Új privát üzeneted érkezett!

Köszi! Kép Elsősorban a felmenők megszólításának lejegyzése a családban magyar én norvég nyelvben. A szociális háttér besorolása ilyenkor elvárt dolog, de ami engem igazán érdekel belőle, az a nyelvjárási rész, hogy van-e összefüggés, ill. mennyire látszik a mai nyelvhasználatban. A múlt században készült pár hasonló felmérés, a legtöbb egy-egy település (a legtöbb ma már nem Magyarországon van) közösségénél nézte a nyelvhasználatot, azokkal is szeretném összevetni. Ha adtál mailcímet a végén, akkor automatikusan küldöm majd az eredményeket, ha kész a kiértékelés! Kép
- Adrien
sadrien
 
 


Sziasztok!

A 23. hétben vagyok, és az Istvánban dolgozó orvos, akihez járok, sajnos nem vállal már szülést. Hetényi doktor úrhoz járok UH-ra, az eddigi 3 alkalommal nagyon szimpatikus volt, úgyhogy lehet, hogy hozzá mennék át.

Tudtok róla valamit?

Előre is köszi!

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


 
 

Móni!
Bal oldal fent
- 3.sor : segédletek
-keresés
-felső sorba : Hetényi -legalul végrehajtás.
Sok hozzászólás van!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


sziasztok!

Én is úgy jártam, hogy az a doki akinél a fiam született már nem vállal szülést, így másikat keresek. Légyszi aki tud jó dokit, árat, rendelőt ahol rendel,... stb. írja meg!!! diandie@freemail.hu
Köszi
diandie
 
 


Köszi Kanga, én is megtaláltam, de leginkább a hetényi nevű kórházról írnak, a dokiról nem sok használható info volt, sajnos.

Mzx-Móni

Kép

Kép
mzx
 
 


Hello Andrea. Itt is össze futunk, én ajánlottam egyet, Dr. Koits Róbertet. De én szerintem ha valaki szimpi neked, mert látásból ismerhetsz ott sok orvost, vagy a dokidat kérdezd meg, hogy ő kit ajánlana, akkor szólísd le a neked szimpibbet és kérdezd meg a tarifákról, meg hogy el tud e vállalni.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Én is tiszta szívből a Koiss dokit ajánlom!!!!!!!!!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Kanga:-)
Én is Koiss dokihoz járok és nagyon szeretem, bár együtt még nem szültünk, bízom benne, hogy nem fogok benne csalódni.Eddigi tapasztalataim alapján én is tudom ajánlani mindenkinek!Egy hét múlva már a szülésről is be tudok majd számolni, ha minden igaz:-)
Amikor Te szültél nála, fogadtál szülésznőt?Nekem Böröndi Zsuzsát ajánlotta, aki nagyon szimpatikus.Ismered? Megtalálom valahol a szüléstörténetedet? Szívesen elolvasnám, ha nem bánod:-)Köszi a válaszokat előre is
Még valami.Egy másik fórumon nagyon rosszakat olvastam a csecsemősökről.(nem segítenek, durvák a babákkal stb)Te mit tapasztaltál?
Virág
villes
 
 


Sziasztok!

Én most szültem a Szent István kórházban. Igazándiból a kórházba véltelenül kerültem, mert eredetileg a Péterffyben szültem volna, de mivel az orvosom Boros Judit átjött ide, jöttem én is.
A kórházzal maximálisan meg voltam elégedve. Akármelyik orvossal és szülésznővel kerültem kapcsolatba, mindenki nagyon kedves volt, és alapos. A csecsemősöktől is mindent megtanultunk, ami kell ahhoz, hogy haza merjen jönni az ember egy picibababával.

Egyedül az orvosomban csalódtam óriásit. A szülésnél csak a legutolsó szakaszban ért be,és a csecsemőosztályon töltött 5 nap alatt egyszer sem jött be sem hozzám, sem a másik lányhoz, aki szintén nála szült. Rossz érzés volt, hogy azokhoz, akik kevesebb pénzt adtak az orvosuknak, mint mi, kétnaponta bejött az orvosa, csak a miénknek nem fért bele az idejébe...
Azóta beszéltem már több mostanában szülő Boros-pacienssel is, és nem vagyok egyedül a véleményemmel. Kíváncsi vagyok, mikor tűnik majd fel a doktornőnek, hogy megcsappan a pacientúrája. Mert én, és a másik két lány, akivel beszéltem, a rendelőjének a környéjkére sem megyünk többet.
emmababa
 
 


Emmababa
Örülök, hogy ilyen jókat írtál a kórházról! ezek szerint nem eszik olyan forrón a kását, és mégse olyan mumusok a csecsemősök:-) Egyébként hány ágyas szobában voltál? Tényleg állandóan látogatódömping van a kórtermekben?
Sajnálom, hogy csalódtál az orvosodban, tényleg nem lehet jó érzés, hogy végigkíséri a várandósságodat, ott van a szülésnél, aztán meg mintha megszüntél volna létezni:-((
Azért gondolom a babád kárpótol:-) Kisfiú?Kislány? Könnyű szülésed volt?
Virág
villes
 
 


Én 5 ágyas szobában voltam, bár eredetileg alapítványi szobába szerettünk volna menni. Szerintem az ideális a 3 ágyas szoba. A látogatók tényleg tudnak zavaróak lenni, de nálunk a lányok nagyon jó fejek voltak, és mindenkihez szinte csak a férje jött, a férjek viszont nem zavartak egyáltalán, sőt, segítettek, ha valamelyikünk párja éppen nem volt benn, és kellett vmi. Akkor rossz az 5 ágyas, ha a aszobatársak becsődítik a teljes rokonságot, mert nincs korlátozva a látogatás, és a picurnak nem az igazi a sok baci.
Éjjel viszont nem lehet aludni az 5 bab mellett, ezért jobb a 3 ágyas. Mindig sír vmelyik. Viszont nagyon jó barátságok születhetnek.
emmababa
 
 


Sziasztok Lányok!
Én a Siklós doktort választottam, egyszer jártam eddig nála és nagyon szimpatikus volt.
Connie!
Elmondanád nekem, hogy a Siklósnál mit értesz a végösszeg alatt? A szülés "ára" érdekelne.
A címem: azmin@freemail.hu
Nagyon köszönöm: Azmin
azmin
 
 


Sziasztok!
Tud vki Dr. Gasztonyi Zoltánról? Állitolag ő is Istvános.
Emmababa örülök hogy ott hagyod a Borost, nagyon sok rosz tapasztalatom volt nekem is róla, barátnőmet egy vas injekcióval majdnem hazaküldte mindkettőjüket azaz rámehetett volna a baba és a mama is.
Velem egyszóval pedig bunkó volt azéet hagytam ott.
Goofy
goofy
 
 


Virág!
Igen meglepődtem a csecsemős véleményektől!
Kétszer szültem itt és minkét alkalommal 100%-ig meg voltam velük elégedve.Azt tapasztaltam , hogy ha kedves vagy velük akkor ők is így állnak hozzád. Én direkt olyan kórházat kerestem ahol sosem viszik el a kicsit. És itt ez van , ha az anya kéri akkor sem nagyon viszik el. De eszembe sem jutott , hogy egy percre is elvigyék. A kicsinél császároztak (előreesett a köldökzsinor) , de rögtön kihozta a doki és a szülésznőm (Böszörményi Beatrix) Blankát megmutatni és elmondták mi hogyan zajlott a műtőben.
Aztán egy negyedóra után amikor kezdtem magamhoz térni (altattak)kértem a csecsemőst , hogy látni szeretném a lányom , rögtön hozta és levetkőztetve a mellkasomra tette. Aztán segített cicire tenni , bebugyolált és magunkra hagyott , de többször benézett.
Éjjelre el akarták vinni , mert csaszis vagyok , de nem akartam ,mire ők megdicsértek , hogy ez a helyes hozzáálás. Annyira vitték csak el amíg lezuhanyoztam a műtét után kb 6 órára.
A babucikkal minkét szülésemnél nagyon kedvesek voltak!!!!!!
Szerintem azok panaszkodnak akik beakarják vitetni a kicsit egy kis időre.De ez csak az én véleményem , gondolom nem mindenki ért vele egyet.Igyekeztem velük kedves lenni és ezt mindíg visszakaptam tőlük!
A Koiss és a szülésznőm is mindennap meglátogatott! Sőt a doki amikor hazaengedett és elköszöntem , szólt , hogy várjak , mert a férjemtől és a mamámtól is el akar köszönni! Ez nagyon jól esett!
Böröndi Zsuzsiról csak jókat hallottam , nem fogod megbánni!
Én mindkettőnél Beát kértem fel és annyira bevált , hogy ha valamikor harmadik is lesz őt kérem megint.
Én háromágyasban voltam. És tény hogy állandó látogatás van , de én pont ezér jöttem ide , hogy ne kelljen kicsoszogni. Engem nem zavartak! Hivatalosan egy mamánál ketten lehetnek bent.
Kellemes szülést kívánok!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga:-)
Köszi, hogy ilyen részletesen válaszoltál!
Nagyon megnyugtató, amiket írtál, bízom benne, hogy nekem is csupa ilyen jó tapasztalatom lesz:-)
Majd beszámolok:-)
Virág
villes
 
 


Nekem is az volt a véleményem a csecsemősökről, hogy nagyon-nagyon bababarát hozzáállásuk van. Igazán azt szeretnék, hogy olyan mamák menjenek haza a kórházból, akik a legmodernebb szoptatási és babanevelési elveket követik.
Amúgy rengetegen vannak, én egy hét alatt nem találkoztam mindegyikkel. Összesen 2 mufurc és pökhendi nővel találkoztam, a többiek mind egytől egyig nagyon segítőkészek voltak.
A csecsemőkosarak mindig üresek voltak, egyetlen baba volt bent éjszakára, az alapítványi szobában lévő anyuka volt túl fárdat ahhoz, hogy vele legyen a baba éjszakára is.
Mi szinte semmit nem aludtunk éjszakánként az ötágyasban, de egyikünknek sem jutott volna eszébe, hogy beadja a babát megőrzésre.
emmababa
 
 


Nekem is az volt a véleményem a csecsemősökről, hogy nagyon-nagyon bababarát hozzáállásuk van. Igazán azt szeretnék, hogy olyan mamák menjenek haza a kórházból, akik a legmodernebb szoptatási és babanevelési elveket követik.
Amúgy rengetegen vannak, én egy hét alatt nem találkoztam mindegyikkel. Összesen 2 mufurc és pökhendi nővel találkoztam, a többiek mind egytől egyig nagyon segítőkészek voltak.
A csecsemőkosarak mindig üresek voltak, egyetlen baba volt bent éjszakára, az alapítványi szobában lévő anyuka volt túl fárdat ahhoz, hogy vele legyen a baba éjszakára is.
Mi szinte semmit nem aludtunk éjszakánként az ötágyasban, de egyikünknek sem jutott volna eszébe, hogy beadja a babát megőrzésre.
emmababa
 
 


Emmababa
Akkor lehet, hogy azok a lányok, akik rosszakat írtak a csecsemősökről, csak azzal a két mufurc nővérrel találkoztak:-(
Tényleg mindent vinni kell a babának? A szülőszobalátogatáson azt mondták, ha jól emlékszem csak popsikenőcsöt fognak adni, minden mást az anyukának kell vinni. Ezért csak bőröndbe fértem bele, ami tök ciki, és csak remélem, hogy lesz elég hely a kórteremben:-))Biztos majd megkérdezik egy páran, hogy be akarok -e költözni,eddig senkit nem láttam bőrönddel bevonulni:-)
V.
villes
 
 


Virág!
Hát majdnem mindent.
Adnak mindent a köldökápoláshoz is.
Vigyél plusz pelenkát és 1-2 textilt is. Sapikát a babusnak a folyosóra. Kis takaró sem jön rosszul.És kell a babusnak törölköző.Meg persze ruhácskák.
Várom a beszámolót , vagy még több kérdést! Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

Hú, de beindult hétvégén a topik.

Azmin,
Mindjárt küldök mailt.

Mi múlt héten voltunk szülőszoba látogatáson, és láttunk egy három perces babát, akkor született császárral.
Na, a csap alatt mosdatásról annyit, hogy van a babáknak egy "kádjuk", ami tul.képpen egy jó nagy mosdókagyló, és úgy fürdette a babát a szülésznő, hogy a folyó melegvízet locsolgatta a babára, és nem a kád aljáról lapátolta a vizet. Tök profi volt, és természetesen nem tartotta csap alá a babát, és nem használt körömkefét.
Elég hamar meg is nyugodott a baba a kezei között, mire az öltöztetésre került a sor, nem is sírdogált.
Az apuka meg biztonságban a kamera mögé bújva rögzítette az eseményeket.Kép Aranyosak voltak.Kép

KépKép
connie
 
 


Sziasztok!

Villes én is Koissnál szültem Kép jó választás! Lehet, hogy időközben már meg is szültél? Kép

Szia Kanga! Hogy vannak a csimóták? Kép

Üdv!
Hajni
tigribigri
 
 


Szia Hajni!
Köszi jól vannak!Gergőnek múlt héten kivették az orrmanduláját , de már nem is emlékszik rá!Kép
Banta is jól van.
Nekem meg október óta kéne mennem drága dokibácsinkhoz egy kis szűrésre.
És ti?
Pusza
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Szia Kanga!

Sajnálom a mandulaműtétet, viszont tök jó, hogy már el is felejtette!
Köszi mi jól vagyunk, már a kistesón gondolkodunk Kép
Hát akkor hajrá, tessék menni a doktor "bácsinkhoz" Kép

Puszi
Hajni
tigribigri
 
 


Sziasztok.
Szült esetleg valaki 1999 12 13-tól 18-ig, 2004 04 26-tól 30-ig, 2004 03 02-től 06-ig az Istvánban? Vagy is feküdt valaki ekkor ezekben az időkben? Hátha taliztunk.
Nekem sem volt semmi bajom a csecsemősökkel, még meg is mondták, hogy nem minndig tudnak kijönni a szobákba, de bátran menjünk be és kérdezzünk.
Én még a régi szülőszobát ismerem, de remélem meg fogom ismerni az újjat is. Nagyon jó volt látni a SZÜLŐSZOBA műsorban, hogy mennyire megváltozott.
Ráadásul a 2002-es szülésem elég faramuci volt, mert a vajjúdóban szültem, mert olyan gyorsan jött a gyerek, és nem tudtak kiüríteni addigra egy szül. szobát, meg telt ház is volt.
Az egy évvel ezelöttinél, meg akkor mikor bemehettem a szül szobára, akkor kivételezve éreztem magamat, mert akik jóval előttem jöttek, azok a vajjúdóba mentek, mikor levitték a megszülteket. Nagyon aranyos volt a szülésznő is minden esetben. 1999-ben Csűrös Karolánál,(aszt hiszem így hívják) 2002-ben és 2004-ben, meg Böszörményinél.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Én is az István kórházat választottam, Siklór doktorhoz járok a magánrendelésére. Azt szeretném megtudni a nálam tapasztaltabbaktól, hogy a laboros tortúrákra van-e valami jobb megoldás, mint amit én eddig csináltam. Eddig csak kétszer kellett a laborba mennem, de horror volt mind a kétszer. Első alkalommal legalább irt nekem beutalót az orvos, de a legutóbbi az idegtépő volt. Kedden voltam 16 hetes, tegnap mentem AFP-re, ahol majd megütött a guta, mert direkt odamentem 7-re az Istvánba hogy ne kelljen az irdatlan hosszú sorba beállni, ami már az alagsorból levő labortól a kijáratig kigyózik, persze 8:30kor bezár a bazár és mehet haza az ember lánya, ha sikerült az akció, ha nem. Szóval annak ellenére hogy ott voltam 7-kor, az orvosom azt az instrukciót adta, hogy azt a nővérkéktől kell kérni az irodájában, ahol persze nem sziveskedtek velünk foglalkozni 7:30ig... mire leértem a laborba, már én is szinte a bejárati ajtónál kezdtem a sorbaállást, és azon gondolkodtam, kit tudnék megfojtani. Szóval nagy élmény volt. Nem lehet ezeket a vérvételeket valami kulturáltabb módon megoldani? Muszáj nekem az István laborjába menni minden ilyenért?

Szüléskor is ilyen kavalkád lesz? Mert egyre vonzóbbnak tűnik az otthon szülés... (na jó, csak vicc volt.)

rokica

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
rokica
 
 


Hú, Rokica, ne is mondd, nekem is elég horror volt, amikor 2,5 órát várattak egy 2 perces EKG-ra, pedig nem volt előttem senki.

A sorbanállás tényleg rémisztő, nem is igazán egészségügyi ellátáshoz méltó, inkább úgy érzi magát az ember, mintha menekülttáborban lenne kötelező vizsgálaton. Elég megalázó.

Egyetértek, hogy kitalálhatnának valami emberségesebb módszert.

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Rokica, nem próbáltad még elintézni a vérvételt a saját háziorvosodnál? AFP-t nem tudnak levenni, de a vérképet, vizeletvizsgálatot simán megcsinálják, nálunk legalábbis ez a rendszer, és akkor nem kell a kórház laborjába menni.
Kr.
krtek
 
 


HariveraKép
Csűrös Karola színésznő, Csűrös Erzsike szülésznőKép

Henci
henci
 
 


Sziasztok!
Március 7-én délelőtt megszületett a kisfiam,Vince, paraméterei ellenére(3900g,60cm)természetes szüléssel.
Annak ellenére,hogy rettegtem a szüléstől, nagyon szép emlékként él bennem a Manó születése.
Nagy mázlista vagyok, az is igaz, mert nagyon gyors és könnyű szülés volt.Éjjel kettőkor elkezdett folyni a magzatvíz, bementünk a kórházba, de mivel fájások nem voltak, reggel 6-ig nevetgéltünk a férjemmel.Aztán hatkor lefagyott a mosoly az arcomról, mert rögtön 5perces fájásokkal indítottam. A szülésznőm nagyon sokat segített, tényleg jó választás volt. Koiss doktor is nagyon jó fej volt:8-ra ért be, szegény próbált viccelődni, elterelni a figyelmem(a férjem utólag mesélte el a poénjait, amiken utólag jót vidultam, de a fájások alatt meg se hallottam). Kb 10kor kezdtünk el szülni és 10.34-re már kint is volt a fiam.Szegény doki, vért izzadt mire elmagyarázta hogy nyomjak, mert minduntalan rosszul csináltam, de ennek ellenére hamar megszületett Vince. Nagyon hálás vagyok a dokinak és a szülésznőmnek is, hogy ilyen jó emlékűvé tették a szülést, de nagyon sokat köszönhetek a férjemnek is, aki végig velem volt-el nem tudom, hogy lehet egyedül vajúdni-bár biztos van olyan nő, aki inkább ezt választja-én biztos a kistesót is a férjem "segedelmével" szeretném megszülni a Koiss-Böröndi párosnál.Igyekszünk belehúzni, nehogy elmenjenek a kórházból addigra, mire a kistesó megérkezne:-)
A csecsemősökről is jó a véleményem, nekem segítettek, bár nem az első napon, de utána mindig, amikor igényeltem.Egyedül a zuhany volt balkáni: a közös zuhanyban olyan irdatlan hideg volt, hogy az ember lányának ellilult a szája, pedig ez most nemis divatos:-)Ja és a reggeli illetve a vacsi(zalahús,brrr)elég tré, de a főtt kaja nekem ízlett.
Gyakorló anyukák, lehet egy kérdésem? Normális, hogy egy kéthtes gyerek 100,115,néha140eket eszik? Úgy olvastam ez egy három hónapos adagja..De ha nem kap ennyit, akkor meg úgy sír, hogy ember legyen a talpán, aki hallgatni bírja..A Gripe Water egyébként adható hasfájós kéthetesnek? Lehet, hogy sokszor azért sír, mert túl sok neki a szopi, és fáj a hasa? Olyan nehéz eldönteni miért sírhat!
Most mennem kell, riadó van:-)
Sziasztok
Virág
villes
 
 


Szia, Virág! Egy napon van a fiaink születésnapja, az enyim is tegnap volt kéthetes! Isten éltessen titeket! Lehetett vmi front hétfő hajnalban, mert nekem is akkor indult el a vizem.
Szerintem tök normális, hogy egy erős gyerek ennyit eszik. A középső gyerekem a Szabolcsban született, 4800-zal. Ott az volt a módi, hogy háromóránként kihozták a gyerekeket szopni, aztán fél óra múlva visszagyűjtötték őket, ipiapacs, aki bújt, aki nem. Az én kislányom negyedik napos korában 100-110-et szopott, mire is a gyerekgyógyász doktornő(!) kiüzent(!) az egyik csecsemőssel, hogy ne etessem agyon a gyereket, mert ki fog pukkadni!!! Nem akartam hinni a fülemnek: szoptatott gyerek és agyonetetés? De a következő szoptatásnál szolgálatkészen nem tettem vissza mellre a kislányom, miután először elengedett egy böfi erejéig, és úgy engedtem vissza a csecsemőosztályra. Nem telt bele egy óra, az egyik csecsemős kétségebeesve hozta ki a gyereket stikában(!), hogy ugyan már etessem meg egy kicsit, mert odabent már leordította a hajukat...
Szóval tudják ezek, hogy mennyit kérnek, és tojnak rá, hogy mennyi a normális. Szerintem nem kell mérni és passz! Kép
Kr.
krtek
 
 


Krtek
Szia!
Nagyon örültem annak, amit írtál, mert az a mumusom, hogy mi van, ha túletetem a gyereket?Pedig én is olvastam, hogy ilyen nincs.Talán be kéne tennem a mérleget a szekrénybe és hetente csak egyszer elővenni, mert csak idegbeteg leszek tőle.
Annyira örülök, hogy nekem ezt nem kellett átélnem, amit Te a Szabolcsban átéltél!Annyira jó volt, hogy a kórházban végig velem volt a Manó, még ha nem is tudtam aludni,megnyugtató volt, hogy mellettem volt a gyerek.
Én is minden jót kívánok Nektek!! Hogy hívják a fiadat? Jó baba? Testvérei mit szóltak-szólnak hozzá?
Jól emlékszem, hogy az egyik leveledben Te írtad, hogy a folyosón olvasgattál? Szerintem láttuk egymást-már amennyiben tényleg jól emlékszem és Te írtad ezt.:-)
Köszi a megnyugtató választ még egyszerKép
Virág
villes
 
 


Szia, Virág!
Szóval szoptatott babát NEM lehet túletetni. (Tápszerest állítólag igen, de azt szerencsére még nem kellett kipróbálnom.) Úgyis pont annyit eszik, amennyi alaposan jóllakatja, feltéve, ha nem alszik el közben, és azt mondják, a tej zsír-, cukor- stb. tartalma pont olyan és annyi, amennyi annak az adott babának konkrétan kell; ezért mondják azt is, hogy a mástól kapott anyatej ugyan még a legjobb, ha nincs saját, de mégsem optimális, hiszen más gyerekre van "hangolva". (Hogy ezt az én butának látszó mellem honnan tudja?! De állítólag kísérletekkel bizonyították, hogy így van.)
A mérlegelésről meg annyit, hogy az első lányunknál természetesen volt egy kölcsön példányunk, és úgy találtuk, hogy a 4150-nel született babánk nem az optimális ütemben gyarapszik, úgyhogy kétségebeesetten hívtuk fel az egyik négygyerekes ismerőst, hogy jajaj mi lesz, nem hízik eléggé a gyerek. Mire azt válaszolta, hogy "Me' méritek, mi?! Há' nem kell mérni!" És tényleg. A másodikat (4800-zal szül.) már nem mértük, fel is nőtt para nélkül. Ez a mostani, a harmadik 5150-nel született, az ő esetében mindenki kiváncsi, hogy mennyit eszik és hogy gyarapszik, úgyhogy egy hete elkértünk kölcsönbe egy mérleget, kb. tízszer lemértük kböző állapotokban (pucéron, ruhában, evés előtt és után), és azt mondtuk, hogy ezt most mindenki jól jegyezze meg magának, mert a mérleget hétvégén visszaadjuk, és nem akarok többé ilyesmit látni a gyerek közelében, mert csak a bajnak van.
No igen, a Szabolcs utcában még ma sem változott semmi a hét évvel ezelőtti porosz kaszárnyához képest, az imént olvasgattam bele a topicjukba; kiválóan felkészült orvosok is vannak ott, de a légkör borzasztó.
Köszi a jókívánságokat, hasonlókat Nektek is! Kicsi fiamat Misinek hívják, és tényleg én olvasgattam ott a műanyag székeken. Tudod, a szültek állni tudnak, ülni nem, a császárosok viszont ülni tudnak és állni nem!...
Sziasztok!
Kr.
krtek
 
 


Virág!
Szívből gratulálok az egész CSALÁDnak!!!
Annyit tudok csak mondani , hogy NO PARA!!! Blankát havonta meg két havonta mérték az egészségesen.Ja és egyszersem mérték mennyit evett!KépMost 34 hónaposan sem tudom mennyit szopik!Kép
Sok sikert és megfelelő mennyiségű tejcit kívánok!
Kanga és Zsebikéi

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Virág
Ha nem nyugtattak volna meg az előttem szólók, akkor jövök én, mint "tapasztalt" anyuka és elmondom, hogy én sem mérem Vilmost, csak hetente egyszer a védőnőnél.
A védőnő először nyaggatott, hogy "próbaszopást" kell csinálni, stb. Aztán meglátta, hogy 10 naposan már meghaladta a születési súlyát Kép és nem volt több kérdése.
Hidd el, tudják ők, hogy mennyi kell nekik. Kép
zsana75
 
 


Szia Zsana
Köszi a nyugtatást az én fiam is hasonló ütemben fejlődik, mint Vilmos:-)Így akár nyugodt is lehetnék, de mindent hajlamos vagyok túlkomplikálni.Ráadásul mindenki mást mond és csak most kezdek eljutni odáig,ahol Te már régóta tartasz-olvastalak a másik topikban:-)-hogy megpróbálok bízni magamban és elhinni, hogy jól csinálom és Vincének én vagyok a lehető legjobb anyuka:-)--mivel mást nem ismer és nincs viszonyítási alapja:-))
Egyébként meglestem a képeket is Vilmosról, nagyon szép baba, kár hogy a kórházban csak félhomályban láttam..Sajnos a hazajövetelünk egy kicsit zűrös volt,így nem tudtam már benézni hozzád, de örömmel olvastam rólatok a másik topikban.
Még mindig sokat sír Vilmos? Vince eddig álombaba volt, evett és aludt, de egy hete elkezdett sokat sírni, néha úgy tűnik, még éhes, ilyenkor megetetem, de sokszor azt gyanítom csak kézben akar lenni. Ezen jókat vitázunk a férjemmel, mert szerinte hagyni kell sírni, nekem meg a szívem szakad meg és kb 5 perc múlva már rohanok is a fiam "megmentésére":-)Olvastam valahol, hogy egy ilyen kis babát nem lehet elrontani; hogy korai még elkezdeni a rendszabályozását.Ti mit gondoltok?Ti hogy csináljátok?
Virág
villes
 
 


Szia Kanga:-)
Köszönjük a jókívánságokat:-)
villes
 
 


De jó nektek, lányok! Gratula a babákhoz! Én még csak a 14. hetében vagyok a terhességnek, szóval még van vagy fél évem a szülésig.

Azért néhány kérdést feltennék a kórházzal kapcsolatban: mennyire zavaró, hogy minden látogató bemehet a mamák-babák közé? Én ezt nagyon nem szeretném. A papák jöjjenek, a többiek meg majd ha hazamentünk. Engem tuti zavarna, ha átjáróház lenne a kórterem, főleg, hogy ezek olyan napok és helyzetek, amiben a mamák nem szívesen mutatkoznak mások előtt (lenge öltözék, vérzés, stb). Szóval ti ezt hogy oldottátok meg? Én egyrészt nem szeretnék egyedül lenni egy szobában, az jó ötlet, hogy többen vagyunk, mert tudunk majd segíteni egymásnak, de nem akarok senkire rászólni majd, hogy engem zavar, ha a fél pereputtya bejön a szobába.

Vélemények? Akik szültek már az Istvánban, hogy oldottátok ezt meg? Köszi az infót!

Bodza 14+4

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Ja, és még azt is megkérdezném, hogy mit jelent az alapítványi szoba? Hány ágyas? Mennyit kell érte fizetni? Oda is bejöhet minden látogató? Miben nyújt többet?

Kép

Kép

Kép
bodza
 
 


Szia Bodza!
Én 5 ágyas szobában voltam.Ott mi 4-en figyeltünk egymásra és arra,hogy a látogatóink ne zavarják a szomszédunkat.De volt az ötödik csaj akihez minden nap 8-9-10-en jöttek.Képsajnos nem volt tekintettel ránk.Párszor a főorvos elzavarta a látogatóit.Kép
Szóval az,hogy nyugodtan tudj pihenni az csak a szobatársaidon múlik.
De én ennek ellenére nem bántam meg,hogy nem alapítványi szobába mentem.Olyan nyomasztó lehet egyedül lenni ott.Főleg első babás anyukának.

Alapítványi szoba:Azt hiszem 3db van.Van egy db 10000ftért és van 2db 8000ft/db-ért.az utóbbinál közös a zuhanyzó helység.De ezek tavalyi árak.Ezek egy ágyas szobák,vagyis úgy tudom van még egy ágy benne ha valakinek a férje is benn akar aludni.Természetesen oda is mehetnak látogatók.
Dia

Kép
Kép
lldicsi
 
 


Sziasztok!

Virág
Nálunk pont fordított a helyzet Kép.
Vilmos az elején sírt viszonylag sokat, főleg éjjel. Ez kb egy hétig tartott, azóta sikerült összeszoknunk, mostmár többnyire sikerül minden jelzését időben megértenem, így alig sír valamit. Most volt két rossz napja, azt hiszem, ettem valamit, amit nem kellett volna. Hősként viselte, bár sokat nyöszörgött, de nem sírt.
Rájöttem, hogy a cici szinte minden problémára jó megoldás Kép, így aztán alkalmazom is amikor csak lehet/kell.
Mi nem hagyjuk sírni (kivéve persze olyan esetek, mint pl. öltözés, stb, amit muszály megtenni), azt hiszem, szigorkodni még ráérünk Kép.
Nem tudnék most határvonalat húzni gondoskodás és kényeztetés között, de azt hiszem, nem is akarok. Kép Nyugodtabbak vagyunk így mindhárman.

Bodza
Ha visszaolvasol a felettünk levő topikban, nemrég volt erről is szó.
Én direkt ezért (is) választottam ezt a kórházat, mert itt bejöhetnek a látogatók. Számomra nem volt zavaró a többiek látogatója sem. Ilyenkor annyira el van foglalva az ember a gyermekével és a saját kis világával, hogy szinte nem is érzékeli a külvilágot, nálam legalábbis így volt. A szobatársaim látogatói pedig nem rám voltak kíváncsiak. Kép
zsana75
 
 


Zsana
Ezek szerint, ha elkezd sírni mellre teszed? Nálam akkor egész nap mellen lenne, most is üvölt, hogy rossz hallgatni, de most tök mindegy felveszem e vagy sem, mert mindenhogy üvölt.Totál kivagyok!Mindjárt ki is próbálom a módszeredet, lesz, ami lesz.:-)
Most rendeltem meg egy babazsákot, remélem minél hamarabb kihozzák és abban majd fogom tudni úgy hordozni, hogy mindkét kezem szabad lesz és ő is megnyugszik majd remélhetőleg. Tök jó dolognak néz ki a képeken és sokkal egyszerűbb a használata, mint a hordozókendőé, amit eredetileg akartam, de amikor megláttam a képet a zsákról egyből beleszerettem.
Te már voltál kint Vilmossal sétálni? Húsvétkor engedélyezték nektek a rokonlátogatást? Én ma is hiába vártam a gyerekorvost, szerintem elfelejtette, hogy mostanra ígérte hogy kijön megint.:-(
Virág
villes
 
 


VillesKép
Azt a fajta babazsákot rendelted, amit a www.bababolt.com-on hirdetnek (másnéven snugli)?

Henci
henci
 
 


Henci
Igen, azt rendeltem meg, felhívtam az oldalon megadott mobilszámot. Miért kérdezed? Esetleg ismered már ezt a zsákot?vagy majd megírjam,milyen,bevált e,mert esetleg te is rendelnél, csak nem tudod érdemes e?nagyon bízom benne,hogy jó vétel lesz,majd megírom a tapasztalatainkat.
Virág
villes
 
 


VillesKép
Igen, légy szíves írd majd meg a tapasztalataidat róla, mert ha bevált, akkor én is rendelnék. Nekem is első ránézésre nagyon megtetszett! Van még időm megrendelni, a 22. hétben járunk.

Henci
henci
 
 


Sziasztok!

Zsana!
Azt szeretném kérdezni, hogy te Vilmosnak hány váltás ruhát vittél be? Sokszor kellett átöltöztetni? Kezdem pakolgatni a kórházi cuccokat, és itt elakadtam (bár ez még csak a 35. hét vége, de már nagyon türelmetlen vagyok Kép )
Mert ugye úgy van, hogy ha minden rendben 4 nap után haza lehet jönni. Szóval kell neki minden napra egy tiszta ruha, nem?

A másik kérdésem, ti hogy kértétek fel a választott szülésznőt? Esett már szó akkor pénzről, hogy mennyiért vállal el, vagy csak a végén adtatok, ki mennyit gondol? Nem lenne tisztább ha ő mondana egy árat és mindenki elégedett lenne, meg nekem se kéne görcsölni mennyit adjunk?

Köszi
Zsuzsi
zsisske
 
 


Szisztok!

Virág
Hogy őszinte legyek, meg sem várom, még elkezd sírni Kép. Ha látom, hogy cuppog, gyűri a kezét a szájába, stb, akkor jön a cici. Nincs rajta egész nap, de kétségtelenül sok időt tölt vele. Nekem nem gáz, talán az apját sem zavarja (legalábbis ezt mondja Kép).
Nekem egy karikás kendőm van, ajándékba kaptuk. Még nem próbáltuk, majd hétfőn segít a család, hogy hogyan kell helyesen felvenni.
Múlt szerdán a védőnő szinte kizavart sétálni Kép, azóta megyünk minden nap.
Rokonlátogatásra nem kértünk engedélyt, de mivel a bátyáméknak négy gyerekük van (ők ugye meg sem tudták volna oldani, hogy ne kerüljenek hamar közösségbe), látom, hogy nem olyan törékenyek ezek a picik, mint amilyennek látszanak.
Ja, most voltunk védőnőnél, 4330 gramm a kisfiú. Egy hét alatt 380 grammot hízott Kép, ha így folytatjuk...

Zsisske
Igen, minden napra egyet + én külön vittem egy hálózsákot éjjelre.
Cserélgetni akkor még nem kellett, ugyanis alig evett, így nem bukott semmit és a pelus tartalma sem tudott kifolyni Kép.
Ha mégis történik valami baleset, úgyis tudnak vinni a rokonok másik ruhát.
Bár a méretet nem kérdezted, én azzal is gondban voltam. Vilmos 55 centivel született, de akkor még elveszett az 56-os ruhákban. Tudod, a lábuk akkor még eléggé görbe, szóval nekünk bőven jó volt az 56-os.

Zsana + Vilmos (2+3)
zsana75
 
 


Szisztok!

Henci
Mindenképp megírom, milyen a zsák, már alig várom, hogy kipróbálhassuk!

Zsisske
Ruhaügyben én is azt mondom, mint Zsana: minden napra egy elég, mert tényleg nincs sok minden a pelusban.Bezzeg később!! Tegnap három váltás ruhát is átáztatott a Manó.
Szülésznőválasztás: én megkérdeztem az orvosomat, hogy kit ajánl, kivel szokott együtt dolgozni. A dokim mondott egy nevet, megadta a számát, utána már a szülésznő csinálta a ctg-ket is és mázlim volt, hogy aznap éjjel, amikor bemnetünk szülni, ő volt az ügyeletes, mert nem biztos , hogy fel mertem volna hívni hajnalban.Így viszont nagyon jó volt , hogy ott volt, nem volt bent velem végig, én ezt nem is igényeltem, de rendszeresen rám nézett, mindent elmondott, szóval megnyugtató volt. Én nem kérdeztem meg mennyit kér, adtunk, amennyit gondoltunk.Ha konkrétan érdekel, emilben megírom Neked.

Zsana
Sajnos nálunk nem jött be a majd óránkénti cicire tevés, mert ugyan csend lett, amíg "lógott a szeren", de utána!!Mivel ilyen sűrűn kéredzkedett cicire, nem volt meg a 100 körüli mennyiség, ettől is dühös lett, meg szerintem a hasa is el kezdett fájni, mert mindig ráevett az előző tejcire. Vannak ilyen napjai, de például ma kibírja a 3-4 órákat két szopi között, és utána alszik ,mint a bunda.Azért köszi a tippet, kár hogy nálunk nem működik:-((
Milyen szépen fejlődik Vilmos!!Mit szólt a védőnő?Gondolom tátva maradt a szája!:-)
Ma én is megkérdeztem a gyerekorvost, hogy vihetem -e sétálni Vincét, erre szt mondja:minek vinné, ott van a kert, tegye ki!Mondtam neki, hogy tán jót tenne a lelkivilágomnak, ha végre kimozdulhatnék és ekkor mondta, hogy jó, akkor vigye.Te hogy öltözteted fel Vilmost? Van egy bundazsák a babakocsihoz, de az kissé túlzásnak tűnik nekem 15-20 fokban. Csak adsz rá egy vastagabb sapkát és betakarod?
Majd írd meg, hogy Vilmos mit szólt a kendőhöz, kíváncsi vagyok:-)
Virág+Vince(2+4)
villes
 
 


Virág
Sajnálom, hogy nálatok nem jött be a szopis trükk Kép, több ötletem sajnos nincs.
Látom, a mérlegről nem sikerült lebeszélnünk téged Kép.
Ez az öltöztetés jó kérdés, én minden nap mást gondolok. Kölcsönbe kaptunk egy bélelt zsákot, ami nem bundazsák, annál vékonyabb, de azért elég meleg. Erre még rátettem egy plédet és a kocsi lábzsákját. Egy-két nap után ezt túlzásnak éreztem, levettem a plédet. Ma úgy döntöttem, nem kell már az a zsák, akkor már inkább a pléd Kép. Nem könnyű elsőgyermekes anyukának lenni Kép.
zsana75
 
 


Henci.
Bocsi. Csak a Csűrösre emlékeztem. De az maradt meg bennem ő róla hogy mindenkit cicának hívott.
Kismamák!!!
Irigyellek titeket, mert én pszihiátriai eset vagyok. Már mint a terhességet a babázást értem. A legkissebb fiam most volt egy éves, és már hiányzik egy baba, de várni akarok kb.3 évet még, mert a 3-ik és a mostani fiaim között csak 22 hónap van, és nem semmi az éjszakáink tőlük. Na meg a legfőbb vágyam egy KISLÁNY!!!!!!!!!!!!!

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: