Új privát üzeneted érkezett!

Monny, nem Istvanos, ugyhogy nyugiKép

Kép
babarozsa
 
 


Sode
ha muszaj, akkor semmi ellenvetesem...igazabol a stilus nem tetszett!

Kép
babarozsa
 
 


Babarózsa,
én pont úgy gondolkodom jelenleg, mint te. Kórházi, de zavartalan szülést szeretnék. De annyit változott a hozzáállásom a másfél évvel ezelőttihez képest, hogy nem zárom ki azt, hogy esetleg valamikor eljutok az otthonszülésig. Egyébként az az érdekes, hogy a barátnőm, akivel majdnem együtt szültünk, és aki szintén terhes most (és aki orvos), teljesen ugyanígy változott a szüléshez való hozzáállásában, mint én.Kép Szerintem is túl sok a beavatkozás manapság, ezért muszáj nagyon körülnézni dokiügyben. Most olvasom, mit írsz a dokidról, hát elég szörnyű.Kép Aktív szülésvezetés, jaj... Remélem, találsz valami megoldást!

Kóbor
kóbor
 
 

 
 

Babarozsa

Nem irigyellek, főleg, hogy túl későn derültek ki a dolgok. Kép
Véleményem szerint egy ügyeletessel sem járnál rosszabbul. Kifizetsz egy csomó pénzt, és nem is vagy elégedett... Kép
zsana75
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mikor célszerű elkezdeni szülésznőt keresni? És mennyivel szülés előtt illik felkérni?
Nem tudjátok véletlenül a dr. Gajdossal ki szokott dolgozni? Az az aszisztense aki a magánrendelőjében van, ő szülésznő is, vagy csak ott szokott lenni a rendelésen (mintha egyszer láttam volna a kórháznál)? Őt hogy hívják?
Előre is köszi!

Zsuzsi (27+5)
zsisske
 
 


Kobor, Zsana,
tudjatok sokan nem ertenek velem egyet, hogy mit akadekoskodok, csak legyen egeszseges az a gyerek, es mindegy, hogy hogy jon ki, persze vannak akik megertik, hogy mirol beszelek!
nem konnyu, meg a vegen engem hibaztatnak, mert a legjobbat szeretnem a gyereknek, es magamnak

Kép
babarozsa
 
 


Szia Zsuzsi!
Gajdos én úgy tudom,hogy Hajdú Barbi szülésznővel dolgozik együtt.

Én a 35.héten kerestem fel először a szülésznőmet.De úgy tudom nem is szeretik ha előbb jelentkezik az ember...Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Szia Dia!

Köszi az infot. Akkor még van időm. Addig még a dokinénivel is beszélek (szerintem többször is), majd őt is megkérdezem.

Zsuzsi
zsisske
 
 


Szia Dia!

Egyebként tudsz még valamit a Hajdú Barbiról mint szülésznőről? Próbáltam utána nézni, de nem nagyon találtam semmit se róla.
Köszi:
Zsuzsi
zsisske
 
 


Sziasztok!
16 hetes kismama vagyok:Az Istvánban fogok majd szülni!Tud valaki valmi infót Dr.Horváth Mihályról.Én eddig nagyon meg vagyok vele elégedve,de még nem szültem nála!
Köszi előre is
trixike
 
 


Szia Zsuzsi!
Barbi nagyon aranyos,közvetlen csajszi.KépKb:28-30 éves lehet.Egyik netes barátnőm vele szült és csak jókat mondott róla.Én is vele szerettem volna szülni,de sajnos a dokim mással dolgozott együtt.De szerdánként van szülésfelkészítő tamfolyam 3-5-ig,és a végén fellehet menni a szülőszobára akkor tudtok találkozni.Így "titokban"is megnézheted,hogy szimpi e neked.Kép

Trixike!
Igaz,nem ismerem a Horváth dokit személyesen,de mint kivülálló kismama azt láttam,hallottam a kórházban,hogy a betegeivel mindig szépen,kedvesen beszélt.Kép

Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Én most kezdtem a 30. hetet, szintén az Istvánban szeretnék szülni, bár most éppen dokiváltás közben vagyok.Kép A topikot már nagyjából végigolvastam az utóbbi pár napban, most csak benéztem beköszönni a csendes "kukkolás" után. Az első babánkat várjuk, és úgy néz ki, kisfiú lesz.

KépKép
connie
 
 


Köszi Dia! Majd akkor szerdánként megpróbálom "kikémlelődni", hogy ki milyen.Kép

Zsuzsi
zsisske
 
 


Varvi,

köszönöm szépen a válaszodat Vojcekkel kapcsolatban. A megérzéseink nagyon hasonlóak. Te meddig jártál hozzá? Én is aránylag jónak tartom nőgyógyászként, de gyanús volt nekem pár dolog.(pl. labor nélkül írt fel antibiotikumot) (Én az elmúlt 4 évben 7 orvost fogyasztottam el, a részükről való kedvezőtlen hozzáállás miatt.) És most kihez jársz? Tudnád ajánlani? Én pár hónapon belül gyermeket szeretnék és nem akarok orvostól orvosig rohangálni, szeretnék végre egy JÓ orvossal találkozni. Kérlek válaszolj ide vagy a profilomban levő e-mail címre, ha olvasol. Előre is köszike!
Lola
lolita
 
 


Sziasztok Lányok!
11 hetes terhes vagyok és S.O.S. orvost szeretnék választani az István Kh.-ból.
2 tippem is van: 1. Dr.Siklós Pál
2. Dr. Horváth Mihály
Meg tudnátok nekem adni privátban az elérhetőségüket és a rendelő-árakat?
A címem: azmin@freemail.hu
Köszönettel: Azmin
azmin
 
 


Lldicsi!

Köszi az infót.Azt saját tapasztalatból tudom,hogy nagyon kedves,türelmes és ami fontos megbízható! Trixike
trixike
 
 


Kedves Istvános kismamik!
Lenne egy kérdésem a születésfelkészítésről. Azt tudom, hogy minden szerdán van 3-tól de mikor lehet megnézni a szülőszobát? Időpontot adnak erre is?
Puszi mindenkinek.
monny
 
 


Szia Monny!

Minden felkészítő után meg lehet nézni a szülőszobát (feltéve, hogy nincs teltház, mert akkor várni kell).
Nincs külön időpont, de van egy javasolt létszám (talán 8-10 fő), aztán az egyezkedést az érdeklődőkre bízzák. Több embert is beengednek, de valóban jobban jársz, ha kevesebben vagytok, mert akkor jobban szét tudsz nézni és el tudsz beszélgetni a szülésznőkkel.
zsana75
 
 


Köszönöm Zsana.
Azért fontos mert apa sajnos nem tud olyan könnyen elszabadulni a munkahelyről.
Mi a véleményed az Istvánról? Van már szülésznőd?
monny
 
 


Véleményem természetesen van, méghozzá pozitív, különben nem itt szülnék Kép, de tapasztalatom még nincs, bár néhány héten belül azzal is szolgálhatok. Március 13-ra vagyok kiírva, majd utána jól leírom a véleményemet Kép.

A szülésznő dolgon sokat vaciláltam, de azt hiszem, mostmár biztos, hogy nem fogok választani. Tulajdonképpen mindenkiről inkább csak jót hallottam, azt meg nem igénylem, hogy valaki végig velem legyen és fogja a kezem, arra ott a párom. Azt hiszem, kényelmetlenül érezném magam, ha tudnám, hogy csak miattam kellett bejönnie.
zsana75
 
 


Köszi még egyszer Zsana. Már csak egy nagyon kínos kérdésem lenne. Megírnád nekem, hogy hogyan "intézed" a hálapénzt? Nyugodtan írj priviben.
monny
 
 


A "hogyan intézem" kérdés gondolom az összegre és az időpontra vonatkozik, meg hogy kinek.
A válaszom: még nem tudom Kép. Majd eldől addigra ez is, meg persze a körülményektől is fog függeni.
zsana75
 
 


Igen erre gondoltam, ez annyira kínos Kép
Senki nem szeretne csalódni sem csalódást okozni.
Nem elég, hogy tele vagyunk mindenféle gondolattal a szülés előtt még ezt is "intézni" kell.
Vigyázz magatokra és légy bátor Kép
Azért remélem, hogy szülés után megírod majd.
Puszi
monny
 
 


Monny,
Ha tudsz, érdemes érdeklődni, hogy mennyit szokott kapni az orvosod. Választott szülésznőnek tudtommal 20-25.000-et szokás adni, a dokinak meg 40-50.000-et. (Ez ilyen általános budapesti ár.Kép
Ahogy másoktól hallottam, közvetlenül a kórházból való távozás előtt intézik, vagy a hat hetes felülvizsgálaton, nem rögtön szülés utánKép

Azmin,
Én mindkét dokiról csak jókat hallottam, egy barátnőm Horváth dr.-nál fog szülni, én meg most készülök Siklóshoz átmenni, mert az én eddigi dokim nincs a helyzet magaslatán.Kép A végösszeg ugyanannyi mindkettőjüknél, csak más elosztásban.Kép

KépKép
connie
 
 


Zsana, Monny, azt hiszem, a fapofa az egyetlen jó megoldás. Sem a szülésznők, sem a dokik nem tőlünk kapnak először hálapénzt. És ha kértetek EDÁ-t, akkor az anesztesről se szabad elfelejtkezni... Meg aztán a csecsemősök... És a neonatológussal mi a helyzet? Adtok, nem adtok? Ha igen, mennyit? (Ezért kényelmes nekem a magánorvoshoz járás, mert ott legalább a dokival tiszta az ügy.)
Bár nem épp szülészeten, hanem ortopédián és kardiológián volt alkalmam a közelmúltban megtapasztalni sajnos, hogy bizony a jó doktorbácsik-nénik egyszerűen rutinosan megteremtik a hálapénz adásának és fogadásának diszkrét és egyértelmű alkalmát! ("Kedden délután be tetszik jönni az ügyeletbe, akkor odaadom a nagyika zárójelentését!" - Csak a hülye nem érti.)

Connie, ki a volt dokid és miért hagyod ott? (Már ha publikus.)

Kr.
krtek
 
 


Köszönöm szépen Connie.
Még egy pénzzel kapcsolatos kérdésem lenne: ha felvetetjük az UH-t akkor mennyit kell fizetni?
monny
 
 


Krtek,
Ha a kezdőbetűk mondanak valamit: Dr. V.H., és nő. Nagyon túl van terhelve, hét hónapja járok hozzá, de azt sem tudta legutóbb ki vagyok, nincs egy rendes kartonja a betegekről, nem találta, hogy már írt fel nekem legutóbb vasat. És annyira fáradt volt, hogy majdnem bealudt rendelés közben, nem is fogta, amit mondok, öt percen belül kétszer beszélte meg velem ugyanazt a témát. Biztos is, hogy sokat dolgozik, de nem bízom benne, hogy szülés közben döntésképes tudna maradni, pláne mondjuk éjszaka. Pedig nagyon szimpi volt az elején. Meg nem is volt ennyire leterhelt.

Monny,
A kórházi uh-ra mi vittünk kazit és tőlünk nem kértek pénzt. De volt akitől meg egy ezrest. Nem tudom, pontosan hogy működik ez. Lehet, hogy nem volt náluk kazi, vagy csináltak 3D-t is?

KépKép
connie
 
 


Szia Connie,

nekem elég sokat mondanak a kezdőbetűk, én is hozzá járok, és már bármelyik pillanatban szülhetünk.
Nekem korábban ajánlották, és mikor kiderült, hogy babánk lesz, eszembe sem jutott mást keresni.
A problémádat értem, és osztom. Nekem is fel kellene hívnom a héten (kérte), de nem fogom, mert minden rendben és úgysem tudja, hogy ki vagyok.
Csomószor volt, hogy 18-22-ig ültem a magánrendelésén, mire bejutottam, és tényleg mindig fáradt volt.

Azt mondta, hogy ha indul a szülés, akár éjszaka is, egyből hívjam. Hát, ha ráérsz még pár napot, akkor beszámolok neked, hogy milyen volt a szülésnél. Egyébként a kórházban dicsérik, hogy nagyon aranyos és kedves...én bízom benne...
delma
 
 


Szia Connie!

Én is Siklós doktorhoz járok a magánrendelőjébe, de még nem volt bátorságom megkérdezni, hogy a szülésért mennyit kér. Direkt azért járok magánrendelőbe, hogy a legkevesebbet kelljen olyasmivel foglalkoznom, hogy kinek mikor hogyan mennyit kéne csúsztatni. Szeretem ha megmondják, minek mi az ára, igy tiszta.

Szóval ha te tudod, hogy ő mennyit kér a szülésért még a magánrendelő diján kivül, légyszi ird meg emailen, a profilomban ott van a cimem!!!

Köszi!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Connie, köszi az infot, meg vagyok könnyebbülve, hogy nem az én dokimról van szó. És tökéletesen érthető, ha másik doki után nézel, mielőtt - minden jószándék és szakmai tudás ellenére - esetleg valami nagyobb gáz lenne.
Kr.
krtek
 
 


Delma,
Én már biztos, hogy váltok, mert pénteken elég ijesztő tapasztalataim voltak. Azzal kezdtük, hogy nem bírja a gyomrom a vastablettát, amit felírt, megbeszéltük mit szedjek helyette. Utána megvizsgált, az öt perc, majd elkezdte lapozgatni a kiskönyvemet, hogy úgy látja az előző eredmények alapján még nem írt fel nekem vasat.Kép
Eddig is azért maradtunk, mert egyébként meg tényleg kedves és aranyos, én is hozzá jártam már a terhesség előtt is. Sztem szakmailag is jó. De ezek után én már nem bízom benne, és nem tudnék nála nyugodtan szülni. Biztos csak pechem van, hogy pont egy ilyen időszakot fogtam ki, mert régebben nem volt ennyire hulla.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Én egy kis segítséget szeretnék kérni. Ha minden jól megy én is az István kórházban fogok szülni. Én vidéken lakom kb 120 km-re Bp-től. Azért fogok itt szülni, mert volt két szívműtétem és syncumart szedek (ez egy véralvadás gátló gyógyszer). Ebben a kórházban van biztonságos együttműködés az Országos Kardiológiai Intézettel és innen küldtek egyenesen a Siklós dr-hoz. Kb 1-1,5 havonta megnéz egyszer, amikor felutazunk, de az utolsó hónapban be kell majd feküdnöm, vagy minden nap bejárnom, ha tudunk szállást rendezni.
Amiben a segítségeteket kérem először is a Siklós dr-ról némi info. Nem a magánrendelésére járok, még pénzt nem is adtam neki, de úgy tünt, mintha kerülné is a lehetőségét (sosem voltunk még kettesben, mindig volt ott valami asszisztens, vagy nővér), én meg nem igazán értek ahhoz, hogy ezt hogy lehetne szóba hozni. Így aztán azt sem tudom, hogy nála fogok-e szülni, vagy az ügyeletesnél. Lehet, hogy ha felköltözünk, akkor már a magánrendelésére kellene járnom, de nem tudom ez mennyire drága. Ugyanis az utazgatás és a szállás költségei az összes pénzünket felemészti.
Ha mégis csak az ügyeletes orvost teszi lehetővé a pénztárcánk, akkor is nyugodt lehetek-e? Eddig csupa jót olvastam itt erről is.
És amiről még nagyon szeretnék hallani: Ha valaki hasonló betegséggel szült már, vagy ismer olyan kismamát akinek ilyen problémái voltak, kérlek írjon, mert igazság szerint borzasztóan félek. Május 26-ra vagyok kiírva és úgy érzem rohamosan fogy az időm és még semmit sem tudok.
Előre is köszi mindenkinek!
Kriszta
kkrisztina
 
 


Szia Kriszti!

A Társalgóban a Fogamzás,várandósság,szülés topikban talán találsz hasonló problémával rendelkezőket. Én is az Istvánba megyek, de 06.12-re vagyok kiírva. Amúgy van még néhány "Istvános topik" és jókat olvastam az orvosodról munkaügyileg. A hálapénzhez az asszisztensek is hozzá vannak szokva Kép Te tudod, mennyire engedheted meg magadnak. Mivel nincsen pénzetek - ami szerintem nem ritka -, nyugodtan kérdezzed meg, mire számítsál a szülésnél, mennyi pénz legyen nálad (ez egy jó kérdés) és erre mond ezt vagy azt, szerintem ne parázz, foglalkozz inkább a babával mint az anyagiakkal, nehogy aztán az idegtől hamarabb meginduljon. Amúgy szerintem nagyon jók az Istvánosok, bárki is legyen bent - bár nekem az első babám lesz, tehát a tapasztalatok máséi, napok óta itt lógok és olvasok.
Sok sikert! Timi
timmba
 
 


Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani, hogy mikor kezdődik az új szülésfelkészítő tanfolyam?
Dr. Siklós Pál nekem is egyre szimpatikusabb, én is hozzá járok, de én a magánrendelőjébe.
Heni
hencsike
 
 


Szia Heni!

Ma van az 5. előadás, a 6-ból szóval szerintem rögtön utána kezdik az elejéről. Azaz, ha jól számolom márc. 2-án. (De ez csak saját kútfő)

Zsuzsi
zsisske
 
 


Sziasztok
Valaki meg tudná adni Siklós Pál magánrendelésének címét és a telefonszámát? A hozzászólások alapján O a legszimpatikusabb és lassan fel kellene keresnem.
Az email címem kispanka@yahoo.com
elore is köszönöm
kispanka
 
 


Szia Delma!
Én is V.H.-hoz járok és idáig meg voltam vele elégedve. Érdekelne, hogy milyen volt vele szülni, örülnék ha megírnád, akár priviben. Email címem: zoard05@hotmail.com
zoárd
 
 


Krisztina, Panka,
Írtam nektek mailt.

KépKép
connie
 
 


Heni!

Én hétfőn telefonáltam a kórházba a szülésfelkészítő miatt. 6 előadásos sorozat, hetente egy szerda du. 3-tól ebédlőben. Folyamatosan ismétlődik, tehát, ha most kapcsolódsz be mondjuk a negyedik részbe, akkor 3 hét múlva ott lehetsz az elsőn és így tovább. Így tutira nem maradsz le semmiről!

Timi
timmba
 
 


Lányok,
A szülésfelkészítőre érdemes kicsit hamarabb odaérni, fél 3-tól már nyitva az ebédlő, mert nagyon sokan vannak, és jó helyet csak a koraiak kapnak.Kép
Ha jól sejtem, most a Babaápolás, szoptatás következik, jövő héten, és utána kezdődik előlről.
Felkészítés után van lehetőség szülőszoba látogatásra is, 6-8-10 párnak.

KépKép
connie
 
 


Köszi az infókat a szülésfelkészítőről.
Heni
hencsike
 
 


Timmba és Connie!

Köszönöm szépen a segítséget!

Továbbra is keresek olyan kismamákat, akik szívbetegséggel szültek, vagy fognak szülni, különösen azokat, akinek (mű)billentyű problémáik vannak. Nagy segítség lenne a tapasztalatcsere, mivel ezzel a betegséggel való szülés a szakemberek szerint is újdonságnak számít, ezért elég ritka. Jó lenne tudni, hogy valaki már túl van ezen és a saját tapasztalatait ismerni.

Köszi

Kriszta
kkrisztina
 
 


Szia Lola!
Sokáig nem néztem be,annyi dolgom volt, de most válaszolok.Én a Vojczek dr-hoz kb. 1,5 évig jártam, bár összesen tán 3-4 alkalommal kellett csak mennem hozzá hál' Istennek a bébi érkezése előtt. Aztán amkor kiderült, hogy jön a kis drága, akkor még vagy 2-szer elmentem hozzá, de a második alkalomnál (10. héten) már végképp tudtam, hogy nem maradok ott. Most az Istvánban, akinél vagyok még nagyon nem ismerem, nagyon jó szakorvosnak tartják, Dunakeszin van a rendelése, ahol én is lakom,(ez se volt egy utolsó szempont) de nem egy "cserfes" ember, ahogy a kollégái is jellemezték. Viszont válaszol mindenre akármennyit kérdezek, bármennyi időt odaszán ha kell, nincsenek allűrjei, mint a Vojczeknek voltak, de olyan kis csendes ember, nem egy barátkozós, kedveskedős típus. Nem az a fajta nőgyogyó akiért rajongani szoktak a kismamák,és akit valósággal imádnak, de eddig nagyon normálisnak tartom, remélem nem változik meg róla a véleményem. És nem is olyan pénzre hajtós fajta, bár a Vojczek se volt az szertintem. Amúgy Sziklai Péternek hívják, de tényleg nem tudnám azt mondani, hogy nagyon klassz ember és szívből javaslom, mert még kevés a tapasztalatom, de remélem nem fogok csalódni benne.Az biztos, hogy fogok szülésznőt is választani mellé, mert a finomságokhoz nem hiszem, hogy nagy érzéke van, viszont nincs orvosi felsőbbrendűségi betegsége se, és azt gondolom (és mesélték is, hogy)hallgat a szülésznőre, meg engedi nekem is azt csinálni ami jól esik, mármint ha annak orvosi akadálya nincsen. Szóval bizakodok! Hú, jó hosszú lettem! Majd tudósítsál, hogy döntöttél Vojczekkel kapcsolatban.
Szia:
Vivi
varvi
 
 


Connie! Vagy Valaki!
Tudnátok segíteni hol van Siklós dr magánrendelője, mennyi a vizitdíj hol lehet időpontot kérni. Köszönöm Tünde
tundid@citromail.hu
tundid
 
 


Tundid!
Küldtem mailt.

KépKép
connie
 
 


Sziasztok Mamák, Kismamák!
Boldogan böngészek és örülök, hogy nem vagyok egyedül.
Nekem a hálapénzzel lenne kérdésem.
Menyit, kinek és mikor?
Köszike! (Ha lehet küldjétek az e-mail címemre)
Suzi
suzana
 
 


Szia Suzi,
Böngéssz vissza, nemrég volt erről szó, vagy 5-6 üzivel ezelőtt.

KépKép
connie
 
 


Családon belüli megszólításokról készítek felmérést (magyar és norvég viszonylatban) és nagy segítség lenne számomra, ha kitöltenétek az alábbi oldalon található kérdőívet:

www.sammm.fw.hu

Nagyon szépen köszönöm!

- Adrien
ui: Remélem, senki nem veszi zokon, hogy beírtam ide, de az aktív témáknál nagyobb eséllyel találok válaszadókat. Köszönöm a megértést!
sadrien
 
 


Szia Connie!

Köszönöm szépen!

Üdv: Suzi
suzana
 
 


Adrien, én kitöltöttem, irtó kiváncsi vagyok, mi jön ki ebből! Tkp. mire irányul a kutatás?

Suzi, nem csak ebben a rovatban, de más kórházakéban is olvashatni a témáról. (Másik istvános topicok, Szuper nőgyógyászod van... topic stb.) Az árfolyam, gondolom, hasonló Bp.-szerte.

Kr.
krtek
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: