Új privát üzeneted érkezett!

Nyanya: van másik telefonunk, azon elérhetnek a kórházból. Tudod, amikor olyan sms-t kap, hogy hívja a beteget vissza, amikor felkeltik az ügyeletben, hogy írjon fel fogamzásgátlót, amikor felhívja a beteg, hogy küldjön receptet postán, akkor a betegek egy részének is van mit tanulnia...
Beatrix: a férjem a plusz pénzért megdolgozik. Soha egy fillért betegtől nem kért. És neki pontosan ugyanat vágják a fejéhez, amit a pesti pénzéhes piperkőcöknek. Egy lerobbant suzukival járunk. Mi fáj nektek ebben? A te férjedet viszont nem mondják el a médiákban alávaló gazembernek, nem fenyegetik azért, mert dolgozik. Elegem van az egész magyar társadalomból, ezt értétek el. Azért mert átlagosan napi 3-4 órát alszik, mert nincs hétvégénk, nincs nyaralásunk most egy fél ország tépi a száját. Senkinek nem jut eszébe a kormányt szidni???? Miért kell nekik a nyomás á......... elegem van. sziasztok. Leléptem innen. Csak azt szerettem volna, hogy a másik oldalt is lássátok.
anita33hu
 
 


Anita! Megértelek. Mint fentebb irtam: attol függ kinek a szemszögéböl nézi az ember a dolgokat!!! Sok orvos halalra hajszolja magat, több pihenést, több pénzt érdemelne. Sok kismama pedig nem kap rendes ellatst, mert az orvosuk kikapcsolta a telefonjat... (Ha nem a felesége...)Irtam Neked fentebb, hogy a Te férjed biztos lelkiismeretes, rendes orvos, ezt nem vonom kétségbe!!! De van sok, aki nem az!!!
Szeretettel: K.
Vendég
 


Anita! Te olvasol is néha a topicban? Nekem mondod, hogy nem látom a másik oldalt??????????
Neked valami más bajod van!!!!! Talán nem tudod elfogadni, hogy a férjed nőgyógyász!
Nem mondtam és nem is fogom megmondani, hogy mit dolgozik a férjem, de hidd el az ő szakmájában is van támadás, de én úgy vagyok vele, ahogy Neked is írtam, akinek nem inge, nem veszi magára.
Amúgy nem kellene megsértődnöd, mit gondoltál, amikor a topicot nyitottad? Azt hitted, hogy egyedül megváltod a világot? Látod, hogy milyen sok rossz tapasztalat van. Én sem értek egyet az általánosítással, "küzdök" is ellene. Ne haragudj, nem a Te férjed ellen indult ez az egész. Ha megnyugszol, gyere beszélgess velünk, ne tűnj el! Hidd el, ha a Te férjed jó orvos, és én elhiszem Neked, hogy az, akkor nincs okod megbántódni. Csak Te is kirohantál /mint néha én is szoktam/ és ilyenkor sokszor visszatámadnak ám. A lényeg, ne tűnj el!!!!!
beatrix28
 
 

 
 

Anita
Ok, akkor ne haragudj, tényleg vannak olyan betegek, akik minden apróságért telefonálgatnak. A lényeg, hogy akinek tényleg szüksége van rá eléri.
A többi dologban viszont nincs igazad. Ki bántott meg ennyire? Senki nem a férjedröl beszél, és ha jobban elolvasod a véleményeket igen különbözöek.
Te nem ugyan azt csinálod, mint sok más lány, hogy álltalánosítasz?
"pesti pénzéhes piperkőcöknek"
Én nem választanám külön. Pesti vagy vidéki, nem mindegy? A lényeg, hogy van korrupt és rendes orvos is. Mi most csak a korruptokról beszélünk. Ha a férjed nem tartozik ebbe a csoportba, akkor neked nics okod a felháborodásra. Ja és nagyon sajnálom, hogy egy lerobbant suzukival kell járnod. Én gyalog járok ill. tömegközlekedéssel, pedig rendesen dolgozom én is és a férjem is, de ez most nem tartozik ide.
Kriszta
Nyanya
 


Sziasztok! Igen-igen, Anita, ne csak a Magadét fujjad, légy oly jo!!!Kép Sokan (Nyanya,Beatrix stb) leirtuk fentebb, hogy elhisszük, hogy a Te Férjed jo orvos, bar ilyen lenne mindegyik!!!Kép Meg azt is, hogy ne érezd Magad tamadva, hiszen nem tamad senki!!!
Irtam azt is fentebb, hogy ITT, EBBEN A TOPIC-ban a korrupt, lelkiismeretlen, pénzéhes dokikat szidjuk, a jo, lelkiismeretes orvosokrol nem irunk!!! Ezért ajanlottam, hogy nyissunk 1 olyan topic-ot is, ahol a rendes orvosokat dicsérjük!!! Ne csak negatiiiv vélemények tömkelege legyen itt!!! Mindenkinek voltak/lesznek jo és rossz tapasztalatai is!!! Megnyitottam azt a topic-ot. Jöttök oda is???
Puszik!!!
Vendég
 


Sziasztok!
Anita - Én tökéletesen megértem, hogy ennyire kiborultál. Nem könnyű, ha valakiket a média támad. Ezt én is átéltem egy teljesen más ügy folytán. Csak az a baj, hogy a média nagy úr! És a legtöbb ember általánosít, és hisz neki. Én már a Fókuszt és az Aktívot is fordított szemmel nézem. Tiszta hazugság az egész!
Én személy szerint örülök, ha nem kell találgatnom, hogy mennyit fizessek a dokinak. Általában úgyis fizretni kell, és ha megmondja, kb mennyit, akkor legalább nincs "lelkiismeretfurdalásom", hogy esetleg keveset adtam. 1 éve volt egy laparoszkópiás műtétem endometriózis miatt. A doki megmondta, hogy ezért a műtétért 30000-80000 forint "tiszteletdíjat" kér. A pénztárcámhoz mérten kalkuláljam ki. A doki nagyon kedves volt velem műtét előtt és után is, minden komplikációtól mentesen úsztam meg a dolgot. El is határoztam, hogy szülni is nála szeretnék majd, ha végre terhes leszek. Biztos vagyok benne, hogy nem fog cserben hagyni.
Adri
Névtelen
 


Anita!
Szerintem próbálj megnyugodni, én úgy gondolom, hogy mindenki tudja, hogy vannak fantasztikus orvosok, és amikor általánosságban beszélünk "a pénzéhes orvosokról" akkor mindenki egy bizonyos körre gondol és nem az összesre. Én is mondtam rosszat az orvosokról, de például soha eszembe nem jutott, hogy ez a gondolatom a nőgyógyászomra is vonatkozik.
Ugyanígy lehetne a betegekről is mesélni...csak egy történet: az orvosom ügyeletes volt éjjel, és kora reggel még műtenie kellett. A hölgy, aki egy viszonylag rutinnak számító műtétre várt, új orvost akart, mert "ez a doki úgy néz ki, mint a mosott szar!". Szerintem betegnek és orvosnak együtt kéne fejlődnie.
Gratulálok a férjedhez, hogy ennyit dolgozik értünk.
Zita
Zita
 


Kedves Mindenki!

A nőgyógyászok többsége nem a pénzért túlórázik, kel fel hajnalban, mint azt mi tesszük, vagy mert a főnökük azt mondta, hogy menni kell, vagy mert nem lesz a családoknál melegvíz, vagy áram, stb.
Ezek az emberek Emberségből dolgoznak emberi életekért, kis embereket segítenek a világra, gyógyítanak, ápolnak!
Rohadt hosszú időt tölttöttek az egyetemen, baromi sokat tanultak, aztán gyakorlatoztak, amíg végül Orvos lett belőlük. Tanulásba fektettek az életükből 20-22 évet!
A legnagyobb tiszteletem Nekik. Ők okossabb emberek mint sokunk, sokat kellett letegyenek az asztalra, talán a legtöbbet az összes szakma közül...
Ezért igenis megérdemlik a jó autókat, azt, hogy több hétre elmenjenek síelni és hogy több pénzük legyen mint az áltlagos embereknek. Az ország szégyene, hogy ennek a pénznek így kell hozzájuk eljutnia... de így legalább jó helyre jut.
(Mindehol vannak kevésbé erkölcsös emberek, mindehol van vesztegetés. Ez Magyarország. Ennek ellenére én ha tehetem az orvosnak és szülésznőnek is adok pénzt..., megérdemlik, sőt a nővérnek virágot is viszek.)

Még egy gonoldolat:
Az elmúlt években egyre kisebb a jelentkezés az orvosi egyetemekre, és lejjebb megy a ponthatár, sok jóeszű diák inkább elmegy más szakterületre, és máshol kamatoztatja tudását, ne adjisten külföldre megy.
Ez a tendencia a mostani negatív kampánytól csak rosszabb lesz. Pedig az unokáinknak is szüksége lesz rájuk...

Béke veletek!
Névtelen
 


Én gusztustalannak tartom a hálapénzt.
Ha orvosnak áll valaki, ne mondja, hogy nem tudta előre, hogy többet kell magára vállalnia munkaidőileg.
Kevés pénzt kapnak ezért, de a pluszt nehogy már az én zsebemből szedjék ki azért, mert szeretnék szülni egy gyereket. Ha meg nincs rá pénz, akkor mi van? Magasról letojja a Hippokratészi esküjét? Gyalázat, amit a kórházakban is művelnek. Mindenki csak egy darab, csak egy szám, emberség már csak nagyon kevés dokiban van.
Zsarolnak minket az orvosok ezzel az előre elkért pénzzel. Mert mi van, ha csak utána kap? Akkor nem figyel annyira szülés közben?
andika
 


Zita
A betegeknek tényleg fejlödni kéne, de a példa amit írtál szerintem példaértékü is lehetne. Lehet, hogy az orvos nagyon jó volt a beteg meg egy tapintatlan bunkó de legalább volt mersze új orvost kérni, mert rosz benyomással volt rá az elözö. Ehhez sokunknak nem lett volna bátorsága, itt kezdödik a változás. Mi betegek is különbözünk, lehet, hogy egy orvos nekem szinpatikus téged meg a hideg ráz a jelenlétében. Miért kéne a kése alá feküdnöm, ha rettegek töle, nem a kölcsönös bizalom lenne a lényeg?

Névtelen
"Ők okossabb emberek mint sokunk, sokat kellett letegyenek az asztalra, talán a legtöbbet az összes szakma közül...
Ezért igenis megérdemlik a jó autókat, azt, hogy több hétre elmenjenek síelni és hogy több pénzük legyen mint az áltlagos embereknek."
Te hallod magad ilyenkor??? Hát nálad tényleg okosabbak. Rengeteg hozzáfüznivalóm lenne a megjegyzésedhez, de felesleges.

Andika
egyetértünk

Kriszta
Nyanya
 


Hadd mondjak én is valamit:
Egy orvos az egyetemen 6 évet tanult azért, hogy orvos lehessen (és nem egy egyszerű dolog elvégezni ám egy orvosit - ha nem hiszitek, nézzetek utána a bukási arányoknak az egyetemen!) Pl.: ha a vizsgán kihúzott tételek közül akár egy is elégtelen, a vizsgázó megbukik, még akkor is, ha az összes többi ötös.). Ezt követően minimum 5 év tanulás kell még a szakvizsga letételéhez. Tehát, átlagban kb. 28-30 éves korukig tanulásból áll az életük. Aztán: ha tévednek a munkájuk során, akkor az emberéletbe vagy akár életre szóló betegségbe is kerülhet, tehát "nemcsak" vagyoni kár vagy "erkölcsi" kár keletkezik. Ilyen munkát viszont sajnos nem lehet végezni napi 20 órában - nem beszélve a 24-30 órás ügyeleteket, stb. Namármost, olvasom a mai Blikkben: egy 39 éve dolgozó szakorvos maximális fizetése: 216 ezer forint lehet. Szerintetek ez igy rendben van? Vagy amikor sajnáljátok a baromi jó kocsijaikat: éjjel, télen az ágyból felkelve, amikor sietni kell, mert akár emberélet múlhat a késésen, akkor trabival menjen be dolgozni? És hazatérve a munkából ne tudja kipihenni magát, mert azon kell rágódnia, hogy miből fizesse ki a villanyszámláját?
Tudom, nem kötelező orvosi hivatást választani. Csakhogy azt hiszem, könnyen szidjuk őket addig, amig egészségesek vagyunk, illetve ha a betegségünk miatt kiszolgáltatva érezzük magunkat nekik. Mert alapvető emberi tulajdonság, hogy utálatos dolog kiszolgáltatva érezve magunkat. Csakhogy sajnos a mai magyar valóságban az igazi értéknek nincs megbecsülése, csak a gagyinak és az azonnali kielégülést igérő termékeknek meg szórakozásnak.
Köszönöm, hogy elmondhattam a véleményemet.
Sziasztok.
Névtelen
 


Andika: ha nem kap hálapénzt egy orvos, akkor "sem tojja le magasról a Hippokratészi esküjét". Nem tudom, te ezt honnan veszed. Ismered te egyáltalán ennek az eskünek a szövegét??? Ha ezt egy orvos "letojja", akkor annyi neki. Még a mai viszonyok mellett is, ezt hidd el nekem!
Névtelen
 


Csajok! Gyertek a dokidicsérö topic-ba!!! Föleg TI, akik nem viselitek el, hogy vannak, akik kritizalnak bizonyos orvosokat!!! Elég szomoru, ha valaki 1 dokit kritizal, erre többen letamadjak, mondvan, hogy az ORVOSOK ellen van!!! Buta dolog az altalanositas!!! Nagyon!!! Pont arra van a masik topic, hogy a jo tapasztalatainkat is leirhassuk orvosainkrol, ne csak a rosszakat!!!
Nyanyus, kissé gonosz voltal Névtelen komaval!!! Névtelen koma! En is becsülöm azokat, akik minden protekcio nélkül (!!!!!!!!!!) bejutottak valamelyik orvosi egyetemre, végigcsinaltak, és sok-sok év utan is szeretik a munkajukat!!! Mert irta fentebb valaki (bocs, nem tudom mar ki...Kép), hogy sokan eleinte optimistak, lelkiismeretesek, majd atvaltoznak pénzéhes baromma!!!Mert sok ilyen van. Mint minden mas szakmaban itt is sok a selejt, meg az igazi, erre született ember!!!
Vendég
 


Kedves hozzászólók!
Én 23 éves vagyok,még nem anyuka és egy pár évig még nem is leszek, de úgy érzem reagálnom kell a vitára.
Nagyon szomorúnak találom, hogy a beteg az orvos ellen, az orvos pedig a beteg ellen beszél és lázit!Szerintem mindkét félnek igaza van, amikor a saját álláspontját védi, ezekből ki is derül, hogy tulajdonképpen egyik fél sem vádolható egyértelműen azzal, hogy ő az egyedüli vétkes.Örülök annak, hogy létrejött egy párbeszéd a két fél között, annak viszont nem örülök, hogy ez átment önsajnálatba.Szerintem az orvost nem lehet egyértelműen összehasonlitani a többi dolgozó emberrel, hiszen a munka nem egyenértékű.Mindenki a saját és családja megélhetéséért dolgozik és jogosan várja el a pluszpénzt, ha túlórára kényszerül, sőt akkor is, ha ezt önként vállalja!Persze, ennek is meg kell hogy legyen a határa.
Szerintem a két félnek(orvosok és betegek) össze kéne fognia a rendszerr ellen és együtt egy közös, mindenki számára elfogadható megoldást találni.
Kérek mindenkit ne bántsátok egymást!Keressétek a fő bűnöst és ellene harcoljatok!
Névtelen
 


Névtelen, Csillagom!!!Ezt, amit itt irsz, leirtam fentebb, söt, többen is leirtak, hogy attol függ kinek van igaza,hogy kinek a szemszögéböl nézzük!!!
Szerinted ki (vagy mi???) a fö bünös??? A tarsadalom??? Az APEH??? Az Emberiség??? Mert miota ember él a Földön-na jo, miota a cserekereskedelem elkezdödött-mindig voltak csalok!!!
Mint sokan leirtuk fentebb: sokan egyetértünk a halapénzzel. Söt, ha a doki nem varna el, biztos vagyok benne, hogy sokan nem is adnanak semmit!!! Hiszen éppugy akadnak smucig, önzö paciensek, mint pénzéhes orvosok!!! De ez nem azt jelenti, hogy mindenki az!!! Pont az elötted lévö üzenetben irtam, hogy buta dolog altalanositani!!! Nem olvastad???????????????????
Vendég
 


Kukacz Pintyőkém!
1. Ma már szart sem ér a protekció, amióta ugyanis nincs szóbeli felvételi vizsga, azóta csak az kerül be, aki megirja a felvételijét a minimumra.
2. Igen az orvosok között is sok a selejt, meg az igazán jó szakember is. Ez utóbbiakat, bizony meg kell fizetni. A selejt és szar orvosok hidd el, alig kapnak hálapénzt, és nem többmilliós kocsikkal furrikáznak. Nézd, pl. ha egy peres ügybe keveredsz, akkor a kurva jó ügyvédet is meg kell fizetned, még akkor is, ha megnyered a pert, és a perköltség az ellenfelet terheli. Mármint a hivatalosat. De a "hálapénzét" te fizeted. Mégpedig annál többet, minél jobb az ügyvéd szaktudása. Igy van, vagy nem igy van?
Névtelen
 


Nem vagyok szülész, de orvos vagyok. Nem kell Dominikára utazni, a mi életünk Magyarországon,az EU küszöbén egy igazi "túlélő show".Ha elromlik hétvégén, vagy Karácsonykor bármi, a szakember kiszállási dija min. 5000 Ft,+ a munkadij,ezzel szemben mi évekig
ügyeltünk 200 Ft-os órabérért,elláttunk hálapénzt sosem adó hajléktalan,rühes-tetves,részeg, életveszélyes állapotban lévő betegeket /mert Ők is ugyanúgy betegek/,36 óráztunk ,bent voltunk ünnepnapokon,hétvégéken, ha gyermekünk megbetegedett, a nagymama vigyázott rá,mert ügyeletet sosem mondtunk le a kollegáinkra való tekintettel. Ha komoly bajunk van,akkor is dolgozunk,szabadságunk alatt oldjuk meg műtéteinket, kemotherapia alatt is dolgozunk mert nem engedhetjük meg magunknak a táppénzt,nem is beszélve az esetleg később mégis szükségessé váló leszázalékolásról,hiszen ki számitja majd bele a nyugdijunkba a hálapénzt,amit évtizedek óta beépitettek a bérünkbe? Nincs félretett tartalék,és nincs autó, de még Trabant sincs!Tévedés,hogy minden orvos szép autóval jár! Nincsenek közös családi nyaralások, ahol fel lehetne töltődni,mert nem tudjuk kifizetni. Sokan közülünk korán lerobbannak,/ismert az orvosok halálozási statisztikája/, mert erejükön felül teljesitenek évekig kevés pénzért,nagy felelősséggel, stresszel,kevés pihenéssel, akkor is, ha nem "hálás" a beteg. A fiatalok ezt már látják, és tényleg kevesen mennek erre a pályára, vagy egy-két határral odébbállnak majd májustól.Ha mi kiesünk, ki fogja a gyerekeinket,és az Ő gyerekeiket gyógyitani?/hálapénzért, vagy anélkül?/
Névtelen
 


Szerintem az orvos is ember és nem isten. Mindenki annyi pénzért dolgozik amennyiért megállapodott amikor elhelyezkedett. Ha nem tetszik lehet keresni más munkahelyet! De különben nagyon tudom őket sajnálni amikor Braziliától kezdeve Japánig mindenhova, minden évben el tudnak menni. Szegénykéim a mi pénzünkön.
Névtelen
 


Kedves Előző névtelen!
Te hol élsz? Ki mondta ezt neked, hogy Brazikiától Japánig eljutunk??? Ha esetleg a konferenciákra gondolsz, akkor elmondom neked, hogy a legtöbb "utazgató" orvos úgy van ezzel, mint a sportolók: legtöbbször csak a repülőtereket, meg a konferenciaközpontot látja az adott országból. Ha pedig maradni akar még egy pár napot, azt is megteheti - a saját költségén.
Teljesen igaza van a kettővel fölöttem beitó orvos kollégának.
Ja, és akkor bezzeg "nem sajnáltál" minket, amikor 25 évesen nem buliztunk meg csajoztunk, hanem éjjelekenet át görnyedtünk a tankönyveink felett, és könnyesre tanultuk a szemünket? Akkor sem sajnálsz minket, amikor 24 órás ügyelet után épp hazafelé készülsz amikor rádszólnak, hogy azonnal menj vissza a műtőbe, mert bejött egy balesetes beteg, és a váltótársad is éppen műt? És akkor sem sajnálsz bezzeg, amikor Szent Este a karácsonyfa mellől hivnak be, mert komplikáció lépett fel valamelyik betegednél?
Persze, senki sem mondja, hogy az orvos nem ember, hanem isten. Tudod, pont erről van szó: hogy EMBEREK vagyunk, és mi is szeretnénk pihenni, vagy ha halálra dolgozzuk magunkat, akkor legálisan )és nem hálapénz formájában) annyit keresni, hogy jól meg tudjunk élni!!! Egyébként meg: nehogy azt gondoljátok, hogy nem fáj a "lelkiismeretünk" amikor boritékot csúsztatnak a zsebünkbe!!! Igen, marhára szégyellem magamat ilyankor. Csakhogy a brutó 156 ezer forintos havimból (beszkennelhetem neked a fizetési lapomat ha akarod, a nevem letakarásával, de benne hagyom a dr) nem tudok megélni! Tudod, ilyen egyszerű ez a dolog.
Névtelen
 


Amúgy az orvos ált. közalkalmazott, úgyhogy nem tud alkudni a bérére. Annyi amennyi.
Névtelen
 


Bocs, lányok, kicsit hosszú leszek. Közalkalmazott orvosként dolgozom, a nagyon-régen idejárók közül talán volt, aki olvashatta válaszaimat a Rendelő-ben. Vállalom a nevem és azért szólalok meg, mert a 80/20-as szabályra fel kell hívjam a figyelmeteket.
Egy kis előzmény: az első voltam, aki igent mondott a babanet felkérésre és éveken át válaszoltam havi átlag száz mailre. Remélem - nem nézem meg - ma is olvashatóak. Az elválást az okozta, hogy a cég nem kívánt tovább fizetni az elvégzett munkáért - úgy gondolták, egy jólmenő lapon reklámértékű, ha bárki szólhat. Nekem viszont ez munka volt, szabadidőmből. Hitegettek, elváltunk. Nem vagyok kíváncsi arra, hogy kik és miért-hogyan válaszolgatnak ma. Én ott voltam a kezdeteknél, ma is boldoggá tesz, ha valaki arra hivatkozik, hogy a babaneten olvasta a válaszomat és ezért bízik meg bennem.

A 80/20-as szabály minden piaci körülmények között bejön. Az orvosok 80 %-a becsületes és él-hal a hivatásáért - persze ő is örül, ha munkájának "boltban beváltható" értéke van. Ezt az értéket ugyanis foglalkoztatója - végső soron az állam, aki a közalkalmazotti törvénnyel köti igába az egészségügy minden munkavállalóját - nem hajlandó megfizetni, hanem (és itt él tovább az elmúlt évtizedek komcsi öröksége) a különbözetet a NÉP-re hárítja. És ez a métely benne van a nép lelkében: a maszek fodrásznál is úgy érzed, borravalót kell adnod, és mindig, mindenkor arra vagy szocializálódva, hogyha többet kaptál a tudatosan minimalizált eredtei elvárásaidnál, akkor fizetned kell. Plusszban. A rendszer szar, úgy ahogy van.
Az orvosok többsége igenis rá van utalva az utólag (!) elfogadott hálapénzre, mert nemcsak a tőle "elvárható" életszínvonalat, de a fokozott kiégés miatti "rekreációt" is biztosítania kell saját magának és a családjának.
A maradék 20 % egyszerűen olyan g***, hogy valóban csak testnedvekkel írható le mibenlétük. Őket az orvostársadalomnak ki kell vetnie magából, de ez manapság azért is nehéz, mert az én korosztályom még hivatástudatból választott szakmát: a ma sztár-nőgyógyászai annak a kornak a szülöttei, amikor a szabadrablásos rendszerváltozás hajnalán a mindent-szabad-ha-pénzt-keresel-vele szellemet kiengedték a palackból.
(Kedves olvasó: óvakodj a harmincas évei elején járó kollégától! köztük sokkal több az, akiről bezséltem, mint a régiek között...)
Én nem vállalok szülést, rendelőintézetben dolgozom. Volt tizenöt évem, amikor kórházi rovosként ügyeltem, szültem (vesd össze: akkor havi hármat volt szabad!...) és mégis alig láttuk egymást a feleségemmel. Akkor én úgy fogalmaztam: van egy szint, amit el tudok érni tésztes munkával. Ennél egy emelettel magasabbra csak aránytalan "erőfeszítések" után lehet eljutni. Nem mentem bele a mókuskerékbe. Ezért tartok ott, ahol. Nem siránkozom, mert megcsináltam úgy egy rendelőt, hogy a tb finanszírozza, a beteg nem érzi, hogy fizetnie kell és igyekszünk mosolyogva a legtöbbet tenni érte.
Az átvétel évében (1998) az éves betegforgalom 16 ezer volt. Ma néztem meg a 2003-as adatokat. 57.703 fő. Hálapénzt nem várunk el. Nincsenek fix tarifáink. HA valaki bármilyen módon köszönetet mond, boldoggá tesz minket.
Zárszó: épp a mostani vita kapcsán is jutottam arra a döntésre, hogy a magánrendelésemet megszüntetem. Egyszerűen azért, mert nem kívánok tisztességes orvosként Kökény miniszter úr üldözési akcióinak célpontja lenni, másfelől tény, hogy nem megy arendelő: a betegeim elérnek fő-munkahelyemen és szemebe mondják, hogy ott is tisztes ellátást kapnak. Ők minek fizessenek, én miért vislejek veszteséges költségeket?
Kösz, ha végigolvastátok.
Dr. Nagy László
 


Sziasztok!

Anita!

Ne sajnáltasd már a férjedet, és magadat sem. Azért jól jön nektek is az a kis plussz pénz.Valamit valamiért.

Le a fogadott orvosokkal! Lehet ügyeletesnél is szülni. Az orvosok kihasználják, hogy így istenítik öket.

Ezen a helyzeten csak a páciensek tudnának változtatni.
Névtelen
 


Sokszor az orvosok azt hiszik, hogy hogy ők egy más, magasabb rendű faj. Én is tanultam 4 évig, 2gyerek és háztartás mellett főiskolán, le is diplomáztam kiválóra. De a tanítóképzőt igencsak lenézik. Kérdés: Hogyan lesz valakiből orvos, ügyvéd stb., ha nem tanul meg írni+olvasni?
Mi mégsem kapunk hálapénzt, hanem hallgatjuk a hülye a tanár szöveget.
Ennek ellenére minden tiszteletem a becsületes embereké!
kivagyok
 
 


Hazánkban évente 50-60 ezer kis újszülött születik.1700 szülészorvos dolgozik,tehát egy orvosra átlag 45 szülés jut.(ld. mai Blik M.ahol évi kétszáz szülés kb 10 millió forintot jelent.Ez a számsor az egész hálapénzkérdés objectivitását is tükrözi.
Orvos
 


to: Orvos
Hogy jön össze az átlag 45 az évi kétszázzal???
Hogyan feltételezed, hogy átlag 50000 egy szülés ára???
Ha az évi átlag 45-öt szorzod vele, akkor az durván is csak 2,5 millió. Vagyis ezer euró. Egy évben...
Remélem, olyan manuális szakmában dolgozol, ahol napközben, mukaidőben operálsz a szülészekénél magasabb gázsiért, akik a szabadidejükben mennek szülést vezetni.
Csak gratulálni tudok.
doki
 


Miért nem lehet az éppen ügyeletben levönél szülni?!
Névtelen
 


Megkérdeznék pár nőgyógyászt/férfit/,hogy miért választotta annak idején ezt a szakmát!Kíváncsi lennék rá,hogy hány mondaná meg a valódi okot!!!!
Amúgy meg csak az ostoba nőkkel tudnak úgy kicseszni,hogy előre kifizettetik a szülésüket!
Ez olyan,mintha azt az óriási fájdalmat fizettetné
meg az orvos,mert én csak akkor lennék hajlandó előre pénzt adni,ha az orvos garantálná hogy a fájdalmakat helyettem viseli.Az a baj hogy egyelőre csak a nőgyógyásznak marad a jó része,a kismama meg ugyanúgy szenved.Vagy egy bizonyos összegnél már programozott szülés is lehetséges?
Akkor érthető hogy miért növekszik évről évre a császármetszések száma!!!!!
Én is ismertem olyan kismamát,aki bejött mosolyogva a kórházba,bájosan elmondta,hogy holnap
10-kor császározzák,és azt is elmondta,hogy ezért jó nagy összeget kellett kipengetnie.Ez az eset 6 éve volt.
B.Erika
 


Az utóbbi hét témája volt a hálapénz,a mai Blikkben a kezdő orvos és a 36 éve dolgozó orvos fizetése,a nővérek fizetése mellett mintegy példaként (hangulatkeltő példaként) jelent meg a 200 szülés =10 millió Forint számsor.Ennek a hitelességét vontam kétségbe gyakorló szülészorvosként.
orvos
 


Orvos!
Az 1700 szülészorvosból hányan vezethetnek le szülést?
Ezekből hánynak van magánpraxisa?
Így már egyből kevesebb orvosra jut az az 50-60ezer újszülött!
És akkor vannak még a műtétek, amikre ugyanolyan pofátlanul előre szabott tarifákat mondanak!

De ha "csak" évi 2,5 milla nettó, adózatlan, fekete pénz jut egy orvosnak, már akkor is többet keresett havonta feketén, mint a férjem hivatalosan, aki 2 egyetemet végzett és keményen dolgozik!
Havi nettó 200ezer fekete + nettó 100ezer hivatalosan azért igen szép pénz!!! És ennél jóval többet keresnek a szülészek! És mit csinálnak???
SÍRNAK.
KépKépKép
Névtelen
 


Tulajdonképpen most miröl beszélgetünk?
Itt már többszöl elhangzott, hogy ki milyen kocsival jár és hogy él. Kit érdekel. Én nem nézem ki mennyit keres, hol nyaral és milyen kocsival jár. Ne kanyarodjunk el ebbe az irányba. Sajnálatos tény, hogy a betegek tartják fennt az egészségügyet, de még sajnálatosabb, hogy ezt el is várják tölük, tölünk. Mindenképp lépni kéne ezügyben, de nem a becsületes orvosok meghurcolása a megoldás. Söt én még a nem becsületes orvosokat sem hurcolnám meg utólag, mert mi (betegek) és a rendszer tette öket korrupttá. Egyszerüen bevezetnék egy szabályt és onnantól kezdve lehet számonkérni és büntetgetni. Valami olyasmire gondoltam, ami átláthatóbb mindkét félnek. És persze korlátozni kéne a munkaidöt is, mert kinek van szüksége arra, hogy a doki 48 órás ügyelet után mütse. Sokszor az orvos sem tudja, hogy mennyi pénzt kap a munkájáért vagy kap-e egyáltalán. Nem lenne jó ha az EU-ban minden orvos, aki becsületesen akar élni elmenne Magyarországról, de az sem ha továbbra is tölünk várnák a fizetést.
Kriszta
Nyanya
 


Kedves László, nem voltál hosszú, de ha az is lettél volna örülök, hogy itt látlak a Babaneten. Válaszaid természetesen ma is a Babanet Rendelő rovatába látogatók rendelkezésére állnak. Bízom abban, hogy elválásunk rendezetlen kérdések nélkül történt és talán te tudod a legjobban, hogy alapvetően nem az üzleti szempontok mozgatják a Babanetet. Ez viszont nem kis mértékben hatással van fizetőképességünkre. Elnézést a többiektől a kitérőért, ami bepillantást enged a kulisszák mögé, de ez is az élet része...Kép
A témához meg annyit: sajnálom, hogy most úgy tűnik az orvostársadalom tisztességesen dolgozó túlnyomó többségén csattan az ostor. Szerencsére a Babaneten megjelenő vélemények is igazolják, hogy az ajánlható, tisztességes, jó szakemberek vannak Magyarországon többségben. Kár, hogy a meglevő válsághelyzetben (mert az egészségügy finanszírozása terén az van!!)sokan nem arról beszélnek, amiről kellene...
Azt hiszem ez még sokáig ügy lesz!

Üdvözöllek,
Kiss Andrej (apa)
apa
 
 


Sziasztok! Minden nevét vállaló és nem vállaló (megértem) orvoshoz szólnék. Személy szerint nagyon sajnálom, hogy ez a hálapénz dolog idáig fajult. Sajnos minden orvost megtalált a vád, a kipellengérezés, nemcsak azokat, akik meg is érdemlik. Nagyon sok jó orvost ismerek (különböző szakterületekről), és próbálom a helyükbe képzelni magam. Hát... most nem gondolom, hogy annyira felemelő érzés lehet orvosnak lenni. Minden tiszteletem a tanulással töltött évekért, persze ez nem csak az orvosszakmában dolgozókra igaz. Részemről semmi gond a hálapénzzel, számomra természetes, hogy ha választok egy orvost és azt kívánom, hogy ő és csakis ő lásson el, persze ésszerű keretek között, akkor igenis fizetek neki. Nem azért, mert kevés a fizetése, nem azért, mert sajnálom, hanem azért, mert szerintem megérdemli. Dr Nagy László utolsó pár mondatára reagálnék. Őszintén sajnálom, hogy a tisztességes orvosok jutnak erre a döntésre, az inkorrekt, a megbízhatatlan orvosok pedig talán a markukba röhögnek. Mi lenne, ha minden jó orvos bezárná a magánrendelőjét? Persze, hogy a kórházban is tisztes az ellátás (én magam is ezt tapasztaltam!), hiszen erre tette fel az életét minden (???) orvos. Legalábbis az általam ismertek! Ennek ellenére én ragaszkodom ahhoz, hogy az orvosomnak a magánrendelőjét látogathassam (nekem fontos a nyugodt, kellemes légkör), és bizisten, ha kellene, páciensként is az orvosok pártjára állnék, mert mint milliószor írtam már, általánosítani nem lehet. Ha már egyszer odaadjuk az orvosnak a pénzt, ne sajnáljuk Tőle. Ha meg valaki nem akar adni, az ne adjon.
beatrix28
 
 


Az a gáz,ha egy csóró orvos /vagy bármilyen egészségügyi dolgozó / megbetegszik,vagy szül, és nem tudja,hogy hálálja meg a műtétjét,vagy a szülését,mert ugye kollegától elvileg etikátlan pénzt elfogadni,márpedig nem lehet elvárni,hogy hogy "gyakorlatilag ingyen" turkásszanak a méhében,vagy a mellében hosszú órákig 300 ft/óráért.
Névtelen
 


"Söt, ha a doki nem varna el, biztos vagyok benne, hogy sokan nem is adnanak semmit!!! Hiszen éppugy akadnak smucig, önzö paciensek, mint pénzéhes orvosok!!"

Kukacz, na ezt sürgősen vondd vissza! Ha én nem adok hálapénzt, önző, smucig vagyok????? Mert nem adok "hála"pénzt a dokinak, aki a munkáját végzi??
(Jelzem, én nem kívánom, hogy bárki a szabadidejében bejöjjön hozzám, nwekem megfelel az ügyeletes is - CSAK LEGYEN KIPIHENT, ÉS NE 36 ÓRÁZZON (de ez egy másik topik témája...)

Zsóka
zsóka
 
 


A számsor másik oldalán 50-60 ezer szülés szerepel.A magyar népesség egy ötöde ,2 millió ember él a szegénységi küszöb alatt./Ferge Zs,/Aszülések számában legalább ekkora arányban ők is jelen vannak.
A magánpraxis kényszer,a napi 8 óra utáni plussz,de ott legalább megfizetnek bennünket.Akkor is dolgozunk mikor a minimalbér után adózó vállakozók sielnek,vagy csak szaunázgatnak.Ehhez jön az alulfizetett ügyelet.
Névtelen
 


Névtelen (22.22)! Nem vagyok orvos, tehát nem tudhatom, csak gondolom: ha a magánpraxis kényszer, akkor nagyon sajnálom. Szeretném, ha az orvos azért tartana fenn magánpraxist, hogy nekem, a páciensének egy magasabb szintű ellátást tudjon biztosítani. Gondolok itt arra, hogy nem 3 órát várakozok minden alkalommal, ha vizsgálatra megyek, nem egy szűk, kellemetlen hangulatú folyosón ülök, mert sajnos a kórházak, SZTK-k milliője nem túl kellemes. Nekem megéri, hogy fizetek a kényelmemért, az időért, amit az orvos rám fordít, hogy nem rohamléptekben vizsgál és már mehetek is. Persze a kórházban sem azért teszi, mert nem kap elég fizetést, hanem azért, mert egyszerűen nincs több ideje. Én hálás vagyok azért, hogy a magánidejét a magánrendelésre fordítja, és egyetértek azzal, hogy ezt meg is fizetem.
beatrix28
 
 


z övék a jogos.az enyém megalázó/
Névtelen
 


Ezt nem értettem. Vagy nem nekem szólt?
beatrix28
 
 


Sziasztok!

Napok óta a neten lógok. Sajnálom, hogy eddig fajultak a dolgok. Bár nem élek Mo-on, de lehet hogy majd valamelyik lányom ott köt ki felnöttként. Ki tudja? Jó lenne a javulás.

Visszaolvasva a hsz-kat, sokaknak az a véleménye, hogy változtatni kellene a magyar eü-ön. Én Svédo-ban élek, próbálom leírni, hogy itt, hogy zajlik le a terhesség nyomonkövetése és a szülés. És az orvosfizetésekröl is. Hosszú lesz.

A város, (Helsingborg) ahol élek 346 négyzetkilóméteren fekszik, négyzetkilóméterenként 345 lakossal, szóval közel 120 ezren laknak itt. (2002-es adat). A kórházban évente kb 2600 gyerek születik. Ezen kívül vannak otthon szülések is.

A városnak van 3 anyaközpontja, mindegyikben kb 7-8 szülésznö dolgozik, és egy ápolónö. Heti két alkalommal van szülész-nögyógyász rendelés is. És van egy kórház, ahol majd szülni lehet.

Ha a nö sejti/tudja, hogy terhes, felkeresi a lakhelyéhez tartozó anyaközpontot, általában a leendö apával együtt.

Már akkor is lehet jelentkezni, amikor még csak 4-5 hetes az ember, de állományba általában csak a terhesség 8-9. hetében vesznek.

Elsö alkalommal a szülésznövel találkoznak a leendö szülök. A szülésznö egy csomó kérdést tesz fel, ami a szülök egészségére, szokásaira vonatkoznak. Családban felmerült betegségekröl kérdeznek.

Vizsgálatok elsö alkalommal:
Vérvétel (hiv, rubeola, klamydia, hepatitis, tuberkolos, vércukorszint) céljából, vérnyomásmérés,
vizeletvizsgálat,
testsúly.

Ezeket a vizsgálatokat a szülésznö csinálja. Aztán kapnak egy idöpontot, hogy orvossal is találkozzanak. Ez is a 8-9-dik héten. Nincs sorbanállás, nyomorgás, idöre megy az ember. Bár máskor sincs 10-15 percnél további várakozás, mert a szülésznöhöz is idöre jár az ember.

Az orvos hüvelyvizsgálattal is megállapítja a terhességet. Közösen átnézik azokat az adatokat amiket a szülésznö, az elsö találkozás után összeírt. Konzultálnak.

Ha az orvos és a szülésznö úgy gondolja, hogy a terhesség nagyobb odafigyelést követel, akkor a kórház speciális terhesgondozó osztályára irányítja a szülöket.

Persze, ha az elején nem így gondolják, azért a véleményük még változhat a terhesség elörehaladtával.

Ha az anyuka 35 év feletti felajánlják a késöbbi magzatvízvizsgálatot (16.hét). Az orvos hüvelyi uh-al is megvizsgál.

Ezután orvossal csak a 10-11. héten uh-nál (nyaki redö), találkozik a kismama. Ezt a kórház specialistája végzi.

Legközelebb kb a 18.héten szintén uh-os vizsgálat, a magzat korának a megállapítása. Utána 30-33. hét között valamikor, de az már nem uh.

Az uh-os vizsgálattól el is lehet tekinteni, ha a szülök nem akarják, mert az orvos elmondja az esetleges, még nem igazolt mellékhatásokat. Nagyon ritkán hallani itt arról, hogy megmondják a gyerek nemét. Persze nem is fontos.

Szóval a terhesség folyamán a szülök a szülésznövel vannak szorosabb kapcsolatban.

Elsö szülö nöknél a szülésznöi kontrollok: 20-21. 25. 28. 31. 33. 35. 37. 39. 40. 41. héten, utána szinte naponta.

Nem elsö szülö nöknél:25. 29. 33. 35. 37. 39. 40. 41. héten, utána naponta.

Minden egyes alkalommal, vizeletvizsgálat, testsúly és vérnyomásmérés, hemoglobinszint (28-29. és 35. héten), persze kérésre sürübben is.

Az rh összeférhetetlenséget a 25. és a 35. héten ellenörzik, kezelik.

Cukorterhelés a 28-29. héten.

Magzati szívhangokat kb. 17. héttöl hallgatnak, ezt minden egyes alkalommal ezután.

A méh nagyságát kb. a 20. héttöl mérik, minden alkalommal.

A gyerek elhelyezkedését a 35.héttöl mindig megnézik.

Szóval, ha jól számolom nögyógyásszal csak 3-4 alkalommal találkoznak a szülök (második alkalommal, 10-11. hét között, 18. héten, 30-33 hét között).

Minden más vizsgálatot a szülésznö végez. Nagyon sok praktikus tanáccsal látják el a kismamát, kispapát.

Specialistához járni annyiban más, hogy ott orvossal hetente lehet találkozni, és a szülésznövel is, de a vizsgálatok uazok. Én is oda jártam.

Minden egyes kontroll eredménye, leírása, számítógépen megtalálható, ami a kórházzal össze van kapcsolva. Tehát, ha bármi hirtelen történne, és a kismama kórházba kerülne, ott gyorsan bele tudnak a történetébe kukkantani.

A terhesség vége felé ajánlják, hogy a szülök menjenek el a kórházba, ahol minden hétfön du. egy órai kezdettel végigmutatják az érdeklödöknek a szülészetet, elmondják röviden, hogy hogy fog kb zajlani, megmutatják a segédeszközöket, apukák a kéjgázt kipróbálhatják, ennek mindig nagy sikere van. Ez általában az egyik szabad szülöszobában zajlik.

Ez nincs túlbútorozva. Van benne egy ágy, aminek a vége levehetö és szülöággyá alakítható. A fejnél függönnyel eltakarva, újraélesztéshez szükséges dolgok, kéjgáz maszk. Infúziós állvány. Egy asztal két fotellel, zuhany, wc.

A babának, ha szükség lenne rá, egy vizsgálóasztal (újraélesztö). Azt mondják, hogy kb 15 éve még kirohantak a gyerekkel, ha valami gond volt. Ezt most már nem teszik, ha nincs túl nagy gond, mert a szülök ezt nagyon rosszul viselték, mert nem tudták, hogy mi történik. Most inkább ott helyben segítenek a gyereken. Ha nagyobb gond van, az apát is viszik magukkal. Ennyit a szülöszobáról.

Utána megmutatják, hogy szülés után hova kerül az újdonsült család.

A szülés kiírt ideje körül, semmiféle hüvelyi vizsgálat nincs. Mindenki vár. Ha úgy érzik, hogy eljött az idö, telefonálni lehet a kórházba, ezt föleg Stockholmban javasolják, mert nem biztos, hogy van hely, ha túl sok a szülö nö.

Persze a kórházkeresés ebben a helyzetben nem a szülök gondja, a szülésznö végigtelefonálja a többi kórházat, hogy hol tudják a kismamát fogadni. Utána visszahív és oda irányítja a szülöket, ahol hely van.

Ha a mama, papa bekerült a szülészetre, akkor a vizsgálóba kerülnek, a szülésznö megvizsgálja a méhszájat, kb 20 perces ctg vizsgálat is van. Ha nincs még itt a szülés ideje, akkor kapnak egy vajúdó szobát. Itt is van egy ágy, kanapé, tv.

A szülök magukra vannak hagyva, de a szülésznö elég sürün bejön, ha kérik ott is marad. Ha eljön a szülés ideje, kapnak egy szülöszobát. Átvonul a társaság.

Ha gond lenne, mütö készenlétben, gyerekorvosok készenlétben, ha koraszülés, akkor a koraszülött osztályról szintén ott vannak készenlétben.

Minden osztály, ami mamával babával kapcsolatban van, egy szinten van, folyosókkal összekötve. Szóval ugranak, ha kell.

Visszatérve a szülésre. Mama, papa, szülésznö, csecsemös (akik éppen müszakban vannak) "szülnek". Anyuka hasán ctg, ha úgy látja jónak a szülésznö. Orvos (aki éppen müszakban van)bekukkant, hogy minden rendben, majd kimegy.

Ha a vajúdás váltásnál kezdödik, akkor még leváltják egymást, de ha a szülés közben lenne a váltás, marad mindenki a helyén.

Ha a baba állapota még nagyobb odafigyelést kíván, és a feje már egy kicsit látható, akkor a kis fejecskéjéhez egy diódát rögzítenek, így még alaposabban tudják, hogy hogy érzi magát. Doki néha bepillant, leolvassa az eredményeket, baba állapotát ellenörzi.

Ha nincs gond, akkor doki nélkül szülnek.

Ha a szülés az öt-tíz perces fájásoktól számítva eléri a 15-17 órát, akkor doki közbelép. Itt ö dönt, hogy mit használ, vákum, fogó, császár.

Ha megvan a gyerek, a szülésznö olyan ügyesen ellenörzi, az ellenörizni valókat (szájpad, stb), hogy észre sem lehet venni. Gyerek a mama hasán fekve pihen. Megvárják míg teljesen lenyugszik a köldökzsinór és ha apuka akarja, akkor elvághatja. Csecsemös és apuka megmérik a babát, apuka felöltözteti.

Szülésznö varrja össze a mamát, ha vágni kellet. Doki bejön, gratulál, észrevétlenül ellenöriz dolgokat.

Egy ápolónö tálcán hoz be szendvicseket, egy svéd zászlót, pezsgöspoharakban üdítöt. Utána a családot magukra hagyják. Kb 2-3 órát még a szülöszobában maradnak, utána átkerülnek az újszülött osztályra, ahol kapnak egy szobát.

Komplikációmentes szülés után hat órával haza lehet menni, de egyébként addig lehet maradni ameddig az ember akar. Általában 8-10 nap a leghosszabb.

A hálapénz fogalmát nem ismerik. Tortát, csokoládét szoktak kapni a szülésznök, orvosok, amiket a kórházban kávéhoz közösen elfogyasztanak.

Az orvosfizetésekröl. Amikor a nagyobbik lányommal voltam terhes, 2000-ben, az akkori szülész-nögyógyász specialista föorvosom fizetése 480 000 korona brutto volt évente. Ez havi lebontásra, adó után 22 000 korona/hó. Ö akkor hatvan év feletti volt. Ez forintra átszámítva kb 616 000 ft/hó.

A két országot nagyon összehasonlítani nem lehet. De ha próbálunk viszonyítani, mivel neki ebböl a pénzböl itt kell élnie, ebböl a pénzböl havonta 2 200 liter tejet tudna megvenni Svédo-ban.

Nem tudom, hogy egy magyar nögyógyász föorvos mennyit keres, mindenféle plussz nélkül. De ö lehet, hogy nem tudna megvenni ennyi liter tejet, a fizetéséböl Mo-on.

A szülésznökröl nem is beszélve. És még lehetne sorolni.

Egy koraszülöttorvos (föorvos), fizetése havi 23 000 korona/hó, adózás után.

Egy agysebész fizetése 27 500 kr/hó.

Ezeket csak összehasonlításként írtam. Hogy honnan tudom a fizetéseket? Meg lehet nézni. Minden évben könyvben kiadja az adóhivatal a kereseteket, aki 200 000 kr-nál többet keres évente, vagy ha házastársak és így keresnek 200 ezrnél többet, akkor nyílván vannak tartva a nagyközönség számára.

Na, most már elnémulok.

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Kedves Dr. Nagy László!
Én nagyon örülök, hogy leírtad a fentieket. Emellett még kíváncsi volnék a véleményedre vmivel kapcsolatban. Ez pedig a 80/20-as arány. Szerinted az orvostársadalom összességének 80 %-a él-hal a szakmájáért, és a 20 százalék nagyjából arányosan szórva fordul elő a különböző szakorvosok között, vagy tapasztalatod szerint a parás osztályokon sokkal több a pénz, nem pedig a munkája iránt lelkes orvos?

És még egy kérdés: 2 napja több ember, többekközt egy belgyógyász is állította, hogy az orvosoknak mindössze 5-8 %-a van abban a helyzetben, hogy hálapénzt elfogadhasson-kikövetelhessen. Én ezt nevetségesen kevésnek gondolom. (A férjem mikrobiológus orvos, van egy kis rálátásom, bár valóban nem nagy.) Pláne, hogy ha belegondolunk, ki nem kap: röntgenorvos, laborovos, mikrobiológus. Kihagytam valakiket? Mostanság már az anesztest is kenik rendesen. A műtősfiúk is kapnak olykor, a nővérek között is van, aki semmit nem csinál, amíg pénzt nem kap, tehát én úgy látom, hogy az arány jóval magasabb. Szerinted?

Szombat 17:41-es Névtelen!
Mint fentebb írtam, a férjem mikrob-us, és nem volt(unk) külföldön, amióta megvan a diplomája. AZért, hogy ne haljunk éhen (tessék szó szerint venni, apukám fizette a rezsinket, és emellett a kajára sem nagyon futotta, a gyerekeim sírtak, mert túrórudit nem tudtunk nekik venni!!!), a férjem orvoslátogató lett. Közben meghalt apám, és ha nem vették volna fel, nem tudom, hol tartanánk most. A saját szakmájában szeretne dolgozni, de ezt itt nem tudja megtenni. Ezért irány Svédország. Azért, hogy azt csinálhassa, amit valóban szeret, itt kell hagynunk azokat, akik igazán közel állnak a szívünkhöz. Ennyit erről.

"Söt, ha a doki nem varna el, biztos vagyok benne, hogy sokan nem is adnanak semmit!!!"
Én ezzel egyáltalán nem értek egyet! Tapasztalataim szerint a legtöbb esetben a baba születését egy boríték követi, mégha nincs is tarifa. És az egyéb műtétek után is.

Csilla,
nagyon tetszik a svéd rendszer! Tiszta és átlátható. Bár valljuk be, egyéb területeken, ha nincs magánorvosod, bizony átláthatatlan és áthághatatlan rendszer (pókhálónak nevezném) uralkodik odaát az egészségügyben. És nincs elég magánorvos. (Semmilyen orvosból nincs elég, ha jól tudom Hála az égnek? Kép) Ha nem baj, írok majd magánban. Kép

Virág
Virág
 


Sziasztok!
Hát, jó sok idő lenne ezt elolvasni, bevallom, nem tettem teljes egészében. De egyetértek névtelennel, aki névtelensége ellenére egy fél szó erejéig sem volt durva vagy modortalan. Egyszerűen csak mást mond, mint a többség. És vele értek egyet. Én a világ minden kincséért sem lennék orvos, mert ehhez nem vagyok elég áldozatkész, és elég okos. Ja, és legfőképp a szorgalmam hiányzik hozzá. Épp ezért egy percig sem érzem jogtalannak, ha véletlen az orvosnak jobb kocsija, több pénze, jobb háza, távolabbi nyaralásai vannak, mint nekem. Megdolgozott érte, azt hiszem. Persze vannak szélhámosok, de melyik szakmában nincsenek? Van olyan szakma, ahol kizárólag szélhámosok dolgoznak, vagy mondjuk kilencven százalékban. Most nem írom le, mely szakmák ezek, talán ti is ki tudjátok találni. Mégis az orvosokkal van bajunk?
Amúgy az a doki, akinél én szültem nagyon sokat dolgozik, a magánrendelése árai meglepően alacsonyak voltak az első terhességem alatt, a szülésnél egyformán kedves mindenkihez. És a kocsija kb. másfélmilliót ér, vagy annyit se. Holott már benne van a korban, unokái vannak. És tudjátok honnan tudom, milyen kocsija van? Onnan, hogy értem jött, mikor varratkiszedésre mentem, mert nem engedte, hogy varratokkal gyalog menjek a rendelőbe (vezetni meg nem tudtam az ülés problémák miatt). Komolyan mondom, szégyelltem magam, hogy nekünk, taknyos harmincéveseknek, mennyivel komfortosabb autónk van. Pedig mi nem dolgozunk olyan felelősségteljes és nehéz munkakörben, mint ő, és szemmel láthatóan a szabadidőnk is jóval több.
Amikor orvos barátnőm munkamennyiségéről hallok, és a hozzá járó fizetéséről, valamint arról, hogy még most, gyerek mellett is mennyit tanul, sőt, hogy nagyon szeretne már másodikat, de még van hátra vizsgája akkor megint csak szinte szégyellem, hogy mi állunk jobban anyagilag, holott ő érdemelné meg!
Persze ismétlem: az orvosok közt IS vannak szélhámosok. De ettől még nem kell minden orvost szidni. Jót kell választani. Az volna a lényeg, hogy választhassunk. És hiteles info-k alapján. Ja, igen, és hogy akit többen választanak, az többet keressen.
De egy ilyen rendszer kialakulásáért nem csak az orvosok kell hogy tegyenek valamit, hanem mi, a másik oldalról érdekeltek is. És mi talán kicsit jobban rá is érünk.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Csilla
Jó lenne, ha nálunk is valami hasonló alakulna ki, de ehhez elöbb a 3xosára kéne emelni az orvosok fizetését és ezzel egyidöben nagyon szigorúan büntetni a hálapénz elkérését. Nagyon szép amiket leírtál, szerintem mindenki így szeretne szülni.
Azt hiszem érdemesebb lenne nekünk is szülésznöt választani és hozzá ragaszkodni, nem pedig egy orvoshoz.

Adrienn
Igazad van, szégyen ami ebben az országban van, de az is szégyen, hogy egyes orvosok kijelentik a kismamának, hogy 60-100eFt ért levezeti a szülését, ami lehet, hogy a kismama 1 havi jövedelmét sem éri el. Én adtam hálapénzt, azért mert megérdemelték és mert megengedhettem magamnak. Senki nem kérte. Ha kérte volna, egy fillért sem kap. Egyetlen orvos (csecsemös) volt, aki a viselkedésével utalást tett a hálapénzre. A neki félretett pénzt hazavittem. Az anesztesnek szülés után 2 hónappal tudtam odaadni, mert mindig elszaladt és az elsö próbálkozásomat visszautasította. Kép Ö pl. egyáltalán nem várta és nagyon meglepödött. Ilyen is van, nem is kevés.
Honnan lehetne hiteles infóhoz jutni?
Kriszta
Nyanya
 


Csilla!

Nagyon megörvendtem, hogy leírtad az ottani szülések menetét, mert én pont ezt hiányolom Magyarországon. Itt általában amúgy is csak akkor hozzák fel az EU-s v. nyugati szokásokat, ha valami megszorításról van szó, de azt leggyakrabban elhallgatják, ha valamit a nép érdekében engedni kellene.

Nem tudom, mikor jutunk el oda mi is a szülészet terén, ahol ti vagytok. Itt a különféle fórumokon az derül ki, hogy nagyon gyakori a mesterséges szülésmegindítás, ami sokkal fájdalmasabb szülésekhez vezet, ezt magamon is tapasztaltam.

Amit az ottani feizetésekről írsz, az nekem meglepő. Én elég kevésnek találom. Ezek szerint itt a hálapénzzel együtt sokkal jobban elvannak a nőgyógyászok, és az árak itt - gondolom - kisebbek. Ha ez továbbra is így folyik, akkor nem félek attól, hogy a szülészek elvándorolnak az itteni aranybányából. Mert ez az, mégha sajnáltatni is próbálják magukat.
kati1
 


Csilla!

Finno-ban uez a terhesgondozási rendszer, úgy látszik nagyon egy kaptafán vannak a skandinávok Kép meg akartam köszönni, hogy leírtad a részleteket, klassz áttekintést ad, jól fog jönni! (én még nagyon az elején vagyok-8. hét Kép)

Soraya
soraya
 
 


Azoknak, akik szerint az orvosok úgy zusammen pénzéhes, pökhendi, kiégett szerencsétlenek: olvassátok el Moldova új trilógiáját a magyar egészségügyről. Döbbenetes.
Csilla,
nekem nagyon tetszik a svéd rendszer. Nem áltatom magam azzal, hogy májustól az Unióban már nekünk is jobb lesz, de talán idővel közelítünk a svéd gyakorlathoz...

Jamina
jamina
 
 


Jamina
Ez elég kemény vélemény, szerintem itt ezt senki nem gondolja.
Miért is lenne jobb, Söt.... Ha a jó orvosok kimennek, akor leshetünk. Csak már látnám, hogy közelítünk, de ez a botrány sem erre utal, mert ahelyett hogy az okot oldanánk meg jön az APEH.
Kriszta
Nyanya
 


Jamina, Adrienn,
senki nem írta, hogy ez így van. Sőt. Inkább azt írtuk, hogy ilyenek IS vannak, de a többség szerintünk nem ilyen. (Talán tényleg el kéne olvasni a hsz-okat, mielőtt ti általánosítotok. Kép)

Adrienn,
azt hiszem, leírtad a kulcsmondatot: "Jót kell választani. Az volna a lényeg, hogy választhassunk. És hiteles info-k alapján."

Ez a lényeg. De az anyukák legtöbbjének nem jut eszébe, vagy nincs mersze elküldeni a francba a szélhámosokat sem. Ez a baj, de ezen változtatni nehezebb, mint a magyar egészségügyön...

Virág
Virág
 


Csilla! Őszintén szólva irígykedem. Azt hiszem ez egy mesebeli állapot, amiről Te írsz, legalábbis nekünk úgy tűnik. Szerintem nem kellene túl sok ahhoz, hogy ezt itthon is meg lehessen valósítani, nem hiszem, hogy több pénzt emésztene fel, mint a mostani terhesgondozási rendszer. Persze a fizetések megemelése igen, de az már régen aktuális lenne. Én úgy gondolom, ha az orvosok, és egyéb eü dolgozók fizetését megemelnék a tisztességes szintre, központi intézkedések tömkelege nélkül is sokat javulna a helyzet. Azt hiszem, mi páciensek nem támasztunk teljesíthetetlen kéréseket, csak azt szeretnénk, hogy mi és családtagjaink megfelelő -és nem luxus- ellátásban részesüljünk. Nem vagyok pénzügyi szakember, de úgy gondolom (mivel sok hozzáértő ember tudja, mit lehetne tenni ezügyben), lehetne megoldást találni. Ha akarnának és ha nekik is fontos lenne. Persze a politika színterén dolgozók fizetéséből nem nehéz a magánklinikák tarifáit kifizetni, érdekli is őket a TB által finanszírozott ellátás. A lényeg, hogy most megint tudnak munkát adni az APEH-nak, hátha lesz ebből is plussz bevétel. Tudom, nagyon pesszimistán látom a dolgokat, de mindenki tudja, hogy nem sok pozitívum történik az eü területén.
beatrix28
 
 


Virág, Nyanya,
nem vélemény, csak egy javaslat. Attól, hogy egy riportkönyvet elolvas az ember, ami az adott témáról szól, kicsit bővebben tájékozódik majd a dolgokról, és nem csak a magáét hajtogatja. Amúgy meg szvsz elég sok -főleg névtelen- hozzász. éppen erről szólt.
Jamina
jamina
 
 


Sziasztok!

Az igaz, hogy a Skandináv rendszer sok szempontból irigylésre méltó, de megvannak a maga hiányosságai is.. (Csilla, javíts majd légyszi, ha nálatok Svédo-ban nem így van)

-2 ill 3 UH az, ami támogatott az egész terhesség alatt-attól fugg hol lakik az ember, mert a helyi kórház határozza ezt meg (ha valaki többet akar, akkor mehet magánorvoshoz, ahol közel 100 euro egy UH)
-a terhesgondozás ingyenes, de: a klinika, a rendelointézet un. "használati díjat" számol fel, ami 17-22 euro minden alkalommal (tehát az "ingyen" UH is 22 euro, mert használod a klinika szolgáltatását)
-nincs választott orvos, szulészno (engem ez nem zavar, de tudom hogy azoknak, akik Mo-on élnek, nagyon furcsa lenne eleinte!)
-sokkal kevesebb a rendelo, kórház mint Mo-on, minden nagyon centralizált (laborok, szakrendelések is) Én a fovárostól 40 km-re lakom, van kórház a városban, de a laborban levett vért elkuldik Helsinkibe, ott vizsgálják! Ergo=2 hét egy vérvételi eredmény
-a kórházban eltöltött napokról számlát kap az ember, ha jól emlékszem 22 euro/nap a díj+uez a babára (ez nem olyan sok, tekintve hogy 2-3 napig vagy bent ha minden ok és a befizetett összeg ellenében mindent megkapsz, egy fogkefével elég a kórházban megjelenni a szulésre)

Az igaz, hogy tiszta a rendszer, nagyon rendesek, kedvesek az orvosok, novérek, nincs hálapénz, de megvan az ára. Nem tudom, hogy otthon hogyan szoknák meg a nok az ilyen rendszert, illetve az orvosok átengedik-e valaha a szulések levezetését szulésznoknek..

Soraya
soraya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: