Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Én a MÁV-ba járok CTG-re, a Csilla csinálja. A 36. héttől kell járni hetente 1x. Én szerdánként járok, és ez azért is jó, mert olyankor a Kisfalvi is ott rendel, úgyhogy utána ő meg tud vizsgálni, nem kell más dokihoz menni.

Mivel ott az SZTK-ban van, ezért ingyenes! :)

Rita

mpuma
 
 


Ez szupi!
Mert tudod én vidékről nem szívesen rohangálnék mondjuk minden másnap (persze, ha a baba állapota kivánná, az más...).
Akkor remélem nálam is ugyanígy lesz majd!
Köszi az infot!!! :D

Neked meg kitartást!!!! Már tényleg nem sok van hátra!!! :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Bocsi ,hogy ezt kérdezem,de Lilinél neked nem volt CTG???Csak mert ez mindenhol,minden kórházban ugyanígy van(a 36.héttől hetente 1x kell járni)és egyébként ha jársz terhesgondozásra a lakóhelyeden,akkor ott is meg tudják elvileg csinálni a védőnők ha van nekik gépük.

Muris leszel a fáslival :wink: de ez legyen a legnagyobb gond :wink:

Rita!

Tényleg ott van kisfalvi is a rendelőbe??
Azt hittem ő már ott nincs... :?
Én is hétfőn kezdem az első CTG-t a Csillánál.

Drukk neked :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Igen, szerdán 8-tól 2-ig rendel az SZTK-ban. Én is meglepődtem, de hát ez van... :D
Mondjuk múlt héten épp kavarodás volt, mert szülni kellett mennie így nem volt egész délelőtt és csúszott a rendelés! :-)

mpuma
 
 


Rita!

Figyi,amikor a CTG után megvizsgált a doki az SZTK-ban ott adtál neki pénzt???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Nem. Miért kellene? Őszintén szólva fel sem merült bennem... Úgyis eleget ott hagytam már nála a Magánrendelőben...

mpuma
 
 


Rita!

Igazad van :?

Csak azért kérdeztem mert anno 3 éve én csak az SZTK-ba jártam hozzá(valamikor akkor kezdte csak a magánrendelést)szal én ott adtam neki a lóvét...amenyit gondoltam meg tudtam...
Én is úgy gondoltam, hogy itt ha úgyalakul, hogy engem is megvizsgál akkor nem adok...

Köszi.

Holnap belépsz az utcsó hétbe...izgi :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Jó reggelt!

Panni!

Csináltak ctg-t Lilinél is persze, csak tudod ki emlékszik már arra, meg aztán annyi mindent lehet hallani, annyi minden változik, gondoltam lehet, hogy ezt is orvosa, kórháza válogatja, hogy hogy csinálják... :? :oops:
Egyébként járok itt helyben is a védőnőhöz, de neki nincs ilyen kütyüje, legalábbis nem tudok róla, biztos mondta volna.

Ha Te hétfőn mész ctg-re, (akkor ugye a Máv-ban nem rendel a doki) utána el kell menned még a dokihoz is visgálatra, vagy hogy van ez???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Lenne egy fura kérdésem. A szülésznőnek szerintetek mikor kell odaadni a pénzt? Mert ugye azon gondolkodtam, hogy Kisfalvival még a szülés után később is találkozom, ha máskor nem a 6 hetes kontrolon. Legkésőbb akkor oda tudom neki adni a lóvét...
Na de a szülésznővel mi a helyzet? Neki rögtön a szülés után oda kellene adni? Csak ahogy sejtem, akkor nem ezzel leszünk elfoglalva... :-) Ti ha korábban adtatok a szülésznőnek pénzt, akkor mikor adtátok oda?

Marha jó hogy ilyeneken kell gondolkodni... Vagy lehet hogy csak én problémázom túl a dolgot?

Ha van ötletetek akkor örömmel veszem.

Köszi: Rita

mpuma
 
 


Gabci!

Igen hétfőn megyek CTG-re a MÁV -ba a Csillához és ahogy olvasom Ritától a Kisfalvi csak szerdánként van már ott,szal csütörtökön megyek egy utcsó vizsgálatra a doki magánrendelésére.Ott veszi le 3x a kenetet a tenyésztésre ,meg vizsgálat.

Rita!

Igen nekem volt a második szülésemnél fogadott szülésznőm és hogy mikor adtam oda a lóvét...?!
Szal a szülésznők még a gyermekágyas osztályon is többször meglátogatnak,sőt kell is hogy vizsgáljon a szülésznő,nehogy valami gáz legyen(láz vagy ilyenek)szal ott tutira lesz alkalmad még talizni vele és odaadni a pénzt.Én ott a gyermekágyas osztályon a hazamenetel napjának reggelén amikor jött meglátogatni a szülésznő,szal akkor adtam oda neki egy Milka bon-bon kiséretében :wink:
A dokinak meg a hazamenetel előtt fél órával,amikor bejött elköszönni, meg megbeszélni a 6 hetes kontrollt,szal akkor adta oda a férjem.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni, köszi az infót. Na, ezt én nem tudtam, hogy a szülésznő még később is fel jön a gyerekágyra. Így akkor majd keresünk valami jó kis alkalmat! Így már nyugodtabb vagyok, köszi.

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Én nagyon gondolkodom ezen a szülésznő fogadás dolgon. Kérdeztem a barátnőmet, aki 2 éve a Kisfalvinál szült, és azt mondta, hogy végig bent volt vele a vajúdás alatt a doki, 10 percre ment csak ki, mert valami dolga volt. Hát, nem tudom, ennek tükrében biztos hogy érdemes? Szerintetek?

Gabi!
azt szeretném tőled kérdezni, hogy neked milyen állapotban lévő viszereid vannak, hogy ilyen vizsálatra kell menned és hogy kell ez a fáslis dolog?
Csak mert nekem is vannak viszereim (seprűvénák).
Köszi!

Rita! Szorítok nektek, mostár bármi lehet. Sőt, lehet, hogy mire én ezt írom, már túl vagyok a nagy eseményen!

Andi

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Nekem a bal combomon, hátul a térdhajlattól egészen combtőig nagyon csúnyán ki van tágulva/dudorodva az ér... :(
Ha aggaszt a dolog, említsd meg legközelebb Kisfalvinak, és biztos elküld téged is az érgondozóba.
De szerintem a seprűvéna az nem olyan problémás... legalábbis én ezt olvastam róla:

"Ezek a kb. 1 mm-es erekből álló vöröses vagy kékes színű hálózatos értágulatok egészségügyi kockázatot nem hordoznak magukban, azonban esztétikailag igencsak zavaróak. Sokan terhesség idején, a menopauza alatt, vagy fogamzásgátló tabletta szedésének hatására fedezik fel lábukon ezeket, de kialakulhatnak öröklött hajlam hatására is"


Ez a szülésznő fogadás nekem is dilemma még... de egyre inkább hajlok afelé, hogy fogadjak. De ha ez tényleg így van ahogy írod.... hát most elbizonytalanítottál... :roll: :roll:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Mondjuk a gátvédelem miatt meg egyértelműen szükséges a fogadott szülésznő.. és nekem azért második szülésnél megvan rá az esélyem, hogy gátmetszés nélkül szüljek (remélem).

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Minden esélyed megvan a gátvédelemre,SŐT,sikerülni is fog :wink: és ehhez viszont tényleg kell egy ebben is tapasztalt szülésznő!!Én tudod már máskor is írtam,hogy nagyon ajánlom(már csak a gátvédelem miatt is,meg amúgyis)

Andi!

Hát nálam anno 3 éve nem volt végig ott a Kisfalvi,hanem a szülésznő(a dokink majdnem lemaradt a babucinkról mert nem kelt fel az első telefonra az ügyeletes szobában :wink: :wink: ).Azért a végén sajna volt dolga mert egy darab méhlepány benntmaradt és ki kellett tisztítani a méhet.... :( hát az kegytelen volt,de nem akarlak ijesztgetni... :?
Egyébként a Kisfalvi szeret fogadott szülésznővel együtt dolgozni,de persze ezt neked kell eldönteni,mindenkinek más a véleménye,érzete ..stb... :wink: :wink:


Rita már lehet hogy babázik???!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Még itt vagyunk 2in1! :-) Ma még egyenlőre nem akart Marci kibújni. Pedig tegnap ez IKEA-t is megjártam anyuval, de nem hatotta meg a vásárlás! :-) Mondjuk fiú, szóval nem meglepő, hogy egy vásárlásra nem akart kibújni! Nem baj, igyekszünk türelmesek maradni! :-)

Egyébként én is főként a gátvédelem miatt választottam a szülésznőt. Főként arra gondoltam, ha éppen olyan a helyzet a szülőszobán, hogy többen is vagyunk és nem csak velem foglalkozik a szülésznő, akkor kevesebb az esély, hogy tud figyelni még a gátvédelemre is. Persze aztán lehet hogy naiv vagyok itt első babával gátvédelemre gondolni, de Kisfalvi is mondta, hogy nem kizárt első babánál sem, így reménykedem! :-)

Na majd hamarosan már a tapasztalataimat tudom megosztani, hátha Gabinak és Andinak majd segít!

Rita

mpuma
 
 


Eztet nem értem!! A gátmetszés nélküli szüléshez miért szükséges a fogadott szülésznő :shock: ?
Köszi az információt a viszerekkel kapcsolatban! Azt hiszem, nálad valóban rosszabb a helyzet ez ügyben, mint nálam. De majd rákérdezek a dokibácsinál, ha nem felejtem el :wink:

Kép
p.andi
 
 


Bocsi! Mire bepötyögtem ezt a néhány sort, addigra Panni és Rita is írt!!!!
Most már kezdem kapisgálni, mi a lényeg ez ügyben! :?
A fogadott szülésznővel kapcsolatban is van abban igazság amit írtok, lásd Rita: mi van ha többen szülünk egyszerre? és Panni: mi van, ha nincs olyan napja a dokibácsinak? Biztosabbra mehet az ember lánya, ha tudja, hogy vannak dolgok amit elvárhat attól akit fogadott és megfizeti a tudását és törödését.

Kép
p.andi
 
 


Én asszem hétvégén, ha összejön a szülőszoba látogatás, megbeszélem Kisfalvival ezt a szülésznő témát...

Meg persze majd várom Rita és Panni tapasztalatait :wink:

Azon filóztam, hogy mi Andival nem is választhatjuk ugyanazt a szülésznőt, nem? Mivel egy nap különbséggel vagyunk kiírva....
Vagy ilyenkor hogy van ez???

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

Hát ügyeletes szülésznőnél azért van sokkal kisebb esélye pl.a gátvédelemnek mert ahogy a dokink is méslte eléggé megnövekedett a születések száma a kórházösszevonások miatt is és hát elég teltház van sokszor...na el lehet képzelni hogy 1-2 ügyeletes szülésznőre jut több anyuka is....szinte 0 az esély....de sajna a törődésnek is... :(

Rita!

Simán lehet első gyreknél is gátvédelem!!Az egyik barinőmnek is volt!Sztem jól esélyekkel indulsz a fogadott szülésznővel!Amúgy gátmasszást csinálsz??Holnap megyünk a Zsuzsival talizni a kórházba :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


sziasztok!
Régen nem írtam már, csak mostanában mindig későn értem haza, de azért olvastalak Titeket.
Panni, nem lehetett semmi átélni a bennmaradt méhlepény darab kivételét...annyira automatikusan szokták mondani, hogy a szülés után jön a méhlepény, amit megnéznek, de arról nem szól a fáma, mi van ha hozzád hasonlóan bennmarad egy része..erről vhogy nem hallani...

Rita, Marci még bent van? Olyan izgi...
Gabcika, sajnálom a viszérproblémádat, remélem amúgy minden rendben!

Lenne egy kérdésem: Ti hogy oldjátok meg/oldottátok meg a látogatókat?Arra gondolok, hogy a szülés utáni napokban az apuka is meg pl. anyukám is csak üvegajtók keresztül nézheti meg a babát? És az első napokban, ha nem lesz erőm felkelni, pl. lezuhanyozni (tegnap voltunk az unokatesómnál a Szt. Istvánban, és 3 helyen varrták össze, mert gátmetszés is volt és repedés is, és nem igazán tud mozogni) mi és az anyukája segített mindenben. De ha senki sem jöhet be? Még arra a részre sem jöhetnek be, ahol a nővérpult és az asztalok vannak?CSak kint a liftnél találkozhatunk?Tudom, hogy nem kellemes ha a kórtermekbe beözönlik a sok ember, de azért ez is a másik véglet...

Timi

Kép
tim27
 
 


Panni,

Köszi a bíztatást. Igen a gátmasszázst csinálom, remélem lesz hatása! :-)

Hogy sikerült a találka Zsuzsival?

Timi!

Én egyenlőre úgy vagyok vele, hogy nem bánom hogy nem jöhet be senki. Szerintem az 5 ágyas szobákban egész nap jövés-menés lenne, így meg azért elég problémás lenne mondjuk a szoptatás vagy a pihenés. Mondjuk ilyenre nem gondoltam, mint amit az unokatesódról írtál. Talán ilyen esetben segítenek a nővérek? Hát nem tudom...

mpuma
 
 


Sziasztok!

Több érdekes dolog is van itt!!
Egy ismerősöm szült dec elején egy másik kórházban, neki fogadott szülésznője volt, gátmetszés nélkül szült és első babás kismama! Szóval ez esély az megvan. Ebben biztos volt szerepe a szülésznőnek, mert mandulaolajjal kenegette a nemtudommit szülés alatt, de gondolom "alkattól" is függ, meg valószínüleg dokitól is.
Ti hallotatok már valamit erről az olajos dologról?
Valami olyasmit mondott a kispapa, hogy kitolási időszakban, a baba buksiját hogy jobban csússzon :shock: Nemtom......

Meg érdekes amit Timi felvetett! Nem jöhetnek be a látogatók a kórterembe, oké. A babát ki lehet tolni a szobából? És akkor a párommal a folyosón fogunk üldögélni az első 3 napban? Mert, hát az gondolom természetes, hogy minnél több időt szeretne velünk tölteni. De hol? És ha tényleg bármilyen fizikai segítségre van szükségem? Megvárom míg ráér egy nővér? Szóval, ti mit gondoltok/tudtok ezekről a dolgokról?
Rita! Mi az a gátmasszázs? És milyen volt a szülésznővel való találkozás?

Írjatok!

Kép
p.andi
 
 


Sziasztok!

Én is úgy vagyok vele egyenlőre, hogy nem bánom, hogy nem jöhetnek be a látogatók, mert asszem zavarna, ha folyamatosan tele lenne vadidegenekkel a kórterem, arról nem is beszélve, ki tudja ki milyen kórt hurcol be...

De persze én nagyon pozitívan állok hozzá, vagyis úgy gondolom nem lesz semmi bajom, ahogy Lilinél sem volt, a szülőszobáról a saját lábamon mentem át a kórterembe és 1 óra múlva egyedül mentem ki pisilni.

De tényleg előfordulhat, hogy az ember rosszabbul viseli az első napokat, hát nemtom ilyenkor mi van... REméljük nem is fogjuk megtudni!!!

A babát szerintem csak acélból lehet kitolni a szobából, hogy leadjuk a csecsemősöknek, ha nem bírunk vele... szóval gondolom nem tartózkodhatunk vele kint a folyosón.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi, mindketten pont 27 hetesek vagyunk, de Neked 91 nap van hátra, nekem 92....

Szerinted???

Neked mikor volt az utolsó menstruációd? Nekem aug. 19.

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Andi!

A szülés közbeni gátvédelemhez a szülésznő fel is írta a listára a búzacsíra olajat (ha jól tudom mandulaolaj is jó). Amikor kérdeztük ő is valami olyasmit mondott, hogy főként a kitolás alatt olajoznak, hogy könnyebben csússzon ki a baba feje. De hogy ez mennyire sikerül jól az gondolom nagyon sok mindennek a függvénye. De én úgy gondolom hogy mindenképp érdemes próbálkozni, lehet hogy "csak" annyit érnek el hogy kisebbet kell vágni, de az is sokat számíthat később.

A gátmasszázst a 36. héttől el lehet kezdeni otthon csinálni. Én búzacsíra és orbáncfű olaj keverékével maszírozom az érintett területet. Itt egy link róla: http://bmkorhazbabak.freeweb.hu/gatmasszazs.htm , de ha rákeresel a google-ban biztos találsz még más leírásokat is.

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

A látogatásról: én múltkor jártam ott az elsőn és ha jól láttam, akkor úgy működik a dolog, hogy van egy folyosó és az egy üvegablakkal és ajtóval van elválasztva a társalgótól. Ha jól láttam a babát a folyosóra lehet kitolni, így az üvegen keresztül láthatják a látogatók, Te meg kimehetsz a társalgóba beszélgetni.

Szegény férjemet én is sajánlom, hogy az első napokban csak így láthatja majd a kisfiát, de remélem hogy mihamarabb jöhetünk haza és akkor majd tud pótolni! :-)

Egyébként pl. a nővérem amikor a MÁV-ban szült ott is úgy volt, hogy a babát csak a szoba ajtaján keresztül nézhettük meg, neki meg ki kellett jönni a folyosóra a látogatókhoz.

Azért szerintem nem baj, hogy így védik a babaákat és a mamákat. Én is azt remélem mint Gabi, hogy menni fognak a dolgok egyedül is...

mpuma
 
 


Hello!

Képezljétek ma voltam UH-n és vissazfordult a babuci a jó irányba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Annyira örülök... :wink: Már kezdetm parázni,hisz a 3.gyereket gondoltam "kipottyantom"és erre megviccelt...de a lényeg hogy"jó útra tért" :wink:
A Zsuzsi(szülésznő9is mpont tegnap nevetett rajta,hogy nem lenne túl"elegáns"ha pont egy 3.babát kéne császározni....

Amúgy nagyon jól siekrült tegnap a találka...hát csajok,nekem nagyon-nagyon-nagyon szimpatikus(meg a férjemnek is)!!! :wink:
Teljesen egyet értettünk mindenben,nekem egyszerűen pont ő kell.A gátvédelemtől kezdeva homeopátián át,a szülési pózokkal kapcsolatban mindenben egyeztünk!! :wink: Annyira jó :wink:
Tök nyugodt vagyok mostmár,minden klaffol,jöhet lassan-lassan a baba :wink:

Timi!

Én is személy szerint nagyon örülök, hogy nem jöhetnek be a látogatók a szobába(hidd el te is így fgosz majd gondolkodni :wink: )hisz állandóan szoptatni kell azt a kicsit és az hogy menne idegen pasik,emberek előtt?????Sehogy...Állandóan betétet kell cserélni...az is kínos idegenek előtt....Pihenni sem lehet se egyedül,se a babucival ha ott vannak az idegen látogatók...
A nővérem is az Istvánban szült és meg kell hogy mondjam nem tudott se pihenni nyugodtan,se szoptatni,se öltözni mert folyton ott volt valaki idegen :( .. :(
És tényleg úgy van a MÁV-ban is(ott szültem az első 2-t)hogy ott is csak a folyosóról éehet megnézni a látogatóknak a babákat...és itt is valahogy így van.
Higyjétek el(és tényleg nem okoskodásból írom,hanem tapasztalat és remélem elfogadjátok egy "öreg róka"anyukától"hogy nem is igazán lesztek kiváncsiak senkire-persze kív.az apuka :wink: -hanem gyönyörködtök a babuciban és csak szoptattok...szoptattok...szoptattok...és pihiztek együtt!!!

Amit felvetettél jó kérdés....alapvetően úgy álljatok hozzá mint Gabcika,hogy nem lesz gond és a szülés után már saját lábatokon mentek zuhizni..stb(mert alapvetően ez az átlag és így szokott lenni).De ha nem így lenne biztosan lesz segítség,ha más nem a nővérke...pl.a MÁV-ban a császáros anyukákhoz az apuka bejöhetett segíteni 1-2 napig,az is lehet hogy itt is ez megoldható.


Andi!

Én ismerem már közelebbről is a gátoljaozást..nekem a másodiknál a szülésznőm végig olajozta a gátat és sikerült a gátvédelem,nem kellett vágni és meg kell mondjam nekem nagyon jó volt!!Egyébként lehet kapni direkt erre a célra gyártott Welada márkjájú Gátolajat a DM-ben,amit a 34.héttől lehet elkezdeni bemasszírozni a gátba,de persze az is jó amit a Rita írt(nekem anno sima mandulaolaj volt).Természetesen most is erre készülök,tegnap meg is beszéltük a szülésznővel(Zsuzsival).Tényleg sok minden összetevője van hogy kinek sikerül vagy egyátalán sikerülhet-e...pont ezt beszéltük a Zsuzsivel is.Függ hogy konek milyen kötöttek vagy lazák a szövetei,függ hogy kinek mekkora csípőcsontozata és függ hogy csinált-e masszírozást előtte,vagyis előkészítette-e a terepet hányadik szülés....és persze függ a szülésznő jártasságán és nagyon-nagyon függ hogy a kismama együttműködik-e,vagyis szót fogad -e a kitolásnál...Mindent úgy kell csinálni(nyomni,fújtatni,várni )ahogy a szülésznő mondja.különben csúnya repedés lehet a vége...de sztem megéri megpróbálni.Ha úgy látja a szülésznő hogy nem fog menni,azt úgyis közli és akkor szépen vág,nem fog a végleltekig elmenni aminek nincs értelme...
Egyébként a dokotól egyátalán nem függ :? :wink: neki ehhez úgymond nem sok köze van,ezt mindig a szülésznők végzik...
Amúgy a baba fejét nem annyiraoljozzák,mind inkább a gátat minden irányba,nyújtó mozdultaokkal(mind a 4 irányba).Visszaemlékezve nem volt fájdalmas a masszír és nem esett nehezemre beratatni a szülésznő instrukcióit.


Na jó kis regényt írtam.... :wink: bocs :oops: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


bocs a sok elütésért... :oops:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!
Örülök, hogy Olivér mégiscsak bevette a jó irányt :lol:

És ez tök jó, hogy a szülésznő is ennyire szimpatikus!!! És az elutazással kapcs. mit mondott?


A látogatókkal kapcsolatban még annyit, hogy teljesen egyetértek Pannival, nekem sem hiányzott senki, örültem, hogy két szopi között pihenhettem, sőt inkább nyűgnek éreztem, ha jöttek, mert akkor ott kellett hagynom Lilit... (a Nyírőben ugyanez volt a helyzet, csak üvegen keresztül lehetett megmutatni a babát.) Szerintem apuka is kibírja azt a pár napot, utána még annyi időt tölthetnek együtt.... :D

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Igen,Gabci,nekem is ez a véleményem.Ott abban a pár napban csakis a babuci a fontos!!!

Amúgy az elutazással kapcsolatban annyiban maradtunk ,hogy ha netán abban a 3 napban szülnék,természetesen megadja egy kolléganőjének a számát akiben ugyanígy megbízhatok :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Azzal én is teljesen egyetértek, hogy nemkívánatos a jövés-menés, idegenek hada, fertőzések egy 5 ágyas kórteremben!!!
Én csak a párom sajnálom, de nagyon, mert az elmúlt 9 hónapban is csak "asszisztált" melletünk, és az első napokban is mellékvágányra kell állnia :cry: Nem volt boldog, mikor hallotta ezeket a híreket :cry: :cry:

Köszi a sok infot a gátmaszázsról. Jó, hogy vannak köztünk akik gyakorlatból beszélnek, nem csak olvasgatnak, mint én.

Gabi! Nálam aug. 18-a volt az utolsó menzesz első napja. Itt az 1 nap különbség.

Azt szeretém még kérdezni, hogy ti jártatok valamilyen szülés előkészítőre? Igazából a szülész közbeni légzés érdekelne? "Megtanulható" ez ott, helyben, élesben, van aki elmondja? Vagy érdemes gyakorolni előtte valahogy? Vagy feleslege hülyeség az egész? (Újabb naiv kérdés! :wink: )

Kép
p.andi
 
 


Andi!

Teljesen megértelek téged és a párod is hogy szomorúak vagytok mert nem mehet be az apuka teremben,hidd el az én férjem se örül neki,sőt :( ...,de sajnos ha csak az apukákat beengednék akkor a többi anyuka nagyon feszélyezve érezné magát a szoptatás miatt és mégiscsak az a legfontosabb hogy a baba szopizni tudjon,nem?!Idegen férfi jelenléte jelentősen zavarná az anyukákat...és ez érthető is...

Örülök ha tényleg tudtam segíteni a gátmasszás ügyében :wink:

Egyátalán nem naív a légzéssel kapcsolatos kérdésed...
Az az igazság,hogy én soha nem jártam ezzel kapcsolatos előadáson,se semmin...de ott a szülőszobán valahogy ment :wink: mert azt csináltam amit a szülésznő mondott.
Most a vasárnapi tali alkalmából a szülésznőm kezdta ecsetelni,hogy pl.a gátvédelem érdekében amikor nem szabad nyomni,mert olajozni kell a gátat,szal akkor kicsike-kiskutyaszerű-légzést kell produkálni és mást ha nagyot kell nyomni...
Amúgy asszem van ezzel kapcsolatso előadás a SOTE szülésfelkészítőn is,nem?!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Andi! Én sem jártam szülésfelkészítőre, mégsem volt gond a légzéstechnikával, szerintem nem olyan bonyolult dolog ez...

Csajok! Holnap reggel megyünk szülőszobalátogatásra! :)
Majd beszámolok!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Szupi :wink:
És megy a párod is??Azért akkor rendi hogy elkísér :wink:
Kivi leszek mi lesz a véleményed...
:wink:

Rita!

Minden nap úgy nézek be ide hogy megszültél-e... :wink:
Nagyon drukkkk nektek!!!!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni! Jön, igen, de csak azért mert épp nem dolgozik, és tudni akarja, pontosan hova kell menni, ha szülünk.
AMúgy ha dolgozna, nem maradna itthon ezért, de azt tudni kell, hogy ő "maszek" szal, ha nem dolgozik, nincs lóvé sem... tehát meg lehet érteni valahol...

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni!

Nagyon jó fej vagy! Majd megbeszélem a férjemmel, hgy írjon ide, ha megszültünk. Bár nem egy nagy számítógép guru, úgyhogy nem ígérek semmi biztosat!

Most indulok CTG-re, kiváncsi vagyok mi a helyzet odabent!

Gabi!

Az én férjem is maszek, így ismerem ezt a "nincs munka=nincs pénz" helyzetet. Ő is sokat dolgozik, de azért szerencsére mindig sikerült megoldania, hogy az uh-ra eljöjjön, meg a szülőszoba látogatásra! Remélem nektek is tetszeni fog a szülőszoba!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

Rita! Azt hittem megszültél az éjjel!!! :wink:
Ugye mentünk reggel a szülőszobalátogatásra, Kisfalvi megjelent tök álmos fejjel, és mondta, hogy szülése volt az éjjel! Rögtön Rád gondoltam!:D Nemrég értünk haza, rögtön bekapcsoltam a gépet, hátha van valami újság.... :D
De semmi! Hát Marci nem kapkodja el... :lol:
Jó lenne ha a férjed tudna majd informálni, de ha nem megoldható (az enyém sem lenne rá képes :oops: :lol: ) akkor szívesen megadom a telszámom, hogy dobj egy sms-t ha van valami!!!

A szülőszoba nagyon tetszett, tényleg nagyon szép, modern, élmény lesz ott szülni :lol:
Egyébként nem volt semmi tumultus, a vizsgálóban láttam egy kismamát, a vajúdószoba is tök üres volt, reméljük, ha mi szülünk sem lesz teltház.

Kisfalvi nagyon kedvesen elmondott mindent, a szülésznők tarifája továbbra is 30 ezer körül mozog, bármilyen pózban lehet szülni, ami jólesik, és mindenképpen törekednek a gátvédelemre (na ezzel nem mondtam újat).

A mentő kérdésre ugyanazt mondta mint nektek, vagyis majd beírja a kiskönyvbe, hogy hova vigyenek, de azt még hozzátette, ha nagyon fájna is, próbáljam meg nem mutatni, visszafogni magam, mert különben a mentősök hajlamosak a baba és mama érdekében a legközelebbi kórházba szállítani.... :roll: Hát kössz!!! :roll:

Ja, és a szülésznőválasztással kapcsolatban, azt mondta, hogy ugye majd 36 hét után.... úgyis kell majd menni ctg-re és akkor lehet velük találkozni... De ctg-re nem a Máv-ba kell menni?
Ez csak most esett le...

Hát körülbelül ennyi...

Utána felmásztunk a gyermekágyas osztályra bekukkantani, ott láttunk egy pici babát... olyan kis édes volt :D

Mindent összevetve nagyon pozitív élmény volt!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Megértem persze hogy sokat kell melózni az apáknak a rohadt pénz miatt... :? sajna ismerős szitu...de azért akkor is jó hogy veled tud menni apa is a szülöszobát megnézni.. :wink:

Rita!

Na mi volt ma???

Végén még úgy jársz mint én az elsővel....napra pontosan a kiírt napon szültem :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Gabci!

Pont egyszerre írtunk :wink: :lol: :wink: :lol:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita, mi volt a ctg-n?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Panni! :lol: :lol: :lol:
Ez a telepátia??? :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabci!

Basszus anno mi elfejetettünk felmenni a gyermekágyas részre....mit láttál arra?Milyen volt?Ha esetleg tudnál róla írni...

Most én se értem??Neked nem a MÁV-ban kell majd CTG-re menni Csillához mint nekem meg Ritának???

Amúgy örülök hogy tetszett a szülőszoba!És a férjednek?? :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


ja és képzeljétek éjjel elkezdett iszonyat fájni a fogam amiből még 2 hete letört egy darab...szal akármit csináltam egyre jobban nyílalt :( reggelre teljesen kész voltam...
Felhívtam a fogdokim és kikunyiztam tőle ma délre egy időpontot.Végülis gyökérkezelni kell,de annyira örülök hogy elmentem és nem húztam tovább és túl vagyok rajta és megszabadultam a fájdalomtól!!Még 2x kell mennem gyökértisztításra és be is tömi.
Nagyon be voltam ám tojva :roll: szegény Olika is érezte mert csak úgy rugkapált...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni!

A gyermekágyas osztály közel sem olyan szép mint a szülőszoba, de azt a pár napot ki fogjuk bírni... A folyosón a falról kicsit omladozott a vakolat, csodálkoztam is mert Kisfalvinál direkt előtte rákérdeztem, hogy milyen, és azt mondta, hasonló jó, mint a szülőszoba... :? Háááát.... Ugye a sote-s topikban sem sok jót hallottunk... :roll:

A szülőszoba apának is tetszett, kellemesen elbeszélgetett doki bácsinkkal :D

Ez a ctg kérdés nekem is rejtély... de majd megtudom, ha eljön az ideje, végülis nekem mindegy, hogy hova megyek!

Jajj, ez a fogfájás szörnyű lehet, én még nem is voltam a kötelező fogászati ellenőrzésen, úgy útálom... :x :evil:
Örülök, hogy már jobb!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Ja, azt nem írtam, de gondolom gondolod, hogy a kórtermeket belülről nem láttuk, szal arról nem tudok nyilatkozni.
De a folyosó láttán nem számítok semmi jóra!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Meg volt ma is a CTG, teljesen rendben. Marci jól érzi magát odabent még mindig! :-)

Aztán kicsit sokat kellett várni a Ksifalvira mert bentragadt a Klinikán. De végül megvizsgált és semmi nem változott múlt hét óta! :-( A külső méhszáj épp csak egy picit nyitott, a belső teljesen zárt! Szóval egyenlőre még nem szülünk! A végén tényleg 29-e lesz belőle? Én próbálom győzködni Marcit, hogy az nem lenne neki olyan jó... Hát majd meglátjuk! :-)

Viszont ha péntekig nem születik meg akkor már napont kell majd járni CTG-re. Pénteken Csillához a MÁV-ba, szombaton és vasárnap a SOTE-ra... Úgyhogy ez nem lesz olyan jó móka, de hát azért fontos, hogy folyamatosan figyeljék hogy minden rendben van. És persze inkább bejárogatok naponta, mint hogy befektessenek.

Gabi, örülök hogy neked is tetszett a szülőszoba! :-) És annak is hogy a férjed elkísért! Ha megírod a számod, majd küldök sms-t, az a biztos! :-)

Panni, sok türelmet a fogászathoz! :-)

No ennyit most belőlem! Jók legyetek és vigyázzatok magatokra! :-)

Rita

mpuma
 
 


Rita!

Örülök, hogy minden ok Marcival, de azért már jó lenne, ha kibújna.
A vége már olyan macerás, ez a napi ctg, meg az ember már egyre türelmetlenebb... :roll:
Én 4 nappal hordtam túl Lilit, de egy örökkévalóságnak tűnt! Persze én bent feküdtem, annál rosszabb meg nincs, mikor nem látod a végét.
REméljük Veled ez nem fordul elő és Marci baba idejében kibújik! :D

Küldök privit a számommal!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat a gátolajozós és légzéstechnikás kérdésekkel kapcsolatban.
Annyi mindent hall és olvas az ember, és sosem tudom, mi lényeges, mi felesleges túllihegése a dolgoknak. :cry: De hát, honnan is tudhatnám, hisz első bébi érkezik. :wink:
Rita, én is sűrön gondolok rátok, vajon "egyben" vagytok-e még??!!
Örülök, Gabi, hogy jó véleménnyel vagy a szülőszobáról. A gyermekágyas osztályról, azt hiszem az eddigi beszélgetéseink alapján nem lehetnek illuzióink :cry:
Rita, ahogy olvasom, az utolsó napokon már nem unatkozol, az biztos! Mindennap bejárni CTG-re...., az egy fél délelött! Mindegy, csak rendben legyen minden!
Holnap megyek a dokihoz, van esetleg olyan általános kérdésetek, amit megkérdezzek tőle? Csak arra gondolok, hogy én is mindig elfelejtek valamit, hátha ti is? :wink:

Kép
p.andi
 
 


Gabi,

Köszi megkaptam a számod! Elmentettem a telefonomba, ha lesz miről akkor majd írok! :-)

Köszi mindenkinek a drukkolást! :-)

Rita

mpuma
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: