Új privát üzeneted érkezett!

..szia Ed :D
..már azt hittem, "egyedül vagyok"...szívemből szólsz, de már nem akartam folytatni...pedig szinte semmivel nem értek egyet amit Noémi írt...(bocs)
Egyébként Noémi, te kire haragszol pl, hogy bezár a kórház, mert írod a másik topicon, hogy GY.F.fun vagy, hiszen ők zárják be :shock: :!: és ezt már nemigen lehet másra fogni, mivel immáron 6 éve övék a hatalom!!?Nem akarok kötözködni, de kicsit sok az ellentmondás abban amit írtál... mindegy, csak nagyon felháborít ez az egész azért kötekszem...

" Minden nemzetnek olyan kormánya van, amilyet megérdemel..."
Gróf Széchenyi István

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Ed, Többiek..

Ha jobb idő lesz találkozhatunk azon a tuti kiránduló helyen amit mutattál..nekünk is nagyon tetszett!

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziazstok
Na ne már lányok- asszonyok, a Gyurcsány-Orbán topikba csöppentem?
Sajnálatraméltó mindkét párt rivalizálása, már nem is mondom kinek az oldalán álltam annak idején, ez az az egész úgy ahogy van egy nagy rakás..., tényleg ezt érdemeljük :(
Az egyik barátnőm hívott délben, aki a HirTv-ben hallotta, miszerint bezárják a Söfit, Sváb-hegyi Gyerekgy., Budai Máv kh., stb... Kiváncsian várom az esti hiradót mondanak valami emlitésre méltót ezzel kapcsolatban.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 

 
 

Sziasztok !

Hát igen, a híradóban hallottak alapján kórházunk a "kiszivárgott hirek" szerint megszűnik , végső döntés csak márc-ban lesz. Hát nagyon kiváncsi vagyok lesz e változás. :(
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Ildi és mindenki, részünkről OK a tali Frankhegyen! Mi imádjuk azt a helyet. Figyeljük az időjárásjelentést! Nemrég voltunk fent szép napos időben.

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Edina,Ildi

Vitatkozni nem akarok, tehát nem azért folytatom, mert veletek nincs semmi bajom ugye értitek mit akarok ezzel?

De ha jól visszagondolunk még Orbán privatizálni akarta a kórházakat csak akkor nem jött össze neki, a másik mintha Gyurcsány többször nyilatkozta volna Demszkyvel együtt hogy összeomlik Magyarország koraszülött ellátása, ha bezárják a schöpfit és ezt nem szabad. Amúgy szerintem ezen döntések mögött mindig valaki valaki kezében van...
Vizitdíj szerintem ok, főleg ha már (bocsánat) 2-3évente kell szerencsére orvoshoz mennem valami náthával (de anyumnak rendszeresen receptért) és mindig 15öregember ül a padon, akik vagy melegednek, vagy csak beszélgetni szeretnének a doktornénivel...stb(ezt ők mondták, hogy azért jöttek, ezt csak onnan tudom), ezzel azt akarom mondani, hogy az öreg spur mamika nem fog 300forintot kifizetni azért hogy "csak beszélgessen" az orvossal, mert annyira unatkozik, valószínűleg, ha dög lázasan megyek legközelebb nem kell 5órát várnom mire bejutok a mamikák után...
Viszont, másikoldalról ugye, ha a gyerekem kórházba kerül fizethetek ha bent akarok maradni éjszaka(nem is keveset)erre pedig annyit, hogy nem vagyok milliomos, de ha kell azt előfogom teremteni bárhonnan hogy mellette legyek.

Kire haragszom??? Igazából az országot gazdi szempontból jobban tudom nézni mint politikailag, mert akire haragszom azt tán pont a nagyim generáció (50felettiek????tán), mert amikor ő fiatal volt, akkor ugy élt hogy én sosem fogok ugy, az Orbán és a Gyurcsány is jól élt (nem a családi hátterekre gondolok) hanem akkoriban nem kellett fizetni a táborért-én sosem voltam táborban mert az én anyukámnak nem futotta rá pl. az Orbán jó kis egyetemeken tanult INGYEN, míg én 1milliót rugom, mire megkapom az első diplomám (ami ugye elvileg ingyen van) a tankönyveket meg egyebeket nem számolva, tehát akkoriban butus országunk igen csak elszegényedett, ha ezt most valaki nem szedi be (sajnos sok megy zsebbe) akkor meddig jutunk??? Eladjuk Magyarországot külföldnek vagy mi? Egy csoró ország népe nem élhet jól!!! Vagy igen? Mert ha a pénztárcánk üres akkor amíg nem teszünk bele, nem tudunk szórni belőle...., nem? Tehát mondhatnám, hogy azt az időt, most visszafizetjük...
Nem tudom kifejteni ennél bővebben mert akkor talán jobb lenne ha könyvet írnék :wink: ÉS BOCS MINDENKITŐL.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


Sziasztok!
Hi-Hi,ez itt tényleg egy politikai fórum?? :D
Tudjátok,én nagyon analfabéta vagyok a politikához.
De megmondom frankón,nekem az Orbán tök unszimpi,már csak azért is,mert véletlenűl,volt szerencsém látni az aprócska paotáját,az erdő méllyén,ahová lezárt aszfaltút vezet(milliókért).Mellesleg látom azt,hogy a falu ahol lakik,milyen ütemben fejlődik,és azt,hogy a szomszéd település pedig pusztúl le.Pedig ugyan olyan a lakosság,csak ,csak,csak.
De bárki bármit mond.Én bizony átengedném neki a vezetést.Mutassa meg,hogy Ő jobban tudja csinálni.
Mert ugye azért tisztában vagyunk vele,hogy nem tudná jobban csinálni.Egy haldokló országot,tök mindegy,hogy ki vezet,tök mindegy,hogy hívják a pártot.Ha most a Fidesz vezetné az országot,akkor rájuk köpködnénk,mert amiket most bevezettek,azokat nekik is be kellett volna vezetni.
Amúgy akkor cseszerintettük el,mikor a Boros csomagot leszavaztuk de,az már rég volt.
Ja igen,és a kórházprivatizációt,azért emlékezzetek csak,a Fidesz kezdte el.
És ha jól tudom,a szülőknek edig is kellett fizetni,ha bentmaradtak a korházban a beteg gyerekük mellett.

De amúgy az a baj,hogy a kis népünk akkor állt utoljára a talpára,mikor a Taxisblokád volt.Azóta ölbetett kézzel nézzük,ahogyan eladják az országot,és beletörődünk mindenbe.Dehát a Magyar az mindig is ilyen teszetosza volt :(

mimi12
 
 


Bocsi,nem Boros csomag,hanem Bokros :D
Amúgy meg engem személy szerint,felháborít ez a kórházbezárásos dolog.
De úgy nem fog semmi történni,ha peticíókat nyujtunk be,szépen csöndben.Majd mikor visszautasítják,átnéznek rajta,akkor szépen csöndben elsomfordálunk.Úgygondolva,hogy mi megpróbáltuk de,ha nem ,hát nem.
Oda kéne csapni rendessen az asztalra,csak ezt senki nem teszi meg.

mimi12
 
 


Jó reggelt! A Politikai Hírekben :wink: :oops: :D :shock:

Mimi köszönöm amit leítrál, mert neked sikerült értelmesen leírni azt amit én is gondolok látok, csak rosszul fogalmaztam.

Az asztalracsapás igaz, ezt írtam fentebb is hogy valami brutál-durva dolgot kéne csinálni, nem kussolni, mert ugyis befogják zárni.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


mimi,nszoke
brutál-durva?? mire gondolsz?? Utána meg halgassuk, hogy nem demokratikus, csőcselék,etc...
anno a Bokros csomagot élveztük 4 évig...az tény, hogy eltörpül a mostani csomag mellett! 6 évvel ezelőtt ez a"haldokló ország" a régióban vezető VOLT....most hol tartunk?-meddig fognak még másra és vissza mutogatni??
15 éve folyik a médián (ami ballib kézben van) keresztül az agymosás, (RTL,TV2,Népszab.,ATV,...)aki hagyja jó tanítványnak bizonyul, és igazán jó munkát végzett Ron Werber is, ez látszik...és szerintem ez igazi nagy baj!!...épp ezért részemről ennyi!

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Halihó,

Ildi, ED és TÖBBIEK,

Tali részünkről is ok, csak legyen szép idő :)

Arra lennék kiváncsi, hogy a gyerkőcök (leginkább 2,5-3 évesek) mivel játszanak a legszívesebben? Ja és arra is, hogy milyen szempontok alapján választotok/tottatok ovit!

puszka,
Kriszti

Ildi: szivescse emotion de nincs nekem olyan :(

cuiccolo
 
 


Szia Cui!

Mikor az első gyerkőc ovis lett, a távolság számított. Hát egy hétig járt abba az oviba ami a legközelebb volt. De mivel nem érezte jól magát és állandóan "zavargások" voltak a vegyes korosztály miatt, elvittem egy olyan helyre, ahol 4 évig járt együtt a csoport, egy korosztály, és még az iskolába is átvitték azokat egy osztályba akik akarták. 100x jobb, hogy egyidősek a gyerekek. Itt mifelénk most nagyon divatos a vegyes csoport, de nekünk nem jött be.

A másik ami nem jött be az az, hogy időközben ez a második ovi "művészeti bázisóvoda lett" ami egy olyan művészeti programot jelent amiben nagyon sok jó is van, de persze át is esnek a ló másik oldalára időnként. Ez azért lényeges, mert a programot is jó megnézni ami szerint halad az ovi, nehogy utóbb álljon égnek a hajad, amikor nem hallgathat megzenésített verset a csoport mert nem autentikus, :( vagy nem lehetnek kint a gyerekek munkái az öltözőben, csak a csoportban és ott is csak gyerekszem magasságban, :? vagy amikor meglátod a "Hogyan viselkedik egy jól nevelt Festetics Karolina Művészeti Bázisóvodás Gyerek" című kiadványban, hogy ezentúl a csemete csak "Csókolom Óvónéni, sziasztok Kispajtások" felkiáltással léphet be a csoportba. :lol: :lol: :lol:

Szóval: egy korosztály, jó program és legyen hely mert ugye Pesten más a helyzet. És akkor még nem beszéltem az óvónénikről...szóval a lakásvásárláshoz tudnám hasonlítani. Én megnéztem 5 ovit, mire döntöttem és csak a második döntés volt elfogadható. Bár amikor a második ovis lett újra nekiálltam a keresésnek és most is neki fogok.

Jó mulatást: i
iloly
 
 


Kriszti, :D ...köszi!

Nálunk, ezek jöttek/jönnek be: Lego sin+elektromos vonat, matchbox minden mennyiségben, lábbalhajtós moci/autó, mobiltelefonok, puzzle-amiből egy-két részletet kell pótolni, barkácsfelszerelés fúrógéppel, most a napokban nagy sláger nálunk a régi IKEÁ-s sátor amit most megint felállítottunk, a nagyfiam abba alszik egy hete...ezek jutnak most eszembe.
Fiúkba gondolkodtam.. :)

ovi: nagyon fontos sztem is a jó ovónéni, én is az egykorú csoportra esküszöm!

Puszi

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


sziasztok!
Jo reg voltam erre, csak par dolgot olvastam meg vissza.
Kriszti, 2,5-3 évesen Kaidi gyurmazni szeretett (azóta is bármikor-mi play-doh-t veszunk, nem kid's doh-t, mert az nem jo...bocs, kid's doh),
illetve az ujjfestekek is sikeresek. vettem hozza nagy papírt (kb70*100 cm), azzal leteritettem a szonyeget, nem volt akkora felfordulas, mint gondolható...a kid"s doh-t pedog ki lehet kefelni a ruhabol, szonyegbol, ha megszaradt, illetve iolyan az allaga, hogy igazabol nem is ragad bele, es nem mergezo, ha meg is kostolja az igazi nem), de en pl megkostoltam, es olyan sos, hogy enni tutira nem akar belole..)
Üdv
masodik
 
 


ovi: az ovonenin mulik minden, ha o szimpi, lehet barmilyen az intezmeny. (amugy mi waldorfosok vagyunk)
masodik
 
 


gyurma, van meg egy, az oviban nalunk pl mehviasz gyurmat hasznalnak, a kezed melegetol puhul fel,és lehet formazni, lehet pl viragokat "ranyomdazni gyertyára, vagy egyszeruen csak pöttyös gyertyakat csinalni). Kis golyokat csinaltam neki a gyurmabol es o azzal dolgozik tovabb. (az ovban is igy csinaljak)
masodik
 
 


Második

Megkérdezhetem, hogy Gödöllőre jártok a Waldorfba?
Erika

PHPBB kód:
Kép


PHPBB kód:
Kép
banyanszki
 
 


Sziiiiiia Masodik!

De jó hallani felőletek, jó rég voltál...
most épp itthon?

Waldorf: te gimnáziumig oda szertnéd járatni a gyerekeket?Nem nehéz utána a beilleszkedés?? Oviig szerintem szuper a Waldorf!
A gyurma az nálunk is bejött, és a festés is, ecsettel :D

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat :) Ovikeresés indul lassan és nagyon érdekelt, hogy kinél mik a szempontok.
Egykorú csoport nálam is preferált, Waldorf ovi is tetszik de nincs a közelben (ez is szempont :() és az angol-magyar Montessori is felmerült de oda nem veszik fel Marcit akkora a túljelentkezés.

Játék: nálunk favasút a sláger, három szobán átrobogó pályát épít :), Lego szintén, autók is. Lego várat imádja és mondja hozzá, hogy Törökök menjetek Haza, Juricsis tapitány megvédi a vájat....
És ugyanez Dobóval és Egerrel:o
Puzzle szintén menő, 18 darabosat már kirakja egyedül.

puszi,
Kriszti

cuiccolo
 
 


Erika, mi a szentendreibe járunk.
Kiszti, igen-igen, a puzzle...azt elfelejtettem. nagyon ugyes Marci, ha mar egyedül összerakja a 18-asat.
Nálunk is az ovinal ez a kettő jott először szóba (marmint a waldorf es a montessori--bar kicsit eltérő a filozófiajuk, errol csak most vilagosítottak fel, mi a montessorit azert szórtuk ki elso korben, mert csak Bp-en van, és nem akartam oda minden nap bejarni...viszont ismeroseink nagyon nagyon dícserik..), szoval az elsodleges szempont az ovónéni volt, a következő pontsan az, h milyen messze van az ovi. nem erdemes a varos masik masik vegbe utazni, mert az ilyen kicsi gyerekek meg hamar elfaradnak, es a napi utzgatas lehet, hogy tobb karral jar, es pl en sem vallaltam volna, biztos, hogy morcosabb lennek, mint vagyok (sajnos neha(?) vagyok), meg faradtabb...
mi most az iskolan gondolkodunk, nem valoszinu (bar ki tudja) , hogy waldorfba megyunk majd. Sztem Kaidi szereti a feladatokat, mar most akar olvasni, 100-ig lszamol (es nem versel, hanem addig összead, és mar a kivonast is erti...mindezt persze pl ugy,hogy ha mar harmat aludtunk azóta, hogy azt mondtuk, Mama 10 nap mulva jon, akkor meg hetet kell aludni, ugye?) szoval sztem neki egy olyan iskola kell, ahol sok lesz a kihivas, es persze nagyon jok a tanitonénik, bacsik...persze az ovoneni itt annyira jo, az o velemenye is sokat fog számítani ebben. Egyebkent pont ma gondolkodtam el ezen eloszor.
na, kicsit szetfolyt, amit irni akartam.
Amugy jol vagyunk, Mzille koszi a kerdest, volt egy influenzas honapunk, mindenki a csaladban elkapta, egymas utan, de most mar ok.
remelem, mindenki jol van, meg mindig nem olvastam vissza, csak az utlso par hsz-t, de igyekszem.
Üdv,
Iza
masodik
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Elmondanátok nekem mi a különbség a waldorf es a montessori bölcsi, ovi, iskola között??? Ha egyáltalán van mindhárom, vagy neten hol lehet megnézni hogy egyáltalában merre vannak ilyesmik???

Köszönöm, mert a bölcsi gondolata kezd foglalkoztatni, elég aktívan...

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


igazabol montessorit nem nagyon ismerem, miutan tul messze van tolunk, nem nagyon jartam utana, csak azt tudom, h aki oda jar, az szereti. :)
waldorf bolcsi nincs, ovi is csak 4 eves kortol, es csak fel napos. neha van kivetel, ezt meg kell kerdezni.mennem kell, kicsi fiam hiv:)
masodik
 
 


Jó estét!

Akkor ide is írok. Ha majd nem lesz este, leírom a külömbséget amit a suliban tanítottak nekünk.

A játékok ügyében pedig itt is az említett sátor, fa vonat, kirakó, LEGO a nyerő. A mi fiaink nyáron a kertben is aludtak a sátorban.

Úgyhogy amennyiben az itteni mintát reprezentatívnak tekinthetjük, ezek a legmenőbb játékok a 2-8 éves korosztályban.

Sziasztok:i
iloly
 
 


....nem jár erre senki...én is csak be/elköszönni jöttem, holnap indulunk síelni, hétfőn jövök!
Addig is szép napokat nektek is :D !
Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Ildi, jó utat, érezzétek jól magatokat, vigyázzatok magatokra! :lol:

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Mzille, jo utat, es jo havat!!:)
Iloly, ha van idod, ird meg a kulonbseget, legyszi. Remélem, minden ok, es nemsokara tudsz gepkozelében lenni.
Üdv Mindenkinek,
Iza
masodik
 
 


Ildi
Jó utat nektek és jó havat!!

Cuicc
angol-magyar ovi, szerintem ne sajnáld, azt hallottam (vagyis vmlyik gyermek pszich írta) ha a gyermek nem használja aktívan, azaz az egyik szülő nem angol-anyanyelvű, akkor annyira nem jó. 6-7 évesen 1-2 hét alatt behozza az iskolában, amit ilyenkor az oviban tanul. Illetve fontos az is hogy az ovónéni is anyanyeévű legyen ne csak anyanyelvi szinten beszélje az angolt.

(vagy bocs és lemaradtam vmről;) és Aptyja nem madzsar?;)

Üdv Mkinek, A:o)
kisbora
 
 


Sziasztok!

Ez még nem a Nagy Megírás pillanata, de legyetek kitartók! Amint oda jutok, Megírom a külömbséget, ami természetesen különbséget jelent :lol: :lol: Ha véletlenül valami izgibbre gondoltatok volna.

Addig is legalább olvasgatni bejöttök ide.

Sziasztok: i
iloly
 
 


Talán semmi sem szebb az életben, mint találni egy emberi lényt, akinek szavai megnyugtatnak, s akinek egyszerű jelenléte elég ahhoz, hogy boldogok és vidámak legyünk.

BOLDOG VALENTINT MINDENKINEK!

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
nszoke
 
 


sziasztok!

kicsit off lszek, meg már jó régen írtam is, de sürgősen kellene a barbi telefonszáma!
Barbi, ha olvasod légyszí küldd el emailban, vagy ed vagy kriszti megírnátok? az emailcím: moil@t-online.hu.

nagyon - nagyon köszönöm : ildi
matt07
 
 


Sziasztok!

...bejöttek a jókívánságaitok :wink: ..nagyon jól éreztük magunkat, csodálatos helyen voltunk, óriásit síeltünk, ott 1m körüli a hó!
itt voltunk: www.turracherhoehe.at

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Ildi,

Elküldtem...

Kriszti

Mzille Ildi!!

De jó Nektek! Mi idén nem megyünk :( Képek?

pusza,
K.

cuiccolo
 
 


Sziasztok Lányok!

Látom betört ide is a politika. :cry:

Van egy találkozó ajánlatom. Most szombaton délelőtt 10-kor a kórház előtt. Minél többen jöttök, annál jobb.

Komolyra fordítva a szót. Szombaton délelőtt 10-kor lesz egy békés megmozdulás a kórházért, mert talán még van remény.

Remélem, találkozunk.

Zita
pzita
 
 


Ahogyan pzita is említette:

2007. Február 24-én (szombaton) délelőtt 10:00-kor békés tüntetést és demonstrációt tartunk a IX. kerületi Schöpf-Merei Ágost Kórház és Anyavédelmi Központ megmentése érdekében.

Kérünk mindenkit, aki szimpatizál ügyünkkel, kismamák, szülők, gyermekek, bárki, akinek fontos kicsiny hazánk egészségügye, akik tudják, mennyire fontosak az olyan nagy hírnevű, egyedi tudású és nélkülözhetetlen intézmények, mint a "Schöpfi", hogy jöjjenek el szombat délelőtt és vegyenek részt megmozdulásunkon, mert igenis rajtunk múlik, mi menthetjük meg ezt a csodálatos kórházat!
murdock25
 
 


Zita :D

De jó, hogy benéztél, pont kérdezni akartam, hogy ott leszel-e...én igyekszem úgy intézni, hogy ott legyek/ünk.

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Sziasztok! :D

Egy kérdésem lenne,hátha vki tud nekem segíteni. Lassan megszületik a kisfiam és babás szobában leszünk.(fizetős). Ott egész nap veled van a baba,vagy el is viszik? A látogatók nem jöhetnek ugye be,csak a folyósora? Hogy van ez?
Köszi a segítségeteket előre is!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba,
húúú már csak 7 nap....ilyenkor a legtürelmetlenebb az ember...
Ha fizetősben leszel ott egész nap veled lehet a baba, csak fürdetésre viszik el :) Én is ilyen szobában voltam, nagyon meg voltam elégedve.Ha fáradt vagy éjszakára hagyhatod bent.
Minden jót neked, könnyű szülést! Ki az orvosod?

Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Szia Mzille! :lol:

Az orvosom Dr. Varsányi Antal.
A látogatás nem tudod hogy müködik?
Köszike mindent,amit leírtál. :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


A fürdetésen kivül akkor nekem kell majd ott is már pelenkázni?
Listát se kaptam,hogy mit vigyek be. :?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


..igen a látogatást azt elfelejtettem...be lehet menni a látogatóknak a szobába is! Ez jó is meg nem is.
Pelenkázás: egész nap te pelenkázod csak esete nem a fürcsi után, tehát az első amit vinned kell a pelenka :)
egy két hasznos dolog ami eszembe jut:
popsi krém
popsitörlő
2-3 textil pelus, (jó a tej felfogásához is éjszaka)
kis kesztyű,vékony sapi
+ le kell adni: pelenka, popsikrém,fürdető, törlőkendő (elég kis kiszerelés)

magadnak ami jól jöhet:
tena betét+tena hálós bugyi
melltartóbetét
kézmosószappan
domestos spray
ennyi jut eszembe...
üdv: Ildi

Kép
KépKépKép
mzille
 
 


Köszike! :D

Hát akkor nem fogok unatkozni,de majd csak belejövök.
Popsikrémet és társait nálunk csak születés után lehet kiváltani. Akkor mit vigyek be szerinted?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok !

Ildi, igaz nem most, de neked igértem az Úri Játszóház nyitvatartási idejét. Minden szombaton van nyitva: 9-12-ig, ill. baba-mama klub: minden kedden 15.30-17.30-ig. Mióta újra indult, sajnos még mi nem voltunk, de készülünk elmenni.

boszibaba1980: úgy tudom, hogy /de lehet hogy tévedek/ a saját TAJ számodra írva a receptet, ki lehet váltani a popsi-krémet, fürdető-krémet. Én tavaly jul.-ban szültem és pelenkát ill. popsitörlőt is kellett bevinnem.
Ezen kivül saját részre, ahogy Ildi is ajánlotta, vittem Domestos sprayt a tusoló tisztántartására, ill. WC ülőkepapírt, tusolópapucsot, papirtörlőt, én egy kis üvegben mosogatószert is vittem, szivacsal+konyharuha, evőeszköz, bögre stb.
Jó készülődés, mielőbbi babázás, és persze nem utolsó sorban gyors szülést, jó egészséget kívánok neked :)
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


boszibaba1980:
Ja, elfelejtettem, mellszivót vigyél magaddal!!!
Ha teheted vedd igénybe lent az UH mellett az anyatejgyüjtőt, segitenek a fejésben, és ezzel kapcsolatba a kérdéseidre is válaszolnak. Már sajnos a nevét elfelejtettem annak a fiatal, szőke hölgynek, de nekem is nagyon sokat segitettet.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Nem semmi mi minden kell. :?
Tudom,hogy úgy kell kiváltani a receptet,de nálunk addig nem adják ki,míg nincs meg a baba! :( Sajnos ez van,megmondták!
Mellszívó is kell? Na ne! Tusolót neked kell takarítani? :o Vagy most hogy is van? Én 3 ágyasban leszek majd elvileg.
Nevetséges,hogy mi mindent kell vinni. És aki nem tudja???

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok !

Ezeket nem KELL vinni de ajánlott. Természetesen takaritanak, de én jobban éreztem magam, ha előtte le sprayztem domestossal. A mellszivót én azért vittem, mert csütörtöki nap szültem, a tejbelövelés általában 3-4 nap múlva következik be, ha ez pont hétvégére esik, nincs anyatejgyüjtő, ahol le tudnád fejni. Ezért segitségedre lehet ha kéznél van egy mellszivó. Én minden szoptatás után fejtem, éjjel is.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Értem,köszike a segítséget! :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba

Én tavaly okt.-ban szültem. Ugyan takaritanak,de az csak a felmosásból áll.Amikor szóltunk Elvirának(csecsemős),hogy mi takaritjuk a WC-t.Na akkor kitakaritották. Én első gyerekemet leadtam éjszakára,de megbántam.Este teletömték és reggel nem akart enni.Másodikat addig adtam le,amig nem tudtam felkelni.

Anikó
janiko
 
 


De rögtön teje sincs a kismamáknak. Akkor addig mit eszik a baba? :?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Az én véleményem szerint is az a legjobb ha a baba veled van. Ahogy emlitettem én csütörtöki nap szültem este 21.43-kor. Baba-mamás kórterembe kértem hogy kerüljek, szerencsém volt, mert volt hely. Minnél előbb, és többször próbálkozol cicire tenni a babádat, annál jobb. Mi már a szülőszobán is próbálkoztunk mellretenni, igaz pár csepp előtejnél több nem volt, de az is valami. Pénteken csak éjszakára vitték el, majd szombaton már nem engedtem el magam mellől, éjszakára is megkaptam a babámat. Persze figyelni kell arra is hogy ne túl sokáig legyen cicin, mert nekem, nagyon berepedt a mellbimbóm és elég sokáig szenvedtem vele mire helyrejött. Véleményem szerint mindeféleképpen először, ha látod, hogy éhes a bébid szoptasd meg, és ha ezek után is van valami problmád, akkor a csecsemősöktől tudsz segitséget kérni.
szilvi3

Kép

Kép

Kép
szilvi3
 
 


Sziasztok!

Boszibaba!

Még vigyél, illetve hozass megadnak étel, italt, gyümölcsöt ( én aki madárétkű vagyok, "halálra" éheztem magam odabenn)

Manócskádat tedd mellre 2 óránként szülés után, hogy szokja, szopja, az a pici folyadék ami már a melledben van pontosan elég neki, illetve segít a mihamarabbi mellbelövelésnek.

Melled maszírozd folyamatosan, különösen akkor ha jégtábla kemánységű csomót találsz, NA azt ki kell maszírozni. És én ehhez elsősorban saját kezedet ajánlanám, mint a mellszívót.

Gyöngéd szülés, gátvédelmet és sok egészséget!!!
Andi
kisbora
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: