Új privát üzeneted érkezett!

Ez a CTG-s dolog engem is érdekelne, mert nekem tuti, hogy a kórházban fogják csinálni, mondjuk még "csak" 31 hetes vagyok, de jobb előre tudni, hogy mi és, hogy fog történni. Kezdek eléggé izgulni már, hogy hogyan és miként lesz. 1-2 napja elkezdett szúrkálni a hasam alja, belenyilal meg olyan "nehéznek" érzem néha, van amikor leülök úgy érzem mintha "ráülnék valamire" meg néha ilyen mensis görcs szerű valami is, de az szinte alig észrevehető. Ezek lennének a jóslók??! :S Szeretném, ha még minimum a karácsonyt megvárná és jólenne, ha az újévet is, mert addigra már 36-37 hetes lesz. De félek kicsit, hogy mik ezek :S
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Anncsa, ilyen kis apró szúrás nekem is szokott lenni, állítólag ez természetes, de elhiszem, hogy ijesztő... Én egyébként szedek Magne B6-ot, ezt még a dokim mondta, amikor a 20. hét környékén egyszer görcsöltem. Eleinte úgy szedtem, hogy csak amikor keményedett, görcsölt a hasam. Aztán a múltkor mondta, hogy a jósló fájásokra is jó, úgyhogy most már minden nap szedek reggel és este is. De nekem pl. az is segít, hogy ha ilyenkor lepihenek, és tényleg tudatosan semmit se csinálok, nincs boltba rohangálás, meg csak lemegyek a pékségbe, gyógyszertárba stb. Hanem tudatosan itthon ülök. Ilyenkor általában már másnapra sokkal jobb :) 
Én pénteken megyek a dokimhoz, rákérdezek majd én is a ctg-re, mert szombaton lesznek a babik 34 hetesek. Gondolom lehet, hogy nálam el is kezdik kicsit előbb, mert hogy ketten vannak. Egyébként, amikor még nem volt dokim, akkor én mindig telefonáltam a terhesgondozóba és az asszisztens adott időpontot vizsgálatra. A ctg-t is ott csinálják, úgyhogy gondolom így működik ez is. Orvos mindig van ott rendelési időben, az azt hiszem 7-13 között van. Meg az asszisztens azt is meg tudja mondani, hogy ki mikor rendel.
majorranna
 
 


Magne B6-ot a 36. hétig érdemes, utána már nem ajénlott, mert nem fog beindulni a szülés. De addig tényleg jól tud jönni. 

Anncsa, vagy csak haskeményedés, vagy kis jóslók. Amíg nem kezd rendszeressé válni, addig nincs gond.
Te 17. kerületi vagy? Onnan jössz a Jánosba szülni?

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 

 
 

Szedem a magne b6-ot már a teresség eleje óta, de mostmár csak akkor ha görcsöl, viszont nem az félelmetes, ogy görcsöl, hanem h más a jellege, de kibírható végülis, általában egész nap fekszem. 
Igen 17 keres vagyok, a Pesti úton lakom,  a központtól nem messze. csak nem te is 17 keres vagy? :) Igen a Jánosba, választott a dokim.Amúgy meg az Imrébe kéne mennem mert Érdre vagyok bejelentve, az lenne a kórházam :)
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Első baba? Lesz idő beérni? :)
Mi az első fiam születésekor még a 17. kerben laktunk, Rákoscsabán, őt a kistarcsai kórházban szültem, 10 percre volt tőlünk, de én eleinte nagyon sajnáltam, hogy a másodikat nem tudom ott. A 2. kerülettől elég messze lenne..

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Igen az első! Gyönyörű Hercegnő lesz, Vikibaba:)
Lesz sztem bőven, vérvételekre járok csak be egyenlőre meg majd ctgre fogok, mert a dokim am a magánrendelőjébe szokott vizsgálni. De amikor megyek tömegközlekedéssel szoktam menni és úgy is max 1 óra alatt bemtvagyok. De van kocsink azzal meg forgalomtól függően fél óra, ha dugó van max 1 óra alatt bentvagyunk. 17 hetesen bekerültem pár napra és akkor is volt forgalom, de bentvoltunk 1 óra alatt. A korház meg nekem mind1 hol van, a doki a lényeg, többet is hajlandó lennék utazni. Extrém esetben meg amúgy még az éjszakai is "háztól házig" visz, meg ott van a mentő is :D
Te kinél szülsz? van fogadott dokid?

Itt 1 sztárfotó a csajsziról! :)
Hercegnő <3
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


Nekem most nincs fogadott orvosom, de eddig akárkivel találkoztam a kórházban ultrahangokon, most a terhes ambulancián is voltam, mindenki nagyon kedves volt, egyelőre nem aggódok, amiért nincs. :)
De jó ez a kép a babáról! Mi 2x voltunk 4d-zni, de mindig úgy rá volt fordulva a méhlepényre, hogy nyomtatni is inkább a talpacskájáról kértünk képet, mint az arcáról, mert azon úgysem látszott rendesen.. :P

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Sziasztok! Én március elején, de lehet, hogy február végén fogok a Jánosba szülni és januártól igyexem a szüléselőkészítőbe is bekapcsolódni 


Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Kezdd el januárban, mert oda felgyalogolni felér egy kisebb túrával :)
majorranna
 
 


@majorranna:


Oké!  Túracipő, 2 heti hidegélelem 

Jön még valaki???????

Lilypie First Birthday tickers

Daisypath Easter gifts tickers
lilili
 
 


Lili, én már végigjártam. Szerintem egyébként tök hasznos volt, főleg azok a részek, amelyek a helyi protokollokról, sajátoságokról szóltak. Úgyhogy hajrá! :)
majorranna
 
 


Így van! Nekem is ma lesz az utolsó, én is hasznosnak találtam, pedig már második gyerek, de a Jánosban először szülünk. Szóval érdemes végighallgatni!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Kedves fórumozók!
A Semmelweis Egyetem végzős dietetikus hallgatója vagyok, és szeretném a segítségeteket kérni a szakdolgozatomhoz. Toxémiás kismamák/anyukák táplálkozási szokásait vizsgálom! Kérlek Titeket, töltsétek ki! Köszönöm!

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... =send_form
fimy
 
 


sziasztok!

Én is Jánosos vagyok. Az ikreink májusban jönnek.Mennyivel hamarabb kell eljárni a szülésfelkészítőre?

Köszönöm a korábbi infókat, végigolvastam, jól jöttek!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Üdv!


Én nem ikrekkel 29-30 hetesen kezdtem járni, volt, ami kimaradt, azt még maradt idő a következő turnusban bepótolni.  ;)


Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Szia Leia!
Én is ikreket várok, és decemberben érkeznek (jan. 12-re vagyok kiírva, de a dokim azt mondta, addig biztos nem bírják ki, így a december közepére-végére készülünk). 
Én nov. 21-én kezdtem el, és múlt héten fejeztem be, ami azt jelenti, hogy mikor befejeztem akkor voltam 33 hetes és pár napos. Nem bánom, hogy így csináltam, mert szerintem max még ezen a héten bírtam volna elmenni. Nagyjából két órásak az alkalmak, és elég sokat kell gyalogolni ha bkv-val mész. Holnap lesznek a babik 35 hetesek, jövő héten én már tuti nem bírnék ott ülni két órát.
majorranna
 
 


@majorranna

Köszönöm, akkor olyan 25-30. hét között fogok menni.


leia8207
 
 


És hogy bírjátok, ikres mamik? Én már a második trimeszter végefelé olyan nehézkesnek éreztem magam, pedig korához képest is picike a babám.. Jól vagytok?

Ezt el kell mondanom, ma 2 ikertojást is felütöttem egymás után, mikor főztem! 


 


Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


@szantre:  Én még csak most járok majdnem a felénél, egyenlőre jól, bár már nem dolgozom(tanár vagyok), a napi 6-7 órát már nem bírnám. A hátam kezd fájdogálni, de amúgy még minden oké.

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Ilyen ikertojásos sztorink nekünk is volt :) 
Én kb. 34. hétig elég aktív voltam, már mindenki mondta, hogy inkább pihenjek, feküdjek, de elég sok energiám volt. Igaz, kb. a 30. hétttől már lényegesen lassabb tempóban mozogtam meg csináltam dolgokat :) Kb. most egy hete érzem, hogy iszonyú fárasztó már minden, most már nem is nagyon mentem sehova. De nem is a méretük miatt, mert nincs nagy hasam, azt mondják, nem is látszik, hogy ketten vannak. Igaz, első babák. A munkát én is hamar abbahagytam, mert én meg szocmunkás vagyok és elég sokat kellett volna menni meg utazgatni, így azért könnyebb volt:)
Szantre, ti mikorra várjátok a babit? 
Leia, neked van választott orvosod?
majorranna
 
 


Én a módosított terminusom szerint most végülis dec 27-re vagyok kiírva, de a baba picit picike, olyan 2 hét lemaradásban van, úgyhogy remélem nem lesz gond, mert ijesztgetnek IUGR-rel meg kórházba befekvéssel (most is saját felelősségre vagyok itthon, mert az egyik doki, akinél a terhes ambulancián voltam meg is írta a papírt, hogy befektet..), de a nagyobbat nem tudom csak úgy 3-4 hétre félretenni, meg amúgy jól is vagyunk a bébivel, a szülőszobán is megnyugtatott a másik 2 doki, hogy rendben van eddig minden, hetente ctg, uh, de azért csak saját felelősséges papírral engedtek haza..

És amúgy nincs saját orvosom, és itt érzem a hiányát, mert minden doki mást mond..
De mostmár csak egy kicsi van hátra, eddig minde okés, csak maradjon is így. :)

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Hú, na én pont emiatt döntöttem végül is a saját doki mellett, bár viszonylag későn, olyan 17-18. hét környékén. Jó, addig meg végül is mindig megnéztem vagy megkérdeztem, hogy mikor rendel, aki végül a dokim lett és akkor mentem. Szóval nem is a szülés szempontjából, mert az, hogy ki jön oda a végére nekem majdnem teljesen mindegy, fontosabb volt, hogy a terhesgondozás alatt ne mondjanak többfélét. 
De szerintem így is oké, nyilván van aki így csinálja, más meg úgy, ettől még egyik sem rosszabb a másiknál. Nekem elég laza dokim van, mert végül is ahhoz képest, hogy két baba van, csak jövő héten megyek az első ctg-re. De igazából nem bánom, mert én is tök jól vagyok. Jövő héten a szülőszobát is megnézzük végre, mert csak ott van ikres ctg. Drukkolok, hogy továbbra is legyen minden rendben!:)
majorranna
 
 


@majorranna
Igen, az ifjabbik Petróczi István. Nagyon szimpatikus, maximálisan meg tudok benne bízni.



Én is bírok még, de érdekes, hogy előző éven ugyanekkor simán bírtam a nagy vendégeskedést, főztem, sütöttem, egyebeke, tegnap éreztem, hogy kezd sok lenni, nincs már annyi energiám vendégül látni 6-8 embert...

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Jaj, lenne még egy kérdésem is: a szülésfelkészítőre jöhetnek az apukák, ugye?Vagy ez csak kifejezetten nekünk szól, anyukáknak?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Jöhetnek, hogyne!
Nekik is hasznos!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Ó, ennek örülök!

És van valami gyakorlati dolog is? vagy csak minden alkalommal mese-mese mátka? 

Úgy értem, mutatnak valamit, csinálunk valamit, vagy mindig csak előadást hallgatunk?

Sokan szoktak lenni?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Leginkább előadás, a szülőszobáról vetít egy videót, amiben körbejárják, megmutogatják, mert 100-200 embert csak nem vezethetnek végig egyszerre ténylegesen a szülőszobán. Illetve az újszülött résznél képekkel is illusztrálva vannak, hogy milyen a sárgaság stb.
És az újraélesztős tanfolyamon egy játékbabán megmutatja a főorvos asszony a lélegeztetést, szívmasszázst, de azért az is erősen előadás jellegű.
Ettől függetlenül szerintem nagyon élvezetes és gyakorlati dolgokról van szó. Majd meglátod! ;)

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Igen, elég sokan vannak, ezért inkább előadás. De szerintem is hasznos ennek ellenére is. Nekem főleg az a része volt segített sokat, ami a kórházi szokásokról, protokollról szólt. Az újraélesztésen én nem voltam, mert előtte én már voltam a gyermekmentőknél ezen: http://www.pbt.hu/mgya/index.php/jelentkezes-tanfolyamra.html
Ha szeretnétek ebben elmélyedni, akkor csak ajánlani tudom, mert nem csak az újraélesztésről szól, hanem végig veszik az összes jellemző gyermekbetegséget, lehetséges baleseteket, azok kivédését. És ott lehet próbálgatni is elég hosszan az újraélesztést meg hogy fulladás esetén mit kell csinálni. És ingyenes. És tényleg tök színvonalas volt szerintem.
majorranna
 
 


Én is néztem ezt a gyemekmentős tanfolyamot, szeretném megcsinálni.

Érdemes amúgy más szülésfelkészítőe is elmenni? Dúlákhoz vagy egyéb "magán" helyekre?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Én jártam kéthetente egy dúlához kismama csoportba egy ideig, szerintem az is hasznos volt, sok dolgot helyre tett, meg mivel nem voltunk sokan, sokkal bensőségesebb volt, mindenki tudott kérdezni, beszélni, olyan témákról volt szó, ami kifejezettten érdekelt minket. Szóval nekem jó volt :) Mondjuk ezeket a dolgokat nyilván a védőnővel is meg lehet beszélni, de nekem jobban esett ebben a közegben, mert bár aranyos a védőnőnk, vele valahogy mégsem beszélgettem volna ilyen dolgokról.
majorranna
 
 


@majorranna:  elmondod, hova jártál? kíváncsi lennék... Lenne még kérdésem:-) A légzéses dolgot hol tanulja meg az ember lánya? Ahogy a fájások alatt kell lélegezni? Vagy ez nem nagy cucc, nem kell tanulni, mert jön magától?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


itt a szülésfelkészítőn is van egy téma a légzéssel kapcsolatban, grafikonokkal meg ilyesmi, de ezt inkább otthon gyakorolni kell, itt csak végigsorolja a szülésznő. De szerintem jön is magától, a szülésznő is segít majd élesben :)


Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


@szantre

Köszi!


Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Ide jártam: http://csalad-szuletik.hu/varandos-klub-4/ 
Nekem tök jó volt, barátságos, beszélgetős, nagyon helyes a dúla aki tartja. 
A légzésről emailen is küld át a szülésznő anyagot, gondolom érdemes próbálgatni. Bár én nem próbálgattam, abban reménykedem, hogy jön magától, meg majd mondják. Valahogy sose tudtam rávenni, hogy nekiálljak gyakorolni.
majorranna
 
 


Köszi, megnéztem, lehet, hogy egyszer kipróbálom!

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Nekem még van egy elég hülye kérdésem: tegnap kiderült, hogy kislányaink lesznek. Mivel már 6 éve várunk babá(k)ra, ezért már rég megvannak a neveik. Most van elképzelésünk, hogy melyik tulajdonságú melyik nevet kapja. Node amikor megszületnek(akárhogyan is), honnan tudom, melyikük volt melyik? 

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Én úgy tudom van valamennyi türelmi idő - 12 óra vagy ilyesmi - amíg eldöntheted, hogy mi legyen a neve. Meg az ikreket szokták A és B babáknak nevezni, lehet a dokik valami alapján mégis be tudják azonosítani őket. Például a végefelé, mikor már nagyok, lehet, hogy nem is tudnak helyetcserélni, és akkor egyértelmű, hogy melyik-melyik, az születik előbb, aki lejjebb van..

De ezek csak spekulációk persze. Csak izgalmas volt a kérdés :)

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Igaz, hogy nekünk egy fiú egy lányunk lesz, de amíg nem tudtok, addig az elhelyezkedésből különböztettük meg őket. Kb. a 20. hétre állt be, hogy pontosan tudtuk melyik "A" baba és melyik "B" baba. Aztán kiderült, hogy "A" baba a kisfiú, "B" baba a kislány. És azt tudtam, hogy "A" baba azért "A" baba, mert ő van előlrébb a méhszájhoz képest, tehát ő fog előbb megszületni. 
20. hétig nekem nagyon összevissza és folyton egymás hegyén hátán voltak, addig nem tudtam melyikük mozog éppen. De ahogy nőttek, szépen elfoglalták a helyüket, és még mindig ugyanúgy vannak :)
majorranna
 
 


Ó, köszönöm, akkor ezek szerint van esély, hogy tudjuk, melyik melyik. Tegnap az uh-n abban 20 percben is folyamatosan mozogtak...

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Tudom, nekünk is ez volt, kb. 20. hétig egymás hegyén hátán egy kupacban voltak és folyton mozogtan. Aztán ahogy nőnek egyre kevesebb a hely, és egy idő után szépen mind a ketten megtalálták a helyüket, és most már azon belül mocorognak. Szóval ahogy telik az idő egyre inkább megkülönböztethetőek lesznek. Én pl. most már azt is tudom, hogy melyikük rúg vagy bokszol vagy csuklik éppen. :)
Nekünk a tegnapi uh-n már kb. semmit se lehetet látni. Persze a doki nyilván látja, de én már elvesztettem a fonalat, hogy éppen melyikük testrésze látható. A kis buksikat mondjuk felismerjük, de más testrészük már egyben rá se fér a képre :)
majorranna
 
 


sziasztok! Képzeljétek, péntek este egy órát beszélgethettünk az orvosunkkkal a szülésről, kórházról, a "folyamatról". A doktor úr az egyik, épp nem használatos szülőszobába vezetett minket, megmutatta, hogy mik állnak rendelkezésre, elmondta, hogy miként fog zajlani a dolog. Ikreseknél alap a két szülésznő, a két gyerekorvos, és sajnos protokoll a gátmetszés. Van kád, fittlabda, őnála lehet bárhogy vajúdni.

Sokmindent átbeszéltünk, úgyhogy a szülésfelkészítőre így nem kell elmenjünk. 

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


De jó fej, hogy így átbeszéltétek már most! Amiket beszéltetek nekem az volt a hasznos része a felkészítőnek. Igazából a többit el tudod olvasni bárhol - gondozás, első napok, stb. Ott van az ikres ctg is fent, a szülőszobáknál:) Akkor jól értettem, hogy ha minden oké, neked is engedi a természetes szülést? Az tök jó! Mármint, hogy nem mondja meg így előre, hogy ekkor és ekkor császár. Hát a gátmetszés meg egy dolog, még az is lehet, hogy menet közben kiderül, hogy mégse kell. Azért az ikerbabik nem szoktak olyan nagyok lenni, meg ahogy kivettem a szülésznő szavaiból, igyekeznek gondot fordítani a gátvédelemre. Szóval még ez is alakulhat másképp :)
Szantre, ti hogy vagytok?
majorranna
 
 


Azért én így második gyerekkel is azt mondom, hogy nem volt fölösleges a szülésfelkészítőre eljárni. Valódi újdonság nem volt, de azért nekem jó kis ráhangolódás volt :)

@majorranna
Jól vagyunk, köszi! Növöget a bébi, úgy tűnik, most húzott bele, mert kezdi behozni magát, már csak egy héttel mértek kisebb méreteket, mint az átlag (de +/- 2 hetes eltérés az átlagtól az normális, hisz vannak kisebb-nagyobb babák) - már levették rólunk az IUGR státuszt is. Még jó, hogy nem hagytam magam befektetni.. szegény nagyobbam eléggé kikészült volna..

Nektek is már csak hetek vannak hátra, ugye? Akkor megvárja a doki nálatok is, hogy magától induljanak be a dolgok, nem lesz programcsászár az ikrek miatt?



Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Ó, de jó, hogy belehúzott :) Múlt héten nekünk is kevesebbet mért már a doki, és 1-2 hét lemaradást mondott. Bár ő azt mondta, hogy nem kell aggódni, mert ikreknél a betöltött hetek száma számít. Szerintem ők meg most lassultak le, mert már kevesebb a helyük. Nekem is volt egy kis kalandom a tüdőérlelőlvel, hogy akkor most be kell-e feküdni vagy sem, de szerencsére a dokim kibulizta, hogy ne kelljen, hanem adják be az osztályon ambulánsan. 
Hát igen, nem sokára talán már jönnek, de igazából nem lehet pontosan tudni, most már elmúltak 36 hetesek. Eddig úgy tűnik még elég jól elvannak bent. Végül is múlt héten azt mondta a dokim, hogy most már megnyugodhatunk. Én igazából úgy szeretném, ha karácsonyra már itt lennének velünk, de hát ők döntik el :) Eddig elég jó eséllyel indulunk a természetes szülést illetően is, azt mondta a dokim, hogy ha addig nem történik semmi, akkor 22-től igyak málnalevél teát, az segít ellazulni meg kicsit a méhszájon lazítani. Szerencsére a program császár szóba se került, ő is azon a véleményen van, hogy megpróbálhatjuk természetes úton, ha minden oké. Azt mondta, hogy legtöbbször fájásgyengeség szokott előfordulni ikreknél, akkor viszont ha ez lesz, akkor császárt javasol. Szóval még az is lehet, hogy egyszerre leszünk bent :) Te gondolkodtál az alapítványi szobán?
majorranna
 
 


Jajj de jó! Nagyon jó helyük van akkor, ha még vígan növögetnek. Ügyesek vagytok! Ki a dokid, jófejnek tűnik :)

Én is nagyon bízom benne, hogy vagy karácsonyra már otthon leszünk, vagy kihúzzuk legalább dec 25ig. De majd meglátjuk. Én szeretnék alapítványi szobát, leginkább 1ágyasat, akkor senkit nem zavarna, ha esetleg éjjel is sírna a baba, mert én szeretném magamnál tartani végig. Első babával mondjuk jó volt, hogy volt egy szobatársam, aki már tapasztaltabb volt, és egy csomó mindent mesélt, szóval annak is megvan az előnye.


Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


Na, én is ezért szeretnék alapítványi szobát, vagyis ezért gondolkodunk rajta. Én is azt szeretném, ha velem lennének majd végig, és nem tudom, hogy esetlegesen a szobatársakból milyen reakciót váltana ki, ha az egyikük sír, mert nyilván rögtön nem fogom tudni egyszerre megvigasztalni mindkettőjüket. A kislány egyébként nálunk is Hanna lesz :) 
Tényleg jófej a dokim, a vargaanikó az, eléggé egy hullámhosszon vagyunk meg nekem tetszik a hozzáállása, hogy nem pátyolgatott agyon, meg nem úgy kezelt mintha beteg lennék, hanem hogy ez teljesen természetes. Meg amiatt sem stresszelt, hogy ikrek, és nem mondta, hogy ez és ez lesz és pont, hanem igazából még most is az van, hogy nem lehet ezt így előre megmondani, meglátjuk hogy alakulnak a dolgok, hogy vannak a babik. Szóval én örülök, hogy végül nagy nehezen amellett döntöttünk, hogy legyen választott dokim. 
Ja, meg egyébként az egyágyas alapítványiban a látogatók is simán bejöhetnek, azt mondták az előkészítőn, nem? És akkor nem a  folyosón kell őket fogadni, meg nem a folyosóra kell majd kitolni a kismanókat.
majorranna
 
 


Nagyon izgulok értetek, maradjanak addig benn a manók, ameddig csak szeretnének és jó Nekik

Ez az alapítványi szoba jó dolog, bár én is azon dilemmázom, hogy jobb egyedül, de kaphatnék tanácsokat is. Nekünk azt mondta doktorúr, hogy a szülés után beszélünk erről, és akkor épp aktuálisan meg tudja mondani, mi a helyzet szobafronton.

Várjátok már? Izgultok vagy aggódtok?

Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 


Igen, nem lehet előre foglalni alapítványi szobát, hanem majd ott kiderül, hogy van-e. Ha nincs akkor később is át lehet költözni. Persze az is jó tud lenni, ha vannak szobatársak és van kivel beszélgetni. De van 2 ágyas alapítványi is :)
Én igazából általánosságban nem izgulok. Persze, vannak helyzetek, amikor jobban rám jön a para, pl. ma, amikor nem mocorognak annyit. Ilyet már régebben is csináltak. Végül is tudom, hogy vannak napok, amikor nem annyira aktívak, de attól még rám tudják hozni a szívbajt :) De aztán most estére megint élénkebbek lettem szerencsére. Bennem inkább türelmetlenség van, mert már annyira várom őket, és már annyira szeretném kézben fogni őket. De próbálom visszafogni magam, hogy ne érezzék, hogy sürgetve vannak, és hogy azt érezzék, addig maradnak, amíg szeretnének :)
majorranna
 
 


Én inkább a "szervezés" részén aggódok kicst, hogy hogy lesz a nagyobbal, hogy tudunk majd elindulni, Márkot a nagyiéknak átadni, főleg, ha éjszaka kezdődik .. Remélem a téli szünetig még bent marad, aztán jöhet, amikor szeretne.

Én meg ma azon paráztam, hogy annyira nagyon mozgott, hogy szinte fájt, olyan dudorokat csinált, azt hittem kigyalogol az oldalamon.. :) 

Leia, ti is félidősök vagytok már!

Réka [szantre]

Kép
Kép
szantre
 
 


@majorranna: Pont tegnap én is ezen paráztam, egész délelőtt csendben voltak. Aztán szerencsére estére jobban megjött  a kedvük a bulizáshoz. De a frász jön rám is...főleg, hgy egy kedves okoskodó azt mondta nekem, napi 10x mozogniuk kell, meg számolni is kell, mennyiszer mozognak. Így is elég aggódás az egész...


@szantre: Pont ezen gondolkodtam, hogy akinek van már gyerkőce, hogy oldja meg? Főleg ha éjjel kezdődik a  szülés? De akkor Nektek a nagyszülők mozgósíthatók.

Hát igen, félidő...el sem hiszem. Pedig gondolom, most jön a java.


 


Család a kettes számrendszerben: mi ketten két kislánnyal és két kutyával

Kép
leia8207
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: