Új privát üzeneted érkezett!

Szia Nadimo!

Abban szeretném a segítséged kérni, hogy Barnusnak némelyik széklete nyálkás. Tegnapelőtt pl. egész nap nem volt széklete és tegnap reggel volt csak, de az elég nyálkás volt és sárga. Csak anyatejet kap.
Nem tudom, hogy ez normális-e vagy sem, és inkább vigyem el a doktornénihez.

Köszönöm elére is a választ!

KépKép
kutyfül
 
 


Sziasztok !

Ágica : privi ment :lol:


dadomi :

:lol: Egyetértek veled, főleg az utolsó mondatod nagyon találó. :wink:
A babának az anyatej a legjobb táplálék, és minél tovább tud szopizni annál jobb. Ha esetleg szopizni már nincs mód valami miatt, akkor is jó ha még azért anyatejet kap amig csak lehet.

Nekem mindkét gyermekem 2 éves korukig szopiztak.
6 hóig csak anyatejet kaptak, aztán a lánynál el tudtam lassanként kezdeni a gyümit, aztán a többit szép sorban. A kicsivel nem volt ilyen könnyű, még 9 hónaposan is csak cici kellett neki, mást még véletlenül sem fogadott el. A védőnönknek nem nagyon tetszett, bár ő nagyon jó fej, fiatal, jól megértettük egymást, mégis forszirozta a hozzáetetést, hogy kapjon már mást is az anyatejen kivül. De egyszerüen nem ment, nem fogadott el semmit.
Én pedig próbálgattam szépen - lassan kevés sikerrel.
Egy este virsli volt a vacsi. A kicsi elkapott egyett és megette , majd megőrült érte. Csak lestünk. Féltünk nehogy megfulladjon, hisz addig nemigen volt darabos a szájában. Másnap már pöri -nokedlivel volt az ebéd , és azóta is imád mindent , nem válogatós.
A védőnö persze teljesen kivolt, hogy semmi átmenet nem volt, de hát mit tettem volna ? A kicsi tudta mikor van szüksége más ételre, persze a szopi tovább ment és végül azt 2 évesen hagyta el. Egészen másként történt a hozzátáplálás mint amit a könyvben irnak. :oops:



folyt . köv. :wink:
nadimo
 
 


Sziasztok Lányok!

Szóval már kérdeznem sem kell, hála az égnek elég olvasnom.:-)
De mégis!
Szerintetek a védőnők miért nyomják ezerrel a forralt cukrozott vizet????
Az én védőnőm is mondja, ha szomjas a baba, cukorral felfőzött és lehűtött vízzel kínáljam. :shock:
Kicsit kiakadtam...
Valami tudományos magyarázat???? :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Timesz, Fridus!

Megpróbálom leirni a gondolataimat, olvassátok el, talán találtok valami használhatót benne...


A könyvekben ugyebár az szerepel hogy az újszülött alvásigénye 16-20 h körül mozog. Magyarán majdnem egész nap alszik, kivéve a szopi -etetés időszakát. Nos ez azért már itt gyakran megdől és ez a baba inkább csak a könyvekben van a tapasztalat más. ( személyes )

Az igaz , hogy a baba alvásigénye újszülött korban a legnagyobb, aztán ahogy nő a baba az alvásgény úgy csökken , és kb. 1 éves korra alakul ki de még akkor sem stabilan.

Azért is nehéz tanácsot adni ebben a kérdésben.
A baba alvásigénye és eloszlása /nap minden gyermeknél egyénileg változik, a saját biologiai ritmusuktól függ.
Egy nagyobb csecsemőnek az alvási igánye kb 12-14 h,( ebből kb. 10 h éjszaka + a többi a nappali szundi ) tehát nálatok Timesz ez a mennyiség meg is van. Igaz napközben többször alszik kevesebbet és inkább délutántól kezdi meg a hosszabb alvást. A leirtak alapján én azt próbálnám meg , hogy a reggeli alvás-evés után megpróbálnám alvás nélkül kihúzni valahogy ebédig,a délelötti órákra tervezném a sétát, játszást és inkább ha már nagyon fáradt és félő hogy nem tud ettől enni, akkor előrébb hoznám az ebédet egy picivel, és utánna raknám le egyből, hogy aludjon egy nagyobbat. Esetleg a körülményeket lehetne alakitani olyan szempontból hogy talán jobban segitsen a nyugodtabb pihenésben ( pl: pici félhomály, csend , saját kis kuckó stb ) Akkor talán kipihentebben ébredne és jobban kihúzná délutánig-estig. Nektek nem is kellene sokat tolni, ( kb . 1 1/2 -max 2 h -át )ennyit talán kicsinyenként sikerülne is. Persze nem egyik napról a másikra.

De ez csak egy elképzelés, egy tipp részemről.
Az viszont biztos, hogy eleinte mindig a délelötti alvást próbáljuk meg kiváltani valami mással, mert a reggeltől - délig tartó idő jóval kevesebb mint déltől estig, ezért jóval könnyebben módositható-alakitható.

Fontos viszont, hogy a picit ne korlátozzuk az alvásában, ha nem megy a pici módositás sem akkor hagyjuk aludni ahogy neki jó, elöbb utóbb magától is be fog állni minden. Ők még nagyon kicsik. Ezek a napirendek inkább nekünk felnötteknek lényegesek, mert igy jobban tudjuk szervezni a saját elintézni valóinkat is, de inkább mindig elsősorban a gyermekünk igényeit tartsuk szemelött .

És egy találó mondat : a neten olvastam nemrég..
Az a napirend amire azt hiszed hogy kialakult ,és aztán másnapra borul az egész. ( lehet hogy nem szó szerinti, de a lényeg benne van )

:oops:


Fridus remélem te is találsz valami használhatót a soraimban, és fel a fejjel, nem vagy egyedül.. nekem még a mai napig sem alszik nyugton végig egy éjszakát a kicsi pedig lassan 5 éves.
Hajnal tájékán átkiabál én vissza"kiabálok " hogy minden OK aludj nyugodtan és ennyi. Valahogy ez szükséges neki a nyugodt, pihentető alvásához. :( :oops:


Kutyfül: örülök neked :lol:

Az anyatejes babák széklete nagyon változó. Ez a változás jelentkezhet mind az állagában mind a szinében.
Az anyatejes széklet krémes, sárga, de az is elfogadható ha kicsit habosabb, nyálkásabb esetleg picit darabosabb. Szine is változhat a sárgától a zöldig bezárólag .
Ha a babád jól fejlődik, nyugodt, jókedvű , a széklete nem véres stb. akkor nem látok aggodalomra okot. Ez belefér a normálisba.
Ettől függetlenül én ilyenkor mindig azt tanácsolom, hogy ha ez a tünet esetleg napokig fent áll, vagy más tünettel is társul, illetve a baba közérzetén negativ tüneteket észlelsz, inkább mutasd meg őt orvosnak. Tudod inkább többször hiába, mint egyszer késön.

Puszi :wink:
nadimo
 
 


Nadimo! Nagyon köszönöm a választ és a megnyugtatást!!! Tegnap óta kicsit nyűgösebb, de lehet ettől az időváltozástól. Mindenestre figyelem és ha nem változik, azért megnézzük a doktornénit!
:wink:

KépKép
kutyfül
 
 


Nadimo, köszi a választ, kipróbálgatom én is. Ma vettem csipkebogyó és baba teát a kislurkómnak, és ha ettől sem jön meg a széklete, akkor pár nap múlva átváltok kamillára.

Kutyfül, az én babám is megérzi a frontot, az esőt, már a pocimban is elkezdett rugdosni erőteljesebben, akkor tudtam, jön az eső :)

Szerencsére nincs különösebb baj a picimmel, nem hasfájós, és igazán nem egy sírós baba...
Most talán a fogzás miatt nyűgösebb, de ez is könnyebb, mióta vannak ezeka homeopátiás bogyeszkáink, meg kenőcsünk.

Kép
fridus
 
 


Jaaaa, Dadomi: tudom, hogy nem hülye, inkább rafkós:-)
Tudja, hogy mindenki babusgatja.:-) Ki is használja.
Csak az a baj, ha én mondom, ne adjunk még ezt neki, a párom szülei, meg tömködik, hogy ők bizony már ilyen idős korban, ezt és azt adtak neki. De nem egyformák a babák...

Kép
fridus
 
 


Nadimo, köszi a gyors választ, holnaptól szép lassan megpróbálom.

Egy másik kérdés, más babák is nagyon hisztisek közvetlen a fürdés után? Az enyém nagyon élvezi a fürdést, viháncol, rúg-kapál, gagyog, de ahogy felvesszük a pizsit elkezdi az égtelen kiabálást és csak nehezen nyugszik meg és alszik el. Talán az egész napi inger ami éri ilyenkor jön ki rajta??!! Nem tudom.

Kép
timesz
 
 


Szia Krisz ! :lol:

A babáknak a kórházban mi is adtuk a cukros vizet amennyiben szükségét láttuk, ennek oka elsősorban az volt, hogy az első pár napban még nem volt elegendő teje a kismamának , és a babáknak leesett a vércukorszintje. Ezért a felforralt vizbe szőlöcukrot tettünk , lehütöttük szobahőmérsékletüre és szükség esetén pohárból itattuk őket. Ráadásul nagyon meleg is volt, igy időnként szükséges volt a folyadékpótlás. Igaz ez ellenkezik az igény szerinti szoptatás elvével, miszerint a baba csak anyatejet kaphat ami egyszerre jelenti az ételt-italt számára, és sem vizet sem pedig egyéb pótlást ( tápszert ) nem alkalmazunk, mégis gyakran szükséges volt, persze kizárólag az anya hozzájárulásával és orvosi beleegyezzéssel, ill. javaslatára.
De állitólag a cukorral felforralt viz egyensúlyba hozza a vizben található ásványi anyagok mennyiségét és töménységét a szervezetben lévővel igy elkerülhető a hasmenés.
Ilyesmi a boltokban is kapható babaviz is, abban is kevesebb az ásványi anyag tartalom.
A cukros vizet 3 hetes korig adjuk ( ha szükséges ) késöbb a cukor elhagyható belőle.
Fontos még, hogy ha esetleg mégis csapvizet, vagy szénsavmentes ásványvizet adunk a babának, akkor azt fel kell forralni minden esetben és szobahőmérsékleten kell adni.

Igy végül még annyit tennék hozzá, hogy akinek a szoptatási elvével ütközik a vizzel vagy egyébbel való itatás, az álljon ki e mellett hisz a legjobb az anyatej, de ha mégis szükségessé válik a folyadékpótlás akkor az csak pohárból , vagy kanállal történjen, mert az üveg befolyásolhatja-bezavarhatja a szoptatást.

nadimo



:wink:
nadimo
 
 


Timesz:
Szerintem is a fáradtság okozhatja. Mivel rengeteg inger éri őket egész nap, nagyon elfáradnak estére , ezért persze nyugtalanabbak lehetnek.
A kicsik nagyon szeretik a rendszerességet, biztonságot ad nekik ha tudják mi után mi következik a napi menetben. Ezért ha a fürdés után az alvás következik általában, a szervezet már a pihenésre készül fel és emiatt nyugtalanabb lesz a pici.

pusz
nadimo
 
 


Fridus! Az én anyósom is állandóan piszkált, hogy miért nem adok még Dominiknak 4-5 hónaposan már gyümölcsöt, főzeléket, mert ő bezzeg már 3 hónaposan főzelékkel etette a gyerekeit. Én meg azt mondtam neki, hogy az már több, mint 30 évvel ezelőtt volt, azóta az orvostudomány hatalmasat fejlődött, a zöldségek, gyümölcsök viszont egyre több vegyszert kapnak, a levegő is sokkal szenyezettebb, stb. És ha az orvosok, kutatók azt mondják, hogy 6 hónapig az anyatej fedezi a baba tápanyag szükségletét, akkor minek tömjem idő előtt mással??? A bélrendszere nem olyan fejlett még, hogy bármit lehessen neki adni. Majd ha már nagyobb lesz a kisfiad, és kap már "rendes" kajákat, észre fogod venni időnként, hogy a pelenkájában szinte olyan formában ott van az, amit megevett, ahogy te adtad neki, mert még nem tudja rendesen megemészteni. És ez már akkor, amikor kaphat más ételt is, nem csak anyatejet. Hát akkor szerinted ilyen kicsi hogy emésztené meg rendesen? Ezt mondd el párod szüleinek, hozzátéve, hogy ő a te gyereked, és te tudod a legjobban, hogy neki mi a jó. Ők úgy etették a gyerekeiket, ahogy ők akarták, de a te gyerekedet neked kell etetned, nevelned. Persze tanácsot szívesen meghallgatsz, de aztán úgyis úgy csinálod, ahogy te a legjobbnak érzed. Az első gyerekemnél még engem is tudtak egy - két dologban befolyásolni, most azonban már sokkal határozottabb vagyok.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Hahó, köszönöm a tanácsokat, ma babateát iszunk,ízlik neki. De én kanalazom a picinek, apja meg cumisüveggel itatja, hogy hagy fogja.
Szóval még mi sem értünk néha mindenben egyet. :-)Majd valahogy összerázódunk.

Kép
fridus
 
 


Szia Nadimo
szuper hogy inditottál egy ilyen topikot :lol: :lol: :lol: azt szeretném tőled kérdezni hogy kisfiam 2 hetes és az arcocskája nagyon piros lett teli fehér pöttyökkel,de nagyon csúnya szegénynek.azt mondták hogy ez tejpötty,de nem kellene kennem valamivel??vagy mitől múlik ez el?
elöre is köszi a választ :wink:

bibar
 
 


Szia Bibar!

A tejpötty sok babán kijön, általában az erős tejcsi miatt.
Leggyakrabban az első 6 hétben fordulnak elő ilyen pöttyök, mivel ilyenkor még erős , dús az anyatej.
A tejpöttyök néha halványabbak , de a szoptatás után erősebben látszanak. Rendszerint maguktól elmúlnak, teendő nincs velük.

Azonban ha úgy látod hogy nem javul ,esetleg gyulladtá válik a pofija, kérd ki a védőnőd, orvosod véleményét , mert van erre egy kevert krém, aminek a nevét ill. összetevőjét nem tudom sajnos ( utána érdeklődöm ), és ők fel tudják irni neked.

Gratulálok a babádhoz, szép napot : nadimo
:lol:
nadimo
 
 


Nadimo
köszönöm a gyors választ :wink: igazából nekünk soha nem halvány,inkább olyan mint sok-sok kis pattanás,és az arcbőre nagyon piros alatta :oops: :oops: majd akkor felhivom ma az orvosunkat is.
még egyszer köszi és neked is szép napot :lol:

bibar
 
 


Nadimo, ez talán attól is lehet bibar babájánál, mert ő is tejet iszik, nem ?
Mert amikor én ittam, Balunak is voltak piros pöttyök a fején, arcán, aztán a tejet kiiktattam, már elmúltak.
:-) Bibar, iszol tejet ? :-)

Kép
fridus
 
 


Sziasztok lányok!

Nadimo! Már jobbak az éjszakáink, 4 helyett reggel fél 6-ig szunyál.

Szia Bibar! Üdv. közöttünk, gratulálok Olivér babádhoz, annál is inkább mert nekem is az van, ő holnap lesz 5 hónapos!!! Rakok fel egy képet róla. Kép Olivér 4 hónaposan

Kép
timesz
 
 


Fridus :
Igen , igazad van.

Bár a tejpöttyöket elsősorban az anyatej összetétele és az anyai hormontartalma váltja ki,(ez a gyakoribb ) de állhat a háttérben tej és tejtermék fogyasztása is. Ezért ha a baba bőre csúnyább, gyulladt ,jó hatású lehet ha az anya rövid ideig elhagyja étrendjéből a tejet és közben figyeli hogy javul-e a baba bőre.


Legjobb ilyen esetben azért az orvos véleményét kikérni, ő mit tart jónak . :wink:



Timesz : nagyon örülök hogy javult a helyzet, csodaszép kislegény !! És persze sok boldogságot holnapra !
:lol:
nadimo
 
 


Sziasztok!

Szia Nadimo!

Képzeld, haladunk a tejci projekttel. Sajna szopizni még mindig nem mutat nagyobb hajlandóságot, így hát fejek ezerrel.
A megnövekedett mennyiségnek hála naponta 2x kakilunk, a kétnaponta 1x-rel szemben!
Sajnos kiderült, hogy a jobb cicimben azért nincs tejci, mert egy pár daganat elállja az útját. ( ezek már mondjuk pár éve megvannak, annyira nem gáz, mert jóindulatú mindegyik)
Nos amiért írok az az, hogy találtam egy aranyos hölgyet egy patikában, aki homeóban jártas.
Az alábbi dolgok nagyban segítettek abban, hogy több legyen a tejci!

Reggel 1x5 db urtica urens 5 ch homeós bogyó (530 Ft 1 doboz)
este 1x5 db ricinus communis 5ch homeós bogyó 530 ft egy doboz
Napi 2-3 filter laktoherb tea. 650 ft egy doboz

Ezt azért írom, hátha másnak is "bejön"

Szép napot mindenkinek!

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz :

Nagyon örülök a jó hirnek. !!!! A homeos gyolyócskák valóban hatásosak, a kórházban is használták a mamák, és a visszajelzés tényleg jó volt. A tejelválasztó tea is lehet jó hatású ha módjával issza az ember, a sok mennyiség viszont már okozhat haspuffadást, szélgörcsöket , esetleg mell oedemát is. Tehát vigyázva kell inni. (ez egyébknt majdnem mindegyik tejelválasztó teára igaz, az összetevőik miatt ). Mindenesetre ha neked bevált és nem okoz mellékhatást akkor mindenképpen folytasd , fő hogy legyen tejecskéd.!!!

Nagyon köszönöm hogy értesitessz a fejleményekről , örülök hogy jól alakulnak a dolgok. :lol:

És persze külön köszi , amiért megosztod tapasztalataid és ezzel segitessz a mamáknak. Rendes töled. :lol: :wink:

puszi
nadimo
 
 


Krisz :

a legfontosabbat nem irtam :oops:

Nagyon szép a kislányod! A kép is szupi ! Gratulálok.




:lol: :lol: :lol:
nadimo
 
 


Köszi Nadimo!

Még szép, hogy megosztom!!!Nekem is jólesnek a tapasztalatok!
Viszont volna egy kis gondunk, aminek eddig nem tulajdonítottam nagyobb jelentőséget, de Apa tegnap "beparáztatott".
Drága kislányomnak mindig nagyon hideg a keze!!!
A tarkójánál nem hideg, nem meleg, a bőre nem lilás és nem márványos. Kicsi lába is hideg.
A fűtés nálunk tartós 22 - 23 fokon van. Már ezt is soknak tartom (pláne a mai gázárak mellett), de lejjebb nem merem venni.
Mondjuk én is ilyen "béka" típusú vagyok, folyamatosan hideg a kezem és a lábam is.
Még nyáron is zoknit kell vennem, olyan hideg a lábam, tartós 30 fokokban is.

Szerinted érdemes dokival megnézetni????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz Elizámnak is nagyon hideg mindig. Kristóf érdekes,neki a lába hideg,a keze meg általában jó meleg. Én már kérdeztem dokit,állitólag ez normális,de azért én is nagyon kiváncsi vagyok nadimo véleményére. Csak akkor nyugszom meg,ha több hozzáértő mondja ugyanazt :oops:
Teszek én is képet a két kópémról: Kép Kép
Vendég
 


Kép

Én is teszek fel, alvás közben a fülét nyomkodja. :-)
Ja, egyébként, hogy lehetne leszoktatni, hogy ne ebben aludjon el ? Ebben az ülőkében tudjuk csak elaltatni, akkor alszik, vagy a mellen, velem az ágyban...

Kép
fridus
 
 


Fridus
tejet nem iszom,de sok joghurtot eszem,talán az is baj :oops: :oops: majd lecsökkentem

Timesz
köszönöm :wink: :wink: csuda szép a kis Olivér babád :wink: :wink:

Nadimo
tegnap kijött az orvos és nagyon gyulladtnak találta a kis bőrét,igy azt mondta hogy kamillázzam és utána hintőporozzam be egy kicsit.remélem használ neki :oops: :oops:

Dominika
nekem is kevés a tejem,most kezdett gyarapodni leginkább a laktoherb tea hatására,homeosat én is szedtem,ja és én még more milk kapszullát szedek.sajnos még igy is kevés,100 ml eszik meg abbol kb 60 az anyatej a többi táp :cry: :cry: remélem nöni fog még ez a mennyiség :oops: :oops:
Dominika nagyon szép :wink: :wink:

bibar
 
 



Cseriani!

Köszi a bíztatást! A paráztatók véleménye szerint keringési elégtelensége van, szívdokihoz kéne vinnem!
Paráztatók= környezetedben előforduló, rémhírekből táplálkozó szomszéd nénik, vagy okos kismamák esetleg tévéből szakmai tudást szerző nagyszülők, akik a szülők halálra rémült arcából merítenek további erőt tevékenységük folytatására.

:roll:
Bocsi, ha nagyon cinikus voltam! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Csajok!

Nagyon édesek a Babócák!!!

Kristóf milyen nagyfiú!!!! Eliza imád fürdeni!!!???

Balu pedig birkózó lesz, már most edzi hozzá a fülét!!!!!

Bibar!

Köszi a bókot!
Kitartás, nekem is 40-50 ml-vel indult a tejcsikém! Azóta is MINDIG mellre teszem, bár tudom, hogy kiegészítés mindig kell, mert Domi sajnos lusta kiszippantani a tejcsikét.
Azóta pedig néha 150 ml-t is lefejek!!!!!!!!!!!!!!!
És ezt csak 1 ciciből!!!!!!! (sajna a jobb oldaliban nincs semmi)
Naponta csak 3 x fejek (sajna többet nem bír ki a bimbó)
Átlagban reggel 150 ml, délben 120 ml, este 100-120 ml van.
Ez kiszolgál 2-3 evést és már ez is valami!!!!
Hisz tudod.....minden cseppje aranyat ér!!!!Szóval kitartás, több lesz!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


duminika ne hallgass rájuk,sztem egy csöppség sincs,akinek meleg a kezecskéje. Egyébként az ő keringésük még közel sem olyan,mint a milyenk...a tied nem :wink:
Vendég
 


Szerintem is igazad van, de már beparáztattak!!!!!!!!!!!!!!!
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Már unom, hogy akármikor sétálni megyek, mindig van valami okos, aki még az orvosnál is nagyobb szakmai tudással rendelkezik.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


bocsi Dominika,elírtam a neved :oops:
Elizám tényleg imád fürdeni :D
H nagyon sír,és beleér a feneke a vízbe,már el is hallgat,és vigyorog. Olyan vizicsibe,mint Kristóf.
Nagyon gyönyörű babák vannak ezen a topikon is :lol:
Vendég
 


Dominika okosok mindig vannak.De nemsokára ír neked nadimo,és akkor majd megnyugszol-remélem :wink:
Vendég
 


Cseriani!

A Duminika viszont nagyon találó név rám nézve!!!! :lol:
Legnagyobb meglepetésemre a lányom esti nyűgösségénél csak a fürci alatt van csendbe!
Úgy gondoltam, elmennék baba-mama úszásra.....
Tudsz róla valamit???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


mivel én allergiás vagyok a klórra,ezért nálunk eleve ki volt csukva. De baráti körben nincsenek jó tapasztalatok,nagyon sok kisgyereknél alakult ki fülgyulladás :cry:
De mondom,saját tapasztalatom nincs..biztos van,akiknél nagyon jól bevált... :shock:
Vendég
 


Jó hogy mondod!!!!Ez eszembe se jutott!
beszélek a saját fül-orr gégészemmel, meg körbeszimatolok itt a fórumon!

ksözike az infót

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok Lányok !

Jaj , jaj... Ma elég mozgalmas napom volt , csak most jutottam a géphez. Most látom mennyi hozzászólás volt.
Gyorsan leirom a véleményemet, gondolataimat. :oops:


bibar : köszi hogy értesitettél a fejleményekről. A kamilla és a hintőpor szárit, fertőtlenit, reméljük tényleg hamarosan pozitivan változik a baba bőre. :lol:


Krisz : A babáknak gyakran hideg a kezük és a lábuk is, mivel még a vérkeringésük lassabb és kevesebbet is mozognak.
Az újszülött és a kis csecsemő nehezen viseli a nagyobb hőmérséklet ingadozásokat , mert a kötöszövetei vékonyak és igy a hőledás nagyobb mértékű.
Nagyon hamar túlmelegedhetnek és le is hülhetnek, ezért fontos hogy mindig megfelelő legyen a szobában a hőmérséklet ( ez babától függ, és attól hogy milyen hőmérsékletet szokott meg ), és a ruházata réteges legyen. Az hogy a keze ill. a lába hideg , még nem jelenti azt hogy fázik, vagy hogy beteg . A baba hőmérsékletét a legjobban a tarkóján lehet megállapitani. Ha ott jó hőmérsékletű akkor valószinűleg nem fázik, de a keze attól még lehet hideg.

Szerintem nincs ok az aggodalomra, főleg hogy te is ilyen fajta vagy, mégis azt tudni kell , hogy hiába a legtöbb esetben normálisnak tekinthető ez az állapot, kis százalékban állhat a háttérben betegség is, de ehhez általában más tünet is párosul . Én ilyenkor mindig azt tanácsolom, hogy kérdezd meg a babaorvost is, mi a véleménye erről. Ő látja, ismeri, ráhallgat és megnyugtat. Ez a legjobb mindenki számára. A családod is megnyugszik, és te is. Inkább nézesd meg az a biztos.

( egyébként én is olyan "béka tipus " vagyok mint te és a gyerekeim is azok a mai napig )

Nagyon aranyosak vagytok amiért ennyire megbiztok bennem, kikéritek a véleményem de én nem vagyok orvos. Én csak a saját tapasztalataimat, véleményemet irom le.

Az okoskodókról pedig annyit , hogy mindig voltak és lesznek is.
Nekem is hányszor de hányszor beszóltak, volt hogy csak belenéztek a babakocsiba amiben ott alaudt a talpig rózsaszinbe öltöztetett , fülbevalós kislányom, és megkérdezték hogy fiú vagy lány. Néha tényleg erős idegzet kellett hogy ....
:twisted: ezekkel nem kell, nem érdemes foglalkozni. Mondjuk nekem a családommal közeli ismerősökkel nem volt ilyen probléma szerencsére.



A baba úszásról sok infom nincsen, én / mi nem igen szeretjük a vizet ilyen szempontból, és a környezetemben sem ismerek olyat aki járna, de a HIETE avagy a szabolcs utcában szültél topikban a 4. oldalon irogatnak a lányok ezzel kapcsolatban.
Olvasgassatok bele, hátha van valami hasznos info.
Mondjuk én azt a következtetést vontam le, hogy a vélemények igen eltérőek, valakinek bejött , valakinek nem.
Célszerű elötte utánajárni mik a feltételek , védőnő-orvos vélemény stb.


puszi

Ja és a babák gyönyörűek, mindenkinek nagyon gratulálok
nadimo
 
 


LÁNYOK !


BOCSI , LÁNYOS ZAVAROMBAN ELIRTAM A TOPIKOT AHOL A BABAÚSZÁSRÓL VAN SZÓ.

A TOPIK AZ ÁEK ( ÁLLAMI EGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT ) !!!!!
A 4. oldal az stimmel.


bocsi :oops: :oops: :oops: :oops:
nadimo
 
 



OFF
Ha van kedvetek kitölteni ezt (nagyon rövid), az segítség lenne nekem. Röpkutatást végzek. Köszönöm szépen!

hordozo
 
 


Lányok
segitsetek,mikortól lehet levegőzni a bébivel???még egy kérdés,mostanában kifolyik a pisi a pelusból a derekánál,elrontok valamit vagy nem jó a pelus/liberó 3-6kg/eláztatja nekem az ágyat :cry: :cry: elöre is köszi a segitséget :wink:

Dominika
nekem kb 50-et tud enni ciciből és este szoktam fejni de egy csepp sem jön már belöle :cry: :cry: fejjek napközben is?de akkor nem lesz mit leszivnia nem??

bibar
 
 


Bibar!

Levegőzni + fokban pár naosan is el lehet kezdeni!
Itt nálunk most ragyog a nap, mindjárt indulunk is!
Csak akkor nem érdemes kivinni, ha zuhog az eső, vagy nagyon-nagyon hideg van, illetve ha ködös az idő.De egy hónapos kora után már mínuszban is lehet.
De úgy is kezdheted az "edzést",hogy kinyitod az ablakot ésOlivért beöltöztetve aláteszed (vagy a közelébe).
Ha sétálni mentek, azért ne legyen rögtön 2-3 óra!

Tejcike: én azért fejek, mert nem eszi ki rendesen. A fejésről erősen megoszlanak a vélemények, én csak annyit mondok, hogy nekem háromszorosára nőtt a tejmennyiségem ,amióta fejek.
Szopi után fejek, így bizti, hogy következő szopira lesz tejci.
De elméletileg "sose fogy ki". A baba szopása hatékonyabb, mint a legtutibb fejőgép, ígyő eléri azt, hogy ha rendesen szopik, akkor mindig talál tejcikét.
Ezt szoptatási tanácsadó mondta.
Szóval....ez van.... :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Bibar,
Nekünk 2 hetesen már le kellett menni vele a dokihoz, mondta ugyan, hogy ha akarjuk, kijön ő, de hát éppen nem volt rossz idő. Azóta is visszük, még ha nem is minden nap, csak ha az időjárás megengedi.
Szerintem rövid időre kiviheted, de tényleg csak levegőre, ilyen influenzás időben emberek közé (bolt, busz, stb.) nem kéne...

Az első 2-3 hétben nekünk is többször eláztatta az ágyat, ha háton feküdt, akkor a derekánál, ha hason, akkor elöl. De azóta max. a kaki folyik ki a lábánál :D Szerintem rutin is kell, meg lehet, hogy egy kicsit nagy is még rá a pelus. Mi az elején az 1es méreteket használtuk, a 2-5kilósat, és azt vettem észre, hogy a 2es határozottan szélesebb derékban. Másik márkát próbáltál? Lehet, hogy csak a liberó alakja/szabása nem passzol annyira a gyerekre. Nekünk pl a pampers nem nagyon jött be, de a babylove meg a huggies igen. Nem azt mondom, hogy ezek a jók, csak hogy minden popsi más és más... És még valami: nekem az egyik nővér mondta a kórházban, hogy nyugodtan húzzam meg szorosra a derekánál, ha még két ujjam befér utána alá, akkor nem szorítottam túl.
Végső esetben a gumilepedő megvédi az ágyat :wink:

Ami a fejést illeti, bár nem tőlem kérdezted, de... szóval attól csak több lesz a tejed! A melled érzi, hogy több tejre van szükség, és többet fog termelni. Szerintem egyébként ez be fog még jobban indulni, nekem 3-4 héttel a szülés után látványosan több lett, ahogy a fiam is egyre mohóbban evett.
danann
 
 


Bibar!

Pelenka: Danannak van igaza!
Húzd egy kicsit szorosabbra! Próbálj ki mást is!
Nekünk a Pampers Sleep and Play nagyon bevált, de nem biztos, hogy nektek is az lesz a jó.
Az is lényeges, ha evés után teszed tisztába, akkor figyelembe kell azt is venni, hogy a poci térfogata sokat megy lejjebb. (kaki+pisi+emésztés), így a pelenka derékban "nagyobb" lesz.
Nekem a fiamnál anno sokat számított az is,hogy a kukit hogyan csomagoltam a pelusba.
:oops: :oops: :oops: :oops: :wink:

Több ötletem nekem sincs...... :roll:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok,

Én is leírom a tapasztalatomat, nálunk is a Pampers a nyerő, nekünk is a pisi akkor folyt ki, mikor már kinőtte a Balu. Először azt hittem, hogy a nagyik rosszul csomagolták be, de amikor már nálam is kifolyt, hát váltottunk, most a 7-18 kilósat használjuk, és akkor 6.5 kiló volt. Jelenleg 8 kiló a gyerkőc.

Levegőztetés: Én szülés után 2 héttel vittem ki először levegőre, előszőr 20 percre,majd minden nap egy 10-15 percet ráhúztunk, de most, a hűvösebb időben 1-1.5 órát vagyunk csak kint.
Egyébként a jó időben a 2.5-3 órát is kibírta.

Kép
fridus
 
 


látom,pelus ügyben megoszlanak a vélemények...
Én Kristófnál eleinte pamperst használtunk,de rendszeresen kifolyt minden,felfelé. Ekkor váltottunk liberóra,meg néha veszek Huggiest.
A pampersnek nincsen derékgumírozása,nálunk ez volt baj.
Elizának már rögtön liberót is vettem,meg most is veszek néha huggiest.
Ilyen szép időben szerintem is nyugodtan ki lehet menni...Kristóf decemberi,de 2 hetesen már kimehettünk vele is.
Én nem nyitottam rájuk ablakot soha,inkább kimentem velük.
Igaz,kertes házban lakunk,így könnyen megtehettem. Ha valahol a mondjuk nyolcadikon laknánk,akkor lehet én is nyitottam volna ablakot...
Ha tehetjük,minden nap sétálunk,ha csak 20 percet is,de ma pl.2 órát voltunk kinnt. Lehet ennek köszönhetem,hogy Kristóf eddig alig volt beteg,eddig kétszer volt lázas,1-2 napot...
Vendég
 


Dominika! Észrevetted, hogy pont egyidősek a babáink? :D
danann
 
 


cseriani, jó tipp, lehet, hogy tényleg azért vált be nekünk (is) a huggies, mert gumis hátul a dereka! Ez mindenesetre nagyon tetszett nekem már az elején is, jobban passzol így a gyerekre, és kevésbé valószínű, hogy nagyon szorítja.
danann
 
 


Dannan!!!!!!

Most, hogy mondod.....
Hol szültetek???

Nadimo!!

Köszi a választ! :-)
Holnap benézünk a doktor nénihez. Majd meglátjuk mi lesz....
A babúszással még várok, előbb körbenézek mindenhol!
Köszönöm még 1 x!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Volt MÁV kórház, jelenleg ÁEK.
danann
 
 


:lol:

Akkor együtt feküdtünk kórházban, de mégis külön-külön.....
Nehéz szülés volt?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: