Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Na én is benéztem! Remélem azért jöttök majd tanácsokat adni a másikba is! Persze tudom, hogy igen!


:lol: :wink:

Rencsi!

Szerintem, ha olyan diétát csinálsz, mint a cukorbetegeké, akkor nem leszel éhes. Ott napi ötször kell enni, három óránként. Úgy érzed, hogy szinte egész nap folyamatosan eszel. Ha figyelsz a szénhidrátra, akkor minden rendben lesz! Napi 160 g

Melikém!

Itt is küldöm a babaragacsot! +++++++++++++++++++++++++

Puszi mindenkinek!
agnyes
 
 


köszi roxal, akkor nyugiban maradok! Csajok, sürgősen meg kell tanulnom bízni a babámban! Félek, ha megszületik is ilyen maradok, és az nem jó. Tapasztalat...anyukám még mindig "életképtelennek" gondol engem. :cry:

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Moncsi!

Dehogy vagy "életképtelen"! Az én anyukám is ezt gondolja rólam! :lol: Persze, ha együtt vagyunk, akkor tényleg ez jön le! Ezt a sors akarja így, hogy ezt az oldalunkat lássák! Érezniük kell,hogy ők mindent jobban tudnak nálunk! Mégis mi csak a gyerekük vagyunk! :lol:
Az igazság az, hogy ha tényleg olyanok lennénk, mint amilyennek ők gondolnak bennünk, akkor sosem jutottunk volna el oda, ahol vagyunk! Te is megküzdöttél a babáért, és nem volt könnyű az út. A babával is majd minden megy a maga útján és majd te gondolod róla ugyanezt! :wink:
agnyes
 
 

 
 

Sziasztok Csajszikáim!

Ha már így alakult (amit sajnálok), reélem novemberben már köztetek ..is.. lehetek:-))))

"Semmilyen szél nem kedvező annak, aki nem tudja, melyik kikötőbe tart."
modrooka
 
 


Roxal,

Gyönyörűek a lányok! Nagyon izgalmas lehet az élet három egykorú gyerekkel, és ránézésre elég elevennek is tűnnek :)

Ha van kedved és időd, gyere még mesélj, és kérünk még több képet :)
vjulcsi
 
 


Jó reggelt!

Ebben a pillanatban jött vissza a netem. Éljeeeeen!
(csak el ne szálljon újra....)

Moncsiga és Rencsi:
Jaj, de édes pocik!!! Nagyon aranyosan gömbölyödtök!!! Olyan jó látni ezeket a képeket...
Komolyan mondom, hogy vágyom rá, hogy megint nekem is legyen ilyenem. :wink:
Na, erről majd ki akarom kérni a véleményeteket, csak kicsit hosszabb lélegzetvételű lesz.

Roxal:
Gyönyörűek a lányaid! Melegség önti el az ember szívét, ha rájuk néz, gratulálok hozzájuk!!!

Kép
s.mónika
 
 


Itt egy link, ahol bármilyen képet le lehet kicsinyíteni, mindenféle számítógépes tudás nélkül. :wink:
Én is ezt használom.

http://www.kepmeretezo.hu/index.php

Kép
s.mónika
 
 


Bocsánat, de én sok rövid üzenetet tudok inkább küldeni, mert Fanni mindig itt sertepertél a klaviatúra körül. :lol:

Rencsi:
Én bugyi+póló összeállításban aludtam pocakosan. Inkább vastagabb paplant választottam, de nekem ez volt a kényelmes. Amint várandós lettem, nem igazán éreztem jól magam, csak kismama nadrágban, vagy nagyon bő nadrágban. Éjszakára viszont az sem esett jól.

Együtt alvás, külön alvás:
Mivel Fannika szopizott, ezért egyértelmű volt nekünk, hogy az ágyunk mellé tesszük a kiságyát. Így jóval kényelmesebb volt éjjel. Csak odaléptem, magam mellé vettem és már szopizott is.
Aztán, amikor már nem evett éjjel, akkor neki lett rossz, hogy velünk aludt. Nagyon éber alvó, sokáig nem aludta végig az éjszakát. Éjszakánként többször fel kellett vennem és visszaringatni.
És akkor azt mondta a doktornénink, hogy rakjam külön szobába, mert tudat alatt is egymás rezdüléseit figyeljük. 8 hónaposan tettük külön szobába és onnan kezdve sokkal könnyebb volt neki. Nem zavartuk őt a zajokkal. Csöndben tudott aludni. Hiszen óhatatlanul megreccsen az ágy, ha megfordultunk, sajnos Apa nálunk "horkantós" éjszaka, tehát az is zavaró volt.
Szóval nálunk megoldás volt ez a "különválás" éjszakára.
(persze egy ideig ott volt a matrac a földön az ágya mellett, hogy hátha... :wink: )
Rájöttem, hogy a lelkem nem akarta Fannit elengedni a szobájába. Én húztam az időt mindenféle indokkal. Pedig az idő igazolta, hogy hamarabb kellett volna meglépnem a külön alvást.
Nálunk így történt. [/b]

Kép
s.mónika
 
 


Elfogadtok tőlem is egy pocis képet?
Fanni csütörtökön született, ez a kép 5 nappal előtte készült.
A fejem azért ilyen, mert akkor már hetek óta 35 fok volt és én már alig bírtam...

Kép

(A lábamnál pedig ott őriz a kutyusom.) :D

Kép
s.mónika
 
 


Most megyünk sétálni.
Majd jövök 1. szülinapos képpel.

Melcsi:
Nem jött meg a privid!!!

Kép
s.mónika
 
 


Sziasztok!
Én ugyan nem sokat írtam a másik topicba,az inszemek alatt is inkább zugolvasó voltam,meg akkoriban még dolgoztam is reggeltől estig,örültem ha élek.
Aztán meg csak párszor szólaltam meg ott,mikor Peti már megszületett,csak amikor úgyéreztem,hogy ez velem is megtörtént,és megtudok valakit"nyugtatni".Pont ezen okok miatt nem írtam,mert nem akartam senkit sem megbántani,de a bíztatásaimat így is mindig elküldtem,aztán vagy volt rá reakció vagy nem.. :)
Viszont ha időm és a fiam engedi,szívesen írnék párszor Nektek,ha befogadtok,mert ismeretlenül is nagyon megkedveltelek titeket,és hátha hasznotokra is lehetnék valamiben.Nagyon jó kis csapat vagytok..
Gyönyörűek a pocis képek,ilyenkor rájövök,hogy hiányzik a terhesség,mert az az érzés(bármilyen nehéz is néha)semmihez sem hasonlítható..A többit meg majd átélitek,ha már meglesznek a babók.. :D
Sok puszi.
Andi.
Ui:ha nem zavar titeket,majd megpróbálok én is képeket felrakni ide,de még soha nem próbáltam,lehet elbénázom.. :lol:

Kép
cs.andi
 
 


Nálunk első perctől kezdve külön alszik Peti,egyrészt kényelmi okok miatt,másrészt pedig kicsik a szobáink,besem fért volna a kiságya a szobánkba..Műkődik a dolog,első(na jó néha második :D 9nyikkanására valamelyikünk már ott is van..Így is bőven hallom,a bármi van(néha még azt is amikor horkol :D ).
Úgyhogy nálunk műkődik a dolog.
én pizsiben aludtam végig,vettem egy számmal nagyobb pihe puha pizsit,pocak alatt volt gumis,nagyon kényelmes volt.Ezzel kihúztam végig..A nacija még megvan,pont valamelyik nap került a kezembe hát mit ne monjak vicces volt.. :lol:

Kép
cs.andi
 
 


Kép Pocakfotó 1 hónappal szülés előtt

Kép
cs.andi
 
 


Kép És egy kis viccesmocorgós..két héttel szülés előtt..

Kép
cs.andi
 
 


Sikerült!!!!! :)
Majd rakok még Petiről is ha nem baj,de most mennem kell..
Puszi

Kép
cs.andi
 
 


Andi,
Hihetetlen nagy pocakod volt már a szülés előtt 1 hónappal is!
Mekkora súllyal született Peti?
Várjuk a képeket róla :)

Most volt itt nálam a védőnő, megnézte, hogy a pici hova születik. Elégedett volt :) Szerencsére nagyon kedves nő.
vjulcsi
 
 


Micsoda képek! :lol: :lol: :lol:
Mindig elhűlve nézem az ilyen óriáspocókat ... hihetetlen mit ki nem bír az ember teste! :lol: :lol:
Bocsi , de nekem nagyon mókásak! Gondolom cipelni már nem az... :shock: Majd elmesélem, hogy mulatságos-e még, ha én is ilyen gigapocis leszek.

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Andi én is várom képeket! ...meg mindenkitől!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Julcsika, megszánhatnál minket Te is néhány UH-s képpel a babádról!
Chiliról nem is beszélve! Ugye?!

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy létrehoztátok ezt a topicot.
Régebben írtam egy pár hozzászólást, de azóta csak olvasgattalak benneteket.
Minden kismamának szívből gratulálok.
Melcsi kérdezett a János kórházról.
A 36.héttől kell NST-re járni, erre majd előre telefonon kell időpontot kérni. Nagyon kedves asszisztensnő van itt, csak a gépek már őskövületek. Volt olyan, hogy egy órát ültem ott, mert rossz volt a gép.
A János kórházban most újították fel a szülőszobákat, tényleg nagyon szépek, van kád, labda, zuhanyzó, plazma tv.
A szülészetről ez már nem mondható el.
A szobák nagyon kicsik, és nem túl szépek, vannak ugyan alapítványi szobák, de nekünk nem sikerült kifogni.
Igazából nem is ez a lényeg, azt a pár napot bárhol kibírja az ember.

Puszi
ikky
 
 


Tök nem ide tartozik, csak dicsekedni szeretnék... :oops: :lol:
Varrtam a keresztlányomnak egy valamit, ami először párnának indult, de valószínűleg falikép lesz belőle az ágya fölé. Úgy terveztem fölapplikálom egy színes textilre, rakok mellé zsebeket a cumiknak és már haszna is van.
Szerintem nagyon cuki lesz. Figyelem, ez a képen 3! év munkája. Nem vagyok túl hatékony... :shock: Még meg sem született a Bogika, már akkor elkezdtem varrni. :lol: :lol: Kép

Moncsi
KépKép
Kép

Kép
moncsiga
 
 


Igen,így utólag én is megdöbbenek,hogy mekkora hasam volt.. :D
A végén már nehéz volt cipelni azt a +16 kg-t,de a mocorgásos képek viccesek,bár az már akkor nem volt túl kellemes,ha így kinyomta a popsiját.Majd mglátjátok hihetetlen formákat képesek felvenni!! :D
Nekünk kis óriásbébink született,Peti 4200 g és 61 cm volt akkor.
Most 4 hónaposan kicsik rá a 68-as cuccok,és 7500 g.Érdekes látni a vele egykorú babákat,h mekkora hozzájuk képest.
Várom az uh-s képeket én is mindenkitől,mert imádom őket!

Kép
cs.andi
 
 


Igen,így utólag én is megdöbbenek,hogy mekkora hasam volt.. :D
A végén már nehéz volt cipelni azt a +16 kg-t,de a mocorgásos képek viccesek,bár az már akkor nem volt túl kellemes,ha így kinyomta a popsiját.Majd mglátjátok hihetetlen formákat képesek felvenni!! :D
Nekünk kis óriásbébink született,Peti 4200 g és 61 cm volt akkor.
Most 4 hónaposan kicsik rá a 68-as cuccok,és 7500 g.Érdekes látni a vele egykorú babákat,h mekkora hozzájuk képest.
Várom az uh-s képeket én is mindenkitől,mert imádom őket!

Kép
cs.andi
 
 


Igen,így utólag én is megdöbbenek,hogy mekkora hasam volt.. :D
A végén már nehéz volt cipelni azt a +16 kg-t,de a mocorgásos képek viccesek,bár az már akkor nem volt túl kellemes,ha így kinyomta a popsiját.Majd mglátjátok hihetetlen formákat képesek felvenni!! :D
Nekünk kis óriásbébink született,Peti 4200 g és 61 cm volt akkor.
Most 4 hónaposan kicsik rá a 68-as cuccok,és 7500 g.Érdekes látni a vele egykorú babákat,h mekkora hozzájuk képest.
Várom az uh-s képeket én is mindenkitől,mert imádom őket!

Kép
cs.andi
 
 


Moncsi,
Nagyon szép!!! Ez milyen technikával készült? Hímzés?

már én is töröm a fejem, hogy miket fogok kézzel készíteni a pici szobájába, én is elsőnek olyan zsebes-akasztós tárolót terveztem, bár én kicsit egyszerűbben :)
Nagyon ügyes vagy!

Fogok hozni képeket, de arra gondoltam, mivel holnap megyünk az Istenhegyire, ezért most már azt megvárom, és akkor felteszem azokat is, meg a hétvégi pocakfotót is.
vjulcsi
 
 


Inkább 2x,mint egyszer sem.. :oops: Bocsi.

Kép
cs.andi
 
 


Vagy 3x.. :oops:
Moncsi,nagyon klassz!!!Nekem soha nem volt kézügyességem semmihez.Örülök,ha egy zoknit meg tudok stoppolni. :D
Tényleg szép!
Julcsi,akkor holnap hozd a képeket!

Kép
cs.andi
 
 


ikky,
Köszönjük az infot.
Én sajnos nagyon nem értek hozzá, így azt sem tudom, a szülőszoba- szülészet között mi a különbség?
Az egyik, ahol szülünk, a másik, ahol utána ott fekszünk napokig? Mert ez így ok, de akkor pl. nem értem, hogy a szülőszobában miért van plazma TV?

Én mindenképpen egy ágyas szobába szeretnék menni (ez talán ugyanaz, amit te alapítványinak hívsz). Ennek mi a feltétle?

Gyere gyakrabban ezután, és köszönjük a segítséged!
Babádról nem mesélsz?
vjulcsi
 
 


A szülőszoba az, ahol szülünk. A szülészet pedig, ahol fekszünk utána.
Úgy tudom a szűlőszobák felújítására az orvosok adták össze a pénzt, ezért ilyen modern.
Amikor én szültem 2008.12.18-án, teltház volt, ezért alig tudtak egyáltalán ágyat adni.
Előző nap befektetett Dévai, mert programozott császár volt, reggel odamentünk, de kb. 15 órakor tudtak egy ágyat adni,
megvártuk, amíg egy kismama hazament.
Alapítványi szobát nem lehet lefoglalni előre, ha abban az időben, amikor te szülsz van hely, akkor szerencséd van.
Sajnos nem túl sok szoba van.
Fannika már 8 és 1/2 hónapos, és már kúszik, mászik,ül,áll.
Öt szót mond is, BABA,MAMA,PAPA,PEPE,PÁPÁ.
Sajnos nem tudom, hogy vonalzót hol kell beilleszteni, valaki, ha tud segíthetne.
Köszi
Majd megpróbálok képet is felrakni.
Andi szép súllyal született a kisfiad.
Fannika 7 hónaposan rendelkezett ezekkel a méretekkel, mint a ti Petitek.

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
ikky
 
 


Na, megint nincs netem, újra mobilról. :( Nekem az NST-re Apánk irta fel a kiskönyvembe, hogy melyik napokon kell mennem. A várható szülés napjától számolta vissza a kb. 6-8 alkalmat. Én imádtam menni, csak azt nem szerettem, amikor azzal a hajókürttel felébresztették Fannit. Szegény mindig nagyon megijedt a hasamban.

Kép
s.mónika
 
 


Anyukák és Nagypocisok! Ti éreztétek, amikor a babátok csuklott a pocitokban? Én imádtam. :)

Kép
s.mónika
 
 


Sziasztok!

Móni, Andi:
Szent Isten mekkora pocakok!!!! :D én már a mostani pocakomat is hatalmasnak látom, pedig csak egy kis szúnyogcsípés a tietekhez képest!!! :wink: hogy tudtatok aludni?????? Én már most fulladozom, ekkora pocakkal el se tudom képzelni, hogy fogok feküdni.....

Andi,
a 16 kgra mit szólt Apánk?

Moncsikám,
ez a falikép.....valami eszméletlen gyönyörű! Nagyon ügyi vagy!!!

Ikky,
miért volt programozott császár???

Julcsikám,
és mikor megyünk vásárolni? :wink:
Emlékszel mennyi volt a Brendonban a pizsi?

Ha nagyon vészes, akkor lehet, hogy veszek egy másik tréning gyatyót és abban fogok aludni, sajnos a pólóban már most éjsazaka fáztam :cry: (extra fázós vagyok)

Képzeljétek, tegnap este egészen a cicim alatt volt Domika középen kinyomta magát, Domiapuval csak lestünk, hogy kerül ilyen fentre, persze közben majd megfulladtam, de azért a gyönyörűségtől kicsit sírtam is..... :oops: ja és pár perc múlva már teljesen lent rugdosott.....

Kép
rencsi79
 
 


bocsika,
de mi az a NST? amikor a szívecskéjét nézik???

Móni,
még azt nem éreztem, de a barátnőmnek pont akkor kezdett csuklani 1x amikor éppen tapiztam a pocakját, nagyon vicces volt....

Kép
rencsi79
 
 


S. móni, azért írtam, mert a Jánosos szülésről szerettem volna érdeklődni.
Hatalmas volt a pocakod, 35 fok, nem csoda, hogy nem bírtad.
Mikkora tervezitek a tesót?Marci is minden nap csuklik, nagyon aranyos.

Aki már szült mesélhetne róla, hogy Apánk mihez hogyan áll. Értem ez alatt az EDA-t, vagy császárt, ha nagy a baba. Ezekről még nem beszéltem vele, de nagyon érdekelne, ha rákérdezek, akkor mire számíthatok.

Cs. andi a törpinek mekkora volt a feje? A mienk is nagyon nagy és a feje is az, kezdek fosni a szüléstől. :lol:
Hatalmas pocak, Marci is csin ál már ilyen kis alien pozókat. :lol:
Kérünk Petiről képeket.

Mi is külön szobába tesszük Marcit, persze közvetlenül mellettünk van és hagytunk a szobájába egy ágyat, ha mégis menni kell akkor mi költözünk hozzá. :wink:

Julcsi, hozzánk ki se jött a védőnő, majd ha már Marci itthon lesz.

Ikky, te is Apánknál szültél? Mesélj, mennyire engedékeny?
Fanniról is kérünk képet.

Moncsi, gyönyörű a falikép, nekem ehhez nem lenne türelmem.

Kép
gmelcsi1
 
 


Melcsikém,
mekkora most Marci? És a fejecskéje?

Kép
rencsi79
 
 


Rencsikém a BPD 87mm volt a 31. héten, amire azt mondta, hogy 33 hetes méret. :D
Domcsinak mekkorák a méretei?

Kép
gmelcsi1
 
 


Bocsi, hogy én nem reagálok a képekre, de telefonról nem látom.

Kép
s.mónika
 
 


MELCSI: Fanni BPD alakulása: 31.hét=85mm, 37.hét=101,3mm, 39.hét=104mm. Ezért is lett programozott császár, mert farfekvésnél már a 100mm is kritikus. Normál magzati fekvésben biztos minden más.

Kép
s.mónika
 
 


MELCSI: szívesen mesélek a Jánosról, meg a szülészetről, de inkább telefonon. Kinszenvedés mobilról írni, a netem meg a Holdon... :(

Kép
s.mónika
 
 


IKKY: ki volt a szülésznőd? Nekem Márta. De Annamari vett fel és ő is nagyon kedves volt.

Kép
s.mónika
 
 


LÁNYOK: én jó szívvel ajánlom nektek Mártát. Nagyon szeretik egymást Apánkkal, már a Nyírőben is együtt dolgoztak. Ráadásul "sorstársunk", ő is Apánknak köszönheti a gyermekét. Nagyon átérzi a helyzetünket, izgalmunkat, aggódásunkat. És végtelenül kedves. Jó kezekben volt nála a kislányom, amikor átadták neki a műtőben.

Kép
s.mónika
 
 


Melcsikém,
sajnos fogalmam sincs, mert júlliuban csinált Apánk uh-t....de már nagyon kíváncsi vagyok, mekorra a kicsike, jövő héten kiderül....

Kép
rencsi79
 
 


Ötletem van. :) Amíg ilyen szép idő van, nem találkozunk a Margitszigeten? Kellemes séta, beszélgetés. Na?

Kép
s.mónika
 
 


S. moncsi, szerintem 100mm feletti normál esetben is kritikus, legalábbis a barátnőm dokija azt mondta. Pont erre voltam kiváncsi, hogy Apánk erőltet-e ekkora babát, hogy sima szülés legyen?
Elküldöd a számod priviben, én is megírom és felhívlak, mikor nem zavarlak. Ha nem bánod.
Margitszigeti sétában benne vagyok. Jó lenne, ha többen lennénk és dumálnánk egy jót, vagy beülhetünk valahova
Mit szóltok csajok?

Kép
gmelcsi1
 
 


Sziasztok!
Rencsi,nekem nem szólt Apánk semmit,mert én a 12.héten elköszöntem tőle,nem akartam a Jánosban szülni,meg én nagyon elégedett voltam a régi nőgyogyimmal(aki nő :D ),és visszamentem hozzá.Úgyhogy így megúsztam a letolást!! :lol: Egyébként elnem tudom képzelni,hogy lehet"csak"10kg-t felszedni,le a kalappal előttetek,én nem tudnék ilyen tudatos lenni.Pedig 58-ról indultam,és zabagép sem vagyok,de akkor is..irtó nehéz lehet.Egyébként én a 35.hétig dolgoztam,addig jött fel 11-12 kg,a többi a nagy itthonlétben szaladt fel.
Nst=szívhangvizsgálat.Tök buli,én nagyon élveztem,főleg ha belerúgott a tappancsba.A ctg is ua,csak attól függ mikor csinálják,asszem az nst a hivatalos megnevezés szülés közben,ha nézik,a ctg meg a terhesállapoti.Vagy fordítva? :oops:
A csuklást biztos megfogjátok érezni,én azthittem,hogy nem fogom tudni,h ez az,de valóban meglehet különböztetni.
Melcs,Peti feje elég nagy volt..39 cm.Nem akarlak elijeszteni,az már valóban nagynak számít,és előtte való nap csak 37-re saccolta az uh.Nálad mennyi a bdp?Majd megnézem a kiskönyvben,nekem mennyi volt.Ne aggódj,csak pozítivan kell gondolkodni,h menni fog(hihetetllen de kifér.. :D ),mert menni fog és kész!A végeredmény a lényeg a többit meg valóban elfelejted.. :D
Móni,te is jó nagy pocakkal voltál!Mkkora lett a babád?
Mindenkinek minden jót!
Puszi.

Kép
cs.andi
 
 


Cs. andi, megköszönném, ha megnéznéd mennyi volt. Nekünk 31. hét 87mm.
Próbálok pozitív lenni, de inkább Marcikát féltem, mi van ha elakad vagy valami gond lesz, mert nagy a buksija.

Kép
gmelcsi1
 
 


Már látom,hogy írtad a 31.heti 87 mm,majd megnézem a könyvet etetés után.
Bocs,ha néha kihagyok betűket a fiatalúr mellett nem könnyű írni.
Sajnos,én nem tudok a szigetre menni,bár tudnék!!!

Kép
cs.andi
 
 


na ezt egyszerre küldtük! :D

Kép
cs.andi
 
 


S. móni, nem tudok privit küldeni, nem megy el, ha tudod küld már el a számod és elküdöm az enyém sms-ben.

Kép
gmelcsi1
 
 


Rencsi, nem hagyd most, hogy ne csináljon uh-t. Melyik nap mész, nagyon kiváncsi vagyok Domi mérteire, már biztos Ő is nagyon nagy. :D

Kép
gmelcsi1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: