Új privát üzeneted érkezett!

Szia Dorka!

Köszi az ötletet!
Igen eszem valamennyit és én is gondoltam rá.
Védőnénivel beszéltem és én a cukorra is tippeltem, de azt mondta annak nincs jelentősége.
Ha alergiás lenn a tejfehérjére akkor kiütéses és ekcémás lenne, mert így jelentkezik.(álítólag)
Nekünk egyik sincs.
Védőnéni azt mondta hogy ami az anyatejbe van cukor azt nem tudja még lebontani és ez zavarja de ez el fog múlni 3-4 hónapossan.(na köszi)
Tehát nem vagyok sajna elörrébb!
Azért köszi!

Nálatok hogy jelentkezett?

Kép

Kép
raniko
 
 


Köszi lányok! Egy kicsit megnyugodtam, és mivel már Domit nem emelgetem, illetve pihenek egész nap már a hasam is kevesebbet görcsöl. Holnap megyek dokihoz, majd jövök a részletekkel.

Rani,
angol víz nem segít? Nekünk jó volt. Azt hiszem 1 hónapos kora után lehet adni. Nagyon sajnálom, hogy így szenvedtek, tudom milyen rossz. :(

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Rani: Nálunk ekcéma volt/van. És hasgörcsök, szegény Dorkának állandóan fájt a hasa, puffadás, stb. Meg hasmenés, ami kb. 1,5 napig tart és nem is részletezem milyen rémes. Két hét múlva kaptunk időpontot, megyünk is allergia vizsgálatra, aztán megtudjuk, hogy pontosan mire allergiás. Kivi vagyok.

Hát bizti igaza van a védőnéninek, de azért rossz, hogy még 2 hónapig várni kell, mire megszokja. Esetleg néha Espumisant mellette? Mi azt adtuk Dorkának, ha görcsölt, amikor nagyon sírt. És büfiztettük, ringattuk, simogattuk a hasát és kb. 15 perc alatt hatott és akkor megnyugodott és elaludt. Szerencsére ezek az emlékek a kedvét nem vették el az evéstől:)
Vendég
 

 
 

Twist, hova kapott időpontot végül Dorci?

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba: végül is magánba megyünk, ami nagyon drága, de legalább hamar van időpont. Államiba 3 hónap várakozási idő lett volna, nekünk meg nagyon sürgős.
Vendég
 


Nálunk-mint tudod-aug.óta (!!) folynak a vizsgálatok! Talán nemsokára lesz eredmény. Addig se tojásos ételek, se tejtermékek. Képzelheted...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Babám: mélyen együttérzek veled! Tényleg nem könnyű. Remélem, hogy a magánban kedvesek és gyorsak lesznek, hamar végzünk majd és segítenek mindenben. Hát kíváncsi leszek....
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap voltam dokinál, azt mondta méhszáj nem vészes, ez még zártnak számít. :shock: :shock: azért pihenjek, ne emeljek, ne lépcsőzzek, ne üljek sokáig stb.
Pöttömkénk 40 mm izgett mozgott, méhlepény hátsó falon tapadt, szóval Ő jól érzi magát. Émelygés már múlóban, bár tegnap elég car napom volt. 15-én megyünk az Istenhegyi Géndiagnosztikai kp-ba, remélem rendben lesz minden.

Baba, Dorka,
remélem minél előbb túl lesztek a vizsgálatokon. Ez így tényleg nagyon lassú. :(

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Sziasztok!

Baba, Twist!
Ez a tej mizéria szörnyű lehet.... :cry: , kitartás!!!

Lili!
Na örülök, hogy jól vagy, nyugi minden rendben lesz.

Rani!
Szegény Nadin :cry: Nóri is pocifájós időnként de én ezt megelőzve mindig adok neki espumisant.
Fura helyzet van nálunk:azt hittem egy hétig, hogy Nórinak görcsöl a hasa azért sír szopi után aztán elővettem a mérleget ugyan mennyit szopik, megmértem 90ml volt, gondoltam vissza teszem cicire, szopott még 40-et és elájult, szóval úgy néz ki éhes maradt a drágám azért nem nyugodott meg.Csak sokkal tovább cicin kell tartani, mert bealszik.így 20 percet kell szoptatnom nem elég a 10.
Kis pofiján nagyon csúnya kiütések vannak :cry:
Milán, hogy tűri a kistesót?Nálunk megy a féltékenység.
Férjed haza jött már külföldről?

Twist!
Nálunk tombol Kornél ha épp játszani akar velem én pedig Nórival vagyok.Elég nehéz két picivel.
Mennyiért csinálnak all.vizsgálatot?

Többiek pussz!!!

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny, mitől vannak a kiütések?Ha emlékeim nem csalnak eleinte 10 perc egyik és 10 perc másik cicin, ez össz. 20:)))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba!
Szerintem tejkiütés, azt mondták Kornélnál is, de neki nem volt ilyen sok, jövö 7-en jön a védőnéni majd megkérdezem Tőle.
Ááááá nekem nem kell cickót váltani elég mindig egyet bevetni :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok,

Keny, valószínüleg tejkiütés lesz, ahogy írod. kezdhetsz "diétázni". Sok tejterméket fogyasztasz?
Ha 1 cici elég a csajodnak, akkor ügyesen beállítódott a kereslet/kínálat. Szuperek vagytok!

Lili, pihenj, ahogy csak tudsz. Minden rendben lesz!

Nálunk is van tejérzékenység. Lassan 3 hónapja tejmentesen eszik Izi is, most kezdjük szép lassan "terhelni", majd kiderül mi lesz?!
ha visszatérnek a kiütések, akkor gasztro+ egyéb vizsgálatok várnak rá, valami olyasmi, mint Babaimiéknél.
Tojást még nem is adtam neki, ráérünk vele.
Gyerekem nagyon aranyos, kb. 1 hete megy, és ma már egyedül, kapaszkodás (egyéb helyen támaszkodás) nélkül feláll. Feltornyozza a popóját és kiegyenesedik. Járás közben pedig a gá-gá-gá-t nyomatja. Vicces.

puszi mindenkinek. :D
nani72
 
 


Keny: Pesten az allergia vizsgálatot úgy néztem a neten, hogy 45-50 000 Ft kb. Első vizít, vérvétel stb. és utána kontroll. Vidéken 35 000-ből ki lehet hozni, ezért mivel vidékiek vagyunk, kerestünk itt a környéken egy jó helyet. A bölcsiben már szóltunk, várják a papírt és tejmentes diéta lesz onnantól kezdve. Szerencsére van ilyen ott.
Nekünk is volt annak idején kiütés, de egyedi eset volt, mert elfertőzödött és antibiotikumos krém kellett rá, 2 nap alatt el is múlt tőle.

Nani. gratula az önálló járáshoz, nagyon édi lehet a kiscsajod!:) Nálunk az a baj a tejjel, hogy én is tejérzékeny vagyok, valszeg öröklődött. De elvileg tejmentes étrenddel a kicsiknél még el lehet csendesíteni az allergiát. Nekem már elegem van a hasmenésből, ekcémából, a véresre vakart popsiból, a sikításból, szenvedésből és éjszakai hasgörcsökből.
Vendég
 


Sziasztok!!!

Keny Nininek is hatalmassat nőt az étvágy kb 150-160ml-ert eszik.
Nórikától is nagyon szép már ez a mennyiség!
Milán is kicsit féltékeny, vagy nem is féltékenységet mondanék, henem hogy kevesebb a figyelem azt veszi rossz néven.
Nem könnyű az biztos.
Képeket kérünk!!

Sajnálom a tejérzékenységet, én nem fedeztem fel Nininél a hasfájáson kívül semmit, így a védőnéni szerint nem az.(no azért figyelem)
Köszi a tippeket mindenkitől.

Nani gratula a kscsajnak a járáshoz nagyon ügyk vagytok.

Lili pihengess sokat!

Vigyázzatok lányok a nagy hóra, kismamik tessék otthon maradni!

Mi jól vagyunk holnap megyünk sóhomokozóba remélem jót tesz a gyerkőcöknek, hogy a nátha elmúljon végleg.
Nini kedden kapja a szurikat.
Most 4800g-ok vagyunk.
Íme friss képek:

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani: nagyon édesek!:)
Nini is nagyon szép, szerintem rád hasonlít.

Itt is elkezdődött a havazás. Már mindenhol írták az országban, hogy hú, mekkora félméteres hó van, de itt szárazság volt. Na, csak eddig. 8 körül kezdődött és már minden fehér. Nagyon szép!
Vendég
 


Szia Dorka!

Igen szerintem is rám hasonlít,a szeme tuti az enyém mint Miláné!
Nálunk hatalmas hó van ma jót szánkóztunk Milánnal, apa meg vigyázott Nadinra!
Kár, hogy holnap hétfő! :(

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok Csajok!

Rani!
Nadin tényleg Rád hasonlít, nagyon édesek a gyerekeid!!!160 ml, nem semmi :shock:

Nani!
Gratulálok a járáshoz!!!!!

Twist!
Na ezek az árak elég durvák :shock:

Itt minden oks Nóri szépen gyarapszik tegnap volt 6 hetes, és 5 kg :D nagyon jól alszik éjjel már 6-7 órát egyben lehúz.Tök rendes, hogy engem is hagy aludni, így egész más mint Kornéllal aki éjjel-nappal 3 óránként szopott.
Kornél nagy zsivány sokat beszél, minden szót kimond.
Ja és a lényeg múlt héten odajött hozzám megölelt és mondta, hogy:Ana SZE!!!!!!!Majdnem sírva fakadtam :lol:
itt vannak a kis porontyaim:
Kép

KépKép

Kép
keny
 
 


Sziasztok!!

Keny nagyon cukuk a prontyok!!!
Nórika tényleg nagyon rendi, hogy ennyit alszik.
Nadin is hála az égnek!!!
Mi tegnap kaptuk meg a 2 hós oltásokat+ a rotát (20.000 :shock: )
Szépen gyarapodunk és pont tegnap voltunk 5kg-ok mi is!!!!
Sokat mosolygunk és gagyorászunk!!!

Milán imádja a havat, és imád szánkózni is!!!
Remélem még marad egy kicsit a hó!

Ki hogy van???

Kép

Kép
raniko
 
 


Rani!

Én is beadatom a rotát, mennyi lesz összesen?Úgy tudom 2x is oltanak.
Rendesek ezek a kiscsajok, hogy ilyen sokat alszanak.Tejcivel, hogy állsz, sokszor pótolsz táppal?
Nóri ma fülbevalót kapott, most már igazi kislány :lol:

KépKép

Kép
keny
 
 


Keny igen sajna kell a tápi már nem pótlás csak.
Sose voltam nagy tejtermelő Milánnal se sajna.
Gratulálok a fülbevalóhoz, Nini a kórházba már megkapta!!!!
Nekem a Rota most 20E volt és még egyszer 20E lesz. :shock:

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Picilányok szépen nőnek.
Fülbevalókhoz gratula.

Lili, túl vagy a 12.héten, juhééééé!

Mi jól vagyunk, gyerkőcöm megindult/beindult.
végre pápázik :), azért mondom, h végre, mert a magassága miatt mindenhol nagyobbnak nézik, és várják, h pápá-t intsen, ő meg eddig ezt nem csinálta. na most tapsol, pápá-z, rázza a fejét, ha "nem" -et mond/jelez.
És nem lehet semmivel leszoktatni, hogy rágja a kiságya korlátját. :shock:
nani72
 
 


Nani, tekerd be redőnyhuzógurtnival. Nálunk csak az jött be. Konkrétan kievett egy éjjel 10*2 cm-es csíkot 0,5 cm mélyen!Rohannom kellett vele az orvoshoz reggel...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Nani van ha jól tudom kiságy szélére tehető talán műanyag védő!
Egy próbát megér! :wink:

Kép

Kép
raniko
 
 


Nani, ne fáradj, már rég nem lehet kapni.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Kösz csajok, asszem a gurtni lesz.
A kiságy fenyőfából van, jól harapható. :?
A járóka bükkfa, azzal nem tud elbánni. :)

vettünk sarokvédőt (rossmannos), már megerősítettük "mifajta" kétoldali ragasztóval, mert azt is leszedi.
nani72
 
 


Nani, közben eszembe jutott, hogy a Brendon aranyárért forgalmazott még tavaly, de az Ikeást nem lehet...de annyiért meg úgysem vennél, amennyi a B.ban..enyire ismerlek:). Obiban vettünk mi is amit írtam és bejött.Nálunk nincs az a ragasztó, ami ellenállna F.nak, így enm is tudjuk használni a sarokvédőket.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


ahh sarokvédő itt sem marad 1 óránál tovább a helyén...

KépKép

Kép
keny
 
 


Mi fel sem tesszül. A legújabb, hogy akanapé és fotel karfa részén kell állni és még ugrálni is. ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok.

Nani drága még lehet kapni (ha valaki veszi a fáratságot mielött ........ ír).
Nem egy összeg!

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80117591/

Kép

Kép
raniko
 
 


Kedves Okoska! Az Ikeában személyesen jártunk akkor, amikor kellett volna nekünk és azt mondták, már nem forgalmazzák!!!Még mondták is, hogy már más is panaszkodott , hogy miért nincs!Én szavahihető ember vagyok, veled ellentétben....És ha én nem szoktam célzásokat tenni rád, akkor tedd meg, hogy te is tartózkodsz a hozzám, ill. rámutaló hsz-eidtől!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára babaimado 2012.02.13 19:54-kor.

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Ja, és a weboldalon, amit belinkeltél ha rákattintasz arra, hogy melyik üzletben kapható, tehát van-e, akkor ott írják, hogy nem kapható:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80117591/ egyik áruház és a másik is azt írja:
http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/80117591/
....Mielőtt te is vennéd a fáradtságot, hogy RENDESEN utánanézz! ...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Naaaa.... tudom mostanában csak olvasok, de ha ezt csináljátok akkor lehet még azt sem... :shock: :?
Személyes konfliktusokból fakadó feszültséget máshol szíveskedjenek levezetni az általam amúgy kedvelt anyukák irgumburgum :roll:

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Sziasztok:

Na kérem azt a paszta, ez olyan gyerekes ovis viselkedés. Van aki csak segíteni szeretne és akkor ilyen megjegyzéseket írni. De amúgy ha a termék mellett rányomsz a VAN szócskára , akkor kiírja egyik áruházban se kapható.
Ne legyünk már ilyenek komolyan, ezért írok én is ritkán mert néha olyan válaszok vannak meg megjegyzések. Na el is ment a kedvem minden írástól, jó éjt mindenkinek.

Lois: Osztom a vélemény, megyek altatni a törpét. Már 2 hete nem használunk pelust csak az alvásokhoz, meg néha du. rajtunk marad.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Ja jó reggelt Baba már írta ezt na én is tanuljak meg olvasni. :-)

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


A stílust nem én kezdtem...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Vettem észre.... :-))))))))))))))))))))))))))))):-))))))))))))))))))))))))

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Keny:
Nagyon cukik! Mennyire hasonlít Nóri Kornélra :-).
Nagyon nőnek a pici lányok.

Nani:

Gréti is rágta a kiságyat anno de szerencsére nem tudott kiharapni belőle. Kb.: 12 éves a kiságy amit használt az még nem volt ehető , csak rágható de úgy sem lett baja. :-) Azért érdekesek ezek a kiságyak elvileg nem szabadna olyannak lennie , hogy a gyerkőc csakúgy kiharapjon belőle egy darabot. Ennyit a gyerekbarát termékekről.

Tegnap csináltunk egy macit papírból, nagyon tetszett neki amikor a kezét és a lábát jancsiszöggel rögzítettük. Ma bohócot és kislányt csinálunk. Én megrajzolom ő kiszínezi , majd ki vágom a jancsiszög helyét ő meg berakja.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


ügyesek vagytok!

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Baba drága annó a lekezelő stílust nem én keztem, se a célzásokat!
Nem tehetek arról, hogy vannak dolgok amiket jobban a szívedre veszel.
(a régi dologba ne haragúdj, de nekem volt igazam, még ha rosszul is jött ki, nem kellene ennyire a szívedre venni, hisz ha belegondolsz te us ezt tetted volna)

Az IEKÁS dologra visszatérve, igen igazad van és én kérek elnézést!

Ja sértődésről annyi, hogy senki nem köszöntötte fel Milánt, és igen ez nekem se esett jó!!
SZIASZTOK

Kép

Kép
raniko
 
 


Hogy kinek miben volt igaza, azt hagyjuk, nem ide tartozik...Én azóta-ha észrevetted levegőnek néztelek és nem is írtam soha semmire, amit írtál...

Sértődés??,!!Ugyan már, ez tényleg az ovi!Az én gyerekemről ki és mikor érdeklődött utoljára?? Nem is értem, hogy lehet ezen besértődni!Emberek vannak itt kisebb-nagyobb problémákkal..el is lehetett felejteni,...ÁÁÁ...inkább nem is írok...és máskor sem...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok:

Ma ellátogattunk a körzetileg illetékes Óvodába. Óvónénit ismerem még régebbről. Megmutatták Grétinek a csoportot ahova járni fog. 99% esély van rá, hogy ide felveszik és hát a nagyobb kérdés, hogy melyik csoportba. Persze erősen tiltakozott és nem akarta megnézni még velem sem a szobát.
Na és itt a nagy kérdés, hogyan válasszam le magamról a gyermekemet, mert Óvónéni is látta erős a kötődés, próbáljam meg leválasztani őt magamról és persze magamat róla. Na hurrá de hogyan is kezdjek hozzá??????

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép


Gyönyörű ha az ember célba lát s eléri azt tűzön,vízen át!
nikó
 
 


Nikó!
Nálunk is hasonlóféle a helyzet, beíratom (bár mi valszeg körzetet ugrunk), de aztán vagy elkezdi vagy nem. Szeptember nagyon messze van még, Zétényen azt látom hogy hónapról hónapra javul azért a helyzet. Járunk miniközösségbe, most már nagyon élvezi, persze ott én is vele vagyok, de ehhez is idő kellett hogy ide eljussunk.

Ranikám!
Sajnálom hogy a nagyfiadnak nem kívántam boldogot :oops: Mentségemre szóljon, hogy saját családtagjaim becses ünnepeivel is hadilábon állok néha :oops: FB-n szoktam kívángatni ha épp felmegyek rá aznap és kiveri a szemem, hogy valaki nekem kedvesnek szülinapja van, de amúgy ált simán elfelejtem :oops: :oops: :oops:
Szóval mea culpa :roll: , és
Milán Isten éltessen nagyon sokáig!!! :roll: :)

Elnézést kérek mindenkitől, hogy elvesztem, azért élek ám, örvendezem hogy nőnek a babák, fejlődik Lili pocakbébije, a nagyok meg okosodnak :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára loislane 2012.02.15 20:17-kor.

Kép

KépKép
Notes:

KépKép
loislane
Metropolis
 
 
 
 


Lois aranyos vagy és köszönöm a telefonokat is csajok!

Bocsi a levelemért!

Ja és BABA drága, hogy okoska volnék lehet, de nem volt bennem semmi rosszindulat, de mivel láttál is már talán a Törpilla jobban illene rám.

Nikó nem lehet könnyű, az biztos.
Szerintem nállunk én fogok nehezebben elszakadni a kis Ördögömtől.

Kép

Kép
raniko
 
 


Sziasztok!

Hű csajok, én nem tudom mi volt anno, most viszont tényleg ne vitázzatok, olyan jó kis csapat vagyunk. :wink:

Baba,
ezt nem gondolod komolyan, hogy nem jössz ugye? Nagyon hiányoznál.

Rani,
Boldog szülinapot Milánnak! Én nem jövök minden nap, így sok esetben, csak akkor jut eszembe, hogy kinek van szülinapja, mikor vagy a vonalzón észre veszem, vagy már mások köszöntgetnek.

Lois,
olyan sokat vagy eszemben. Örülök, hogy jelentkeztél.

Csajok, holnap megyünk az Istenhegyibe, drukkoljatok, hogy minden rendben legyen.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


Köszia csajok! :D

Lili mennek a drukkok, gyere a hírekkel.

Kép

Kép
raniko
 
 


Lili????????

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok. Köszönöm a drukkokat! Rendben van minden. Nt 2,1 orrcsont látható, és a vége is negatív. Megvártuk az eredményt. Hajdú doktornő egy tündér volt. Mondta, hogy nagyon szép baba. :lol: Már az émelygés is elmúlt.

Lili

Kép


Kép

Kép
lili77
 
 


szuper!!!Naugyenaugye??:))

babaimádó
Kép
babaimado
 
 


Milánkának boldog szülinapot kívánok!

Lili gratula a tök jó eredményhez, éljen, éljen!:))

Baba: mizu nálatok az allergia eredménnyel? Meglesz már? Mi végül nem mentünk el magánba, mert kellett másra a pénz. Talán következő hónapban. Ma vettünk laktózmentes túrórudit és tejet, aztán hátha bejön, de lehet, hogy ez sem lesz jó.

Lois: Az nagyon jó érzés, amikor a közösségben együtt játszunk a gyerkőccel:) Olyan aranyosak! Egy ismerősöm hetente 2x2 órát viszi egyelőre bölcsibe a kisgyerekét és ilyenkor nagyon izgi foglalkozásokat tartanak neki, gyurmázás, kreatív egyéb dolgok és az nagyon leköti a figyelmét.
Vendég
 


Dorka, köszi szépen az érdeklődést! Megvan végre. Negatív tejre is és tojásra is. Elkezdhettem lassan visszatérni a tejtermékek szoktatásához.Úgykell csinálni, mint anno, a kezdetektől.Viszont a neg.eredm.ellenére nem kaphat se tehéntejet, se tojást 2 éves koráig.Így sokkal nem vagyunk előrébb. Ezzel a kivizsg.sal meg voltam elégedve, alapos volt, nem úgy, mint anno a másik helyen, amit írtam Neked...2 évesen kellene kezdeni a toj.,+tejet, de hát 2 évesen bölcsi..Érdekes így a kérdés. AZt mondta a h.orvos erre, h. akkor kezdjem 23 hósan és kap igazolást a bölcsibe a tej-, toj.mentességre. De nem értem, hisz neg.az eredm.. Ezt már én túlzott dolognak érzem...na mindegy, majd kitaláljuk a megoldást..A 15 hós oltást így ismét elhalasztották, a 18 hóst kapta meg. Hétfőn voltunk, de aggódom, mert borogatás ellenére olyan, mint akit megcsípett egy darázs...és ordítva sír, ha ráteszem a vizes borogatást...

babaimádó
Kép
babaimado
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: