Új privát üzeneted érkezett!

Ja, és ami teljesen személyfüggő, nekem bimbóvédő krém azóta sem kell, viszont az Avent kézi fejőmet kicsit bántam, hogy nem vittem, hogy már első napokban kicsit megpróbáltam volna fejéssel elősegíteni a tejbelövellést. Tulajképpen kézi fejő azt hiszem minden szobatársamnak volt, igaz mindannyian császárosok voltak, talán emiatt még jobban féltek tőle, hogy nem indul be a tej, vagy méginkább felkészültek, és azért elég szép eredményeket értek el vele az első napokban is már.
Hát ezek tényleg személyfüggő dolgok, de biztos, hogy nem árt felkészülni!:) És azért mégiscsak beindult a tejem, pont ahogyan a könyvekben írva van, a 4. napon, mikor jöttünk haza.

Érdekes egyébként, hogy még nem kellett most krém a bimbóra, pedig emlékszem, hogy a lányommal kisebesedett egy időben......lehet azóta edzettebb lett:)

Puszi!
emcsi2
 
 


Sziasztok!

Tényleg érdekes, amit írtál Emcsi, nekem a szülésznőm is meg a doki is azt mondták nem kell a babának cucc, s odabent sem szóltak, hogy vigyünk.

A folyadék az jó ötlet volt, hogy kértetek egy kancsóval, írtam is hogy nincs kizárva, hogy lehet kérni..csak nekünk ez a megoldás nem jutott eszünkbe, hogy reggel kérjünk egy nagy adagot. :wink:

Ja, és én este szültem, éjfélkor ment el a szülésznőm haza, s ezért nem kaptam éjjel semmit. Nappal lehet máshogy alakult volna. Mondjuk én éhes abszolút nem voltam.

Jó babázást!
Ági
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Tessék, megint gazdagabb lettem egy tapasztalattal: most már tudom, hogy kell alkalmazni a "kancsó-trükköt".

:wink:

Azért jól megmutatkozik kettőtök példáján, hogy mennyit számít a humán faktor (hogy szépen mondjam :wink: ). Részemról maximális tisztelet azoknak az embereknek, akik észreveszik, hogy mire van szüksége a másiknak, és teljesen természetes, hogy segítenek neki. Valószínűleg nem volt benne a szülésznő munkaköri leírásában, hogy a szülés után 2 órával köteles májkrémet, zsömlét, stb.-t adni, mégis megtette, mert látta, hogy szükséged van rá. Neki semmibe nem került, Neked viszont tényleg sokat jelenthetett, emcsi2... Remélem, én is hasonló szülésznőt, illetve egyéb "segéderőt" fogok ki!

:wink:

Amúgy nem lehet, hogy amikor te szültél, akkor többen voltatok, mint amikor Ági szült? Tudom, hogy az I.-es sosem kong az ürességtől, de itt most arra gondolok, hogy nem volt valami hidegfront, vagy valami hirtelen időjárás változás? Mert az szokta meghozni állítólag a "szüléskedvet"... Nem lehet, hogy ezért mondták, hogy vigyetek be magatokkal pelenkát, egyebet? (Persze, ettől még az alapvető emberi, szociális hozzálás, érzékenység nem változik...)

Remélem, hogy nem lesz bajom a szoptatással, de azért bimbóvédőt azt viszek magammal. A kencékről is hallottam már, de -állítólag- az az egyik legjobb megoldás a kiszáradás, sebesedés ellen, ha egy kis anyatejet hagysz rajta megszáradni... Nem tudom, mi az igazság, de ha még továbbra is fennáll a problémád, akkor probáld ki, ha gondolod, Ági...

Üdv néktek!

l

:wink:
l
Eger
 
 

 
 

Sziasztok!

Meg tudnátok nekem mondani, hogy csütörtökön meddig van terhesgondozás? Kell előre bejelentkezni?
Már túlhordom, és a saját dokim császározni akart(mert egyszerűen nem férne ki a baba). De sajnos engedélyt kell kérni a főorvostól ő meg közölte, hogy még várjak és kitolta az időpontomat. ( a saját orvosom már kitolta 12 nappal). Ja és nem engedélyezte a császárt. Mindez csak egy 5 másodperces hüvelyi vizsgálat alapján. ( bár lehet, hogy én vagyok túl aggodalmas)
Szeretném kikérni már egy másik orvos véleményét, mert féltem a babámat. Annyi minden történhet.

Területileg ebbe a kórházba tartozom, de a dokim után mentem másikba.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdvözlettel: Jessie
jessie
 
 


Szia, jessie!

Nem teszem tűzbe a kezem, de talán 16:00-ig vannak a Várandósambulancián csütörtökön. De ami biztos: hívd fel a 266-04-73-at a 4202, 4203, 4204 vagy 4233-as melléken. Ha esetleg ezen nem tudnád, akkor a 459-15-00-án próbálkozz, ugyanezekkel a mellékekkel. Mondd el pontosan, hogy mi van. Időpontot ugyan előre nem kell kérni, de nincs kizárva, hogy majd azért azt mondják, hogy "Rendben van Kismama, ekkor meg ekkor jöjjön be hozzánk".
Szóval, elvileg csak úgy is beállíthatsz, de MINDENKÉPPEN jobb, ha előtte elmondod valamelyik dokinak, hogy mi a szitu.

Sok sikert!

l
l
Eger
 
 


Köszönöm az infót! Mindenképpen hívom őket!

Üdv: Jessie
jessie
 
 


Hajrá, és drukk!

:wink:
l
Eger
 
 


Azt hiszem a nyári szabi időszaka alatt csütörtökön 15-óráig van terhesambulancia, de a legtutibb a telcsi!

Ági, valószínű az volt akkor a különbség oka a szülésznőnél, hogy neki lejárt pont a műszak. Én hajnal 2 óra 2 perckor szültem meg, és a szülésznőm este 8-tól reggelig volt szolgálatban, szóval az elejétől a végéig míg ott voltam. Nekem sem volt mindjárt hely a gyermekágyas részen, ezért odakísért vissza a szülésznő, ahol addig feküdtem, mert már pár nappal előtte be kellett feküdnöm. Aztán du-ra lett hely a gyerekágyas részen.

I, volt front, hidegfront, meg sok szülés is, lehet, hogy ez volt az oka, de szerintem nem. Egyszerűen azok a nővérek, akik akkor voltak "szolgálatban", így "adták le" a dolgot...szerintem....

Jessie gondolok rád, légy nagyon talpraesett! Én nem voltam elég erőszakos, bár így megúsztam a császárt, de volt egy elég hosszú kitolási szakkal tarkított szülésem, (a Drágám 4450 grammal született, 38-as fejkörmérettel) ami ha rosszul sült volna el, akkor akár oxigénhiányhoz is vezethetett volna a babánál, szóval csak ügyesen!!!

Puszi!
emcsi2
 
 


emcsi2!

Ezek szerint tényleg van valami a dologban. Én "készülök rá", ami annyit jelent, hogy igyekszem nem váratlannak venni, ha elindul a szülés(i folyamat). És bár az is igaz, hogy mindenkinek lehet undok napja, sajnos tényleg nem lehet kizárni, hogy Nálad nem erről volt szó. Bízom benne, hogy -én kis naív :lol: -pozitív hozzáállásról számolhatok majd be...

Jessie...?

l
l
Eger
 
 


Látjátok erre jó ez a fórum, hogy előjöjjenek különbségek, úgyhogy I, nem tudjuk mi-hogy lesz, kell-e ruha a babának, vagy nem, stb..? :) Majd kiderül. Egyébként nálunk is sokan voltak, hidegfront volt, nekem is az indította be a szülést.
Bár szerintem a Klinikán mindig sokan vannak.

Én a szülésznőmmel abszolút meg voltam elégedve, ő fogadott volt, s már du lejárt a műszakja, de a szülés után mikor átvittek a 3 ágyas szobába még a szülőszobán, ott éjszakáztam, mert nem volt üres ágy a gyerekágyason..szóval még ott ült mellettem egy darabig, olyan jól esett..akkor még volt egy flakon ásványvízem. Nekem inkább reggel kellett volna valami, de ugye akkor már senkihez se "tartoztam" vagy nem tudom miért, de végül csak a reggelinél kaptam, az meg ugye nem túl korán volt.

Jó éjt! Megyek fürdetni.
ági_bp
 
 


Ezekről az ellentmondásokról egy vicc jut eszembe:

-Jaj, doktor úr! Mostanában olyan bizonytalan vagyok. .... Vagy mégsem...?

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
l
Eger
 
 


Ja, míg végképp el nem felejtem! Mi a helyzet a körömvágással? Lehet/eltűrik/(Uram bocsá' megcsinálják)?

l
l
Eger
 
 


I, a baba körmeire gondolsz? Hogy neked mik eszedbe nem jutnak?:)
Tök érdekes!
Tulajképpen a babáddal azt csinálsz, amit akarsz, hiszen jó esetben éjjel-nappal veled lesz szülés után, és naponta pár percen kívül a kutya sem néz rád, ha nem kéred.......
Én csak itthon vágtam le Beni körmeit, addig nem is volt vele gond....már ha jól értettem egyáltalán a kérdésedet...:)
Illetve szerintem is azért mindenben segítenek ha kéred, szóval tuti meg is csinálják, ha indokolt is és kéred is.
emcsi2
 
 


Sziasztok!

Ági_bp, írod,hogy fogadot szülésznőd volt, én is szeretnék, de nem ismerek senkit , a doki még nem ajánlott, és még 3 hét múlva megyek(akkor leszek 36 hetes).Megftudnád adni a nevét tel számát, vagy a klinikán kell keresni?erlőre is köszi.

Az orvos küld ctg-re vagy ha betöltöttem a 36? -ot menjek a klinikára, hogy ezért jöttem? Nem akarok hülyének tünni, de mindenki mást mond ezzel kapcsolatban. Tegnap az egyik "kedves"aszisztens azt mondta, hogy a betöltöt 35-hét után, a dokim a bet. 36 utánra mondta, hogy hívjam. Most mit tegyek?
köszi a segítséget : Zsuzsa
fruzsizsuzsi
 
 


fruzsizsuzsi!

Az I.-esen van egy előadássorozat, amely A-Z-ig mindent felölel. Dokik és szülésznők egyaránt tartanak előadást. A minap egy nagyon aranyos szülésznő volt, aki a következőt mondta a felfogadással kapcsolatban.
Ha valaki nagyon szeretné ezért vagy azért, és annyira szimpatikus neki valaki, akkor nyugodtan megpróbálhatja. DE!!! Ők egy hónapban max. 5-öt vállalhatnak így. Úgyhogy jó előre érdemes felkérni őket, ha valaki szeretné. Ők szívesen vállalnának többet is, de sajnos nem tehetik. Azzal együtt sosem lehet tudni, úgyhogy próba cseresznye...! :wink: :lol:

Ha esetleg nem jönne össze, akkor se keseredj el. MINDENKÉPPEN ott lesznek veled, segítenek, nem hagynak magadra. Az ő állítása szerint jól együtt tudnak dolgozni minden dokival, úgyhogy ettől sem kell tartanod. (Mondjuk az is igaz, hogy nem is igen mondhatja, hogy: Jaj, a Gipsz Jakab az orvosa, hú, hát azt nagyon szeretjük. Magának meg a Csinom Palkó? Szegényke... :lol: :lol: :lol: )


CTG

35. héttől hetente, és -asszem- 38. héttől hetente 2x, 40.-től pedig naponta(?). A dokid az, aki végig figyelemmel kíséri a terhességedet, így -szerintem-, akkor és azt csináld, amikor és amit mond. Ő tudni fogja, hogy mikor kell menned. Akkor szépen majd fogod magad, megjelensz az előre megbeszélz időpontban a Várandósambulancián. Beadod majd a lapodat, ha gondolod, akkor hozzáfűzheted, hogy CTG-re jöttél. De ha megkérdik, hogy hány hetes vagy, az asszisztensek is tudni fogják, hogy kell. Behívnak megcsinálják, aztán a szokásos vizelet, és vérnyomás vizsgálat, majd vissza sipirc ki a folyosóra, és megvárod, míg bemehetsz a dokidhoz.
Röviden: a dokid majd szól, hogy ekkor meg ekkor menjél CTG-re, nyugodt lehetsz.

:wink:
l
Eger
 
 


emcsi2!

Nem gondolj rólam nem tudom miket. :wink: Nem "magamtól" vagyok ilyen "okos", hanem az egyik alkalommal a fentebb emlegetett előadások egyikén és másikán is volt egy-egy szülésznő, az elmondásuk alapján nem volt számomra egyértelmű a helyzet a körömvágással kapcsolatban. Nekem úgy jött le, hogy a csecsemősök nem nagyon kultiválják a dolgot, illetve, hogy amikor megkapjuk, akkorra már le lesz vágva. Szóval, csak 180 fokos volt az ellentmondás, ezért kérdeztem... Így legalább azt is tudom, hogy ezen a téren kell-e valami a kórházba a gyereknek, vagy sem.

:wink: :wink: :wink:


Amúgy pedig mindenkinek csak ajánlani tudom azt a bizonyos előadás sorozatot! Bármikor be lehet kapcsolódni, mivel minden héten más-más témát taglalnak csütörtökönként.

http://www.noi1.hu/tajekoztato/betegtajekoztato.pdf (36-39. oldal)

Nem késő ám még a 33. héten sem bekapcsolódni, és BÁRMIT meg lehet kérdezni, illetve utána megnézni a szülőszobát!!! Én már 2x láttam, úgyhogy már szinte úgy fogom majd magam érezni, mint aki "haza" megy...

:) :) :)
l
Eger
 
 


Értem már I, ügyes vagy, hogy elmentél ezekre az előadásokra, én is gondoltam rá, de amíg erőm volt, még egyetemre jártam vizsgázni, amikor meg már lett volna időm, erőm nem volt pluszban menni, én 90 km-re lakom a kórháztól, a végén örültem, hogy volt kedvem a vizsgálatokra menni...:)

A szülésznőfogadásra nekem is mindkét orvosom azt mondta, hogy nem ajánlja, mindenkivel szívesen dolgoznak. Hát nem tudom, az biztos, hogy akit "kifogtam" az szuper volt!!!!!!!!!!! A 4,5 kg-os gyerkőcömet repedés nélkül szültem meg, és egy 4 öltéses gátsebbel megúsztam, rendesen megfájdult a karja a szülésznőnek, mert annyira támasztotta a gátamat.......
emcsi2
 
 


Elismerésem, emcsi2! 90 km távolságból én nem tudom, hová mennék szívesen, rendszeresen, miközben egyre nehezülök... Val'szeg sehová. Bár, erre szokták mondani, hogy a kényszer nagy úr...

Kár, hogy nem kérdezted/jegyezted meg a szülésznőd nevét. Nem tudom, kivel fogok összeakadni, de remélem, hogy "igazi" lesz! A folyosón ülve várakozás közben, meg az előadások alatt nézve arcra, viselkedésre eddig mindannyian szimpatikusak, de mindig az éles helyzetekben derül ki, hogy mi is a dörgés valójában.
Mindenesetre, veled tényleg szép "munkát" végzett, nem piskóta, ahogy megoldottátok. Gratula ezerrel!

:wink:
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Igazából a szülésznő kérdés azért merült fel bennem, mert én szültem a klinikán 2004-ben és fél éjszakát a szülőszobán töltöttem, egyáltalán nem foglalkoztak velem, reggel a vizít és a vizsgálatok után a nappalos nővérnek átadtak hát az megváltás volt. Az a szülésznő nagyon kedves aranyos volt, szuperul zajlott a szülés, utána hozott nekünk ebédet is. Most is szeretttem volna nála szülni de már nincs a szülőszobán a dokim mondta, hogy ajánl valakit de most épp szabin van. Gondoltam ha tudtok jót akivel megvoltatok elégedve akkor érdemes megprobálni.
Zsuzsa
fruzsizsuzsi
 
 


Nagyon ciki, hogy nem emlékszem a nevére....
De ami tuti hogy Szilvia szőkés vállig érő haja van és zs betű is van a vezetéknevében. Olyan gyorsan mondta hogy azt nem értettem és botor módon nem kérdeztem rá......nagyon kedves és ügyes az tuti
emcsi2
 
 


emcsi2!

Ne kérdezd, hogy hogy néz ki, de nem lehet esetleg Orosz az a Szilvia?

:wink:

:?:
l
Eger
 
 


Sziasztok!


Én is a klinikán szültem,tavaly augusztusban.
Minden nagyon szuper volt,felejthetetlen és SZÉP emlék marad számomra szülés :)
Örök hálám a dokimnak és Jánosi Rita főnővérnek aki végűl segített babóm világrahozatalában.
Mivel a körülményekhez képest/ nem voltam egyszerű eset :D / minden simán zajlott, egy pár szülésznőt sikerűlt azért megismernem :) Szóval bátran ajánlom Orosz Szilviát és Fekete Orsolyát is.
De azért a javaslatom az,kérdezzétek meg a dokitokat,kível dolgozik szívesen- :D

Györgyi
gyorgyi76
 
 


Fruzsizsuzsi!

Én Nádudvari Gabinál szültem. Ő a várandósambulancián dolgozik, tehát ő csak akkor van szülésnél, ha valaki felkéri Őt. Ez abból a szempontból kedvezőbb, ha esetleg mást szeretnél felkérni, de az illető már nem tud vállalni, mert "későn" szóltál, Gabi nagyobb eséllyel el tud vállalni. Legalábbis én így gondolom. Ott az ambulancián megtalálod Őt. Én meg voltam Vele elégedve, sokat segített.


Ahogy emcsi írta, hogy ő nem repedt, mondjuk én sajnos igen, de nem a gátam, hanem a hüvelyem. Erről nem hiszem, hogy a szülésznő tehetett. Szerintem senki, bár a dokim úgy állította be, hogy én tehetek róla, mert fájáskor reflexesen felfelé húztam a medencémet, s lefelé kellett volna engednem, kvázi "belelazítani" a fájásba, s nekem ez nehezen ment (nem kaptam semmilyen fájdalomcsillapítót). Nem tudom másnál is volt ez, hogy felfelé húzta a medencéjét, mintha össze akarna "kuporodni"? Mert nekem ez annyira reflexes volt, hogy olyan nehezen tudom elképzelni, hogy ez másnál nincs (persze attól lehet), és más egyből leengedi a medencéjét. Az természetesen más eset, ha valaki kap fájdalomcsillapítót. Úgy biztos könnyebb egy kicsit. Nekem is nagyon jó szülésem volt, ez az egy dolog bánt, hogy a dokim úgy állította be, hogy én tehetek róla, hogy szétrepedtem. Még ha így is lenne, nem szabadna ezzel "belecsúnyítania" egy ennyire fontos dologba, mint a szülés egy nő életében.
Azt olvastam, hogy ilyen sérülések szempontjából a legkevésbé kedvező testhelyzet a háton fekvés, és az sem tesz jót, ha a szülő nő hasát nyomják. Hát nekem mindkettő volt.

Mi a véleményeteK?
ági_bp
 
 


Hú hát annyira nem emlékszem a vezetéknévre, hogy nem tudom......annyira gáz! Bocsi!
I, mikorra is várható nálad a szülés? Mert 3 hét múlva megyek kontrollra és azért is utánanéznék a dolognak!:)

Ági, nálam is azon lepődtek meg, hogy belsőleg nem repedtem, állítólag ekkora gyereknél ritkán fordul elő.
Szerintem teljesen igazad van, erről nem én tehettem, és arról, hogy te repedtél, nem te! A lányommal pl. pedig majd egy kg-val kisebb volt, repedtem, de nem hibáztatott érte senki!!!!

Az igazság az, hogy az orvos(ok) velem is szakmailag kifogástalanok voltak, de a lelki rész nálunk is hiányzott. Hogy ez azért van-e, mert férfiak, és bárhogyan is, de sosem fogják tudni mit érzünk, vagy azért-e mert ilyen az oktatás az egyetemen, nem tudom. Talán inkább a második. Persze érthető, hogy nem érezhetnek együtt mindenkivel, abba lelkileg "belehalnának", de legalább színészkedni megtanulhatnának, meg gondolkodni néha, hogy mit beszélnek!!!!
Nekem is "beszólt" a doki, szülés után, mikor elszaladtak a Kicsivel az elhúzódó kitolási szak miatt, hogy megvizsgálják, nem lett-e baja emiatt, természetesen aggódtam, és hallottam a sírást a folyosón, de azért kérdeztem a párom, hogy Ő sír? Mire a doki: "Mivel több baba nem született, csak ő sírhat!" Meg valami ilyesmit is nyögött, hogy: "Maga annyira aggódós!" Na, szerinted ez normális volt???

Puszi mindenkinek!
emcsi2
 
 


Emcsi, köszi, jól esik, hogy ezt írod. Én is azt gondolom, hogy ez rajtunk kívül álló dolog, nem tudjuk irányítani. Szerintem a baba méretétől is függ, meg szerintem alkati dolog is van benne.

Akkor a Te dokid sem volt túl kedves! Olyan gáz, nem tudom, nem gondolkodnak, hogy pl az ő feleségükkel szülés közben így beszélne valaki, akkor milyen lenne? Jó, hogy aggódtál, ő nem aggódott volna a helyedben?

Nekem a dokim a kitolás közben is mondta, hogy ha így csinálom akkor szét fogok repedni, aztán be is jött sajnos. A varráshoz elaltattak, s mikor felébredtem, nagy kómásan kérdeztem, hogy miért repedtem, erre ő: "Ha nem úgy csinálta ahogy én kértem akkor ne csodálkozzon! "
Meg a 6 hetes kontrollon még esett erről szó, s ilyet beszól, hogy "A kooperáció!" Mármint hogy nem kooperáltam! Nagyon gáz volt,igazándiból azóta lelkizek ezen. Én értettem mit kér, csak nem tudtam kivitelezni. Meg mikor jöttek a tolófájások én kérdezgettem, hogy nyomhatok? , ill. olyan is volt hogy elmúlt a fájás, s nem jött, már ott várták, a baba már a szülőcsatornában, s én kérdeztem, hogy nyomjak fájás nélkül? S mondták igen, én meg nyomtam. Hát szerintem aki nem kooperál az össze vissza nyom, ha kell ha nem. Én nem ezt csináltam. Szóval ez a megjegyzés (is) rosszul esett. Mindemellett szakmailag abszolút elégedett voltam vele, talán ez a lényeg, de mégsem minden.

Neked meddig tartott a kitolási szak?


Most mennem kell, hívnak. :)
ági_bp
 
 


emcsi2!

Szeptember elsejére vagyok kiírva. Őszintén szólva, nem is gondoltam arra, hogy szülésznőt válasszak. Végülis, nekem mindegy, csak jó kezekben legyek.

:wink:
l
Eger
 
 


l, sajnos nekem csak szeptember közepén kell mennem, addigra már valószínű túl leszel rajta..:)
Én sem fogadtam szülésznőt, és jól jött ki minden, meg tényleg azt mondták a dokik, hogy minden szülésznővel szeretnek együtt dolgozni, mind jó!

Ági, nálunk a kitolási szak jó egy órás volt. A védőnőm szerint egyébként ez ekkora babánál egyáltalán nem hosszú, szerinte tudnak olyan injekciót adni, amitől úgy ellazulunk, hogy kicsúszik a baba, de attól meg lehetnek idegi sérülései a babának. Azt nem mondta, hogy azért-e mert túl gyorsan átszalad a szülőcsatornán, vagy az injekciótól, szóval ezt nem tudom, de ilyet mondott......
Szerintem teljesen igazad van, mi mindent megpróbálunk akkor, ott, de van, amit egyszerűen képtelenség irányítani. És ezt csak mi nők tudhatjuk! Felettem is az egyik doki, nagyon mondta, hogy hogyan lélegezzek, de legalábbis úgy mondta, mintha hülye gyerek lennék, meg mintha ez olyan evidens lenne, mint az 1x1, de nem is foglalkoztam vele, meg nem is vagyok hajlandó érdemben foglalkozni vele! Persze megpróbáltam úgy lélegezni "szót fogadni", aztán ment ahogy ment.....
Nálam az volt a legnagyobb baj, hogy egy fájásra hármat kellett volna nyomnom, de a 3. nyomás mindig nagyon gyengére sikeredett. A férjem is azt skandálta mellettem, hogy "nagy levegő, nyomj nagyot", de közben azt is mondták, hogy gyorsan vegyem a levegőt ugye, hogy az előző nyomásnak ne menjen el a "hatása". Mondtam is a férjemnek, hogy mutassa már meg, hogyan vegyek 3x nagy levegőt is, meg gyorsan is...???? Hát én meg azt mondom, hogy csinálja utánunk akármelyik férfi, vagy orvos, amit végigcsináltunk, és kinyalhatják....:) Már bocsánat! De fel tudnám azért húzni magam a dolgon! Mármint, hogy még lekezelőek!

Nem tudom azt írtam-e, de nekem nagyon sokat segített, hogy beszéltem a védőnőnkkel, ő nagyon ügyesen ráérzett, hogy valami nem volt kóser a szülésnél, ami miatt lelkileg nem kezelem a szülést a helyén, és miután átbeszéltük a dolgot, most már tudom, hogy mindent jól csináltam, úgy ahogyan akkor kellett, és igenis a világra hoztam a kisfiamat, amire nagyon büszke lehetek, és pont.:)

Ági Te is légy büszke magadra, amiért nem csak kihordtad, de a világra hoztad a gyönyörű, egészséges gyermekedet! A dokik meg menjenek a sunyiba!!!

Puszi!
emcsi2
 
 


Emcsi!

Nagyon köszönöm a szavaidat, komolyan mondom segítettél abban, hogy feldolgozzam ezt az egészet. Örülök, hogy leírtam itt a dolgot és, hogy reagáltál rá. Sokat jelentett.

Azt hiszem egy dolgot kellene az orvosoknak megtanulni még, azaz kettőt. Ez az ALÁZAT, nem is az emberrel szemben, hanem a szereppel szemben, amiben a nő van, a "szülő nő" szerepe, és a TISZTELET. Tőlünk el van várva, hogy tiszteljük a doktor urat, de ez fordítva miért nincs. Ja...és ami lehetetlen, de egy kis SAJÁT ÉLMÉNY nem ártana nekik. :lol: Bár...maradjon meg ez a csoda NEKÜNK NŐKNEK.
Puszi
Ági
ági_bp
 
 


Ági, lehet, hogy rátapintottál a lényegre, lehet, hogy irigyek a CSODÁRA, amit CSAKIS MI ÉLHETÜNK ÁT????!!!:) Talán ez van a fellengzősség mögött.....persze mindig tisztelet a kivételnek..:)

Puszi!
emcsi2
 
 


Sziasztok!

Férjemmel tervezzük a babát, így elvileg mostantól már bármikor teherbe eshetek. Viszont nincs orvosom, mivel székesfehérvári vagyok és eddeg oda jártam vissza nőgyógyászati vizsgálatra.
A Baross utcai klinika mellett lakunk, ezért mindenképp itt szeretnék szülni, viszont nem tudom, hogy hogy működik az orvos választás.
Tudom, hogy itt sok jó orvos van, de mégsem tuodom, hogy kihez sétájak csak úgy be (márha egyáltalán be lehet). Egyszer találomra felhívtam egy orvost, de az aszisztense azt mondta, hogy államin csak délelött lehet menni és ahhoz, aki épp ott rendel. Ezt nem értem ezek szerint a választott dokihoz csak magánrendelésre mehetek délután?????
Vannak tapasztalataitok ebben a témában?????

Nagyon megköszönném, ha írnátok doki neveket, akinél szültetek és meg voltatok vele elégedve.
Én nagyon kérdezősködős vagyok ezért sok türelem is kell hozzám az orvos részéről. :D :D
Ki az aki türelmes, kielégítően válaszol a kérdésekre, jó fej, aranyos, kedves????
Légyszi légyszí írjatok nevet (neveket)!
Nézegettem korábbi hozzászólásokat, de nem nagyon találtam választ a kérdéseimre.
Segítsetek légyszi!!!!
Köszönöm előre is válaszaitokat!!

Sziasztok, további szép napot!!
Kitti
kollibry
 
 


Én tudom ajánlani Szigeti Zsanettet, Papp Csabát, Pataki Zoltánt. Szigeti Zsanett az orvosom, nagyon kedvelem, fiatal, mindig minden kérdésemre válaszol (én is mindig listával megyek), és úgy gondolom, szakmailag is jó. Papp Csaba középkorú, nyilván tapasztaltabb, nála és Zsanettnél született a kisfiam, és Papp Csaba volt az akkor, aki elmondta, hogy miért kell most megszületnie (toxémiás voltam), mi hogy lesz, higgadtan, megnyugtatóan, ő egyébként genetikus is, tehát biztosan nála is jó kezekben van az ember. Pataki Zoltán 28 éves, és - talán éppen ezért - nagyon lelkiismeretes, úgy értem, nemcsak szakmailag, hanem amikor nekem problémám volt, a lelkemet is ápolgatta, higgadt, nyugodt, türelmes, szóval őt is jó szívvel ajánlom.
De telefonon jó tapasztalatom volt Berkes Enikővel is, amikor az orvosom szabadságon volt, őt kellett hívnom, mindig ráért, hogy válaszoljon a kérdéseimre, ő pedig gyógyszerész is amellett, hogy orvos.

Kép

Kép
liv
 
 


Sziasztok!
I! Mizujs Veletek?? Írj majd ha hazajöttetek a kórházból! Minden jót!
Ági
ági_bp
 
 


Kedves ági_bp!

Csak röviden.

1. Múlt hét végén költöztünk. Bár a család hozzávetőlegesen mindentől eltiltott, azért nekem is volt mit csinálnom, ezért nem jelentkeztem.

2. Mára vagyok/voltam kiírva, de még minden zárt, úgyhogy irány naponta a CTG, aztán majd meglátjuk...

Előbb oder utóbb jelentkezem!

:wink:

:) :) :)
l
Eger
 
 


I!

Hajrá-hajrá! Csak ügyesen és bátran! Jó lesz, meglátod. Csodás dolog előtt állsz. 8)

Szia!
ági_bp
 
 


Sziasztok mamik!
Értesítek mindenkit,hogy péntekenként újra lehet jönni zenebölcsizni a II. ker.be(Máriaremetei út ), 9.30 és 10.30-kor lesznek a foglalkozások. Illetve szerda délután zeneovi indul lelkes csemetékkel Várlak Titeket szeretettel. Ha kérdésetek van, írjatok bátran az info@sunizene.hu cimre.
Jó pocakosodást, szoptatást, beszéditanitast Mindenkinek! Es éljenek a gyermekdalok, mondókák!
üdv.
Norka
norkini
 
 


Hello!
Sajnos a terhességem nem jól indult, így kerültem a SOTE-I-re.
(Egy vidéki kórházban egy rendkívül udvarias orvos már küretet javasolt, de közben kiderült, hogy ikerfogamzásról van szó (ez zavarta meg), amiből az egyik embrio kilökődött, vérzés---> irány Papp prof)
40 napot töltöttem a Pav II-ben, megfigyelésen. Jelenleg táppénzen vagyok és a 19. hétben járunk.
A prof. segítőjéről Hollócsi Katikáról csak jót tudok mondani. Velünk nagyon segítőkész volt, az viszont igaz, hogy határozott ember:-)...és ha valaki késik, vagy közbejön valami, vagy a megbeszéltek ellen cselekszik, azt nem szereti...de megértő.
De pl volt olyan, hogy sokáig beszélgetett velem, amikor a legnagyobb lelki (és vérzéses) kínok között voltam. (Egy kanyi hálapénz nélkül).
Az előzmények hatására úgy döntöttünk, hogy a prof-ot választjuk doktornak- ami azért nem kevés utazást jelent egy-egy vizsgálatra. Sajna volt egy -egy nagy ijedtség (belázasodás, görcs) az elmúlt 15 hétben, így aztán sikerült néhány orvossal találkoznom.
Pataki Zoltán lekiismeretes, és valóban nagyon higgadt, türelmes. Belics is lelkiismeretes és nagyon kedves.
A prof. nem sokat vacakol az biztos:-)) De mégis jobban bízok benne, mint egy kedves ámde tudatlan orvosban....
Na mondjuk azt tapasztaltam, hogy itt azért ilyen nem nagyon akad.....:-)
Az valóban furcsa, hogy a apa(jelölt) nem mehet be az UH-ra....
Nekem volt pár amúgy is az elmúlt időszakban...szinte két hetente. De már vagy egy hónapja nem. Most amikor a genetikaira kellett volna menni, azt mondta a prof., hogy nem kell, mert az előző (16 héten láz miatt készült) eredményei nagyon biztatóak.
Így aztán most kértünk időpontot a 23. hétre 4d-re, ugyanitt a klinikán.
Nem tudjátok az helyileg hol van?! Ezt nem is kérdeztem. Földszint, alagsor...vagy hol?
zene
 
 


Sziasztok!
Dr. Fekete Tibort ajánlották nekem az ismerőseim végül, mi a véleményetek róla?
Nagyon fontos lenne, nyugodtan írhattok az e-mail címemre is, ha ide nem akartok: kollibry@citromail.hu
Köszönöm
További szép napot nektek!
kollibry
 
 


4D, ha jól tudom, a földszinten van.

Egy barnátnőm Fekete Tibornál szült, nagyon elégedett volt vele.

Kép

Kép
liv
 
 


I, én már úgy várom, hogy írj. Már biztos megszületett a kisbabád. Ha jól tudom 1 hetet hagynak max túlhordani. Olyan izgi....:-)
ági_bp
 
 


Sziasztok!
Elnézést, hogy zavarok! Anno a nagyfiamat és is a SOTE I-es Klinián szültem, s csak jó emlékeim vannak! Amiért most írnék, az, hogy tudja-e valaki, hogy szept 17 és 21 között milyen szülésfelkészítő előadások vannak? Jelenleg külföldön élek, s csak erre a hétre látogatok haza. Anno nagyon sokat tanultam ezeken az előadásokon, (amit persze mostanra már rég el is felejtettem), s szeretnék egy kicsit nosztalgiázni is :wink: Persze meglátogatom Dr. Patkós Pétert is, akinél a fiam született, s a mai napig nagyon nagyra tartom!!!!!

Előre is köszönöm a segítő válaszokat, s Mindenkinek boldog, egészséges babázást, babavárást kívánok!
Szilvia

Kép
Kép
Kép
szilvia72
 
 


Szia Szilvia!

Én megnéztem most a Sote Betegtájékozatatójában, s ha jól értelmezem, akkor sajna pont semmi nem lesz. :(
Szept. 13-án indul az új tanfolyam, s a köv. előadás szept. 27.
Csütörtökönként van előadás, de ritkán egy-egy hét kimarad, s ez most pont olyan hét lesz. Sajnálom, de azért menj el nosztalgiázni :D A dokid biztos örülne.
Minden jót!
Ági
ági_bp
 
 


Szia, ági_bp!

:wink:

Igen, 2007.09.06-án megszülettünk, 56 cm-mel és 3340 gr-mal, császármetszéssel. Hétfőn jöttünk haza, csak valahogy Anya nemigazán ér rá Netezni, ezért nem jelentkezett idáig. De mindketten jól vagyunk, és előbb oder utóbb még jelentkezünk.

Levente

:wink: :wink: :wink:
l
Eger
 
 


Gratulálok Levente neked is és Anyának is!:) Majd ha lesz kis időtök a sok "munka" mellett, mint szopizás, kakilás, büfizés, fürdés meg hasonló sok sok újdonság, akkor írjátok meg, hogy milyen volt a megszületés, meg utána a kórházban...:)

Puszi!
emcsi2
 
 


Köszönjük szépen emcsi2!

:)

Lesz beszámoló ígérjük, csak tényleg várni kell majd egy kicsit...

:wink:

:) :) :)
l
Eger
 
 


Isten hozott Levente! Gratulálok a kis családnak!
Tényleg várjuk a beszámolót, bár még nekem is friss az emlék, hogy ilyesmikre nem nagyon van idő az elején.
Hogy hogy császár lett a végén, stb.. mesélj majd!
Jó babázást!
ági_bp
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki elérhetőséget dr. Fekete Tiborhoz?
Nagyon foltos lenne.
Köszönöm előre is.
Kitti
kollibry
 
 


Sziasztok!
Végigolvastam a topicot,nagyon tanulságos volt,csak azt nem tudom,hogyha nem ismerek senkit,de valaki szimpatikus az irományaitok alapján,hogy találom meg a klinikán?A kartonozóban kérdezzem meg,hogy mikor rendel a nőgyógyon vagy a terhesambulancián?Még nem aktuális,de már nagyon készülök :) .
Előre is köszi a választ!
Mmzsó
Vendég
 


Kitti, én nem tudom az elérhetőségét, de ha felhívod a klinika központi számát, ott biztos segítenek neked.

Kép

Kép
liv
 
 


Lányok, milyenek a szülőszobák a SOTE-n? Hány ágyasak, hogyan vannak az ágyak elválasztva egymástól (függöny?), ilyesmi... Ha több ágyasak, és többen szülnek egyszerre, akkor is benn lehet az apuka, ugye?

Kép

Kép
liv
 
 


Szia Liv!

Ha jól emlékszem 4 vagy 5 egyágyas szoba van, ablakon otthonos függöny, ágy mellett egy szék, a fürdőszoba közös a mellette lévő szobával. És van két többágyas, talán 3 ágyas szobák. Az egyik elől, a másik a folyosó végén. Szerintem inkább az elsőt használják szülésekre, a hátsót kevésbé. Csak függöny van a két ágy között, legalábbis a hátsó szobában, én ott töltöttem egy éjszakát szülés után. Ott vajúdott 2 nő, azt hiszem indukált abortuszuk volt, még viszonylag kis terhesség, de nem műtötték őket, hanem szültek ők is. Velük ott volt apa, ill. hozzátartozó. Aztán nem tudom, hogy végül ott is szülték-e meg a babákat, vagy ahhoz átvitték őket egyágyasba, én addigra már nem voltam ott.

Kép
ági_bp
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: