Új privát üzeneted érkezett!

1999. szeptembere óta járok a közös orvosunkhoz. Akkor tudtam meg, hogy az elsõ babám érkezni óhajt. Nem volt orvosom, és mivel kicsit komplikáltan indult a terhesség, a "legjobb" orvost kerestem.(Mint gondolom mindenki.) Õt egSzia Mariann!
y munkatársam ajánlotta, nála szülte mindkét fiát, és nagyon meg van vele elégedve. Én is, egyáltalán nem csalódtam. Bár, mikor elõször megláttam, kicsit félelmetes volt számomra, de két szó után tudtam, hogy jó kezekben vagyok. Te már akkor régrõl ismered. Most újra babát vársz? Miért kellett császározni? Most mik az esélyeid a normál szülésre? Remélem, minden úgy sikerül, ahogy tervezed!
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Panda!
Én már akkor ismertem,mikor kibújtam anyukámbólKép
Azért kellet császározni,mert elment a babám szívhangja,és meconiumos volt a magzatvízKép
Nem sokat szenvedtem,mert reggel 9 körül bementem egy vizsgálatra,(elõzõ hajnalban távozott a nyádugóm,és a szülésznõm monta hogy azért meg szeretne vizsgálni)és 13.50kor már megvolt a kisbabám.
Nekem sajnos nem mutatták meg mikor felébredtem,és még csak nem is tudtak semmit mondani róla,csak hogy hány kiló.
Nagyon el voltam keseredve,mert azt hittem baj vanKép
Egész éjjel nem tudtam aludni.
De másnap délben megláttam,és leesett a nagy kõ a szívemrõl.
A mai napig nem tudom hogy amikor kihozták,és megkérdezték hogy meg akarom e szoptatni,miért mondtam hogy most nem.
De szerencsére a nõvérke rögtön levágta hogy azt sem tudom mit beszélek,és mondta hogy dehogyisnem,és rá is cuppantották a cicimre.
Azóta is nagy cicista a kicsifiamKép
Ja,igen úgy néz ki jön a tesóKépKépKépKépKép
A dokitól még az elõzõ szülésnél kérdeztem hogy szülhetek-e rendesen is,és azt mondta hogy ha minden jól alakul,akkor igen.
Ha jól emléxem,azt is mondta hogy nála már szültek rendesen csaszi után.
Remélem egyszer átélhetem a hüvelyi szülést is,mert én nagyon elszomorodtam hogy az nem sikerült elsõre,de itt az életünkrõl volt szó.
Még nem jelentkeztem az új picurka miatt mert még korai,de remélem összefutunk egyszerKép
zmariann
 
 


Sziasztok Lányok Kép

Ismeri vki közületek Dr. Sziller Pétert? Õt ajánlották nekem, esetleg tudtok vmit a PCO kezelésérõl a klinikán?

Köszi, Judit
judit
Heves
 
 

 
 

Szia Mariann!
Én is kérdeztem az esetleges következõ szülésrõl. Ha fejvégû és nem túl nagy, menni fog. De szerintem azt már nem nála fogon szülni. Nem azért, mert valami gondom van vele, sõt, szerintem õ az egyik legjobb orvos. De mivel a 3. babát nem a közeljövõre nézve tervezzük, valószínûleg õ már nyugdíjas lesz. ( A következõ babát akkor szeretnénk, ha a mostani kettõ már iskolás lesz. De legalább a nagy, és az még minimum 4-5 év.) Mekkora volt az elõzõ babád? Mert a második ált. nagyobb. Nálam közel fél kilóval volt nehezebb a kisfiam, mint a lányom. Mennyi idõs lehet a Picurkád? Én 7-8 hetesen mentem elõször. Olvastam Erazmusznál, hogy szoptatás mellett akartál terhes maradni. Még szoptatsz? Mert én javában szoptattam Noémit, mikor Ádám jelentkezett. Kb.12-13 hetes terhes lehettem, mikor egyik pillanatról a másikra nem kellett cici a kisasszonynak. Személyes megjegyzés: szerintem nyugodtan lehet terhesen szoptatni, nem okoz semmi bajt.
Más. Tud valaki valamit Pucúrról? Mint kiderült, egy napon szültünk, egy szobában feküdtünk. De erre csak most jöttem rá nem régen, mikor az archívumokat böngésztem. Találkoztatok vele valamelyik topicban? Hol? Ha tudtok, segítsetek, mert szívesen felvenném vele a kapcsolatot. Köszi!
Panda

panda
Halásztelek
 
 


Szia Panda!
A múlt héten maradt el a mensi,úgyhogy babapont szerint 2hetes és 5naposKép
A szopiról még nem szoktunk le,az elején eszméletlenül lecsökkent a mennyiség,és most sincs annyi amennyi kelleneKép
És nem fogadja el sem a sima tejet,sem kakaót,sem cukros tejet.
Kipróbáltam a parmalat latte ... tejet amit 1-3éves babáknak lehet adni,tele van vitaminnal,de 3napja sehol nem kapokKépKépKép
Megõrülök,annyira sajnálom.
Igaz azt is csak úgy volt hajlandó meginni,hogy cicizésre elaludt,és utána jött a cumisüveg.Olyan jó volt hallani hogy nagyokat kortyol.
Most meg valami vírusos nyavalyát összeszedett,még jobb lenne a sok anyatej,de hiába dolgozik rajta a drágám,nem jön annyi amennyit szeretne.
Nem tudom mit tegyek,remélem lesz megoldás hamarosan.
Tisztára lelkifurdalásom van,hogy a picuri miatt nincs neki tejecse,amit úgy imádKép
Na eldugulok!
zmariann
 


Panda!

Pucur leirta a szulestortenetet a Friss kismamakban, es egyebkent Az elso napok, hetek-be irogatKép

orsoly
orsoly
 


Pucur!
Gratulálok!!!Kép
Vera
dvera
 


Sziasztok!

Én már régóta járok Dr. Mericli Metinhez (õ is a klinikán dolgozik) vizsgálatra és én nagyon szimpatikus embernek ismertem meg. Most a 12. hétben vagyok és valahogy nagyon természetesnek tûnt, hogy nála is akarok szülni. Szeretném megtudni, ha közületek szült valaki nála, hogy õ milyen, mint szülész-orvos.
Végig olvastam az összes hozzászólást a klinikáról és teljesen el vagyok bizonytalanodva. Irigykedve hallgatom a barátnõmet, aki a napokban fog szülni az Istvánban, hogy ott van egyszemélyes baba-mama szoba és egész nap a szobájában fogadhatja a látogatókat, sõt a férje bent is aludhat.
Amikor elõször jártam a klinikán vizsgálatra, már akkor feltünt, hogy mennyi a kisebbségi kismama. Az hagyján, hogy átlag életkoruk 16 év és ocsmány nyelvezetük van, de a büfé elõtt kint az udvaron, hatalmas pocakkal szívták a cigit, láncban. Én nagyon nem szeretnék ilyen kismamákkal egy kórteremben feküdni. Én tíz évig dohányoztam, mielõtt teherbe estem, mégis rá sem gyújtottam többet, attól a pillanattól fogva, amikor megtudtam, hogy egy kisgyermek fejlõdik a pocakomban.
Ha van valami új tapasztalatotok a klinikáról, osszátok meg velem is.
pirus
 
 


Szia Pirus!

Istvan korhaz: gondolj bele, milyen erzes, amikor Te szoptatsz (szoptatnal), es kozben tele van a korterem vadidegen latogatokkal! Az egyagyas szoba fizetos, ilyen mellesleg a Klinikan is van. Az alternativ szuloszoba az esetek 98%-aban foglalt.

Kisebbseg: kulon kortermekbe rakjak oket! Ez persze nem hivatalos, tehat senki nem mondhatja, hogy diszkriminacio van a Klinikan, de valahogy mindig kulon vannak :-)) Hozzank betettek 2 kisebbseget, mert mar nem volt nekik mashol hely, es az egyik szobatarsnom at is koltozott egy masik korterembe (minden gond nelkul engedtek). En csak azert nem, mert masnap mar jottem haza.

Dohanyzas: amikor szultem, volt ott egy kismama, 30 hetesen elment a magzatvize, kapta az infuziot, hogy ne induljon be a szules es kozben 5 percenkent kijart bagozni Kép
Szerencsere nem vagyunk egyformak Kép

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Köszi, hogy írtál. Azt én sem szeretném, ha idegenek mászkálnának a szobában. Ezért tartom praktikusnak az egyágyast. Ott nyugodtan fogadhat az ember látogatókat, anélkül, hogy bárki is kellemetlenül érezné magát. Engem nem zavar, ha fizetni kell. Már megszoktam, hogy mindenért fizetek, amit a TB is támogat, pedig keményen dolgozunk és becsületesen fizetjük a járulékokat. Ha belegondolok, hogy abból a pénzbõl, amit a dohányzás abbahagyásával megspórolok, még egy ötcsillagos szobára is futná Kép))))
Az alternatív szülõszobáról nem tudok semmit. Sõt, megmondom õszintén fogalmam sincs, hogy melyik pózban lesz majd a legjobb kitolni a babát. Lehet egyáltalán ezt elõre tudni?
A férjem szeretne mellettem lenni a vajúdáskor és a szülésnél is, de amikor meghallotta, hogy a vajúdó öt személyes, frászt kapott. Õ érezné magát kellemetlenül, ha más nõk magánszférájába avatkozna. Remélem azért nem gondolja meg magát.
A Mericli doktorról hallottál valamit? Õ török egyébként.

Szia!
Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Fogadj el egy-ket jotanacsot!
Egyszemelyes szoba: nem ajanlom. Egy kisbaba annyi kerdest vet fel - miert sir, miert nem szopik, hogy kell tisztaba tenni, satobbisatobbi -, hogy nagyon nehez egyedul boldogulni az elso napokban. Inkabb menj az 5 agyas szobaba, ahol ha szerencsed van, lesz majd 2. gyerekes anyuka is es mellesleg a csecsemosok percenkent bemennek, hogy kell-e segiteni. Az egyagyas szobaba nem biztos, hogy ilyen gyakran beneznek.
Nekem nem okozott gondot ez a helyzet, egesz nap kint setaltam a ferjemmel, amikor Balazs ehes volt, beszaladtam szoptatni, aztan mentunk vissza. Gatmetszes utan ugyis jobb allni, mint ulni Kép
Es megegy dolog, ami az egyagyas szoba ellen szol: szules utan par nappal kezdodik, hogy az egesz napodat atbogod, ez tok termeszetes. Sokkal jobban ki lehet birni, ha tobben vagytok es a tobbiek elvonjak a figyelmedet, vagy megvigasztalnak.

Vajudas: altalaban 1, max 2 ember van a vajudoban. Amikor en szultem, harman voltunk es senkit nem zavart a masik jelenlete. Ez egy olyan helyzet, amikor ugyse figyelsz semmi masra (es a ferjed sem). Ha vizsgalat van, akkor ugyis kikuldenek minden hozzatartozot a vajudobol.
Egyebkent nem ot-, hanem hatagyas Kép

Annamari
muter
 
 


Ja, Mericli drhoz neha volt szerencsem, nagyon aranyos doki.
muter
 
 


Szia Pirus!
Én egy kismamatársammal beszélgettem,és az õ dokija Mericli,és csak jókat mondott róla.
Míg az én dokim nem jött uh-t csináltatni,õt egyfolytában láttam hogy jön a kismamáihoz,és ez olyan jó érzés volt,hogy nem idegen csinálja nekik.
zmariann
 


Sziasztok!

Annamari lehet, hogy igazad van. Pont azért vagyok itt, hogy általatok, akik már szültetek a klinikán, gazdagabb legyek bizonyos információkkal és tanácsokkal. És ezeket nagyon köszönöm. Így azért könnyebb lesz szerintem készülni a nagy napra, mintha azt sem tudnám mi fán terem a szülõszoba, vajúdó, kórterem stb. Nekem most lesz az elsõ babám és amúgy nem vagyok egy beszari alak, csak rossz tapasztalatom van a kórházi benntartózkodásról.( Lopás, zaklatás az orvos részérõl stb.)
Február elején fogok szülni, sajnálom, hogy akkor majd nem lehet kinnt sétálni a szabadban, mint az év többi szakában. Márcsak azért is, mert én még betegen sem tudok egész nap az ágyban feküdni, állandóan be van sózva a fenekem és mászkálok, pedig tudom, hogy pihennem kellene.
A doki is a többágyas szobát ajánlotta, pont azért, amit te is írtál. Képzeld az Istvánban a többágyas kórterembe is bemehetnek a látogatók. Ez tényleg nagyon bolond dolog. A barátnõm azt mesélte, hogy amikor az unokatestvére szült, akkor a mellette fekvõ kínai kismama rokonai akkora hangzavart csaptak, ráadásul képzelheted milyen az a magyar fülnek, hogy a nõvérek kizavarták õket.
Ez a baby-blues mindenkinél jelentkezik? Még azoknál is, akik amúgy nem hajlamosak a depresszióra?
Nagyon örülök, hogy a Mericlirõl csupa jókat írtatok. Gondoltam is, hogy más is elégedett vele, mert tényleg olyan bizalomgerjesztõ az egész ürge. Én teljesen véletlenül kerültem hozzá és nam bántam meg. Sõt! Amikor már az X.-ik orvosnál is megfordultam a menstruációs és pattanás problémáimmal, õ volt az egyetlen, aki teljes kivizsgálásra és hormonvizsgálatra küldött el. Ki is derült mi a probléma, természetesen hormonális, és írt fel gyógyszert. Azt is mondta, hogy ne keseredjek el, ha nem tudok teherbe esni, mert majd gyógyszeresen lehet segíteni. Ehhez képest abbahagytam a hormontabletta-fogamzásgátló szedését és rá két hónapra már meg is fogant a pici. Azóta is nagyon lelkiismeretesen vizsgálgat és foglalkozik velem. Mármint a doki.
Bocsi, hogy ilyen szószátyár vagyok.
Sziasztok!
Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

A baby-blues nem ugyanaz, mint a depresszio, ezt jo, ha tudod!
Gondolj bele, ami valtozason atmesz 9 honap alatt, az 6 het alatt (hatod annyi ido alatt) visszaalakul. Ennek megfeleloen a valtozasok is hatszoros erovel zajlanak.
Az sokat segit, ha mondogatod magadnak, hogy ez nem depresszio es teljesen termeszetes es nemsokara vege lesz. Egyebkent az elso 2 hetben igazan durva, utana mar nagyon elviselheto, inkabb csak faradtsag formajaban jelentkezik, amit tulajdonithatsz a sok szoptatasnak es ejszakai nemalvasnak is Kép
Nem tudom, hogy all a ferjed a baba-dologhoz, de az is nagyon sokat segit, ha neha elviszi a picit es hagy teged pihenni.

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Akkor úgy látom kár volt megvennem a sok könyvet, mert az egyikben a szülési depressziót baby-bluesnak nevezik. Akármi is, remélem nem támad alattomosan. Bár ez is olyan dolog lehet, amit ha még nem éltél át, fogalmad sincs milyen. Én sem tudom elképzelni.
Hát, a férjem kivesz két hét szabit a szülés utánra, egyébként meg rengeteget dolgozik, mert olyan a munkaköre, hogy sokat várnak tõle, vezetõ beosztásban. Így sem mehet akármikor szabira. Õ azt mondja, ha el akarja tartani a családját, akkor keményen kell dolgoznia. Már most nagyon várja a kis jövevényt, sõt puszilgatja a nem létezõ pocakomat is. Szerinte már látszik. Szerintem meg nem látszik semmi, max. az, hogy 3 napja nem tudok W.C.-re menni. Tényleg ez ellen van valami segítség? Remélem azért hármasban is sokat leszünk majd, meg kettesben is vele. Inkább anyut vagy tesómat kérem meg néha, hogy pótmamáskodjanak. Õk biztosan kapva-kapnak az alkalmon. Õ lesz az elsõ pici a családban. A kis kivételezett.

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!
Csak annyit még az elsõ kérdéseidhez,hogy szerintem is maradj ebben a kórházban,mert itt tényleg nem olyan rossz a helyzet mint ahogy gondolod.
Én nagyon díjaztam hogy nem jöhetett be senki a szobákba,és így akkor szoptathattam a babámat amikor akartam,és nem amikor vége a látogatásnakKép
Az persze nagyon nem tetszett hogy sok anyuka kivitte az átjáróba az újszülött babáját,ahol alig lehetett levegõt kapni a sok látogatótól,és többek meg is fogdosták a gondolom meg sem mosott kezükkel a babát.
Lehet hogy csak én vagyok háklis,de ettõl a hátamon is felállt a nemlétezõ szõr is.
Ja,énrám olyan gyorsan tört a baby-blues,hogy csak néztem.
Egyfolytában csak sírtam,és nem tudtam megmondani senkinek hogy mi bajom van,de a nõvérkék nagyon aranyosak voltakKép,mikor kint ültem éjszaka,mert nem akartam zavarni a többieket a hüppögésemmel,odajöttek hozzám,és elmesélték hogy ez tök természetes(persze olvastam én is róla,de nem hittem volna hogy én is belekerülök),és nyugodtan sírjak meg stb...
Persze biztos õk nap mint nap találkoznak ezzel a problémával,de ismertem már olyan nõvért is akit annyira nem érdekelt semmi,csak hogy legyen már vége a mûszakjának.
Szóval ne ijedj meg akkor sem ha úgy gondolod hogy ez rajtad nem foghat ki.
Végülis nem is volt olyan rossz sírni mikor egyedül voltam,csakhát a rokonok....
Amikor mindegyik ki akarja találni hogy mi bajod van,de közel nem járnak az igazsághoz,na azoknak meg se próbáld elmagyarázni.
Lehet hogy csak én voltam ilyen hisztis,de a páromon és a családomon kívül senkit nem akartam látni.Ennek ellenére jöttek egy csomóan,de hát hogy mondja meg az ember hogy most neeeeeeee,majd ha otthon vagyunk meg stb...
Lehet hogy ebbe az is közrejátszott,hogy napi 3óránál többet egyszerûen nem tudtam aludni,és minden percet sajnáltam, amit ágyban tölthettem volna a látogatók szórakoztatása helyettKép
Na most gondolom lesznek akik megszólnak,de én ilyen voltam.
És szerintem a következõnél is hasonlókra számíthatok.
zmariann
 


Pirus, en is igy voltam vele, mint Zmariann!
Csak en elotte nem tudtam, hogy ez a siros tema menetrendszeru es rohadtul szegyelltem magam, amiert ilyen hisztis vagyok, mindig elvonultam bogni, itthon is csak a ferjem elott bogtem es elotte is csak egyszer. Jobb az egyedul KépKép
Es en is a falra masztam, amikor felhivtak, hogy akkor 5 perc mulva odaernek a korhazba es meglatogatnak. Es hiaba mondtam, hogy de szoptatni fogok, kozoltek, hogy nem baj, megvarjak. En meg szoptassak ugy, hogy tudom, hogy kozben kint tukon ulnek.
A szopi amugy is nehezen ment, Balazst szo szerint meg kellett tanitani szopizni, annyira nem ment Neki. Szoval egy szopi atlag 50 perc-1,5 oraig tartott. Kozben kint a latogatok KépKép Dehat ugy kell nekik, a vegen mar nem erdekelt.

Szoval szerintem ne szegyellj nem beengedni mindenkit, csak a szuk csaladot. Nem kell bebizonyitani, hogy te bizony eros vagy, mert senki nem varja el. En ezt jol megszivtam. Az az 5-6 nap az utolso alkalom arra, hogy tisztessegesen kipihend magad, ne hagyd ki! Kép

Annamari
muter
 
 


Sziasztok lanyok!

En dec vegere vagyok kiirva a Klinikan. Gimes dr az orvosom. Van valakinek tapasztalata vele kapcsolatban?

Pirus!
Nekem is sok gondom volt az elejen a szekrekedessel, nem tudom szedsz e vasat, mert ha igen, allj le vele par napra es az segit. Egyebkent meleg mezes tej este es aszalt szilva. Foleg az utobbi nagyon hatasos...
Udv,
Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsokat! Már most próbálom felkészíteni a férjemet, hogy ha lehet a családját nem szívesen látnám bent a kórházban, mivel mátészalkaiak és nem csak egy napra jönnének fel, én pedig a távolság miatt (sem) állok olyan közel hozzájuk, hogy szívesen venném azt, hogy a lakásunkban legyenek, amikor én nem vagyok ott. Pláne utána. Nem tudom értitek-e. Na meg a felesleges okoskodások és "jótanácsok" miatt sem igényelném a látogatók tömegét.
Most, hogy írjátok mivel jár a depresszió, azért talán könnyebb felkészülni, legalábbis gondolatban. Ha ez ilyen természetes, akkor valószínüleg én sem fogom szégyelni magam miatta, annyira. Csak a környezetemet sajnálom, már most elõre.
A hétvégén voltam kismama melltartót nézni, mert a cicim kezd kibuggyani az összes meglévõbõl, már amelyiket magamra tudom még eröltetni. Szörnyülködve álltam a választék elõtt. Kb úgy néztek ki, mint amellyekkel a 91 éves nagynéném szárítókötelén szoktam találkozni. És mind fehér volt. Tudtok olyan helyet, ahol szép kismama melltartókat lehet kapni. Vagy az embernek állapotosan ne legyenek ilyesfajta igényei? Egyáltalán kell az a melltartó?
Régi levelezésben olvastam valami "tiltólistáról", amit azonban nem találtam meg. Mi volt benne és miért készült?

Kakukkfû! Köszi a jótanácsot. Ki fogom próbálni. Hétvégén megoldódott a problémám, de már azt hittem felfordulok. Régebben nem is tudtam mi az a székrekedés, talán ezért is van, hogy 52 kilónál többet nem is nyomott a mérleg. Bezzeg most! Egyébként nem szedek vasat, csak Elevitet, Calciumot és Magne B6-ot. Kellene vasat is szednem? Nem is mondta a doki.

Sziasztok!
Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Jol teszed, hogy elore kozlod a csaladdal, hogy hol a helyuk KépKép

En nem vettem kulon kismama melltartot, hanem nagyobb meretu rendes melltartot hordtam. Azert azt a figyelmedbe ajanlom, hogy en pl 75B-rol indultam es most alig ferek bele a 85D-be.
Vas csak akkor kell, ha verszegeny vagy, azt a dokid figyeli.

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Hát azon leszek, hogy senkit ne bántsak meg, de azért önzõ is legyek valamilyen szinten.
Én 70B-s melltartót hordtam eddig és most már a 75B is kicsi. Igazából nem tudom mi a különbség a betûk között. Mármint ABCD. Van valami gyakorlati haszna?
Jó, akkor plusz vasat nem szedek és néztem, hogy az Eevitben is van.
Szeretnék elmenni Aqua-fitnessre. Hallottál róla? Egyébként útálok mozogni és sportolni, az aerobiktól egyenesen hányok. Viszont tudom, hogy a mozgás nagyon áldásos tud lenni ebbe az idõszakban.
Betöltöttem a 12. hetet, de hála Istennek nekem eddig sem volt semmi bajom. A hányást, hányingert még hírbõl sem ismerem, nem is volt olyan borzasztó, sõt még hangulatváltozásaim sem voltak.
A "tiltólistáról" nem hallottál?

Pirus
pirus
 
 


Pirus! Kép

A melltarto kérdéshez: a szám a mell alatti böséget jelenti
a betü mell mértét.
A melltartóra pedig igen nagy szükség van, lesz. Majd meglátod! Kép Föképpen ajántott szoptatásnál. Kép
Szia Jutka
khjutka
 
 


Szia Pirus!

Igazabol a melltarto betumerete jelenti a mell nagysagat es a szam a mell alatti keruletet.
En semmit nem mozogtam, mondjuk a 7. hettol magneziumot kellett szednem es 12 hetesen meg igy is volt ket eleg kemeny menstruacios gorcsolos napom, szoval igazabol a 28. hetig rettegtem, hogy nehogy valami baj legyen, de en eleve ilyen parazos vagyok. Arra vigyazz, hogy a futastol, biciklizestol, haspressel jaro gyakorlatoktol kinyilhat a mehszaj es a pulzusnak nem igazan kene 150 fole menni (azt hiszem, 150).
Tiltolista - hallottam egy bizonyos fekete listarol, amin par doki neve szerepelt, de nagyon nem kell komolyan venni, mert aki feltette ezt a listat, meg a sajat nevet sem volt hajlando vallalni.

Annamari
muter
 
 


Szia Jutka és Annamari!

Köszi a melltartóval kapcsolatos felvilágosítást! Tehát ha a mell alatti kerület végülis nem változott, akkor inkább a betûméreten változtassak? Azt tudom, hogy majd a szülés elõtt és után nagyon hasznos a melltartó, a tejcsorgás miatt. Már láttam, hogy betétet is lehet kapni, de azt hiszem ez nekem még odébb van.
Kb 2 hét múlva megyek újra ultrahangra, az AFP elõtt, és már nagyon kiváncsi vagyok mennyit fejlõdött a pici. A hasamon még nem látszik semmi, talán csak az, hogy nem befelé horpad, de ezt is csak az veszi észre, aki ismer. Mikor fog már valami látszani? Most a 13 hétben vagyok.
És mikor láthatom, hogy fiú vagy kislány az UH-n?

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Igen, inkabb a betumereten valtoztass, de szamits ra, hogy a vege fele a hasad annyira folmegy, hogy a keruleten is novelni kell. Ez persze nem biztos, de nalam igy volt.
Tejem a szules elott egyaltalan nem csorgott, de mar a 20. hettol csoroghat.

Nekem a 18. heti "nagy genetikai UH-n" mar tisztan latszott, hogy fiu. De azon mulik, hogy a baba mutatja-e magat rendesen. Mert ha nem, akkor nincs az az UH, ami kimutatja :-))

Nekem a 21. heten kezdett el ugras-szeruen noni, de akkor naprol-napra nott. Elotte is latszott, de csak meztelenul, siman el lehetett takarni feloltozve.
Eloszor 23 hetesen kerdezett ra egy kollegam, hogy csak nem?? :-))

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Mennem kell erre a fránya cukros vérvételre. Lehet citromot is vinni s belekarikázni abba a cukros löttybe vagy csak citromlét vihet az ember?
A savat nem igazán birom de a citrom héja kesernyés s a teát is jobban szeretem citromkarikával.

Köszi Picus és Pocak
Névtelen
 


Szia Annamari!

Képzeld tegnap megszületett a legjobb barátnõm (20 éve) kislánya az Istvánban. 4 nappal tovább maradt bent a jósolt idõpontnál, de végül egészségesen megérkezett. Bár képzeld elfolyt a magzatvize, de nem tágult ki és tágítani kellett mesterségesen, még nem tudom az milyen. Holnap megyek be és jól megabajgatom a kis Fruzsit. Legalább lesz kin gyakorolnom.
Mostmár egyre inkább úgy érzem, hogy kisfiam lesz, lehet, hogy csak azért, mert az apja belém beszéli. Nem baj, a fõ, hogy egészséges legyen! Remélem premier plánba mutatja magát majd a 4D-s ultrahangon.
Árt az idegeskedés a babának? Ma megyünk lefoglalózni a lakásunkat, és annyit izgulok amiatt, hogy minden rendben legyen. Minden fillérünket beleraktuk a vételi árba, tehát pont ki tudjuk fizetni és azzal annyi. Még szerencse, hogy fel van újítva. Jövõ héten pedig ISO audit lesz nálunk a cégnél, addigra mindennek klappolnia kell. Hogyan tudnék minél kevesebbet idegeskedni, úgy, hogy a babának ne ártsak?

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!

Picus!
Szerintem csak citromlet (nem citral, hanem a citrom kifacsart leve!!!) szabad vinni, de kerdezd meg a laborosoktol szerintem.

Pirus!
En egy csomot idegeskedtem terhesen, oszinten szolva nem hiszem, hogy ezzel artottam Balazsnak, meg a "hangulata" sem valtozott, ugyanugy rugkapalt, mint maskor :-)

Annamari
muter
 
 


Kedves Kakukkfû (és Többiek)!


Én a múlt héten szültem a Klinikán Gimes dr-nál és Dömötör Margitnál. Mindketten fantasztikusak voltak. Én már évek óta járok Gimes dr-hoz, nem is a szülés volt az elsõ bevatkozás"unk". Szerintem nagyon komoly és megbízható szakember. Sokan félreértik a komolysáságát, de szerintem egy orvos ne poénkodjon, hanem végezze a munkáját maximális precizitással - fõleg, ha nem csak az én, de a gyerkõcöm élete is az õ kezeiben van... Szóval, Kaukkfû, szerintem hajrá, nagyon jó választás volt! Amúgy Margitot õ ajánlotta, nagyon rutinosak együtt többezer közösen levezetett szülés után, tehát ha nincs más preferenciád, szerintem érdemes majdan Margitot választanod szülésznõdnek. Ha van bármi konkrét kérdésed a dokiról v. valamirõl, csak szólj és válaszolok.

Üdv,
ildi
ildib
 
 


Az én szülésznõm is Margit voltKépKépKép
Fentebb írtam is róla,nagyon ügyiKép
A következõt is nála szülömKépKépKép
zmariann
 


Hat en nem tudom, kinel szuljek majd.
Bar azt hiszem, ez most meg nem is lesz aktualis egy darabig. Pedig en mar uuugy szulnek megint Kép
Addig figyelek es gyujtom a tapasztalatokat!

Annamari
muter
 
 


Kedves Ildi, Mariann,

Nekem is Gimes az orvosom, és én is úgy gondoltam, hogy Dömötör Margitot választom szülésznönek. Hogy müködik ez a "választás" dolog a gyakorlatban? Elég, ha odapattanok hozzá, amikor elöször megyek majd CTG-re, és megkérem, hogy legyen a szülésznöm?

Köszi,
Zita
33+4
parazita
 


Szia Zita!
Nekem Dr.Takács a dokim,és Õ ajánlottaKép
zmariann
 


Kedves Parazita!

Igen, kb így mûködik! Nekem ugye Gimes dr. ajánlotta - én asszem a második CTG után felslattyogtam a mûtõkhöz a 2. emeletre és kihívtam Margitot. Érdemes már akár az elsõ CTG-kor megpróbálni megkeresni, mert lehet, hogy pont nem fog tudni kijönni. Onnantól szereti õ csinálni a CTG-ket a vajúdóban v. a szülõszobában, mert így kicsit összeismerkedik a emberrel. Viheted az Apát is ha akarod. De mondjuk annak kicsi a valószínûsége, hogy minden alkalommal rá fog érni CTG-zni, tehát mindig érdemes idõpontot kérni a CTG laborban és õk felcsörögnek neki, hogy éppen ráér -e. Nekem ha ne is ért rá, mindig leugrott a CTG szobába beköszönni, nagyon édi volt!
Ha már itten vagyok, még elmondom, hogy ami nekem külön pozitív volt; Margit nem adott beöntést (én jobban féltem tõle, mint magától a szüléstõl...:-)), továbbá saját melltartóban és kontaktlencsében (!) engedtek vajúdni + szülni. Nekem ez mind hozzájárult ahhoz, hogy ne legyen túl mûtét-feelingje az egésznek... - hálás is vagyok nekik!

Ha van még kérdésed, csak szólj!

Üdv,
Ildi
ildib
 
 


Sziasztok lányok?

Senkinek nem Dr Bánhidy az orvosa?


Puszi: Kata
petimamma
 


Kedves Ildi,

Köszi!!!!! Külön jó, amit a kontaktlencséröl irtál, mert én is szeretnék lencsében lenni...
Én csak véletlenül találkoztam egyszer Margittal, mert amikor a szülöszoba-látogatás volt, éppen ö volt az ügyeletes, de elözöleg már sok jót hallottam róla, és tényleg szimpatikusnak találtam.

Még egyszer köszi,
jó babázást:

Zita
parazita
 


Sziasztok!

Tudtok nekem abban segíteni, hogy mikor érdemes és hol lehet jelentkezni majd arra a szülésfelkészítõ tanfolyamra a Klinikán? Érdemes elmenni rá?
Köszi
Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

En elmentem a tanfolyamra, sajnos az utolsot mar "lekestem" Kép, de nagyon tetszett! A klinikai vedononel lehet ra jelentkezni, nem tudom sajnos a szamat, de szerintem kerdezd meg a dokidat!

Annamari
muter
 
 


Pirus,

Szeptemberben fog indulni a következö tanfolyam - én a nyár elötti utolsó menetben voltam, de csak az utolsó 3 alkalommal. A szülöszoba látogatás miatt mindenképpen megéri, de azért is jó, mert megtudod, hogy a klinikán konkrétan mit hogyan csinálnak vagy gondolnak. Különben adnak elöre programot, és kiválaszthatod, hogy melyik téma érdekel, melyik nem.
A védönöt valamilyen Évának hivják, nagyon rendes és kedves, de sajnos elszórtam a telefonszámát... Szerintem bárkit megkérdezel bent, el tud irányitani hozzá.

Zita
parazita
 


Kedves Kata!

Nekem nem Bánhidy volt a dokim, igaz, egyszer ultrahangozott a végén, korrekt volt. A szobatársamnak viszont õ volt, meg volt elégedve vele, csak végig azon cidrizett szegény lány, hogy mennyit adjon neki. Aztán egyszerûen megkérdezte, és a doki szemrebbenés nélkül mondott egy összeget. A lány oda is adta, és örült, hogy tisztán lerendezte az ügyet. Hát, így is fel lehet fogni:-)
Angi
angi
 
 


Kedves Kata!

Én két gyönyörû gyermeket szültem Bánhidy dr-ral. Bármi kérdésed van, szívesen válaszolok, akár itt, akár e-mail-ben. (h2o@freemail.hu)
Azért vagyok névtelen, mert eddig csak csendesen "kukkoltam" a topicot!
Hegedüs Orsi
Névtelen
 


Szia Kata,

Én is Bánhidy doktornál szültem,de ezt már többször leírtam ezen a fórumon is.
Szerintem õ a legjobb,nem beszél sokat,nem küld el mindenféle felesleges vizsgálatra.
Biztos nem véletlen,hogy Õ a szülõszoba vezetõje.
Amióta Õ az orvosom,szívesen járok nõgyógyászhoz.
Ami a pénzt illeti,én nem kérdeztem,õ nem mondta,adtunk neki annyit amennyit mi gondoltunk.Sõt a férjem még megtoldotta a boríték tartalmát szülés után,annyira meg volt elégedve õ is vele (végig velem volt a szülés alatt).

Hédi
Hédi
 


Sziasztok!

Én is most készülök erre a felkészítõ tanfolyamra ami állítólag 12 alkalom, de ha szeptemberben indul a következõ akkor a végére már lehet, hogy nem is tudom végig járni.Kép((
Nov. 21 re vagyok kiírva.
Pirus én holnap bemegyek a klinikára mert most voltam azon a cukros lötyin s szeretném látni az eredményt elõtte megpróbálom megtudni valamit. Ha sikerül közelebb jutnom jelentkezem.
A saját e-mail címem esetleg itt is el tudsz érni. olga@ahol.com
Remélem segíthettem: Picus @Pocak.
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Köszi a felkészítéses infokat. Ezek szerint ha február elejére vagyok kiírva, akkor már most szeptemberben elkezdhetem a tanfolyamot? Hány hétig tart?
Pénteken megyek Dr. Mericlihez, a magánrendelõbe UH-ra és akkor viszem neki a VDRL eredményt is. Kb. 3 hete vették le és még nem mentem be érte, mert dolgozom, munka után meg nincsenek ott. Szerintetek megõrzik még a kb. négy hetes eredményeket az Ambulancián? Még a Toxoplasmosis eredménye is nálam van, de azt a másik linken található infókból magam fejtettem meg. Elvileg volt már és több, mint egy éve így nem fenyeget a veszély.
Engem nem küld terheléses cukorra a doki, azt mondta feleslegesen nem akar terhelni, csak ha a vérvizsgálaton, vagy vizelet vizsgálaton gond lenne. Én úgy hallottam, hogy ez leginkább a túlsúlyos kismamákat érinti. Én még csak kb. 1 kilót híztam, most vagyok 54 kg, pedig étvágyam az van rendesen.

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

A védõnõt nem tudtam elérni most nincs bent telefonon kerestem. Hát túlsúly. Én 25 hetesen vagyok 54,5 kg!! Bár 47,5 kg-ra lefogytunk az elejénKép
Ilyen idõben a vérvételért se megyek be mert csak megázunk s megfázunk.

Picus & Pocak
Névtelen
 


Szia Picus & Pocak!

Tényleg egy útálatos idõ van. Én azért sem szeretek bejárni a Klinikára, mert nem lehet parkolni sehol, ha meg esetleg három kör után mégis találok egyet, akkor a kocsim elvész a sárban vagy tengelytörést szenved. Egyébként én ezt felháborítónak tartom, hogy nem tudják normálisan megoldani a parkolást. Remélem, ha szülni megyek a férjem nem fog lemaradni róla, mert nem talál parkolóhelyet.
Más. Hát fogyni azt nem fogytam, mert nekem se hányingerem nem volt, se nem hánytam az elsõ harmadban. Így igazán átadhattam magam az ízek élvezetének. Remélem nem lesz meg ennek a böjtjeKépKép
Ha szeptemberben mész erre a tanfolyamra szívesen csatlakoznék hozzád! pirusl@hotmail.com

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok Lanyok!

Szeptembertol en is csatlakoznek a tanfojasra keszulokhoz, ha megengeditekKép

Pirus! En ugy hallottam, hogy a terhessegi cukor barmilyen testalkatu kismamat elerhet, es nem art azert figyelni ra, hiszen baj lehet belole. Egyebirant meg neked meg odebb van az, hiszen a 25-26. het korul szoktak nezni. Nalunk meg szoba sem kerult a dokineninelKép

orsoly
orsoly
 


Pirus! Na most olvastam el figyelmesen az utolso hozzaszolasodatKép Tok erdekes, mi eddig akarhanyszor mentunk autoval, minidg azonnal talaltunk helyet a Klinika melleti uton. Utca nevet nem tudomKép

orsoly
orsoly
 


Orsoly!

Szerintem jó lenne, ha te is csatlakoznál! Minél többen megyünk, annál jobb!
Igen, a legtöbbször én is már csak a Tüzoltó utcában tudok parkolni, csak én az Üllõirõl jövök és kerülgetnem kell és még van úgy, hogy ott sincs hely, fõleg ha kora reggel megyek vérvételre. De ha alaposan megnézed a Klinika elõtti parkoló lehetõséget, te is el fogsz szörnyülködni. Akkora kráterek vannak, hogy az ember sajnálja az autóját oda berakni. Azt azért látni, hogy hely bõven lenne egy normális parkoló kialakítására.
A cukros dolgot a doki mondta, de csak többségében a túlsúlyosokat érinti, persze ettõl még bárkinél kialakulhat. Azt is mondta, hogy ennek vannak bizonyos elõjelei és felesleges minden kismamát megterhelni, mert állítólag nem egy kellemes dolog.
Ja! Jut eszembe. Látogatási idõn kívül is lehet jönni majd be babanézõbe?
pirus
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: