Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lányok!
Végre géphez jutottam! Eddig minden rendben megy, azt szeretném megtudni tőletek, hogy amennyiben a férjem nem tud jelen lenni a szülésnél, más személy jelen lehet-e, továbbá a látogatók fogadásának mi a kialakult gyakorlata./Úgy tudom a kórterembe nem mehetnek be./ Boribonnak üzenem, hogy Molnár Rozival én is találkoztam, és nekem is nagyon szimpatikus volt, ha szülésznőt fogadnék biztosan őt választanám. Ja igen, Rákosi doktornál voltam, és elégedett vagyok eddig vele. Majd jelentkezem, addig is jó babázást mindenkinek, külön üdvözlet CSCS-nek és Anyanyanyának. Segítő válaszaitokat előre is köszi. Sziasztok: Réka1.
Névtelen
 


Sziasztok!

Boribon:
Köszönöm, nagyon kedves vagy!Kép

Réka1:
Jó téged újra látni.Kép
Nemcsak a férjed mehet be a szüléskor, hanem bárki, akit választasz magad mellé. Erre volt is példa, mikor én szültem (anyuka, barátnö).
A látogatásról pedig annyit, hogy bár szerintem van látogatási idő, de ez a szülészeten senkit nem érdekel. A kórtermekbe valóban nem lehet bemenni, de ezen kívül bármikor, bárhol lehetlátogatókat fogadni. Azért a vizitek ideje alatt persze nem.

Sajnos én nem tudom a szülésznök nevét, akiknél szültem (összesen hárman voltak), mert bár bemutatkoztak, de elég sürü fájásokkal mentem be szülni, így nem volt eröm megjegyezni öket. Talán majd legközelebb.Kép

Sziasztok: cscs
cscs
 


Sziasztok!

cscs: Kép

cscs, Réka1: '99-ben velem egy idoben szult egy lany es az O baratnojet nem engedtek be a szulesre. Lehet, hogy orvosa valogatja (nem emlexem, ki volt a dokija), talan jobb elore tisztazni.
boribon (boribon)
 

 
 

Sziasztok!

Réka, örülök, hogy sikerült újra gépközelbe kerülnöd, már akartam kérdezni, melyik orvoshoz mentél. Kép

Annyit tennék hozzá az elõttem szólókhoz, hogy nem veszik jó néven, ha szoptatási idõben van látogatód, és kimész hozzá. Nekem legalábbis mikor a lányom született (Õ az elsõ) szóltak miatta. Persze, amikor már kinn van melletted a baba, és esetleg mire a többiekét kihozzák, a tiéd jóllakott nem hiszem, hogy szólnak. Ez inkább csak az elsõ napokra igaz.

Szintén '99-ben szültem, én a Kazár dokinál, édesanyám volt velem, de mikor már a szülés után hallotta, hogy anyósóm is bejött volna, megkérdezte miért nem szólt elõbb, mert bejöhetett volna. Kép Szóval lehet, hogy tényleg dokija válogatja, hogy kit enged be. Elvileg tanfolyam szükséges az együttszüléshez, gyakorlatilag tõlem egyszer sem kértek papírt.

Lányok! Hogy néz ki a Molnár Rozi? Igy névrõl nekem nem rémlik, lehet hogy nem is találkoztam vele.

Sziasztok!

Ancsa
anyanyanya
 


Sziasztok!

Ancsa: Molnar Rozi viszonylag alacsony, filigran. Felhosszu , sotet a haja. Energikus, nevetos.

Szia(sztok):
boribon
boribon (boribon)
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Megint tudok jelentkezni. Köszönöm a válaszokat mindenkinek, de lenne még pár kérdésem, hátha ti tudtok benne segíteni. 1. Jelen lehet-e az apa az ultrahangos vizsgálatnál/elfelejtettem megkérdezni/. 2. Hány alkalommal van ultrahang. 3. Körülbelül hány alkalommal kell terhesrendelésre mennem. 4. Ez még odébb van, de szerintetek a szoptatást hogyan lehet megkönnyíteni, illetve segítenek-e az első napokban a szoptatásnál. Külön üdvözlöm Ancsát, CSCS-t és Boribont, jó babázást mindenkinek!
Sziasztok, puszi: Réka 1.
Névtelen
 


Szia Réka 1!

Mint fentebb olvashattad az enyém régi történet, de: az ultrahang vizsgálaton a férjem is ott volt. Igaz csak egyszer. Ha jól emlékszem 4-5 alkalom volt összesen.
A szoptatásban akkor segitettek, amikor bedurrant a mellem. De akkor minbdent megtettek, hogy rendben legyen.

Minden jót.

Djeszter
Djeszter
 


Szia Réka1! Kép)

1. Igen, bemehet az apuka az ultrahangra, sot barki, akit csak szeretnel.
2. Ha jol emlexem, max. 4 alkalommal van UH. A terhesseg megallapitasakor, azutan hivatalosan asszem, a 18. (a 16. heti AFP-eredmeny ismereteben), a 28. es a 36-38. het tajan. De ettol lehetnek elteresek.
3. Minden honapban el kell menni rendelesre (vedonohoz eleg kethavonta).
4. Nem minden csecsemos tartja eszben, hogy a szoptatas mikentje nem evidens dolog, ugyhogy macerald oket batran, barmi gondod van! Kép De a tobbseg szerencsere magatol megmutatja, elmondja a dolgokat.
Mar a szules utani elso napon kezdj el Laktoherb teat inni (patikaban kaphato, filteres, kb. 300 Ft). Van benne vagy 5 fele gyogynoveny, es nekem nagyon bevalt, bevalik. Kép
De ha nem szereted a teat, igyal sok-sok szensavmentes asvanyvizet. A gyumolcslevektol minket "eltiltottak" a korhatban, allitolag hascsikarast okoz nemelyik ujszulottnek. Hat a mano tudja. Kép
Ha fajna a gatsebed (ha lesz 1altalan), szoptass fekve! Ha megis az ulveszoptatast valasztod, hasznos lehet, ha 1 kis uszogumira ulsz.
Az elso napokban elofordulhat, hogy kisebesedik a mellbimbod. A korhazban adnak vmi szurokszeru, lemoshatatlan kremet, de azzal nem erdemes veszodni. Vegyel Garmastan kenocsot (szinten gyogyszertarban kaphato, de mar huzosabb az ara, 900 Ft korul van), nagyon hatasos!
Ha a tejbelovelles utan (2-3. napon)a Kisbabad meg nem uriti ki teljesen a melled es feszulni erzed, kezdd el fejni! A csecsemoosztalyon van 1 elektromos mellszivo, de annak a sterilitasarol oszinten szolva nem vagyok meggyozodva. Ugyhogy jobb a sajat fejoalkalmatossag. (Az elso hetekben, amig be nem all az optimalis tejmennyiseg, erdemes minden szoptatas utan fejni, utana imho ezt el lehet hagyni. Ha atmenetileg csokken a tejmennyiseg, lehet vele kiserletezni persze, de elsosorban inni, inni es inni!)
Elofordulhat, hogy vmelyik mellbol fajdalmas a szoptatas (nalunk pl. a masodik gyermeknel elofordult), valoszinuleg azert, mert a pici rosszul veszi a szajaba a cicit. Ilyenkor meg lehet probalni megvaltoztatni a szoptatasi poziciot.
Huuu, felek, ezzel a sok szopi-infoval kezdek offtopic lenni, ha erdekel meg a dolog irj: nagy.eszti@freemail.hu

Hajra! Kép
Udv:
boribon
boribon (boribon)
 


Sziasztok lányok!

Most megelöztetek, mindent leírtatok, ami Rékát érdekelte. Majd legközelebb gyorsabb leszek.Kép
Üdv Réka ismét, jó téged látni.KépKépKép
Helló: cscs
cscs
 


Sziasztok Lányok!
Most találam rá erre a topikra. Katalinnak hívnak és én is a BM-ben szeretnék majd szülni dr. Zilahi Gábornál, de javasolták Bíró doktort is. Tudtok róluk valalmit írni? Negativ-pozitiv vélemény egyaránt érdekelne.
Sziasztok: Katalin
Névtelen
 


Sziasztok!

Katalin!
Zilahi doktorról nem tudok bõvebben nyilatkozni, mint fentebb írtam, nekem egyszer volt hozzá szerencsém, de akkor nem volt a legkedvesebb (és még finoman fejeztem ki magam) Kép. De akik nála szültek azok meg voltak vele elégedve, mikor én benn voltam. Tehát valószínüleg a saját kismamáival rendes. Kép
Viszont szerintem a Bíró doktort kerüld el, róla nagyon sok rosszat hallottam. Állítólag nagyon figyeli a hízást, ha kicsit többet hízol, mint szabadna akkor már be is fektet a kórházba fogyózni (mondjuk ez nem biztos, hogy baj, de nem mindenki tudja tartani a max. 12 kg-ot). Hangulatember, akinek ha jó kedve van rendes veled, de amikor nem, akkor pókróc stílusban tud beszélni. Volt egy ismerõsõm aki a 20. hét után váltott tõle egy másik, szintén a kórházban dolgozó orvoshoz, és ezt nem felejtette el neki, amikor bekerült a szülés elõtt kivizsgálásra szemét módon viselkedett vele.
Hát én ennyit tudok róluk, remélem a többiek kedvezõbb infókat tudnak majd adni.

Lányok!
Még mindig nem tudom ki a Molnár Rozi. Kép Szerintem én nem találkoztam vele.

Sziasztok
Üdv mindenkinek! KépKép

Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok Lányok!
Ancsa,köszi hogy írtál. Tudnátok abban segíteni, hogy mi történik az első terhesrendelésen, milyen iratokat kell vinnem, milyen vizsgálatok lesznek, ott kell-e közölnöm az orvosommal, hogy nála szeretnék szülni stb.. Segítségeteket előre is köszi: Katalin
Névtelen
 


Sziasztok Kedves Lányok!
Szerencsére megint géphez jutottam, így tudok Nektek írni. Nagyon szépen köszönöm a válaszaitokat. Boribonnak próbáltam E-mailt küldeni, de sajnos nem jött össze. Jól vagyunk, de lenne megint kérdésem, ami szerintem fontos. Szerintetek érdemes-e terhestornára járni, van-e lehetőség arra, hogy ott a férjem velem legyen. Lehet, hogy hasznos, ha ő is hallja, hogy hogyan kell levegőt venni szülés alatt stb., hátha szülés alatt tud ebben segíteni. Ti hogyan tapasztaltátok tudtátok a terhestornán tanultaknak hasznát venni a szülés során? A másik dolog, amit tudni szeretnék, hogy mondják-e a szülés során, hogy mi történik pl: gátmetszés lesz, mikor kell tolnom stb.. Válaszaitokat előre is köszönöm, szeretettel üdvözlök mindenkit főként Ancsát, CSCS-t és Boribont és Djesztert! Sziasztok, jó babázást! Réka1.
Névtelen
 


Sziasztok!

Katalin!
Nem tudom, hogy a BM-ben mi történik az elsõ terhesrendelésen, én mindig akkor lettem terhes, mikor a dokim szabadságon volt Kép, így már kiskönyvvel jelentkeztem nála. Nálunk a helyi védõnõ adta ki a körzeti nõgyógyász igazolására (terhességrõl). Itt semmi extrát nem csináltak, kikérdeztek a gyerekkori fertõzõ betegségekrõl, esetleges családban elõforduló betegségekrõl, beutalót adtak laborvizsgálatokra. Gondolom nagyjából ugyanez lehet a helyzet a kórházban is. Kép Szerintem iratokat csak személyi igazolványt és TB kártyát kell vinni, nem emlékszem, hogy bármi másra szükség lett volna.
Tõlem kb. félidõsen kérdezte meg a kórházi védõnõ, hogy a Kazár doktornál akarok-e szülni, tehát nem én közöltem az orvossal. Ami ugyan szerintem természetes, hogyha hozzá járok terhesgondozásra, akkor szeretnék is nála szülni. Kép
Melyik orvoshoz fogsz járni?

Réka!
Terhestornáról nem tudok nyilatkozni ugyanis én nem jártam. Kép
A szülés alatt általában mondják, hogy mi történik, mit és hogyan csináljál (ami nem mindig sikerült nekem).

Cscs, Boribon, Djeszter hol vagytok? Kép

Sziasztok
Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok!

Réka!
Én egyik szülésem elött sem jártam terhestornára, lehet, hogy túlságosan lusta vagyok ehhez.Kép
Viszont tanulgattam a helyes légzést itthon, amiböl persze semmit nem tudtam hasznosítani a szülés során, mert akkor valahogy nem sikerült felvenni a helyes ritmust.
A szülés során természetesen az orvos mindig mondja, hogy mit kell csinálni, a szülésznök is sokat segítenek, így attól ne félj, hogy valamit rosszul teszel. Valahogy ösztönszerü az egész, úgyhogy szerintem doki nélkül is menne a dolog.Kép
Anyanyanya!
Itt vagyok, örülök, hogy hiányoztam egy kicsit.Kép
Sziasztok:
cscs
cscs
 


Sziasztok Kedves Lányok!
CSCS és Ancsa köszönöm a válaszokat. Jól vagyunk, szépen fejlõdünk. Remélem nem haragszotok, hogy ennyit kérdezek, dehát ilyenkor minden tanács olyan jól jön. Megint a szülésrõl kérdeznék. Szerintetek van esély arra, hogy elsõ babánál gátmetszés nélkül szüljek, vagy veszélyes ezzel próbákozni. Természetes úton szeretnék szülni, de ha császárra kerülne a sor, azt hogyan végzik, altatásban vagy érzéstelenítéssel. Mi történik ha szülés közben kerül sor a császárra, illetve hogyan történik ha elõre megmondják hogy császár lesz. Olvastam errõl, de nem tudom a BM-ben mi a gyakorlat. Sok puszit küldök Nektek CSCS és Ancsa, Boribon és Djeszter jelentkezzetek! Jó babázást, sziasztok: Réka1.
Névtelen
 


Szia Réka!

Nem biztos, hogy mindenre tudom pontosan a választ, de megpróbálom...
Szóval a BM-ben nem jellemzö, hogy az elsö babát gátmetszés nélkül szüljék, de én nem is ajánlom, mert azt hallottam (szülésznötöl), hogy késöbb gondokat okozhat..(pl.: inkontinencia). A gátmetszés gyorsítja a szülést, könyebb a babának, és a mamának is, és hidd el, nem olyan szörnyü, mint ahogy elképzeled. Én mindkettöt gátmetszéssel szültem, és nem bántam meg, nem volt különösebben gond a varratokkal.
A császármetszést érzéstelenítéssel végzik, és a papa nem lehet jelen.
Gondolom, szülés közben úgy történik, hogy feltolnak a mütöbe, és megcsinálják, ha pedig elöre el van tervezve (egy barátnöm így szült a BM-ben), akkor általában megvárják, amíg magától indul a szülés, majd egyböl császárra készülnek fel. Ha pedig a kiírt idöpontra nem indul be a szülés, akkor elvégzik ennélkül.
Hány hetes terhes vagy? És milyenek az eddigi tapasztalataid a kórházról?
Várom válaszod. Szia: cscs
cscs
 


Sziasztok Lányok!

Mivel Gerencsér doktorról olyan sok jót írtatok, így hozzá fogok menni a napokban. Azt szeretném megtudni, hogyha nála szeretnék majd szülni, hogyan kérjem fel erre. Ha esetleg akkkor éppen szabadságon van, attól még járhatok hozzá terhesrendelésre? Ha bármi közbejönne neki és nem tud a szülésre bejönni õt ki helyettesíti? Sok jót írtatok róla, remélem nekem is jó tapasztalataim lesznek. Segítségeteket elõre is köszönöm.

Üdvözlök mindenkit: Katalin
Névtelen
 


Sziasztok Kedves Lányok!

CSCS, köszönöm a legutóbbi segítõ válaszodat. Jelenleg a 16 héten járok, jó vagyunk. A kórházról, a személyzetrõl a legtöbb hozzászólóhoz hasonlóan nagyon jó véleményem alakult ki. A személyzet kedves, ultrahangon nem kell sokáig várni, a terhesrendelésen kell ugyan várni, de addig is kismamák beszélgetünk egymással. Azt hiszem élek a szülésznõ választási lehetõséggel és Molnár Rozit fogom felkérni. Ancsa! Molnár Rozi középmagas, félhosszú barna hajú, barna szeme van, kedves mosolygós, az egyik, akin láttam mindig névkitûzõt. Az orvosommal maximálisan elégedett vagyok.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy szerintetek a szülés után lehetek-e pizsamában, ugyanis a hálóinget nem igazán kedvelem, vagy a kórházban a vizit során ragaszkodnak a hálóinghez. Tudok majd pizsamában szoptatni? A másik kérdésem, hogy szülés utánra milyen betétet vigyek magammal és milyen mennyiségben. Válaszokat elõre is köszönöm, puszi mindenkinek. Boribon, Djeszter, Móni jelentkezzetek mi van veletek. Jó babázást mindenkinek! Amint tudok megint jelentkezem.

Sziasztok: Réka1.
Névtelen
 


Szia Réka!

Üdv ismét!Kép
Én a szülés után végig pizsiben voltam, nem volt ellene kifogás... Szoptatni úgy fogsz tudni szerintem, hogy felhúzod a derekát, vagy pedig, ha gombos (nekem van olyan is), akkor kigombolod.
Én nagyon sok betétet vittem magammal. Naponta legalább 8-10 alkalommal cseréltem. Sajna ilyenkor ömlik minden, így szükség is volt a sürü cserére. Ja, és vigyél magaddal melttartóbetétet is, mert eleinte a tejci is nagyon folyik.
Szépen haladsz elöre a hetekben, mire észbekapunk, már itt is lesz a babád.Kép

Katalin:
Örülök, hogy sikerült rábeszélni a Gerencsérre. Biztosan meg leszel elégedve vele. Ha gondolod, szerintem terhesrendelésen szólj neki, hogy feltétlen nála akarsz szülni, és szerintem akkor meg is tudod beszélni vele, hogy ha szabin van, vagy nem ér rá, akkor ki helyettesíti.

Sziasztok: cscs
cscs
 


Sziasztok Lanyok,

bocsanat a hallgatasert, de nagyon-nagyon rossz volt az utobbi honapom, es most talaltam eloszor magamra annyira, hogy benezzek Hozzatok. Jol esik, hogy hianyoztam . Kép

Katalin: Ancsaval maradektalanul egyetertek mind2 dr.-ral kapcsolatban. Mind2 szulesemkor O volt az ugyeletes orvos, es a vizsgalatkor iszonyatos fajdalmat okozott, a masodik alkalommal gondolkodtam is, hogy nem engedem, h megnezzen. Es azert is fel volt haborodva nemileg, h valasztottam a szulesznot. Tenyleg hangulatembernek tunt. Rosszhangulat-embernek. :/ Zilahi dr.-rol abszolut vegyesek az infoim.
Orulok, hogy Gerencser dokinal kotottel ki, ird meg, mi a velemenyed Rola!

Szia Reka1!! Orulok, hogy jol vagytok! Sajnalom, hogy jott ossze az emilezes, ha van kedved, probald ujra, ellenoriztem, jo cimet adtam meg, talan a freemaillel volt vmi gond.
Kerdezel a terhestornarol: az elso terhessegem idejen kb. a 20 hettol jartam egeszen a 36.-ig. Amugy eleg lusta vagyok, ami a sportot illeti, ugyhogy kulonosen buszke voltam magamra, hogy eljartam, es volt, hogy hetente 2x is. Kép Tehat asszem, nekem inkabb lelkiekben adott tobbet, mint fizikailag. Viszont a helyes legzestechnikat sikerult nagyon jol megtanulnom, ugy erzem, enelkul nem lettem volna kepes olyan hatekonyan szulni. (A 2. terhessegemkor gyozott a lustasag, lemondtam a terhestornaraol.)
Szoval imho probalj, probaljatok ki 1 alkalmat, aztan majd meglatod mit ad Neked, mennyire merit ki stb.
Kerdezel a betetekrol: a gyogyszertarban lehet inkontinencia eseten hasznalatos oriasi meretu betetet kapni, ez az elso napokban kulonosen jol jon. De ha nem sikerul ilyet beszerezni, jo a pelenkabetet is (pl. Liberobol van ilyen). Azutan - kb. a 3. naptol - elegendo az un. ejszakai betet. De legalabb 3-mal tobb bugyit csomagolj, mint amennyit elsore gondolnal. Kép
Vigyazz Magatokra!

Udv Mindannyiotoknak:
boribon
boribon (boribon)
 


Katalin: annyi az elobb lemaradt, hogy Biro dr. az, aki ugyeletes volt a szuleseimnel.

Szia:
boribon
boribon (boribon)
 


Szia Katalin!

Én a Dr. Zilahy Gábornál szültem és teljesen megvoltam vele elégedve. Ha esetleg bõvebben érdekel még a dolog nyugodtan kérdez.

Üdv.:

Erzsi
Erzsi
 


Szia Erzsi!

Kérlek írd meg milyen jó /illetve rossz/ tapasztalataid voltak a kórházzal, személyzettel kapcsolatban, ki volt a szülésznõd, õ választott szülésznõ volt-e. Természetesen mindenki véleménye érdekel, mivel többen is ott szeretnénk szülni.

Szia: Katalin
Névtelen
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Ismét sikerült géhez jutnom. Boribon, örülök, hogy újra jelentkeztél! Megpróbálok neked e-mailt küldeni, hátha sikerül. Anyanyanyával mi lehet?
CSCS, köszönöm segítõ válaszodat. Azt szeretném tõletek megtudni, hogy amennyiben apás szülésre kerül sor, a szülés során neki mire van szüksége, iratok, papucs, innivaló stb. ilyesmire gondolok. A férjem nagyon fél, hogy rosszul lesz, nyugtassatok meg, hogy akinél apás szülés volt, nem lett a párja rosszul. Szerintetek miben tud majd nekem segíteni?

Segítõ válaszokat elõre is köszönöm, üdvözlök mindenkit, jó babázást!

Sziasztok: Réka1.
Jól vagyunk a kórházról változatlanul nagyon jó a véleményem.
Névtelen
 


:-)) Szerintem csak a filmekben lesznek rosszul... a valóságban nincs rá idejük. A császár miatt végül is nem volt ott a férjem (sem) a lényegnél, de a vajudás alatt semmi olyan nem volt, amitõl rosszul lett volna, csak nem kell premier plánban nézni a dolgokat és kész. Mondjuk az enyém egyszer kiment..... de csak erõt gyûjteni. Vagy telefonálni. Vagy pisilni. Lényeg, hogy nem azért.
Komolyra fordítva a szót, szerintem ha egyébként szívesen ott lenne, akkor ilyen félelmek miatt nem érdemes kihagyni, mert úgyse olyan lesz , mint ahogy elõre elképzelitek, és késõbb bánná, hogy nem volt ott. Még egyetlen ismerõsöm/rokonom férje sem lett rosszul, pedig többségük nem túl kemény ilyen szempontból (pl nem bírják a vért stb.) De az ott más.
moncaberta
 


Sziasztok Lányok!

Voltam Gerencsér doktornál és örülök, hogy õt ajánlottátok, nagyon kedves volt és minden kérdésemre válaszolt. Beszélgettem várakozás közben a kismamáival és mindenki dicsérte. Rékához hasonlóan nekem is az a gondom, hogy szeretném, ha a szülés ideje alatt a férjem velem lenne, de õ nem igazán rajong az ötletért. Azt mondja nekem is, hogy õ rosszul lesz, ha azt látja, hogy esetleg szenvedek. Persze próbálom neki elmagyarázni, hogy ha annyira kibírhatatlan lenne a szülés, akkor senki sem vállalna több kisbabát. Szóval próbálom meggyõzni, elképzelhetõ, hogy késõbb megváltozik a véleménye? Amennyiben lehet, fogok szülésznõt választani, mert mi történik akkor, ha kifogok egy olyan szülésznõt, akinek esetleg nem vagyok szimpatikus? Ahogy olvasgattam, bizony egy jó szülésznõ nagyon sokat jelent! Ámbár a topicban dicsértétek valamennyi szülésznõt. Még valami! Szerintetek érdemes epidurállal szülni, vagy jobb természetes úton? Mi ezzel kapcsolatban a tapasztalat, ki az aki mindenképpen kérjen epidurált? Akinek például alacsony a fájdalomküszöbe? Köszi a korábbi válaszokat, üdv mindenkinek!

Katalin
Névtelen
 


Sziasztok!

V. Marcsi vagyok, és másfél éve még Kaszás doktornál voltam a BM-ben rákszûrésen. Most nála akarnék szülni, de egy másik topicban azt olvastam, hogy átment a János kórházban. Igaz ez? Mit tudtok róla?

Elõre is köszi!

V. Marcsi
Névtelen
 


V Marcsi!

Én is úgy hallottam, hogy átment. Beszéltem valakivel, aki hozzá jár, de már nem a BM-be...

Szia: cscs
cscs
 


Sziasztok Lányok!

Mint megtudtam Kaszás doktor nincs már a BM-ben, ezért másik orvost kell választanom, mivel a kórházat nem akarom otthagyni. Talán Kazár doktorhoz megyek, egyszer még régebben voltam nála, a topicban õróla is jókat írtatok. Szülésznõk közül szerintetek kit válasszak? Rákérdezzek esetleg az orvosomnál, hogy õ kit javasol, vagy kivel dolgozna szívesen a szülésemnél?
Még egy kérdés. Én egyedül fogok szülni, nem akar a párom jelen lenni, és és nem erõltetem a dolgot /ezért szeretnék szülésznõt választani/, megkérhetem-e az orvosomat, hogy a szülésemnél ne legyen ott rajta és a szülésznõmön kívül senki pl: medikusok és tanuló nõvérek. Azt olvastam a szülõszoba kettõ ágyas. Mi lesz ha a másik kismama apás szülést szeretne? A kispapa mellettem is el fog haladni?

Válaszokat elõre is köszi!

V. Marcsi
VMarcsi
 


Szia Marcsi!

Én Kazárnál szültem mindkét gyerköcömet, és csak jókat tudok róla mondani. Nekem a szülésznõm a fiam születésénél Frauenbergerné Emese volt, én nagyon meg voltam vele elégedve, nagyon kedves volt, odafigyelt rám, és profi a gátvédelemben, pedig nem is fogadott volt, csak ügyeletes. Kép
És úgy éreztem, hogy jól össze tudtak dolgozni a Kazár dokival.
Szülõszobák; két darab kettõ ágyas van, tehát ha pl. csak ketten szültök akkor valószínû külön raknak titeket, ritkán szokott csúcsforgalom lenni a BM-ben. Ha mégis egy szobába kerülsz valakivel, akkor is van paraván amivel a két ágyat el lehet választani.
Szerintem jogod van hozzá, hogy meghatározd, hogy ne legyenek mások jelen a szülésnél, de azért ha komplikáció lép fel biztos elõkerül még egy-két másik orvos is. Ja és a szülés végére le szokott jönni a csecsemõs nõvér is aki felviszi a babát az osztályra.
Most ennyi jutott eszembe, ha van még kérdésed szívesen válaszolok!
Addig is boldog babavárást! Kép Hány hetes vagy?

Szia
Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Réka1 vagyok, és úgy néz ki sikerült az azonosítót bevinnem a gépbe. Ancsa, már hiányoltalak, sokáig nem jelentkeztél. Szerencsére jól vagyunk, szépen fejlõdünk. A baba nemét nem kérdeztem meg, legyen meglepetés!November 05-én még névtelenül írtam, Ancsa ha átolvasod, szívesen olvasnám a te véleményed, az ottani kérdésemre. Olyan helyes mosolygó ábrákat hogyan tudok készíteni?

Üdvözlök Mindenkit, jó babázást!

Réka1.
Réka1.
 


Szia Réka!

Igen régen jártam erre, mert nem mindennap olvasok, valószínû hogy emiatt maradtam le ennyire. De jó neked, hogy így meg tudod állni, hogy ne kérdezd meg milyen nemû lesz a babócád! Én is mindkétszer elhatároztam, hogy nem kérdezem meg, de mikor ott volt a lehetõség nem mondtam nemet rá. Bár az én babáim, ebbõl a szempontból szégyellõsek voltak, mert a lányom végig nem mutatta meg magát, a fiamról meg csak a 33. héten derült ki, hogy kukacos. Úgyhogy majdnem meglepetés volt. Kép Te hányadik héten vagy? Mozog már a babóca?
Hát igazából az apás szülés dologhoz nem tudok hozzászólni, mert az én párom nem vállalta a dolgot, velem anyukám jött be. Nem kellett semmi papír, vagy irat hozzá, viszont szerintem papucsot, kaját, innivalót feltétlenül vigyetek a párodnak. Csak egy sztori nem elrettentésképpen, de nekem a dokim mesélte az elsõ szülésemkor, hogy már a szülés végén tartottak amikor is, baba ki, apuka elájult, persze akkor senki nem ért rá vele foglalkozni, mire meg odáig jutottak, hogy vele is tudtak foglalkozni, már magához tért. Szóval ilyen is van.
Ha mégis bemegy, akkor már azzal segít, hogy ott van, de masszírozhat, vagy ha kihasználod a labdát, akkor tarthatja a hátad amíg ülsz a labdán. De igazából szerintem majd az adott helyzet dönti el.

Mosolygó fejecske : és ) egymás mellett Kép

Katalin!
Én a saját páromból kiindulva, nem reménykednék, hogy megváltozik a véleménye, de sosem lehet tudni. Hallottam már olyat, hogy apuka bement, hogy csak a vajúdás alatt lesz bennt, és végül végig ottmaradt, és nagy-nagy élmény volt számára. De saját példámnál maradva, én amikor már rendesen vajúdtam (kb. 3 perces fájásokkal) kisétáltam a folyósóra a páromhoz, akkor Õ megkért, hogy inkább menjek vissza, mert nem bírja nézni, ahogy szenvedek. Kép
Epidurál: BM-ben nem szívesen alkalmazzák, ha te szeretnéd, akkor elõre meg kell beszélned egy anesztes orvossal, hogy amikor szülsz bejön és beadja. De olyan nincs, (legalábbis nem jellemzõ) hogy valaki szülés közben gondol egyet, hogy szeretné és már kapja is. Nem tudom milyen esetben érdemes kérni, én mindkettõt természetes úton szültem és ki lehetett bírni. Persze te ismered magad, hogy mit bírsz ki, ez alapján érdemes elõre gondolkodni.

Na most jó sokat írtam, úgyhogy búcsúzom is mára

További jó pocaknövesztést nektek! Kép

Sziasztok
Ancsa
anyanyanya (anyanyanya)
 


Réka1,
nem pont BM-es téma, de ha már így szóba került a papás szülés kérdése, és hogy miben tud segíteni, akkor még valamit. A lelki támasz, a kívánságaid közvetítése bíztos. De számítsatok rá, hogy esetleg fizikailag nem tud miben segíteni, van olyan is, hogy nem esik jól semmi, ebbõl nehogy gond legyen. Én pl egy ponton megkértem a férjemet, hogy ne érjen hozzám, (valahogy elterelte a figyelmem és jobban fájtak a dolgok) és õ ezt megértette, és szépen félrehúzódott. Jó volt. Ott volt ha kellett volna, de felfogta, hogy most azzal segít, hogy békén hagy. És ez nagy dolog. A bevatkozásoknál belekapaszkodni, tolófájásoknál a vizes arctörlés viszont már jól esett.
moncaberta
 


Sziasztok!
egy jó tanács a BM-ben szülõknek:
ha bármilyen okból úgy gondoljátok, hogy a saját vagy a gyerek egészségügyi doksijait ki szeretnétek kérni , akkor érdemes a dolgot még bent elindítani, vagy legalább betekintést kérni az anyagba, mert így utólag már kicsit nehezebb. Nem arról van szó, hogy nem lennének készségesek, csak úgy tûnik hogy a formális útnak a kövezete még kicsit rögös. Én kikértem a szülõszobai felvételem és az elbocsájtásom közötti idõben született minden dokumentumot a gyerekemrõl és magamról. Tegnap bementem a betegjogi képviselõhöz, aki intézte, mert úgy volt hogy megvannak az anyagok. Amit kaptam: a szülészeti kórlap és egy betétlap a mûtét leírásával. Arról, hogy utána még kilenc napig bent voltam, kezeltek spinális érzéstelenítés utáni fejfájással, semmi. A gyerekrõl semmi. Úgyhogy újrázunk, most már végigmegyek. Beszéltem az adatvédelmi biztossal (egy ottani fõorvos), aki arra hivatkozott, hogy neki fogalma sincs, milyen anyagokat kellene még a szülészetnek kiadni, és hogy azt sem tudja, a gyerek anyagai melyik osztályon vannak eltárolva. Úgyhogy rábíztam a képviselõre fentiek kiderítését. Nekem ezzel nincs különösebb célom, csak szeretném megkapni, ezért ráérek, de mi van, ha valakinek sürgõs, mert mondjuk baj van a babájával és ez csak hónapok múlva derül ki?
Viszont egy jó hír: a kórlap szerint a magzatom szívhangjai 14.40-kor kezdtek romlani, 14.45-kor vált egyértelmûvé a mûtét szükségessége, a baba 14.55-kor kint volt. Ez azért elég biztató szintidõ, nem? Teljesen profik.
moncaberta
 


Szia Mindenkinek!

Marica vagyok és én is a BM-ben szeretnék szülni. Örülök, hogy a topicban ilyen sok pozitiv véleményt írtatok a kórházról és a személyzetrõl. Én is Rékához hasonlóan
Rákosi doktornál szeretnék majd szülni. Kérlek Réka téged és mást is, hogy aki a doktor úrhoz jár, vagy járt írjon nekem milyenek a tapasztalatai. Az is érdekelne, hogy alternativ szülésre milyen lehetõség van.

Üdvözlök Mindenkit: Marica
Maricaa
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Marica, a doktor úrról jó a véleményem továbbra is. Ird meg mi érdekel, hogy tudjak válaszolni. Az alternativ szüléssel kapcsolatos kérdésedre még nem tudok válaszolni. Anyanyanya és Moncaberta, köszi a legutóbbi választ. Megpróbálok mosolygó fejecskét csinálni hátha sikerül. és)
A kicsi jól van, már óvatosan mozog is. Én is kíváncsi vagyok kisfiú vagy kislány, de már nem is olyan sokat kell várnom. CSCS-t és Boribont is külön üdvözlöm, ha lesz idõtök jelentkezzetek mi van veletek.
Jó babázást és puszi mindenkinek: Réka1.
Réka1.
 


Szia Mindenkinek!

Lányok, a BM kórházban szeretnék majd szülni a Kazár doktornál. Az lenne a kérdésem, hogy itt mennyire támogatják a szülésznõválasztást. Válasszak én, és utólag mondjam meg az orvosnak, vagy esetleg kérdezzem meg, hogy õ kivel szeretne vagy kivel szokott legszívesebben együtt dolgozni? A másik kérdésem, hogy szülés közben, ha esetleg nagyon nem bírom a fájdalmat, kérhetek-e epidurált. Ja igen, és hozzátartozóként bárki bejöhet velem a szülésre, vagy ez a BM-ben orvosfüggõ és kérdezzek rá a dokitól?

Köszi a válaszokat!

Üdvözlettel: Treff
Treff
 


Szia Mindenkinek!

Lányok, tudja valaki közületek, hogy a Kazár doktor a BM-ben melyik telefonszámon érhetõ el? Próbálom keresni, de /talán az ünnepek miatt is/ nem tudtam elérni.

Köszi!

Treff
Treff
 


Szia Treff!

Én mindig a 322-7620-as számon hívtam. Ha benn volt, mindig kapcsolták, bár elõfordult, hogy csak többedik próbálkozásra sikerült utolérnem.

Én is Kazár doktornál szültem mindkét gyerekemet, bár ha elolvastad a topikot, ezt már biztosan tudod. Kép
Elõzõ kérdéseidre néhány válasz. Lehet szülésznõt választani, hogy mennyire támogatják nem tudom, de a lehetõség megvan. Epidurált viszont nem nagyon szeretik, nekem mikor rákérdeztem azt mondták, hogy ha nagyon ragaszkodom hozzá, akkor kérjek fel egy anesztes orvost, hogy amikor szülök jöjjön be, és adja be.
Ha tényleg a Kazárnál fogsz szülni, Õ bárki hozzátartozót beenged a szülésre. Nálam anyukám és anyósom volt benn.

Ha még van kérdésed szívesen válaszolok, akár mailben is!

Szia

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Sziasztok Kedves Lányok!

Sikerekben gazdag boldog új esztendõt kívánok mindenkinek!
Jól vagyunk a babóca szépen fejlõdik, lassan ott tartok, hogy a finisbe érek! Jelentkezem még!

Sziasztok: Réka1.
Réka1.
 


Üdvözlök Mindenkit!

Eliz vagyok, most várom az elsõ babámat. Elsõsorban Náfrádiné Anita jelentkezését várom, mivel Bíró doktorhoz járok már több éve, és úgy olvastam, hogy nála szült két alkalommal. Természetesen más véleményét is nagyon szívesen olvasnám vele kapcsolatban.

Szeretettel üdvözlök Mindenkit: Eliz
Eliz
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Szia Mindenkinek!

Treff vagyok, elöször is Ancsa /Anyanyanya/ nagyon szépen köszönöm, hogy válaszoltál!! Na végül is sikerült elérni Kazár doktort, valóban jó benyomásom alakult ki vele kapcsolatban. Mivel te szültél már a doktor úrnál, nyilván tudsz abban segíteni, hogy õ mennyire támogatja a természetes szülést. Ezt úgy értem, hogy ne legyen kézzel tágítás, hasba könyökölés stb.., menjen minden a maga tempójában. Szülés elõtt rutinszerû a beöntés, teljes vagy részleges borotválás van? Szeretném, ha a szülés elõtt és alatt csak õ vizsgálna, nem tudom ez megoldható-e? Természetesen ha elégedett vagyok, szeretném én is a hálámat kifejezni, annyit adok amennyit gondolok, vagy esetlen konkrét összeg van?
Kedves Ancsa /természetesen más is aki válaszol/, elõre is köszönöm a segítséget!

Üdv Mindenkinek: Treff
Treff
 


Szia Treff!

Véleményem szerint - bár ez nagyon szubjektív dolog, - ha nem szükséges akkor nem avatkozik be a szülés menetébe. Lányom születésekor burokrepedéssel mentem be a kórházba, és kiderült, hogy mekóniumos a magzatvíz, ami veszélyeztetheti a babát, ezért azonnal kaptam az oxitocint, és a szülés végére, még hasbakönyöklés is jutott. Nem tudtam úgy nyomni ahogy kellett volna, ezért rásegített egy kicsit, hogy minél elõbb kinn legyen. Szerencsére épen, egészségesen megszületett a kiscsaj. Viszont a kézzel tágítást szerencsére csak hírbõl ismerem.
Na második szülésemnél jóslófájásokkal mentünk be, (szégyen és gyalázat, de nem tudtuk eldönteni, hogy ezek már rendes fájások vagy sem), békénhagytak egész nap, mert a CTG sem jelzett rendes fájásokat, azt mondták várnak, mivel még csak a 37. héten voltam. Este már határidõt kaptam, ha nem történik semmi, akkor leállítják a szülést, végül elindult és 3 óra alatt meglett a fiam, és a borotváláson, beöntésen kívül (ami sajnos általános) az egyetlen beavatkozás a burokrepesztés volt. Sõt még a gátmetszést is megúsztam, amiért azóta is hálás vagyok a dokinak és a szülésznõnek. Kép De szerintem teljesen partnernek tekint, tehát ha te ezeket el szeretnéd kerülni, meg lehet beszélni vele.
Azt nem tudom mennyire megoldható, hogy csak Õ vizsgáljon meg. Mert ha pl. éjjel szülsz és nincs benn, vagy nappal, de éppen mûtõben van akkor valószínüleg az ügyeletes meg fog vizsgálni, mielõtt felvesznek a szülõszobára. A szülés alatt engem még a szülésznõ is vizsgált, bár szerintem ez sem elkerülhetetlen, ha megbeszéled vele. Vagy választasz egy szülésznõt és akkor csak az az egy fog megvizsgálni.
Konkrét összeget soha nem mondott, mindig az amennyit gondol volt a válasz.

Hát röviden ennyi! Tudod, ha van még kérdésed ... KépKépKép


Szia

Ancsa

Ui: Hány hetes a pocaklakód?

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Szia Ancsa! /+ Mindenki!/

Jelenleg 8 hetes a kicsikém, jól érzi magát, úgyhogy a finis még messze van, de türelem...
Úgy olvastam a topicban van szülésre felkészítõ tanfolyam, de nem találtam kiírva. Tudsz esetleg róla valamit, például hány alkalommal van, mirõl van szó az elõadáson, ki tartja, meg lehet-e ismerni az osztályt, az ott dolgozókat stb.../? Úgy olvastam a Rooming csak nappal mûködik, de ha éjjel sír a pici mert éhes kihozhatom megszoptatni?
Ja még egy kérdés. Ha netán császárra kerülne valami okból a sor, úgy olvastam, hogy az apa nem lehet jelen. Hol tud majd megvárni, illetve hogyan és a szülés után mikor tudja a picit megnézni? Kit keressen meg ezügyben, ha netán szülés közben kerülne sor császárra? Képzeljétek, hogy volt olyan kórház, ahol ott ácsorgott órákat az apuka, még végre valaki odaszólt neki, hogy már rég megszületett a baba! Mi apás szülés tervezünk, de persze ha nem bírja, vagy én kérem, akkor persze kimegy. Vissza tud jönni, ha utána mégis kérem?

Bocsi a sok kérdést, a babócádhoz sok-sok örömöt kívánok!

Szia: Treff
Treff
 


Szia Treff!

A tanfolyamról bõvebbet, ha terhesgondozásra mész az ajtó mellett jobbra van kiplakátolva (vagy kérdezd meg az ápolónõt), hogy mikor van? az elõadás helye? elõadó stb?
Szerintem érdemes elmenni, mert ha bármi kérdésed van megválaszolják és érdekesek az elõadások.
Éjszaka a picit nem hozhatod ki megszoptatni. Este 10 h-kor beviszed és másnap reggel 7 h körül hozzák ki megszoptatni.
Császár után, amint a pici megszületik Neked majd az apukának is megmutatják. Kint a mûtõ elõtt megtud várni és amint túl vagy rajta, beöltözve bejöhet hozzád az õrzõbe.
Mivel utána 24 H õrzõbe van az ember.

Szia

Erzsi
Erzsi
 


Szia Mindenkinek!

Erzsi, köszi hogy válaszoltál. Te meg voltál elégedve a kórházzal? Lenne még egypár kérdésem, remélem szintén tudtok erre is válaszolni.

Szülés és vajúdás alatt használhatom a saját ruhámat, vagy adnak "kincstárit"?

A vajúdás alatt lehet enni, inni, zuhanyozni, sétálni stb...??

Ugye nemcsak fekvõ helyzetben lehet szülni /pl.: ülve, vagy félig ülõ helyzetben lehet/?
Szülés /császármetszés után/ mikortól-meddig maradhatunk együtt?

Ha ne adj Isten koraszülött a baba, /7-8/ hónapra születik, el tudják megfelelõen látni? Mi történik akkor a picivel?

Azt hiszem ezek is lényeges kérdések, remélem tudtok rá válaszolni, segítségetek elõre is köszönöm!!

Sziasztok: Treff
Treff
 


Sziasztok!

Treff!
1.Vajúdás alatt lehetsz a saját ruhádban (én legalábbis lehettem), de mielõtt a szülésre került volna a sor, (beöntés, borotválás után) adtak "kincstárit". Annyiból praktikus, hogy nem a sajátodat vérezed össze.
2. Mindent lehet, illetve sétálni csak akkor tudsz, ha nem vagy infúzióra kötve, de akkor lehet.
3.Hát nem tudom, én mindkettõt fekve szültem meg, de nem erõsködtem, hogy másként akarom. Tehát lehet, hogy ha megbeszéled a dokival, akkor lehet másként is. (Kazár elég rugalmas ilyen szempontból).
4. A szülés után a babát elviszik, és inkubátorba kerül. A családtagok még maradhatnak veled, pontos idõt nem tudok mondani, de nálunk nem maradtak benn fél óránál tovább. A kétórás megfigyelés után, ahogy felkerülsz az osztályra az idõben következõ elsõ szoptatásra hozzák ki a babádat. (szoptatási idõk: 07, 10, 13, 16, 19, 22 h). Elsõ nap általában csak szoptatásra hozzák ki a babát, hogy tudjál pihenni, (de ha kéred akkor kinn lehet veled akkor is). Én éjjel szültem a fiamat és reggeltõl már kinn volt velem egész nap.
5. Ha tényleg ne adj Isten, de koraszülött lenne a baba, akkor általában átviszik a Baross utcai klinikára. De ha megindult koraszüléssel mész be, és még annyira nem elõrehaladott a szülés, szerintem átküldenek még pocakosan és ott fogsz szülni. Ha már megszületett de jó állapotban van, akkor nem feltétlenül kerül át a klinikára, csak ha valami nem stimmel. Mikor szültem, volt egy "korababa"(35. hétre született) Õt pl. csak a 2. napon vitték át a klinikára, mert valami gubanc volt a vérével.

Remélem elég részletesen sikerült válaszolnom. Kép

Szia

Ancsa

Kép
Kép
Kép
anyanyanya
 
 


Szia Kedves Ancsa!

Köszi a választ!! A koraszüléssel kapcsolatban viszont megijesztettél, mert ugye sose tudja az ember lánya elõre mi történik! Viszont, ha ne adódjon úgy, de koraszülés lenne, átküldenek egy másik kórházba?? Az orvosom és a választott szülésznõm utánam jön, vagy vadidegen emberek közé kerülök, nem akik gondozták a terhességem alatt és bízzak mindent a véletlenre meg a szerencsére?? Ez azért megijeszt, mégis hogyan történik ez?? És ha ott születik korababa elviszik tõlem másik kórházba, én hogyan megyek utána, mi lesz vele? Ugye ez csak nagyon korababa esetén fordul elõ, hogy átszállítanak, vagy a picit átszállítják?

Hú most megijedtem, de remélem megnyugtatsz!!

Szia és nagyom várom a választ.


Treff
Treff
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: