Új privát üzeneted érkezett!

Úgy látom sikerült, köszönöm!:) Január 23-ra vagyok kiírva, de méretei szerint kb. 1 héttel nagyobb a baba.
Úgy látom, csak pár nap van köztünk:)

Kép
kikati
 
 


Kikati talán még találkozunk is a kórházban :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok! Merre vagytok?:) Ma kellett volna mennem magzatvízvizsgálatra, de lemondtam, remélem jól döntöttem. Igazából csak a korom indokolta volna, a leleteim nem.. Viszont szombaton megyek 4 D uh-ra. Az első kerületben most volt egy lehetőség, hogy ingyen van 30 perc 4 D uh. Valamilyen új gépeket próbálnak ki, és lehetett jelentkezni. Szerencsére még belefértem:)

Kép
kikati
 
 

 
 

Szia Kikati!

Szerintem jól döntöttél, mert ha a leletek rendben vannak szerintem felesleges zaklatni a csöpséget.
Szerencsés vagy ezzel az uh-al ott majd alaposan meg tudják nézni a babád minden porcikáját.
Majd mesélj milyen volt !

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia! http://www.vital.hu/ingyenes_4d-ultrahang. Ide megyek, egy másik fórumon szóltak, hogy van ilyen lehetőség. Én tegnap jelentkeztem, hátha még lehet. Próbáld meg.

Kép
kikati
 
 


Köszönöm megpróbálom talán még én is kapok időpontot! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Írd meg, ha sikerült:)

Kép
kikati
 
 


Halihó!

Szia Mindenkinek!
Bocsi, hogy nem jelentkeztem pár napig, de külföldön voltam.

Ani, holnap tudom felhívni a dokit és megkérdezem mi a helyzet. Jól vagy egyébként?

Képzeljétek, ma voltam fotózáson. Benne leszek az októberi Anyák Lapjában. Nagyon örültem a felkérésnek :D :D
Pózoltam :D Élveztem a helyzetet! A férjem pedig oda meg vissza van, hogy az kicsi pocakos felesége benne lesz a magazinban.
Egész nap azzal macerált, hogy: Héééé, nem láthattalak téged valamelyik magazinban ? :D :D

Kikati, ez az ingyen 4D jól hangzik! Mi egy hónap múlva megyünk, de már nagyon be vagyok sózva.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Timi csak nem egy kis nyaralás volt ez a külföldi út :D
Köszönöm jól vagyok bár most már észre veszem ha valóban a pocim jelez és akkor pihenek.
Akkor az októberi anyák lapját feltétlenül megveszük, mert csini kismama lesz benne! :lol:
Te jelentkeztél és kiválasztottak?

Sajnos a 4d-re nem tudtam időpontot szerezni mert állandóan foglalt volt.Lehet már nem volt hely! :(

Ma elkísértem a barátnőmet és nagyon jó volt mozizni,olyan aranyos volt a babája és kiderült ,hogy fiú lesz.Már van két fia és nagyon bízott benne ,hogy kislány lesz de hát ez így sikerült.

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Ani!

Egy kis kikapcsolódás és munka volt :roll:

Az egyik barátnőm, aki szerepelni szokott kismama magazinokban, ő mutatott be az ügynökségnek. Készítettek rólam képeket és mondták, hogy szólnak, ha van meló. Ez egy hónapja volt.

Képzelheted mennyire örültem, amikor tegnap megcsörrent a telefon :lol:

Szívesen megadom az elérhetőséget, ha érdekel.
Ez a csapat készíti az összes kismama magazinhoz a képeket, többek között a Brendonnak is ők dolgoznak. A Brendon katalógusba is van esélyed bekerülni, ha beválasztanak :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Kössz a lehetőséget de nem vagyok valami fotogén,sőt utálom ha fényképeznek.
De te biztos klassz leszel a képeken! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Nekem is két fiam van, 16 és 12 évesek, és nagyon úgy néz ki, hogy ő is kisfiú lesz:))

Kép
kikati
 
 


Szijasztok :)

Én is januárban fogok szülni :)

Kép
fildus
 
 


Szia fildus!

Üdv. a csapatban!
Te, hol fogsz szülni?

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Én is új vagyok köztetek!
Én is januárban fogok szülni. :D
vicky5555
 
 


:D

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Sziasztok!

Gondoltam beugrom üdvözölni az újakat!
Hello fildus,hello vicky5555! :D

Mi újság veletek? Nektek hogy telik a babavárás?
Hol fogtok szülni?

Kép


Kép
poszani
 
 


Jó reggelt! Sziasztok!

Én a Péterfyben fogok szülni.
A kislányom még a Schöfibe született.
Eddig sok rosszat nem hallottam a kórházról.
Úgy látom majdnem mindenki máshol szül!
Mindenkinek kisfia lesz?

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Szia Vicky5555!

Te is hasonló helyzetben vagy mint én!
Nekem is a kislányom a Jánosban született most meg a Szt. Imrében fogok szülni!
Sajnos én még nem tudom, hogy kisfiú vagy kislány lesz,nekünk egy kis szégyenlős babánk van! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Poszani!

Nekünk már a 13. héten azt mondta a doki, hogy nagyon úgy néz ki, hogy fiú, de a 18. hét óta mindig mutogatja!
Nekem a nevével van problémám!Még nem találtam rá a megfelelőre!DE ráérünk még!!! :D

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Szia Vicky5555!

A nevén még nem gondolkodtam de a családom elszórakoztat mindenféle vicces nével.
Talán majd ha tudom hogy mi lesz akkor kitalálunk valamit.
Látom már neked is van egy kislányod! Ilyen kis korkülönbséggel terveztétek a kistesót vagy véletlenül alakult így?

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Poszani!

Szándékosan akartuk, hogy így legyen.Nem akartuk, hogy nagy legyen a korkülönbség!Igaz nem gondoltuk volna, hogy elsőre sikerül!!! :D
Így is lesz köztük két év 3 hónap!Biztos nem lesz könnyű!
Laura még nem szobatiszta, de remélem a télen meggondolja magát!Jó lenne!

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Szia Vicky5555!

Talán nem is rossz ötlet ez a kis korkülönbség! :D
Nekem Anikó majdnem öt éves lesz mire megszületik a tesó és mostanában nagyon akaratos,ha ez így marad nem lesz könnyű dolgom.És valószínüleg nem nagyon tudnak majd együtt játszani, mert addigra már más dolgok érdeklik majd a nagyobbikat.
De nálunk ez így alakult és remélem, azért majd meg lesznek! :D

Szobatisztasághoz csak anyit fűznék hozzá, hogy nem szabad erőltetni,amikor megérett rá akkor meg fogja tanulni! :D
Mások unszolásásra én is megpróbáltam 1,5 évesen Anikónál, de nem ment és alig fél évvel később már egyik napról a másikra megtanulta.
Csak türelem,mindennek el jön az ideje!

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Poszani!

Engem is szekálnak a rokonok, hogy már szobatisztának kéne lennie, de szerintem is ráér.Majd annak is eljön az ideje.A környezetünkbe egyik gyerek sem volt két évesen szobatiszta. :)

A többiek nagyon eltüntek!

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Igen most mi tartjuk a frontot,de remélem majd ők is benéznek idővel!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Üdv. vicky5555! Örülök, hogy te is idetaláltál!

Ani, küldtem neked egy emailt. Nézd meg, de még jön infó.

Lányok, nektek mostanában nem szokott keményedni a hasatok? Nekem naponta párszor bekeményedik, akár fekve, akár állva.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Szia Timi!

Köszönöm megkaptam és már bele is olvastam az e-mailbe!
Még böngészem mit mire ajánlanak.

Kicsit én is sűrűbben kell hogy megálljak pihenni,de azt gondoltam ez csak az én parám mióta tudom, hogy nyitva van a méhszáj.
Te is pihenj ha úgy érzed hogy a pocid jelez ne ,hogy probléma legyen.

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Jujj, de jó, hogy megtaláltam ezt a topikot! :)
Látom,nem leszek egyedül januárban :wink:
21.-23.-án szülök,ha minden igaz a Máv-Áek kombinációjában.
Eddig azt tippelték, hogy ő is fiú, de én már az elsőnél is LÁNYT!!!!!!!!!! vártam! :lol:
Ki csatlakozik még a Mávhoz? :D

damara
 
 


Sziasztok!
Már Én is mondtam a dokimnak, hogy sokkal többet keményedik a hasam, mint az előző terhességnél.
Erre azt mondta, hogy ne csodálkozzak rajta, mert ugye most egész nap egy kétéves után rohangálhatok.De a magnéziumot is javasolta!
Két hét múlva megyek dokihoz!Kiváncsi leszek mekkora lesz(súlyra)!
Milyen volt az első szülésetek?(akinek már volt)
Én reménykedem, hogy kicsit rövidebb lesz!

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Sziaszok!
Rég jártam erre,látom mindenki jól van,örülök neki!Azon gondolkozzom napok ótta,hogy szülésznöt kellene fogadni orvos helyet.Annak már utána jártam,hogy a Flór Ferencz kórházban van olyan szoba ahol az egyikben 10000 ft-ot kell fizetni a másikban meg ami kétágyas 3000 ft-ot.Nagyon gondolkozzom a kétágyas szobán.Valaki tud tanácsot adni ez ügyben?A szülésnö fogadásáról is ha tud valaki irni valamit,hogy mennyibe kerül stb.?Alig birok néha egyhelyben üllni,mert úgy feszül a hasam,pedig ez a harmadik szülésem.Talán öregszem. :) :(

Kép
andi0716
 
 


Sziasztok!

Látom ismét csatlakoztak hozzánk! :D
Üdv mindenkinek!

Damara én a szt.imrében fogok szülni január 20-22 körül.

Vicky5555 a dokinak igaza van,most vissza gondolva amikor anikót vártam nem volt semmi dolgom most meg itt van egy eleven kislány akit valahogy le kell foglalni ! :D
Nekem azt mondták szerencsém volt az első szüléssel.Igazából az utolsó 2 óra volt kemény addig nagyon könnyen ment. Remélem most egy kicsit gyorsabban és igazából abban bízom ,hogy elötte nem kell kórházba lennem.Nagyon fáradt voltam mert már előző nap bent kellett maradnom és az izgalomtól nem pihentem semmit.
Délután meg olyan fáradt voltam ,alig vártam hogy este legyen és aludhassak.

Andi0716:te már nagyon gyakorlott vagy a szülések terén de nem hiszem hogy öregednél :wink:
ahogy elnézem mindenkinek egy kicsit nehezebb mostanában,de ezt betudjuk az időjárásnak :roll: oké :!:
Nem tudom milyen volt az első kettő szülésed de nekem a szülésznő volt aki a legtöbbet tudott segíteni,hiszen ő volt mellett szinte állandóan.Talán arra érdemes pénzt áldozni.
De ez csak az én véleményem egy szülés után!

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!

Én egy smerősünktől hallottam, hogy nem lehet csak szülésznőt fogadni.Tehát csak akkor lehet választott szülésznőd, ha van orvosod is.Állítólag azért van, így mert ugye a szülésznő olcsóbb és ő van veled!
De lehet, hogy ez nem is igaz!Ti mit hallottatok erről?
Én az orvosom nélkül nem mennék szülni!Az első szülésnél is végig ott volt velem és utána is foglalkozott velem!
Őt ismerem évek óta, a szülésznőt meg kb 1 hónapig!

Kép
Kép
vicky5555
 
 


Sziasztok!

vicky5555:
Nekem más tapasztalatom van. Nincs választott orvosom és mégis választhattam szülésznőt.

andi0716:
Andi, mi bementünk a Flórba és kikérdeztük a szülésznőt, aki épp fogadott minket. (Nem őt választottuk egyébként.) Ő készségesen elmondott mindent. Többek között azt is , hogy nem kell, hogy választott orvosod legyen ebben a kórházban ahhoz, hogy lehesen választott szülésznőd. Mi már kiválasztottuk a hölgyet és akit eddig megkérdeztem, mindenki pozitív véleménnyel volt róla.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Sziasztok!

Úgy tudom, egy időben ment a hajsza a szülésznőkért, mindenki mindenkitől kérdezett és utánajárt, aztán valamiféle szabályzatban összefoglalták, hogy nincs olyan, hogy "választott szülésznő" csak választott orvos.
Avval a szülésznővel kell megelégedni, akit épp kikapsz a nagy napon...

Az első szülésemre visszagondolva nem zengenék ódákat a szülésznőmről, de kibiírtam őt is.
A pökhendiségét kompenzálta az orvosom, az anesztes, a beteghordó és mindenki, aki akkor velem foglalkozott.
Állítólag a MÁV -ban nagyon felkészültek és humánusak a szülésznők, senkinek nem volt még negatív tapasztalata.
Majd meglátjuk...
:wink:

damara
 
 


Poszani:
Megkérdeztem a dokit és azt mondta, hogy a Panangin Magnézium és Kálium. Ez a két összetevő segíti az izmok működését. Össze már nem fog tőle záródni, de segít abban, hogy megfelelő támogatást kapjanak a szöveteid. A pihenést komolyan kell venni!

Annyiban tudsz segíteni magadnak és a picinek, ha a magnéziumot és káliumot természetes formában viszed be. Így a szervezet fel tudja ismerni a szerkezetét és be tudja építeni teljes mértékben, míg a szintetikus anyagokat nem.
Kálium a gélben van, magnézium pedig a Kalcium tablettában.

Szekszárdon szeptember 25-én lesz egy másfél órás találkozó, amit Dr. Kerekes László fog tartani 18 órától. A téma a kismamák és gyerekek felkészítése a télre. Az előadás után lehet kérdezni is a dokitól. A dokit nagyon jó fej, ő volt a székesfehérvári kórház igazgatója, szülész és gyermekorvos.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


damara:
A Mávban valóban tündériek a szülésznők! Mi először ott szerettünk volna szülni és voltunk szülés felkészítő tanfolyamon is náluk. A Mávban ebben az évben bevezették, hogy nem lehet választani szülésznőt, de más kórházakban lehet. Ezt másfél hónapja mondák el a Mávban.
És valóban lehetett.. Mi a Flórban fogunk szülni és választhattunk szülésznőt. :D
De visszatérve a Mávos szülésznőkre. Nekünk nagyon tetszettek. Látszott rajtuk a határozottság, a nyugalom, nem kapkodnak és nagyon emberségesek. Mi néggyel találkoztunk és közben egy olyan nővel is, aki előtte szült egy órával császárral. A nő (na nem egy kis filigrán hölgyről beszélek :D :lol: ) egy órával a szülés után már ment lezuhanyozni, kísérte a szülésznő, aki maximálisan rendes volt vele. Végig poénkodták az utat a szobától a zuhanyzóig.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Köszi Timi az utána járást!
Ma voltam a házi orvosnál és őt is kifaggadtam a pananginról és ugyanezeket mondta ő is.

Kép


Kép
poszani
 
 


Sziasztok!
Timi köszi az infokat.Tudnál nekem ajánlani valakit?És kb mennyibe kerül?

Kép
andi0716
 
 


Sziasztok!

andi0716:
Mi Igáthné Évát választottuk. Ha gondolod elküldöm priviben a telefonszámát. Pénzről még nem beszéltünk.

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Andi, azt nézem, hogy mi simán lehetünk akár együtt benn :lol: 4 nap van közöttünk! Jó, mondjuk ehhez nem kis szerencse kellene, hogy valóban egy időben legyünk benn, de még van rá esély :D

Kép


Kép
gtimcsi
 
 


Kikati mi egyszerre szülünk?

:shock: :D
Mit mondanak a dokik, megmutatta már magát a pici?
Hogy érzed magad? :)

Lányok!
Ha tanácsolhatom, egyetek sok szezámmagos cuccot, vagy csak úgy a magot Á'la nature és nyers zellert!
A legtöbb kalciumot ez a két cucc tartalmazza és természetes mivoltában épül be a szervezetbe.

damara
 
 


Damara kösz a tippet bár nyersen nehezen tudom elképzelni a zellert,viszont a szezámmagos dolgokat szeretem!

Kép


Kép
poszani
 
 


Szia Damara! Én 24-re vagyok kiírva, de uh. szerint legalább 1 héttel nagyobb. Én a Szent Imrében fogok szülni. Kisfiú, egyértelműen mutogatja minden uh-án:))

Kép
kikati
 
 


sziasztok!
gtimcsi:
Köszike az informáciot.Megköszöném ha elküldenéd a tettlefonszámot.Nem lenne rossz,hogy ha egyidöben szülnénk. :lol:
Remélem lesz hely a kétágyas szóbában,mert oda szeretnék menni.

Kép
andi0716
 
 


poszani Tudom, ijesztő első olvasásra-"hallásra" a nyers zeller,de ha pici vékony csíkokra vágod, salátába teszed, észre sem fogod venni.
A szezámmag egy teljesen jó kis találmány! :lol:

damara
 
 


Damara a salátában kipróbálom, mert most úgy is rá vagyok kattanva a nyers zöldségekre! :D

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani ha már saláta és szereted a tonhalat, azt is tegyél bele, attól okos lesz a pöttömke! :wink:

damara
 
 


Poszani, Te kinél fogsz szülni a Szetnt Imrében?

Kép
kikati
 
 


Kikati: nekem nincs választott orvosom a Szt. Imrében!

Kép


Kép
poszani
 
 


Poszani: És most kihez jársz? Előző babádat is ott szülted? Én még nem szültem ott, a Margit kórházban szültem mindkét gyerekemet, csak az orvosom elment onnan, én meg megyek utána:)

Kép
kikati
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: