Új privát üzeneted érkezett!

Boniko,
jól írod, az a helyes, ha egyszerre egy mellet adsz neki (én persze nem így csináltam... :oops: ) Ha nem elég neki (de elég lesz! ), akkor adhatsz a másikból is, viszont fejned nem kell. Egy rövid idő után kialakul a kereslet-kínálat: annyi fog termelődni, amennyi kell neki! Ügyesek vagytok! (Fejni akkor kell, ha a gyerek mondjuk sztrájkol és keveset eszik, hogy fenntartsd a tejtermelődést. De Ő még pici ehhez. Az unokatesóm fejt állandóan, és végül a kutya kapta a rengeteg fagyasztott tejet, mert a fiának nem kellett.:? ) És ne csak 3 óránként etesd, hanem amikor megéhezik! Ha 1,5 óra múlva, akkor akkor etesd! Ennyi idő alatt termelődik is annyi, amennyi neki kell. :?
20140901102739
 
 


Hali Csajok!
Megjöttünk a Balcsiról, most is szuper jó volt. Zsombi utazóágyát letettük az alacsonyabb szintre, így nem himbálózott, és elég jól aludt, pontban 2-kor szopi, utána rögtön visszaaludt, és 6-7 körül ismét szopi. :D

Pandus!
Miért vagy névtelen, vmit elütöttél?

Bonikó!
Itt is gratula, nagyon aranyos Zsigi. :D Hasfájásra infacolt próbáltál adni?

Fanni!
Köszi, elhiszem, hogy nincs ideje Virinek, de ha mégis lesz várjuk nagyon!!! :P
Ti hogy vagytok? Apa meddig van veletek, vagy már Te is egyedül vagy? Szeretnek a levegőn a fiúk?

Csajok!
Szeptember 7-én lesz a keresztelő, és kérdezik a nagyszülők, milyen ajándékot vegyenek? Érdekelne a tapasztalt anyukák ötlete, lassan jön a rossz idő....., játék? Hintát néztünk, amit érdemes lenne, az olyan, hogy 10-12 hóstól ajánlott, és inkább kintre, télen meg tuti nem fogunk hinta palintázni. Szóval sztem azt majd tavasszal veszünk.

Kép

Kép
donika
 
 


Hajni akkor maradok ennél, és majd meglátjuk..

Doni nem adtam semmit, holnap jön a helyettes doktornéni, majd megnézi és megkérdem tőle...


jaj lányok éppen azon beszélgetünk anyukámmal, nehogy felcserélje a nappalt az éjszakával Zsigi, mert tegnap éjjel is végig fennt volt, most meg eszik, alszik..mondjuk a nagy meleg elnyomja szerintem.. sűrűbben is kel..
na jó ráérek zen később is agyalni


:oops:
Vendég
 

 
 

Boniko,
az elején még éjjel aktívabbak, nappal alszanak. Nobilis doktor mondta nekem annak idején: mert így szokták meg az anyaméhben. De majd beáll a rend, csak már nem emlékszem, h mikor.

KépKép
lili73
 
 


Donika,
nem tudom, h egy keresztelőre mekkora ajándékot szokás adni, de én ilyeneknek örülök/örültem volna, h játszószőnyeg, hálózsák, babakocsihoz tartozékok. Meg vannak ezek a pihenőszékek, bébikomp vagy mi, azt se tudom, mi az, csak olvasom itt, h miféle csodák léteznek. Nálunk ezek el se férnének, de gondolom jó ajándék lehet, mert nem filléres, de nem is a legdrágább holmi (gondolom).

KépKép
lili73
 
 


Vagyok :wink: Picit nevet változtattam.

Mi most kaptunk kölcsönbe egy ilyen hintát:
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=43
Dóri nagyon szereti.

Ez is jó, mert sokáig használhatja, és szintén szeretik a gyerekek, pontosabban az enyém igen, de mások is dícsérik:
http://www.jatektoys.hu/imageview2.php?id=1130

Jó tippeket én is meghallgatnék, mert lassan nekünk is lesz keresztelő.

Boniko,
Hát azt tényleg ne. Anyum mesélte, hogy tesóm felcserélte. Fél év után anyu azt se tudta, hogy hívják :( Orsi szokta írni, hogy azt nem szabad hagyni, és én is így gondolom, akkor inkább kicsit sírdogáljon az ágyában. Persze Zsigi még pici, biztos beáll majd a rend. Jó, hogy anyukád segít, nálam is őv olt otthon az első héten.
Vendég
 


Lili hát oigen, amikor pocakban volt mindig este volt aktív

szerencsére az éjjel-nappal összekeverésének az első jele ha a baba nappal többet alszik 3 óránál.ilyenkor fel is kell ébreszteni .enyim gyerek percre pontosan kel napközben... talán nem fenyeget minket ez a veszély...

nekünk nem lesz keresztelő, majd névadó ünnepség...

pandus szia :lol:
Vendég
 


Boniko,
És apa mit szól a kisfiához? Na meg a büszke nagyi?
Vendég
 


Apa teljesen készen van :lol: reggelente panaszkodik, hogy miért kell dolgzni menni..rohan haza...

nagymama és nagypapa lenyügőzve, persze a család többi tagja is...hatalmas a rajongótábor...

Jelentem ma teljesen "egyedül" ketten csináltuk végig a fürdetést! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!

Donika!
Kersztelőre én anno arany nyakláncot kaptam a keresztanyámtól arany kereszttel. A fiam játékokat kapott, és a keresztmama hozta a ruhát. Szerintem találd ki, hogy mit kéne neki mostanában venni, és azt kérd (pl. etetőszék, járóka, hinta, kisbútor).

Boniko!
Az én fiam is éjjel nagyon aktív volt 2 hónapos koráig, azóta alszik, de általában egyszer ébred (ma kétszer ébredt :-( Éjjel amikor eszik, ne kapcsolj lámpát. Szerintem ilyen pici korban ez természetes, be fog állni a rend.

A fiam az anyatej mellett kap egyszer gyümölcsöt (tegnap egy egész őszibarackot beburkolt), kell itatni, vagy elég az anyatej, mint folyadék?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
nem kell itatni, gyümölcs mellett teljesen felesleges, hiszen annak nagyon nagy %a víz.
Itatást onnantól szokták javasolni, ha már sűrűbb szénhidrátokat (rizst, krumplit, tésztát) nagyobb mennyiségben eszik a gyrek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus!
Miért újítottál? :lol:
Tetszik a hinta, néztem már én is a Brendonban, ajtófélfára van rögzítve nálatok is? Meg ez akkor jó, ha már egyedül szépen ül, nem? A másik játék is tetszik, hasonlót néztem én is. :D
Fisher-Price játékokat nézegettem, sztem az lesz.

Lili! :D
Bébikompot nem akarok, pihi szék van, de már nem túlságosan szereti. Játékot gondoltam.

Gömböcske!
Arany nálunk is felmerült, de én nem akarok egyelőre. Szinte mindne megvan, ezért nem egyszerű! :wink:

Kép

Kép
donika
 
 


Sziasztok!

Donika!
Nagyon jó dolga van annak a kis Zsombinak! Aranyat én is inkább kislánynak javasolnék. Akkor gondold végig, pár hónap múlva mire lenne szükségetek!

Orsi!
Te inkább a hozzátáplálás (anyatej után kaja) vagy az elválasztást javasolnád? Amíg csúszik-mászik, mindent a szájába vesz, jó lenne, ha megmaradna az anyatej.
Ha adok milupa tejvarázst vaníliásat, akkor kell vízzel itatás?

Köszi a választ!

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
a hozzátáplálás-elválasztás témakörben a fő kérdés, hogy mit szeretnél. Hozzátáplálni v. elválasztani :wink:
vagyis azt, hogy ca. 1 éves koráig valami mást is kapjon az anyatejen kívül, ismerkedjen az ételekkel vagy a lehetőségekhez mérten mihamarabb étkezéseket kiváltani, a napi szoptatás mennyiségét csökkeneteni?

ezt neked kell eldöntened, és ennek megfelelően kell folytatni a kanalazást.

tejpép mellett, ha igény szerint szopik szerintem nem kell itatni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
én szopi mellett adok tápszert és gyümölcsöt is
van, hogy csak szopizik, de csomószor lepattan pár perc után és nem hajlandó folytatni, akkor adok tápszert, abból persze megeszik bármennyit
ezt már kb. 1hónapja csinálom és igazán nem csökkent a tejem, mert mindig próbálom azért cicire is tenni, csak nem mindig fogadja el
és gyümölcsöt is kap napi 1szer, szereti nagyon
dokim szerint a déli órákban már adhatnék főzeléket, de sztem picit még várok vele
itatni külön nem nagyon itatom (max. ha ebédelni megyünk vele vagy nagyobb társaságba, viszek kis teát, ha jönne vmi kiborulás.. :D )

Boniko,
GRATULÁLOK!!! :D
nekünk nagyon bevált az infacol, legalább 2hónapig kapta, kellett is mert eléggé szenvedett a szélgörcsöktől
nálam is szinte pont 3óránként kelt, éjjel pedig fokozatosan tolódott és egyre tovább aludt
első hét után én nem ébresztettem éjjel, így vettem észre, hogy magától aludna hajnali 4ig is, nappal viszont 3és fél óránál tovább nem hagytam

Kép
fendike
 
 


Gömböcske,
miért gondolsz az elválasztásra, ha van tejcsi és szopik Peti?

KépKép
lili73
 
 


Gömböcske,
Én nem adok Dórinak külön inni, igaz mi még csak gyümizünk. Tejpépet még nem adtam neki, de én már megettem 3 dobozzal :oops: :lol: Van egy olyan, hogy kekszes, na az nagyoooon finom :lol:

Donika,
Hosszú történet, nem is lényeges. Igen az ajtóra, de nem kell fúrni meg ilyenek. Így mindig vihetem magammal a másik szobába is. Pihiszéket már Dóri se szereti, napi 10 percet van benne, mindig megpróbál kimászni belőle. Azt írják a hintára, hogy 6 hónapos kortól. Azt nem, hogy ülni kell hozzá, mert ez jól tartja.

Fendike,
Ha olyan helyre megyünk, én is teát szoktam vinni kiborulás ellen de, ha ott van akkor nem kell. Volt, hogy nem vittem, akkor meg kellett volna :wink:

Boniko,
Milyen éjszakátok volt?
Vendég
 


Sziasztok!

MA éjjel nyugodt éjszakánk volt, tegnap is.kopkop(mielött elkiabálom) bár ez köszönhető annak, hogy nappal nem nagyon aludt a drágám.. de nem is bántam...

doktornéni tanácsára csak egy bodyban volt meg kis zokniban, erre elkezdett köhicsélni :? este beduncoltam :oops: :lol: imádja úgy aludt, mint a tej... :lol:
teáűt azt mennyi idős kortól ajánlják?

ja egyébként a nagy meleg miatt tegnap is váltanom kellett cicit, mert olyan szomjas volt....inkább nassolt .. nem tom nem e baj ne ki csak nem szokik rá...

Doni örülök, hogyjó volt nyaralás

fendi elfelejtettem megkérdezni tegnap doktornőt róla

:oops:
Vendég
 


Boniko :D
ha egy baba csak szopik, akkor semmikor sem ajánlják a teát.
nem kell, teljesen felelsleges.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Pandácska!

Az én fiam is csak napi egyszer eszik gyümölcsöt, még mást nem kapott. A tejbedarapépen gondolkodom.

Lili!

Azért, mert a védőnő így mondta: szopi helyett gyümi, aztán szopi, és egy etetést lassan ki lehet váltani gyümivel. Aztán jön a főzelék.

Orsi!

A célom, h kb. 1,5 éves koráig kapjon anyatejet, akkor gondolom, inkább a hozzátáplálás a jobb. Viszont 2. nap már éjjel 2-szer ébredt, ez nagyon fárasztó. Védőnő szerint, lehet, h a foga jön, az ébreszti fel. És eddig du. kapott gyümit, szerinte délelőtt adjam a gyümölcsöt, mert az savat csinál, és éhesebb lesz.
Neked mi a véleményed?
Te mikor kóstoltatnál főzeléket?

Fendike!

Cumisüvegből semmit nem eszik meg a fiam, a kiskanalazás jobban tetszik neki, úgy eszik szépen (na, hogy szépen, az azért túlzás:-) Tehát ő tápszert nem kap, azon gondolkodom, hogy tejbedarapépet adnék neki fürcsi előtt, fürcsi után szopit, hogy megtömjem, és ne ébredjen 2-szer.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


gömböcske írta:A célom, h kb. 1,5 éves koráig kapjon anyatejet, akkor gondolom, inkább a hozzátáplálás a jobb. Viszont 2. nap már éjjel 2-szer ébredt, ez nagyon fárasztó. Védőnő szerint, lehet, h a foga jön, az ébreszti fel. És eddig du. kapott gyümit, szerinte délelőtt adjam a gyümölcsöt, mert az savat csinál, és éhesebb lesz.
Neked mi a véleményed?
Te mikor kóstoltatnál főzeléket?

tejbedarapépet adnék neki fürcsi előtt, fürcsi után szopit, hogy megtömjem, és ne ébredjen 2-szer.

Szerintem akkor inkább hozzátáplálás, de majd úgys látod, hogy áll a baba a kérdéshez.
főzelék alatt a párolt zödséget érted?
teljesen mind1, hogy az vagy gyümölcs.

nem akarlak elkeseríteni, de az éjszakai kelés semmiféle kapcsolatban nincs az esti megtöméssel. Ha kel, akkor is kelni fog, ha este degeszre eszi magát, ugyanis nem azért kelnek, mert éhesek, hanem mert megszokták, hogy kelnek.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske, Orsi
én azért 100%ig nem vagyok biztos benne, hogy nem számít az esti 'megtömés' vagyis hogy legyen jól tele a pocija
legalábbis felkelni valszeg felkel (csomó dolog miatt lehet), de Máté pl. ha nem éhes simán visszaalszik, 4-5 között mindig felsír egyet, nem megyek be hozzá, szépen visszaalszik
viszont amikor este nem adok tápot és bekómál hamar a cicin, tudom, hogy alig eszik, akkor nincs visszaalvás, sír és mikor bemegyek remeg a ciciért, éhes nagyon
mióta kiegészítgetem a cicit megint 10-13 órát alszik, amitől mindkettőnknek :wink: jobb a kedve!!!
de persze minden gyerek más, nálunk ez válik be...

Ilyen pépeket én még nem adtam.
Mikortól ajánlják??? Bár gondolom, ha kekszes, az kb. 6hótól lehet.
Ez az amit anyatejjel kell elkeverni? Milyet célszerű venni?

Kép
fendike
 
 


Képzeljétek, most vettem észre, kint van ez egyik fogunk!!! :shock:
A szenvedés ez után jön vagy eddig lett volna, amíg át nem töri az ínyt?????

Kép
fendike
 
 


fendike gratulálok az első fogacskához :lol:
Vendég
 


Fendike :D
általában nem függ össze a felkeléssel, én ezt láttam - elég sok fórum babái alapján -.
A fog addig bántja a babát -ha - amíg át nem tör.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Pandus!
Valószínű, hogy mi is fogunk hintát venni. Etetőszékből olyat vettünk, mint Dórinak is van, csak kékben. Ma ült benne először, tetszett neki. A tálcát nem tettem oda, mert így kényelmesebb volt etetni! :wink:

Fendike!
Gratula az első fogacskához! :P MÁZLISTA!!!! észre se veszitek!!! :lol: :lol: :lol:
Mindig irigykedem, amikor Máté alvását olvasom :lol: :lol: !! Zsombi sztem megszokásból ébred 1-2 körül, persze szopizik mindig, de pl. kedden nagyon későn tudtuk fürdetni, és későn evett, de ugyanakkor ébredt, mintha 8-kor evett volna. Jó volna leszoktatni erről, mert én biztos jobbat pihennék... :oops:
Én délben mindig főzeléket adok, előtte szopik éjszaka, azán 6-f7 körül, aztán 9 körül, délután f4-4 körül ismét szopi, aztán valamikor adok neki gyümit, vagy szopi, és este ismét cici, meg ha sír, akkor keverek tápszert, ami mostanában (kopp-kopp) egyre ritkábban. Folyadékként babavizet adok, ha kell, mondjuk útközben.
A védőnő már nekem is ajánlotta a sinlac pépet, nem tudom, azt mikor érdemes adni? :shock:

Boni!
A kisfiadnak elegendő csak a tejcsi, abban minden benne van!!! :D

Kép

Kép
donika
 
 


Szia Orsi!

Köszi a választ!

Párolt zöldség összeturmixolva = főzelék, szóval ezt értem főzelék alatt.

Szerinted kora este főzeléket adjak, vagy tejbedarapépet?

Ezek szerint, ha nem kelek fel hozzá, akkor lehet, h sír 30 percet, és aztán elalszik????

Azt olvastam, h onnan lehet tudni, h kevés a tej, hogy akkor gyakrabban felkel éjszaka. De én úgy érzem, h nem kevés, lehet esetleg az is, h most intenzívebb növekedési szakaszban van, vagy csak szivat, mert neki így jó, és hagynom kellene sírni. Most csak tanakodok.

Fendike!

Gratulálok az 1. fogacskához! Nekünk még nincs fogunk (ill. nekem szerencsére van egy pár :-))

Nekem a milupa cég küldött termékmintaként tejbedarapépet (vaníliásat), az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól ajánlott, és 1 teljes értékű táplálkozás. Szerintem nem kekszes.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Szia Orsi!

Köszi a választ!

Párolt zöldség összeturmixolva = főzelék, szóval ezt értem főzelék alatt.

Szerinted kora este főzeléket adjak, vagy tejbedarapépet?

Ezek szerint, ha nem kelek fel hozzá, akkor lehet, h sír 30 percet, és aztán elalszik????

Azt olvastam, h onnan lehet tudni, h kevés a tej, hogy akkor gyakrabban felkel éjszaka. De én úgy érzem, h nem kevés, lehet esetleg az is, h most intenzívebb növekedési szakaszban van, vagy csak szivat, mert neki így jó, és hagynom kellene sírni. Most csak tanakodok.

Fendike!

Gratulálok az 1. fogacskához! Nekünk még nincs fogunk (ill. nekem szerencsére van egy pár :-))

Nekem a milupa cég küldött termékmintaként tejbedarapépet (vaníliásat), az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól ajánlott, és 1 teljes értékű táplálkozás. Szerintem nem kekszes.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
a főzeléknak minimális a tápértéke (számold ki mennyi kalória van 100 gr sárgarépapürében), tehát azzal jóllakatni gyereket nem igen lehet.
Este felesleges adni.

Éjjeli kelés és a tej szerintem nem függ össze. sokkal inkább alkat és megszokás kérdése, Levi 80 gros esti szopikkal is átaludta az éjszakát, Máté meg 200-250 után is kelt.
Lili néha kel, néha nem, de 5 körül mindig ébred.

tejpépet enyémek reggelinek ették sokáig, vacsira is volt.

a sinlaccal sűríteni is lehet gyümölcspépet, én legalábbis leginkább arra használtam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Fendike,
Gratula az első fogacskához!
Vendég
 


Sziasztok!

Orsi!

Ma 3-szor kelt, illetve egyik kelés este 11-kor volt, pont amikor lefeküdtem aludni, a másik 2-kor, a 3. 1/2 5-kor, akkor nem keltem fel, és üvöltött 6-ig. Akkor mi a teendő? Adjak valamilyen pépet este fürdés előtt? Sinlacot? Vagy fogadjam el, és keljek? De az neki sem jó, ha hulla fáradt vagyok másnap.
Egyik ismerősöm szerint ne édes pépet adjak, hanem főzeléket, nehogy utána a főzeléket ne egye meg, mert csupa édes ízhez szokik.
De ez szerda óta van, előtte este 9-től reggel 6-ig aludt, 1 ébredéssel.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Sokkal inkább tippelnék fogra, időjárásra, "csakmert"-re, mint az étkezésre...
semmi nem indokolja, hogy amiatt keljen, ha eddig aludt.

a főzeléknek meg fele a tápértéke az anyatejhez képest, attól miért aludna jobban??? :wink:

amit tehetsz:
1. elfogadod, hogy nem a kaja miatt kel (ez a 3 azért nem annyira vészes)
2. pépet adsz (hátha)
3. leszoktatod a kelésről. (de ha f5től-6ig visított, akkor szerintem oka van a kelésének)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szia Orsi!

Mi az a sinlac? Akkor azzal a főzeléket is lehetne sűríteni, ugye? És ha sima 2-es tipusú tápszert kevernék bele a főzelékbe vagy gyümölcsbe?

Köszi a választ!

Még egy napot várok simán anyatejjel, azért nem kapkodom el az egyéb ételek adását.

Amúgy meg egész jól gyarapodik, 100 gr/hét, és ő nagyon aktívan mozgó baba, már fekvőtámaszozik is :-)

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske :D
a sinlac egy pép, teljesen te, cukor és gluténmentes, rizsliszt és szentjánoskenyér-liszt az alapja, de édes az íze.
gyümölcsöt lehet sűríteni vele
zöldséghez én inkább krumplit v. rizst tennék sűrítőnek

Tápszer a gyümölcsbe? főzelékbe?
és akkor hogy eteted meg vele? folyni fog az egész? no, meg minek?

én tényleg azt érzem, hogy te csak azt akarod látni, hogy az anyatej miatt kel éjjel, pedig, ha eddig nem kelt én ennek látom a legkisebb valószínűségét.
szerintem más oka van.
- fog
- sok baba "zavarodik" meg 4-6 hó körül az éjjeli alvás terén, életkori sajátosság.

főzeléket este nem igazán szoktunk adni

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
Nálunk a kettő ébredés már alap, néha három. Igaz nekünk soha nem volt még olyan, hogy éjszaka kimaradt volna a szopizás :D Lehet, hogy most nagyon fejlődik, vagy sok inger érte nem? Persze én csak tippelgetek, de Orsi tudja mit beszél :wink:

Orsi,
Ezt a Sinlacot érdemes a babáknak adni, vagy csak akkor, ha nem eléga tej? Mi most még a babán-barack-almánál tartunk, nem is tudom, hogy kell tovább haladni. Krumpli?
Vendég
 


Pandácska :D
jó kiegészítő, és jól lehet vele gyümölcsöket süríteni, nem folyik annyira, és sok gyerek szereti az ízt.

Annyit érdemes tudni róla, hogy elég erősen fog, tehát székrekedéses babának semmiképp sem jó.

folytatásnak jó a krumpli v. a rizs, valami, amivel tartalmasabbá lehet tenni az étkezéseket.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Orsi,
A krumplit simán megeszik a babák? Vagy anyatejet keverjek hozzá? Köszönöm!
Vendég
 


pandácska írta:Orsi,
A krumplit simán megeszik a babák? Vagy anyatejet keverjek hozzá? Köszönöm!

simán egy gyerek sem eszi meg :wink:
anyatejjel és sárgarépával/almával ízesítsd.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Köszi! Akkor sinlacot fogok venni, azt is orvos kell, hogy felírja? Ma csak 1-szer ébredt, utána szokásosan 1/2 6-kor, azóta is fent van.
Különben úgy gondoltam, h a főzelékbe csak egy kis tápszerport kevernék, hogy laktatóbb legyen. De amíg van anyatej, megkímélem a tehéntejtől.
A sinlacot hogy keverjem a gyümölcsbe? Csak a port, vagy el kell készíteni itókának, és úgy a gyümihez adni? Köszi!

Pandácska!
A Kismama babakonyhája c. könyvben egész jó receptek vannak. Ott azt írják, hogy kínáljuk meg önállóan krumplival, de természetesen anyatejjel, almával is lehet keverni. Én ma krumplit adok neki pici vízben megfőzve, és összeturmixolva. Én még banánt nem adtam neki, a könyv 7 hós kor körül javasolja.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Panda!
Kukoricadarát, zabpelyhet, rizst is lehet sűrítőnek használni (most a könyvből puskázok).

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
Köszi :wink: Banánt miért nem lehet? Dóri az almát csak banánnal eszi meg, amúgy kiköpi.

Orsi,
Köszönöm, ma délután kipróbáljuk :D
Vendég
 


Gömböcske :D
a tápszerport a gyümölcshöz azért nem jó, mert a tápszer vizet von el, ha nem bekeverve adod, tehát azt a vízmennyiséget fel fogja venni vagy a gyümölcsből vgy a baba szervezetéből, így akkor itatnod is kell utána.
de anyatej mellett én teljesen feleslegesnek érzek bármiféle tápszeres kevergetést.

a sinlacot érdemes felíratni, mert lényegesen olcsóbb úgy.
azt lehet simán por formában sürítésre használni.

banánt én 1 év alatt nem adtam senkinek. Nem javasolt semmiféle éghajlatidegen étel bevezetése a fokozott allergiaveszély miatt.
Tehát banán, citrusfélék és minden egzotikus gyümölcs csak és szigorúan 1 év felett megy nálam.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Gömböcske,
de hát akkor az nem elválasztás, hanem egy-két szopi kiváltása, nem? Attól még reggel, este szopiztatod, amig van tejcsid?

A kelés dolog eléggé gyerekfüggő lehet, mert nálunk Aliz már rég végigalussza az éjszakát, Barnus meg legalább egyszer kel még szopizni, pedig ugyanúgy kapnak enni este. De most hogy jönnek a fogai, volt pár szörnyű éjszakánk, amikor 2-3-4-szer is kelt. Én örülök, h egyszer kel szopizni éjjel, mert annyival kevesebb tápszert kell adnom, gondolom. Ő főleg Sinlacot eszik tápinak, mert tejfehérjeallergiára gyanakodtak. De most már megpróbálom neki újra a Milumilt adni. Nagyon úgy tűnik, semmi baja tőle.

Én semmivel nem szoktam dúsítani sem a zöldséget, sem a gyümit.
Néha még krumplit sem adok, pl. cukkini+alma, tök jó állaga lesz. De azért kapnak krumplit is, répával, almával, cukkinivel, paradicsommal. Szükséges ezek a rizzsel, ilyen-olyan pelyhekkel, darákkal való dúsítás?

Én is a gyümivel kezdtem, mégis megeszik simán az "íztelen" sima zöldséget is, erre sincs szabály szerintem.

Orsi
tejpépet miért vagy mikor szoktak adni? Meg lehet lenni anélkül is vagy jó, ha kapnak?

KépKép
lili73
 
 


Jó, hogy írjátok, akkora banánt leveszem a listáról. Lehet vennem kellene egy ilyen könyvet :roll:
Vendég
 


lili73 írta:Orsi
tejpépet miért vagy mikor szoktak adni? Meg lehet lenni anélkül is vagy jó, ha kapnak?

abszolút meg lehet lenni nélküle is, Lili egyszer nem kapott.
Reggelinek vagy vacsorák lehet akkor praktikus, ha a gyerekek már nem szopnak, nem nagyon szeretik a tápszert, de valami tejtermék azért kellene a napi 1 joghurton túl.
Praktikus kaja, mert van benne tej, magas a tápanyagtartalma és gyorsan elkészül.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


pandácska írta:Jó, hogy írjátok, akkora banánt leveszem a listáról. Lehet vennem kellene egy ilyen könyvet :roll:

felesleges szerintem, a neten bármit el tudsz a témakörben olvasni.

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Szerintem nem felesleges a könyv, mert sok jó ötlet van benne, és mégiscsak egyszerűbb fellapozni, mint folyton a gép előtt ülni. Én szeretek szép könyvet lapozni. És a neten, ha van ideje az embernek, + ötletet lehet találni.

A krumpli vízben megfőzve, és összeturmixolva Petinek sem nyerte el a tetszését, de néhány kanállal azért evett belőle.

Lili!
Szerintem azért jó néha a dúsítás, mert akkor laktatóbb eledellel kínálod a Csöppségeket. Esetleg próbáld ki mit szólnak hozzá.

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Hát nem is tudom...ha nem szükséges, egyelőre maradok a legegyszerűbbnél. Végül is szopiznak is, tápiznak is. Igazából csak azért kérdeztem, mert nem tudtam, h ezek fontosak-e a babának (tejpép, dúsítók) vagy nincs feltétlenül szerepük, ha egyébként jól fejlődnek.
Viszont védőnő mondta, kóstoltassam meg velük a kefírt, joghurtot.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Köszi a sinlac tanácsokat!

Ha már nem olyan kemény a mellem, mint az elején, csak pl. reggel, az azt jelenti, hogy kevesebb a tejem? (Régen, ha 3 óra eltelt, már kemény volt, és csöpögött belőle a tej, most jóval több időnek kell eltelnie, h kemény legyen, és csöpögjön).

Lili!
A gyerekeid nagyon helyes kis pufókok, biztos jól csinálod az etetést! Ebédre akkor simán csak zöldséget megfőzve és összeturmixolva adsz nekik? És inni anyatejet, v tápit? vagy vizet?

Kép
Kép
gömböcske
 
 


Gömböcske,
Nem! Nekem se kemény csak akkor, ha Dóri sokáig nem kér szopit, vagy kimarad valamiért. Ez normális, már beállt a kereslet-kínálat. Én örülök is neki, mert nagyon tudott fájni, és végre nem kell éjszaka átöltözni.

Krumpli-alma-répa nem járt sikerrel. Ma megpróbálom a krumpli-barackot. Látnotok kellett volna Dóri pofiját hammázásnál, még öklendezett is szegényke. Pedig szerintem teljesen jó íze volt :D
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: