Új privát üzeneted érkezett!

Friduuus... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Hol dolgozol? 8)

been
 
 


Been, hát az iwiwen rajta van, de egyébként egy internet szolgáltató vállalatnál....

Kép
fridus
 
 


Még nem kerestem vissza a nevedet... :oops:
Ámamúgy poén volt, ki ne írdd ide... :wink: :lol: Elég durva lehet a főncsi.

been
 
 

 
 

Cseriani, tudom én, hogy nem minden fehér meg fekete, és hogy nagyon sokan dolgoznak úgy, ahogy te. Nekem is megadatott, pár hónap volt csak, se szabi, se semmi, azt is csak a szemünkbe hazudták, hogy bejelentenek legalább a minimálbéren minket. Tudták, hogy csak kb 4-5 hónapig megy majd a bolt, addig kell a legtöbbet kihozni belőle, majd hülyék lettek volna fizetni utánunk. Engem nem érdekelt, mert csak addig kellett a meló, amíg írtam a szakdolim, és tudtam, hogy utána tudok majd olyat találni, ahol tisztességesen mennek a dolgok, de a többieknek bizony ez volt A munkájuk. A csalásnak pont az a lényege, hogy kijátssza a törvényeket, mindig is lesznek, akik így jutnak előnyökhöz, de az azért nekem böki a csőröm, hogy a nagy vezér Viktor gyerekeinek az én adómból járjon pl ingyen tankönyv alanyi jogon, csak mert nagycsaládos, holott nem kicsit szedte meg magát. A szociális juttatásoknak pont az lenne a lényege, hogy mérlegelni kell, kinek miben kell segíteni, mert most is azt fizetjük meg jó drágán, hogy az átkosban ész nélkül ment az osztogatás is. Sajnos az sem megoldható, hogy egy társadalomban ne legyenek szegények meg gazdagok :(
danann
 
 


danann félreértettél,én ezeket arra írtam,amikor azt írtad,hogy külföldön máshogy van,ott elöbb visszamennek dolgozni a nők.
Az ilyen dolgokkal én sem értek egyet...én is sorban tudnék állni segélyért,csakhát nem kapok. És csak azért nem fogok szülni még egy gyereket,hogy ingyen kapják a könyvet.
De tudod,ilyen munkát nem csak azok végeznek,akiknek nincs diplomájuk,és nem érzem magam kevesebbnek csak azért,mert nekem "csak" érettségim van. És ismét nehogy félreértés essék,ezt most arra a mondatodra írtam,hogy"Engem nem érdekelt, mert csak addig kellett a meló, amíg írtam a szakdolim, és tudtam, hogy utána tudok majd olyat találni, ahol tisztességesen mennek a dolgok, de a többieknek bizony ez volt A munkájuk."
Ebből-lehet,hogy csak én-de azt vettem ki,hogyha lediplomázom,akkor találok másik munkát...
Vendég
 


Anii, nemááár... :D Bár én nem ismerem danannt, - téged viszont igen, és nagyon szeretlek, felesleges nyálat monitorról letörölni tessék - :P :D - de sztem nem akarta bántani azokat, akiknek nincs diplomájuk. Figyelj, Ani, nekem van, meg is dolgoztam értük, de eszembe se jutna lenézni azokat, akiknek nincs, mert sokszor, sőt, megkockáztatom: többnyire, sokkal normálisabb emberek, mint azok, akiknek van diplomájuk. Szerintem Danann-nak sem volt hátsó szándék a mondandójában (aztán majd ő megmondja, nem akarok ám fogadatlan prókátora lenni...) :wink: Na, csak azért írogatok itten ilyesmiket, mert megijedtem most, h esetleg az én hszeimet is féreérthetted - a másik topikban amiket eddig írogattam -, pedig eszembe se jutott lenézni bárkit, főleg nem téged... :) Na, elég az hozzá, az én férjem egy "egyszerű" szakmunkás és imádooom mégis. :wink: Nah, bocs, h itt rizsázok, meghát akinek nem inge, ne vegye magára, csak fontosnak tartottam ezt leírni neked, mert te meg fontos vagy nekem, és félek, h akaratomon kívül néha megbántottalak. :)

been
 
 


A mondandóm lényege az volt, hogy tudom, mennyire kizsákmányolják néhol az embert a legalapvetőbb jogokat is sárba tiporva, és hogy van, akinek ezért vagy azért, de nincs más lehetősége, mint belemenni egy ilyen melóba. Én nem gondolom, hogy a diploma feltétlenül számít, láttam azzal és anélkül is jól menni a dolgokat, mint ahogy rosszul is. Minden azon múlik, milyen lehetőségeid vannak, ez pedig sokszor földrajzi alapon jobb vagy rosszabb, és hogy azokat hogyan tudod kihasználni. Ennyi.
Egyébként külföldön sem mindenhol megoldható a 4 meg 6 órás könnyített munka. Több van, mint itthon, de nekem az egyik francia csaj, akivel kapcsolatban voltam a munkában panaszkodott, hogy muszáj volt visszajönnie keményen melózni, és hogy ott ez az általános.
danann
 
 


Na itt vagyok. Hát kérem szépen mi jól aludtunk a Balukámmal, tudom, ez nem érdekel senkit. :-)
És olyan sokat evett is este, hogy már régen volt ilyen.
Éppen a zoknis fiókot húzza ki, hát, a harisnyámat már kiszedte... Jól áll neki az a rózsás szín. :-)
Ó, van olyan főnököm, akiről tudom, hogy csak egy érettségije van, mégis jó fizetést kap... Nekem is csak az van.
De gondolkoztam azon, milyen diplomát is szerezzek... Mérlegképest kéne végezni, hogy anyósnál is be tudjak segíteni... De annyira nem vonz a könyvelői szakma.
Igaz most a gép mindent elvégez helyettünk, de a levelet nekem kell megírnom, ha elutasítom, vagy ha jóváírok.
Lehetséges, hogy valami más szakmát kellene keresnem.
De még én magam sem tudom, hogy mihez kezdjek.
A régi munkámat nagyon imádtam, ügyfelekkel társalogtam, stb. Csak a fülem nem bírta, évente romlott. Most már nem olyan jók a füleim, azért is mentem hátterezni. Meghát megvan az alap könyvelői vizsgám.
Komolyan mondom, 14 évesen én még nem tudtam, hová is menjek suliba... Ezért mentem először Gimibe.
Jó annak, aki tudja.

Kép
fridus
 
 


Kisfiam kihozta a fürdő szobából a felmosót. Felmossa a lakást. :-)
Legalább ma nem kell takarítani. :-)
Tegnap is felmostunk egész nap.:-)

Kép
fridus
 
 


Lívi!

Én is értem mit mondasz, de itt lényegében MÁS a baj.
A baj innen fakad:

Vegyünk két átlagos családot, apa, anya, 2 kisgyerek.

1-es család

Anya GYES 28 000 Ft
Családi 26 000 Ft
Apa minimálos 53 000 Ft
mellé zsebbe 100 000 Ft bevétel

Összjövedelem 207 000 Ft, papíron 107 000 Ft.
Itt az 1 főre jutó kereset cca 25 000 ft,ami állam felé hivatalos

2-es család
Anya gyes 28 000 Ft
családi 26 000 Ft
Apa korrektül, tökjól bejelentve, hivatalosan 157 000 nettó jövedelemmel

1 főre jutó teljesen hivatalos jövedelem cca 51 000 Ft

Dupla annyi papíron, mint az 1-es számú családmodell esetén.
Holott a bevétel MINDKÉT CSALÁDNÁL UGYANANNYI!!!!

1-es családmodell kérheti a gázártámogatást, megmarad a csp,mivel a fejenkénti összeg nem éri el az öregségi nyögdíj istentudja hányszorosát, így hátrányos helyzetűek és rászorulnak további támogatásokra.

Kérdem én?
KI IS AKKOR a RÁSZORULÓ???
AKI TISZTESSÉGESEN BEVAN JELENTVE MAGASABB JÖVEDELEMMEL, AKIBŐL LÉNYEGÉBEN MEGÉL AZ EÜ ÉS A KISEBBSÉG ABBA MEGINT TAPOSSUNK BELE????!!!!!!
ÁÁÁÁÁ
Nonszensz.

Csajok az állam 20 milliárdot akar megspórolni a CSP-on.
Tényleg elhiszitek azt, hogy a 150 000 Ft-os nettó jövedelem lesz a határ?

Aztán mi van azokkal, akik vidékiek, tényleg valósan minimálbérért dolgoznak???
Ők még azt is megkapják, ha nem tetszik húzzál innen. Velük mi lesz? Bár remélem, hogyha apa és anya minimálos, akkor nem lesz olyan magas az összjövedelmük,hogy elvegyék a CSP-t.

Hogy fogja állambátyánk kideríteni, hogy KI a VALÓS minimálos és ki a csaló?
Nem kéne megvizsgálni, hogy van-e lakáshitele?

Lívi a másik:
Nézzünk egy magyar átlagos vállalkozást.
Bejelentené ő a teljesen korrekt fizetéssel az embereit, de 2 választása van.

Vagy korrekt összeg bejelentve és alkalmaz 5 embert, akit megszakít, hogy a határidős kötbéres melókkal készen legyenek, amire 8 ember keze kéne.
Ebben az esetben,ha 200 000 Ft fizetést akar kiosztani, akkor kb 1 ember után fizet még 180 000 Ft járulékot, tehát 1 embernek 380 000 ft-nál lényegesen többet kell kitermelnie.
Építőiparban ez jelenleg lehetetlen.


Vagy alkalmaz 8 embert, minimállal (asszem kb 60 000 nettó),
és zsebbe osztja a többit pénzt, a járulék jelentősen kevesebb össszeget tesz ki, abból tudja a másik 3 embert fizetni.

Sajnos amíg a becsületességgel nem mész sehová, addig "megértem" a vállalkozók hozzáállását is.
Párom egy építőipari céget vezet, decemberben 20-án úgy tudott fizetést adni az embereinek, hogy sokadmagával elment a megrendelőhöz "behajtani".

Csak a svindliseknek áll a világ ma Magyarországon.
Nem vagyok narancspárti, de Vikikének most az 1x igaza volt.
Járulékot KELL csökkenteni.
A nincsből már nem lehet további réteget lehúzni az átlag emberről.

Persze az tény, hogy sz...ból sem lehet várat építeni. Az is tény, hogy Ferikénk tevékenysége alatt sikerült a GDP-t jelentősen csökkenteni.
Tény, hogy kevés bányánk :wink: és sokkal több autópályánk van.
Sokminden tény.

Abban is igazad van, hogy más országban 3-5 hónapot lehet a babával otthon maradni amíg pénzt kapsz.

DE!!!

Ott apa jövedelme el tudja tartani a családot,van bölcsőde,van munkahely és anők annyit keresnek, mint a pasik, nem napi8-10 órát gürcölnek, hanem van részmunkaidő.
Szóval ezzel ne vessük össze, mert aránytalan.

Na ezt elküldöm

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Most a diploma.

Ha van, akkor jó, ha nincs akkor is jó.
Hogy miért?

Mert a szakmai tapasztalattal nem ér fel. Én azt mondom, hogy a mezei érettségis és a diplomás között semmi különbség nincs.
Aki szeret és tud dolgozni, jó helyen van jó időben, az akár lehet vezető beosztású érettségivel és lehet segédmunkás diplomával.

A párom most vett fel egy diplomás mérnökembert segédmunkásnak. 50 éves, nem kapkodtak utána. Mivel a papírja szép, de azzal nem tud szakmunkás feladatokat ellátni így csak segédmunkásnak jó szegény.
Biztos lelkileg nagy törés neki, de sajnos ez van.
És még örül, mert jólfizető állása van.

Én mezei érettségivel és egy félbehagyott diplomával "rendelkezem". Ugyan van két felsőfokú képesítésem, de azok nem diplomák.
Ennek ellenére értékesítési vezető helyettesi beosztásban és flotta-vezetői beosztásban "remekelek". Csak magamnak és a munkámnak köszönhettem ezt.
A cégem már most izélget,hogy menjek vissza dolgozni áprilistól.
Van céges autóm, céges telefonom, jó fizetésem és baromi sok meló japán mentalitással.
Diploma nélkül.

Sztem nem a diplomában lesz a jövő, hanem a nyelvtudásban.
Persze azt mondom, a gyerekeinket neveljük csak arra, hogy diplomázzanak, de ne úgy neveljük őket, mint a mostani többséget, akik halálosan el vannak csattanva attól, hogy átvergődtek 3-4-5 éven át egy diplomáért, kiér a nagyvilágba és arcoskodva a "mezei érettségizett" embert lenézve fellengzősen hangysúlyozzák diplomás mivoltukat.

Mert ő az Értelmiségi. Az érettségizett meg hülye?
Nem diszkriminatív ez az "értelmiségi" szó egy kicsit?

Nálunk sok diplomás van a családban, senki sem nevezi magát "értelmiséginek".

De egy szinte biztos ebben a mai világban csajok. Kisgyerekkel, vagy idősen sem diplomával sem anélkül nem fogunk kelleni senkinek. :cry:
Remélem addigra feléri ép ésszel a munkaadók zöme, hogy a tapasztalat, az életszemlélet, a higgadt viselkedés és bölcsesség is helyet találhat magának.

UTOLJÁRA: és elnézést kérek előre, ha valaki érdekeit megsértettem, nem állt szándékomban. Bocs a helyesírási hibákért is.
Általánosságban írtam, kérem, senki ne vegyen magára SEMMIT!

puszika

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jó, majd igyekszem nem magamra venni az elszállt értelmiségiekről szólókat.

Mindent értek én, de akkor is úgy látom, hogy ha valakinek a bevételei nem fedezik a kiadásait, és tudja, hogy másnaptól még nagyobb lesz a különbség a kettő között, akkor nem engedheti meg magának, hogy tovább csökkentse a bevételeit, önként és dalolva. Ez egyenes út a csőd felé. És lehet, hogy van kb 3 olyan vállalkozó, aki a járulékcsökkentés másnapján felemelné az alkalmazottai fizetését, de a legtöbb nem tenné meg, mert csak egy jó lehetőséget látna az egészben, hogy ő maga többet keressen, elvégre ha csórikámnak addig jó volt az az állás úgy, akkor ezután is jó lesz. Legfelejbb azt tudom elképzelni, hogy néhány újonnan induló vállalkozásnál lenne jobb a helyzet, semmi mást!

A diplomával az a két fő probléma, hogy 1, belekényszerítették az egyetemeket, főiskolákat abba, hogy minél több embert vegyenek fel, hogy kijöjjenek valahogy a normatívából (ez biztos nem Feri műve, hanem kié is?) 2, elhitették az emberekkel, hogy csak az számít, hogy papírjuk legyen, és akkor már sínen vannak. Pontosan ezért lehet dunát rekeszteni papíron képzett emberekkel, de nincs szakmunkás. Ezért van, hogy engem telefonokat emelgetni a recepción úgy vettek fel, hogy kellett hozzá a diploma! Persze nem minden cégnél van ez így, de sok helyen a takarításhoz is kell. Persze, én csak kussoljak, mert nekem még 'ingyen' volt a papírom, de már akkor is azt láttam, hogy olyanok kerültek be tanárszakokra a kénytelenségből alacsonyan meghúzott ponthatárok miatt, akikre soha soha nem bíznám a gyerekem oktatását. Nagyon egyetértek azzal, hogy nem minden melóhoz kell papír, hogy anélkül is lehet jól keresni, jól dolgozni, szakmai sikereket elérni, stb. A diplomának befektetésnek kellene lennie, akkor lenne megint értéke, és akkor talán a tapasztalt mérnöknek sem kellene elmennie téglát hordani, mert csak annyi utánpótlást termelne ki a felsőoktatás, amire szükség van.

Itthon is van olyan, hogy apuka el tudja tartani a növekvő családot és anyuka otthon üdülhet élete végéig. És tudom, hogy külföldön sem jut minden anyukának részmunkaidő. Ez az adott ország mentalitásától függ, én csak francia példákat láttam, nem egyet, de ott max. 8 hónap után jöttek vissza az anyukák a mókuskerékbe. És messze nem csökkentett munkaidőbe.

Bölcsőde is csak akkor lenne több, ha állam bácsi több pénzt adna rá az önkormányzatoknak, de most megint csak ott vagyunk, hogy több mindent akarunk ez egyre kevesebb bevételből finanszírozni. Hogyan?

Lehet, naív vagyok, de ha körülnézek a világban, azt kell hogy lássam, hogy egy ideje mindenhol előjöttek a problémák, csak az a különbség, hogy hol volt az ország, amikor elkezdődtek a bajok. Ezek világméretű tendenciák, amik alól nem húzhatjuk ki magunkat, nem hiszem, hogy bármelyik oldal képes lett volna ezt megakadályozni, vagy akár csak elodázni.

Egyébként Fridus, én örülök, hogy legalább ti alszotok mostanában, Samu továbbra is ébreszt legalább egyszer éjjel, és hajnalban csak cicin tud szundikálni. Én már unom, meg a derekam is!!!!
danann
 
 


Lívi,bár megfogadtam,hogy nem írok többet ezzel kapcsolatban,most muszáj. Sztem itt hatalmas félreértés van.
Mi sem azt akarjuk,hogy elvegyék a csp-t,de mint idéztem korábban,nagyon azt lehetett kivenni a szavaidból,hogy csak az viheti valamire.aki diplomás,a másik meg fogja be a száját.
Tudod,mint ahogy been is tette,és Kriszta is,ha úgy kezdted volna az egyik hozzászólásod,hogy esetleg elnézést kérsz azoktól,akiket megbántottál,vagy azt mondod,hogy te nem úgy gondoltad,ahogy,akkor kicsit jobban festene a helyzet.
Mi azokra a mondataidra reagáltunk így,és csakis azokra,amiket a diplomás,értelmiségi-nem diplomás,szakmunkásra írtál.
A nem diplomás sem biztos,hogy szakmunkás,és ha igen,akkor mi van?
Ahogy te igyekszel nem magadra venni,úgy én is igyekszem,és próbálom úgy felfogni,hogy neked azért a nem diplomás is ember.Bár,jelzem,eddig egyáltalán nem próbáltál még meggyőzni sem. Ami végülis mindegy,mert ki is vagyok én,és hogy is merek beleszólni a nagyok véleményébe,és hogy is merem itt leírni,ami az én bögyömet nyomja,igaz? Még csak bp-i sem vagyok,hanem vidéken élek,egy faluban. De ezzel sem érzem magam kevesebbnek. Na,itt most befejeztem ezt,hisz elég sokat lehetne erről még vitázni,de felesleges,attól még nem ad nekem senki diplomát,max,ha veszek magamnak :P
És nem sértődtem meg,nem vagyok az a fajta,de azért megtanultam elnézést is kérni,még ha nem is volt szándékomban,hogy megbántsak valakit.
Vendég
 


Hát elolvastam a vitátokat, sokat lehetne erről a dologról beszélni. Arról is, hogy kell-e a családi pótlék, arról is, hogy meddig legyen otthon anyuka a gyerekével, arról is, hogy apuka el tudja-e tartani a családot, és arról is, hogy diplomával vagy anélkül lehet-e jobban érvényesülni. De baromi hosszú lenne.
Viszont lenne valami Danann, ami engem rettenetesen érdekelne, mert az írásaid alapján én úgy látom, hogy te nagyon ellenzed a magyarországi családtámogatási rendszert.
Először is, te miért nem dolgozol, ha állandóan a francia példát emlegeted? Akkor miért élvezed mégis a magyar rendszer nyújtotta előnyöket?
A második, kérlek mutasd meg azt a munkalehetőséget, ahol apuka annyit keres, hogy el tudja tartani az egész családot, anyukának nem kell dolgoznia! Nagyon érdekelne!
A harmadik dolog pedig, hogy igaza van Cserianinak, hogy az jön le az írásaidból, hogy te csak a diplomás embereket tartod valamire, hisz ők az értelmiségiek! Pedig hidd el, a diploma nem minden, a kétkezi munkának is lehet sokkal nagyobb érdeme, mint a diplomás munkájának! Csak hogy egy nagyon egyszerű példát említsek: szoktál te kenyeret, péksüteményt enni? Na azokat egyszerű szakmunkás emberek csinálják, akiknek talán még érettségijük sincs! Szóval nem kellene ennyire elszállni ezzel a diploma-dologgal.
És még mielőtt megszólnál, megsúgom, hogy két diplomám van, mellette egy mérlegképesem és még egy középfokú nyelvvizsgám is. De még soha nem jutott eszembe magamra azt a kifejezést használni, hogy értelmiségi. Sőt a legjobb barátnőm "mindössze" szakmunkás, de soha nem jutott eszembe, hogy ez miatt köztünk bármiféle különbség lehetne!
A gyerekemmel meg igenis szeretnék itthon maradni 3éves koráig, és nem érdekel, hogy franciaországban csak pár hónap a babázási idő!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Jujj csajok!

Ez a fránya politika.
Megint éles ellentéteket hoz létre.

Egy szónak is száz a vége:
Tisztában vagyok azzal, hogy a megszorítások kellettek.
Tudom, hogy nagy gázban van az ország a gazdasági válság miatt.(is)

A legnagyobb baj az, hogy megint és csakis arról a rétegről húzzák le az újabb réteget, ahol már nincs több réteg.

Tökmindegy mi itt hogy vitázunk, biztosak lehettek abban,hogy állam bátyánk nem Ferike és Viktorka fizetésén, meg a becsődölt BKV és MÁV elnökök fizetéséből fog egy huszárvágással pénzt spórolni, hanem majd vagy az adók fognak növekedni, a családtámogatási rendszert fogják megregulázni, vagy az eü-t piszkálgatják meg, esetleg a közszférában dolgozókat sarcolják tovább.

Én attól félek, hogy elindul egy "csodás" láncreakció majd.
Valószínűleg az eddig még megmaradt középosztályt fogja érinteni, aki már nem kap csp-ot és emelkedett a törlesztőrészlete is.
Így ez neki akár havi 30-40 000 Ft kiesést fog jelenteni.
Kérdem én, ha az ő bevétele jelentősen elmarad a szokásostól, akkor mi lesz?

Hát ez lesz:
Először nem fizeti be a hiteltörlesztőt, mert vagy eszik vagy fizet.
3 hónap és megy a végrehajtó.
Mivel a gazdasági válság nemcsak őt érinti, másnak is viszik a házát autóját.
Leesnek az ingatlanárak, eladhatatlan lesz az új építésű lakás-ház vagy az új autó, mert tömve lesz a piac olcsó ingatlanokkal használt autókkal.
Nő a munkanélküliség.
Persze őket is el kell tartani. valameddig.
Ha nem talál állást, akkor ő lesz a segélyezett.
Nesze újabb kiadás.
Azt ugye tudjuk és tisztában vagyunk azzal, hogy ezzel párhuzamosan nőni fog a megélhetési bűnözés?
Nem lesz vásárlóerő.
Nem lesz hitelképes ember. Ami ugye szintúgy fontos, mert a bankok jelentős bevételi forrása a hitelnyújtás (amit ugye a betétekből fedez javarészt), a hitelnyújtás vonzata a megnőtt kereslet és az erősödő vásárlóerő.
Ha ez nincs, lelassul gazdasági növekedés, ami újabb megszorításokat és munkanélküliséget eredményez. Na ezt most egy kicsit leegyszerűsítve írtam, de a lényege kb ez.

Remélem értitek ezzel mit akarok mondani?!

Én hiszek abban, hogyha jelentős járulékcsökkentést hajtanának végre, DE mellette sokkal szigorúbban ellenőriznének és keményebb volna a büntetés, akkor ha lassan is, de változna a morál.

És még egy szösszenet: sok olyan országot látok magam körül, akik nagy kakiban csücsültek pl a Dél-szláv háború miatt, mégis sokkal jobb eredményekkel rendelkeznek, mint mi.
Dinamikusabban fejlődnek sarcok nélkül.
Mit tudnak ők amit a Magyar nem?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


OK, legyen így.
CSERIANI. Az én olvasatomban eddig ez történt: leírtam azt a véleményemet, ami egyébként nem vonatkozott senkire a jelenlévők közül, meg általában emberekre sem, hogy jelen gazdasági és egyéb helyzetben nem az a kérdés, hogy megharapjuk-e a kezünket, hanem hogy melyik ujjunkat. Ennyi volt a hsz lényege, nem több. Ezt persze többen félreértettétek, és személyes támadásnak vettétek, és jogalapnak arra, hogy kioktassatok engem arról, hogy milyen a világ, meg az élet, ha valaki nem csak a seggét riszálja egy irodában, ahogy feltételezhetően én tettem ezidáig. Azóta én semmi mást nem csináltam, mint azt próbáltam magyarázni és bizonyítani, hogy azok közül, amiket nekem tulajdonítotok, semmit nem írtam le. Ehhez tartom magam továbbra is. Van bármelyikőtöknek is elképzelése arról, hogy én hogy élek? Pontosan mit és mennyit dolgoztam? Hogy kik a barátaim? Nincs bizony. Alapból támadásnak vettetek bármit, amit írtam. Gondolom, kaptatok eleget máskor, mástól, de ez nem jogosít fel arra, hogy soha el nem hangzottakat is nekem tulajdonítsatok.

Leírtam, hogy tudom, látom, tapasztalom, hogy nem a diplomán múlik sem a boldogulás, sem az, hogy valaki milyen ember. A földrajzi elhelyezkedést is azért mondtam, hogy éreztessem, tudom, hogy az, hogy milyen lehetőségek jönnek szembe, ezen is múlik. Hol volt itt arról szó, hogy a lakóhely jellemzi az embert?
Minden azon múlik, milyen lehetőségeid vannak, ez pedig sokszor földrajzi alapon jobb vagy rosszabb
De ahhoz is tartom magam, hogy nekem személy szerint azért van jobb munkám, mert van egy diplomám. Ez viszont egy tényszerű megállapítás, és nem tartalmaz értékelés sem rám, sem másra nézve.

Elnézést pedig csak akkor szoktam kérni, ha én magam követek el valamit. Ha mások feltételezésekbe bocsátkoznak velem kapcsolatban, az más tészta.

Kriszta, amit te írsz, azok relatíve hosszútávú hatások, de sajnos én még nem láttam olyan kormányt, amelyik 4 évnél tovább látott volna. MINDNEK csak az a fontos, hogy a következő választásig kihúzza, és lehetőleg akkor pont népszerű legyen megint.

Dadomi, úgyis mint felmentősereg és erkölcsi támasz a bajban! Azt mondod, végigolvastad a vitát, és ez alapján vannak kérdéseid. Tényleg minden szót elolvastál, vagy csak azokat, amikre felhívták a figyelmedet előre? Szerinted ez:
Félre ne értsetek, én is azt gondolom, hogy a gyereknek szüksége van arra, hogy legalább 2 éves koráig, de inkább tovább, otthon legyen az anyjával,
azt jelenti, hogy szerintem lehetőleg a gyermekágy lejártával vissza kellene mennünk dolgozni?
És ez:
nagyon szomorú, de be kell látni, lassan mi vagyunk az egyetlen ország a világon, ahogy bármennyi pénzzel is, de itthon lehet maradni a gyerekekkel.
szerinted meg azt, hogy milyen nagy királyság, hogy máshol nincs ez a sok támogatás?
Szerinted ez:
olyanok kerültek be tanárszakokra a kénytelenségből alacsonyan meghúzott ponthatárok miatt, akikre soha soha nem bíznám a gyerekem oktatását
azt jelenti, hogy az én véleményem szerint az már tuti jó szakember és aduász, akinek diplomája van? És ez:
dunát (lehet) rekeszteni papíron képzett emberekkel, de nincs szakmunkás
arra utal, hogy még több diplomást ide, mert csak rájuk van szükség és ők viszik előre az országot?
Az, hogy Cseriani kijelentésére, hogy de bizony az ő külföldi barátnője visszament részmunkaidőben dolgozni, azt mondom, hogy az én kolléganőmnek meg nem volt erre lehetősége, szóval külföldön sem ilyen rózsás a helyzet, azt jelenti, hogy én azt támogatom? Ugyanis én a francia példát csak abban a kontextusban hoztam elő, hogy külföldöm sem mindenhol van olyan remek lehetőségük az anyukáknak, mint ahogy ez másoktól elhangzott.
Az értelmiségi szót én egyszer sem vettem a számra, talán keresd meg, ki jött elő ezzel.
Kapásból tudok a személyes ismeretségi körömből olyat, ahol az anya tizenegy-két évig volt otthon a 3 gyerekkel, az apa foglalkozása pedig gépjárművezető-oktató. Nem vezettek fényűző háztartást, de nem nyomorogtak, jutott nyaralásra, a gyerekeknek egy szobányi játékra, különórákra. Igaz, apuka kidolgozta a belét, és csak este látta a gyerekeit, de ő így látta helyesnek.
Én már kinőttem az oviból, úgyhogy nem fogom neked összeszámolni, hogy bibibí, nekem mennyivel több diplomával nem rendelkező barátnőm van. Ha szerinted te ettől vagy király, ám legyen.
De legközelebb, mielőtt kérdőre vonsz engem, talán olvasd is el, amit írtam.

Az egyetlen, akinek tényleg bocsánatkéréssel tartozom, az Nadimo. Sajnálom, hogy nem bírtam megállni, és hangot adtam annak a véleményemnek, hogy márpedig ebben az országban csak szívás lesz az elkövetkező években, és azt feltételeztem, hogy olyan jellegű hozzászólások érkeznek majd, mint Kriszta legutóbbi írása. Megígérem, nem fordul elő többet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danann 2009.01.21 16:12-kor.
danann
 
 


húú lányok, ne veszekedjetek már!!! :(

Kép
dius87
 
 


nadimo én is sajnálom,amit itt történt,mert ez a topik eddig nem erről szólt.
És danann,én szóltam hozzád,te viszont szóra sem méltattál,köszönöm szépen.
És nem kell nekem sem felmentősereg,sem erkölcsi támasz a bajban,hisz nem vagyok bajban,szerintem. A többiekre is éppúgy vonatkozik a szólásszabadság,mint rád vagy rám.
Mindkettőnk a maga igazát hangoztatja,de azért egy "elnézést,ha félreértettél,nem akartalak megbántani" mondat sztem helyénvaló lett volna.
Vendég
 


Részemről én a politika témát lezárom, mert tényleg nem idevaló.
Nadimo-tól én is elnézést kérek, nem akartam ezt a topikot én sem szétoffolni.

Én nem veszekszek, próbáltam tárgyilagosan közölni nézeteimet.

OFF (vagy indiánul:UFF)

Mostantól csak babázok itt. :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Danann, csupán nem akartam túl hosszú lenni, hogy mindenre reagáljak, ezért emeltem ki azokat a dolgokat, amiről írtam. De ha gondolod:

danann írta: Tényleg szar lesz, ha nem kap mindenki csp-t, és nem is védeni akarom őket, de a válsággal miatt az amúgy is ingatag államháztartásba még kevesebb pénz fog befolyni, viszont nőnek a szociális kiadások. Ha nem ezt szabályozzák, akkor mit?


Danann, én elolvastam az elejétől a dolgokat, nem hívták fel a figyelmemet semmire. Nem szólok bele olyanba, aminek pl csak egy részét hallottam. De a fenti mondatodból is látszik, hogy a rendszer ellen vagy. Tudod nagyon sok minden van, amit szabályozhatnának, nem a kisgyerekes családokat kellene ellehetetleníteni. Nem itt tűnt el az az x milliárd, amit most "keresnek" nagyokos politikusaink. Az ő zsebükben kéne turkálni, nem a mienkben. Ne a romákat támogassák, mert az már undorító, amit azok művelnek. De igenis támogassák a családokat valamilyen szinten. Adjanak állást, munkahelyet, ami persze biztos is legyen, ahonnan nem küldhetnek el egyik napról a másikra. De amíg ezt nem biztosítják, addig igenis támogassák a gyerekeket. Mert ez a pénz rájuk megy.
Írtad, hogy a BKV-tól vegyenek-e el pénzt. Igen tőlük vegyenek el pénzt, milliók tűnnek el ott is. És engem pl rohadtul nem érdekel a BKV, nálunk csak egy szaros Gemenc Volán van, feltehetőleg jóval kevesebb állami támogatással, mint a BKV, de mégsem csinálják ezt a balhét, amit a pestiek. Pedig ők sincsenek agyonfizetve.
Meg lenne még pár ötletem, hogy honnan lehetne pénzt elvenni. De ez a legmocskosabb, legundorítóbb, stb. dolog, hogy a gyerekektől vesznek el.
És mivel te is kisgyerekes vagy, sajnálom, hogy így gondolkodsz erről a dologról.

Részemről a téma lezárva, a többiektől pedig elnézést kérek a litániáért. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Na jó, még egyszer utoljára.
Dadomi, rendben, elismerem, elolvastad, de az értelmezéssel már nem bajlódtál sokat, igaz? Mivel a hír arról szólt, hogy szabályozás útján kívánják azt elérni, hogy csak a rászorultak kapjanak, ezzel az elvvel egyetérteni azt gondolom, nem szégyen, mint ahogy az elképzelés is helyénvaló. Az, hogy a kivitelezés megvalósítható-e úgy, hogy tényleg csak az kapjon, aki tényleg rászorul, az más kérdés. Az én szüleim annak idején lemondtak bizonyos, a háromgyerekeseknek szánt támogatásról azzal a felkiáltással, hogy megvagyunk nélküle, én tőlük tanultam. Ha azzal, hogy tőlem elveszik, több jut annak, aki rosszabbul él, legyen, én ennek örülök. Nem mondom, hogy nem fog hiányozni, de tudom, hogy van olyan, akinek jobban kell. Örülök egyébként, hogy részedről le van zárva vita, ez azt jelenti, hogy nem találtál több nem létező állítást a mondataim között. Felhívnám azért szíves figyelmedet, hogy egyedül én nem építettem arra a megjegyzéseimet, hogy vajon mi lehet a többiek hátsó szándéka azzal, amit írtak.
Cseriani, kitartok amellett, hogy a te álláspontod a bocsánatkéréssel kapcsolatban abszurd. Te rendben vagy, mert ugyan sértő megjegyzéseket tettél rám, mint irodai dolgozóra, de hát odaírtad, hogy elnézést. Én pedig semmi sértőt nem írtam, csak főleg te igyekszel kiforgatni mindent, amit írok, de én rosszfej vagyok , mert a te állításaid miatt nem kérek bocsánatot? Erre csak Gálvölgyi művészúr szavaival tudok reagálni: ÉN kérek elnézést.
Az előző hszem első része szerintem egyértelműen a tiédre válasz, de ha jobb, ha ki is írom a neved, akkor mindjárt javítom.[/u]
danann
 
 


Huhhh Lányok!

Ne mááááááár! Tényleg... ez a topic a babákról szólt eddig...szeretném remélni,hogy nem csak eddig!

Hagyjátok ezt a fránya politikát és dobjatok fel képeket a gyerkőcökről,hadd gyönyörködjük bennük :)

Sokkal jobb azokat nézegetni,mint vitatkozni....

kezdem én...

Kép

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi, ez nem politizálás volt, hanem boszorkányüldözés, és rajtam volt a vasorr. Persze ezt csak én látom így :)
Lara baba nagyon csinos, még mindig :) és amint látom, továbbra is csibészke ;)
Íme itt van neked Samu, amint bőszen telefonál a nagyinak :lol:
Kép
danann
 
 


Csajok, jó reggelt.
Mi már fél 6-tól fent vagyunk. Balu korán kelt, most meg hisztizik, mert betettem a kiságyába, mert már szétrámolt mindent, ha látnátok milyen műbalhé van. :-)

Kép
fridus
 
 


Mesi gyönyörű a lánykád még mindig!!!! Kis kópé! :wink:

Livi Samu édes kis rosszcsont!!! Nagyon helyes ahogy telefonál!! :)

Kép Barni ismerkedik a macijával :)

Kép
dius87
 
 


Sziasztok!

Livi!
Samu helyes kiskrapek és neki sem kell a szomszédba menni huncutságért,látom a szemén :)

Fridus!
Balu dolgozni indult,vagy miért kelt ilyen korán? ;) lehet hogy Larával beszélt meg talit,mert Ő meg 6 után kelt,pedig 9kor szokott :D Kééééééépeeeeeet a kis műbalhésról :)

Dius!
Nagyon édes Barni a macival,még a ruhájuk is egyforma :D

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi!

Milyen nagyott nőtt Lara!!!
Igazi hölgy lett.

Fridus!

Balut és Domit költöztessük össze. Mivel mindkettő korán kel, így jó eséllyel szórakoztatnák el egymást, mi meg tudnánk addig aludni. :D

No képek, aztán húzok lefektetni.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hahó, aput elküldtük dolgozni.
Hát nem tudom, mi lett velünk, nekem is, férjemnek is megy a hasunk.
A gyerek nagyjából jól van.
Jól alszik. Mi meg végig fent voltunk hajnaltól, felválta támolyogtunk a wc-re.
Még olyat sem mondhatok, hogy valami hashajtósat ettünk. Mindent frissen főztem, lehet, ez már a vírus lesz?
Neki folyik az orra is, nekem nem. Bár valamelyik nap leszakadt a karom, a derekam, a végtagjaim, de másnapra már nem fájt, amikor bevettem egy algopirint.
Domi, a nagyfiadról nem teszel fel fotót? Jó nagy fiad van...Domi is olyan nagy már. Balu meg több, mint 86 cm.
Olyan fura ez a ruházat, ami nadrágban a mérete, az a tetejénél már kicsi. Rá is alig tudok ruhát venni, mert nagyot kell vennem, hogy a tetejét hordja, aztán meg az alját vagy felhajtom, vagy más nacit adok rá.
Tisztára mulatságos.

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Olyan, mint az anyja, mármint a fiam. Gyűlöli,ha fotózzák. Majd töltök le mobilról (úgyis szebb képet csinál mint a fotógépünk) együtt vannak Domival és csudaédesek együtt.
Az én "kisfiam" 172 cm és 53 kg.
Már nagyon le kell hajolnia a pusziadásért.

8. osztályos, szombaton írják a központit, szenvedek vele, mint disznó a jégen, mert a tanulása siralmas.
Ráadásul kamaszodik.
Szóval sokat tanulunk együtt, de olyan idegesítő, 2-es dogát ír, mert ugyan jól levezeti az egyenleget csak a 2+2 nála tényleg 5.
Nem figyel. Ábrándozik, bambul, szétszórt,flegma és lassú mint a csiga.
Igazi kiskamasz.
Matekból 2-es lett, (majdnem kinyírtam, rommá ismételtük és tanultuk magunkat) fizikából meg 5-ös.
A többi 4-es meg 2 db 3-a van biosz-föci tantárgyból.
Nem értem a csávót.
Tudom,hogy tudja az anyagot, erre 2-es dogát ír. :shock:

Rendőr szeretne lenni, de a szakmához ragaszkodom és nem engedem gimnáziumba.
Most gépészetre jelentkezik, aztán utána felőlem rendőr is lehet.

Ruhaméret:
Látod nálunk is ezzel van a baj, csak fordítva.
Domi 74 cm pont és a 74-es gatyák nagyok szárban!!!
Viszont a 74-es pólók és felsők kicsik pocakban az én sonkás csajszimnak. Az ujja viszont egy 80-as felsőnek hosszú. :?
Ez van, ha ezek a fránya kölkök nem a tankönyv szerint nőnek és híznak.

Viszont több, mint 20 szó a szókincse.
Még nem jár véletlenül sem, leszegett fejjel mászik.

Betegség: van valami hasmenéses vírusos balhé???Én nem hallottam róla. Bár attól még lehet.
Tudod a szokásost kell tenni: sok folyadék, sósvízben főtt krumpli, keksz, alma (megköti az alma rostja a felesleges vizet a bélben-rendezi a székletet)bla bla bla.
És jobbulást Nektek.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


,,,,,,,,,,,,l.lll asj arrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
Na a felső sor a gyereké volt.
Kicsit rendben vagyok, a gyerek most 2-3 évesekre való ruhát hord.Mi ndegy az uját felhajtjuk.

Kép
fridus
 
 


fridus mi is 3-6 hónaposig ruhát hordunk...

Kép
dius87
 
 


Itt. Képzeljétek a gyerek 5-től 6.15-ig fent volt, aztán fél 8-ig aludtunk.
Tök jó lenne mindig eddig aludni, persze egyhuzamban.
Pelusa is tök tele volt, de nem folyt ki szerencsére.
Apja mindjárt jön haza, én meg remélem jobban leszek, hajnalban megint wc-n voltam, most meg olyan érzékeny a gyomrom.

Kép
fridus
 
 


Tegnap buliztam, ha lehet ilyet mondani.
Elmentem a barátnőimmel moziba, de előtte ettünk egyet és soppingoltunk. Persze csak én vásároltam gyerekrucit a végén, 3 bodyt, meg egy gyerek pólót.
Még nagyobbakat hoztam, hogy ne legyen baj.
Az Ausztrália című filmet néztük meg. Elég jó volt, volt benne romantika, dráma...
Nem mesélem el, hátha meg fogjátok majd valamikor nézni.
Annyi gyerek volt a Camponában, hogy nem lehetett leülni az étkezdénél.
Amúgy velünk minden rendben. Ma megyek anyósomhoz kicsit dolgozni, majd elmegyünk az auchanba vásárolni, popsi törlőt, ezt azt, és amit megkeresek, el is költjük ott. :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!

Már megint jó ideje hogy nem voltam itt, látom rengeteget írtatok, alig tudtam visszaolvasni.

Elöször is nagyon köszönöm a rólam / nekem írtakat nagyon jól esett hogy ezt gondoljátok :oops: bocs hogy csak most tudok reagálni...

been : képzeld ám van egy közös ismerősünk. A barátkeresőn derült ki. Tündével osztálytársak vagyunk a suliba. Örültem. :lol:


A topik vége felé látom kicsit elszabadultak az indulatok....
Én nem haragszom egyáltalán, ez a topik mindenkié, és mindenki mondja csak el ami bántja, érdekli, foglalkoztatja.

Remélem azért rendeződnek a dolgok és megint visszatér a családias -baráti hangulat.

Velem nagyjából minden rendben, végre magam mögött tudhatom a vizsgákat, szerencsére sikerült, bár az írásbelim elég necces volt. Megfogadtam rákapcsolok a következőkben. Még februártól indul a következő turnus, nem akarok megbukni.

Mindenkinek további szép napot. Ja és persze a feltett képek isteniek !!!!
nadimo
 
 


Nadimo, azért ne tanuld magad halálra.
Na, tegnap nem ettem sokat apóséknál, mert olyan nagyon fájt a hasam. Kicsit jobban vagyok mára. Lehet, rajtam ez a vírus így jött ki.
Gyerek is 7 után kelt ma. Én persze 6-tól fent vagyok, akkor ment el a férjem. Holnap kicsit elmegyek barnulni. Szerdán anyósoméknál leszünk, kicsi pénzt keresni, tegnap nem sikerült dolgoznunk.

Kép
fridus
 
 


Nem írt senki semmit?
Sok a dolog?

Kép
fridus
 
 


Fridus!

Igen, sok.
Dolgozgatok én is,hogy legyen egy kis mellékes.:-)

Áprilistól úgy néz ki, hogy élesben visszamegyek dolgozni. Attól függ, hogy állam bátyánk hol húzza meg a határt és kitől veszi el kereset alapján a csp-ot.
Osztottam,szoroztam és számoltam, ha abban az adósávban amiben most vagyok elveszi a CSP-t, akkor anyagilag jobban járok, ha meresztem a hátsóm itthon és nem dolgozok. :shock:
Furán hangzik, de nem éri meg dolgoznom,termelnem, mert 5000 Ft-tal kb kevesebb lesz az összbevételem. :shock:

Azért nem írok sűrűn, mert ha Apa levetődik a gép elé, akkor esélytelen vagyok rá.
Képes reggeltől estiggépezni megállás nélkül. :evil:

Nadimo!

Gratula a sikeres vizsgáidhoz!!!!
Emlékszem még a főiskolai (mert ám jártam fősulira, csak a diplomám nincs meg a nyelvvizsgahiánya miatt :oops: )
Lusta disznó vagyok, fujj,fujj.
Amúgy környezetgazdálkodási agrármérnök lennék, ha méltóztattam volna középfokot tenni. Anélkül nem kapom meg a diplomám, sikeres vizsga ellenére sem.... :oops:
Szóval volt mikor halálra tanultam magam ZH-ra,írtam az ippeg aláíráshoz megfelelő szintet.
Mégjobban ráhasaltam a tanulásra, elmenetem vizsgára, erre közölte a tanár, hogy a 3 ZH-val elértem azt a szintet, amit ő megszabott a diákjainak így nem kell vizsgán semmit csinálnom,mondjam meg hányast szeretnék. :evil:
Azt hittem az agyam helyét is eldobom.
Persze szerényen csak egy 5-t kértem. :D
De négyest adott.

Jaaaaaaaaaa és a sulinkba járt Tell Vilmos!!!
Ez komoly!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!
Zajlik az élet ,látom.
Hát gyerekek képzeljétek,tavaly megvettük a házunkat hitelre,most röpke 35ezerrel ment fel a havi törlesztésünk,igy lett 95ezer,ugyhogy tegnap mikor kiderült üvöltve sírtam,nemtudom milegy igy velünk.....
Az egy dolog hogy igy Szoncsi elmegy bölcsibe,és megyek melozni,de hova is?
Én sajnos csak egy szar szakmunkást végeztem,mert Apukám akkor halt meg,96ban,mikor végeztem és valahogy nem foglalkoztam a tovább tanulással,elmentem melozni,ugy segitettem Anyunak,most már késő,viszont ilyen törlesztő mellett eszembe jutott meghírdetni a házat.
Na bumm,volt 1 évünk kertesben is,biztosan nem fizetek a banknak havi 100at,inkább megyek vissza panelba,és nincs hitel.
Csak az a kérdés ki a fene veszi meg????
Istenem ha tudnátok mennyire félek,a bankok 2honap után küldik a behajtot,aztán árverezés....Viszont a férjem olyan önfejü,szerinte birni fogjuk,tiszta hülye,tök kiakadtam rajta tegnap

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Csak annyit tudok hozzáfűzni,hogy fizessétek.
Nehogy azt hidd, hogy a bank a valós értékén fogja a házatokat elárverezni!!!!!!!!!!!
Neki az a lényeg,hogy minél előbb hozzájusson a pénzéhez!
Ezért ha mondjuk felvett valaki 10 milla hitelt, könnyen lehet,hogy a deviza változása miatt 13 milla a valós tartozása a banknak.
A kikiáltási ára a házatoknak picivel több lesz, mint a banki össztartozás. Aztán ebből levonják még a behajtási díjat, stb...

Csakhogy tudd. A bankokkal lehet beszélni, írásban kérelmezni bizonyos dolgokat.
Kérheted,hogy egyelőre csak a KAMATOT fizesd!!!
Én semmiképp sem javaslom a nemfizetést, mert sokkal többe kerül, mint kinyögni a törlesztőt.
Persze azt is megértem, ha a nincsből nem lehet pótolni a kiesőt.

De mielőtt nagyon kétségbe esnél, vedd fel a kapcsolatot a bankkal, és üljetek le megbeszélni a problémát.
Nekik hidd el nem a házatok kell, hanem az ő általuk beletett pénz.
Az a pénz, amit kölcsönadtak, az meg nem a bank pénze, hanem sok befektető által betett lóvécska.

Bocsi, nem kioktatni akartalak, de mivel ez a szakmámhoz kapcsolódik (van felsőfokú végzettségem róla, OKJ-s minősítéssel)így tudom miről beszélek.

Szonjuskának pedig utólag is Sok Boldogságot kívánunk!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


KRISZTA!
Köszönjük,átadom neki! :)

Egyenlöre kénytelenek vagyunk fizetni,csak tudod ez igy nem fog menni sokáig,biztosan tudom hogy nem fogjuk tudni fizetni ezt még igy hosszu honapokig,és azt is tudom hogy most hiába adnánk is el nagyon sokat kéne vissza fizetni a banknak,de én ezt nem akarom igy évekig,hogy azért egyek zsíros kenyeret egy életen át mert hülye voltam és hagytam magam rábeszélni a férjem álltal,mert ő kertes házat akar a gyerekeinek,ez mind szép és jo,de igy nem lehet élni,és azt a havi közel 100at inkább rájuk kéne költeni ugy hogy mellette nincs hitel az életünkben.
Nagyon haragszom most magamra amiért beleegyeztem anno,most már késö,csak a remény maradt hogy nem lesz baj és megoldodik ez a helyzet,mert rettenetesen kivagyok borulva,tudom más is van igy.
Igen ha eljutnánk odáig biztosan kéne a bankkal beszélnünk hogy valamit kitaláljunk,de az sem megy sokáig,és fizetni akkor is kell egyszer.
Hát nemtudom,én még mindig a költözést látom megoldásnak hosszu távon,ha nem most akkor 1év mulva is akár.
Szörnyen érzem magam.

Kép
Kép
nuncili
 
 


Nuncili!

Megértem,hogy elvagy keseredve, de a másik vádolása a lehető legrosszabb.
Ezt a válságot már kb 3-4 éve megjósolták, de akkor süket fülekre talált.
Most isszuk a levét, és nagyon remélem, hogy nem marad tartós a helyzet.
Bízom benne,hogy a 2. év közepétől normalizálódik egy picit a helyzet.
Persze ez sok pilitilai tényezőtől és döntéstől is függ majd, de reméljük a legjobbakat.

Mi is a szokásos 75 000 Ft helyett 110 000 Ft-ot fizetünk. :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


yuyu írom most,aztán megyünk majd aludni.
Hozzávalók:
fél liter hulala tejszín
fél csomag zselatin
kevés cukor
1 nagy tejföl
1 nagy gyümölcsös joghurt
akármilyen gyümölcs
1 nagy csomag(az a hosszú)albert keksz

felfőzől fél csomag étkezési zseatint a leírtak szerint(mármint a zselatinon leírtak),hagyod kihűlni.
1/2 liter hulala tejszínt felversz kevés cukorral,hozzáadsz 1 nagy tejfölt,1 nagy gyümölcsös joghurtot,majd a hideg zselatint.
Tepsi alját beborítod albertkeksszel,ráteszed a massza felét,bármilyen gyümölcsöt,majd ismét keksz,ismét massza,ismét gyümi. Hűtőbe teszed,hogy jól lehüljön.
Az a legjobb,ha már előző nap elkészíted.
Én volt már,hogy nem kaptam albertkekszet,akkor helyettesítettem sima háztartási kesszel,de lehet bármilyennel,csak ne legyen sós,és jól puhuljon.

Van még egy nagyon gyors és jó receptem,vagyis ezt a húgom szokta készíteni,megkérdezem tőle,és leírom majd azt is,ok?Ez olyasmi,mint a szekszárdi tál.

Hú,most jut eszembe,van még egy,leírom azt is...
Vendég
 


bakker,rossz helyre írtam,ezer bocsánat :D
Vendég
 


nem gond :lol:

Kép
dius87
 
 


Bakker Ani, most felfedted szupertitkos recepted!
Atyaisten! :D :D :D
Rájöttünk a titkodra!!!!!!!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus!

Mivanmá'????
Átvettem a posztod? :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hú csajok, elkaptuk a vírust. Először a nagyanyja volt beteg, hányt, ment a hasa, a gyerek 3 napig hányt, nekem meg csak a hasam megy, de fáj is. Tegnap nem ettem semmit, fájnak az izületek.

Kép
fridus
 
 


Anyámnak meg ez mind egyszerre, sőt, láza is van. Férjem tegnap hazakérte magát, hogy megfürdesse,megetesse a Balut, mert annyi erőm sem volt, hogy emelgessem, de ma már jobban vagyunk.

Kép
fridus
 
 


Kriszta!

Igazad van,tudom,tök hülyeség a férjemet okolnom,én is örülök hogy kertesben lakunk,de volt 3napom amikor totál kiborultam,mert az igazság az hogy én egy szobával többel is beértem volna annak idején,de meggyözött hogy ez kell a babáknak,és igaza is van.
De most nagyon félek,ma voltam a nagy állásinterjumon,1személyes fehérnemü bolt,3nap melo,2 nap szabad,8kor indulnék itthonrol,10kor nyitnék,6ig,és este 8ra itthon is lennék :)
Tudtam hogy nem tudom vállalni,de azért meghallgattam,
hetvenvalahányezret mondtak,majd emelnék :roll:
Apa rögtön mondta,hogy feleslegesen mentem el.

Kijött a 4.fogunk,mind a 4 felül!!!!Alul műfogsor lesz.. :D
Hogy van BANDITA?????

Kép
Kép
nuncili
 
 


Fridus, jobbulást nektek! Mi most éppen nem vagyunk betegek, ilyen se sűrűn volt, amióta tél van.

Nadimo, gratula a vizsgákhoz! Mennyi van még hátra, mármint félév?

Nuncili, ne bántsd a férjed azért, mert optimista! Szerintem az nagyonis dícséretes, ha ilyen nehéz helyzetben sem esik kétségbe, inkább meríts erőt belőle! Most kiszállni szerintem hülyeség, akkor is, ha egy darabig tényleg zsíroskenyér lesz a menü, mert sehogy sem tudtok szerintem jól kijönni belőle. Ha véletlenül sikerülne is jó áron eladni a házat, gondolom, nagyon sokat buknátok, ha vissza akarnátok egyben fizetni a hitelt, ilyenkor amennyire én tudom, mindig van valami 'büntetés', elég rendes pluszköltség.
A nagylánynak meg utólag is boldog szülinapot! :) Esetleg egy tortás kép lenne?

Cseriani, 'szerkeszt' gomb + del/backspace/ctrl-X kombinációval lehet eltüntetni, amit nem nekünk szántál. Bocsánat, ha ezzel megbántottalak volna, vagy bárki mást.
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: