Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Emese!

Minden soroddal, szavaddal nagyon egyetertek.


Kedves Andi!


Azt irtad, hogy az rovos megerdemli a tiszteletet, mert 8-10 evet tanult. En is 10 evet tanultam, de meg eddig nem igazan kaptam azert halapenzt, hogy kozgazdasz vagyok sot meg igazan tiszteletet sem. Pedig allitolag ram is szukseg van. De ne beszeljunk rolam en egy kis pici leny vagyok. Vannak nalam sokkal okosabb Prof.-ok akik mondjuk a kutatasban dolgoznak vagy tanitanak az egyetemen. En meg nem hallottam arrol, hogy valaki a nagy tudasaert a sok tanulasaert halapenzt kapott volna.
Az orvos ezert kapja tolunk a nagy penzt, mert minel jobban felunk valamitol annal tobbet fizetunk. Ha nem lesz meg a Nagy Hatalmu Doktur Ur szereposztas (pl:otthon szulesnel)akkor nincs ennyi parasolvencia. Lasd USA, Anglia, Hollandia stb. Ezekben az orszagokban az orvos csak az orvosi teendokat latja el mindnet a jol szakkepzett szulesznok vegeznek. Pl: Az USA-ban a terhesseged alatt csak 1x vagy 2x talakozol az orvossal es a szulest helyet, modjat, formajat is te magad valasztod meg. Nincs "halapenz" (kenyszerpenz)es mindenki mosolyog. (Lehet, hogy azert mosolyognak, hogy legyen halapenz. Poen.)Mukodik es nincs beteg serult gyerek annyi mint nalunk.
Lehet, hogy ez a rendszer jobb mint a mienk?
Lattal te mar olyan not aki boldogan mosolyogva megy nogyogyaszhoz? A nok 90% muszalybol megy nogyogyaszhoz, mert panasza van, mert kell ( rakszuresre, terhes stb.). Nem sok no van aki csak ugy beugrik a nogyogyaszhoz egy altalanos vizsgalatra mondvan -"Erre jartam doktor ur. Gondoltam beurok egy rakszuresre?"
Szerintem vannak nok akik a fogaszhoz is szivesebben mennek mint egy nogyogyaszhoz.
Te melyikhez megy szivesebben? En a fogaszhoz.
Nos en nem akartalak bantani sem teged sem mast csak az orvos nem "Isten" csak egy foldi halando es ne csinaljunk belole "Istent". Ha elmulna ez a nagy orvos kultusz itt nalunk akkor talan tudnank egy kicsit realisabban gondolkozni. Elfogadom, hogy tiszteljuk a tanult embereket, de akkor mindet kivetel nelkul legyen az mernok, tanar, vasutas stb. (Ja es engem is! Ha kerhetem! A halapenzt is elfogadnam es meg talan mosolyognek is es bisztosan megkoszonnem /amit nem tesznek sokszor/. Poen.)
Remelem nem haragszol? Szolj ha serton irtam valamit!

Keri-keri
keri-keri
 


Bocsanat most szamoltam ki, hogy en csak 22 evet tanultam.
Elnezest. De lehet, hogy elolrol kellene kezdenem az iskolakat, hogy megtanuljak szamolni.
keri-keri
keri-keri
 


Kedves Repeta!

Én azt írtam ,hogy nagyon sajnálom,hogy Emesemama a szülését borzalomnak érte meg.Az általa legutóbb írtak abban erõsítettek meg,hogy az Õ esetükben az orvos és szülésznõ választás kölcsönösen nem volt szerencsés nem tudtak egymásra hangolódni így mélyen rejtve maradtak azok az elvárások melyeket Emesmama említ.

Kedves Emesemama!
Az Ön hozzászólása végén tett felsorolása minden pontban 100%-ig jogos, de tudnia kell, hogy a szülészet jelenlegi helye átementi.Én nagyon kis ember vagyok az osztály gépezetében,de biztosíthatom,hogy a végleges kialakításnál törekszünk olyan feltételeket teremteni,melyeket ÖN említ
és negativ hozzászolásának pozitiv eredménye lesz..
Ami a gondolkodást illeti az sokkal nehezebb,de ebben is azt hiszem nagy a haladás.Magam részérõl 10 évvel ezelõtt ideges voltam,ha egy férfiembert megláttam a szülõszobán.Ma az ellenkezõjét furcsállom.
Ismételten remélem,hogy következõ gyermekénél minden szempontból jobban választ .

drFülöp Tamás
dr.Fülöp Tam&aa
 

 
 

Fulop dr, ki dont arrol hogy milyen lesz a szuleszet? ugye nem az epitesz es a gazdasagi szakemberek? Az orvosok kozt egyetertes van ezen a teren? vagy nem foglalkoznak vele? Momo
momo
 


Tisztelt Dr. Fulop Tamas!

Nagyon koszonom Onnek a velemenyet.
Nekem On hozza allasa, velemenye (most) nagyon korrekt, szinpatikus.
Vegre egy orvos aki ide-"jon" a sok panaszkodo (halando)no kozze es meg valaszol is (ez nem egy konnyu feladat). Minden elismeresem az One.
Tovabbi jo munkat es kitartast a kritikakat illetoen!

repeta


Kedves Keri!

Teljesen igazad van.

repeta


Kedves Lanyok!


Kerlek beneteket ha nem a Fulop Ur a hibas akkor ne batsatok viszont szerintem az epuletest kritakakat szivesen fogadja. Rajta.
/ Vegre van egy szem orvosunk (aki meg valaszol is)ne kergessetek el!/
Koszonom.

repeta
repeta
 


Kedves keri-keri!
Nem tartom magam sértôdôsnek...(na majd meglátod!)
Végre rájöttem mi a baj az orvosokkal: még a középiskolát sem végezték el! :-))
Komolyan: nem így értettem a tisztelet-dolgot (pláne nem így írtam), hanem, hogy elég baj, ha a tisztelet, amit - esetleg - az orvos iránt érez valaki, azonos a megfélemlítettséggel. Arra próbáltam rávilágítani, hogy fura helyzet lenne, ha odahívnék valakit a szülésemhez azért, hogy féljek tôle, és ezt komoly összegekkel próbáljam ellensúlyozni. Azt gondolom, azért hívjuk oda az orvost, mert biztonságban szeretnénk tudni magunkat, és az ô tudása ebben segíthet.
Kicsit kezdem úgy érezni, hogy lassan minden fehér köpenyesen szarvakat látunk: ôk a Rosszak, mi az Áldozatok. Belátom, hogy van aki így érez, csalódottságában, de talán nem mindenki.
Tartsatok naivnak, de nem akarom elhinni, hogy egy orvos a rá bízott emberek egészségét esetleg életét kockára teszi nemtörôdömségbôl, elhanyagolásból csak azért, mert nem kapott (elég) hálapénzt. Ha van ilyen, azt én mélyen megvetem, mert eladta magát a pénznek.
A nôgyógyász - fogorvos témához pedig: ezt valószínìleg a saját kellemetlen tapasztalataid alapozták meg. Nem hiszem, hogy minden nô lelki válságba esik, mert nôgyógyászhoz kell mennie, ha megbízik benne, és helyre tudja tenni magában a dolgokat. (pl a rákszürés szükségességét) Ha már rangsorolunk: én szívesebben megyek nôgyógyászhoz, mint fogorvoshoz, mert kevesebb macerával és fájdalommal jár. De a fogorvosomat is kedvelem...
Andi
Andi
 


Kedves Mindenki!

Nagyon örülök, hogy konstruktív irányba megy a beszélgetés!!

Én tulajdonképpen azt nem értem (és azt hiszem ez a problémám lényege), hogy egy szülészet miért ugyanúgy mûködik kórházi rutin szempontjából, mint mondjuk egy sebészet, vagy más részlegek, ahol valljuk be, tényleg nem nagyon "ugrálhatnak" a betegek extra jogokért, hiszen valóban betegek? Ugyanis a szülészeteken az esetek nagy százalékában nem súlyos betegek fekszenek, sõt a nõk, és a családjuk épp életük legszebb, legmeghatározóbb, legfelemelõbb, mondjuk ki, legboldogabb idõszakát élik éppen (most extrém kivételektõl tekintsünk el, akik pl. gyerek nélkül távoznak, mert ez más tészta).

Miért kéne ennek megélését korlátozni, befolyásolni, hátráltatni, beleavatkozni, stb? Miért nem lehetnek a kórházi szülészetek is olyanok, hangulatukban, hozzáállásban, mint mondjuk az érdi születésház? Itt most az otthonszülés azon szemléletére gondolok, hogy a legfontosabb egy emberi lény születése, és SEMMI, de tényleg SEMMI nem elõrébbvaló ennél, pl. a gyerekorvosnak nincs kedve bejönni a szobádba, inkább elviszik a gyereket tõled, mert nem szeret az anya elõtt vizsgálni, stb.stb.

Szerintem a jövõ ez lehet, hogy a kórházak ezt a részlegüket célzottan de-medicalizálják, leéépítik belõle a felesleges "betegekre" vonatkozó dolgokat, és mondjuk nem keltik fel reggel negyed hatkor azt az anyát, aki nemrég hunyta le a szemét egy kínlódásokkal teli idõszak után, ájultan alszik éppen, csak azért mert majd 9-kor vizit lesz. Kit érdekel a vizit ilyenkor? Majd bejönnek x órával késõbb, és ugyanúgy három percben ránéznek az anyára. Csak ennyit kellene tenni. Nem kerül semmibe. És állítom, hogy a felvetett problémák nagy többségénél nem pénzkérdés a változás (jöjjenek be a szobádba, tájékoztassanak a babádról, kérdezzék meg, hogy akarod-e ezt vagy azt, engedjék be az apát a gyerekhez és hozzád, legyen intimitása életed legnagyobb eseményének, te fürdethesd a babádat (kiskádat már lehet 1000FT-ért is kapni!), stb.stb).

Emese
emesemama (emesemama)
 


Kedves Andi!

Addig örülj, amíg ilyen naivan látod az orvos-beteg viszonyt!! Ez azt jelenti, hogy eddig nem volt rossz tapasztalatod velük, és legyen ez mindig így!

De felhívnám a figyelmedet a "Kórházak, orvosok negatív oldal" c. topicra, vagy az oxigénhiányosokéra, és még rengeteg helyen nagyon sok rossz tapasztalatot olvashatsz itt a Babaneten. Erre lehet azt mondani, hogy nem igaz, kitaláció, rosszindulató mocskolódás, de amíg nem a te gyerekedet nyomorították meg szülés közben vagy éppen téged, addig ne nyilatkozz arról, hogy igaz vagy sem. Akivel ez megtörténik, az biztosan nem az ujjából szopta.

Annyit tennék hozzá, hogy az én bátyámat 30 évvel ezelõtt tették agysérültté szülés közben azzal, hogy az anyám 3 napig vajúdott, nem császározták, nem hallgattak szívhangot, a fizetett orvosa nem jött be, mert nem ért rá, majd 3 nap után ketten belekönyököltek a hasába és félholtan kinyomták belõle a bátyámat, amiközben õ totál szétszakadt. Azonnal elvitték a babát, nem szóltak semmit, a doki, aki ott sem volt elvárta és elfogadta a sok pénzt. Dióhéjban ennyi. Azóta, sajnos, én nem kételkedem mások szavában a szülészekkel kapcsolatban. És a legfájóbb az, hogy ma is olvashatsz ugyanilyen történeteket. Pedig 30 év telt el.....

Nekem is a hasamba könyököltek és a kisbabám szeme bevérzett. Az orvosok tagadják, hogy hasba könyöklést végeznek a szülés gyorsítására. Vajon miért? Olvasd el az új Születéskalauzt, tanulmány céljából pusztán, hogy összevesd a valósággal azt, amit hivatalosan leírnak. Persze lehet hinni a hivatalos verziónak is, ha történetesen neked nem könyököltek a hasadba. Pedig attól még elhihetnéd, hogy nekem igen, mert nem mondanám, ha nem így lenne. Mi célból tenném?


Emese
emesemama (emesemama)
 


Kedves Emese!

Miért van az, hogy ha az ember leír két mondatot, az olyan dimenziókat kap, amirôl nem is álmodott??
Kétségbevontam én a szavaid igazságát? Vagy azokét, akik szörnyìségekrôl írnak a szülések kapcsán?
Talán befogom a fülem, ha szülésbôl eredô sérülésekrôl hallok, vagy azt mondom, a mamák fantáziája teng túl?
Én mindössze a szándékosságot nem tudom feltételezni. Elképzelem, amint egy orvos azt mondja magában, na nem kaptam kellô számú tízezrest, akkor hagyom, hogy a gyerek oxigénhiányos legyen.
Ettôl függetlenül olyan nagyon nem lennék meglepve, ha lenne egy-két ilyen ember (?). De mi a bizonyíték erre?
Andi

U.i. Nekem is könyököltek...
Andi
 


Andi,

ilyen ember szerintem nincs. (utolso mondatodra reagalva) a penzt meg ugyis a szules utan adjak az orvosnak, tehat nem tudhatja mennyit kap.
de mondom, szerintem ennyire lelketlen ember nincs.

Momo
Momo
 


Szevasztok!

Nos en irtam egy cikket, hogy miert szeretnek csaszarral szulni cimu topikba. Ott engem kello keppen kiutaltak- emiatt, hogy nem akarok rendesen ugy mond normalisan szulni.
De azt hiszem, hogy emesemama mi ebben egyett ertunk, hogy bizony lehet, hogy tobb a rizikoja egy nehez szulesnek mint csaszarnak a babara nezve.
Pl; a hosszu szules alatti agyverzesek, hajszaler repedesek a babanal az oxigen hiany miatti agyserules, az eszkozok egyeb karos hatasa.
En ugy erzem, hogy ha az orvos hoz egy rossz dontest es emiatt nyomorek lesz az amugy teljesen normalis gyermekem akkor azt en viselem egy eleten at es nem az orvosom.
Jo most sokan azt monjak lehet perelni. Aztan megszuletik az a biroi dontes, hogy minden nagyon tokeletesen ment es nem lehet szakmailag elmarasztalni az orvost.
Nos ezt nem hiszem, hogy azok az emberek es csaladtagjaik egy konnyen megertik es tudomasul veszik akik igy elik le az eletuket benan, epilepsziasan vagy mas gondokkal.
A keri-keri allaspontjaval is egyettertek ha nem akar elvallani egy orvos akkor ne valaljon el es ezt mondja is meg. Akkor nincs szerencsetlenul megvalasztva az orvosom es nem lesz a szulesem egy mero borzalom. Sajnos nem csak azokbol lesz orvos aki tenyleg annyit is tudnak ha nem azokbol is akiknek nagyon jo protekciojuk van. Aztan az orvosi egyetemet be lehet fejezni ugy is, hogy kozben sokszor ismetelunk eveket. Attol meg diloma a diploma.
Momo nagyon sok lelketlen ember van (lsd. II. Vilaghaboru)attol, hogy most nincs haboru attol meg ezek az emberek leteznek es vannak. (lsd egyik csaladtak megoli a masikat, megeroszakolja sajat lanyat stb.)
/ Bocsanat ha valaki azt a reszt is olvasta elismerem en vagyok a bagolyka, keri-keri, repeta, csisz-csusz, anna, adni, moni lehet, hogy emesemama is en vagyok "es valahany nev van a naptarban" Hakapesz Makibol idezet/.
De ez csak az en velemenyem.
Nos szeretnek itt leirni egy esetet ami bizony arrol gyoz meg engem, hogy vannak lelkiismeretlen orvosok is.
Ez egy valoban megtortent eset ezert mindenhol a nevek helyett x hasznalok. Aki nem hiszi, nem hiszi ez nem meggyozes miatt lett itt leirva.
X evvel ezelott, x intenziv osztalyon ejszaka 2 nover es egy orvos dolgozott. Eppen az egyik beteg a 9-bol haldoklott hajnali 3-kor (vagyis ujra elesztettek). Kozben erkezett egy mento aki szinten egy sulyos sziv gondokkal kuszkodo beteget hozzott. Az ejszakai felveteles ugyeletes orvos atkuldte a mentosoket az intenziv osztalyra, hogy vigyek oda a beteget, majd ott felveszi az adatokat a sulyos allapotra valo tekintettel. Az intenziv osztalyon letettek a beteget es elmentek a mentosok, de mivel az ottani szemelyzet eppen a masik beteget probalta megmenteni a halalbol igy az ujbeteggel nem tudtak foglalkozni amit kozoltek is az orvossal, hogy jojjon segiteni.( Eddig minden normalis)
X Dr. Ur valasza "-En most nem erek ra, mert surgosen telefonalnom kell" Mire a masik beteg megmenteset befejeztek az intenziv osztalyon dolgozok akkorara az uj beteg meghalt anelkul, hogy valaki is megprobalta volna megmenteni.
Ez az orvos mai napig is dolgozik es varja penzt igaz most sem sokkal tobb a tudasa es most is ha baj van vagy cselekedni kell akkor gyorsan elvonul telefonalni vagy cigarettazni.
Nos nem tudom, hogy ha tudnak a hozzatartozok, hogy miert lett az apjukbol egy statisztikai adat akkor mennyire orulnenek neki.
Az is igaz, hogy ez nem szuleszeti osztalyon tortent meg, de miert gondolod, hogy ott ehhez hasonlo dolgok nem tortennek meg?
De tudnek irni szamtalan ilyen esetet. Nem teszem, mert regen volt es mint a meseben talan igaz sem volt...(egyesek szerint)
De a vilagnak nem csak szep oldala van meg akkor sem ha nem akarjuk tudomasul venni. "Ha latod a szep akkor latnod kell a csunyat is." Lao..( kinai bolcs). Ezt el kell fogadni. A baj szamomra akkor kezdodik ha en vagyok az az 1% ami beleesett ebbe a hibaszazalekba.


Tisztelt Dr. Fulop Tamas!

A nehez szuleseket miert engedik hozodni? Miert nem lehet hamarabb csaszarozni?
Miert nem tesznek hidegvizes tomlot a baba fejere a szulest kovetoen ilyenkor? /Az oxigen hiany miatti serulesek enyhitesere./


Tovabbi szep napot mindenkinek!
bagolyka
 


Kedves Bagolyka, Keri-Keri, stb.!
Téged a fentebb említett topicból senki nem utált ki, Te tetted magad hiteltelenné a "többszörös személyiségeddel".
Sõt, hogy õszinte legyek, még mielõtt ezt észrevettem volna, már akkor is furcsának találtam az írásaidat. Vagyis inkább valószínûtlennek.Tudod, nekem gyanúsak az olyan emberek, akiket mindenki csak bánt...
juci
juci
 
 


Latod Bagolyka hiaba magyarazol ezeknek. Mi, ellenzekiek fogjkuk ossze es ne torodjunk azzal amit ez a sok ember ossze vissza blalblazik. Meg en vagyok a Fulop dr is. Nem? Nagyon vicesek egyes emberek mint a Hakapeszi Maki.
Keri
keri-keri
 


En nem a bagolyka vagyok hanem egesz mas. Azt se tudom ki az a bBagolyka, de mindenbe egyetertek vele. Nagyon szinpatikus hozzaszolasait olvasom. Latod pocok megint nagyon buta voltal.
I am sorry.
Bravo, keri-keri! Jol megmondtad az ilyenek.
csisz-csusz
csisz-csusz
 


KOmolyan mondom, engem elképesztenek ezek a mocskolódó kis pökhendi névtelen, vagy álnevesek hozzászólásai, nekem is volt hasonló üldöztetésben részem- seghüje által- de néha már azt hiszem hogy valami konszolidált öreg motoros bekattan és mesterségesen szítani kezd valami marhaságot, csak hogy színt vigyen a topikok életébe, meg letesztelje régi ismerõsei tûréshatárát. De komolyan, néha annyira dilettáns logikával követnek valamit hogy azt kell hinnem ez direktbe megy...és hogy ennyire hülye meberek nincsenek. Hát nem tudom, lehet hogy csak én vagyok naiv. Bocsika az eszmefuttatásomért- azt sem tudom hol vagyok...
Zorkanya
 


Gyerekek, mi történt, edíg itt egy topic-ot tárgyaltunk meg. Ez a skizó-téma nem éppen ide való. Hívjátok fel egymást telefonon, biztos úgy is jól fogtok szórakozni.

Dóra
Dóra
 


Bagolyka, te nem lehetsz Emesemama, o tud helyesen irni :-). Tenyleg valami minimalis helyesiras-ellenorzon nem futtatnad at amiket irsz? Ugy legalabb csak a tartalmuk lenne alacsony szintu...

Nem irok nevet nehogy azon is elkezdj irkalni :-) huncut kis nevlopo :-)
Névtelen
 


Lányok!

Ez a topic nem erre hivatott és kérlek benneteket, hogy máshol beszélgessetek ilyen hangnemben.

Anikó
Geri
 


Kedves mindenki!

Ne rontsátok el kedvenc szórakozásomat: szeretem ezt a topicot olvasni. Sok hasznos információt szürtem le eddig a Tétényit illetöen, örülnék, ha a tárgynál maradnánk.

Én márciusban szülök, dr. Balogh Tibornál. Nagyon kedvelem, úgy is mint embert, úgy is mint orvost. Igazán körültekintö, alapos volt végig a terhességem alatt. És vissztérve valakinek nemrégiben feltett kérdésére: én igenis jobban szeretek nögyógyászhoz járni, mint fogorvoshoz... igazság szerint mint bármely más orvoshoz. Velem mindig kedves volt, ha kérdeztem, legjobb tudása szerint válaszolt. Ezért nem is volt kérdés, hogy kinél szülök.

A legutóbbi ottlétemkor tisztáztuk, mit várok el majd a szülöszobán, mennyibe fog kerülni a szülés.
A pénz szóbakerülése - láthatólag - öt is zavarba hozta. Tegyük hozzá: én nem XI. kerületi lakos vagyok, végig a magánrendelésére jártam. Mehettem volna másik (helyi) kórházba, de nekem sokat jelentett, hogy nála szüljek és ezért akár fizetek is - jószivvel.

Megkérdeztem a 24 órás babás elhelyezésröl is, azt mondta, ha császárral jön a baba a világra, akkor az elsö három napban nem kérhetek babás elhelyezést, mivel nem tudnám ellátni rendesen a babát. Ha azonban természetes úton jön a világra, akkor minden további nélkül megoldható a kórházi ottlét teljes ideje alatt. Persze, meglátjuk, mit hoz a sors.

A szülést illetöen csak két kérésem volt: ha úgy érzem, nekem most állnom kell, akkor hagyjanak állni, ha úgy érzem, feküdnöm kell, hagyjanak békében fetrengeni. Még egy kérésem volt: szeretném közvetlen szülés után mellre helyezni a babát, hogy azonnal megszoptathassam. Ennek sem látta semmiféle akadályát.
Mosolygott, mikor megnyugtattam, hogy semmifelé egyéb - divatos - sallangot nem óhajtok (elsötétített szoba, halk lágy zene, füstölö stb.), bár azt hiszem, ha ezeket kértem volna töle - és lehetöség van ilyesmire - biztosítaná számomra.

Talán úgy hangzik ez az egész, mintha "behódoltam" volna a Nagyhatalmu Szülész Doktor Urnak, azonban ez nem igaz. Kedvelem, ö is engem, belátom, hogy nem lehet minden úgy, ahogy én szeretném, ebben is muszáj kompromisszumokat kötni. Nem helyezem túl magasra a lécet, megelégszem csak a legfontosabb feltételekkel. Abból viszont nem engedek, kivéve, ha orvosilag ö úgy látja jobbnak. Elvégre ö az orvos, ezt ne feledjük. Ö tanulta a szakmát hosszú éveken át, és én úgy érzem, ezért kijár neki a tisztelet. Azért, mert pénzt adok neki, még nem várom el, hogy lehozza nekem a csillagokat is az égröl. Az elöbb felmerült a szerzödés szó. A szerzödéseket is a lehetöségek határain belül kötik, csodára senki nem képes.

Ha megszültem a Tétényiben, mindenképp megirom a tapasztalataimat, bár nem hiszem, hogy engem különösebb csalódások fognak érni az eseményt illetöen. Azt remélem leginkább, hogy tudok olyan bátor és elszánt lenni, amilyen szeretnék, hogy ne okozzak se magamnak, se kedvesemnek csalódást. Bátrak, mint Ti itt mindannyian.

üdvözlettel
borobokor
borobokor
 


Kedves borobokor!

Nagyon kivancsi vagyok, hogy milyenek a tapasztalataid. Most mar mi is probalkozunk, nagyon varom, hogy en is babas legyek. Igaz, ez meg csak az elso honap....
Szidi
Szidonia
 


Kedves Emese!

Mélységesen együttérzek Önnel,hisz Ön egy szülési sérült báttyával élte le a gyermekkorát,ami természetesen meghatározza ,egész gondolkodását.
Ennek tudatában mégegyszer elnézést kérek ha valamiben megbántottam,hisz így véleménye teljesen érthetõ.
Fülöp Tamás
dr.Fülöp Tam&aa
 


Kedves Fülöp doktor!

Nagyon köszönöm.

Emese
emesemama (emesemama)
 


Kedves borobokor!

Sok sikert a szülésedhez és nagyon jó, hogy ilyen bizalommal indulsz neki életed talán legizgalmasabb kalandjának!

Azt azért ne felejtsd el, hogy nagyon sokan ugyanígy kezdték, csak a valóság jobban "ütött", mint várták. Kinek mi. Ha olvasod a topicokat, nem csak ezt, akkor azért kiderül, hogy nem minden fenékig tejfel, amirõl elõtte azt hittük. Kívánom, hogy NE LEGYEN ÍGY! De a csalódásmentesség NEM garantált, akkor se ha azt hiszed, hogy mindenrõl tájékozódtál, mindenre felkészültél, mindent megbeszéltél az orvosoddal, stb., ugyanis szülés közben mindig olyasmi történik veled, ami elõtte még sohasem, tehát nem is tudhatod milyen lesz, és legfõképpen azt, hogy TE milyennek fogod megélni.

Gondolom azt is elolvastad többektõl, hogy ELSÕ éjszaka elviszik a babát a rooming-inbõl! És erre sajnos az orvosod ígérete nem vonatkozik/vonatkozhat, mert ez a csecsemõosztály hatásköre, amihez neki sajnos semmi köze. Egyébként vannak kórházak, ahol császár után akár már egy nappal babás szobát kérhetsz, tehát a magyarázat a császárosokra vonatkozóan (3 nap pihenés babától külön) nem az igazság, csak egy hihetõnek hangzó magyarázat a sok közül, amit valaki valamiért valamikor kitalált és ebben a kórházban még senki nem merte felülbírálni.....

Sok sikert, és sok boldogságot a babához! Várjuk a történetedet!
Emese
emesemama (emesemama)
 


Szia Borobokor!

Császárral szültem - igaz,másik kórházban-,de a baba csak az elsõ éjszakát töltötte a csecsemõsöknél.Szerintem kérdezz rá még egyszer.

Mariann
Mariann
 


Sziasztok,

èn Zsuzsa vagyok, az, aki màr honapok ota nem hallatott magàrol ès akire Aniko vagy Cory emlèkezhet csak talàn.
Az elso babàmat most szilveszterre vàrtam ès az èn kis tundèrkèm tiz nappal elobb, de makk egèszsègesen, 3500 grammal meg is szuletett.
Szoval nemrègen szultem a Szt. Imrèben mint Ràkoczi prof pàciense ès ezzel kapcsolatos èlmènzeimet ès meglàtàsaimat szeretnèm megosztani mindazokkal akiket èrdekel ès esetleg akiketa jovoben segithet.
1. / A Professzor: Anikonak volt teljesen igaza: nem egy negèdeskedo tipus, nem csveg az emberrela rendelèsi ido alatt, de èn igazàbol nem is ezt vàrtam tole soha. A kèrdèseimre mindig tisztessèggel vàlaszolt, bàr èna legtobb tèmàba igzekeztem màr konyvbol vagz èpp innen, a babanetrol kimuvelni magamat.
Szoval a prof szenzàcios volt a szulès alatt: mire reggel hètre bejott èn màr a vège felè jàrtam a vajudàsnak, màr hàrom ujjnyit àllapitott meg ès reggel fèl tizre josolta a kicsi èrkezèsèt. ( 9.33 kor szuletett igy tènyleg csak hàrom percet tèvedett!)Burkot repesztett talàn nyolc korul ès mire az utolso pokoli fàjdalmaknàl tartottam, vag oten àlltàk korbe az àgyat: Borika a bàba, a gyerekorvos, egy csecsemos novèr,egy fiatal- talàn medica - orvos holgy ès a prof.Roviden: a prof nagyon nagy erot adott, velem lèlegzett, bàtoritott ès minden percben biztonsàgèrzetett adott.Tudtam, hogy jo kezekben vagyok. Az erom a kitolàsra teljesen elfogott, ugy ereztem, hogy a kisbabàmat èn màr nem tudom hogyan segiteni, de o csodàlatosan jo fej volt ès a kezèt adta amikor nyomni kellett ès nem volt mibe ès kibe màsba kapaszkodni.
A fèrjem sajnos lemaradta szulèsrol, az èdesanyàm nem volt lekileg eros, hogy bent legyen velem, igy sokszoros segitsèg volt a Prof szemèlye.
Szoval hàlàs vagyok neki a kisfiamèrt ès nàla szeretnèm szulni a tobbi babàmat is.

2./ Szulès segitèse: azon napon nagzuzem volt: hèt babàt hozott a melegfront ès a prof reggel hèttol màsnap èjjel 1-ig volt talpon,èjfòlkor èrt vèget az utolso szulèse.
Ami hiànyzott az a fàjdalomcsillapitàs hatàridejèrol valo tàjèkoztatàs: amikor kèrtem,màr kèso volt..mentunk tovàbb, de hàt tulèltem ezt a hatalmas fàjdalmat is.

3./ Csecsemosok: valoban van mit javitani, de èn a bent toltott ot nap alatt azert kezdtem megèrteni az o gondjaikat is: ideiglenes helyisègek, nem megfelelo ujszulott osztàly ès szoba kialakitàs, elrontott csapmagassàg a bèbik furdetèsèhez, màs folyoson lèvo èlelmiszer raktàr ès konyha....s mindossze kèt ember annyi mamàra ès babàra.
Amit nagyon hiànyoltam, az a babàk àllapotàrol adott tàjèàkoztatàs elsosorban a gyermekorvos rèszèrol. Ugymint: Apgar, szulès korulmènyei ès a gyermeket èrt hatàsok, oltàsok, esetleges sàrgasàg, sulyvesztès stb. A gyerekorvos tènyleg nem torte magàt azèrt hogy kommunikàljon velunk.
Ami tanàcs, s amit èn is kaptam ès megfogadtam: kèrdezni ès kèrdezni!!! én kèrdeztem mindenkit ès mindenrol. éjszakàkat toltottem az èjszakàs novèrkòkkel mellere tenni gyakorolni, elmentem megnèznia furdetès, egyutt pelenkàztunk ès koldokot àpoltunk. Nèztem minden nap a sulyàt a mèrèsnèl ès akkor vihettem furdetèsre amikor nekunk jo volt a szopi ès az alvàsnak megfeleloen.
Mindenkinek ajànlom a korhàz csupa sziv vèdonojèt aki sokat segitett a szoptatàs ès egzèb kòrdòseink tekintetèben is.
Senki se habozzon a novèrkèt telefonon (is) segitsègèrt hivni ha pl. kezèben van a bèbije.
Igaz, hogy sok tekintetben mindenki màst mond ès màs tanàcsot adott, igy magam is egz èjszakàt sirtam àt, mert nem tudtam, hogy a kisfiam tènyleg tul sàrga vagy sem.
Nekem soha nem fordult volna meg afejemben, hogy visszautasitsam a gyereknek adando teàt, ami valojàban cukros viz ès azèrt van rà szuksèg, hogy gyorsan juttasson cukrot a szervezetbe miutàn az elso napokban a kimerult a babàk alvàssal ès egy kis mama elotejjel tudnak csak erot gyujteni.
A babàk elso èjszakàjànak a csecsemos osztàlyon valo elhelyezèsèt is a baba ès a mama èrdekènek szem elott tartàsakènk szemlèltem. Az elso èjszaka bizony sokminden tortènhet a kicsivel: nyelt magzatvizet kopkod ès ismètelten le kell szivni, mert fulladàst okozhat, erre pedig a mama nincs felkèszulve.

Pozitiv az emlèk bennem pedig sok negativum is òl bennem osszessègèben,amik azonban csak rèszben a korhàz hibài.
Pl.: a babàt nem tettèka szivemre a szuletèsekor, de az oka nem volt màs,minthogy nagyon kimerult volt ès a kakis magzatvizbol nyeldekelès miatt azonnal le kellett szivni a magzatvizet a torkàbol.
Nem maradhatott velem a baba a szuloszobàn toltott ido alatt sem - noha a fèrjem tàvollètèben, egyedul lèvèn, ez nagyon jo lett volna - de ennek is csak a baba èrdeke volt az oka: melegiteni kellett.
A szoptatàssal hiàba probàlkoztam, tejecskèm annyi van, hogy az èn kicsikèm màr a harmadik napon megveszett az èhsègtol ès most is tàpszeren novekszik. Csepp tejecskèèrt kozdottunk a novèrkèkkel ès mindegyikojuk sokszor ès sok idot toltott el mellettem a probàlkozàssal.

Most màr befejezem a terjengos levelemet ès elnèzèst kèrek a fora betukèrt, de kulfoldi klaviaturàrol irok.
Amikor tudok jelentkezem, mindenkinek kivànok olyan nagy boldogsàgot, mint amiben nekem lehet rèszem az èn kicsiny angyalkàm mellett.
Mèg ma is elsirom magamat az àgyacskàja felett...milyen szerencsès is vagyok, hogy nekem kuldte ot a JoIsten!

Mindenkinek a legjobbakat:
Zsuzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzsi gratulálok a babádhoz!!

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Üdv mindenki

Huh, mondhatom megküzdöttem Zsuzsi írásával Kép
Ha valakit érdekel (és szintén fura kódok jönnek be neki é és á betûk helyett), itt a fordítás:

------------------

Sziasztok,

Én Zsuzsa vagyok, az, aki már honapok ota nem hallatott magárol És akire Aniko vagy Cory emlÉkezhet csak talán.
Az elso babámat most szilveszterre vártam És az Én kis tundÉrkÉm tiz nappal elobb, de makk egÉszsÉgesen, 3500 grammal meg is szuletett.
Szoval nemrÉgen szultem a Szt. ImrÉben mint Rákoczi prof páciense És ezzel kapcsolatos ÉlmÉnzeimet És meglátásaimat szeretnÉm megosztani mindazokkal akiket Érdekel És esetleg akiketa jovoben segithet.
1. / A Professzor: Anikonak volt teljesen igaza: nem egy negÉdeskedo tipus, nem csveg az emberrela rendelÉsi ido alatt, de Én igazábol nem is ezt vártam tole soha. A kÉrdÉseimre mindig tisztessÉggel válaszolt, bár Éna legtobb tÉmába igzekeztem már konyvbol vagz Épp innen, a babanetrol kimuvelni magamat.
Szoval a prof szenzácios volt a szulÉs alatt: mire reggel hÉtre bejott Én már a vÉge felÉ jártam a vajudásnak, már három ujjnyit állapitott meg És reggel fÉl tizre josolta a kicsi ÉrkezÉsÉt. ( 9.33 kor szuletett igy tÉnyleg csak három percet tÉvedett!)Burkot repesztett talán nyolc korul És mire az utolso pokoli fájdalmaknál tartottam, vag oten állták korbe az ágyat: Borika a bába, a gyerekorvos, egy csecsemos novÉr,egy fiatal- talán medica - orvos holgy És a prof.Roviden: a prof nagyon nagy erot adott, velem lÉlegzett, bátoritott És minden percben biztonság Érzetett adott.Tudtam, hogy jo kezekben vagyok. Az erom a kitolásra teljesen elfogott, ugy ereztem, hogy a kisbabámat Én már nem tudom hogyan segiteni, de o csodálatosan jo fej volt És a kezÉt adta amikor nyomni kellett És nem volt mibe És kibe másba kapaszkodni.
A fÉrjem sajnos lemaradta szulÉsrol, az Édesanyám nem volt lekileg eros, hogy bent legyen velem, igy sokszoros segitsÉg volt a Prof szemÉlye.
Szoval hálás vagyok neki a kisfiamÉrt És nála szeretnÉm szulni a tobbi babámat is.

2./ SzulÉs segitÉse: azon napon nagzuzem volt: hÉt babát hozott a melegfront És a prof reggel hÉttol másnap Éjjel 1-ig volt talpon,Éjfélkor Ért vÉget az utolso szulÉse.
Ami hiányzott az a fájdalomcsillapitás határidejÉrol valo tájÉkoztatás: amikor kÉrtem,már kÉso volt..mentunk tovább, de hát tulÉltem ezt a hatalmas fájdalmat is.

3./ Csecsemosok: valoban van mit javitani, de Én a bent toltott ot nap alatt azert kezdtem megÉrteni az o gondjaikat is: ideiglenes helyisÉgek, nem megfelelo ujszulott osztály És szoba kialakitás, elrontott csapmagasság a bÉbik furdetÉsÉhez, más folyoson lÉvo Élelmiszer raktár És konyha....s mindossze kÉt ember annyi mamára És babára.
Amit nagyon hiányoltam, az a babák állapotárol adott tájÉákoztatás elsosorban a gyermekorvos rÉszÉrol. Ugymint: Apgar, szulÉs korulmÉnyei És a gyermeket Ért hatások, oltások, esetleges sárgaság, sulyvesztÉs stb. A gyerekorvos tÉnyleg nem torte magát azÉrt hogy kommunikáljon velunk.
Ami tanács, s amit Én is kaptam És megfogadtam: kÉrdezni És kÉrdezni!!! én kÉrdeztem mindenkit És mindenrol. éjszakákat toltottem az Éjszakás novÉrkékkel mellere tenni gyakorolni, elmentem megnÉznia furdetÉs, egyutt pelenkáztunk És koldokot ápoltunk. NÉztem minden nap a sulyát a mÉrÉsnÉl És akkor vihettem furdetÉsre amikor nekunk jo volt a szopi És az alvásnak megfeleloen.
Mindenkinek ajánlom a korház csupa sziv vÉdonojÉt aki sokat segitett a szoptatás És egzÉb kérdéseink tekintetÉben is.
Senki se habozzon a novÉrkÉt telefonon (is) segitsÉgÉrt hivni ha pl. kezÉben van a bÉbije.
Igaz, hogy sok tekintetben mindenki mást mond És más tanácsot adott, igy magam is egz Éjszakát sirtam át, mert nem tudtam, hogy a kisfiam tÉnyleg tul sárga vagy sem.
Nekem soha nem fordult volna meg afejemben, hogy visszautasitsam a gyereknek adando teát, ami valojában cukros viz És azÉrt van rá szuksÉg, hogy gyorsan juttasson cukrot a szervezetbe miután az elso napokban a kimerult a babák alvással És egy kis mama elotejjel tudnak csak erot gyujteni.
A babák elso Éjszakájának a csecsemos osztályon valo elhelyezÉsÉt is a baba És a mama ÉrdekÉnek szem elott tartásakÉnk szemlÉltem. Az elso Éjszaka bizony sokminden tortÉnhet a kicsivel: nyelt magzatvizet kopkod És ismÉtelten le kell szivni, mert fulladást okozhat, erre pedig a mama nincs felkÉszulve.

Pozitiv az emlÉk bennem pedig sok negativum is él bennem osszessÉgÉben,amik azonban csak rÉszben a korház hibái.
Pl.: a babát nem tettÉka szivemre a szuletÉsekor, de az oka nem volt más,minthogy nagyon kimerult volt És a kakis magzatvizbol nyeldekelÉs miatt azonnal le kellett szivni a magzatvizet a torkábol.
Nem maradhatott velem a baba a szuloszobán toltott ido alatt sem - noha a fÉrjem távollÉtÉben, egyedul lÉvÉn, ez nagyon jo lett volna - de ennek is csak a baba Érdeke volt az oka: melegiteni kellett.
A szoptatással hiába probálkoztam, tejecskÉm annyi van, hogy az Én kicsikÉm már a harmadik napon megveszett az ÉhsÉgtol És most is tápszeren novekszik. Csepp tejecskÉÉrt kozdottunk a novÉrkÉkkel És mindegyikojuk sokszor És sok idot toltott el mellettem a probálkozással.

Most már befejezem a terjengos levelemet És elnÉzÉst kÉrek a fora betukÉrt, de kulfoldi klaviaturárol irok.
Amikor tudok jelentkezem, mindenkinek kivánok olyan nagy boldogságot, mint amiben nekem lehet rÉszem az Én kicsiny angyalkám mellett.
MÉg ma is elsirom magamat az ágyacskája felett...milyen szerencsÉs is vagyok, hogy nekem kuldte ot a JoIsten!

Mindenkinek a legjobbakat:
Zsuzsi

------------

És egy kis utószó:

Köszönöm Zsuszi a hozzászólásod, örülök, hogy ilyen objektíven tudod szemlélni a kórházi helyzetet, ott töltött napjaid. Bár nem dolgozom az egészségügyben, de át tudom érezni szegény növérek helyzetét ezekben az intézményekben.

Amikor vesével voltam kórházban, minden délután bejött kedvenc növérkénk (fiatal, kedves lányka volt) és az ápoló (imádnivaló fiatalember, aki napi másfél órát utazott azért, hogy minimális fizettségért dolgozzon a kórházban + még tanult is mellette), megkínáltuk öket egy kis teával, süteménnyel, egy-két kedves szóval. Minden bizonnyal nem az egy bögre tea miatt néztek be hozzánk minden nap, valószínübb inkább, hogy a barátságos hozzáállásunk miatt. A végén még a kis borítékot sem akarták tölünk elfogadni, pedig tudtuk jól, hogy mindkettöjüknél elfér az a párszáz forint.

Ennyit az egészségügyröl, sajnos. Fontos, hogy ezt is lássuk, mielött bemegyünk a kórházba. Valószínüleg van alapja a csecsemösnövéreket ért kritikának, de lássuk be: nekik sem könnyü. És még csoda, hogy van ember, aki egyáltalán elvállalja ezt a munkát ennyi pénzért.

köszönöm a türelmet
borobokor
borobokor
 


Sziasztok Lanyok!

Borobokor, neked eloszor ios halals koszonet amiert atforditottad a levelemet ertelmes magyar nyelvre. Amit latod most sem tudok ekezeteket gyartani, de legalabb kikerulom a borzalmas jeleket.

hasznos infokent mondom, hogy a Szt. Imre szuleszeti osztalyanak van egy kulon honlapja: IMRESZUL@ITX.HU
A honlap temajavaslati rovataban epp most irtam be egy kis szereny javaslatot. Szerintem aki tenyleg sziven viseli a korhak szolgaltatasanak javitasat es az epito kritikat, az irjon oda igy biztos, hogy eljut az illetekesekhez a dicsero szo es az elmarasztalo kritika is. Szoval irjatok ti it es terjesszetek !

Van meg egz hasznos infom terjesztesre:

Az adom 1 %anak felajanlasahoz elkertem az osztaly ENDO-NAT Alapitvanyanak szamlaszamat.

adoszamuk: 18078721-1-43
szamlaszam: CIB Bank, 10700024-04262703-51100005
Aki szinten ugy gondolja, hogy a korhaznak juttatna, az irja fel.nEgyebkent nehogy azt gondoljatok, hogy reklamszakembere lettem a korhaznak, csak a hathetes kontrollkor elkertem a proftol es most gondoltam, terjesztem.

Egyebkent meg kell osztanom veletek, hogy ma nagy nap van:
A kisfiam eloszor mosolygott ram!!!!!!!! Ez mar nem az a kis angyali vigyor volt ami kezdettol megvan a babakban....ez kerem nekem szolt, csakis nekem...ez volt a jo reggelt mami!!!!!

Vegul egy kerdes: van korhazhoz kapcsolodo vagy keruleti mama-baba klub?
KI lakik kozuletek a keruletben (XI.)? Van hasznos tippetek helzi bab uzletek, bio boltok, jatszoterek es egyebek tekinteteben.

Most eldugulok, majd ejszaka ide kukkantok.
Ciao: Zsuzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzsi: ez attól függ, hogy a kerületnek melyik részén laksz. Én a Kosztolányinál laktam, és ott a Feneketlen-tónál van jó játszótér, és sétálni is lehet.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi! Gratulálok a babádhoz!

Annyit szeretnék még hozzátenni, de teljesen csak mellékesen, hogy Emesemamának igaza van abban, hogy tényleg nem kell a pótlás a babáknak. Még a cukros víz sem. Csak mellre kellene tenni, ilyenkor még iszonyúan zsíros tej választódik ki a vizes elsõtej mellett, a vizes meg adja azt a folyadékmennyiséget, ami segít kiüríteni a sárgaságért felelõs bilirubint. Tehát, ez lenne a jobbik eset.

Még valami: a honlap címe helyesen, ahogy azt már egyszer fentebb is írtam: [url=http://www.imreszul.itx.hu" TARGET="_top]http://www.imreszul.itx.hu[/url]

Puszi mindenkinek:

Dia
Dia
 


Szasztok,

itt vagyok megint az ejszakai szakaszban.

Koszonet a gratulaciokert, az igazsag az, hogy nagyon jol esik,ha nem is a tejtol, de a buszkesegtol majd szetreped a mellem. Legszivesebben az egesz vilag eldicsekednek az en kis babammal. Gondolom ezzel ti is igy vagytok es ez az erzes nem csillapul evek alatt sem.

Cory kedves, annyire nem is vagyunk tavol, mert mi a Fovarosi Muvelodesi Haznal lakunk. Meg polyas az en kicsim, de mar tenyleg a jatszotereket szemlezem es figyelmesen hallgattam a szomszedasszonyom ovoda beszamolojat.


Ujabb kerdessel zargatnalak benneteket:
Ha van koztetek olyan aki nem szoptat, neki mikor jott meg az elso menstruacioja? Ma nekem szurkalt a petefeszkem, de komolyabb jelt nem tapasztaltam. Egyebkent mar olyan tavolinak tunik az hogy menstruacio...a pocak meg azert hianyzik am, csodas idoszak volt szamomra.
Vegul egy utolso kerdeske: Titeket hanyszor latogat(tott) a vedoneni? Mi 7 het alatt holnap latjuk harmadszor.
Meddig lehet ra szamitani?

Nagyon orulok, hogy levelzesben vagyunk es hogy megelenkult az oldal.
Jo ejt es hosszantarto almot a babaknak es jo pihenest a mamaknak.

Zsuzsi
Névtelen
 


Szia Zsuszi!

a vedonok altalaban az elso honapban hetente jonnek, aztan meg havonta egy eves koraig.
de ez teljesen attol fugg, hogy ki a vedonod, mennyi ideje van, mennyire van szukseged ra, es hanyszor lat.
ez alatt azt ertem, hogy mi hetente vittuk be sulymeresre a kicsit nem vettunk merleget erre a celra, es igy hetente latja meg most is a lanyomat, tehat nem jon ki mert minek. ha bajom van ugyis latja vagy hivom es megkerdezem.
es ez igy teljesen jol mukodik szerintem.
de biztos vannak a korzeteben anyukak akik nem nagyon latogatjak a rendelot, hozzajuk biztosan kimegy tobbszor.

Maya
Maya
 


Szia Maya!

Koszi az infot. Hat bizony a vedoneni ma sem jott igy meg a het het alatti harmas atlagot sem ertuk el.
Csak az a rossz , hogy pont akkor nem jon, amikor az elejen van az ember lanyanak legtobb tanacsra szuksege. Mire eloszor kijota helyettese ( mert o Szilveszter elott szabin volt), akkor mar megoldottuk a furdetes a tapszeradagolast es a kakilasi gondokat, merleget bereltunk es probaltuk merlegelni az ehseg es az alvas kozotti egyensulyt.
meg szerencse, hogy van egy szuper lelkiismeretes anyukam es talaltunk egy privat gyerekorvost.

A gyerekorvos kapcsan - ha mar a Szt. Imre rovatban vagyunk - elmondanam, hogy a neonatologus doktorno nem volt a legnagyobb megelegedesemre a korhazban. Noha ugy , hallottam, hogy nagyon nagylelku, hisz sajat penzebol draga sterilizalo berendezest e smosoport vett a babaknak es neki koszonheto az is, hogy olyan szep kis ruhacskakban van minden baba, szoval ennek ellenere nem volt szakmailag valami kommunikativ. Csak a hazamenetelunk napjan jott be a szobaba vizsgalnia babakat es volt vegre alkalmunk feltenni neki a kerdeseinket. Az elozo napokban minden csak a az ujszulott osztalyon tortent es ha oltasrol es egyebekrol tudomast szereztunk az csak annak volt koszonheto, hogy a noverke megemlitette, hogy most el kell vinni a babat szurira.
Ami felhabosito - es a magyar egeszsegugy helyzetet tukrozi ez is - hogy az egesz szuleszeten egy, azaz egyetlen egy gyerekorvos van, tovabba egy helyettes, ha az az egy szabin lenne. Ha jol tudom ennek a helyzetnek csakis anyagi ok a magyarazata.
reszemrol azta legtermeszetesebbnek tartanam, hogy miutan a szules utan a mama pihent ( aludt) es behozzak melle a picit, vele jonne a gyerekorvos is es elmondana, milyen allapotban van a baba, hogyan viselte a szulest es mit kellett esetleg csinalni vele, mire lehet szamitani. Persze amikor hirtelen harom-negy mama szul egyszerre,mint akkor amikor en szultem, akkor az orvos is rohangaszhat, mint pok a falon. nehz igazsagot tennem, de en azert hianyoltam ezta fajta megnyugtato tajekoztatast.

Felhagyok a hosszu omlengsemmel es teret engedek mas kibontakozasara is. Irjatok gyorsan, mert a hetvegen a ferjem elviszi a laptopjat es net nelkul maradok egy darabig.

Sziasztok: Zsuzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzsi: én úgy tudom, hogy ez azért van, mert nincs saját gyerekorvosa a kórháznak, és állandó helyettesítés van. Legalábbis szeptemberben még ez volt a helyzet.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Van saját gyerekorvosa a kórháznak, de csak az az egy doktor nénije van és éjjel nappal, ünnepnap, hétvégeken vagy bármikor õt hívják ha szükséges.Nem napi nyolc órát,és heti 40 órát dolgozik, hanem ennél sokkal többet, hisz a hét minden napján bent található sokszor még késõ délután is ha a helyzet úgy kívánja.
Névtelen
 


Zsuzsi!

Van egy ún. Elsõ napok, hetek topic. Nyugodtan írjál oda, hiszen a kérdéseidre választ találsz. Az nem jelenti azt, hogy itt nem segítenek, de ott aztán nagyon KépKépKép

Pusz:

Anikó
Gerianikó
 


Sziasztok!

Lassan ideje lennem allando orvost valasztanom, es rajottem, ez nem is olyan egyszeru. Mivel itt lakom a kozelben, gondoltam korulnezek ebben a korhazban is. Igazabol eddig csak egy dokit ismerek szemelyesen, a neve dr Horvath Ferenc. De vele is csak adig talalkoztam, amig adott egy igazolast a korzeti rendeloben arrol, hogy terhes vagyok es ezzel mehetek a vedonohoz.
Szoval ha valaki ismeri, kerem irjon, mi a velemenyetek rola. Szivesen fogadnek mas ajanlatokat is.
Sajnos most nincs idom veigolvasni a topicot, lassan a 12. hetbe lepek, dontenem kellene. Eddig videken laktunk, igy az orvosom is ott volt, de sajnos nem megoldhato, hogy 240 km-re jarjak vissza.
Elore is koszonom a segitseget:
zsoka
Névtelen
 


Szia Zsóka!
Sajnálom, de nekem nagyon rossz tapasztalataim vannak dr Horváth Ferenccel kapcsolatban. Én ugyan nem hozzá jártam terhesgondozásra, hanem dr Balogh Tiborhoz (csak ajánlani tudom), de egyszer úgy hozta a sors, hogy kénytelen voltam elmenni hozzá. Egyáltalán nem volt kedves, sõt durva volt, amikor megvizsgált. Fájt mindenem. Beszélni sem úgy beszélt, ahogy azt elvárná egy boldog kismama. Röviden ennyit tudnék róla, de a fent említett másik dokit szívembõl tudom ajánlani. Nagyon rendes, kedves, segítõkész, a szülésnél is mindent úgy csinált, ahogy azt elvártam tõle.
Sok sikert a jó választáshoz!
Szilvi
Szilvi
 


Kedves Zsoka!

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz. Én is a Balogh dokihoz járok, messzemenõkig elégedett vagyok vele. Igazán kedves ember és nagyon alapos. Én már vagy négy éve hozzá járok, és hamarosan nála szülöm elsõ babámat.

üdv
borobokor
borobokor
 


Kedves Zsoka!

Csak csatlakozni tudok az elõttem szólóhoz. Én is a Balogh dokihoz járok, messzemenöleg elégedett vagyok vele. Igazán kedves ember és nagyon alapos. Én már vagy négy éve hozzá járok, és hamarosan nála szülöm elsõ babámat.

üdv
borobokor
borobokor
 


Szia Zsóka !

Nekem a Horváth Ferenc volt az orvosom, úgyhogy tudok Róla írni Neked, de inkább emilben tenném.
De különben ha jól tudom, Õ nem válal szüléseket. Csak akkor vezet szülést, ha éppen Õ az ügyeletes.

Várom leveled !

Szia

Szilvy
Szilvy
 


Sziasztok, mit tudtok az Urbán doktornõl?

szegény barátnõmet az utolsó hetekben "passzolta le" a doktora és az Urbán doktornõt ajánlotta neki. De róla semmit sem tud.
Tudtok segíteni?
Névtelen
 


Szakmailag jó, emberileg tragédia.
Névtelen
 


Sziasztok!

Január 28.-án szültem a Szt. Imrében, Fülöp dr. úr és Fantha Zsuzsa szülésznõ voltak velem. Azért írom így mert mind a ketten nagyon kedvesek voltak minden döntést megvitattak velem elmondták mit miért kellene tenni és megkérdezték mit szeretnék csinálni. Úgy érzem a kezdeti gyors tágulás után megszenvedtem a kitolási szekesznál a kicsi lányommal így egy nehéz szülésem volt, annak ellenére, hogy õ a harmadik babánk, de az orvosom is sokat volt velem és biztatot, valamint segített amiben csak lehett, a Zsuzsa pedig végig velem volt csak rám figyelt kedves volt és nagyon megértõ. Egy rossz szót sem hallottam pedig a végén már magamból kikelve ordítottam, rázott a hideg és szabályosan halálfélelmem volt. Mégis mind aketten kedvesek és türelmesek voltak velem. Köszönet érte !
Már írtam volna elõbb is de a babám nagyon egész embert követel magának így egy kicsit nehézkes és rövidebb is mint szeretném. Azt szeretném csak mondani, hogy aki még elõtte áll annak bátran ajánlanám dr. Fülöp Tamást akinél három gyermekem született és aki a babám megszületése után õszintén tudott velem örülni, sõt a pici magzatmázas popsijára egy cuppanós puszit nyomni.Az õ elve az, amit mindíg hangsúlyoz, hogy a szülésnél legfontosabb az anya és a baba, aztán rettenetesen fontos a szülésznõ és csak ezek után az orvos, aki ha minden jól megy csak kiséri a szülést.
A szülésznõ választás szerintem nagyon jó dolog mert egy képzett segítõ van velünk akire mindenben lehet számítani, a kórházi dolgokban is jártas így nekünk nem kell sorba állni, az ügyeletesre várni, és szinte mindíg velünk van. Fantha Zsuzsa szerintem nagyon jó, mindenkinek ajánlanám aki még választás elõtt áll, csak ismételhetem, hogy végtelenül kedves megértõ, meglátogatott a szülés után minket a szobában többször is, amíg lehett beszélgettünk amikor már csak a fájdalomra tudtam gondolni csendesen a háttérbe húzódott. Úgy érzem sokat szenvedtem, de ennél többett mint amit nekem segítettek nem lehett volna értem tenni, helyettem mégse szülhetik meg a gyermekem!
Mennem kell megszólalt a szirénám, késõbb írok még majd a bent töltött napokról is ha érdekel valakit.
A leánykámat Napsugárnak hívják és 4 kg-mal valamint 60 cm-rel látta meg a "napvilágot".

Üdvözlettel: Dzsili
Dzsili
 


Kedves Dzsili!

Gratulálok ehhez a hatalmas lánykához, remélem, hogy nevéhez méltóan, bearanyozza majd napjaitokat!

Köszönöm a leírást, nagyon szép volt, olyan jó, hogy annak ellenére, hogy nehéz volt a szülésed, ilyen jókat tudsz róla írni.

Sok boldogságot, tejcsit, miegymást! És írj a babádról is, ha majd már hagyja. Ja, és egy kép se lenne ám rossz...Kép

Puszi:

Dia
Dia
 


Kedves Dzsili!
Nagy gratula!!! Remélem sok örömötök lesz a nagy lányban! Jó egészséget és sok tejcsit!
Igazán jó érzés az elégedett kismamák sorait olvasni.
A kórházban töltött idõ alatt nem hallottál esetleg valamit dr Vajda Róbertrõl?
Üdv.
Angela
angela
 
 


Kedves Dzsili!
Gratulálok a pici babához!
Lenne viszont egy indiszkrét kérdésem, biztos hallottad a kórházban, hogy mettõl meddig mozognak a "tarifák" (orvos, illetve szülésznõ) tudnál segíteni ebben?
Köszi
Vera
Névtelen
 


Kedves Dzsili!

Gratulálok a kislányodhoz, gyönyörû nevet választottatok neki!
Ha lesz több idõd, légyszi bõvebben írj a kórházban töltött napokról! Milyen volt a szoba, csecsemõs nõvérek, stb.

Sok boldogságot!

Conti

Conti :) :) Barbi 22éves Betti 9 éves
conti
 
 


Sziasztok !
Köszönöm a kedves gratulációkat, nagyon jól estek!

Vera !

Keveset beszéltek mások pénzrõl én azt hallottam hogy aki magán orvoshoz jár, tehát fizet a terhesgondozásért is álltalában minimum 30 000-t ad szülésnél innen aztán lehet ennek a többszöröse is, aztán persze mindenkinél más, van ahol az orvos eleve közli. Az én orvosom nem mondta nem éreztette, soha nem volt téma köztünk, biztos vagyok benne, hogy nem ezért csinálja. Én nem tudtam annyit adni mint szerettem volna,lévén a három gyerek és ugyebár csak apuka keresõ. A szülésznõnek 15 000-t adtam errõl én is csak innen szereztem infót, volt aki majdnem a dupláját adta, én az elõbb említettek miatt ennyit tudtam, az õ munkáját sem tudtam volna pénzel megfizetni.

Angéla!

Nem hallottam az álltalad kérdezett orvosról sajnos, de hát nagyon sokan vannak.

Conti!

Én alapjaiban megvoltam elégedve a csecsemõsõkkel, a szoba is jó volt, bár egy pelenkázó nagyon elkélne, majd a végleges helyen bizonyára ez is megoldódik. Jó volt, hogy két szobára jut egy mellékhelyiség és zuhanyzó, viszont rettenetes hogy nem gondoltak arra, hogy a gátsebet nem igen lehet tisztán tartani ha a víz csak felülrõl folyik, tehát nincs mozgatható rész a tusolón.
Mi két nappal késõbb jöhettünk csak haza mint álltalában lehet, mert Napocska sárga lett, amit én mondtam, de azt mondták az utolsó percig, hogy nem vészes, szó szerint az utolsó percig mert már minden el volt készítve a család / vidéken lakunk/ itt vOlt a kicsi cuccaival azt mondták 99% HOGY MEHETÜNK!
Aztán jött a doktornõ, hogy mégse, nagyon sajnálja de a vérvétel alapján nagyon magas a bilirubin szintünk. Elkeseredtem lehetett volna egy kicsit jobban figyelni arra amit mondtam, de... Udvariasan bocsánatot kért a doktornõ elmagyarázta miért gondolta, hogy nem vészes a dolog a színe alapján és felajánlotta, hogy amennyiben két napon keresztül visszahordom ellenõrzésre hazavihetem a babát, de ha nem javul, egy gyermekkorházba kell befeküdnünk arra a kezelésre / kékfény / amit itt most kezdenek ha maradunk. ÉN inkább maradtam mert egészséges babát szerettem volna haza vinni. De dönthettem! Egyébként tölünk megkérdezték / ketten voltunk egy szobába / ott akarunk-e lenni amikor az oltást kapja a kicsi, vagy vért vesznek tõle. Én nem akartam. Felvágták a nyelvfékét is arról is szóltak és felajánlották, hogy maradhatok. A bent töltött idõ alatt kérés nélkül is többször megmutatták, hogyan kell a köldökcsonkot ápolni a picit tisztába tenni.Nem állítom, hogy mindegyik csecsemõs mindíg egyformán kedves és segítõ kész de a többség igen. Különösen Zsuzsi, a másik nevét nem tudom. Míg a kicsit kékfényezték bejártam szpotatni, hogy ne kelljen mindíg felöltöztatni a manót így sokat voltam a csecsemõs osztályon és állítom hogy lelkiismeretesen végzik, még a morcosak is a munkájukat. Nem hagyják a kicsiket sokáig sírni kedvesen beszélnek hozzájuk, sokszor észre sem vették hogy ott vagyok, így szerintem ez nem kirakat volt. A piciket elsõ este bent tartrják de máskor is bent lehet õket hagyni, ha nagyon fáradt vagy vagy valami bajt érzel. Az én Napocskám is bent volt másnap éjszaka is mert egy jó kis böfis fuldoklást dobott amitõl én teljesen megijedtem, õk nem, de látták rajtam a pánikot és hogy úgy sem tudnék nyugottan aludni, így õk mondták hogy hagyjam náluk éjszakára és aludjak csak majd vigyáznak rá, még nem volt tejem ekkor. Mára ennyit mennem kell!

Szisztok: Dzsili
Dzsili
 


Sziasztok!

Én csak most csatlakozom a topic-hoz.
A babám 3 hetes a pocakomban. Õ az elsõ!
Orvosnál eddig csak az éves rákszûrésen voltam, akkor is mindig máshol/másnál. Úgyhogy orvosválasztás elõtt állok.

Vidéken lakunk, Budapesttõl 30 km-re.
A Szent Imre kórház van hozzánk a legközelebb, így ha találok jó orvost és szülésznõz, akkor szeretnék ott szülni.

Egy ismerõsöm ajánlotta Urbán Mártát és láttam több pozitív hozzászólást Balogh Tiborról.
Akinek van róluk tapasztalata, tudna többet mondani róluk?
Vagy esetleg tudnátok mást ajánlani?

Nekem az lenne a fontos, hogy a várakozási idõ minél kevesebb legyen, és ha lehet egy helyen és a saját orvosom tudja az ultrahangozást (így kell mondani?) elvégezni. Az sem lenne baj, ha magánrendelõbe kell járni.

Köszönöm
Girmike
girmike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: