni a programozott szülés és a szülésindítás között! Szülésindítás (vagy szülésindukció) olyan esetekben fordul elő, amikor valamilyen anyai vagy magzati ok indokolja a terhesség mielőbbi befejezését (pl: magzat méhen belüli növekedési zavara, túlhordás -ami nem azonos a terminustúllépéssel - anyai magas vérnyomás, stb. Programozott szülés esetén terminusban, megfelelő méhszájlelet, előzetesen elvégzett és pozitív eredményt adó oxytocin érzékenységi teszt után, a SZÜLŐNŐVEL TÖRTÉNT ELŐZETES MEGBESZÉLÉS UTÁN! a szülést különböző módszerkkel megindítják. Ebben az esetben nincs orvosi indoka a szülés terminálásának (mint a szülésindítás esetén), azonban mindkét esetben vannak szakmai feltételei és ami a legfontosabb: a szülőnő megfelelő tájékoztatása és beleegyezésével történik! A Cytoteccel egyébként nincs semmi baj, már többek életét (vagy méhét) mentette már meg, csak szigorú szakmai szabályok szerint kell használni! (A morfium és más kábító fájdalomcsillapítók is veszélyesek, ha nem a szakma szabályai szerint használjuk). A doki abban hibázott (és ezzel a zömében becsületesen dolgozó szakmabelieket is sárbarántotta), hogy a szülőnő tudta nélkül tette amit tett és szabály még a prosztaglandin használatával kapcsolatban (a zselé is egy ilyen vegyület), hogy csak intézetben használható és felhelyezését követően - különösen indítás esetén - szigorú és állandó felügyeletet igényel a kismama vagy beteg. Ő meg szépen haza küldte a pácienseket. A nagy számok törvénye szerint persze bejön a baj, csak az arányok nem mellékesek és az sem, hogy ezek forszírozás után vagy spontán a természet sajátos rendje szerint történnek.
Bocs az okoskodásért, de úgy gondoltam egy-két gondolatot tisztázni kell! Nrem vagyok MÁV-os és azt gondolom aki ezután is oda jár és bízik az orvosában -szülésznőjében, jól teszi, jó hely az, csak most egy valaki miatt lehúzzák. Dolgoznak ott is rendes, becsületes, szakmájukat értő és szerető emberek!
Szakértő
Névtelen
 


Sziasztok!

Néhány napja nem írtam, de örömmel tapasztalom, hogy végre a kritikus hangok is feljövőben vannak.
Én azt hiszem már mindent leírtam a saját tapasztalataimmal kapcsolatban.
Még csak annyit, hogy akik (még) mindig azt hiszik, hogy mi ezt H.Sz. karrierjének kerékbetörése érdekében tesszük, mert nincs jobb dolgunk.
Szóval oké, hogy rengeteg szülést rendben levezetett (legalább is nem volt gond), de ez azért nem úgy működik, hogy egy jó, egy rossz kiegyenlíti egymást, aztán megnézzük, hogy mi marad az összesítés után plussz vagy mínusz. Itt az elkövetett hibákért kell őt megbüntetni. Hiába vezetett egy buszsofőr x évig balesetmentesen, ha egyszer elalszik és balesetet okoz, akkor nem mondja, senki, hogy semmi baj, hiszen, előtte több száz embert baj nélkül célba vitt.

Még egyszer, aki érintett vagy úgy gondolja, hogy az, jelentkezzen a rendőrségen.

Kati! Nem tudom olvastad-e, nálam is tuti beindította, nem tudom, hogy tabletta, kúp vagy zselé volt-e, de nem lehetett látni semmit nála, de a vizsgálat nagyon fájt és azt mondta, hogy vérezhetek is aznap.
A főnökök a MÁV-ban egyértelműen falaztak, aszisztáltak neki a tevékenységéhez, ill. eltussolták a "kisebb" hibáit. A szűlésznők, kollégák meg nem tudtak mit csinálni ellene, hiszen egyrész féltek, féltették a saját állásukat, másrészt hiába mentek a főnökökhöz, azok nem tettek semmit.
dicsi
 
 


Igazatok van, tényleg sehol nem írta le kati4343, hogy a MÁVban dolgozik. Valamiért természetes volt számomra. Figyelmetlen voltam. Ezért elnézését kérem.

És nem, nem fáj nekem semmi. Sőt, örülök, hogy hozzáértőtől sokkal többet tudtam meg erről. Kép És Kép. (Két babám a H-nél született, bár ilyen tablettázás nem fordulhatott elő nálam, mert ő csak ügyeletes volt.)

8:59-es névtelen
Névtelen
 


Sziasztok!

Az interneten olvastam, hogy a Cytotec a csecsemők agyi károsodását okozhatja, meg azt is, hogy az USA-ban a gyógyszer papírján figyelmeztet, hogy ne használják szülésmegindításra, mert a méh szétszakadását okozhatja. Ott gyomorfekély kezelésére engedélyezték, nem szülésmegindításra. Szerintem a H. meg a többiek is elolvassák a tájékoztatókat és tisztában is vannak a lehetséges komplikációkkal.

És leendő kismamák, akiknél az orvos mesterségesen be akarja indítani a szülést, tudjátok meg, mert ők is kell tudják, hogy amikor az anyai szervezet (agy) termeli magától az oxytocint, akkor abból az agyban is marad és megemeli a fájdalomküszöböt, a fájásokkal párhuzamosan, mígha az orvos ad oxytocint, akkor az nem emeli a fájdalomküszöböt, csak a fájásokat, ezért az amúgy is fájdalmas szülés még fájdalmasabb lesz. Nem kínzás ez?

Látjátok, jó ez a fórum, mert a női- és mama-, baba magazinokban néha csak a szirupos szüléstörténeteket közlik, ahol a kismama annyira de annyira hálás az X. kórház Y. orvosának és az egész csapatnak, hogy majd elolvad. Szerintem másfajta történeteket is beküldenek, csak azokat nem közlik.
kati1
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: