Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na?? Mennyit változott a kórház???
Más is tapasztalta ezt, mint amit Anita??

Komoly, hogy nincs egy nyamvadt külön szülõszoba??

Mummy
Mummy
 


Sziasztok!

Voltam bent a kórházban. Nekem nagyon tetszett a változás.
Igaz én 97-ben szültem akkor is függönnyel voltunk egymástól elválasztva de engem például nem zavart. 2 voltunk a szülöszobán szinte egész nap, de nem éreztem , hogy zavarnánk egymást.
Engem a csecsemõsök sokkal jobban bosszantottak mint, hogy nem volt külön szülõszoba. ( Egyébként az sem mindig jó ha van külön és pl. rád sem nyitják az ajtót hiába nyomod a gombot ). Legközelebb január 18-án kell mennem. Talán akkor még többet láthatok az átalakitásból Kép
L
Névtelen
 


Volt már valaki AZON a bizonyos keddenkénti (17:00 órás) szülészet-megtekintésen?
Tudtok felkészítõ tanfolyamról (légzés..stb) a kórházban??

Mummy
Mummy
 

 
 

4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


A Doula képzõnek van köze a JÁNOS kórházhoz? (gondolom nem)
Most bentrõl nem tudok telefonálgatni, de ha van bõvebb infotok, az jó lenne!

M
M
 


áé
Névtelen
 


Sziasztok!

En 2001.marcius 29-en szultem a Janosban csaszarral, es meg szulesfelkeszito tanfolyamra is jartunk a ferjemmel.
Szerintem eloszor szuloknek erdemes jarni a felkeszitore, nekunk Heber Judit szulelszno tartotta keddenkent 17-kor es tok jo volt. Hat alkalombol all, mindig egy tema de barmikor barmit lehet kerdezni es nem gond, ha kihagysz nehany alkalmat. Videot neztunk a szulesrol, csecsemogondozasrol.Az egyik alkalommal meg lehet nezni a szuloszobat. Tenyleg szep a felujitott Janos-szuleszet, de a szuloszoba '93 ota nem valtozott.( Talan a vajudolabda az egyetlen ujdonsag)
A csaszart meg mindig a 2. emeleti mutoben csinaljak es nekem 5 napot kellet utana bent toltenem. En is a 4000 ft-os szobaban voltam szerintem megeri, foleg csaszar utan.
A babak reggel 6-tol este 10-ig velunk lehetnek, sot meg csaszar utan az intenziv reszlegre is felhozzak es meg lehet szoptatni (ha sikerul hanyatt fekve).
Az osztaly napirendje szerintem eleg rugalmas, bar a csecsemos noverekrol en sem tudok sok jot mondani.Vannak es kesz.

Udv Kriszti
kriszti
 


Szia Kriszti!

Ez a felkészítõ 6 alkalom után mindig újra indul?? (bár én is meg fogom tudni kérdezni, ha eljutok végre oda)
A szülésrõl szóló film mennyire brutál szerinted kis-papa szemmel??
Hányan voltatok a szobában 4ezerért?
Éjszakára is Veled maradhat a babci, ha akarod?
Ennél a szülésznõnél is szültél?? Ajánlod?

Na jó. Nem fársztalak tovább a kérdéseimmel...
de elõre is köszi!! Kép

Mummy (28h)
Mummy
 


Sziasztok

Ma voltam fent a kórházba UH-on. Láttam a kicsi babámat. Most 1.5 cm és meghallgattam a szivecskéjét. Olyan jó volt hallgatni, rég hallottam ilyet Kép)

Annyira csend van itt. Kicsit pörgessük fel ezt a topikot Kép)

L.
Névtelen
 


Szia Mummy !

Én is 28. hét, és szintén János kórház :-))
Célidõ: április 10.
A felkészítõn még én sem voltam, de már lassan ideje lenne elkezdeni.

Üdv.
Liz
lizi@fw.hu
Névtelen
 


Kedves Kismamák!

Az Effi nevû szülésznõt "lánykori nevén" Bódis Annának hívják, de lehet hogy így kevesebben ismerik az osztályon. Annamarinak pedik Mayer Annamária a teljes neve. Mindenkinek sok sikert kívánok és kellemes élményeket kívánok a szüléshez.

M.
hanzi
 
 


Szisztok!
Héber Judit- aki a szülésfelkészítést is tartja- fantasztikus szerintem. Amikor 2 éve szültem, õ volt bent (nem választottam), és végig nagyon rendes és kedves volt. aki szülésznõt akar választani, csak ajánlani tudom Õt, és már a felkészítéseken is jól meg lehet ismerni.

Mummy! A felkészítõ mindig újra indul a 6 alkalom után.

Anita
anita (anita)
 


Szia Mummy!

A 4ezres szoba 2 szemelyes, a 6ezres egyszemelyes, van furdo(tiszta) hutogep, TV(1x sem neztuk) pelenkazoasztal, rendes szekreny. A baba reggel 6-tol 22-23h ig lehet Veled, ejszakara be kell vinni, de ez szerintem nem baj.Ha tudsz fejni tejet azt adjak neki ejszaka.
A felkeszito ujraindul de barmikor be lehet kapcsolodni.Es meg azert is jo mert elmondjak pl. mit vigyel magaddal a korhazba, ha ejjel mesz be akkor melyik kapu van nyitva stb.
A video a ferjem szerint sem brutal es a tobbi kispapa sem ment ki a szobabol amikor neztuk.
En nem a Juditnal szultem de az egyik baratnom igen es szerinte is tok ari.Nalam Tudja Henriett volt bent, O nagyon fiatal es kedves.

Mikorra varod a babadat? Tudod mar, hogy fiu vagy lany? Es ki az orvosod?
Remelem mindketten jol vagytok ,szia Kriszti.
kriszti
 


Sziasztok!

Juniusban fogok a Jánosban szülni Dr. Kaszás Tibornál.
Ö nemrég jött át a BM kórházból.
Elsõ baba, igy nincs tapasztalatom a szülésrõl/kórházról.
A véleményeitekbõl kiderül, hogy a csecsemõsökrõl nincs túl pozitiv élmény , ami kissé izgat, mert a nemrég szült unokateóm szerint a szoptatásnál õk segitenek és ha azt az elején elbaltázzák???
Mi errõl a véleményetek?
Van valaki aki mostanában fog szülni itt?
Esetleg vélemény Kaszás dr-ról?
Érdemes szülésznõt választanom, vagy bizzam a véletlenre?

Virág
Névtelen
 


Sziasztok !

Egy tipp: ha tehetitek, keddi napon ne menjetek vérvételre, mert nagyon sokan vannak.
Viszont a többi napon szinte nincs várakozási idõ, és a lelet még aznap délután készen van.

A terheléses vércukor vizsgálat is kismamabarát, mert cukrosvíz helyett 1 zsömlét és 2dl tejet kell enni, ill. inni. Sõt, az én dokim meg akart kímélni a dupla szúrástól, ezért azt mondta hogy ne éhgyomorra menjek, hanem vérvétel elõtt 1 órával egyem meg a fenti kis reggelit, és így már egybõl a "terhelt" vért veszik le.

Üdv.
Liz
lizi@fw.hu
Névtelen
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a genetikai UH-okat hol csinálják?
Köszi
L.
L
 


Szia L.!

Ugyanott ahol a tobbit. II. emelet lepcso mellett balra.
Legallabbis nalam igy volt.
Kriszti
kriszti
 


De jó. Pont ezt akartam kérdezni én is. Kép Ma megyek.

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


..végre beindult kicsit ez a topic is!

Liz! Én ápr.13-ra vagyok kiírva és még nem voltam felkészítõn- 29.hetesek vagyunk és jövõ hét végéig még húzom az igát. De utána remélem legalább 2 hónapig élhetem még a kismamák életét. Mikor akarsz menni felkészítõre??

Kriszti! Köszi a kérdésed - egyes nyûgöket leszámítva (fáraszt már a munka és 8. hónap..) jól vagyunk és KISFIÚ!!
Köszi az infokat!! Kép

Szia Virág! Még jelentkezz Te is! Én is a Kaszásnál fogok szülni a Jánosban és szivesen leírom a véleményem (ami pozitív egyébként!! én nagyon megbízom benne) de most rohanok nagyon. Ne tünj el!

Jó Pocakosodást!

Mummy (28+3)
Mummy
 


Voltam ultrahangon. Hát volt egy hangulat, az tuti. Több mint egy órát sorban álltam illetve ültem. Aztán a doki még csak meg sem mutatta a picikémet. Morcolta a szemöldökét, amitõl persze jól megijedtem, hogy biztos valami baj van. De nem. Végül azt mondta minden oké. Ehh. Fizetõsöké a világ.
Viszont volt jó is. Egy nagyon kedves fiatal doki hurcolászta ultrahangra az abortuszosokat. Elnézést kért a fennakadásért, és nagyon emberien és türelmesen bánt mindenkivel. Sajnos a tábláját nem birtam elolvasni a köpenyétõl. Valami Dr. Elek... Nem ismeri valamelyikõtök?

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Én szintén a János Kórházban fogok szülni Dr. Varga Anikónál.
Jelenleg 29. hetes a mi kis pocaklakónk, /aki nem igazán akarja megmutatni, hogy fiú-e vagy lány/ - és eddigi tapasztalataim szerint - kedvesek az ott dolgozók, bár az az igazság, hogy a doktornõn ill. a "vérvételi személyzeten" kívül még nem sok mindenkivel találkoztam.

Mi is szeretnénk elkezdeni a "keddenkénti összejövetelt", tehát ha tudnátok még bõvebb infókkal szolgálni a "bulival" kapcsolatban azt megköszöném.

Valamint minden kórházi élmény ill. a fent említett doktornõvel kapcsolatos információ érdekelne.

Elõre is köszi!

Mindenkinek további kellemes babavárást kívánok, és vigyázzatok magatokra!

Üdv.

Tímea

Ui.: Bocsi a névtelenségért, de eddig még nem sikerült regisztráltatnom magam, de nem adom fel..
Névtelen
 


Sziasztok

Örülök, hogy beindult a topic Kép)
Már azt hittem senki nem választja a János Kórházat.
Velünk igazából még nem történik semmi (9. hét eleje), de 2 hét mulva menni kell megint doktor bácsihoz.
Tényleg!
Ti milyen sürün jártok orvoshoz?
A felkészitõre kiváncsi vagyok, bár én nem jártam a lányommal és szerintem most sem fogok ( nem hiszem, hogy ujat tudnának mondani Kép)).De szivesen olvasnék róla mi történik egy ilyen felkészitésen.
L.
L
 


Sziasztok!

Köszi Mummy, hogy reagáltál az elsõ mail-emre, örülök, hogy te is nála fogsz szülni. Eddig nekem is pozitiv tapasztalataim vannak róla nógyógyászként, mert 5 éve hozzá járok a magánrendelésére.
Most összeakadtam egy hölggyel aki korábban a Jánosban dolgozott és ott is szülte mindkét csemetéjét.
Ö biztatott, hogy jó hely és ajánlotta a szülésznõválasztás, bár nekem a doki azt mondta, hogy ez szükségtelen, mindenkitõl azt hallom, hogy a szülésznõn sok múlik, mert a doki csak az események végén kapcsolódik be.

Fontos téma:
Apás szülés félig-meddig?

A férjem egyenlõre hajthatatlan abban, hogy bejöjjön a szülésre.
A vajúdásnál megigérte, hogy ott lesz és segit mindenben, de valami ok miatt nem akar bejönni, ha megindul a szülés.
Nem tudom, hogyan tudnám rábirni,hogy mégis bejöjjön, mert én nagyon szeretném, ha a lényegrõl nem maradna le, hisz ez életreszóló élmény mindhármunknak és az apa-gyermek kapcsolatot is meghatározza. E
Eröltetni semmiképpen nem fogom. Mostanában már abban is bizonytalan vagyok, hogy beszéljek e róla vagy minden menjen a maga utján.
Jó tanácsokat/ saját tapasztalatokat szivesen foganék ebben a témában.
Nagyon szeretném ha ott lenne velem.
A sogórnõm ajánlkozott, hogy õ szivesen bejönne velem ha akarom, de én inkább a férjemmel szeretnék osztozni ennek a napnak minden örömében/fájdalmában.

A keddenkénti tanfolyamra az apukák is szoktak jönni?

Boldog babavárást nektek is:
Virág
Névtelen
 


Szia Virág !

Nálunk is ugy volt, hogy Apa csak a vajudás alatt lesz bent, de mikor beindult a szülés Õ volt a leghangosabb mindenki közül ( csináld azt amit mondanak, nagy levegö stb.. )Eszébe sem jutott , hogy kimenjen. Végig élvezte az egészet , nem lett rosszul, kibirta Kép Mikor megszületett Luca ment vele végignézte, hogy fürdetik,mérik. Egy alkalommal jött zavarba mikor a szülésznõ sorolta neki a jányunk adatait, na azokat nem tudta megjegyezni KépMost mikor kiderült, hogy jön a kistestvér és kérdeztem tõle bejön-e azt mondta természetesen ha az egyiken bent volt nem hagyja ki a másikat. Különben , hogy számolna el a gyerekeivel Kép
Szerintem ne eröltesd neki, ha odakerül a sor akkor már nem akar kimenni.

Sok sikert
L
L
 


Sziasztok Pocakosok!

Akkor megyünk felkészítõre? (én február közepétõl leszek "beszámítható", mert munka melett nem megy)

Timi! Te hogyan választottad a szülésznõt, ismerted?

Szióka Virág!
Én is mindenhonnan azt hallom, hogy rengeteget számít a szülésznõ "milyensége". Megkérdeztem, és a Kaszás nekem sem ajánlotta, gondolom hasonló indoklással, mint Neked. Én mindenesetre szivesen megismerkednék vkivel a felkészítõn, akit aztán megkérhetek, hogy vezesse le a szülést. Igazából azt kérdeztem a dokitól, hogy õ szeret-e valakit nagyon, akit ajánlana szülésznõnek. Nem mondott nevet, mindenkit jó szakembernek tart.

Különben én is évek óta hozzá járok nagy megelégedéssel Kép. Orvosilag és emberileg is nagyon csípem. Most beszéltük ki a szülést és ha jól értem és érzem - nem dolgozik gátvédelemmel, viszont nagyon szépen varr (ezt több helyrõl is hallottam! "megnyugtató..brrrr")
EDA-t viszont nem szeret adni (ez kár, mert én akarok/nék).
Tõlem 70-et kért az elejétõl a szülés végéig, ami szerintem borzasztóan megéri, mert soha nem kell sorbaállni, várni. Lelkiismeretes és ez a pénz igazán nem sok azért, amit nyújt. Te is szombatonként jársz a Délihez??

Az apás szülésrõl: (sokat beszélgettünk errõl a "Friss kismamák topic-ban, ahol vannak jó tapasztalatok és vélemények is - érdemes visszakeresni!) Nálunk ugyanez a helyzet, hogy kimegy amikor akar- Drága kispapáink viszont néha keverik a dolgokat, mert a nem a kitoló-szakasz sokszor a legrosszabb (van, hogy 20 perc alatt kint van a Babci), hanem a vajúdási szakasz utolsó órái a legszörnyûbbek és szerintem ha bírja végig a vajúdást (szerintem inkább akkor fog kimenekülni, ha egyáltalán..), akkor a tolásnál PONT nem fog már kimenni.
Én is úgy érzem, hogy fontos lenne ezt együtt megélni, de nekem is vannak fenntartásaim és többek között ezért is szeretnék szülésznõt választani. -hogy megbeszélhessem Vele, hogy az én páromat nem kell bevonni a szülésbe és fõleg nem kell neki mutogatni pl. a méhlepényt stb.
Azért nagyon sajnálnám, ha nem lenne bent mégsem.

Timi! Hogy lehet, hogy 29. hetesen nem tudták még megmondani a nemét? Mindig úgy fordult? Akkor lehet, hogy kislány, mert az én KisManóm már több ízben is büszkén mutogatta a férfiasságát Kép.. Nem akarsz elmenni 3D UH-ra??

Mummy (29.hét)
Mummy
 


Kedves Mummy!

Az igazság az, hogy a 18. héten - a genetikai ultrahang alkalmával - a dokinõnk azt mondta, hogy õ úgy gondolja, hogy inkább kisfiú mint kislány a mi "KisManónk", de az azt követõ ultrahangok alkalmával 1x sem volt hajlandó megmutatni, hogy mi van a lába között, ezért ezt az állítását a dokinõnk 1x sem tudta megerõsíteni. Szóval most teljes a bizonytalanság, de az az igazság, hogy nekünk teljesen mindegy, a lényeg, hogy egézséges legyen /de gondolom, hogy ezzel mindannyian így vagyunk/.

3D UH-ra szeretnénk elmenni, te voltál? és ha igen hol?

Szülésznõt még nem választottam, Dr. Varga Anikó az orvosunk, és gondoltam, hogy majd kikérem az õ tanácsát "szülésznõ ügyben", persze örülnék minden jótanácsnak.

Neked ki az orvosod? Te még dolgozol? Ha igen meddig? Elsõ baba? Akkor te februártól kezded el a keddenkénti tanfolyamot? Mi a véleményed az epidurális érzéstelenítésrõl, és mit tudsz arról, hogy a kórházban mennyire szorgalmazzák ezt a fajta érzéstelenítést?
Bocsi, a sok kérdésért, de részemrõl nagyon örülök, hogy sikerült találnom "valakit" aki hasonló idõben és ugyanazon a helyen fog szülni ahol én, és ezért szeretnék mindenféle információt kapni.

További kellemes napot és minden jót kívánok mindenkinek!

Üdv.:

Timi
(29 hét)
Névtelen
 


Szia Timi!
Én évekig a kórházban dolgoztam (nem a szülészeten) és az altatóorvosokról(aneszteziológus) csak jót tudok mondaniKép Szóval, ha EDA-t( epidurális érzéstelenítést) akarsz, nem kell a milyenségén (úristen lebénulhatok?, meg ilyenek) aggódni. de azt tudnod kell, hogy az EDA-t csak a kitolás elõtti szakaszban kapod meg, tehát a legfájdalmasabb, legkimerítõbb tágulási szakban nem segítKép

Én is készülõdöm a gyerekvállalásra (a harmadikra), és majd a Jánosban akarok szülni...

Mindenkinek minden jót, üdv:

Jovika
Ha majd végre sikerül regisztráltatnom magam, nem leszek névtelenKép
Névtelen
 


Kedves 29. hetes Mummy és Timi !

Ha van kedvetek, akár együtt is elkezdhetjük a szülésfelkészítõt. Nekem február 1., 2. hetétõl jó.

A szintén 29. hetes Liz :-)
lizi@fw.hu
Névtelen
 


Kedves L. és Mummy!

Köszönöm szépen, hogy megosztottátok velem tapasztalaitokat az apás szülés-problémámban. Azt hiszem tényleg az lesz a legjobb ha spontán történik minden és közben nagyon reménykedek majd, hogy a mi esetünkben is ott lesz apuci végig velem. Nem egy ijedõs fajta, igy az a gyanúm, hogy valamelyi barátja rettentette el õt aki - (már 2 alkalmommal vett rész a felesége szülésénél) - jó szándékkal elmeséte az ott történteket ami sajnos pont az ellenkezõ hatást váltotta ki a páromnál.
Tudjuk, milyen az amikor a faszik egymás közt jópofán storizgatnak...

Mummy,igen én is szombatonként járok terhesgondozásra a Délihez, általában 4 hetente.
Most szombaton (jan. 26-án) is megyek és nagyon kiváncsi vagyok a babuci nemére remélem látni fogja a dokibácsi.
Az AFP eredményt is most fogom megtudni...
Tõlem is 70-et kért felét félidõben a másik felét a szülés után. Szerintem is nagyon korrekt az ár és örülök, hogy nem kell a zsebbe csúsztatni, hanem normálisan megmondta mennyiért válalja el, igy az embernek nincs az a roszz érzése, hogy vajon sok/kevés amit adtam.
Te mikor mész legközelebb?
Az EDA-t én nem nagyon szeretném, a helyzet meg úgyis hozza ha szükség van rá. vagy azt elõre kell egyeztetni a dokival?

Hahó Timi és Liz és a többiek akik szintén jönnének!

Én is februárban szeretném elkezdeni a szülésfelkészitõt a kórházban. Kicsit kilógok a sorból, mert én még csak most leszek 20 hetes.
Remélem a szülés után valamelyikõtök lesz olyan hangulatban /állapotban, hogy még júniusig ir nekem az eseményekrõl.
Izgulok, mert nekem ez az elsõ.

Sziasztok:
Virág
Névtelen
 


Virág!
Mi az hogy a Délihez? Maros utcába, vagy magánrendelõbe? Csak azért mert nekem nincs dokim, de a Marosba tartoztam. Ahol volt néhány vidám dolog a dokival.

köszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Kedves Zsunya!

Azért igy irtam, hogy a Délihez, mert Mummy-val ugyanahhoz a dokihoz járunk és õ igy kérdezete.
A pontos cim:
Alkotás u.7/a Dr.Kaszás Tibor magámrendelõje.
Vele eddig semmi problámám nem volt, nagyon aranyos.
Tudom neked ajánlani.
Neked mi volt a gondod a te dokiddal? Vagy rosszul értettem?
(Nem értem azokat a dokikat akik szülész-nögyógyászként bunkóznak a kismamákkal, ez még akkor sem indok, ha nem vagy fizetõs páciens..)
Hétvégém suliban vagyok, de jövõ héten újra irok.

Remélem hamarosan regisztráltatom magam addig is névtelenül
Ciao kismamik:
Virág
Névtelen
 


Köszi Virág!
Semmi vészes nem volt. Csak azt nem tudtam, hogy nincs a Marosban (körzeti rendelõ) terhesgondozás. Azt hittem simán besétálok a nõgyógyászatra és ott majd minden megy a maga útján. Igy is volt. Jártam ultrahangra laborba. Minden ahogy kell. Aztán mikor 20. hétbe léptem megkérdi a doki hogy ugyan hol meg hogyan meg mi van. Én meg csak azt tudtam hogy hol. Magándokira nem vágytam ilyen olyan okokból. Erre õ gyakorlatilag megsértõdött hogy akkor minek járok oda. Aztán a védõnõ homályositott fel nevetve, hogy ez egy ilyen. Magánpraxis a körzetiben. Hát igy. Kép

Zsunya
24+1
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok Pocakosok!

Kedves Timi!
3D-re most szombaton megyek (betöltött 29. héten) a PRAXIS-ba (Bartók B. u. -XI. ker.) mert errõl hallottam a legtöbb jót. Nézd meg a 3D topicban is - ott van a tel.szám is (de ha kell én is elõkeresem). Alig várom!!
Nálunk is volt 1x, hogy az UH nem erõsítette meg, hogy fiú, mert pont aludt és nem mutogatta magát, de azóta már újra láttam és a leleten is úgy írta a dokim, hogy "egy élõ fiú magzat"
(Különben fent már leírtam mindent a dokimról - nézd meg.)

Februártól megyek táppénzre és már nagyon a végemet járom. Nagyon nehéz bejönni, átszállni - leülni 8 órát és vissza..
Nálunk is elsõ baba és amit még kérdeztél: szerintem orvostól függ, hogy "szeret-e" EDA-t adni.
(amit Jovika is írt, azt hallottam én is, hogy nagyon jók az aneszteziológusok a Jánosban, de csak a legvégén akarják bekötni az EDA-t, ha egyáltalán..) Tök jó lenne egy 2-ágyast kivenni és együtt szülni Kép..csak ez nem rajtunk múlik - majd meglátjuk! Én is örülök, hogy van végre egy velünk egyidõs!
Te pontosan mikorra vagy kiírva? Dolgozol még? Ki a dokid és fõleg: HOGY VAGY-TOK??

Lizi! Timi! Virág! Akkor pl. február 2.hetétõl jó Nektek kedden a Jánosban?? (még megbeszéljük) Cserélhetünk esetleg mobilszámot elõtte.

Virág!
Ha tudsz gyere velünk - én legszivesebben a Te idõdben kezdtem volna el a légzést elsajátítani vagy egyáltalán a kórházat megismerni, de akkoriban is dolgoztam még. Biztos lesznek Veled egyidõs kismamák is!
Egyébként nekem az AFP idején még nem tudta megmondani a Kaszás a nemét, ill. nem is akarta megtippelni. De aztán már nyilvánvalóan láttuk mindannyian azt hiszem a 21. hét körül, ha jól emlékszem. (szerintem nagyon jól ért az UH bogozgatáshoz, nem?)

Az EDA-t elõre meg kell vele beszélni természetesen, de õ is megmondta elõre, hogy nem nagyon szeret adni, mert sok esetben lelassítja a szülést.
Szerintem viszont jobbá teszi és sok EDA-s beszél arról, hogy nekik kellemes élménnyé tette a szülést.
Én most szombaton (19-én) voltam nála és én is havonta járok és mi is már kifizettük a felét (ill. 40-et).

Vigyázzatok Magatokra!

Mummy (29.)
Mummy
 


Kedves Virág & Mummy & Liz & Mindenki!

Köszi az infókat!

Én szintén bejelentkeztem a 3D ultrahangra és szintén a Praxis rendelõbe, de sajnos csak február 7-re kaptam idõpontot, mert az általuk felajánlott korábbi idõpont számunkra nem volt megfelelõ (sajnos), de én már isszonyatosan várom, ezért kedves Mummy kíváncsian várom a beszámolódat.

Jelenleg én még dolgozom, ezért most a munkahelyemrõl írok nektek, - mert otthon sajna nincs számítógép -, és kb. február 15-ig dolgozom, viszont már itt van a "helyettem jövõ" kolléganõ akit éppen most "betanítok". /ezért nem tudok annyi idõt tölteni a Babaneten, mint szeretnék, de azért ez remélem, hogy változni fog/

Mummy!
Megértem, hogy egyre nehezebb bejárnod, hiszen már én is nagyon vágyom arra, hogy végre otthon maradhassak "édes kettesben" a párommal és csak azzal kelljen foglalkoznunk, hogy mit vegyünk a "picimanónak",.... stb. /bár bevallom õszíntén, hogy én eléggé el vagyok kényeztetve, hiszen a férjem minden reggel behoz a munkahelyemre és ugyanez a helyzet a hazafelé vezetõ úttal is/

Ti már elkezdtetek vásárolni? Vagy esetleg már mindent megvásároltatok?

A kiírásunk dátuma: április 7. És a tiéd/tek?

Köszönöm jól vagyunk, egyre többet "szuszogok", és egyre többet hízok /de bevallom neked õszíntén, hogy ez igazándiból nem zavar, talán késõbb?! Te hogy vagy a "hízás témával"?/ ÉS TI HOGY VAGYTOK?

Részemrõl rendben a "keddenkénti együttjárás".

Most mennem kell, mert lejárt a munkaidõm és a férjem már vár, pedig még annyi mindent szeretnék mondani ill. kérdezni tõletek, azonban remélem, hogy hétfõn mindannyian itt lesztek és lesz idõnk "beszélgetni".

Mindenkinek kellemes hétvégét és fõleg Jó egézséget és "sok-sok kis rugásokat" kívánok!

Vigyázzatok magatokra!

Sziasztok!

Timi
(29 hét)
Névtelen
 


Én is szeretnék menni! Ne hagyjatok ki! Hahó.

Köszi
Zsunya
(24+2)
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok !

Nagyon örülök, hogy így "egymásra találtunk" szülésfelkészítõ és egyéb tapasztalatcsere ügyben :-)

A szülésfelkészítõ nekem tökéletes lenne február 2. hetétõl. Én a jövõ héten nem vagyok, mert megyünk "nyaralni", de ha van valami fejlemény, akkor írjatok légyszi a lenti címemre.

Tegnap voltam a budaörsi Auchanban, ahol 84 db-os Huggies (3-6 kg) pelenkát vettem 1.958 Ft-ért !!! (szerintem nem jól árazták be, mert ennyiért ez nagyon olcsó volt...és a 42 db-os szintén ugyanennyibe került)
Persze az elsõ megvásárolt csomag után még visszamentem, és vettem még kettõvel :-)
Vannak egyébként akciósan babaruhák is (hálózsák, rugdalózó) 990 Ft-ért, textilpelenka, fürdõkád, cumisüveg és egyéb babás dolgok.

Jó pocakosodást ! :-)

Üdv.
Liz
(célidõ: április 10.)
lizi@fw.hu
Névtelen
 


Javaslat:

Ha nem jön közbe senkinek semmi, akkor február 19-én (kedd) találkozhatunk a János-ban! Kép
Ez a 3. hete februárnak, de mivel Timi 15-ig dolgozik, meg hogy mindenki tervezhessen elõre és eljusson a net-re megtudni, szerintem jó, ha ezt megbeszéljük. Mit szóltok???
Zsunya! TE IS!! Kép

Timi! Én ápr.13-ra vagyok kiírva, de többszörös "elõrejelzések" szerint és az én megérzésem is, hogy elõbb fog születni..(aztán ki tudja..)
Hogy olvaslak - totál ugyanúgy nézhet ki a napunk és az állapotunk: Én is múlt hét óta éppen "betanítok" egy lányt a munkahelyemen és engem is mostmár hoz-visz a párom - és így már egészen más! De azt hiszem már nem is menne másképpen.. tegnap elkezdett fájni a csontom állítólag, ahogy tágul a medence (!?) Nekem elég keskeny (volt) a csípõm. Egyébként rengeteget szedtem fel - szerencsére nem vizesedem és arcra + lábra nem látszik semmi, de 52 kg voltam a 166 cm-hez - most meg a 30. héten már 67 kg (!!!) vagyok! Nagggyyon durva!! Abban reménykedem, hogy se közel, se távol mégcsak molett-nek mondható tag sincs a családban és soha nem voltak súlyproblémáim (sõt), most viszont borzalmasan fáj a hátam.. Kép

Még SEMMIT nem vettünk - idõ sem volt nagyon. Most volt a 2. hétvégi alkalom, hogy végre eljutottunk bababoltba körülnézni. Elméletben (a friss kismamák topic-ban) már megtanultam mindent, de most tudtam megnézni elõszõr rendesen, hogy mi milyen.
Februárban szeretnék mindent megvenni -ill. csak azt, ami nagyon fontos: az ápolószereket, pelenkákat, egyszerû pamut rucikat, mózeskosarat, pelenkázószekrényt, plédet stb. és apróságokat..
A kiságy, babakocsi és a mindenféle (méregdrága) cuccok maradnak késõbbre..
Na jó.. azért fogok venni egy-két 62-es méretû body-t vagy rugdalózó-t, ami olyan igazán szééép! Kép
Ti hogy álltok??

Voltam a Praxis-ban és nagyon szép kisfiam van - csuklott, ásított és nézelõdött. Kép
A rövid véleményem viszont az, hogy nagy levevés az egész és abszolút nem éri meg azt a 9800 Ft (!!)-ot, amit mindennel együtt legomboltak rólunk. A friss kismamák-ban már leírtam hosszabban a véleményem, ha érdekel.
Mindenesetre nem akarlak lebeszélni, mert én sem akartam késõbb terhesség után megbánni, hogy még ezt sem néztem meg.
VAgyis persze, hogy érdekes, de még1x nem mennék el-

Te hogy vagy különben??? Kép
Kezdõdnek Nálad is "harmadik harmad"-os nyûgök??
Mennyit mozog a babcid??

MiNDENKI!! AKKOR JÖTTÖK 19-ÉN?

Mummy (30.)
Mummy
 


Én igen. Pont vége lesz addigra a vizsgaidõszaknak is. Minden nap benézek ide, ha van még valami info.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Haliho sorstárrsak!

A február 19-i tanfolyamkezdés együtt, nekem nagyon jó lenne.
A mobilszámcserét támogatom...

Mummy!

A Baba nemét sajnos nem tudtam meg de ilyenkor még nem is szereti mondani nekem azt mondta, majd a következõ alkalommal akkor már 24 hetes leszek és ha úgy fordul akkor látni kell.
Ami nála van az csak 2D ultrahang?
Egyetértek hogy az UH vizsgálat mindig nagyon alapos.
Az AFP nagyon jó lett és miden OK.
Egyedüli gond, hogy a placenta mélyen tapad, de ez még változhat és nagyon remélem, hogy fog is mert ha nem akkor van esély a császárra.

A hizásról azt olvastam, hogy amennyit az elsõ 6 hónapban felszed az ember kb. annyit hizik az utolsõ 3 alatt.
A vékony testalkatúaknak javasolt kicsit többet hizni.
Én 4 kg-nál tartok most 20 hetesen és belöttem az össz. 10kg-ot, de nem tudom végül mit sikerül alkotnom.
9-13 között irja, hogy átlagos a testsúlygyarapodás.
Hetente 3 alkalommal kismamatornázom.
Ti hogy áltok a testmozgással?
Szerintetek jó vagy rossz a szülés szempontjából ha valaki
rendszeresen mozog a terhesség alatt?

Puszi mindenkinek:
Virág
Névtelen
 


Sziasztok!

Örülök - akkor lassanként 19-ig mindenki "értesül" az idõpontról-. Addigra én is összeszedem magam - ez az utolsó hetem a munkában, de már iszonyatosan fáj mindenem és szétszakadok az üléstõl.

Szia Virág!
Ilyenkor még nekem sem mondta meg a nemét, de a következõn elég egyértelmû volt - beszéld meg a babcival, hogy mozogjon majd, vagy küldj le neki egy kis csokit Kép

Igen, amit õ csinál, az a 2 dimenz. UH, de AMILYEN részletességgel adja a leletet és vizsgálja a babát, az kb. ugyanaz, mint egy genetikai UH!

Az AFP nekem is tökéletesre sikeredett annak idején szerencsére, de nem is nagyon izgultam, hogy bármi lehet -

A hízásról annyit, hogy szerintem ez a 10-13 kg átlagban számolva nagy hülyeség. Teljesen alkati kérdés -egy ismerõsöm is világ életében vékony volt, és már szülés után 2 héttel visszanyerte a régi formáját (persze nem egy ilyet tudok), pedig a terhesség alatt majd 20kg-t felszedett. Egy netes kalkulátor szerint én 17-19,5 kg-t szedhetek fel minimum és maximum. Mivel a combomon és az arcomon nem látszik, azt hiszem egyszerûen hozzá kell erõsödnöm a babához és ezt a súlyt így is nagyon nehezen viselem. Nektek nem fáj a hátatok nagyon??
(bár valószínûleg csak pihennem kellene már)

A munkám miatt sajnos nem tudtam tornázni eddig, mert este 18 után már nincs az a reggel fél7 óta fentlévõ és dolgozó kismama szerintem, aki képes még hazamászni és este 8-tól evés és fürdés helyett tornázni.. a Pocakosodás elõtt viszont tornáztam és most az utolsó 2 hónapban is szeretném elkezdeni a Kállay féle videokazettával vagy másokkal-
Szerintem biztos, hogy nagyon jót tesz, ha rendszeresen mozogsz - a szülés is könnyebb lesz és a közérzetnek, babcinak is jó!

Mummy (30.)
Mummy
 


Sziasztok!
Én még csak 24. héten de 5 kgval több vagyok mint rendesen. De a rendesen is 15-el több mint a javasolt. Sebaj. Jobban érzem magam mint valaha. Nekem nincs most munkahelyem igy sokkal kényelmesebb az életem mint lenne amúgy. Rendszeres mozgás gyanánt sétálni szoktam majdnem minden nap 1-1,5 órát. Tornázni mindig is utáltam...

Ja! Mobil: 0620 44 303 59
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok!

Szerintem tök jó a Kállai videokazetta nekem is az van meg.

Érthetõ ha munka mellett nem tudtok mozogni, mert én is ugyanilyen helyzetben voltam mint a mamák jó része napjainkban akik majd 7 hónapos korukig dolgoznak.
Imádok tornázni de nagyon nehezen tudtam idõt szakitani rá s trhességem elött.
Amig pesten laktam még megoldható volt, de miután férjhez mentem és vidékre költöztem 60km-re a munkahelyemtõl és este 8-ra értem haza napi 3,5 óra utazgatás után érthetõen nem volt már se energiám se kedvem a testmozgáshoz.
Annyi volt a jó, hogy ezzel együtt fogytam 6 kg-ot az új élethelyzet, munka, stressz miatt csak a kondim elég szar lett.
Mivel a terhességem elején veszélyeztett voltam és ehhez hozzájött a napi 10 órás munka és a bejárás busszal a doki kiirt és már nem dolgozom.
Döntenem kellett a baba vagy a karrier.
5 év non-stop hajtás után végre pihenhetek a baba születéséig.
Épp elég a suli és az diplomám megszerzésével kell bajlódnom.
Bepótolom a sok munka miatt félredobott dolgot ( rokoni, baráti kapcsolatok és még temérdek más...)

A babaágyat már megvan és kaptam néhány édes babaruhátis a rokonságból.
Venni mág semmit nem mertem, babonából, bár párszor majdnem elcsábultam az édes babaruhák láttán.
Nem szeretném a végére hagyni a babakelengye és butor vásárlást, de elhamarkodni sem igy most még csak felderítõ körutakat teszek..
A férjemet egyelõre, láthatóan nem nagyon izgatják ezek a dologok.

Jó pocakosodást mindenkinek!
Virág
Névtelen
 


Sziasztok!

Virág! Szerintem jól döntöttél, hogy a babát választottad Kép- mögöttem is van egy diploma-megszerzés és aztán 4 év hajtás, de nagyon várom már, hogy kicsit jobban folglalkozhassak a családdal és magammal-

Örülök, hogy dicséred a videokazit -jövõ héten elkezdem és abba sem hagyom a szülésig.
Egy kedves (félig családtag) ismerõsöm (Ausztriában) tegnap szült (2.baba) - reggel 8 után ment be, 9-kor még vígan telefonálgatott és 12:30-ra túl volt mindenen.
Hát...Lányok! Ilyen szülést kívánok mindannyiunknak!!

Ti szeretnétek EDA-t kérni?

Zsunya!! Te BP-en laksz? Hol sétálsz?
Én is friss levegõre vágyom már..

pusz

Mummy (30.)
Mummy
 


Sziasztok!
Ma is nagyon szép idõ van! Kép nagyon fel tud dobni ez.
Mummy én Bp.-n. I. ker. Várban és a Vérmezõn meg a Tabánban szoktam, meg néha a Városmajorban is. Már csak azért is mert ilyenkor belesek a nagyszüleimhez is. Az egyik a várnegyedben a másik a Krisztina templomnál lakik. Hát igy. Ha gondolod találkozhatunk. Én alapvetõen eléggé ráérek. Vizsgaidõszak ide vagy oda. A nagyát már megtanultam illetve magcsinálta. Szóval hajrá.
De ha te esetleg máshova mennél, nekem jó.

Puszi
Zsunya
zsunya (zsunya)
 


Sziasztok

Én nem akarok senkit lebeszélni az EDÁ-ról, de szerintem ki lehet birni annélkül is. Az nem igaz, hogy nem tudsz annyira odakoncentrálni nélküle. Mikor a lányomat szültem fel sem merült sem bennem sem az orvosomba, hogy használjuk. Most mikor a másodikat várom már kifejezetten nem szertném.
Egyébként sokaktól hallottam, hogy még hónapokkal késöbb is fáj a helye és megérzik az idõjárás változásokat.

Persze mindenki maga dönt

L.
L
 


Kedves Mummy!

Bocsi, hogy nem válaszoltam a "leveledre", de sikerült összeszednem egy "jó kis vírust", és ezért - az orvos által - 1 hét betegállományra lettem ítélve. Most már azonban jól vagyunk és újra itt vagyunk! Bár megmondom õszíntén, hogy ez a vírus eléggé kikészített, hiszen kb 3 napig semmi nem akart megmaradni bennem és kb. 40 percenként minden / mindenhol távozni akart, de inkább nem részletezem, a lényeg, hogy elmúlt és még fogytam is!

A "súlyfelesleggel" velem is ugyanez a helyzet, hiszen én a terhességem elõtt sem nagyon figyeltem a + súlyokat, hiszen akkor még nem voltak, most azonban... de tulajdonképpen szerintem az lenne a furcsa, ha a terhességünk alatt nem híznánk, nem igaz?!

A 3. harmadra vonatkozó "terhességi nyûgök" nálam is kezdenek kialakulni, de egyenlõre - szerintem - még elviselhetõek, azonban az a "bizonyos csont" nekem is fáj, bár nálam inkább korábban voltak erõteljesebbek, és mostanában kezdenek elmúlni, ami persze teljesen logikátlan, és fõleg még változhat.

Köszi, a 3 D ultrahanggal kapcsolatos infókat, mi szombaton megyünk, aztán majd meglátjuk...

Képzeljétek pénteken voltunk "normál" ultrahangon és a "kismanónk" megmutatta, hogy mi van a lába között, az eredmény: Kisfiú!

Lányok!

A holnapi nap "tanfolyam kezdés" szempontjából senkinek nem megfelelõ?

Na jó most már abbahagyom, Vigyázzatok magatokra!
Kellemes hetet kívánok!

Sziasztok

Timi
"szerdától" 31 hét
Névtelen
 


Sziasztok !

Megjöttem a "nyaralásból". A Tátrában nagyon szép idõ volt, és még hó is akadt. Szánkózás "ügyileg" majdnem kísértésbe estem, de inkább a sétánál maradtam.

Örülök, hogy mindenkénél minden OK a babával kapcsolatban.

Szombattól én is úgy tudok csak menni, mint a pingvin, mert a medencém táján a csontjaim "rendetlenkednek".

Súly ügyben nálam a 13-18. hét között volt a nagy ugrás, ami 5 hét alatt + 8 kg-t eredményezett. Amikor a védõnõ közölte velem a súlygyarapodás mértékét, majdnem leestem a mérlegrõl. A hányingeres idõszaknak ugyan akkor már vége volt, de az evést akkor sem vittem túlzásba, és a ruháimon sem tapasztaltam hogy szûkebbek lennének. Ráadásul épp azon a héten nézegettem magam a tükörben (amit egyébként nem jellemzõ rám) és megállapítottam, hogy jobban és csinosabbnak érzem magam, mint üres pocakkal.
Azóta havonta kb. +2-3 kg "jön rám", de úgy döntöttem, hogy a súlyom miatt nem fogok idegeskedni. Ráadásul soha nem voltam egy vékony testalkatú és a 176 cm-s magasságom miatt ezek a plusz kilók el is oszlanak.
A pocaklakó is úgy döntött, hogy egyelõre nem terjeszkedik kifelé, így most a 31. hét elején egy bõvebb pulóverben még mindig nem látszik hogy egy baba lakik a pocakomban.

Én a karrieremet 7 évig építgettem, mellette szereztem meg a diplomát, majd belekezdtem a másodikba is. Amit annak idején kitûztem szakmai célként, azt lépcsõrõl lépcsõre sikerült megvalósítanom, így az elismerések "begyûjtése" után újabb célként a baba szerepelt a célkitûzésben :-)

A 19-i tanfolyam kezdés nekem is jó, habár én szívesen kezdeném már jövõ héten, mert attól tartok, hogy a 6 alkalom a késõbbi kezdés esetén csak szûken fog beleférni az elvileg 40 hétbe :-)

Húúúú, de hosszú voltam :-)

Üdv.
Liz
lizi@fw.hu
Névtelen
 


Szia Liz!

örülök, hogy ujra itt vagy Kép

Többiek nagyon elhallgattatok......

Mi pénteken megyünk a kórházba akkor megkukucskáljuk megint pockot.

L.
L
 


Jó reggelt!
Én nem hallgatok csak válaszra vártam. De nem lett semmi. Ebben a hónapban nem megyek a Jánosba csak veletek 19.-én...
Hát igy

Zsunya
zsunya (zsunya)
 


SZiasztok!!

Bocs az eltünésért, de végre kismama életet élek hétfõ óta Kép és itthon nem akarok napközben netezni. Csak most jutottam hozzá!

Azért javasoltam a 19-ét, mert Timi dolgozik 15-ig (ha jól tudom) és hogy mindenkinek legyen nyugisan ideje és ne kelljen rohanni.

TIMI! GRATULA A KISFIÚHOZ!! Kép
Az a vírus szerintem engem is elkapott másfél hete és én is fogytam picit tõle, de szerencsére túlvagyok rajta..a héten már itthon vagyok és én fõzök, ez a babcinak is jobban ízlik és a kispapa is élvezi! Hát még én!!

ZSUNYA! és L!!
EZ a keddi dolog kórházmutogatásból áll szerintetek vagy rögtön felkészítõ torna is??? Ha igen, akkor persze hozok valami cuccot. Tud valaki többet errõl??? Mert én itt nagyban szervezem és azt sem tudom mi vár ott ránk.
Részemrõl nagyon szeretném elsajátítani a helyes légzést és örülnék nagyon ha lenne erre lehetõség a Jánosban vagy valahol Budán.

SZia Liz! De jóó Neked, hogy teleltél picit! Biztosan jólesett a Pocaklakónak is a friss levegõ!
A súlyokkal szerintem se foglalkozzunk most, valahogy hozzá kell erõsödni ehhez az édes kis "feladathoz".

Majd kukkantsatok be és írjatok pár sort!
Timi! Milyen volt a 3D???

Mummy (31.)
Mummy
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: