Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok !
Dr.Fazekas Ferencről szeretnék információt. Szült-e már nála valaki, milyen volt, stb.
EDA-t lehet kérni és nem ellenzik ?

mniki
 
 


Toy, holnap megkérdezem neked és írok, addig se izgulj.
Mniki, nem találtam e-mailedet, írnék pár sort,

Rita
boksay_rita
 
 


 
 

Üdv minden kismamának!
A tanácsotokat szeretném kérni. Januárban fogok szülni az István Kórházban egy fiatal doktornőnél, és hát tanácstalan vagyok, hogy szülés után mennyi szokott lenni a honorárium. Volt aki 30e-t mondott, de olyan is volt aki 50-60e-t is adott már orvosnak. Nektek milyen tapasztalatok van? Pénzt vagy ajándékcsomagot illőbb-e adni? És hát ha fogadott szülésznője van az embernek, neki mit, mennyit szokás adni?

Remélem, tudtok tanácsot adni. Előre is köszönöm!

Minden jót!

Regi
gyné
 
 


Regi, Szivesen segítek eligazodni, hívj fel a mobilomon, ha tudsz (visszahívlak) 20-9753845. Pénteken elutazom 2 hétre, azért nem azt írtam, hogy írj E-mailt mert nem tudnék válaszolni.

szia

Rita dula
boksay_rita
 
 


Tigribigri, itt vagy még?
Helyes a nov-6-i bukfenc-bébi. Hogy csinálod? Segits, lécci, lécci. mailcim profilban. köszi
timili
 
 


Szia Timili!

Persze, hogy itt vagyok Kép
Kattints rá jobb gombbal arra a gifre, ami tetszik és a kép mentésére is. Így el tudod a számítógépeden egy dokumentumba rakni a giffeket. Aztán már majd onnan töltöd fel a topikba. Akkor a melléklet feltöltése gombra kattints és ad meg a gif helyét. Nem olyan bonyolult, mint ahogy leírtam Kép
Szió
HajniKép
tigribigri
 
 


Köszi Hajni....jobb mint suliba járniKép, itt mindenre talál az ember választ.
timili
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni, hogy az István kórházba mit kell magunkkal vinni a születendő babának.
Már van egy kisfiam, de ő egy másik kórházban született, és sajnos a korházi előadásokat nem tudtam látogatni.
Az előző kórházban semmit nem kellett vinni a babának, a saját ruháját még a távozáskor is a csecsemősök adhatták csak rá.
Úgy tudom, hogy itt a babát is mi öltöztethetjük, illetve a fürdetést is magunk végezhetjük.
Várom a segítségetek,

Erzsó
erzso16
 
 


Szia Erzsó!

Pelenkát adnak mindennap a babáknak, meg lesz popsikenőcs is. Meg adnak egy pólyát. A többiről magadnak kell gondoskodni. Én személy szerint örültem, hogy az első perctől saját ruciban lehetett! Hirtelen ennyi jutott eszembe, ha valamit kihagytam szóljatok! Kép

Üdv!
Hajni
Kép
tigribigri
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet mindenkinek!
Rita, írtad, hogy esetleg utána tudnál nézni a szülésfelkészítő és a terhestorna kezdési idejének. Néha marha nehéz telefonon elérni a nőgyógyászatot, így ha neked megvan az infód, az kényelmesebb lenne. Előre is nagyon köszi. Én már most szerdán mennék.
Nekem is tudnál segíteni eligazodni a honoráriumok ügyében (szülés után + fogadott szülésznő)? Ha igen, kérlek, írj a kosk@ceu.hu email címre.
Köszönöm.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok! Tudnátok infót adni nekem Dr. Siklós Pálról? Rendes doki? Igazából egy nőgyógyász javasolta őt, csak olyan furi, hogy nem adott meg mobilszámot, ahol esetleg ha gond van rögtön elérhetném. Vagy ez természetes? Eddig akikhez jártam, mindegyik megadta. Most elvileg rendben van minden, de hát első babánkat várjuk, és hát izgulunk.
Köszike előre is!
Heni
9hét+6nap
hencsike
 
 


Szia Hajni!

Köszönöm a segítséget!


Erzsó
erzso16
 
 


Heni!
A "Szuper nőgyógyászod van ..." topicban nov. 30. körül megtalálod Boksay Rita hsz-át. Ő nagyon esküszik Siklós dr-ra, egyébként pedig Rita az Istvánban dúláskodik, tehát asszem több szempontból is nagy segítségedre lehet. Ha őt megkeresed (bár tudtommal most éppen telel vhol, de napokon belül hazajön), biztosan szívesen ad felvilt. Ha itt 9 hsz-t felmész, megtalálod a profiljában az e-mailjét, aztán diskurálhattok.
Hajrá azzal az első babával! Kép
Kr.
krtek
 
 


Sziasztok, márciusban és is az Istvánban készülök szülni!
A szülésfelkészítő időpontjairól, témasorrendjeiről tudnátok nekem is írni? Már holnap is lesz? Légyszi írjatok erről, látom, Kriszta, már kérdezte ezt Ritától. Kaptatok választ? Előre is köszönöm!
Edit
ditti1977
 
 


Félinfo: Utolértem a kórházat, lesz holnap 3-tól felkészítés, csak a témát nem tudták megmondani.
Edit
ditti1977
 
 


Heni,
Hát mobilszámot, azt nekem se adott. Állitólag Csűrös Erzsikének van mobilszáma, őt lehet hivni vagy rajta keresztül elérni a doktor urat. Nekem mindig azt mondta, hogy ha baj van, menjek be a kórházba. Mondjuk az én helyzetem más volt, a vezető műtösnő jó ismerősöm, őt hivtam, ha volt vmi. De szerencsére nem sok minden volt. KépKép
De ezen kivül én birom nagyon. Odafigyel mindenre, válaszol a kérdésekre, mindig képben van és a humora sem utolsó...
Voltál már nála, vagy csak még ajánlották?
Szilvi
manoca
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen az infókat, kicsit megnyugodtam. Már egyszer voltam nála, de azalatt nem igen tudtam még megismerni, meg hát kicsit bennem volt az izgalom az UH miatt. Mondjuk sok jót hallottam róla, de bennem van (volt) a félsz, hogy ha SOS-an kellene infó, mit csináljak. Mindenesetre azt hiszem, felveszem a kapcsolatot Ritával.
Abban Manoca tudnál még segíteni, hogy ki az a Csűrös Erzsike? Asszisztensnője esetleg? Még annyira nem vagyok jártas.
Köszönöm előre is! És további jó babavárást kívánok!
Heni
hencsike
 
 


Heni,
Igen, ő az asszisztense a magánrendelésen, és ő a vezető szülésznő a kórházban.
Szilvi
manoca
 
 


Edit: köszi. Akkor holnap én is megyek 3-ra. Remélem, megtalálom :o))
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Edit, Kriszta
Ezek szerint hárman már biztosan leszünk holnap Kép. (illetve csak akkor, ha nem esik az eső)
zsana75
 
 


Kriszta, Zsana! Az ebédlőnél/-ben van,igaz? Csak megtaláljuk!Sajnálom, hogy nem tudjuk a témát. Az összes téma fel van írva valahol nálam, csak még őszi időpontokhoz. Kispapáitok is jönnek?
ditti1977
 
 


Sajnos nekem nem, mert ugyan csak hetente háromszor megy tanítani, de abból az egyik időpont éppen szerdán van 2-től fél 4-ig.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sajnos nekem nem, mert ugyan csak hetente háromszor megy tanítani, de abból az egyik időpont éppen szerdán van 2-től fél 4-ig.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Egyszer majd jön, hogy legalább a szülőszobát megnézzük, de az összes alkalomra biztos nem.
Ezért is lenne jó tudni a témákat, mert akkor úgy szerveznénk, hogy akkor jöjjön, mikor érdemes.
Holnap már okosabbak leszünk!
zsana75
 
 


Sziasztok!
Én most váltottam kórházat és persze orvost 15 hetesen,de bizonytalan vagyok: Sziklai Péter dr-t ismeri valaki az Istvánból? Mik a tapasztalataitok? Úgy örülnék ha végre valaki ismerné! Én egyszer találkoztam még csak vele, az eszemmel eléggé elfogadtam, de a vizsgálat úgy fájt, mint még soha korábban. Amúgy rendesnek tűnik, no de ez a fájdalom... Mit gondoltok? Ugye nem kell, hogy fájjon egy ilyen vizsgálat ha amúgy minden rendben van (legjobb tudomásom és reményeim szerint)?
varvi
 
 


Sziasztok!

Ha kiderültek a témák a terhes felkészítő tanfolyamról, légyszi írja meg valaki. Csatlakozom a tanfolyamhoz én is, de csak 2 hét múlva. Egyik ismerősöm tavaly elcipelte a férjét, de pont a légzésgyakorlatokat mutatták be. Először huhogott szegény pasi is, szolidaritásból, de aztán behorkolt és úgy kellett felébreszteni az eladás végén. Kép Na ilyenekért hasznos lenne tudni, mikor milyen témáról van szó.
toy
 
 


Sziasztok! Én most hívtam a kórházat és nekem azt mondták, hogy ma nem lesz szülésfelkészítő csak 19-én indul..
V.
villes
 
 


Sziasztok!

Szerintetek az István kórházba beutaló nélkül is be lehet lógni UH-ra? Olyan ritkán vannak a hivatalos vizsgálatok, addig meg megesz a fene na meg az izgalom, hogy minden rendben van-e.

Heni
hencsike
 
 


Én ebben a pillanatban hívtam őket, és azt mondták, lesz szülésfelkészítés. Az ebédlő a nőgyógyászat melletti épületben van.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Háááát, ez érdekes, hogy két embernek kétfélét mondanak a szülésfelkészítőről. Most már igaz, késő lenne felhívni a kórházat mégegyszer, mert aki akart, elindult a 3 órás felkészítőre...

Heni, úgy tudom az Istvánba nem kell beutaló az UH-ra, csak be kell jelentkezni. Megkérdezik, hogy hány hetes vagy, és ha időd szerint nem járna az UH, akkor kicsit kötekednek, de ha valakinek a doki javasolja, azt nem bírálhatják felül. gondolom.
Egyébként meg sok helyen van 4D uh rendelő, igaz, hogy ott fizetni kell, de akkor mehetsz, amikor akarsz.
(Mondjuk ennél az esetnél engem a dokim utána jól letolt, hogy miért nem hozzá megyek uh-ra. Neki úgyis látnia kell, ha valami baj van.)
toy
 
 


Köszi Toy!
Heni
hencsike
 
 


Volt ma szülésfelkészítő! Kép
Szerintem úgy érthették, hogy 19-én indul újra a sorozat.

Voltatok?
zsana75
 
 


ez tényleg érdekes: délben még azt mondják, nem lesz, délután meg már azt, hogy lesz. Írjátok meg légyszi, hogy végülis volt -e és ha igen, miről maradtam le. Köszi
V.
villes
 
 


Zsana, ha voltál szülésfelkészítőn, meséljél valamit, itt epekedünk érte. Kép Miről volt szó? Mondták előre a témákat?
toy
 
 


Nos, voltam.

A hat részes sorozat ötödik része volt tegnap, amely a fájdalomcsillapítás témakörét ölelte fel Újvári doktor előadásában.
Először a doki elmondta a lehetőségeket és utána (vagy akár közben is) mindenki feltehette a kérdéseit, sőt, választ is kapott rá Kép.
Szerintem megérte elmenni, bár olyan húde nagy újdonságokat nem hallottam.

A témák ki vannak függesztve a falra, de én sajnos nem néztem meg, mert kihasználtam az alkalmat, hogy apuci is jött és gyorsan elmentünk szülőszobát nézni.

Abban bíztam, hogy majd ti megnézitek a témákat és jól megírjátok Kép.
Fél füllel hallottam, hogy a jövő héten talán szoptatás és csecsemőápolás lesz a téma, de erre nem mernék esküdni.

Tényleg csak én voltam?
zsana75
 
 


Megszakadt a kapcsolat, akkor újra próbálom.

Sziasztok!
Valóban azért lehettek ellentmondó hírek, mert ez a tegnapi előadás az előző 6-os fogat 5. darabja, és 19-én indul újra a tanfolyam. Valaki kérdezte, hát leírom az előző sorozat eladásai milyen sorrendben voltak, gondolom a következőnél is így lesz.
1. Jelentkezés. A kórház és szemléletének bemutatása. A terhesség alatti változások. Méhen belüli élet
2. A szülés történései
3. Filmvetítés
4. Relaxáció
5. Fájdalomcsillapítás
6. Babápolás, szoptatás

A terhestorna pedig szerdán 17-18 és péntek 15-16 között van a B épület alagsorában.
Üdv:
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Én is voltam tegnap a szülésfelkészítőn. A jövő héten tényleg a babaápolás meg szoptatás lesz a téma ezt megnéztem, de a többit nem tudtam leírni mert nem volt nálam papír. (abszolult felkészült voltam Kép )
A 19-én újra induló első előadás, ha jól emlékszem, a kórházba való bejelentkezés, felvétel menetrend, ilyesmi. A Siklós doki, meg a Csűrös Erzsike meg még valaki volt kiírva előadónak.
Azt hiszem én a jövő hetet kihagyom és kezdem az elején 19-én. És sokkal felkészültebb leszek Kép
zsisske
 
 


Húúúú, ez jó sok információ, köszi mindenkinek. Ezek szerint a szülőszoba bemutatása az első előadáson van? Vagy Zsana, bármikor lazán be lehet menni körülnézni? és milyen az első benyomásod?
toy
 
 


Minden előadás után lehet, a javasolt létszám 8-10 fő, ehhez képest voltunk vagy 25-en, akik látni akartuk. Beengedtek mindannyiunkat, sőt úgy tudom, a hátrébb állóknak újra elmondtak mindent.

Az öt szülőszobából hármat láttunk, szépek, hangulatosak, bár nem tudom, hogy ennek tényleg van-e akkora jelenrősége, amekkorát tulajdonítanak neki az emberek.
Meg ugye mindenkinek mások a szempontjai, majd megnézitek ti is.
zsana75
 
 


Sziasztok, én is voltam tegnap! Lehetett volna egy megkülönböztető jelünk, egy egész sarkot elfoglaltunk volna!Kép) Én sem bántam meg, hogy elmentünk, bár tényleg nem volt sok újdonság. Mégis valahogy életszerűbbnek tűnnek így helyszínen, helyi dokitól hallani a már könyvben olvasott infók.

Nem kell figyelembe venni, de azért megosztom Veletek is, amit hallottam egy már minden előadáson ott lévő kismamától. Azt mondta, a relaxáció előadás nagyon gagyi, nagyon alapszinten van szó a lazításról, úgyhogy aki valamilyen szinten is foglalkozott (jóga, agykontroll stb.) a témával, unatkozhat. A videóvetítésről azt mondta, rossz minőségű videókazettát (csíkos, ugrál...) egy kis TV-n vetítenek, a film 80-as évekbeli oktatófilmstílusú. Úgyhogy én ezt a kettőt biztosan kihagyom. Persze lehet, hogy sokaknak ezek is tetszettek.
Az új szülőszobákra én is kíváncsi leszek!
ditti1977
 
 


Sziasztok LányokKép

Jövő héten megyek az Istvánba 12. heti UH-ra. Az lenne a kérdésem, hogy 2D-s vagy 4D-s UH-gal fognak megnézni?

Henci
henci
 
 


Henci, alapból 2D-ssel néznek, de van lehetőség 4D-sre is. Én csak 2D-ssel kértem, és azt vetettem fel videóra + kértem fotót is.
Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 


Szia Kriszta!

Köszi a választ. Még nyaggatlak: Azt megkérdezik, hogy melyikkel vizsgáljanak? A 2D-sel le tudják mérni a tarkóredőt?

Henci
henci
 
 


Igen, le tudják. Nekem eddig csak ilyen vizsgálataim voltak, minden mérést úgy csináltak.
K.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Zsana,
Nem tudom, ki hogy van vele, szerintem van jelentősége a vajúdó / szülőszoba kinézetének. Az én hangulatomat legalábbis meghatározza egy-egy sajátosság. Mégsem mindegy, hogy emiatt is szorongani kell, vagy egyébként egy kellemes helyen kell akár órákat eltölteni.
Tavaly állítólag volt ott egy hatalmas óra a falon, ami azért volt borzasztó, mert ettől még lassabban ment az idő. A másodperc mutató finom kattanásai... Kép

Henci, ha beleszólhatok: Az UH-on ugyanazzal a géppel vizsgálnak meg, a doki kapcsolgatja, hogy 2D-s vagy 4D-s képet lásson, saját belátása szerint. Amelyik épp előnyösebb, jobban láttatja a látnivalót, azt alkalmazza. Nekem így volt.
toy
 
 


Köszi LányokKép
Kezdő vagyok, úgyhogy minden infónak örülök.

Henci
henci
 
 


Henci!
Ki fog majd vizsgálni téged az UH-on?
És téged, Kriszta?
Az ember egyszerűen csak bevisz egy kazit és kér egy színes, szagos, szélesvásznú felvételt????
Nekem gátlásaim vannak ilyesmit kérni! Vagy ne legyenek? Mert azért a Praxisban mégis más, amikor eleve súlyos pénzeket perkál az ember. Akkor azért már főcímzenét is adhatnának. Na de egy ilyen komoly kórházban?! Hogy megy ez?
Kr.
krtek
 
 


KrtekKép
Nem tudom, hogy ki fog vizsgálni. A saját dokim vagy más? Fogggalmam sincs. Kaptam időpontot, hogy mikor jelenjek meg, oszt kész.
Ne legyenek gátlásaid kérni! Legfeljebb nem kapsz. De ha jól emlékszem, régi hsz-okban olvastam, hogy ha kérsz felvételt és képet, akkor kérnek érte díjat, ami az alapítvány részére megy. Asszem. Én azért viszek kazit.

Henci
henci
 
 


Sziasztok!

Mivel időpontra rendelnek be, éppen az a doki vizsgál, aki akkor az ultrahangon ügyeletes. Nekem mind a kétszer ugyanaz a pasas volt, de fogalmam nincs, hogy ki.
Krtek,
Tényleg ne legyenek gátlásaid, itt is fizetősen megy a dolog (ha felhívod őket, akkor meg is mondják a tarifát, én csak azt tudom, hogy a sima 2D-s felvétel + 1 db fekete-fehér kép az 1000 Ft.)

Nekem is számít, hogy milyen a vajúdó- illetve szülőszoba. Eleve irtózom a korházaktól (persze ki nem), és a hangulatomnak szerintem jót fog tenni, ha barátságosabb a légkör.

Kriszta

Kép
KépKép
nebula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: