Új privát üzeneted érkezett!

Privatizáció:
Igen, a privatizáció ténye biztos. De

Nem lehet tudni, hogy:

- mikor kerül sor rá pontosan
- mennyiben érinti az osztály profilját
- mennyiben érinti az OEP finanszírozást (fizetős lesz-e és ha igen milyen arányban)

Folyamatosan érdeklődni kell.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme!

Köszi! :lol: De, ha tudsz valami biztosat, légyszi tedd közzé!

Az jutott még eszembe,nem emlékszem, hogy írtátok-e, szóval, hogy szülés után lehet-e rögtön szoptatni, együtt lehet-e maradni 2 órát a babával, illetve, ha az ember átkerül a gyermekágyra, akkor rögtön megkapja-e a babát/mehet érte vagy várnia kell még pár órát? És ugye nem kell könyörögni, hogy a baba és az anyuka már az 1. éjszakát együtt töltse???

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!
Szia Márti!

Igen, lehet szoptatni, bár nálunk annyi technikai szünet volt az "igazi" szopi előtt amíg "rendberaktak",ellátták az apróbb sérüléseket.
Végig velünk volt a baba(megkérdezték, hogy lemoshatják-e a babát, vagy inkább nem szeretném...ez például nekem új volt 4 évvel ezelőtthöz képest). Amikor letelt a két óra elmentem zuhanyozni (az előkészítőnél lévő zuhiba), utána vonultunk át a gyerekágyas osztályra. A picit bevitte a szülésznő a csecsemősökhöz,inkubátorba melegedni.Én lepakoltam az ágynál,(éjszaka volt, nagyon nem pakolásztam, mert a többiek pihentek)
gondoltam még benézek a picire, mert addig úgysem tudok nyugodtan pihenni amíg nem látom, hogy ő is nyugodtan alszik.Hát a pindurkám nyekereg-tekereg, sírdogál az inkubátorban.Benyúltam, simogattam (nem tudtam akkor még, hogy van-e szabály arra, hogy "kell-e" bizonyos időt bent töltenie), jött a csecsemősnővér és mondja, hogyha úgy érzem magam akkor kivihetem nyugodtan. Mondtam, hogy természetesen. Gyorsan felöltöztette, megkaptuk a "zsúrkocsit" és jött velem a szobába. Az éjszaka fennmaradó részét hang nélkül, békés szuszogással töltötte a babám. Nekem rendkívül megnyugtató volt, hogy ott van velem.(Első babám is este született, de ott még az első éjszakát bent töltötte a csecsemősöknél, igaz nekem sem fordult akkor meg a fejemben, hogy lehetne másként...)
Bocsi, regény lett...
De olyan jó újra feleleveníteni:-)

Szép napot!
-Ktina-
ktina
 
 

 
 

Ktina!

Köszi, nekem nagyon jó, hogy így leírtad! Minden kérdésemre választ kaptam! majd kérdezek még, ha eszembe jut valami!
Olyan izgi! barátnőmnek már csak napjai vannak a szülésig!

Márti
borossné becz márta
 
 


Csak picit szeretnék hozzáfűzni.

Amint kibújik a baba, ott lehet rajtad. Ha elviszik fürdetni, apgar-ra, apja kísérheti.
Nálunk is mind a két esetben a hasamon landoltak a lányok rögtön, nagyon-nagyon jó volt, viszont hozzáteszem, hogy én ezt csak pár percig bírtam, mert nagyon el voltam fáradva és egy kicsit össze kellett szedjem magam. A lepényeim is nagyon hamar kijöttek utána, körültörölgetett a szülésznő, doki megkukkantott és utánaadtuk át magunkat az újra az összebújás örömének.
Első szülésünkkor Apja utána is végig velünk volt, másodiknál mennie kellett haza Melindához (aki akkor 15 hónapos volt és a barátnőm vigyázott rá), így Eszter a szülésznőnk vállán aludt el amíg én pihentem kicsit a tusolás előtt.
Melinda a is a melegedőben volt egy ideig, én is nézegettem, de aludt, amikor felkelt, hozták szopizni, ott is maradt. Esztert is nem sokkal a szülés után kivittem.
Mindkét lány addig volt benn az osztályon, amíg elmentem tusolni, illetve a szobatársainkkal ezt is megoldottuk.
Esztert meg is fürdettem, a nővér megköszönte.

Segítőkészséget tapasztaltam, és azt is, hogy hagynak önállóan bánni a babáddal. Ha nem megy, kérdezni kell.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Szintén a Kútvölgyiben szültem, 16 hónapja, császárral. Leírom annak, aki esetleg szintén császárral szülne, velem hogy volt.
A lánykánkat, miután kiszedték a pocakomból, egy pillanatig láttam csak, majd az édesapja végigkísérte a fürdetés, mérés stb. procedúrán. Aztán én egy külön szobába kerültem, ahol lemosott a nővér, majd magamra hagytak, és kb. 4 órával a születés után (ezt a négy órát ébren töltöttem, nem tudtam aludni az örömtől :) ), olyan 5-6 környékén kaptam meg a lánykánkat, amikor is megtörtént az első szopi (csuda egy élmény :) ). Aztán a kisasszony visszakerült a csecsemősökhöz, én próbálkoztam az első zuhannyal, átköltöztem a szobámba, és elkértem a lánykát, aki aztán végig velem volt, kivéve az első éjjelt, hiszen akkor már vagy 36 órája voltam ébren.

Ami nagyon-nagyon fontos! Bármi kérdés felmerül kérdezzetek! Nem tudja senki kitalálni, hogy neked mire van szükséged, milyen segítségre, milyen válaszra.
És még egy. A császár miatt (és a dokim miatt) 5 éjszakát töltöttem a kórházban, úgyhogy szerintem találkoztam majd az összes csecsemőssel. Előfordulhat, hogy a csecsemősök eltérő véleménnyel vannak valamiről. Szerintem a megoldás, hogy kiválasztasz egyet, aki a legszimpatikusabb, és rá hallgatsz, és nem hagyod összezavarni magad mások véleményével. Hisz, ugye, a sok-sok ismeretlen helyzetben könnyen összezavarodik az ember lánya ;)
linocs
 
 


Sziasztok,
a segítségeteket szeretném kérni. Van fogadott orvosom és szülésznőm, de mindkettő szabin még egy hétig én pedig a 37. hétben. Front jön és megy. :oops: Félek ügyeletesnél kell szülnöm és bár tudom, hogy mindenki nagyon nagy szaktudással bír a Kútvölgyiben, azért kicsit tartok az ügyeletesnél történő szüléstől.
Volt már valaki hasonló helyzetben? Milyen volt a tapasztalat?
Nagyon megköszönném, ha leírnátok,

üdv,
swanny
swanny
 
 


Szia swanny!

Én 5 napja szültem a kútvölgyiben, igaz nem ügyeletes orvosnál, de a szülésznőm ügyeletes volt. Én csak pozítiv dolgot tudok mondani. Szuper volt minden!!!
Nekem is sanszos volt a dolog, mert az orvosom mától van szabin (júl. 30-ra voltam kiírva) a szülésznőm viszont tegnaptól dolgozott újra (3 hétig volt szabin), én azért nem izgattam magam, mert az első fiam ügyeletes orvosnál és szülésznőnél született és csak jó élményem maradt meg a szülésről. Egyébként most azzal az orvossal szültem akivel az első fiamat.

Az egyik szobatársam szintén ügyeletes orvossal szült, mert az orvosa a liftben volt mikor megszületett a babája és ő is csak pozítivumokat mondott az ügyeletes orvosról.

Szóval én azt mondom,hogy ne félj, jó kezekben leszel!!!!

Könnyű, gyors szülést kívánok!!!

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni több dologban is. Aug. végére vagyok kiírva a Kútvölgyibe. Még nincs szülésznőm, tudnátok ajánlani, aki szakmailag és emberileg egyaránt jó és lehetőleg nyugodt természetű?

A másik kédésem az lenne, hogy mi a véleményetek a szülés után használatos hasleszorító pántról illetve bugyiról?Melyik a jobb és meddig kell használni (azonnal a szülés után ajánlott?)?

Valaki szül még esetleg aug. végén előreláthatóan :)

Előre is köszi.

Üdv mindenkinek !

Kép
bebimami
 
 


Szia!

A kútvölgyiben bármelyik szülésznőt választhatod, nem fogsz csalódni!!
Én a 2 fiamat 2 szülésznőnél szültem, mindkettőre ráillik a jellemzés, amit írtál, én őket szivesen ajánlom:

Zsigán Vörös Grazyna az egyik és Keszegh Évi a másik. mindketten szakmailag és emberileg is a toppon vannak!!!

Nekem hasleszorító bugyim van, szerintem hasznos dolog, de nem szabad azonnal a szülés után használni.

Üdv.

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Még Nováky Ritát tudom ajánlani. Ő is csúcsszuper szülésznő!

Elírtam az egyik nevet: Zsigáné Vörös Grazyna

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogy ki az a szülésznő, aki az aug 4-ei szülőszoba látogatást vezényelte le? Alacsony, barna, 3 fiú édesanyja.

Köszi és üdv.
fife
 
 


Sziasztok!

Bebimami, a kórházban nagyon nem szerettek ilyet látni a dokik, mármint hasleszorítós bugyit, haspántot. Nekem a császár miatt nem is lehetett a varatszedésig. Aztán gyógytornász azt mondta, hoyg naponta több órára lehet, de amikor fekszem, pihenek nem, és nem egész nap, hogy az izmok amguk is dolgozzanak, és persze, amint lehet, hasizmozni kéne inkább. (hja, pont ehhez volt még kedvem. :))
Én azért használtam, módjával. Nem hiszem, hogy köze volt a hasam összemenéséhez, csak legalább nem néztek léptem nyomon terhesnek, bár ez még most is előfordul. :)

mtunde
 
 


Üdvözlök mindenkit! már egy ideje olvasgatlak benneteket, de csak most jutottam el odáig hogy regisztráljak.38 hetes kismama vagyok ,Kútvölgyiben fogok szülni Dr Vida Gábornál.több kérdésem is lenne:1. mennyi paraszolvenciát szokás adni a dokinak illetve a szülésznőnek? 2.EDA-val szeretnék szülni, volt e olyan aki kérte és nem kapta meg?( miért nem?) 3. valakinél használták esetleg DIANATAL gél-t? ha igen ,mi a tapasztalat? Előre is köszönöm a válaszokat! Bármilyen tapasztalat érdekel egyébként a kórházzal vagy Dr Vidával kapcsolatban is! Üdv: Anica :idea: :idea:

Anica
anica 2
 
 


Anica, szerintem ne itt érdeklődj, én ugyan nem Vida dokis, de a másik fórum pörgősebb, ott vannak jópáran azok. mindenki szívesen válaszol neked.
itt a link:
http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 20#3481820

Én úgy tudom nem szívesen alkalmaznak EDA-t, én még egy kismamától sem hallottam, h a kútvölgyiben azzal szülsz volna normál.
snooopy
 
 


Szia Anica!

Te is finisben... Hajrá. :D

1. Hogy mennyit szokás adni. Mi nem ezt vettük figyelembe. Vagy nem úgy, ahogy szokás figyelembe venni. Hanem ahhoz, amit adnánk a dokinak - kurrens árfolyamok elég különbözőek, nekünk az aktuális anyagi helyzetünktől függ mindig - szóval, ahhoz, amit adnánk a dokinak, teszünk hozzá, és azt az összeget osztjuk kétfelé és kap egyformán választott dokink és választott szülésznőnk.
2. EDA: nem vagyok ebben jártas. De ismerek olyan kismamát, aki normál EDÁ-val szült és Vida Gábor kísérte. Talán erre jár és elmondja a tapasztalatait.
(Gondolom, ha alaki nem kapja meg az EDÁ-t, annak csak egészségügyi okai lehetnek. Vagy mert nem időben intézte el. De mondom, ezt tapasztalt EDÁ-sok jobban tudják).
3. Hadd kérdezzem meg, mi az? Méhszájtágító?

Dr. Vidáról itt röviden annyit - bár ezt gondolom te is tapasztaltad a gondozás során, vagy ha esetleg őt is kérdezted ezekről - hogy igyekszik úgy kísérni a szülést, hogy az a maga ritmusában, természetesen történjen. Nem avatkozik be szükségtelenül, rutinból, nyilván a szülő nő és a magzat biztonságát is szem előtt tartva. A vajúdás és szülés közben figyelembe veszi a szülő nő igényeit és szükségleteit. Tudom, ez így elég általános, de ha arra gondolsz, hogy pl. milyen pózban esne majd jól kitolni a babádat, akkor a döntés a tiéd lesz és ebben segít, mint minden másban. Ha pl. az EDA mellett döntesz, akkor abban.

Jó szülést kívánok!

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok Lányok! köszönöm a válaszokat! Memmének: Dianatal szülészeti gél , olyan mint egy síkosító, megköti a nedvességet ,és filmréteget képez a hüvely falán. nincs tágító hatása szerintem csak a babuka könnyebben" kicsusszan" .Steril és nem irritálja a nyálkahártyát sem és a babuka szemét sem. már megvettem a szüléshez, a doki azt mondta szívesen használja ha szeretném. ha már túl leszek rajta beszámolok hogy mennyire gyorsította meg a dolgot! Snooopy köszi a tippet! sziasztok :shock:

Anica
anica 2
 
 


Memme,
Éljen!!!!!!!! :lol: Látom, megszületett Ági baba!!! Nagyon sok boldogságot kívánok!!!!!!!!!!!! :D :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
vica10
 
 


Köszönjük Vica! :D
Mi meg boldog születésnapot kívánunk Lilinek!

üdv M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme!

Gratulálok! :):)
Friss tapasztalatok?

Astrid

Kép
astrid
 
 


Írok majd Astrid, de még a bőröndjeinkből sem tudtunk kicsomagolni... :roll:
De addig is drukkolok nektek...:D

M.

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Memme,
gratulálok sok szeretettel.Remélem minden olyan volt, amilyennek lennie kellett. Jó egészséget mindannyiotoknak, és sok-nagy boldogságot!
Emese

Kép
Kép
paklincs
 
 


Memme: Gratulálok!!! Hogy vagytok? Hogy fogadták a lányok a kistesót?
Szüléstörténet? Kíváncsi vagyok nagyon!

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Memme, de szuper, gratulálunk, sok erőt, békét és boldogságot kívánunk a most már gyönyörő nagycsaládnak!
Történetre én is kíváncsi vagyok! :D
Üdv., Vali

Kép
Kép
Kép
v30
 
 


Jövök majd lányok. Lassan kialakul a ritmusunk és a napi dolgokon kívül más nem lesz, de most rengeteg más tennivaló is akadt.
Jól vagyunk egyébként.

A nem off részéről, a kórházról is szeretnék minél hamarabb írni, bár ezt azért sem sietem el, mert nem tudom, hogy ami most volt, az meddig marad úgy.

És köszönjük a drukkokat, gratulációkat!
:D

Kép


Kép

Kép
memme
 
 


Sziasztok!

Bár kissé megkésve, de:
Memme, én is gratulálok a pici csomaghoz! Majd ha van 1 perced, kérlek egy szüléstörténetet dobj ide, mert nagyon érdekel.

Vica, Nektek is megkésve, de Isten éltesse a kisebbik királykisasszonyt!

Zsó

KépKép
KépKép
aprooka
 
 


Memme, én had gratuláljak Ágihoz!! sok sok tejecskét!

off:
Zsó, mi van veled? jól vagytok?
snooopy
 
 


Sziasztok!

Én is a Kútvölgyi kórházban szültem és úgy tűnik, kistesót is ott fogom, hacsak nem lesznek akkora nagy változások a kórházban, hogy végül máshova kell menni. :?

Szóval nagyon örülök, hogy nyílt ez a topik, ahol kifejezetten a tapasztalatok, vélemények, tények vannak a kórházról és nem kell a másik pörgős topikban mindent újra és újra megkérdezni, vagy a sok ezer hozzászólásból, egyéb történetek közül mazsolázni, hogy információhoz jussunk.

Továbbra is figyelem a topikot és várom az érdekes információkat!
Mindenki kérdezzen bátran itt, szerintem ide-ide néznek a kútvölgyis anyukák válaszolni a kérdésekre. És így végre egy helyen jutunk hozzá töményen az információhoz. 8)

A privatizációról senkinek nincs semmi új híre? Az én dokim még semmit nem mondott. :?
Az EDA használatának kérdése engem is érdekelne, hogy mennyire lehet a Kútvölgyiben kérni és hogy állnak hozzá a dokik, szülésznők?

Gratulálok a friss babásoknak! :D :lol: És örülnék minden kórházzal kapcsolatos friss tapasztalat megosztásának. :)

biribon
 
 


Sziasztok!

Én is nagyon örülök ennek az új Kútvölgyis topiknak, mert a másikban sokkal kevesebb infó volt a kórházról, szülészetről, szülésről stb. S engem is inkább ez érdekelne, mivel februárban szülöm meg az első babánkat, s még semmi tapasztalatom nincs.

Én csütörtökön megyek Sándor dokihoz, megpróbálok érdeklődni a privatizációról, bár megmondom őszintén a múltkori alkalommal is elfelejtettem. De remélem most nem leszek ilyen szita agyú. :) (Vagyis az asszisztensnőt megkérdeztem, de ő helyettesített csak, s nem is dolgozik a Kútvölgyiben, így nem tudott semmit.) De úgy gondolom, ha már ő is tudna valami konkrétat, akkor mondani fogja.

Az új babásoknak meg nagyon sok boldogságot, jó egészséget és sok tejcsit kívánok!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!

Régesrégen 2006-tól 1,5 évig én is nagyon aktív babanetes topiklakó voltam :)

Nagyon hamar elröppent az idő, kislányom már 3 lesz lassan...

Újszülött-Baba-mama-pocakfotózással foglalkozom, ha szeretnétek egyedi stílusú képet pocakotokról/babáitokról, keressetek bátran.
Házhoz is megyek. No vaku! Szigorúan csak természetes fénnyel. :)

Ha kérdésetek van ribizlifoto@gmail.com
illetve képeim http://www.ribizlifoto.blogspot.com

Szép napokat!
Kata
Kép
Kép
Kép
lmkata
 
 


Sziasztok,

Én is a Kútvölgyiben tervezem szülni, november elején (ha a kisasszony is úgy gondolja). :D
Választottam szülésnőt, akiről jókat hallottam és akit a dokim is elsőként említett: Erika.
Jövő héten megyek hozzá ezer kérdéssel, és majd megosztom veletek is.
Volna viszont egy-két egyékb kérdés: Rettegek az EDA-tól, a szüléstől nem. Inkább mennék természetes fájdalomcsillapítás, szüléssegítés irányába: homeopátia stb. Tudna valaki jótanácsokat adni, vagy tippet, hogy olvashatok/kérdezhetek utána?
Szintén kényes kérdés és teljesen tanácstalan vagyok: a hálapénz.
Kb mennyi, kinek és hogyan?????

Szép napot nektek.
ananasz21
 
 


Szia Ananasz!
Bevallom, nekem egy pillanatig eszembe sem jutott, hogy kellene EDA, vagy valami egyéb fájdalomcsillapítás, és így utólag azt gondolom, hogy nem is lett volna rá szükségem, bár fájt nagyon, és a második előtt eszembe is jutott - bár magára a fájdalom milyenségére nem emlékeztem -, hogy akarom én ezt tényleg? Másrészt a Kútvölgyiben, úgy tudom, mindenféle külön utánajárásra és megbeszélésre van szükség az EDA-hoz.
Biztosan lehetséges egyéb fájdalomcsillapítás is, ezt Erikával kell megbeszélni, viszont a homeopátia teljes mértékben támogatott a szülésznők részéről, amit Erika is biztosan elmond majd Neked. Szóval utánakérdezés itt is és Erikától is. Itt vannak még, akik többet tudnak róla, mint én, mert én csak annyit, amennyit szülés alatt kaptam.

Kriszta

Kép
Kép
kriszta36
 
 


Sziasztok!
Először vagyok itt.
Decemberben fogok szülni, előreláthstólag a Kútvölgyiben.
Az orvosom most azt mondta, szeptember-október-ben kiderül, mi lesz ott. Jó, mi?

Mivel első babám lesz, teljesen tapasztalatlan vagyok. Eddig azt hittem, az epidurális érzéstelenítés, jár mindenkinek, kivéve, aki nem kéri.
Én annyira félek a szüléstől, biztos kérek majd.

Mikor lehet , vagy kell, menni szülőszoba látogatásra, és hogyan kell fogadni szülésznőt? Mi történhet, ha nem fogadok?

Köszönöm a válszokat, előre is!

Friss mamiknak sok boldogságot! Szép estét!
Vendég
 


Sziasztok!

Ananász: Csatlakozom Krisztához, nekem sem jutott eszembe, hogy kérjek EDA-t. Nagyon nagy fájdelommal jár a szülés, de kíbírható. Én sem emlékszem már rá, hogy milyen volt a fájdalom, csak arra, hogy nagyon fájt, de bármikor szülnék mégegyszer és mindenképp EDA nélkül. Én úgy tudom,hogy EDA-t csak akkor adnak ha előre kéred, mert az aneszteziológussal is beszélni egyeztetni kell.
Homeopátiás bogyókat kapsz a szülés alatt, ha a szülésznő úgy látja, hogy szükség van rá. Egyébként ha megkérdezed a szülésznődet, akkor ő el fogja mondani, hogy milyen bogyót vegyél és hogy szedjed.
Ki a dokid?

Biribon:EDA-val kapcsolatban nem tudok segíteni. Én nem is ismerek senkit aki EDA-val szült a kútvölgyiben. De szerintem ha a dokidat megkérdezed, akkor mindent el fog mondani.

Judyka: Ne félj a szüléstől!! Tudom mondani könnyű, de hidd el,hogy életed egyik legszebb élménye lesz. Fáj, rohadtul fáj, de ez vele jár. EDA nem jár automatikusan, hanem kérni kell, de szerintem ne kérj EDA-t, de persze ezt neked kell eldöntetned. Beszéld meg az orvosoddal!
Szülésznőt bármikor fogadhatsz, akár már most is, de akkor is mikor mész CTG-re. Elkéred az adott szülésznő számát és felhívod, vagy a kórházban megkeresed. Egyébként ha nem fogadsz, akkor sincs gond, mert akkor az ügyeletes lesz a szülésznőd. Én mindkét fiamat ügyeletessel szültem és szuperek voltak!! Ajánlani tudom őket sőt van mégegy szülésznő akivel szivesen szültem volna, szóval ha nevekre vagy kiváncsi azzal is tudok szolgálni :-)

KépKép

KépKép
cukorfalat
 
 


Cukorfalat, köszönöm a választ, majd egyeztetek a dokimmal is, hátha ajánl valakit.
Vagy a sorsra hagyom magam :D
Sziasztok
Judit
Vendég
 


Judyka!
Múltkor az egyik lányzó beszúrt egy tájékoztatót az oldalra, amin rajta van az is, hogy milyen napokon lehet menni szülőszobát látogatni. Kicsit menjél visszább! A Kútvölgyiből hozta el múltkor, s olyan rendi volt, hogy megosztotta velünk is.

Nekem meg egy olyan kérdésem lenne, hogy tudja valaki, hogy mennyibe kerülnek a prémium szobák?

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Judyka!

Na megnéztem, Frocli szúrta be az első oldalon, s jún. 17-én szerdán.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok,

Köszönöm szépen a válaszaitokat. DR Szabó Tibor a dokim.
Egyébként tegnap beszéltem a kórházzal, pont tegnap volt szülőszoba látogatás. Minden hónap első keddjén tartják 17.30-tól.
Erről lemaradtam, de még van rá időm! :wink:



ananasz21
ananasz21
 
 


sziasztok, tegnap mondta a dokim, hogy mar korvonalazodik a helyzet, oktober 1tol kezdodik az atalakitas, es junius 1ig tuti oep tamogatott lesz addig megy az atalakitas, utana meg bizonytalan milyen formaban mukodik. ebbol kovetkezik hogy a fizetos szobakkal is valami valtozas lesz, marmint ha jol vettem ki minden szoba fel lesz ujitva de csak junius 1tol lesz fizetos vagy hogy, lehet siman mar uj szobaban leszel addigra.

Kata

Kép

Kép
polixeni
 
 


Sziasztok!

Állítólag minden gyökeresen megváltozik a kórházban, de azt elképzelni nem tudom, hogy egyik napról a másikra hogy oldják meg!
Mert, ha igaz, fizetőssé egyik napról a másikra teszik ősszel. na, kedden megyek dokihoz és jól kifaggatom! :lol:Azt ígérte, szeptemberre már körvonalazódnak a dolgok és 1. leszek, akinek elmondja. Addig nem is megyek szülőszobát, kórházat nézni, hisz nincs értelme, ha totál megváltoztatnak mindent!
Egyébként 5. baba! :lol: És március 1. hetében várható!

Biribon!

Szia itt is! :wink:

Memme!

Nagy gratula Ági babához!

Márti
borossné becz márta
 
 


Kata!

Na, köszi! Ezek nagyon jó hírek!Eszerint akkor nekünk még nem lesz fizetős! Viszont félek, mert a 3. babánál a Rókusban úgy csúsztam le az új, egyágyas szülőszobákról, hogy már hónapokkal előbb kész kellett volna lenniük, de mikor én szültem, még hiányoztak a bútorok, így egy rémséges, kórteremben kialakított ideigelenes, 3 ágyas, paravános szülőszobában szültem elég rémséges körülmények között, nem egészen 3 éve...remélem itt nem járok így, mert pocsék dolog egy félig szétvert kórházban, ütvefúrók hangját hallgatva vajúdni!

Márti
borossné becz márta
 
 


Köszönjük a friss híreket!
Én holnap megyek a dokimhoz. Rá fogok kérdezni!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Itt nem hiszem hogy ilyen problema lenne, en anno a 2 agyas fizetosben voltam es elotte meg a csaszarosban semmi baj nem volt a sima szobakkal se (a wc-k azert nem voltak a legtutibbak) ahogy kivettem mindig csak egy folyosot csinalnak egyszerre a tobbi addig marad es lehet januarra nekem mar kesz lesz uj resz is. Paravanos megoldas meg szeritnem nem lenen mert amekkorak 2en tuti nem fernek el egyben, szerintem ezt is egyesevel csinalnak, majd meglatjuk:)))

Kép

Kép
polixeni
 
 


Sziasztok!
Én november végén szülök a Kútvölgyiben, Sándor doktornál. Én is várok minden infót. :D
eesstt
 
 


Sziasztok!

Ahogy ígértem tegnap rákérdeztem a dokimnál a privatizációra.

Eesstt! Nekem is a Sándor doki az orvosom! :) Nagyon szeretem!

Na szóval! Kb. ugyanazokat mondta, amiket eddig én is tudtam tőletek, hogy valóban magánkézbe került, már alá is írták erről a szerződést. Csak a szülészet került privatizálás alá. Azt mondta, hogy elég nagy zűrzavar van bent, nem igazán értik bent a dolgozók, hogy hogyan fog ez a gyakorlatban működni, lévén, hogy csak egy osztályról van szó. Tiszta káosz, és teljesen hülyeségnek tartják.
Az egész szülészet csapatát átvették, tehát mindenki ott maradt, dolgozói létszámban nem lesz változás.
A műtétekért már az elejétől fogva kell fizetni, egyedül a szülésekért nem kell jún. végéig. A Sándor doki szerint onnan jött ez az időpont, hogy akik még szept.-ben jelentkeztek orvosuknál szülésre, azok kb. júniusban fognak szülni. De októbertől jelentkezők már fizetnek érte, de hogy mennyit, hogy, kinek, miként. Senki nem tud még erről semmit.
Nekem felújításról nem beszélt Sándor doki.

Hát én ezeket tudtam meg!

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sissy!

Köszi a beszámolót! Kedden én is rákérdek, doki bácsim hátha mond még valami friss infót!

Márti
borossné becz márta
 
 


Sziasztok!

Hát, ezek egyelőre részben megnyugtató hírek, mert akkor ezek szerint nálam (meg még itt néhányunknál) minden marad még a régiben, nem kell fizetni. Azt viszont nem értem, hogy mi az, hogy műtétért fizetni kell? Hiszen egy szülési komplikációból adódó császáros szülés az életmentő beavatkozás... Azt nem lehet előre kiszámítani, azzal én nem tudok előre számolni. És ha a legrosszabb eset jön be, hogy műtéten kell átesnem, akkor még fizetnem is kell érte borsosan? :o És ha nem tudok? :shock:

biribon
 
 


Biribon!

Na, ez a kérdés izgat engem is! Főleg, hogy 2 szülésemnél is nagyon komolyan lebegett egy előre abszolút nem látható császár veszélye! Szóval nem tudom, hogy gondolják,de erre biztosítaniuk kell megoldást, szerintem!
borossné becz márta
 
 


Szerintem a császár nem tartozik bele, mert az is szülés kategória, legalábbis nálam. Nem tudom a privatizáló nagyokosok ezt hogyan látják.
Szerintem itt olyan műtétekről lehet szó, ami abszolút nőgyógyászati, s nincs köze a szüléshez.
De majd hamarossan biztos erre is választ kapunk.

KépKép

Kép
sissy80
Budapest XV. kerület
 
 


Sissy köszi a választ!Megnézem.

Igen, nekem is a császár jutott egyből eszembe, hogy akkor az fizetős-e?
Én is érdeklődök majd.

Szép napot,
Judit
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: