Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Pirus!
A terhessegi cukor TENYLEG barkit erinthet es tobbek kozott oriasbebit eredmenyezhet. De legnagyobb veszelye, hogy az utolso harmadban, a terhesseg vege fele a pici minden elojel nelkul egyik percrol a masikra meghalhat. Ezt termeszetesen nem ijesztgetesnek szanom, mert ez extrem ritka esetben fordul csak elo, amikor a terhessegi cukorbetegseg nincs kezelve.

Egyebkent ez nem igazi diabetesz, azt hiszem, egesz pontosan glukoz-intolerancia a neve es az a lenyege, hogy a mehlepeny valahogy (gondolom, hormonalis hatasok miatt) gatolja a hasnyalmirigy inzulin-termeleset. Szoval abszolut nem suly-fuggo. Ami nagyon hajlamosithat ra, az a csaladban elofordulo cukorbetegseg.

Annamari
muter
 
 


Szia Annamari!

Ó, én ezt nem is tudtam! Pedig kérdeztem a dokitól, mert egy vérvétel alkalmával láttam, hogy egy édes löttyött kellett meginni a kismamáknak és többen rosszul lettek. Meg két órával késõbb kellett visszamenniük éhgyomorra. A doki tényleg azt mondta, hogy ennek vannak elõjelei és egyéb vizsgálatok során is lehet következtetni rá.
Most olvasgattam a többi topicot és megrökönyödve észrevételeztem, hogy a Klinikán sok doki nem is vizsgál manuálisan. ??????
Az enyém eleinte 2 hetente most 4 hetente megvizsgál úgy 'rendesen' és utána UH-val is. Most is megyünk pénteken. Én mondjuk a magánrendelésére járok, de már kb. három éve. Valahogy úgy van ez, ha nem fizetsz nincs lelkiismeretes egészségügyi ellátás vagy mi? Mondjuk én nem is gondoltam arra, hogy az SZTK-ba menjek, mert õt nagyon kedvelem és hozzá csak magánúton juthattam be, mert nem a Klinika körzetéhez tartozom.
Azért ez elég nagy disznóság!!!! Tessék minden adófizetõ kismamát rendesen kezelni!

Pirus
pirus
 
 


Szia Pirus!

Ezek szerint hetfoi napokon jarsz hozza az Erzsebet korutra? Akivel egy idoben van a rendelese, az a Vermes doki, en hozza jarok, nala szultem.

Igen, sajnos ma mar az egeszsegugyi ellatas is penz kerdese.

Manualis vizsgalat szerintem fontos, mert a mehszaj zartsagat es kesobb a baba fekveset igy a legkonnyebb es a legbiztosabb ellenorizni.

Ja, babanezobe be lehet menni egesz nap Kép

Annamari
muter
 
 

 
 

Annamari!

Igen voltam már az Erzsébet krt-n is hétfõn, de ott nincs UH, ezért inkább egy Medical Center nevû helyre járok a XVII.-be. Ott péntek d.e. szokott rendelni és van jó kis UH is. Tényleg a másik ajtónál a Vermes doki van. Õt még nem láttam, de jókat írtak róla. Remélem a Mericli doki is jó lesz! Ajánlom is nekiKép
Múltkor, amikor voltam UH-n ott, kértem, hogy csináljon fényképet, kaptam tõle 5db képet, pedig csak max.2 jár és azt mondta, csak a fõnök meg ne lássa. Tök ari.

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok,

En is csatlakoznek a szeptemberi tanfolyamhoz!
Tudja valaki, hogy milyen nap, hanyszor egy heten, stb?

Ildi!

Nagyon koszi az infokat, megnyugtattal, bar nekem is nagyon szimpatikus Gimes dr, nem tudtam szulesnel milyen.
Ha leirtad valamelyik topicba a szulesed tortenetet, szivesen elolvasnam.
Meg azt ird meg legyszi, hogy te megkerdezted e mennyivel tartozol a szules utan, vagy adtal egy osszeget.
Koszi

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Akkor lányok bárki bármit megtud a tanfolyamról jelezze, nehogy mindannyian lemaradjunkKép))))

Picus&Pocak
Névtelen
 


Pirus!

Én se lettem rosszul a terhességi cukron. Pedig ha valaki be van tojva az én vagyok.
Megbeszéltem Pocakkal, ha nem köpi ki akkor utána kap sajtosat. Azt imádjaKép Vittem a Páromat meg a citromomat s a Párom a férfi erejével jól kitudta csavarni én biztos nem tudtam volna annyi citromot belnyomni. Bár majdnem kijöttKép
De túl éltük rendes Pocaklakóm van, nem véletlen imádomKép
Aztán megkapta a sajtját mert nagyon éhesek voltunkKép Annyit szoktam Vele beszélgetni, hogy néha már furcsának tûnik, hogy nem látom!!
Nem tudom ki hogy van vele de nekem a Párom jelenléte sokat számított!!!
Picus & Pocak
Névtelen
 


Lányok!
Tanfolyam kedden délután 14-30-tól van, utána 16.00-tól terhestorna gyógytornásszal. Mindenkinek nagyon ajánlom.
10 alkalom, csak 12 hétre elosztva, mert van olyan, hogy a csapat egyik fele szülõszobalátogat, a másik fele meg légzõgyakorlatokat tanul+ egy pótalkalom, hogy a kispapa is lássa a szülõszobát.

Lola
Lola
 


Kedves Kakukkfû!

Mivel nemtom, mennyire illik másik oldal fórumját reklámozni (MuTeR, drága, szoktuk???- illdii...), inkább nem linkelném be, hanem -ha nem haragszanak a többiek- pár mondatban leírom itt.
Nekem a kiírt idõpont elõtti 1,5 héttel kinyílt egy ujjnyira a méhszáj és szépen fokozatosan rövidült a méhnyak és puhult a méhszáj. Péntekre voltam kiírva, hétfõn azt mondta Gimes dr, hogy másnap reggel a cuccommal együtt menjek be, mert szerinte kedden szülünk. Azt nem árt ha tudod róla, hogy õ híve a kontrollált szülés indításnak. Vagyis ha lehetõség van rá, akkor ne hétvégén és ne ügyeleti idõben történjen, mert olyankor kevesebb a támogató személyzet ha ne adj isten bármi komplikáció lépne fel. Szóval kedd reggel két ujjnyi tágulásnál és folyamatos puhulásnál-rövidülésnél még elmentem elintézni az adminisztrációkat (arra az esetre, ha egy napra még a terhespathológia "foglya" lettem volna). Ekkor a CTG rendszeres fájástevékenységet mutatott, de én ezekbõl semmkit nem éreztem. A déli CTG ezeket még erõsebbnek és gyakoribbnak mutatta, bõ két ujj, rövidülés, puhulás, már nem engedtek ki a vajúdóból. Ott sétálgattam még egy órát és 13:30-kor burkott repeszett, hogy gyakoribbak és hatékonyabbak legyenek a fájások. Onnantól nekem csak egypercesek voltak, nagyon khm... intenzív volt... 16:30-kor mentem át a szülõszobára és 5-kor megszületett a kislányom. Szóval lehet, hogy más doki még várt volna, míg a dolog természetes úton beindul, de én se akkor, se utólag nem bántam/bánom, hogy ilye "természetellenes" módon ráhatottunk. Még azt is szem elõtt tartotta Gimes dr, hogy azért jó kedden szülni, mert akkor szombat reggel (vagyis hétvégére) hazamehetek... Õ a burokrep-tõl fogva végig a környéken volt, Margittal felváltva vizsgáltak. A szülés alatt pedig még a férjemmel is volt türelme foglalkozni...:-)))

Bocsánatot kérek mindenkitõl a hosszúságért!!!

ildib
ildib
 
 


Nem tudom, szokas-e Kép
muter
 
 


Kedves Ildi!

Koszi a tortenetet, sosem hosszu az ilyen, nagyon jo olvasni. Megnyugtato, hogy Gimes ilyen rendes.

Lola,
jo, hogy leirtad, hogy kedden van, mert eddig kedd du tanitottam, igy most idoben at tudom majd tenni az oraimat.
Jo, hogy lesz sok ismeros.
Hogy megy a jelentkezes? Mennyit kell fizetni?
Udv

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Kakukkfû,

Tegnap elfelejtettem: ami a pénz kérdést illeti, azt inkább privátban írnám meg, ha írsz egy mail címet.

Ildi
ildib
 
 


Sziasztok!

Pontosan mikor kezdõdik szeptemberben a tanfolyam? Kár, hogy nem gondolnak azokra a kismamákra, akik még dolgoznak, ja meg kispapákra is. Mindegy valahogy csak el lehet intézni, hogy elengedjenek. Már úgy is megszokták, hogy elkéredszkedem vizsgálatokra, vérvételre, fogorvoshoz stb. Úgy terveztem, hogy még novemberig dolgozom utána pedig otthon pihizek és készülõdök.

Kakukkfû

Mit tanítasz? Én is pedagógus vagyok csak nem tanítok, teljesen más területen dolgozom.

Pirus
pirus
 
 


Sziasztok!

A tanfolyam szeptember 2. hetében kezdõdik, de arra kért a védõnõ, hogy még szeptember elsõ hetébe hívjuk Õt mert hátha valami változik! Minden kedden 14.30 tól 15.30 ig aztán 16.00 kismama torna..
a Fõbejáratnál elõtérbe szokta összegyûjteni az embereket.
12 hét 10 alkalom.

Most ennyit sikerült megtudnom.
Remélem segíthettem. A korházban a 2100290/3246 telefonszámon lehet a védõnõt megtalálni neve: Németh Éva

Picus&Pocak
Névtelen
 


Picus!

Akkor nem is kell elõtte jelentkezni a tanfolyamra, hanem egyszerûen odaállítunk? Tornázni nem szeretek, de azért kipróbálom.

Pirus
pirus
 
 


Pirus!

Szerintem nem kell jelentkezni hiszen nem kötelezõ!!!
Azért itt nem kapunk jegyet stbKép
Ez a saját érdekünk, hogy elmegyünkKép
Én se szeretnék tornázni de mivel gyógytornász lesz ott nem ártana vele beszélnem ....
Majd meglátjuk!

Picus&Pocak
Névtelen
 


Sziasztok!
A tanfolyam ingyenes, a TB állja. Tb kártyaszámot fel kell írni.
Jelentkezni sem kell, semmi nem kötelezõ, nem kell végig ott lenni, csak érdemes. Nagyon jó témák vannak. Adnak tematikát, kb lehet tudni, mikor mi van, így ha nem tudsz mindegyiken ott lenni, lehet szelektálni.
A torna is ingyen van, vigyetek tornacuccost.

Lola
Lola
 


Sziasztok!

A tanfolyam ingyenes es nem kell ra elore bejelentkezni.

Annamari
muter
 
 


Sziasztok!

Milyen jó, hogy itt már tapasztaltak is vannakKép
A tornacuccos az már csak egy mackó alsó meg egy rövidujjú lesz hiszen én már semmi másba nem érzem magam kényelmesen csak mackónadrágban. Kis Pocak már csak növeszti magátKép)

Picus&Pocak
Névtelen
 


Pirus!

Zenetanar vagyok, most zeneiskolaban tanitok szolfezst.

Ildi!
Elkuldtem az e-mail cimemet, de most itt is megadom.
Koszi

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok!
A klinika kertjébe is be lehet állni, persze kapusa vállogatja,egy kis pénzt nem árt neki adni. A klinikára a kertbõl is be lehet menni hátulról.
Nekem a mothercare szoptatós melltartó jött be, volt egyszer egy kiárusításuk. Egyébként az Anita is jó. Olyat vegyetek, ami egy kézzel is ki- és visszaoldható. Ja, és csak akkor, amikor már csak pár hét van hátra, addig úgysem tudjátok hogy mekkora fog kelleni.
Sajnos az én tapasztalataim nagyon kritikusak a klinikáról, talán nem is idevalók... Jelenleg máshova járok, hát ég és föld mind szakmailag mind emberileg. Persze kinek mi a fontos...
A baby-blues természetes, pár napos "hormonális" dolog a szülés után. Akkor van baj, ha elhúzódik, ha túl erõs,(depresszió) ha titokban olyan gondolataid támadnak hogy magadnak vagy a babának árts.(pszichózis)
Szandra
Szandra
 


Szia Szandra!

Ird le kerlek, mik a tapasztalataid a Klinikarol! Akar mailben is a pancsika@mailbox.hu cimre!

Annamari
muter
 
 


Nekem is légysz, Szandra!

Puszi: Kata

Moszat76@freemail.hu
kata
 


Ildi,

A szülés anyagi vonzatai engem is érdekelnének, mint Kakukkfüt (kinek-mennyit-mikor...). Megirod privátban?
parazita@freemail.hu

Köszi!
Zita
parazita
 


Szandra!

Nekem is továbbítsd légyszi a klinikai élményeidet! Dr. Mericlit ismered?

pirusl@hotmail.com

köszike

Pirus
pirus
 
 


Szandra! Szerintem ird le ide, hiszen ugy latom mindenkit erdekelKép Ha megsem szeretned, akkor kuldd el leci nekem is mejlbenKép urbano@budapest.hu

orsoly
orsoly
 


Sziasztok!

Anyagiak: en ugy fizettem, hogy a vizit dijat megszoroztam tizzel (elvileg kb 10 terhesgondozas van egy terhesseg alatt) es azt adtam oda szules utan, igy gyakorlatilag az osszes vizit dijanak a duplajat adtam osszesen.

Hu, ezt jol megaszondtam Kép

Annamari
muter
 
 


Kedves Kakukkfû és Zita!

Nem felejtettelek ám el Titeket közös orvosunk javadalmazása ügyiben, csak pillanatnyilag sztrájkol az emilünk. Ha probléma elhárul, emil repül!!! Addig nem ám szülni...:-)))

Ildi
ildib
 
 


Köszi, Ildi!
Igyekszem! Bár ma egy nem jól megcsinált CTG-vel és egy "gond lehet az áramlással" meg egy "jó lent van a feje" megjegyzéssel sikeresen megrémisztettek, hogy na akkor engem már itt is fognak... De szerencsére kiderült, hogy minden rendben van, úgyhogy 2-3 hetet még talán kihúzok. A sok hercehurca miatt Margittal sem volt alkalmam beszélni, de pénteken úgyis vissza kell mennem, úgyhogy talán majd akkor.
Üdv:
Zita
36+3
parazita
 


Zita, ne parazz Kép Kép
Nekem is ez volt es 39 hetesen szultem. Nekem jo volt amugy a CTG, marmint jol volt megcsinalva, csak eppen 10 percenkent 100%-os fajasokat mutatott. Ezt mondjuk minden CTG-n eljatszottuk es persze Balazs is vegigaludta az egeszet, szoval mindenki biztos volt benne, hogy szulok, kiveve a dokimat es engem Kép

Annamari
muter
 
 


Kösz a biztatást, Annamari!
A baj eleve ott kezdödött a CTG-n, hogy babamozgás-nyomót nem is kaptam, mert hogy "el van romolva". Jó, mi? Nekem a fájáserösség OK volt, inkább a baba-fronton nem sikerült a dolog, ezért kellett még UH-s flowmetriára is menni, ahol kiderült, hogy minden OK, viszont az is, hogy jól lent van a gyerek feje, na erre manuális vizsgálat. Jó fej volt Gimes, mert azt mondta, hogy "lehet, hogy felülröl nézve nagyon lent van, de alulról nem...". Szóval ezzel sincs gond. Majd meglátjuk. Most már tölem bármikor jöhet, csak nem örültem volna, ha váratlanul kell ottmaradnom a klinikán...

Zita
36+4
parazita
 


Zita,

Ha ez vigasztal, nekem EGYETLEN EGYSZER sem "jutott" mozgásjelzõ joystick a CTG-ken pedig a végén már 2 naponta jártam... Épp Gimes dr mondta, hogy neki aztán nem hiányzik... Jó, mondjuk a végén már csak Margit csinálta a CTG-ket és a szülõszobai gépeken eleve nincs is ilyen jelzõ.
Arra gondoltam, hogy ha fel akarjuk pörgetni a pénz infó dolgot és nem gázos Neked, küldj egy mobil számot az itteni mail címemre és SMS-ben megküldöm amit mail-ben nem tudok. (Kakukkfû, ez Rád is vonatkozik, ha akarod.) Fogadni ugyanis tudok mail-eket, csak küldeni nem:-(

Kitartás a Picúrodnak...:-) Ja és ALUDJ, ALUDJ és ALUDJ amíg teheted!!!

Egy anyuka, akinek 5 hete inkább már szemes a karikája...
ildib
 
 


Ildi,
mondom a mobilszamam:
06204519264

Koszi, Kép

Kakukkfu
kakukkfu
 
 


Sziasztok,ide személyes és jogi okokból nem, de bárkinek mailen válaszolok.
Akik kértétek, levél ment.
Szandra
 


Kedves Ildi,

Köszi a mailt!!!!
Sikerült beszélnem Margittal, és a mai CTG-t már ö csinálta - jó is lett Kép Legközelebb csak hétfön kell mennem. Remélem, kihúzzuk 15-éig, mert Gimes kedden elmegy és csak akkor jön vissza.

Üdv:
Zita
parazita
 


Kedves Zita!

Nagyon örülök, hogy minden OK Veletek!!! Én is voltam tegnap bent, ott csücsültek a pocakosok...:-)

Margit amúgy nagy CTG-varázsló (is)! Nekem ha a laborban rossz is lett, Nála mindig nagyon szépen sikerült!

Hát, akkor nincs más hátra, 15-éig tessék fejen állni...:-)))
ildib
 
 


Sziasztok!

Jon most valaki a szulesfelkeszitore? Olyan ize egyedul beallitani, de Pirus eltunt...Kép

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly!

A Pirus beteg s nem tudott feljönni mert már a múlthéten megbetegedett. Jómagam voltam a felkészítõn. Te hol ültél?
Piirus jövõhéten már jön!!
Picus&Pocak
Névtelen
 


Szia Picus-Pocak!

En az ajto feloli sorban ultem, rozsaszin felsoben. Te melyik lany voltal?Kép Igazsag szerint en majdnem elaludtam, meleg is volt, na meg igazan erdekes dolgok meg nem hangzottak elKép JOvo heten akkor majd keressuk egymast, ok?

orsoly
orsoly
 


Szia Orsoly
Ajtó felöli sor elsõ ember. Nem Te ültél oda hozzánk a padra, még az aulában? - rózsaszín felsõ és piros hosszúujjú alatta. Fekete hosszú hajjal?
Hát akkor ezzel, hogy nem volt valami érdekfeszítõ nem voltam egyedülKép

Picus&Pocak
Névtelen
 


Picus&Pocak! De, en voltam....te akkor ruhaban voltal, igaz?Kép Remelm azert a kovetkezo jobb lesz, de tuti is, akkor mar konkretumok lesznek jobbanKép

orsoly
orsoly
 


orsoly!

Hát akkor igenKép Én voltam Pocakkal. Hát ennél már csak jobb lehetKép
Köztünk ült az a hölgy aki okt. 21-én fog szülniKépS kaptál tõlem jegyzet papírtKépKép Amit semmire nem tudtál használniKép
Jó hétvégét!
picus&Pocak
Névtelen
 


Sziasztok!

Tudom, hogy OFF, de ha nem okoz problemat es van 2 percetek, szavazzatok kerlek a Kisfiamra itt es itt!

100000 koszonet! Kép
Annamari
muter
 
 


Annamari,
Szavaztam Kép

Láttam a készülö szülöszobákat - szép nagy zöld neonbetükkel már ki volt irva, hogy Szülöszoba (a földszinten, a CTG folyoso végén), de én már csak a következö gyereket fogom ott szülni, maximum...
Egyelöre drukkoljatok a mostani babához! Már alig várom, hogy lássuk egymást...

Zita
40+1
parazita
 


Koszi szepen es drukkolok!!! Kép
muter
 
 


Zita!!!

Ti még egyben???!!! Hát ez nem a mi jó Gimes dr-unkra vall...:-))) Gondoltam rád és tutira vettem, hogy már javában babázol!!! DRUKK-DRUKK-DRUKK!!!

ildi
ildib
 
 


Sziasztok Lányok!

Annamari, nagyon édes a kis Bazsóka, én is szavaztam! Képzeld, nekem is kisfiam lesz, Zsombor. Megmutatta a 19. heti UH-n a kukacát.
Én múlt héten voltam a tanfolyamon, de nem jutottam fel a szülõszobára, mert sokan voltak, így azok mentek látogatni, akiknek nagyon sürgõs, mert az utolsó hetekben vannak. Állítólag az új szülõszoba már rég készen van és csak átadásra vár, de lehet még januárig sem adják át, amikor nekem esedékes lenne, mert tönkrement a vállalkozó, bár nem értem ettõl még miért nem adják át.
Picus volt és mesélte, hogy nem egy leányálom a mostani. Engem lehet jobban fog idegesíteni más hölgyemény sikoltozása, mint a saját fájdalmam. Ismerem magam...
Pirus
pirus
 
 


Lányok!

A szülõszoba... Én 27 hónapja szültem a kislányomat, és a dokim azt mondta, már az új szülõszobán fog a világra jönni. Nem sikerült. Gondoltam, majd a második. Õ 15 hete született, szintén nem az új helyen. Bár császár lett a vége, de új császármûtõ is van. Vagyis lesz.
A mostani se túl rossz, bár a vajúdó elég kicsi, és ha telt ház van, nem valami kellemes. De ha már ott tart az ember, akkor jóformán mindegy, hogy milyen a csempe színe, és fal vagy függöny választja el a másik nõtõl.
De azért nem kell feladni, hátha valami csoda történik.

ZMariann!
Mi van Veled mostanában? Sehol sem talállak!!!! Voltál már Takácsnál az új baba miatt?

Panda

panda
Halásztelek
 
 


sziasztok!

jön a jövõhéten kedden valaki a szülésfelkészítõre?
Andy
Névtelen
 


Szia Szandra!

Ird le kerlek, mik a tapasztalataid a Klinikarol! Akar mailben is:andy78@freemail.hu.


Valaki ismeri Ács Doktort?
Ja még valami, hogy tudok azonosítot szerezni, hogy ne legyek névtelen.

Köszike Andy
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: