Új privát üzeneted érkezett!

Beatrix, te még csak 28 éves vagy, legyél már kicsit optimistább! KépKép
kíváncsi
 
 


Beatrix28
Szerintem a terhesgondozásnál kifizetett pénz nem csak az adott vizsgálatra lett fizetve, hanem egy megelölegezett bizalom annak az orvosnak akinél szülsz. Úgy érzem ez olyan mikor részletre veszel valamit és az utolsó részlet fizetésénél azt mondják, hogy mégsem kapod meg az árut. Szerintem visszajárna a pénz Krisztának mert átverték. Elöfordulhat, hogy a doki nem ér oda, vagy elutazott, de itt arról van szó, hogy már elöre tudta, hogy nem lesz itthon, de a vizsgálatért kifizetett pénz reményében szándékosan elhallgatta. Azért nem rossz 5 percér kb 8eFt és mit érdekli, hogy lesz-e ideje új orvos után járni. Ő mossa kezeit.
Szerintem se oldaná meg az egészségügy reformja ezt a dolgot, de azért érdemes próbálkozni.
"Szinte ösztönösen nyúlunk a zsebünkbe, ha orvost látunk" Ezzel még nincs baj. Ami nekem nagyon nem tetszik, hogy szinte ösztönösen nyúlnak a zsebembe.
"Kíváncsi! Igazad van abban, hogy ez nem tartható, de meglátásom szerint ez nem csak a nőgyógyászokra igaz."
Azért beszélünk mégis a nögyógyászokról, mert náluk hallgatólagosan mégis elfogadták. Ha egy asztalost vagy más szakmunkást elkap az APEH, hogy számla nélkül dolgozik, sok pénzre megbüntetik. A nögyógyászt nem. Hangsúlyozom, nem a tényleges hálapénzröl beszélek, amit saját jószántamból adok, hanem arról amit kérnek.
Remélem nem veszed álltalánosításnak, mert nem gyözöm hangsúlyozni, hogy nagyon sok a rendes, tisztességes orvos, csak most nem azért néztem be ide, hogy róluk írjak.

P.Hajni
A koldus is a pénz hiánya miatt lép oda hozzád és ha nem adsz, utánadköp. Mi a különbség?

Kriszta
Nyanya
 


Kíváncsi! A saját kis életünkben optimista vagyok. Amiben én magam tudok tenni, amiért én tartozom felelősséggel, abban optimista vagyok. De ezekben a dolgokban? Úgy érzem ennek a problémának a megoldását várni nem optimizmus, hanem naivitás! Mert nincs kiben bízni, aki helyrepofozná az egészségügyet (ebbe nem is mennék bele jobban, az már talán politika lenne). Én legalábbis ebben nem tudok hinni!!!
Nyanya! Azt hiszem rájöttem már, hogy miért nem úgy gondolkodom erről a szülész-hálapénz dologról. Mint már más topicban is kiderült, túl sok bennem a jóindulat, valamint nem volt még (persze ne is legyen!) rossz tapasztalatom, szerencsémre egy korrekt, megbízható orvosom van, és én mindig a saját tapasztalataimra támaszkodom. Ettől függetlenül megértelek Benneteket, a felháborodásotokat.
beatrix28
 
 

 
 

Sziasztok!

Egyáltalán nem ált szándékomban eltitkolni a nevét, csak valahogy kimaradt az üzenetből.
MAJOR TAMÁS (dokinak nem nevezném) DOTE (Debecen).
Én egyáltalán nem félek, hogy esetleg még találkozok vele bár csak találkoznánk és lenne lehetőségem szemébe mgmondani a véleményemet. Nem hiszem, hogy szivbajos lennék.
A szóbeli megállapodásra csak annyit, hogy aki nem tartja be mint az én esetemben MT, úgy is vissza fogja kapni a sorstól ezt a viselkedést. Ez az én véleményem. Csak azt nem tudom, hogy tud-e nyugodtan aludni és tudja-e nyugodtan elkölteni a pénzt amiért ő nem dolgozott meg és még be is csapott.
Úgy gondolom, magába tudja ő, hogy nem viselkedett korrektül mivel miután haza tért a konferenciáról biztos értesült, hogy mi történt az elmúlt egy hét alatt és még lehet az is eszébe jut, hogy "ez a szűlőnő meg az én betegem volt".
Szerintem ilyen nagyfokú hálapénz-rendszer csak a szűlészeten van.Sajnos a dokik nagyon "elkurvultak" finoman fogalmazva.
Nem tudom mi lesz a megoldás, de valaminek történnie kell mert ez igy nem jó. Már az is előre lépés, hogy elkezdtek foglalkozni ezzel a témával(média, emberek)csak siessenek a megoldással ne kelljen még egy pár kismamának meghalnia a változásért.

Krisztaa
krisztaa
 
 


Beatrix28
optimizmussal kapcsolatban igazad van én is elég borulátó vagyok ezen a téren.
Képzeld a dokim, akinél szültem és a másodikat is nála szerettem volna szülni, állítólag átpártolt a fixtarifások oldalára. Na most legyek okos Kép ragaszkodjam az elveimhez, vagy tartsak ki egy bevált orvosnál. Mindkettöre igen lenne a válasz, de akkor mégis mi a megoldás? Kép Egyébként a hálapénz amit adtam neki több volt, mint a fix tarifája, bár úgy hallottam azóta már megduplázta a kért pénz összegét. Ha igaz a hír, nagyon elszállt vele a ló.
Kriszta
Nyanya
 


Krisztaa
Nagyon egyetértek veled. Remélem azért nincs túl nagy baj veled vagy a babával.
Kriszta
Nyanya
 


Eszerint a logika szerint nemhogy elfogadható, de - mivel megváltoztathatatlan, így tenni ellene nem kell és nem érdemes -, üdvözlendő, sőt, kötelező az anyaság költségei közé besorolni a hálapénzt, lehetőleg minél nagyobb összegben, hiszen a gyerek egészsége megér ennyit...
Jó, hogy beszélünk róla, csak nem tudom, merre fog a dolog hajlani a végén. Az biztos, hogy én azt az oldalt képviselem, amelyik szerint lehetőleg kevés hálapénzt adjon az ember, csak annyit, amennyit a hálája és az orvos munkája valóban ér. De az is lehet, hogy a "fizessünk minél többet, hadd lássa az a doki, hogy fontosabb beteg vagyok, mint a másik" oldal lesz majd az erősebb.
Most persze ironizálok, de elég elképesztőnek tartom a magam részéről, hogy a normálisan elfogadható bánásmódért és ellátásért azonnal úgy érezzük, hogy a zsebünkbe kell nyúljunk. Szerintem hálapénz eleve csak azért járna, ha egy orvos az elvárhatón felül gondoskodik rólam és a bébiről. Ehhez persze tisztázni kellene, mi az, ami elvárható...
kíváncsi
 
 


Nyanya! Én csak magamról beszélhetek, én kitartanék az orvos mellett. Bár az én esetem más. Az én orvosom, akivel max. elégedett vagyok, ahogy Ti hívjátok, fixtarifás. De az összegek nem az egekbe kúsznak, szerénynek nevezném őket. Mivel én ehhez vagyok "szokva", nekem nem jelent problémát a fix tarifa.
Kíváncsi! Igazad van, könnyű átesni a ló túlsó oldalára. Bár magam részéről, talán mert ebbe nőttem bele, "természetesnek" tartom, hogy adok, igen, besorolom a ktg-ek közé. Csak én egy kicsit szerencsésebb is vagyok, van egyfajta biztosításom, ami ezt a ktg-et fedezi, persze hangsúlyoznám, ez az én orvosomnál (szerintem) nem magas összeg.
Mondanék egy példát, nem a szülészekre vonatkozik, csak a hálapénzről szól. Nagymamámat műtötték 10 éve vmilyen béldaganattal. A doki előre megmondta, hogy teljesen felesleges a műtét, ebbe a betegségbe úgyis belehal, de ígérte, megtesz mindent. Pénzről szó sem volt. Megvolt az operáció, sikerült, minden ok (szerencsére mamám még ÉL!). És ezek után NEM FOGADTA EL a sebész a pénzt! Ilyen is van, sőt ÍGY KELLENE LENNIE!!! De...
beatrix28
 
 


Ellenőrizhetik a hálapénzt elfogadók adóbevallását?

Index/MTI
2004. január 8., csütörtök 15:07


Az egészségügyi miniszter csütörtökön levélben kért jogi állásfoglalást a legfőbb ügyésztől az orvosi hálapénzről, egyúttal felhívta az adóhivatal figyelmét egyes orvosok adóbevallásának ellenőrzésére is.

További részletek:
http://index.hu/gazdasag/magyar/halap040108/

Holnap 16.30 TV2 Jakupcsek show: szintén erről a témáról szól a vita.
goczane
 
 


Sziasztok!
Én sosem adnék "hálapénzt". Valaki lehet hálás azért, mert egy műtét sikerült, de ha azt az orvos a munkaidejében végzi el, akkor azért nem jár külön juttatás neki és kutya kötelessége mindenkiért ugyanazt megtenni. Viszont, ha valaki magánrendelésre jár, terhesgondozást vesz igénybe, tehát az orvosra akar számítani annak munkaidején túl is, az fizesse meg. De ez nem hálapénz, hanem egy szolgáltatásért fizetett összeg. Csak ezt jó lenne olyan keretek között tartani, mint más szakmáknál szokás, hogy ne forduljon elő olyan, hogy egy kismama fizeti folyamatosan a magánrendeléseket és az orvos nem megy el a szülésre. Ja és természetesen az orvos adózzon is az így keletkezett jövedelme után. Nekem ez a véleményem erről az egészről. Szerintem rém gusztustalan borítékokat csúsztatgatni más zsebébe. Nem hiszem, hogy egy orvos is direkt rosszabbul végezne el valamilyen műtétet, ha tudja, hogy nem kap érte pénzt. Ha valaki hozzáértő, hálapénz nélkül is érti a dolgát, ha meg nem, akkor úgyis mindegy...
teamy
 
 


Sziasztok!
Néztem ma este a Híradót. Hát...
Azt mondták többen is a kismamák közül (amikor a lap létjogosultságáról volt szó a betiltás előtt), hogy legtöbben csak a jó véleményüket írták meg. Hogy csak azt akarták tájékozódhasson a többi kismama. Erre mi lett belőle? A jó orvosokra is rászabadítják az APEH-et, hát szerintem nem ezt akarták. Tudom, hogy van millió (remélem azért kevesebb) rossz példa, negatív tapasztalat, de szerintem ezt nem kellett volna. Ahogy a miniszter mondta, ha elégedetlen a kismama, ha úgy érzi, sérültek a jogai, tegyen feljelentést. Most pedig a lapon szereplő összes orvost vizsgálják, pedig gondolom nem ez volt a cél. Személy szerint (őszintén) dühös volnék, ha valaki az általam tisztelt orvost mártaná be. Én még mindig azt mondom, ha nem tetszik, hogy pénzt kér a doki, ne menjen a kismama magánrendelésre vagy váltson orvost. Nem kötelező ez! A másik! azt hiszem ebben az országban nagyon sok ember dolgozik úgy, hogy jövedelmének egy részét nem vallja be. Ki ezért, ki azért. Nem hiszem, hogy az orvosokon kellene csattannia az ostornak. Bocs, ha kicsit kirohantam, de nem hagy nyugodni a dolog, hogy a jó dokik is kelepcébe kerülhetnek.
beatrix28
 
 


Nyanya!

Köszi szépen el vagyunk, Gergő most 9. hónapban van.Remélem elég hamar eltudjuk felejteni az egészet.

Krisztaa
krisztaa
 
 


Sziasztok! Valahol irtam mar tegnap, hogy van nagyon sok rendes, korrekt orvos is, aki csak a szakmajanak él! Hogy ne higgye senki, hogy csak rossz a véleményem a dokikrol, nyithattok 1 dicsérö topic-ot, majd oda is irok. Hiszen van miröl!!!
En ugyan nem otthon élek, de itt is megy a hasonlo cirkusz, hogy mennyit kérhetnek el az orvosok... Tulajdonképpen az ar fölött semennyit. Jo, itt jobban is keresnek, mint Otthon!!! De azért van sok, aki kér pluszpénzt... S ha nem ad valaki, undokok lesznek. Volt 1 cseh szarmazasu dokim, akinek jovoltabol nagyon rossz körülmények között zajlott le a vetélésem, volt utana jo kis kaparas is, mondogatta, hogy milyen jo csaj vagyok, mert AHHH a magyar lanyok, stb. Amikor aztan nem adtam neki pénzt, amikor jött bucsuzkodni, kedvesen rakérdezett, hogy nem felejtettem-e el valamit. Nem értettem, mire gondol... Mondta, hogy azért meghalalhatnam, hogy szabadidejében bejött müteni. 1,nem tudtam, hogy a szabadideje, ö rendelt a klinikara erre az idöpontra...2,aztan közölte, ha nincs pénzem, minek megyek maganklinikara...Oda is ö rendelt be, mondvan, hogy csak ott müt... Addig azt sem tudtam, hogy létezik az a klinika...A biztosito kifizette azt a 2 napot, amit ott töltöttem, de a dokihoz sosem mentem vissza, Menjen a francba.
Mar BOCS!!! A dokijaimnak, akiket szeretek, nem pénzt szoktam adni, hanem ajandékot. Viragot, vagy sajat gyartmanyu keramia-vackokat. Nagyon örülnek... De ezek a RENDES ORVOSOK!!! Mindnek ilyennek kellene lennie... NEM???Kép
Vendég
 


Sziasztok! Kép

Megkíméltetek egy csomó írástól. Kép Egyetértek veletek, úgy látom, a lényegben egyetértünk. Van köztetek olyan, akinek van ideje/kedve/mersze eljönni a mai Jakupcsek showba? (fél 4-re kőne odamenni, és fél 5-kor kezdődik. Élő adás lesz, és kérekszépen drukkokat, mert rám fér... Kép Áááááááá! Ideges vagyok egy icipicit...) Ha vki válasza igen, írjatok gyorsan a jakupszerk@tv2.hu -ra.

A többit később. Puszi,

Virág
Virág
 


Kukacz
Az ajándék kedves dolog, de szerintem tele a lakásuk apró mütyürökkel. Persze, hogy örömöt mutatnak, jó érzésü ember mi mást tehetne, de valójában nem biztos, hogy örül. Egy saját készítésü ajándék örömet okoz a rokonoknak, barátoknak, mert Te jutsz róluk eszébe, de ne sértödj meg, szerintem Te is csak egy vagy a sok betege közül, csak a rendes orvos úgy csinál mint ha Te lennél az egyetlen.
OFF mééééé nem írsz mailt? Kép Kép

Virág
Merszem ugyan nincs megjelenni, de megnézem Kép

Kriszta
Nyanya
 


Nyanya-Kriszta Kép

Nem egészen érzem relevánsnak itt a koldus hasonlatodat.(De ha mégis ezen a vonalon haladnánk: Igen, szeintem van különbség aközött, hogy egy nyomorult éhező, fázó, meglehetősen buta, netán leépült ember kenyérre kér egy huszast, és indulatos lesz a mínusz 10-ben töltött éjszaka után az aluljáróban,miután 20 közömbösen elmentek mellette, ha nem adnak. Vagy egy jól szituált, intelligens doktor visszaélve a kismamáknak azon helyzetével, hogy rá vannak szorulva a szaktudására előre(!) irdatlan összegeket (cirka 50 és 100 ezer forint között) kér, és aláz meg a folyosón, ha anyagi lehetőséged nem engedi, hog az 1 havi fizetésed a zsebébe csúsztasd. Kriszta, én érzek különbséget.)
Másrészt:utánam még soha egyetlen kolsus sem köpöttt, pedig én sem mindig adok pénzt.

MÁS:
A ma reggeli hírekben hallottam, hogy Kökény Mihály véleményt kér a legfőbb ügyésztől, hogy bűncselekmény-e a hálapénz elfogadása.(Szerintem nem, ha böcsülettel adóznak utána, és nem előre kikényszerített összeg, hanem valódi hálapénz). Másrészt utasítja az APEH képviselőjét, hogy vegye elő és tételesen ellenőrizze le a halapenz.hu -n szereplő nőgyógyászok adóbevallásait, és tételesen ellenőrizze le néhány esetben az adóbevallásban szereplő összeget és a tényleges, kimutatható vagyoni gyarapodást.
Nos, remélem azzal a nőgyógysásszal kezdik, aki feljelentette a halapenz.hu-ra róla író kismamát. Kíváncsi vagyok, hogy a doktor úr vajon betartotta-e a törvényeket, amelyeket ő oly vehemensen kér számon a neki pénzt adó és azt nyilvánosságra hozó kismamán.

Másrészt itt volt az ideje annak, hogy véget vessenek azoknak az elharapódzott állapotoknak, amik a szülészetben uralkodnak. (Előre kért "hálapénzek"-re gondolok.) Remélem elindít egy társadalmi folyamatot, aminek az lesz a vége, hogy normális mederbe terelődnek a hálapénz ügyek a nőgyógyászatban.
Így:
Legyen legális a hálapénz.
Előre nem kérhető, önkéntes alapon adott ajándék.
És adózzanak az évi milliós bevételük után a 100/ szülés sávba tartozó doktorok. Az évi 20 szüléssel számolva is 2 millió forint.
phajni
 
 


Beatrix28!

Attól, hogy jó orvos valaki, és feketén elrakja a kapott pénzt, attól még ugyanúgy adócsalást követ el. Azzal semmi gondom, hogy megfizetem a "szolgálatait", de amikor nekem csak azért, mert teljesen legálisan be vagyok jelentve a munkahelyemen, és minden egyes plussz fillér után le kell adóznom, akkor felháborítónak érzem, hogy egyesek milliókat tehetnek zsebre. Abban igazad van, hogy ez nem csak az orvosoknál fordul elő, de attól még nem változtat az adócsalás tényén. Most lehet olyanokat is gondolni, hogy az irígység beszél belőlem, mert nekem nem ilyen szakmám van, de ez szintén semmit nem befolyásol. Egyébként miből lenne az országnak adóbevétele, ha nem lennének olyanok, mint én?

Azt viszont én nem tartom korrektnek, hogy csak azokat az orvosokat vizsgálják meg ilyen szempontból, akik a honlapon szerepeltek. És mi van a többi több ezer (tízezer?) orvossal, akiknek a betegei nem írták meg hasonló tapasztalataikat? Szóval itt egy picit revans-ízű nekem a dolog.

Tüni
tüni
 
 


Teamy Kép

Lehet, hogygusztstalan a zsebből-zsebbe pénz, de ne mondd, hogy te soha semmilyen körülmények között...Kép

Nem emlékszem,hogy pár éve mit gondoltam a hálapénzről. (Lehet, hogy hasonlókat, mint te.) De férjhez mentem, és gyereket akartunk. Ám nem sikerült.Az első baba még a pocakomban meghalt. Kép Kép Kép Annak az első dokinak nem adtunk egyátalán pénzt.Az UH vizsgálat után, amely alapján megállapította, hogy meghalt, hazaküldött. (Később tudtam meg, azon a napon adta le az ügyeletét, éppen készült haza, és hát én nem voltam pénzes beteg, miért is maradt volna?)Szóval hazaküldött, hogy jöjjek másnap vissza.Ám otthon olyan vérzés lépett fel, görcsükkel, hogy a férjem bevitt a kórházba, ahol az ügyeletes azonnal műtőbe küldött. Előtte felhívta az orvost, akihez jártam (és akinek nem adtam pénzt), bejön-e? Nem jött.
Aztán újabb babát terveztünk. Más orvosnál, aki előtte kivizsgált. Kiderült, spontán kicsi a valószínűsége hogy ki tudom hordani.Rásegítéssel (és nagy odafigyeléssel az orvos részéről) összejött mégis.Közben folyamatosan labor kontrollokra és UH kontrollokra jártam.Éjjel nappal, vasárnap este, bármokor elérhettem (Egyszer hívtam vasárnap este, mert vérezni kezdetem). Most 4 hónapos terhes vagyok, úgy néz ki ez sikerülhet. Elhiszed, hogy akármilyen "gusztustalan" is, mindig akarok neki pénzt adni, hogy megháláljam a sok törődést és kedvességet? Mert mi nagyon szeretnénk a babát.Hozzáteszem: egyetlen fillért éntőlem soha nem kért.Ha ilyen helyzetbe kerülnél, hidd el, te is adnál. Fontosabb lenne a gyereked, az egészséged, mint, hogy azon lamentálj, gusztustalan-e a zsebből- zsebbe pénz.
Hajni
phajni
 
 


Hajni,
szívemből remélem, hogy nem fogsz csalódni az orvosodban, és minden rendben lesz. De azért elmondom, hogy a húgom szülési sérültként élte le az életét 25-ös IQ-val, mert téraránytalanság miatt beszorult a szülőcsatornába és oxigénhiány lépett fel, de a fogadott, és előre lefizetett orvos nem jött be időben a szülésre.... Szóval aki lelkiismeretlen, annak dugdoshatsz te pénzt a zsebébe, aki pedig segíteni akar, az a kórházi fizetéséért is fog. Az első orvosod szerintem akkor is hazaküldött volna, ha te pénzes betege vagy. Egyszerűen olyan faszi.
Egyébként teljesen egyetértek veled, különösen, ami az előző írásodat illeti. Nem akarok demagóg lenni, mert tudom, hogy ez a helyzet amiatt alakult ki, hogy már évtizedek óta egyetlen kormány sem képes megoldani az egészségügyiek helyzetét, de azért a helyzet, ahol ma tartunk, az is egészen elképesztő. Teljesen ellenőrizhetetlenné vált a pénzmozgás, csak találgatni lehet, hogy mennyit adjon az ember, aki pedig előre kiköti az összeget, annak valószínű a szégyenpírtól már nincs bőr a képén, hogy ekkora összegeket ki mer ejteni a száján. Arról nem is beszélve, hogy vannak, akik veszik a bátorságot, és megszégyenítik a kismamát vagy a szülőket, ha nem kaptak eleget....hát ez már mindennek a teteje. Én is hallottam olyat, aki az ikerszülése után nem adott a doki szerint eleget, mire megkérdezte tőle az orvos: csak az egyiket akarja hazavinni? Szóval ide nem fajulhat az ellátás, vagy ha igen, akkor nagyon helyes, hogy ennek megálljt parancsolnak. Csak tényleg történjen valami.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Kíváncsi Kép
Hát azért én nem vagyok meggyőződve arról, hogy nincs semmiféle összefüggés egy nőgyógyász készsége és a borítékok léte, vagy nem léte között...Biztos van olyan is, hogy adsz, és akkor sem törődik veled a kritikus pillanatban, de szerintem általánosságban elmondható, javítja a törődés milyenségét a boríték. Ez nagyon cinikusan hangzott. Meg szörnyű is, de sajnos ez van...
Arról meg végképp nem vagyok meggyőződve, hogy vastag borítékok után is hazaküldött volna...,de igaz, nem is tudom biztosan.Hajni
phajni
 
 


Ennek a honlapnak annyi értelme volt, hogy ráirányította a figyelmet,a kicsinyke országunkban lévő áldatlan állapotokra. Szerintem ha egy orvos mgánrendelőt üzemeltet, ott a tarifákat közzéteszi ( mint ahogy azt egy utcai büféstől is megkövetelik), akkor az az Ő és a szülők ügye. Viszont ha egy ilyen orvosról leírja valaki, hogy mennyit kért az tulajdonképpen még reklám is lehet neki. Tehát valószínüleg az ilyen doki nem veri ki a balhét a honlap miatt. Viszont az olyan doki, aki amugy az SZTK szülészetén dolgozik ( és reggel azért kell rá várni, mert magán praxisát folytatta)az én pénzemen vásárolt berendezéseken vizsgálgatja a nejem és utána ezért pofátlanul pénzt kér az dühít. Menjen el akkor magánpraxizálni és akkor nem érdekelKép)) Az ilyen orvosok otthoni rendelőjében egy dolog szokott lenni. Egy kassza. A többit az állami rendelőben intézi. Érdekes, ahol mi szültünk (állami) minden orvos normális volt, minden nővérke kedves volt és a végén általam felkínált pénzt sem akarták elfogadni. Mindenki maga dönt, mit is fog dolgozni. Legyen az orvos, takarító, WC-s néni. Azzal hogy vállalja hivatását, vállalja a vele járó bajokat is. Ha rendőrt elítéljük mikor 3000 Ft-ért elenged valakit es azt mondjuk korrupt ( ami igaz is), akkor az orvos aki igy viselkedik az nem orvos, hanem egy pénzsóvár szerencsétlen pojáca. Ez a véleményemKép)))) Azt hiszem eljött az az idő, hogy valaki végre tegyen mar valéamit a dolog erdekeben. Nem keves pénzt fizetnek az állampolgarok TB-ként. Ennek bele kellene férnie. Az orvosok pedig kapnak majd kis számozott cédulákat es mehetnek a TB-hez felvenni ami jár nekikKép)) Ha meg nem tetszik? WC-s néniket barhol alkalmaznak.
fintori
 
 


Hajni, nagyon sajnálom, amin keresztülmentél.
Lehet, hogy félreértettük egymást.
"Éjjel nappal, vasárnap este, bármokor elérhettem" - erre írtam én is, hogy ha szükséged van rá munkaidőn kívül is, számítani akarsz rá, akkor természetes, hogy kifizeted neki a rád szánt külön időt. De azt én nem hálapénznek nevezem. Senkitől sem lehet elvárni -más szakmában sem - hogy plusz szolgáltatásokat ingyen végezzen.
Én is most lépek majd a negyedik hónapba és tudom, hogy fogok pénzt adni az orvosomnak. Ő külön mem kér a terhesgondozásért és nem is szabja meg mennyi a tarifája. De a velem való külön törődést és időt természtesen ki fogom fizetni (magánrendelésre járok, bármikor rendelkezésemre áll) És nagyon hálás leszek neki, ha minden simán fog menni.
Sok sikert kívánok neked a mostani terhességnél, biztosan minden rendben lesz!
Kíváncsi: egyetértünk! "Szóval aki lelkiismeretlen, annak dugdoshatsz te pénzt a zsebébe, aki pedig segíteni akar, az a kórházi fizetéséért is fog."
Virág: én nem tudok elmenni a showra, de nagyon drukkolok!
Mindenki érdeke, hogy megoldódjon a hálapénz kérdése és főleg senki se legyen kiszolgáltatva az orvosoknak!!!
Egyébként én sem értem, hogy azzal miért sértünk jogot, ha megbeszéljük interneten, hogy melyik orvos mennyit kért és hogyan végezte a dolgát. Az ilyen fórumok olyanok, mint egy piaci pletyka: ott is megbeszélhetnék és akkor is szájról szájra terjedne valakinek a jó és rossz híre egyaránt. A különbség csak a "kereshető adatbázis" fogalmában van. Vagy legyen minden kismama tudatlan, és fogadjon el mindent, mert az a jó a dokiknak?
teamy
 
 


Teamy:
Akkor tényleg félreértettelek.
Jogot meg azzal sértettek (állítólag), hogy leírták a nevüket, a telefonszámukat és az összeget.Ezek állítólag sértk a személyiség jogaikat.
phajni
 
 


P.Hajni*
Most, hogy ovastalak tényleg nem volt jó a hasonlatom, igazad van.

Kriszta
Nyanya
 


Miért sérti az orvosok személyiségi jogait?
Egyébként is kötelesek lennének kifüggeszteni a rendelőjükben (már ha van) Kép
Nem mindegy, hogy hány ember látja, ha valóban annyi a terhesrendelés ill szülés dija.
Ja! Hogy ezt nem tudja az adóhatóság?
fiona
 
 


Virág!

Hajrá, csak okosan!!!! Drukkolok és nézlek!!!Kép

Süti
süti
 
 


Sziasztok!

Adózási kérdésekbe nem mennék bele, mert nekem pl fogggalmam sincs, hogy mit ír a dokim vagy más doki az adóbevallásába.
Én azt gondolom, hogy más a hálapénz, és más az, ami a szüléseknél a fogadott dokik előre megmondanak.
Én korrektnek tartom, hogy a doki előre megmondja, mennyiért vállalja azt hogy akármikor bejön, ha szülök. A saját szabadidejének árát határozza meg.

Hozzá kell tennem, hogy az SZTK-ban vizsgálatért kért pénzt gusztustalannak tartom, és én soha egy vasat sem adtam. Az is undorító, mikor az ügyeletes doki közli utólag, hogy mennyi volt a szülés. NEkik akkor ott munkaidejük van, ezért kapják a fizetést. De én pont emiatt, az itthon kialakult helyzet miatt, magánrendelőbe járok. Ott van fix tarifa, és kész.

Ez a fogadott orvososdi sehol más országban nem dívik. Illetve magánklinikákon lehet dokit fogadni, de azt normál földi halandó nem tudja megfizetni. Ott tök természetes, hogy ennek fix ára van. Csak itthon szerintem keveredik a hálapénz, és ez a pénz.

Még valami: én utólag adtam a pénzt, és azt nagyon pofátlannak is tartom, ha valaki előre kéri (akár csak egy részét is). Innentől kezdve nem tudom elképzelni (Budapesten), hogy ebből utólag gond lehet.

Ami szerintem itthon nagyon hiányzik ebből a rendszerből, hogy a nők, ezeket a dolgokat rendesen átbeszéljék az orvosukkal. Akár valami szerződésfélét is köthetnének, amiben benne van a fix ár, viszont benne van az is, hogy ezért a doki köteles bejönni a szülésre, illetve, ha nem elérhető (pl külföldön van), akkor hogy ki a helyettese. Akkor ezeket a dolgokat rajtuk is számon lehetne kérni, és nemcsak a nő esne pofára a szüléskor.

Bocs az össze-visszaságért, de nagyon kavarognak bennem ezek a dolgok.

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Süti,
köszi, rámfér!!! Kép Nagy a szám, de tele egy picit a gatyám. KépKépKép

Virág
Virág
 


Virág!

Ugyan már, a Jakupcsek jó műsorvezető, majd segít!!!!Mondjuk biztos nagy lesz a nézettség!!

Süti
süti
 
 


Bíztass csak! Kép (nézettség)
Virág
 


Kicsit furi az "előre megszabott hálapénz " kifejezés. Nem? Amit szintén 'érdekes'nek tarok, hogy az APEH a honlapra került orvosokat ellenőrzi. Eddig senki, de SENKI sem tudta a kismamákon kívül, hogy a nőgyógyászok (vagy más orvosok) magánrendelésen - és nem csak ott - pénzt kérnek? (és nem adnak számlát) Hm! Milyen különös!
móki
 
 


Móki!

Ha a magánrendelésén pénzt kér, az már valamilyen formában adókötelessé válik, mivel hogy a magánrendelés engedélyhez kötött és vállalkozói igazolvány szükséges hozzá!(Na most az megint más kérdés, hogy nem mindig kapsz róla számlát!) De a váll. ig. rendelkező orvosokat kb. uo. gyakorisággal ellenőrizhetik mint mondjuk a büféseket, árusokat stb.És azt tudjuk, hogy azért itt sem ritka az "adócsalás"! Az már megint más kérdés, hogy a kórházban szóban milyen megállapodás születik és annak milyen anyagi vonzata van!

Süti
süti
 
 


Bocs mindenkitől, kicsit off leszek:

Virág, próbálj meg a J.Gabira figyelni végig, és ne arra koncentrálj, hogy kamerák vesznek!! Amúgy meg úgyis marha gyorsan el fog rohanni az idő észre sem veszed és már vége is. Meg szerintem úgyis eléggé el fognak szabadulni az indulatok úgyhogy bele fogsz jönni!!!!Kép Ügyes legyél!!

Süti
süti
 
 


Virág!

Nagyon ügyes legyél, próbáljál meg minket képviselni. Sajnos én nem tudok ott lenni mert nem vagyok Bp-i.Nagyon szivesen elmennék nézőnek.
Szurkolok Neked és persze nézni is foglak!

Krisztaa
krisztaa
 
 


Virág!
Én is szorítok Neked!

A lényeget már leírtátok, csak összegeznék saját ízlésem szerint.
Van a magánrendelés, ahol szabott árak vannak. Ezzel a formával nincs baj. Előre tudod, mennyit kell adni, és eldöntheted, hogy adsz-e ennyit, vagy odébbállsz.

Van a TB-támogatott rendelés, ami ugye elvileg ingyenes.
A dolog ott bűzlik, hogy a dokik a tb-s rendelésen magánrendelnek, szabott összegeket kérnek (nem hálapénz címén, hanem tarifaként), előre.
Ez csapda szegény betegeknek, mert előre nem tudják, mire számíthatnak.

Szerintem a hálapénz oké, ha UTÓLAGOS, ÖNKÉNTES és megelégedettség-függő. Az adótartalmát most nem feszegetném, az másik téma. Mellesleg szerintem az ilyen igazi hálapénz ösztöző is lehet a dokikra nézve, hogy tapossanak egy kicsit a pénzért.
Azt az orvost pedig eltiltanám a hivatásának gyakorlásától, aki előre, szabott összegeket kér.
Ez nem hálapénz, nincs ugyanis miért hálálkodni. Ez inkább valamiféle zsarolás: ha adsz pénzt, akkor (talán) törődöm veled, ha nem, akkor menj a fenébe. Óvatosan megjegyezném: olyasmi ez, mint a védelmi pénz.

És igenis, a kismamák hallassák a hagjukat! Mert ha rendőröket meg lehet büntetni a kenőpéz miatt, akkor ezeket a pénzhajhász dokikat is!
Igaz, a rendőrök szabálysértéstől tekintenek el pénz fejében és ez újabb bűncselekmény, de az mennyivel kisebb bűn, ha valaki a kötelességének végzését (amin emberi életek múlnak) pézhet köti?

Márti
T-Márti
 


Sziasztok!

Ma az ÉLESBEN (M1 15:40) a hálapénz.hu lesz a téma.

Virág! Sok sikert!Kép

Pirus

KépKép
KépKép
piroska
6044 kecskemét szarkás 429
 
 
 
 


A halapenz.cjb.net a webhely (egyik?) ujjaszuletett verzioja, de pl. a Tripod-on is lathato egy masolat...
halapenz
 
 


Virag!!! Drukkolok!!!KépKépKép En elmennék, csak innen kicsit maceras volna. Amugy 1x feküdtem J. Gabival 1 korteremben, de ezt csak ugy zarojelben emlitem meg!!!A fene egye meg, még csak meg se tudlak Titeket nézni!!! Nem venné fel véletlenül vki??? A kazit utanna visszaküldeném!!!
Pusz Mindenkinek!!! Föleg Virag-TVsztarnak!!!Kép
Kép

Nyanyus! Nem gyütt Töled mééél. Sz...kodik az adsl-em...KépKépKép
Vendég
 


Kukacz!

Ha lemaradsz az élő adásról a műsort meg tudod nézni a neten (felteszik mindennap az arcivba)! http://www.tv2.hu/cikk.php cikk=100000082413&hozzaszol=1
Ott van egy olyan, hogy Jakupcsek - video. Oda kell majd kattintani, és az egész műsort lehet látni!

üdv

Erika
goczane
 
 


Azt hiszemmost fogok felrobbani!

Az egyik tisztelt meghívott a műsorvezető (M1)kérdésére azt válaszolta, hogy: Jogi szankció az oldal üzemeltetője ellen nem lehet (nem ő szolgáltatott adatot), de a beírók ellen igen!
Aranyos...
goczane
 
 


Védelmi pénz... ez tetszett! Márti, jól megfogalmaztad!
kíváncsi
 
 


Ez volt a musorban az M1-en:

Jogász szerint a web-oldal készitöje nem büntethetö adatvédelmi szempontból. DE!!! az adatszolgáltatók (vagyis az anyukák akik beirták az árakat és doki neveket) igen!
Ez durva!- saját megjegyzés)
S?t bizonyitási eljárás során kétséges, hogy a beirt adat bizonyitékként felhasználható-e az orvos ellen. Ezt vizsgálják, de valszeg nem.

Paraszolvencia (klasszikus értelemben): szó jelentése a szolgáltatásért kifejezett hála. (nem csak pénz lehet, hanem ajándék is)

Másik ügyvéd szerint a hálapénzt elfogadó orvos büncselekményt követ el: vesztegetésnek min?sül, még akkor is ha utólag fizetik (52 éve hatályos törvény szerint)-ezt a véleményt az orvosok nagyon lehurrogták.
Valahogy igy hangzik a tv.: "Hivatalos személy hivatása gyakorlásához nem fogadtah el sem el?re, sem közben sem utólag még pénzre szóló igéretet sem."

Kökény Mihály szerint:
Adóellen?rzés indokolt a honlapon emlitett orvosok ellen.

Helyettes államtitkár szerint: Közalkalmazott közintézményben folytatott tevékenységéért dijat "kikényszerit" az büntetend?.

Érdekes info az APEH-t?l (APEH elnök- Király L.Gy.): hogy az adóbevallásban nem szerepel az adózó foglalkozása, ezért az orvosok utólagos szürése nem lehetséges. Csak az orvos saját bevallásán mulik, hogy mennyit közöl az adóhatósággal "egyéb jogcimen kapott jövedelem" csoportos cimszó alatt. Persze a szuropróbaszer? adóellenörzés bárkit utolérhet.

Orvoskamara (MOK)elnöke: Etikai bizottság vizsgálja a kérdést, és dönthet eljárás lefolytatásáról az orvosok ellen.
Magyarországon még egyenl?re közalkalmazotilag nem különböztetik meg a népszerü szülészt a kevésbé jó szülészt?l.(tehát hivatalosan ugyanannyit keres bármennyi páciense is van)

Schöpf Mérei f?orvosa: Ezt un. felkérési dijnak tekinti, miszerint az orvos el?re közölt összegért vállalja hogy bármikor rendelkezésre áll. Az az orvos magányügye, hogy az nappal munkaid?ben van, vagy éjjel.
Majd elsirja, hogy a fizetése annyi mint egy román vendégmunkás havi bére
Kép
fiona
 
 


Túl vagyunk mindkét műsoron. Amit furcsának találtam, hogy csak negatív tapasztalatokról esett szó. Próbáltam betelefonálni, de nem sikerült! Mélyen együttérzek azokkal a kismamákkal, betegekkel, akikkel hasonló borzalmas, megalázó dolgok történnek, de elmondanék pozitív eseteket is, mindegyik családon belüli. Én az a típusú ember vagyok, aki mindent túlaggódik, és önszántamból fizetek az orvosnak, de nem azért, hogy a dolgát elvégezze, hanem azért, hogy velem ő, csakis ő foglalkozzon. Nekem nagyon számít a személyes bizalom, nem várom el "külön díjazás" nélkül, hogy munkaidején kívül is foglalkozzon velem, akkor sem, ha ez a kórházban történik. Szóval a jó példák. Családomban egyedül én gondolkodom így. Már édesanyám is rászorult arra, hogy nőgyógyászati kezelésre be kelljen feküdnie a kórházba. Az éppen dolgozó orvos műtötte, vizitelte, stb. Soha, egyik orvos sem kért Tőle pénzt, pedig a bent töltött idő alatt megfelelő ellátást kapott. Édesapám belgyógyászati osztályon feküdt már több alkalommal is, ugyanaz az eset, megfelelő ellátás, és egyik orvos sem kért pénzt! Férjem is volt már bent, szintén fizetés nélkül. Ezek az esetek a szolnoki kórházban történtek, különböző osztályokon, különböző orvosokkal. Megjegyzem én minden esetben akartam pénzt adni az orvosoknak, utólag /konkrét hálapénz/, de családtagjaim nem egyeztek bele, mert szerintük a dokik a dolgukat végezték. Ismétlem, én adok pénzt, de nem azért, hogy jól lássanak el, hanem azért, hogy az általam választott orvos lásson el, bármikor. Akkor is, amikor egyébként nem volna elvárható tőle. Lehet, hogy most azt mondjátok, hogy az ilyenek miatt van ez az egész. Ezzel csak azt akartam elmondani, hogy nem minden orvos korrupt, sem előre, sem utána.
Eddigi hsz-aimból már biztos sejthető, én a Schöpf Mérei orvosával egyetértek. Én azt vallom, hogy ha nem tudok majd fizetni, akkor nem megyek majd magánrendelőbe. Persze velem nem történtek olyan borzalmas dolgok, mint amiket hallunk, hallottunk, hogyha történne, biztos megváltozna a véleményem.
Mindezzel azt szeretném erősíteni, hogy igenis vannak jó orvosok, és elégedett betegek, nem csak a fizetősök között. Ami szomorú, hogy sokan vagytok akiket a pénz kifizetése ellenére is cserbenhagytak, megaláztak. Szerintem ezekkel az orvosokkal kellene kiemelten foglalkozni, nem pedig mindegyiket pellengérre állítani. Hát, most lehet, hogy utálni fogtok!!!
beatrix28
 
 


Sziasztok csajok Kép

Háát... nem olvastam végig az összes mai bejegyzést, az utóbbi 2 nap igencsak "borsos" hangulatban telt asszem sokatoknak/sokunknak pontosan a "szemét" esetek miatt. De aki a lelkiismeretes és a nem lelkiismeretes közötti különbséget kutatja, annak végtelen szeretettel leírnám az én dokim nyári megjegyzését. Megkérdeztem a szülés utáni 6 hetes kontrollomkor, hogy "Főorvos úr megy nyaralni idén ? És mikor ?" Mire ő : augusztusban tervezem, hogy 1 hétre... ha a kismamáim "elengednek". (Megjegyzem, ismerem annyira, ha beesik valaki, akkor nem megy el).

Hát ő az, aki a szakmáért él. Kép És hogy ad-e az ember, avagy nem ad hálapénzt? Magánügy. Nekik nincs hétvége, nincs egy szilveszteri buli, csak a kórház, szerencsésebb esetben egy szabad délután. Azért addig, amig hivatalosan nem fizetik meg őket rendesen (és nemcsak a szülészt, hanem mindannyiukat), addig a hálapénz létjogosultságán mégiscsak el kell gondolkodnunk....

Egyébként az adóellenőrzésről meg csk annyit, hogy jól fognak járni a jövendő kismamák, az orvosuk több időt fog az APEH-ban tölteni valószínűleg, mint a kórházban. És ha valakire pont akkor jön rá a szülés? Akkor majd jön a "bocs, de APEH-ban ülök, tartsd vissza" ?

És végül: Ha az APEH elkezd valakit piszkálni, annak se vége, se hossza......
clarissa
 
 


Jaj, Beatrix, már megint egyetértek veled! Sőt, örülök, hogy végre valaki az érem másik oldalát is látja. És én is felháborítónak tartom, hogy az orvosok fizetése annyira alacsony, miközben a munkakörülményeik elég rosszak. És most néhány lelkiismeretlen kollégájuk miatt, akik valóban durva összeget kérnek, minden orvos pellengérre került, ahogy te találóan megfogalmaztad. Szerintem Magyarországon az egészségügyben dolgozni kész hőstett, ahogy az egészségügy kinéz. Még orvosként is. Én a világ minden kincséért sem vállalnám.
A műsorban volt olyan sms is, hogy a tanár sem vár el borítékokat azért, ha tisztességesen végzi a munkáját. Hát én pedagógusként azt látom, hogy egyrészt a tanárok zöme nem olyan nagy hivatástudattal végzi a munkáját, hogy különösebben dícsérgetni kéne, másrészt összehasonlíthatatlanul könnyebb és kényelmesebb a munkánk, mint bármilyen orvosnak. Ja, és mellesleg ha van olyan pedagógus, aki átlagon felül teljesít, attól én igazán nem sajnálnám a pénzt, csak ennek nincs hagyománya.
A megoldás szerintem az lenne, ha bizonyos szolgáltatások léteznének állami szinten állami pénzből, valamint az államinál jobb szinten, a vevő pénzéből - legálisan. Persze az az idealista elképzelés is nagyon szép, hogy a TB-nek kéne jól osztania, hogy állami pénzből kéne megfelelő ellátást biztosítani, stb. Csak hát ennek egyelőre semmi realitása. Jó rendszer itt nem lesz, maximum valami olyan, hogy akinek sokat megér, és megengedheti magának, az kaphat egész normális ellátást. Persze a baj az, hogy sokan nem engedhetik meg maguknak. De a társadalmi olló szétnyílása már más lapra tartozik.

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Remélem, hogy ez a téma eléggé kiboritja a bilit ahoz, hogy a minisztériumban is elgondolkozzanak a jelenlegi TB rendszeren.
Mondjuk amit már minimum 10 éve meg kellett volna tenniük!
fiona
 
 


Ja!
Ma a TV-ben is bemondták, de az index főoldalán is olvasható, hogy külföldi szerveren azért még tovább él a hálapénz topik.
Persze ezt mi már régen is tudtuk, de most valahogy hirtelen ezt irja ki.
"Temporarily Unavailable"
fiona
 
 


Fiona, én is az előbb próbáltam rá... gondolhatod... de az is érdekes volt, hogy kora délután még működött az oldal, csak érdekes módon a tarifák már le voltak róla húzva. Kép
clarissa
 
 


Virág
Ügyes voltál Kép

Kukacz
Én felvettem, mert épp nem voltam itthon, ha nem tudod a neten megnézni szívesen elküldöm.


Most néztem be elöször a halapenz.hu-ra és szerintem nagyon igazságtalan lenne, ha azokat az orvosokat büntetnék, akik ezen a listán szerepelnek. A listán találtam azt az orvost, akinél elkezdtem a terhességem. Én egyböl a magánrendelöjében kerestem fel, ahol természetes, hogy fizetni kell. Megmondta elöre, hogy mennyi a terhesrendelés és, hogy a szülésért nem kér semmit. Ha UH-ra mentem a kórházba, ott semmit nem kért. Nagyon korrekt, kedves és tapasztalt orvos, kár lenne, ha Öt büntetnék a sok szemét helyett. Sajnos azok a tisztességtelen orvosok szerepelnek, akik elöre meghatározott pénzért hajlandók emberként viselkedni.

Kriszta
Nyanya
 


Virág!
Nagyon tetszettél nekem! Szimpatikus, helyes csajszi vagy!
Nagyon talpraesetten és jól beszéltél! Gratulálok!

Láttam az M1-en is a műsort meg a Jakupcseket is. Szerintem az utóbbi jobb volt. Pedig a Jakupcsek nem volt a szívem csücske, de most nagyon tetszett a hozzáállása, a kérdései, beszólásai.

Nem egészen ide tartozik, de fennakadtam egy megjegyzésen az M1 műsorából az APEH-es részéről:
"mindeen jövedelem adóköteles, még a jogtalan úton szerzett is..."
He????
Gondoljátok csak ezt át mélyebben!
Márti
T-Márti
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: