Új privát üzeneted érkezett!

Szia Eszter!

Hát igen, ez a finis és már elég nehezen bírom, de nincs más választásom :o) Holnap dolgozom utoljára, utána már kellene egy kis pihi. Nem nagyon lesz, de ez egyéni szocprobl. Kitartás neked!!!
Blan
Blan
 


Sziasztok!
Pankamama,nem is tudtam,hogy Veletek ilyen szörnyüség történt Kép
Mindenkivel nagyon együttérzek,aki elveszítette a babáját,pedig velünk nem fordult elő,hála Istennek!!!
Eszter,a Sárrét parkban lakunk,aki kozmetikust keres,szeretettel várom!Kép
A Herczegh-röl ....hát,sajnálom,hogy ilyet is lehet hallani.
Lányok,rohanok,vigyázzatok Magatokra!Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Sziasztok!
Nem szoktam a társalgóba írni, csak chatelek, de ez a téma engem is érint. Én jelenleg 16 hetes vagyok, én is a Herczeghhez járok, eddig meg voltam vele elégedve, a férjemnek nagyon szimpatikus, én meg teljesen elvagyok varázsolva a kontrollokon, így sokat nem kérdezek. Sajnos a 6. és a 10. hétben volt vérzésem, de a baba megmaradt, én fel sem fogtam, hogy ennek milyen következményei lehetnek, bár Herczegh doki próbált felkészíteni, hogy ebből rossz dolog is történhet, szerencsére nem fogtam fel és most már láttam a 18 cm-es babámat. Én a magánrendelőjébe járok, mert csak hétvégeken érek/értünk rá, ezért is választottuk őt, mert kevés doki rendel szombaton. A magánrendelő nagyon szép, a légkör nagyon kellemes, az asszisztensnők/szülésznők aranyosak. Mikor legutóbb egyedül mentem vizsgálatra a doktor úr nagyon figyelmes volt, elkísért az assztinsnőhöz a vizsgálat után, aki az adminisztrációt végezte, szóval nem hagyta, hogy egyedül érezzem magam. Valószínűleg látja rajtam, hogy szükséhgem van az írányításra, mert mostanában mindent elfelejtek. Szóval ez jól esett. Minden vizsgálat után megkérdezi, hogy van-e kérdésem, nálunk mindig a férjem kérdez, én meg csak nagyokat pislogok :-) Nem vagyok az az impontens fajta, de valahogy az UH-felvételt nézve, mindig kikapcsol az agyam. Most mentem AFP vérvételre, kiváncsi vagyok az eredményre. Sajnos a korábbi vérzések miatt nem múlt el az aggódalmam, állandóan attól félek, hogy vérezni fogok. Ahogy olvastam a fenti történeteket a vetélésekről, nem nyugodtam meg, azt hittem ha az ember túl van 12. héten, akkor már nem mehet el a baba. Remélem minden rendben lesz, mert nem tudom, hogy tudnám feldolgozni lelkileg, a férjem úgy szintén.
Ha tudtok tanácsot adni, hogy hogy győzzem le ezt a vetéléstől való félelmemet, írjatok.
sziasztok: zsuzsi
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!
Elfelejtettem írni, hogy minden Uh-felvételt felveszünk kazettára, nagyon örülünk ennek a lehetőségnek, mert a szüleinknek ez nagy örömet okoz, és hát én és a férjem is állandóan nézegetjük. Szóval eddig minden kontrollról van felvételünk, látjuk, hogy fejlödik. A 4-D UH-on gondolkozom, hogy elmenjek-e, sokaktól hallottam, hogy az AFP eredmény után érdemes elmenni, mert nemcsak látványos, hanem hasznos is, sok mindent ki tudnak szürni. Ha tudtok erről valamit, írjatok.
Köszi: Zsuzsi
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Nyúl! Amit írtál érdekes volt, mert mi is a Bolgárkerékbe jártunk, de egyből az Elek Csabánál és nem volt se sétálócédula, se vérvétel, se tenyésztés se semmi. Mérni kelletta hőmet és ő ebből állapította meg a bajt. Hm. Ez érdekes.

Bobojsza! Sajnos ez volt, az ember ezzel nem " dicsekszik" de már van egy gyönyörű kislányunkKépKép
Otthon dolgozol? Merre?

Zsuzsi! Gratula a pocaklakóhoz. Csak egyet tudsz tenni, verd ki a fejedből a negatív gondolatokat, mert azzal csak ártassz magadnak,-és a picinek is. Ne félj nem lesz semmi baj, mert a vetélések 99 %-a az első 12 hétig megtörténik. És mint látod ő két vérzést is túlélt, mert erős és élni akar. Bízzál benne!!KépKép

Üdv:Pankamama
PM
 


Szia Zsuzsa! Nem tudom, olvasod-e még ezt a topicot, de ha igen, akkor el szeretném mesélni, hogy nemsoká megkeresem a Banczik dokit, mert megvan a kistesó! Tegnap tudtam meg, és amikor még beszélgettünk, nem is tudtam, hogy már a pocakomban van! Sziasztok!
szilvi
 


Sziasztok!!
Pankamama,ha felhívsz,vagy írsz,megmondom,hol lakunk!
A Pankátok tényleg gyönyörü!!! Kép
puszi,Bobojsza
orsolya (orsolya)
 


Sziasztok csajok!
Én szeptemberben szültem Nortikát. Nagyon szerencsétlen volt az orvos választásom. Dr. Molnár Lóránt a teszt ellenére hazaküldött, hogy nem vagyok terhes és nem tudja miért görcsölök. Ezután máshol kopogtattam. Bár rengeteg jót írtatok Banczik doktorról, de én nagyon szomorúan távoztam tőle. Ugyanis kértem a terhesség megállapítását. Ő megállapította és közölte, hogy ne örüljek, mert nem biztos, hogy él. Jöjjek vissza egy hónap múlva. Ekkor voltam 7 hetes. Annyira kiborultam. A barátnőm szülésznő és Ő ajánlotta Kulcsár doktort.Másnap ugyan abban a helységben hüvelyi UH -gal megállapította ,hogy él és mutatta hogy ver a pici szive.
Nagyon kedves de nem az a mézes mázos fajta. Soha nem megy el nyaralni csak a Balcsira ahonnan 1 óra alatt fennvan Pesten.Ő nagyon jó orvos. Mindenkinek tudom ajánlani.

A csecsemősök kedvesek de csak akkor segítőkészek ha a nyakukra jársz. Nem huzzák a szájukat. Én megdolgoztattam őket rendesen és állták a sarat.
Puszi:
Csiszi
Norti-mama
 


Sziasztok,
azt a Krisztit keresem, akinek Petö Zsolt a dokija.
Nekem is Ö, én a negyedik babámat várom.
Írj , hogy mi a helyzet, hogy vagy, meg szülés után is szívesen olvasnám a gondolataid!
Minden jót:
kinga
kinga
 


Kedves Orsi,

remélem jó tapasztalataid lesznek és boldog babavárást kívánok.
Olvasgatom ezt oldalt írjál, hogy hogyan vagytok.

Zsuzsa
zzss
 


Kedves MINDENKI !

Remélem valaki tud információt adni dr. Kelemen fõorvosról. Nekem Õt ajánlották, de nem olvastam róla semmit. Most lehetünk 7 hetesek és kutya bajunk. Csak egy kicsit félek, mert már nem vagyok "mai csirke", és Õ lesz az elsõ babám.
Köszönet. Chris
Chris
 


Kedves Chris!
Én Ildi vagyok, már tegnap szerettem volna írni neked, de még nem sikerült regisztráltatnom magam.Ezért most "névtelenűl" kell írnom. Én is az első babámat várom augusztusra, és én is a Kelemen doktorhoz jártam. Sajnos át kellett, hogy adjon egy másik orvosnak, mert ő augusztus végén, amikor én várhatóan szűlni fogok, egy továbbképzésen vesz részt, és nem lesz itthon. Ezt nagyon, de nagyon sajnáltam, ugyanis nekem őt a körzeti orvosom ajánlotta, akit szintén nagyon szeretek. Ők együtt tanultak az egyetemen, és az egész családjában lévő hölgyek nála szűltek. Állítólag a kismama mellett volt egész vajúdás alatt, még a kezét is fogta úgy biztatta. Nekem csak jó véleményem van róla, hozzám is mindig nagyon kedves és lelkiismeretes volt. Csak irigyelni tudom azokat a kismamákat, akik nála szűlhetnek. Nagyon jó babavárást, és kellemes szűlést kívánok neked!
Szia, Ildi
Névtelen
 


Kedves Ildi!

Lehet, hogy részletkérdés, de tényleg csak reggel 7-tõl, ill. hétfõ és szerda du. van rendelése?
Indiszkrét kérdés, az "árak?"
Remélem minden rendben van nálatok, és Te is megdícséred majd a MÁV Kórházat!
Szia! Chris
Chris
 


Kedves Ildi!
Annyira klassz, hogy ilyen jókat írtál, hogy meglepetésemben még megköszönni is elfelejtettem. Így most utólag KÖSZÖNÖM.
Szia, Chris
Chris
 


Szia Kinga!

Bocs, hogy csak most válaszolok, de már otthon vagyok,így ritkán jutok internet közelbe.
Én még csak az első babámat várom, tehát közvetlen tapasztalatom a Petöröl nincs sok.
Nekem szimpi, hogy az egész terhességhez nagyon természetesen áll hozzá: a vizsgálatokat nem viszi tulzásba (ha menni kell akkor viszont idöpontot ad és szinte sosem kell várnom); nem szedet gyógyszereket, vitaminokat; mindig gyorsan végez egy pacienssel, de ha kérdésed van válaszol és teljesen megnyugtat (most hogy a vége felé járok egyre többet foglalkozik és beszélget velem).
Ezen kívül azon ismerösök véleményét ismerem (3 lány) aki nála szült mostanában: rögötön bement hozzájuk, amikor indult a szülés és hívták, végig nagyon nyugodt, segítőkész volt és megnyugtatta a kismamát. A császáros lánnyal is nagyon meg volt vele elégedve, mert jó sebész is, és a papa is bent lehetett végig.
Most kb ennyi, rosszat nem hallottam/tapasztaltam, ezért nem írtam, de majd a saját élményemröl is beszámolok pár héten belül.
És te mikorra vagy kiírva?
Ha te tudsz valamit, azért írj!

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Pankamama!

Ha lehet, én is szeretném megkapni dr Elek telefonszámát.

Lotti

Email cím: visume@matavnet.hu

Előre is köszönöm:
Lotti
 


Kedves Ildi!
Ma voltam a dr. Kelemennél. Remek volt. Ismeretlenül is végig hallgatott, tanácsot adott, és elõször MOST láttam a babust. Ugyan most még csak 5 cm-es, de mindenét láttam. Persze csak azokat a testrészeket, amiket ilyen idõs korban látni lehet.
Szóval a mai napom tökéletes, nincs azaz ügyfél ki el tudja rontani.
Sok puszi nektek!
Chris
Chris
 


Sziasztok!

Én még uj vagyok itt. Ildi, Töled szeretném kérdezni, hogy a Kelemen doki rendel a kórházban is, vagy csak magánban?
Válaszodat elöre is köszi Gabka
Névtelen
 


Szia Gabka!
Remélem tõlem is elfogadod a választ. A Kelemen doki a kórházban is rendel. Hétfõtõl péntekig, reggel 7.00 órátó lehet menni, egyébként hétfõn és szerdán van du. a kórházban,de csak 17.00 óráig. Telefonon hívd a MÁV Kórház nõgyógyászat ambulanciát. Az a hölgy aki felvette a telefont nagyon készséges volt.
Hívd fel, menj el nagyon aranyos, szimpatikus, ember.
Szia Chris
Chris
 


Sziasztok!

Chris, nagyon köszönöm. Feltétlen elmegyek hozzá.
Lányok, kellemes gömbölyödést/palántanevelgetést!
Gabka
Névtelen
 


Szia Chris és Gabka!

Ma jöttem elöször dolgozni, mert szabin voltam,és csak innen tudok internetezni, mert otthon nincs sajnos. örülök, hogy mindketten a Kelemen dokihoz jártok, és, hogy meg vagytok vele elégedve. Ha tudtok valami részleteset a MÁV kórházban való szülésről azt szívesen meghallgatnám. Annyit tudok, hogy minden hónap második szerdáján van szülés felkészítö tanfolyam, ahová most már el fogok menni juliusban. Szombaton megyek a dokimhoz, aki azt ígérte, hogy megmutatja a szülöszobát. Majd elmesélem. Remélem jól vagytok ti is és a pici babátok is a hasitokban! sziasztok: Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!
Milyen volt a szadság?
Én a jövõhéten pihengetek, palántanevelgetek, sajna így nem tudok majd beszélgetni veletek, mert otthon nálunk sincs net.
Kíváncsi vagyok a szülõszobára, meg az orvosodra is.
Mindenkinek minden jót. Napsütést és egyebet.
Hogyan tudok nevetõ napocskát alkotni?
Sok Üdv. Chris
Chris
 


Sziasztok!
Már megint én vagyok!
Gabka, ha van kedved gyere át a Friss kismamák topicba!
Mindenkinek klassz napot kívánunk!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Halihó Chris
Chris
 


Sziasztok mindannyian!

Lehet, hogy csak én vagyok itt?
Chris, majd késõbb, ugyanis még nem tudok róla, hogy lenne albérlõm - bár már elméletileg lehetséges...:-)))
De ha lesz, igérem, átmegyek...
Kellemes napot Gabka
Névtelen
 


Szia Gabka!
Örülök, hogy itt vagy!
Mikor mész a Kelemen dokihoz?
Üdv. Kép Chris
Chris
 


Sziasztok!

Nagyon kihalt a topic...
Chris, még nem t'om, majd ha esedékes lesz. Elméletileg nincs semmi problémám...Volt két hónapja egy cisztám, de már egy hónapja az sincs.

További kellemes nyarat!
Üdv Gabka
Névtelen
 


Sziasztok lányok !

Névtelenül írok, de azért van nevem: Zsuzsa vagyok, még nem regisztráltattam magam. Én is a MÁV kórházban szültem, már egy éve történt a nagy esemény.
Dr. Mészáros Márta az orvosom, végig hozzá jártam a magánrendelésére, majd a CTG-re és minden ultrahangra a kórházba. Eszer lányom 16 nappal tovább lakott bent, mint ahogy mi azt okosan kiszámoltuk, és a túllépéstől számított második naptól minden második napon mennem kellett CTG-re, többször megnézte a magzatvíz állapotát is ( soha nem okozott ezzel fájdalmat, szinte semmit nem éreztem ) és mikor elérkezett a nagy nap, folyamatosan mellettem volt, kivéve a rendelési idejének az időtartamát ( 2 óra ) de akkor is meghagyta a nővéreknek, hogy azonnal szóljanak neki, ha van valami. Igen nehéz szülésem volt, 2 napig vajúdtam, az utolsó órákat már szinte öntudatlanul csináltam végig, Márta és a férjem nélkül nem ment volna. A szülésznőkből 3 turnust " fogyasztottam " el, de mindenki a szakmája csúcsán áll szerintem, ilyen kedvességgel, odafigyeléssel, törődéssel még soha életemben nem találkoztam, mint akkor, ott a szülőszobában. Eszter végül 4,36 kg-mal és 63 cm-rel született meg, és mindenki annyira boldog volt, mintha ő szülte volna meg ezt a gyönyörűséget. A szülőszobai élményekre még ma sem tudok meghatódás nélkül gondolni, életem legszebb szenvedése volt, minden vágyam, hogy még egyszer átélhessem.
A kórtermi tapasztalataim már nem ilyen jók. Gondolhatjátok, hogy 2 nap alatt mennyire kimerültem...Nos, nem vitték túlzásba a segítséget a nővérkék. A pelenkázást a szobatársam mutatta meg, a szoptatást még egy szülésznő a szülőszobán, egyébként pedig csak akkor segítettek, ha kértem. Én nem szeretek kérni, ezért nem is segítetek túl sokat. Ezen kívül a szobákban elvileg van légkondi, de csak akkor működik, ha minden ajtót becsuknak. Ebből számtalan bonyadalom származott, de leginkább mindíg nyitva maradt az ajtó, tehát meg lehetett fulladni a melegtől ( június 30 volt ) Az ágy pedig kritikán aluli volt. Vágtak, szakadtam, tehát az alsó fertájam iszonyúan fájt, az ágyam pedig vas rudakkal volt kirakva alul, magyarul a vas rudakon egy hajszál vékony szivacs volt és más semmi. Egyáltalán nem lehetett pihenni, se ülni vagy oldalt feküdni, rengeteget szenvedtem, aztán 2 nappal a szülés után hazamentünk, mert nagyon rosszul éreztem magam, és Eszterrel sem tudtam úgy foglalkozni, ahogy szerettem volna.
Nos, kb. ennyi amit el szerettem volna mondani, ha bárkinek kérdése van, szívesen válaszolok.
Puszi mindenkinek: Zsuzsa
Névtelen
 


Sziasztok,de jó sokan lettünk!
Zsuzsa,sajnálom,hogy ilyen rossz élményeid voltak a kórházban,remélem,nem vette el a kedved a következö babától! Kép
Mindenkinek jó babavárást,a babásoknak klassz babázást kívánok! KépBobojsza
orsolya (orsolya)
 


Sziasztok,Edina vagyok.Én '99.-ben szültem a MÁV-ban.Az én tapasztalataim hasonlóak a Zsuzsáéhoz.Az orvosommal,Herczegh dokival maximálisan meg voltam elégedve,és a szülésznők,tanulólányok előtt is le a kalappal,tudásuk és emberségük legjavát nyújtották,pedig pont műszakváltáskor estem be.Én végül is annál szültem,teljesen véletlenül,akivel előzőleg már kicsit megismerkedtünk,és mondtuk is egymásnak a párommal,de jó lenne akkor szülni,mikor ő van műszakban.Sikerült,Király Évának hivják.Szóval a szülőszobáról csak jó emlékeim vannak,szemben a szülészeten a csecsemősökkel!Nem tudom,de én még ennyi idő múlva sem jöttem rá,a szobában hol volt kialakitva a pelenkázó?Mivel senki a füle botját se mozgatta,mit mikor hogyan csinálunk,hiába kértem segitséget,kénytelen voltam én nekiállni a szülés utáni első pelenkázásnak.Hát,ezt sose felejtem el.Mivel egyedüli lakói voltunk a picivel a szobának,még tapasztaltabb anyukák segitségére sem számithattam.Életemben akkor fogtam először újszülöttet.Mivel hiába kerestem valami pelenkázóalkalmatosságot,fogtam az egyik törölközőm,leteritettem az ágyra,rá a gyereket.Mikor kibontottam a gyereket,azt hittem,rosszul leszek.Mivel ez volt az első széklete,el lehet képzelni,hogy nézett ki.Nyakig volt a nyálkás-ragacsos magzatszurokban.Mire én abból kitakaritottam,leolvadtak rólam a kilóim.Pedig a falon a házirendben olyan szépen ki van irva,forduljunk bizalommal a személyzethez.Párszor próbálkoztam is ezzel-azzal,de hamar leszoktattak róla.Egyesek személyes sértésnek vették,ha zaklattam őket a gondjaimmal.De tisztelet a kivételnek,mert volt egy fiatal csecsemős,aki nagyon rendes volt,és megtanitott szoptatni.Na,meg fent a gyerekosztályon,a főnővér valamilyen Gyöngyi v. Györgyi.Ha ő nincs,sose tanulok meg fejni,és sok apró trükköket is mutatott,mondott.Őt mindenki nagyon megszerette,ő tényleg törődik a gyerekekkel és a mamákkal.A nővérekkel viszont meg voltam elégedve a szülészeten.Segitettek bármire volt szükségem.Én kénytelen voltam tovább ottmaradni,mert a pici fölkerült a kékfény alá.7 napig voltunk ott,és a 4.nap már nagyon ferde szemmel néztek rám a csecsemősök,mit üdülök még ott.Igaz,hogy két szoptatás között nem tudtam magam hasznossá tenni,pedig szivesen lettem volna a fiammal,de nem lehetett.Inkább a folyosón ücsörögtünk a sorstársaimmal együtt,mint elviselni a csecsemősök pillantásait.Igaz,hogy nem volt velem a baba,de kérdéseim lettek volna,de sose foglalkoztak velem.Amit megtanultam,a gyerekosztályon tanultam meg,amig szoptattam.Remélem,mire megint szülök,nem azok lesznek a csecsemősök,akik voltak.
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeri vagyok (Erika), pocaklakóm most 12 hetes. Korábban - 16 hónappal ezelőtt - az Uzsokiban szültem. Az ottani körülmények - alapvetően higiénia - miatt szeretnék kórházat, azonkívül orvost is cserélni.
A MÁV kórházról rengeteg jót olvastam a Kisbaba és Kismama újságokban. Elhatároztam, hogy ott kívánok szülni. Amit a kórházi körülményekről írtatok, kicsit megijeszt, mert szülés után sem mindegy, milyenek a körülmények. Az újságban erről is csupa jót írtak.

Más.

Kelemen doktorról olyan sok jót írtatok, szívesen felkeresném. Néhány dologra azonban szeretnék választ kapni, akár magánba is (szeruska@freemail.hu).
Az orvos teljes nevét szeretném tudni. A kórházi rendelésen kell-e fizetni? Amikor reggel van rendelés meddig tart, a délutáni mikor kezdődik? Lehet időpontot is kérni, vagy érkezési sorrend számít? Mennyibe kerül nála egy szülés?
Érdekelne a magánrendelése is, mikor, hol és mennyiért rendel?
Ugye ez a Podmaniczky utcai MÁV kórház (a térképen Budán is találtam egyet).

Segítségeteket köszönöm: Szeri
Szeri
 


Kedves Szeri!
Bocs, hogy ilyen késõn írok, de most jöttem meg szabiról.
Az orvos teljes neve: dr. Kelemen Csaba fõorvos. A fizetési dolgokban még én is járatlan vagyok. Július 2-án voltam nála elõször, és tudtam beszélni egy kismama társsal. Azt mondta, hogy a doki magánrendelõjében vizsgálatonként 3.000.-Ft-ot adnak, de itt a kórházban is szokás hálapénzt adni. Én így az elsõ vizsgálat alkalmával 3.000.-Ft-ot adtam Neki.
A szülést majd a legközelebbi vizsgálatkor kérdezem meg,- hát lehet, hogy Tõle - július 30-án.
Telefonon hívd fel a Pesti MÁV kórházat és kérd a nõfyógyászat ambulanciát, így tudsz idõpontot egyezettni. Nekem sem a hétfõ, sem a szerda du. nem jó, így én reggel 7-re megyek (hétfõn), és az érkezi sorrendben mentünk be. A magán rendelése a Bosnyák téren van, de szerintem a MÁV Kórházba is nyugaodtan járhatsz a "magán" tarifával intézve a dolgot.
Legalábbis én így gondoltam a magam részérõl.
Üdv. Chris, aki egyébként Klári.
Chris
 


Sziasztok Lányok.

Én is új vagyok még itt. Első gyermekemet a BM korházban szültem, és mivel nem voltam velük megelégedve úgy gondoltam, hogy a második gyerköcöt máshol fogom. Sok jót olvastam itt különböző orvosokról. Nekem egy olyan doki kellene, aki vállalna úgy, hogy magas a vérnyomásom.

Tudtok segíteni?

Eszter
djeszter (djeszter)
 


Sziasztok!
Tavaly júniusban szültem a kislányomat Mészáros Mártánál. Csak szépet és jót tudok róla mondani. Most 12 hetes terhes vagyok a másodikkal, és a véleményem nem változott róla.A szüléssel "mázlink" volt, a nagy részét otthon intéztem el, épphogy beértünk a kórházba. Megúsztam a beöntést, az infúziót.Másfél óra alatt kint volt Dorka, utána 2 óra pihi a szülőszobán hármasban.Mivel telt ház volt akkor, a kétágyas kórterembe kerültem:TV,rádió.Egyébként 5000,-Ft / nap lett volna.A fiatal nővérekkel semmi bajom nem volt, de volt ott egy idősebb csecsemős, aki már első este pótlást akart adni a lányomnak. Szerencsére nem sikerült neki!!Aztán Dorka is belehúzott.
Szóval, én nem bántam meg se a dokit, se a kórházat!
Üdv: tmóni
tmóni (tmón
 


Sziasztok!

Egy barátnőm most ajánlotta Pető Zsoltot. Szeretnék még többet megtudni róla. Ismeri valaki?

djeszter
djeszter (djeszter)
 


Valaki kerdezett itt regen a Harsanyi Lehelrol. En nala szultem a nagyobbat, de eredetileg a Herceghnel szultem volna (harom es fel eve meg nem volt sztardoki), csak o elutazott a szules elott, s bar azt alitotta, hogy visszaer a szulesemig, nem ert vissza, mivel ahhoz minimum harom hettel kellett volna tulhordanom a gyereket. Ekkor kerultunk a Harsanyihoz. Utolso honap, rengeteget kellett varni, ket not is megvizsgalt egyszerre a rendeloben, nos nem volt tul szimpi. Igaz, nem a maganrendelesere jartunk, de mikor kiderult a Hercegh nem jon vissza, neki is tejeltunk. Pont akkor indult meg a szules, amikor ugyeletes volt. A fiam vegul is csaszarral (altattak) szuletett, szivhangproblema miatt, a szules utan azt mondtak, szorosan a nyakan volt a koldokzsinor.
Egy napig a megorzoben voltam, majd a gyerekagyas osztalyon vegre megkaptam a gyereket. Kedden szultem, csutortokon este meg betoltam az esti furdetesre, de utana mar nem kaptam vissza. Felvittek az intenzivre, mert ketszer is leallt a legzese. Napokig nem mondta meg senki, mi miatt tortenhetett, majd vegul is tudogyulladassal magyaraztak, illetve sargasagra is kezeltek.
Tavaly osszel mondta el valaki, valoszinuleg mneconiumos volt a magzatviz, es belenyelt, ezert. A zaron fenyegeto asphyxia all.
En ugy gondolom a doki nem vetett, talan annyiban, hogy hamarabb kellett volna csaszarozni, de ehhez nem ertek. Szakmailag szerintem profi volt, de a penz fontos neki.
Viszont a korhaz, a gyerekorvosok szerintem vetettek. Ha nem ott es akkor tortenik a legzesleallas, ahol tortent, azaz a furdetesi procedura alatt, akkor lehet hogy gyerek nelkul mentem volna haza.
A kisfiam nem egeszseges, de hogy van-e koze a szuletesenek a dologhoz, az mar valoszinuleg nem fog az en eletemben kiderulni.
Sok minden nem tetszett meg a korhazban, szornyu volt nezni a babazo szobatarsaimat, nem segitettek fejni (nem szoptathattam az elso heten), ...
Egy pozitiv dolog volt, egy szuleszno, aki amikor ugyeletben volt, vegiglatogatta az osszes kismamat, akinek az intenziven volt a babaja, es egyszeruen csak beszelgetett.

Keke
Keke
 


Kedves Keke!
Egy kicsit elszomorított amit írtál. Kép
Eddig jó érzés volt azt mondani, hogy a MÁV-ban fogok szülni.
Valaki nem írna egy kicsit a dr. Kelemenrõl. Eddig pozitív volt a véleményem róla, de ki tudja?Kép

Üdv. Chris
Chris
 


Kedves Chris!

Köszi a választ Kelemen doktorral kapcsolatban. Engem is megijesztenek a negatív élménybeszámolók, még mindig nem tudtam eldönteni, váltsak-e orvost. Pedig a jövöhéten esedékes lenne a vizsgálat.

Meg tudnád mondani, dr. Kelemen hogyan vizsgál a rendszeres vizsgálatokon? Úgy értem, fizikailag vizsgál-e, vagy ultrahanggal néz. Kell-e vizeletet vinni minden alkalommal?

Üdv, Szeri
Szeri
 


Kedves Szeri!
Én még csak egyszer voltam nála(12.hét) és csak ultrahanggal vizsgálat meg, vizeletet nem kért vinni.
Ma hívtam, mert a védõnõm nem igazán lelkes, és a 16 - 18 hét között esedékes AFP vizsgálatra azt mondta, hogy próbáljam meg a MÁV Kórháznál. Szóval ma reggel azt mondták, hogy dr. Kelemen Csaba fõorvos úr szabadságon van augusztus 1-ig. Ez azért "mókás" mert velem július 30-át beszélte meg a legközelebbi vizsgálat idõpontjára. A vizsgálat meg fontos lenne, mert az nap megyünk le a Balcsira és nem lenne rossz tudnom, hogy mi a helyzet a méhszájjal. Azon kívül az AFP-t is meg kéne beszélni vele, meg a magzatvíz vizsgálatot, mivel 35 már elmúltam.

Hát errõl ennyit.
Üdv. Chris
Chris
 


SZiasztok,

Mar egy ideje olvaslak benneteket, de nem sok idom van irni. Most megis irnek par sort, mivel en is a MAv-ban fogok szulni, Kelemen doktornal.
25 hetes kismama vagyok, es szerencsere eddog problemamantesen zajlott minden. 29 eves vagyok, es elso baba. Kelemen doktorhoz ugy jutottam el, hogy unokanoverem, aki mellesleg az egeszsegugyben dolgozik, a Mavban szulte minket babajat Kelemen dokinal. Az elso veletlenel volt, ugyanis a sajt dokija, akihez vegig jart 9 honapig, a szulesnel cserbehagyta ( nem jott fel Balcsirol), es az ugyeleten akkor eppen Kelemen Csaba volt. Nagyon meg volt vele elegedve, hogy ahhoz kepest, hogy sosem latta elotte, vegig ott volt vele a szulesnel, fogta a kezet, stb.., es akarmelyik masik kismamaval beszelt, aki hozza tartozott, csak jokat hallott rola. Ezek utan persze mar a masodik babajat is nala szulte, es engem is hozza janlott be. Szimpatikus, korrekt doki, az elejen megmondja, ha nem tud valakit elvallalni, mert szabin lenne szulesnel. O az, aki videkrol is feljon, ha a betegenek megindul a szulese. En is vegigkerdezgettem a tobbi lanyt a halapenz ugyeben, de valtozo volt: van aki csak az elejen es szulesnel adott, van aki minden alkalommal. En havonta megyek hozza, es adok 2.000,- Ft-ot neki. Mindig idpontot kapok, es szolitanak, nem nagyon kellett varnom eddig, a legtobb fel ora volt, mikor epp varatlanul mutoben volt. Vizsgalati modszereirol: en meg a teherbeeses elott voltam nala, hogy tervezzuk a babat, akkor vett huvelykenetet. Legkozelebb 6 hetesen voltam nala, akkor mar csak ulrtahang volt. 8 hetesen kcisit vereztem, ezert soron kivuli ultrahangot csinalt, de szerencsere minden rendben volt. A 16 het korul volt eloszor mehszajvizsgalat ( de a 12. hetnel az ultrahangon is szepen latszodott a zart mehszaj, ugy is meg lehet azt nezni). A 20. heten meg megint vett kenetet, de ha ezt nem teszik maguktol a dokik, nyugodtan lehet kerni toluk.
Most tenyleg szabin van, de en ugy tudom, hogy 30-an hetfon lesz ujra. En is akkorra kaptam idpontot, es aznapra mar vagy 15 nev be volt irva, meg masnapra ia, tehat ne izgulj Chris, az augusztus 1-et biztos csak kb-ra mondtak.
Tehat en maximalisan meg vagyok elegedve vele, es hianyoznak belole a sztar allurok.., ami Herczeg dokiban azert mar megvan. Harsanyi doki csinalta a felidos ultrahangot a szuleszeten, de nekem nem volt nagyon szimpi. Osszecsapta a dolgot, meg sem mutatta a kepernyon a babat, amit Kelemen doki minig reszletesen mutogatott.
Egyeb vizsgalatok: nekem azt mondta a vedonom, hogy a ver es vizeletvizsgalatot o intezie, kuldozget is lelkiismeretesen ezekre, es az AFP-re is o kuldott, igaz, Kelemen mondta meg, hogy pontosan melyik nap vegyek le a vert. Nekem abban a rendeloben veszik le, ahol a haziorvosam van, ahol amugy is le szoktak venni, ha beteg vagyok.
En megkerdeztem Kelement, hogy hol vetessem le az AFP-t, azt mondta, dontsem el en, hol akarom, mert a MAV-ban is levehetik. Csak mivel ehgyomorra kell menni, es en eleg messze lakom a korhaztol ( 3/4 ora), a rendelo meg 10 perc, nekem is jobb volt ott. MOst voltam mult heten terheleses vercukor vizsgalaton, es az is jobb volt a kozelben, mert leveszik a vert, aztan itatnak veled valami cukros lottyot, aztan egy orat varnod kell, aztan ujra leveszik a vert, aztan megint egy ora szunet kaja nelkul, es megint leveszik. Tehat eleve 2 ora, es nekem jo volt, hogy kozben haza tudtam menni.
Vizeletet meg volt, hogy a vedono vette le es rogton megvizsgalta. O meri a sulyodat, vernyomasodat, verkeped eredmenyet, stb, es vele lehet megbeszelni egyeb problemakat is.
Egyenlore ennyi, elnezest, ha kicsit hosszu voltam, de remelem par embernek szolgaltam uj infokkal.

puszi mindenkinek
Vikoca
Névtelen
 


Kedves Vikóca!
Nagyon-nagyon-nagyon KÖSZÖNÖM. Kép Kép
Mivel teljesen kétségbe voltam esve, így túlérzékenységembõl adódóan a megkönnyebbüléstõl egy kicsit pityeregtem, de csak kicsit.
Olyan rossz érzés volt, hogy lehet, hogy az orvosom cserben hagyott.
De most legurultak a kövek a szívemrõl.Kép
Köszi mégegyszer!!!!
Így gondolom 30-án el tudjuk intézni a MÁV-ban az AFP-t!!!

Köszi. Jó hétvégét!
Jó pocaklakó nevelést! Neked is vidám hétvégét!
Chris-Klári
Chris
 


Sziasztok!!!

Én is a MÁV-ban szültem 2000 áprilisában és csak jó tapasztalataim voltak, éppen ezért ugy tervezem hogy a következo babocát is ott szülöm. Barátnoimnek is ajánlottam a korházat és az orvosomat is és ok is nagyon meg voltak elégedve, köztük egy olyan aki már a harmadik babáját szülte és azt mondta hogy összehasonlithatatlanul jobb volt mint az elso két korházi élménye. Remélem hogy ti sem fogtok csalodni a korházban és az orvosotokban sem.
Én a Kardos doktorurnál szültem, O még csak Kb3 éve van ott, ezért is ismerhetik kevesen. Nagyon kedves volt végig a 9 hónap alatt és a kisfiam születésekor is,( bár nem volt probléma mentes császárral végzodött).
Már elozoleg felvitt a szüloszobára ahol az éppen ügyeletes szülésznok nagyon kedvesen fogadtak engem és a páromat is. Érdeklodtek a babám felol és jótanácsokkal is elláttak. Nagyon jó volt mikor már a célegyenesben voltunk hogy nem egy vadidegen helyre mentem vadidegen emberek közé.
A korházban eltöltött 4 nap is jól telt el. Bármikor megkérhettem a csecsemos novéreket és töbször is segitettek a szoptatás megtanulásában. Minden kérdésemre szivesen válaszoltak. 4 Nap után tele önbizalommal és tapasztalattal jöttem haza. Nagyon jó volt , hogy nem voltunk rászorulva a nagyszülok segitségére. Minden nagyon flottul ment és nagyon élveztük a babázást hármasban a párommal.(persze azért a látogatokat nem zavartuk el)
Mindenkinek ugyanilyen jó tapasztalatokat és és kellemes élményeket kivánok
Névtelen
 


Kedves Vikoca!
Ha nem vagyok indiszkrét, megkérdezhetem a vizsgálati, és a szülési összegeket?
Minden jót NektekKép, az infot elõre is köszönöm!
Te hányra mész 30-án?
Én reggel 7-re.

Sok Pussz!
Chris-Klári
Chris
 


Kedves Chris,

Engem 3/4 7-re irtak be, mert en is megyek le utana Balcsira:-), de szerintem mindenkit 7 korulre hivtak, aztan erkezesi sorrendben van a bemenetel.

En havonta megyek, es 2.000,- Ft-ot adok oda, szulesre meg 20.000-ra gondoltunk. Szerintem ez eleg, mert vegul is nem magankorhaz, es azert van, hogy varni kell.
NA, majd kitalalunk valamit 30-ra, hogy hogyan ismerjuk meg egymast:-))
Hol tudom regisztraltatni magam? Nem akartam en nevtelenul irni, de nem talalom a helyet, ahol feliratkozhatom.

Puszi

Vikoca
Névtelen
 


kedves Vikoca!

En ma megyek eloszor a Hercegh-hez!Komolyan rossz a velemenyed rola vagy en ertettem felre?Irnal errol nekem!

Puszi Kiszti
kriszti
 


Sziasztok!

Van itt még valaki Kekén kívül, aki a MÁV-ban szült nem tervezett császárral? Kíváncsi lennék mások tapasztalatára is.

Manó
Névtelen
 


Szia Vicoca!
Edig nem volt túl jó kedvem.( A párommal eléggé összezördültünk tegnap, így nem aludtam kockásra afejem, meg nem is túl jó ez így.)
De most már jobban érzem magam.
Rólam annyit, hogy 36 leszek, és hosszú sötétbarna hajam van. Újpesten lakunk.
Nekem úgí sikerült Chris-el küldenem az üzeneteket, hogy a "Szólj hozzá!"-ba beírom az üzenetet, alatta van az "Azonosító" oda beírtam/om a "chris"-tés az "Üzenetek nézete/ küldése "gombon ráklikkelek a "küldésére"
No, valahogy így.
Sok pusszzz!
Chris-Klári
Chris
 


ViKoca!
Az elõbb elfelejtettemKép
Az UH-nál lehet képet kérni a dokitól, és felveszi nekem kazettára, he viszek kazit?Kép
Üdv. Chris-Klári
Chris
 


Kriszti!


Nemtom, Vikoca szerint miért van sztárallürje Herczeg dokinak, szerintem a legjobb doki a világon. Én hozzá járok, talán örömmel veszed, ha megosztom Veled a tapasztalataimat.
20 hetes terhes vagyok, és nekem is a Herczeget ajánlották. Nem bántam meg, ráadásul én elég válogatos vagyok orvos terén. Nagyon kedves, rendes, bármit megkérdezhetsz, és magátol érthetödik, hogy az apuka bennt lehet az ultrahangnál (az én párom majdnem elsírta magát, mikor elöször megláttuk a Pici szivét dobogni). Ja, és 8 hetesen voltam elöször, és hasi uh-t csinált, nem hüvelyit, amivel már az elején nagyot nött a szememben. Szoval csak ajánlani tudom, én mult héten voltam a 3. uh-n nála, és elöször fordult elö, hogy 5 percet (!) várnom kellett. Eddig rögtön behívott, amint megérkeztem. A kisbabám meg nagyon édi volt most is, integetett, meg minden. És most volt a genetikai uh., ahol még azt is megnézte a doki, hogy a pici szivében megvannak-e a kamrák és a pitvarok. Azt már tudom, hogy hosszu combja lesz, mert a combcsontja szép fejlett, nagy. És örülök, hogy ezeket az élményeket egy ilyen felkészült doki vezetésével élhetem át a párommal, és láthatjuk együtt a Törpit, és nagyon büszkék vagyunk az apro csemeténkre. Szoval hozzá menj, ne is válogass. Ja, kazit vigyél, nagyon jo gépe van , és azonnal kérés nélkül teszi be a kazettát a videoba, és felveszi az uh-t.

Pusz,

Niki
Niki
 


Sziasztok!

Bocsanat, es nem akartam rosszakat irni Herceg dokirol, hisz szemelyesen nem is ismerem. Csak a legjobb baratnom jart hozza, es neki szegenynek elment a magzatvize 20 hetesen, igy be kellett inditani a szulest, de ezt mar nem a Mavban csinaltak, hanem a Klinikan. Baratnom meselte, hogy stzper jo doki, amig nincs gond, es minden a menetrend szerint megy. De pl. mikor felhivta anno, hogy elkezdett folyni a magzatvize, mit csinaljon, megnyugtatta, hogy van ilyen, es nyugidtan varjon, hatha elmulik. Amikor meg mar ment volna be hozza, hogy gond van, nem volt elerheto, aztan at is kuldte a Klinikakra. Szegenykem szerette volna tudni, hogy mi lehetett az ok, de iylen szempontbol nem igazan erdekelte mar a dolog a dokit, nem foglalkozott vele. Es pont a mult heten olvastam itt is egy ilyen levelet, hogy egy elment baba utan mar nem volt olyan jo hozzallasa. Meg unokanoverem mondta, hogy szuper doki, de kezd nagyon hires lenni, es az sosem jo, mert kicsit kezdik elkapatni, es az nem tesz jot a dokiknak. De felre ne ertsen senki, orvoskent csak szuper jokat hallottam rola en is, es emberileg is allitolag nagyon kedves, aranyos, figyelmes. En szemely szerint jobban erzem magam egy kevesbe hires doki kezeiben, de ez lehet az en hulyesegem is:-))

Chris, tudom, hogy furcsallod, de en meg nem kertem fotot vagy videot, majd csak a vege vele gondoltam. 30-an meg tudod kerdezni.
Most rohanok, de holnap meg ujra irok.
Puszi mindenkinek

Vikoca

Chris!
Névtelen
 


Niki

Szoval tegnap voltam nala,nagyon szimpi,mindent rendesen elmagyarazott,5 perc alatt megmondta mi a bajom/ez az utobbi 1 evben nem sikerult/.Valoban nagyon nyugodt ami nekem nagyon fontos,nem szeretem a kapkodos dokikat.

Azt gondolom minden orvos hibazik,persze az a legrosszabb ha eppen velunk vagy kozeli ismerosunkkel tortenik meg.Ok is csak emberek,az a nem mindegy,hogy milyen surun kovet el hibakat.
Sztarallurt abszolut nem vettem eszre eppen ellenkezoleg nagyon kozvetlen volt.Megdicsert milyen felkeszult vagyok es sok mindent tudok a problemakrol.Megnyugtatott,hogy 1/2 even belul mar a petezsakot fogjuk nezegetni az uh.-n es ,hogy fogunk mi meg egyutt szulni.

Vikoca

Sajnalom ami tortent a baratnoddel.Bar en most nagyon bizom abban,hogy ilyen velem nem fordulhat elo.Nem akarom vedeni de sajnos mindenki kovet el hibakat es nincs olyan orvos aki mindig 110% tud teljesiteni.Nekem az Uzsokiban volt egy orvosom,szultem is nala de most,hogy nem jott ossze a baba mar o sem tudott eredmenyt felmutatni pedig en biztos voltam a szaktudasaban.Latod ami a sokkal idosebb orvosomnak nem ment azt a Hercegh 5 perc alatt kideritette.

Koszonom nektek,hogy valaszoltatok.Meg benezek ide surun,jo megbeszelni egymassal az orvosunkrol kialakult velemenyunket


puszi Kriszti
kriszti
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: