Új privát üzeneted érkezett!

Tünde, az útlevél már a múlt héten megérkezett. Kb 1 hét alatt elkészült.

Polka, jó húsban lehet a bébi. Biztos jó megdögönyözni.Kép

Nagyon nagy a csönd errefelé. Mi történt?

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Alice, csak arra céloztam h nem semmi ez a hegyenlakás, mármint ami a gyerekkocsitoligát jelenti. Én szenvedek töle mint a kutya, egyedül baromi fárasztó.
Tegnap egy hiszti közepére betoppant a védönéni, maradt jó 3/4 órát, és azt mondta a bébire pillantva h hát éhen nem fog halni.Kiderítettük hogy valszeg én vagyok az elsö anyuka akinél anyatejjel eszi túl magát a gyerek. Hát, nem tudom. Ezek szerint Polkáéknak is "jól megy a soruk és nem éheznek".
Kicsit komikus ez az egész, becsszó egy nappal elötte még azon izgultunk, van-e elég tej. Másnap meg már túletetem...tény, a gyerköc "júl néz ki" és ez még enyhe...tegnap volt 1 hónapos és majd' 6 kg. A KH szerint 4,35-tel hoztuk haza. Hát mindenki számoljon utána...

Szerintem ROSSZ a mérleg, a férjem szerint inkább nézzek a gyerekre és a látvány alapján ítéljek.
Ugyhogy most megvonom a cicitejet. Ill. megpróbálom a 4 órákat betartani, köztük egy kis teával nyugtatni. (Védönö tanácsára megkóstoltam a teát amit a bébibe próbálok 3 hete diktálni. NAAAAAAAAAAAAGYON rossz) Dehát JÓT TESZ a pocaknak...
Ma délelöttre tettem 1 dl-hez 1/4 mokkás gyümölcscukrot...így már elviselhetöbb, és Láss csodát: lecsúszott össz. 60 gr. Most aluszik...nem volt ilyen egy hete...csak ordítás kifáradásig, így ebéd körül...míg végül csak bekerült megint az a cici a szájába...

Tehát, könnyen lehet h nekem olyna jutott, mint én magam: HabzsolHáp...ha elkezd enni, nem ismer mértéket...aztán meg fáj a pocó...


Tud valaki hagyományos ( hálós) babamérleg-bérlést? Nem bizom a digitálisban. Azt viszont tudni szeretném, h most akkor tényleg feszít a kis gyomra a soktól, vagy pont egy 20-30 gr. hiányzik még a boldogságához.
Mellszívóval elsöre csak 50 gr. jött ki lazán, de a hónaljrészmég feszített, és a pici beszippantott még vagy 30-40gr-ot ugyanabból...

Van vkinek hozzászólása? Jótanács?

Ja.UTLEVÉL! SZerintem nagyon fontos h BÁRMELYIK okmányirodában megcsinálják...nem fontos a Központiba vagy a lakóhelyihez menni. Tök vicces kép lett a miénkröl is amit most 2 évig nézegethetünk...
timili
 
 


Timili!
Valahol a Móricz Zs. körtér közelében, a Bertalan Lajos utcai megállónál van egy hálós mérleg bérlő hely.
Mi onnan béreltük (ill a végén megvettük 5e Ftért). De sajnos már nem tudom a címet, telcsit.
mackooo
 
 

 
 

Timili!

Az előbb a neved után véletlenül egy nagy kérdőjelet tettem. Valószínűleg mert, ahogy olvastalak, akkor hirtelen rengeteg kérdés merült fel bennem. Milyen gyakran és hogy esztek? Egy mellből szoptatsz vagy két mellből egy szoptatásnál? Miért kéne négy óránként ennie a babának? Merthogy 2,5-3 órát szoktak a doktorok mondani a hasfájós babáknál. Legalábbis nekem még négy órás doktorhoz nem volt szerencsém. Milyen teát kell itatnod a babával?

Na most befejezem a kérdezést, mert mennem kell szoptatni, ill. a gipszes lábú fiam igényeit kielégíteni.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Pzita, még mindig kétségek gyötörnek mivel semmi komoly múltra nem tekinthetünk vissza. Hogy milyen gyakran eszünk? Hát esetleg a mait vagy a tegnapit tudom elmondani, mert az esti 10-1/2 11-est, az éjjeli 3-4 es és a reggeli 1/2 8-8 as-t leszámítva semmi sem fix. Ma pl. fél 9 töl 9 ig ettünk, majd úgy 11 fele egy kis teát, majd 1/2 2 kor rendesen (mérleg szerint 210-et) majd 5 körül a dugóban áthidaló megoldásnak megint egy kis tea, most 6 körül gyorsan behúzott 160 at, és egy-két gyors böfi és pelluscsere után még adtam egy kis cicit. (Már nem mértem de szerintem egy 30 bizti volt. Nem tudom a kajáláson, de asszem ma volt eddig a legjobb napunk. Azt nem mondom hogy nem sirt, de fele annyit sem mint tegnap meg elötte.
Azért még mindig két ciciböl szopizunk egyszerre ill. van h három :-)))) A védönö szerint túleszi magát, illetve az adhoc szerü evéstöl fáj a hasa...
Teát nem KELL itatnom vele, csak annyit mondott h a rendszerinti etetések közötti idöt próbáljuk meg egy kis teával áthidalni.Lehet az enyhe limo is..Most megcsináltam az általam favorizált bébiteát (ami origi cukor nélküli) egy kevés (nem volt 1/4 mokkás se) cukorral. Ezt legalább elfogadja! Mert eddig egy csepp SEMMIT se, csak cicit.
Mondjuk, elég mokány -ahogy így elnézem. Tényleg nem egy menekült éhenkórász kinézetü filigrán bébi. Manapság nem túl divatos. De hátha majd mozog, kinövi. (Néha mellesleg az az érzésem azért sír,mert mérges h nem képes még elindulni.)

A helyzet az hogy tanácstalanságomban szinte mindet elfogadok ill. kipróbálok. (Még hálós mérleget is bérelnék..stb)

Az azért nem semmi, szoptatni és gipszes lábú kisfiút ellátni...Kalap le!

Na, nálunk MOST köszöntött be az esti sírás...asszem öltöznöm kell...

Pzita meddig gipszes még a fiad?
timili
 
 


Timili, azt hiszem az a baj, hogy nincen elég önbizalmad a gyerekhez, pedig lenne rá okod, a babád gyönyörűen gyarapszik, éhezésről szó sem lehet ugye... szép adagokat eszik.

Számomra az a talány, hogy most tulajdonképpen van-e e lég tejed avagy mi van, mert hogy artad, hogy pótlást is kap.. az anyatejes babáknál az a lényeg, hogy két óránál gyakrabban ne, és 4 óránál nagyobb időközönként ne szoptasd, mert minimum két óra kell a baba gyomrának ahhoz, hogy kiürüjön (vannak más vélemények is, de a gyakorlat azt mutatja, hogy az "igény szernti szoptatásnál" ami alatt a értendő, hogy ha a baba megnyikkan azonnal a cicit dugjuk a szájába akár félóránként kvázi akár cumi helyett is - nos ezeknél a babáknál sokkal gyakoribb az állandó hasfájás.) Négy óránál nagyobb időköz pedig már túl sok egy ilyen kicsinek.

Ha van elég tejed (szerintem biztosan van, ha egyszer ilyen szépen hízik), akkor ne méregesd se digitális, se hálós mérlegen, hanem szoptasd meg átlag 3 óránkánt mindkét mellből (mindig azzal a mellel kell kezdeni, ahonnan előző alkalommal kevesebbet szopott) és kész. Közben - ha nem éhes - akkor valóban megnyugtatja a tea, nyugodtan rakhatsz bele szőlőcukrot és pár csepp citromot is. Ha édeskömyénből csinálod, az jót tesz a szeleknek is, a filteres kamillatea nyugtatja a gyomrot és székrekedés ellen is jó... és igenis nagyon hasznos ha teázik is a gyerek, szépen karbantarja a veseműködését, átmossa a szervezetet stb.

Máshogyan sír, hogyha a hasa fáj (felhúzza a lábait, tekereg) mintha éhes - ilyenkor rángatja a fejét, ökleit a szájába tömi, keresi a mellet, ezt biztosan meg tudod különböztetni.
Szóval én inkább ott vagyok megakadva, hogy minek kell neki még tápszer is - nem mintha tápszerellenes lennék, a miénk is azt kap, no de itt valóban kevés az anyatej, két mellből jó ha lejön 60 gramm összesen. Ha te legalább 100-120 grammot ki tudsz neki egy etetésnél termelni, akkor hidd el, hogy nem kell még tápszer, fölöslegesen csinálsz több dolgot magadnak

Ivánka ma megfordult!!! Tényleg.
Hat hetes múlt, és mind az anyja mind a nagyapja tanuja volt a nagy eseménynek, a lányom a hasára fektette, és ott vernyákolt, aztán kiflibe feszítette magát, és addig kapálózott a kezeivel-lábaival, míg egyszer scak a hátán termett - ezen ő is annyira meglepődött, hogy öt percig csak döbbenten nézett maga elé...Kép
(Szóval most már nagyon nagyon kell majd vigyázni a pelenkázásnál, nem lehet még el se fordulni közben, mert bármikor leeshet ha nem figyel oda az ember...)
alice_cs
 
 


Sziasztok!
Megjöttünk mi is de totál fáradt vagyok. Bence újabban éjjel, kakil nappal helyettvan úgy hogy 2szer is. Persze annyit hogy kifolyik és muszáj tisztába tennem, bár Ő nem díjazza annyira. Ti mit csinálnátok?

Tünde, gratula Kittinek a forgáshoz. Szóval rögtön oda-vissza csinálja! Nagyon ügyi!Kép

ED, Nincs kép a kis fogasról? Nagyon szépen ül Kincső!Kép

Timili, én is ezzel szenvedtem Direkt visszakerestem. Bence súlya.hazajövetel3150gr 1.hó4470gr2.hó5890gr3.hó6800 4.hó7500gr5.hó8250gr.most8700gr.Egyre kevesebbet hízik.(De már nem aggódom a hurkák miattKép) Nekem a védőnő és a doki mindig mondták, hogy örüljek, hogy ilyen szépen fejlődik a 6. hónap körül meg is áll a súlya. Szerintem jó a mérlegetek. Én azért mértem mert ha láttam, hogy evett rendesen akkor tudtam hogy nem éhes. De 2 -3 óránként evett és nem kapott teát.Bár gyakrabban is akart volna(egész nap) és azért kapott cumit, amivel nagyon szépen elaludt(+ pelenkával)Kb. 3 hónaposan mikor kezdte érdekelni a világ már alig cumizot és evés helyett is csak tekergett az ölemben. Ja, és 5-7 perc alatt megette a magáét. Remélem vmi megnyugtatott belőle.

Alíz, nem semmi kisunokád van! Ezt Bence még most se csinálja. Viszont próbál mászni és az orrán halad előre. Találtunk kis gumicsónakot. A tescoban lehet venni 1800 ft.

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Timili, a fenébe a mérleggel és a teával! Csak idegesíted magadat! Az első két hónap ilyen volt nekünk is. Ha hízik rendesen, akkor mi a baj?
Kincső még mindig össze-vissza eszik, pedig már 6 hónapos. És akkor mi van? Semmi. Élvezd az anyaságot!

Alice, Ivánka ilyen korán megfordult? Hú, de ügyes!

Azt hiszem kemény éjszakánk lesz, nagyon fehér a kis inye a második foga helyén.
Imádja Kincső anyámék kutyáját, macskáját, de legjobban a halakat élvezi. És a hinta! Hú, de tetszik neki!

No megyek.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, Bori belehúzott a fogzásba. Most hirtelen növesztett 3 fogat.
Na persze a hangulata is ennek megfelelő volt...

Ed!
Te hogy csinálod a sulit Kincső mellett? Valami hihetetlen ez az aktivitás, ahogy az életedet éled!
Néha, amikor olvaslak, az jut eszembe, hogy ennyi programot, amit ti itt nyáron végigcsináltatok, én nyugdíjas koromig nem fogok tudni belepréselni a napjaimbaKép

Lehet gyerek mellett suliba járni?
Én is szeretnék, föl is vettek, de sajna nappalira, ami nappal vagyonKép
Most épp azt számolgatom, hogy melyek azok a tárgyak, amire muszáj lenne bemennem.
Nem akarom, hogy Bori az én önzésem miatt hányódjon.
Inkább járok 10 évig suliba és szépen apránként...

Vagy szerintetek így nincs semmi értelme?
Most már arra jutottam, hogy beiratkozom, aztán ahogy esik, úgy puffan. Bejárok arra, amire tudok és ami érdekel, aztán legfeljebb bukta lesz félév végén. De legalább nem ültem itthon unatkozva.
(Ne értsétek félre, nem unom a bébit, de időnként jó lenne valami olyannal foglalkozni, ami érdekel és nem baba. Jó lenne, ha lenne egy kis saját életem is, valami, ahova időnként el kell mennem és nem azért, hogy pelust vegyek vagy javítani vigyem a kenyérpirítót... Értitek, ugye? VAgy nagyon önzőnek hangzik? Irjátok meg nyugodtan!)

Szóval Ed és más továbbtanulók:
Szerintetek van-e értelme így suliba járni, vagy tök gáz, amit itt fölvázoltam?

Mackoo
mackooo
 
 


Jesszus! Jó topicba írtam?!
Ja, oké.
mackooo
 
 


Mackoo,

Suliba járni és tanulni, annak van értelme. Szerintem próbáld meg, majd félév végén kiderül, hogy hogy megy a dolog.
Én minden zh előtt azt mondom, hogy feladom.
Sajna én nem tudok bejárni az órákra, örülök, hogy a zhkra eljutok. Anyunak nincs annyi szabadsága, hogy fedezze a sulinapjaimat. Bébiszittert ismerek, akire rá is bíznám Kincsőt, de arra pénzem nincs. És pont most hagyjam magára a kicsit? NEM! Inkább kinlódok a sulival. Most is azért ültem gép elé, mert feladatmegoldást keresek.
Az info tanári szakon rengeteg a programozási feladat. Kérek mintafeladatokat, a férjem programozó, szóval én így mertem belevágni. Ja és az előző diplomám hasonló.

Próbáld meg, veszteni nem vesztesz semmit.
Nekem ingyen van (gyed) és még diákigazolványom is van!

A nyári programoktól meg úgy elfáradtam, hogy az előző hétvégén már nem mentünk Apával sátrazni.
Olyan jó néha itthon lenni!

Be is fejezem, csak bekukkantottam.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Mackoo,
Elfelejtettem írni: az idei szigorlatot elhalasztottam. A tanárok meg nagyon rendesek és megértőek.
Tünde is tanul, neki pl sikerült a féléve.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Mackoo, Ed, Tünde, Minden elismerésem annak, aki tud baba mellett tanulni. Nekem ha eszembe jut a tanulás mindig nagyon örülök, hogy már nincsenek vizsgáim.
Mackoo, amíg érdekel és nem stresszel és van erőd addig ne legyen lelkiismeretfurdalásod. Borinak úgyis az kell, hogy elégedett légy.

Ed, mi nem voltunk annyi helyen mint Ti, de így is örülök, hogy itthon vagyunk. Csak ezek az éjszakai tortúrák ne lennének.

Puszi
Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bekukk. Látom suliról van szó. Nekem szombaton lesz a beiratkozás, de ahogy nézem az órarendet egyre jobban lehangol. Nálunk nem kell bejárni az órákra, kivéve a nyelvi órákra. De azért jó ha ott vagy, ha csak nincs megbízható osztálytársad, akinek tudsz tanulni a jegyzetéből.
Nálunk annyiban könnyű a helyzet, hogy szombatonként vannak az órák, így addig a párom vagy anyukám tud vigyázni a gyerekre.
Én is mindig így vagyok vele, hogy te jó ég, hogy fogom ezt megcsinálni, aztán meg visszagondolva, valahogy mindig sikerül, bár sokszor nem értem hogyan. Szóval Mackoo, fel a fejjel! Csináld, ahogy tudod, bírod, veszíteni valód nincs. Lehet gyerek mellett tanulni, bár nem mindig egyszerű.
Egyébként nem tűnik önző dolognak, néha én is azért mentem be órákra, hogy egy kicsit "kikapcsolódjak". Kép

Ed, tényleg nagyon rendes tanáraid vannak! Hajrá a vizsgához! Kép

Fogzás: nekünk bejött a Chamomilla Vulgaris CH 15 homeos bogyó. Amikor nagyon nyügi volt, adtam neki, és kb. 10 perc múlva teljesen lenyugodott.

Barbi, nem lehet, hogy délután vagy este valami olyat eszik Bence, amitől mindig éjjel kakil? Hogyan hozzátápiztok?

Aliz, gratula Ivánkának a forgáshoz! Kép

Többiektől bocsi, ha valamire nem válaszoltam, de most mennem kell.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Szia Tünde, örülök, hogy idetaláltál!Kép
Lehet, hogy azért mert du adom neki a barckot!Te hogyan csinálod?

Képzeljétek, jövő hónapban lesz 10 éves osztálytali. Nektek volt már ilyen? Győrben lesz fogalmam sincs hogy oldjam meg Bencével.Először a suliban lesz, aztán étteremben.

Mióta megnyilt ez a topik mintha nem írnátok annyit! Hajrá lányok!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Hát Barbi, én nemtudom hogyan fogod beadni a barackot a kisfiadnak, de ivánka ma már megevett vagy 50 grammot (csak azért nem többet, mert a lányom nem engedte, egyébként a kezemet is bekapta volna annyira ízlett neki) én almareszelőn lereszeltem egy emberes fél szép őszbarackot és kiskanállal beadtam neki, - úgy becuppogta, hogy szokása ellenére még mosolygott is hozzá!Kép
(Félreértések elkerülése végett nem szoptatás/etets HELYETT, hanem két étkezés között kapta). Ez a harmadik nap, hgy barackot kap, először csak 10 grammot adtunk neki, de azóta pl. sokkal könnyebben pukizik mit ne mondjak. A barck után a szokásos energiával és vehemenciával szopott/evett, szóval ez kvázi tea helyett volt.
alice_cs
 
 


Na, jó! Feladom! Hagyom az egész mérést. (A gyerekre tegnap 6 hónapos-ruhát adtam).

Alice, Ivánka már IGAZI nagyfiú! Forog és barackot eszik! Tud élni!! Nem teszel fel ide egy fotót a Pörgőröl? Kisfiam nem kap már legalább 1 hete, tán tíz napja egy gramm pótlást se! Csak mindig készre csinálom, aztán öntöm is ki, mert nem kell mégsem. 3 óra honnan teljen el? Amikor kezdi vagy amikor befejezi a szopás?:-))) Mert nálunk még mindig egy óra egy ilyen session.

Tünde, hogyan adod be a picinek a homeos bogyókat? Esetleg az esti rapli ellen is bevethetném? Vagy az a szükséges "jó" a család minden tagjának?

MAckoooo, szerintem totál gáz h Te mással is szeretnél foglalkozni, mint pelusvásárlással! ;-))) Nincs is annál felemelöbb program! Szerintem egy sz..os suli miatt ne válj meg ilyen prima feladatoktól!!!
A frászt!! Persze hogy tanulj, ahogy birsz!

Tegnap jól betojtam megint. Reggel már nem voltam jól mikor jött a gyerekorvos, mire elment már höemelkedésem volt, és mivel fájt egy kicsit a cici, ö egyböl adott egy pár homeos cuccot mellgyulladásra... Délután aludtunk, majd 5 re már 38 lett a hömérs. Na, homeo ide vagy oda, felhivtam Kósát, mi legyen. 7 re KH, Marika kifejte még a legutsó cseppet is.(elötte elektromos medela, és Mark-O. tette ugyanezt)Kaptam Augmentin receptet, de h várjuk meg az éjszakát meg a holnapot.
Ma már úgy náz ki a dolog, h a szokásos megfázásom kerülget, és lehet h most egy spontán lázzal indított...
De mint aki jól utána olvasott minden gyerekágyas mizériának...persze egyböl mastitis-t sejtettem.(Pedig nem is feszült a cici...)
De a mellem mitöl fáj? Tán a sok gyúrástól amivel préselem a bébi szájába az anyagot...

Azért még várunk egy-két napot, h mi lesz belöle...
5letek?
timili
 
 


Halihó,

egy egy- két hetes manónak mennyit illik ennie?
(egy alkalmat mondjatok, mert egyszer mérem egy nap)

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Kedves Ytong,

Bár csak olvasgatója vagyok a topiknak,annak decemberben én is a S-M-ben szültem. Mivel koraszülött babánk lett, naggggggggyon képben vagyok mindenféle számításokkal. A legfontosabb: egy egészséges, folyamatosan gyarapodó babának nincs olyan mennyiség,amit "illik" "kell", stb. elfogyaszatnia egy alkalommal. Mert nem egyforma a tej összetétele,nem ua. a mennyiséget eszi minden szopinál, nem ugyanannyiszor szopizik minden baba. Tehát napi 1-1 méricskélésből gyakorlatilag semmit nem tudsz megállapítani, többször meg nehogy elkezd mérni,mert a kezedre csapok Kép! ....de mivel értem és érzem a kérdésed lényegét,hogy de jó lenne valami számba kapaszkodni: nagyjából így gondolják az okosok: kg x 150g-ra van átlagosan szüksége a babának és ugye ez osztva a szopik számával. A gramm = ml az egyszerűség kedvéért. És azért megismétlem önmagam,hogy a lényeg rögzüljön inkább: ha a babóca szépen fejlődik /értsd folymatosan/, jó a közérzete /láthatóan nem éhes/,akkor teljesen mindegy,mennyit eszik mennyiségben /nyilván egészséges kereteken belül/. Remélem sgítettem valamennyire.

Üdv:

Buksi
kisbuksi
 
 


Bocs Judit,hogy Ytongnak szólítottalak Kép

...és természetesen : annak idején,decemberben.

Mindig ez a kapkodás Kép
kisbuksi
 
 


Judit!

Mondhatnám azt is, hogy vicceset kérdeztél, de valószínűleg nem nevetnél rajta. Ezt így sajnos nem lehet megmondani. Reggel általában többet szopiznak, délután többször, kevesebbet, de akkor meg a tej laktatóbb. Hányszor eszik egy nap? Van elég kakis-pisis pelus? Az általános állapota jó-e? Ha már úgyis csak egyszer méred egy nap, akkor ne a szopizást mérd, hanem csak egyszerűen mérd le. És az előtte napi adattal hasonlítsd össze. De ha egyébként minden rendben, akkor ezt elég egy héten egyszer. Mert egyik napról a másikra, úgyis csak egy-két dekás lesz a gyarapodás. A régebbi "nagykönyvek" egyébként a testsúly kg szorozva 150 ml-t írták napi adagnak. Ezt le lehet osztani a szopik számával ha mindenáron akarsz egy számot, és vedd figyelembe a nap melyik szakára mi a jellemző. De ebben már rengeteg a bizonytalansági tényező.

Üdv:

Zita
pzita
 
 


Judit!

Már megbántam, hogy leírtam ezt a régi számolós dolgot. Ugyanis egyáltalán nem szentírás az így kiszámolt mennyiség. Inkább a pelusokat meg a babádat figyeld.

Jó babázást!

Zita
pzita
 
 


Timili,
kérdezted, hogy mitől számoljál. No akkor az úgy néz ki a gyakorlatban, hogy mondjuk reggel 8-kor kezd el szopni a gyerek, (függetlenül attól, hogy mennyi ideig szopott - mellesleg a fő mennyiséget az első 5 percben kiszopja - ) olyan 10 előtt semmiesetre se szoptasd ujra, de 12 előtt okvetlenül mégegyszer. Azaza 10-12 között akkor szoptasd ujra, ha megéhezik és ezt jelzi a sírással. Ezt jelenti a "2 órán belül semmiképpen, de 4 órán túl se" szabály. (Később persze lehet 4 órán túl is, de az első hetekben így csináld.)

Mellgyula: hát ha a melled nem feszített, és nem fájt akkor tényleg meglehet, hogy egy valamilyen vírust kaptál el, szülés után meglehetősen a béka segge alatt van a nők immunrendszere. Ha a melled nyomkodásra fáj, akkor az lehet a sok gyömöszöléstől. (Nem kék zöld foltos? Mert ilyen is lehet, ha túl sokat nyomogatták, de ez elmúlik magától, ez csak véraláfutás...)
Reméljük mindenesetre, hogy nem mastitised van.

Ivánkáról azért nem tudok képet betenni, mert csak papírképeim vannak, de scennerem nincsen (nem működik pillanatnyilag), amint lesznek digitális képek is, azonnal berakom. MOst olyan öt kiló alatt lehet valamivel a súlya, de nagyon formás és erős baba. Ma 7 hetes.

Judit,
az egy hetes baba olyan 50-60 grammokat szokott enni, de van amelyik már azonnal 80-120-ról indít, nincsen rá szabály. Attól függ mennyi a tejed és mennyire nagyétkű a baba meg mennyivel született. Majd rájössz hamarosan menyi az igénye, az első hét még nagyon zűrös, hamarosan nyugisabb és magabiztosabb leszel. (Próbálj sokat pihenni!)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Lányok, olvassátok el, ha tudtok, gyertek!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/284/103992.html?1094242018

Üdv
Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok,

valójában én nem azért aggódom, mert keveset eszik, hanem, mert kicsit soknak tartom, hogy 120 g-okat eszik a manó. De emiatt sem aggódom egyébként, talán jobb ha az embernek "bélpoklos" gyereke van, mint hogy nem eszik és úgy kell tömni.
Azért köszi a válaszokat.

Legyetek jók
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Sziasztok!

Judit! Örülök, hogy nem az aggódás miatt kérdezted. Mi meg itt már rögtön nyugtatni próbálunk téged. Valószínűleg, mert általában az aggódó anyukáknál jönnek elő ezek a kérdések. További jó babázást!

Zita
pzita
 
 


Sziasztok!
Köszi a megnyugtatást!
Végül úgy döntöttem, hogy ahogy esik, úgy puffan: beiratkoztam.
Azóra pedig természetesen meg is bántam a dolgot. Olyan klassz az órarendem, hogy reggel nyolctól este ötig-hatig órák vannak, amire én persze nem tudok bejárni, mert első a baba.
Szóval igen érdekes lesz.
Az is lehet, hogy csak az érdekesség végett fogok bejárni, ha már nyilvánvalóvá válik, hogy képtelenség így levizsgázni.
Ed!
És neked amúgy muszáj lenne bejárnod az órákra?

Judit!
Olyan jó volt olvasni a beszámolót!
Ne aggódj a 120 gramm miatt, Bori is így kezdte. A kórházban csak nagyon nehezen ment (míg be nem vetettük a bimbóvédőt), az utolsó kórházi napon 50-et szopott és az már nagyon jónak minősült a korábbihoz képest. Aztán hazahoztuk és már másnap 120-at szopott. Marika teljesen el volt ájulva, hogy milyen kis bélpoklos ez a baba.
Szerintem inkább egyen sokat mint keveset.

Mackoo
mackooo
 
 


Sziasztok!

Barbi, vagyok én, csak mostanában valahogy az olvasásig még eljutok, csak írni nincs sok időm.
Én is délután adom a gyümiket, de Kitti általában még estig ki is kakilja.
Próbáltad más gyümivel is?
Egyébként nálunk az evések úgy néznek ki, hogy Kitti általában 5x szopizik, és ezenkívül 2x van még más is. Van, hogy szopi után, van, hogy inkább két étkezés között. Dél körül eszik valami zöldségfélét (sütötök, sárgarépa, paradicsompüré stb), délután pedig gyümit (barack, alma, banán stb).
10 éves osztálytali? Nekünk még nem volt ilyen. Győrbe jártál suliba? Ha szeretnél résztvenni rajta, szerintem menjetek el a pároddal egy hétvégére kirándulni, és közben te este lelépsz a talira.

Timili, Kitti egész jól "bekapkodja" a bogyókat. Berakom a szájába, ő pedig szépen elszopogatja. De állítólag fel is lehet oldani vízben és akkor kiskanállal talán egyszerűbb beadni. Azt nem tudom, hogy az esti raplira milyen bogyó jó. Babamasszázst nem próbáltál? Én Kittit fürdetés előtt szoktam masszírozni, attól mindig megnyugszik.

Ed, már láttam én is ezt a felhívást, de még nem tudom, hogy el tudunk-e menni.

Judit, örülök, hogy ilyen sokat eszik a babó! Ezek szerint minden rendben! Kép

Mackoo, igazad van, majd csak lesz valahogy. Kép A lényeg, hogy nekivágtál. A vizsgákat nem lehet tologatni következő félévekre? Azért ez a nappali nagyon húzos, reggel 8-tól este 6-ig? Minden elismerésem, mégha nem is mész be az összes órára.

Nekem ma volt a beiratkozás. "Csak" két és fél órát kellett sorban állni a tanulmányi osztályon. Aztán délután meg visszamentem órára. Én most nagyon örülök neki, hogy ez az utolsó évem, de majd csak megoldjuk valahogy.

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Mackoo,
nekem nem muszáj bejárni, nem is ismerem nagyon a tanárokat. Emilen is kérhetek segítséget, nagyon rendes a hapsi, aki sok-sok órát tart a suliban. Ha be tudnék járni, akkor minden simán lenne, nem lenne a zhk előtt semmi bajom.

Ja, sikerült a félévem a szigorlaton kivül. Azt halasztottam jövőre. Így már csak 3 félévem van az 5ből.

Tünde, ha tudtok gyertek!

Jó éjt!

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Szopi témához, hogy én hogyan csinálom.
Áron ma 8 hetes. Tulajdonképpen egész nap 2 óránként szopik, éjszakánként vannak csak nagyobb szünetek, de akkor sem mindig. Általában az esti 8-as után éjfél körül eszik, de utána sokszor újra 2 óránként. Egy evés egy mell. Szépen gömbölyödik, pisil, kakil rengeteget, alszik is, sírdogál is. Hetente egyszer mérem, vasárnap esténként.
Én legfeljebb arra lennék kíváncsi, illetve azt várom, hogy mikor fog ez a kétórás evés ritkulni? Ez a része fárasztó.
Polka
polka3
 
 


Sziasztok,

hát igen szerencsére a kaja miatt nem kell aggódnom. Mondjuk más miatt sem nagyon.
Azt nem tudjátok, hogy a felszívódós varratnak mikor kell felszívódnia? A frontnál nektek is érzékenyebb volt a gátseb?

Na mennem kell, mert éhesek vagyunk.

Pusza
Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Alíz, kérlek nézz be a Szoptatás-Kitől ne fogadj el tanácsot! című topikba, ott írtam neked!
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/275/6075.html?1092975239

Köszönöm,

Iboly
iboly
 
 


Sziasztok!
Olyan ritkán jutok el mostanában idáig, és még ritkábban tudlak olvasni titeketKép

Látom itt szoptatásról volt szó, számításokról, meg mellgyusziról...
Véleményem szerint az igény szerinti szoptatás egy idő után beáll a baba természetes szükségletei szerint. Nem ritka, hogy egy 8 hetes baba még két óránként szopizikKép

Mellgyuszi: nekem a disznózsíros pakolás egy éjszaka alatt levitte.Kép De ezt már szerintem leírtam egyszer-kétszerKép

A számolgatás szerintem csak abban az értelemben "káros", hogy mi anyukák hajlamosak vagyunk az összeomlásra, kétségbeesésre, ha a györök nem könyv szerint eszikKépKépKépKép
Nekünk nem volt itthon mérlegünkKép
Ha van elgé tejcsid és a baba nem veszít a súlyából, elégedett akkor nem lehet semmi bajKép

Én nagyon bánom, hogy a szoptatás sikertelensége miatt az első 3 hónapot aggódással, idegeskedésssel és állandó levertséggel töltöttem, ahelyett, hogy lazítva, boldogan átadtam volna magam az anyaságnakKép
Soha többet nem lesznek annyira ránkutalva a gyerekeink mint ekkor.
A pociban kezdődik, de miután megszületnek,csak távolodnak, önállósodnakKép ezt már most 10 hósan is látoma lányomonKép Ha menni akar már nem tudom az ölembe húzni, hogy összepuszilgassamKép

Anyukák, csodás, egészséges babáitok vannak, örüljetek, lazítsatokKép

Rólunk: sajna nagy családi problémákkal küzdünkKép
anyumék válnak, de erről már írtamKép Mi vagyunk a stabil pont Mashuval így a tesóim sokszor vannak itt nálunkKép Ez jó is, de rossz is, hiszen a bajok miatt jönnek ide, menekülnek a békés otthonba...

Édua áll!!!Kép
Teszek fel róla egy képet, hogy miylen ügyesKép

Millió puszi!
Emő+Csöpp

hicudzsi
 
 


Kép

hicudzsi
 
 


Hicu, tündéri a lányod! Csöpp most mekkora? Jó lenne már egy tali, amire többen is el tudnánk menni.

Nálunk még gyakran van egy evés egy mell, pedig a leányzó már 6 hónapos. Ha úgy látom, hogy kevés, akkor adok neki a másikból is. Attól függ, ki, mikor, hol, miért. Az, hogy hány óránként eszik, változó. Ez is attól függ, hogy... Méregetés kizárva, azt a tanácsadáson kell. Szóval nyugi mamák, nem kell emiatt görcsölni.

Judit, nekem igen, eleinte.

Jó éjt,

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Sziasztok!

Most csak egy bekukk.

Hicu, most látom, hogy itt többet hallani rólatok! Nagyon ügyi Édua! Kép Gyönyörűek ezek a göndör fürtök! Kép

Ed, tali jó ötlet!

Pusza,
Tünde
rtünde
 
 


Sziasztok lánykák,
Hicu, micsoda kis vasgyúró ez a kislány, hány hónapos, hogy már áll? (Göndör haj rulezKép )

Hát sajnos Ivánkának a fél szeme még mindig nagyon csipás, nagyon úgy néz ki, hogy mégis át kell mosni a könnycsatornáját - valakinek volt már ilyen tapasztalata? Nagyon fáj?

Ma nagyon kegyes volt hozzánk egyébként a kis büdös, olyan nyugodt volt, hogy el tudtunk vele sétálni egészen a MOM parkba is, és ott megebédeltünk (legalábbis ettünk) valami ritka pocsék és drága ámde kevés kaját, mindezenközben aranyosan nézelődött és nem sírt. Később harafektette a lányom a babakocsiban, és csak annyi látszott hátulról, hogy egy nagy ingó pihés fej állandóan kibukik a babakocsiból... volt ott egy házaspár, akik egész idő alatt őt nézték, és rajta szórakáztak, egymásnak mondták: nézd most! Nézd milyen erős! Nézd milyen képet vág! Kép Aztán később hálistennek győzött a fáradtság a sok élménytől, és bealudt, csak akkor ébredt fel, mikor már a házunkhoz közelítettünk, no akkor ujra kitört belőle a "jajdekeserves ez az élet" feeling, de végül is jogosan,mert otthon kiderült, hogy a pelenkája istenesen meg volt pakolva.

Szerdán "vidám esténk" lesz a lányom szerint, mert neki be kell mennie Kósához a kontrollvizsgálatra a magánrendelőbe, és ezalatt ránk lesz bízva a ház ura, és ha hinni lehet a meteorológiának, hát éppen hidegfront lesz, és ilyenkor Ivánka mindig nagyon elemében van (v.ö. szétordítja a házat).

Timili, csak nincs valami baj a melleddel, hogy nem jelentkeztél?
alice_cs
 
 


Sziasztok,

Eduának gratula.
Köv kérdés: nektek is volt olyan, hogy szopizott kb. 5 percet, utána belealudt, és ahogy leraktuk felkelt és ordított és kereste a cicit, vagy az ujját szopta? Hát nálunk ez a legújabb, ráadásul kb. 4 órán keresztül, mondjuk egy idő után megunom és nem kap cicit, de akkor meg sír hogy éhes. Szóval röviden, ha cicin van bealszik, ha nincs, akkor nyűgös és keresi, ha letesszük üvölt.Ha valaki tud valami okosat légyszi írja meg.

Egy tali tényleg jó lenne, bár ha most elkezdődik a rossz idő, akkor mi még várnánk egy kicsit, de majd meglátjuk.

Köszi

Judit

KépKép
KépKép
ytong
 
 


Judit, ha bealszik próbáld meg büfiztetni, egy idő után biztos ujra felébred, és ujra mellre tenni. Az az igazság, hogy a szopás meglehetősen fárasztó tevékenység egy ilyen kicsinek. Ha 5 perc után alszik be, az azt jelenti, hogy nagyjából elverte az első éhséget, de büfi után ujra belefér még valamennyi, és akkor tovább lesz nyugton.
(Ha próbáltátok, akkor nem is szóltam - de a lányomnál is így működik a baba...)
alice_cs
 
 


Sziasztok!

Tünde, köszi a hogy írtad a hozzátápit. Most mát tényleg elkezdem vmi hasonlóan mint Te. Győrben laktam 18 éves koromig. De régen volt!:-)
A tanulmányin a 2 órás várakozás nagyon rossz lehetett. Nem mondtad, hogy baba vár otthon?

Ed, gratula a vizsgáidhoz! Kemény lehetett!

Aliz, Bencének volt 1 átmosás 7 hetesen. Állítólag nem fáj a babáknak A Heimben csinálták és ajánlották, hogy ne nézzük ahogy a bazi nagy fecskendőt benyomják a szemébe. A férjem persze nem törődőtt ezzel és ő fogta Bencét. Én a függöny mögött bőgtem vele. Egyébként vszínű nekünk rosszabb volt lelkileg. Nagyon hamar végeztek és azóta renben ven a szeme. Ilyen pici babával ráadásul nem kell várakozni sem. Szóval jobb hamar túlesni rajta!
Ivánkának sok puszi!

Judit, ismerős amit írtál.Mi bevezettük ekkor a cumit, amit nagyon sokan lehúznak, de nekünk bejött. MOst már 6 hónapos lett és csak ritkán hasznája inkább nézeget és csörög vele!

Emő, gyönyörű Édua és milyen ügyes!Kép
Sok kitartás kívánok Nektek a nehézségekhez!!!

Barbi

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Judit, még annyit, hogy volt, hogy óránként adtam enni neki ugyanezért. Ezután jött a cumi és a 2 óránkénti cici.

Barbi
Kép
Kép
barbic
 
 


Sziasztok!

Barbi, dehogy! Csak egy picit készülni kellett. Nem erőltettem meg magam, a teremben nem volt ott a tanár, viszont a jegyzeteim igen. Sőt, az egyik feladat megoldása részben bennevolt a könyvben. Ja, és 2 csoptárs is volt még a teremben. Szóval nem volt gáz.

Judit, nálunk is ez volt a helyzet, szerintem ha visszaolvasnánk, kiderülne pontosan. Türelem. Én próbáltam letenni a kiságyba, vagy bejött, vagy nem. Fárasztó, az biztos. Sok sikert! Cumi nálunk is bejátszott, de mostanában már neki sem kell, csak ritkán.

Bocsi, de most mennem kell.

Ed

Edina
Kép
Kép
ed26
 
 


Barbi,
a Heim Pálba előre kell időpontot kérni? És vajon a X. kerület odatartozik? Sokat kell várni? Merre van épületen belül a szemészet? Ha tudsz, válaszolj légyszi...(esetleg valami orvos név...)
Aliz
alice_cs
 
 


Alice, itt vagyok, csak nappal elég komolyan óton vagyunk, mert ógy tünik, csak akkor nincs ordítás ha minden nap "újat2 tudok neki mutatni. Így én is elszaladok vele a MOMba stb...Ivánka szeme próbálta már az Euphrasia- cseppeket? Hegyalja u.-i Sashegy patikában láttam, még kintröl hoztam magammal én is egyet. És a MOM-os Dm-ben láttam NIVEA szem, és orrpucoló ampullát is. Hm?
Mellcici egyébként közsi, jól van. Csak egy vészriadó volt, semmi baj...

Édua nagyon édi a homokozó partján!!!!!

Ytong, ha bátorít,- idövel rendesen is fog szopni. Enyém u.ez volt. Mint irtam, még most is egy óra egy kaja. Abajgattam én is mindenét hogy egyen. Söt, fejtem is a szájába! Alice böfije 8vagy legalábbis egy kör az apukával) nem rossz ötlet, náha nekünk is bejött. Egyébként meg ki kell bekkelni.
Most gyorsan bedugom a száját, majd jövök! Pá
timili
 
 


Te, YtongJudit! Most eszik a pici vagy alszik?? A múltkor 120-akat szopott? Vagy azt szopja még mindig 5 perc alatt? Akkor nincs semmi baj! Bár az enyém végezne ilyen gyorsan!!
De ha az csak a múlt héten volt így, akkor sincs semmi baj...majd a jövö héten megint jobban eszik.
timili
 
 


Nna, sziasztok!
De rég jártam erre!

Elkezdődött a suli!
Már most rájöttem (2 nap után), hogy nem fog ez nekem menni. Igy aztán úgy döntöttem, kiválasztok 1-2 tárgyat, amire be fogok járni, aztán meglátjuk, miből tudok majd még levizsgázni. Tuti a bukta, de hát akkor majd folyt. köv. jövőre.

Sajnos Bori hipotóniája eléggé bekavar.
Képzeljétek, eddig jó messzire kellett hordjam, mert közelebbi gyógytornászok nem tudták elvállalni. Most végre találtam valakit, aki a közelben lakik és el is vállalta, és valami iszonyú volt! Bori nagyon szenvedett (nem csak simán ordított, hanem teljesen kiakadt a fájdalomtól), csupa kék-zöld lett a kis teste, vérzett a szája, szóval kikészültünk a végére mind a ketten.
Szegény drágám úgy kapaszkodott belém és próbált szabadulni, azt hittem, megszakad a szívem.
A gyógytornász azt mondta, ennek ilyennek kell lennie. Az előző nőnk szerint már semmi letapadása nincs Borinak, az új szerint bizony van egy néhány. Azt is mondta, hogy Bori szájában is van valami összenövés, ami jellemző a hipotónokra. Egyébként minden normális embernél van 2 db ilyen összenövés, alul és felül, az ajak és a fogíny között. De a plusz összenövéseket meg kell szüntetni, mert akadályozzák az arcizmok mozgását, rosszabb esetben még a fogkefe használatot is. Szóval azt mondta az új nő, hogy azokat el kell tüntetni. Kérdeztem én, hogy az hogy történik masszírozással. Úgy történik - mondta ő - , hogy benyúl a baba szájába és "fölpiszkálja". Kvázi fölszakítja. És mutatja nekem a véres pelust.
Komolyan mondom, azt hittem, elájulok. Most gondoljatok bele, milyen fájdalmas lehet, ha azt a kis "húscafatot" fölszakítják!

Nem is tudom, hogy értünk haza. Bori még este is olyan kis levert volt, karikás szemekkel. Föl is hívtam Dévény Annát, hogy ennek tényleg ilyennek kell-e lennie. Azt mondta, hogy egy nagy frászt. És teljesen felháborodott, hogy így lejáratják a módszert.
Úgyhogy ma bementünk hozzá, megnézte Borit, meg is kezelte, hogy lássa, nem túlságosan érzékeny-e a bőre (hogy esetleg nem is volt durva a mások gyógytornász, csak a bőrérzékenység miatt lett kék), de szó sem volt semmi ilyesmiről. Bori persze most is üvöltött (hogyne üvöltött volna a tegnapi után!), de ez most teljesen más volt. Inkább hiszti, meg fölháborodás, hogy nem azt csinálhatja, amit akar. Ill. hogy az történik vele, amit ő nem akar. Időnként abbahagyta, nézelődött, és ahogy vége volt a tornának, már mosolygott is.
Szóval egyértelmű volt, hogy nem tört össze lelkileg.
Úgyhogy jövő héttől az Alapítványhoz járunk tornára.

Aztán közben a suli.
Anyósom egy rémálom, már ahogy a babára vigyáz. Imádja, de olyan hülyeségeket csinál, hogy égnek áll a hajam.
Nem köti be az etetőszékben, holott Bori ész nélkül ugrál benne úgy, hogy a szék halad előre, bekötés nélkül bármikor kieshet.
Képes odaadni neki valami sarokvasakat (amivel a polcokat szerelik fel) játszani, holott az egész lakást elborítják már a gyerekjátékok.
Aztán meg odaadja neki a kulcstartó fityegőmet, egy apró mackót, ami már tök dzsuva a használattól, ráadásul tökéletesen alkalmas a mérete arra, hogy a baba a szájába vegye és megfulladjon tőle.
Azon már nem is húzom fel magam, hogy ha anyós eteti Borit, utána minden csupa főzelék...

Szóval levontam a következtetést: nem alkalmas már arra, hogy ilyen kicsire vigyázzon.
De akkor hogy járok suliba???

Mindegy, első a gyerek.

Hicu!
Édes ez az Édua! Jó húsban van, meg kell mondjam.

Judit!
Szerintem hagyd, hogy szundikáljon az öledben. Eleinte erre van szükségük. Nekem szinte mindenki azt mondta, hogy nem szabad hagyni, max. 20 perc, aztán le kell tenni, akárhogy ordít, de én erre nem voltam hajlandó. Igaz, az első 3 hónapunk gyakorlatilag állandó szoptatásban telt. De hát kezdetben úgysem volt más dolgom. Vettem egy könyvet és olvastam. A baba pedig jól érezte magát az ölemben. Nem is cumizott soha, mert nem volt rá szüksége, megkapta tőlem a cumi lehetőséget.
Aztán szépen leszokott erről a cicin szuszókálásról. Este még így alszik el, és még tízórainál is hajlik rá, de asszem a tízórait kénytelen leszek leépíteni, mert úgy érzem, nincs már elég tejem és a sulival amúgy is nehezen egyeztethető össze.

A tejapadásban egyébként közrejátszott a fogyizás is. Pedig nem vittem túlzásba, de nem ettem kenyeret, csak kétszersülteket, nem eszem édességet, semmi zsírosat és nem zabálom magam teljesen tele. Ennek eredményeképpen fogytam 4 kilót, úgyhogy nagyon boldog vagyok. Viszont most jöttem rá, hogy ez még kevés a gyönyörűséghez: a löttyedt izmokat a fogyókúra nem hozza helyre. Úgyhogy gyűjtöm az erőt valami sportra.

Timili, még a végén igazad lesz Kép Nem úszom én meg a mozgást Kép

Mackooo
mackooo
 
 


Hajrá Macko, hajrá Macko!!
Jó lesz az mindenkinek, hidd el! Ha közben nem is, de utána biztosan. A sulit meg csináld ahogy tudod.(Vagy ezt már mondtam:-)))))))
timili
 
 


Kép
mackooo
 
 


Timili, mi is a MOM parkba szoktunk járni kikapcsolódni, ha a cárevicsnek jó napja van, mi lenne, ha telefonálnál, hátha sikerül ugyanakkorra odamenni? (248-02-91 Szabó lakás)

Ti hol laktok, melyik utcában?
alice_cs
 
 


Mackoo,
rémes lehet ez a gyógytorna szegény kis Borinak, nincsen rémesebb, mikor végig kell néznie az anyának, hogy a gyerekét fájdalmasan kezelik... márpedig sajnos a letapadások elleni kezelés fájdalmas, nekem 2 éve volt egy ilyesmi a vállamban, egyszercsak nem tudtam a bal karomat bizonyos pózba rakni, atán nekem is kellett gyógytornára járnom, és manuálisan is kezelték... hát megmondom őszintén, hogy nekem is a könnyem csorgott, éppen olyan érzés volt, mintha el akarnák törni a karomat... de használt hálistennek.
alice_cs
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: