Új privát üzeneted érkezett!

Szöcsi,
köszi :)
Maki is 5x eszik. fix tízórás nincs, de gondolom nem baj, ha 9 v. 11.
holnap kaja után fogom.
bébiétel forma almát adtam, tudom égő, de most így egyszerűbb. :oops:
van itthon baracklé babáknak, akkor azt is megpróbálom.

a dokinő azt mondta a múltkor, krumplival kezdjem (hogy miért?)

arra trükk, hogy a kanalat hogy vegye be :roll: vagy még nincs rá készen?

angel37
 
 


Azért mondják, hogy krumplival kezdj, mert a főzelékkel tudsz majd egy szopit kiváltani. Az fontosabb, dokinőnk szerint a gyümi nem teljes értékű étkezés, de én mindig gyümit adok tízóraira, igaz, mostmár joghurttal, túróval, néha keksszel, puffasztott rizzsel. Kanáltrükköm nincs, majd valaki más hozzászól. A gyümiket ne keverd, három napig ugyanaz az íz, utána más. Ha tetszik neki, lehet felváltva. Ha valami új íz jön, az is 3-4 napig és figyelni, hogy nincs-e valami gond: hasmenés, kiütés.
Szerintem nem égő a bébiétel, én 2 gyereknél betáraztam, de már annyit esznek, hogy érdemesebb főznöm. Gyorsan megy, majd te is belejössz, kb. 30 perc alatt kotyvasztok.

Szandra: mi még nagyon manók vagyunk, ha lenne kék mintával, szerintem jó lenne mindkettőnek a sapesz. De szétnézek majd nálunk is.

Tegapi taliról írjatok, hadd irígykedjek!
Megyek, mert úszás lesz.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Angel, a gyümi az olyan nasi féle, ezért mondják, hogy az étkezést a kruplival kell kezdeni kiváltani.
Aki úgy érzi, ciki, hogy bébiételt adsz,kb le kell szarni :wink: ha neked ez a jó, ámen.Én is volt, hogy adtam neki, nem pöcösltem egy falat kedvéért.

Bár már marhára örülök, hogy végre a mi kajánkat eszi :lol:

kanalat még egy jó ideig nem kapja be szépen, valahogy úgy csináld, hogy pici falat a csücskébe, és szépen tolod befelé, ahogy nyammogja, kicsit kiköpi, akkor visszlapátolod, kezdetben elég macerás, de belejöttök majd.
Vendég
 

 
 

Angel :P
Én először almát adtam, meg őszibarackot. Almából HIPP-et :oops: Nagyon imádták. Krumplit és egyéb zöldséget jóval később adtam csak, de én nagyon korán kezdtem a hozzátápit. Volt 1-2 hónap is, mire megfelelő mennyiséget evett meg belőle a gyerek 1 tejcsi/tápi kiváltásához.
Kanalazást hogy érted? Egyedül még jó darabig nem fog neki menni :lol: :lol:

Szöcsi :P
Pont olyat nem láttam, mint Orsié, de a tesz-veszen és zsibvasar.hu-n is vannak cuki macis sapik, kisebbekből könnyebb 2-t összevadászni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


sziasztok!

köszi, veszem az infóitokat!

ma délelőtti kaja utánra már ott figyelt az alma, de beájult apa vállán, mire behoztam a szobába :roll: :lol: fél órája kelt föl, most pöffeszkedik az új hintájában! 8)

majd most újra próbálom! ma meg holnap. utána megpróbálom a krumplit v. baracklét. nem tudom, melyiket.

Xandra,
Hipp-et nyomunk a kisasszonynak is. bár ez most épp nem az volt :wink: , abban nem láttam csak almást.
kanalazást nem egyedül gondoltam :P , hanem én hogy kanalazzak bele a kis szájába :roll: :D

angel37
 
 


Angel :P
A levet még elég nehéz bekanalazni. Meg a nagyon folyékony mindenfélét. Később könnyebb lesz.

Mi próbáltuk így:
Kép

Meg így is:
Kép

Utóbbi könnyebben ment.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Angel! Kanalazás kb. úgy, hogy amikor kinyitja a száját, feltapasztod a szájpadlására. Akkor néz egy nagyot, fintorog, majd lehet, hogy kiköpi. Aztán megtetszik neki.

Ma Kira nem uzsizott, kb. 4 napja rángatja a fejét időnként. Így adtam a kezébe kis banándarabokat, azt ette. Ha a kanállal közelítettem, sírt. Szerintetek egyedül akar enni? Foga még nincs.

Szandra: vadászok a tesz-veszen, de még nem találtam megfelelőt.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Angel
sztem nagyon is jó a babyétel! 8) A hippnek elhiszem h. bio nem jó terhelni még ilyen mini korban őket, kérdéses eredetű esetleg vegyszeres cuccokkal.Még mostanában is 2-3x/héten azt kap Léna, pont ezért.
ja és a homesós cuccról még elfelejtettem h. amint beindul a tejcsi le kell vele állni, nem szabad folyamatosan szedni.

Szöcske
Léna is úgy ette a darabosat mint akinek 32 foga van pedig 2hete lett csak neki. kemény az inyük nagyon.Simán adhatod úgy bár tökölősebb, maszatolósabb és a mennyiség is lehet h. kevesebb az elején. Nálunk a főttkrumpli, répa,kenyér,sajt nagyon menő darabosan.
Én nem adok 10órait mert akkor nem ebédel. eszik tejcsit 6kor vagy5kor (attól függ mikor kelünk) 8kor pép.12kor ebéd és onnantól kezdve a délután egy nagy összefüggő zabizás. :D

Szandra
Milcsi leállt már a hajnali 5ös kelésről??? Hoygan ha igen?

Kép
katica_75
 
 


Xandra,
köszi a bemutatót :lol:
második módon próbáltam!

Szöcsi,
ja, vhogy így, benyomtam, és a kis felső ajkán végighúzva húztam ki.

Katica,
nem szedem (most még, nem tudom, fogom-e), de köszi az infót mindenképp! :)
basszus, hihetetlen, miylen ínyük van! :shock: ha nagyon üvölt pl. kocsiban, bedugom a behajlított ujjam a szájában, érzem, ahogy nyomogatja a két kis ínye között :lol: nem mondom, tud! :wink:
szal elhiszem, hogy tudnak ezzel enni! :lol:


végül kora du nyomtunk egy kis almát. fene tudja... cuppogott rajta, kicsit köpött is. talán annyi nem jött ki, mint ami bement :roll: holnap folyt. köv.

angel37
 
 


Angel! Hajrá evés! Két szopi között is adhatod, de minden nap. Alma az a sárga golden a legjobb. Nekünk van a kertben, így garantált bio. Hippes kajcsi jó, de szerintem azt is Kecskeméten gyártják. Öreg néniket kell vadászni a piacon, azok is garantált biotermelők.

Tegnap este Kisnorbink felállt a kiságyban. Nem is volt alvás 8-kor, annyira tetszett neki, hogy még a sötétben is álldogált volna. Imádjuk, félek, nehogy hanyattessen. Ja és rágta a kiságy szélét azzal az egy fogacskájával.

Ennyi, valaki mocorog...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica :P
Igen, leállt. Úgy néz ki, ezt tényleg nem lehet siettetni. Egyszer csak megérnek rá. Most 7 körül ébrednek, pedig Apjuk f6-kor kel, szól az óra, Apa csörög-zörög és mégis alszanak. Este 8-f9-től alszanak f7-f8-ig. Szóval szavam sincs :roll: Éjjel olykor Milcsi megébred, de már nem megyek be hozzá, csak ha nagyon sír. (Nem szokott, inkább csak beszélget.) De akkor is csak nem találja a cumiját, vagy ilyesmi és 2 perc múlva alszik tovább.
S már a délutáni alvást is sikerült összehangoljam, még csak kb. 4 napja, de megy :roll:

Angel :P
Akkor jól csináltad :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szöcske :P
Gratulálok Norbinak :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szöcske,
Norbi ügyes! :D gratu!
jaj kis cuki az egy fogával :lol:

szt a kecskeméti is jó :wink:

Xandra,
:wink:
hú, maradjon is így az alvás! :P


Makilány tegnap átfordult hasról hátra :shock: lehet ez, ha még nem is támaszt rendesen? :oops: ilyet eddig csak mérgében csinált, de most nem volt az! meg is lepődött ő maga is! :shock:

angel37
 
 


Angel! Persze, hogy lehet. Nálunk Kisnorbi lepődik meg mindenen, ami sikerül neki, aztán néhány esés, borulás, én mondom neki, hogy semmi baj, nagyon ügyesen megoldottad kicsi fiam a helyzetet, és újból jön a próba.
Kircsike semmin nem lepődik meg. Ő a Vaslady, komoly csaj nagyon, szerintem adóellenőr lesz. Vagy bírósági ülnök.

Mai menü: brokkoli-krumpli-máj turmix. Azt hogy adjam kézzel? Tízóraira adtam Kirának kanalat a kezébe. Örült neki. Sőt, reggel feltettem végre a füleket is a cumisüvegre, megfogta, aztán picit ivott egyedül. Én meg kávéztam. Irtó jó volt így kettesben.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi, ügyes bébik:)))))))))))))Hát add a kezükbe a kanalat és hadd játsszanak.

Angel, szuper!!!!!!!!!!!!!!!

Kecskeméti konzerv a legjobb (apukám mondta ezt annó...)
Vendég
 


Angel, Szöcske
gratula az új mozgásnemhez!! Milyen ügyi ez a pici lány!!! Mekkora most amúgy , képecske???

Igen kecskeméten csinálják, de más minőség ellenőrzésen megy át.

Szandra
húú de jóó!! ügyesek vagytok, akkor én is várom az érést :)

Annyira röhögtem ma Lénán fél mp-re ment a moni..show, volt benne valami sötétebb kisebbségi hölgy, Ő meg mutogatva közölte h. BRUMMA BRUMMA. :mrgreen: :shock:
na meg megkpta élete első csókját egy 2évestől, de nem esett kétségbe visszacupantott. :D mondtam apjának h. kezdődik! :lol: nem volt boldog.. :D

Kép
katica_75
 
 


Katica! Udvarlás kezdődik? Mónika-"só"-nál én elkapcsolok, nekünk itt Borsodban úgyis élőben megy...

Hunci! Próbálom a kanalat a kezükbe adni. Kirácska szeret önállósodni, Kisnorbi viszont kitárja a kezét és várja a sültgalambot a szájába.

Tegnap este a férjem vitte egyedül tornázni Kisnorbit. Mi csajok itthon maradtunk. Szupi volt, csak 1 gyerekre kellett koncentrálnom. Viszont a fiúk végigsírták a tornát. Többet nem megy a család külön. Egy mindenkiért, mindenki EGYÉRT!

Pár napja álldogálnak, ma Kircsi tett néhány lépést a bébikomp hátulján lévő fogódzóval. Ahol csak tudnak, kapaszkodnak felfelé és pakolnak mindent. Ma leültettem őket egymással szembe, mefogtam a kezüket és "fűrészeltünk", kacagtak nagyon. De egyedül nem játszanak el, csak ha ott vagyok a közelükben.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Angel :P
Az már rendes átfordulás volt. Csinálja azóta is? Ha nem, az sem baj, 1-2 hét és fogja.

Katica :P
Márkóm is csókolózott már. Majd felteszem a fotót, mert le is van fényképezve :lol:

Szöcske :P
Nagyon ügyesek a gyerekek. Enyémek is ritkán játszanak el maguktól, egymással meg mégritkábban. Úgy 2 éves koruktól várható tőlük ilyesmi...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Xandra,
nem tudom, lehet, hogy véletlen.

de azóta átfordult hátról hasra, többször is, és az igazi! :lol: csak néha alul marad a karja, akkor begurul :roll: :wink:

képet mutasd! :P

pasizást/csajozást nem lehet elég korán kezdeni... :roll: 8)

Ikrek ügyesek :D :D
Léna cuki a brummával :D

angel37
 
 


Angel :P
Ha kicsi a hely, akkor az enyémeknek még mindig alul marad a keze :D de megoldják :lol: Én nézni is alig bírom, enyém ettől tutira kitörne :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok! teszek fel képeket, no comment!
Akik 1 évesek, hogyan alakul az étkezés, légy szí, írjatok már! Most nálunk reggeli, vacsi tápi, tízórai joghurt+gyümi, ebéd, uzsonna főzelék. A kicsiknek külön főzök, magunknak rendelek ebédet. De ha már majd azt eszik, amit mi, akkor elgondolkodok az itthoni főzésen. Ez kb. mikor várható? És még valami, tejet tényleg 2 éves kor után kaphatnak? Mi lesz a palacsintával és társaival? Vagy azt majd ehetik, csak a reggeli és vacsi marad tápszer?

Angel, megy az almaevés?

Kép

Kép

Kép

Kép [/img]

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi,édes képek.

Na akkor sorban:
11 hósan az én kajámat ette már.
uzsira is főzit adsz?kenyér felvágottal nem jobb?bár én uzsira gyümit adnék, és vacsira a kenyér felvágott és utána tápi még.legalábbis nálunk ez ment.
tej én 1 évesen adtam mert a torta olyan volt és nem lett gond, a bölcsisek is tejet isznak és bölcsibe 1 évesen mennek már gyerekek, szóval azért én néha azt a 2 évet túlzásnak tartom, mert akkor még H sem kaphatan, mégis böclsiben azt kap...szóval kóstolásnak adhataod hamarabb, hogy lsd hogyan reagál a tortára majd, aztán én hanyagoltam a témát csak havi 1x adtam, hogy biztosan nem allergiás-e, tápoztam még és végleg másfél évesen adtam neki.
Vendég
 


Hunci! Milyen felvágott? Sonka, parizer, májkrém? Tejet mindig felforralod?
Köszi a választ, ha van időd írni a munka és a bölcsi mellett...

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Sziasztok!
Nem tűntem el, csak... Lili elkezdte elfogadni a darabos kajákat. Igaz, kellet hozzá, hogy megkóstolhassa anya husilevesét, meg csiripörijét. Olyan édesen tömte befelé. Azért még mindennel bizalmatlan, de már nem öklendezik tőlük. Úgy örülök! :D

Szöcsi!
Sajnos sapkácskát én sem találtam, ezért nem is jelentkeztem. De legközelebb is megnézem, ha megyünk a H&M-be.
Étkezési rendünk:
Ébredés után tejcsi, tízóraira gyümi vagy joghurt, ebédre főzelék, meg egy kicsi az anyáéból is, uzsira tejpép, vacsorára tejcsi. És folyamatosan nassolunk is, kedvence a kukó (ennek a nevét olyan tisztán ki tudja mindani :wink: ), keksz, fonott kalács, gyümölcsök, és tegnap evett ropit is.
Tejjel kapcsolatban azt mondta a doktornénink, hogy ha anyagilag megengedhetjük magunknak, akkor inkább tápszert kapjon Lili 2 éves koráig. Savanyítottan kaphatja direktben a tejet (gondolok itt pl. a joghurtra, sajtra, vajra stb.) és ha pl. a főzeléketeket azzal habarod be, abból is kaphatnak, csak direktbe ne igyon tehéntejet. Én most így csinálom, és Lilin nem láttam semmilyen reakciót (kiütés, hasmenés) tőle. Felvágottat kiüti a kezemből, vagy kiköpi, így azt nem eszik.

A tejjel kapcsolatban sajnos úgy van, ahogy Hunci írta, a bölcsiben és oviban is azt kapnak, de én amíg az orvos tanácsolta addig inkább tápszert adok Lilinek.

A csapvízzel kapcsolatosan most nagyon meglepődtem. Nemrég én is kérdeztem, hogy a gyerek mennyi idős koráig kell felforralni a vizet, és akkor én olyan leszúrásokat kaptam azért, hogy csapvizet adok a gyereknek, hogy csak kapkodtam a fejem. A kérdésemre nem is kaptam választ, de most végre én is megtudtam, amit akkor szerettem volna.

Xandra!
Gratulálok a különdíjhoz! A járásra irigy vagyok, de majd csak elindul Lili is.

Etetés. Én is bébiételt adtam Lilinek, mert télen kezdtem a hozzátápit, és nem nagyon volt a piacon friss gyümi (citrusfélét meg csak 1 éves kor után kaphat ugye). Sajnos bio termékeket nem hoznak, mert nincs rá kereslet, de paprikát, paradicsomot tudtam már biot venni.

Angel!
Nagyon ügyesen fejlődik a csajszi! Gratulálok.


Topiktali milyen volt? Élménybeszámoló, fényképek esetleg?

A Ti gyerekeitek mostanában nem nyűgösebbek a megszokottnál? Lili 2-3 napja hisztizik, sokszor szó szerint üvölt. A fogát nem engedi megnézni, de mindent szétrág, így gondolom az is bánthatja, de a barátnőim is panaszkodtak, hogy az ő csemetéik is elviselhetetlenek. Telihold, front? Mi van mostanában? A vérnyomásom időnként eléri a 250! :oops: :shock:
Vendég
 


Szöcsi, nem forralom,minek, ez pasztörizált tej :wink:

Nők, H is hisztis, de a bölcsi miatt ésgondolom életkori sajátosság is.
Vendég
 


Nők! Köszi az infókat.
Fogzás nálunk is megy, Kisnorbi lerágja a keresztfát a kiságyról. Kircsinek még nincs foga, de akarata az olyan, hogy csak nézek nagyokat. Ma tízórai megint kézzel ment, joghurtot nem akarta enni, aztán vettem édes fonott kiflit, azt begyűrte kézzel, rá egy fél banánt. Így eszünk most, szerintetek ez normális jelenség 10 hónaposan?
Egyébként telihold van. Ja és már csak egyszer hajlandóak aludni, úgy 11-13-ig, így meg tudok főzni nekik.

Ma itthagyom őket, Székesfehérvárra utazom egy profhoz eü. gondok miatt. Pedig Kirácska nagyon anyás, ha nem lát, kúszik hozzám a konyhába, vagy sír. Eddig elvoltak anyukámmal és a bébiszitterrel, aki heti 1x jön, de múlt alkalommal végigsírták a távollétemet. Hát így hagyom itt őket, ma nélkülem fekszenek le. Nagyon izgulok. Férjem jön velem, apa sem lesz itthon.
Hunci! Bölcsiben nem sír, vagy nem hiányzol neki? Elszakadás könnyen ment? Gondolom, neked sem egyszerű feldolgozni.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi sapi:

http://www.teszvesz.hu/item762655993_h_ ... sapka.html

megvehetem neked ha gondolod, és a közelben lenne az átvétel is, vagy kérhetem, hogy neked postázza ki esetleg.
Vendég
 


Szöcske
mikor nyíltak a képeid az első gondolatom az volt h. jéé ki tett fel megint babatalis képeket! :) :) aztán rájöttem h..nálatok minden nap tali van! Nagyon nagyok lettek a skacok és szépek!!

Hogy sikerült a küllön töltött nap? :(

Én sem fogom megvárni a tejjel a 2évet.Sztem az már túlzás ha amúgy bírja a gyerek! Kicsit a tápszergyártók kezét érzem én ebben a nagy tejmizériában.De persze mindenkinek szíve joga. :) Léna is egyre többet eszi a mi kajcsinkat, bár néha fura dolgokat művel: pl. krumplit imádja, de a krumplesz főzelékem nem kellett, de a fokhagymás fasírtot falta. :)
sztem "normális jelenség" :lol: Léna itt 8hós volt, korrigáltan 6. :) Kép


Nők
Léna is hisztisebb a napokban. Sztem ez a nagy hőmérsékletingadozás is kikészíti őket. :?
Én úgy csodáltam Lilit a beszéde miatt a talin! szépen bővülhet a szókincse. :) képzeld tök kíváncsi voltam vajon kinek a nevét fogja először kimondani Léna?...naná h. a kutyáét! KLEO KLeo csak ezt hallom egész nap. :lol:
Én adok néha csapvizet neki, egy napig áll a kancsóban és fini. :)
A tali Hannánál is jól sikerült. Voltak pár hós babák is. :) a nagyobbak meg szépen elszórakoztatták magukat a sok játékkal. Képek a kaális gmail-on vannak fent.

Tényleg Hunci mi lett Hunorral cumi nélkül? :?

Kép
katica_75
 
 


Pandáról tud vki vmit? Most vettem észre h. törölte magát :cry: és a blogja is zárt lett.

Kép
katica_75
 
 


Katica! Köszönjük a dicséretet! Tényleg nagyok, Kirácska nemsokára elindul, mert kapaszkodik belénk, hogy fogjuk a kezét és sétálgassunk vele. Még kileng nagyon a pocakja, de élvezi.

Külön töltött nap nekünk jól sikerült, a gyerekekkel sem volt semmi gond egészen az alvásig. Akkor aztán elszabadult a pokol, állítólag sírtak a kiságyban mindketten. Kivették őket és ölben megvártak engem, úgyhogy alvás csak este fél 10-re lett, még én is kínlódtam velük kb. 1 órát. Pedig nekem 8-kor már mindkettő alszik. Elfelejtettem mondani az itthonmaradóknak, hogy külön-külön teszem őket az ágyba, amire Norbikám megfürdik, eszik, addigra Kircsike már elalszik.
Tegnap éjszaka katasztrófa volt, a fogzásra fogjuk, de sokat sírtak.

Hunci! Sapit néztem, jó nagyon, lehet, hogy megveszem. Bár 2 egyformát szeretnék. Most írtam egy csajnak a teszen, H&M-es új rucijai vannak, nem tudom, honnan, nem is érdekel, lehet, hogy intéz nekem Lilike-sapit. Ha nem, hétvégén lezárom az ügyet, mert szeptemberben csak a ruházkodásukra költöttem egy vagon pénzt.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcsi,
:roll: na legközelebb majd jobban sikerül a külön este! :)

kileng Kira a pocakja? :lol:

nézd má, kis telhetetlen! :lol: :wink: végre megvan a keresett sapi, de legyen még egy! :roll: :lol:

Katica,
hú, én ehhez nem értek, de Léna nagyon cuki! :lol:
szóval Kleo! :wink:
kíváncsi leszek Maki mit mond majd először: szt "apa" v. "nem" két jó esélyes.

Pandácskára gondolsz? róla ezer éve nem hallottam...

Nők,
köszi :D
juj, ez a 250 kicsit magas... vigyázz magadra!
te nem voltál a találkozón Hunciéknál? miért hittem? :oops:

Hunci,
hogy vagytok?

angel37
 
 


Nők
a 250 azt hittem kis túlzás volt??!!!

Szöcsi
igen mi az h. kileng?? :) :) Hát igen minden részlet fontos mikor a gyerkőcre más vigyáz :( bár nyilván ha külön is teszik le őket,az sem hejettesít.

Angel
köszi :)
Igen Pandácskára gondoltam :(
ÁÁ nem tudok már fogalmazni sem. Persze Léna első szava is a NEM volt, meg pápá, annny, ritkán annnya stb. a nevek közül az első a kutyáé. :lol: Tényleg Ti kutyitokkal mizujs??

Jelentem L. nem pipiskedik már!! :lol: szaladgál a járássegítővel.

Kép
katica_75
 
 


Kileng azt jelenti, hogy fogom mind a két kezét fentről és ide-oda limbálózik a pocakja, de kapaszkodik, hogy ő márpedig járni akar. Szépen lépeget. Cipőt mikor kell rájuk adni? Állítólag nem mindenki tűri meg magán? Itthonra is kell az álldogáláshoz, vagy csak a járáshoz?

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske
Léna nagyon lábújjhegyen mendegélt, így nekünk a kora kontrollon kifejezetten ajánlották a 3pántos szandi viselését. Dévényes is azt mondja jó. Tiédet kérdezd meg, tudni fogja Nektek mi kell. Van ahol meg a puka talpű cipőcskét ajánlják. Meg a mezítlábazást...homokban :)

Kép
katica_75
 
 


Lányok, akit érdekel:

Szombaton a bababörzén ott lesz a tesóm anyuval, a gyerekek kinőtt ruháit viszik ki. A 275-ös asztal lesz a miénk! Van egy csomó nagyon jó állapotú ruha, olyan is, amit egyszer sikerült fölvenni! Nagy része Angliából rendelt Next.
20140901102739
 
 


Hajni! Nem tudnál a vonalzód alá linket tenni? Én is szívesen válogatnék, természetesen majd a börze után.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica!
Sajnos a gmail-es címet nem ismerem, de örülök, hogy jól sikerült a találkozó.
A 250 túlzás volt, de én úgy éreztem, mindjárt felrobbanok, vagy agyvérzést kapok.

Azóta már volt rosszabb is. Lili beteg volt, magas lázzal (hűtőfürdő, lázcsillapító), hasmenéssel. Semmi nem volt jó neki, ha felvettem nem akart az ölemben lenni, ha letettem kapaszkodott, hogy vegyem fel, hozzáérni sem lehetett, mert rögtön üvöltött, és potyogtak a könnyei. Szóval, az elmúlt 5 napot nem kívánom senkinek. Olyan jó volt tegnap, amikor mosolyogva ébredt, és napközben is már jobb kedve volt. :oops:
Közben a fogával is szenvedünk már kb. két hónapja, hol jobban, hol kevésbé nyűgös miatta. A dr. néni azt mondta, még egy ideig nem fognak kibújni. :(

Angel!
Hunciéknál voltam, de azóta volt még egy tali Hanna-nál. Ott nem voltunk, ezért szerettem volna a képeket megnézni, bár lehet, hogy nem sok embert ismerek azok közül, akik ott voltak.

Hajni!
Én is támogatom Szöcsi kérését, ha meg lehetne nézni a ruhákat, és van olyan ami méretben jó, meg persze lány ruha, lehet, hogy én is rendelnék. A vásárra nem tudunk elmenni.

Alvás:
Én úgy látom, Lili még igényli a 2x alvást, de pl. tegnap sem volt hajlandó elaludni de. csak ebéd után aludt kb. 1,5 órát. Ez viszont kevés neki, estefelé már nyűgösködik. Egyenlőre most próbálok hozzá igazodni. Lehet, hogy lassan átállunk a napi egyszeri alvásra. Akkor viszont jó lenne, ha 2-3 órát aludna, mert én is több mindent el tudnék intézni, meg ő is kipihenné magát. Kis telhetetlen vagyok, igaz? Ilyenkor mindig eszembe jut Xandra és Szöcsi. Hogy bírtok két gyerekkel? Mindig ikreket akartam, de nem tudom megállnám-e a helyem, ha úgy alakult volna. Sokszor eggyel sem bírok. Persze ez lehet, hogy csak az én tehetetlenségem. :roll: :shock:

Evés:
Egyre több mindent megeszik, bár a héten diétázunk, utána újra kap mindent. Vajat és felvágottakat nem hajlandó megenni! Hogyan cselezzem ki? Pl.: ha sonkát teszek a főzelékébe, úgy megeszi, de vajas kenyérrel nem hajlandó.

Amíg Lili nem tud járni, vehetek neki valami kis cipőt (ami igazándiból nem tartja a lábat, csak védi a hidegtől, pl.: zoknicipő) idebentre? Az előszobában, folyosón, konyhában nincs szőnyeg, és félek, hogy a harisnya nem elég meleg a lábfején, megfázik. Vagy ne aggódjak?

Na befejezem. Szép napot Nektek!
Vendég
 


Nők! Most vettem csúszásgátlós zoknikat a Rossmannban, 4 db volt 990.-. Van itthonra mamuszunk is, tegnap kérdeztem a gyógytornászt, azt mondta, nem feltétlen muszáj benti cipő. Viszont ezeket a kis mamuszokat rá lehet húzni a harisnyára.

Sonkát ma ettünk először, nyammogták a kiflit, közben téptem egy kis falatot, aztán be a szájukba. Csak úgy néznek ilyenkor, Kira pedig vigyorog, főleg ha én is eszek. Most úgy van nálunk a tízórai, hogy a joghurtot gyorsan bekanalazom, aztán jön nekik a kifli, azt elnyammogják, közben én is eszek, ez nagyon tetszik nekik.

Nem vagy tehetetlen, nekem csak úgy megy az ikrekkel, hogy anya néha felvált. A lakást szétszedik, a konnektorból már kihúzzák az éjjelifényt és megrágcsizzák. Kircsike úgy rázza a kiságyat, ha feláll, hogy majd szétesik. A zenélő pörgő-forgót tépi lefelé, úgyhogy szerintem itt a vége, leszerelem. A járástól félek, mi lesz, ha lemegyek velük az utcára? Egyelőre kismotor szóba sem jöhet, úgy tervezem, hogy nyárig a babakocsiban ülnek :shock:

Mi ebéd előtt alszunk 2-3 órát és nagyjából ennyi. Este 7-kor fürcsi, 8-kor mindenki alszik. Kircsi olyan, mint a kakukkosóra, 6.34-kor kel, Kisnorbi 7-fél 8 körül.

Mielőbbi gyógyulást nektek, bár már egy kicsit késő.. A láztól és a hányástól félek a legjobban, megviseli az egész családot a betegséggel járó kellemetlenség.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Szöcske :P
Enyémek is még reggel-este tápiznak. Én egyetértek a tápizással... hogy tejet minél később. A tápiban egy halom hasznos anyag van, a tehén tejnek nevezett valami, amit lehet kapni, már meg sem alvad... Mi lehet benne? :roll:
De amúgy próbáld majd ki, enyémek pl. nem isszák meg. Feles tejként kell először próbálni, tehát fele víz, fele tej.
Mi eszünk már virslit, párizsit, sonkát és Anikó sajtot. Trappistát próbáltam először, de az nagyon kemény. Az Anikót meg tudják rágni. Kiflivel eszik, meg paradicsommal.
Részemről az ebédet még mindig turmixolom. Praktikus oka van, a fiúk többnyire belealszanak az ebédbe és így azért többet megesznek elalvás előtt.
Van, aki már ilyen időseknek mint az enyémek, nem főz külön. Szerintem még korai... úgy 2 éves kortól gondolom, hogy az enyémek nagyjából azt fogják enni, amit mi.

Nők :P
Márkóm még mindig nem jár... s most le is lassult a fejlődése ilyen szempontból, mert a lakásban valahogy nem is akar járkálni. A kertben az autók körül mászkált, meg a fal mellett masírozott... Hát kíváncsi leszek :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Kimaradt, hogy Szöcsi :P , tündériek a gyerekek! Bár meg kell mondjam, először azt hittem, hogy Hunci tette fel az ovis képeiket :lol: :lol: És Léna :P is cukika :P

Enyémek mostanában kezdenek egymással játszani. Most a legújabb a vonatozás, Márkó alul mászik, Milcsi rátámaszkodik és úgy mennek és röhögnek.
Így valahogy:
Kép

Másik, hogy Milán az asztalnál álló Márkót szórakoztatja az asztal alól. Röhögnek rajta. Meg kell őket zabálni :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Szöcske
örülök h. sikerült kitalálnod-megkérdezned a cipő dolgot, és kicsit elszontyolodtam mikor a topic kihalását jósoltad. :( :lol: :wink:
Léna ugyanott vehette a vekkerét ahol Kirád! Mostanában Ő is pontban 6,30kor ébred. Körforgó? :lol: ilyenkor már körvadászat van szegény állatkákra.

Szandra
tüneményesek a srácok a képen! Viccesek lehetnek ahogy szórakoztatják egymást! :lol: Amit a mostani tejekről írtál, sajna igaz lehet. Lehet én is megpróbálom az Anikót, L ugyan minden kemény sajtot megeszik, de jobb lenne ha meg is rágná nem csak nyelné. Én adom a mi kajánkat is neki, de gyakran kap hippest is.

Nők
jobbulást Lilinek, remélem akkor már túl van rajta! Mi volt ez ?-valami vírus? De neki már egészen sok foga van nem?
Én nem adok vajat neki, kenyér és felvágott meg zöldség. Nme lehet h Lilinek is csak a vaj nem ízlik?
kaális gmailt ha kíváncsi vagy rá elküldöm.
cipő esetleg? http://www.liliputi.hu/index.php?m=main ... type=cipok vagy van másolt változata olcsóbban is. Hunor cipőcskéje is ilyen puha volt ha emlékszel rá?
Mi is holnap veszünk cipit. Elefantent néztem.
Kép Kép Kép

Kép
katica_75
 
 


Xandra,
valami tündériek a fiaid :lol: :lol:

Katica,
édi Léna! :D

angel37
 
 


Szandra! Irtó szépek vagytok! Köszi az infókat a kajcsiról. Olvastam a feles, harmados tejről, egy gasztros dokinő pedig azt mondta, hogy első héten 1/4 tej, 3/4 tápi, második héten felesben és így tovább. Persze, ha aktuális lesz. Nem akarom én ezt a tejes dolgot erőltetni, de pl. a joghurtot úgy eszik, mint maci a mézet. Fogzásra kenyérhéjat vagy kiflivéget rágcsiznak, állítólag az sem jó, ha túl későn találkozik a gyerek gluténtartalmú ételekkel.

Katica, azt hittem, csak én ülök a gép előtt, mert sokáig senki nem jött errefelé, ezért jósoltam a legrosszabbakat. Léna nagyon kis tündérke, csodaszép kislány és már van hajatok. Mi még mindig gyér hajzatúak vagyunk. Kisnorbinak van némi hajacskája, de olyan hirtelenszőke lesz, hogy ami van, még az sem látszik.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Katica :P
Én is adok HIPP-et időnként, de csak azért, hogy ha elmegyünk valahová, ne legyen gond. A helyzet az, hogy az én főztömet jobban szeretik, én meg szívesen kotyvasztok nekik :lol: :lol:
Cuki a kiscsaj :D

Mi is liliputi cipőben járunk :lol: :lol: A veszélye, hogy kintre sem fogadja el eleinte a gyerek a vastag talpút... legalábbis én így jártam. Be kell jól járja magát és akkor már mindegy...

Köszönjük, Angel, Katica, Szöcsi :P

Szöcsi :P
Már rég esznek kenyérfélét az enyémek is. Nincs gond vele.
A tejet majd megpróbálom megint, 1,5 éves koruk körül. Addig nem adok nekik. Tojás rántottába teszek nekik, hogy azért szokják az ízét. A tejbegrízt viszont nem eszik meg :? Szóval mi még javában tápizunk...

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Sziasztok!
Jobban vagyunk, Lili meggyógyult, néha már túl jól is van. Most is itt rosszalkodik az ölemben. :wink:

Megpróbálom rövidre fogni, mert egyszer már írtam, de sajnos elszállt az egész. :(

Szöcsi!
A Tesco-ban kaptam zoknicipőt, aminek a talpa puha, és csúszásgátlóval van ellátva. A közös evés nálunk úgy zajlik, hogy ami Lilinek nem ízlik, azt az én számba dugdossa. Ha szeretné megkóstolhatja a mi ételeinket, de alapjában véve még mindig főzeléket eszik.

Xandra!
Tápi alatt a junior italt (1+) érted? Én most fogok váltani rá, eddig Lili a 9+ tápszert kapta, de ha elfogy már nem olyat veszek neki. A fiúk tényleg ennivalók! Ha játszanak, gondolom egy kicsit lekötik egymást, és tudsz tenni-venni, persze az egyik szemed mindig rajtuk van. :) A Liliputi cipő olyan gyerekeknek is ajánlott, akik járni tanulnak? Tartja a lábat?

Katica!
Magas láza volt hasmenéssel. Olyan jó, hogy kigyógyultunk belőle. Mindkettőnket megviselt. Köszi a linket, elmentettem magamnak. Kintre a csajszi egy Siesta (event) csizmát kapott. Olyan aranyos, amikor felhúzom a lábára és mondja, hogy :cikő. :lol: Látom Léna is művelődik, mostanában Lilinek is az olvasás a hobbija. Megpróbálok képet feltenni róla.

Kép Karikákkal

Kép Autózás

Kép Megpróbálom megszerezni

Kép Miután megszerezte

Én is sajnálom, hogy ilyen döcögős a topik élete. Én minden nap benézek, de mivel napokig nincs újabb hozzászólás, így nem írok, mert magammal nem akarok társalogni. Ha Ti is aktivizáljátok magatokat, én is szívesebben írok. :wink:
Vendég
 


Nők :P
Cuki ez a kiscsaj. Nálunk is megy a lepakolás :lol: :lol:
Zoknicipő is tökéletes! Én nyáron kezdtem el venni nekik a liliputit, akkor abban simán elvittem őket és nem néztek ki olyan bután, hogy csak zokniban vannak... aztán meg rászoktunk :lol: Nem tartja a lábát és épp ez a lényege. Ezért akik így tanulnak meg járni, már bármilyen cipőt felvehetnek 8)
Mi még a 6 hós tápit isszuk :lol: Állítólag abban van a legtöbb vitamin, a dokinénink szerint.
Ne úgy válts, hogy nincs otthon már a tápból, mert a junior italt az enyémek pl. nem itták meg!!!!
Pussz

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
xandra_73
 
 


Nők! Irtó aranyosak vagytok! Ez milyen autó? Távirányítós? Mi is szeretnénk a babakocsi mellé még valami járgányt venni, de félek elindulni 2 gyerekkel. Szánkónk viszont készül, a férjem műanyagos cégnél dolgozik és az egyik partnerük felajánlotta, hogy készít nekünk ikres szánkót. Alig várjuk, hogy megérkezzen és persze hó is essen.

Tegnap voltunk Helen Doron-angolon és ennyi. Többször nem megyek, ikrekkel macerás és szerintem nem tetszett nekik. Kirácska sipítozott, ha elvettek tőle valamit, Kisnorbi pedig mindent szétrágott, így néhány mondóka nem igazán sikerült. Marad az úszás.

Mi is 6+hós tápit iszunk én meg most akartam váltani 9+ra, de az banánízű, így halogattam még.

Puszi Mindenkinek: Zámolyiikrek

Mini babaruhavásár: http://picasaweb.google.com/zamolyiikrekKép
szöcske
 
 


Xandra! Szöcsi!
Köszi!

Azért érdekes amit írsz, mert eddig úgy gondoltam, hogy ugyan puha talpú, de kemény kérgű cipő kell, hogy jól tartsa a bokát.
Köszi a tippet tápi ügyben. :) Erre nem gondoltam, mert nálunk a váltásoknál soha nem volt gond. Még akkor sem, amikor a HA-ről váltottunk a simára.

Az autó a szomszéd gyerekeké. Akkumulátoros, 2 sebességes. Lili a sebességet váltogatta, de a lába nem éri el a pedálokat. Azért ennek örültem, mert szerintem a kormányzás sem ment volna még neki. 8)
Szánkót mi is szeretnénk, olyanra gondoltam aminek van háttámlája, hogy megtartsa Lilit. Szerintem még nem tudna biztonsággal ülni rajta egyedül. Ti milyen tápit isztok? Lili Milupát iszik, és abból a 9+ sincs ízesítve. Sőt a junior italból is van natúr, de láttam ízesítettet is.

Befejezem, mert a csajszi ül az ablakban, menne kifelé. Elsétálunk a városba, bevásárolunk holnapra. Remélem nem ázunk el, nagyon lóg az eső lába. :?
Vendég
 


Sziasztok!

Sehol senki? :cry:

Xandra!
Lili megitta a junior italt, allergiára utaló jeleket sem láttam rajta, így gondolom nem lesz gond az átállással. :wink:

Remélem csak a szép idő miatt hanyagoljátok a topikot, és azért bekukkantotok! Szép napot mindenkinek!
Vendég
 


Nők
nagyon édes Lilid! Hiába ez a pakolás a világ legjobb dolga! :) Na persze csak az autós száguldozás után! Nagyon édes. Milyen nagylány már. Gondolom a szókincse azóta tovább fejlődött - néhány összetett szóval! :wink:
Örülök h. meggyógyultatok!

Szöcske
láttam az uszis képeket! Nagyon cukik! Jól vagytok?

Angel
Veletek mizu??

És a többi eltűnt anyucivel vajon mi lehet?????? Lassan megszületnek a tesókák is,nem?? Bejelentkezhetnétek :)

Minket kicsit hidegzuhanyként ért ez a nagy hideg.Addig mindennap játszótereztünk néha 2x is, most meg semmi. Így eljárunk zenebölcsibe, ringatóra, stb. ha meg épp nem megyünk sehová babákat hívok játszani Lénusnak mert annyira igényli a történéseket. :) Ha valakinek esetleg lenne kedve eljönni hozzánk nagyon örülnénk. :wink:

Kép
katica_75
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: