Új privát üzeneted érkezett!

Szia Boszibaba!

Nem tudom, hogy kettővel föntebbi topikba jártál e már de ott is éppen ez a téma. Többek között.
Mikor én szültem, akkor csak az eljövetelkor kellett bevinni rucit, amibe hazahoztuk. Nem tudom, érdeklődj a dokidnál vagy a csecsemősöknél. Az a biztos!
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Boszibaba!

Én okt.17.-én szültem és kórházi bodyban voltak a babák!

Liló!

Én is nála szültem már kétszer és mindkét alkalommal meg voltam vele elégedve!

Anikó
janiko
 
 


Janiko!

Köszönöm a válaszod, még egy olyan kérdésem lenne, hogy a doki a szülésnél és a vajúdásnál is ott van?

Köszi

Kép
Kép
liló
 
 

 
 

sziasztok én éppen ma ,hogy 2 éve szültem a söfibe a fiam.
És felvagyok háborodva,hogy meg akarják szüntetni:(
Szerintem szuper korház szeretném majd a második babám is ott szülni.
boszyka
 
 
 
 


Héj, hálló!

AKi ismer engem tájékoztatna röviden a családgyarapodásról?
Hol vannak uj kistesók?

Barbic? Janikó? ´s még?
Köszi puszi timi(li)
timili
 
 


Hé Timiiii!!!

Sokat gondoltam ma Rád, de ha itt irogatsz akkor valszeg feleslegesen :(

Anikónak Renije van Barbinak pedig Zétije :d

puszka,
K.

p.s. a weboldalon amit átküldtem van tel. szám mi a cégvezetőnél voltunk sztem. nagyon jó szakmailag a srác....
p.s. 2 küldd át a K. elérhetőségét plsss

cuiccolo
 
 


Liló

Végig ott volt!!!Bár én mindkét alkalommal csak a vajudást csináltam végig és aztán császár lett.
Ja és amig bent voltam a kórházban minden nap bejött!

Anikó
janiko
 
 


Sziasztok! A másik schöpfis topikban is próbálkoztam, és itt is megtenném.
Azt kérném, hogyha valaki tud részletesebben is írni dr. Domokos Tamásról, kérem, tegye meg (akár privátba). Az érdekelne vele kapcsolatban elsősorban, hogy mennyire híve a "háborítatlan szülésnek" (nem otthon akarok szülni, csak kórházban úgy, mintha otthon szülnék), tehát mennyire nyitott a kismama elképzeléseire (pl. ha nem muszáj, ne kelljen okvetlenül ágyra felfektetve kitolni a babát, lehessen úgy vajúdni, ahogy akarok, ne vigyék el a babát szülés után, hanem hagyják órákig a mamájánál, gátvédelem). Ez persze a kórház szemléletére is vonatkozik (tudom, hogy vannak 1-2-3 ágyas szobák is külön pénzért, illetve rooming-in.
És még valami: ha valaki tud, legyen kedves olyan szülésznőt ajánlani a Schöpfiből, aki ugyanezekre nyitott, és hangsúlyt fektet a gátvédelemre is (mert akkor őt választanám).
Köszi előre is!
irina
irina
 
 


Sziasztok Lányok!

Lenne egy kérdésem!

Nekünk a babánk most lesz 8 hónapos. Mászik és már kint van 4 foga, nagyon eleven baba. Soha nem volt igazán jó alvó (napközben 3 hónapos kora óta max 2-2,5 órát alszik csak)de mostanában nagyon sokat fent van az éjjel és már tuti nem a fogzás miatt.
Volt mikor 7-8 órát is már szépen aludt egyben és etetés után újabb 3-4et, de mostanában nagyon hamar fent van és éhes is szerintem:-( és utána se alszik olyan sokat vissza.
Egyszerűen nem értjük mert napközben nem eszik keveset vagy lehet hogy nem tudjuk mennyit kellene:-(

Még szopik is, de tápszert is kap már, meg rendesen gyümölcsöt, főzelékeket, sőt husit is.
Nasiként kap gyümölcsöt, és fő étkezésnek reggel HA-pép, délben és este főzelék, hajnalban és lefekvéskor pedig szopi+tápszer.

Kb. mennyit kéne szerintetek ennie neki?
Hallott valaki már arról és használta is esetleg az "alva" etetést, szerintetek érdemes éjjel ráetetni, hátha nem ébred akkor fel hajnalban?

Köszönöm előre is a segítségeteket!
Kari

ui: remélem megmarad a korház, mert én májusban szültem ott kislányunkat és elégedett voltam vele.
kari
 
 


Sziasztok !
Kari: Én szintén a Söfibe szülte a harmadik lányomat is tavaly 07.13-án. Pici kora óta este 20.30-21 óra között elaludt és csak hajnalban ébredt fel. Mi még csak szopizunk, ill. múlt héten kezdtük a gyümölcsök kóstolgatását, de még pár falatnál többet nem fogad el. Talán 1.5 hónapja beiktat még egy etetés éjjel 1 óra körül. Én a fogaira gyanakszom. Nálunk az "alva" etetés bevált. Minden rezdülésére felszoktam ébrdni, igy amikor hallom hogy mocorog, azonnal cicire teszem, ha már cumizik rajta, akkor visszateszem az ágyába és alszik tovább.
Azzal kapcsolatban, hogy éjjel rátedd e a cicire az én véleményem az, hogy ne, mert lehet hogy már megszokásból is később igényelni fogja ezt az evést is. De nem szeretnélek ezzel befolyásolni, hiszen minden baba más, tedd azt amit érzel.
Múlt héten voltam a Söfibe, ahol a Kósa azt mondta, nagyon úgy tünik, hogy megmarad a kórház. :lol:
Szilvi3.

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Lányok szerintetek mit csináltam rosszul ?? :cry:
Elkészitettem a lányaim "babafalva vonalzóit", de amint látjátok nem jelent meg. Tud nekem valaki segiteni ?
előre is köszi :)
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Janiko

Köszönöm az infokat, ezekszerint tényleg jó doki, mert sokan mondják, és nekem is jó tapasztalataim vannak az egész korházzal kapcsolatban! Még annyit kérdezhetnék, hogy a császározást is ő végzi?

Köszönöm és bocsi h ilyen "intim" dolgokat kérdezek!

Kép
Kép
liló
 
 


Lilo,

A barátnőm Nála szült. Templom dr-ral helyettesítik egymást. Csak magánrendelője van, a szüléseket vezeti le a schöpfiben.
Sztem. a leírt feltételeidnek Szőnyi dr. felel meg leginkább a Schöpfiben, de alapjában véve ez nem egy "alternatívkodós" hely.

Kriszti

cuiccolo
 
 


Bocsi, nem Lilo hanem IRINA kérdésére válaszoltam :o

Lilo,

Igen a császárt is :)

Kari,
El ne kezdd sztem! Marci is felébredt és én elkezdtem az eszünk éjjel műsort. Mai napig szidom magam érte. Kialakít egy rossz szokást amiről aztán igen nehéz lenevelni :(
Ezen kivül a gyomrának emészteni is kell + pihenni vmikor tehát nem szerencsés folyamatosan tölteni :)

Kriszti

cuiccolo
 
 


Lilo

Kriszti jól irta.
Ő csinálja a császárt is. És szépen "dolgozik"!:-)
Nekem az is szimpatikus volt,hogy első császár után nem úgy állt hozzá,hogy akkor a második is az,hanem megpróbáltuk a rendes szülést!Az már más kérdés,hogy nem jött össze.

Kriszti
Marci jár már bölcsibe?
Képzeld úgy néz ki Reni is asztmás lesz! :-(

Anikó
janiko
 
 


szilvi3 írta:Lányok szerintetek mit csináltam rosszul ?? :cry:
Elkészitettem a lányaim "babafalva vonalzóit", de amint látjátok nem jelent meg. Tud nekem valaki segiteni ?
előre is köszi :)
szilvi3


Szia!
Az url-es címet kell bemásolni,nem a href-est.Próbáld meg,hátha úgy sikerül.

mimi12
 
 


amúgy én még azt sem találom,hogy hol kell a profilomat beállítani :(

mimi12
 
 


mimi12 írta:amúgy én még azt sem találom,hogy hol kell a profilomat beállítani :(


Megtaláltam :D
Az egész url-es címet be kell másolni(az url-től kezdve,és url a vége),és úgy látszani kell a vonalzónak.

mimi12
 
 


Sziasztok!

A profilotokat fent a lap tetején, most a legördülőben segédletek vannak írva de ha legördítitek akkor ott találjátok profil.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Irina,

mi Szőnyivel szültünk, mindent meg lehet vele beszélni és hajlandó kb mindenre:) mondjuk mégis csak az ágyat választotta a végén, pedig én nem ragaszkodtam hozzá :lol: én leginkább egy kötél végébe kapaszkodva lógva szerettem volna...

és a gátvédelmet ő csinálta...

egyébként úgy ahogy Kriszti mondja nem alternatívkodós egy hely, de nem is a katonaság...

üdv, Andi
kisbora
 
 


Sziasztok!
mimi12 köszönöm a segitséget, de nagy nehezen rájöttem. :D
Gyönyörű kisfiadnak pedig nagyon-nagyon Boldog Szülinapot kivánok !! :lol:
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Szia Andi,

Hogy vagytok? Dana???

Anikó,

Képzeld, nem :( 1X hasmenése volt és az idióta Frindt dr. kitiltotta a bölcsiből. Székletmintát transzportáltunk a laborba + ÁNTSZhez és amig nem jön meg minden eredmény nem mehet :(
tehát a makk egészséges gyerekem otthon figyel akinek meg taknya nyála egybe folyik a bölcsiben virul :(((


Szegény kicsi Reni :( Nati műtéti dolgai hogy állnak?

pusz,
K.

cuiccolo
 
 


Janiko

Köszi a válaszokat, mostmár kicsit nyugodtabb vagyok a szülést illetően!
Mennyi idősek a babáid?

Kép
Kép
liló
 
 


Sziasztok régiek és újak!

Timili
Üdv újra itt, tényleg rég voltál, Márk hogy van?

Janikó
Szegény picikéd, honnan tudják ilyen picinél, hogy asztma, kinőheti?

Kriszti
Szóval Marci otthon ördögösködik... :) nálunk ismét a középső szedett össze vmit, végig hányta a vasárnapot, no meg a lakást :( aztán meg mintha elvágták volna, holnap már megy suliba.

Viszont akinek van Sport Klub-ja az nézze ma 20.30-kor a futsal magazint, szerepelni fog a nagyfiam.Az edzője tagja a futsal válogatottnak és egy napját forgatták a suliba.

szilvi3
Gratulálok a három lányhoz, nagyon helyesek :)

Szép napot!
Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Lányok, köszi az infókat a Schöpfi jellével kapcsolatban. Az a baj, hogy sokan (nem rátok gondolok) úgy vélik, hogyha azt szeretném, hogy "békénhagyjanak", az már valami extrém kívánság. Igazából nekem nem labda, bordásfal kell, meg kád (bár nem tiltakozom ellenük), hanem abban a három-négy dologban, amit fontosnak tartok, a segítő hozzáállás.
Szülésznőt (főleg a gátvédelemre hangsúlyt fektetőt) tudnátok ajánlani?
irina
 
 


jellével = jellegével
irina
 
 


Szia Ildiii,

Jobbulást Nektek, ja most nézem már túl van rajta a fiad :)

Igen, harci Marci nagyit boldogítja otthon mert én is dolgozom már :d

Egyébként jól vagytok? Sielés?

puszi
Kriszti

cuiccolo
 
 


Sziasztok!

Néhányszor már előfordultam itt, aztán eltűntem, mint szürke szamár a ködben... :oops:

Most a finisben (33.hét), azt szeretném megtudakolni tőletek, hogy a Söfiben adnak-e szülés/császár után betétet vagy valamit, vagy jobban teszem, ha viszek magammal TENA-t?

Előre is köszi!
mobil
 
 


Szia mobil!
Nem adnak! Legalábbis az én időmben nem adtak, de kérdésem, te tudsz olyan kórházat ahol ilyesmivel is ellátnak???

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Kriszti :)
Köszi jól vagyunk, síelni febr.közepén megyünk...jó lenne havon síelni, azt már nem is merem mondani, hogy friss :roll: ...havon!
Nekem már hiányzik a tél, egy kis hósöprés, hideg,ilyesmi..elegem van a téli-tavaszból...
Mióta dolgozol, hol?

Mobil
Sztem mindenképp vigyél tena-t+hálós tena bugyit! Rögtön szülés után adnak max 2 darabot, utána önellátás. Sőt a babának is kell vinni pelust..stb. leadni is kell: pelust, krémet,törlöt,fürdetőt.
Tudod már, hogy fiú v. lány? Minden jót!

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Először is MIMI nagyon boldog szülinapot kívánok Szabolcsnak!!!

Mikor én voltam bent akkor mindig kérdezgették, hogy van - e valamire szüksége. Többek között a betétet is kérdezték. Igaz ez már 2 éve volt. Én amúgy vittem. Az a tuti. Azóta nem tudom, hogy mennyibe változott
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Szia Ildi,

Írok privit..

K.

cuiccolo
 
 


Nagyon szépen köszöni a Szabi!!

Nekünk a korházban adtak betétet.Söt ha nem voltunk épp a szobában,akkor lerakták az ágyra,sőt fájdalomcsillapítót is hoztak,és kérdezték,hogy kell-e.
De úgy hallottam,hogy a fizetősöknek nem igen osztogatják a betétet.Talán úgy gondolják,ha fizetni tudnak,akkor betétre telík.
Nekem már páran panaszkodtak amiatt,hogy a fizetősőket nem látják el úgy,és nem is olyan kedvesek velük.De volt aki azt mondta,ez nem igaz.
Én spec azért vittem magammal betétet,végül is sosem lehet tudni.A babáknak tényleg kell beadni ezt azt de,ha adnak babacsomagot(ezt a szülés után szokták),abban van minden ami kellene.De ha visz valaki,akkor bőven elég Pl,a DM-ben lehet kapni,kis kiszerelésü fürdetőt,krémet,..stb.-t mert,hogy bizony vissza nem adják a maradékot.
Ruhát természetessen nem kell vinni a babáknak,azt adnak nekik/ráljuk de,ha valaki visz otthonit azt is szivessen rájuk adják,csak érdemes egy ragtapaszra a baba nevét ráírni,és ráragasztani.

mimi12
 
 


Ja míg el nem felejtem.1éve a ki nem osztott betéteket,ráadásul kirakták a folyosón az asztalra,tehát akinek épp elfogyott,az vehetett ki belőle,nem kellett kuncsorogni érte.
De voltam sajni a fizetősőn is pár napig(vetélés miatt),ott könyörögni kellett a betétért,nem volt wc papír sem.És ezek az elsőn(ami nem fizetős) mind voltam bőven kirakva.

mimi12
 
 


Köszönöm az infókat. Háááát, akkor viszek inkább magammal...

Mzille! 2 kislányt várunk. :wink:
mobil
 
 


mobil írta:Köszönöm az infókat. Háááát, akkor viszek inkább magammal...

Mzille! 2 kislányt várunk. :wink:


2kislány? :lol:
Tök jó!
És hogy,bírod így a vége felé a terhességet?Bizti jó nagy pocakod van már.

mimi12
 
 


Ja Mobil!
Míg el nem felejtem.Bár nekem sima szülésem volt.De ha téged neadjisten császároznak,akkor érdemes egy gumis ilyen haskötőt is beszerezni.Bár raknak a császárosokra valami korházi haskötőt de,az nem túl jó,és el is csúszkál.A barátnőmet 2x császározták,és neki nagyon bevált a gumis,tépőzáras haskötő.Azt mondta,sokkal könnyebben mozgott vele,és otthon is még jó ideig hordta.
Szóval szerintem,ha császárra számítasz,akkor érdemes egy ilyet beszerezni.

mimi12
 
 


Liló!

Nati 2 év 4 hónapos, Reni ma 3 hónapos.

Kriszti!

Nati mütéte elhalasztva,mert múlthét pénteken vettek tőle vért másodszorra,mert az elsőnél 48 volt 20 helyett a süllyedése.
A másodiknál már 67 lett.Szóval amig helyre nem jön a vérképe nem mütik. De tegnap reggelre 39 fokos láza volt. Sztk-ban fülész szerint jobb füle hurutos. Erre körzeti doki antibiotikumot irt fel.Mert ugye süllyedése gyulladésra utal,láz.De Nati fogát panaszolj és mind a 4 hátsó jön is neki.Szegény állandóan antibiotikumot kap. Egész dec.-ben azt kapott. És múlt héten nem volt csak beteg.Előtte az volt és most is az.
De ha tényleg füle,akkor szerintem az az orrmandula miatt van.Nem is voltunk sehol csak a szüleimnél,akik nem betegek,akkor ő miért beteg?
Reni még nem kapott oltést,mert folyamatosan náthás.Még Natitól kapta el.

Mzille!

Már befulladt kétszer.
És Nati is asztmás.Ugyanaz a doki látta a kicsit is,mint Natit.
Igen kinőhető. Párom is asztmás volt kicsinek és kinőtte.

Anikó
janiko
 
 


Mimi!

Köszi a jótanácsot, valami hasonlót már sikerült beszereznem. Egyébként egészen biztosan császár lesz, mert a fiam is avval született, és ilyenkor az ikreket nem lehet "rendesen" megszülni. Fél a doki a hegszétválástól. Ezért csak a 38. hét végéig engedi a terhességet.

Hogy bírom??? Háááát... már elég nehezen. :wink: Főleg a tegnapi frontot. Deazért még húzom, ameddig lehet... :wink:
mobil
 
 


Sziasztok!

Én jelenleg a harmadik gyerekkel vagyok állapotos. az első kettőt a Schöpf-iben szültem, a következőt is ott szeretném ha megmarad, nem zárják be. Nektek van valami friss infótok róla?

Ildikó
Kép
Kép
Kép
brandtner
 
 


Sziasztok !

Brandtner: Az utolsó információim szerint marad a kh., csak kevesebb ágyszámmal. Te aláirásgyüjtő ivet aláirtad, tiltakozva a kórház bezárása ellen. Hányadik hét ?? Kinél szülsz ?
:) Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Ma voltam ellenőrzésen, a kórház vélhetőleg marad.... :lol:

Már nem emlékszem ki kereste Olsavszky Szücs dokit, de mégsem rendel az Óbudai Eü Centrumban, ahogy hallottam sőt a Schöpfiből is kilépett.


Cuicc
éppen gondoltam rátok, hogy már illene meglátogatni v meginvitálni benneteket. mi köszönjük jól vagyunk, hétfőn voltunk kontrollon, minden rendben jövő hétfőn eredmény. illetve kiderült, hogy a múltkori is rendben van és "csak" nő ez a gyermek hál'Istennek, de ezt még hétfőn kianalizáljuk. Egyébként pedig most először képzeljétek önként és dalolva bevonult a rendelőbe és hagyta magát megvizsgálni, még a száját is kitátotta 3x modta "ÁÁÁ" sajnos nem volt elég és maradt a spatula. Ajándékba is kapott egyet, amit az adjunktus úr megrajzolt neki, azzal este elmesélte élményeit a papának :lol:
...
ma velem volt a rákszűrésen, elsőre beállt a szőnyi helyére :lol: :lol: :oops: :roll: :lol:

Pusz és Üdv
kisborA.
kisbora
 
 


Sziasztok!

Szilvia3: Az aláírásgyűjtő ívet nem írtam sajnos alá, azt se tudtam, hogy hol tehetem meg. Alá lehet még írni vagy már teljesen el késtem vele? 11. hétnél tartok, jővő héten megyek a dokimhoz. Egyébként a Szőnyinél szültem és nála fogok majd most is. :D

Ildikó
Kép
Kép
Kép
brandtner
 
 


Sziasztok !

Brandtner: Aláirásgyüjtő ivet a portán találsz, én ott irtam alá. De azt hallottam, hogy a felvételi ablaknál is lehet kérni, sajnos, hogy meddig teheted meg ezt nem tudom. Szőnyi dr.? Volt szerencsém vele találkozni, mert az első bébinél, szülés előtt 1 hó-ig bennvoltam a kórházban, szimpatikus volt.
Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Szilvi3!

Remélem emlékszel rám, ugyanis egy szobában feküdtünk, csak amikor eljöttünk, olyan bamba voltam, hogy nem kértem el a számod!

Most látom a vonalzóidat, és ráismertem a három gyönyörű lányodra!
Vendég
 


Sziasztok !

Katiiiii :D
Örülök neked, mi újság veletek? Látom a kép alapján Ricsi szereti a tesót. Nálunk is a két csajszi egyfolytában nyúzza a Sárát. Szopiztok még ? Emlékszel az éjszakai fejésekre, a Dia sebkötözésére, amikor megpróbáltad levenni a ciciről a kisfiát. Ha eszembe jut nagyokat mosolygok rajta. Egyébként a Dia is én is fenn vagyunk az IWIW-en. :wink:
Puszi, ha van egy kis időd irj !
Szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Szilvi!

Persze hogy emlékszem. Diával tegnap előtt beszéltem telefonon, 1-2 havonta jutunk odáig, hogy dumáljunk. Az iwiw-en nem vagyok, már voltam, de elég volt. Mégegyszer meg nem sikerült regisztrálni.

Dobok egy képet, bocsi a többiektől, de Szilvivel együtt éjszakáztunk nyáron...

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

kati76: Nagyon gyönyörű a lányod. Gratulálok.
A lányokról, az albumban "királylányok" néven találsz képeket, igaz nem mostaniak, majd rakok fel újakat. Most mennem kell mert a Sára ordit, a fogai borzasztóan kinozzák, kb. 2 hete nagyon rosszul alszik.
Puszi, szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Már megnéztem a képeket...
Vendég
 


Ja Szilvi utolagós engedelmeddel én is megnéztem a királylányokat!!! Hát gyönyörűek vagytok.

És Petrának is édes ez a képe.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: