Új privát üzeneted érkezett!

Szia névtelen! Oké, hogy ennyit adtál, de ügyeletes volt a szülésznőd, vagy fogadott? Mivel ha fogadott akkor ugyebár nem mindegy, hogy mondjuk egy 24 órás nonstop műszak után rángatjuk be újra, mert akkor indul meg a szülésem. Ha tudsz, kérlek válaszolj! Szia: Évica.
Évica
 


sziasztok!bocsi hogy ilyen sokáig nem jelentkeztem csak otthon sajna még nincs internet és kénytelen vagyok behömpölyögni az anyukám melóhelyére és innen irni nektek.(már ha elolvassa valaki)na komolyra forditva a szót a védőnénim szerint már ettől a héttől kezdve bármikor szülhetek hiába voltam október.1-én 33 hetes,8 nap mulva a védőnénim szerint a 35-36.hétben vagyok.Lehet hogy egy pici későn tudtam meg hogy terhes vagyok de azért nem kéne egy hetet kettőnek számitani.Na mindegy.A lényeg hogy a dokibácsi szerint nov.10-től készülhetek.az anyagiakat nézve a párommal úgy gondoltuk hogy a dokinak 30e ha az asszisztense elválalja ő 10e-t kap.ha szülésznő(k) lesznek jelen 10-10 az ápolóknak 5-10 mosolytól függően.mert a barátnőmmel ugy viselkedtek hogy na.de azért mert az asszisztens segitett neki a kezdetektől.na már jol belegabalyodtam a mondókámba igy zárom soraimat.Remélem még szülés elött sikerül bejönnöm anyukámhoz hogy elolvassam az élménybeszámolótokat a schöffiről.Addig is mindenkinek jó egészséet és gyors könnyű szülést kívánok.ildikó
Névtelen
 


Sok fölösleges pénzetek van...
Névtelen
 

 
 

Sziasztok!

Ildikó barátnõje vagyok, én szültem szeptember 14-én, pénteken. Könnyû szülés volt, már a dokim szerint. (Õ még nem szült.) Nekem nagyon fájt. Bár hamar megvolt a baba, kb. 1 óra alatt. A vége felé, kb. az utolsó 5-10 percben kértem fájdalomcsillapítót, de a doki azt mondta, hogy ilyenkor már attól is elveszik, akinek addig adtak. Jó vicc. De végül sikerült! És még szívesen szülnék ilyen drága babát. Kisfiú lett!
4 napot töltöttem bent a kórházban, elég jól éreztem magam. Hál' Istennek hamar felépültem (azért pár napig nehezen ment az ülés). A szobatársammal is jól kijöttem. 2 ágyas szobában voltam. Vizit szinte sosem volt, néha azért ránk nézett egy-egy eltévedt ápoló. Reggel 5-kor, amikor ébresztés volt!
Ez pontosan négy hete történt, mármint a szülés.
Ez azt jelenti, hogy ma 1 hónapja nem aludtam semmit.
Na mindegy. Most megyek és ledõlök, hogy nemsoká felébreszthessen a gyermekem. Folyamatosan éhes! De ellenállhatatlan.
Mindenkinek Jó éjszakát, Jó egészséget és Boldog anyaságot kívánok. Kati
Névtelen
 


Sziasztok!Megkaptam azt a drága megjegyzést,hogy sok a fölös pénzünk.Ha kell annak a névtelen hozzászólónak csak szóljon adok! Na komolyan a doki akinél szûlni fogok elvileg 50e-t kér már ha valaki rákérdez az összegre.De ha nem csak felkéred hogy vegyen részt a szülésnél örömmel elválalja.A hálapénzeket tekintve szeretném kihozni 50e-bõl.2 vagy 3 ágyas szobában szeretnék lenni max 4 napot.Amint hallottam nõvéreket elvétve látni tehát õk nem kapnak pénzt.Igazság szerint arra lennék kíváncsi, hogy azok a kismamák akik már szültek ott és ilyen külön szobákban "laktak" a látogatásokat hogy intéztétek?Mivel nov közepére vagyok kiírva és az elég náthás idõszak és sértõdést sem szeretnék hogyan intézzem?Várom válaszotokat. Köszi, üdv Ildikó.Kati te meg probálj meg pihizni minél többet, már meggyógyúlt a Mazsi!Üdv a kispapának.
Névtelen
 


Szia! Én ugyan a korábbi két szülésemnél nem a fizetös szobákban voltam, és most sincs szándékomban fizetös szobába menni, tekintve, hogy a szülésznöm is foagadott lesz, valamint az epidurálért is fizetni kell, ha alkalmazásra fog kerülni (én szeretném), plusz az orvos, szóval ez együtt meglehetösen sok pénz, de azért tudok néhány dolgot a kórházról. A fizetös és a nem-fizetös szobákban is egész nap van látogatás (kivétel ezalól a nemfizetös szobáknál a háromóránkénti szoptatási idö, akkor nem lehet a folyosóra bemenni). Ez nagyon fárasztó, és elég kellemetlen is. Ugyanis ha az ember nemfizetös szobában van, akkor a szoptatási idö nyugis, de utána jönnek a rokonok, nemcsak a saját, hanem a szobatársak rokonai is, és ott ülnek egész nap. Amikor viszont belövell a tej, az ember ha nem fej, igazán rosszul érzi magát, nem beszélve arról, hogy be is gyulladhatnak a mellei és akkor belázasodhat. Márpedig fejni akkor amikor tele van a szoba látogatókkal, képtelenség. Ez a helyzet a fizetös szobáknál rosszabb, mert ott általában (hallomásom szerint) egész nap ott ülnek a látogatók (2-3 ágyasról van szó), és akkor igazán még a szoptatást sem tudom, hogy milyen módon oldja meg az anyuka, nemhogy a fejést. Hiába a te rokonaid nem ülnek ott, de a szobatársaidé biztosan, és akkor aztán tényleg feleslegesen dobtál ki annyi pénzt a fizetös szobáért. Szóval én a magam részéröl nem vagyok nagy hive sem a fizetös szobáknak, sem pedig a korlátlan látogatási idönek. Az lehetne megoldás, ha lenne egy nagy társalgó, de hát nem tudom, hogy láttad-e, hogy néhány széken kívül ami a folyosón van, nincs társalgó, ezért az összes rokon a szobákban nyomul. Nem tudom, hogy az amit írtam jelentett-e számodra valamit, de a döntés a te kezedben van. Én egyébként kb. 4 hét múlva szülöm majd ott a harmadik babámat (vagy elöbb). És te? Szia, minden jól :Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Sziasztok
Én majd csak májusban szülök, de azért addig sem árt tisztában lenni a helyzettel.
Szerintetek ki a legmegfelelöbb a szülésznök közül?
Üdv: Dojika
dojika (dojika)
 


Nekem a genetikán van jelenésem, mert túl magas a Down-kockázatunk. Osztovics Magda fõorvoshoz küldtek. Ha nem ezena fórumon van ez a téma, segítsetek, hol keressem? Ha meg tud errõl bármit írni, kérem, tegye meg.
Fáma
 


Szia Fáma!

Valószínûleg chorionbiopsziát fognak neked csinálni, nekem is volt ilyen, túl lehet élni, egy éjszakát kell benntölteni, másnap reggel csinálják egy bazi nagy tûvel. Elõtte még a Ferenczi doktor csinál ultrahangvizsgálatot, elég jó készülékük van, meg van, akinek családfát is felállítanak, hogy volt-e már a családban Down-kóros. A körülmények elég kétségbeejtõk a kórházban a WC iszonyatos, de ki lehet bírni. Remélem, nincs baja a babádnak.

Sok sikert!

Beri
Beri
 


Sziasztok!

Én júniusban szültem Bencémet a Schöpf-Méreiben. El kell, hogy mondjam nektek,hogy a kezdetektõl fogva a legnagyobb figyelmet kaptam. Igaz, hogy maga a kórház katasztrófális állapotban van, de néhány kivétellel a legnagyobb tudású orvosok vannak ott. Anyukám ott szült engem is és az öcsémet is. Terhességem elején a végeláthatatlan hányások miatt pár napra befektettek, és akkor anyukám közölte, hogy talán még az ágymatracok is ugyanazok, mint annó. De a belgyógyász dokiról is csak jót mondhatok. A katasztrofális állapot a földszinten lévõ hosszú keskeny folyósóra is vonatkozik, ahol a székeken ülõk elõtt egy nagypocakos kismama már nem fér el. Viszont az Uh vezetõ orvosa Ferenczy doki az egyik legjobb ulrahangos orvos és a gépük is nagyon jó.
Tehát ha választanom kellene, hogy egy lerobbant, de kitünõ orvosi gárdával rendelkezõ kórházban szülök, vagy egy csicsásban, ahol nem vagyok meggyõzõdve arról, hogy a legjobb kezekben vagyok, akkor inkább az elõzõt választom.
Azt hiszem ez nagyobb biztonságérzetet ad, mint a kényelmesebb, modernebb kórház.
A három szülõágyas szoba az régi /ott születtünk/:-))
Ezen kivül van 2 db 1 ágyas, ahol modern, átalakitható szülõágy van, légkondival.
A szülés után Bencét rögtön rám tették, aztán elvitték kis idõre /mérések, pancsizás, öltöztetés, vizsgálatok/, addig engem összestoppoltak, lemostak, emberi állapotba hoztak. A szülésnél egyébként a férjem és anyukám volt velem. Közben megérkezett apukám, nagymamám és anyósom is, õk kinn vártak az "eredményre":-))
Amikor már én is és Bencus is fogadóképesek voltunk, mindenki bejöhetett a szülõszobára és az egész család együtt csodálta a kis herceget. Mindenki kézbevehette Bencust, fényképezõgép csattogott rendesen.
Szóval én csak pozitiv élményekkel térhettem haza.
Igazi bababarát kórházat hagytunk magunk mögött.
Én is a fizetõs szobában voltam, a kétágyasban, de soha nem okozott problémát a szoptatás a látogatók miatt, akik mindig kopogtak, mielõtt bejöttek volna. Ha a hozzátartozók ottléte alatt volt a szoptatás, akkor megvárták kinn, amig végeztünk.
Hát csak ennyit szerettem volna "röviden" mondani a kórházról.
Sziasztok! Kellemes szülést és egészséges kisbabát kivánok mindenkinek!
Zsuzska
Névtelen
 


Sziasztok!

A tisztánlátás kedvéért írnám le, hogy nekem most ennél a szülésemnél (ez volt a harmadik) milyen tapasztalataim voltak a kórházról. A korábbi szüléseimröl melyek 1996-ban és 1999-ben vltak korábban már írtam, most csak az utolsóról akarok írni. november 1-jén született meg a kisfiam Bánk, mindössze 1 óra leforgása alatt. Azon szinte már ki sem szabadna akadnom, hogy az ügyeletes orvos és a szülésznö nem értesítették idöben a fogadott orvosomat és a szülésznömet, így mindketten lekésték a szülést a késöi értesítés miatt. gondolhatták volna, hogy harmadik szülésnél annyira nem húzódik el a szülés, de mégis tanakodtak jó darabig, mire hívták öket, így lekésték. Annak örülök, hogy a férjem viszont ott lehetett (a második szülésemnél öt nem értesítették idöben, akkor ö késte le a szülést). Azt hiszem ez azért sejtet valamita kórházról! Nos szerencsére a baba egészségesen született, 3300 grammal és 53 centivel a vártnál két héttel elöbb. A gyorsaság miatt nekem nem volt beöntésem és borotválásom (ez a kórházban rutinszerü) és gátat sem vágtak, hanem a természetre bízták a dolgot, de szerencsére nem repedtem szanaszerte, így belsö és külsö varrásom is csak néhány volt (azt már szerencsére a saját orvosom csinálta). Mivel ünnep volt (négy napos), a kórteremig ugyan eltoltak, de onnan a saját lábamon kellett bemennem, ami azért hétközben nem így van, akkor legalább bevisznek.Azt kihagytam, hogy a szülés után rámtették a babát, majd miután elvitték és felöltöztették visszakaptuk és megszopiztathattam (ez már a varrás után volt). Rooming- in szobába kerültem (egy darab 4 ágyas van belöle), ugyanis hihetetlen, de ezt a négy ágyat sem szokott sikerülniük megtölteni, ugyanis az anyukák többsége többre tartja azt, hogy ö pihenjen, mint azt, hogy a babájával legyen. Ezt jól példázza, hogy a szobánkban mind többedszer szülök voltak, elöször szülö nem volt. Az, hogy a növérek és a csecsemösök nem foglalkoztak velünk, az szerencsére igy nem okozott gondot, mivel mindannyian taapsztaltak voltunk már a köldökápolás, pelenkázás és a szopiztatás terén is. De nem tudom, ha véletlenül egy elöször szülö nöt sikerül rávenniük, hogy menjen ebbe a szobába, akkor mihez fog kezdeni segítség nélkül. Egy csecsemösnövér volt aki tényleg odafigyelt arra, hogy megy-e a szopiztatás a többit nem érdekelte (fiatal kiscsajokból áll a gárda), ha úgy gondolták, hogy idegesíti öket a síró baba (amikor bent voltak a csecsemöszobában) egyszerüen megteáztatták. Szerencsére nekem hamar beindult a tejem, így a harmadik éjszakát a baba már velem tölthette a szobában.
Való igaz, hogy vannak fizetös szobák a harmadikon, de az áraik iszonyú borsosak. én csak hallomásból tudom, hogy állítólag az egyágyas 15.000.-Ft, a kétágyas 8.000.- 8a háromágyasról nem hallottam). Mivel amíg én bent voltam végig ünnep volt, így aztán tényleg nem sokat törödött velünk a kutya sem, nekem mondjuk szerencsére nem is volt semmiféle komplikációm sem. De ha lett volna??? Szóval szerintem gondolja meg aki ide akar menni, mert én pl. csak az orvosom miatt mentem harmadszorra is ide, aki mint korábban mondtam már lekéste a szülést, így enyhénszólva frászban voltam mikor körvonalazódott számomra, hogy az ügyeletes orvos fogja levezetni a szülést. Nálam jobban talán ö (mármint az orvos )volt betojva, mivel állítólag ö fogadott orvosként nemnagyon vezet szüléseket, csak ügyelget (föleg ilyenkor ünnepek táján). Szóval a baba is és én is túléltük a szülést Kép \image {mosolygo fej}.
Mindenki szürje le maga számára a tanulságot, mindenesetre ha nem nagyon problémás a terhessége ami miatt koraszülött babára kellene számítani (a PIC miatt) én nem nagyon javasolnám ezt a kórházat, de hát mindenkinek szíve joga.

Sziasztok, jó terhességet, és legalább olyan gyors szülést kívánok mint az enyém volt: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Az árakról közelebbrõl csak annyit, hogy az egy ágyas szoba 5000.-, kétágyas 3000.-, háromágyas 2000.- ft. Tudom, mert én a harmadikon a kétágyasban voltam.
Hálistennek én semmi rosszat nem tudok mondani a kórházról, annak ellenére, hogy az állandó nõvérhiányról nem a kórház tehet, ezért volt olyan, hogy összesen 2 csecsemõs látta el a piciket. Igy nem csoda, hogy az anyukákra nem maradt idõ.
Zsuzska
Névtelen
 


Szia Norcsi!

Gratula a babához!!
Az elsõ két baba hol született? Annak a kórháznak javasolnád a szülészetét problémás terhesnek?

Üdvözlettel: Katus
Névtelen
 


Szia Zsuzska!

Elromlott a számítógépem és elveszett belõle minden adat, ezért nem válaszolok az emiledre./nem tudom a címed/
Légyszi írj és akkor én is tudok válaszolni.

Szija, Ági
Névtelen
 


Sziasztok!

Zsuzska elárulnád ki ott az orvosod?
(Én is ott fogok szülni, elöreláthatóan májusban)
A Ferenczyrõl én is nagyon jó véleményeket hallottam, és õ volt aki elöször megtalálta az én kis manómat Kép

Sziasztok
Dojika
dojika (dojika)
 


Kedves Mindenki!
Én is ott szültem 1999-ben, a kórház állapota valóban hagy kivánnivalót maga után, viszont az orvosom miatt megérte...:-))
Magánrendelésre jártam, fizettem, sõt egyágyas szobában "pöffeszkedtem",de úgy érzem így sem ez lesz életem legnagyobb kiadása...és az "eredmény" miatt feltétlenül megérte.:-)
Kicsit komplikáltak voltak az egészségügyi elõzményeim, ezért nagyon körültekintõnek kellett lenni a terhességem alatt, amiben választott orvosom maximális segítséget adott.
Az,hogy a szülésem simán lezajlott nagymértékben a fõorvos úrnak volt köszönhetõ.
Kisfiam 3kg 80 dkg-val, 55-cm-rel a kiírt napon született,mindenféle fájdalomcsillapító- vagy egyéb mesterséges szer nélkül.
A sebet egy hét múlva elfelejthettem, a 6hetes kontroll is alapos volt.
Álljon itt az orvosom neve:DR.CSÁKI GÁBOR ,
akinek gyönyörû kisfiamért örökké hálás leszek.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, és a kórházban dolgozó (általam megismert) gyerekorvosokat, csecsemõs nõvéreket is.
Sziasztok:
Bernadett (új vagyok itt,és nem tudom,hogy kell regisztrálni)
Névtelen
 


Sziasztok!

Örülök, ha nektek tényleg csak pozitív élményeitek voltak a kórházzal kapcsolatban!
Mint írtátok azért ti "régebben" szültetek ott, legalábbis én két héttel ezelött szültem ott harmadszorra. A korábbi kettöt is ott szültem, és akkor sem voltam megelégedve a kórházzal és csak az orvosom miatt maradtam. Az elözö két alkalommal bentfeküdtem viszonylag sokat (elöször háromszor egy hetet, másodszor egy hónapot), harmadszorra sikerült megúsznom és csak a szülést és az azt követö pár napot kellett bent töltenem.Amiket ott láttam és hallottam (na meg tapasztaltam) azt nem igazán kívánom senkinek sem. Most a harmadik szülésem a négynapos ünnep legelejére esett, gyakorlatilag az ünnepeket kellett bent töltenem. Bizton állíthatom, hogy ilyenkor a kórházban a "fû sem nö". A csecsemösnövérek kint rihegtek-röhögtek a folyosón, úgy, hogy a csecsemöszobában a babák egyedül voltak és sírtak. Ezt saját szememmel láttam, mert bementem, mivel be akartam adni a babát (roming-in szobánál nem lehetne egyedül hagyni a babát a szobában addig sem amíg az ember pl. wc-re megy), de úgy döntöttem, hogy ilyen körülmények között nem adom be, mindig a szobatársak vigyázásával oldottuk meg a dolgot (ez igazából nem lehetne). Mikor szombat este ment a Heti hetes, az összes növérke a növérszobában tolult és élvezte a müsort, míg a babák elvoltak. És nem volt sok munkájuk, mert összesen volt a mieinkkel együtt 7 baba az osztályon (a mi szobánkban levö négy babával igazán nem volt dolguk, mindössze csak fürdetniük kellett, éjszaka is velünk voltak), megy 1-2 a harmadik emeleten fekvöké. Szerintem aki a fizetös szobában fekszik az nem tudja, hogy mi folyik lent az osztályon, beleértve ebbe a csecsemöszobát is. Volt, hogy olyan huzat volt bent a csecsemöszobában, hogy kivitte az ajtót. azóta sem tudtam még helyrehozni a kisfiam (valószínûsíthetöen kötöhártya-gyulladását) szemét, ami csúnyán váladékozik.
Szóval csak a legfrissebb tapasztalatokról akartam volna írni. Ja, és az orvosokról. Egy részük tényleg nagyon kedves és aranyos, de csak egy részük. A többség sajnos meglehetösen pénzsóvár. Sok szülö növel beszélgettem, így hallottam néhány tarifát amitöl az embernek a hátán feláll a ször. Az amennyit a magánrendelökben kérnek, attól meg szintén. Van ahol azért mert ott csinálnak uh-ot, külön 2.000.- Ft-ot felszámítanak. Ugyanígy ha valamilyen plusz szolgáltatást végez a doki, pl. kenetet vesz, azért is ezreket felszámol (holott azt a kórházban nem a doki kereteinek terhére, hanem teljesen TB-támogatással csinálják meg a laborban).
Szóval erröl ennyit.

Ezek voltak az én sajnálatos tapsztalataim, és zat hiszem, hogy ezzel egyáltalán nem vagyok egyedül sajnos. Kép

Sziasztok: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Norcsi!

Teljesen igazad van Neked is, mint mindenkinek, aki a kórházat szidja. Nem igazán európaiak sem az állapotok, sem a csecsemõsök.
Én mindkét lányomat ott szültem, ugyanannál az orvosnál (dr. Templom József) és ha lesz, a harmadikat is ott fogom, de csak a doki miatt.
Ja, a két szülésem 1997-ben és 2000-ben.
A csecsemõsök olyan aranyosak voltak, hogy nekik köszönhetõen a két gyerek után sem tudom, hogyan kell szoptatni, mert arra sem volt idejük, hogy megmutassanak valamit. Ennek köszönhetõen az önbizalmam másodpercek alatt lement mínuszba és mindkét kölkömnek hónapokig fejtem a tejet, nehogy már tápszert kelljen adnom nekik.
A másokik lányomnál pl. a gyerekorvos és a nõvérek sem tudtak annyit mondani, hogy bár én azt hiszem, a gyerek szopik, gyakorlatilag egy grammot sem nyel le. Mikor hazamentünk volna, akkor közölte az orvos, hogy a lányom annyit fogyott, hogy nem engedi haza. Ekkor kérdezte meg, van-e egyántalán tejem. Mondtam, hogy annyi, hogy a leadóba járok naponta kétszer. Na, itt rámordított, hogy miért nem hoztam fel a tejet üvegben a lánynak. Mintha említették volna egy szóval is, hogy a babának szüksége van rá.
Na persze, nem hagytam bent a gyereket, úgy döntöttem, eddig kellet volna nekik figyelni rá, mostantól én fogok. Nem is lett gondunk, szépen gyarapodik, nõ, de ez semmiképpen sem köszönhetõ annak az arrogáns orvosnak.

A tarifák néha engem is megdöbbentenek, olyan összegekrõl lehet hallani. Nekem ebben szerencsém volt, mert teljesen korrekt a dokim. Amennyit õ kér, attól még én sem estem hanyatt egyik szülésemkor sem, pedig az elsõnél munkanélküli voltam, a másodikat GYES után szültem, párom pedig közalkalmazottként dolgozott.

Sziasztok:

Zsu
Névtelen
 


Szia Zsu!

Akkor sajnos te is a negatív ldalát ismerted meg a kórháznak meg a személyzet egy részének. Az orvosodat ismerem már 1996 óta és nagyon szimpatikus. Úgy tudom, hogy alternatív gyógymódokkal is foglalkozik. Ha nem lett volna az én orvosom, akkor õ lenne az egyik legesélyesebb akit orvosomul választanék. Akkor te is hozzám hasonló csapdában vagy, mivel én sem a kórház miatt mentem oda szülni harmadszor is.
Mindenesetre ha legközelebb is odamész szülni, akkor drukkolok neked, hogy nehogy a korábbiakhoz hasonló rossz tapasztalatokat szerezzél! (Én nagyon nagy valószínûséggel többször már nem szeretnék szülni!)

Szia, minden jót neked és az egész családodnak is!
Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Ági!

Sajnos csak én is most jutottam hozzá a topic elolvasásához!
Nem tudtam elképzelni, hogy miért nem válaszolsz. Azt hittem, már szülni mentetek:-)))
Léci ird meg újra e-mail cimedet, mert véletlenül töröltem!!!!
Remélem, hogy jól vagytok!

Szia
Zsuzska
Névtelen
 


Szia Zsuzska,
de jó , hogy válaszoltál, már el sem tudtam képzelni mi lehet.
Email cím megy.
Ági
Ági
 


Sziasztok!
Hosszas keresgélés után most végre rátaláltam egy olyan fórumra, ami a Shöpf Mérei Kórházzal foglalkozik.
Szóval ha minden jól megy, én jövõ nyáron fogok szülni. Eddig egy nagyon kedves nõgyógyászhoz jártam, csak sajnos kiderült, hogy õ csak magánklinikán szül, és ez ugye elég drága mulatság manapság, így választanom kell egy "állami kórházi" szülészt, akihez mostantól vizsgálatokra járok. Egy ismerõsömtõl kaptam egy nevet ebben a kórházban: dr. Bognár (a keresztnevét sajnos nem kaptam meg). Kiváncsi lennék, hogy van-e köztetek páciense, aki esetleg már szült is nála, vagy csak ezután tervezi. Mik a tapasztalataitok? Email címem is elküldtem.
Ildi
drinyóné
 
 


Szia Ildi!

ÉN most szültem a schöpfiben. Találkoztam a Bognár dokival, õ vett fel az osztályra. Nekem nagyon szimpatikus volt. Szokott az uh-n is rendelni, ott is voltam már nála. Nagyon jó doki még a CSabai doktor, a Szakács doktor. A Kósa dokit nem ajánlom, amúgy jó fejek az orvosok.
Szülésznõt is tudok ajánlani, ha érdekel majd.
Egyébként annyi bajom volt a kórházzal, hogy a babákat összevissza hurcolták a huzatban meg otthagyták a kiftnél, ha eszükbe jutott még a nõvéreknek valami és maguktól senki nem segítetta roomingos szobákban. Amúgy nem vészes hely.

tikk
tikk
 


Szia Tikk!

Én kb két hét múlva fogok szülni a schöpfi-be a Kósa dokinál. Te miért nem ajánlod? Milyen tapasztalatod van vele kapcsolatba?
Amúgy a szülésed mlyen volt?

Ági
Ági
 


Szia Ági!

Most nagyon lelkiismeretfurdallásom van. nem akartam rosszat mondani senkirõl, pláne nem akartalak megijeszteni így szülés elõtt. Volt egy-két rossz diagnózisa amíg bent voltam és már máshonnan is panaszkodtak rá emiatt, hogy UH-n nem vett észre dolgokat. Amúgy a szülésem gyors volt 6 óra alatt zajlott le. A szülésznõm nagyon kedves volt, mondjuk õ is választott volt. A kórháztól ne sokat várj. Nem rossz, csak egy kicsit elmradott. Ha babás szobába mégy, akkor nyaggasd a nõvéreket, hogy segítsenek, mert maguktól semit nem csinálnak, csak odaadják a babát és szia.

Írj ha tudok segíteni.

Tikk
tikk
 


Szia Tikk!

Talán emlékszel rám a friss kismamáktól. Én is a Schöpf- Méreiben fogok szülni, Szakács Zoltánnál. Arról szeretnélek megkérdezni, hogy neked választott szülésznőnőd volt? Hogy megy ez? Én ma töltöttem be a 33. hetemet és most már elkezdett foglalkoztatni ez a kérdés!
Te kit ajánlasz?

Előre is köszönöm a válaszod:
Moncsi
Moncsi
 


szia Moncsi!

A Szakács nagyon jó fej. Ez tökéletes választás volt.Kép Õ volt az ügyeletes amikor szültem. A szülésznõm Fehérfi Krisztina volt, ha gondolod megadoma mobilszámát. Nem kötelezõ választani szülésznõt, de ha úgy jársz mint én, hogy aznap éjjel öten szültünk, és egy szülésznõ van ügyeletben, akkor érdemes, mert nem marad ideje Rád.
Szólj ha még segíthetek.

tikk
tikk
 


Szia Tikk!

Mint tudod én is ott fogok szülni és ha megtennéd küld el nekem a Fehérfi Krisztina számát, valószínü öt fogom felkérni...
Elöre is köszi (dojika@hotmail.com vagy 06/30/200-2303)

Dojika
Dojika
 


Kedves Tikk!

Szóval Te előre Fehérfi Krisztinát választottad? Mi alapján történt a választás? Mennyivel előtte ismerkedtél meg vele? Nehéz szülésed volt?

Puszi:
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

Én kb. a 36. hét körül kerestem meg, akkor megbeszéltünk mindent. Õt ajánlották nekem, ugyanúgy mint ahogy én ajánlom nektek. Nagyon kedves és segítõkész. Egyébként viszonylag gyors szülésem volt, tehát annyira nehéznek nem mondható.

Tikk
tikk
 


Kedves Tikk!

Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de olyan tudatlannak érzem magam!
Azt írtad, hogy megbeszéltettek mindent, pontosan mit, miket kell ilyenkor tisztázni?
Mi a garancia, hogy amikor én szülni fogok, akkor ő pont ügyeletben lesz?
Te fizetős szobában voltál? Ha igen, akkor mi a véleményed róla?

Szia,
Moncsi
Moncsi
 


Szia Moncsi!

A garancia nem sok, hogy õ lesz ügyeletben, de mivel Te felfogadod, ezért õ ugyanúgy behívható lesz mint az orvos. Egy 30-40 perc alatt bent van a kórházban. Igazából sok mindent nem kell megbeszélni, csak az ismerkedés a lényeg. Elmondja mi fog történni, mikor hívd õt mindnképpen, mikor indulj el a kórházba, mit hozzál magaddal stb.
3 ágyas szobában voltam, ez 3000FT/éj. A baba végig velem volt, de éjszakára visszaadtam, mert pihenni kellett. de amúgy maradhat veled éjszakára is.
Amúgy a csecsemõs nõvéreket nyaggatni kell, akárhol is vagy, de ha szólsz nekik, akkor segítenek.

Szia

Tikk
tikk
 


Én is a Schöpfben szültem, 2000. februárban. Meg voltam én is mindennel elégedve, kivéve a csecsemõs nõvérekkel. Szerintem sem tul segitõkészek. Akkor lett kész az uj csecsemõs részleg, az én lányom csak 1 napot volt ott. De mikor mentem érte, hogy hazahozzuk akkor tapasztaltam én is hogy õrült nagy huzat van odabenn a babáknál. Ha tehetitek menjetek babás szobába. Én sajnos nem tettem, azóta is bánom!!!!
Katie
 


Szia Tikk!

Köszi a választ a Kórházzal, és Bognár dr-ral kapcsolatban. Idõközben én is megismerkedtem vele és szimpatikus, megbízható orvos benyomását keltette. UH-n is nála voltam. Ha majd odakerülök, én is "rooming in"-be szeretnék menni, de az még odébb van (feltehetõen jún. közepén). Így még a szülésznõ választás sem esedékes, de azért nyitott szemmel-füllel járkálok ott a Kórházban. És persze olvasom a tapasztalt, "ott-szülõk" véleményét is.
Egy kérdésem azért lenne: a terheléses cukorvizsgálatot hányadik hét körül szokták elvégezni? Tényleg tömény cukorszirupot itatnak a kismamával, vagy van már valami kismama-barát eljárás is?

Ildi
drinyóné
 
 


Szia Ildi!

Úgy tudom a 24. hét körül, de nekem nem csináltak, mert a normál véreredményeim jók voltak, meg az én orvosom nem híve ezeknek az extra vizsgálatoknak.
KÉrdezz nyugodtan ha van nyitott dolog.

pussz

Tikk
tikk
 


Szia Ildi!

A 28. héten csinálják, ez biztos (sajnos nagyon profi lettem ezen a téren,de ezt már egy másik topicban leírtam).
Nem cukorszirupot, hanem 2 dl. tejet és egy zsemlét kell a kismamának megennie, és ettõl számítva egy óra múlva veszik le a vért.

A kórházról nekem továbbra sincsenek jó tapasztalataim Kép, de attól neked még lehetnek! Én ezt szívbõl kívánom! KépKépKép

Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Szia Ildi!

Nekem sem volt ilyen cukorvizsgálatom, valószínûleg benne volt valamelyik vérvételi vizsgálatban, mert vérvételen voltam bõven. Egyébként én már szültem, 6 hónapos a kislányom, akit Katának hívnak. A kórházról szinte csak jó véleményem van. Egyébként az új kocsitok jól mûködik? Sikerült égig érõ fát venni? Ha elolvasod ezt a mailt villogjatok a lámpával!

Szomszédasszony
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!
Elõször is mindenkinek BÚÉK, én ugyanis még idén nem jelentkeztem. Nekünk a héten lesz esedékes az AFP. Nem igazán tiszta, hogy ez csak maga egy vérvétel, vagy jár vele együtt egy UH is? Jó lenne, mert szeretném újra látni a picit. Még nem érzem a mozgását, de remélem minden rendben van.
Ti jártatok a kórház által rendszeresen szervezett kismama-tanfolyamokra illetve terhestornára? Ha igen, szerintetek van értelme? Ennek keretében megmutogatják a szülõszobát, stb?
Egyébként kedves Szomszédasszony, csak most látom, hogy te is itt vagy! A kocsink jól mûködik és igen, sikerült égig érõ fát vennünk. Veletek minden rendben?
Üdv, Ildi
Névtelen
 


Szia Ildi!

Én a jövõ héten pénteken fogok menni AFP-re és a dokim azt mondta, hogy akkor lesz az elsõ hivatalos UH is. Merthogy eddig nekem csak "nem hivatalos" UH-om volt a magánrendelõjében.
Kismama tornára én szeretnék járni. Egy pár hetes szült barátnõm nagyon melegen ajánlotta a tornát. Õ rendszeresen járt az utolsó 4 hónapban és szülés után nagyon sokat segített neki pl. az intimtorna része. Ráadásul õ 6 óra alatt szülte meg az elsõ babát, és szerinte a torna is bejátszott abban, hogy ilyen gyorsan ment. A dokim azt mondta, hogy jövõ héten (a 16 hetes UH-on) meg fogja mondani, hogy mikor van a kórházban torna. Ugyanis az évváltással állítólag megvariálták az idõpontokat. Remélem, hogy nem lesz túl korán, mert én délután 4-5 óráig dolgozom és csak utána tudok menni.

Üdv:
Rita
Rita
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Szia Rita!
Múlt héten megvolt az AFP-vizsgálat, sõt az orvosnál már a szívhangokat is hallhattam! Jövõ héten megyek a második ultrahangra, már nagyon várom.
Terhestornára én is szeretnék járni mindenféleképpen, remélem, hogy alkalmas idõpontban lesz, ugyanis én is csak 5 óra körül tudok odaérni a kórházhoz. Gondolom tekintettel vannak a szervezõk arra, hogy a kismamák nem otthon ülik végig a 9 hónapot, hanem általában ameddig tudnak, dolgoznak. Nekem a dokim azt mondta, hogy a 22. héttõl már érdemes elkezdeni a terhestornát.
Üdv: Ildi
Névtelen
 


Sziasztok!
Kedves Rita és Ildi!

Dojika vagyok, 27 (lassan 28) éves, az elsö babámat várom, 22 hetes és 4 naposak vagyunk.
Én is a kórházban szülök majd, Dulka Tibor az orvosom.
Én szertnék majd járni a február 13-tól induló szülésfelkészítöre (szerdánként van 16.30tól) nem tudom valamelyikötök ott lesz-e?

A kórházban hétfön és csütörtökön 4-tõl van a terhestorna, a következõ napokban fel akarom majd hívni a gyógytornásznöt aki tartja. Ti jártok a tornára?

Problémamentes, kellemes babavárást kívánok:
Dojika
Dojika
 


Szia Dojika!

A szülésfelkészítõre én mindenképpen el szeretnék menni, remélem a férjem is ráér majd abban az idõpontban. Egyébként az orvosodtól tudod az idõpontot, mert nekem nem említette, hogy lesz ilyen felkészítõ. Lehet, hogy úgy gondolja, hogy még túl korai lenne. Én ma vagyok 17 hetes.

A terhestorna idõpontja nekem sajnos nem felel meg, pont ezeken a napokon vagyok 3.30-tól angolon, úgyhogy kénytelen vagyok valami kazetta félét venni, és otthon tornázni.
Hallottatok esetleg valami jó torna kazettáról?

Mindenkinek jó pocakoskodást kívánok:

Rita (17 hét)
Rita
 


Kedves Rita!

Én az orvosomtól kaptam egy kis fénymásolt "könyvecskét" 81 félbehajtott lap az egész), amit Mama-kalauz-nak hívnak, ebben van egy csomó adat a kórházi lehetõségekrõl.
ha adsz egy mail címet leírom majd neked ami a tanfolyamokról van benne. Az biztos most indul februrá 13.-án és a következõ csak májusban, aztán nyáron és egy összel.

Jó pocaknövelést Kép
Dojika (22h+4n)
Dojika
 


Kedves Dojika és Rita!

A febr. 13-án induló felkészítõ tanfolyamra én is mindenféleképpen menni fogok. Nekem az ultrahangozáskor tették be a kiskönyvembe azt az egyoldalas ismertetõt, hogy mikor lesznek az elõadások és hogy mikor milyen téma lesz porondon.
A kismama-tornára viszont én sem fogok tudni járni, mert max. fél ötre érnék oda a kórházhoz, úgyhogy a nagy részérõl lemaradnék, minden hétfõn és csütörtökön sajnos nem tudok kivenni szabit.
Hallottam egy barátnõmtõl, hogy a soroksári úti Megatoysban, az aktív szülésprogram keretében viszont nagyon jó kismamatorna mûködik. Persze azt nem tudom, hogy melyik napokon és mikor tartják, lehet, hogy valahol az interneten majd rákeresek. Ha ezt is "korai" idõben és nem késõ délután szervezik, akkor marad a kazetta és az otthoni torna. Õszintén szólva, nem nagyon nézegettem még a terhestorna-kazettákat, így azt sem tudom, hogy melyiket választanám. De a mozgás az hiányzik nagyon.

Üdv, Ildi
Névtelen
 


Kedves Dojika és Ildi!

A mail címem: vajda@mavinformatika.hu és elõre is köszönöm, ha elküldöd nekem az ismertetõt!
Torna kazettának lehet, hogy ma délután utána tudok nézni, ha találtam valamit holnap leírom a címét! Remélem találok valami jót, mert nekem is nagyon hiányzik a mozgás. Bár én nem nagyon hagyom el magam, sokszor a férjemnek kell emlékeztetnie, hogy ezt vagy azt nem szabadna megemelnem. Bennem valahogy nem tudatosult még, hogy másképpen kellene élnem. Persze a szekrények tologatását azért mellõzöm, de mindent úgy csinálok, mint régen. Nem akarok nagyon ellustulni, mert akkor az elsõ hónapokat nem fogom bírni a babócával otthon. Ti hogy vagytok ezzel? Nem féltek, hogy nem fogjátok bírni az éjszakázást? Én lehet, hogy azért félek ennyire mert 2 barátnõm is most van otthon a pár hetes babócájával és elmesélik, hogy milyen nehéz...

Most eldugulok, üdvözlök mindenkit,

Rita
Rita
 


Sziasztok!

Rita,
még ma leírom neked a szüléselökészítö programját.
Még nem tartok attól hogy nem bírom majd az éjszakázást.
Magamat ismerve, ha fel vagyok dobódva, vagy nyugtalanít valami - nem tudokaludni. tehát ha tudom hogy ott a pár napos/hetes babám akkor valószínû éberen várom majd hogy felébredjen végre Kép

Ildi,
egy tanács - vagy beválik vagy nem... Különben is Te tudod megpróbálod-e vagy nem.
Úgy tudom, a terhesség alatt az állapotos nõt a munkálltatónak el kell engednie minden orvosilag indokolt vizsgálatra/kezelésre munkabér veszteség nélkül... de ezt meg kéne kérdezni valahol. Engem egy szó nélkül elengednek korábban, ha terhestornára vagy orvoshoz vagy ultrahangra vagy ilyenekre megyek.

Sziasztok
Dojika (22+4)
Dojika
 


Sziasztok Lányok!

Én is ebben a kórházban szültem novemberben és végighallgattam az elõadásokat. A szülés címû, amit a Szakács doktor tart nagyon nagyon jó! Semmiképpen ne hagyjátok ki. A többiben az a jó, hogy mindenkit megismersz. Megismered a fõ védõnõt, a gyermekorvost, az altató orvost és nem lesznek idegenek ezek az arcok, amikor amúgy is minden olyan idegen lesz. Ha tehetitek menjetek a 3. emeleti fizetõs szobákba, megéri.

Sziasztok

Tikk
tikk
 


Sziasztok!
Csaba doktort ismeri valaki? És szülésznõ javaslatotok van-e?Miért jó a fizetõs 3. emelet és mennyibe kerül?A normál szobák hány ágyasak? A rooming-in szobáért is fizetni kell?Bocsi a sok kérdésért, de ott fogok szülni én is, és még sosem voltam benn. Köszi.

sziasztok

Mano
Névtelen
 


Szia Mano!

Csaba doktor nagyon szimpatikus, én csak jókat hallottam róla. Szülés után feküdtem együtt olyan anyukával aki nála szült, és naponta többször bejött hozzá meglátogatni. Szülésznõnek én egyértelmûen a Fehérfy Krisztinát javaslom, nekünk is õ volt a fogadott szülésznõnk, az már igazán nem az õ hibája hogy az ügyeletes szülésznõ és orvos nem értesítette idõben, így lekéste a szülésemet. Szerintem nem az a fontos hogy az ember fizetõs szobába kerüljön és ezáltal otthagyjon még egy szép kis summát a szobáért is, hiszen a rooming-in szoba szerintem még praktikusabb is, mert a többi anyuka is tud segíteni ha valamivel nem boldogulsz(meg állítólag van egy nõvér aki kizárólag a rooming-in szobában levõkkel foglalkozik, bár én õt nem láttam, de az is igaz, hogy ünnepek alatt voltam bent). A rooming-in szoba négy ágyas és állítólag vadásszák a kismamákat oda, mert nem tudom miért de kevesen választják ezt a lehetõséget. A rooming-in szoba nem fizetõs, a normál kórtermek meg 3 ágyasnál kezdõdnek, és van egy db. 7 ágyas szoba is. Ha ott fogsz szülni, akkor hogyhogy nem voltál még a kórházban? A labor vizsgálathoz a vért a magánrendelõben vették le? Remélem elég kielégítõ voltam, legalábbis igyekeztem az lenni. Kép

Szia, további jó pocakosodást: NOrcsi.
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: