Új privát üzeneted érkezett!

névtelen tamara!
Ha valóban lenne közöd az újságíráshoz, akkor kicsit jobban észrevennél dolgokat. Pl azt is, hogy ez az egész nem úgy indult, ahogy írtad, hanem úgy, hogy a Népszabadság reggel megjelentetett egy ici-pici cikket, AMIRE ráharapott mindenki, és nem csak a bulvár, hanem a közszolgálati is. És ha lenne közöd az újságíráshoz, akkor észre vetted volna, hogy a TV2-volt az egyetlen, aki az éjszakai adásban a kórház vezetésének az érintettségét is felvetette. Ééérdekes, hogy ezt semelyik más csatorna nem taglalta.
Majd, ha visszamész dolgozni, te is rájössz, hogy manapság nem átszólnak a "haveroknak", hanem olvasnak újságot. Tán neked is jót tenne néha.
Névtelen
 


Feltételezem, hogy az én VOLT orvosomról van szó, ugyanis túl sok az egybeesés.
Nem az én feladatom eldönteni, hogy a "doktor úr" felelőssé tehető-e az említett esetekért, de egyvalami biztos, hazudott: Én, első gyermekemet várva, maximálisan bíztam benne egészen addig a percig, amíg be nem indultak a fájások és felhívtam. Ő közölte velem, hogy menjek be a kórházba, mert úgy tűnik szülni fogok, (ami nem túl nagy meglepetés 10nappal a kiírt időpont előtt szerintem)de ő sajnos nem tud majd jelen lenni a szülésnél, mert fel van függesztve. Annyira meglepődtem, hogy szólni sem tudtam igazán...nem értettem, hogy nekem ezt miért a vajúdás közepette kell megtudnom, dehát tudomásul vettem.
Ez volt az utolsó beszélgetésem vele...
Utólag sok "füllentése" vált világossá számomra, ami akkor fel se tűnt.

Tehát egy valamiért biztosan felelős, mégpedig azért, hogy félrevezetett és hazudott nekem és feltételezem, hogy nem én voltam az egyetlen.
Ma már örülök, hogy így történt és nagyon hálás vagyok dr Kisfalvi István ügyeletes orvosnak az odafigyelő gondoskodásért!!!


Egyébként, tudomásom szerint, az említett orvos vasárnap a János kórházban vezetett le szülést. Egyetlen kérdésem,: Ha valaki ellen eljárás folyik és fel van függesztve, miért nem vonatkozik ez Magyarország összes kórházára????Elég szomorú, nem? Akkor lenne csak szabad újra dolgoznia ha kiderülne, hogy a vádak ellene alaptalanok.
Névtelen
 


Tamara bisztoss keszdö.
Névtelen
 

 
 

Pro és kontra mindig lesz egy ilyen ügyben, ez így is van rendjén, de a fórumok nem arra vannak, hogy egymás torkának ugorjunk. Mindenki próbálja meg elfogadni a tényeket.

Köszi:
R
Névtelen
 


Névtelen
 


Kedves B. és Kedves Névtelen!

Ha visszamegyek dolgozni, mindkettőtök tapsztalatára feltétlenül számítok!!!

tamara
Névtelen
 


Nem a Jánosban, sorry...hanem az Istvánban
Névtelen
 


Kedves Tamara!

Ne haragudj, de elég furcsa a hozzáállásod....miért ez a cinizmus?

R
Névtelen
 


A helyesírási hibákért mindenkitől elnézést kérek, valóban elég ciki, mentségül csak annyit, hogy nem könnyű egyszerre három helyre figyelni.

Kedves Névtelen!
Népszabót ma már nem olvasok (csak majd munkaköri kötelességből), tehát nem tudtam, hogy ott kezdtek először foglalkozni a témával. Az időpont (3 hónap) vonatkozik rájuk is, bár gondolom, ők legalább nem hirként adták közre.
A "haverokat", mint információforrást e mellett most is tartom...

Egyébként az információk pontos áramlásáról csak annyit, hogy új kórházként már olvashattunk három helyet:
Szabolcs utca,
János,
István.

sziasztok, tamara
Névtelen
 


Kedves Tamara!

Ismerős szült nála vasárnap az Istvánban (úgy volt az utolsó pillanatig, hogy a Szabolcsban fog szülni), ez szerintem elég pontos info...hacsak nem téved szegény, hogy hol és kinél is szült...
Egyébként az objektitvitásról igazat adok neked, meg kellene győzödni a valóságról, mielőtt terjesztik azt, a tényeket viszont nem árt elfogadni!
Névtelen
 


Ez azért nagyon érdekes, ha elolvassátok a fentebb belinkelt cikket.

Úgy látom, hogy most már az István kórházban is tagadják, hogy bármi közük lenne a dokihoz, márpedig akkor hogy szült nála névtelen (20.20) ismerőse? Érdekesek ezek a kórházak is, ilyenkor mentik a menthetőt. Ez persze nem von le a doki felelősségéből semmit, nehogy félreértsetek! Mélységesen felháborít, hogy dolgozik. Akár igazak a hírek, akár nem, nem lenne szabad dolgoznia, amíg nem tisztázódik minden.
bucó
 
 


Sziasztok,

Én is a MÁVban szültem, egy másik orvosnál. Ő már régen (úgy 2 éve) elmondta egy vizsgálat alkalmával, hogy HSZ mit művel, és hogy Ő szólt is a főnöknek, de közölték vele, hogy ne avatkozzon bele. Bizonyítani nem tudta.

Egyetértek azzal, hogy mindenki tudta, és hogy mindenki felelős érte a kórházban. Legfőképpen talán a főnök, hiszen a beosztott emberek gondolom féltik az állásukat.
Névtelen
 


A mai híradóban is állították, hogy nem dolgozik az Istvánban sem, máshol sem. Csak a magánpraxisát folytatja, ott viszont semmi extrát nem mondanak, folyamatosan lehet bejelentkezni.
Az orvosi kamara szerint működhet, de nem ildomos.
rjuli
 
 


Iszonyú ami történt, de nem ez az első eset és nem is az utolsó.Hogy konkrétan ebből mi igaz és mi nem, majd kiderül. Egyvalami azonban biztos. Most, hogy ügy lett, mindenki gyorsan elhatárolódik, senkinek semmi köze az egészhez. Néhány hónap múlva (mert ugye minden csoda 3 napig tart) majd azt mondják neki, hogy nem tehettünk mást, el kellet határolódni, de a pályafutása miatt ne aggódjon, minden szépen visszatér a régi kerékvágásba. Akkor már ki a fene fog emlékezni erre az orvosra? A tárgyaláson pedig majd tudományos szakértők tudományosan bebizonyítják, hogy ez merő véletlenség, nem történt itt mulasztás.
Miért vagyok ebben olyan biztos?
Egyrészt, mert az eü-ben dolgozom, elég dolgot láttam már.
Másrészt, hallottatok már dr. Z. Sámuel szegedi orvosról?
Végigjárta a fél dunántúlt, halott kismamákat és halott kisbabákat hagyva a háta mögött. Több műhibapert is elvesztett.
És most mit csinál?
Továbbra is praktizál.
Az orvos társadalom pedig a keblére ölelte,megvédte és nem vetette ki magából.
Ez az ügy is szépen leül majd.
Az egészségügyben tudjátok mi a fontos?
Minden a világon, a beteget kivéve.
Névtelen
 


Én is a MÁV-ban szültem, szintén másik orvosnál, és tény, hogy már többen fel voltak háborodva a kórházban ez előtt is azokon, amiket csinált. De nem tudom, hogy miért kellett ennek megtörténnie ahhoz, hogy lépjen valaki végre. Sajnálom nagyon, hogy ez megtörténhetett, és senki nem akarta még ez előtt elmondani neki, hogy ne csinálja. Hiszen többen írták, hogy rendszeresen sok szülése volt az ügyeleti napján. Azt meg különösen sajnálom, hogy nincs benne annyi, hogy abbahagyja addig a rendelést, amíg le nem zárul a nyomozás. De ha a rendelést nem is, legalább szülést ne vezetne (mint vasárnap ugye az Istvánban, ahol nem is hallottak arról, hogy náluk dolgozna).
bucó
 
 


Tudod névtelen az a szomorú, hogy igazad van. Akármi is történik, a legtöbbet nem lehet, de nem is akarják bizonyítani igazán. Aztán elül, ahogy Te is mondtad, és minden meg tovább. Mi, akik most itt vagyunk és úgy gondoljuk, hogy mi ebből az orvosból nem kérünk, mi tudjuk ki ő, és nem megyünk hozzá legfeljebb. De majd jön más, aki nem hallott erről, vagy nem tudja kiről volt szó a híradóban, vagy épp most még csak 12 éves, de 8 év múlva szülni fog. Hol fogja ő tudni, hogy ki kicsoda :-(
bucó
 
 


Hát igen, ez az egész dolog elkeserítő...hogy a pénz ennyire dominálhat az emberi érzések és hivatástudat felett.:-(((
Névtelen
 


Ehhez az utolsó hozzászóláshoz!

Szívemből szólsz, absz. egyetértek Veled! (sajnos...)

Erika
goczane
 
 


Nem terveztem,hogy írok, de nem bírom megállni. 2 éve szültem a MÁV-ban, akkoriban sűrűn babaneteztem,ma már csak elvétve. Nem HSz volt a dokim, de a helyzet hasonló, és tudok egy másik kismamáról is, aki ugyanígy járt nála. Kiírás előtt 3 nappal megvizsgált,közölte, hogy "most kapaszkodjon!". Szörnyű volt, ahogy kézzel tágította a teljesen zárt méhszájat... Másnapra (ő is szerdán ügyelt) meglett a baba.
Ettől a rossz élménytől függetlenül (ami csak az indításra vonatkozott, utána a szülés alatt úgy érzem,minden rendben ment) nem gondolom,hogy a MÁV rossz kórház lenne. A szülésznők kimagaslóak, a felszereltség jó. Sajnos a túlzott népszerűség nem tett jót a minőségnek.
Egy orvos feláldozása ide vagy oda, azt hiszem, a helyzet napvilágra kerülése segíthet abban, hogy visszaálljon a normális rend.
Csak ennyit akartam.
Misty
misty
 


Pénz... ez már nem csak simán pénzről szól. Mert ugye mindenki tudja, hogy azok a nőgyógyászok sem keresnek rosszul, akik csak mondjuk havi 8-10 szülést vállalnak el, azaz mondjuk heti két-hármat! Plusz a rendeléseken a vizitekért kapott nem kevés összegek.
Én személy szerint mégsem sajnáltam az orvosomtól, mert ott volt, bejött hétvégén este, figyelt rám, megnyugtatott a jelenléte, segített stb. Nem kért pénzt, adtam. Mert nem volt kötelező orvost választani, nem volt kötelessége bejönni hozzám hétvégén este stb.
De itt nem erről a szimpla hálapénz rendszerről van már csak szó sajnos. Nem inkább a mohóságról, hogy minél több szülést levezetni, ráadásul kényelmi szempontok alapján ügyeletben?
bucó
 
 


Valaki oldja már fel bennem azt az apró logikai buktatót:
ha ennyire rossz orvos, hogy lehet, hogy annyi páciense van???????
tapasztalatom szerint aki eljut egy jó szülész-orvoshoz, szívesen ajánlja másnak. ha rossz az orvos, akkor "csak oda ne menj", a reakció, és egyre kevesebb lesza páciens.
Ha igaz az itteni sok rémtörténet, akkor nem nagyon lenne páciense, és nem ő vezetné a szülések zömét (INDEX cikk)

Szóval?
Ti nem érzitek az ellentmondást?

Wic az Indexről
Wic
 


Szülés közben történt haláleset miatt vizsgálódnak a sztárszülész ellen

Index
2003. december 17., szerda 18:25

A szülés problematikájával foglalkozó szájtokon már hónapok óta megjelentek olyan beírások, amelyek szerzői tudni vélték, hogy valami nincs rendben a MÁV-kórház sztárszülésze körül. Az indokolatlanul előrehozott szülésekkel gyanúsított orvos ügyében azonban csak tegnap tett feljelentést a kórház. A budai magánpraxissal rendelkező orvos az Indexnek azt mondta: nem tud róla, hogy rendőrségi vizsgálat folyna ellene.

A rendőrség ismeretlen tettes ellen indított eljárást a MÁV-kórház szülészetorvosának ügyében. Az Index több forrásból megerősített információi szerint a vizsgált esetekben egy Budapesten közismert, sztárszülész hírében álló orvos működött közre. A II. kerületi magánpraxissal rendelkező nőgyógyász az Index megkeresésére azt mondta, hogy nem tud arról, hogy ellene rendőrségi vizsgálat folyna.

Pletykák keringtek

Az internetes kismamaszájtokon azonban már hónapokkal az eljárásról szóló híreket megelőzően arról lehetett olvasni, hogy valami nincs rendben a MÁV-kórház sztárszülésze körül. Az oldalakon azonban továbbra is pozitív, az orvos mellett kiálló beírások voltak többségben. Sajtóértesülések szerint a pletykáknak egy őszi haláleset adhatott alapot. Az InfoRádió információi szerint az orvos egyik páciense idén szeptember 11-én szülés közben életét vesztette. A rádió úgy tudja, hogy a szülész éppen az egyik - szintén provokált szülésen átesett, kivérzett - páciense méheltávolításánál asszisztált, amikor a másik betege meghalt. A harmadik gyermekét szülő asszonynak a kitolási szakaszban elszakadt a méhe és a légembóliát kapott.

Tiltott gyógyszer

Az Inforádió információi szerint a MÁV-kórház orvosa egy tiltott gyógyszert használt, amikor a később meghalt kismamánál erőszakosan megindította a szülést. A beadott tablettát korábban gyomorfekélyek kezelésére használták, Magyarországon azonban már kivonták a forgalomból. Használata megállíthatatlan, rendkívüli fájdalmat okozó méhösszehúzodást eredményez. A rádió úgy tudja, hogy az eset után azonnal felfüggesztették az állásából az orvost, aki megígérte, hogy elmegy a kórházból, ám mégis maradt.
Névtelen
 


no, regisztráltam magam.
wic
 
 


Nem akarok senkit rémisztgetni, de a szülés nem veszélytelen. Manapság is bele lehet halni, nemcsak Magyarországon, hanem akárhol. Bármikor megtörténhet egy váratlan komplikáció miatt. Nem vennék mérget rá, hogy más tényező nem befolyásolta ezt a végzetes kimenetelt. Mellesleg milyen apropón adna be fekélytablettát a kedves betegnek? Négyszer szültem nála, és igenis kitartok mellette. Többször csak azért nem fogok, mert itt befejeztük... Remélem az ártatlanság vélelme nem teljesen ismeretlen dolog a sajtóban és az igazságszolgáltatásban és nem fognak valakit minden személyes adatával pellengérre állitani. Egyébként meg a többi kórházban ugyanez megy csak pepitában. A tarifa meg detto. A Margit kórház infoim szerint gusztustalanul drága és az egyik hires szülésze ugy állt hozzá elsö terhességemhez, hogy itt az igazolás a védönönek, ezzel kiválthatja a terheskönyvet, vagy jelentkezhet abortuszra. 8 évvel ezelött volt mindez, potom ötezerért. Erröl ennyit. HSZben van tapintat, nem olyan durva mint a lópokróc és végigkiséri a vajúdástól a szülésig a betegét ha kell. Velem 18 órát volt bent kisebb megszakitásokkal és nem volt ügyeletes. Hétvégén, amikor a családjával is lehetne. Nem inditott szülés volt, rendesen túlhordtam a babót. Nem azért ment hozzá mindenki, mert jóképű és fiatal, hanem mert sugárzik belőle a nyugalom és biztatást ad. A megpiszkálásról meg az a véleményem, hogy amit a szülésznő végez, - aki szintén megvizsgál -, ugyanúgy fáj, hacsak nem jobban. Teleszkóppal sajna nem látnak be. A szülés fáj és kellemetlen, de elmúlik és minden egyes szülés nehezebb és intenzivebb lesz. Minél többet szülsz, annál nagyobb a lehetőség a komplikációkra. És még rengeteg dolgot felsorolhatnánk.
imolaf
 


Off: Hát névtelen társaim én magyar szakos hallgato voltam, de nemrég volt egy súlyos helyesírási hibám, sajnos figyelmetlen az ember + kézírásban sohasem lett volna....
Névtelen
 


hallgato= hallgató
csak én még az ékezetnélküli levelezéshez szoktam
Névtelen
 


Imolaf, persze, hogy befolyásolhatta más tényező is a komplikációt. Ha egyedül a Herczeg módszer lett volna az oka, akkor már más kismamák is belehaltak volna. Nyilván a kockázatos módszer annál vezet komoly komplikációhoz, akinek valami miatt általában vagy aznap éppen rosszabb passzban van a szervezete, vagy annak csak egy része. De épp ezért ezt a kockázatos módszert nem szabad használni, hacsak nincs eü. oka. Kényelmi okokból... Hát, ez a legfelháborítóbb az egészben. Lelkiismeretlenség.
Azt egyébként nem mondta senki, hogy H. olyan, mint a lópokróc. Ellenkezőleg, kellemes modorú fickó állítólag. Ezt írták még azok is, akik amúgy szakmailag szidták. De ha ilyen alapon bíráljuk el, hogy jó szülész-e, akkor sokmindenki lehetne "jó szülész". Nyilván nem árt a jó modor, de a szakmai szempont és a lelkiismeret fontosabb. Egyébként amit csinált, az szerintem tudatos átverés. És mint tudjuk, a csalóknak többnyire kellemes a modoruk. Muszáj, hogy az legyen.
Névtelen
 


Hoppá, most látom, hogy Wic is végül átírta ide a kérdését. Akkor én is átmásolom a válaszomat.
Névtelen
 


Wic, szerintem úgy lesz sztárdoki a hülyesége ellenére, hogy az emberek olyanok, mint a birkák. A legtöbb sztár nem érdemes a köztiszteletre, de ha egyszer megszerzik valahogy, akkor a jónép divatból hisz benne, hogy az illető rászolgál a sztár címre. Az emberek zöme nem kérdőjelezi meg a többséginek tűnő véleményt. Hanem elfogadja. Ha egyszer sok évvel ezelőtt esetleg még tényleg jó volt, és jól is menedzselte magát, akkor kialakult a sztár imázsa, és utána már csak azt kellett meglovagolnia.
Ja, és egy orvos esetében még egy hozzájárulhat a népszerűséghez. A terhességnél sokszor meg lehet csinálni, hogy akár kockázatok árán is, de látványosan az anyuka kényelmi szempontjait helyezni előtérbe. Megengedni olyasmit, ami neki jó, de a magzat számára enyhe kockázatot jelent. Persze ilyenkor anyuka csöndben örül, nem meséli el senkinek, hogy maga se hitte volna, milyen rendes lesz hozzá a doki. Például azok akik előre nem gondolnak (miért is gondolnának) komplikációra, sokszor örülnek a korábban megindított szülésnek, mert olyan kellemetlen már a kilencedik hónap. És a következővel is visszamennek hozzá, tudat alatt is remélve, hogy doktorbácsi ismét megszabadítja őket a terhesség utolsó napjainak (heteinek) nyűgjétől. A csecsemőnek meg - áltatják magukat - már mindegy az a pár nap. Persze ehhez az is kell, hogy a nők értékrendje olyan legyen, amilyen sokaké: én vagyok az első (a testem és a kényelmem), a gyereknek meg "úgyse lesz ennyitől semmi baja". Na, erre nyilván szépen rájátszott ez a doki, hisz a pénzt úgyse az újszülött adja majd, hanem az anyuka meg a férj.
Kockázat van (nyilván tudta ez a doki), de minden alkalommal azzal hitegethette magát, hogy "ha eddig nem volt baj, most miért lenne?"
Névtelen
 


Imolaf,
Az ilyen hozzászólásoktól leginkább a kismamákat kellene óvni, ill. szólni nekik, hogy ezt az üzenetet amit írtál most át kell ugraniuk.
Minden kismama és leendő kismama tudja, hogy a terhességnek és s szülésnek is lehetnek kockázatai és nem veszélytelen dolog egyik sem, de gondolom amikor Te annak idején belevágtál a pároddal nem ezeket a kocázatokat latolgattad, nem arra gondoltál, hogy ..."beteg lesz-e a baba, történik vele vagy velem valami..stb". Hanem a szép oldalát próbáltad átérezni.
Kérlek ezt mástól se vedd el!
Renáta
Renáta
 


Mennyit utal a TB egy szülés után a kórháznak? És mennyi lesz az eredmény, ha ezt négyszázzal megszorozzuk?
Névtelen
 


Az ilyen hozzászólásoktól leginkább a kismamákat kellene óvni, ill. szólni nekik, hogy ezt az üzenetet amit írtál most át kell ugraniuk. Bizony, semmi csúnyát nem szabad ilyenkor olvasniuk! Sőt!
A terhes nő valójában egy vigyorgó, erősen retardált jellem, aki kilenchónapot boldog tudatlanul, valamiféle mámoros repülésben kell, hogy eltöltsön, míg szeme előtt rózsaszínű babaruhák, és mosolygós duci anygyalarcok lebegnek.
Elég, ha csak az utolsó pillanatban ébred föl, akkor, mikor az orvos rutinszerűen benyúl, körbeforgatja az ujját a baba feje és a méh között. Az sem baj, ha ez nagyon fáj, mert hisz' csak egy percig fáj, aztán jön a szülés, az is végetér egyszer, aztán már csak a gátseb fáj. Mire minden rendben lenne, jönnek a szoptatási gondok...
Móni
sjmoni
 


Sziasztok!

2002. augusztusában szültem inditott és indokolt császárral a MÁV kórházban, nem a H-nál. Mivel kis súlyú volt a kisfiam (más gond szerencsére nem volt) sikerült 2,5 hetet bent töltenünk. Ez idő alatt sok kismamával, és bent dolgozóval sikerült beszélgetésbe elegyednem.
A Herczeg már akkor is komoly beszédtéma volt. Ezt csak arra mondanám, hogy elhangzott itt olyan, hogy most a kórház jó hire érdekében feláldozták ezt a szegény dokit. Na, én ebben nem hiszek. Személyes tapasztalatom volt, hogy a velem egy napon szült, és velem egy napon távozó (tehát szintén 2,5 hétig ott vendégeskedő) lány kisfiának azért kellett teljes vércserét csinálni, mert kedves sztárdokink nem figyelt a lány vércsoportjára, és nem adta neki terhesség alatt az ellenanyagot, amivel a kisfia elkerülhette volna a vércserét. Nem lett semmi baja szerencsére, de gondoljatok bele, hogy milyen látvány volt az a pici test, amint feküdt az inkubátorban, csövek ki és be a testéből, köldökéből stb, közben belázasodott stb. Ráadásul az anyukája egy fiatal, szerény kismama volt, alig mert kérdezni, csak naphosszat sirt stb. Szem- és fültanuja voltam, amikor Herczeg meglátogatta és eljópofizott a történteken. Igen, látszólag lehengerlő a modora, de én, mint kivülálló azt láttam, hogy egy jó beszélőkével megáldott, profi szónok, akinek egy csepp őszinte érdeklődés nincs a szemében.
A szülésznők sem kedvelték, iszonyúan pénzéhes, nagyképű embernek tartották. Az ő ügyeleti voltak a legkeményebbek, de egy tábla csokit soha nem vitt a vele dolgozóknak (amit más orvosok mindig megtettek 1-1 nehezebb nap után). Ez nem pénzkérdés, gesztus, de állitólag hihetetlenül szarrágó.
Az én dokim korántsem ilyen elbűvölő modorú, inkább szigorú, de ezerszer inkább egy ilyen, mint egy hamis mosolyú orvos....
Névtelen
 


Sziasztok!
Most én is névtelenül írok, mert nem szeretném,ha esetleg megismernének. Anyukám a MÁV-ban dolgozik. Tőle tudom, hogy ez a kismama aki meghalt, egy romániai orvos felesége volt. Akit azért hozott át a férje szülni, mert itt jobbak a körülmények. Na erre a kedves doki elintézi.

Én is találkoztam vele. Sajnos kezdődő vetélésemkor ő volt az ügyeletes, és a saját dokim szabin volt. Nem adott semmit, nem fektetett be, pedig kellett volna, de még egy papírt sem írt, hogy mi történik. Másnap kivérezve vittek vissza, amit elkerülhettünk volna, ha egy kicsit foglalkozik velem, és talán a babámat is megmenthette volna. Nem minden a jó modor, az van neki. De lelkiismerete???
Névtelen
 


Sziasztok!
Még véltetlenül sem kellnék a védelmére, sőt, de azért egy fontos dolgot jó ha tudtok. A MÁV a szülészet maffia csúcsa. H csak kivételes esetben császározhatott, azzal a még nála is pénzéhesebb főorvost kellett megvárnia. Ezért került a keze közül oly sok baba az intenzívre, vagy rosszabb esetben a OITI (országos Idegsebészet Amerikai út) gyermek osztályára, nem egyszer vízfejüséggel, bénulással. Mert ha eljön a császár ideje, akkor azonnal kell cselekedni...
Szabolcs túlvállalta magát, kollegái közül volt aki irigyen reagált, volt aki egyszerűen nem értett vele egyet, és ő pont ezért nem fordult, fordulhatott hozzájuk amikor éget a ház.
Ebben az országban nincs igazság. Félek, hogy majd ő is tovább praktizál.
annak köszönhetően, amit többen említettek, hogy 5 percért 7 rugó (7000 Ft)...a más területeken dolgozó szerencsétlen, 100-130.000 Ft kereső becsületes dokik isszák a levét. Velül ellenségesek, értük nem állunk ki amikor tüntetés van.
Én spec. az ambuláns szülés híve vagyok, és annak, hogy egy remek szülésznőre nagyobb szükségünk van, mint dokira.
aki megjárta
 


Wic-nek!

Nincs itt semmi ellentmondás. A legtöbb terhesség és szülés komplikációmentes. Ha eg ykismama minden gond nélkül kihordja és megszüli a babát, akkor hajlamos azt mondani, hogy hú, de milyen jó a dokija. A nagy számok trv-e alapján, ha valakinek jó híre kel a városban, márcsak sznobizmusból is hozzá mennek majd. Jó a stílus, elegáns a rendelő, gyerünk. És, ha ninc sgond,akkor lehet tertjeszteni, hogy milyen sirály a doki. Sok terhességből sok a problémamentes. A többi elégedetlen pedig vag yhallgat, vagy ide ír.
Wic-nek
 


Aki Megjárta!

Ezt a császár témát nem értem. Miért kapná azt a főorvos??? A császáros szülés nem kerül többe hálapénz tekintetében, mint a sima. Bárkivel beszéltem, aki császárral szült, mind ezt támaszotta alá. Nekem még a terhesség elején megmondta a dokim a kérdésemre (nem magától), hogy "mennyit szokott kapni" (tehát nem úgy, hogy ennyi jár...)Ekkor még ugye nem lehetett tudni, hogy császár lesz. A műtét után ismét megkérdeztem, és azt válaszolta, hogy "hát amit megbeszéltünk az elején". Nem tudok olyat, hogy külön tarifa lenne a császárra. De olyat se, hogy ha valakinél SOS császár kell, akkor behivnák a főorvost. Sok szüléstörténetet olvastam már, de sehol nem mondták, hogy másik orvos császározott volna.
Vagy én vagyok lemaradva??
Névtelen
 


Ti honnan tudjátok megállapítani, hgoy egy doki jó doki? Én nem vagyok orvos, nem értek hozzá. MAx azt tudom megállapítani, hgoy kedves volt-e, odafigyelt-e rám, hogyan reagált a problémáimra...
És a kismamák nagy többsége csak ennyit tud megállapítani.
Névtelen
 


Én azt tartom jó dokinak, aki a terhesgondozásnál figyelmes, épp oly fontosnak tartja a beteg leleteit, mint magát a beteget. Sőt, ha nem kell, akkor nem tartja betegnek. Nem vizsgálgat agyon, de a szükséges vizsgálatokat elvégzi.
Mindent elmond, hogy mit miért csinál, de minimum kérdésekre ad választ.

Szüléskor, ha minden rendben, akkor tud háttérben maradni, de felismeri a bajt és akkor időben lép.
menta
 
 


Menta: de azt előre honnan tudod, hogy szüléskor mi lesz?
Névtelen
 


Elolvassa a babaneten...
Névtelen
 


Azért szerintem viszonylag kevesen választanak a Babaneten orvost. Ez egy bizalmi kapcsolat.
solya
 
 


Megbeszélem vele. Már ha arra gondolsz, hogy komplikáció nélkül megy a dolog.
Ha a komplikációra gondolsz, akkor pedig onnan, hogy megkérdezem a választott szülésznőmet, aki már évek óta dolgozik vele és viszonylag objektíven és szakmailag hozzáértően meg tudja mondani, hogy ilyenkor milyen mértékben számíthatok a dokira.

M.
menta
 
 


"megkérdezem a választott szülésznőmet, aki már évek óta dolgozik vele"
"objektíven és szakmailag hozzáértően meg tudja mondani"
Az aztán az igazán objektív...
Névtelen
 


hogy ki a jó orvos?
HSZ szerintem az VOLT. Aztán több lett a paciens, még több, és még több. Az idő pedig ugyanannyi. Szerintem sokszor azért nincs gond, mert nagyon jók a szülésznők a Máv-ban, levezénylik az egészet, akár doki nélkül is.
Wic, a hozzászólásodból lehetett gondolni, hogy vagy fiú vagy, vagy még nem élted meg, milyen másállapot a terhesség. Melyik kismama nem szeretné azt hallani, hogy minden rendben, gyönyörűen fejlődik a baba, pihenjen sokat, jó lesz a szülés. És az esetek túlnyomó többségében (mivel a szülés alapvetően egy természetes folyamat)tényleg minden rendben is lesz. Hát persze, hogy imádja a kedvesen mosolygó, hallatlan önbizalomtól duzzadó, sármos hangú nőgyógyászát. A kis stikliket meg egy először szülő észre sem veszi. Nem tudod, hogy pontosan milyen vizsgálatok a kötelezők, hogyan zajlik ez az egész, mivel annyival másabb minden kórház gyakorlata, és minden nőgyógyászé, hogy nehéz is lenne hasonlítgatni.
bocs, de méltatlankodik a tündérkislány, majd még jövök.
maradoknévtelen
 


A szülésznők legnagyobb része arra törekszik, hogy független tudjon maradni a dokiktól.
Egy-egy szülésznő sok dokival dolgozik együtt, így szép lassan kiismeri mindet az adott kórházban.
Egy szülésznő a komplikációmentes szülésről tud annyit, mint egy doki, ha nem többet. A komplikációkról is, max. a kezelésükben nincs tapasztalata akkora, mint a dokiknak, mert az már nem az ő asztaluk.
Tehát én továbbra is fenntartom, hogy egy jó szülésznő szakmailag tud megbízható orvos ajánlani, és objektív is tud maradni.
M.
menta
 
 


A tények : az elmúlt öt év során három gyermekünket segítette világra H doktor. Ismerősünk ajánlására választottuk őt. Első gyermekünk császárral született (faros volt, rövid köldökzsinórral), a második (4070 gr!) és a harmadik természetes úton, mindegyik gond nélkül. A doktor a vizsgálatokon nem minden alkalommal fogadott el pénzt, szülési tarifáról szót sem ejtett soha. A gyerekek és a feleségem egészségesek.
A benyomások: én nem tudom, mit gondoljak, mert amiket mostanában olvasok, nincsenek összhangban azzal a képpel, ami kialakult bennünk 5 év alatt, vagy azzal, ami otthon fogad esténként, amikor hazaérek. Egy biztos: nem tartom magunkat mázlistának, hanem tudom, hogy mindvégig jó kezekben voltak a gyermekeink és a feleségem.
Ezekről nem az ismerőseim ismerőseitől hallottam, ezeket a dolgokat átéltem, és ezek az élmények életem meghatározó részeivé váltak.
Zoltán
döbbenet
 
 


A leveleitekből kiderül, hogy az orvos akiről szó van megegyezik a dokival, akinél mi is szültünk idén januárban. Objektíven megpróbálom leírni a tapasztalatainkat, mindenki azt szűr le belőle, amit jónak lát.
Egy ismerős ajánlotta a dokit és nem volt mellékes az sem, hogy a MÁV-ban praktizál. (A kórházról sok jót hallottunk már korábban) A terhesség alatt bármikor, ha felkerestük, készséges volt, pedig a terhességünk nem volt minden komplikációtól mentes. Sokszor ő nyugtatott meg minket, mikor a védőnő "belénktette az ideget". A vizsgálatokért és a szülésért nem sajnáltuk a kért összeget, mert az a tudat, hogy biztonságban tudhatom a kezei közt a feleségemet és a kisfiamat mindennél többet ért. (Volt ugyan nálunk is 5 perces vizsgálat 7 ezerért, de egy több napos injekciókúráért például nem kért pénzt.) A szülés előtt behívott magához minket a kórházba, megvizsgálta a páromat és közölte, hogy napokon vagy akár órákon belül megszületik a kicsi. (Nem is bántam, hiszen erre a napra voltunk kiírva) Aztán alig, hogy hazaértünk, már mehettünk is vissza, mert elfolyt a magzatvíz. Néhány órás vajúdás után a doki úgy döntött, (bennünket is megkérdezve) hogy császár lesz a vége. Utólag is úgy itélem meg, hogy a kellő időben, jól döntött, és bár nagyon féltem a szülés mégis kellemes élményként maradt meg bennem.
(Nem tudom, miért pont akkor szültünk, amikor ügyeletben volt, de fekély elleni gyógyszert biztos nem kaptunk. Lehet, hogy a vizsgálata gyorsította meg a dolgot, de lehet, hogy már itt volt az idő. Én utólag nem bánom, hogy így alakult, hiszen gyönyörű, egészséges kisfiam született az ő és a szülésznő közreműködésével.
A szülésznők úgy látszik valóban jók, a mi Otíliánkat is csak ajánlani tudom /köszönöm!/
(Természetesen nagyon együttérzek a szóbanforgó, szerencsétlenül járt kismamákkal, nem éltem volna túl, ha ez velünk történik meg.)
Mindannyian tisztában vagyunk vele, hogy a szülés, akárcsak az altatás nem teljesen veszélytelen, mindig akadhatnak komplikációk. Én is kiváncsian várom a vizsgálat lezárását, de nem vagyok orvos, és így nem tudom megítélni, mennyire lehet veszélyes, ha valóban így próbálja valaki előrébbhozni a szülést, mint ahogy a dokit vádolják.
Ha valakinek hasonló tapasztalata vagy kérdése van írjon a fórumba!
Mindenkinek jó szülést és egészséges babát kívánok!
Apuka
Apuka
 


Szintén apuka vagyok, szintén HSZ-nél szült a feleségem másfél éve. Ajánlásra választottuk és teljes mértékben meg voltunk vele elégedve. Nekem megért alkalmanként 7e-t, hogy jó kezekben tudhatom a családot, továbbá az én hülyébbnél is hyülyébb kérdéseimre is részletes válaszokat kaphatok. A feleségemel a kiírt időpont előtt 5 nappal jártunk nála, szívhang és UH volt semmi egyéb, majd a kiírás után 2 nappal estünk be a kórházba, speciel pont szerdán hajnal 4-kor. Minden rendben ment, természetes úton 11-re megszületett a fiam.
A feleségem barátnői és a játszótér közösségének nagy része is nála szült és egyikük sem számolt be olyan tapasztalatokról, amit most felrónak neki. Szvsz szakmai féltékenység, példa statuálás, ilyesmi lehet a háttérben.
Jut eszembe a húgom Szegeden szült, ott természetes eljárás volt, hogy a kiírás napján 'beható' vizsgálatot tartottak és közölték is, hogy ez a szülés megindítása miatt kell. Hasonlók történtek az ismeretségben Dunaújvárosban is.
Tehát vagy minden orvost aki egyszer is csinált ilyet akasszunk fel, vagy adjunk ki olyan munkaköri szabályozást, amivel megelőzhetőek az ilyen esetek, vagy hagyjunk mindent a régiben, csak az alaptalan sárdobálást kellene abbahagyni. Ha meg bebizonyosodik, hogy H a hunyó, akkor meg kell büntetni, de vele együtt mindenkit aki ilyeneket csinált.
József
 


Helló!
Feleségem más dokinál szült a MÁV kórházban, viszont a szitu eléggé hasonló. (Ha jól tudom, a főorvosról van szó).
Hétfő reggeli rendelésen kézzel kitágította a méhszájat, kedd délelőtt a doki ügyeleti idejében megszületett (10 pontosan) a bébi. Semmi kivetnivalót nem találtunk, viszont most már gyanús a kézzel való méhszájtágítás... Elfogadott dolog ez, ki tudja?
A doki 5e-t kért 5 percért és 50e-t a szülésért, ami állítólag nem sok.
Névtelen
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: