Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Anna!
Köszönjük, hogy szánsz ránk idot (gondolom most van elég dolgod nélkülünk is Kép ), és elmeséled a tapasztalataidat.
Az anesztes orvos nem véletlenül egy férfi volt? Amikor én szültem, akkor másnap egy középkorú férfi volt ügyeletben. Lett is másnapra 2-3 fejfájós kismama. Állítólag szeret inni, és talán emiatt is rengeteget hibázik, de nem küldik el valamiért. Volt akinek úgy "elszúrta" az EDA-t, hogy 3 nappal tovább kellett bent feküdnie (még szoptatni sem bírt), mert már infúzióban kapta a fájdalomcsillapítót a fejére. Mindenki rettegett tole, még a szülésznok is féltették a kismamákat. Aki másodszorra szült, az már tudta, hogy kitol nem kell kérni EDA-t, de mit tehetett volna, ha pechjére pont ez az orvos volt ügyeletben.
A tisztaság ezek szerint továbbra is a kosz tologatásából áll. Azért ez nem pénz kérdés! Egyszeruen lelketlenség a takarítónoktol, hogy kismamákat és kisbabákat hagynak a koszban feküdni.
Az étel mennyiségén én már meg sem lepodöm. Sajnos ez minden kórháznak probléma. Én legközelebb már elore készülni fogok, és valahogyan megpróbálom megoldani a dolgot.
A szobákban lévo babakádakat továbbra is csak porfogónak használják?
Azóta sincs semmilyen vajúdó helyiség vagy legalább bordásfal, labda stb?
A csecsemosök segítettek a szoptatásban?
A gátsebet kérés nélkül is kezelték legalább egyszer naponta?
Bocs a sok kérdésért, csak ha van idod, akkor válaszolj, de nagyon várjuk a beszámoló folytatását.
További jó egészséget kívánok!
Dorka
dorka (dorka)
 


Kedves Anna!
Hogy vagytok? Biztosan kevés időd van mostanában, de azért nagyon várjuk a híreket.
Puszi, Dorka
dorka (dorka)
 


Szia Dorka, meg a Többiek!
Azért nem tudok irni gyakrabban, mert nálunk otthon nincs net, csak az anyósoméknál, ide pedig nem tudunk jönni a 3 gyerekkel. ( tudod szeptemberig vigyázok egy 16 hónapos kisfiúra)
A válaszaim: -az anesztes nő volt, de ismertem azt a férfit akiről irtál, annak idején drukkoltunk is nehogy a keze alá kerüljünk. Tényleg szeret inni.Sajnos az én hátamból a tűt este 6 körül szedte ki a nővér, miután 3X kértem.(9 ó 40 p-kor született meg a baba)Minden fejmozditás fájdalmat okozott. Minap ugrált a hátamon Zsófi (14 kg) és napokig fájt a hátam és a fejem...
- a babakádak még mindig disznek vannak, mint 2 évvel ezelőtt
-van valami vajúdó a szülőszoba mellett, de én nem láttam, bár csak ágyak vannak benne... semmi luxus
-van szülőszék, de nem szivesen használják
-a beöntés, borotválás úgymond kötelező (ezeket a nővéremtől tudom, aki november elejére várja a babáját, és ugyanott fog szülni. Ő most volt előkészitő tanfolyamon)
- a nővérek semmit nem segitettek, csak, ha nagyon rimánkodott nekik az ember. Bár egy-egy nagyon kedves és segitőkészebb is akadt köztük. Csak mindegyik mást mondott, ha valamit kérdeztünk tőlük, és egy kezdő anyuka, mint szegény szobatársam volt, nem tud minden tanácsot megfogadni...sirt is eleget...
- a körzeti védőnő egy tünemény!!!Középkorú, nagyon kedves hölgy...
- a gátsebet elvileg mindennap lekezelik kérés nélkül, nekem egyszer sem jutott belőle...úgy látszik, aki hétvégén szül mindenből kimarad.
Ha tudok még irok, de sajnos ritkán jutok el ide!!!
Különben jól vagyunk, Réka-baba már 4 kg és 11 deka (6 hetesen) csak a köldökével van némi gond: most szedte le a háziorvos, mert csak nem akart leesni, és sajnos egy kis vadhús nőtt alá (borsószemnyi) de a sebészeten azt mondták, valószinüleg visszahúzódik magától... Most ennyi, sziasztok!!!
Anna
Anna
 

 
 

Kedves Anna!
Köszönjük, hogy szakítottál ránk időt. Ha még lesz élményed, kedved, időd, akkor szívesen fogadjuk a folytatást!
A köldökről még nem is hallottam ilyet, remélem, nálatok is megoldódik.
Sok puszit küldök, Dorka
dorka (dorka)
 


Sziasztok!
Végigolvastam az osszes hozzászólást a HIETE témakorben, s nagyon-nagyon hiányoltam, hogy szinte senki nem írt egy sort sem a gyermekorvosokról. Egy lányom (5 éves) és egy fiam (2 éves) van. Az elsot a BM-ben szultem, a második viszont - nagy szerencsémre - már itt szuletett (1999. április). Én igenis nagyon elégedett voltam, mind a szulészorvosommal (Dr. Torok Miklós, mind a szulésznovel (Bátor Katalin). Persze a korulmények korántsem voltak tokéletesek, de nem gondolom, hogy sokkal rosszabbak, mint a magyar átlag. Szerencsémre mindkét terhességem és szulésem problémamentes volt, de nagyon megnyugtató, hogy ebben a kórházban állandó gyermekorvosi ugyelet van. (A magyar szulészeti intézmények tobbségében ez egyáltalán nem általános. A BM-bol pl. mi ugy jottunk haza, hogy egyszer sem találkoztam gyemekorvossal!!!)Minden császárhoz és problémás szuléshez kotelezoen felhívják a gyerekorvost (éjjel-nappal), s azt hiszem ez sokkal fontosabb, mint, hogy mi a reggeli. Ha bármi gond van a gyerekkel nem kell rohammmentovel elszállítani. Egyébként a gyerkorvosok szerintem szakmailag többségében nagyon jók voltak, kulonosen egy fiatal férfi, sajnos nem tudom a nevét, talán valami Csaba. O mindig készségesen válaszolt, pedig tolem legalábbis nem kapott és nem is várt el hálapénzt. Ha valami kérdésetek van csak írjatok! Mindenkinek jó babavárást és - akinek már van - babázást!
Karola
Névtelen
 


Kedves Lányok!
Végigolvastam leveleitek és meg tudom érteni azokat, akik rosszakat írnak róla. Miután a párom ott dolgozik ezért nagyon jól tudom az ottani eseményeket, de a legjobb barátnőm is ott szült és neki is voltak problémái. A kórház egésze nem egy szép látvány, a szülőszoba szebb, de biztosan van ennél még gyönyörűbb is. Bordásfal, labda nincs, nem tudom, hogy erős hasi fájdalmak közben tudnék-e "focizni". Ui. nekem még a menstruáció is igen megerőltető. Véleményeteikből ráismertem néhány ott dolgozóra, a hölgy orvost rögtön felismertem. Biztosan nagyon nagy szerepe van az ott dolgozóknak, hogy milyen tisztaság van. Mert ha ők nem ügyelnek a rendre, akkor ne várjuk ezt a takarítónőktől sem. Gondolom manapság egy kórház vezetőjétől nemcsak szakmai vezetés igényeltetik, hanem bizonyos menedszer tudás is szükséges. Ez a legtöbb kórházi vezetöböl hiányzik, ezért nézhetnek részben ki úgy a kórházak ahogy. Persze nagyobb részben a pénztelenség az oka, bár nagyon sok minden nem pénzkérdés.
A levelekből kitünt, hogy az emberek többsége nem szereti a szülés körüli kellemetlenségeket. Miért kell beöntés és bototválás? szerencsémre nekem protekcióm van, ezért volt alkalmam néhány szülést megnézni és láttam olyan szülést is, ahol nem volt "előkészítés". Szegény szülésznő nem gyözte a végbelet törölgetni és az újszülöttet a szülés közben attól eltartani, nehogy ő is ürülékes legyen. Gondolom egy anyuka sem örülne, ha gyermeke emiatt kapna valamilyen fertőzést. A gátmetszés biztosan szörnyű, de a mi családunkban nagyon sok volt az idős kori méhelőesés és vizelet visszatartási zavar, és nekik mindig azt mondták, hogy a szalagok meggyengülése miatt van mindez. Úgy tudom, hogy a gátmetszés többek között a későbbbi hüvelytágasság elkerülése miatt van. Szerintem ezek nem kellemetlenségek, csak a szülönöknek nem magyarázzák el részletesen, mit miért csinálnak a szülöszobán, ezért hiszik azt, hogy az felesleges és rossz.
Összességében mindenütt vannak lelkiismertes és kevésbé lelkiismeretes emberek. nemcsak orvosok anaestheziológusok, de szülészek, sőt a takarítónők munkája ugyanolyan fontos egy kórházban, mint akár a nővéré vagy orvosé. szerintem, ha az ember megbizik saját orvosában ill. szülésznőjében akkor el tudja viselni azokat a rossz dolgokat, amik még vele járnak. Egyet azonba ajánlhatok. Merjetek kérdezni!!!
nacsa
 


Kedves nacsa akkor kerdezek. Te tenyleg azt hiszed hogy az eros hasi fajdalmak kozepette a labdaval focizni kell es a bordasfal a kapu? En nem kaptam beontest es megsem folyt belolem az urulek, anyukam viszont kapott es megis folyt belole. Es tuleltem a szuletesemet mert a szulesznonek tobbek kozt az a dolga hogy torolgessen. Azok a szulo nok akiknek a szuleset protekciobol vegignezhetted (ugyis mint teljesen kivulallo hiszen nem vagy egeszsegugyi dolgozo sem rokon sem hozzatartozo sem amennyire a leveledbol kiderult) hozzajarultak a jelenletedhez? Vagy valami kulcslyukon kukucskaltal mikozben folyt beloluk a szar es valoszinuleg nem kivantak ezt az allapotukat egy vadidegen ele tarni. Ha jelen voltal akkor mivel indokoltak meg a jelenletedet? Azt hazudtak hogy orvos vagy vagy szuleszno vagy nover? Esetleg "segitettel" is valamit, kez ala adtal egy szerszamot? Mgcirogattad az uj babat? Komolyan a gyomrom forog mig ezeket olvastam. Te hany ember elott szeretnel szulni? Persze gondolom a protekciod kiterjed majd arra hogy ne legyenek lab alatt hospitalo medikusok meg novertanoncok.

hanka
hanka
 


Kedves Hanka!
Természetesen nem kell rosszul lennel, sem hánynod, mert nem idegenek szülését néztem meg, hanem a saját hozzátartozóimét. És természetesen az ö beleegyezésükkel és segítettem is nekik a szülés közben. Nem bámulni álltam oda. Attól függetlenül, mert a szülöanyának segítek, még figyelhetem a szülést. A legtöbb kórházban bárkit beengednek a szüléshez, akit az anyuka megenged. Erre gondoltál-e? Nem tudom, miért kellett ilyen ellenségesen viselkedned. De ezzel be is zárom a vitát, mert nem kívánok párbalyharcot vívni.
nacsa
nacsa
 


Kedves Anyukák!
Csak nemrég jutottam erre az internet oldalra, de nagyon szellemesnek és jó ötletnek tartom, hogy megbeszélik egymással gondolataikat. Mivel én a volt HIETE-n dolgozom, ami jelenleg Semmelweis Egyetem így gondoltam itt írok egy-két sort. Nagyon sajnálom, akiknek rossz tapasztalatuk van a kórházzal kapcsolatban, a kollégáim és én is azon fáradozunk, hogy a szülöanyák a lehető legjobb élményekkel térjenek haza. Ha ez nem mindig sikerül, azért elnézést kérünk. Sajnos nagyon sok a progresszív betegellátás keretében hozzánk került "problémás páciens", akikkel nagyon sok dolgunk van. Ezáltal előfordulhat, hogy az "egészséges terhesekre" már kevesebb idő jut, de ez nem azért van, mert szándékosan rosszat akarunk. Mindenkinek lehet jó ill. rossz napja, előfordulhat, hogy bizonyos beavatkozások nem sikerülnek. Persze aki rossz tapasztalatokkal megy haza, az nem azt nézi, hogy milyen soknak volt sikeres egy beavatkozás, hanem azzal, hogy neki milyen kellemetlen volt. Természetesen megpróbálunk javítani a hiányosságokon, hogy mindenki boldogan és elégedetten távozhasson haza. Az összes véleményt elolvasva azt a következtetést vontam le, hogy talán nem merik az anyukák megosztani az orvosukkal a kételyeiket, mert az biztosan válaszolna rá, hogy mit miért csinálunk. Ezek a ténykedések természetesen nemcsak a mi kórházunkban vannak hanem mindenütt, mert ezek szakmai előírások. Remélve, hogy a rossz tapasztalatok az idő múltával elfelejtődnek és csak a szülésre ill. az anya-gyermek első találkozás meghittségére emlékeznek majd, boldog és örömteli babázást kívánok mindannyiuknak:
dr. Zsirai László SE ETK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
dr. Zsirai Lászl&o
 


Kedves Nancsa

Ha a hozzátartozóid szülését nézted végig miért írtad, hogy "szerencsémre nekem protekcióm van, ezért volt alkalmam néhány szülést megnézni és láttam olyan szülést is, ahol nem volt "elökészítés"? Nem értem. Ha ismeröseid voltak, nem lett volna szükséged protekcióra, hiszen te is írod, hogy bárki bemehet akit az anyuka beenged. Nekem itt valami bűzlik. Remélem ezt többet nem fogod megtenni!!!! Egyébként a hozzáállásod nekem is rettentöen ellenszenves. Bocs, hogy nem kerülgetem a forró kását!! Remélem továbbá, hogy ezeket a sorokat Dr. Zsirai László is elolvasta és levonta belöle a szükséges következtetéseket. Egyébként pozitívnak tartom, hogy itt ö is megszólalt. Megnyugtatóak a sorai.
Névtelen
 


Sziasztok!

Örülök annak, hogy "bennfenntesek" is idetaláltak, csak azt nem értem, hogy miért kell így letámadni egymást. Szerintem ennek a fórumnak az a lényege, hogy megbeszéljük a tapasztalatainkat, ötletet adjunk stb.,de nem az hogy egymásnak essünk.
Dr. Zsirai Lászlótól szeretném megkérdezni, (bár tudom, hogy ebben nem o: az illetékes) hogy miért nem lehet azt megoldani, hogy éjszaka is ott maradjanak a baba-mama szobában a babák. A no:ővéreknek is könnyebb lenne kevesebb babával és a babák is nyugottabbak lennének. Persze nem lenne kötelezo:, de a lehetőséget meg lehetne adni.
Nacsa: tudsz esetleg ajánlani jó szülészno:t, mert sajnos nekem nem volt vele szerencsém.
Köszönöm:
Tikva
tikva (tikva)
 


Kedves Hanka, Tikva, és Mindenki!
Sajnálom, ha felháborodást okoztam, természetes nem akartam. A protekció arra kellet, hogy egynél több embert beengedjenek a szüléshez, mert ez még manapság nem megy. Persze így elég sokan összegyültünk a szülönö körül, de nem hiszem, hogy ez öt zavarta volna, mert megprobaltunk segíteni neki. Az egész probálkozásom azért volt, mert kiváncsi voltam már régota, hogy milyen hangulatu egy szülés. Szerintem ez nagyon fontos, hogy ha tud, akkor lásson szülést életében, mielött ö kerül ilyen helyzetbe. Egyébként én könnyü helyzetben vagyok, mert megkérdezhetek mindig mindet, mit miért csiálnak a szülöszobán, de csak azért írtam a soraimat, mert ugy láttam, hogy néhány kellemetlenséget negatívként fogadjátok és valószínüleg azért, mert senki el nem magyarázta nektek, hogy mit miért csinálnak. például a Vészhelyzetben is mindent megkérdeznek a betegek (amig eszméletüknél vannak), így szerintem nekünk is jogunk van mindent tudni, hogy mi történik velünk. Szerintem szülés előtt részletesen üljetek le az orvosaitokkal ill. bábáitokkal és beszéljetek meg velük mindent, mi fog törénii, miért stb. És ha ti is tudtok már mindent, akkor egyrészt nem lesz olyan misztikuma az egésznek, másrészt a kellemetlenségeket is jobban viselitek. Még egyszer bocs, akit megbántam, nem akartam.
Nacsa
UI: ÉLjenek az anyukák!
nacsa
 


Kedves Tikva!
A döntés, hogy a gyermekeket behozzák éjszakára, egy régi döntés eredménye ui. akkor az anyukáknbak az volt az igényük, hogy éjszaka hadd pihenhessenek a gyermekektől. Idöközben az igények megváltoztak és nagyon sok anyuka szeretné, ha gyermeke éjszakára is kint legyen vele. Természetesen azon dolgozunk, hogy ezt a problémát megoldjuk, mert mostanában egyre többen szeretnék, hogy gyermekük velük legyen éjszakára is. Kérdés persze, hogy a szobatársakat (akik esetleg aludnának) nem zavarja-e. A Professzor Úr megígérte, hogy együtt megbeszélik az Kora- és újszülött részleg vezetőjével. szerintem nemsokára kinnt lehetnek a gyermekek.
Zsirai László
UI: köszönöm a benntfentességet.
dr. Zsirai Lászl&o
 


Kedves Zsirai László!

Köszönöm a válaszát,nagyon örülök a hírnek, hogy van esély a változásra. Igazából ez volt a legfőbb indok, ami miatt gondolkoztam azon, hogy a következő babámat is ott szüljem-e. Mivel az orvosommal nagyon elégedett vagyok, ezért a kórház miatt nem szívesen váltottam volna, úgyhogy mégegyszer köszönöm a jó hírt!
Tikva
tikva (tikva)
 


Lányok!
Remélem tudtok segíteni nekem, szeretnék egy jó nőgyógyászt. És mivel a Szabolcs utca nekem minden szempontból közel van, ezért itt gondoltam egy orvost keresni. Nem tudtok ajánlani valaki fiatal orvost? A lényeg, hogy azért kedves legyen. Mely orvosokat kell elkerülnöm? Köszi? Malvin.
Malvin
 


Szia Malvin!

Én az orvosommal - dr. Török Miklósnak hívják - nagyon meg vagyok elégedve, úgyhogy én őt tudom neked ajánlani. Igaz, hogy ő már nem fiatal. Ha mindenképp fiatal orvost keresel akkor dr. Zsirai Lászlót tudom ajánlani. Őt itt is megtalálhatod.
Üdv:
Tikva
tikva (tikva)
 


Vagy ha nő is megfelel, akkor Dr. Kanizsai Beátát, én mindkettő lányomat vele szültem, nagyon kedves és fiatal is, ám mégis tapasztalt már...

Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Én Atalay doktornönél szültem, bátran ajánlom Neked is, bár nem túl fiatal, de nagyon rendes.
Együtt dolgozik Kereszty doktorral, ö is nagyon jó (bár szintén nem fiatal).
Tényleg, miért kell, hogy fiatal legyen?
Üdv: Emese
Emese (emese)
 


Lányok!
Köszönöm szépen a jó tanácsokat. Tulajdonképpen nem fontos életbevágóan, hogy fiatal orvos legyen, csak úgy gondolta, hogy őnekik még van türelmük az emberrel foglalkozni és nem két perc alatt "zavarnak le".
Köszi Malvin
Malvin
 


Kedves Anyukák!
Nagyon elkeserítőnek tartom,hogy ennyire negatív véleménnyel térnek haza otthonukba.Én ugy gondolom az önök által alkotott megállapítások,nem minden esetben felelnek meg a valóságnak.Valószínű, hogy nem minden nővérkének makulátlan a viselkedése-ami a magatartást illeti-, de szakmai felkészültségük nem megkérdőjelezendő. Nagyon sok kismamának okoz problémát az ápolónők életkora.Én úgy gondolom,hogy a felkészültség(szakmai) nincs összefüggésben azzal, hogy ki mennyi idős.Arról is említést tesznek, hogy két ápolónő jut, akár 25 gyerekre(ha a helyzet úgy kívánja).Ezt azt hiszem végképp nem lehet a nővérkék számlájára írni.Sajnos ez a magyar egészségügy.Higyjék el épp a nővérkék azok,akik az ilyen esetekben az ún. "szenvedő alanyok".Nem könnyű a 12 órás műszak alatt,mind az intézmény mind a felettesek és mind az anyukák elvárásainak megfelelni.Ez a szakterület az, ami maximális koncentrálást és odafigyelést igényel.Ha egyszer hibázik az akár egy ember életébe is kerülhet, ami súlyos következményeket vonhat maga után.Ezek a tények,és ezt gondolom önök is tudják.Most biztosan úgy gondolják,hogy ez egy hozzá nem értő ember megnyílvánulása,de én is ennek az intézménynek a kötelékében dolgozom(újszülött osztály).Amit írtam azt nem megbántásnak szántam, de úgy érzem nemcsak a magam nevében hanem a kolléganőim nevében is beszéltem.Mi semmi mást nem kérünk csupán megértést, némi türelmet és szakmai elismerést.Ami pedig a kórház azonbelül az osztályok tisztaságát illeti az a kórházzal szerződésben álló takarítótársaság felelőssége.Reklamációt nekik kell benyújtani.Sajnos nem egy 5 csillagos szálloda,de ezt önök is tudták amikor ezt a kórházat választották, hogy világra hozzák gyermeküket.
Jó egészséget babáknak és a családjuknak!
Névtelen
 


Azért neved lehetne!
Klaudia
 


Bemutatkoznék Zsuzsannának hívnak. Köszönöm, hogy időt szakított a cikk elolvasására.Bár a stílus amelyben felszólít a bemutatkozásra kicsit lehetne kedvesebb is.
Névtelen
 


Kedves Névtelen "alkalmazott"!
Úgy gondolom, hogy amit írt, az a problémák szőnyeg alá söprése. Felesleges az feladat nehézséfével és felelősségteljességével takarózni, hiszen önök is tudták, amikor ezt az intézményt, szakmát választották, hogy ez mivel jár, mégsem sikerül a kedvező és elvárható légkört kialakítani. A légkör nem pénzfüggő! Mindenki dolgozik, dolgozott, tudja, hogy a főnökeinek és a szakmája elvárásainak, sőt az ügyfeleknek is meg kell felelni, tehát ebből a szempontból nincsenek különleges helyzetben. Belátom, hogy a nővér és az orvos közvetlenül olyan HIVATÁS, ami igen felelősségteljes, de azért közvetve majdnem minden foglalkozás ilyen.
Egy mosoly vagy egy kedves szó az éppen szült kismamának, aki 9 hónapon át kisebb-nagyobb küzdelmekkel kihordta a babáját, izgult, hogy egészséges legyen, túlvan egy nehéz szülésen, kimerült, szeretne egy megnyugtató emberi szót vagy legalább hozzáállást. Csak ennyit kérünk...azt, hogy ne legyünk fültanúi annak, hogy a nővérek korholják a kismamákat. Ez az a helyzet, amikor inkább bátorításra szorulnak, hiszen mindenki szorong, hogy meg tud-e felelni a kisbabája elvárásainak, ami ugye hihetetlen nagy felelősség, amit ő nem tanult, mint a nővér a hivatását, neki akkor kell egyik napról a másikra megtanulnia. Ebben tudnak önök segíteni azon túl, hogy természetesen fürdetnek, öltöztetnek stb.
Azt hiszem, a legtöbb kismama boldogan segédkezik kisbabája fürdetésénél, ha lehetne a szobában fürdetni, szívesen tenné tisztába, ha valaki megmutatná hogyan kell, szoptatná éjjel is, ha hagynák stb.
Együtt tudnánk jobbá tenni a légkört, az ellátást, ha mindkét fél részéről felmerülne ez az igény.
Néhány egyszerű ötlet, ami még olcsó is:
- ki lehetne függeszteni a kórház napirendjét a kórtermekbe (így nem kéne a betegek után futkosnia a nővéreknek, hogy itt a gyerekorvos vagy a nőgyógyász stb. valamint a kismama sem kerülne olyan kellemetlen helyzetbe, hogy éppen fürdik a vizit alatt)
- ki lehetne továbbá függeszteni a látogatási időt is, mert sokszor előfordult, hogy a családtagok telefonon érdeklődtek tőlünk, mikor jöhetnek pl. hétvégén, és mi nem tudtuk)
- jó lenne, ha a kismamáknak valaki elmondaná, hogy a gátsebet lemossák majd naponta, és ez meg is történne
- jól esne és igen fontos lenne, ha segítenének az első szoptatásnál (ez más kórházakban már így van, és nem vettek fel több nővért emiatt) Nem éhesen kerülnének vissza a babák az osztályra, nem ordítanának, nem kéne teáztatni, itt talán be is jönne az az "időveszteség", amit a szoptatás tanítására szántak

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, de éjjel van, így majd holnap még gondolkozom. Tényleg jószándékkal írtam, amit írtam, szívesen segítek még a nyomtatásban, sokszorosításban is, hiszen ez mindenki érdeke lenne!

És végül a takarítók...aki alkalmazza a takarítókat, az felelős azért, hogy a munka értékelhető legyen. Mi milyen alapon kérjük számon a takarítóvállalattól a munkájuk minőségét, hiszen nem mi vagyunk sem a megbízók, sem pedig az aki kifizeti őket. Ez a kórház feladata és kötelessége, hiszen ha valamilyen fertőzés "elindul" a kosz miatt, akkor a kórházat fogják felelősségre vonni első sorban.

Jó munkát kívánok, és sok türelmet, kicsit jobb hangulatot, és amit ajánlottam a másolásról, azt tartom is. Keressenek meg, ha ebben vagy bármi más hasonlóban segíteni tudnék.
Üdvözlettel: Tóvári Dorottya
szeredas@matavnet.hu
dorka (dorka)
 


Kedves Mindenki!
Nagyon elszomoritó, hogy gyerek mellett van idő ilyesmivel foglalkozni! Más embert meghurcolni, megalázni, a tudását kétségbe vonni! Azt ajánlom mindenkinek, hogy álljon be dolgozni 12 órában 30 gyerek mellé!!! Nem könnyű!Különben javaslom mindenki próbáljon meg arra gondolni, hogy más kórházban sem jobb a helyzet! És foglalkozzatok inkább a gyereketekkel és a férjetekkel!!!!!!
"Egy szakmabeli"
Névtelen
 


Kedves "Egy szakmabeli"!
Gondolom, nem azonos Zsuzsannával, aki bemutatkozott, de én sem azonosulok Klaudiával. Disztingválni kellene, mielőtt sértegetjük egymást. Ezen kívül nem értem azt azt a mondatot: "Nagyon elszomoritó, hogy gyerek mellett van idő ilyesmivel foglalkozni". Miért is elszomorító, nekünk nem jár az egész napos "műszak" után este egy kis pihenés akár az interneten, a baráti körünk társaságában, mert tudja egy gyerek mellett esténként az ember olvasni tud, mosogatni a vacsora után, tanulni (amennyiben például iskolába jár, mint én is hetente egyszer) valamint például az interneten böngészni, tanulni, informálódni és igen, néha csevegni is itt. Nem értem, hogy az Ön 12 órás munkája mellett (ugye ezt írta) miért van több létjogosultsága ezeken az oldalakon megjelenni és hozzászólni a témához.
Ezen kívűl nem értem a sértegetést sem, hiszen én igazán jobbító szándékkal írtam idáig is és a legutóbbi levelemben is. Nyíltan el merem mondani a véleményem, ami nem hiszem, hogy baj. Ezt mindenki megtette idáig a játszótéren, most már itt az internet is. Ha elolvassa levelemet, láthatja, nyíltan vállalom a nevem, címem, mert tényleg szeretnék segíteni, amiben tudok. Társadalmi munkában, és igen a gyerekem és a férjem mellett. És azzal együtt, hogy nem hiszem, hogy nem lehetne a kialakult kórházi állapotokon változtatni, ide fogok jönni szülni másodjára is, de az orvosom kedvéért, aki szintén tarthatatlannak vél bizonyos állapotokat, véleménye szerint is van mit javítani, pedig ő szakmabeli, sőt hivatása van. Ez is egy kicsit furcsa számomra, hogy úgy dolgoznak nővérként, mintha egy szörnyű keresztet kéne a vállukon vinni, szakmaként, amit muszály művelni. Nem szeretettel nyilatkoznak róla, nem mint egy hivatásról. Higyje el, mi is dolgozunk, dolgoztunk, nekünk is helyt kell állnunk, és mit szólna egy ügyfél, ha a füle hallatára cikizném, mint minket a nővérek a kórházban... lehetek én bármilyen fáradt, úgy kipenderítenek a munkahelyemről, hogy a lábam nem éri a földet, és igazuk van. Tehát én ezeken az állapotokon szeretnék változtatni. Értse meg, nem érzéketlen munkadarabokkal foglalkoznak, hanem emberekkel, akik ki vannak szolgáltatva Önöknek, tehát inkább valamiféle partneri viszonyt szeretnénk kialakítani a kórház dolgozóival. És van, akivel sikerül is. Tehát arra gondolok, hogy a kölcsönös sértegetősdi helyett próbáljunk meg érdemben beszélgetni, megvitatni, mit lehetne javítani, mi szükséges hozzá, mi az, amiben a páciensek segíthetnének. Ha Önökben is megvan az igény erre, akkor javaslom, találjuk meg a módját mindenki megelégedésére!
Üdvözlettel, sok türelmet és jó munkát kívánva:
Tóvári Dorottya
dorka (dorka)
 


Kedves Dorka!
Ha a kórházi dolgozóknak kötelességük mindig minden helyzetben kedvesnek lenni, mert hogy ezt vállalták akkor neked sem a kikapcsolódáson kellene törnöd a fejed. Mert te viszont a gyerek sírást vállaltad.Nos? Látod ilyen és ehhez hasonló féligazságokat én is tudok írni. Gondolkozz mielött írsz!
Névtelen
 


Kedves Névtelen, reméltem, hogy ezzel a féligazsággal (bár nem egészen értem, hiszen én nem panaszkodtam arra, hogy rossz sorom lenne, igazán mosolygós családom van, de kikapcsolódni azért jólesik nekem is, bocs) rá tudok mutatni arra, hogy értelmetlen dolgokat írtál. Ezek szerint sikerült is meg nem is. Ezen felül tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy miért kell sértegetni továbbra is. Én úgy gondolom, hogy gondolkoztam, mielőtt írtam.
Esetleg reagálsz arra is, amit írtam a segítségemről ill. a felajánlásomról, a jobbító szándékról vagy csak a sértegetésig jutunk?
Kérlek, próbálj felülemelkedni a sértettségeden, hiszen én is ezt teszem, különben nem reagálnék már másodízben a furcsa stílusú leveledre. Tehát, mit gondolsz, együtt a nővérek és a páciensek hogyan tudnának jobb légkörű, jobb környezetű, kellemesebb kórházat "csinálni" a Szabolcs utcaiból, hiszen a szakmai háttér vitathatatlanul remek.
Továbbra is várom érdemben a válaszod, üdvözöl: Dorka
dorka (dorka)
 


Kedves Névtelen!

Amit az utóbb írtál az nagyon sántít!!!!
tikva (tikva)
 


Kedves Nővérek!

Itt elbocsátás lesz!

Igazgatóság
Igaz.
 


Felhivom a hölgyek figyelmét,hogy a kórházi dolgozók is csak emberből vannak!
Viki
Névtelen
 


Kedves Dorka!Szerintem nem a te feladatod az Eü.dolgozók felülbírálása. Ha valamivel nem voltál megelégedve nyugodtan elmehettél volna a Telki magánklinikára szülni! Ott biztos mindennel meglettél volna elégedve. Gondolom azért neked is volt fogadott orvosod,akivel biztosan elégedett voltál. Ez nem kevés forintkádba kerülhetett. Kiváncsi vagyok a nővéreknek sikerült-e egy köszönömöt mondanod. Azt ne felejtsd el,hogy a nővérek éhbérért dolgoznak. Ha észrevetted volna egy nővérre harminc beteg jut. Ez akkor is így van,ha önként vállalta és akkor is,ha a sors mérte rá ezt. Amúgy én a nyáron szültem a HIET-én és mindennel megvoltam elégedve. Tudtam,hogy nem a Hiltonba fogok szülni.Egyébként szerintem a szülés az egy természetes folyamat, a nővérek nem cselédként szolgálnak minket. Ha jól tudom a hivatalos helyekre is vonatkoznak bizonyos szabályok amiket be kell tartani. A kisfiam egyébként jól van , és a kórházban nekünk csak egymásra volt szükségünk. Abban egyet értünk,hogy a kórház tisztaságán lenne mit javitani. Én annak örülök,hogy a kórházakban még vannak olyan emberek akik elmennek dolgozni. Ha nézed a tévét biztosan tudod, hogy osztályokat zárnak be nővérhiány miatt.
Várom hozzászólásodat.
Gabi
Névtelen
 


Kedves Dorka!
Látom már többen hozzá szóltak a témához.De amint látom ön az aki első kézben reágálja le a megnyílvánulásokat.Megkérdezhetem ha nem veszi sértésnek:Ön a "propaganda fönök" ezen az internet oldalon? Ezzel nem személyeskedni akartam. Ahogy elolvastam a cikket felmerült bennem a kérdés:maga szerint csak nővérek dolgoznak ebben az intézményben? Valószínü ez azért van, mert a nővérek foglalkoznak önökkel a legtöbbe,Én úgy érzem annál többet teszünk mint, hogy ilyen megállapítások szülessenek.Nem hinném, hogy bárkinek is jogában áll a nővérek magatartását illetve viselkedését bírálni ill. felülbírálni.Mindenki saját belátása szerint végzi a munkáját.Lelkiismeretével való elszámolás magánügy. Megjegyezte, hogy a problémákat szőnyeg alá söpörjük és a problémákkal takarózunk. Akkor árulja el, hogy ön szerint van-e még egy olyan foglalkozás vagy hivatás, ami az emberi élet mentésére specializálódott? Én nem az ön által tett megállapítást miszerint("...önök tudták, amikor ezt az intézményt szakmát választották, hogy ez mivel jár...") vonom kétségbe.Tisztában voltunk az egészségügy helyzetével.De a megfelelő légkör biztosítása nem csak tőlünk függ,hanem önöktől anyukáktól is.Számtalan példát lehetne sorolni,hogy nagyon sokszor süket fülekre talál kérésünk. Voltaképpen a mamákról sem lehet elmondani,hogy együttműködőek lennének a nővérekkel.Amikor ön azt írja, hogy házirend és szabályzat akkor azt hiszem jogos a kérdés:Mi
értelme lenne? Hiszen az egyszerű és alapvető kéréseket sem tartják be.Például:
- baba-mama kórteremben nincs látogatás (mégis az egész család bent üldögél) pedig ez is mint minden a baba érdekében történik
-nem visszük babát a társalgóba ahol az apuci "fejjel beleesik a kocsiba" a baba megfázhat huzatos a folyosó
-nem sétálgatunk a babával a folyosón mert elcsúszhat (balesetveszélyes)
-babalátogatás a kiírt időpontban(kivétel ha aznap vagy előző este született)
-kopogni is elfelejtenek pedig kivan írva, hogy az osztályon munka folyik türelmet kérünk. Vagy este a baba sírástól nem halljuk ilyenkor majdnem ránk törik az ajtót. HIGYJÉK EL NEKÜNK IS CSAK KÉT KEZÜNK VAN.
-nagyon sokszor nem veszik figyelembe, hogy a nővérkéknek is van étkezési idő(12 óra hosszú idő) ilyenkor rendszerint az történik,hogy megállnak az ajtóban és addig állnak ott amíg csak történik valami csoda és a nővérke abbahagyja az étkezést és rögtön kiszolgálja vagy duzzogva és megsértve kifordul az ajtón.
Ilyen és ehhez hasonló problémák azért felmerülnek és ez tagadhatatlan. Könnyű az ápolónőket minősíteni. Ha időnként egy kicsit elgondolkozna egyik másik kismama akkor feltűnne,hogy nemcsak a nővérek viselkedését lehet kritizálni. Sajnos vannak olyan mamaák akiknek a viselkedése, szintén vitatható. Nem
egyszer előfordul,hogy úgy beszélnek a nővérekkel már az első perctől fogva "mintha együtt őriztek volna libát"(már elnézést a primitív megfogalmazásért).Aztán hazamenetelnél is aedódnak "problémák". Egyik-másik anyukának még az is gondot vagy nehézséget okoz,hogy elköszönjön a nővérkétől és esetleg megköszönje a munkáját.Ami a házirend megírását illeti az azt hiszem,hogy nem a nővérek feladata elrendezni, hanem a feletteseknek.A segítséget köszönjük de szerintem egy akkora intézmény, mint egy kórház talán megbírkózik ezzel a problémával. De véleményem szerint amíg az emberek egymással szenben nem toleránsak és megértőek, addig felesleges bármilyen szabályzat.Ez emberi gyarlóság.
Majd,
ha képesek leszünk ebben a rohanó világban embertársainkkal szemben egy kicsit több megértést és együttérzést tanúsítani akkor talán lehetséges.A segítség nem csak azon alapszik,hogy jó tanácsokat osztogatunk.Ne ijedjenek meg nem, mint fogadatlan prókátort szerződtettek erre a honlapra. További jó babázást és boldog családi életet mindenkinek! Zsuzsanna
Névtelen
 


Kedves Zsuzsanna!
Örülök, hogy magával sikerül lassan a problémákról és azok megoldási lehetőségeiről is beszélni.
Azért azt tisztáznám, hogy közöttünk, kismamák között sincs közelebbi ismeretség, így abszolút a saját nevemben ám a kismamák általános - itt és más honlapokon, beszélgetésekben - kialakult véleményét tolmácsolom, hogy eljusson Önökhöz is. Gondolom ezt azért, hiszen csak így hallgatható meg a másik fél véleménye is. Talán most már erről lesz szó, és nem a kölcsönös bántásokról, remélem. Bár még mindig nem tudom, hogy ki ír névtelen leveleket sértegetve, hiszen nem írja alá. Remélem, hamarosan ehhez is lesz bátorsága, de ez persze nem az Ön problémája, csak őszintén remélem, nem ebben a kórházban dolgozik. Ezzel együtt, kedves Névtelen, szívesen beszélgetek veled is.
Tehát, kedves Zsuzsanna!
Örülök, hogy felvetette, nem csak Önök dolgoznak az osztályon. Ha elolvasta hozzászólásainkat, láthatja, hogy nem is csak a nővérekről írtunk. Bizony volt olyan, aki az orvosától vagy a szülészétől, esetleg az aneszteziológustól sem azt a stílust kapta, amire számított. Pedig tudta, hogy nem a magánkórházba ment szülni.
(Személyes megjegyzésem, hogy ha milliomos lennék sem mennék oda szülni, hiszen számomra igen fontos volt, hogy legyen PIC ill. most már NIC. Ezen felül pedig honnét tudja, hogy ki mennyi pénzt és köszönömöt adott-mondott a nővéreknek? Ennyit a személyeskedésről.)

Akkor sorban reagálnék arra, amit írtál:
- nem csak a nővér... Igen, de a nővérek azok, akikkel a betegeknek közvetlen kapcsolata van a 3-4 nap alatt. A szülés alatt persze volt szülész, meg orvos is. Őket talán már a legtöbb helyen választják a szülők, tehát evidens, hogy velük valószínűleg elégedettek lesznek. Viszont a nővéreknek is rendkívül fontos a szerepe, az őróluk alkotott közvéleményt nagyon nehéz lesz befolyásolni, de nem lehetetlen. Más kórházak topicjaiban már olvastam jó véleményt, mosolygós, kedves nővéreket, pedig az sem magánklinika volt. Ott valamiért sikerült, valakinek sikerült. Nem tudom, hogy Önöknek tartanak-e például pszichológusok előadást, van-e néha csoportbeszélgetésük. Talán ez szervezés kérdése is, biztosan van a kórháznak pszichológusa. A feletteseik is biztosan belátják, hogy egy ilyen beszélgetésnek mekkora szerepe lehet. Ezen felül a betegekkel is lehetne fórumot tartani egyszer. Ez egy új kezdeményezés lenne, kellő szervezéssel országos reklám lenne a kórháznak, a jóhírének valamint tényleg hatékony lehetne. Egy "nyílt nap" keretében bejöhetnének az itt szülni szándékozók, a már itt szültek és az itt dolgozók. Akkor végre tényleg érdemben lehetne valamit tenni. Ez egy gyorsabb formája lehetne a hangulat javításának. Azt hiszem, elsősorban a nővérek egymást közt kéne változtassanak a légkörön. Én úgy látom (javítson ki, ha nem így van), hogy egymást "hergelik" a betegekkel, a problémákkal szemben pl. Na, már megint csönget valaki, a francba! Egy ilyen megjegyzés a többieket is arra készteti, hogy arcokat vágjon. A munkát így is, úgy is el kell végezni, de egyáltalán nem mindegy, hogy ezt egy ilyen megjegyzés mellett végzik vagy nem. Én többször fültanúja voltam hasonló megjegyzéseknek, csak azok nem nagyon tűrték a nyomdafestéket, így nem írom le. Egymás példáját látva a nővérek, az sem mer kedvesebben vagy normálisabban szólni a betegekről, a betegekhez, mert a többi nővér előtt ciki. Így sosem lesz jó a hangulat.

- a házirendről: például csak a csípős megjegyzésekből tudtam meg, hogy a kórterembe nem jöhet látogató, hogy ki sem vihetem a babát valamint, hogy kézbe sem vehetem a folyosón! Így Önöknek is több dolga van, hiszen erre állandóan figyelmeztetni kell minket, egy kedves hangú tájékoztató a kórház elvárásairól legalább azokat hozzásegítené a szabályok betartásához, akik be is tartanák! Ha a tájékoztatóban az is benne lenne, hogy mi miért van, pl. huzatos folyosó stb.
- ugyanez a helyzet a látogatással. Én amikor szülni jöttem nem néztem meg a kapuban a látogatási idő rendjét. Az osztályon nem volt kiírva. De még a kapuban sem volt ott, hogy a frissen szültekhez mikor lehet bemenni. Így tényleg nem lehet betartani a látogatási rendet! Még másnap nem tudtam lecsoszogni megnézni, kénytelenek voltak betelefonálni a családtagok, hogy mikor jöhetnek, de ezzel az önök vagy a portás idejét rabolták.
- a napirendet a kismamák szájról szájra terjesztették. Mivel én pénteken délután szültem, senki nem tudta, hogy hétvégén mi a rend. Azok sem, akik már két napja bent feküdtek. Nem tudtuk, hogy hány vizit lesz és kb. mikor stb.
- ugyanígy nem tudtam, hogy nem a szobában fürdetik a babát, pedig van kád, de egy évvel később az már kiderült, hogy ha kértem volna, akkor a csecsemőosztályon megmutatták volna. Én akkor ezt kérni nem mertem, mert már elég arcvágásban volt részünk, gondoltam, nem hívom ki magam ellen a sorsot.
- most már azt is tudom, hogy éjjel kérhettem volna, hogy keltsenek fel szoptatni, ha a babám felsírna. Úgysem aludtunk, kimentem volna, tejem volt bőven.
- egyáltalán nem vonom kétségbe, hogy a kismamák sem szentek! Azt is tudom, hogy az ebben a kórházban szülő nők átlagképzetsége sem az országos átlag feletti (van némi háttérinformációm). Tehát ebben abszolút igaza van. Mégis optimista vagyok, ha valakit kedvesen szerelnek le, maguk is jobban érzik magukat, a kismama sem szólhat egy szót sem. Ha olvasta fentebb írt válaszaimat Névtelennek, akkor láthatja, én is ezzel próbálkozom, bár belátom, egyelőre sikertelenül. De én jól alszom, magam részéről mindent megtettem, hogy a helyzett jobb legyen.
Tudom, hogy ez a társadalom nem emberközpontú, én is tapasztalom. Sajnos ez ellen csak példamutatással lehet valamit tenni. Hiába mérgelődöm azon, hogy például gyerekkel a karomon fellöknek a buszmegállóban, csakhogy ülőhelyhez juthassanak és sorolhatnám. Ilyenkor persze az én zsebemben is kinyílik a bicska. Mindig én sem tudok mosolyogni. De a mindig és soha között iszonyú nagy szakadék van. Azokra nem vágok arcokat, akik erre nem adtak okot vagy belátható, hogy átmeneti "bénázásból" tették, amit tettek.

A babaneten keresztül van már olyan ismeretségünk egy neves kórházból, akik nagyon jó ötletnek tartják ezeket a topicokat. Ők is kórházi dolgozók, de ők úgy látják, ezekből az információkból nagyon sokat lehet tanulni. A betegek lélektanától kezdve az egyszerűen megoldható problémák kiküszöböléséig rengeteg dologban segíthet ez a fórum. Szerintem ki kéne használni ezt Önöknek is. Ők már egymást ültetik a gép elé, hogy olvassák el a hozzászólásokat, és ők is szóljanak hozzá.
Sajnos kevesen vagyunk itt, akik a HIETE-n szültek, de azért a kialakult véleményekből sok minden leszűrhető.
Nem tudom, Ön milyen beosztásban dolgozik, de azt gondolom, a szülésznők, orvosok is sokat profitálhatnának a hozzászólásokból.
Köszönöm, hogy meghallgatott, és szívesen beszélgetek továbbra is. Akár más dolgokról is, amik nem a nővérek munkájának milyenségéről, hanem mondjuk a gyerekek ápolásáról szól. Én ugyan most mást tanulok, de felmerült bennem, hogy esetleg szívesen tanulnék tovább szülésznőnek vagy védőnőnek. Nem túl nagy a realitása, hiszen csak nappali képzésben tanítják ezeket a "hivatásokat", és lévén már egy gyerkőcöm valamint a mostani iskolám és az életkorom...hát ebből nem sok lesz. Sajnos! Így a másik éhbérért végezhető hivatást tanulom tovább, a tanítást. A férjem is tanár, így tudom, mit jelentene, ha én is taníti mennék...
De ez már egy következő beszélgetés tárgya lehetne.
Üdvözlettel: Dorka
dorka (dorka)
 


jg
itt a topic
 


Sziasztok,

Novemberben fogok szülni Cseh Imre professzornal. Sajnálom hogy róla meg senki nem írt, habár most már ugyis mindegy. Egyébként is kb. 9 éve járok hozzá és eddig minden rendben volt. Bízom benne, hogy a szülésnél sem lesz gond.

A nővérekről szeretnék egy pár jó szót szólni. Sajnos januárban megszakadt az előző terhességem, így egy kis "beavatkozásra" bent kellett maradnom. Igaz, hogy csak 2 napot voltam ott, de szerintem rendesek voltak velem.
A legzavaróbb számomra a szobatársam partnere volt, aki naponta többször ott hisztizett a "feleségével". Nem a szobában, hanem a folyosón, meg a WC-n! Szerencsére az egyik nővér elküldte őt a fenébe, hogy ne zavarja a többi beteget.
Ezek után én inkább attól tartok, hogy megint kifogok egy ilyen szobatársat.
Ha esetleg valamit nem kapok meg a nővérektől, akár segítséget, akár valami mást, majd szólok nekik. Például ők nem tudhatják, hogy van-e már gyerekem vagy sincs, tehát tudom-e hogyan kell szoptatni vagy sem. Azt gondolom, hogyha megkérem, hogy segítsenek biztos nem utasítanak vissza. Legalább is remélem!

Üdv,
Bianka
Névtelen
 


Kedves szülészeti osztály dolgozói!

Érdeklődve figyelem a betegtársaim hozzászólását.Én két éve szültem a klinikán ahol mindennel megvoltam elégedve!!!Szerintem az ellátás teljesen normálisnak mondható,a nővérek viselkedésével nem volt problémám.Úgy gondolom, hogy mindenki ismeri a magyar egészségügy problémáit,és ez alól ez a klinika sem kivétel! Terhességi diabétesszel kerültem a klinikára a 30. terhességi héten és a 36. héttől a szülésig benn is feküdtem, így módomban állt tanulmányozni a helyzetet. A szülés előtt a földszinten feküdtem, a szülés után a másodikon és szerintem a nővérek ( 3 hét alatt szerintem mindegyikkel sikerült találkoznom) nagyon kedvesek voltak és a feladatukat maximálisan ellátták. A szülés is teljesen barátságos, majdnem családias hangulatban zajlott, teljesen komplikációmentesen, a szülésznő a hivatása magaslatán (Vera madám), neki köszönhetem a gátseb nélküli szülést (tudom a különbséget, mert az első gyerekem szülésekor 6 varrattal férceltek össze), az orvosomat (Dr. Zsirai) a bennfekvés alatt egy szolgálatkész, kedves dokinak ismertem meg, és a szülés alatt sem csalódtam benne. A szülés után kérésemre baba-mama szobába kerültem, és itt is megkaptam minden segítséget, amit el lehet várni. Problémáimmal a csecsemős nővérekhez is lehetett fordulni bizalommal, segítettek. Szerintem az embernek tisztában kell lennie a magyar egészségügy viszonyaival, és annyit kell elvárni, amennyit el lehet. A másik, hogy az ott dolgozó emberekhez úgy kellene hozzáállni, mint emberekhez, nem úgy mint szolgákhoz.
Köszönöm az orvosok és nővérek segítségét, valamint azt, hogy meghallgattak.
Ilyésné Vámosi Klára
Névtelen
 


sziasztok


Kiváncsi vagyok hogy az igazgatoságnak mi a kurva anyja köze van a nethez inkább a dolgozoinak a fizetésével és ügyeleti pénzével foglalkoznának
Ne kulföldre rohangálnának!!!!!!
jozsi
 


????
????
 


Ki ez a bunkó? (jozsi)
bocs
Névtelen
 


Valoszinuleg egy sertodott ott dolgozo :-)
Névtelen
 


Nem hiszem, nem adequat.
Névtelen
 


Sziasztok!

Most elõszõr olvasom a babanet ezen részét ,s teljesen felcsigázott,hogy esetleg valamit megtudhatok a választott (egyenlõre még csak ajánlott!) orvosomról. Szeretném,ha valaki aki szült már a Gozár doktornál írna Nekem Róla. A jó és a rossz is érdekelne.
Köszönöm
Gabriella
Gabriella
 


Ebbõl nem lesz sok.
Ügyes fiatalember, idén fog szakvizsgázni.
A klinika jó, bizhatsz benne.
Névtelen
 


Sziasztok Lányok!

Én is a HIETE-n szültem, két éve. Az én orvosom Dr. Dancsó János volt, hozzá jártam magánrendelésre, teljesen normális, nyugodt ember, de a sors úgy hozta, hogy az én fiam épp akkor akart a világra jönni amikor a doki a szabadságát töltötte. Mivel nem sikerült utolérni és elég jó tempóban haladt a dolog az épp ügyeletes dokinál szültem. Elõször egy kicsit rossz volt, mert jött egy doki aki azt mondta, hogy nála fogok szülni, ekkor egy kicsit megnyugodtam, hogy "tartozom" valakihez, majd kicsit késõbb ennek az orvosnak a mûtõbe kellett mennie császározni és jött egy második orvos akinél tényleg szültem. Õ Dr. Kodaj Imre volt. Nagyon rendes és kedves volt, de a szülésznõvel sem volt semmi problémám, Neki csak a keresztnevét tudom, Évának hívták nagyon segítõkész volt.
A nõvérekrõl csak annyit, hogy volt nagyon normális és volt kevésbé segítõkész. Végül is ha az ember odamegy hozzájuk és kér valamit, lehet, hogy nem egybõl de elõbb utobb segítenek, bár jó lett volna ha az ágyat nem nekem kellett volna áthúzni, hisz hiába ment simán a szülés egy majd 4 kg-os gyerek szülése csak megviseli az embert.
Egyébként szerintem az orvosok nagyon jók.
Én úgy tudom, hogy a Kodaj doktor csak ügyeleteket vállal a HIETE-n mivel Õ a Telki kórházban fõorvos. Ha valaki esetleg tudja, hogy lehet e hozzá járni a HIETE-re, illetve akkor a kórházba kell e bejárni ellenõrzésre vagy hová, és mennyibe kerül nála egy terhesvizsgálat az kérem írja meg, mert szeretnénk egy második babát és mivel azt hallottam, hogy a Dr. Dancsó sebésznek tanul, daganatos betegségekre állt rá, ezért szívesebben járnék a Kodaj doktorhoz.
Üdv Mindenkinek
Névtelen
 


Kodaj dr.-nak csak magánrendelése van, nem fõorvos Telkiben. Szüléseit általában az István kh.ban bonyolítja, esetleg Telki-ben (fizetõ betegek)
Névtelen
 


Amit nekem adott névjegykártyát azon az van, hogy szülész-nõgyógyász fõorvos. De lehet, hogy Te jobban tudod, vagy az is lehez, hogy fõorvos csak nem Telkiben. Egyébként köszi, hogy írtál.
Névtelen
 


Végül is nem mindegy, hogy fõorvos vagy nem fõorvos? Mi mulik ezen?
Névtelen
 


Sziasztok lányok,
Orvost keresek, sos,kit tudtok ajánlani a Szabolcs u-i kórházból? Illetve azt szeretném még kérdezni, hogy Kanizsai doktornõrõl mit hallottatok?

Várom válaszotokat.
fekete
 


Szia fekete!

Én mindkét lányomat Kanizsai doktornõvel szültem, a terhesgondozás alatt is jó volt vele a kapcsolatom. Kedves, megértõ, orvosilag is megbízható (elsõ szülés kissé elhúzódott, rögtön konzíliumot hívott össze, hogy mi legyen, nem bízta a véletlenre, bár vasárnap volt). Én így látom. Elfoglalt ugyan, de ha még bevállal, én ajánlanám neked õt...

Üdv:
Eszter
RebekAnna
 


Eszter, köszönöm.
Fekete
fekete
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: