Új privát üzeneted érkezett!

próba

Kép
kollibry
 
 


Kollibry!

Privát üzenetet írtam Neked!


Üdv:


ppetike
Vendég
 


Sziasztok! Szeretnék érdeklődni Dr.Csabay Lászlóról.
Milyen orvos,mik a tapasztalatok?
Előre is köszönöm
kyda
 
 

 
 

Kollibry!

Privát üzenetet írtam Neked.

Üdv:

ppetike.
Vendég
 


Sziasztok!

31.hétben levő kismama vagyok és az I.Klinikán fogok szülni.
Érdeklődnék milyen tarifák vannak mostanában a választott orvos és a szülésznő számára?
Köszi,ha tud valaki segíteni!
:)

Kildy
kildy
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Várandós kismama vagyok, van már egy kislányom aki itt a klinikán született. Választott orvosom volt, aki most nem rendel már a klinikán csak magánrendelése van.

Azt szeretném megkérdeni, hogy azért lehet még nála szülni a klinikán, vagy keressek másik orvost?

Azért vagyok nehéz helyzetben, mert az első babámmal HELLP szindrómás voltam, így olyan orvosra van szükségem aki ott van a klinikán. Van valakinek infója Dr. Rigó Jánosról? Úgy tudom ő foglalkozik HELLP-esekkel. Lehet hozzá menni, van ő nem vállalhat beteget, ha körzetileg nem hozzá tartozik?

SOS

Üdv: Andrea

Kép
blandrea
 
 


Szia Andi!

Én 2006-ban szültem a klinikán,választott orvosom volt,van és Dunakeszin lakom,nem oda tartozom,nyugodtan keresd fel a problémáddal,Ridó doktort ,szerintem ha tud Veled foglalkozni elvállal,ha meg nem,mert úgy tudom Ő most a Klinika igazgatója,akkor kérdezd meg kit tudna tanácsolni.Személy szerint Én nem ismerem,de hallomásból amíg bent feküdtem 2 hétig,egy nagyon határozott,odamondó,korrekt doktor ,megmondja mennyit kér.Bár ezek csak pletykák voltak,személyesen kell megismerni.

Bán Zoltánt is megkeresheted,ő genetikus,fiatal,nagyon lelkiismeretes doki.
Nekem Hidvégi Adjunktus Úr a doktorom.

Remélem sikerrel jársz,további szép napokat , és ne izgulj ott csupa jó szakemberek vannak,bárkihez kerülsz is,nekem ez volt a tapasztalatom.

Üdvözlettel.
ZSuzsi

KépKép
suezika
 
 


Sziasztok!

Szerintem mindegyik orvos lelkiismeretesen végzi a munkáját a klinkán. Jómagam Dr.Szabó Gáborhoz járok és maximálisan meg vagyok elégedve a doktor úrral.


Üdv:

Alíz.[/b]
Vendég
 


Szia Andi!

A Rigó doktor lett a klinika igazgatója, de ugyanúgy vállal kismamákat!
Ha jól emlékszem, szerdánként rendel és van egy asszisztense, nála lehet bejelentkezni, időpontot kérni.
Én személy szerint nem hozzá járok, de ha szeretnéd, elküldöm neked privátban az asszisztensnő elérhetőségét. Egy ismerősöm hozzá jár, én is majdnem, de közben mégiscsak egy másik orvoshoz kerültem.

Üdvözlettel,

Rita :wink:
dkrita
 
 


Sziasztok!

Én nemrég szültem Rigó Dokinál. Csak ajánlani tudom őt, bár tényleg nem jut sok ideje az emberre, de ennek ellenére MINDIG pontosan tudja, hogy ki áll vele szemben, melyik kismamával éppen mikor mi a helyzet. Lehet, hogy bele telik egy kis időbe, de megéri rá várni! :wink:
Valóban ő klinika igazgatója, de mindenekelőtt orvos, méghozzá olyan, akinek a munkája a szenvedélye, és szenvedélye a munka. (Ja...! Amikor rákérdeztem, akkor csak annyit mondott: "Ahogyan gondolja..." És amikor odaadtam, nem számolta meg)
A klinika egyéb munkatársairól is jó tapasztalatim voltak, ha lehet ilyet mondani, akkor szerettem ott lenni. :) Nyugodt szívvel ajánlom bárkinek, hogy ott szüljön.

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!
Tudna valaki mesélni Csabay doktorról, illetve Fekete doktorról? Van esetleg magánrendelésük? Vagy csak a klinikán érhetők el?
Köszönöm a válaszokat előre is. (ccooper@freemail.hu)
Tina
õzike35
 
 


Szia Tina!

Én csak abban tudok segíteni Neked, hogy a SOTE I-es dokik csak a klinikán érhetők el, nincs magánrendelésük.
Üdv,

Rita
dkrita
 
 


Sziasztok!

Jelenleg 15 hetes vagyok, és bár nem ide tartozom, ide járok terjesgondozásra. Mivel ez lesz az első babánk, teljesen új nekem minden, hogy mi hogyan működik stb. Tehát lenne néhány kérdésem az orvos választással kapcsolatban. Szóval az a kérdésem, hogy hogyan működik ez a választás? Csak mert idáig nagyrészt az ambulanciára mentem, ahol szinte mindig más orvos fogadott. Múltkor a Silhavy doktorhoz kértem magam, de még nem „kértem fel” őt, hogy legyen majd ott a szülésen. Igazából nekem mindegy, hogy ki lesz majd ott, mivel idáig mindenki nagyon rendes volt és megbízom bármelyikbe! Szóval ilyenkor a terjesgondozás során mindig más lesz majd az orvos, aki fogad pl egy UH után stb? Vagy azért kellene választani egy orvost? De ilyenkor gondolom sokkal többe fog kerülni a szülés? A korháznak is kell külön fizetni a szülésért?
Szóval teljes káosz van a fejembe, hogy mit hogyan, ezért kérek néhány tapasztaltabb kismama segítségét! Előre is nagyon köszönöm!
:)
dia123
 
 


Sziasztok!


Dia123,


Mindíg a terhes-ambulancián kell jelentkezned a vizsgálatokra. A másik meg az, hogy szerintem nem árt az ha esetleg egy orvos mellett megállapodsz. Ha választasz magadnak orvost akkor, csak az az orvos csinálja mindvégig a terhesgondozásodat. Szerintem egyáltalán nem kerül többe a klinkán egy szülés, mint egy hagyományos kórházban. A kórháznak miért kellene külön fizetni egy szülésért??? Nem is hallottam ilyenről még! Nyugodjál meg, nem kell semilyen káosznak lenni a fejedben.
Vendég
 


Szia Dia,

én most novemberben szültem a Klinikán és jótapasztalataim vannak. Ezért is írok, hogy segítsek mások. Ha nem választasz dokit akkor természetesen mindig más valakihez kerülsz a terhesgondozási ambulancián. Ha azonban egy számodra szimpatikus orvos mellett döntesz, akkor mindig ő vizsgál majd meg és kérésedre a szülésnél is melleted lesz. A szülés nem kerül többe mint más kórházban. ha választasz orvos akkor időpontra más, kevesebbet kell várni és szüléskor is melleted lesz, illetve bemegy ha nem ügyeletes azon napon. Nekem ez nagyob biztonságot adott, de ha te mindenkivel elégedett vagy és nem érzed szükségét, hogy egy orvossal konzultálj, akkor természetesen nem szükséges az orvosválasztás. Mint említettem nekem volt választott orvosom de szülésznőm nem, de nagyon jól éreztem magam a szüléskor minden segítséget megkaptam. Az orvosom dr. Ádám Zsolt és a szülésznőm Ági volt.
Boldog babavárást!

puszi Eszter, Réka és Zalán

Kép
Kép
etterke
 
 


Szia Ppetike és Etterke!

Nagyon köszönöm nektek, hogy megosztottátok a véleményeiteket és tapasztalatokat! Nagyon sokat segít minden infó! :D
Ppetike, te kerületileg a Klinikához tartozol? Nem is tudom már hol, de valahol olvastam, hogy csak akkor nem kell kerül sokba a szülés, ha oda mész szülni, ahová tartozol. Sztem egy régebbi 2007-es Kismama újságban volt, hogy a szülés 30%-át kell ilyen esetben fizteni…..De akkor ezek szerint nem igaz ez az infó? Mondjuk nekem csak az volt gyanús, hogy a legelső vizsgálati alkalomnál a Klinikán megkérdezték tőlem, hogy ugye tudom, hogy nem ide tartozom…? Szóval egy kicsi fura volt, mert nyilván tudom, csak hogy akkor valamire mintha utaltak volna...

Na és ha választok orvost, akkor felkell őt kérni, hogy vállalja-e a szülést, vagy ez pontosan hogyan működik? Neki van egy fix „szülési tarifája” vagy rád bízza, hogy mennyit adsz a végén? Mondjuk az igaz, hogy jobb lenne egy orvost választani már a terhes gondozásra is, mivel az nem árt, ha nagyjából egy doki vizsgál, mivel ő jobban ismeri az előzményeket stb.

És milyenek a szobák, a baba bent lehet a nap 24 órájában a mamával szülés után?

Köszi még egyszer!

Dia
dia123
 
 


Sziasztok! :)

Én szeptemberben szültem a Klinikán. Bár területileg Pest környéke tartozik hozzájuk, bárki szülhet ott. Miután eltörölték a tavalyi elképzeléseket, ingyenes a szülés, nem kell semmit fizetned. (Amikor hazaengednek kapsz egy számlát, kifizetned nem kell, csak tájékoztatásul szolgál, hogy ez mennyibe volt a TB-nek. Ez csak azért van, hogy tudatosítsák az emberekkel, hogy nincs olyan, hogy "ingyen ellátás", azt is finanszírozni kell valamiből. Ezzel tehát semmi tennivalód nincs)
Én is csak javasolni tudom, hogy kérj fel valakit szülészorvosodnak. Mindenki nagyszerű, és lehet rájuk számítani, de tényleg jobb, ha egyvalaki kíséri végig figyelemmel a terhességedet. Annyi csak, hogy megkérded, szülhetsz-e nála, vagy megmondod, hogy nála szeretnél szülni. Nem kell aggódnod, semki sem fog elutasítani.
A hálapénz az már neccessebb dolog. Akkor próbálj rákérdezni, amikor kettesben vagytok, aztán meglátod, mit mond... (Előzetesben: nem elvárás, pláne nincs "fix" tarifa!)
Szülésznőt is választhatsz akár, ha annyira szimpatikusnak találod, de jól együtt tudnak működni az orvosokkal, úgyhogy -szerintem- gyakorlatilag mindegy kihez kerülsz. De ha téged megnyugtat, akkor bátran kérjel fel valakit. (Javaslom a szülésfelkészítő tanfolyamot, ott megismerkedhetsz párral, illetve egy csomó minden praktikus, fontos dolgot megtudhatsz - egészen a legapróbb, kényesebb női dolgokról is. :wink: )
Van lehetőség szülőszoba látolgatásra is!!! (A fent említett előadások végén, általában minden alkalommal lehetséges - persze kivéve akkor, ha éppen szülnek :D )
Egyágyasak, barátságosak, nem kell tőlük tartani, Apa is bent lehet.
(Akár a császáros szülésnél is, ha nem kell altatni!)
Ha császárral szülsz, akkor előbb felkerülsz az intenzívre, ott nem lehet veled a baba. Ha minden oké, akkor másnap már együtt lehettek, 24 órában. A szobák 1-4 ágyasak, kulturáltak, két szobának egy közös, mindkét szoba felől megközelíthető, szintén nagyon kultúrált fürdője van, amelyet természetesen le elhet zárni a másik szoba irányából is, így nem törnek rád.
Miután nagyon sok kismama és beteg van a Klinikán előfordul, hogy nem tudsz rögtön a szülés után összekerülni a babával, mert egy olyan szobába tesznek, ami esetleg egy másik osztályhoz tartozik. Ilyenkor sem kell aggódnod, mert mihelyst lehet, átvisznek a megfelelő szobába, és ott megkaphatod végre a kicsit. (Látni, persze addig is láthatod, kézve veheted)
Amit vinni kell (kéne) az a pelenka, kis ing illetve a sapka. Én nem vittem, csak a sapkát, de van kórházi felszerelés is, így nem kell félned, hogy nem pelenkázzák be (Libero), vagy nem öltöztetik fel a a babát. Ha gondolod vihetsz saját szerkót is, de ellátják őket teljes mértékben.
Ja! Szüléshez hálóinget NE vigyél, mert -valószínűleg- csak kár lenne érte. Adnak kórházit, ami leginkább egy zsinórozott lepedőre hasonlít, de a célnak teljesen megfelel. Több alkalommal is kaphatsz, nem kell attól félned, hogy napokig abban hagynak, amibe szültél.


Nem tudom, mit felejtettem el.


(Annak idején megígértem, hogy majd ebben a topikban leírom a szülésem történetét, amit továbbra is fenn tartok... :wink: )

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki pár sort írni Dr. Újházy Andrásról?

Köszike
(:timi:)
 
 


Sziasztok! Én Dr. Silhavy Mihályról szeretnék megtudni pár infot. Milyen szakmailag, emberileg? Mennyit szoktatok adni neki a vizsgálatért? Köszi!
misimókus78
 
 


Sziasztok!
Én Dr Sziller Istvánról szeretnék megtudni néhány infot.
Leginkább az érdekelne, hogy illik és mennyi pénzt illik neki adni. Olvastam fenn, hogy nincsenek "fix"tarifák, de mégis, milyen nagyságrendekben gondolkozzam.
Előre is köszi:adri
szadrienn
 
 


Sziasztok!

Tud valaki új infot dr. Csabay Lászlóról? Úgy hallottam új rendszer van a Klinikán, hogy megy ezt mostanság? Eddig annyit fizettem, amennyit gondoltam, változott ez?? :roll:

Köszi: adri
adri74e
 
 


adri74e írta:Sziasztok!

Tud valaki új infot dr. Csabay Lászlóról? Úgy hallottam új rendszer van a Klinikán, hogy megy ezt mostanság? Eddig annyit fizettem, amennyit gondoltam, változott ez?? :roll:

Köszi: adri


Adri74e!



Most is annyit fizetsz a klinikán, amennyit gondolsz-ez nem változott.
A doktor urat akit kérdezel nem ismerem. Én Dr. Szabó Gáborhoz járok.
Vendég
 


Adri,

Én is Dr. Szillerhez járok én alkalmanként 5.000.- szoktam adni, szerintem elég, szülésnél meg amennyit gondolsz.

Nekem sajnos most vette el a babámat császárral mert beteg volt (és plusz majdnem ottmaradtam a mütőasztalon, mert két artériám elpattant) de sikerült megmentenie, én ezért most 40.000.- adtam neki, de szerintem tényleg annyit adsz amennyit tudsz vagy szánsz.

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!

Ha valakit érdekelne egy új babakerítés, akkor jelezze, kérem privibe!
Mi sajna egyszer sem használtuk, mert anélkül vettem meg, hogy gondolkoztam volna! Pici lakás, nagy kerítés

új, extra nagy járóka, babakerítés. A járóka 7 elemből + 1 ajtóból áll. Egy elem 1 méter széles, és 70 cm magas. A Járókát az igényeknek megfelelően lehet felállítani. Mivel nincs alja, a helyiség adottságaitól függően lehet különböző nagyságú, ill. szögű ( 4,5,6,7,8 szögű) járókát kialakítani. Az összes elem felhasználásával átmérője 2,7 méter! Több gyereknek is ideális, elegendő tér van a játékra, a baba nem érzi magát úgy bezárva, mint a hagyományos négyszögletűben. Kertben, teraszon is felállítható. Helyiség egy részét le lehet vele keríteni, vagy gyerekekre veszélyes tárgyakat elkeríteni, pl. kandalló köré felállítani.

Kép Kép Kép Kép

Kép
kis pupu
 
 


Sziasztok!

Sajni én is feküdtem a korházban 2hetet.
Márciusban,lepénylevállással kerültem be.Még 1hétig próbálták menteni a terhességet de,sajni nemsikerült.
20hetes terhes voltam.
Engem a Dr Belics Zorán műtött.
Bár nem hozzá jártam,még csak nem is ebbe a korházba de,ide passzoltak le.
Mikor megtörtént a baj,pot a Belics doki volt ügyeletes.
Engem is műtöttek,mert többek közt,a méhszájon is volt a lepény.
Tőlem Ő egy fityinget nem fogadott el.

Gabi! Tőled elfogadta a dokid a pénzt?
Nekem ez kicsit kiábrándító,főleg a Te esetedben :(

Engem ma 5het,hogy megműtöttek.Elvileg jövő héten megyek kontrolra.

mimi12
 
 


sziasztok

Gabi, köszi a választ. Ez elég jó hír, mert olyan horribilis összegekről hallottam hogy kicsit megijedtem. Igazából édesanyámnak kellett, műteni fogja. Én sajnos 9 hetesen elvetéltem és az utólagos műtét után én nem adtam pénzt. Én sem értek vele egyet, de anyukám nagyon meg van ijedve. Ez van.
Mégegyszer köszi
Nagyon sajnálom ami veletek történt, ez elég szomorú.
És ősszességében meg vagy elégedve a doktorral? (Mert a következő terhességemnél orvost kellene keresnem)
üdv.:
adri
szadrienn
 
 


Noémi,

Én holnap megyek kontrollra hozzá és igen elfogadta a pénzt (de ha úgy nézem megmentette az életem, ott is maradhatam volna az asztalon én ezért gondoltam, hogy adok pénzt).

Adri,

Én meg vagyok vele elégedve és a következőt is nála fogom szülni (márha lesz következő, amit nagyon remélem), igaz egy kicsit szerintem hangulatember, de az a fő hogy a lányomat nála szültem és hál istenek egészséges a drágám. (és csak ez számit). Tehát én nagyon megbizom benne.

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Kgaba,

Nem tudom, hogy még aktuális-e a kérdése, de én most feküdtem a klinikán ő volt, Dr. Csatlós Éva az osztályos orvos, azaz mindennap jöt vizitelni, nagyon aranyos és sok jót hallottam róla, ismerősöm is nála szülte mindkét gyermekét és nagyon meg volt vele elégedve.

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Noémi,

neked hogy sikerül feldolgozni a történteket, én nagyon nehezen viselem, pedig azt hittem, hogy utána jobb lesz, de sajna nem igy lett :cry: :cry:
Nekem is az a szerencsém, hogy van egy lassan 10 éves lányom, de akkor is iszonyú, én már amúgy is elvesztettem az első babámat azt hittem most már több rossz nem jöhet, de ezek után mégegyszer megtörtént ez borzasztó.
Na de nem terhelek tovább, bocsi

Gabi

Kép
Kép
minimano74
 
 


Gabi!
Írok neked privit!

mimi12
 
 


Szisztok!

Én durván 8 hetet feküdtem a klinikán, hármasikreket vártam. . Csakis jó tapasztalataim vannak. Az osztályon is mindenki nagyon kedves volt, az orvosok, szülésznők egyaránt. A kortermek kultúráltak, a zuhanyzók is. A kaja is jó volt. Nekem inkább olyan kollégiumi érzésem volt, pedig nagyon féáltem a korháztól. A császárom nál is mindenki kedves volt. A dokim ugyanúgy, mint a szülésznők, és a műtősfiú is.
Egy ember volt, akiról csak annyit tudok mondani, hogy "bunkó paraszt volt" az egy másik műtősfiú volt, aki a korteremből levitt a szülőszobára engem. Ő egy magas srác volt.
De az alacson sebhelyes arcú srác ő egy tünemény!

Szóval ha valakinek kérdése van, írjon bátran. Van tapasztalatom a korházról!

Sziasztok Ági

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Szia Ági!
Gratula a bébikhez!Hogy vannak?Otthon vagytok már?
Te voltál az,aki egész nap ctg-zet? :lol:

mimi12
 
 


Ági!
Közben okosabb lettem.
Hatalmas gratula Nektek!Gyönyörű babák!
Kívánom,hogy mielöbb otthon legyen az egész család! :wink:

mimi12
 
 


Szia!

Nem én nem CTG-z tem egész nap! Én csak két napot csináltam, és szernecsére nem egész nap!

Gondolom akkor a másik lányra gondolsz a (12-es szobába valóra?), ő előttem szült!

Szia

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Igen igen a 12-es szobában :lol:
Én a 11szobában voltam,sajni nem sokáig :(
Szegény,egész nap ctg-zet.Sokszor vissza dobták neki,hogy nem jó,csinálja újra :?
És ő,hogy van?Hajól rémlik,neki nem tudták biztosra,hogy milyen nemüek lesznek a babák. :)

mimi12
 
 


Szia!

Ő is bagyon jól van. Napi szinten beszélünk. Neki már jó ideje otthon vannak a babák. Ő előttem egy héttel szült. Neki két lánya és egy fia lett.
Hát igen a CTG szegény elég sokszor megszenvedett vewle. Én csak két napot CTG-.t tem, és a 3. nap csak egy babát sikertült megnézni, aztán jött a szülés! :-)

Egyébként rendben vagy??

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Ja én a 17 szobában feküdtem. A mi ajtónk mellett volt reggelente a tea, meg a tej! :-)

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Sziasztok!

Tudna valaki infókat adni Dr Demeter Attiláról privibe??

Köszönöm
breki76
 
 


Sziasztok!
Én most 1 hetet feküdtem benn. Csak jót tudok mondani. Bár a várandós osztályon két nővér borzasztóóóóóóóóóóóóóó :shock:
De az orvosok nagyon jók. Az Én orvosom Dr. Fekete Tibor, csak jót tudok róla mondani. Nagyon oda figyel az emberre. Esetleg van valaki aki ismeri vagy nála szült?

nicike
 
 


Szia Nicike!

Én ismerem a doktor urat, mondjuk É nem hozzá járok. Volt egy pár alkalom a terhes-gondozásom során, amikor Ő csinálta az UH-t. Egyébként Én Dr.Szabó Gáborhoz járok.


Aliz.
Vendég
 


Ági28 írta:
Egyébként rendben vagy??


Szia!
Igen,köszönöm szépen!
Testileg már tökéletesen.Néha még húzódik a vágás de,inkább ha front van.De már bármit megcsinálok.Na jó,azért csak óvatosan,ásom a kertet :lol:
Lelkileg,is fogjuk rá,rendben vagyok.Mostmár jobb,az első 2-3hét volt húzos.
De mostmár,inkább a jövőre gondolok,és nem a múlton rágódók.

Babák hogy vannak?Mikor mehettek haza?

mimi12
 
 


Sziasztok, ismeri valaki Dr. Demeter Attilát?

Kép
felicia
 
 


Szia Mimi.

Hát szerdán múlt egy hete, hogy hazajöttek a babák. Hát nem mondom, nem egy loeányálom, szinte azt egész napunk csak az etetésről,és a cumisüvegmosásról szól. De nagyon jó érzés.

Az jó, hogy 2-3 hét alatt regenerálódtál. Mi most voltunk 6 hetesek,m de kb egy hete nem fáj a lábam, bár a derekaqm még nem az igazi. :-)

Megyek is, mert kaja jön! :-)

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Ági28 írta:Szia Mimi.

Hát szerdán múlt egy hete, hogy hazajöttek a babák. Hát nem mondom, nem egy loeányálom, szinte azt egész napunk csak az etetésről,és a cumisüvegmosásról szól. De nagyon jó érzés.

Az jó, hogy 2-3 hét alatt regenerálódtál. Mi most voltunk 6 hetesek,m de kb egy hete nem fáj a lábam, bár a derekaqm még nem az igazi. :-)

Megyek is, mert kaja jön! :-)


Szia Ági!
Nem voltam 1hétig,elutaztunk.

De jó,hogy otthon vagytok mindannyian.
Nem mondom,hogy majd könyebb lesz,meg kitartás,.stb.
Nekem nem ikreim vannak,és mégis rázós volt az első pár hónap.
Van itt a közelünkben egy hármasikres anyuka.Lasan 2évesek az ikrek.Ő azt mondta,másképp nem lehet,csak szigorú napirenddel,amit bizony be kell tartani.Ő mesélte,hogy ő (bár már 2évesek lesznek),lefekteti őket,mindenkit a saját ágyába,és alvás van.Ha kaja van,akkor kaja van.Nincs olyan,hogy én majd később eszem alszom.
Azt mondta,hogy 6-8hónap után lett kicsit könyebb a helyzet.Adigra rázódtak bele mindenbe.
Szóval azért mégis,kitartás!! :D
De 2-3 év múlva,tuti neked lesz könyebb. :lol:

mimi12
 
 


Helló!

Köszi a bíztatást, most épp elég kilátástalannak érzem a dolgot. Most is épp várjuk, hogy felébredjenek a bébik, hogy az éjjféli etetést megejtsük, és közben ma a hasfájós babánk is jobban szenved. Apával épp az összeroskadás határán vagyunk.
Egyébként nem lenne gáz, de ezt az éjjszakázást nagyon nem bírjuk. Most is akadnak össze a szemeim.
És persze ilyenkor nem kell fel pontosan a gyerkőc 3 óra mulva. Persze napközben órát lehetne hozzájuk igazítani.
Na mindegy., majd pihenünk, ha öregek leszünk.

:-)

Lilypie Kids Birthday tickers
Ági28
 
 


Sziasztok!

Új vagyok (teszteltem: pozitív :D )

A SOTE I. sz. klinikához lakom 2,5 percre, gondoltam leglogikusabb lenne ott szülni.
Az eddigi doktorom nem oda tartozik és nem is ér rá szeptemberig, tehát most kell választanom valaki mást, sürgősen!
De hogyan? Csak bemegyek a kórházba, hogy jöttem vizsgálatra?

Mit javasoltok? Olyan kis elveszett vagyok... :oops:
nneirda
 
 


Szia, nneirda! :)

Röviden: igen. :D

Nincs területi függőség, és NAGYON JÓ a SOTE I! (Nekem legalábbis csak pozitív tapasztalataim vannak róla :) )
Olvass vissza egy picit. Nagyon sokan választják Fekete és Ádám doktor urakat, de népszerű Bőze is.
Én személy szerint a klinika jelenlegi igazgatójánál, Rigó Jánosnál szültem. Őt csak javasolni tudom, de annyit azért hozzáteszek, hogy minnél feljebb áll valaki a ranglétrán, vagy minnél "népszerűbb", annál több "kismamája van", így annál többet is kell rá várni... (Nálam konkrétan úgy nézett ki, hogy volt amikor 1,5 -2 órát vártam arra, hogy bejussak hozzá, kábé 10 percre. De tudta ki vagyok, mindig képben volt [senki ismerőse nem voltam], elmondott mindent, válaszolt is. Nem tud sajnos sok időt szánni az emberre, tehát ha jó ízűeket akarsz valakivel beszélgetni ( :lol: ), akkor vele nem fogsz tudni, de azért teljesen odafigyel rád. :D [A dolog később úgy "ütött vissza", hogy amikorra szültem, már ő lett az igazgató, és ha a többi doki, vagy a nővérkék megtudták, hogy kihez tartozom, akkor egy icipici plusz figyelmet kaptam tőlük. Nem magam miatt, hanem a doki miatt. "A Professzor Úrhoz tartozik?" :wink: Soha nem híreszteltem, de mindig jót mulattam rajta, amikor megkérdezték. :lol: :lol: :lol: ]
Más doki sem dúskál az időben, de azért jó kezekben leszel. :wink: )
Lényegét tekintve mindegy, hogy kihez mész, mert mindannyian nagyon jók. Ugyanis egy presztizs, ha valaki itt dolgozik, és bizony nagyon jól mutat, egy önéletrajzban. :wink:
"Barátkozni" a Várandós Ambulancián lehet ( :lol: ), nagyon aranyosak az ott dolgozó nővérek, asszisztensek. Ők is sürögnek-forognak ugyan, de annyiszor fogsz ott megfordulni, hogy ismerősök lesztek egy idő után. (Pláne a vége felé, amikor már szinte "mindennapos vendég" vagy. :lol: )
Szülésznők is aranyosak, van aki választ van, aki nem. Én nem tettem.
Dokit sem kötelező ám választanod! Bár, nyilván jobb, ha mindig ugyanaz lát titeket. Először úgyis a Várandós Ambulanciára vezet majd az utad. Aki éppen aznap ott rendel az fogad majd, és eldöntöd, hogy szimpatikus vagy nem. Ha igen, akkor kérdezd meg, hogy elvállal-e (el fog :D ), de ha nem szimpi, akkor kérdez rá konkrétan X.Y.-ra, hogy jöhetnél-e legközelebb hozzá. (Jöhetsz :D ) Aztán majd vele szemben is eldöntöd, hogy mit szeretnél. Nyugodtan "kóstolgasd" őket, még csak most vagy az elején, van időd, nyugi! :wink: :wink:

Megint sikerült jól elnyújtanom az amúgy egyszavas választ. ( :roll: :oops: ) Biztosan van még kérdésed. Írjál nyugodtan, megpróbálok gyakran ránézni! :wink:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Még egy tippet adnék neked. :wink:
Látogass el a

http://ebf.hu/indikator/

oldalra.

Ország szerte minden egészségügyi intézménynek ki kellett tölteni egy elég részletes kérdőívet, hogy legyen valami objektív mutató, ami alapján össze lehet hasonlítani az egyes intézményeket. 100%-os információval ez sem szolgál természetesen, de azért egy elég jó, átfogó képet ad. (Szerintem. Olyan dolgokat is meg kellett válaszolni, ami a dolgozókra, mint mukavállalókra vonatkozik, és minket mint ellátottak nem érint. De szerepelnek betegjogi kérdések, vagy példul műhiba perekre vonatkozó adatok is!)

A használatához ki kell választonod a kívánt intézményt, ahol megnézheted a különböző mutatókat, és lehetőséged van arra is, hogy ehhez az intézményhez hozzárendelj egy másikat, és így hasonlítsd össze őket egymással.

De a következőket is teheted:
Az Indikátorrendszer 2008 kérdőívére beérkezett valamennyi választ letöltheted adatbázis-formátumban a következő hivatkozásról:
http://ebf.hu/letoltes/indikatorrsz_kerdoiv_v1_00.zip (MS Excel dokumentum, 3.06 MB)

Ebből a táblickuból is kiválaszthatod azokat a kórházakat, amelyek érdekelnek (a többit rejtsd el, vagy töröld ki, úgy jobban átlátod :wink: ), és összehasonlíthatod őket.

Jó szórakozást! :wink:

:lol:

Kép


Kép


8) 8) 8)
l
Eger
 
 


Szia, nneirda! :lol:

Én a klinikán szültem, Dr.Szabó Gábornál.Ha kell priviben megadom a doktor úr telefonszámát, meg írok is Neked róla.


Üdv:

Aliz.
Vendég
 


sziasztok!

új vagyok itt, de remélem, tud valaki álaszt adni a kérdéseimre. Októberre várom a kislányomat és addig begyűjtenék minden olyan infót, amit a tapasztaltabbak megoszthatnak velem.

gondolok itt arra, hogy milyen körülmények vannak, biztosít-e a kórház valamit (pl. pelenkát, babának krémeket stb.), hogyan történik a föürdetés, szoőptatás. úgy értem, , elviszik a babát, vagy mindent mekem kell csinálnom?

amennyire eddig olvastam, nem egyszerű a nővérekkel,mert maguktól nem sok minden mondanak..

köszi, ha vki tud segíteni:-))
panda37
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: