Új privát üzeneted érkezett!

hú,most jól feladtátok a leckét :)
ami még a cikk elolvasása előtt bennem is felmerült,az a fertőzésvezély mégpedíg amiket mi nők hordozunk :( hát még van időnk eldönteni,apa is elolvassa a cikket,aztán visszatérünk rá.

Kép
berni1
 
 


Berni, annyi fertőzés van ott mint amikor kiviszed sétálni a szmogban, se több, se kevesebb...mivel ezek a helyek vízforgatós és ántsz által ellenőrzött helyek, így ne aggódj ezen, ez ne legyen ok...a szmog ártalmasabb, hidd el :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

OFF üzenet lesz ez, előre is bocsánat, de mivel holnap van a

Babanet-Kölöknet találkozó,

gondoltuk, írunk egy emlékeztetőt.

Márcsak azért is, mert az egész heti rettenet időjárással ellentétben végre ragyogó napsütés árad Budapestre, így a Millenárisra is!

Részleteket itt találtok a találkozóról, a szervezkedős-topikbanpedig megnézhetitek, ki jön és mit hoz!

Reméljük, minél többen eljöttök, hogy végre személyesen is találkozhassunk!
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Na én is elolvastam!
Véleményem a következő:hiszem,hogy a gyerek fejlődését ELÖNYÖSEN,befolyásolja,szerintem ez az agykéreg működés,ősi reflex blablabla,hülyeség!
Ettől csak jobb mozgású és erősebb leerek SZERINTEM!

Viszont a nők ilyen olyan nemi fertőzéseitől rettegek.
de én az első babámat 8 napos korában fertőzés miatt veszitettem el,tehát ilyen téren én örökre parás maradok
Tehát én a strandal ,vízel megvárom az egy éves kort!
És babaúszás nem lesz
Vendég
 


Bárány!
abszolút egy húron pendülünk.látom te egyből vágtad,milyen fertőzésre gondolok!
hunci!
örülj,ha nincs tapasztalatod nemi fertőzésekről,nem akarok belemenni,h pl.egy hpv fertőzés,ami a nők nagy százalékában megtalálható,milyen veszélyes lehet mindenkire,nemcsak gyerekekre.és lehet vízforgatás,van is,mégis sokan az uszodákban szednek össze ezt-azt.
ettől függetlenül még nem döntöttünk el semmit,van még időnk rá.nagyon sok babás ismerősünk jár,úgyh sok jót hallotunk,van min gondolkoznunk

Kép
berni1
 
 


Igen olyan furcsa ellentmondás számomra,hogy a baba akinek főzzük fertőtlenitjük a cumijait,vasaljuk a pelenkát a feje alá,alaposan kezetmosunk mielött hozzányulunk,csak forralva adunk neki csapvizet,és eggyik napról a másikra tele megy a szája a medence vizével,ahol akár lábgombás,akár hüvejfolyásos nők pancsiznak..
Bocsi ez egy kicsit sarkított verzió!!
Vendég
 


Bárány, Berni, értelek titeket és meg is értem...azért én sem teljes vagánysággal álltam a témához...de most már igen. Most már strandra is kiviszem.
Amúgy meg én nem fertőtlenítek cumit csak amikor kibontom akkor egyszer, a szájában lévő cumit sem nyáladzom be ha leesik, nem vasalom a pelenkát sem (vasalni sem tudok...)nem mosok kezet ha kifejezetten nem koszos, luis figos vizet kap....Szóval én ilyen szempontból kicsit meggondolatlan vagyok és lusta...
Vendég
 


Hunci értelek egy 7 hónapos azét már más,mint egy 3.
Az már ugye kúszik mászik 4kézláb.Akarva akaratlan éri kosz és ez rendben is van így..nem vagy lusta.Természetesen az immunrendszernek érni kell.
Én a 3 hónapost még olyan kis picikének érzem,ha meg késöbb kezdi gondolom már oda az ösztön
Vendég
 


Lányok! Nálunk vinni kellett a nőgyógyásztól egy igazolást, hogy anyukának semmi baja. :roll:
Máshol ez nem így van?

Kép
Kép
susytunder
 
 


jaa én azt nem tudtam,biztos így van máshol is ez azért okos dolog.
És akkor mások nem is fürdőznek csak anyukák és babáik?
Vendég
 


van ahol kell vinni papírt van ahol nem, van ahol még a gyereknek sem kell papírt vinni...na ez gáz...
van ahol más fürdés nincs, csak baba és anya van ahol bárki fürödhet...változó, utána kell járni, én egy középkategóriásat választottam ebből a szempontból.
bár higiénialilag meg vagyok elégedve vele...
de láttam írtű gáz helyeket is...
Vendég
 


bocsi,h beleszólok,de ami helyet hunci mondott,oda tuti nem kell,mert a honlapon még írják is,h bárki mehet a babával.
mind1, szerintem ezt tényleg mindenki maga dönti el,de barinak abban igaza van,h fertőtleníteni csak kb 2-3 hónapig fertőtlenít az ember(még a "nagykönyv"is így írja).pont ez az időszak.
amúgy úgy gondolom,h a cikk valóban mentálisan sérült gyerekekről ír,lehet,h nekik tényleg nem kedvez ez a dolog,de szerintem az egészséges gyerekeknek ilyen típusú hátránya nem származik belőle.én nem e miatt nem vinném.tetszik a program,de azért lássuk be később is megtanulhat úszni,pl.mi sem jártunk babaúszásra.megkedvelni a vizet meg nem a babúszástól függ,hanem a szülők játékosságától és türelmétől szerintem.meg baba függő is.

Kép
berni1
 
 


Berni igen azért írtam hogy közéokategóriás :lol: vagyis bárki mehet de a gyerekről kérnek igazolást viszont a vizük tiszta, rendszeresen jön az ántsz, ezért írtam hogy talán higiéniailag megfelelő.és láttam már gázabb helyeket is.
amikor épp nem babaúszás van nálunk, más is belemegy a vízbe, de babaúszás ideje előtt vízcsere van.
van egy hely a 15kerben ott pl kérnek bőr és nőgyógyászati papírt anyukától, nekem ez már messze van.
Vendég
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, jólesett hogy hiányoltatok, de megmondom őszintén én inkább olvasgatni szoktalak benneteket, mivel a mostani "picibabás" témákba nem akarok belekotyogni. Amint látom, van épp elég "bajotok" nem akarom még én is osztani az észt.
Nem olvastam végig mindent, de láttam hogy téma a babaúszás, Báránnyal teljesen egyetértek, mi is amiatt nem mentünk (pedig akartam!!!) mert a dokink azt mondta, ismer pár nagyon csúnya esetet, olyan pici babákat akik ott fertőződtek meg, méghozzá pontosan olyan bajokkal amit Bárány említett. Kinek hiányzik az, főleg a kislányos anyukákra gondolok, hogy az 1-2 hónapos gyereke nemi beteg legyen? Akár egy életre tönkreteheti a fertőzés, meddő lehet stb. ez most tényleg eléggé durván hangzik, de sajnos így van! Fiúknál picit más a helyzet, de ha nekem fiam lenne, akkor sem vittem volna babaúszásra.
Szerintem attól egy gyerek nem lesz semmivel sem több, sem kevesebb, ha jár babaúszásra, vagy ha nem jár. Persze sajnos a fertőzés lehetősége bármikor fennáll, nem csak picibaba korban, hanem később, 3-4-5-6-több évesen, amikor bejön a "strandkorszak" amikor ki sem lehet őket szedni a strandon a medencéből. De egy 1-2 hónaposnak még szinte nincs is immunrendszere, ami megvédené.
Na nem akarom szaporítani a szót, nekem ez a véleményem a babaúszásról, egy jól megcsinált üzlet, nagyot lehet rajta szakítani. (Mármint az uszoda részéről)...

Bárány!
Ne ess kétségbe, ne legyél depis, próbáld magad túltenni a sírásokon, nem tudsz mit tenni, vagy rámész előbb-utóbb idegileg. Dávid szerintem nagyon szép, és egyáltalán nem sovány baba, Geszti is kb. ilyen volt ennyi idősen, mondjuk ő kisebb súllyal született (2750 gramm és 52 cm) azaz jó hosszú, nyúlánk termetű baba volt és most is az. Hát nem egy "Buddha" az biztos, ahogy valamelyikőtök említette, viszont nem sovány egyáltalán, nagyon szép, karcsú, nőies teste van MÁR MOST. Mintha nem is 2 éves lenne, pont tegnap figyeltem a kádban amikor fürdött, nagyon szép arányos. Szóval ne keseredj el, vannak ilyen alkatú babák, inkább örülj hogy nincs elhízva!!!

Kép
mamy
 
 


Bárány!
Megnéztem direkt neked Geszti kiskönyvében, 6 hetesen volt 4 kg (!!!) és 56 cm. 1 évesen volt 7800 gr és 71 cm. Ebből is látszik, hogy ő is inkább hosszra növekszik, mint súlyra. Most már régen nem volt mérve, de kb. 10 kg lehet, és kb. 86 cm.
Ne aggódj!!!

Kép
mamy
 
 


Mamy:de jó,hogy néha jössz!!
Geszti tényleg formás és nem sovány,és köszi,hogy megnézted a kiskönyvét,akkor ő sem volt egy hurka gyurka :lol:

Babaúszás:te még jobban megfogalmaztad a véleményemet...abszolult egyet értek!
És abban is,hogy akár úszobajnok is lehet még akkor is ha 3-4-5 évesen kezd úszni,amikor már tényleg bőven van immunrendszere..
Dávid meg tápos,és mint tudjuk nekik még gyengébb az immunrendszerük eleinte.

Apropo,tápszer:azt olvastam,hogy akár 1 üveg elég ahoz,hogy tönkretegye a bélflórát...szóval levontam a következtetést..ha nem tud 100%anyatejes lenni akkor kár erölködni
Vendég
 


szia mamy!
ugyan már!lehet,h pont a te tapasztalatidra van szükségünk :)

bari!
nem értem.milyen 1 üveg teszi tönkre a gyomrát?a tápszer?bocsi,nem értem :oops:

Kép
berni1
 
 


Igen a tápszer de nem tönkreteszi hanem a bélflórát változtatja meg rossz irányban...csak én írtam hülyén,hogy tönkreteszi..
De arra már nem emlékszem,hogy mit csinál vele savasítja vagy lúgositja fogalmam sincs de nem jó az tuti

Képzeljétek dávid este 9-kor evett elaludt NEM KELT ÉJJEL,én keltettem 5-kor és még NEM VOLT ÉHES,akkor most kezdjek bepánikolni????Aztán nagynehezen lenyamnyogott valamennyi tápszert de nem sokat
Vendég
 


berni nem tudom ,hogy vicceltél e a nyáriban de én komolyan járok turiba és egy csomó jó cucca van onnan dávidnak :oops:
Vendég
 


bari!
dehogy vicceltem!!!már alig várom,h meglegyen az autóm.itt dunakeszin jársz?hol van jó turi?
amúgy meg mi a fenéért aggódnál?bárcsak Dodó aludna ennyit :( és én aggódjak,h már állandoan 2 mellből eszik és néha így is sír,ezért van,h 1óra az etetés?én már letojom. :) ő ilyen és én elfogadtam,majd ha állandóan sír,akkor aggódom :)
figyi,tudom,h érthetetlen vagyok,de ha a tápszer tönkreteszi,akkor miért írtad,h ne legyen anyatejes? :oops: bocsi az érthetetlenségért

Kép
berni1
 
 


Szia!
A tábor úton a rendőrségnél van egy turi,elég kis csoffadt de ki lehet fogni kis farmert pólót ilyesmit fillérekért.
De amit nagyon szerettem a gyártelepen volt,kb 4 hós terhes voltam amikor bezárt,na ott nagyon jó dolgok voltak és csak gyerek.

Az anyatejjel kapcsolatban azt akartam mondani,hogy akkor jó,ha csak azt kap!!Csak és kizárólag.
Mert ha tápszert is kap pótlásnak ,akkor a tápszer már ki tudja váltani a bélflórára gyakorolt negatív hatását!!

Sírás:annak ellenére,hogy éjjel aludt szerintem te már rámásztál volna tőle a falra... :lol:

Gödi strandon voltál már?Mi oda járunk,tegnap kiszaladtunk a nagyokkal fürdeni délután,jövöre jön dávid is..majd megdumáljuk és ti is jöttök dodóval ok?
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Bárány!
Sajnos igazad van a tápszerrel kapcsolatban, ha egy baba nem ehet kizárólag anyatejet, és kap tápszert is kiegészítésként, akkor már az anyatej csak "luxus". Viszont azt nem mondanám hogy tönkreteszi a bélflórát, ez így elég erős kifejezés. Csak sajnos megváltoztatja, nem lesz már olyan mint amíg csak anyatejet kapott. Viszont!!! Nem szabad szeritem elfelejteni, hogy a mai tápszerek már igenis jók, nem úgy mint régen, amikor még mi voltunk kicsik, bár nem tudom pontosan azok milyenek voltak, egyszer talán érdemes lenne utánanézni, kíváncsi lennék rá, akkor mi volt az összetétele! A mai tápszerek (állítólag a Nestlé a legjobb) igaz hogy nem lesznek sosem egy szinten az anyatejjel, de igyekeznek pótolni minden szükséges fontos elemet amire a babának szüksége van. Szerintem úgy kell felfogni, hogy nem szabad összehasonlítani az anyatejjel. Mert akkor persze, hogy alárendelt helyzetben van a tápszer. Ha viszont csak a tápszert nézed, mint táplálékot, akkor hasznos és jó dolog. Inkább, mint a tehéntej, vagy akár a kecsketej. Legalábbis ez az én véleményem. Attól, hogy egy gyerek tápszeres, még nem lesz kevesebb vagy több másoknál, és nem lesz feltétlenül egy kripli felnőttkorára.
Na most megint beletenyereltem a k@kiba, bocsánat és abba is hagyom, Bárány te még talán emlékszel hogy annak idején ezen borult ki a bili egy másik fórumban mert meg mertem fogalmazni a véleményemet. Úgyhogy most rövid úton el is dugulok. Tudom persze hogy ez nem az a hely, de nem szívesen hozom elő a régi témát. Csak azért írtam ezt is le, mert mint tapasztalt anyuka, már túlmentem pár dolgon ezügyben. De ez az én véleményem, és természetesen nem kell, hogy mindenki egyetértsen velem.
Örülök, hogy Dávid ilyen szépet aludt az éjjel, látod előbb-utóbb rendeződnek a dolgok!!!
Turiba pedig én is járok, szerintem ezen semmiféle szégyellnivaló nincsen a mai világban, tekintettel az emberek anyagi helyzetére. Szerintem itt egyikünk sem lottómilliomos (sajnos). Ha az ember talál egy jó turit, ami tényleg igényes és nem egy szakadt hely, akkor nagyonis jó dolgokat lehet kifogni! Én pl. Gesztinek 300 Ft-ért vettem ott egy szinte vadiúj olasz gumiszandit (ami sárba-vízbe jó), azt gyepálja egész nyáron. Őszre úgyis kinövi. De nagyon jó kis ruhákat is vettem már neki!

Kép
mamy
 
 


Ja, Bárány, még azt akartam írni, én is ismerem a Gödi strandot, igaz már jó rég voltam, de nagyon jó emlékeim vannak.
Geszti pedig valóban nem volt egy Hurka Gyurka, és most sem az, szerintem sosem lesz az, ő ilyen. Mint ahogy valószínűleg Dávid is. Szóval szerintem ne hasonlítgasd össze más babákkal, nem sok értelme van.

Kép
mamy
 
 


Egy mai pancsolós kép:
Látszik azért, hogy nem sovány, vannak hurkák és pocak meg toka is (meg sajnos ronda vörös szúnyogcsípés a kezén.... :evil:)
Kép

Kép
mamy
 
 


Mamy:szerintem nyugodtan írd le a véleményedet,nem csak azért mert egy véleményen vagyunk hanem azért is mert olyan diplomatzikusan fogalmazol minden témában,hogy kétlem,hogy bárkit is sértenél vele :oops:

Tényleg nem sovány Geszti mondjuk az olyan képeket jobban szeretem amin látszik is :shock: :lol:
Vendég
 


Én is ilyen kiskagyló pancsolot akarok jövőre dávidnak :lol:
Vendég
 


Bárány, csak neked: :wink: :lol:
Na jó, persze a többieknek is :wink: Kép

Kép
mamy
 
 


Jaaaj de szép,már nagyon nagylány..nemrég még baba volt :shock:
Vendég
 


mamy!
én még nem is láttam ilyen közeli fotót erről a kistündérről.és igenis,nekem is szóljon a kép :lol:
és a véleményed is érdekel.milyen vita?miről?

bari!
azt a turit nem ismerem,de majd megnézem térképen.én újpesten ismerem az angol turit,csak ott iszonyat tömeg van :(

a tápszerről meg annyit,h nem véletlen depisek az anyukák,ha tápszert kell adni,mert valami idióta kitalálta és azóta száll szájról-szájra,h mennyire gáz,ha nem anyatejet kap.az én férjem is azt mondogatta,h mi lesz az immunrendszerével,ha nem lesz tejem,meg h biztos beteges lesz...na így ne legyen nyomás alatt az ember :) na amit kapott,azt nem rakta zsebre!!!kissé elbeszélgettünk,azóta másként is látja :wink:

Kép
berni1
 
 


Berni ezt nem értem:még ha én védeném a tápszert akinek 3 gyereke nőtt illetve nő föl rajta,de ti anyatejesek vagytok! :shock:

Na az angol turihoz képest ez egy kis pusztulat,egy kosár gyerekruhával...de azért ki lehet fogni :lol:

Sajnos én olyan béna vagyok,hogy dunakeszin és vácon kívül nem igen merek vezetni(10 éves jogsival),talán még újpest bizonyos részeire(ott nöttem föl 18éves koromig), :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Viszont eszembe jutott,hogy fóton állitólag van egy jó a buszfordulónál állitólag qrva jó gyerekcuccok vannak,de ott még én sem voltam
Vendég
 


Sziasztok lányok!

Kicsit eltüntem, beütött egy kis derékfájás, és moccanni sem bírtam, mostmár azért job, de lehet doki lesz belőle. Lehet a spinálissal volt gond, mert azóta fáj nekem.

Én is szoktam turiba cuccot venni, én sajnálok sok pénzt adni a ruhákért, hiszen olyan hamar kinövi. De azért néha néha elcsábulok.

Mamy,
Nagyon aranyos Geszti a képen! :)

Berni, Bárány,
Pocakfájás? Mi újság nálatok?

Kép
Kép
susytunder
 
 


bari!
semmi fura nincs abban,h felháborít ez a negatív hozzáállás a tápszerhez,attól,h most anyatejesek vagyunk.aki józanul gondolkodik,felháborodik a maradiságon.
irígyellek a strand miatt,én a plussz kilók miatt az idén biztos,h kihagyom :( de jövőre ott a helyünk.
susy!
még nem akarom elkiabálni,de nálunk úgy tűnik,javul.éjjel már nincs üvöltés.bár alvás sem sok,mert még mindíg 3 óránként kel éjjel.szokott nyűglődni és olyankor halom is,h dolgozik a hasa,de már nem vészes :)

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

Berni!
A "Bárány csak neked" persze csak vicc volt, mindenkinek szántam a képet. :wink:
Köszönjük a dícséreteket.
A vitát inkább nem részletezném, nehari, nem akarom feleleveníteni a dolgot. A szoptatás-tápszer-hozzátáplálás témakörben volt egy kis nézeteltérés egy másik topikban, de ez már a múlt (szerencsére), jó régen volt.

Kép
mamy
 
 


mamy!
semmi gond,megértem.mond meg,hol volt és visszakeresem.amúgy tudom,h vicc volt a csak neked :) már rég megsértődtem volna :lol:

és azt akartam írni,h olyankor HALLOM és természetesen nem halom :lol: :lol: :lol:

Kép
berni1
 
 


Hát nálunk már már elviselhetetlen a helyzet!
Én már megőrülök,ma megyünk 7kor visszük dokinénihez a kakis pelust mert zöld és bűzös a kaki(bocsánat)
Kérünk székletvizsgálatot,amit amúgy is javasoltak a korházban multkor!
És még nem csináltattam meg :oops:

Ja a barátnőm itt volt délelött a beteg torokgyulladádod gyerekével(3éves),aki be is ment dávid szobájába.
Csak anyu volt itthon meg dávid mert én tb-ben voltam vácon...úgyhogy ha elkapta az baromi jó lesz.
Na megyek mert padlón vagyok
Vendég
 


bárány!
hogy vagytok?mit mondott a doki?

Kép
berni1
 
 


a kakira?
Azt,hogy tök normális...pedig ma is zöld volt...egyébként rajta van a dobozon,hogy a HA tápszer zöld kakit okozhat.

Megint elpanaszoltam a sok sírást...hát nem mondott rá semmi"had sírjon"
majd jobb lesz...DE MIKOR???? :x
Vendég
 


Bárány!
Nyugi! Ennél többet senki sem fog neked tudni mondani, mint hogy "majd jobb lesz". Te pedig annál többet nem tudsz tenni, mint hogy vigasztalod a fiadat, hogy ne sírjon.
Ha minden doki azt mondja hogy semmi baja, akkor reméljük tényleg nincs semmi baja (miért is lenne?) és "kénytelen leszel" elviselni, hogy sír. Vannak ilyen babák, ezek szerint Dávid ilyen. Elhiszem, hogy nehéz, (én tudom!) de hidd el, egyszer vége lesz, nem fog örökké sírni! És ne akarj öregedni. :?
A gyomorszondával kapcsolatban hogy döntöttetek?

Kép
mamy
 
 


na írtam egy jó hosszút és elszállt :twisted:
majd holnap :? Kép
Vendég
 


sziasztok!
Bari vagyok megújulva...mivel a juniusi topikomat otthagytam,ezentúl "lia"leszek
majd jövök ma ha minden jól megy strandra megyünk :lol:
Vendég
 


sziasztok!
mindenki eltűnt?hogy vagytok?
mi tegnap megkaptuk a 2hós oltást.annyira édes volt,ahogy felsírt,de aztán gyorsan abba is hagyta.még macis ragtapaszt is kapott a dokinénitől :) éjfélkor a szoptatáskor kiderült,h nagyon forró...persze belázasodott :( szerencsére nem viselte meg,aludt tovább,meg a láz is lement a kúptól.
szóval,többiek?

Kép
berni1
 
 


szia
ezek szerint tényleg lázasodnak...hát had ne mondjam milyen szinten vagyok beszarva.
Mi vagy jövőhéten vagy azután hétfőn megyünk

És beadatom a fakultatívakat is...jaj de félek :x
Vendég
 


Kép Kép
Vendég
 


lia!
nagyon csini Dávid!
miért vagy betojva?ez sajna kötelező rossz :) mi is átestünk rajta és már nem is emléxünk :wink: melyik alternatívakat adatod be?mi szerintem csak az agyhártyát,meg ha ingyenes lesz szept.től vmelyik másik,akkor azt is.szóval ti?

Kép
berni1
 
 


szia!
én minden oltást beadatok már most,nem várom meg,hogy ingyenes legyen,mert a védőnő szerint nem bizti,hogy ingyenes lesz...úgyhogy mindent!
a rotát miért nem akarod?csak nem valami rosszat halottál róla?
paramami megszólalt :oops: :oops:
Amúgy a védőnő szerint a kötelező oltások új oltóanyagok tehát nem viselik meg a gyereket,de az agyhártya az egy kicsit megviseli őket :x
Vendég
 


nem hallottam rosszat,jót sem,de ami felesleges,a miatt nem szuratom meg a gyereket.mivel nincs közösségben és tesója sincs,így pl. a rota felesleges nekünk,mert ott terjedhet.meg azt mondta a dokinéni,h nagyon-nagyon sok minden okozhat hasmenést,a rotavírus csak 1 közülük.
ne izgulj,őket sokkal kevésbé viseli meg.a láztól meg miért tartasz?van kúpotok,nem?

Kép
berni1
 
 


Berni, a rotát nem szúrják, azt nyeli. Ez igaz, hogy nincs közössében, de a vérhas tünetes betegséget a rota okozza az esetek 90 %-ban, és majd egyszer megy közösségbe, esetleg babaúszni vagy strandra, és akkor jól jön a rota elleni oltásos evészet inkább....és ezt 6 hósig lehet csak beadatni, utána nem...én azért még meggondolnám 1x...

láz ellen:
amint megkapta az oltást, rögtön borogatni 24 órűn át, minden peluscserrénél minimum át kell borogatni jó hidegvizes borogatással és nem lesz láz...
rotánál pedig odafigyelni hoy előtte és utána legalább 1 órával ne egyen hogy nehogy visszabüfizze mert ahhoz drága...és legalább 15 percig folyamatosan függölegesen kell a gyereket magunkhoz ölelni hogy ne bügfizze vissza, utána visszabüfizheti mert 15 perc alatt felszívódott annyi amennyi védettséget ad.
Vendég
 


Sziasztok!

Mi is csak az agyhártyagyulladás ellenit adatjuk be. Rota ellen van infúzió, de agyhártya ellen...jó ha észreveszik, amúgy meg gond van.
Én mindíg borogatom neki az oltás helyét, mégis mindíg lázas. Szerintem ez is gyerekfüggő.
Kristófot nagyon megviseli a foga, kijöhetne már végre.
Pénteken megyünk nyaralni, remélem nem bánom meg.

Kép
Kép
susytunder
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: