Új privát üzeneted érkezett!

Jó, ha tudjátok, hogy mivel a komplikációkért fizetnek a kórháznak, egy csomószor akkor is feltüntetnek ilyet a kórlapon, ha nem volt ilyen. Ezt a gyerekorvos mondta. Miután hosszan tanakodtunk, hogy lehetett a köldökzsinór 1x a nyakon, mikor Apa ott volt, végignézte a szülést, és állította, hogy nem volt ott semmiféle köldökzsinór. Kép
Szóval nem kell minden esetben megijedni, hogy "nem mondtak el valamit". Lehet, hogy pusztán mást adminisztráltak pénzszerzés céljából.
A ciki, hogy most döntsd elé Te, melyik eset áll: volt-e vagy nem volt komplikáció... Kép
Névtelen
 


Virag! Na, meg Többi Kisleany! Svajcban is ugy van, mint Svédorszagban, egy (esetleg 2) szülésznénivel szül az ember lanya, a doki csak akkor jön be, ha komplikacio adodik. Komolyan mondom, nekem ez tökéletesen megfelel!!! Na jo, a maganklinikakon ott a SAJAT orvosod, ö segiti a vilagra a Pöttömöt, de én nem akartam magan klinikan szülni. Jobb is volt igy. Aztan ugy tudom, ha nagyon komoly komplikacio adodik, a maganklinikak hiaba csillognak-villognak, gyorsan a Varosi Egyetemi Korhazba visznek!!!

Nem ugy értettem a kiteregetést, hogy az az ö maganügyük, rank nem tartozik, hanem ugy, hogy nem vagyok benne biztos, hogy minden orvos hajlando lenne erröl nyiltan beszélni!!! Pedig kéne!!! Hogy tudja az ember, mire szamithat!!!

De hat hosszuuuuuu utat kell még megtennie a magyar egészségügynek ahhoz, hogy megfelelö legyen...Kép

Virag!!! Mé nem valaszolsz soha arra a kérdésemre, hogy miért kelsz 5-kor??? Hmmm???
Vendég
 


Helló, helló!
Hát azért az is igaz, hogy ember legyen a talpán aki ebben az egészségügyben dolgozni mer, és nem csak az orvosokra gondolok...A szülésznek én is fizettem (utólag, hálából egy boríték és egy nagy doboz I love Milka segítségével), de a gyerekorvos és a védőnő egy fillért sem voltak hajlandóak elfogadni, úgyhogy végül egy édességcsomagot csináltam nekik, süti, csoki ilyesmi, és egy oltásnál letettem az asztalukra. Komolyan mondom, olyan érzésem volt, mintha jobban örültek volna ennek mint a pénznek. Az éppen "szolgálaton kívüli" de gondolom napok óta dolgozó védőnők is bejöttek, és percek alatt egész helyes kis bulit csaptak, de mi a picivel persze nem maradtunk ott, mégiscsak oltásra mentünk! Kép
zpeteri
 
 

 
 

Egyébként több politikust ( a nevüket nem tudom) hallottam, aki szerint ha az orvosok fizetése normális lenne nem lenne hálapénz. Ezt remélem ők sem gondolják komolyan! Az a pár rendes orvos aki most sem fogad el pénzt, akkor sem fogadna, de akikről itt olyan gyakran szó van, azok 400ezer forint mellett is miért ne kérhetnének még 100ezret? Minél több, annál jobb. Ezt a rendszert nem lehet megszüntetni, és nem is kell, valahogy ezt az előre elkérem a háládat dolgot kéne megoldani.
zpeteri
 
 


Kukacz,
mert a drága gyermekeim 3 és 4 között kelnek... Kép

Virág
Virág
 


Feltehetően minden probláma megoldódna , ha rendeznék az egészségügyiek fizetését.Pl orvosi
oradij legyen = az ügyvédek óradijával.A probléma
megoldásának egyedüli módja lenne a megfelelő óradij ( a jogászoké 1989 -től 10 000 Ft/óra )
gordiusz
 


A hálapénzrendszert meg kell szüntetni.Első lépésként a tisztességes óradijat kellenne megállapitani ( amelyik eléri a jogászokét)
Majd a biztositási rendszert átalakitani ahol
megjelennek a magánbiztositók is. A jelenlegi
rendszer kárvallotjai pontosan azok akikről az szól ( betegek és orvosok ) Méltánytalan e két
kárvallott csoportot egymásnak uszitani. Rend
csak akkor lesz ha a társadalom (és a politika)
felismeri, hogy az orvosok és az egészségügyiek
fizetését nem a betegekre kell átháritani.
gordiusz
 


Virag!!! Nem lehet visszafektetni öket??? Az én Fiam is felébred inni 3-4 körül, de aztan visszaalszik. Fél 7-ig, mert akkor mar éhes...Kép

Gordiusz!!! Teljesen igazad van!!!Kép En is valami ilyesmire gondoltam, csak nem tudtam ilyen frappansan megfogalmazni!!!KépBRAVO!!! Es aztan, ha valaki akar valamit adni, mint mondjuk itt, Svajcban, adjon. Ha nem akar, ne adjon. Köszi a hozzaszolast!!!

Kép
Vendég
 


Gordiusz? Miért épp az ügyvédek óradíjához méred? Mert nekik a legnagyobb? Bár az átlag ügyvédé biztosan csökkenni fog, hiszen egyre több az eszkimó, a fókák száma pedig nem változik.

Ha az orvosok fizetését emelik, akkor a többi közalkalmazottét is kell. Akkor legyen egy tanár fizetése 8000Ft/óra például, az ápolónőé pl. 4000Ft/óra, de egy jobb szakmunkásé is érje el a 3000Ft/óra-t. Szóval az arányok is legyenek a ny.e-i országokéhoz hasonlóak. Kinek lenne ez ellen kifogása? Csak a munkaadóknak - próbáld meggyőzni őket.
kati1
 


Kati1
Mit szeretnél egyenlöséget?
Szerintem nem vagyunk egyenlök, így a fizetésünk sem az. Megérdemlik a nagyobb fizetést. Az építési vállalkozó fizetése sokxosa az orvosénak. Ha a hálapénzt meg akarjuk szüntetni, elöször a fizetéseket kell megemelni, vagy inkább menjen el az összes orvos építési vállalkozónak?

Gordiusz
nagyon tetszett ez a mondatod
"Méltánytalan e két kárvallott csoportot egymásnak uszitani."
Most már nagyon várom mi lesz ennek az egész botránynak a vége, márha vége lesz valaha.

Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok, vegigolvastam mindent eddig elhataroztam hogy leirom nektek milyen a rendszer az USA-ban. Fizetesekrol pontosat nem tudok, csak annyit hogy egyaltalan nem panaszkodnak sem az orvosok, sem a noverek. Itt a novereket nagy becsben tartjak (anyosom nover, nagyon kenyelmesen el). En nemsokara szulok, leirnam hogy eddig hogy ment. Szoval kezdenem ott, hogy a terhessegem elejen nem volt egeszsegbiztositasom, de vereztem es be kellett mennem a varosi korhazba, ahol csinaltak egy ultrahangot. Jott a szamla: 740 dollar (fizetesem 1200). Szerintem ez ugy ahogy van disznosag, egy tizperces ultrahangert, de ez a rendszer-nincs biztositasod, elut az auto vagy barmi baj er egy eleten at fizeted a reszleteket. Muszaj volt biztosirast kotni, a ferjemmel egyutt csaladit kotottunk. Namost, mikor kitoltottuk a papirokat, be kellett irni az utolso menstruacio idopontjat, amibol persze gyanut foghatnak hogy terhes vagyok. A ferjem beirta az idopontot, masnap jona telefon a tarsasagtol hogy akkor en terhes vagyok e? Letagadtam, faggattak, hogy akkor hogy lehet hogy ket honapja nem jott meg. Teljesen maganugy, ezeregy oka lehet. Tagadtam. Es jol tettem mert terhesen egy honapban joval tobbet kene fizetnunk a csaladi biztositasra. En szerencses voltam, de pl annak akinek magas vernyomasa van vagy kronikus betegsege RENGETEGET fizet egy honapban. Mi 300 dollart fizetunk kettonkert. A terhesgondozas ingyenes, kiveve a labor, pl vervizsgalat 10 dollar "co-payment. Szules ingyenes. De: a multkor valami mas miatt kellett kivizsgaltatnom magam: 25 dollar co-payment. Idopontot kell kerni telefonon, elmondani hogy mia problema, es a telefonos no eldonti hogy orvoshoz utal vagy noverhez. Engem noverhez utaltak. Bementem, kifizettem a penzt, bemegyek a korhazba, megvizsgalt, kb ot percet vett igenybe, mondta hogy minden rendben ne aggodjak, es kiviharzott. Nem hazudok, ot percnel nem volt tobb, es a havi 300 dollar mellett 25-ot kellett fizetnem. Nem panaszkodom, mert ha nem lett volna biztositasom akkor ki tudja mennyit kellett volna fizetnem. A rendszerrel alapjaban veve semmi bajom, de az emberbol rendesen kiszivjak a penzt. A szulesrol annyit hogy szulesznok lesznek bent es orvos a kozelben ha kell. Kerdesem lenne hogy otthon hogy reagalnanak az emberek egy ilyen rendszerre? Nekem sajnos foglamam sincs atlagfizetesekrol, de itteni arannyal egyenloen merve, ha ennyit kene fizetnetek egy honapban es azert garantalt lenne a vilagszinvonalu ellatas mit szolnatok? Nem beszelve arrol hogy minden szamitogepben van, osszes adatod es egeszsegugyi hattered, milyen gyogyszert szedsz, mindenki tud mindent:mikor kellett ugyeletre menned es miert,ha elfelejtetted lekerheted a kovetkezo vizsgalatod idopontjat telefonon vagy szamitogepen, kerhetsz utiranyt is, sot, mindezek mellett postan es telefonuzenetben ertesitenek az idopontokrol. Gyogyszert szamitogeprol valthatsz ki ha akarsz. Es meg valami: a terhessegem soran barmi bajom volt, a nover hotline-t kell hivni elmondani hogy mi a baj es ok ertekelik: ha ugy gondoljak hogy be kell menned akkor behivnak (legtobbszor), mire bemesz mindenki keszenletben all es-megintcsak-mindenki tisztaban van a hattereddel. Nem nyaggatom az orvost egy alhasi gorccsel mikor lehet hogy eppen mut, hanem a szepen kiepitett telefonos rendszeren keresztul beszelhetek kepzett noverekkel. Hat ennyi. Halapenz ismeretlen fogalom, az egesz rendszert itt is vegulis a betegek tarjak fent de mashogy: en havi 300 dollarral jarulok hozza, es rajtam kivul meg milliok ugyanigy, allam nincs bevonva.
angel13
 


Kommunista Katam!!! Hogy mindenki egyenlö legyen, sokaknak az âlma... De sajnos megvalosithatatlan...Kép Soha nem lesz egyenlöség, és soha nem lehet ezen segiteni...Hogy miért éppen az orvosokat tamadtak, amiért halapénzt fogadnak el??? Mert ez köztudott. Mindenkinek volt mar dolga dokival, aki nyujtotta a markat, akkor is, ha semmit nem csinalt szinte... De ugyanugy adunk borravalot a mesterembereknek, a fodrasznak, a pincérnek, na jo, ott nem ök mondjak meg, mennyit adjunk...Az orvosokra nagyon sokan féltékenyek, és nagyon sokan nem tudjak, milyen nehéz a dolguk a lelkiismeretes, rendes orvosoknak. Mert van sok ilyen is. De erröl mar több topic-ban irtam-irtunk...Kép

Természetesen vannak javitasi lehetöségek, legyen orvos, vagy ügyvéd, vagy fokaKép, vagy épitési vallalkozo az illetö...Kérdés, hogyan tegyünk jobba valamit, amit oly régen elrontottak??? Türelem...

Szegény tanarok...KépHiaba kinlodnak a sok kölökkel, nincs halapénz. Na, néha 1-1 szal virag, vagy falinaptar. Itt sem azt varna el az ember, hogy ajandékokat, vagy halapénzt adjanak a kedves szülök, hanem, hogy magasabb legyen a fizetés... Kérdés:miböl??? En is tanar lennék... De oly siralmas a fizetés, hogy elkezdtem mas munka utan nézni...

Angel! Erdekes, amiket leirtal. Jobb, mint Otthon. En is leirtam mar több helyen, mi is Svajcban a helyzet... Szerintem ELEG jo!!! De itt sincs egyenlöség!!! Ha pld. külföldi 1 orvos, nem svajci allampolgar, hiaba végezte itt az orvosit, hiaba van tartozkodasi engedélye, nem nyithat maganrendelöt, igy 10-ed részét keresi a svajci allampolgarsagu, maganrendelös dokiknak...Kép

Kép
Vendég
 


angel13
Nekem tetszene ez a rendszer, az árakat leszámítva Kép
Én is leírom, nálunk, hogy történnek a dolgok.
Kötelezö vérvétel AFP-hez: 1 órát álltam sorba, leülni nem lehetett, mert az olyan, mint ha kiállnék a sorból és egyébként sem volt annyi ülöhely, mint amennyi beteg. Idösektöl a nagyhasu kismamáig mindenki volt.
Én csináltattam amniocentézist, mert már 35 éves voltam és ilyen öregen már indokolt. Telefonon kellett idöpontot kérni a genetikai tanácsadásra, hiába mondtam, hogy mindennel tisztában vagyok, ez kötelezö, különben nem végzik el, ígyhát elmentem az adott idöpontra. Egy óra múlva kijött egy növérke és beszedte a papírokat. Azt gondoltam, hurrá mindjárt behívnak. Egy frászt, 4 óra múlva szólítottak és leültettek egy belsö helységbe, ahol még hárman várakoztak elöttem. Végre rámkerült a sor. A beszélgetés nem tartott egy percig. Megkérdezték tisztában vagyok-e a kockázatokkal, mondtam igen. Jó akkor írjam alá a papírt, hogy kiokosítottak. Mindezt 20 hetes terhesen étlen szomjan, mert kaját nem vittem, büfébe meg nem mertem elmenni, mert nem tudhattam mikor hívnak be. Kaptam idöpontot a vizsgálatra. Itt is kb 4 órát várakoztam. Aztán az eredményért is személyesen kellett bemenni, de erre már "csak" 2 órát kellett várni és közben végignézni azokat a kismamákat akik sírva jöttek ki, mert nekik nem lett jó az eredmény. Nekem szerencsére minden rendben volt.
Ez csak egy kis ízelítö volt az itteni EÜ-böl.
Kriszta
Nyanya
 


Nyanya! OUPPPS!!! Na, itt nalunk a 2 között van... Az arak is, meg a többi...
Vendég
 


Angel, mit szólnánk? Gondolkodjunk csak, az 1200 dolcsidból Te fizeted a felét a 300-nak, akkor az ugye 15%. Tehát a jövedelmed 12,5%-at fizeted, és emellett kicsit érdekesnek találod, h még plusz díjak vannak. Namost abba gondolj bele, Te is Kukacz, h idehaza az állam elveszi a jövedelmed 14%-at töled TB-re ... és még ehhez a hálapénz? Ja, ha beutaló nélkül csináltatnál vérvizsgálatot az itt még meg is haladja a 25 dolcsit..220Ft/Dollárral számolva.
Az az 1200 dollár havi jövedelem itt az átlaghoz képest elég magas...ám.8)))
kovex
 


oppá, az "akkor az ugye 15%" nemkívánt törlendő 8))))))
kovex
 


Ma a minimálbér 50eFt
egy átlag ember fizetése kb. 80-100eFt
hálapénz a szülésért kb. 30-100eFt
egy terhesrendelés kb. 5-9eFt (normális terhességnél havonta egyszer)
ez akkor hány % ???????
és ez a Kovex álltal is említett 15% felett

angel13
azt hiszem az elöbb nem számoltam utána, tényleg jó a ti rendszeretek még árban is.
Nyanya
 


bocs, 14% felett
bár 1% ide vagy oda itt már mitsem számít Kép
Nyanya
 


Elnézést, hogy beleszólok. Hetek óta csak ez a téma érdekel (szinte) és mindent elolvasok különböző fórumokon. De Nyanya előbbi bejegyzésére reagálva kérdezem, hogy miért kellenne fizetnem például a terhesgondozásért? Tavaly szültem a SOTE I.-n. Oda jártam a 16. héttől és egy ruppómba nem került. Igaz, hogy előtte 16 hétig csak a megfelelő helyet és a megfelelő doktort kerestem, akinél nem kötelező és nem is kell fizetnem. De ezt már másik topicban leírtam. Egyszerűen csak utánna kell járni ( szerintem ) és keresni kell, valamint mindent elolvasni a neten és ahol csak lehet. De ez úgy látszik csak az én véleményem....

Kép
Kép
macskási
 
 


OFF

Gordius!

Bocs, de azt honnan veszed, hogy a "jogászok" "óradíja" 89-től 10.000,-Ft/óra???

Mi az, hogy jogászok? Bírók, ügyészek, ügyvédek???

A bíróké sokat változik, nem óradíjuk van, hanem havi fix. Ügyész dettó. Az ügyvédnek annyi az óradíja, amennyiben az aktuális klienssel éppen meg tud állapodni.

Bocs, tudom, hogy nem ide illik, de mindig kicsit kiakaszt, hogy az emberek többsége meg van róla győződve, hogy minden "jogász" (???) dúsgazdag. (Kis része dúsgazdag, közepes részének jól megy, és van egy szintén közepes része, aki tengődik. Ráadásul jelenleg nagyon nagy a "túltermelés" és a piaci verseny. Nem panaszkodom, én jó helyen vagyok, de azért látom amit látok...)
ON

Fentiektől eltekintve viszont maximálisan igazad van abban, hogy lehetne így fixálni.

Óradíjjal egyébként viszont mindig van 1 probléma: ha óradíjban számolunk, könnyen elérhetjük, hogy valaki jó sokat "szöszmötöljön" a problémamentes esetekkel... Mer az a legeccerűbb.

Félreértés ne essék: nem feltételezem ezt az orvosokról úgy általában. De minden szakmának meg van a selejtje.

Üdvözlettel,

Liza
bay
 
 


macskási
Igazad van nem kötelezö fizetni, amit én írtam a terhesrendelésre az valóban a magánrendelöben kért összeg. Mellesleg megjegyzem ennek az összegnek a felét a nem magánrendelöben is sokan elkérik vagy elvárják. Lehet menni az sztk-ba mindig az éppen ügyeletes orvoshoz is. Sajnos nögyógyászt nem lehet választani, csak háziorvost.
Én is mindent elolvasok a neten, de szerinted a nök hány %-ának van erre lehetösége? Lehet, hogy szerencséd volt és találtál egy lelkiismeretes orvost, de ha most nem találnak megoldást a kirobbanó vitára legközelebb kevesebb esélyed lesz erre.
Kriszta
Nyanya
 


Kukacz! A 10000 egyenlő a 8000-el, 4000-el vagy 3000-el? Avagy szerinted csak egyes kategóriák bérét kell a nyugati szintre emelni, a többit pedig hagyni, ahogy van?

Lehet, hogy H.Sz. is inkább építési vállalkozónak kellett volna menjen?!
kati1
 


kati1
Lehet, mindenki jobban járt volna Kép
Kriszta
Nyanya
 


Kati! Valoszinüleg nem értetted, amit irtam, de sebaj. KépKépKép
Vendég
 


Kedves MINDENKI! Szerintem Magyarországon egy jó ideig még nem lehet eltörölni a hálapénz intézményét, mert ezt automatizmusként él bennünk (ha nem is mindannyiunkban). Régen a falu orvosának - akit a falu "szolgálati lakással", fizettséggel látott el- a gyógyításért hálából kacsát, pulykát, fakanalat, bármit adtak. Még ma is jellemző, hogy a kisebb háziorvosi rendelőket "fórum"-ént használnak a nénik-bácsik, és kibeszélik, hogy ki-mit-mikor ad, és megalázónak tartják, ha azt az orvos nem fogadja el (a másiktól igen, tőlem meg nem?). Véleményem szerint a hálapénznek pszichés motivációi is lehetnek, megnyugszom, ha a belgyógyászaton ott hagyok a nővérkéknek pénzt-paripát-fegyver, hogy beteg édesanyámat - helyettem - a lehető legjobb ellátásban részesítsék. Vagy: műtét előtt felkeresem a doktor urat, hogy a lelkiismeretemet előre bebiztosítsam, hogy én mindent elkövettem.
Szerintem előre tarifát megállapítani, kérni, illetve nem fizetés esetén bárkit hátrányos helyzetbe hozni büntetendő tett, és a mi(a társadalom) erkölcsi felelősségünk védelmezni azokat, s kiállni azok mellett, akik ilyen ügyekben eljárásokat kezdeményeznek.
Egyébként azzal értek egyet, aki nem adja fel, hanem megkeresi azokat a lehetőségeket, helyeket, amelyek számára a legoptimálisabbak. Én két gyermeket szültem a SOTE I. sz. Klinikán. Senki sem ajánlotta ezt a kórházat, nem követeltem/választottam magamnak orvost, hanem egy adottság volt: probléma adódott, irány a klinika (beutalóval). A klinikán kivártam a soromat, s az éppen ügyeletes orvoshoz bementem, aki a második találkozótól fogva úgy fogadott, mintha régi ismerőse lennék. Úgy bánt velem, hogy az volt az érzésem: Ennek az embernek az én szülésem a saját projectje, egy dolog érdekli, minden rendben legyen. Soha, soha nem kért semmit. Orvoscsoport döntött arról, hogy megindítják vagy sem a szülést a túlhordást követően, de a "projectmenedzserem" véleménye döntő volt minden lépésnél. Nem én érdekeltem, hanem a feladat, aminek én is része voltam. A kontrollvizsgálaton igyekeztem hálás lenni, de nem azért, mert így illik, hanem mert én így akartam. Kitüntetést nem tudok neki adni,jogom sincs őt ajánlani erre, tyúkokkal meg nem akartam bevonulni a rendelőbe. Ezért úgy döntöttem pénzzel fejezem ki elismerésemet azért, mert több volt, mint orvos! A második gyermekemet is nála szültem, és minden egészen pontosan úgy volt, mint az elsőnél. Nem kért semmit, főleg nem előre, de lelkiismeretes volt mindvégig. És profi.
varga magdi
 


VargaMagdi
Jó volt olvasni a hozzászolásod, tényleg nagyon tetszett Kép
Kriszta
Nyanya
 


Fiore!Sokmindenben igazad van,de sokszor ökörségeket beszélsz!Nyisd ki a szemeid:nem csak a te véleményed lehet jo!Elképzelhetö sokmindenre több lehetöség is,ami elgogadhato.Nem.Ne legyél begyepesedett hülye.
Fjore
 


Vargamagdi! Igen, ez igy van... Sajna... De ezt mar nemtomhanyszor végigragoztuk itt, és masik topicokban is!!!

Virag, Csi, Nyanya, Többiek!!!Tényleg, van valami hiretek arrol, hogy H.SZ. dokival mi lett??? Aki 400 szülést inditott be évente, és jol megszedte magat??? Akit kirugtak, és vizygalat folyik ellene??? Van mar a vizsgalatnak eredménye???Asszem, ez a MAV korhazban történt, 1 mama is meghalt: 2 komplikalt szülés volt egyszerre...1iknek eltavolitottak a méhét, a masik meghalt...Kép
Vendég
 


OFF!!!NYANYA!!! Megnézed a müveimet a kézimunka-szalvéta képtarban??? Köszi!!! Virag, Te is!!!Kép
Vendég
 


Kedves gordius!
Lehet,hogy igazad van! Ha órabérben Dolgoznának az orvosok,egészen megváltozna minden.Nem lenne kapkodás,nem lenne türelmetlenkedés,nem lenne a -sok indokolatlan manuális méhszájtágítás,-oxitocinos infúzió,-nem érek oda a meccsre,gyorsan megoperálom...stb.Szépen nyugodtan megszülnének a kismamák,ahogy a ritmusuk és a természet diktálja.De szép is lenne!
Lehet,hogy a koomplikáció is kevesebb volna.

Tudjátok,az sem mindegy,hogy miért fizet az ember!
Lehet,hogy hálás vagy,meg vagy róla győződve,hogy az ellátásban nem volt hiba. Sőt!
Közben csak tenem tudod,hogy mi is történt veled igazából!
Optimista
 


Ismerősnek gyereke lesz. Ismerős elmegy a dokihoz a vizsgálatra. "Felfoadja". Ismerős nem Internetezik. Ezért megkérdezi, hogy "mennyibe fog ez kerülni". A Doktor fejetcsóválva annyit mond: kérdezze meg az asszisztensemet.
Asszisztens azt mondja 60, és 100ezer között...
Tiszta sor: az ORVOS egy fillért sem kért, tehát nem követ el etikátlan dolgot. A beteg meg önszántából fejezi ki háláját.
Ez most történt a napokban.
Névtelen
 


Emberek! Tévedésben vagytok. A "hálapénz", amiről beszéltek, az nem is az. Az az orvos munkadíja, amit azért kap, hogy munkaidején kívül ( délután, nappal, éjszaka, karácsonykor, szilveszterkor stb. ) levezeti a páciense szülését és ezt megelőzően 9 hónapon keresztül állandó készenlétben van, nincs egy nyugodt perce, úgy alszik mint nyul a bokorban, hogy vajon mikor kell bemennie szüléshez a kórházba. Mindezen felül mobiltelefont tart fenn a páciensek érdekében ( sokszor a pokolba kivánja telefonját, hogy az állandóan csörög, de mégsem kapcsolja azt ki ), taxival, vagy saját autóján megy be betege szülését levezetni, mindezen felül még orvosi felelősségbiztositást is kötnie kell, ami nem 2 forint.
Szerintetek tehát el lehet várni valakitől, csak azért mert orvos, hogy ingyen dolgozzon munkaidején kívül, ne legyen a gyerekével, a feleségével, ne menjen hétvégén kirándulni, költségekbe verje magát ( telefon, taxi, biztosítás stb.), hogy aztán ingyen segíthessen. Ti elmennétek éjszaka, vasárnap, karácsonykor vagy szilveszterkor ingyen dolgozni bárkinek úgy, hogy még a taxiköltséget is nektek kell fizetni, ill. várnátok arra 9 hónapon át vigyázban állva, várva a telefonhívást, hogy mikor kell már menni ingyen dolgozni?
Senkiben sem marad benne a gyerek! Mindenki megszülhet ingyen is az ügyeletes orvosnál, szülésznőnél, orvostanhallgatónál vagy végzés előtt álló szülésznőnél. Az utóbbiak még lehet hogy fizetnének is azért, hogy gyakoroljanak. Nem kötelező orvost fogadni. De ha mégis fogadtok, akkor ne gondoljátok, hogy az ingyen fog nektek dolgozni, hiszen ti sem dolgoznátok ingyen senkinek, főleg úgy nem, hogy az nektek még pénzbe is kerüljön.
Egyébként furcsák vagytok. Pénzt adtok az elvégzett munkáért, de felhánytorgatjátok azt és törvénytelennek nevezitek. A vízszerelőnek vagy a gázszerelőnek is felhánytorgatjátok, hogy nem ingyen dolgozott és a kiszállási pénzt is elkérte?
melinda
 


Melinda!

Olvass már vissza kicsit!!!!

Süti
süti
 
 


melinda!

itt nem csak a szülészek hálapénzéről van szó. a sebész nincs készenlétben, meg a többi doki sem. amúgy ny-eu-ban nincs is fogadott orvos, ahhoz mész, annál szülsz, aki rendel. Ezt a gyakorlatot épp a szülészek miatt nem lehet itthon átvenni, mert nekik nem áll érdekükben. a sanyarú sors ábrázolása pedig majd1 könnyeket csalt a szemembe. egyet felejtesz el: nem valami külső kényszer miatt lesz valaki szülész, erről mindenki maga dönt.
melindának
 


melinda
én inkább téged tartalak furcsának. Vagy nem olvastad el a hozzászólásokat vagy semmit nem értettél belöle. Elöször is, hogy mi bemennénk -e saját költségen? Hát 100eFt-ért én igen és ebbe már csak bele fér egy taxi, bár valószinübb, hogy saját autóval közlekedik az meg még olcsóbb, de ez már csak szarrágás. Akinek ez pénzbe kerül az max. a kórház, de az egy fillért sem lát ebböl a pénzböl. 9 hónapig készenlétbe lenne a doki? Voltál te terhes????? Mindegy ne is válaszolj.
Nyanya
 


Katikám!
Képzeld ,ezt a kérdést tettem fel én is ! És ha hiszed,ha nem ,a gégész és a nőgyógyász ....házastársak voltak!
Van még valami amit nem értesz....?
Nem ezt hívják úgy,hogy aljas emberek szimbiózusa?
mester janos
 


Tudod Melinda! Nem csak a terhes kismamának nem kötelező orvost választania,de az orvosnnak sem kötelező maszek szülést vállalnia,és akkor nem kell "készenlétben állnia 9hónapig."Akkor csak munkaidőben kellene dolg.és ügyeletben.

Szerintem az rendben van,hogy ha valakit felkérek,hogy gondozzon,vállalja a szülésemet,azt nem ingyen kérem.ezzel eddig nincs is gond.az is renden van,hogy megmondja,mennyiért.Ha sok,választhatok mást.(csak ezt előre tegye,ne azután,hogy megvizsg.mert mire megt.a megfelelőt,elég sokan megfordulnak bennem.)De 1részt adózzon le utána,mint más becs.ember,másrészt végezze a munkáját,lelkiismeretesen,a szakma szabályainak,szigorú betertásával,ne siettesse a szülést,aminek sokszor beláthatatlan követk.lesznek.Csak azért mert hétv.van,Karácsony van,jó film lesz a tévében,várja a csal.Ő EZT VÁLLALTA! ÉS ERRE NEM KÉNYSZERÍTETTE SENKI.
Tudod ha a tévészerelő nem jó munkát végez,veszek egy másik tévét.A vízv.szerelővel ugyanígy járok el.
Ha a szülésnél rontanak el valamit,mit csináljak??

Nagyon nevetséges összegért dolgoznak az orvosok hivatalosan.Ez tény Ezen változtatni kell ez is tény.
De sajnos néha a hozzáállásuk is olyan,mint a fizetésük.
optimista
 


Optimista,
ez összefügg. Több fizetéssel, (mondjuk legalább elegendővel) megváltozik a munkához való hozzáállás is. Eskü ide vagy oda, mindenki jobban dolgozik, ha van motiváció. Vagy legalábbis többet. Kép
solya
 
 


Angel3:-)

Írtad, hogy mi a helyzet Amerikában, és, hogy az állam nincs bevonva. Azért, ha belegondolsz a magyar egészségbiztosításnál egy átlag család is fizet ennyit.

Te az 1200 USD fizudból fizetsz az államnak vagy valami más szervezetnek havi 300 USD-t ami azonban már 2 fő eg.biztosítását fedezi.

A különbség csak az, hogy ezt az összeget itt Mo-on mi az államnak fizetjük be, mindenki megfelelő %-ban (fizetéshez képest).

Vagyis teljesen mindegy melyik rendszerben vagy a pénz közel ugyanannyi (most nem akarok belemenni, hogy milyen fizetésbeli eltérések vannak, vagyhogy korhoz és egészségi állapothoz kötött e a biztosítás vagy sem).

A lényegi különbség annyi, hogy míg MO-on kötelező befizetned (ha van jövedelmed) Amerikában nem kötelező.

Hálapénzzel kapcsolatban lenne 1-2 megjegyzésem:

1. HA meg is emelnének a szülészek fizetését kétlem, hogy a hálapénzt, mint intézményt legalább 50%-kal le lehetne csökkenteni 15-20 éven belül.

Miért? Azért mert a magyar kultúrába már beleívódott ez a rendszer és anyukám és nagymamám határozottan állítják a pénz kell az orvosnak ahhoz, hogy jobban odafigyeljen! Ehhez kelleni fog még 1-2 generáció és egy alapos szemléletváltás és talán egy rendelet vagy törvény is.

2. A minap volt egy riport a tV-ben. Egy (ÁTLAGOS) szülész egy évben kb 100-150 szülést vezet le. A tarifa (2002-ben szültem) kb. 50Eft/szülés/átlag. Ez évente ha csak 100 szülést számolok akkor is
5.000.000 FT adómentesen
és akkor még ne is beszéljünk az egyéb beavatkozások után csepegtetett összegekről.

Nem akarom, hogy félreértsetek, nem sajnálom ezt a pénzt a szülészektől, szerintem megérdemlik, mert ahogy leírják nagyon sokat és nagyon lelkiismeretesen dolgoznak éhbérért.Szerintem ezt nem firtatja senki, ezzel mindenki egyetért.

Amennyiben az állam megemelné az orvosok fizetését az orovosok adóznának a fizetésükből,és ezzel egyidőben az adott hálapénz folyamatosan csökkenne (szemléletváltás beindul).

Az orvosoktól befolyó többlet adó és az el nem kölött hálapénz más javakra való elköltése (szórakozás, étel, ital, autó, stb ÁFÁ-ja) viszont már eredményezne egy legalább egy maihoz hasonló egyensúlyi helyzetet, vagyis nem lenne sem több sem kevesebb az állam kasszájában egy ideig.

Aztán szépen folyamatosan a hálapénz eltűnik (nagyon hosszútávú folyamat), az orovosok pedig szépen fizetik a megemelt fizetésükből származó adót.

3. AZONBAN a fent vázolt rendszerrel hosszútávon a legtöbb szülész rosszul járna.

Miért? Mert az állam nem fog tudni annyi fizetést adni mint amennyit jelenleg megkeresnek hálapénzen.

Szerény számításaim szerint egy gyakorló jónak tartott szülész-nőgyógyász 10-15 éves tapasztalattal évente megkeres 6-8(-10) millió forintot. (Ekkora összeg mellett ne menjünk bele abba, hogy ebből mennyit vall be és mennyit nem.)

Ez azt jelenti, hogy az államnak havi legalább 500 000 ft-os NETTÓ fizetést kellene biztosítania. Ennyit pedig biztos nem fog.

Nem akartam egy orvost sem megsérteni irományommal amennyiben valaki más véleményen van, várom válaszát. Nyitott vagyok prokra és kontrákra, de csak normális hangvétellel és nem anyázva.

Üdv,
MJ - Moni
mj__móni
 
 


MelindaKép
Igen ebben igazad van, hogy a hálapénz ebben az esetben = készenléti díj, amit megérdemelnek az orvosok, mert valóban se éjszakájuk se nappaluk

De akkor miért nincs hálapénz Amerikában, Svájcban, Belgiumban, Finnországban? Ha nem is az orvos van ott készenlétben a bába mindenképp!

Az egyetlen egy üdvös megoldás erre az angol megoldás. Szülsz annál aki éppen bent van a szülőszobán, vagyis ott nincs választott orvos "rendszer".

Üdv,
Móni
mj__móni
 
 


Hátakkor elégedjünk meg az Angol rendszerrel. Mindenki jól járna. Az orvos nem nyújtaná a markát, mi nem csomagoljuk a borítékot, nem reklamálnánk a hálapénz rendszert, az orvosnak sem kellene feláldoznia azéjszakáit,ünnepnapjait stb. Ausztriában 55 éves orvosna a havi fizetése 1.5 millió ft. Nem ügyel,mert abevándorló orv. megteszik helyette.Kutakodjunk kicsit a banki szférában dolgozók zsebében,akik rizikó mentesen teszik el a több százezres fizetésüket.Fáradságból adodó rossz döntés nem követel életet.De millió hasonló foglalkozás létezik még. Ne menjen orvosnak? kI operál,gyógyít majd./sámán? De kérdezhetnénk, mér adományok koldulásából kell drága életmentő műtéteket elvégezni pl. gyerekeinken mikor tb. fizetünk? Alapból a rendszer a hibás. Mindenkori kormány az előzőre mutogat és a következőtől várja a megoldást. Moldova 3 kötetes sorozatát tudom mindenkinek ajánlani olvasásra az egészségügyről szólót. Érdemes, belülről boncolja a témá.
Névtelen
 


Lanyok, Fiuk, Kutyak, Macskak!!! Mar megint, mint ANNYSZOR, sokan azt sem tudjak, miröl folyik a beszélgetés, de azért beleugatnak, néha elég durvan, vagy tudjak, de nem olvasnak vissza a hozzaszolasokban, és 238-adszor leirjak, amit mar leirtak elöttük...Kép Masok, meg nyavognak, hogy valtoztatni kéne, de fogalmuk sincs, hogyan, kikkel kellene erröl beszélni, mennyi idö szükséges a valtoztatasok megvalositasahoz, mert egyik naprol a masikra nagyon nehéz volna... Varom, hogy lathassam (kazettan) Viragot, Ti meg, Kedves Uj Hozzaszolok, olvasgassatok 1 kicsit vissza. Csok!!!
Vendég
 


Sziasztok lányok!
Úgy gondolom, valamilyen szinten mindenkinek igaza van. A téma nagyon bonyolult. Kíváncsi lennék arra, amennyiben felemelnék az orvosok fizetését, a későbbiekben elfogadnák-e a hálapénzt. Azt hiszem, tudjuk a választ...
D.K.
Névtelen
 


Nem lehet tudni a valaszt masok helyett, elöre...
Vendég
 


Én biztos vagyok benne, hogy nagyon sokan NEM fogadnák el, de maradna egy réteg, akik igen...
Virág
 


Virág
Az a réteg, aki ma elöre kéri, vagy utólag megjegyzést tesz hony nem vagy csak keveset kapott tuti elfogadná, legfeljebb nem merne szólni ha szigorubb lenne a rendszer. Ha valaki erkölcsileg egy nagy nulla az az is marad.
Aki ma is zavartan teszi zsebre, biztos nem fogadná el, ha megfelelö fizetést kapna.
Kriszta
Nyanya
 


Egyetértünk. Kép
Virág
 


Én csak olvasgatom, a sok hozzá szólást. Bár téma is egy lerágott csonttá vált, a hozzá szólók is állandók.Pont a kompetens emberek nem szólnak hozzá,bezzeg vannak akik találgatnak az illetékesek helyett is. Nem vettétek észre hogy az orvosok valószínüleg olvassák, de nem szólnak hozzá? Valószínüleg "AKINEK NEM INGE NE VEGYE MAGÁRA" alapon, egyrézse azért nem, aki megcélozva érzi magát az meg úgy gondolja had járjon a szánk. Semmi sem fog egyhamar változni. Hacsak azzal nem ami elhangzott a tegnepi Jakupcsek műsorban. Egy meghívott dr-nő és egy egyetemi hallgató részéről. Több tízezer állást hirdettek meg Ausztriában,hogy megfeleljenek az eu követelményeknek pl. /ne ügyeljenek 24 órában/ özönleni fognak ki a jól képzett orvosok és a frissen szakvizsgázottak. Minket meg majd a Román Arab Ukrán és a kiöregedett nyugdíjas orvosok fognak elavult technikával operélni.
Névtelen
 


Névtelen
Mindenki tisztában van vele, hogy az orvosok is olvassák Kép Én ennek nagyon örülök, bár jobb lenne, ha mernének hozzászólni. Még jobban örülnék, ha a politikusok is olvasnák.
Sajnos igaza volt a doktornönek és az egyetemi hallgatónak. Egy régebbi hozzászólásomban már én is említettem ezt a problémát.
Kriszta
Nyanya
 


Hello! Szerintem is sokan elfogadnak, sokan meg nem... En ugy gondolom, a régi rendszer dokijainak ez 1 természetes dolog, ezért a legtöbbjük szemrebbenés nélkül KER halapénztKép.Tisztelet a kivételnek!!! Mert régebben ez volt a "normalis". Na, és most megint visszakanyarodunk oda, ahonnan elindultunk: nem kerestek eleget...

A lelkiismeretes, betegeikért élö orvosok pedig nem, hogy nem kérnének, de nem is fogadnanak el boritékot.Kép

Nyanya! OFF-sikerült a schift!!!Kép(Bocs Cvetoook!!!Kép)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: