Új privát üzeneted érkezett!

Rozus :lol:
Köszi, drága vagy, hogy ilyen gyorsan válaszoltál!
Mostmár jobban érzem magam!

Pusza
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Viki, szerintem sem kell aggódnod. :) :) Mondom én, akiket VÉGIG letiltottak a szexről. :( :( :( Mindegy ,azt mondta férjem, hogy kibírjuk majd valahogy. Nehéz, mert néha háááááááát... az álomvilág megoldja. Utána 1 napig én is izgulok. :)
lucia1
 
 


Sziasztok!

Viki!
Írtam privit, remélem megkaptad
Heni
riet
 
 

 
 

Sziasztok kismamik :)

Köszönjük a gratokkat a jól sikerült UH képről :)

Viki a szexről annyit szerintem teljesen normális, hogy igy gondolod. Nálunk is az elsőnél szétizgultam az agyam, de engem is megnyugtattak semmi baja nem lehet.
Nálunk amugy amióta nagyobb a poci no sex...a férjem részéről, mert ő jobban fél most már kárt teszünk benne, vagy arra gondol amikor UH-n látta mozogni meg forgolódni. Szóval ez a sorsunk lányok, :) de kiváncsi lennék ha simán összejött volna akkor is igy állna e a helyzet.
Ja azt viszont nekem mondták, hogy ok a sex, csak ondó ne kerüljön a hüvelybe.

Lucia annyira örülök, hogy Ti is túl vagytok a rizikós szakaszon, és minden rendben van :) Két kis csöpség...hihetetlen :)

Rozus :) neked is kislány :) Ennyit arról az elméletről, hogy mostanában csak fiúk születnek :) Neveken már gondolkodtok? Addig is kaptál rózsaszin hátteret :)
Múltkor irtam a soroksári Brendoban azonnal lehet szinte időpontot kapni és ahogy láttam az a legolcsóbb.

BuyWay
Budapest
M5 bevezetője
(az Auchannál,
a bevásárlóparkban)
Nyitva tartás:
H-P: 10-19
Sz-V: 9-18

061-421-0637
0670-371-5089

http://www.brendon.hu/ultrahang.html

Share ma mentek UH-ra :) Remélem hozol szép kis UH képet :)

Mi holnap megyünk egy nagyobb UH-ra, babaszoba készülőben szóval ok minden :)

Kép

Kép
chesti
 
 


Chesti, Lucia :lol:
Köszi a megnyugtató szavakat!

Chesti,
Írd át nekem a várható időt 01.19-re, mert a dokim a fejlettségük szerint a legutóbb ezt állapította meg.:)

Köszi
Viki
nviki
Budapest III. kerület
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Kicsit el vagyok havazva a melóhelyen, mert mindenki szabin van!

A lényeg: jól vagyunk, holnap reggel AFP eredmény 10 nap múlva, aztán genetikai UH ! És tervezzük a 4D-t is!!!

Kedvesem jól van, eltelnek a napok, séta, pakolászás, sok folyadék!!!

Szex nincs!!! :(


Mindenkinek millió puszi!!!!!
mot
 
 


Mot szegényem Te mint férfi hogy birod? Pedig nektek lehetne szex nem? Vagy te is félsz?

Viki időpont átirva :)

Kép
chesti
 
 


Sziasztok!

Én is megérkeztem. Bocsi, az eltűnésért. Állandóan róka koma akarna velem randizni, de én eddig még mindig legyőztem. :) Kiveszi minden erőmet a küzdelem. MagneB6-tal próbálkozok. Néhány napja bekapok reggel 2-t, és azzal elvagyok délig valamennyire.

Lucia, őrület, hogy ilyen sokáig tart a rosszullét! Most már lassan vége kell, hogy legyen, nem? :roll: Szépen gömbölyödik már a pocid? Végül is hogyan oldottátok meg a búcsúzás dolgot?

Kérdezted, hogy reagált a család. Hát, ahogy gondoltunk, már nagyon várták, és hihetetlen volt az öröm, ahogy reagáltak. Az asszonyszemélyek sírtak, ölelgettek minket. :) Nem tudott senki arról, hogy a BMC-be járunk, sőt, hogy egyáltalán mivel küszködünk. Nem is hiszem, hogy túl sokat fogunk elmondani erről. Pedig jó viszonyban vagyunk mindenkivel. Azóta gyakrabban hívnak, hogy mi van velem/velünk. :)

Rozus, üdv. nálunk. Nagyon jó, hogy van már Chesi mellé egy hasonló idős kismami. Így legalább nem érzi magát olyan öregnek közöttünk. :wink: :lol:

Viki, akkor Motékkal egy napra vagytok kiírva. :) Húú, mi lesz itt év elején. :P
Szexről: nálunk nem tiltották, csak az óvatosságra kértek. Amúgy sem vagyunk a szado-mazo hívei, de most méginkább figyelmes és gyengéd a férjem.

Chesti, csodálatos ez a felvétel!!! :P Ámulok-bámulok!!! A babaszoba állapotáról folyamatos jelentést kérünk. Nehogy aztán kimaradjunk valamiből. :wink:
Lógok neked egy halom adattal.
Szóval: ma 8+0-ra minősítette Szűcs doki a terhességi kort. Mivel az inszem nem 14. napon, hanem korábban volt. Mostantól ez számít hivatalosnak. Hogy aztán mit hoz ki belőle a dokim, ill. a terhesgondozó, azt majd meglátjuk. Már látom előre, hogy menni fog a kavarászás. A lényeg, hogy én tudom. :) Így a szülés várható :lol: ideje 2007.03.20. Babanevekkel még hadilábon állunk. Lánynevünk van, fiúnevet még választunk. Utónévkönyvből külön-külön kiírjuk a nekünk tetsző neveket, és a közösekből választunk. Vita esetén sorsolunk. :lol: Hi-hi! Majd szólok időben, hogy tudjatok fogadást kötni.

Uh képet teszek majd fel, de elég rossz minőségű lett. Most nem a Koncz doki vizsgálójában voltunk, mivel ő már nincs szabin. A másik uh nem készít olyan szép képet. Viszont élőben fantasztikus volt. Már 15 mm és 140/perccel ver a szívecskéje. Nagyon jó érzés volt látni. És elbocsátott a doki a BMC-ből. Mehetek terhesgondozóba. Jövő héten ez lesz a program. De mégy egyszer felmegyek a hétena BMC-be, mert vettek vért vércsoport meghatározáshoz, és annak az eredményét elhozom. Még beugrok elköszönni.
És a teljes képhez hozzátartozik az is, hogy mivel rögösödésre hajlamos a vérem (Leiden mutációm van - ez az V-ös alvadási faktor "meghibásodása") múlt héttől már szúrom magam heparinnal (Clexane a szuri neve), ami véralvadásgátló. V.szeg a terhesség végéig, sőt szülés után is kell majd egy ideig. Hát, nem örülök neki, de a baba a legfontosabb.
Van már egy kis pocim, amit nem tudok behúzni. Tudom, hogy ez még csak az emésztés miatt van, de akkor is ott van. :) Amúgy sem volt lapos hasam, de most már gömbölyű, és keményke, és reggel is ott van. :)

Húú, bepótoltam az elmaradásomat, úgy látom. Mindenkinek jó pocakoknövesztgetést kívánok!
share
 
 


Ez csak lemaradt a nagy írogatásban. :lol:

Kép
share
 
 


Share!

De jó hallani felőletek :) táblázat javitva :)
Igy van az a lényeg a baba és te jól legyetek a többi nem számit, még ha szurizni is kell magad.
Szegénykém ezek a rosszulétek hamarosan azért tovább állnak majd gondolom, de ha a magneB6 csillapitja reggel, akkor használd ha jön a róka érzés. Legalábbis nekem mondjuk a görcseimre napi 3*2-öt irt fel.

Többieknek is további szép napot lassan készülödöm és irány a doki. :)
chesti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Kedvesem most hívott, levettek 2 cső vért (AFP, Hepatitis), eredményt majd védőnő mesél jövő héten!! (kicsi para persze van)...

Pocak nő, pénteken betöltjük a 17. hetet!!!!

Szex közös megegyezés alapján nincs.....:(

Mindent be fogunk pótolni!!! :)
mot
 
 


Sziasztok!

Share, nagyon örülök nektek!!!! Hányinger nálam sajnos kitart, 12. hét ide, vagy oda, időnként még bizony vezetgetem azt a porcelánbuszt... Már nagyon ügyes vagyok! Hogy derült ki a Leiden mutáció? Nem szokták gyakran nézni... A megoldás végül az lett, hogy majd a bébikkel visszamegyünk januárban a BMC-be, megköszönni. Előző este beszéltem a férjemmel, és hát szóval annyira babonásak vagyunk, hogy csak akkor köszönjük meg, amikor a kezünkben tarthatjuk őket. Valszeg utalvány lesz, vagy az Alapítványuknak fizetünk.

Chesti, várjuk az újabb képeket! :) :)

Mindenkinek szép napot!

Lucia
lucia1
 
 


Chesti, én is kettőt kapok be a Magne B6-ból. Inkább ezt szedem, mint szenvedek. A görcsök szerencsére elmúltak. Előbb csak ritkultak, majd teljesen megszűntek. Köszi a javítást. :)
Mi volt dokinál?

Lucia, borzasztó lehet még mindig róka-komázni. :? Brrr..... Kitartás neked! Nagyon kimerítő lehet. Otthon vagy, ugye? Szedsz valamit a hányinger ellen, vagy nem használ semmi?
Hát, igen, a férjem is azt mondja, hogy inkább majd a gyerekkel együtt vigyünk valamit. Viszont mi olyan kevés ideig jártunk oda (össz.6 hónap), hogy simán elfelejtenek addig.
Leiden úgy derült ki, hogy volt trombózisa nagyapámnak, édesapámnak, és a húgomnak is 19 éves korában. Akkor nála megnézték, és amikor bebizonyosodott, javasolták, hogy baba előtt én is végeztessem el a genetikai vizsgálatot. Lehet, soha semmi bajom nem lett volna és a babának sem, de ezt nem lehet előre tudni. Sokat dilemmáztam ezen. Inkább vállalom a napi szurkálást és rendszeres vérvételt, mintsem a gyerekemet veszélyeztessem. Te mit tudsz erről? Dokik szűkszavúak, használjam a heparint és kész; a talált irodalom pedig általában kínai. Attól paráztam be a legjobban, hogy csak a 2. trimeszterre vonatkozóan vannak klinikai eredmények, az 1. és 3. trim-rel kapcsolatban nincsenek kutatási eredmények arra vonatkozóan, hogy a magzatot érheti-e valamilyen károsodás. Elvileg csak egyszerű véralvadásgátló. Az nem árthat, ugye? Na, jó befejezem.

Mot, aztán majd jönnek csapatostól a kistesók. :P

Kép
share
 
 


:) Sziasztok : Kla vagyok a masik topicba is irtam ( bmc -be jarunk)
es ott is kerdeztem a lanyoktol, hogy maradt-e vkinek felesleges 4 ampulla Progesteronja ? Termeszetesen ki is fizetnem ....

Elore is koszionom, udv.:

Kla
kla
 
 


Lucia kép nincs nem is vizsgált meg. Kérdezte a szokásos dolgokat: görcs, folyás, egyéb panasz? mondom semmi. Akkor 1 hónap múlva találkozunk.

Viszont csajok ma egésznap csatangoltam :) Becsatlakoztam egy másik fórumba, ahol Rozusra is rátaláltam :) és ott irtak egy szupi kis bababoltot. Na oda is ellátogattunk ma. Igaz tök lepattant az egész, de olcsó és jó :) Vettem ma szoptatóspárnát ott ami mindehol 8 ezernél kezdődik, ott 4000ért vettem :)
Vettem ágynemű garniturát, 4 részest paplan, párna, baldahin, és fejvédővel 4000 :) szóval jóóó és a pasi iszonyat jó fej meg kedves és segitőkész.
Gondoltam megosztom veletek hátha nektek is jól jön, mert a szopipárnát már most alváshoz lehet hasznositani, és nem kell párnákat ölelgetni meg gyömöszölni lábközé :)
Itt a cim :

http://babyfun.fw.hu/

Kép
chesti
 
 


Sziasztok!
Én is a másik topicból jöttem át. Szintén BMC-s voltam ,csak azóta 2006.02.11-én megszületett a kisfiunk./1 tulstimuláció és 2 inszem/
Mindkét inszem. a Szűcs dokinál volt és nála is szültem.
taptau
 
 


Lucia!
Én is nagyon hánytam, elég sokáig, de aztán elmúlt. Persze, amíg rosszul voltam, el sem tudtam képzelni, hogy valaha még meg fogok tudni enni egy háromfogásos ebédet... Most meg simán! Eddig, mert cukros lettem, így jól be van határolva, hogy miből mennyit. Be is kell feküdnöm a kórházba...

Share!
Énanno a magneb6-ot is kihánytam... Az elevitről nem is beszélve, azt le sem tudtam nyelni a hányások közt :oops:

Taptau!
Milyen volt Szűcs dokinál szülni? Ha nem ígértem meg a saját dokimnak, hogy visszamegyek hozzá, Szűcsnél maradtam volna. Rendes volt? Csak a szülés végére ért be, vagy többet volt ott? Szívesen olvasnék a szülésedről, ha van kedved leírni!

Chesti!
Majd én is megyek a babyfun-ba. Van előtte parkoló?

Kla!
Nekünk azt mondták, hogy a maradék gyógyszereket a dokiknak adjuk, és ők majd eladják. Próbáltad már a dokiktól kérdezni? Vagy Irénkétől, ő biztos segít, ha tud, szerintem egy tündér!

Egyébként mi is majd a babával megyünk vissza megköszönni a BMC-nek a közreműködést. szerintem a lányoknak a recepcióban majd veszünk egy nagy tortát, mert ők sokan vannak, és mindenkinek külön nem is lehet ajándékot adni. Szűcs dokinak meg Adriennek, a biológusnak pedig valami nagyobb ajándékot, de hogy mit, még nem tudom. Tudtok valamit, amit esetleg nagyon szeretnek?

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Hali csajok!
Kitartás ,az eleje kellemetlen csak az állandó hányinger miatt.NO aztán meg a vége a nagy poci miatt.
Bocsi Rozus,hogy csak most válaszolok,de egy pici baba mellett ilyenkor ér rá az ember. Nagyon rendes volt a doki az egész terhesség alatt.A szülés pedig nagyon gyorsan zajlott,majdnem a férjem is lemaradt.A doki befektetett 2 nappal a határidő előtt,mert 2 ujjnyira nyitva voltam és nagyon lent volt a feje.Másnap éjfélkor elfolyt a magzatvíz /fájások alig,de 4 ujjnyira kitágulva/.A szülésznő s.o.s.hívta a dokit én pedig a férjem.Aztán oxitocin,jó erős fájások és 1.45-re kibújt a bébi.Hát röviden ennyi.Örülök,hogy nála maradtam,mert az egész terhesség és maga a szülés nagyon kellemes élményként maradt meg bennem.Remélem hamarosan jöhet a kistesó :!: :?:
taptau
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Tegnap voltunk nőgyógyásznál, már régen látott minket. Babuci rukkapált mint az örület, szerintem az új Pelé van a pocakban!!! :)

Anyóséknál leraktunk egy Brendon katalógust!! Bevállalták az ágyat, matracot, ágynemüt!!!! :)

3 hét múlva festem a lakást!!! :)

Sokan ijesztegettek, hogy milyen drága, de ahogy látom igen széles a választék (árban is)!! Persze lehet aranyárban is kapni cuccot, de autós ülést, kiságyat már elég jó áron találtam!!

Vélemény???

Chesti :)

Tuti elmegyünk az ajánlott boltba, ágygarnitúra Brendon (12e-nél keződik) :)

Mindenkinek puszi!!!!!

Aki tud még jó babás boltot írja fel!!!!! :)

Kép
mot
 
 


Megnéztem az ajánlott babacucc honlapot! :)

Nagyon jó!!!! :)

Bár szerintem babakocsi a net-ről lesz (használtan), ahogy látom, kb fél áron futnak a cuccok!!!

:)
mot
 
 


Ja és tegnap kaptunk egy kis lecseszést a súlygyarapodás miatt!!! :(

Pedig szerintem nem durva!!!

A lényeg mindenki figyeljen oda, hogy ne egyen, hanem táplálkozzon, az utolsó harmadban már az anyát és a babát is ki kell szolgálnia a testnek és ha sok a felesleg elveszhet az erő!!!!

Na ezt jól leírtam!!!

Szóval mozgás és egészséges táplálkozás!!!!
mot
 
 


:) Rozus : Koszonom a tanacsot, megkerdem Irenket...

Udv.: Kla
kla
 
 


Hali Csajok!

Nagyon szorítok nektek!Különösen Esperansa neked a szombat már nagyon közel van. :lol:
Kla neked üzenem:Irénke tuti segítség!/Én is neki adtam le a maradék
pregnylt és utrogestant/
Puszi mindenkinek! :wink:
taptau
 
 


Ez kimaradt!
Babások!A Kenguru Gold-nál szoktak jó akciók lenni/Kismama magazin:Kenguru Gold szórólap./
taptau
 
 


Sziasztok!

Kla sajnos nem tudok segíteni, már én is kölcsön Progiszturit használok. De ha minden igaz, holnap kapom az utolsót, fél ampullát!!! Lányok 75 db fenékinjekciót kaptam, tiszta göb már szegény!! A férjem viszont már egész profi.

Rozus, köszönöm vigasztaló szavaidat, néha elkeseredem, pl. egy olyan hányós nap után mint a tegnapi. De ma jobb!!! Mikortól fektetnek be??? Inzulint is kapsz, vagy elég csak diétázni??

Share, ne aggódj, a bébinek nem lesz semmi baja. A másik fórumon van egy lány, aki most szült ikerlányokat, a bébik jól vannak és csodaszépek, ő is végig adta magának a Clexanet. Volt egyszer egy betegem, az is Leiden mutáns volt, kb. 5 hónapos terhesen mélyvénás thrombozisa alakult ki, nála akkor derült ki a Leiden mutáció, és szegény amilyen peches volt, a thrombus egészen fent volt, az ágyéki vénában. Szegényt 3 hónapig fektettük, és azonnal elkezdtük adni neki a Clexanet, végül egészséges kislánya született. Én holnap megyek véralvadási vérvételre, megnézik megint, nálam nem néztek Leident, csak APC rezisztenciát, igaz ha az kóros,akkor merül csak fel a Leiden, mindenesetre újabb ok hogy izguljak, ha eddig még nem volt elég. Kész paragép lettem, pedig ez TUDOM, hgy nem jó a bébiknek. Remélem egyszer megnyugszom.

Mindenkinek szép napot!

ParaLucia
lucia1
 
 


Mot :)

Izlésben a Brendon áll közel hozzám, ott minden annyira aranyos meg babás, meg szines meg minden :) de nekem elég húzosak az árak. A játszószőnyeget viszont nem tudtam ott hagyni ami szintén 12e volt...máshol 4 ezerért tudtam volna venni...
Itt a Baby Fun tök jó szerintem, anyós felajánlotta elmegyünk veszünk gyerekmintás anyagot és varr rá nekem huzatot meg baldahint..szóval végülis :) bár annyira nem gáz a minta rajta :)
Ja a babakocsit is ott néztem ki 22e Pierre Cardin..szerintem az sem gáz mert ez a márka 30-40 fölött mennek.

Mennyi az a súlygyarapodás? Mi most 9-nél tartunk :? és hol van még a vége.... :)

Rozus igen asszem van parkoló vele szemben. Hogy vagy amugy? Ez a cukros dolog elég ijesztő.

Taptau megnézem a kengurut is, asszem ott nem nézelődtem még :)

Már régóta megakartam kérdezni nekem ARH negativ a vércsoportom és ezért veszik mindig, nézik az ellenanyagot...ez most mi? Veszélyezteti a babát vagy nem értem? Lucia drága te tuti tudod :)

Taptau, Kla ha külditek az adatokat beraknálak táblázatba titeket.

Kép
chesti
 
 


Share, szóval jó összevisszán írtam, a bébinek nem lesz semmi baja, Clexanet azért kapsz, hogy Neked ne legyen semmi bajod, mert a terhességben fokozódik a véralvadás, és aki fogékonyabb, annál könnyebben alakul ki mélyvénás thrombosis. Ez nem szabályszerű, de ha van egy mindkettőtök számára BIZTONSÁGOS módszer, amit lehet adni, akkor miért ne???? A baba gyönyörű lesz, és egészséges!

Továbbra is ParaLucia
lucia1
 
 


Chesti, ne aggódj, nem veszélyezteti, azért nézik. Szülés előtt fogsz ellenanyagot kapni, hogy a következő babát se veszélyeztesse. Párodnak mi a vércsoportja? Szuper lenne ha ő is RH negatív lenne...

A baj azzal az Rh-val az, hogy ha te Rh negatív vagy, a benned levő bébi pedig Rh pozitív, akkor ha a véreitek keverednek, akkor elkezdesz ellenanyagot termelni az Rh pozitivitás ellen. A véreitek nem tudnak keveredni, mert ott van közöttetek a méhlepény ,és ez nem hagyja. Viszont szülésnél, vagy akár nagyobb vérzésnél is bármi előfordulhat, keveredhetnek a véreitek, ezért a benned lévő ellenanyag termelődést megelőzendő a szülés előtt/alatt passzív védelmet fogsz kapni. A reakció a jelen terhességedet BIZTOSAN nem érinti, csak azért adják az ellenanyagot, hogy a következő babával se legyen semmi gond. Egyébként nagyon helyes, hogy nézik az ellenanyag szintet, attól függetlenül, hogy szeencsére nem volt nálad semmilyen vérzés. Barátnőm két egészséges kislányt szült, ő is negatív, és mindkét baba pozitív. Szóval csak vigyázni akarnak rátok!

ParaLucia
lucia1
 
 


Chesti, utánanéztem, és megpróbálom értelmesen leírni. szóval Te Rh negatív vagy. Ha a baba is Rh negatív, nem történik semmi, ezt azonban csak a szülés után lehet megtudni. Ha a baba Rh pozitív, akkor ha a vérsejtjei bekerülnek a te szervezetedbe, akkor immunválasz kezdődik, és te ellenanyagot kezdesz termelni az Rh pozitív bébi vörösvérsejek ellen. A ti véreitek a terhesség alatt nem tudnak keveredni, mert ott van közöttetek a méhlepény, ezért is negatívok folyamatosan a nálad nézett ellenanyagszintek, tehát ezzel a babával nem történhet semmi. Szüléskor azonban a bébi vörösvérsejtjei bekerülhetnek a te szervezetedbe, és ellenanyagot kezdhetsz el termelni, aminek viszont a következő baba ihatja meg a levét, abban az esetben, ha ő is Rh pozitív. Ezért megelőzésképpen a szülés után 72 órán belül (ezt roszul írtam, nem a szülés alatt, és nem is előtte) olyan anyagot fogsz kapni, ami semlegesíti az esetlegesen a véredbe került bébi Rh pozitív vérsejteket, hogy ne legyen reakció és a következő babával se legyen semmi gond. Elég bonyolult, de remélem jól leírtam.

Szóval ennyi, megyek tovább parázni.
Lucia
lucia1
 
 


Lucia :) Köszönöm a választ :) a párom öööööö na ezzel mindig gondban vagyok olyan a vércsoportja hogy ő mindenkinek adhat vért, asszem 0ás? de lehet ez is butaság. Nem nagyon érdekelnek ezek a dolgok, az hogy nekem mi a vércsoportom is a BMC-ben tudtam meg. :)

És ne tessék parázni, mert ártasz a bébiknek. Nyugi :)

Kép
chesti
 
 


Kb 5-6 kg eddig!!! De tényleg oda kell figyelni!!!! :)
mot
 
 


:) Kedves Lanyok,

Koszonom a tanacsot - biztos a noverkeknek lesz elteve par ampulla.

Udv.:

Kla
kla
 
 


Sziasztok!

Chestinek néhány adat a táblázathoz:26 éves vagyok,Perbáli,2. inszem. sikerült,Máté 2006.02.11-én megszületett.

Jó éjt mindenkinek :!: :lol:
taptau
 
 


Jó reggelt!

taptau beirtalak táblázatba :) Mi nem vagyunk messze egymástól :) Na jó azért olyan közel sem :)
Kistesó mikor lesz? Ha már csináltam olyan rublikát hogy hol született, meg súly+hossz adhatnád az adatokat.

Share mi van veletek? :) Köv vizsgálat mikor lesz?

Rozus a cukorral most mi van? Miko rkell menned megint?

Szerintetek ok igy a tábla? Aki tudja hol fog szülni az mondja.

További szép napot mindenkinek :)

Most is rugdal Niki annyira aranyos :) A lábacskája itt van a szivem alatt, oda rakom a kezem és kis gömbölyüt érzek amikor mocorog :) Már kényelmetlen sokszor az alvás mert elnyomodnak dolgok és hiába nyújtozkodom nem igazán kényelmes sehogy sem, aztán még hol vagyok a végétől :)
Babaszoba most egy picurt megállt, remélem hétvégén folytatjuk :)

Kép

Kép
chesti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)
mot
 
 


Chesti!
A Schöpf Méreiben szülök majd. A cukros befekvésem hétfőn lesz :cry: Várhatóan azért szerdán már itthon leszek este...
Nehéz ez a diéta, amióta tudom, hogy mit nem szabad enni, azóta azt szeretném... De a barátnőm anyukája megmentett, adott valami folyékony cukorhelyett lötyit, és így tudok főzős kakaót inni :lol: Annyira szeretem a kakaót, hogy az lett volna a legnagyobb áldozat a kaják közül, ha nem ihatok! Mondjuk így csak napi egy lesz, de nembaj, annak is örülök!
Neked nem fájnak az alsó bordáid? Nekem ott valami nagyon fáj, szerintem azt nagyon rugdossa, mind a kettőt! Azt hiszem, jó játéknak tűnik, hogy eltelálja e? :lol: És általában ügyesen igen :lol:

Lucia!
Jobban vagy már? Rókakoma kezd elvonulni? Ha vége a hányó időnek, és még nem óriási a hasad, az a legjobb idő! Olyan viccesen tud mozgolódni!
Köszi, hogy kérdezted, inzulin nem kell, csak diéta, de azért is megyek kórházba, hogy megnézzék elég e a diéta.
Szeretnék kérdezni tőled, mert úgy látom, Te tök jó vagy ilyen egészségügy dologban! Orvos vagy, ugye? Szóval a kérdésem, hogy kaptam vizelet tesztet a barátnőm anyukájától, aki nővér, és ma csináltam meg reggel először. Leolvastam, és a cukor meg a keton negatív, az aszkorbinsav viszont két keresztes.Ez mit jelent? Én kozmetikus vagyok, és úgy tanultam, hogy az aszkorbinsav valójában a C vitamin. Most baj, hogy ++C vitamin van benne, vagy az pont hogy jó? Így, hogy minimális köretet ehetek az ebédhez, és nulla kenyeret, így rengeteg paprikát paradicsomot ettem. Ez most azért lehetett? Bocs, ha ez nagyon buta kérdés, de tényleg nem tudom, hogy jó így vagy rossz,és ne egyek paprikát se...

NViki!
Ugye már nem hánysz, és teljesen jól vagy?

Rozus

KépKép
rozus
 
 


Sziasztok Lányok! :lol:



Chesti,valóban nem vagyunk messze egymástól,sőt a fősulin volt herceghalmi osztálytársam is/Tóthné Moravszki Andrea/nem tudom ismered-e :?:
Plussz adatok:Szent János Kórház,Dr.Szűcs Zoltán,3350gramm,55 cm.
További szép napot mindenkinek! :wink:
taptau
 
 


Most látom Rozus és Chesti,ti már lassan a célegyenesben vagytok/még 2 hónap és nulla alvás,jobb esetben néhány óra/
:roll:
Egyébként a kistesó jövő évre van betervezve,a doki szerint fél év spontán próbálkozás/legalább/ és ha nem sikerül, akkor lépünk tovább. :roll:
Pusszancs mindenkinek! :wink:
taptau
 
 


Sziasztok!

Lucia, na nehogy már parázz itt nekem! :o Néhány hsz-szel fentebb még te nyugtatgattál engem. Most én kérlek arra, hogy nyugodj meg. Tényleg nem használ a babáknak. Nem lehet, hogy most egy kicsikét félreteszed a "doktornénit" és "csak" aggódó anyuka leszel? :wink:
Mi lett a vérvétel eredménye?
Egyébként pedig, nagyon örülök, hogy ilyen sokat segítesz nekünk. Ezer köszönet érte!!!! :P
Még mindig jár róka koma?

Chesti, hiányzó adat: Szolnokon fogok szülni. Ma voltam vércsoport eredményért a BMC-ben. Most már biztos, hogy ARh+. Ezzel legalább nem lesz probléma. Férjem is az.
Jajj, annyira jó érzés lehet, amikor bökdös a kis drága odabentről. Hiába próbálták már nekem sokan elmagyarázni, milyen érzés, nem tudom elképzelni. Még az első mozgásokat talán, de a többi. Hmm...
Mi is Pierre Cardin babakocsiban gondolkodunk, és Mot-ékhoz hasonlóan, lehet, hogy használt lesz a netről, vagy itthon ismerős útján. Egy kedves barátnőm meggyőzött a használt babakocsi előnyeiről (persze, csak, ha nincs agyonstrapálva). Pl. gyári hibás már biztosan nem lesz. :wink: Nagyon jó a cím, amit adtál. Különösen a bio-kukoricás pelus tetszett meg.

Kla, sikerült progi szurit szerezned?

Viki, Te meddig fogsz dolgozni a gyerkőcökkel? Irodai munkát végzel?

Rozus, sajnálom a diétát. Nem lehet könnyű! Kitartás hozzá.

Taptau, nekem is a 2. inszem sikerült. :) Jó példával jársz előttem. :lol: Már év elején elkezditek a próbálkozást?

Chesit, jövő héten itteni dokimhoz kell mennem (aug. 15.), ill. terhesgondozó lesz, de még nem tudom, hogy ez mikor lesz.

Lányok, t.gondozóban mit néznek majd? Súly, kikérdeznek betegségekről, kapok beutalókat? Nagyjából ennyit tudok.

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
share
 
 


Sziasztok lányok!

Share,a kistesó gyártás majd valamikor jövő év elején kezdődik.Előtte még egy ált. orvosi vizsgálat a nődokinál,aztán megbeszéljük vele hogy is legyen,mert a sejtjeim egy kicsit lusták./habár a doki mindenképp legalább fél év spontán próbát javasol/ :roll:
taptau
 
 


Jó reggelt!

Rozus ez a kakaó dolog nagyon komoly :) Én is igy vagyok vele, reggel annyira imádom. Igaz nem hisztizek ha nem ihatok, de érzem a hiányát :)
Remélem is, hogy szerdán már kiengednek, ezt a pár napot ki lehet birni ( mondom Én aki még soha az életében nem feküdt kórházban :) )

A bordáimat nem rugdossa, de Niki lábacskája a szivem környékén van, és ott rugdos.. :roll: a az kellemetlen, olyankor nyújtozkom hempergek összevissza. Olyan szúró érzés. Meg néha olyan bizsergetős érzés :) De ha beindul a dága annyira édes, mert szabad szemmel látható. :lol:

taptau, mi is elég gyorsan neki akarunk látni majd a kistesónak, bár én 1 év próbálkozást adunk magunknak, ha nem akkor irány vissza BMC.
Igazán rakhatnál fel képet Mátéról :)

Share :) Szerintem nem lehet elmondani milyen amikor rugdos odabent... :) vagyis el lehet, de ha te még életedben nem ittál mondjuk kólát és azt mondom neked, pezseg a szádban, és a buborékok, na meg édes, és barna szine van, nem leszel előrébb :lol:
Hamarosan megérzed Te is, iszonyatosan jó érzés :) Viszont azt vettem észre, hogy néha már nem tünik fel ha rugdos,annyira hozzászoktam, pedig ott a kezem a pocimon érzem hogy mozog :D

Nézegettem a babakocsikat használtan én is, de itt a Baby fun-ban 22e-ért láttam a pierre cardint, sok mindent is tud, és akkor vadiúj. A használtak csak pár ezerrel olcsóbbak.

A védőnőre gondolsz? Ott amikor kapsz majd kiskönyvet abba irnak bele igen mindenfélét. Milyen betegségeid voltak, családban volt e akármilyen komolyabb betegség, férjednek milyen betegségei voltak, vércsoportod, vérnyomásod, súlyod, stb. Minden papirodat vigyed, anyukádat meg kérdezd meg voltál e bárányhimlős meg ilyenek :)

Mi továbbra is gyűjtjük a kincseket, és ma szerintem folytatjuk tovább a babaszoba projektet :) Asszem a baby funról meg rendelek 1-2 dolgok. Tök jó fej a pasi, érden laknak amugy, és azt mondta azon az útvonalon ahogy mennek haza, szivesen lerakja a megrendelt dolgokat igy nem kell berumlizni a városba. Mivel anyósom 11.kerben lakik, és arra jönnek nekem tökéletes :)
Niki most alszik :)

Kép
chesti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Szeretnék Chestihez csatlakozni! Pénteken benéztünk a Baby Fun boltba és tényleg nagyon jó!!! :) Bugyi, meltartó (100 % pamut) 2200 Ft!!! És egy rakás jó dolog van!!!! :)

Ezért felírom a pontos nevet és címet: BABY FUN Baba Gyermekdiszkont (1015 Budapest, Csalogány u. 42/2)!!!

Augusztus 22. Genetikai UH, most csütörtökön védőnő (AFP eredmény)!!!

:)

Jól vagyunk, pocak nő!!!!
mot
 
 


Sziasztok csajok!

Már péntek este megjöttünk, de nincs időm írni, mert egyfolytában dolgozom, most is csak néhány percem van.

A nyaralás nagyon jó volt, Plitvice tényleg gyönyörű és a tengert is változatlanul imádom. :D

Bébi szerintem jól van, már csak Elevitet szedek, viszont úgy fel vagyok puffadva mint egy levelibéka az emésztésem k.o., ha nem eszem napi 5 barackot és vagy 2 liter vizet 3napig nem történik semmi. :( Nyugtassatok meg, hogy más is van így. A kispocak a nagypocak alatt már kitapintható, remélem hamarosan méretet cserélnek! Egyfolytában azon kattogok, hogy nő-e rendesen. :roll: A székrekedésen és a cicifályáson kívül nincs más problémám, tök jól vagyok. Vagy a 2. trimeszter végig ilyen? Tök gyagyás vagyok.
Mondjátok, hogy minden oké!!! Légyszi? Egyébként is most mekkora hasamnak kellene lennie? Gyomortájon hatalmas. köldök alatt kisebb. A szülésznő barátnőm azt mondta, mivel kicsit egyébként is pocakos vagyok, hogy majd a 20. hét után kezd el rendesen látszani rajtam. Ez mostmár végig így lesz, ugye? Aggódás mindhalálig. :)
Na mostmár tényleg rohannom kell.

Puszi nektek, talán holnap tudok jönni, végre szabadnapos leszek, de rohangálós nap lesz.
:(
zuzmó
 
 


Sziasztok lányok!

Chesti, Share, Rozus köszönöm nyugtató szavaitokat. Parafelhő elvonult.

Voltunk pénteken vérvételen, megkönnyítettek 9 cső vértől, néznek mindenféle véralvadásokat, ha minden rendben, akkor a végén, vagy fektetéstől én is Clexanet fogok kapni. :( :( Szóval Share sorstársak leszünk. Hányinger még mindig tartósan vendégem, jó lenne már átadni valakinek. :) :) Remélem a szeptember babaesőt hoz a másik topicra.

Viki, Te dolgozol? Bírod még?

Mot, tök jó, lassan megtudjátok, hogy fiú vagy kislány. :) Szeretnétek tudni?

Zuzmó, parafelhők jönnek-mennek. Hol ilyen, hol olyan, ez gondolom végig ilyen lesz.

Lányok egészen felcsigáztatok, a Csalogány u. nincs is tőlünk messze... Bár megfogadtam nem veszünk semmit.

Mindenkinek szép napot.

Lucia
lucia1
 
 


Lucia!

Mi se vettünk még semmit a babucinak!!! :)
(bugyi, melltartó)

De, jó élmény volt a Brendon katalógus után!!!!


:)
mot
 
 


Sziasztok!

Mot örülök, hogy nektek is tetszett a baby fun :)
Remélem ok lesz az AFP, de ha nem akkor se izguljatok, tudod csomószor nem mutat jó eredményt.

Zuzmó anyu de jó látni :) Meddig tart ez a pörgés nálad? Múltkor voltam Tescoba, ott vagy úgye? Mondom beugrom megnézlek :) de rájöttem nyaralsz :)
Nekem is a 20. hét körül kezdett látszódni amuyg utána meg egyre látványosabb lett, szóval ne izgulj :)
A székrekedés gáz lehet :( Nekem pont az ellenkezője, de baba előtt is igy voltam, pedig semmi bacim nincs. Csak sok gyümit meg folyadékot iszom.

Lucia semmi megoldás a hányingerre? Az a kólás dolog sem jött be?

Én tegnap voltam totál rosszul. Mostanában semmi étvágyam és ha igen akkor tésztás dolgokat. Tegnap délben egy kis mákos tészta, délután 1 szelet pizza haverokkal. Na félóra múlva olyan rosszul lettem azt hittem belepusztulok. Görcsök, felfújodtam, hányinger, hasmenés, sehogy nem volt jó. A hasam meg olyan hangokat adott ki mintha egy oroszlán üvöltene bennem, erre Niki gondolom megijedt, mert rugdosot, ami nagyon jól esett a hányinger mellé.
Mára ok minden. Ma megyünk szülésznővel találkozni.

Rozus irta asszem hogy neki nyomodnak fel a bordái vagy mi..na nekem most kezd, nem kellemes :)

Na megyek is készülödni, puszi mindenkinek :)

Kép
chesti
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!!!
:) Kép
mot
 
 


Sziasztok!

Hányingerrel küzködő kismamik, most olvastam egy tippet a kismama magazinban. Gondoltam bemásolom nektek hátha segit.

Keressük meg az alkarunkon az akupresszurás pontot: tenyerünktől 3 újjnyira lefelé nyomjuk meg középen határozottan és hosszan, legalább tiz mp-ig az alkarcsontok közti részt.

Tea tipp: Forrázunk le egy kávéskanálnyi száritott borsmentalevelet egy deci vizzel. 15 perc múlva szűrjük le és hűtsük le. Kortyonként iszogatva csökkenti a hányingert.
chesti
 
 


Sziasztok!

Chesti, nyomogattam én, de nem vettem észre, hogy használt volna. Talán jobban kellene hinni. :shock:
Teát ki fogom próbálni. Bár - kopp, kopp, kopp - a Magne B6-ot mióta rendszeresen szedem (3x) egész jól elvagyok. CSak időnként tör rám egy nagyobb rosszullét!
Mi volt a szülésznőnél?

Lucia, sajnálom a szurizást. :( De te magad is írtad, hogy a babáknak nem lehet baja tőle. Mi pedig már kibírjuk még ezt a pár szurit, nem igaz? :wink:
Hja! Ami esetemben, napi 1-gyel számolva a szülés várható napjáig összesen 230 szúrást fog jelenteni - ebbe már beleszámoltam, amit beadtam.
Hányinger-elkergető sugarakat küldök feléd! Szerintem fönt vannak rá jelentkezők. :)

Zuzmó, én is mindentől felfújódok délutánra, függetlenül attól, hogy mit eszek. Viszont reggel nincs problémám. Sok-sok rostosat egyél, és a 2 l folyadék a minimum. :wink: Azon túl, hogy gyümölcsöt is fogyasztasz próbálj meg beiktatni az étrendedbe müzlit, zabpelyhet, zabkorpát, búzakorpát, kölest, barna rizst. Recept-ötletekkel szívesen szolgálok. :lol:

Mot, AFP?

Tegnap voltam saját dokimnál. Megvizsgált. Méhszáj teljesen rendben. Nem tudtam meggyőzni arról, hogy a gyerekem idősebb a menses szerinti terhességi kornál. Vagyis meggyőztem arról, hogy az inszeminációtól számoljuk, de a papírra mégiscsak 8. hetet írt, holott éppen tegnap volt a kis drágám 9. hetes.

Így ma terhesgondozóban is 8. héttel írták be a kiskönyvbe.
Találkoztam a védőnőmmel. Ami nagyon vicces, hiszen a lány fiatalabb nálam, és egy általános iskolába jártunk (sőt a húgomnak évfolyamtársa is volt). Egyébként kedves, szimpatikus csajszi. Kb. fél óra alatt végeztünk is. 2 hetente kell majd járnom. Akkor mindig lesz vizelet-vizsgálat és súlymérés. Ennek én részemről örülök. Figyelemmel tudom kísérni rendszeresen. Az utóbbi hetekben nem igazán jönnek be a nyers dolgok. Jóval kevesebb salátát, gyümölcsöt eszek, és inkább nekem is a kenyér- és tésztafélék jönnek be, mint Chestinek. Ezektől elmúlik a rosszullét, a gyümölcstől viszont, ha magában eszem ég a gyomrom, utána kell valami szilárdabb. Szóval jó úton haladok az elhízás felé. :oops:

Chesti és Rozus, kakaó helyett érdemes lenne kipróbálnotok a Karob-port. Természetesen édeskés ízű, és kevesebb benne a kalória. Meleg tejben/vízben ugyanúgy oldódik, mint az instant kakaó, és az íze is hasonló.

Chesti, légyszíves a táblázatba beírni, hogy a genetikai uh-m szeptember 8-án lesz. Addig nem fogom látni a kis drágámat. :(

Kép
share
 
 


Jó reggelt Mindenkinek! :)

Ma megy kedvesem a védőnénihez, AFP eredményért!!! Izgulok, de tudom, hogy minden rendben lesz!!!!! :)

Délután felírom az eredményt!!!!

:)
mot
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: